Lynbrook Results from the Serra Invitational at Crystal Springs on 10/7/17

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Do, Lani So F/S 22:05.8 7:29 2.95 6/87 1/7 8/14 4/9 22:28
(0:22,1.6)
21:39 21:39 You ROCK! (LY)
Gao, Erin So V 20:53 7:05 2.95 25/57 3/7 3/14 4/9 20:42 20:42
Huang, Shuoyu Fr F/S 22:37.1 7:40 2.95 9/87 2/7 9/14 3/9 21:54 21:54
Li, Jiatong Fr F/S 25:09.5 8:32 2.95 32/87 6/7 13/14 3/7 24:05 24:05
Li, Sunny Fr V 20:57.3 7:06 2.95 27/57 5/7 5/14 3/8 20:33 20:33
Liu, Angela Sr V 20:27.1 6:56 2.95 16/57 2/7 2/14 5/9 19:05 18:51 18:39
Naidu, Alisha So V 19:42.5 6:41 2.95 7/57 1/7 1/14 4/10 19:32 19:40 19:32
Nguyen, Emma So F/S 29:00.1 9:50 2.95 67/87 7/7 14/14 5/6 27:46 28:18 27:46
Nguyen, Gaby Sr V 21:31.9 7:18 2.95 40/57 6/7 6/14 2/7 22:34
(1:03,4.6)
21:16 20:50 You ROCK! (LY)
Nguyen, Samantha Sr V 21:33.6 7:19 2.95 41/57 7/7 7/14 1/5 22:22
(0:48,3.6)
21:26 20:58 You ROCK! (LY)
Tran, Gaby Fr V 20:54.7 7:05 2.95 26/57 4/7 4/14 4/9 20:43 20:43
Wan, Chelsea Fr F/S 24:47.6 8:24 2.95 26/87 5/7 12/14 3/7 24:26 24:26
Zhao, Selena Fr F/S 22:42.2 7:42 2.95 10/87 3/7 10/14 3/9 21:59 21:59
Zhu, Livia Fr F/S 23:56.2 8:07 2.95 18/87 4/7 11/14 2/7 23:50 23:50
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 4/8 102:55
1:15
2.95 6:59 6:41 7:06 93 6:28 104:04
(1:10,1.1)
102:55
(0:01,0.0)
98:41 Your Team ROCKS! (LY, LR) Alisha Naidu (6), Angela Liu (15), Erin Gao (23), Gaby Tran (24), Sunny Li (25)
F/S 1st 5 2/7 116:09
2:42
2.95 7:52 7:29 8:24 52 7:39 112:51 111:59 Lani Do (4), Shuoyu Huang (6), Selena Zhao (7), Livia Zhu (14), Chelsea Wan (21)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mari Friedman Sr Santa Cruz 17:28.7 5:55
2 Caroline Garrett Jr Oakland Technical 17:41 6:00
3 Lila Roake Jr Santa Cruz 19:00.1 6:26
4 Maya Desmond Sr Santa Cruz 19:21.2 6:34
5 Anaya Ward Sr Santa Cruz 19:35.1 6:38
6 Sofia Natividad Sr Aptos 19:39.7 6:40
7 Alisha Naidu So Lynbrook 19:42.5 6:41 1/7 1/14 4/10 19:32 19:40 19:32
8 Maya Ades So Oakland Technical 19:52.1 6:44
9 Faith Mora Jr N.Monterey County 19:59.7 6:47
10 Isabel Sanchez Fr Santa Cruz 20:03.3 6:48
11 Nell Schafer Jr Oakland Technical 20:03.6 6:48
12 Alyssa Young Sr Lowell 20:08.5 6:50
13 Aesha Valia So Dougherty Valley 20:22.1 6:54
14 Sofia Cuevas Jr Dougherty Valley 20:25.5 6:55
15 Natalie Ewe Sr Lowell 20:25.8 6:56
16 Angela Liu Sr Lynbrook 20:27.1 6:56 2/7 2/14 5/9 19:05 18:51 18:39
17 Eliza Choo Fr Dougherty Valley 20:28.3 6:56
18 Sameen Andar Fr Dougherty Valley 20:30.1 6:57
