Archbishop Mitty Results from the WCAL #2 at Shoreline Park on 10/17/07

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bajar, Bryce So So 19:52 6:37 3 38/85 2/9 16/30 6/7
Banos, Edgar Jr JV 25:21 8:27 3 106/107 9/9 29/30 5/5
Earley, Ian Fr Fr 22:36 7:32 3 79/100 5/5 27/30 6/7
Ford, Henderson So So 21:50 7:17 3 69/85 7/9 25/30 5/6
Fung, Andrew So So 20:25 6:48 3 51/85 4/9 21/30 7/7 20:22 20:22 20:22 20:22
Gaxiola, Albert Jr V 18:21 6:07 3 48/54 7/7 9/30 5/6 19:33
(1:12,6.1)
19:33
(1:12,6.1)
19:33
(1:12,6.1)
18:47
(0:26,2.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Giglierano, Vincent Fr Fr 18:19 6:06 3 7/100 2/5 8/30 2/7
Grennan, Patrick Sr V 17:11 5:44 3 30/54 2/7 2/30 7/8 18:06
(0:55,5.1)
18:06
(0:55,5.1)
18:06
(0:55,5.1)
18:06
(0:55,5.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Helmer, Adam Sr JV 20:07 6:42 3 85/107 5/9 17/30 6/6 23:12
(3:05,13.3)
23:12
(3:05,13.3)
23:12
(3:05,13.3)
19:57 You ROCK! (LY, LR, PR)
Hicks, Michael Sr V 18:04 6:01 3 47/54 6/7 7/30 6/8 18:09
(0:05,0.5)
18:09
(0:05,0.5)
18:09
(0:05,0.5)
18:09
(0:05,0.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Hiew, Stan Sr JV 19:46 6:35 3 75/107 4/9 14/30 6/7 20:16
(0:30,2.5)
20:16
(0:30,2.5)
20:16
(0:30,2.5)
20:16
(0:30,2.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Hogan, Joshua So V 17:17 5:46 3 35/54 4/7 4/30 5/8 17:45
(0:28,2.6)
17:45
(0:28,2.6)
17:45
(0:28,2.6)
17:45
(0:28,2.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Iyer, Kedar Jr V 17:15 5:45 3 33/54 3/7 3/30 5/8 18:57
(1:42,9.0)
18:57
(1:42,9.0)
18:57
(1:42,9.0)
18:21
(1:06,6.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jaime, Jose Jr JV 20:11 6:44 3 88/107 6/9 19/30 6/6
Johnson, Ryan Sr JV 19:05 6:22 3 53/107 1/9 11/30 7/8 20:17
(1:12,5.9)
20:17
(1:12,5.9)
20:17
(1:12,5.9)
20:10
(1:05,5.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Kim, Daniel Sr JV 19:44 6:35 3 73/107 3/9 13/30 7/8 18:34
Nguyen, Christopher So So 24:53 8:18 3 82/85 8/9 28/30 5/5 22:21 22:21 22:21 21:35
Page, David Sr V 16:49 5:36 3 21/54 1/7 1/30 7/8 19:10
(2:21,12.3)
19:10
(2:21,12.3)
17:36
(0:47,4.5)
17:18
(0:29,2.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Pestana, Eric So So 19:51 6:37 3 37/85 1/9 15/30 7/7 20:23
(0:32,2.6)
20:23
(0:32,2.6)
20:23
(0:32,2.6)
20:23
(0:32,2.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Phillips, Joshua So So 21:08 7:03 3 61/85 5/9 23/30 7/7
Rangel, David So So 20:09 6:43 3 46/85 3/9 18/30 6/7 21:18
(1:09,5.4)
21:18
(1:09,5.4)
21:18
(1:09,5.4)
20:50
(0:41,3.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Robbins, Sean Jr JV 19:23 6:28 3 61/107 2/9 12/30 6/8 20:15
(0:52,4.3)
20:15
(0:52,4.3)
20:15
(0:52,4.3)
19:50
(0:27,2.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Short, Justin Jr JV 20:14 6:45 3 92/107 7/9 20/30 6/6 19:25 19:25 19:25 19:04
Sola, Zvonimir Jr JV 22:14 7:25 3 101/107 8/9 26/30 6/6 22:41
(0:27,2.0)
22:41
(0:27,2.0)
22:41
(0:27,2.0)
22:41
(0:27,2.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Souvignier, Allen Fr Fr 20:31 6:50 3 47/100 4/5 22/30 6/7
Swale, Sean So So 21:31 7:10 3 65/85 6/9 24/30 6/6
Takacsi-Nagy, Lauri Fr Fr 18:36 6:12 3 11/100 3/5 10/30 2/7
Thomas, Nick So V 17:54 5:58 3 44/54 5/7 6/30 7/8 18:54
(1:00,5.3)
18:54
(1:00,5.3)
18:54
(1:00,5.3)
18:54
(1:00,5.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ullah, Ayman Fr Fr 17:46 5:55 3 4/100 1/5 5/30 3/7
Wang, Jonathan So So 25:59 8:40 3 84/85 9/9 30/30 5/5
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 7/8 86:26
1:05
3 5:46 5:36 5:58 163 5:23 88:29
(2:03,2.3)
88:29
(2:03,2.3)
86:39
(0:13,0.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) David Page (21), Patrick Grennan (30), Kedar Iyer (33), Joshua Hogan (35), Nick Thomas (44)
