El Segundo Results from the Woodbridge XC Classic at Silverlakes Sports Park on 9/20/19

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
(Jacob) Rifkin, Cobi Sr V 17:20.6 5:47 3 119/191 7/7 9/30 6/19 17:57
(0:36,3.4)
You ROCK! (DPR)
Antell, Jett Fr Fr 19:50.1 6:37 3 94/262 3/7 21/30 12/40 19:22
Benjamin, Guzman So So 19:34.6 6:32 3 111/230 6/10 18/30 3/15 You ROCK! (SBP)
Birch, Riley Jr V 19:08.5 6:23 3 186/235 4/5 16/30 29/33 20:59
(1:50,8.8)
20:59
(1:50,8.8)
20:59
(1:50,8.8)
19:49
(0:40,3.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Cadman, Anderson Fr Fr 21:00.3 7:00 3 165/262 6/7 25/30 6/19 20:51
Edralin, Vincent So So 20:29.3 6:50 3 138/230 7/10 23/30 2/9 22:46
(2:17,10.0)
22:46
(2:17,10.0)
22:46
(2:17,10.0)
20:37
(0:08,0.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Elward, Luke Fr So 23:52.2 7:57 3 209/230 10/10 30/30 2/4 20:41
Elward2, Luke Fr Fr 19:43.8 6:35 3 86/262 2/7 20/30 21/49 You ROCK! (SBP)
Fallon, Neal So So 18:13.3 6:04 3 32/230 4/10 14/30 1/27 19:32
(1:19,6.7)
19:32
(1:19,6.7)
19:32
(1:19,6.7)
17:47 You ROCK! (LY, LR, PR, DSR)
Felker, Jonathan Sr V 16:39.3 5:33 3 72/191 6/7 7/30 2/24 18:09
(1:30,8.3)
18:09
(1:30,8.3)
18:09
(1:30,8.3)
17:21
(0:41,4.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Frank, Owen Fr Fr 20:47.5 6:56 3 151/262 5/7 24/30 12/26 20:04
Fuhrmann, Will So So 22:05.6 7:22 3 183/230 8/10 28/30 2/5 25:06
(3:00,11.9)
25:06
(3:00,11.9)
25:06
(3:00,11.9)
22:47
(0:41,3.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Glynn, Niall Sr V 16:07.5 5:23 3 38/191 3/7 3/30 5/30 16:58
(0:51,5.0)
16:58
(0:51,5.0)
16:58
(0:51,5.0)
16:58
(0:51,5.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Haas, Cooper Jr V 17:55.9 5:59 3 129/235 3/5 11/30 24/33 18:18
(0:22,2.0)
18:18
(0:22,2.0)
18:18
(0:22,2.0)
17:25 You ROCK! (LY, LR, PR)
Harrell, Luke Fr Fr 20:01.8 6:41 3 104/262 4/7 22/30 10/33 20:26
(0:24,1.9)
You ROCK! (DPR)
Hawley, Timothy Sr Sr 21:23.5 7:08 3 135/164 1/1 27/30 52/56 25:30
(4:07,16.1)
You ROCK! (DPR)
Henry, Charles So So 23:08.9 7:43 3 197/230 9/10 29/30 3/5 25:47
(2:38,10.2)
You ROCK! (DPR)
Iguchi, Ryu So V 16:20.3 5:27 3 49/191 4/7 4/30 3/27 17:41
(1:21,7.6)
17:41
(1:21,7.6)
17:41
(1:21,7.6)
17:12
(0:52,5.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jahn, Jasper So So 18:06.3 6:02 3 28/230 2/10 12/30 8/45 20:17
(2:10,10.7)
20:17
(2:10,10.7)
20:17
(2:10,10.7)
18:26
(0:20,1.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Krilko, Chase Jr V 19:19.3 6:26 3 190/235 5/5 17/30 26/33 18:43 18:43 18:43 18:16
Lux, Lukas Sr V 15:48.9 5:16 3 15/191 2/7 2/30 2/31 17:07
(1:19,7.6)
17:07
(1:19,7.6)
17:07
(1:19,7.6)
17:07
(1:19,7.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ortiz, Marcus Jr V 16:28.6 5:30 3 59/191 5/7 6/30 2/27 16:39
(0:11,1.1)
16:39
(0:11,1.1)
16:39
(0:11,1.1)
16:39
(0:11,1.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Pop, Daniel So So 17:32.9 5:51 3 15/230 1/10 10/30 11/64 24:06
(6:33,27.2)
24:06
(6:33,27.2)
24:06
(6:33,27.2)
18:19
(0:47,4.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Rivas, Nasai So So 18:08.9 6:03 3 29/230 3/10 13/30 2/35 21:44
(3:35,16.5)
21:44
(3:35,16.5)
21:44
(3:35,16.5)
19:08
(0:59,5.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Romero, Luca Fr Fr 19:40.3 6:33 3 82/262 1/7 19/30 40/68 20:06
(0:26,2.1)
You ROCK! (DPR)
Sant, Zane So So 18:45.4 6:15 3 59/230 5/10 15/30 2/20 20:36
(1:51,9.0)
20:36
(1:51,9.0)
20:36
(1:51,9.0)
18:54
(0:08,0.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Schwarz, Lucky Jr V 16:47.4 5:36 3 72/235 2/5 8/30 18/34 18:03
(1:16,7.0)
18:03
(1:16,7.0)
18:03
(1:16,7.0)
17:06
(0:19,1.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Stahl, Max Fr Fr 21:03 7:01 3 170/262 7/7 26/30 5/12 22:33
(1:30,6.6)
You ROCK! (DPR)
Sterba, Cole Jr V 16:24.4 5:28 3 47/235 1/5 5/30 22/40 18:39
(2:15,12.0)
18:39
(2:15,12.0)
17:03
(0:38,3.7)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Verfaillie, Arend Sr V 14:56.6 4:59 3 4/191 1/7 1/30 4/32 15:43
(0:46,4.9)
15:43
(0:46,4.9)
15:43
(0:46,4.9)
15:43
(0:46,4.9)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 25/33 89:36
2:55
3 5:58 5:28 6:26 597 5:15 81:01 81:01 79:26 Cole Sterba (45), Lucky Schwarz (68), Cooper Haas (123), Riley Birch (179), Chase Krilko (182)
V 1st 5 2/27 79:42
1:32
3 5:19 4:59 5:30 146 5:19 81:01
(1:20,1.6)
81:01
(1:20,1.6)
79:26 Your Team ROCKS! (LY, LR) Arend Verfaillie (3), Lukas Lux (13), Niall Glynn (33), Ryu Iguchi (44), Marcus Ortiz (53)
So 1st 5 1/20 90:47
1:13
3 6:03 5:51 6:15 77 6:03 95:25
(4:38,4.9)
95:25
(4:38,4.9)
92:09
(1:22,1.5%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Daniel Pop (4), Jasper Jahn (12), Nasai Rivas (13), Neal Fallon (16), Zane Sant (32)
So 2nd 5 2/4 109:11
4:18
3 7:17 6:32 7:57 45 6:45 Guzman Benjamin (3), Vincent Edralin (6), Will Fuhrmann (10), Charles Henry (12), Luke Elward (14)
Fr 1st 5 13/26 100:04
1:07
3 6:40 6:33 6:56 356 6:09 97:09 97:09 94:19 Luca Romero (57), Luke Elward2 (60), Jett Antell (66), Luke Harrell (74), Owen Frank (99)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Bryce Hill Jr Burroughs (Ridgcrest) 14:48.9 4:56
2 Henry Mcclish Sr San Diego 14:51.7 4:57
3 Ryan Dempsey Sr Hamilton (AZ) 14:55.9 4:59
4 Arend Verfaillie Sr El Segundo 14:56.6 4:59 1/7 1/30 4/32 15:43
(0:46)
15:43
(0:46)
15:43
(0:46)
You ROCK! (LY, LR, PR)
5 Garrett Boezinger Sr Lutheran (Orange) 15:21.7 5:07
6 Diego Gonzalez So Ocean View 15:22.7 5:08
7 Raul Burris So San Dimas 15:23.6 5:08
8 Elijah Ocegueda Jr Yucca Valley 15:29.6 5:10
9 William Mcmahon Sr Durango (NV) 15:37.6 5:13
10 Cory Stone Sr Northwood 15:38.2 5:13
11 Sheldon Watanabe Sr La Canada 15:40.2 5:13
12 Quinn Harris Jr Beverly Hills 15:42.5 5:14
13 Michael Hoyer Jr Burroughs (Ridgcrest) 15:42.6 5:14
14 Gabe Hatch Jr Lakewood (WA) 15:47.6 5:16
15 Lukas Lux Sr El Segundo 15:48.9 5:16 2/7 2/30 2/31 17:07
(1:19)
17:07
(1:19)
17:07
(1:19)
You ROCK! (LY, LR, PR)
16 Ricardo Vargas Jr Rim of the World 15:49.4 5:16
17 Evan Smith Sr Northwood 15:49.6 5:17
18 Rodrigo Arias Jr Barstow 15:49.6 5:17
19 Nicholas Gonzales Sr Buena Park 15:49.8 5:17
20 Jeffrey Holliday Jr Barstow 15:50.3 5:17
21 Anthony Castro Sr Kerman 15:50.6 5:17
22 Jalen Griego Jr Barstow 15:55.4 5:18
23 Caden Hornyak Jr Northwood 15:55.7 5:19
24 Alex Jensen Sr Lakewood (WA) 15:56.4 5:19
25 Andy Tamayo Sr Yucca Valley 15:56.7 5:19
26 Miguel Flores Sr Ocean View 15:57.5 5:19
27 Ethan Lee So La Canada 15:58.9 5:20
28 Robert Mason Sr Hesperia 15:59.8 5:20
29 Jaden Milbrodt Jr La Canada 15:59.8 5:20
30 Tayne Patel Fr Lutheran (Orange) 16:00.6 5:20
31 Andrew Sexson Sr Hamilton (AZ) 16:00.6 5:20
32 Ben Washburn Jr Burroughs (Ridgcrest) 16:00.9 5:20
33 Andrew Specht Fr Bishop Gorman (NV) 16:01.4 5:20
34 Navarro Vincent Sr Arlington 16:01.6 5:21
35 Justin Larson Sr Northwood 16:04.2 5:21
36 Eddie Prestegui Sr Azusa 16:05.4 5:22
37 Jose Cardiel Sr San Diego 16:06.4 5:22
38 Niall Glynn Sr El Segundo 16:07.5 5:23 3/7 3/30 5/30 16:58
(0:51)
16:58
(0:51)
16:58
(0:51)
You ROCK! (LY, LR, PR)
39 Seth Coons Jr Enumclaw (WA) 16:08.9 5:23
40 Nate Bierly Sr Wheaton Academy (IL) 16:10.6 5:24
41 Parker Walpole Jr Ocean View 16:10.9 5:24
42 Blake Wittstock Jr Wheaton Academy (IL) 16:11.9 5:24
43 Rush David Sr Arlington 16:13.6 5:25
44 Michael Hernandez Jr Ocean View 16:14.8 5:25
45 Trevor Storm So Enumclaw (WA) 16:14.9 5:25
46 Nathan Lo Jr Portola 16:16.8 5:26
47 Jacob Dickson Sr Enumclaw (WA) 16:18.4 5:26
48 Christopher Amarillas Jr San Dimas 16:19.9 5:27
49 Ryu Iguchi So El Segundo 16:20.3 5:27 4/7 4/30 3/27 17:41
(1:21)
17:41
(1:21)
17:41
(1:21)
You ROCK! (LY, LR, PR)
50 Alan Campos Sr Yucca Valley 16:21.3 5:27
51 Max Fan Sr La Canada 16:22.6 5:28
52 Robert Martinez Sr Rosemead 16:24.3 5:28
53 Mitchell Jacobson So Coconino (AZ) 16:24.7 5:28
54 Adrian Ramirez So Ocean View 16:26.5 5:29
55 Julian Gonzales Jr Hesperia 16:26.9 5:29
56 Michael Dillon Sr Burroughs (Ridgcrest) 16:28.4 5:29
57 Joshua King Sr Ocean View 16:28.4 5:29
58 Noah Lockwood So Lutheran (Orange) 16:28.6 5:30
59 Marcus Ortiz Jr El Segundo 16:28.6 5:30 5/7 6/30 2/27 16:39
(0:11)
16:39
(0:11)
16:39
(0:11)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
60 Emmanuel Baurista Sr Rosemead 16:29.4 5:30
61 Jarron Ransford So Lakewood (WA) 16:29.8 5:30
62 Adin Scott So Coconino (AZ) 16:30.2 5:30
63 Andres Martinez Sr Buena Park 16:30.4 5:30
64 Ara Goll So Bishop Gorman (NV) 16:31.6 5:31
65 Liam Gerken Sr Webb Schools 16:32.9 5:31
66 Max Bohan Apfeldorf Sr La Canada 16:34.1 5:31
67 Roy Tseng Jr Northwood 16:34.5 5:32
68 Michael Martinez Jr Webb Schools 16:34.9 5:32
69 Hunter Roy So Granite Hills 16:36.9 5:32
70 Kolbe Nguyen Sr Ocean View 16:37.9 5:33
71 Marcelo Noble Jr Yucca Valley 16:38.5 5:33
72 Jonathan Felker Sr El Segundo 16:39.3 5:33 6/7 7/30 2/24 18:09
(1:30)
18:09
(1:30)
18:09
(1:30)
You ROCK! (LY, LR, PR)
73 Frank Hu Sr Webb Schools 16:39.9 5:33
74 Derek Kallberg Jr Burroughs (Ridgcrest) 16:40.4 5:33
75 Joshua Sickler So Barstow 16:40.6 5:34
76 Jake Barkero Sr Buena Park 16:40.8 5:34
77 George Branda So La Canada 16:42.4 5:34
78 Chris Drews Fr Laguna Beach 16:43.2 5:34
79 Nathaniel Patton So Lutheran (Orange) 16:44.8 5:35
80 Ethan Pacholl So Lutheran (Orange) 16:44.8 5:35
81 Isaac Rogers Jr Burroughs (Ridgcrest) 16:45.2 5:35
82 Jackson Old Sr Northwood 16:45.8 5:35
83 Jesse Stoddard Sr Lakewood (WA) 16:46.4 5:35
84 Richard Solomon Sr Bishop Gorman (NV) 16:47.7 5:36
85 Tyler Evans So Hamilton (AZ) 16:48.3 5:36
86 Carter Lewis Jr Hamilton (AZ) 16:50.3 5:37
87 Jackson Cooper Jr Portola 16:51.9 5:37
88 Khiry Anderson Jr Bishop Gorman (NV) 16:52.9 5:38
89 Vlady Clodfelter Jr Northwood 16:54.9 5:38
90 Cade Russo Jr Hamilton (AZ) 16:56.4 5:39
91 Sheldon Powell So Wheaton Academy (IL) 16:57.6 5:39
92 Jd Odonnell Sr Webb Schools 16:57.9 5:39
93 Owen Van Es So Laguna Beach 16:59.3 5:40
94 Prince Musimiki Sr Rosemead 16:59.6 5:40
95 Zj Hoffmann So Burroughs (Ridgcrest) 17:01.5 5:41
96 Sayer Dodd So Enumclaw (WA) 17:02.5 5:41
97 Kevin Mendoza Jr Rosemead 17:02.9 5:41
98 Andrew Bazan Jr Azusa 17:03.7 5:41
99 Benjamin Ruangsangthai Jr Rosemead 17:04.3 5:41
100 Dayne O'brien Sr Barstow 17:04.6 5:42
101 Ensley Joseph Jr Arlington 17:04.7 5:42
102 Jaime Soto Jr Dinuba 17:05.6 5:42
103 Tomas Sanchez Sr Bishop Gorman (NV) 17:05.9 5:42
104 Clayton Roberts Sr Granite Hills 17:07.6 5:43
105 Joey Heisley So Lakewood (WA) 17:07.9 5:43
106 Jacob Slater Fr Hamilton (AZ) 17:08.8 5:43
107 Derek Sanders Jr Enumclaw (WA) 17:09.8 5:43
108 Joshua Hollander Fr Beverly Hills 17:11.7 5:44
109 Xian Lun Zeng Sr Portola 17:11.1 5:44
110 Adam Miller Jr Bishop Gorman (NV) 17:13.1 5:44
111 Junior Solis Sr Azusa 17:13.4 5:44
112 Justiin Loague Jr Buena Park 17:14.3 5:45
113 Brendan Mcfadden Sr Bishop Gorman (NV) 17:15.5 5:45
114 William Goodwin Fr Laguna Beach 17:15.9 5:45
115 Jesus Estrada Jr Maya Angelou 17:16.9 5:46
116 Jose Arreguin Jr Dinuba 17:17.5 5:46
117 Ahsan Wahab Sr Kerman 17:18.8 5:46
118 Hayden Darst Fr Hamilton (AZ) 17:19.9 5:47
119 Cobi (Jacob) Rifkin Sr El Segundo 17:20.6 5:47 7/7 9/30 6/19
120 Alejandro Gallegos Sr Dinuba 17:20.6 5:47
121 Westen Myers So Wheaton Academy (IL) 17:20.8 5:47
122 Fausto Reyna Sr Rosemead 17:23.8 5:48
123 Kamron Stinson Fr Kerman 17:24.9 5:48
124 Woodruff Jacob Jr Arlington 17:25.4 5:48
125 Jeshua Scott Sr Coconino (AZ) 17:25.9 5:49
126 Stefan Datwyler So San Dimas 17:26.6 5:49
127 Blake Stewart Jr Yucca Valley 17:26.7 5:49
128 Matthew Hatch Fr Lakewood (WA) 17:31.4 5:50
129 Alex Boyd Fr Laguna Beach 17:32.4 5:51
130 Matthew Adachi Sr Northwood 17:32.6 5:51
131 Dean Woelfe Jr Webb Schools 17:32.9 5:51
132 Stephen Goddard So Yucca Valley 17:33.4 5:51
133 Angel Medrano Jr Azusa 17:33.6 5:51
134 Ryan Ung Jr Rosemead 17:34.9 5:52
135 Ali Ghafuri Jr Portola 17:39.9 5:53
136 Kazeem Shinaba Jr Durango (NV) 17:42.3 5:54
137 Aazik Chavez So Barstow 17:43.5 5:55
138 Noah Harkness So Enumclaw (WA) 17:43.9 5:55
139 Ryan Quintero So Coconino (AZ) 17:44.3 5:55
140 Brian Bass Jr Granite Hills 17:44.7 5:55
141 Nathan Palacio Jr Barstow 17:46.4 5:55
142 Mason Dupler Sr Westminster 17:50.8 5:57
143 Ethan Stapleton Sr Lakewood (WA) 17:51.6 5:57
144 Timothy Finney Fr Coconino (AZ) 17:52.4 5:57
145 Henry Tripp Fr Enumclaw (WA) 17:54.4 5:58
146 Derek Desario Sr Durango (NV) 17:54.5 5:58
147 Jordan Lee Sr Portola 17:55.9 5:59
148 Ethan Mofarah Jr Beverly Hills 17:56.6 5:59
149 Jose Gomez Jr Dinuba 17:56.9 5:59
150 Erick Huerta Sr Buena Park 17:57.3 5:59
151 Esteban Hernandez Fr Granite Hills 17:57.7 5:59
152 Johnathan Maschler Jr Webb Schools 18:01.6 6:01
153 Oswaldo Perez Sr Dinuba 18:01.6 6:01
154 Angelorlando Ojeda Jr Kerman 18:09.4 6:03
155 Eli Katz Jr Beverly Hills 18:09.6 6:03
156 Andrew Mueller Fr Wheaton Academy (IL) 18:10.3 6:03
157 Andrew Gonzales Sr Buena Park 18:10.9 6:04
158 Lucas Bianchi So Laguna Beach 18:11.3 6:04
159 Adrian Paramo Sr Kerman 18:11.8 6:04
160 Lopez Aaron Sr Arlington 18:12.9 6:04
161 Andy Orozco Sr Azusa 18:13.4 6:04
162 Aiden Dougherty Fr Granite Hills 18:13.6 6:05
163 Caleb Demas Jr Wheaton Academy (IL) 18:15.6 6:05
164 William Coffey So Laguna Beach 18:15.9 6:05
165 Zeke Thelen Fr Wheaton Academy (IL) 18:16.4 6:05
166 Victor Espinosa So Granite Hills 18:16.6 6:06
167 Blackfelner Gavin Sr Arlington 18:20.9 6:07
168 Lorenzo Mendoza Fr Dinuba 18:21.9 6:07
169 Matthew Reber So Coconino (AZ) 18:25.7 6:09
170 Gilbert Vielma So Kerman 18:27.4 6:09
171 Sean Garris Sr San Dimas 18:27.8 6:09
172 Elijah Arrington Jr San Dimas 18:29.4 6:10
173 David Arias Jr Dinuba 18:33.2 6:11
174 Garrett Ravelli Sr Webb Schools 18:33.9 6:11
175 Haiden Kendall Sr Coconino (AZ) 18:34.3 6:11
176 Joshua Dardashti So Beverly Hills 18:35.5 6:12
177 Logan Melgoza Fr Kerman 18:40.6 6:14
178 Rolando Cabrera Jr Maya Angelou 18:45.4 6:15
179 Aidan Dveirin Jr Beverly Hills 18:46.3 6:15
180 Garduno Antolin So Arlington 18:48.9 6:16
181 Tommy Ly Sr Westminster 18:52.8 6:18
182 Theodore Dang Jr Westminster 18:58.2 6:19
183 Matthew Conboy Sr San Dimas 18:58.4 6:19
184 Christopher Duran Sr San Dimas 19:10.9 6:24
185 Jordan Mora Fr Granite Hills 19:18.9 6:26
186 Luke Anderton So Laguna Beach 19:54.5 6:38
187 Alexander Rainey Sr Westminster 20:17.7 6:46
188 Fernando Cuellar Jr Maya Angelou 20:53.8 6:58
189 Daniel Le Sr Westminster 20:58.3 6:59
190 Peter Pham Sr Westminster 21:35.6 7:12
191 Alexandro Corona Sr Hesperia 22:10.6 7:24
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Northwood
8-3-2-1-1
Gap: 0:56
80:02
16:00
5:20
134 Cory Stone
Sr
15:38
5:13
8
Evan Smith
Sr
15:50
5:17
14
Caden Hornyak
Jr
15:56
5:19
20
Justin Larson
Sr
16:04
5:21
31
Roy Tseng
Jr
16:35
5:32
61
Jackson Old
Sr
16:46
5:35
76
Vlady Clodfelter
Jr
16:55
5:38
83
2 El Segundo
3-2-3-3-2
Gap: 1:32
79:42
15:56
5:19
146 Arend Verfaillie
Sr
14:57
4:59
3
Lukas Lux
Sr
15:49
5:16
13
Niall Glynn
Sr
16:08
5:23
33
Ryu Iguchi
So
16:20
5:27
44
Marcus Ortiz
Jr
16:29
5:30
53
Jonathan Felker
Sr
16:39
5:33
66
Cobi (Jacob) Rifkin
Sr
17:21
5:47
112
Your Team ROCKS! (LY, LR)
3 Ocean View
5-4-6-4-3
Gap: 1:04
80:12
16:02
5:21
152 Diego Gonzalez
So
15:23
5:08
5
Miguel Flores
Sr
15:58
5:19
23
Parker Walpole
Jr
16:11
5:24
36
Michael Hernandez
Jr
16:15
5:25
39
Adrian Ramirez
So
16:27
5:29
49
Joshua King
Sr
16:28
5:29
51
Kolbe Nguyen
Sr
16:38
5:33
64
4 Burroughs (Ridgcrest)
1-1-1-2-4
Gap: 1:52
79:41
15:56
5:19
158 Bryce Hill
Jr
14:49
4:56
1
Michael Hoyer
Jr
15:43
5:14
11
Ben Washburn
Jr
16:01
5:20
28
Michael Dillon
Sr
16:28
5:29
50
Derek Kallberg
Jr
16:40
5:33
68
Isaac Rogers
Jr
16:45
5:35
75
Zj Hoffmann
So
17:02
5:41
89
5 La Canada
9-9-5-5-5
Gap: 0:54
80:36
16:07
5:22
164 Sheldon Watanabe
Sr
15:40
5:13
9
Ethan Lee
So
15:59
5:20
24
Jaden Milbrodt
Jr
16:00
5:20
25
Max Fan
Sr
16:23
5:28
46
Max Bohan Apfeldorf
Sr
16:34
5:31
60
George Branda
So
16:42
5:34
71