19 Quinn Sedlacheck Fr Oakland Technical 20:32.3 6:58
20 Emily Harris Jr Ann Sobrato 20:33.6 6:58
21 Evie Cohen Fr St. Ignatius 20:36.7 6:59
22 Katie O'dea Sr St. Ignatius 20:37.2 6:59
23 Crystal Baeza Fr N.Monterey County 20:39.4 7:00
24 Leah Abraham Fr Dougherty Valley 20:45.9 7:02
25 Erin Gao So Lynbrook 20:53 7:05 3/7 3/14 4/9 20:42 20:42
26 Gaby Tran Fr Lynbrook 20:54.7 7:05 4/7 4/14 4/9 20:43 20:43
27 Sunny Li Fr Lynbrook 20:57.3 7:06 5/7 5/14 3/8 20:33 20:33
28 Paloma Suarez-davila Fr Lowell 21:03 7:08
29 Sophie Brack Fr Carlmont 21:07.7 7:10
30 Daniela Munoz Jr N.Monterey County 21:09.2 7:10
31 Caroline Worthington Jr St. Ignatius 21:14.5 7:12
32 Emily Kim Fr Carlmont 21:17.6 7:13
33 Jasmine Cassidy Fr Carlmont 21:17.8 7:13
34 Samantha Turtle Fr Carlmont 21:19.1 7:14
35 Briana S. Sanchez Jr Dougherty Valley 21:20.4 7:14
36 Sarah Delgado Sr N.Monterey County 21:22.3 7:15
37 Andrea Villegas Fr N.Monterey County 21:25 7:16
38 Victoria Huang Sr Lowell 21:28.5 7:17
39 Emma Mansell Jr Oakland Technical 21:29.9 7:17
40 Gaby Nguyen Sr Lynbrook 21:31.9 7:18 6/7 6/14 2/7 22:34
(1:03)
21:16 20:50 You ROCK! (LY)
41 Samantha Nguyen Sr Lynbrook 21:33.6 7:19 7/7 7/14 1/5 22:22
(0:48)
21:26 20:58 You ROCK! (LY)
42 Charlotte Greenhill Jr Lowell 21:39.9 7:21
43 Allie Wells Jr Ann Sobrato 21:42.2 7:21
44 Alicia Helmer Fr St. Ignatius 21:45.6 7:23
45 Elle Boyden Jr St. Ignatius 21:47.6 7:23
46 Emi Steedman So Lowell 21:49.5 7:24
47 Amanda Joe Fr Carlmont 21:52.9 7:25
48 Sophia Riordan Jr Lowell 21:55.6 7:26
49 Sela Roach Jr Oakland Technical 21:56.6 7:26
50 Puja Oak So Dougherty Valley 21:56.9 7:26
51 Mary Hedrick So Santa Cruz 23:03.4 7:49
52 Sarah Jolls So Carlmont 23:15.1 7:53
53 Veronica Roseborough So Carlmont 23:15.7 7:53
54 Alyssa Bruno So Ann Sobrato 24:01.4 8:09
55 Sierra Samudio Jr N.Monterey County 24:11 8:12
56 Ana Perez So N.Monterey County 24:25 8:17
57 Nicole Owens Sr Ann Sobrato 24:50.8 8:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Santa Cruz
1-1-1-1-1
Gap: 2:35
95:28
19:06
6:28
22 Mari Friedman
Sr
17:29
5:55
1
Lila Roake
Jr
19:00
6:26
3
Maya Desmond
Sr
19:21
6:34
4
Anaya Ward
Sr
19:35
6:38
5
Isabel Sanchez
Fr
20:03
6:48
9
Mary Hedrick
So
23:03
7:49
48




2 Oakland Technical
2-2-2-2-2
Gap: 3:49
99:39
19:56
6:45
74 Caroline Garrett
Jr
17:41
6:00
2
Maya Ades
So
19:52
6:44
7
Nell Schafer
Jr
20:04
6:48
10
Quinn Sedlacheck
Fr
20:32
6:58
18
Emma Mansell
Jr
21:30
7:17
37
Sela Roach
Jr
21:57
7:26
46




3 Dougherty Valley
6-4-3-3-3
Gap: 0:24
102:32
20:30
6:57
80 Aesha Valia
