St. Francis Results from the Delta River League Meet at Granite Regional Park on 10/6/10

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bauer, Rebbeca So F/S 13:37 6:49 2 17/47 6/17 6/17 2/4
Bianucci, Jessica So F/S 16:23 8:12 2 40/47 16/17 16/17 1/1
Brown, Mika So F/S 14:54 7:27 2 28/47 10/17 10/17 1/2 15:04
(0:10,1.1)
15:04
(0:10,1.1)
15:04
(0:10,1.1)
15:04
(0:10,1.1)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, DPR)
Bryan, Lauren So F/S 13:45 6:53 2 18/47 7/17 7/17 2/4
Campbell, Leah Jr V 22:18 7:14 3.08 31/66 13/18 13/18 1/3
Diaz, Jessica Jr V 18:56 6:09 3.08 2/66 1/18 1/18 2/6
Dyer, Camille Jr V 19:25 6:18 3.08 10/66 4/18 4/18 1/5
Esparza, Katie Jr V 25:42 8:21 3.08 54/66 17/18 17/18 1/2
Ferguson, Eleanor So F/S 13:36 6:48 2 16/47 5/17 5/17 2/4 16:47
(3:11,19.0)
You ROCK Troubadour! (DPR)
Frazier, Susan Jr V 21:04 6:50 3.08 24/66 10/18 10/18 1/3
Henderson, Christie Fr F/S 15:00 7:30 2 32/47 13/17 13/17 1/2
Huggins, Sarah Jr V 26:50 8:43 3.08 59/66 18/18 18/18 1/1
Jacobs, Rachel So F/S 15:00 7:30 2 31/47 12/17 12/17 1/2
Johnson, Abby Jr V 25:15 8:12 3.08 49/66 15/18 15/18 1/2
Klas, Allison So V 19:52 6:27 3.08 16/66 7/18 7/18 1/5
Lackner, Kim So V 19:48 6:26 3.08 15/66 6/18 6/18 2/5
Larocco, Lauren Fr V 19:44 6:24 3.08 13/66 5/18 5/18 2/5
Matranga, Erin Sr V 19:14 6:15 3.08 6/66 2/18 2/18 2/5
Mckinnon, Megan Sr V 22:22 7:16 3.08 32/66 14/18 14/18 1/2
Moreno, Macee Fr F/S 12:06 6:03 2 3/47 2/17 2/17 1/4
Noda, Sophie Fr F/S 15:07 7:34 2 33/47 14/17 14/17 1/2
Pierson, Kimberly So F/S 13:54 6:57 2 19/47 8/17 8/17 1/3
Provencal, Ridgely Jr V 22:06 7:11 3.08 28/66 11/18 11/18 1/3
Rawson, Madison Fr F/S 12:41 6:21 2 8/47 3/17 3/17 2/4
Rosas-willet, April Jr V 19:21 6:17 3.08 9/66 3/18 3/18 2/5 You ROCK Troubadour! (SBP)
Semon, Taylor So F/S 15:14 7:37 2 35/47 15/17 15/17 1/1
Smith, Tatiana Jr V 25:19 8:13 3.08 50/66 16/18 16/18 1/2
Sperbeck, Ally Fr F/S 12:56 6:28 2 10/47 4/17 4/17 2/4
Strong, Maddy Fr F/S 13:59 7:00 2 20/47 9/17 9/17 1/3
Vaden, Mikaela Sr V 20:03 6:31 3.08 20/66 8/18 8/18 2/5
Valdez, Alex So F/S 16:33 8:17 2 42/47 17/17 17/17 1/1
Vollmer, Shelby Sr V 20:41 6:43 3.08 22/66 9/18 9/18 1/4
Wagner, Margot So F/S 14:59 7:30 2 30/47 11/17 11/17 1/2
Winje, Ella Sr V 22:18 7:14 3.08 30/66 12/18 12/18 1/3
Young, Ariel Sr F/S 11:42 5:51 2 1/47 1/17 1/17 1/4
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/5 96:40
0:48
3.08 6:17 6:09 6:24 37 6:16 Jessica Diaz (2), Erin Matranga (6), April Rosas-willet (8), Camille Dyer (9), Lauren Larocco (12)
V 2nd 5 1/3 101:28
1:16
3.08 6:35 6:26 6:50 15 6:35 Kim Lackner (1), Allison Klas (2), Mikaela Vaden (3), Shelby Vollmer (4), Susan Frazier (5)
V 3rd 5 1/2 114:19
