Archbishop Mitty Results from the Del Oro 4000 at Del Oro HS on 10/6/12

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Borst, Jonathan So So 16:35 6:38 2.5 70/102 5/6 9/11 6/9
Chitalia, Mihir So So 16:57 6:47 2.5 76/102 6/6 10/11 5/8
Jimenez, Eric Fr Fr 17:39 7:04 2.5 73/104 5/5 11/11 6/8
Kang, Harmen Fr Fr 16:07 6:27 2.5 42/104 3/5 6/11 5/13
Kumar, Rohit Fr Fr 15:39 6:16 2.5 30/104 1/5 4/11 8/13
Leuzze, Vincent Fr Fr 16:17 6:31 2.5 45/104 4/5 8/11 5/9
Lin, Austin So So 15:13 6:05 2.5 30/102 3/6 3/11 4/12
Remaker, Matthew So So 13:46 5:30 2.5 2/102 1/6 1/11 2/13
Saha, Anish So So 16:09 6:28 2.5 54/102 4/6 7/11 6/10
Siu, Justin Fr Fr 15:40 6:16 2.5 31/104 2/5 5/11 6/13
Tsai, Jonathan So So 14:41 5:52 2.5 15/102 2/6 2/11 4/12
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
So 1st 5 4/9 76:24
2:49
2.5 6:07 5:30 6:38 119 5:36 Matthew Remaker (2), Jonathan Tsai (14), Austin Lin (24), Anish Saha (36), Jonathan Borst (43)
Fr 1st 5 6/8 81:22
2:00
2.5 6:31 6:16 7:04 157 5:45 Rohit Kumar (23), Justin Siu (24), Harmen Kang (32), Vincent Leuzze (34), Eric Jimenez (44)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ricky Avila So Bellarmine 13:39 5:28
2 Matthew Remaker So Archbishop Mitty 13:46 5:30 1/6 1/11 2/13
3 Adam Clarke So Woodcreek 13:46 5:30
4 Ryan Burd So Bellarmine 13:58 5:35
5 Thomas Doyle So Bellarmine 13:58 5:35
6 Bennet Shaw So Bellarmine 14:06 5:38
7 Charlie Plamondon Fr El Dorado 14:09 5:40
8 Ben Wilburn So Woodcreek 14:11 5:40
9 Ryan Menees So Bellarmine 14:15 5:42
10 Lupe Rojas So Bellarmine 14:32 5:49
11 Ethan Reeder So El Dorado 14:35 5:50
12 Jackson Harris So El Dorado 14:36 5:50
13 Kunal Bhatia So Bellarmine 14:37 5:51
14 Michael Hase So Bellarmine 14:38 5:51
15 Jonathan Tsai So Archbishop Mitty 14:41 5:52 2/6 2/11 4/12
16 Conor Crinion So Bellarmine 14:42 5:53
17 Charlie Utecht So Sequoia 14:42 5:53
18 Kieran Kearney So DEL ORO 14:45 5:54
19 Daniel Goold So Woodcreek 14:45 5:54
20 Geoffrey Leonhardt So Rocklin 14:49 5:56
21 Prajay Lolabattu So Bellarmine 14:51 5:56
22 Tyler Beth So Sequoia 15:00 6:00
23 David Pagan So Bellarmine 15:02 6:01
24 Brad Pickett So Woodcreek 15:03 6:01
25 Spencer Gray So Woodcreek 15:04 6:02
26 Kevin Sedayao So Bellarmine 15:04 6:02
27 Johnathan Montoya So Rocklin 15:05 6:02
28 Jacob Iritani So Jesuit 15:08 6:03
29 Cristian Hernandez So Jesuit 15:10 6:04
