Pleasant Grove Results from the Josh Ruff Memorial Invitational at Willow Hill Reservoir on 9/21/13
Girls Results and Stats
Switch to BoysGirls Individual Results
Runner | Gr | Squad | Time | Pace | Dist | Place | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ,%) |
Last Race Time (Δ,%) |
Last PR (Δ,%) |
Last DPR (Δ,%) |
Imprvmnts |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Allison Burdullis | Fr | V | 24:01 | 7:45 | 3.1 | 35/63 | 6/9 | 6/18 | 4/6 | |||||
Ane Archuleta | Sr | V | 23:21 | 7:32 | 3.1 | 25/63 | 5/9 | 5/18 | 3/6 | |||||
Angela Van | Sr | JV | 27:59 | 9:02 | 3.1 | 15/25 | 6/9 | 15/18 | 2/2 | |||||
Anna Kilgrow | Jr | JV | 25:52 | 8:21 | 3.1 | 8/25 | 1/9 | 10/18 | 4/6 | |||||
Annamarie Urps | Sr | V | 23:04 | 7:26 | 3.1 | 24/63 | 4/9 | 4/18 | 3/7 | |||||
Aryana Archuleta | So | V | 21:58 | 7:05 | 3.1 | 19/63 | 3/9 | 3/18 | 3/8 | You ROCK! (SBP) | ||||
Bailey Brown | Sr | JV | 31:38 | 10:12 | 3.1 | 23/25 | 9/9 | 18/18 | 1/1 | |||||
Danielle Olson | Sr | JV | 26:41 | 8:36 | 3.1 | 9/25 | 2/9 | 11/18 | 2/5 | |||||
Emily Dewolfe | Fr | F/S | 18:00 | 8:34 | 2.1 | 19/36 | 1/2 | 1/2 | 8/10 | |||||
Erica Carpenter | Fr | F/S | 18:37 | 8:52 | 2.1 | 23/36 | 2/2 | 2/2 | 5/8 | |||||
Farah Jammal | Jr | JV | 27:44 | 8:57 | 3.1 | 14/25 | 5/9 | 14/18 | 2/2 | |||||
Jennifer Colridge | Jr | JV | 29:50 | 9:37 | 3.1 | 21/25 | 8/9 | 17/18 | 1/1 | |||||
Jerriann Wells | Sr | V | 20:20 | 6:34 | 3.1 | 5/63 | 1/9 | 1/18 | 4/15 | |||||
Justice Feusi | Sr | JV | 28:43 | 9:16 | 3.1 | 17/25 | 7/9 | 16/18 | 1/1 | |||||
Lauren Hisatomi | Sr | JV | 26:50 | 8:39 | 3.1 | 10/25 | 3/9 | 12/18 | 2/4 | |||||
Molly Weber | Jr | JV | 27:25 | 8:51 | 3.1 | 13/25 | 4/9 | 13/18 | 2/3 | |||||
Rebekah Golden | Fr | V | 24:11 | 7:48 | 3.1 | 36/63 | 7/9 | 7/18 | 2/5 | |||||
Riley Pimentel | Sr | V | 24:14 | 7:49 | 3.1 | 37/63 | 8/9 | 8/18 | 2/3 | |||||
Sara Fisher | Fr | V | 21:56 | 7:05 | 3.1 | 18/63 | 2/9 | 2/18 | 4/11 | |||||
Stephani Rodness | Jr | V | 25:24 | 8:12 | 3.1 | 38/63 | 9/9 | 9/18 | 2/2 | You ROCK! (SBP) | ||||
Runner | Gr | Squad | Time | Pace | Dist | Place | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ,%) |
Last Race Time (Δ,%) |
Last PR (Δ,%) |
Last DPR (Δ,%) |
Imprvmts |
Under Improvement, the abbreviations are:
- LY = Beat time from the same course a year ago.
- LR = Beat time from the most recent running of this course.
- PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
- PG = Beat personal goal.
- SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
- DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
- DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
- DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
- TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
- NFC! = "Note From Coach" - your coach has posted a comment about your race.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
Girls Team Results
Team | Rank of Finish | Time Gap |
Dist | Avg Pace | 1st Place Pace | 5th Place Pace | Points | Win Team Pace | Last Year Time (Δ,%) |
Last Race Time (Δ,%) |
Last PR (Δ,%) |
Last DTR SDTR |
Improvements | Runners (Points) |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
V 1st 5 | 3/6 | 110:39 3:01 |
3.1 | 7:08 | 6:34 | 7:32 | 70 | 6:39 | Jerriann Wells (4), Sara Fisher (13), Aryana Archuleta (14), Annamarie Urps (19), Ane Archuleta (20) | |||||
JV 1st 5 | 2/2 | 134:32 1:52 |
3.1 | 8:41 | 8:21 | 8:57 | 42 | 7:33 | Anna Kilgrow (6), Danielle Olson (7), Lauren Hisatomi (8), Molly Weber (10), Farah Jammal (11) | |||||
Team | Rank of Finish | Time | Dist | Avg Pace | 1st Place Pace | 5th Place Pace | Points | Win Team Pace | Last Year Time (Δ,%) |
Last Race Time (Δ,%) |
Last PR (Δ,%) |
Last DTR SDTR |
Improvements | Runners (Points) |
Under Improvement, the abbreviations are:
- LY = Beat team time from the same course a year ago
- LR = Beat team time from the most recent running of the course
- PR = Set a new Team Record for this course
- DTR = A "All-Time Distance Team Record" - the team (e.g. "V 1st 5", "JV 4th 5") best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
- SDTR = A "Season Distance Team Record" - same as above, but for the current season only.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
Full Individual Race Results - Girls V
Pl | Name | Gr | School | Time | Pace | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ) |
Last Race Time (Δ) |
Last PR (Δ) |
Imp |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Skyler Flora | Jr | Tahoe-Truckee | 18:33 | 5:59 | |||||||
2 | Emi Prim | Sr | Franklin (EG) | 18:43 | 6:02 | |||||||
3 | Gabrielle Rinne | Jr | Tahoe-Truckee | 19:35 | 6:19 | |||||||
4 | Rachel Peterson | Sr | Oak Ridge | 20:04 | 6:28 | |||||||
5 | Jerriann Wells | Sr | Pleasant Grove | 20:20 | 6:34 | 1/9 | 1/18 | 4/15 | ||||
6 | Peyton Wright | So | Oak Ridge | 20:36 | 6:39 | |||||||
7 | Mary De Aquino | Jr | Sacramento Waldorf | 20:39 | 6:40 | |||||||
8 | Briana Dulgar | So | Oak Ridge | 20:45 | 6:42 | |||||||
9 | Mikhayla Polivka | So | Oak Ridge | 20:46 | 6:42 | |||||||
10 | Claire Lang-ree | Fr | Tahoe-Truckee | 20:47 | 6:42 | |||||||
11 | Arial Hendrickson | So | Oak Ridge | 20:51 | 6:44 | |||||||
12 | Maddie Dezordo | Jr | Oak Ridge | 20:55 | 6:45 | |||||||
13 | Sarah Dolley | Fr | Oak Ridge | 21:15 | 6:51 | |||||||
14 | Madison Schell | Sr | Durham | 21:31 | 6:56 | |||||||
15 | Alison Bamford | Sr | Oak Ridge | 21:39 | 6:59 | |||||||
16 | Ellie Coffee | Fr | Durham | 21:45 | 7:01 | |||||||