So 1st 5 7/7 101:25
1:17
3 6:46 6:37 7:03 183 5:52 98:08 98:08 98:08 Eric Pestana (32), Bryce Bajar (33), David Rangel (35), Andrew Fung (39), Joshua Phillips (44)
JV 1st 5 6/6 98:05
1:02
3 6:32 6:22 6:42 181 5:44 95:56 95:56 95:56 Ryan Johnson (32), Sean Robbins (35), Daniel Kim (37), Stan Hiew (38), Adam Helmer (39)
Fr 1st 5 3/7 97:48
4:50
3 6:31 5:55 7:32 99 5:59 101:19
(3:31,3.5)
101:19
(3:31,3.5)
101:19
(3:31,3.5%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Ayman Ullah (4), Vincent Giglierano (7), Lauri Takacsi-Nagy (11), Allen Souvignier (35), Ian Earley (42)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Phil Pompei Sr ST. FRANCIS 15:51 5:17
2 Greg Innes Jr ST. IGNATIUS 15:57 5:19
3 Marcos Hinojosa Jr BELLARMINE 16:01 5:20
4 Oran Arms Sr SERRA 16:05 5:22
5 Lawrence Smith Jr BELLARMINE 16:07 5:22
6 Benjamin Kelly Jr BELLARMINE 16:09 5:23
7 Peter Birsinger Jr ST. IGNATIUS 16:10 5:23
8 Dalton Guthrie So BELLARMINE 16:11 5:24
9 Alex Esparza Sr ST. IGNATIUS 16:12 5:24
10 Kyle Hillebrecht Sr BELLARMINE 16:19 5:26
11 Dominic Chelini Sr SERRA 16:24 5:28
12 Matt Ong Sr ST. FRANCIS 16:27 5:29
13 Spencer McLeod Sr SERRA 16:28 5:29
14 Paul Rechsteiner Jr SHC 16:29 5:30
15 Benny Willers Sr RIORDAN 16:32 5:31
16 Matt Leland Sr ST. IGNATIUS 16:34 5:31
17 Michael Reher So ST. IGNATIUS 16:37 5:32
18 Erik Anderson Jr BELLARMINE 16:37 5:32
19 Devin Dunn Jr ST. IGNATIUS 16:43 5:34
20 Mitchell Council Jr SERRA 16:47 5:36
21 David Page Sr Archbishop Mitty 16:49 5:36 1/7 1/30 7/8 19:10
(2:21)
19:10
(2:21)
17:36
(0:47)
You ROCK! (LY, LR, PR)
22 Anthony Oliva Jr RIORDAN 16:49 5:36
23 Andrew Fabian Sr BELLARMINE 16:51 5:37
24 Will Conner Sr ST. FRANCIS 16:53 5:38
25 Andrew Shahamiri Sr ST. IGNATIUS 16:53 5:38
26 Steven Foster Jr ST. FRANCIS 16:54 5:38
27 Jared Wicklund Sr SHC 16:57 5:39
28 David Motamed Jr SERRA 17:06 5:42
29 Kyle Anderberg So ST. FRANCIS 17:06 5:42
30 Patrick Grennan Sr Archbishop Mitty 17:11 5:44 2/7 2/30 7/8 18:06
(0:55)
18:06
(0:55)
18:06
(0:55)
You ROCK! (LY, LR, PR)
31 Kevin Corley Jr SERRA 17:11 5:44
32 Dean Barron So VALLEY CHRISTIAN (SA 17:14 5:45
33 Kedar Iyer Jr Archbishop Mitty 17:15 5:45 3/7 3/30 5/8 18:57
(1:42)
18:57
(1:42)
18:57
(1:42)
You ROCK! (LY, LR, PR)
34 Jarrett Moore Fr SHC 17:16 5:45
35 Joshua Hogan So Archbishop Mitty 17:17 5:46 4/7 4/30 5/8 17:45
(0:28)
17:45
(0:28)
17:45
(0:28)
You ROCK! (LY, LR, PR)
36 Tommy Redmond Sr SHC 17:24 5:48
37 Christain Ferrey Sr RIORDAN 17:25 5:48
38 Patrick Sullivan Sr SERRA 17:25 5:48
39 Tim Gates Sr ST. FRANCIS 17:28 5:49
40 Ryan Linn Jr RIORDAN 17:32 5:51
41 Jim McHugh Sr SHC 17:41 5:54
42 Nick Hart Jr ST. FRANCIS 17:48 5:56
43 Justin Wong Jr RIORDAN 17:51 5:57
44 Nick Thomas So Archbishop Mitty 17:54 5:58 5/7 6/30 7/8 18:54
(1:00)
18:54
(1:00)
18:54
(1:00)
You ROCK! (LY, LR, PR)
45 Michael Cunningham Sr SHC 17:57 5:59
46 Ian Karlssen So VALLEY CHRISTIAN (SA 18:02 6:01
47 Michael Hicks Sr Archbishop Mitty 18:04 6:01 6/7 7/30 6/8 18:09
(0:05)
18:09
(0:05)
18:09
(0:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
48 Albert Gaxiola Jr Archbishop Mitty 18:21 6:07 7/7 9/30 5/6 19:33
(1:12)
19:33
(1:12)
19:33
(1:12)
You ROCK! (LY, LR, PR)
49 Aaron Thompson Jr RIORDAN 18:28 6:09
50 Jonathan Juntado Sr SHC 18:34 6:11
51 Jordan Osuna Jr VALLEY CHRISTIAN (SA 18:39 6:13
52 Sean Kennedy Sr VALLEY CHRISTIAN (SA 18:45 6:15
53 Will Pitman So VALLEY CHRISTIAN (SA 19:33 6:31
54 Evan Kennedy Fr VALLEY CHRISTIAN (SA 19:54 6:38
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
3-1-1-1-1
Gap: 0:18
80:47
16:09
5:23
32 Marcos Hinojosa
Jr
16:01
5:20
3
Lawrence Smith
Jr
16:07
5:22
5
Benjamin Kelly
Jr
16:09
5:23
6
Dalton Guthrie
So
16:11
5:24
8
Kyle Hillebrecht
Sr
16:19
5:26
10