30 Austin Lin So Archbishop Mitty 15:13 6:05 3/6 3/11 4/12
31 Chris Lanoie So Bellarmine 15:17 6:07
32 Sahil Pandit So River Valley 15:18 6:07
33 Michael Maniglia So Bellarmine 15:20 6:08
34 Andrew Horvath So Woodcreek 15:21 6:08
35 Elias Masri So Bellarmine 15:25 6:10
36 Marc Arteaga So DEL ORO 15:27 6:11
37 Anthony Ramos So El Camino 15:28 6:11
38 Antonio Franco So Whitney 15:32 6:13
39 Andrew Ramirez So Bellarmine 15:34 6:14
40 John Capps So El Dorado 15:38 6:15
41 Jeremiah Grande So Rocklin 15:40 6:16
42 Grant Seely So El Dorado 15:42 6:17
43 Gabe Stultz So River Valley 15:43 6:17
44 Liam Mccarthy So Bellarmine 15:44 6:18
45 Matt Bajamundi So Jesuit 15:48 6:19
46 Mharc Severino So Westmoor 15:48 6:19
47 Tristan Miller So Jesuit 15:52 6:21
48 Gavin Giusti So Woodcreek 15:55 6:22
49 Alex Pell So Bellarmine 15:56 6:22
50 Jeremy Woodbury So Sequoia 15:58 6:23
51 Gabe Kulp So Woodcreek 15:59 6:24
52 Jake Lund So Rocklin 16:03 6:25
53 Curtis Alexander So DEL ORO 16:05 6:26
54 Anish Saha So Archbishop Mitty 16:09 6:28 4/6 7/11 6/10
55 Travis Glynn So DEL ORO 16:12 6:29
56 Ryan Moyle So Jesuit 16:13 6:29
57 Davis Hamilton So Bellarmine 16:22 6:33
58 Riley Seitz So Bellarmine 16:23 6:33
59 Jason Paiva So Rocklin 16:23 6:33
60 Joel Kaderka So El Dorado 16:27 6:35
61 Maclean Ankhelyi So Vista 16:27 6:35
62 Christophe Chow So Bellarmine 16:28 6:35
63 August Uffelman So Bellarmine 16:28 6:35
64 Eric Fessenden So Rocklin 16:29 6:36
65 Grant Waters Fr Whitney 16:30 6:36
66 Ryan Anderson So Vista 16:32 6:37
67 Raul Solario So Sequoia 16:33 6:37
68 Bryan Heng So Bellarmine 16:34 6:38
69 Martin Bailey So Bellarmine 16:35 6:38
70 Jonathan Borst So Archbishop Mitty 16:35 6:38 5/6 9/11 6/9
71 Gio Delucchi So Westmoor 16:36 6:38
72 Zachary Dehkordi So Rocklin 16:37 6:39
73 Nathan Ham So Whitney 16:50 6:44
74 Nick Sousa So Bellarmine 16:51 6:44
75 Pranay Lolabattu So Bellarmine 16:51 6:44
76 Mihir Chitalia So Archbishop Mitty 16:57 6:47 6/6 10/11 5/8
77 Andrew Acuff So Rocklin 16:59 6:48
78 Lewis Troung So Westmoor 17:03 6:49
79 Cameron Peeters Jr El Dorado 17:07 6:51
80 Garrett Locher So El Dorado 17:11 6:52
81 Nicholas Steele So Bellarmine 17:15 6:54
82 Ben Morrison So Sequoia 17:23 6:57
83 Eamonn Carson So Sequoia 17:24 6:58
84 Sean Sevilla So Bellarmine 17:26 6:58
85 Will Newcomb So Bellarmine 17:28 6:59
