Archbishop Mitty Results from the WCAL #1 at Baylands Park on 3/18/21

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Cauchi, Mateo Jr V 17:34.5 5:40 3.1 10/30 1/7 1/20 4/4 18:12
(0:38,3.5)
18:12
(0:38,3.5)
16:46 You ROCK! (LR, PR)
Chancey, Connor Sr V 18:28.6 5:58 3.1 20/30 3/7 3/20 4/4 17:18 17:18 17:01
Gong, David Sr V 19:17 6:13 3.1 25/30 5/7 5/20 3/4 22:35
(3:18,14.6)
21:08
(1:51,8.7)
18:52 You ROCK! (LR, PR)
Grassini, Eddie Sr JV 24:35.8 7:56 3.1 28/34 4/6 15/20 3/4 22:25
Ho, Garett Fr F/S 32:05.8 10:21 3.1 55/56 6/7 19/20 3/3 30:53
Jo, Aden Jr JV 20:43.8 6:41 3.1 17/34 1/6 8/20 4/4 20:44
(0:00,0.0)
20:44
(0:00,0.0)
19:59 You ROCK! (LR, PR)
Krause, Nikolas Fr F/S 23:50.3 7:41 3.1 45/56 4/7 14/20 3/3 23:38
Lee, David So F/S 32:11.4 10:23 3.1 56/56 7/7 20/20 3/3 27:15 27:15 27:15
Lin, Christopher Jr JV 21:58.4 7:05 3.1 22/34 2/6 10/20 4/4 19:55 19:55 19:55
Lin, Kyle So F/S 22:24.1 7:14 3.1 29/56 2/7 11/20 3/3 21:52 21:52 21:01
Mazumder, Rashiq Fr F/S 20:45.5 6:42 3.1 24/56 1/7 9/20 3/3 20:40
Meeker, Nicholas Sr V 17:42.6 5:43 3.1 14/30 2/7 2/20 4/4 17:25 17:25 17:19
Mui, Benjamin Jr JV 22:24.3 7:14 3.1 25/34 3/6 12/20 3/4 20:12 20:12 19:36
Ngan, Christopher Sr JV 25:34.2 8:15 3.1 30/34 5/6 17/20 3/4 22:48 22:11 22:11 You ROCK! (SBP)
Nguyen, Gavin Fr F/S 23:00.6 7:25 3.1 36/56 3/7 13/20 3/3 23:02
(0:02,0.1)
You ROCK! (SBP, DPR)
Orozco De Rueda, Alfredo Jr V 19:32.8 6:18 3.1 26/30 6/7 6/20 3/4 19:45
(0:13,1.1)
19:44
(0:12,1.0)
19:24 You ROCK! (LR, PR)
Saxton, Liam Fr V 18:30.9 5:58 3.1 21/30 4/7 4/20 3/4 16:58
Syed, Zane Sr V 20:01.6 6:28 3.1 28/30 7/7 7/20 3/4 19:01 19:01 18:55 You ROCK! (SBP, DSR)
Vashishtha, Ojas Sr JV 28:34.4 9:13 3.1 34/34 6/6 18/20 3/3 27:53 27:53 27:53 You ROCK! (DSR)
Velasco, Anthony So F/S 24:53.3 8:02 3.1 47/56 5/7 16/20 3/3 23:01 23:01 23:01 You ROCK! (DSR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 4/4 91:34
1:43
3.1 5:54 5:40 6:13 86 5:27 85:17 85:17 Mateo Cauchi (10), Nicholas Meeker (14), Connor Chancey (19), Liam Saxton (20), David Gong (23)
JV 1st 5 3/4 115:17
4:50
3.1 7:26 6:41 8:15 91 5:47 96:49 93:29 Aden Jo (13), Christopher Lin (17), Benjamin Mui (19), Eddie Grassini (20), Christopher Ngan (22)
F/S 1st 5 3/3 114:54
4:08
3.1 7:25 6:42 8:02 84 5:56 Rashiq Mazumder (14), Kyle Lin (16), Gavin Nguyen (17), Nikolas Krause (18), Anthony Velasco (19)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 William Luders Sr Valley Christian-SJ 16:11 5:13