2 ST. IGNATIUS
2-2-2-2-2
Gap: 0:40
81:30
16:18
5:26
51 Greg Innes
Jr
15:57
5:19
2
Peter Birsinger
Jr
16:10
5:23
7
Alex Esparza
Sr
16:12
5:24
9
Matt Leland
Sr
16:34
5:31
16
Michael Reher
So
16:37
5:32
17








3 SERRA
4-4-3-3-3
Gap: 1:01
82:50
16:34
5:31
76 Oran Arms
Sr
16:05
5:22
4
Dominic Chelini
Sr
16:24
5:28
11
Spencer McLeod
Sr
16:28
5:29
13
Mitchell Council
Jr
16:47
5:36
20
David Motamed
Jr
17:06
5:42
28








4 ST. FRANCIS
1-3-4-4-4
Gap: 1:15
83:11
16:38
5:33
92 Phil Pompei
Sr
15:51
5:17
1
Matt Ong
Sr
16:27
5:29
12
Will Conner
Sr
16:53
5:38
24
Steven Foster
Jr
16:54
5:38
26
Kyle Anderberg
So
17:06
5:42
29








5 SHC
5-6-6-5-5
Gap: 1:12
85:47
17:09
5:43
152 Paul Rechsteiner
Jr
16:29
5:30
14
Jared Wicklund
Sr
16:57
5:39
27
Jarrett Moore
Fr
17:16
5:45
34
Tommy Redmond
Sr
17:24
5:48
36
Jim McHugh
Sr
17:41
5:54
41








6 RIORDAN
6-5-5-6-6
Gap: 1:19
86:09
17:14
5:45
157 Benny Willers
Sr
16:32
5:31
15
Anthony Oliva
Jr
16:49
5:36
22
Christain Ferrey
Sr
17:25
5:48
37
Ryan Linn
Jr
17:32
5:51
40
Justin Wong
Jr
17:51
5:57
43








7 Archbishop Mitty
7-7-7-7-7
Gap: 1:05
86:26
17:17
5:46
163 David Page
Sr
16:49
5:36
21
Patrick Grennan
Sr
17:11
5:44
30
Kedar Iyer
Jr
17:15
5:45
33
Joshua Hogan
So
17:17
5:46
35
Nick Thomas
So
17:54
5:58
44








Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
8 VALLEY CHRISTIAN (SA
8-8-8-8-8
Gap: 2:19
92:13
18:27
6:09
234 Dean Barron
So
17:14
5:45
32
Ian Karlssen
So
18:02
6:01
46
Jordan Osuna
Jr
18:39
6:13
51
Sean Kennedy
Sr
18:45
6:15
52
Will Pitman
So
19:33
6:31
53