86 Alexander Hineman So Rocklin 17:32 7:01
87 Paolo Zialcita So Bellarmine 17:35 7:02
88 Harprobjot Singh So River Valley 17:50 7:08
89 Lance Miranda So Bellarmine 17:58 7:11
90 Daniel Caballero So Bellarmine 18:08 7:15
91 Cody Cox So Vista 18:15 7:18
92 Brenden Allen So Whitney 18:17 7:19
93 Timothy Chan So Westmoor 18:20 7:20
94 Brandon Pulley So Woodcreek 18:20 7:20
95 Jeffrey Ng So Westmoor 18:21 7:20
96 Nick Alliniece So Whitney 18:22 7:21
97 Beary Eng So Westmoor 18:22 7:21
98 Jeremi Aguas So Westmoor 18:26 7:22
99 Cole Driver So Sequoia 18:30 7:24
100 Tony Nguyen So Westmoor 18:42 7:29
101 Connor Kiltgaard So Bellarmine 18:50 7:32
102 Reginald Camacho So Jesuit 19:53 7:57
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:36
69:56
13:59
5:36
25 Ricky Avila
So
13:39
5:28
1
Ryan Burd
So
13:58
5:35
4
Thomas Doyle
So
13:58
5:35
5
Bennet Shaw
So
14:06
5:38
6
Ryan Menees
So
14:15
5:42
9
Lupe Rojas
So
14:32
5:49
10
Kunal Bhatia
So
14:37
5:51
13
2 Woodcreek
3-2-2-2-2
Gap: 1:18
72:49
14:34
5:50
66 Adam Clarke
So
13:46
5:30
3
Ben Wilburn
So
14:11
5:40
8
Daniel Goold
So
14:45
5:54
16
Brad Pickett
So
15:03
6:01
19
Spencer Gray
So
15:04
6:02
20
Andrew Horvath
So
15:21
6:08
25
Gavin Giusti
So
15:55
6:22
33
3 El Dorado
4-4-3-3-3
Gap: 1:33
74:40
14:56
5:58
86 Charlie Plamondon
Fr
14:09
5:40
7
Ethan Reeder
So
14:35
5:50
11
Jackson Harris
So
14:36
5:50
12
John Capps
So
15:38
6:15
27
Grant Seely
So
15:42
6:17
29
Joel Kaderka
So
16:27
6:35
39
Cameron Peeters
Jr
17:07
6:51
49
4 Archbishop Mitty
2-3-4-4-4
Gap: 2:49
76:24
15:17
6:07
119 Matthew Remaker
So
13:46
5:30
2
Jonathan Tsai
So
14:41
5:52
14
Austin Lin
So
15:13
6:05
24
Anish Saha
So
16:09
6:28
36
Jonathan Borst
So
16:35
6:38
43
Mihir Chitalia
So
16:57
6:47
47




5 Rocklin
6-6-5-5-5
Gap: 1:34
78:00
15:36
6:14
139 Geoffrey Leonhardt
So
14:49
5:56
17
Johnathan Montoya
So
15:05
6:02
21
Jeremiah Grande
So
15:40
6:16
28
Jake Lund
So
16:03
6:25
35
Jason Paiva
So
16:23
6:33
38
Eric Fessenden
So
16:29
6:36
40
Zachary Dehkordi
So
16:37
6:39
45
6 Jesuit
7-7-7-6-6
Gap: 1:05
78:11
15:38
6:15
144 Jacob Iritani
So
15:08
6:03
22
Cristian Hernandez
So
15:10
6:04
23
Matt Bajamundi
So
15:48
6:19
30
Tristan Miller
So
15:52
6:21
32
Ryan Moyle
So
16:13
6:29
37
Reginald Camacho
So
19:53
7:57
59




7 Sequoia
5-5-6-7-7
Gap: 2:41
79:36
15:55
6:22
159 Charlie Utecht
So
14:42