3:09
3.08 7:25 7:11 8:12 15 7:25 Ridgely Provencal (1), Ella Winje (2), Leah Campbell (3), Megan Mckinnon (4), Abby Johnson (5)
F/S 1st 5 2/4 63:01
1:54
2 6:18 5:51 6:48 38 6:10 71:35
(8:34,12.0)
71:35
(8:34,12.0)
71:35
(8:34,12.0%)
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR) Ariel Young (1), Macee Moreno (3), Madison Rawson (8), Ally Sperbeck (10), Eleanor Ferguson (16)
F/S 2nd 5 1/2 70:09
1:17
2 7:01 6:49 7:27 18 7:01 Rebbeca Bauer (1), Lauren Bryan (2), Kimberly Pierson (3), Maddy Strong (4), Mika Brown (8)
F/S 3rd 5 1/1 75:20
0:15
2 7:32 7:30 7:37 15 7:32 Margot Wagner (1), Rachel Jacobs (2), Christie Henderson (3), Sophie Noda (4), Taylor Semon (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jerriann Wells Fr Pleasant Grove 18:50 6:07
2 Jessica Diaz Jr St. Francis 18:56 6:09 1/18 1/18 2/6
3 Jacqueline Mansoor Sr Oak Ridge 19:08 6:13
4 Brooke Ruppenthal So Ponderosa 19:09 6:13
5 Holli Arrieta Jr Oak Ridge 19:11 6:14
6 Erin Matranga Sr St. Francis 19:14 6:15 2/18 2/18 2/5
7 Blanka Hodur Sr Folsom 19:16 6:15
8 Reaghan Emrick Fr Oak Ridge 19:16 6:15
9 April Rosas-willet Jr St. Francis 19:21 6:17 3/18 3/18 2/5 You ROCK Troubadour! (SBP)
10 Camille Dyer Jr St. Francis 19:25 6:18 4/18 4/18 1/5
11 Brittney Putman Sr Oak Ridge 19:27 6:19
12 Maxine Goyette Jr Oak Ridge 19:30 6:20
13 Lauren Larocco Fr St. Francis 19:44 6:24 5/18 5/18 2/5
14 Abby Walker Jr Oak Ridge 19:47 6:25
15 Kim Lackner So St. Francis 19:48 6:26 6/18 6/18 2/5
16 Allison Klas So St. Francis 19:52 6:27 7/18 7/18 1/5
17 Kaileen Palmero Sr Oak Ridge 19:53 6:27
18 Melissa Copley Sr Ponderosa 19:56 6:28
19 Leeann Hold Jr Oak Ridge 19:58 6:29
20 Mikaela Vaden Sr St. Francis 20:03 6:31 8/18 8/18 2/5
21 Hannah Schmidt So Pleasant Grove 20:08 6:32
22 Shelby Vollmer Sr St. Francis 20:41 6:43 9/18 9/18 1/4
23 Ashley Silveira Jr Ponderosa 20:53 6:47
24 Susan Frazier Jr St. Francis 21:04 6:50 10/18 10/18 1/3
25 Jenna Lambert Sr Ponderosa 21:08 6:52
26 Riley Pimentel Fr Pleasant Grove 21:28 6:58
27 Yuli Landeros Jr Sheldon 21:42 7:03
28 Ridgely Provencal Jr St. Francis 22:06 7:11 11/18 11/18 1/3
29 Margaret Geppert So Pleasant Grove 22:12 7:12
30 Ella Winje Sr St. Francis 22:18 7:14 12/18 12/18 1/3
31 Leah Campbell Jr St. Francis 22:18 7:14 13/18 13/18 1/3
32 Megan Mckinnon Sr St. Francis 22:22 7:16 14/18 14/18 1/2
33 Madison Mccall So Pleasant Grove 22:25 7:17
34 Heather Yang So Sheldon 22:39 7:21
35 Maria Woodson So Pleasant Grove 22:54 7:26
36 Brittany Anselmo Fr Ponderosa 22:55 7:26
37 Natalie Berania Jr Pleasant Grove 23:02 7:29
38 Tania Landeros Jr Sheldon 23:16 7:33
39 Kristine Giordano Jr Sheldon 23:25 7:36
40 Sydney Simmen So Pleasant Grove 23:30 7:38