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Colton Wright So ST. FRANCIS 17:06 5:42
2 Andrew Gaddis So SERRA 17:07 5:42
3 Matt Richards So BELLARMINE 17:18 5:46
4 Lucas Talavan So ST. IGNATIUS 17:23 5:48
5 Brandon Norwood So SERRA 17:26 5:49
6 Daniel Colom Fr SERRA 17:28 5:49
7 Nick Fiore So ST. FRANCIS 17:38 5:53
8 Andy Martinez So ST. IGNATIUS 17:45 5:55
9 Ian Midiere So ST. FRANCIS 17:51 5:57
10 Casey Schwenk So SERRA 17:55 5:58
11 Andres Schrier So ST. FRANCIS 17:56 5:59
12 Andrew Lucha So SERRA 17:58 5:59
13 Jonathan Durstenfe So BELLARMINE 17:59 6:00
14 Robbie Cotton So BELLARMINE 18:01 6:00
15 Kevin Sullivan So SERRA 18:15 6:05
16 Michael Crocker So ST. IGNATIUS 18:15 6:05
17 Alex Kochman So SERRA 18:16 6:05
18 Nick Roman So ST. IGNATIUS 18:19 6:06
19 Michael Hynson So SHC 18:20 6:07
20 Athan Haigh So ST. IGNATIUS 18:22 6:07
21 Andy Vanderbilt So ST. IGNATIUS 18:28 6:09
22 Kyle Graycar So ST. IGNATIUS 18:33 6:11
23 David Estko So BELLARMINE 18:33 6:11
24 Mike Trimberger So BELLARMINE 18:37 6:12
25 Eric Chapman So BELLARMINE 18:56 6:19
26 Stephan Cabebe So BELLARMINE 18:59 6:20
27 Aaron Wong So SERRA 19:18 6:26
28 Eric De Lara So SHC 19:20 6:27
29 Derek Pincus So BELLARMINE 19:21 6:27
30 Michael Condon So ST. FRANCIS 19:22 6:27
31 Sam Hayes So BELLARMINE 19:30 6:30
32 Patric Brown So RIORDAN 19:33 6:31
33 Kyle Barton So BELLARMINE 19:35 6:32
34 Kevin Nielson So SERRA 19:35 6:32
35 Daniel Koch So SHC 19:48 6:36
36 Michael Courpet So SHC 19:49 6:36
37 Eric Pestana So Archbishop Mitty 19:51 6:37 1/9 15/30 7/7 20:23
(0:32)
20:23
(0:32)
20:23
(0:32)
You ROCK! (LY, LR, PR)
38 Bryce Bajar So Archbishop Mitty 19:52 6:37 2/9 16/30 6/7
39 Peter Holl So ST. IGNATIUS 19:55 6:38
40 Giancarlo Sangiaco So ST. IGNATIUS 19:56 6:39
41 Robby Ruder So BELLARMINE 20:01 6:40
42 Tyler Thornburg So BELLARMINE 20:01 6:40
43 Ryan Coen So ST. IGNATIUS 20:03 6:41
44 Scott Shymanski So ST. IGNATIUS 20:07 6:42
45 Riley Gallivan So ST. FRANCIS 20:08 6:43
46 David Rangel So Archbishop Mitty 20:09 6:43 3/9 18/30 6/7 21:18
(1:09)
21:18
(1:09)
21:18
(1:09)
You ROCK! (LY, LR, PR)
47 Awet Zery So RIORDAN 20:13 6:44
48 Michael Herman So RIORDAN 20:15 6:45
49 Antony Noies So RIORDAN 20:21 6:47
50 Jordan Williams So BELLARMINE 20:24 6:48
51 Andrew Fung So Archbishop Mitty 20:25 6:48 4/9 21/30 7/7 20:22 20:22 20:22
52 Brian Furney So SHC 20:26 6:49
53 Walter Kardum So RIORDAN 20:30 6:50
54 Daine Danielson So ST. IGNATIUS 20:34 6:51
55 Nick Guerzon So SHC 20:39 6:53
56 Anthony Bushong So SHC 20:48 6:56
57 William Radcliffe So BELLARMINE 20:51 6:57
58 Brian Hinchion So SHC 20:53 6:58
59 Yuzo Ishikawa So SERRA 20:57 6:59
60 Willy Arbuckle So ST. IGNATIUS 21:01 7:00
61 Joshua Phillips So Archbishop Mitty 21:08 7:03 5/9 23/30 7/7
62 Edwin Chan So SHC 21:13 7:04
63 Jonathan Polanco So SHC 21:19 7:06
64 Matt Ravizza So BELLARMINE 21:21 7:07
65 Sean Swale So Archbishop Mitty 21:31 7:10 6/9 24/30 6/6
66 Chris Choi So BELLARMINE 21:38 7:13
67 Jordan Chew So SHC 21:38 7:13
68 Wison Clasara So BELLARMINE 21:47 7:16
69 Henderson Ford So Archbishop Mitty 21:50 7:17 7/9 25/30 5/6
70 Cody Kuramoto So SHC 21:53 7:18
71 Patrick Penalosa So BELLARMINE 21:53 7:18
72 Kurt Martin So BELLARMINE 22:02 7:21
73 John Paton So BELLARMINE 22:12 7:24
74 Alessandro Donati So SHC 22:43 7:34
75 Carter Andereck So ST. IGNATIUS 22:59 7:40
76 Brian Shuflin So ST. FRANCIS 23:00 7:40
77 Greg Mavor So BELLARMINE 23:03 7:41
78 Spencer Lauber So BELLARMINE 23:07 7:42
79 Seamus Roddy So ST. IGNATIUS 23:08 7:43
80 Michael Gawne So SHC 23:13 7:44
81 Tyler Young So BELLARMINE 23:15 7:45
82 Christopher Nguyen So Archbishop Mitty 24:53 8:18 8/9 28/30 5/5 22:21 22:21 22:21
83 Brandon Delosreyes So BELLARMINE 25:19 8:26
84 Jonathan Wang So Archbishop Mitty 25:59 8:40 9/9 30/30 5/5
85 Yang Shan So BELLARMINE 26:29 8:50
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SERRA
2-1-1-1-1
Gap: 0:51
87:54
17:35
5:52
35 Andrew Gaddis
So
17:07
5:42
2
Brandon Norwood
So
17:26
5:49
5
Daniel Colom
Fr
17:28
5:49
6
Casey Schwenk
So
17:55
5:58
10
Andrew Lucha
So
17:58
5:59
12








2 ST. FRANCIS
1-2-2-2-2
Gap: 2:16
89:53
17:59
6:00
56 Colton Wright
So
17:06
5:42
1
Nick Fiore
So
17:38
5:53
7
Ian Midiere
So
17:51
5:57
9
Andres Schrier
So
17:56
5:59
11
Michael Condon
So
19:22
6:27
28








3 ST. IGNATIUS
4-3-3-3-3
Gap: 0:59
90:04
18:01
6:00
66 Lucas Talavan
So
17:23
5:48
4
Andy Martinez
So
17:45
5:55
8
Michael Crocker
So
18:15
6:05
16
Nick Roman
So
18:19
6:06
18
Athan Haigh
So
18:22
6:07
20








4 BELLARMINE
3-4-4-4-4
Gap: 1:19
90:28
18:06
6:02
77 Matt Richards
So
17:18
5:46
3
Jonathan Durstenfe
So
17:59
6:00
13
Robbie Cotton
So
18:01
6:00
14
David Estko
So
18:33
6:11
23
Mike Trimberger
So
18:37
6:12
24