6 Barstow
12-8-4-6-6
Gap: 1:15
81:21
16:16
5:25
214 Rodrigo Arias
Jr
15:50
5:17
15
Jeffrey Holliday
Jr
15:50
5:17
17
Jalen Griego
Jr
15:55
5:18
19
Joshua Sickler
So
16:41
5:34
69
Dayne O'brien
Sr
17:05
5:42
94
Aazik Chavez
So
17:44
5:55
128
Nathan Palacio
Jr
17:46
5:55
132
7 Lutheran (Orange)
4-7-8-8-7
Gap: 1:23
81:21
16:16
5:25
229 Garrett Boezinger
Sr
15:22
5:07
4
Tayne Patel
Fr
16:01
5:20
26
Noah Lockwood
So
16:29
5:30
52
Nathaniel Patton
So
16:45
5:35
73
Ethan Pacholl
So
16:45
5:35
74








8 Yucca Valley
7-5-7-7-8
Gap: 1:57
81:53
16:23
5:28
259 Elijah Ocegueda
Jr
15:30
5:10
7
Andy Tamayo
Sr
15:57
5:19
22
Alan Campos
Sr
16:21
5:27
45
Marcelo Noble
Jr
16:39
5:33
65
Blake Stewart
Jr
17:27
5:49
120
Stephen Goddard
So
17:33
5:51
124




9 Lakewood (WA)
11-9-9-9-9
Gap: 1:20
82:08
16:26
5:29
264 Gabe Hatch
Jr
15:48
5:16
12
Alex Jensen
Sr
15:56
5:19
21
Jarron Ransford
So
16:30
5:30
55
Jesse Stoddard
Sr
16:46
5:35
77
Joey Heisley
So
17:08
5:43
99
Matthew Hatch
Fr
17:31
5:50
121
Ethan Stapleton
Sr
17:52
5:57
134
10 Hamilton (AZ)
2-5-10-10-10
Gap: 2:01
81:32
16:18
5:26
272 Ryan Dempsey
Sr
14:56
4:59
2
Andrew Sexson
Sr
16:01
5:20
27
Tyler Evans
So
16:48
5:36
79
Carter Lewis
Jr
16:50
5:37
80
Cade Russo
Jr
16:56
5:39
84
Jacob Slater
Fr
17:09
5:43
100
Hayden Darst
Fr
17:20
5:47
111
11 Enumclaw (WA)
18-15-11-11-11
Gap: 1:01
82:55
16:35
5:32
307 Seth Coons
Jr
16:09
5:23
34
Trevor Storm
So
16:15
5:25
40
Jacob Dickson
Sr
16:18
5:26
42
Sayer Dodd
So
17:03
5:41
90
Derek Sanders
Jr
17:10
5:43
101
Noah Harkness
So
17:44
5:55
129
Henry Tripp
Fr
17:54
5:58
136
12 Bishop Gorman (NV)
15-16-15-12-12
Gap: 1:05
83:20
16:40
5:33
344 Andrew Specht
Fr
16:01
5:20
29
Ara Goll
So
16:32
5:31
58
Richard Solomon
Sr
16:48
5:36
78
Khiry Anderson
Jr
16:53
5:38
82
Tomas Sanchez
Sr
17:06
5:42
97
Adam Miller
Jr
17:13
5:44
104
Brendan Mcfadden
Sr
17:16
5:45
107
13 Rosemead
21-17-18-16-13
Gap: 0:40
84:01
16:48
5:36
373 Robert Martinez
Sr
16:24
5:28
47
Emmanuel Baurista
Sr
16:29
5:30
54
Prince Musimiki
Sr
17:00
5:40
88
Kevin Mendoza
Jr
17:03
5:41
91
Benjamin Ruangsangthai
Jr
17:04
5:41
93
Fausto Reyna
Sr
17:24
5:48
115
Ryan Ung
Jr
17:35
5:52
126
14 Buena Park
13-14-12-13-14
Gap: 2:08
84:13
16:51
5:37
389 Nicholas Gonzales
Sr
15:50
5:17
16
Andres Martinez
Sr
16:30
5:30
57
Jake Barkero
Sr
16:41
5:34
70
Justiin Loague
Jr
17:14
5:45
106
Erick Huerta
Sr
17:57
5:59
140
Andrew Gonzales
Sr
18:11
6:04
147




15 Webb Schools
23-20-17-15-15
Gap: 1:00
84:19
16:52
5:37
397 Liam Gerken
Sr
16:33
5:31
59
Michael Martinez
Jr
16:35
5:32
62
Frank Hu
Sr
16:40
5:33
67
Jd Odonnell
Sr
16:58
5:39
86
Dean Woelfe
Jr
17:33
5:51
123
Johnathan Maschler
Jr
18:02
6:01
142
Garrett Ravelli
Sr
18:34
6:11
164
16 Wheaton Academy (IL)
19-13-13-14-16
Gap: 2:00
84:51
16:58
5:39
417 Nate Bierly
Sr
16:11
5:24
35
Blake Wittstock
Jr
16:12
5:24
37
Sheldon Powell
So
16:58
5:39
85
Westen Myers
So
17:21
5:47
114
Andrew Mueller
Fr
18:10
6:03
146
Caleb Demas
Jr
18:16
6:05
153
Zeke Thelen
Fr
18:16
6:05
155
17 Arlington
16-12-14-16-17
Gap: 2:11
84:58
17:00
5:40
430 Navarro Vincent
Sr
16:02
5:21
30
Rush David
Sr
16:14
5:25
38
Ensley Joseph
Jr
17:05
5:42
95
Woodruff Jacob
Jr
17:25
5:48
117
Lopez Aaron
Sr
18:13
6:04
150
Blackfelner Gavin
Sr
18:21
6:07
157
Garduno Antolin
So
18:49
6:16
169
18 Coconino (AZ)
22-18-19-19-18
Gap: 1:28
85:58
17:12
5:44
487 Mitchell Jacobson
So
16:25
5:28
48
Adin Scott
So
16:30
5:30
56
Jeshua Scott
Sr
17:26
5:49
118
Ryan Quintero
So
17:44
5:55
130
Timothy Finney
Fr
17:52
5:57
135
Matthew Reber
So
18:26
6:09
159
Haiden Kendall
Sr
18:34
6:11
165
19 Portola
20-21-20-19-19
Gap: 1:39
85:56
17:11
5:44
489 Nathan Lo
Jr
16:17
5:26
41
Jackson Cooper
Jr
16:52
5:37
81
Xian Lun Zeng
Sr
17:11
5:44
103
Ali Ghafuri
Jr
17:40
5:53
127
Jordan Lee
Sr
17:56
5:59
137








20 San Dimas
6-11-16-18-20
Gap: 3:06
86:07
17:13
5:44
491 Raul Burris
So
15:24
5:08
6
Christopher Amarillas
Jr
16:20
5:27
43
Stefan Datwyler
So
17:27
5:49
119
Sean Garris
Sr
18:28
6:09
161
Elijah Arrington
Jr
18:29
6:10
162
Matthew Conboy
Sr
18:58
6:19
172
Christopher Duran
Sr
19:11
6:24
173
21 Azusa
17-22-21-21-21
Gap: 2:08
86:10
17:14
5:45
505 Eddie Prestegui
Sr
16:05
5:22
32
Andrew Bazan
Jr
17:04
5:41
92
Junior Solis
Sr
17:13
5:44
105
Angel Medrano
Jr
17:34
5:51
125
Andy Orozco
Sr
18:13
6:04
151








22 Laguna Beach
25-24-24-23-22
Gap: 1:28
86:42
17:20
5:47
537 Chris Drews
Fr
16:43
5:34
72
Owen Van Es
So
16:59
5:40
87
William Goodwin
Fr
17:16
5:45
108
Alex Boyd
Fr
17:32
5:51
122
Lucas Bianchi
So
18:11
6:04
148
William Coffey
So
18:16
6:05
154
Luke Anderton
So
19:55
6:38
175
22 Kerman
14-23-22-22-22
Gap: 2:21
86:56
17:23
5:48
537 Anthony Castro
Sr
15:51
5:17
18
Ahsan Wahab
Sr
17:19
5:46
110
Kamron Stinson
Fr
17:25
5:48
116
Angelorlando Ojeda
Jr
18:09
6:03
144
Adrian Paramo
Sr
18:12
6:04
149
Gilbert Vielma
So
18:27
6:09
160
Logan Melgoza
Fr
18:41
6:14
167
24 Beverly Hills
10-19-23-24-24
Gap: 2:53
87:36
17:31
5:50
561 Quinn Harris
Jr
15:43
5:14
10
Joshua Hollander
Fr
17:12
5:44
102
Ethan Mofarah
Jr
17:57
5:59
138
Eli Katz
Jr
18:10
6:03
145
Joshua Dardashti
So
18:36
6:12
166
Aidan Dveirin
Jr
18:46
6:15
168




25 Granite Hills
24-25-25-25-25
Gap: 1:37
87:41
17:32
5:51
585 Hunter Roy
So
16:37
5:32
63
Clayton Roberts
Sr
17:08
5:43
98
Brian Bass
Jr
17:45
5:55
131
Esteban Hernandez
Fr
17:58
5:59
141
Aiden Dougherty
Fr
18:14
6:05
152
Victor Espinosa
So
18:17
6:06
156
Jordan Mora
Fr
19:19
6:26
174
26 Dinuba
26-26-26-26-26
Gap: 0:56
87:42
17:32
5:51
600 Jaime Soto
Jr
17:06
5:42
96
Jose Arreguin
Jr
17:18
5:46
109
Alejandro Gallegos
Sr
17:21
5:47
113
Jose Gomez
Jr
17:57
5:59
139
Oswaldo Perez
Sr
18:02
6:01
143
Lorenzo Mendoza
Fr
18:22
6:07
158
David Arias
Jr
18:33
6:11
163
27 Westminster
27-27-27-27-27
Gap: 3:08
96:58
19:24
6:28
827 Mason Dupler
Sr
17:51
5:57
133
Tommy Ly
Sr
18:53
6:18
170
Theodore Dang
Jr
18:58
6:19
171
Alexander Rainey
Sr
20:18
6:46
176
Daniel Le
Sr
20:58
6:59
177
Peter Pham
Sr
21:36
7:12
178