41 Amy Yeoman Sr Sheldon 23:46 7:43
42 Vian Ghazi So Pleasant Grove 23:52 7:45
43 Mandy Salgado Jr Sheldon 23:58 7:47
44 Brittany Burrows Sr Ponderosa 24:28 7:57
45 Ashley Alvarez Jr Sheldon 24:44 8:02
46 Yadira Ponce Sr Sheldon 24:52 8:04
47 Lauren Smith Fr Ponderosa 24:54 8:05
48 Jenifer Aguiar Jr Ponderosa 25:00 8:07
49 Abby Johnson Jr St. Francis 25:15 8:12 15/18 15/18 1/2
50 Tatiana Smith Jr St. Francis 25:19 8:13 16/18 16/18 1/2
51 Courtney Sousa So Pleasant Grove 25:22 8:14
52 Christine Quan Sr Pleasant Grove 25:29 8:16
53 Michaela Zuber Jr Sheldon 25:36 8:19
54 Katie Esparza Jr St. Francis 25:42 8:21 17/18 17/18 1/2
55 Samantha Debie Sr Sheldon 25:48 8:23
56 Samantha Sterne Jr Pleasant Grove 26:06 8:28
57 Ashley Gallenstein Jr Pleasant Grove 26:43 8:40
58 Meredith Covert Sr Pleasant Grove 26:48 8:42
59 Sarah Huggins Jr St. Francis 26:50 8:43 18/18 18/18 1/1
60 Angelina Chekmareva So Ponderosa 28:28 9:15
61 Danielle Phillips Jr Sheldon 29:11 9:29
62 Brittney Patterson Sr Pleasant Grove 29:55 9:43
63 Shandie Snyder Sr Pleasant Grove 30:59 10:04
64 Taylor Balonon Sr Pleasant Grove 31:29 10:13
65 Yolanda Haggard Sr Sheldon 31:42 10:18
66 Mariannah Cecchi Jr Sheldon 34:31 11:12
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
3-1-1-1-1
Gap: 0:22
96:32
19:18
6:16
36 Jacqueli Mansoor
Sr
19:08
6:13
3
Holli Arrieta
Jr
19:11
6:14
5
Reaghan Emrick
Fr
19:16
6:15
7
Brittney Putman
Sr
19:27
6:19
10
Maxine Goyette
Jr
19:30
6:20
11
Abby Walker
Jr
19:47
6:25
13
Kaileen Palmero
Sr
19:53
6:27
16
2 St. Francis
2-1-2-1-2
Gap: 0:48
96:40
19:20
6:17
37 Jessica Diaz
Jr
18:56
6:09
2
Erin Matranga
Sr
19:14
6:15
6
April Rosas-wi
Jr
19:21
6:17
8
Camille Dyer
Jr
19:25
6:18
9
Lauren Larocco
Fr
19:44
6:24
12
Kim Lackner
So
19:48
6:26
14
Allison Klas
So
19:52
6:27
15
3 Pleasant Grove
1-3-3-4-3
Gap: 3:35
105:03
21:01
6:49
87 Jerriann Wells
Fr
18:50
6:07
1
Hannah Schmidt
So
20:08
6:32
18
Riley Pimentel
Fr
21:28
6:58
21
Margaret Geppert
So
22:12
7:12
23
Madison Mccall
So
22:25
7:17
24
Maria Woodson
So
22:54
7:26
26
Natalie Berania
Jr
23:02
7:29
28
3 Ponderosa
4-4-3-3-3
Gap: 3:46
104:01
20:48
6:45
87 Brooke Ruppenth
So
19:09
6:13
4
Melissa Copley
Sr
19:56
6:28
17
Ashley Silveira
Jr
20:53
6:47
19
Jenna Lambert
Sr
21:08
6:52
20
Brittany Anselmo
Fr
22:55
7:26
27
Brittany Burrows
Sr
24:28
7:57
33
Lauren Smith
Fr
24:54
8:05
35
5 Sheldon
5-5-5-5-5
Gap: 2:04
114:48
22:58
7:27
137 Yuli Landeros
Jr
21:42
7:03
22
Heather Yang
So
22:39
7:21
25
Tania Landeros
Jr
23:16
7:33
29
Kristine Giordano
Jr
23:25
7:36
30
Amy Yeoman
Sr
23:46
7:43
31
Mandy Salgado
Jr
23:58
7:47
32
Ashley Alvarez
Jr
24:44
8:02
34
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:16