So
20:22
6:54
12
Sofia Cuevas
Jr
20:26
6:55
13
Eliza Choo
Fr
20:28
6:56
16
Sameen Andar
Fr
20:30
6:57
17
Leah Abraham
Fr
20:46
7:02
22
Briana S. Sanchez
Jr
21:20
7:14
33
Puja Oak
So
21:57
7:26
47
4 Lynbrook
3-3-4-4-4
Gap: 1:15
102:55
20:35
6:59
93 Alisha Naidu
So
19:43
6:41
6
Angela Liu
Sr
20:27
6:56
15
Erin Gao
So
20:53
7:05
23
Gaby Tran
Fr
20:55
7:05
24
Sunny Li
Fr
20:57
7:06
25
Gaby Nguyen
Sr
21:32
7:18
38
Samantha Nguyen
Sr
21:34
7:19
39
Your Team ROCKS! (LY, LR)
5 N.Monterey County
4-6-6-6-5
Gap: 1:25
104:36
20:55
7:05
126 Faith Mora
Jr
20:00
6:47
8
Crystal Baeza
Fr
20:39
7:00
21
Daniela Munoz
Jr
21:09
7:10
28
Sarah Delgado
Sr
21:22
7:15
34
Andrea Villegas
Fr
21:25
7:16
35
Sierra Samudio
Jr
24:11
8:12
51
Ana Perez
So
24:25
8:17
52
6 Lowell
5-4-5-5-6
Gap: 1:31
104:46
20:57
7:06
127 Alyssa Young
Sr
20:09
6:50
11
Natalie Ewe
Sr
20:26
6:56
14
Paloma Suarez-davila
Fr
21:03
7:08
26
Victoria Huang
Sr
21:29
7:17
36
Charlotte Greenhill
Jr
21:40
7:21
40
Emi Steedman
So
21:50
7:24
43
Sophia Riordan
Jr
21:56
7:26
45
7 St. Ignatius
7-7-7-7-7
Gap: 1:11
106:02
21:12
7:11
151 Evie Cohen
Fr
20:37
6:59
19
Katie O'dea
Sr
20:37
6:59
20
Caroline Worthington
Jr
21:15
7:12
29
Alicia Helmer
Fr
21:46
7:23
41
Elle Boyden
Jr
21:48
7:23
42








8 Carlmont
8-8-8-8-8
Gap: 0:45
106:55
21:23
7:15
164 Sophie Brack
Fr
21:08
7:10
27
Emily Kim
Fr
21:18
7:13
30
Jasmine Cassidy
Fr
21:18
7:13
31
Samantha Turtle
Fr
21:19
7:14
32
Amanda Joe
Fr
21:53
7:25
44
Sarah Jolls
So
23:15
7:53
49
Veronica Roseborough
So
23:16
7:53
50
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Susana Estrada Fr Aptos 20:13.6 6:51
2 Ruth Conneely So Aptos 20:40.5 7:01
3 Isabel Zhou So Leland 21:50.5 7:24
4 Clara Chirila-rus So Leland 21:54 7:25
5 Clare Milby Fr St. Ignatius 21:59.6 7:27
6 Lani Do So Lynbrook 22:05.8 7:29 1/7 8/14 4/9 22:28
(0:22)
21:39 21:39 You ROCK! (LY)
7 Katherine Rin So Leland 22:15.6 7:33
8 Abby Watkins So Aptos 22:29.6 7:37
9 Shuoyu Huang Fr Lynbrook 22:37.1 7:40 2/7 9/14 3/9 21:54 21:54
10 Selena Zhao Fr Lynbrook 22:42.2 7:42 3/7 10/14 3/9 21:59 21:59
11 Emily Jones Fr St. Ignatius 23:05.6 7:50
12 Keana Kennedy So Tamalpais 23:11.5 7:52
13 Meghna Chandrasekar So Leland 23:14.8 7:53
14 Anastasia Dorn So St. Ignatius 23:29.2 7:58
15 Jacqueline Pham Fr Leland 23:39.9 8:01
16 Kennedy Salvador Fr SHC 23:42 8:02
17 Bianca Guerrero So SHC 23:45.5 8:03
18 Livia Zhu Fr Lynbrook 23:56.2 8:07 4/7 11/14 2/7 23:50 23:50
19 Mavalyn Lau So Leland 24:01.5 8:09
20 Siena Wong Fr St. Ignatius 24:19.1 8:15