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ryan Todd Jr Santa Fe Christian 14:44.6 4:55
2 Gianni Roberts Sr Big Bear 14:57.6 4:59
3 Isaiah Ditta Sr Clifton Central (IL) 15:05.9 5:02
4 Kamran Murray Jr Menlo School 15:06.8 5:02
5 Braulio Alvarez Sr Woodcrest Christian 15:07.5 5:03
6 Hector Martinez Fr Oaks Christian 15:24.4 5:08
7 Ethan Ash Sr Head Royce 15:25.9 5:09
8 Aidan Jones Sr Sierra Canyon 15:26.5 5:09
9 Trevor Swanson Sr Clifton Central (IL) 15:29.7 5:10
10 Long Thomas Jr Riverside Prep 15:35.4 5:12
11 Stuart Serventi Sr St. Francis (La Canada) 15:35.9 5:12
12 Christopher Billings Sr Casa Roble 15:36.9 5:12
13 Nathan Fedoroff Sr Oaks Christian 15:37.4 5:12
14 Owen Hayden Fr St. Francis (La Canada) 15:37.6 5:13
15 Ishan Dubal Fr Oaks Christian 15:38.2 5:13
16 Alex Bobowski So Santa Fe Christian 15:38.6 5:13
17 Aidan Vorster Jr Ontario Christian 15:40.5 5:14
18 Alex Esquival Sr St. PiusX - St. Matthias 15:41.5 5:14
19 Jason Suh Sr St. Francis (La Canada) 15:41.6 5:14
20 Ben Reasner Sr Pacifica Christian(Sta Monica) 15:42.9 5:14
21 Michael Morrett Sr Hughson 15:43.3 5:14
22 Ryan Hernandez Jr St. PiusX - St. Matthias 15:46.6 5:16
23 James Chebahtah Sr Woodcrest Christian 15:47.9 5:16
24 Alex Spink Jr Big Bear 15:48.8 5:16
25 Alexander Lehr Jr Bishop Montgomery 15:50.6 5:17
26 Adan Salgado Jr Riverbank 15:51.8 5:17
27 Dario Salinas Jr Hughson 15:52.4 5:17
28 John-mark Mendoza Sr Ontario Christian 15:53.6 5:18
29 Jerod Snejberg Sr Clifton Central (IL) 15:53.9 5:18
30 Colton Koerber Sr Crean Lutheran 15:54.9 5:18
31 Justin Pretre Fr Menlo School 15:56.6 5:19
32 Ryan King Jr Santa Fe Christian 15:56.7 5:19
33 Keegan Debever Jr Santa Fe Christian 15:57.6 5:19
34 Jack Klines Sr Pacifica Christian(Sta Monica) 15:59.9 5:20
35 Michael Vasquez Sr Crean Lutheran 16:00.8 5:20
36 Beucler Nick Sr Linfield Christian 16:01.6 5:21
37 Sinclair Scudder Jr Linfield Christian 16:10.9 5:24
38 Aidan Wogan Sr Head Royce 16:14.5 5:25
39 Marcos Pimentel Sr Hughson 16:15.4 5:25
40 Joaquin Hernandez So Del Lago Academy 16:15.9 5:25
41 Blake Stua Sr Clifton Central (IL) 16:16.9 5:26
42 Nolan Rozumowicz Jr Casa Roble 16:17.8 5:26
43 Steven Martinez Sr Woodcrest Christian 16:19.9 5:27
44 Ethan Porter Jr Boulder City (NV) 16:20.2 5:27
45 Mark Trammell So Santa Fe Christian 16:20.9 5:27
46 Luke Ricci Jr Oaks Christian 16:24.3 5:28
47 Cole Sterba Jr El Segundo 16:24.4 5:28 1/5 5/30 22/40 18:39
(2:15)
18:39
(2:15)
You ROCK! (LR, PR)
48 Hunter Garrido Jr Glendale Prep (AZ) 16:24.7 5:28
49 Arturo De Jesus So Hawthorne Math & Science 16:24.9 5:28
50 Kevin Degree Jr Big Bear 16:25.5 5:29
51 Jacob Bravo Jr Academy for Acad Excellence 16:25.5 5:29
52 Will Gratke So Oaks Christian 16:25.6 5:29
53 Diego Jaime Jr Hughson 16:25.9 5:29
54 Nico Pulido Sr Riverbank 16:27.5 5:29
55 Cope Case Jr Linfield Christian 16:27.6 5:29
56 Brady Mcnulty Jr St. Francis (La Canada) 16:28.4 5:29
57 Tyler Hartley Sr King's Academy 16:29.4 5:30
58 Ian Warfield Fr Pacifica Christian(Sta Monica) 16:29.5 5:30
59 Gavin Comartin Jr Buckley School The 16:29.6 5:30
60 Casey Reynolds Sr Don Bosco 16:29.9 5:30
61 Jackson Aldrich Sr Menlo School 16:32.4 5:31
62 Shaun Preston So Del Lago Academy 16:33.4 5:31
63 Shawn Boehmer Sr Woodcrest Christian 16:33.4 5:31
64 Justice Ericksen Jr Western Christian 16:35.3 5:32
65 Lars Martin Jr St. Francis (La Canada) 16:36.7 5:32
66 Joseph Flanigan Jr Pacifica Christian(Sta Monica) 16:37.5 5:33
67 Christian Ladehoff Jr Clifton Central (IL) 16:38.5 5:33
68 Franks Ben Jr Linfield Christian 16:42.4 5:34
69 Jesus Sepulveda Jr Riverbank 16:42.9 5:34
70 Timothy Parisi So St. Francis (La Canada) 16:44.5 5:35
71 Caden Chamness Sr Clifton Central (IL) 16:46.5 5:36
72 Lucky Schwarz Jr El Segundo 16:47.4 5:36 2/5 8/30 18/34 18:03
(1:16)
18:03
(1:16)
18:03
(1:16)
You ROCK! (LY, LR, PR)
73 Jace Fife So Hughson 16:48.2 5:36
74 Noah Riddick Jr Bishop Montgomery 16:50.5 5:37
75 Brandon Byrd Jr Head Royce 16:50.5 5:37
76 Ryan Avila Jr Liberty (Madera) 16:53.5 5:38
77 Mark Polenzani Jr St. Francis (La Canada) 16:54.5 5:38
78 Nic Otte So Del Lago Academy 16:55.4 5:38
79 Silvano Mora Jr Hughson 16:56.5 5:39
80 Noah Pakianathan Jr Pacifica Christian(Sta Monica) 16:56.7 5:39
81 Nicholas Martin So Woodcrest Christian 16:59.2 5:40
82 Isaiah Bargas Jr Riverbank 17:01.5 5:41
83 Carson Konvalin Sr Casa Roble 17:02.2 5:41
84 Ethan Jones So Big Bear 17:02.6 5:41
85 Dylan Devine Fr Liberty (Madera) 17:04.6 5:42
86 Alejandro Rangel So Riverbank 17:09.3 5:43
87 Lena Niccolo Fr Head Royce 17:09.6 5:43
88 Scott Yontez So Pacifica Christian(Sta Monica) 17:10.5 5:44
89 Angel Briones Jr Hawthorne Math & Science 17:11.9 5:44
90 Loucas Xenakis Jr Head Royce 17:12.5 5:44
91 Nick Mangiapane So Riverbank 17:12.9 5:44
92 Marcus Chavez So Don Bosco 17:13.9 5:45
93 Chetan Choksi Sr King's Academy 17:14.6 5:45
94 Andrew Ring Jr Don Bosco 17:14.8 5:45
95 Joshua Bravo Jr Academy for Acad Excellence 17:15.4 5:45
96 Han Abdali Sr Aliso Niguel (boys) 17:15.7 5:45
97 Joseph Rivas Sr Don Bosco 17:16.5 5:46
98 Gavin Burkhart So Crean Lutheran 17:17.2 5:46
99 Mark Flores So Sun Valley Magnet 17:17.9 5:46
100 Aidan Oslob So King's Academy 17:20.7 5:47
101 Christopher Sottile So Oaks Christian 17:20.9 5:47
102 Sam Royston Sr Casa Roble 17:21.6 5:47
103 Matthew Lubke So Santa Fe Christian 17:21.9 5:47
104 Isidro Valdez So Sun Valley Magnet 17:23.5 5:48
105 Hudson Kim Fr Santa Fe Christian 17:24.3 5:48
106 Ben Shafer Jr Del Lago Academy 17:26.6 5:49
107 Drake Wilson Jr Glendale Prep (AZ) 17:27.5 5:49
108 Julian Gomez So Hawthorne Math & Science 17:28.6 5:50
109 Sean White Jr Boulder City (NV) 17:29.8 5:50
110 Charlie Wagner So Crean Lutheran 17:30.3 5:50
111 Mitchell Windsor So Ontario Christian 17:30.9 5:50
112 Jordan Bravo Jr Academy for Acad Excellence 17:31.4 5:50
113 Gabe Jensen Fr Glendale Prep (AZ) 17:31.9 5:51
114 Gutierrez Simon So Linfield Christian 17:32.3 5:51
115 Josh Thomas Sr Woodcrest Christian 17:35.3 5:52
116 Jeremy Valdivia Jr Don Bosco 17:36.4 5:52
117 Ryan Mcdowell Sr Rockbridge Academy (MD) 17:36.5 5:52
118 Aidan Chavez Jr Don Bosco 17:37.5 5:53
119 Aanish Kulkarni Fr Glendale Prep (AZ) 17:39.4 5:53
120 Fabian Freyre So United Christian Academy 17:40.5 5:54
121 Eduardo Gonzalez Fr Liberty (Madera) 17:41.9 5:54
122 Ethan Miller So Crean Lutheran 17:45.1 5:55
123 Ethan Semeleng Sr Oaks Christian 17:45.5 5:55
124 Brenton Dunn So Don Bosco 17:47.3 5:56
125 Bryan Mendoza Jr Sun Valley Magnet 17:47.9 5:56
126 Brandon Aprill Sr Menlo School 17:49.6 5:57
127 Ryan Cullum Jr Glendale Prep (AZ) 17:51.7 5:57
128 Jadin O'donnell Jr Hawthorne Math & Science 17:55.8 5:59
129 Cooper Haas Jr El Segundo 17:55.9 5:59 3/5 11/30 24/33 18:18
(0:22)
18:18
(0:22)
18:18
(0:22)
You ROCK! (LY, LR, PR)
130 Luke Virsik Jr Menlo School 17:56.8 5:59
131 Jude Williams So Pacifica Christian(Sta Monica) 17:57.3 5:59
132 Octavio Madrigal Jr Hughson 17:58.3 5:59
133 Lucas Lopez Sr St. Michael's Prep 17:58.5 6:00
134 Kyle Jex Fr Big Bear 18:00.3 6:00
135 Rome Peregrino Sr Boulder City (NV) 18:00.8 6:00
136 Cosmin Petruescu So Bethel Christian 18:01.3 6:00
137 Wang Simon Jr Linfield Christian 18:03.5 6:01
138 West Knautas Sr Linfield Christian 18:09.2 6:03
139 Ben Geverdt So Rockbridge Academy (MD) 18:09.3 6:03
140 Gavin Paul Jr Crean Lutheran 18:09.8 6:03
141 Eric Peapenburg Sr Glendale Prep (AZ) 18:10.8 6:04
142 Nicolas Rojas Sr Woodcrest Christian 18:12.3 6:04
143 Balderas Mario Fr Ontario Christian 18:13.5 6:05
144 Hunter Davis So Clifton Central (IL) 18:13.7 6:05
145 Dick Charlie Fr Head Royce 18:13.9 6:05
146 Ian Hanna So King's Academy 18:13.9 6:05
147 Alec Stein Fr Head Royce 18:14.3 6:05
148 Eric Coy So Del Lago Academy 18:17.3 6:06
149 Mason Wheeler Sr United Christian Academy 18:17.7 6:06
150 Jonathan Krause Jr Glendale Prep (AZ) 18:19.3 6:06
151 Landon Hoy Fr United Christian Academy 18:19.3 6:06
152 Matthew Felix Sr St. PiusX - St. Matthias 18:20.9 6:07
153 Miguel Rincon Fr St. PiusX - St. Matthias 18:21.3 6:07
154 Alan Armenta Jr Del Lago Academy 18:21.9 6:07
155 Quaid Copher Jr Liberty (Madera) 18:23.6 6:08
156 John Romero Jr Hawthorne Math & Science 18:24.1 6:08
157 Pablo Bizarron So Hawthorne Math & Science 18:25.3 6:08
158 Michael Szobonya Jr Academy for Acad Excellence 18:28.3 6:09
159 Keifer Reinhart So Boulder City (NV) 18:30.4 6:10
160 Michael Rivera Sr Liberty (Madera) 18:30.4 6:10
161 Erick Torres Sr Del Lago Academy 18:31.5 6:11
162 Didierson Vakombua Sr Sun Valley Magnet 18:31.9 6:11
163 Chase Rammell Fr Big Bear 18:35.2 6:12
164 Messick Gage Fr Ontario Christian 18:39.7 6:13
165 Tim Fehn Jr United Christian Academy 18:40.6 6:14
166 Anthony Mccullough So Bethel Christian 18:43.5 6:15
167 Jacob Miller Fr Boulder City (NV) 18:45.3 6:15
168 Esproles Ethan So Ontario Christian 18:48.3 6:16
169 George Reinig Fr Patrick Henry (SD) 18:48.3 6:16
170 Aaron Yang Jr Ontario Christian 18:49.2 6:16
171 Jordan Juceum Jr Sierra Canyon 18:51.3 6:17
172 Nathan Tinoco Jr Sun Valley Magnet 18:52.8 6:18
173 Elijah Kirk So Crean Lutheran 18:54.5 6:18
174 Clinton Kabohi Sr Sierra Canyon 18:54.8 6:18
175 Aleksei Mawdsley So King's Academy 18:55.8 6:19
176 Allen Cowie Fr Big Bear 18:56.2 6:19
177 Luis Roque So Sun Valley Magnet 18:56.5 6:19
178 Damian Bolans So Riverbank 18:56.7 6:19
179 Evan Kliewer Sr Casa Roble 18:58.5 6:20
180 Ty Majam Sr Temecula Prep 19:02.2 6:21
181 Adam Poole Jr Bethel Christian 19:03.2 6:21
182 Dylan Roley Sr Bethel Christian 19:03.4 6:21
183 Daniel Avina Sr St. PiusX - St. Matthias 19:03.8 6:21
184 Alex Brooker Sr Sierra Canyon 19:06.7 6:22
185 Ryan German So Academy for Acad Excellence 19:08.3 6:23
186 Riley Birch Jr El Segundo 19:08.5 6:23 4/5 16/30 29/33 20:59
(1:50)
20:59
(1:50)
20:59
(1:50)
You ROCK! (LY, LR, PR)
187 Daniel Hall Fr Bakersfield 19:08.5 6:23
188 Jack Mclaughlin Jr Rockbridge Academy (MD) 19:10.8 6:24
189 Travis Wood So Boulder City (NV) 19:16.6 6:26
190 Chase Krilko Jr El Segundo 19:19.3 6:26 5/5 17/30 26/33 18:43 18:43 18:43
191 Joseph Hardy Jr Boulder City (NV) 19:26.6 6:29
192 Ethan Schneider Fr Temecula Prep 19:26.6 6:29
193 Jared Lopez Sr United Christian Academy 19:31.6 6:31
194 Elijah Parr So United Christian Academy 19:34.5 6:32
195 Tanner Lorz Jr Academy for Acad Excellence 19:38.3 6:33
196 Joshua Wilkins Jr Academy for Acad Excellence 19:38.9 6:33
197 Elijah Vega So Academy for Acad Excellence 19:43.4 6:34
198 Luis Cortez Jr Sun Valley Magnet 19:45.2 6:35
199 Andrew Ruiz Sr St. PiusX - St. Matthias 19:46.2 6:35
200 Gavin Gladders Jr Liberty (Madera) 19:52.8 6:38
201 Randall Reynolds Jr Bethel Christian 20:04.2 6:41
202 Gray Caleb Jr Liberty (Madera) 20:06.9 6:42
203 Brian Alexander Jr Liberty (Madera) 20:15.8 6:45
204 Caleb Marsh So Rockbridge Academy (MD) 20:17.3 6:46
205 Caleb Seybert Jr United Christian Academy 20:17.9 6:46
206 Montgomery Walker Sr Rockbridge Academy (MD) 20:18.3 6:46
207 Nathan Clark So St. Michael's Prep 20:19.4 6:46
208 Ethan De La Cruz Sr St. PiusX - St. Matthias 20:29.4 6:50
209 Joshua Garcia Fr St. Michael's Prep 20:30.4 6:50
210 John Quinn Jr Liberty (Madera) 20:32.8 6:51
211 Moses Montanez Jr Academy for Acad Excellence 20:37.3 6:52
212 Joseph Esser Fr St. Michael's Prep 20:39.9 6:53
213 Lloyd Stackhouse Jr Capistrano Valley Christian 20:40.2 6:53
214 Luke Blower Fr Capistrano Valley Christian 20:40.6 6:54
215 Christopher Clay Fr Temecula Prep 20:52.4 6:57
216 Aidan Oakley Sr St. Michael's Prep 20:52.8 6:58
217 Jason Poole Fr Bethel Christian 20:54.8 6:58
218 Zack Mazaheri Jr Sierra Canyon 21:01.9 7:01
219 Toms Gomez Fr Capistrano Valley Christian 21:28.2 7:09
220 Albert Ni Jr Capistrano Valley Christian 21:34.8 7:12
221 Brian Nguyen So St. Michael's Prep 21:43.6 7:15
222 Samuel Mudry Jr Temecula Prep 21:51.4 7:17
223 John Kerr Jr Rockbridge Academy (MD) 22:00.9 7:20
224 Isaiah Cain So St. Michael's Prep 22:05.9 7:22
225 Daniel Fournier Jr Capistrano Valley Christian 22:15.9 7:25
226 Daniel Korman So St. Michael's Prep 22:38.3 7:33
227 Santiago Berretto Sr St. Michael's Prep 22:53.8 7:38
228 Luke Nguyen Sr St. Michael's Prep 23:03.9 7:41
229 Lucca Oliman Fr Capistrano Valley Christian 23:27.5 7:49
230 Isaac Osborne Sr St. Michael's Prep 23:31.4 7:50
231 Nathan Sok Jr Temecula Prep 23:38.5 7:53
232 Dominic Oakley Fr St. Michael's Prep 24:40.6 8:14
233 John Wehn Fr St. Michael's Prep 24:42.5 8:14
234 Zachary Zapien Jr Temecula Prep 25:22.3 8:27
235 Noah Vega Fr Academy for Acad Excellence 25:25.4 8:28
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Santa Fe Christian
1-2-4-2-1
Gap: 1:36
78:38
15:44
5:15
120 Ryan Todd
Jr
14:45
4:55
1
Alex Bobowski
So
15:39
5:13
15
Ryan King
Jr
15:57
5:19
30
Keegan Debever
Jr
15:58
5:19
31
Mark Trammell
So
16:21
5:27
43
Matthew Lubke
So
17:22
5:47
97
Hudson Kim
Fr
17:24
5:48
99
2 Oaks Christian
6-3-1-1-2
Gap: 1:01
79:30
15:54
5:18
126 Hector Martinez
Fr
15:24
5:08
6
Nathan Fedoroff
Sr
15:37
5:12
12
Ishan Dubal
Fr
15:38
5:13
14
Luke Ricci
Jr
16:24
5:28
44
Will Gratke
So
16:26
5:29
50
Christopher Sottile
So
17:21
5:47
95
Ethan Semeleng
Sr
17:46
5:55
117
3 Clifton Central (IL)
3-1-2-3-3
Gap: 1:33
79:25
15:53
5:18
141 Isaiah Ditta
Sr
15:06
5:02
3
Trevor Swanson
Sr
15:30
5:10
9
Jerod Snejberg
Sr
15:54
5:18
27
Blake Stua
Sr
16:17
5:26
39
Christian Ladehoff
Jr
16:39
5:33
63
Caden Chamness
Sr
16:47
5:36
67
Hunter Davis
So
18:14
6:05
138
4 St. Francis (La Canada)
9-4-3-4-4
Gap: 1:01
80:00
16:00
5:20
156 Stuart Serventi
Sr
15:36
5:12
10
Owen Hayden
Fr
15:38
5:13
13
Jason Suh
Sr
15:42
5:14
18
Brady Mcnulty
Jr
16:28
5:29
54
Lars Martin
Jr
16:37
5:32
61
Timothy Parisi
So
16:45
5:35
66
Mark Polenzani
Jr
16:55
5:38
72
5 Hughson
14-11-7-6-5
Gap: 1:05
81:05
16:13
5:24
202 Michael Morrett
Sr
15:43
5:14
20
Dario Salinas
Jr
15:52
5:17
25
Marcos Pimentel
Sr
16:15
5:25
37
Diego Jaime
Jr
16:26
5:29
51
Jace Fife
So
16:48
5:36
69
Silvano Mora
Jr
16:57
5:39
74
Octavio Madrigal
Jr
17:58
5:59
126
6 Woodcrest Christian
5-6-5-5-6
Gap: 1:52
80:48
16:10
5:23
204 Braulio Alvarez
Sr
15:08
5:03
5
James Chebahtah
Sr
15:48
5:16
22
Steven Martinez
Sr
16:20
5:27
41
Shawn Boehmer
Sr
16:33
5:31
60
Nicholas Martin
So
16:59
5:40
76
Josh Thomas
Sr
17:35
5:52
109
Nicolas Rojas
Sr
18:12
6:04
136
7 Pacifica Christian(Sta Monica)
13-12-9-8-7
Gap: 1:14
81:47
16:21
5:27
244 Ben Reasner
Sr
15:43
5:14
19
Jack Klines
Sr
16:00
5:20
32
Ian Warfield
Fr
16:30
5:30
56
Joseph Flanigan
Jr
16:38
5:33
62
Noah Pakianathan
Jr
16:57
5:39
75
Scott Yontez
So
17:11
5:44
83
Jude Williams
So
17:57
5:59
125
8 Head Royce
7-10-10-10-8
Gap: 1:47
82:53
16:35
5:32
280 Ethan Ash
Sr
15:26
5:09
7
Aidan Wogan
Sr
16:15
5:25
36
Brandon Byrd
Jr
16:51
5:37
70
Lena Niccolo
Fr
17:10
5:43
82
Loucas Xenakis
Jr
17:13
5:44
85
Dick Charlie
Fr
18:14
6:05
139
Alec Stein
Fr
18:14
6:05
141
8 Big Bear
2-5-6-7-8
Gap: 3:03
82:15
16:27
5:29
280 Gianni Roberts
Sr
14:58
4:59
2
Alex Spink
Jr
15:49
5:16
23
Kevin Degree
Jr
16:26
5:29
48
Ethan Jones
So
17:03
5:41
79
Kyle Jex
Fr
18:00
6:00
128
Chase Rammell
Fr
18:35
6:12
157
Allen Cowie
Fr
18:56
6:19
169
10 Linfield Christian
17-15-11-9-10
Gap: 1:31
82:55
16:35
5:32
294 Beucler Nick
Sr
16:02
5:21
34
Sinclair Scudder
Jr
16:11
5:24
35
Cope Case
Jr
16:28
5:29
53
Franks Ben
Jr
16:42
5:34
64
Gutierrez Simon
So
17:32
5:51
108
Wang Simon
Jr
18:04
6:01
131
West Knautas
Sr
18:09
6:03
132
11 Riverbank
15-16-13-12-11
Gap: 1:18
83:13
16:39
5:33
299 Adan Salgado
Jr
15:52
5:17
24
Nico Pulido
Sr
16:28
5:29
52
Jesus Sepulveda
Jr
16:43
5:34
65
Isaiah Bargas
Jr
17:02
5:41
77
Alejandro Rangel
So
17:09
5:43
81
Nick Mangiapane
So
17:13
5:44
86
Damian Bolans
So
18:57
6:19
171
12 Menlo School
4-7-8-11-12
Gap: 2:50
83:22
16:40
5:33
335 Kamran Murray
Jr
15:07
5:02
4
Justin Pretre
Fr
15:57
5:19
29
Jackson Aldrich
Sr
16:32
5:31
58
Brandon Aprill
Sr
17:50
5:57
120
Luke Virsik
Jr
17:57
5:59
124