5 SHC
5-5-5-5-5
Gap: 2:06
97:43
19:33
6:31
147 Michael Hynson
So
18:20
6:07
19
Eric De Lara
So
19:20
6:27
27
Daniel Koch
So
19:48
6:36
30
Michael Courpet
So
19:49
6:36
31
Brian Furney
So
20:26
6:49
40








6 RIORDAN
6-6-7-7-6
Gap: 0:57
100:52
20:10
6:43
181 Patric Brown
So
19:33
6:31
29
Awet Zery
So
20:13
6:44
36
Michael Herman
So
20:15
6:45
37
Antony Noies
So
20:21
6:47
38
Walter Kardum
So
20:30
6:50
41








7 Archbishop Mitty
7-6-6-6-7
Gap: 1:17
101:25
20:17
6:46
183 Eric Pestana
So
19:51
6:37
32
Bryce Bajar
So
19:52
6:37
33
David Rangel
So
20:09
6:43
35
Andrew Fung
So
20:25
6:48
39
Joshua Phillips
So
21:08
7:03
44








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Danny Martinez Sr ST. IGNATIUS 16:47 5:36
2 Alex Cagwin Jr BELLARMINE 16:50 5:37
3 Brandon Siko Jr BELLARMINE 17:05 5:42
4 Matt Abely Jr BELLARMINE 17:12 5:44
5 Bryan Finney Sr BELLARMINE 17:17 5:46
6 Greg Gandolfo Sr ST. IGNATIUS 17:17 5:46
7 Rian Dineen Sr ST. IGNATIUS 17:25 5:48
8 Chris Warner Sr ST. IGNATIUS 17:25 5:48
9 Ryan Falk Sr ST. IGNATIUS 17:26 5:49
10 Andy Schwenk Sr SERRA 17:26 5:49
11 Will Pandori Jr BELLARMINE 17:31 5:50
12 Sam Schneider Jr SERRA 17:35 5:52
13 Sean Adamski Sr BELLARMINE 17:40 5:53
14 Jack Phipps Sr BELLARMINE 17:42 5:54
15 Chris Lee Jr ST. FRANCIS 17:42 5:54
16 Ryan Buick Jr ST. IGNATIUS 17:43 5:54
17 Cody Stahl Jr ST. FRANCIS 17:44 5:55
18 Brian McKay Sr SERRA 17:44 5:55
19 Chris Navarro Jr SERRA 17:47 5:56
20 James Murphy Jr SERRA 17:48 5:56
21 Robert Tolleth Jr SERRA 17:49 5:56
22 Nick Lazarakis Jr BELLARMINE 17:53 5:58
23 Matt Weigand Sr BELLARMINE 17:53 5:58
24 Ryan Geraghty Sr ST. IGNATIUS 17:54 5:58
25 Kyle Costanzo Jr SERRA 17:57 5:59
26 Walter Bell Sr SERRA 18:04 6:01
27 Bach Nguyen Sr ST. FRANCIS 18:08 6:03
28 Daniel Curley Sr ST. FRANCIS 18:12 6:04
29 Danny Barri Jr SERRA 18:13 6:04
30 Eric Sumner Sr BELLARMINE 18:14 6:05
31 Stanley Leung Sr ST. IGNATIUS 18:15 6:05
32 Thomas Glikbarg Sr SERRA 18:25 6:08
33 John Ide Jr ST. IGNATIUS 18:28 6:09
34 Joseph Sciancalepo Sr SHC 18:32 6:11
35 Aaron Romero Jr SHC 18:36 6:12
36 Brooks Ilg Sr SERRA 18:45 6:15
37 Miles Orantia Jr BELLARMINE 18:45 6:15
38 Greg Derenzis Jr BELLARMINE 18:47 6:16
39 Alex Devlin Sr ST. FRANCIS 18:48 6:16
40 Vicente Patino Jr RIORDAN 18:48 6:16
41 Sam Alexander Sr BELLARMINE 18:48 6:16
42 Sean Foote Jr BELLARMINE 18:50 6:17
43 Anthony Zuffo Jr SHC 18:51 6:17
44 Danny Jordan Sr BELLARMINE 18:52 6:17
45 Brendan Welch Jr ST. FRANCIS 18:52 6:17
46 Robert Avila Jr ST. IGNATIUS 18:53 6:18
47 Mike Shymanski Jr ST. IGNATIUS 18:53 6:18
48 Joseph Bautista Jr SHC 18:57 6:19
49 Michael Valle Sr SERRA 19:00 6:20
50 Conor Sullivan Jr BELLARMINE 19:00 6:20
51 Chris Maldonado Jr ST. IGNATIUS 19:01 6:20
52 Will Vara Sr ST. IGNATIUS 19:05 6:22
53 Ryan Johnson Sr Archbishop Mitty 19:05 6:22 1/9 11/30 7/8 20:17
(1:12)
20:17
(1:12)
20:17
(1:12)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
54 Simon Loos Sr ST. IGNATIUS 19:10 6:23
55 Vince Silveira Jr ST. IGNATIUS 19:10 6:23
56 Brian Lanier Jr BELLARMINE 19:11 6:24
57 Scott Jespersen Sr ST. FRANCIS 19:17 6:26
58 Bobby Allen Jr BELLARMINE 19:17 6:26
59 Sean Slattery Sr ST. FRANCIS 19:21 6:27
60 Nick Baumann Jr SHC 19:22 6:27
61 Sean Robbins Jr Archbishop Mitty 19:23 6:28 2/9 12/30 6/8 20:15