21 Maeve Cain So Tamalpais 24:19.7 8:15
22 Kaitlyn Hubbard So St. Francis (MV) 24:24.4 8:16
23 Sinead Garrett Fr St. Ignatius 24:29.5 8:18
24 Kira Sshlieman Fr Leland 24:44.5 8:23
25 Tiffany Lee So St. Ignatius 24:47.1 8:24
26 Chelsea Wan Fr Lynbrook 24:47.6 8:24 5/7 12/14 3/7 24:26 24:26
27 Camran Hitchcock Fr Carlmont 24:50.7 8:25
28 Jessica Liu Fr Carlmont 24:52 8:26
29 Naomi Noguera So St. Francis (MV) 24:54.2 8:27
30 Gillian Hughes Fr St. Francis (MV) 25:06.8 8:31
31 Lorena Tran So St. Ignatius 25:07.7 8:31
32 Jiatong Li Fr Lynbrook 25:09.5 8:32 6/7 13/14 3/7 24:05 24:05
33 Annie Damico So St. Ignatius 25:11.4 8:32
34 Caroline Irons Fr SHC 25:15.9 8:34
35 Gabriella Fry-ross Fr St. Ignatius 25:20.3 8:35
36 Elizabeth Lipscomb So St. Francis (MV) 25:22.4 8:36
37 Katherine Kerstetter Fr SHC 25:31 8:39
38 Selina Coxon-perez Fr St. Francis (MV) 25:31.9 8:39
39 Fiona Mcnamara Fr St. Ignatius 25:35.5 8:41
40 Ximena Meza So Alisal 25:35.8 8:41
41 Amanda Lee Fr St. Ignatius 25:36.9 8:41
42 Alexandra Nip So SHC 25:41.1 8:42
43 Monse Cortez So Alisal 25:48 8:45
44 Kaylin Ma So Leland 25:52.3 8:46
45 Kayla Chan Fr St. Ignatius 25:55.9 8:47
46 Grace Kennedy So St. Francis (MV) 26:11.9 8:53
47 Isabella Chichioco So St. Ignatius 26:27.4 8:58
48 Alice Chamberlin So Carlmont 26:31.8 9:00
49 Diane Ji So Carlmont 26:32.7 9:00
50 Alexis Mojica Fr St. Ignatius 26:43.2 9:03
51 Andrea Butler So Carlmont 26:43.3 9:03
52 Aracely Hernandez Fr Alisal 26:43.4 9:04
53 Chantelle Tseng So Leland 27:01.4 9:10
54 Olivia Thompson So Carlmont 27:04.2 9:11
55 Ali O'dea Fr St. Ignatius 27:06 9:11
56 Madison Oliva Fr St. Francis (MV) 27:16.6 9:15
57 Alison Ray Fr SHC 27:16.9 9:15
58 Sophie Branham Fr St. Ignatius 27:27.4 9:18
59 Sophie Stefancic Fr St. Ignatius 27:33.9 9:21
60 Victoria Vega So Carlmont 27:46.3 9:25
61 Bella Hopewell Fr Carlmont 28:12.8 9:34
62 Shylah Rodriguez Sr St. Ignatius 28:20.7 9:37
63 Ann Love Fr St. Ignatius 28:45.6 9:45
64 Maya Mckinney Fr St. Ignatius 28:46.8 9:45
65 Olivia Bredel So St. Francis (MV) 28:58.6 9:49
66 Christina Young So Carlmont 28:59.7 9:50
67 Emma Nguyen So Lynbrook 29:00.1 9:50 7/7 14/14 5/6 27:46 28:18 27:46
68 Britny Delgado So Alisal 29:02.3 9:51
69 Bella Freed So Carlmont 29:06.3 9:52
70 Paola Garcia So Alisal 29:07.5 9:52
71 Diana Freed So Carlmont 29:07.8 9:52
72 Sarah Ott Fr St. Francis (MV) 29:45.7 10:05
73 Lillie Gendel Fr St. Francis (MV) 29:45.7 10:05
74 Grace Casserly Fr St. Ignatius 29:56.8 10:09
75 Kayla Mcmurray So Leland 30:06.6 10:12