13 Crean Lutheran
16-14-15-14-13
Gap: 1:50
84:28
16:54
5:38
373 Colton Koerber
Sr
15:55
5:18
28
Michael Vasquez
Sr
16:01
5:20
33
Gavin Burkhart
So
17:17
5:46
92
Charlie Wagner
So
17:30
5:50
104
Ethan Miller
So
17:45
5:55
116
Gavin Paul
Jr
18:10
6:03
134
Elijah Kirk
So
18:55
6:18
166
14 Casa Roble
10-12-12-13-14
Gap: 3:22
85:17
17:03
5:41
397 Christopher Billings
Sr
15:37
5:12
11
Nolan Rozumowicz
Jr
16:18
5:26
40
Carson Konvalin
Sr
17:02
5:41
78
Sam Royston
Sr
17:22
5:47
96
Evan Kliewer
Sr
18:59
6:20
172








15 Del Lago Academy
18-17-16-15-15
Gap: 2:01
85:29
17:06
5:42
412 Joaquin Hernandez
So
16:16
5:25
38
Shaun Preston
So
16:33
5:31
59
Nic Otte
So
16:55
5:38
73
Ben Shafer
Jr
17:27
5:49
100
Eric Coy
So
18:17
6:06
142
Alan Armenta
Jr
18:22
6:07
148
Erick Torres
Sr
18:32
6:11
155
16 Don Bosco
25-22-18-17-16
Gap: 1:07
85:52
17:10
5:43
434 Casey Reynolds
Sr
16:30
5:30
57
Marcus Chavez
So
17:14
5:45
87
Andrew Ring
Jr
17:15
5:45
89
Joseph Rivas
Sr
17:17
5:46
91
Jeremy Valdivia
Jr
17:36
5:52
110
Aidan Chavez
Jr
17:38
5:53
112
Brenton Dunn
So
17:47
5:56
118
17 Ontario Christian
11-9-14-16-17
Gap: 2:59
85:58
17:12
5:44
442 Aidan Vorster
Jr
15:41
5:14
16
John-mark Mendoza
Sr
15:54
5:18
26
Mitchell Windsor
So
17:31
5:50
105
Balderas Mario
Fr
18:14
6:05
137
Messick Gage
Fr
18:40
6:13
158
Esproles Ethan
So
18:48
6:16
162
Aaron Yang
Jr
18:49
6:16
163
18 Glendale Prep (AZ)
21-24-23-20-18
Gap: 1:27
86:55
17:23
5:48
488 Hunter Garrido
Jr
16:25
5:28
46
Drake Wilson
Jr
17:28
5:49
101
Gabe Jensen
Fr
17:32
5:51
107
Aanish Kulkarni
Fr
17:39
5:53
113
Ryan Cullum
Jr
17:52
5:57
121
Eric Peapenburg
Sr
18:11
6:04
135
Jonathan Krause
Jr
18:19
6:06
144
19 Hawthorne Math & Science
22-19-18-19-19
Gap: 1:59
87:25
17:29
5:50
505 Arturo De Jesus
So
16:25
5:28
47
Angel Briones
Jr
17:12
5:44
84
Julian Gomez
So
17:29
5:50
102
Jadin O'donnell
Jr
17:56
5:59
122
John Romero
Jr
18:24
6:08
150
Pablo Bizarron
So
18:25
6:08
151




20 St. PiusX - St. Matthias
12-8-17-18-20
Gap: 3:22
87:14
17:27
5:49
507 Alex Esquival
Sr
15:42
5:14
17
Ryan Hernandez
Jr
15:47
5:16
21
Matthew Felix
Sr
18:21
6:07
146
Miguel Rincon
Fr
18:21
6:07
147
Daniel Avina
Sr
19:04
6:21
176
Andrew Ruiz
Sr
19:46
6:35
190
Ethan De La Cruz
Sr
20:29
6:50
198
21 King's Academy
24-21-21-21-21
Gap: 2:26
88:14
17:39
5:53
545 Tyler Hartley
Sr
16:29
5:30
55
Chetan Choksi
Sr
17:15
5:45
88
Aidan Oslob
So
17:21
5:47
94
Ian Hanna
So
18:14
6:05
140
Aleksei Mawdsley
So
18:56
6:19
168








22 Liberty (Madera)
26-25-24-23-22
Gap: 1:37
88:34
17:43
5:54
569 Ryan Avila
Jr
16:54
5:38
71
Dylan Devine
Fr
17:05
5:42
80
Eduardo Gonzalez
Fr
17:42
5:54
115
Quaid Copher
Jr
18:24
6:08
149
Michael Rivera
Sr
18:30
6:10
154
Gavin Gladders
Jr
19:53
6:38
191
Gray Caleb
Jr
20:07
6:42
193
23 Academy for Acad Excellence
23-20-22-22-23
Gap: 2:43
88:49
17:46
5:55
575 Jacob Bravo
Jr
16:26
5:29
49
Joshua Bravo
Jr
17:15
5:45
90
Jordan Bravo
Jr
17:31
5:50
106
Michael Szobonya
Jr
18:28
6:09
152
Ryan German
So
19:08
6:23
178
Tanner Lorz
Jr
19:38
6:33
187
Joshua Wilkins
Jr
19:39
6:33
188
24 Boulder City (NV)
19-23-25-25-24
Gap: 2:25
89:07
17:49
5:56
588 Ethan Porter
Jr
16:20
5:27
42
Sean White
Jr
17:30
5:50
103
Rome Peregrino
Sr
18:01
6:00
129
Keifer Reinhart
So
18:30
6:10
153
Jacob Miller
Fr
18:45
6:15
161
Travis Wood
So
19:17
6:26
181
Joseph Hardy
Jr
19:27
6:29
183
25 El Segundo
20-18-20-23-25
Gap: 2:55
89:36
17:55
5:58
597 Cole Sterba
Jr
16:24
5:28
45
Lucky Schwarz
Jr
16:47
5:36
68
Cooper Haas
Jr
17:56
5:59
123
Riley Birch
Jr
19:09
6:23
179
Chase Krilko
Jr
19:19
6:26
182








26 Sun Valley Magnet
27-27-26-26-26
Gap: 1:35
89:54
17:59
6:00
631 Mark Flores
So
17:18
5:46
93
Isidro Valdez
So
17:24
5:48
98
Bryan Mendoza
Jr
17:48
5:56
119
Didierson Vakombua
Sr
18:32
6:11
156
Nathan Tinoco
Jr
18:53
6:18
165
Luis Roque
So
18:57
6:19
170
Luis Cortez
Jr
19:45
6:35
189
27 Sierra Canyon
8-26-27-27-27
Gap: 5:35
93:21
18:40
6:13
722 Aidan Jones
Sr
15:27
5:09
8
Jordan Juceum
Jr
18:51
6:17
164
Clinton Kabohi
Sr
18:55
6:18
167
Alex Brooker
Sr
19:07
6:22
177
Zack Mazaheri
Jr
21:02
7:01
206








28 United Christian Academy
29-29-28-28-28
Gap: 1:51
92:30
18:30
6:10
746 Fabian Freyre
So
17:41
5:54
114
Mason Wheeler
Sr
18:18
6:06
143
Landon Hoy
Fr
18:19
6:06
145
Tim Fehn
Jr
18:41
6:14
159
Jared Lopez
Sr
19:32
6:31
185
Elijah Parr
So
19:35
6:32
186
Caleb Seybert
Jr
20:18
6:46
195
29 Rockbridge Academy (MD)
28-28-29-29-29
Gap: 2:42
95:32
19:06
6:22
814 Ryan Mcdowell
Sr
17:37
5:52
111
Ben Geverdt
So
18:09
6:03
133
Jack Mclaughlin
Jr
19:11
6:24
180
Caleb Marsh
So
20:17
6:46
194
Montgomery Walker
Sr
20:18
6:46
196
John Kerr
Jr
22:01
7:20
211




30 Bethel Christian
31-30-30-30-30
Gap: 2:03
94:56
18:59
6:20
831 Cosmin Petruescu
So
18:01
6:00
130
Anthony Mccullough
So
18:44
6:15
160
Adam Poole
Jr
19:03
6:21
174
Dylan Roley
Sr
19:03
6:21
175
Randall Reynolds
Jr
20:04
6:41
192
Jason Poole
Fr
20:55
6:58
205




31 St. Michael's Prep
30-31-31-31-31
Gap: 2:54
100:21
20:04
6:41
927 Lucas Lopez
Sr
17:59
6:00
127
Nathan Clark
So
20:19
6:46
197
Joshua Garcia
Fr
20:30
6:50
199
Joseph Esser
Fr
20:40
6:53
200
Aidan Oakley
Sr
20:53
6:58
204
Brian Nguyen
So
21:44
7:15
209
Isaiah Cain
So
22:06
7:22
212
32 Temecula Prep
32-32-32-32-32
Gap: 4:36
104:51
20:58
6:59
985 Ty Majam
Sr
19:02
6:21
173
Ethan Schneider
Fr
19:27
6:29
184
Christopher Clay
Fr
20:52
6:57
203
Samuel Mudry
Jr
21:51
7:17
210
Nathan Sok
Jr
23:39
7:53
215
Zachary Zapien
Jr
25:22
8:27
216




33 Capistrano Valley Christian
33-33-33-33-33
Gap: 1:36
106:40
21:20
7:07
1031 Lloyd Stackhouse
Jr
20:40
6:53
201
Luke Blower
Fr
20:41
6:54
202
Toms Gomez
Fr
21:28
7:09
207
Albert Ni
Jr
21:35
7:12
208
Daniel Fournier
Jr
22:16
7:25
213
Lucca Oliman
Fr
23:28
7:49
214