101:28
20:18
6:35
15 Kim Lackner
So
19:48
6:26
1
Allison Klas
So
19:52
6:27
2
Mikaela Vaden
Sr
20:03
6:31
3
Shelby Vollmer
Sr
20:41
6:43
4
Susan Frazier
Jr
21:04
6:50
5
Ridgely Provenca
Jr
22:06
7:11
6
Ella Winje
Sr
22:18
7:14
7
2 Pleasant Grove
2-2-2-2-2
Gap: 2:28
118:40
23:44
7:42
53 Maria Woodson
So
22:54
7:26
8
Natalie Berania
Jr
23:02
7:29
9
Sydney Simmen
So
23:30
7:38
10
Vian Ghazi
So
23:52
7:45
11
Courtney Sousa
So
25:22
8:14
15
Christin Quan
Sr
25:29
8:16
16
Samantha Sterne
Jr
26:06
8:28
19
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 1:50
124:58
25:00
8:07
74 Mandy Salgado
Jr
23:58
7:47
12
Ashley Alvarez
Jr
24:44
8:02
13
Yadira Ponce
Sr
24:52
8:04
14
Michaela Zuber
Jr
25:36
8:19
17
Samantha Debie
Sr
25:48
8:23
18
Danielle Phillips
Jr
29:11
9:29
20
Yolanda Haggard
Sr
31:42
10:18
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 3:09
114:19
22:52
7:25
15 Ridgely Provenca
Jr
22:06
7:11
1
Ella Winje
Sr
22:18
7:14
2
Leah Campbell
Jr
22:18
7:14
3
Megan Mckinnon
Sr
22:22
7:16
4
Abby Johnson
Jr
25:15
8:12
5
Tatiana Smith
Jr
25:19
8:13
6
Katie Esparza
Jr
25:42
8:21
8
2 Pleasant Grove
2-2-2-2-2
Gap: 4:26
135:01
27:00
8:46
49 Christin Quan
Sr
25:29
8:16
7
Samantha Sterne
Jr
26:06
8:28
9
Ashley Gallenst
Jr
26:43
8:40
10
Meredith Covert
Sr
26:48
8:42
11
Brittney Patterso
Sr
29:55
9:43
12
Shandie Snyder
Sr
30:59
10:04
13
Taylor Balonon
Sr
31:29
10:13
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ariel Young Sr St. Francis 11:42 5:51 1/17 1/17 1/4
2 Mindy Ong Fr Oak Ridge 11:45 5:53
3 Macee Moreno Fr St. Francis 12:06 6:03 2/17 2/17 1/4
4 Rachel Peterson Fr Oak Ridge 12:13 6:07
5 Vivian Lam So Folsom 12:18 6:09
6 Mikayla Mefford Fr Oak Ridge 12:25 6:13
7 Taylor Ashby So Oak Ridge 12:26 6:13
8 Madison Rawson Fr St. Francis 12:41 6:21 3/17 3/17 2/4
9 Sydney Hold Fr Oak Ridge 12:55 6:28
10 Ally Sperbeck Fr St. Francis 12:56 6:28 4/17 4/17 2/4
11 Samantha Kilcollins Fr Oak Ridge 13:03 6:32
12 Laura Cox Fr Sheldon 13:16 6:38
13 Briana Hendricks Fr Sheldon 13:20 6:40
14 Alison Bamford Fr Oak Ridge 13:24 6:42
15 Michaela Noll Fr Sheldon 13:25 6:43
16 Eleanor Ferguson So St. Francis 13:36 6:48 5/17 5/17 2/4
17 Rebbeca Bauer So St. Francis 13:37 6:49 6/17 6/17 2/4
18 Lauren Bryan So St. Francis 13:45 6:53 7/17 7/17 2/4
19 Kimberly Pierson So St. Francis 13:54 6:57 8/17 8/17 1/3
20 Maddy Strong Fr St. Francis 13:59 7:00 9/17 9/17 1/3
21 Jacki Mitchell So Sheldon 14:03 7:02
22 Jenna Wong Fr Sheldon 14:20 7:10
23 Alondra Vazquez Fr Sheldon 14:23 7:12
24 Zoe Contreras Fr Sheldon 14:32 7:16
25 Ashlyn Duran Fr Oak Ridge 14:43 7:22
26 Taylor Wong Fr Sheldon 14:47 7:24
27 Jacquerie May Fr Oak Ridge 14:48 7:24