5:53
15
Tyler Beth
So
15:00
6:00
18
Jeremy Woodbury
So
15:58
6:23
34
Raul Solario
So
16:33
6:37
42
Ben Morrison
So
17:23
6:57
50
Eamonn Carson
So
17:24
6:58
51
Cole Driver
So
18:30
7:24
58
8 Whitney
8-8-8-8-8
Gap: 2:50
85:31
17:06
6:50
220 Antonio Franco
So
15:32
6:13
26
Grant Waters
Fr
16:30
6:36
41
Nathan Ham
So
16:50
6:44
46
Brenden Allen
So
18:17
7:19
52
Nick Alliniece
So
18:22
7:21
55








9 Westmoor
9-9-9-9-9
Gap: 2:33
86:08
17:14
6:53
230 Mharc Severino
So
15:48
6:19
31
Gio Delucchi
So
16:36
6:38
44
Lewis Troung
So
17:03
6:49
48
Timothy Chan
So
18:20
7:20
53
Jeffrey Ng
So
18:21
7:20
54
Beary Eng
So
18:22
7:21
56
Jeremi Aguas
So
18:26
7:22
57
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Marcus Avila Fr Bellarmine 13:45 5:30
2 Donald Welsh Fr Bellarmine 14:07 5:39
3 Derek Shiu Fr Bellarmine 14:14 5:42
4 Isaiah Hanna Fr Whitney 14:15 5:42
5 Michael Lackner Fr Jesuit 14:20 5:44
6 Kyler Ostenberg Fr DEL ORO 14:28 5:47
7 Josh Lewis Fr Incline 14:38 5:51
8 Tim Bartolomei Fr DEL ORO 14:38 5:51
9 Owen Graffis Fr Incline 14:42 5:53
10 Matthew Sickman Fr Jesuit 14:44 5:54
11 Spencer Biliyeu Fr Whitney 14:49 5:56
12 Jacob Lazar Fr Bellarmine 14:51 5:56
13 Daniel Gurza Fr Bellarmine 14:52 5:57
14 Taylor Nguyen Fr Whitney 14:52 5:57
15 Patrick Cummings Fr Jesuit 14:53 5:57
16 Craig Yerkes Fr Rocklin 14:58 5:59
17 Drew Gee Fr DEL ORO 15:09 6:04
18 Jack Baer Fr Jesuit 15:12 6:05
19 Ryan Von Chance Fr Vista 15:18 6:07
20 Aziz Ghadiali Fr Bellarmine 15:25 6:10
21 Scott Yang Fr Bellarmine 15:29 6:12
22 Jacques Abi-hanna Fr Bellarmine 15:30 6:12
23 Emilio Valencia Fr Bellarmine 15:32 6:13
24 Bobby Ternes Fr Jesuit 15:33 6:13
25 Landon Miller Fr Jesuit 15:34 6:14
26 Mitchell Stephens Fr Bellarmine 15:35 6:14
27 Nathaniel Smith Fr DEL ORO 15:36 6:14
28 Matt Griffin Fr Jesuit 15:36 6:14
29 Spencer Day Fr Bellarmine 15:38 6:15
30 Rohit Kumar Fr Archbishop Mitty 15:39 6:16 1/5 4/11 8/13
31 Justin Siu Fr Archbishop Mitty 15:40 6:16 2/5 5/11 6/13
32 Klay King Fr El Camino 15:42 6:17
33 Jacob Deppmeier Fr Bellarmine 15:44 6:18
34 Kyle Hamasaki Fr DEL ORO 15:44 6:18
35 James Wilde Fr Jesuit 15:45 6:18
36 Nickolas Smith Fr DEL ORO 15:53 6:21
37 John Jomlin Fr Woodcreek 15:56 6:22
38 Nick Rubalcava Fr Whitney 15:56 6:22
39 Niko Guevara Fr Vista 16:03 6:25
40 Brett Snow Fr Whitney 16:03 6:25
41 Patrick Glynn Fr Westmoor 16:06 6:26