2 Ryunosuke Yanashita Jr Bellarmine 16:16.4 5:15
3 Tanish Chettiar Jr Bellarmine 16:51.1 5:26
4 Ben Pinkel Jr Bellarmine 17:00.1 5:29
5 Jack Glanville Jr Bellarmine 17:06.6 5:31
6 Owen Kato Jr St Francis 17:07.5 5:31
7 Vibhu Krishnan Jr Bellarmine 17:21.2 5:36
8 Joseph Sarmenta Sr Bellarmine 17:26.8 5:38
9 Noah Shinn Sr Valley Christian-SJ 17:29.2 5:38
10 Mateo Cauchi Jr Archbishop Mitty 17:34.5 5:40 1/7 1/20 4/4 18:12
(0:38)
18:12
(0:38)
You ROCK! (LR, PR)
11 Jaime Zepeda Jr St Francis 17:37.4 5:41
12 Nikolas Muller So St Francis 17:39 5:42
13 Benthan Vu Sr Bellarmine 17:41.6 5:42
14 Nicholas Meeker Sr Archbishop Mitty 17:42.6 5:43 2/7 2/20 4/4 17:25 17:25
15 Orion Espiritu So St Francis 17:44.8 5:43
16 Nathan Lo Fr St Francis 17:54.5 5:47
17 Ryane Li Jr Valley Christian-SJ 17:56.5 5:47
18 Isaiah Zamora Sr Bellarmine 17:58 5:48
19 Colin Pereira Jr St Francis 18:00.7 5:49
20 Connor Chancey Sr Archbishop Mitty 18:28.6 5:58 3/7 3/20 4/4 17:18 17:18
21 Liam Saxton Fr Archbishop Mitty 18:30.9 5:58 4/7 4/20 3/4
22 Kyan Agdassi So St Francis 18:33.6 5:59
23 Dylan Papenfuss Sr Bellarmine 18:56.5 6:07
24 Matthew Uthayopas Jr Valley Christian-SJ 19:16.9 6:13
25 David Gong Sr Archbishop Mitty 19:17 6:13 5/7 5/20 3/4 22:35
(3:18)
21:08
(1:51)
You ROCK! (LR, PR)
26 Alfredo Orozco De Rueda Jr Archbishop Mitty 19:32.8 6:18 6/7 6/20 3/4 19:45
(0:13)
19:44
(0:12)
You ROCK! (LR, PR)
27 Nathanial Hobden Jr Valley Christian-SJ 19:57.4 6:26
28 Zane Syed Sr Archbishop Mitty 20:01.6 6:28 7/7 7/20 3/4 19:01 19:01 You ROCK! (SBP)
29 Colby Zapp Jr Valley Christian-SJ 20:22 6:34
30 Nikolas Adams Jr Valley Christian-SJ 21:08.3 6:49
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
2-1-1-1-1
Gap: 1:05
84:35
16:55
5:27
21 Ryunosuke Yanashita
Jr
16:16
5:15
2
Tanish Chettiar
Jr
16:51
5:26
3
Ben Pinkel
Jr
17:00
5:29
4
Jack Glanville
Jr
17:07
5:31
5
Vibhu Krishnan
Jr
17:21
5:36
7
Joseph Sarmenta
Sr
17:27
5:38
8
Benthan Vu
Sr
17:42
5:42
13
2 St Francis
3-3-3-2-2
Gap: 0:47
88:03
17:37
5:41
60 Owen Kato
Jr
17:08
5:31
6
Jaime Zepeda
Jr
17:37
5:41
11
Nikolas Muller
So
17:39
5:42
12
Orion Espiritu
So
17:45
5:43
15
Nathan Lo
Fr
17:55
5:47
16
Colin Pereira
Jr
18:01
5:49
18
Kyan Agdassi
So
18:34
5:59
21
3 Valley Christian-SJ