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Amelio Chio Sr Cathedral City 16:15.6 5:25
2 Carlos Ramirez Sr Tahquitz 16:22.3 5:27
3 Dylan Boice-hunt Sr San Diego 16:23.5 5:28
4 Cepielik Chaz Sr St. Francis (La Canada) 16:25.2 5:28
5 Matthew Kinney Sr Clairemont (SD) 16:25.6 5:29
6 Connor Mcferran Sr Classical Academy 16:40.4 5:33
7 Erik Galindo Sr Loara 16:43.6 5:35
8 John Paul Bottazzi Sr Costa Mesa 16:50.8 5:37
9 Cesar Tobar Sr Bishop Alemany 16:52.3 5:37
10 Ryan Yearly Sr Bishop Montgomery 16:52.9 5:38
11 Dylan Atwater Sr Bishop Alemany 16:55.9 5:39
12 German Ramos Sr Los Amigos 16:56.4 5:39
13 Cristobal Naranjo Sr Cathedral City 16:57.4 5:39
14 Odin Bercu Sr Malibu 16:59.3 5:40
15 Ernie Cordero Sr Cathedral City 17:07.8 5:43
16 Hugo Munoz Sr Monrovia 17:07.9 5:43
17 Tucker Thurnburg Sr Twentynine Palms 17:12.3 5:44
18 Jeremy Donahue Sr Monrovia 17:13.2 5:44
19 Zachary Blain Sr Lutheran (Orange) 17:15.3 5:45
20 Connor Bevan Sr Bishop Montgomery 17:22.1 5:47
21 Mitchell Velasco So Cathedral City 17:27.3 5:49
22 Gage Stewart Sr Burroughs (Ridgcrest) 17:37.9 5:53
23 Matthew Stoffel Sr Woodcrest Christian 17:40.6 5:54
24 Oscar Cendejas Sr Don Bosco 17:44.4 5:55
25 Damien Cisneros Sr Los Amigos 17:46.8 5:56
26 Jaden Thompson Sr El Camino (Sacramento) 17:49.1 5:56
27 Alberto Ponce Sr Bolsa Grande 17:51.1 5:57
28 Brandon Pham Sr Kaiser 17:51.9 5:57
29 Aidan Carson Sr Hamilton (AZ) 17:53.3 5:58
30 Salvador Vasquez Sr Colton 17:54.3 5:58
31 Jet Kletter Jr Malibu 17:55.4 5:58
32 Mauricio Rosales Sr Bishop Montgomery 17:56.3 5:59
33 David Rodriguez Sr Bishop Alemany 18:00.4 6:00
34 Blake Bermudez Sr Costa Mesa 18:11.6 6:04
35 Sebastian Linan Sr Bishop Montgomery 18:11.8 6:04
36 Logan Cavender Sr San Diego 18:12.6 6:04
37 Juan Penaloza So Cathedral City 18:14.6 6:05
38 Thomas Chen Sr Portola 18:15.4 6:05
39 Christian Hernandez Sr Loara 18:15.6 6:05
40 Heriberto Aguilar Valenci So Cathedral City 18:16.8 6:06
41 Russell Aquinde Sr Hawthorne Math & Science 18:18.3 6:06
42 Michael Lamberson Sr Classical Academy 18:19.5 6:07
43 Eric Salgado Sr Western 18:23.3 6:08
44 Jose Pilego Sr Western 18:24.2 6:08
45 Derek Mccauley Sr Clairemont (SD) 18:25.8 6:09
46 Leighton Mcbryde Sr San Marino 18:30.9 6:10
47 Haydn Smith Sr Woodcrest Christian 18:32.4 6:11
48 Uziel Gomez So Cathedral City 18:33.8 6:11
49 Nikolas Panousopoulos Sr Youngker (AZ) 18:35.8 6:12
50 Diego Jimenez Sr Bishop Gorman (NV) 18:36.4 6:12
51 Cody Picard Jr Twentynine Palms 18:36.8 6:12
52 Stan Pelipad Jr Sun Valley Magnet 18:37.8 6:13
53 Jonathan Martinez Sr Western 18:38.5 6:13
54 Josiah Bower Sr Classical Academy 18:38.9 6:13
55 Kenneth Chu Sr Laguna Beach 18:39.6 6:13
56 Kevin Hernandez Sr Colton 18:39.9 6:13
57 Charley Garrard Sr El Camino (Sacramento) 18:41.9 6:14
58 Elijah Guerra So Cathedral City 18:42.2 6:14
59 Zeng Leo Sr Linfield Christian 18:47.2 6:16
60 Jaden Torres Sr Portola 18:48.3 6:16
61 Sergio Rivas Sr Sun Valley Magnet 18:48.9 6:16
62 Luke Raus Sr Webb Schools 18:51.3 6:17
63 Josue Tellez Sr Rancho Alamitos 18:51.8 6:17
64 Diego Torribio Sr St. Francis (La Canada) 18:52.6 6:18
65 Spitz David Sr Laguna Beach 18:52.9 6:18
66 Gavin Nguyen Sr Portola 18:53.6 6:18
67 Jesus Gomez Sr Sun Valley Magnet 18:54.2 6:18
68 Bruce Huang So Arcadia 18:54.6 6:18
69 Said Estrada So Cathedral City 19:02.5 6:21
70 German Partida Sr Hawthorne Math & Science 19:02.9 6:21
71 Josiah Sorensen Sr Calvary Chapel (SA) 19:03.6 6:21
72 Logan Boggs Sr La Canada 19:03.7 6:21
73 Marcos Ramirez Sr El Rancho 19:03.8 6:21
74 David Quintero Sr Del Lago Academy 19:05.4 6:22
75 Sean Martin Sr Woodcrest Christian 19:06.3 6:22
76 Spencer Powell So King's Academy 19:06.9 6:22
77 Jacob Kuiper Jr Laguna Beach 19:06.9 6:22
78 Josiah Ruiz Sr Twentynine Palms 19:08.8 6:23
79 Baird Caden Sr Linfield Christian 19:12.8 6:24
80 Ricardo Garcia Sr Nogales (SS) 19:16.3 6:25
81 Mauricio Rivera Sr Buena Park 19:23.3 6:28
82 Orion Lavin-marz Sr Webb Schools 19:24.2 6:28
83 Johnnie Smith Sr Twentynine Palms 19:25.3 6:28
84 Mauro Tolama Fr Cathedral City 19:26.3 6:29
85 Essdras Callejas Sr Bolsa Grande 19:26.9 6:29
86 Sebastian Perusina Fr Youngker (AZ) 19:29.2 6:30
87 Daniel Elliott Sr Monrovia 19:30.5 6:30
88 Million Arrocha Sr Cathedral City 19:30.9 6:30
89 Joseph Nguyen Sr Rancho Alamitos 19:33.2 6:31
90 Rolando Ramirez Sr Hawthorne Math & Science 19:34.9 6:32
91 Jacob Macey Sr Riverside Prep 19:34.9 6:32
92 Bryan Santillan Carde Sr Tahquitz 19:37.1 6:32
93 Mario Monje Sr Tahquitz 19:38.1 6:33
94 Rankin Repetti Sr San Marino 19:43.5 6:35
95 Moises Brito Sr Samueli Academy 19:44.2 6:35
96 Rey Martinez Sr Los Amigos 19:44.8 6:35
97 Nicholas Ochoa Sr Woodcrest Christian 19:45.5 6:35
98 Tyler Mahomes Sr Bishop Montgomery 19:45.8 6:35
99 Jack Riedle Sr St. Monica Catholic 19:47.8 6:36
100 Brody Anderson Sr Malibu 19:48.3 6:36
101 Marcus David Sr St. Francis (La Canada) 19:55.8 6:39
102 Connor Caruthers Sr Crean Lutheran 19:57.2 6:39
103 Daniel Sabol Sr Classical Academy 20:00.4 6:40
104 Angelo Silva Jr Cathedral City 20:03 6:41
105 Erik Moyotl Fr Cathedral City 20:14.9 6:45
106 Malcolm Brabec Sr El Camino (Sacramento) 20:16.8 6:46
107 Alex Martinez Sr Los Amigos 20:18.5 6:46
108 Azavibian Holiday Sr Rim of the World 20:18.8 6:46
109 Christopher Amaya Sr St. PiusX - St. Matthias 20:19.3 6:46
110 Maximus Damasco Sr Kaiser 20:21.5 6:47
111 Felipe Rubio Sr Sun Valley Magnet 20:21.9 6:47
112 Guisseppe Perona Sr St. Francis (La Canada) 20:35.6 6:52
113 Ryan Lui Sr La Canada 20:37.6 6:53
114 Adelmo Ortiz Sr Samueli Academy 20:38.8 6:53
115 Hebert Felix Sr St. Monica Catholic 20:39.8 6:53
116 Michael Bui Sr Bolsa Grande 20:40.2 6:53
117 Nathan Valencia Sr St. PiusX - St. Matthias 20:41.6 6:54
118 Garen Koelling Sr El Camino (Sacramento) 20:41.8 6:54
119 Fernando Gomez Sr Saddleback 20:43.2 6:54
120 Charles Almeida Sr El Camino (Sacramento) 20:47.9 6:56
121 Osvaldo Garibay Sr Kaiser 20:49.9 6:57
122 Matthew Pena Fr Cathedral City 20:50.3 6:57
123 Nelson Rodas Sr Bishop Alemany 20:52.6 6:58
124 Luke Keosaksith So King's Academy 20:53.9 6:58
125 Jakob Pace Sr Bishop Gorman (NV) 20:54.9 6:58
126 Lorenzo Gonzalez Sr Kaiser 20:56.4 6:59
127 Osbaldo Pizano Osornio Sr Tahquitz 20:57.5 6:59
128 Andrew Briones Sr St. PiusX - St. Matthias 20:57.8 6:59
129 Sammy Koujah Sr Portola 21:06.8 7:02
130 Oscar Vasquez Sr St. PiusX - St. Matthias 21:07.4 7:02
131 Jimmy Martinez So Cathedral City 21:08.3 7:03
132 Cole Coffman Sr San Dimas 21:08.1 7:03
133 Osvaldo Santos Sr Los Amigos 21:22.1 7:07
134 Derek Baba Sr Windward 21:22.9 7:08
135 Timothy Hawley Sr El Segundo 21:23.5 7:08 1/1 27/30 52/56
136 Russell Wu Jr Monrovia 21:27.3 7:09
137 Alex Salgado Sr San Bernardino 21:34.2 7:11
138 Alfonso Bautista Sr Bolsa Grande 21:38.9 7:13
139 Eduardo Aguayo Sr Kaiser 21:49.5 7:17
140 Joshua Huang Sr Portola 21:50.5 7:17
141 Devan Choksi Fr King's Academy 21:53.8 7:18
142 Joseph Reynoso Sr Don Bosco 21:56.8 7:19
143 Justin Harris Fr Twentynine Palms 22:06.2 7:22
144 Oswaldo Sanchez Sr Rancho Alamitos 22:14.5 7:25
145 Brandon Valenzuela So Cathedral City 22:17.1 7:26
146 Gabriel Lauro Sr Crean Lutheran 22:21.1 7:27
147 David Benkert Sr King's Academy 22:21.3 7:27
148 Richard Mogallan Sr Saddleback 22:23.1 7:28
149 Zachary Scheuring Sr Youngker (AZ) 22:33.6 7:31
150 Christopher Lynn Sr Don Bosco 22:51.2 7:37
151 Alain Phung Sr San Marino 22:57.2 7:39
152 Colton Charles Jr Twentynine Palms 23:03.4 7:41
153 Jorge Uc Sr Sun Valley Magnet 23:27.5 7:49
154 Harvey Wang Sr Woodcrest Christian 23:32.4 7:51
155 Landon Brewster Sr Malibu 23:36.2 7:52
156 William Kelley So Arcadia 23:37.3 7:52
157 Herman Yazzie Sr Coconino (AZ) 24:12.9 8:04
158 Nicholas Morgan Jr Bishop Gorman (NV) 24:14.5 8:05
159 Favian Macias Sr Tahquitz 24:36.4 8:12
160 Hunter Sapp Sr Desert 24:41.9 8:14
161 Randy Araujo Sr Rancho Alamitos 24:51.5 8:17
162 Rodolfo Bautista Sr Rim of the World 24:56.8 8:19
163 Michael Chavez Sr Sun Valley Magnet 25:09.5 8:23
164 Andrew Gonzalez Sr St. Monica Academy 25:12.3 8:24
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Benjamin Weitz So Windward 16:08.2 5:23
2 Daniel Astorga So Riverside Prep 16:31.6 5:31
3 Cameron Peirce So Northwood 16:56.6 5:39
4 Joe Eastham So San Diego 16:59.7 5:40
5 Drake Wilkinson So Bishop Montgomery 17:12.8 5:44
6 Adam Lam So Portola 17:14.6 5:45
7 William Tennant So Bishop Montgomery 17:15.6 5:45
8 Edward Rodriguez So Costa Mesa 17:15.9 5:45
9 Wyatt Porsch So Burroughs (Ridgcrest) 17:16.6 5:46
10 Sam Abernathy So Burroughs (Ridgcrest) 17:16.6 5:46
11 Lukas Graner So San Diego 17:17.8 5:46
12 Matthew Radmilovich So Calvary Chapel (SA) 17:20.5 5:47
13 Jose Garcia Ortiz So Hesperia 17:21.4 5:47
14 Drake Mckechnie So Bishop Montgomery 17:32.8 5:51
15 Daniel Pop So El Segundo 17:32.9 5:51 1/10 10/30 11/64 24:06
(6:33)
24:06
(6:33)
24:06
(6:33)
You ROCK! (LY, LR, PR)
16 Donovan Coulthard So Bishop Gorman (NV) 17:33.4 5:51
17 Jason Berry So Northwood 17:33.5 5:51
18 Tyler Negroni So Hamilton (AZ) 17:39.2 5:53
19 Yahir Rodrigues So San Bernardino 17:45.3 5:55
20 Luke Zanuck So Windward 17:46.6 5:56
21 Francisco Rodriguez So Saddleback 17:48.4 5:56
22 John Gray So Hesperia 17:50.2 5:57
23 Nathan Kutscher So Pacifica Christian OC 17:54.2 5:58
24 Newman Kai So Linfield Christian 17:54.9 5:58
25 Robbie Valdez So Don Lugo 18:02.6 6:01
26 Frail Cortez So Saddleback 18:02.8 6:01
27 Anthony Cortez So Kaiser 18:03.7 6:01
28 Jasper Jahn So El Segundo 18:06.3 6:02 2/10 12/30 8/45 20:17
(2:10)
20:17
(2:10)
20:17
(2:10)
You ROCK! (LY, LR, PR)
29 Nasai Rivas So El Segundo 18:08.9 6:03 3/10 13/30 2/35 21:44
(3:35)
21:44
(3:35)
21:44
(3:35)
You ROCK! (LY, LR, PR)
30 Ethan Foong So San Marino 18:09.9 6:03
31 Jake Santos So Hamilton (AZ) 18:13.4 6:04
32 Neal Fallon So El Segundo 18:13.3 6:04 4/10 14/30 1/27 19:32
(1:19)
19:32
(1:19)
19:32
(1:19)
You ROCK! (LY, LR, PR)
33 Joseph Duran So Colton 18:15.2 6:05
34 Cedric Donahue So Monrovia 18:16.6 6:06
35 Luis Martinez So Hesperia 18:21.8 6:07
36 Takeshi Kuno So Portola 18:22.2 6:07
37 Cameron Zucco So Barstow 18:22.6 6:08
38 Arya Ghaneh So La Canada 18:22.8 6:08
39 Manuel De Tezanos Pint Jr St. Monica Academy 18:23.8 6:08
40 Timothy Brugarolas So La Canada 18:24.9 6:08
41 Emiliano Gonzalez So Rancho Alamitos 18:25.2 6:08
42 Giovanni Casciato So Hamilton (AZ) 18:25.9 6:09
43 Marco Muniez So Los Amigos 18:28.6 6:10
44 Andrew Mower So Burroughs (Ridgcrest) 18:31.9 6:11
45 Gavin Turk So Woodcrest Christian 18:32.2 6:11
46 Jesse Rhodes So Oxford Academy 18:32.7 6:11
47 Daniel Salter So San Diego 18:33.6 6:11
48 Andrew Harriger So Portola 18:34.2 6:11
49 James Coppersmith So Burroughs (Ridgcrest) 18:36.5 6:12
50 Hudson Asher So Hamilton (AZ) 18:38.4 6:13
51 Alejandro Estrada So Saddleback 18:39.8 6:13
52 Alec Sodonis So La Canada 18:39.2 6:13
53 Ryan Utalan So Northwood 18:39.5 6:13
54 Andrew Sheha So Crean Lutheran 18:42.6 6:14
55 Abdallah Fares So Portola 18:42.9 6:14
56 David Lopez So Rancho Alamitos 18:42.9 6:14
57 Ryan Zeighami So Portola 18:44.3 6:15
58 Medina David So Arlington 18:44.4 6:15
59 Zane Sant So El Segundo 18:45.4 6:15 5/10 15/30 2/20 20:36
(1:51)
20:36
(1:51)
20:36
(1:51)
You ROCK! (LY, LR, PR)
60 Jackson Turner So Riverside Prep 18:45.7 6:15
61 Zachary Hooper So Hamilton (AZ) 18:46.6 6:16
62 Jordan Cordero So Bishop Gorman (NV) 18:47.7 6:16
63 Daehoon Chung So Westminster 18:48.8 6:16
64 Howard Chu So Northwood 18:50.3 6:17
65 Joel Mariscal So Samueli Academy 18:50.9 6:17
66 Haden Garcia So Don Lugo 18:51.7 6:17
67 Moises Chavez So Costa Mesa 18:52.6 6:18
68 Bryce Dunn Jr Hamilton (AZ) 18:52.9 6:18
69 Gavin O'malley So San Marino 18:53.9 6:18
70 Sohan Desai So La Canada 18:55.2 6:18
71 Edgar Toc So Hawthorne Math & Science 18:55.5 6:19
72 Tyler Watkins So Tahquitz 18:55.6 6:19
73 Adam Le So Bolsa Grande 18:57.7 6:19
74 Justin Nguyen So Westminster 18:58.6 6:20
75 Emmanuel Gutierrez So Saddleback 18:58.5 6:20
76 Marc Sodonis So La Canada 19:01.9 6:21
77 Antonio Galisteo So Northwood 19:04.7 6:22
78 Adan Almeida So Notre Dame (Riverside) 19:04.9 6:22
79 Kamran Samudrala So La Canada 19:04.9 6:22
80 Cesar Arredondo So San Bernardino 19:06.1 6:22
81 Luke Ramey So Barstow 19:08.5 6:23
82 Rion Chong Fr Bishop Gorman (NV) 19:09.5 6:23
83 Aidan Ye So San Marino 19:10.6 6:24
84 Benjamin Dilbeck So Barstow 19:15.3 6:25
85 Domenick Lewis So Bishop Alemany 19:16.9 6:26
86 Jim Wang So San Marino 19:17.5 6:26
87 Burke Hammond So Classical Academy 19:18.3 6:26
88 Jesse Van Patten Jr Malibu 19:19.2 6:26
89 Drew Solomonson So Classical Academy 19:19.5 6:27
90 Dan Martinez So Vista del Lago 19:20.7 6:27
91 Gassan Mohamed So Hawthorne Math & Science 19:20.8 6:27
92 Sporcich Andrew So Linfield Christian 19:21.3 6:27
93 Samuel Bregman So Hamilton (AZ) 19:21.5 6:27
94 Keon Vafaee So Windward 19:22.5 6:28
95 Brianna Hernandez2 So Banning 19:23.2 6:28
96 Jacob Hermida So Del Lago Academy 19:25.2 6:28
97 Alvarez Benjamin So St. Francis (La Canada) 19:25.6 6:29
98 Adrian Bautista So Hawthorne Math & Science 19:26.5 6:29
99 Perez Carlos So Arlington 19:27.4 6:29
100 Josh Gurdian So Vista del Lago 19:27.5 6:29
101 Owen Davis So Durango (NV) 19:27.6 6:29
102 Luis Diaz So Loara 19:28.9 6:30
103 Jordon Amis So Banning 19:28.1 6:29
104 Brandon Melendez So Saddleback 19:29.2 6:30
105 Allen Jake So Arlington 19:29.9 6:30
106 Tommy Puentes So Kaiser 19:30.1 6:30
107 Marcos Delao So Monrovia 19:30.9 6:30
108 Nathan Camino So Rancho Alamitos 19:31.4 6:30
109 Alberto Maldonado So Kaiser 19:32.5 6:31
110 Anna Hildalgo Fr Burbank 19:34.3 6:31
111 Guzman Benjamin So El Segundo 19:34.6 6:32 6/10 18/30 3/15 You ROCK! (SBP)
112 Raj Pabari So Classical Academy 19:37.4 6:32
113 Danny Ho So Rancho Alamitos 19:44.2 6:35
114 Jakob Hatelstad So Del Lago Academy 19:39.2 6:33
116 Samy Robles So Rancho Alamitos 19:44.5 6:35
117 Joshua Reyna So Legacy College Prep (SA) 19:46.8 6:36
118 Fransisco Alcala So Monrovia 19:47.9 6:36
119 Ford Mueller So St. Francis (La Canada) 19:49.5 6:37
120 Carlos Monroy So Kaiser 19:51.4 6:37
121 Giovani Quiroz So Saddleback 19:52.6 6:38
122 Austin Swope So Buena Park 19:56.7 6:39
123 Spencer Paakkonen So Hamilton (AZ) 19:57.4 6:39
124 Angelo Mata So Bolsa Grande 19:58.5 6:40
125 Jackson Francois So Bishop Gorman (NV) 19:58.2 6:39
126 Issac Hernandez So Legacy College Prep (SA) 20:01.7 6:41
127 Po Brandon So St. Francis (La Canada) 20:02.7 6:41
128 Carlos Ordonez So Hawthorne Math & Science 20:03.9 6:41
129 Bailey Devoe So Lutheran (Orange) 20:05.9 6:42
130 Riquelme Guervara So San Bernardino 20:06.8 6:42
131 Triet Tran So Westminster 20:09.2 6:43
132 Gaige Sutton So San Dimas 20:13.5 6:45
133 Speer Noah So Linfield Christian 20:16.5 6:46
134 Hyunsoo Tony Lee So Portola 20:17.7 6:46
135 Sam Kohlepp So Classical Academy 20:27.9 6:49
136 Cesar Avalos Ramirez So Hesperia 20:28.6 6:50
137 Michael Yuratich2 So San Marino 20:28.8 6:50
138 Vincent Edralin So El Segundo 20:29.3 6:50 7/10 23/30 2/9 22:46
(2:17)
22:46
(2:17)
22:46
(2:17)
You ROCK! (LY, LR, PR)
139 Abdel Hussein So San Bernardino 20:31.2 6:50
140 Noah Wade So Crean Lutheran 20:31.8 6:51
141 Sam Seward Jr Pacifica Christian OC 20:32.4 6:51
142 Brandon Curley So Coconino (AZ) 20:33.7 6:51
143 Daniel Reynaldo So Classical Academy 20:33.9 6:51
144 Reece Perez2 So Ontario Christian 20:34.4 6:51
145 Justin Lee So Northwood 20:35.4 6:52
146 Omar Sbaih So Bishop Gorman (NV) 20:35.8 6:52
147 Jacob Zuniga So Colton 20:39.2 6:53
148 Javier Hernandez So Bolsa Grande 20:40.5 6:54
149 Guillermo Diaz So Sun Valley Magnet 20:40.3 6:53
150 Jason Dieu So Westminster 20:41.3 6:54
151 Cameron Spencer So St. PiusX - St. Matthias 20:42.6 6:54
152 Matt Landis So Northwood 20:56.8 6:59
153 Jose Arredondo So Saddleback 21:03.4 7:01
154 David Hampton Fr Fountain Hills (AZ) 21:04.3 7:01
155 Michael Pineda Fr Sun Valley Magnet 21:06.3 7:02
156 Mason Lukas Fr Hesperia 21:06.6 7:02
157 Angel Navarro So Samueli Academy 21:07.6 7:03
158 Eder Hueto So Sun Valley Magnet 21:08.5 7:03
159 Sergio Espinoza So St. Francis (La Canada) 21:16.7 7:06
160 Isaac Marshesino So Classical Academy 21:16.9 7:06
161 Brandon Vu So Westminster 21:17.5 7:06
162 Jason Tran So Westminster 21:17.3 7:06
163 Jonathan Yu So Webb Schools 21:18.9 7:06
164 Viet Zaengle So Hamilton (AZ) 21:19.7 7:07
165 Blake Suttner So Webb Schools 21:20.3 7:07
166 Yovanni Barbosa Fr San Dimas 21:26.5 7:09
167 Brandon Wan So San Marino 21:26.7 7:09
168 Henry Brittan So Windward 21:28.5 7:09
169 Travis Jones So San Dimas 21:29.4 7:10
170 Colin Eriksen So San Marino 21:38.2 7:13
171 Ethan Miller So Notre Dame (Riverside) 21:41.9 7:14
172 Daniel Seward So Pacifica Christian OC 21:43.9 7:15
173 Alec Winn So Hamilton (AZ) 21:44.5 7:15
174 Brandon Cruz So Costa Mesa 21:46.7 7:16
175 Charles Kines So Twentynine Palms 21:47.9 7:16
176 Haotong Liu So Webb Schools 21:50.9 7:17
177 Aditya Sehgal So La Canada 21:53.2 7:18
178 Miguel Gonzalez So Samueli Academy 21:56.4 7:19
179 Mason Landen So Tahquitz 21:59.3 7:20
180 Julian Ayon2 So San Dimas 22:00.5 7:20
181 Jonathan Cox So San Dimas 22:02.6 7:21
182 Andrew Nguyen Jr Rancho Alamitos 22:02.9 7:21
183 Will Fuhrmann So El Segundo 22:05.6 7:22 8/10 28/30 2/5 25:06
(3:00)
25:06
(3:00)
25:06
(3:00)
You ROCK! (LY, LR, PR)
184 Alex Romero-barakat So Granite Hills 22:22.2 7:27
185 Andy Bi So Webb Schools 22:29.5 7:30
186 Matthew Manzano Fr Bishop Alemany 22:30.3 7:30
187 Fernando Torres So Saddleback 22:32.3 7:31
188 Victor Zhang So Webb Schools 22:32.9 7:31
189 Norman Chan So San Marino 22:38.9 7:33
190 Peter Pham-tran So Bolsa Grande 22:40.7 7:34
191 Jose Castillo So Bishop Alemany 22:43.5 7:35
192 Nathan Ho So Crespi Carmelite 22:44.9 7:35
193 Declan Mcgrath So Rim of the World 22:50.4 7:37
194 Joshua Gomez So Notre Dame (Riverside) 22:54.2 7:38
195 Sutton Spindler So San Marino 23:03.2 7:41
196 Casas Carlos So Arlington 23:07.1 7:42
197 Charles Henry So El Segundo 23:08.9 7:43 9/10 29/30 3/5
198 Francisco Gutierrez So Saddleback 23:09.4 7:43
199 Humberto Cellis So Hesperia 23:10.3 7:43
200 Alex Mendoza So Banning 23:13.1 7:44
201 Francisco Rodriguez Fr Sun Valley Magnet 23:18.7 7:46
202 Steven Vu So Oxford Academy 23:21.4 7:47
203 Charlie Sun So Webb Schools 23:22.7 7:48
204 Andrew Fanty So Yucca Valley 23:23.2 7:48
205 Wright Connor So Arlington 23:28.2 7:49
206 Vinny Duong So Bolsa Grande 23:40.6 7:54
207 Eugene Guo Fr Webb Schools 23:46.7 7:56
208 Chandra Jack So St. Francis (La Canada) 23:50.6 7:57
209 Luke Elward Fr El Segundo 23:52.2 7:57 10/10 30/30 2/4
210 John Soto So Sun Valley Magnet 23:58.9 8:00
211 Joshua Price So Twentynine Palms 24:16.2 8:05
212 Harrison Holden So Oxford Academy 24:17.7 8:06
213 Steven Le So Bolsa Grande 24:20.7 8:07
214 Fernando Ramirez So San Bernardino 24:26.6 8:09
215 Justin Salcido So Youngker (AZ) 24:32.8 8:11
216 Christopher Arias So Sun Valley Magnet 24:44.9 8:15
217 Noah Gonalez So Notre Dame (Riverside) 24:53.3 8:18
218 Aboolian Shaunt So St. Francis (La Canada) 25:04.1 8:21
219 Nicholas Murica So Bishop Montgomery 25:16.4 8:25
220 Banjelsi Ambriz Fr Sun Valley Magnet 25:58.2 8:39
221 Lejeune James So St. Francis (La Canada) 26:26.7 8:49
222 Angel Muniz Fr Sun Valley Magnet 27:03.5 9:01
223 Michael Granirer So Crespi Carmelite 27:03.8 9:01
224 Raul Gonzalez So Saddleback 28:02.5 9:21
225 Andy Rojas So Sun Valley Magnet 28:35.8 9:32
226 Angel Montelongo So Sun Valley Magnet 29:14.9 9:45
227 Sebastian Jauregui So Bishop Alemany 29:57.3 9:59
228 Edward Lopez Fr El Rancho 31:24.9 10:28
229 Abdullah Fattahi So Oxford Academy 31:24.9 10:28
230 Justin Rakauskas So Bishop Alemany 32:04.6 10:42
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 El Segundo
4-3-1-1-1
Gap: 1:13
90:47
18:09
6:03
77 Daniel Pop
So
17:33
5:51
4
Jasper Jahn
So
18:06
6:02
12
Nasai Rivas
So
18:09
6:03
13
Neal Fallon
So
18:13
6:04
16
Zane Sant
So
18:45
6:15
32
Guzman Benjamin
So
19:35
6:32
59
Vincent Edralin
So
20:29
6:50
75
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Hamilton (AZ)
6-6-5-2-2
Gap: 1:07
91:44
18:21
6:07
101 Tyler Negroni
So
17:39
5:53
7
Jake Santos
So
18:13
6:04
15
Giovanni Casciato
So
18:26
6:09
22
Hudson Asher
So
18:38
6:13
24
Zachary Hooper
So
18:47
6:16
33
Bryce Dunn
Jr
18:53
6:18
37
Samuel Bregman
So
19:22
6:27
53
2 Portola
2-4-4-4-2
Gap: 1:30
91:38
18:20
6:07
101 Adam Lam
So
17:15
5:45
2
Takeshi Kuno
So
18:22
6:07
18
Andrew Harriger
So
18:34
6:11
23
Abdallah Fares
So
18:43
6:14
28
Ryan Zeighami
So
18:44
6:15
30
Hyunsoo Tony Lee
So
20:18
6:46
71