42 Harmen Kang Fr Archbishop Mitty 16:07 6:27 3/5 6/11 5/13
43 Vincent Chevreuil Fr Vista 16:13 6:29
44 Nicolas Deruiter Fr Bellarmine 16:16 6:30
45 Vincent Leuzze Fr Archbishop Mitty 16:17 6:31 4/5 8/11 5/9
46 Austin Chao Fr Westmoor 16:19 6:32
47 John Yang Fr Bellarmine 16:20 6:32
48 Dalton Douglas-hiley Fr El Dorado 16:22 6:33
49 Cooper Rode Fr Vista 16:23 6:33
50 Kenneth Weekly-wilson Fr El Dorado 16:25 6:34
51 Liam Drennan Fr El Dorado 16:25 6:34
52 Robert La Peer Fr Whitney 16:26 6:34
53 Matt Griffin Fr Woodcreek 16:26 6:34
54 Joel Parker Fr Bellarmine 16:29 6:36
55 Jack Montgomery Fr DEL ORO 16:35 6:38
56 Spencer Andres Fr Rocklin 16:37 6:39
57 Spencer Popa Fr Bellarmine 16:44 6:42
58 Daniel Robinson Fr Jesuit 16:47 6:43
59 Michael Schmidel Fr Bellarmine 16:51 6:44
60 Levi Hunter Fr Rocklin 16:52 6:45
61 Greg Cushing Fr El Camino 16:52 6:45
62 Daniel Baquero Fr Vista 17:01 6:48
63 Andrew Shimschock Fr Bellarmine 17:06 6:50
64 Joseph Murphy Fr Bellarmine 17:07 6:51
65 Jacob Pinkel Fr Bellarmine 17:15 6:54
66 Robert Lustig Fr Bellarmine 17:16 6:54
67 Ben Tam Fr Westmoor 17:20 6:56
68 Drew Ramacher Fr Bellarmine 17:22 6:57
69 Tim Baker Fr Woodcreek 17:22 6:57
70 Richard Ou Fr Westmoor 17:24 6:58
71 Jesse Taylor Fr Jesuit 17:25 6:58
72 Noah Mott Fr DEL ORO 17:28 6:59
73 Eric Jimenez Fr Archbishop Mitty 17:39 7:04 5/5 11/11 6/8
74 Mason Beseler Fr DEL ORO 17:48 7:07
75 Alejandro Alfaro Fr Woodcreek 17:48 7:07
76 Thomas Hart Fr Jesuit 17:51 7:08
77 Patrick Mahan Fr Jesuit 17:52 7:09
78 Perry Wreaks Fr Bellarmine 18:00 7:12
79 Crosby Tinucci Fr DEL ORO 18:00 7:12
80 Jacob Karson Fr Bellarmine 18:01 7:12
81 Christos Achilleoudis Fr Bellarmine 18:05 7:14
82 Nick Golden Fr Whitney 18:06 7:14
83 Jacob Ferguson Fr Woodcreek 18:11 7:16
84 Evan Isenstein-bra Fr Sequoia 18:14 7:18
85 Tyler Tate Fr Woodcreek 18:15 7:18
86 Aaron Narag Fr Westmoor 18:21 7:20
87 Scott Jones Fr Incline 18:24 7:22
88 Jake Smeltzer Fr DEL ORO 18:24 7:22
89 Ethan Chang Fr Westmoor 18:27 7:23
90 Austin Anderson Fr Whitney 18:35 7:26
91 Jonathan Wu Fr Westmoor 18:46 7:30
92 Matthew Larson Fr Bellarmine 18:51 7:32
93 Sunny Ng Fr Westmoor 19:08 7:39
94 Luis Figueroa Fr Bellarmine 19:14 7:42
95 Tyler Chang Fr Westmoor 19:23 7:45
96 Christian Bagamaspad Fr Bellarmine 19:52 7:57
97 Nick Stroud Fr Rocklin 19:54 7:58