(0:52)
20:15
(0:52)
20:15
(0:52)
You ROCK! (LY, LR, PR)
62 Quinn Kunkel Sr ST. FRANCIS 19:24 6:28
63 Collin Sapera Sr ST. FRANCIS 19:24 6:28
64 Brett Kawanami Sr VALLEY CHRISTIAN (SA 19:24 6:28
65 Connor Geraghty Jr ST. IGNATIUS 19:25 6:28
66 Denny Woo Jr RIORDAN 19:26 6:29
67 Devin Collins Jr BELLARMINE 19:29 6:30
68 Bernardo Demesa Jr SHC 19:30 6:30
69 Ronnel Datlag Jr ST. IGNATIUS 19:32 6:31
70 Frank Menchavez Sr SERRA 19:34 6:31
71 Connor Albach Jr RIORDAN 19:39 6:33
72 Joey Madigan Jr ST. FRANCIS 19:43 6:34
73 Daniel Kim Sr Archbishop Mitty 19:44 6:35 3/9 13/30 7/8
74 Brendan De Lara Jr ST. FRANCIS 19:45 6:35
75 Stan Hiew Sr Archbishop Mitty 19:46 6:35 4/9 14/30 6/7 20:16
(0:30)
20:16
(0:30)
20:16
(0:30)
You ROCK! (LY, LR, PR)
76 Jamie Eldredge Jr ST. FRANCIS 19:48 6:36
77 Josh Montoya Jr SERRA 19:53 6:38
78 Michael Sebastinel Jr ST. IGNATIUS 19:57 6:39
79 Matthew Meyer Sr VALLEY CHRISTIAN (SA 19:58 6:39
80 David Glenday Jr ST. FRANCIS 19:59 6:40
81 Thomas Maloney Jr ST. IGNATIUS 20:00 6:40
82 Devin Kelly Jr BELLARMINE 20:00 6:40
83 Sam Levy Jr ST. FRANCIS 20:01 6:40
84 Ben Huttlinger Jr BELLARMINE 20:05 6:42
85 Adam Helmer Sr Archbishop Mitty 20:07 6:42 5/9 17/30 6/6 23:12
(3:05)
23:12
(3:05)
23:12
(3:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
86 Kyle Kim Jr SHC 20:09 6:43
87 Rudy Martinez Jr BELLARMINE 20:09 6:43
88 Jose Jaime Jr Archbishop Mitty 20:11 6:44 6/9 19/30 6/6
89 Matt Menard Sr BELLARMINE 20:11 6:44
90 Brandon Ivy Jr VALLEY CHRISTIAN (SA 20:12 6:44
91 David Stallman Jr ST. FRANCIS 20:12 6:44
92 Justin Short Jr Archbishop Mitty 20:14 6:45 7/9 20/30 6/6 19:25 19:25 19:25
93 Kyle Morrisey Jr SERRA 20:16 6:45
94 Mike Quinones Sr ST. IGNATIUS 20:17 6:46
95 Matt Morales Jr BELLARMINE 20:21 6:47
96 Robbie Bergantz Jr BELLARMINE 20:31 6:50
97 Doug Thoreson Sr BELLARMINE 20:31 6:50
98 Albert Xiao Jr SHC 20:32 6:51
99 Greg Edwards Jr BELLARMINE 21:22 7:07
100 Chris Colligan Jr BELLARMINE 21:47 7:16
101 Zvonimir Sola Jr Archbishop Mitty 22:14 7:25 8/9 26/30 6/6 22:41
(0:27)
22:41
(0:27)
22:41
(0:27)
You ROCK! (LY, LR, PR)
102 Randy Yee Sr ST. IGNATIUS 22:35 7:32
103 Andrew Gabinay Jr BELLARMINE 23:49 7:56
104 Michael Gray Jr BELLARMINE 24:05 8:02
105 Andrew Sanchez Sr BELLARMINE 24:37 8:12
106 Edgar Banos Jr Archbishop Mitty 25:21 8:27 9/9 29/30 5/5
107 Daniel Hanna Jr VALLEY CHRISTIAN (SA 27:40 9:13
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
2-1-1-1-1
Gap: 0:41
85:55
17:11
5:44
25 Alex Cagwin
Jr
16:50
5:37
2
Brandon Siko
Jr
17:05
5:42
3
Matt Abely
Jr
17:12
5:44
4
Bryan Finney
Sr
17:17
5:46
5
Will Pandori
Jr
17:31
5:50
11








2 ST. IGNATIUS
1-2-2-2-2
Gap: 0:39
86:20
17:16
5:45
31 Danny Martinez
Sr
16:47
5:36
1
Greg Gandolfo
Sr
17:17
5:46
6
Rian Dineen
Sr
17:25
5:48
7
Chris Warner
Sr
17:25
5:48
8
Ryan Falk
Sr
17:26
5:49
9








3 SERRA
3-3-3-3-3
Gap: 0:22
88:20
17:40
5:53
79 Andy Schwenk
Sr
17:26
5:49
10
Sam Schneider
Jr
17:35
5:52
12
Brian McKay
Sr
17:44
5:55
18
Chris Navarro
Jr
17:47
5:56
19
James Murphy
Jr
17:48
5:56
20








4 ST. FRANCIS
4-4-4-4-4
Gap: 1:06
90:34
18:07
6:02
109 Chris Lee
Jr
17:42
5:54
15
Cody Stahl
Jr
17:44
5:55
17
Bach Nguyen
Sr
18:08
6:03
24
Daniel Curley
Sr
18:12
6:04
25
Alex Devlin
Sr
18:48
6:16
28