4 Northwood
1-1-3-3-4
Gap: 2:08
91:05
18:13
6:04
114 Cameron Peirce
So
16:57
5:39
1
Jason Berry
So
17:34
5:51
6
Ryan Utalan
So
18:40
6:13
27
Howard Chu
So
18:50
6:17
36
Antonio Galisteo
So
19:05
6:22
44
Justin Lee
So
20:35
6:52
78
Matt Landis
So
20:57
6:59
83
5 Saddleback
8-4-6-5-5
Gap: 1:41
92:59
18:36
6:12
143 Francisco Rodriguez
So
17:48
5:56
9
Frail Cortez
So
18:03
6:01
11
Alejandro Estrada
So
18:40
6:13
25
Emmanuel Gutierrez
So
18:59
6:20
42
Brandon Melendez
So
19:29
6:30
56
Giovani Quiroz
So
19:53
6:38
64
Jose Arredondo
So
21:03
7:01
84
6 La Canada
10-7-7-7-6
Gap: 0:39
93:24
18:41
6:14
147 Arya Ghaneh
So
18:23
6:08
19
Timothy Brugarolas
So
18:25
6:08
20
Alec Sodonis
So
18:39
6:13
26
Sohan Desai
So
18:55
6:18
39
Marc Sodonis
So
19:02
6:21
43
Kamran Samudrala
So
19:05
6:22
45
Aditya Sehgal
So
21:53
7:18
99
7 Hesperia
3-2-2-6-7
Gap: 3:45
95:09
19:02
6:21
189 Jose Garcia Ortiz
So
17:21
5:47
3
John Gray
So
17:50
5:57
10
Luis Martinez
So
18:22
6:07
17
Cesar Avalos Ramirez
So
20:29
6:50
73
Mason Lukas
Fr
21:07
7:02
86
Humberto Cellis
So
23:10
7:43
109




8 San Marino
9-10-9-8-8
Gap: 2:19
96:01
19:12
6:24
224 Ethan Foong
So
18:10
6:03
14
Gavin O'malley
So
18:54
6:18
38
Aidan Ye
So
19:11
6:24
48
Jim Wang
So
19:18
6:26
50
Michael Yuratich2
So
20:29
6:50
74
Brandon Wan
So
21:27
7:09
95
Colin Eriksen
So
21:38
7:13
97
9 Rancho Alamitos
11-9-10-10-9
Gap: 1:19
96:08
19:14
6:25
231 Emiliano Gonzalez
So
18:25
6:08
21
David Lopez
So
18:43
6:14
29
Nathan Camino
So
19:31
6:30
58
Danny Ho
So
19:44
6:35
61
Samy Robles
So
19:45
6:35
62
Andrew Nguyen
Jr
22:03
7:21
102




9 Bishop Gorman (NV)
5-7-8-9-9
Gap: 3:02
96:05
19:13
6:24
231 Donovan Coulthard
So
17:33
5:51
5
Jordan Cordero
So
18:48
6:16
34
Rion Chong
Fr
19:10
6:23
47
Jackson Francois
So
19:58
6:39
66
Omar Sbaih
So
20:36
6:52
79








11 Classical Academy
16-14-14-13-11
Gap: 1:16
99:17
19:51
6:37
312 Burke Hammond
So
19:18
6:26
51
Drew Solomonson
So
19:20
6:27
52
Raj Pabari
So
19:37
6:32
60
Sam Kohlepp
So
20:28
6:49
72
Daniel Reynaldo
So
20:34
6:51
77
Isaac Marshesino
So
21:17
7:06
89




12 San Bernardino
7-11-11-11-12
Gap: 6:41
101:56
20:23
6:48
316 Yahir Rodrigues
So
17:45
5:55
8
Cesar Arredondo
So
19:06
6:22
46
Riquelme Guervara
So
20:07
6:42
68
Abdel Hussein
So
20:31
6:50
76
Fernando Ramirez
So
24:27
8:09
118








13 Westminster
13-12-13-12-13
Gap: 2:29
99:55
19:59
6:40
317 Daehoon Chung
So
18:49
6:16
35
Justin Nguyen
So
18:59
6:20
41
Triet Tran
So
20:09
6:43
69
Jason Dieu
So
20:41
6:54
82
Brandon Vu
So
21:18
7:06
90
Jason Tran
So
21:17
7:06
91




14 Arlington
12-13-12-14-14
Gap: 4:44
104:17
20:51
6:57
363 Medina David
So
18:44
6:15
31
Perez Carlos
So
19:27
6:29
55
Allen Jake
So
19:30
6:30
57
Casas Carlos
So
23:07
7:42
108
Wright Connor
So
23:28
7:49
112








15 St. Francis (La Canada)
17-16-15-15-15
Gap: 4:25
104:25
20:53
6:58
387 Alvarez Benjamin
So
19:26
6:29
54
Ford Mueller
So
19:50
6:37
63
Po Brandon
So
20:03
6:41
67
Sergio Espinoza
So
21:17
7:06
88
Chandra Jack
So
23:51
7:57
115
Aboolian Shaunt
So
25:04
8:21
120
Lejeune James
So
26:27
8:49
122
16 Bolsa Grande
14-15-16-16-16
Gap: 4:43
105:58
21:12
7:04
404 Adam Le
So
18:58
6:19
40
Angelo Mata
So
19:59
6:40
65
Javier Hernandez
So
20:41
6:54
80
Peter Pham-tran
So
22:41
7:34
106
Vinny Duong
So
23:41
7:54
113
Steven Le
So
24:21
8:07
117




17 San Dimas
18-18-18-17-17
Gap: 1:49
107:13
21:27
7:09
461 Gaige Sutton
So
20:14
6:45
70
Yovanni Barbosa
Fr
21:27
7:09
94
Travis Jones
So
21:29
7:10
96
Julian Ayon2
So
22:01
7:20
100
Jonathan Cox
So
22:03
7:21
101








18 Sun Valley Magnet
19-19-17-18-18
Gap: 3:19
110:13
22:03
7:21
479 Guillermo Diaz
So
20:40
6:53
81
Michael Pineda
Fr
21:06
7:02
85
Eder Hueto
So
21:09
7:03
87
Francisco Rodriguez
Fr
23:19
7:46
110
John Soto
So
23:59
8:00
116
Christopher Arias
So
24:45
8:15
119
Banjelsi Ambriz
Fr
25:58
8:39
121
19 Webb Schools
20-20-20-20-19
Gap: 1:14
109:33
21:55
7:18
491 Jonathan Yu
So
21:19
7:06
92
Blake Suttner
So
21:20
7:07
93
Haotong Liu
So
21:51
7:17
98
Andy Bi
So
22:30
7:30
103
Victor Zhang
So
22:33
7:31
105
Charlie Sun
So
23:23
7:48
111
Eugene Guo
Fr
23:47
7:56
114
20 Bishop Alemany
15-17-18-19-20
Gap: 12:48
126:33
25:19
8:26
507 Domenick Lewis
So
19:17
6:26
49
Matthew Manzano
Fr
22:30
7:30
104
Jose Castillo
So
22:44
7:35
107
Sebastian Jauregui
So
29:57
9:59
123
Justin Rakauskas
So
32:05
10:42
124