1-2-2-3-3
Gap: 3:46
90:51
18:10
5:52
74 William Luders
Sr
16:11
5:13
1
Noah Shinn
Sr
17:29
5:38
9
Ryane Li
Jr
17:57
5:47
17
Matthew Uthayopas
Jr
19:17
6:13
22
Nathanial Hobden
Jr
19:57
6:26
25
Colby Zapp
Jr
20:22
6:34
27
Nikolas Adams
Jr
21:08
6:49
28
4 Archbishop Mitty
4-4-4-4-4
Gap: 1:43
91:34
18:19
5:54
86 Mateo Cauchi
Jr
17:35
5:40
10
Nicholas Meeker
Sr
17:43
5:43
14
Connor Chancey
Sr
18:29
5:58
19
Liam Saxton
Fr
18:31
5:58
20
David Gong
Sr
19:17
6:13
23
Alfredo Orozco De Rueda
Jr
19:33
6:18
24
Zane Syed
Sr
20:02
6:28
26
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Aiden Theocheung Sr Bellarmine 17:32.4 5:39
2 Uriel Ramirez Jr Bellarmine 17:32.9 5:40
3 Jack Frida So Bellarmine 17:36.7 5:41
4 Jonathan Mcsweeney Jr Bellarmine 18:18.2 5:54
5 Matthew Affinito Jr Bellarmine 18:34.2 5:59
6 Cheston Opsasnick Jr St Francis 18:55.4 6:06
7 Ryan Kropp Jr Bellarmine 19:01 6:08
8 Aaron Dowling Sr St Francis 19:27.6 6:17
9 Kurt Johnston Sr St Francis 19:30.3 6:18
10 Max Amend Jr Bellarmine 19:37.9 6:20
11 Jaime Garcia Sr Bellarmine 19:53 6:25
12 Evan Broccoli Jr Bellarmine 19:53.6 6:25
13 Zack Beytoughan Jr Bellarmine 19:57.6 6:26
14 Andrew Salisbury Fr Valley Christian-SJ 20:06.1 6:29
15 Tyler T Matsumoto Jr Bellarmine 20:12.5 6:31
16 Matthew Giusti Sr St Francis 20:13.8 6:32
17 Aden Jo Jr Archbishop Mitty 20:43.8 6:41 1/6 8/20 4/4 20:44
(0:00)
20:44
(0:00)
You ROCK! (LR, PR)
18 Anthony Ng Jr Bellarmine 20:59 6:46
19 Jack Livingood Sr St Francis 21:11.1 6:50
20 Alexander Page Fr Valley Christian-SJ 21:30.2 6:56
21 Benjamin Carte Jr St Francis 21:42.5 7:00
22 Christopher Lin Jr Archbishop Mitty 21:58.4 7:05 2/6 10/20 4/4 19:55 19:55
23 Ryan Agdassi Jr St Francis 22:08.8 7:09
24 Alex Claure Sr Bellarmine 22:08.9 7:09
25 Benjamin Mui Jr Archbishop Mitty 22:24.3 7:14 3/6 12/20 3/4 20:12 20:12
26 Donovan Mcpeek Jr Bellarmine 23:38.2 7:37
27 Ryan Moon Jr St Francis 24:00.9 7:45
28 Eddie Grassini Sr Archbishop Mitty 24:35.8 7:56 4/6 15/20 3/4
29 Andrew Scott Jr Valley Christian-SJ 25:26.5 8:12
30 Christopher Ngan Sr Archbishop Mitty 25:34.2 8:15 5/6 17/20 3/4 22:48 22:11 You ROCK! (SBP)
31 Nathan Tang Fr Valley Christian-SJ 26:32.2 8:34
32 Lucas Johnston Jr Bellarmine 26:35.5 8:35
33 Matt Hsieh So Valley Christian-SJ 28:14.5 9:07
34 Ojas Vashishtha Sr Archbishop Mitty 28:34.4 9:13 6/6 18/20 3/3 27:53 27:53