98 Leo Merle Fr Vista 19:55 7:58
99 Eric Stoutenburg Fr DEL ORO 20:00 8:00
100 Jacob Sherer Fr Whitney 20:17 8:07
101 William Rey Fr Westmoor 20:43 8:17
102 Nicholas Rice Fr Sequoia 21:31 8:36
103 Lucas Wang Fr El Camino 21:32 8:37
104 Robert Doody Fr Sequoia 21:33 8:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 1:07
71:49
14:22
5:45
27 Marcus Avila
Fr
13:45
5:30
1
Donald Welsh
Fr
14:07
5:39
2
Derek Shiu
Fr
14:14
5:42
3
Jacob Lazar
Fr
14:51
5:56
10
Daniel Gurza
Fr
14:52
5:57
11
Aziz Ghadiali
Fr
15:25
6:10
17
Scott Yang
Fr
15:29
6:12
18
2 Jesuit
3-3-3-2-2
Gap: 1:13
74:42
14:56
5:59
60 Michael Lackner
Fr
14:20
5:44
5
Matthew Sickman
Fr
14:44
5:54
8
Patrick Cummings
Fr
14:53
5:57
13
Jack Baer
Fr
15:12
6:05
15
Bobby Ternes
Fr
15:33
6:13
19
Landon Miller
Fr
15:34
6:14
20
Matt Griffin
Fr
15:36
6:14
22
3 DEL ORO
4-3-4-3-3
Gap: 1:16
75:35
15:07
6:03
73 Kyler Ostenberg
Fr
14:28
5:47
6
Tim Bartolomei
Fr
14:38
5:51
7
Drew Gee
Fr
15:09
6:04
14
Nathaniel Smith
Fr
15:36
6:14
21
Kyle Hamasaki
Fr
15:44
6:18
25
Nickolas Smith
Fr
15:53
6:21
26
Jack Montgomery
Fr
16:35
6:38
39
4 Whitney
2-3-2-4-4
Gap: 1:48
75:55
15:11
6:04
83 Isaiah Hanna
Fr
14:15
5:42
4
Spencer Biliyeu
Fr
14:49
5:56
9
Taylor Nguyen
Fr
14:52
5:57
12
Nick Rubalcava
Fr
15:56
6:22
28
Brett Snow
Fr
16:03
6:25
30
Robert La Peer
Fr
16:26
6:34
37
Nick Golden
Fr
18:06
7:14
46
5 Vista
5-5-5-6-5
Gap: 1:43
80:58
16:12
6:29
154 Ryan Von Chance
Fr
15:18
6:07
16
Niko Guevara
Fr
16:03
6:25
29
Vincent Chevreuil
Fr
16:13
6:29
33
Cooper Rode
Fr
16:23
6:33
36
Daniel Baquero
Fr
17:01
6:48
40
Leo Merle
Fr
19:55
7:58
52




6 Archbishop Mitty
6-6-6-5-6
Gap: 2:00
81:22
16:16
6:31
157 Rohit Kumar
Fr
15:39
6:16
23
Justin Siu
Fr
15:40
6:16
24
Harmen Kang
Fr
16:07
6:27
32
Vincent Leuzze
Fr
16:17
6:31
34
Eric Jimenez
Fr
17:39
7:04
44








7 Woodcreek
7-7-7-8-7
Gap: 2:15
85:43
17:09
6:51
199 John Jomlin
Fr
15:56
6:22
27
Matt Griffin
Fr
16:26
6:34
38
Tim Baker
Fr
17:22
6:57
42
Alejandro Alfaro
Fr
17:48
7:07
45
Jacob Ferguson
Fr
18:11
7:16
47
Tyler Tate
Fr
18:15
7:18
48




7 Westmoor
8-8-7-7-7
Gap: 2:15
85:30
17:06
6:50
199 Patrick Glynn
Fr
16:06
6:26
31
Austin Chao
Fr
16:19
6:32
35
Ben Tam
Fr
17:20
6:56
41
Richard Ou
Fr
17:24
6:58
43
Aaron Narag
Fr
18:21
7:20
49
Ethan Chang
Fr
18:27
7:23
50
Jonathan Wu
Fr
18:46
7:30
51
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.