5 SHC
5-5-5-5-5
Gap: 0:50
94:18
18:52
6:17
147 Joseph Sciancalepo
Sr
18:32
6:11
26
Aaron Romero
Jr
18:36
6:12
27
Anthony Zuffo
Jr
18:51
6:17
29
Joseph Bautista
Jr
18:57
6:19
31
Nick Baumann
Jr
19:22
6:27
34








6 Archbishop Mitty
6-6-6-6-6
Gap: 1:02
98:05
19:37
6:32
181 Ryan Johnson
Sr
19:05
6:22
32
Sean Robbins
Jr
19:23
6:28
35
Daniel Kim
Sr
19:44
6:35
37
Stan Hiew
Sr
19:46
6:35
38
Adam Helmer
Sr
20:07
6:42
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Christopher Ries Fr ST. FRANCIS 16:55 5:38
2 Kyle Rae Fr BELLARMINE 17:09 5:43
3 Sanmay Jain Fr BELLARMINE 17:42 5:54
4 Ayman Ullah Fr Archbishop Mitty 17:46 5:55 1/5 5/30 3/7
5 Ford Milligan Fr SERRA 18:02 6:01
6 Alex Jeongco Fr BELLARMINE 18:04 6:01
7 Vincent Giglierano Fr Archbishop Mitty 18:19 6:06 2/5 8/30 2/7
8 Tony Ferrari Fr BELLARMINE 18:20 6:07
9 Zach Seher Fr ST. IGNATIUS 18:24 6:08
10 Alex Chapman Fr BELLARMINE 18:35 6:12
11 Lauri Takacsi-Nagy Fr Archbishop Mitty 18:36 6:12 3/5 10/30 2/7
12 Reed Thornburg Fr BELLARMINE 18:39 6:13
13 Kyle Jorgensen Fr BELLARMINE 18:44 6:15
14 Benjamin Beeler Fr RIORDAN 18:49 6:16
15 Danny Patino Fr RIORDAN 18:56 6:19
16 Brandon Council Fr SERRA 18:58 6:19
17 Justin Jayme Fr ST. IGNATIUS 19:03 6:21
18 Eric Gasmin Fr ST. FRANCIS 19:04 6:21
19 Stephan Sester Fr SERRA 19:14 6:25
20 John Moran Fr ST. IGNATIUS 19:14 6:25
21 Ned Jensen Fr RIORDAN 19:20 6:27
22 Mark Dimas Fr ST. IGNATIUS 19:21 6:27
23 Aj Killornan Fr BELLARMINE 19:24 6:28
24 Cj Toy Fr BELLARMINE 19:26 6:29
25 Greg Disse Fr ST. IGNATIUS 19:27 6:29
26 Zachary Grove Fr RIORDAN 19:30 6:30
27 Jordan Pine Fr BELLARMINE 19:32 6:31
28 Andrew Menzel Fr SERRA 19:44 6:35
29 Evan Bambico Fr BELLARMINE 19:46 6:35
30 Zac Comstock Fr ST. FRANCIS 19:47 6:36
31 Dan Foglesong Fr RIORDAN 19:59 6:40
32 Andrew O'Connor Fr RIORDAN 20:02 6:41
33 Andrew Barton Fr BELLARMINE 20:04 6:41
34 Carl Petersen Fr BELLARMINE 20:06 6:42
35 Marty Lynch Fr RIORDAN 20:06 6:42
36 Phillip Loeffler Fr ST. IGNATIUS 20:06 6:42
37 Filippo D'Asaro Fr ST. IGNATIUS 20:10 6:43
38 Jordan McDevitt Fr RIORDAN 20:12 6:44
39 Brian Vu Fr ST. FRANCIS 20:16 6:45
40 Marcus Chan Fr ST. IGNATIUS 20:19 6:46
41 Michael Melchior Fr ST. IGNATIUS 20:19 6:46
42 Jd Torres Fr BELLARMINE 20:20 6:47
43 Justin Johnson Fr BELLARMINE 20:22 6:47
44 Arun Durvasula Fr ST. FRANCIS 20:23 6:48
45 Josh D'Cruz Fr ST. FRANCIS 20:25 6:48
46 Andrew Krasts Fr BELLARMINE 20:27 6:49
47 Allen Souvignier Fr Archbishop Mitty 20:31 6:50 4/5 22/30 6/7
48 Ryan Richardson Fr BELLARMINE 20:33 6:51
49 Kyle Cotchett Fr ST. IGNATIUS 20:37 6:52
50 Matt McClintock Fr ST. FRANCIS 20:40 6:53
51 Ben Sheridan Fr BELLARMINE 20:48 6:56
52 Tory Gewant Fr BELLARMINE 20:49 6:56
53 Cameron Chiechi Fr BELLARMINE 20:53 6:58
54 Carlo Santos Fr SHC 20:57 6:59
55 Casey Sheehan Fr ST. FRANCIS 21:01 7:00
56 Javier Meza Fr ST. IGNATIUS 21:03 7:01
57 Cory Smith Fr BELLARMINE 21:12 7:04
58 Christian Korigano Fr SHC 21:17 7:06
59 George Symons Fr SERRA 21:22 7:07
60 Tim Ruder Fr BELLARMINE 21:22 7:07
61 Chris O'Brien Fr BELLARMINE 21:28 7:09
62 Arjun Kaul Fr BELLARMINE 21:42 7:14
63 Andrew Lanier Fr BELLARMINE 21:43 7:14
64 Jonathan Gomez Fr RIORDAN 21:46 7:15
65 Cameron Mau Fr RIORDAN 21:48 7:16
66 Nick Fishler Fr BELLARMINE 21:51 7:17
67 Erik Munoz Fr ST. FRANCIS 21:57 7:19
68 Andrew Valencia Fr BELLARMINE 22:01 7:20
69 Tommy Pastorino Fr SERRA 22:03 7:21
70 Matt Ganan Fr BELLARMINE 22:07 7:22
71 Andrew Whitney Fr BELLARMINE 22:15 7:25
72 Cody Regaliu Fr RIORDAN 22:19 7:26
73 Damon Becerra Fr SERRA 22:22 7:27
74 Delbert Tran Fr BELLARMINE 22:23 7:28
75 Buddy Lorentz Fr ST. IGNATIUS 22:24 7:28
76 Kyle Hoopes Fr ST. IGNATIUS 22:26 7:29
77 Noah Bautista Fr RIORDAN 22:33 7:31
78 Greg Snyder Fr ST. IGNATIUS 22:36 7:32
79 Ian Earley Fr Archbishop Mitty 22:36 7:32 5/5 27/30 6/7
80 Chris Ahlbach Fr SHC 22:46 7:35
81 Dino Manalang Fr RIORDAN 22:53 7:38
82 Vincent Chan Fr SHC 23:02 7:41
83 Eric Kunzel Fr ST. FRANCIS 23:19 7:46
84 Alvin Hui Fr SHC 23:25 7:48
85 Alijandro Sanchez Fr RIORDAN 23:37 7:52
86 Taylor Tarantino Fr ST. IGNATIUS 23:50 7:57
87 Roshan Patel Fr BELLARMINE 23:53 7:58
88 Justin Pal Fr RIORDAN 23:53 7:58
89 Ian Mace Fr BELLARMINE 23:54 7:58
90 Gabriel Mancini Fr BELLARMINE 23:58 7:59
91 Jeff Lee Fr BELLARMINE 23:58 7:59
92 Teddy Tran Fr SHC 24:24 8:08
93 Darren Pouliot Fr BELLARMINE 25:05 8:22
94 Kedar Amladi Fr ST. FRANCIS 26:03 8:41
95 Louie Lurati Fr RIORDAN 26:09 8:43
96 Stephen Cognetta Fr BELLARMINE 26:46 8:55
97 Brett Gavin Fr BELLARMINE 27:09 9:03
98 Varun Khurana Fr BELLARMINE 27:11 9:04
99 Kevin Lee Fr SHC 27:13 9:04
100 Terry Chiang Fr SHC 30:36 10:12
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
2-1-1-1-1
Gap: 1:26
89:50
17:58
5:59
29 Kyle Rae
Fr
17:09
5:43
2
Sanmay Jain
Fr
17:42
5:54
3
Alex Jeongco
Fr
18:04
6:01
6
Tony Ferrari
Fr
18:20
6:07
8
Alex Chapman
Fr
18:35
6:12
10