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 1:02
89:34
17:55
5:47
15 Aiden Theocheung
Sr
17:32
5:39
1
Uriel Ramirez
Jr
17:33
5:40
2
Jack Frida
So
17:37
5:41
3
Jonathan Mcsweeney
Jr
18:18
5:54
4
Matthew Affinito
Jr
18:34
5:59
5
Ryan Kropp
Jr
19:01
6:08
7
Max Amend
Jr
19:38
6:20
10
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:16
99:18
19:52
6:24
49 Cheston Opsasnick
Jr
18:55
6:06
6
Aaron Dowling
Sr
19:28
6:17
8
Kurt Johnston
Sr
19:30
6:18
9
Matthew Giusti
Sr
20:14
6:32
12
Jack Livingood
Sr
21:11
6:50
14
Benjamin Carte
Jr
21:43
7:00
16
Ryan Agdassi
Jr
22:09
7:09
18
3 Archbishop Mitty
4-4-4-3-3
Gap: 4:50
115:17
23:03
7:26
91 Aden Jo
Jr
20:44
6:41
13
Christopher Lin
Jr
21:58
7:05
17
Benjamin Mui
Jr
22:24
7:14
19
Eddie Grassini
Sr
24:36
7:56
20
Christopher Ngan
Sr
25:34
8:15
22
Ojas Vashishtha
Sr
28:34
9:13
25




4 Valley Christian-SJ
3-3-3-4-4
Gap: 8:08
121:50
24:22
7:52
94 Andrew Salisbury
Fr
20:06
6:29
11
Alexander Page
Fr
21:30
6:56
15
Andrew Scott
Jr
25:27
8:12
21
Nathan Tang
Fr
26:32
8:34
23
Matt Hsieh
So
28:15
9:07
24








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jude Hammers Fr Bellarmine 18:10.6 5:52
2 Ian Knight So Bellarmine 18:12.1 5:52
3 Tanay Doppalapudi Fr Bellarmine 18:12.2 5:52
4 Matthew Mullane Fr St Francis 18:18.3 5:54
5 Reed Bodnar-cohan Fr Bellarmine 18:38.6 6:01
6 Mateo Leclair Fr Bellarmine 18:45.8 6:03
7 Liam Mckeown So Bellarmine 18:46.2 6:03
8 Sammy O'brien So St Francis 18:53.6 6:06
9 Ethan Kawahara So St Francis 19:01.5 6:08
10 Angad Dhami Fr St Francis 19:06.1 6:10
11 Tyler Craven Fr Bellarmine 19:08.7 6:11
12 Sonny Lowe So Bellarmine 19:17.8 6:13
13 Edward Hua So St Francis 19:18 6:14
14 Alex Manens Fr Bellarmine 19:32.7 6:18
15 Abdulsalaam Raja So Bellarmine 19:35.8 6:19
16 Antonio Robles Fr Bellarmine 19:36.1 6:19
17 Vincent Pecoraro So Bellarmine 19:51.6 6:24
18 Andrew Delgadillo So Bellarmine 20:03.3 6:28
19 Sanjit Borle Fr St Francis 20:05.9 6:29
20 Ethan Familetti Fr Bellarmine 20:10.9 6:31
21 Hayden Boone So Bellarmine 20:24.9 6:35
22 Dhruva Baghwat So Bellarmine 20:27.3 6:36
23 Tommy Snycerski So Bellarmine 20:44.9 6:42
24 Rashiq Mazumder Fr Archbishop Mitty 20:45.5 6:42 1/7 9/20 3/3
25 Riley Quigley So St Francis 21:07.8 6:49
26 Robert Choi jr Jr Bellarmine 21:10.6 6:50
27 Ian Trela Fr Bellarmine 21:40.3 6:59