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Hamilton (AZ)
1-1-1-1-1
Gap: 2:52
101:16
20:15
6:45
25 Bryce Dunn
Jr
18:53
6:18
1
Samuel Bregman
So
19:22
6:27
2
Spencer Paakkonen
So
19:57
6:39
5
Viet Zaengle
So
21:20
7:07
8
Alec Winn
So
21:45
7:15
9








2 El Segundo
2-2-2-2-2
Gap: 4:18
109:11
21:50
7:17
45 Guzman Benjamin
So
19:35
6:32
3
Vincent Edralin
So
20:29
6:50
6
Will Fuhrmann
So
22:06
7:22
10
Charles Henry
So
23:09
7:43
12
Luke Elward
Fr
23:52
7:57
14








3 Saddleback
3-3-3-3-3
Gap: 8:10
114:40
22:56
7:39
53 Giovani Quiroz
So
19:53
6:38
4
Jose Arredondo
So
21:03
7:01
7
Fernando Torres
So
22:32
7:31
11
Francisco Gutierrez
So
23:09
7:43
13
Raul Gonzalez
So
28:03
9:21
18








4 Sun Valley Magnet
4-4-4-4-4
Gap: 4:30
135:37
27:07
9:02
87 Christopher Arias
So
24:45
8:15
15
Banjelsi Ambriz
Fr
25:58
8:39
16
Angel Muniz
Fr
27:04
9:01
17
Andy Rojas
So
28:36
9:32
19
Angel Montelongo
So
29:15
9:45
20








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Captain Burnett Fr San Diego 17:14.4 5:45
2 Noah Kessinger Fr San Diego 17:17.5 5:46
3 Ildefonso Arizmendi Fr Saddleback 17:26.1 5:49
4 Thailor Villaluna Fr San Marino 17:29.6 5:50
5 Neil Chen Fr San Marino 17:33.9 5:51
6 Max Smith Fr La Canada 17:41 5:54
7 Barraza Noe Fr St. Francis (La Canada) 17:42.8 5:54
8 Matthew Nguyen Fr Rancho Alamitos 17:46 5:55
9 Ryan Chu Fr Portola 17:49.9 5:57
10 James Karpinski Fr San Diego 17:51.8 5:57
11 Davide Ciuffoli Fr Bishop Montgomery 18:00.5 6:00
12 Brian Bui Fr Western 18:01.4 6:00
13 Yaseen Sardar Fr Burroughs (Ridgcrest) 18:03.9 6:01
14 Giovanni Moya Fr Bishop Gorman (NV) 18:06.6 6:02
15 Benjamin Hughes Fr San Marino 18:19.8 6:07
16 Oscar Ruiz Fr Azusa 18:20.3 6:07
17 Joseph O'donnell Fr Lutheran (Orange) 18:20.8 6:07
18 Donovan Ganes Fr Portola 18:23.3 6:08
19 Jordan Berkley Fr Don Lugo 18:23.3 6:08
20 Anthony Flores Fr Don Lugo 18:25.5 6:09
21 Joshua Wonderlick Fr Lutheran (Orange) 18:27 6:09
22 Anthony Gutierrez Fr Los Amigos 18:27.1 6:09
23 Omar Ramos Fr Hawthorne Math & Science 18:27.5 6:09
24 Andrew Eftimie Fr Laguna Beach 18:27.8 6:09
25 Isaac Mora Fr Azusa 18:28.4 6:09
26 Damian Castillo Fr Western 18:32.5 6:11
27 Juan Pablo Robles Fr El Camino (Sacramento) 18:33.3 6:11
28 Michael Torres Fr San Bernardino 18:35.6 6:12
29 Christian Perez Fr Don Bosco 18:40 6:13
30 Ethan Smith Fr Oaks Christian 18:42.9 6:14
31 Adrian Bravo Fr Portola 18:42.9 6:14
32 Geryak Clint Fr St. Francis (La Canada) 18:43.1 6:14
33 Ethan Bollard Fr Portola 18:47.5 6:16
34 Jacob Cheng Fr Hamilton (AZ) 18:47.8 6:16
35 Shayan Mukherjee Fr Hamilton (AZ) 18:48.8 6:16
36 Hank Reynoso Fr Lutheran (Orange) 18:51 6:17
37 Jared Wood Fr Bishop Gorman (NV) 18:53 6:18
38 Eric Sobremisana Fr Oxford Academy 18:53.9 6:18
39 Tyler Cosman Fr Fountain Hills (AZ) 18:55.1 6:18
40 Simon Kim Fr Portola 18:55.7 6:19
41 Jonathon Nguyen2 Fr Oxford Academy 18:57.8 6:19
42 Siraaj Sandhu Fr La Canada 18:57.8 6:19
43 William Spangler Fr Rancho Alamitos 18:58.5 6:20
44 Sam Hawley-browder Fr Portola 18:58.8 6:20
45 Nick Valle Fr Hamilton (AZ) 19:03.8 6:21
46 Aaron Magtoto Fr La Canada 19:08.8 6:23
47 Quin Ricci Fr Oaks Christian 19:09.2 6:23
48 Ian Kalvinskas Fr Don Bosco 19:09.4 6:23
49 Abdul Ghafuri Fr Portola 19:13.5 6:25
50 Maxwell Porter Fr Hamilton (AZ) 19:14.8 6:25
51 Landon Le Fr Portola 19:16.8 6:26
52 Colin Murray Fr Classical Academy 19:18 6:26
53 Andrew Kim Fr Oxford Academy 19:18 6:26
54 Jorge Mendez Fr Hawthorne Math & Science 19:18.3 6:26
55 Dane Kelii Fr Portola 19:19.3 6:26
56 Evan Geske Fr Oaks Christian 19:19.7 6:27
57 Tyler Irvine-violtte Fr Fountain Hills (AZ) 19:20.1 6:27
58 Michael Kerr Fr Calvary Chapel (SA) 19:20.3 6:27
59 Tyler Kacherian Fr Oaks Christian 19:20.5 6:27
60 Daniel Regalado Fr Legacy College Prep (SA) 19:20.5 6:27
61 Conrad Becker Fr Bishop Gorman (NV) 19:21.3 6:27
62 Satchel Reid Fr Malibu 19:22.5 6:28
63 Ross Ulloa Severino Fr La Canada 19:23 6:28
64 Jonah Gilbert Fr Burroughs (Ridgcrest) 19:23.8 6:28
65 Dimitrus Delatorre Fr Colton 19:25.1 6:28
66 Robert Lee Fr La Canada 19:25.3 6:28
67 Luke Lindas Fr Oaks Christian 19:26.3 6:29
68 Ricardo Torres Fr Barstow 19:27.2 6:29
69 Preston Casciato Fr Hamilton (AZ) 19:29 6:30
70 Russell Caleb Fr Linfield Christian 19:29.7 6:30
71 Power Logan Fr Tahquitz 19:30 6:30
72 Issac Guzman Fr Crespi Carmelite 19:31 6:30
73 Jacob Gonzales Fr Crespi Carmelite 19:31.5 6:31
74 Noah Letherer Fr Western Christian 19:31.6 6:31
75 Ethan Rummler Fr Hesperia 19:35.3 6:32
76 Bradock Sharp Fr Bishop Gorman (NV) 19:35.7 6:32
77 Levi Landers Fr Durango (NV) 19:36.3 6:32
78 Christian Hernandez Fr Banning 19:38.5 6:33
79 Clifford Dobmeier Fr Bolsa Grande 19:38.8 6:33
80 Josemaria Plascencia Fr St. Monica Academy 19:39.4 6:33
81 Nathaniel Beifuss Fr San Diego 19:39.5 6:33
82 Luca Romero Fr El Segundo 19:40.3 6:33 1/7 19/30 40/68
83 Matthew Johnston So Wheaton Academy (IL) 19:40.4 6:33
84 Laird Euan Fr Laguna Beach 19:42.8 6:34
85 Sydney Sandoval Sr Yucaipa 19:42.8 6:34
86 Luke Elward2 Fr El Segundo 19:43.8 6:35 2/7 20/30 21/49 You ROCK! (SBP)
87 Josh Strzalka Fr Wheaton Academy (IL) 19:44 6:35
88 Maryam Ejigu Sr Arcadia 19:44 6:35
89 Conner O'donnell Fr Hawthorne Math & Science 19:45.5 6:35
90 Eric Morales Fr Hawthorne Math & Science 19:45.7 6:35
91 Jesse Ramirez Fr Saddleback 19:47.3 6:36
92 Noah Villegas Fr Banning 19:48.5 6:36
93 Danny Griffith Fr Burroughs (Ridgcrest) 19:49.3 6:36
94 Jett Antell Fr El Segundo 19:50.1 6:37 3/7 21/30 12/40
95 Braeden Venhaus Fr Burroughs (Ridgcrest) 19:50.1 6:37
96 William Mraz Fr Hamilton (AZ) 19:50.7 6:37
97 Lance St. Clair Fr Burroughs (Ridgcrest) 19:52.3 6:37
98 Minh Pham Fr Westminster 19:52.5 6:38
99 Garrett C-c Fr Webb Schools 19:57 6:39
100 Noah Heartfield Fr San Marino 19:59.5 6:40
101 Paul Nunez Fr Hawthorne Math & Science 19:59.5 6:40
102 Andrew Mejia Fr Calvary Chapel (SA) 20:00.7 6:40
103 Shane Dagnan Fr Tahquitz 20:01.3 6:40
104 Luke Harrell Fr El Segundo 20:01.8 6:41 4/7 22/30 10/33
105 Dennis Cordova So Big Bear 20:03.7 6:41
106 Abraham Villages Jr Colton 20:03.7 6:41
107 Richard Li Fr San Marino 20:05.4 6:42
108 Carlos Benitez Fr Westminster 20:06.8 6:42
109 Chase Armstrong Fr Clairemont (SD) 20:07.4 6:42
110 Kyne Nelson Fr Burroughs (Ridgcrest) 20:08.4 6:43
111 Peters Logan Fr Ontario Christian 20:08.8 6:43
112 Justin Paulson Fr Northwood 20:11 6:44
113 Chavez Giancarlo Fr Riverside Prep 20:11 6:44
114 Joshua Garcia Fr Notre Dame (Riverside) 20:11.1 6:44
115 Braden Ling Fr Lutheran (Orange) 20:11.6 6:44
116 Issac Prado Fr Don Bosco 20:11.8 6:44
117 Shant Koutnouyan Fr La Canada 20:12.5 6:44
118 Maxwell Niles Fr San Diego 20:12.8 6:44
119 Warren Lam Fr La Canada 20:14 6:45
120 Alexis Martinez Sotelo Fr Tahquitz 20:15.3 6:45
121 Joaquin Johnson Fr Northwood 20:15.5 6:45
122 Julio Moreno Fr Big Bear 20:15.8 6:45
123 Russell Mo Fr Crean Lutheran 20:15.9 6:45
124 Burton Judd Fr Durango (NV) 20:16.3 6:45
125 Andres Diaz Fr Bishop Montgomery 20:16.3 6:45
126 Sean Laird Fr Laguna Beach 20:16.8 6:46
127 Dominic Molinari Fr Woodcrest Christian 20:17.3 6:46
128 Steven Nguyen Fr Westminster 20:18.3 6:46
129 Vincent Vu Fr Westminster 20:19.1 6:46
130 Jacob Cervantes Fr Samueli Academy 20:20.3 6:47
131 Daren Tieu Fr Westminster 20:21 6:47
132 Wilson Buchanan Fr Crespi Carmelite 20:22.5 6:48
133 Ryan Semanisin Fr Clairemont (SD) 20:23.8 6:48
134 Tripton Babcock Fr Laguna Beach 20:24 6:48
135 Edward Lopez Fr Don Lugo 20:24.4 6:48
136 Will Anliker Fr Wheaton Academy (IL) 20:26.5 6:49
137 Christopher Jang Fr San Marino 20:26.9 6:49
138 Ian Hewitt Fr El Camino (Sacramento) 20:27.9 6:49
139 Sal Villegas Fr Vista del Lago 20:28 6:49
140 Matthew Lim Fr Northwood 20:28.5 6:50
141 Bryan Bagnas Fr Clairemont (SD) 20:28.7 6:50
142 Luis Briseno Fr Los Amigos 20:33.8 6:51
143 Lorenzo Contreras Fr Classical Academy 20:34.8 6:52
144 David Valenzuela Fr Kaiser 20:35.5 6:52
145 Xavier Harper Fr Youngker (AZ) 20:37.2 6:52
146 Valeria Olvera So Anaheim 20:37.8 6:53
147 Miles Park Fr Lutheran (Orange) 20:37.9 6:53
148 Ethan Sauders Fr Laguna Beach 20:39.8 6:53
149 Zion Atwood Fr Fountain Hills (AZ) 20:44.8 6:55
150 Ernest Wang Fr Portola 20:45.7 6:55
151 Owen Frank Fr El Segundo 20:47.5 6:56 5/7 24/30 12/26
152 Cristian Yepez Fr Legacy College Prep (SA) 20:49.8 6:57
153 Layman Bobby Fr St. Francis (La Canada) 20:50.5 6:57
154 Ortiz Steven Fr Arlington 20:51.8 6:57
155 Andrew Wang Fr Portola 20:52 6:57
156 Ruthie Cox Sr Lee's Summit West (MO) 20:52.3 6:57
157 Andrew Johnston So Wheaton Academy (IL) 20:52.8 6:58
158 Kyle Chang Fr Bishop Gorman (NV) 20:54.7 6:58
159 Renzel Mangulabran Fr Burroughs (Ridgcrest) 20:55.5 6:59
160 Jandid Blanco Fr Saddleback 20:55.7 6:59
161 Marco Cisneros So Los Amigos 20:56 6:59
162 Nicholas Limbers Fr Wheaton Academy (IL) 20:56.3 6:59
163 Anthony Battaglia Fr Don Bosco 20:56.5 6:59
164 Andrew Tang Fr Los Amigos 20:57.9 6:59
165 Anderson Cadman Fr El Segundo 21:00.3 7:00 6/7 25/30 6/19
166 Aram Sarkissian Fr Oaks Christian 21:00.5 7:00
167 Mikkel Mursick Fr Big Bear 21:01.2 7:00
168 Isaac Choi Fr Oaks Christian 21:01.8 7:01
169 James Pham Fr Westminster 21:02.8 7:01
170 Max Stahl Fr El Segundo 21:03 7:01 7/7 26/30 5/12
171 Landon Avritt Fr Pacifica Christian OC 21:03.6 7:01
172 Hugo Torres Fr Hesperia 21:06 7:02
173 Emmanuel Gonzalez Fr Loara 21:06.7 7:02
174 Jesus Hernadez Fr Nogales (SS) 21:07.4 7:02
175 Fernando Martnez Fr Kaiser 21:08.5 7:03
176 Manuel Lira Fr Los Amigos 21:08.7 7:03
177 Jerry Sandoval Fr Saddleback 21:10 7:03
178 Bobby Westerfeld Fr Crean Lutheran 21:10.5 7:04
179 Luke Meadors Fr Big Bear 21:12.9 7:04
180 Aaden Poyuzina Fr Yucca Valley 21:13.1 7:04
181 Daniel Montano Fr Bishop Gorman (NV) 21:17.5 7:06
182 Jose Alvarez Fr Don Bosco 21:19 7:06
183 Perez Samuel Fr Bishop Montgomery 21:30 7:10
184 Michael De Jesus Fr Kaiser 21:36.9 7:12
185 Nathaniel Lew Fr Portola 21:40 7:13
186 Andrew Ghazarian Fr La Canada 21:41 7:14
187 Jonathan Kam Fr La Canada 21:41.3 7:14
188 Kevin Palumbo Fr Costa Mesa 21:44.4 7:15
189 Lucua Liem Fr Oxford Academy 21:45.6 7:15
190 Chase Rutherford Fr Beaumont 21:45.9 7:15
191 Manuel Salvador Jr Los Amigos 21:46.1 7:15
192 Harry Zuniga Jr Colton 21:48 7:16
193 Blast Aviles Fr Los Amigos 21:50.3 7:17
194 Brendan Schaefer Fr Fountain Hills (AZ) 21:51.5 7:17
195 Michael Martinez Fr Loara 21:54.5 7:18
196 Blake Flores Fr Kaiser 21:54.5 7:18
197 David Hernandez Fr Don Lugo 22:00 7:20
198 Zachary Singleton Fr Lutheran (Orange) 21:57.9 7:19
200 Yahir Gonzalez Fr Westminster 22:02 7:21
201 Wachiramitch Kamaljarakopha Fr Loara 22:02.5 7:21
202 Juan Mejia Fr Nogales (SS) 22:04.5 7:22
203 Noah Rueter Fr Crean Lutheran 22:05.6 7:22
204 Isaac Quinones Fr Azusa 22:08 7:23
205 Arturo Gomez Fr Western 22:10.4 7:23
206 Xue Dennis So Ontario Christian 22:12.7 7:24
207 Tim Lamar Fr Fountain Hills (AZ) 22:14.5 7:25
208 Matthew Phan Fr Oxford Academy 22:15 7:25
209 Rene Diaz Fr Bishop Montgomery 22:20.8 7:27
210 Theodore Dokmanovich Fr Bishop Montgomery 22:20.9 7:27
211 Kevin Urquiza Fr Saddleback 22:24.1 7:28
212 Joseph Campos Fr Azusa 22:30.7 7:30
213 Aidan Pono Fr Crespi Carmelite 22:31 7:30
214 Diz Matthew Fr Ontario Christian 22:36 7:32
215 Rafael Hervias Fr Crespi Carmelite 22:40.5 7:34
216 Jaylind Durgin Fr Oxford Academy 22:41 7:34
217 Ricardo Cuautla Fr Nogales (SS) 22:43.7 7:35
218 Jack Ye Fr San Marino 22:49.9 7:37
219 Noah Stromer Fr Classical Academy 22:52.5 7:38
220 Mikey Edell Fr Wheaton Academy (IL) 22:53 7:38
221 Robert Griffis Fr Burroughs (Ridgcrest) 22:56.7 7:39
222 Samuel Keller Fr Notre Dame (Riverside) 22:56.7 7:39
223 Steven Reed Fr Fountain Hills (AZ) 22:59.6 7:40
224 Peterson Roman Fr Bishop Montgomery 23:06.9 7:42
225 Andrew Biv Fr Oaks Christian 23:10 7:43
226 Lucas Marinelli Fr Portola 23:17.7 7:46
227 Matthew Gray Fr Hesperia 23:18 7:46
228 Kevin Ruston Fr Clairemont (SD) 23:20 7:47
229 David Li Fr Crean Lutheran 23:21.6 7:47
230 Adam Riddick Fr Bishop Montgomery 23:24.5 7:48
231 Coleman Aryon Fr Riverside Prep 23:25.7 7:49
232 Andrew Nguyen So Western 23:26 7:49
233 Jacob Malo Fr Bishop Montgomery 23:38.4 7:53
234 Mitchell Bahnsen Fr Pacifica Christian OC 23:42 7:54
235 Tran David Fr Western 23:44.5 7:55
236 Tyler Mathuren Fr Desert 23:53 7:58
237 Franco Ramirez Fr Youngker (AZ) 23:59.7 8:00
238 Efrain Cortez Fr Saddleback 24:02.5 8:01
239 Luca Wollner Fr Bishop Montgomery 24:07.6 8:03
240 Sam Zeiden Fr Webb Schools 24:15 8:05
241 Brendan Mcdonald Fr Hamilton (AZ) 24:36.3 8:12
242 Nabor Gonzalez Fr Saddleback 24:36.8 8:12
243 Aiden Helgeson Fr Webb Schools 24:50.3 8:17
244 Bryant Hipolito Fr Saddleback 24:55.7 8:19
245 Bobby Pham Fr Webb Schools 25:03.7 8:21
246 Johnny Tran So St. Monica Academy 25:05.7 8:22
247 Padgett Paolo Fr St. Francis (La Canada) 25:06 8:22
248 Gilberto Puga Jr Colton 25:13.7 8:25
249 Edward Hughes Fr Twentynine Palms 25:21.4 8:27
250 Xavier Estrada Fr Tahquitz 25:38.4 8:33
251 John Soejoto So St. Monica Academy 25:39.7 8:33
252 Jake Rader Fr Hesperia 25:40.7 8:34
253 Zac Wang Fr Webb Schools 25:42.3 8:34
254 Andrew Sutherland Fr Crean Lutheran 25:52.9 8:38
255 Falcon Fu Fr Webb Schools 25:54.7 8:38
256 De Vivero Gabriel Fr Crespi Carmelite 25:58.4 8:39
257 Christian Brown Fr Big Bear 26:04.7 8:42
258 Marcus Gonzales Fr Hesperia 26:09.5 8:43
259 Eric Gonzales Fr Bishop Montgomery 26:28.9 8:50
260 Joe Ramos Fr Youngker (AZ) 27:47.8 9:16
261 Damian Agular So Hesperia 28:47.4 9:36
262 Sebastian Hoffman Fr Webb Schools 28:49.5 9:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Portola
5-3-3-2-1
Gap: 1:06
92:39
18:32
6:11
100 Ryan Chu
Fr
17:50
5:57
7
Donovan Ganes
Fr
18:23
6:08
15
Adrian Bravo
Fr
18:43
6:14
23
Ethan Bollard
Fr
18:48
6:16
24
Simon Kim
Fr
18:56
6:19
31
Sam Hawley-browder
Fr
18:59
6:20
34
Abdul Ghafuri
Fr
19:14
6:25
39
2 San Diego
1-1-1-1-2
Gap: 2:58
92:16
18:27
6:09
149 Captain Burnett
Fr
17:14
5:45
1
Noah Kessinger
Fr
17:18
5:46
2
James Karpinski
Fr
17:52
5:57
8
Nathaniel Beifuss
Fr
19:40
6:33
56
Maxwell Niles
Fr
20:13
6:44
82