2 ST. IGNATIUS
5-5-5-4-2
Gap: 1:03
95:29
19:06
6:22
91 Zach Seher
Fr
18:24
6:08
9
Justin Jayme
Fr
19:03
6:21
17
John Moran
Fr
19:14
6:25
20
Mark Dimas
Fr
19:21
6:27
22
Greg Disse
Fr
19:27
6:29
23








3 Archbishop Mitty
3-2-2-2-3
Gap: 4:50
97:48
19:34
6:31
99 Ayman Ullah
Fr
17:46
5:55
4
Vincent Giglierano
Fr
18:19
6:06
7
Lauri Takacsi-Nagy
Fr
18:36
6:12
11
Allen Souvignier
Fr
20:31
6:50
35
Ian Earley
Fr
22:36
7:32
42








Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
4 RIORDAN
6-6-6-5-4
Gap: 1:10
96:34
19:19
6:26
101 Benjamin Beeler
Fr
18:49
6:16
14
Danny Patino
Fr
18:56
6:19
15
Ned Jensen
Fr
19:20
6:27
21
Zachary Grove
Fr
19:30
6:30
24
Dan Foglesong
Fr
19:59
6:40
27








5 SERRA
4-4-3-3-5
Gap: 3:20
97:20
19:28
6:29
104 Ford Milligan
Fr
18:02
6:01
5
Brandon Council
Fr
18:58
6:19
16
Stephan Sester
Fr
19:14
6:25
19
Andrew Menzel
Fr
19:44
6:35
25
George Symons
Fr
21:22
7:07
39








6 ST. FRANCIS
1-3-4-6-6
Gap: 3:28
96:25
19:17
6:26
110 Christopher Ries
Fr
16:55
5:38
1
Eric Gasmin
Fr
19:04
6:21
18
Zac Comstock
Fr
19:47
6:36
26
Brian Vu
Fr
20:16
6:45
32
Arun Durvasula
Fr
20:23
6:48
33








7 SHC
7-7-7-7-7
Gap: 2:28
111:27
22:17
7:26
207 Carlo Santos
Fr
20:57
6:59
37
Christian Korigano
Fr
21:17
7:06
38
Chris Ahlbach
Fr
22:46
7:35
43
Vincent Chan
Fr
23:02
7:41
44
Alvin Hui
Fr
23:25
7:48
45








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.