17 | Kayla Lecce | So | East Union | 21:48 | 7:02 | |||||||
18 | Sara Fisher | Fr | Pleasant Grove | 21:56 | 7:05 | 2/9 | 2/18 | 4/11 | ||||
19 | Aryana Archuleta | So | Pleasant Grove | 21:58 | 7:05 | 3/9 | 3/18 | 3/8 | You ROCK! (SBP) | |||
20 | Julia Veliquette | Fr | Tahoe-Truckee | 22:04 | 7:07 | |||||||
21 | Olivia Yale | So | Tahoe-Truckee | 22:07 | 7:08 | |||||||
22 | Syra Fillat | Fr | Tahoe-Truckee | 22:22 | 7:13 | |||||||
23 | Tais Marinho-gomez | Sr | Cosumnes Oaks | 22:54 | 7:23 | |||||||
24 | Annamarie Urps | Sr | Pleasant Grove | 23:04 | 7:26 | 4/9 | 4/18 | 3/7 | ||||
25 | Ane Archuleta | Sr | Pleasant Grove | 23:21 | 7:32 | 5/9 | 5/18 | 3/6 | ||||
26 | Michelle Muniz | Jr | Cosumnes Oaks | 23:26 | 7:34 | |||||||
27 | Ashley Sackett | Sr | Cosumnes Oaks | 23:33 | 7:36 | |||||||
28 | Sydnie Barboza | Jr | Cosumnes Oaks | 23:35 | 7:36 | |||||||
29 | Haley Duclos | Jr | Cosumnes Oaks | 23:36 | 7:37 | |||||||
30 | Vannessa Mcmillian | Fr | East Union | 23:38 | 7:37 | |||||||
31 | Natalia Sandoval | Jr | Cosumnes Oaks | 23:50 | 7:41 | |||||||
32 | Alysia Mercado | So | Franklin (EG) | 23:54 | 7:43 | |||||||
33 | Aly Lecce | Sr | East Union | 23:57 | 7:44 | |||||||
34 | Samantha Kilcollins | Sr | Oak Ridge | 24:00 | 7:45 | |||||||
35 | Allison Burdullis | Fr | Pleasant Grove | 24:01 | 7:45 | 6/9 | 6/18 | 4/6 | ||||
36 | Rebekah Golden | Fr | Pleasant Grove | 24:11 | 7:48 | 7/9 | 7/18 | 2/5 | ||||
37 | Riley Pimentel | Sr | Pleasant Grove | 24:14 | 7:49 | 8/9 | 8/18 | 2/3 | ||||
38 | Stephani Rodness | Jr | Pleasant Grove | 25:24 | 8:12 | 9/9 | 9/18 | 2/2 | You ROCK! (SBP) | |||
39 | Claudia Arevalo | Sr | East Union | 25:52 | 8:21 | |||||||
40 | Analia Andrade | Sr | East Union | 26:18 | 8:29 | |||||||
41 | Katelyn Dauth | Fr | Tioga | 26:26 | 8:32 | |||||||
42 | Melanie Parsons | Sr | Cordova | 26:39 | 8:36 | |||||||
43 | Yasmina Padilla | So | Bradshaw Christian | 26:50 | 8:39 | |||||||
44 | Shannon Klotz | Jr | Bradshaw Christian | 26:58 | 8:42 | |||||||
45 | Renee Taylor | So | Forest Lake Christian | 27:24 | 8:50 | |||||||
46 | Becca Schafer | So | Buckingham Charter M | 27:25 | 8:51 | |||||||
47 | Jenna Pendzinski | Sr | Golden Sierra | 27:40 | 8:55 | |||||||
48 | Grace Ferguson | Jr | Buckingham Charter M | 27:48 | 8:58 | |||||||
49 | Emily Negus | So | Forest Lake Christian | 28:20 | 9:08 | |||||||
50 | Anna Woodhall | So | Forest Lake Christian | 28:22 | 9:09 | |||||||
51 | Sam Thurmon | Sr | East Union | 28:23 | 9:09 | |||||||
52 | Vivienne Macias | Fr | Bradshaw Christian | 29:06 | 9:23 | |||||||
53 | Kayla Wood | Jr | Bradshaw Christian | 29:25 | 9:29 | |||||||
54 | Salena Landa | Jr | Cosumnes Oaks | 30:47 | 9:56 | |||||||
55 | Jenny Mervau | Sr | Buckingham Charter M | 31:22 | 10:07 | |||||||
56 | Hannah Friedman | Jr | Bradshaw Christian | 31:42 | 10:14 | |||||||
57 | Kate Meyer | Sr | Colfax | 31:49 | 10:16 | |||||||
58 | Abby Sirak | Fr | Bradshaw Christian | 32:22 | 10:26 | |||||||