3 San Marino
3-2-2-3-3
Gap: 2:36
93:28
18:42
6:14
170 Thailor Villaluna
Fr
17:30
5:50
4
Neil Chen
Fr
17:34
5:51
5
Benjamin Hughes
Fr
18:20
6:07
13
Noah Heartfield
Fr
20:00
6:40
72
Richard Li
Fr
20:05
6:42
76
Christopher Jang
Fr
20:27
6:49
94
Jack Ye
Fr
22:50
7:37
138
4 La Canada
4-6-5-4-4
Gap: 1:44
94:36
18:55
6:18
171 Max Smith
Fr
17:41
5:54
6
Siraaj Sandhu
Fr
18:58
6:19
33
Aaron Magtoto
Fr
19:09
6:23
36
Ross Ulloa Severino
Fr
19:23
6:28
47
Robert Lee
Fr
19:25
6:28
49
Shant Koutnouyan
Fr
20:13
6:44
81
Warren Lam
Fr
20:14
6:45
83
5 Hamilton (AZ)
16-8-6-5-5
Gap: 0:41
95:24
19:05
6:22
177 Jacob Cheng
Fr
18:48
6:16
25
Shayan Mukherjee
Fr
18:49
6:16
26
Nick Valle
Fr
19:04
6:21
35
Maxwell Porter
Fr
19:15
6:25
40
Preston Casciato
Fr
19:29
6:30
51
William Mraz
Fr
19:51
6:37
68
Brendan Mcdonald
Fr
24:36
8:12
149
6 Oaks Christian
15-10-8-8-6
Gap: 0:43
95:59
19:12
6:24
197 Ethan Smith
Fr
18:43
6:14
22
Quin Ricci
Fr
19:09
6:23
37
Evan Geske
Fr
19:20
6:27
43
Tyler Kacherian
Fr
19:21
6:27
45
Luke Lindas
Fr
19:26
6:29
50
Aram Sarkissian
Fr
21:01
7:00
109
Isaac Choi
Fr
21:02
7:01
111
7 Lutheran (Orange)
10-4-4-6-7
Gap: 2:17
96:28
19:18
6:26
232 Joseph O'donnell
Fr
18:21
6:07
14
Joshua Wonderlick
Fr
18:27
6:09
16
Hank Reynoso
Fr
18:51
6:17
27
Braden Ling
Fr
20:12
6:44
79
Miles Park
Fr
20:38
6:53
96
Zachary Singleton
Fr
21:58
7:19
126




8 Bishop Gorman (NV)
9-7-6-7-8
Gap: 2:48
96:51
19:22
6:27
242 Giovanni Moya
Fr
18:07
6:02
12
Jared Wood
Fr
18:53
6:18
28
Conrad Becker
Fr
19:21
6:27
46
Bradock Sharp
Fr
19:36
6:32
55
Kyle Chang
Fr
20:55
6:58
101
Daniel Montano
Fr
21:18
7:06
119




9 Hawthorne Math & Science
12-12-10-9-9
Gap: 1:32
97:17
19:27
6:29
258 Omar Ramos
Fr
18:28
6:09
18
Jorge Mendez
Fr
19:18
6:26
42
Conner O'donnell
Fr
19:46
6:35
62
Eric Morales
Fr
19:46
6:35
63
Paul Nunez
Fr
20:00
6:40
73








10 Burroughs (Ridgcrest)
8-10-11-10-10
Gap: 1:48
96:59
19:24
6:28
260 Yaseen Sardar
Fr
18:04
6:01
11
Jonah Gilbert
Fr
19:24
6:28
48
Danny Griffith
Fr
19:49
6:36
65
Braeden Venhaus
Fr
19:50
6:37
67
Lance St. Clair
Fr
19:52
6:37
69
Kyne Nelson
Fr
20:08
6:43
78
Renzel Mangulabran
Fr
20:56
6:59
102
11 Laguna Beach
13-16-14-13-11
Gap: 2:12
99:31
19:54
6:38
354 Andrew Eftimie
Fr
18:28
6:09
19
Laird Euan
Fr
19:43
6:34
59
Sean Laird
Fr
20:17
6:46
87
Tripton Babcock
Fr
20:24
6:48
92
Ethan Sauders
Fr
20:40
6:53
97








12 Oxford Academy
17-13-8-11-12
Gap: 3:21
101:10
20:14
6:45
355 Eric Sobremisana
Fr
18:54
6:18
29
Jonathon Nguyen2
Fr
18:58
6:19
32
Andrew Kim
Fr
19:18
6:26
41
Lucua Liem
Fr
21:46
7:15
122
Matthew Phan
Fr
22:15
7:25
131
Jaylind Durgin
Fr
22:41
7:34
137




13 El Segundo
21-20-17-13-13
Gap: 1:07
100:04
20:01
6:40
356 Luca Romero
Fr
19:40
6:33
57
Luke Elward2
Fr
19:44
6:35
60
Jett Antell
Fr
19:50
6:37
66
Luke Harrell
Fr
20:02
6:41
74
Owen Frank
Fr
20:48
6:56
99
Anderson Cadman
Fr
21:00
7:00
108
Max Stahl
Fr
21:03
7:01
113
14 Don Bosco
14-10-12-12-14
Gap: 2:39
100:17
20:03
6:41
365 Christian Perez
Fr
18:40
6:13
21
Ian Kalvinskas
Fr
19:09
6:23
38
Issac Prado
Fr
20:12
6:44
80
Anthony Battaglia
Fr
20:57
6:59
106
Jose Alvarez
Fr
21:19
7:06
120








15 Westminster
23-22-22-20-15
Gap: 0:29
100:58
20:12
6:44
414 Minh Pham
Fr
19:53
6:38
70
Carlos Benitez
Fr
20:07
6:42
77
Steven Nguyen
Fr
20:18
6:46
88
Vincent Vu
Fr
20:19
6:46
89
Daren Tieu
Fr
20:21
6:47
90
James Pham
Fr
21:03
7:01
112
Yahir Gonzalez
Fr
22:02
7:21
127
16 Wheaton Academy (IL)
22-21-19-18-16
Gap: 1:16
101:40
20:20
6:47
417 Matthew Johnston
So
19:40
6:33
58
Josh Strzalka
Fr
19:44
6:35
61
Will Anliker
Fr
20:27
6:49
93
Andrew Johnston
So
20:53
6:58
100
Nicholas Limbers
Fr
20:56
6:59
105
Mikey Edell
Fr
22:53
7:38
139




17 Saddleback
2-14-15-15-17
Gap: 4:58
101:43
20:21
6:47
420 Ildefonso Arizmendi
Fr
17:26
5:49
3
Jesse Ramirez
Fr
19:47
6:36
64
Jandid Blanco
Fr
20:56
6:59
103
Jerry Sandoval
Fr
21:10
7:03
116
Kevin Urquiza
Fr
22:24
7:28
134
Efrain Cortez
Fr
24:03
8:01
147
Nabor Gonzalez
Fr
24:37
8:12
150
18 Fountain Hills (AZ)
18-15-16-16-18
Gap: 3:19
103:06
20:37
6:52
427 Tyler Cosman
Fr
18:55
6:18
30
Tyler Irvine-violtte
Fr
19:20
6:27
44
Zion Atwood
Fr
20:45
6:55
98
Brendan Schaefer
Fr
21:52
7:17
125
Tim Lamar
Fr
22:15
7:25
130
Steven Reed
Fr
23:00
7:40
140




19 Los Amigos
11-19-20-19-19
Gap: 2:42
102:04
20:25
6:48
438 Anthony Gutierrez
Fr
18:27
6:09
17
Luis Briseno
Fr
20:34
6:51
95
Marco Cisneros
So
20:56
6:59
104
Andrew Tang
Fr
20:58
6:59
107
Manuel Lira
Fr
21:09
7:03
115
Manuel Salvador
Jr
21:46
7:15
123
Blast Aviles
Fr
21:50
7:17
124
20 Western
7-4-13-17-20
Gap: 5:43
105:55
21:11
7:04
450 Brian Bui
Fr
18:01
6:00
10
Damian Castillo
Fr
18:33
6:11
20
Arturo Gomez
Fr
22:10
7:23
129
Andrew Nguyen
So
23:26
7:49
145
Tran David
Fr
23:45
7:55
146








21 Crespi Carmelite
19-18-18-21-21
Gap: 3:10
104:37
20:55
6:58
467 Issac Guzman
Fr
19:31
6:30
52
Jacob Gonzales
Fr
19:32
6:31
53
Wilson Buchanan
Fr
20:23
6:48
91
Aidan Pono
Fr
22:31
7:30
135
Rafael Hervias
Fr
22:41
7:34
136
De Vivero Gabriel
Fr
25:58
8:39
157




22 Bishop Montgomery
6-17-20-22-22
Gap: 4:20
104:29
20:54
6:58
481 Davide Ciuffoli
Fr
18:01
6:00
9
Andres Diaz
Fr
20:16
6:45
86
Perez Samuel
Fr
21:30
7:10
121
Rene Diaz
Fr
22:21
7:27
132
Theodore Dokmanovich
Fr
22:21
7:27
133
Peterson Roman
Fr
23:07
7:42
141
Adam Riddick
Fr
23:25
7:48
144
23 Big Bear
25-23-23-23-23
Gap: 6:01
108:38
21:44
7:15
545 Dennis Cordova
So
20:04
6:41
75
Julio Moreno
Fr
20:16
6:45
84
Mikkel Mursick
Fr
21:01
7:00
110
Luke Meadors
Fr
21:13
7:04
118
Christian Brown
Fr
26:05
8:42
158








24 Hesperia
20-24-24-24-24
Gap: 6:34
115:50
23:10
7:43
622 Ethan Rummler
Fr
19:35
6:32
54
Hugo Torres
Fr
21:06
7:02
114
Matthew Gray
Fr
23:18
7:46
142
Jake Rader
Fr
25:41
8:34
153
Marcus Gonzales
Fr
26:10
8:43
159
Damian Agular
So
28:47
9:36
160




25 Crean Lutheran
26-25-25-25-25
Gap: 5:37
112:47
22:33
7:31
628 Russell Mo
Fr
20:16
6:45
85
Bobby Westerfeld
Fr
21:11
7:04
117
Noah Rueter
Fr
22:06
7:22
128
David Li
Fr
23:22
7:47
143
Andrew Sutherland
Fr
25:53
8:38
155








26 Webb Schools
24-26-26-26-26
Gap: 5:45
119:48
23:58
7:59
676 Garrett C-c
Fr
19:57
6:39
71
Sam Zeiden
Fr
24:15
8:05
148
Aiden Helgeson
Fr
24:50
8:17
151
Bobby Pham
Fr
25:04
8:21
152
Zac Wang
Fr
25:42
8:34
154
Falcon Fu
Fr
25:55
8:38
156
Sebastian Hoffman
Fr
28:50
9:37
161
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

13 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 3 mi
Fr R03 White Captain Burnett, Fr, 17:14.4, San Diego Portola, 92:39.3, 100
Fr R10 Red Edgar Haro, Fr, 16:16.9, Norco West Torrance, 86:38.7, 65
Jr R07 White Noah Ramos, Jr, 15:49.4, San Diego San Diego, 84:09.8, 38
Jr R14 Red Brian Mendoza, Jr, 15:46.6, El Camino -Oceanside West Torrance, 83:25.9, 53
Nov R01 Red/Whi Felipe Martinez2, Sr, 18:47.9, Vista Murrieta Glendale Prep (AZ), 99:32.4, 41
So R05 White Benjamin Weitz, So, 16:08.2, Windward El Segundo, 90:46.8, 77
So R12 Red Conor Gibson, So, 15:42.2, West Torrance West Torrance, 82:07.1, 50
Sr R09 White Amelio Chio, Sr, 16:15.6, Cathedral City Cathedral City, 86:02.7, 37
Sr R16 Red Luis Fonseca, Sr, 15:47.4, San Jacinto San Jacinto, 82:06.7, 39
V R18 Red-A Jonathan Zavala, Sr, 15:11.3, Wilson (Hacienda H.) Godinez, 77:54.8, 53
V R20 Red-B Juan Diego Sanchez, Jr, 14:58.3, Perris Santa Ana, 78:33.9, 150
V R21 White-A Ryan Todd, Jr, 14:44.6, Santa Fe Christian Santa Fe Christian, 78:38.4, 120
V R23 White-B Bryce Hill, Jr, 14:48.9, Burroughs (Ridgcrest) Northwood, 80:02.2, 134

All Girls Races

11 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 3 mi
Fr R06 Red Cassie Santillano, Fr, 19:13.2, Norco Torrance, 106:56.5, 69
Fr R13 White Avigail Friedel, Fr, 18:41.2, Northwood Trabuco Hills, 103:06.5, 28
JV R04 Red Kaylee Hernandez, Jr, 19:05.5, Santiago (Garden Grove) Palos Verdes, 99:30.8, 33
JV R11 White Alayna Peters, Sr, 18:10.2, Monrovia San Marino, 101:28.4, 56
Nov R02 Red/Whi Annika Dengel, So, 21:21.5, Rio Americano Rio Americano, 112:18.4, 23
So R08 Red Alyssa Tapanes, So, 18:35.8, Downey Assumption (KY), 103:30.6, 38
So R15 White Maddie Mason, So, 19:14.3, Northwood Northwood, 104:18.3, 56
V R17 White-A Charlotte Tomkinson, Sr, 17:25.2, Menlo School Menlo School, 89:52.2, 31
V R19 White-B Ellaney Matarese, Jr, 17:32.5, La Canada Trabuco Hills, 91:45.7, 78
V R22 Red-A Porshe Eismann, Sr, 17:34.6, Coronado (NV) Coronado (NV), 90:53.6, 58
V R24 Red-B Sophia Karperos, Sr, 17:28.9, Rio Americano Rio Americano, 91:36.9, 58