76 Adriana Juricic So SHC 30:23.9 10:18
77 Claire Mannion Fr St. Ignatius 30:44.5 10:25
78 Kelley Chan Fr Carlmont 30:48.6 10:27
79 Ellison Fry-ross Fr St. Ignatius 31:01.4 10:31
80 Trinity Harlan Fr St. Francis (MV) 31:08.5 10:33
81 Sophie Sandler Fr Carlmont 31:09.6 10:34
82 Kaleigh Ruegg Fr St. Ignatius 31:18.3 10:37
83 Dalia Mendez Fr St. Francis (MV) 31:45.1 10:46
84 Dulce Del Aguila So Alisal 31:55.8 10:49
85 Daria Mucha So Carlmont 32:05.6 10:53
86 Cara Fulton Fr Carlmont 37:01 12:33
87 Sofia King So Tamalpais 40:00 13:34
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Leland
1-1-1-1-1
Gap: 1:49
112:55
22:35
7:39
28 Isabel Zhou
So
21:51
7:24
1
Clara Chirila-rus
So
21:54
7:25
2
Katherine Rin
So
22:16
7:33
5
Meghna Chandrasekar
So
23:15
7:53
9
Jacqueline Pham
Fr
23:40
8:01
11
Mavalyn Lau
So
24:02
8:09
15
Kira Sshlieman
Fr
24:45
8:23
19
2 Lynbrook
3-2-2-2-2
Gap: 2:42
116:09
23:14
7:52
52 Lani Do
So
22:06
7:29
4
Shuoyu Huang
Fr
22:37
7:40
6
Selena Zhao
Fr
22:42
7:42
7
Livia Zhu
Fr
23:56
8:07
14
Chelsea Wan
Fr
24:48
8:24
21
Jiatong Li
Fr
25:10
8:32
27
Emma Nguyen
So
29:00
9:50
44
3 St. Ignatius
2-3-3-3-3
Gap: 2:30
117:23
23:29
7:57
55 Clare Milby
Fr
22:00
7:27
3
Emily Jones
Fr
23:06
7:50
8
Anastasia Dorn
So
23:29
7:58
10
Siena Wong
Fr
24:19
8:15
16
Sinead Garrett
Fr
24:30
8:18
18
Tiffany Lee
So
24:47
8:24
20
Lorena Tran
So
25:08
8:31
26
4 SHC
4-4-4-4-4
Gap: 1:59
123:56
24:47
8:24
116 Kennedy Salvador
Fr
23:42
8:02
12
Bianca Guerrero
So
23:46
8:03
13
Caroline Irons
Fr
25:16
8:34
28
Katherine Kerstetter
Fr
25:31
8:39
30
Alexandra Nip
So
25:41
8:42
33
Alison Ray
Fr
27:17
9:15
42
Adriana Juricic
So
30:24
10:18
47
5 St. Francis (MV)
5-5-5-5-5
Gap: 1:08
125:20
25:04
8:30
126 Kaitlyn Hubbard
So
24:24
8:16
17
Naomi Noguera
So
24:54
8:27
24
Gillian Hughes
Fr
25:07
8:31
25
Elizabeth Lipscomb
So
25:22
8:36
29
Selina Coxon-perez
Fr
25:32
8:39
31
Grace Kennedy
So
26:12
8:53
35
Madison Oliva
Fr
27:17
9:15
41
6 Carlmont
6-6-6-6-6
Gap: 1:53
129:31
25:54
8:47
156 Camran Hitchcock
Fr
24:51
8:25
22
Jessica Liu
Fr
24:52
8:26
23
Alice Chamberlin
So
26:32
9:00
36
Diane Ji
So
26:33
9:00
37
Andrea Butler
So
26:43
9:03
38
Olivia Thompson
So
27:04
9:11
40
Victoria Vega
So
27:46
9:25
43
7 Alisal
7-7-7-7-7
Gap: 3:32
136:17
27:15
9:14
196 Ximena Meza
So
25:36
8:41
32
Monse Cortez
So
25:48
8:45
34
Aracely Hernandez
Fr
26:43
9:04
39
Britny Delgado
So
29:02
9:51
45
Paola Garcia
So
29:08
9:52
46
Dulce Del Aguila
So
31:56
10:49
48




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.