59 | Carolina Ceja | Fr | East Union | 32:31 | 10:29 | |||||||
60 | Lauren Rice | So | Forest Lake Christian | 32:52 | 10:36 | |||||||
61 | Natalie Del Valle | Jr | Bradshaw Christian | 34:37 | 11:10 | |||||||
62 | Savanah Stephens | Sr | Golden Sierra | 36:52 | 11:54 | |||||||
63 | Lauren Dunaway | Fr | Bradshaw Christian | 36:57 | 11:55 | |||||||
Pl | Name | Gr | School | Time | Pace | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ) |
Last Race Time (Δ) |
Last PR (Δ) |
Imp |
Under Improvement, the abbreviations are:
- LY = Beat time from the same course a year ago
- LR = Beat time from the most recent running of the course
- PR = Set a new PR
- PG = Beat personal goal
- SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
Full Team Race Results - Girls V
Group of 5: V 1st 5
Pl | School |
Total Time |
Pts | Runr 1 | Runr 2 | Runr 3 | Runr 4 | Runr 5 | Runr 6 | Runr 7 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Oak Ridge 2-2-2-1-1 Gap: 0:47 |
103:02 20:36 6:39 |
30 | Rachel Peterson Sr 20:04 6:28 3 |
Peyton Wright So 20:36 6:39 5 |
Briana Dulgar So 20:45 6:42 6 |
Mikhayla Polivka So 20:46 6:42 7 |
Arial Hendrickson So 20:51 6:44 9 |
Maddie Dezordo Jr 20:55 6:45 10 |
Sarah Dolley Fr 21:15 6:51 11 |
2 | Tahoe-Truckee 1-1-1-2-2 Gap: 3:34 |
103:06 20:37 6:39 |
42 | Skyler Flora Jr 18:33 5:59 1 |
Gabrielle Rinne Jr 19:35 6:19 2 |
Claire Lang-ree Fr 20:47 6:42 8 |
Julia Veliquette Fr 22:04 7:07 15 |
Olivia Yale So 22:07 7:08 16 |
Syra Fillat Fr 22:22 7:13 17 |
|
3 | Pleasant Grove 3-3-3-3-3 Gap: 3:01 |
110:39 22:08 7:08 |
70 | Jerriann Wells Sr 20:20 6:34 4 |
Sara Fisher Fr 21:56 7:05 13 |
Aryana Archuleta So 21:58 7:05 14 |
Annamarie Urps Sr 23:04 7:26 19 |
Ane Archuleta Sr 23:21 7:32 20 |
Allison Burdullis Fr 24:01 7:45 28 |
Rebekah Golden Fr 24:11 7:48 29 |
4 | Cosumnes Oaks 5-5-4-4-4 Gap: 0:42 |
117:04 23:25 7:33 |
108 | Tais Marinho-gomez Sr 22:54 7:23 18 |
Michelle Muniz Jr 23:26 7:34 21 |
Ashley Sackett Sr 23:33 7:36 22 |
Sydnie Barboza Jr 23:35 7:36 23 |
Haley Duclos Jr 23:36 7:37 24 |
Natalia Sandoval Jr 23:50 7:41 26 |
Salena Landa Jr 30:47 9:56 37 |
5 | East Union 4-4-5-5-5 Gap: 4:30 |
121:33 24:19 7:51 |
125 | Kayla Lecce So 21:48 7:02 12 |
Vannessa Mcmillian Fr 23:38 7:37 25 |
Aly Lecce Sr 23:57 7:44 27 |
Claudia Arevalo Sr 25:52 8:21 30 |
Analia Andrade Sr 26:18 8:29 31 |
Sam Thurmon Sr 28:23 9:09 34 |
Carolina Ceja Fr 32:31 10:29 40 |
6 | Bradshaw Christian 6-6-6-6-6 Gap: 4:52 |
144:01 28:48 9:17 |
174 | Yasmina Padilla So 26:50 8:39 32 |
Shannon Klotz Jr 26:58 8:42 33 |
Vivienne Macias Fr 29:06 9:23 35 |
Kayla Wood Jr 29:25 9:29 36 |
Hannah Friedman Jr 31:42 10:14 38 |
Abby Sirak Fr 32:22 10:26 39 |
Natalie Del Valle Jr 34:37 11:10 41 |
Pl | School | Total Time |
Points | Runr 1 | Runr 2 | Runr 3 | Runr 4 | Runr 5 | Runr 6 | Runr 7 |
- The sequence of numbers (e.g. 3-3-4-2-1) in the School column refers to the team's place in the race after each runner finished. It indicates the strength of the team by position.