28 Eshaan Murali Fr St Francis 21:55.6 7:04
29 Kyle Lin So Archbishop Mitty 22:24.1 7:14 2/7 11/20 3/3 21:52 21:52
30 Anthony Kaiser So Bellarmine 22:33.7 7:17
31 Austin Iburg Fr Bellarmine 22:36.8 7:18
32 James Ludwico So Bellarmine 22:39.8 7:19
33 Jayden Visitacion So St Francis 22:41.3 7:19
34 Nolan Boynton Sr Bellarmine 22:41.9 7:19
35 Aidan Silva So Bellarmine 22:48.6 7:21
36 Gavin Nguyen Fr Archbishop Mitty 23:00.6 7:25 3/7 13/20 3/3 You ROCK! (SBP)
37 Andres Orozco So St Francis 23:10.3 7:28
38 Noah Kihmm So Bellarmine 23:25.8 7:33
39 Ian Muller Fr Bellarmine 23:30.8 7:35
40 William Santillana Fr St Francis 23:31.6 7:35
41 Robbie Kerslake So Bellarmine 23:37.2 7:37
42 Rohan Kosalge Fr St Francis 23:37.3 7:37
43 Carter Adair Fr St Francis 23:41.3 7:38
44 Rohit Vakkalagadda Fr Bellarmine 23:45.1 7:40
45 Nikolas Krause Fr Archbishop Mitty 23:50.3 7:41 4/7 14/20 3/3
46 Joshua Reo Fr St Francis 23:58.3 7:44
47 Anthony Velasco So Archbishop Mitty 24:53.3 8:02 5/7 16/20 3/3 23:01 23:01
48 Robert Choi so So Bellarmine 24:55.2 8:02
49 Ben Agustin Fr Bellarmine 25:04.7 8:05
50 Aaron Meng Fr Bellarmine 25:46.7 8:19
51 Jacob Wiens So Bellarmine 25:49.5 8:20
52 Edrick Chang Fr Bellarmine 25:55.4 8:22
53 Yatin Menon Fr St Francis 25:59.3 8:23
54 Ryan Chen So St Francis 27:12 8:46
55 Garett Ho Fr Archbishop Mitty 32:05.8 10:21 6/7 19/20 3/3
56 David Lee So Archbishop Mitty 32:11.4 10:23 7/7 20/20 3/3 27:15 27:15
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:35
91:59
18:24
5:56
17 Jude Hammers
Fr
18:11
5:52
1
Ian Knight
So
18:12
5:52
2
Tanay Doppalapudi
Fr
18:12
5:52
3
Reed Bodnar-cohan
Fr
18:39
6:01
5
Mateo Leclair
Fr
18:46
6:03
6
Liam Mckeown
So
18:46
6:03
7
Tyler Craven
Fr
19:09
6:11
11
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:00
94:38
18:56
6:06
43 Matthew Mullane
Fr
18:18
5:54
4
Sammy O'brien
So
18:54
6:06
8
Ethan Kawahara
So
19:02
6:08
9
Angad Dhami
Fr
19:06
6:10
10
Edward Hua
So
19:18
6:14
12
Sanjit Borle
Fr
20:06
6:29
13
Riley Quigley
So
21:08
6:49
15
3 Archbishop Mitty
3-3-3-3-3
Gap: 4:08
114:54
22:59
7:25
84 Rashiq Mazumder
Fr
20:46
6:42
14
Kyle Lin
So
22:24
7:14
16
Gavin Nguyen
Fr
23:01
7:25
17
Nikolas Krause
Fr
23:50
7:41
18
Anthony Velasco
So
24:53
8:02
19
Garett Ho
Fr
32:06
10:21
20
David Lee
So
32:11
10:23
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.