- If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
- If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
- If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
Full Individual Race Results - Girls JV
Pl | Name | Gr | School | Time | Pace | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ) |
Last Race Time (Δ) |
Last PR (Δ) |
Imp |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Carrie Bradley | Fr | Tahoe-Truckee | 20:59 | 6:46 | |||||||
2 | Amanda Rae | Fr | Tahoe-Truckee | 21:48 | 7:02 | |||||||
3 | Lauren Martinez | Jr | Oak Ridge | 23:57 | 7:44 | |||||||
4 | Bri Parker | Fr | Tahoe-Truckee | 24:06 | 7:46 | |||||||
5 | Bella Bono | Fr | Tahoe-Truckee | 24:21 | 7:51 | |||||||
6 | Alex Musick | Jr | Oakmont | 25:07 | 8:06 | |||||||
7 | Michaela Welch | Jr | Tahoe-Truckee | 25:44 | 8:18 | |||||||
8 | Anna Kilgrow | Jr | Pleasant Grove | 25:52 | 8:21 | 1/9 | 10/18 | 4/6 | ||||
9 | Danielle Olson | Sr | Pleasant Grove | 26:41 | 8:36 | 2/9 | 11/18 | 2/5 | ||||
10 | Lauren Hisatomi | Sr | Pleasant Grove | 26:50 | 8:39 | 3/9 | 12/18 | 2/4 | ||||
11 | Hannah Pawlek | Jr | Oak Ridge | 26:56 | 8:41 | |||||||
12 | Nicole Rathbun | So | Tahoe-Truckee | 27:16 | 8:48 | |||||||
13 | Molly Weber | Jr | Pleasant Grove | 27:25 | 8:51 | 4/9 | 13/18 | 2/3 | ||||
14 | Farah Jammal | Jr | Pleasant Grove | 27:44 | 8:57 | 5/9 | 14/18 | 2/2 | ||||
15 | Angela Van | Sr | Pleasant Grove | 27:59 | 9:02 | 6/9 | 15/18 | 2/2 | ||||
16 | Nathalie Quant | So | East Union | 28:19 | 9:08 | |||||||
17 | Justice Feusi | Sr | Pleasant Grove | 28:43 | 9:16 | 7/9 | 16/18 | 1/1 | ||||
18 | Giselle Aguayo | Jr | Franklin (EG) | 28:44 | 9:16 | |||||||
19 | Sami Jo Sanfelice | Jr | Oak Ridge | 28:57 | 9:20 | |||||||
20 | Stephanie Andrade | So | East Union | 29:45 | 9:36 | |||||||
21 | Jennifer Colridge | Jr | Pleasant Grove | 29:50 | 9:37 | 8/9 | 17/18 | 1/1 | ||||
22 | Larissa Lee | Jr | Franklin (EG) | 30:08 | 9:43 | |||||||
23 | Bailey Brown | Sr | Pleasant Grove | 31:38 | 10:12 | 9/9 | 18/18 | 1/1 | ||||
24 | Cassidy Smith | Jr | East Union | 35:10 | 11:21 | |||||||
25 | Mckenzie Huston | Sr | East Union | 36:10 | 11:40 | |||||||
Pl | Name | Gr | School | Time | Pace | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ) |
Last Race Time (Δ) |
Last PR (Δ) |
Imp |
Under Improvement, the abbreviations are:
- LY = Beat time from the same course a year ago
- LR = Beat time from the most recent running of the course
- PR = Set a new PR
- PG = Beat personal goal
- SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
Full Team Race Results - Girls JV
Group of 5: JV 1st 5
Pl | School |
Total Time |
Pts | Runr 1 | Runr 2 | Runr 3 | Runr 4 | Runr 5 | Runr 6 | Runr 7 |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Tahoe-Truckee 1-1-1-1-1 Gap: 4:45 |
116:58 23:24 7:33 |
15 | Carrie Bradley Fr 20:59 6:46 1 |
Amanda Rae Fr 21:48 7:02 2 |
Bri Parker Fr 24:06 7:46 3 |
Bella Bono Fr 24:21 7:51 4 |
Michaela Welch Jr 25:44 8:18 5 |
Nicole Rathbun So 27:16 8:48 9 |
|
2 | Pleasant Grove 2-2-2-2-2 Gap: 1:52 |
134:32 26:54 8:41 |
42 | Anna Kilgrow Jr 25:52 8:21 6 |
Danielle Olson Sr 26:41 8:36 7 |
Lauren Hisatomi Sr 26:50 8:39 8 |
Molly Weber Jr 27:25 8:51 10 |
Farah Jammal Jr 27:44 8:57 11 |
Angela Van Sr 27:59 9:02 12 |
Justice Feusi Sr 28:43 9:16 13 |
Pl | School | Total Time |
Points | Runr 1 | Runr 2 | Runr 3 | Runr 4 | Runr 5 | Runr 6 | Runr 7 |
- The sequence of numbers (e.g. 3-3-4-2-1) in the School column refers to the team's place in the race after each runner finished. It indicates the strength of the team by position.
- If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
- If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
- If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
Full Individual Race Results - Girls F/S
Pl | Name | Gr | School | Time | Pace | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ) |
Last Race Time (Δ) |
Last PR (Δ) |
Imp |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Alexis Miller | Fr | Oak Ridge | 14:28 | 6:53 | |||||||
2 | Amor Howard | So | Cosumnes Oaks | 14:50 | 7:04 | |||||||
3 | Hunter Vinsonhaler | So | Oakmont | 15:31 | 7:23 | |||||||
4 | Julia Spowart | Fr | Cosumnes Oaks | 15:44 | 7:30 | |||||||
5 | Michelle Ficht | Fr | Cosumnes Oaks | 15:47 | 7:31 | |||||||
6 | Kerry Miller | Fr | Oakmont | 16:14 | 7:44 | |||||||
7 | Katie Sanfelice | Fr | Oak Ridge | 16:15 | 7:44 | |||||||
8 | Sarah Morcott | So | Tioga | 16:42 | 7:57 | |||||||
9 | Jocelyn Acosta | So | Cordova | 16:47 | 8:00 | |||||||
10 | Jackie Di Lorenzo | Fr | Oakmont | 16:49 | 8:00 | |||||||
11 | Kori Vaudrin | So | Buckingham Charter M | 17:17 | 8:14 | |||||||
12 | Savannah Groves | Fr | Cosumnes Oaks | 17:26 | 8:18 | |||||||
13 | Josey Bohn | Fr | Colfax | 17:32 | 8:21 | |||||||
14 | Chandler From | So | Oakmont | 17:43 | 8:26 | |||||||
15 | Alyssa Allen | So | Oakmont | 17:44 | 8:27 | |||||||
16 | Savannah Porter | Fr | Colfax | 17:49 | 8:29 | |||||||
17 | Alicia Paz | Fr | Cosumnes Oaks | 17:57 | 8:33 | |||||||
18 | Natalie Parker | Fr | Cosumnes Oaks | 17:58 | 8:33 | |||||||
19 | Emily Dewolfe | Fr | Pleasant Grove | 18:00 | 8:34 | 1/2 | 1/2 | 8/10 | ||||
20 | Emma Brown | John Adams Academy | 18:05 | 8:37 | ||||||||
21 | Amanda Dao | So | Franklin (EG) | 18:26 | 8:47 | |||||||
22 | Kylie Phillips | So | Colfax | 18:29 | 8:48 | |||||||
23 | Erica Carpenter | Fr | Pleasant Grove | 18:37 | 8:52 | 2/2 | 2/2 | 5/8 | ||||
24 | Bethany Bagley | John Adams Academy | 18:58 | 9:02 | ||||||||
25 | Lindsey Pujol | So | Colfax | 19:05 | 9:05 | |||||||
26 | Amy Bradshaw | So | Colfax | 19:12 | 9:09 | |||||||
27 | Olivia Villarin | Fr | Cosumnes Oaks | 19:18 | 9:11 | |||||||
28 | Vanita Mundhra | Fr | Cosumnes Oaks | 19:25 | 9:15 | |||||||
29 | Sierra Sullivan | So | Colfax | 19:27 | 9:16 | |||||||
30 | Kaleemah Muttaqi | So | Franklin (EG) | 19:27 | 9:16 | |||||||
31 | Nicole Michaels | So | Oakmont | 19:36 | 9:20 | |||||||
32 | Christine Neumaier | Fr | Oakmont | 19:36 | 9:20 | |||||||
33 | Jean Selep | Fr | Oakmont | 19:52 | 9:28 | |||||||
34 | Emily Lenzinger | John Adams Academy | 22:18 | 10:37 | ||||||||
35 | Rhiannon Trujillo | So | Buckingham Charter M | 22:38 | 10:47 | |||||||
36 | Sarah Connor | Fr | Oak Ridge | 23:33 | 11:13 | |||||||
Pl | Name | Gr | School | Time | Pace | Rank in Squad | Rank in School | Rank vs Comp | Last Year Time (Δ) |
Last Race Time (Δ) |
Last PR (Δ) |
Imp |
Under Improvement, the abbreviations are:
- LY = Beat time from the same course a year ago
- LR = Beat time from the most recent running of the course
- PR = Set a new PR
- PG = Beat personal goal
- SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
All columns are sortable by clicking on the column heading.
All Girls Races
3 races + combined.
All Boys Races
3 races + combined.