28 Mika Brown So St. Francis 14:54 7:27 10/17 10/17 1/2 15:04
(0:10)
15:04
(0:10)
15:04
(0:10)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
29 Erika Contreras Fr Sheldon 14:59 7:30
30 Margot Wagner So St. Francis 14:59 7:30 11/17 11/17 1/2
31 Rachel Jacobs So St. Francis 15:00 7:30 12/17 12/17 1/2
32 Christie Henderson Fr St. Francis 15:00 7:30 13/17 13/17 1/2
33 Sophie Noda Fr St. Francis 15:07 7:34 14/17 14/17 1/2
34 Vika Katiuzhinsky So Sheldon 15:09 7:35
35 Taylor Semon So St. Francis 15:14 7:37 15/17 15/17 1/1
36 Monique Marino So Folsom 15:30 7:45
37 Jennifer Rees Fr Folsom 15:44 7:52
38 Sophia Flores So Folsom 15:50 7:55
39 Ann Ruppert So Folsom 16:11 8:06
40 Jessica Bianucci So St. Francis 16:23 8:12 16/17 16/17 1/1
41 Kaeti Park Fr Folsom 16:26 8:13
42 Alex Valdez So St. Francis 16:33 8:17 17/17 17/17 1/1
43 Vanessa Aguilar So Sheldon 16:44 8:22
44 Sarah Flores Fr Sheldon 18:00 9:00
45 Helen Kesthely Fr Sheldon 18:25 9:13
46 Ashley Anderson Fr Folsom 19:55 9:58
47 Saima Uz-zaman So Sheldon 21:25 10:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
2-2-1-1-1
Gap: 1:10
61:44
12:21
6:10
28 Mindy Ong
Fr
11:45
5:53
2
Rachel Peterson
Fr
12:13
6:07
4
Mikayla Mefford
Fr
12:25
6:13
6
Taylor Ashby
So
12:26
6:13
7
Sydney Hold
Fr
12:55
6:28
9
Samantha Kilcolli
Fr
13:03
6:32
11
Alison Bamford
Fr
13:24
6:42
14
2 St. Francis
1-1-1-2-2
Gap: 1:54
63:01
12:36
6:18
38 Ariel Young
Sr
11:42
5:51
1
Macee Moreno
Fr
12:06
6:03
3
Madison Rawson
Fr
12:41
6:21
8
Ally Sperbeck
Fr
12:56
6:28
10
Eleanor Ferguson
So
13:36
6:48
16
Rebbeca Bauer
So
13:37
6:49
17
Lauren Bryan
So
13:45
6:53
18
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Sheldon
4-3-3-3-3
Gap: 1:04
68:24
13:41
6:50
79 Laura Cox
Fr
13:16
6:38
12
Briana Hendrick
Fr
13:20
6:40
13
Michaela Noll
Fr
13:25
6:43
15
Jacki Mitchell
So
14:03
7:02
19
Jenna Wong
Fr
14:20
7:10
20
Alondra Vazquez
Fr
14:23
7:12
21
Zoe Contrera
Fr
14:32
7:16
22
4 Folsom
3-4-4-4-4
Gap: 3:53
75:33
15:07
7:33
103 Vivian Lam
So
12:18
6:09
5
Monique Marino
So
15:30
7:45
23
Jennifer Rees
Fr
15:44
7:52
24
Sophia Flores
So
15:50
7:55
25
Ann Ruppert
So
16:11
8:06
26
Kaeti Park
Fr
16:26
8:13
27
Ashley Anderson
Fr
19:55
9:58
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:17
70:09
14:02
7:01
18 Rebbeca Bauer
So
13:37
6:49
1
Lauren Bryan
So
13:45
6:53
2
Kimberly Pierson
So
13:54
6:57
3
Maddy Strong
Fr
13:59
7:00
4
Mika Brown
So
14:54
7:27
8
Margot Wagner
So
14:59
7:30
10
Rachel Jacobs
So
15:00
7:30
11
2 Sheldon
2-2-2-2-2
Gap: 0:46
73:50
14:46
7:23
39 Alondra Vazquez
Fr
14:23
7:12
5
Zoe Contrera
Fr
14:32
7:16
6
Taylor Wong
Fr
14:47
7:24
7
Erika Contrera
Fr
14:59
7:30
9
Vika Katiuzhi
So
15:09
7:35
12
Vanessa Aguilar
So
16:44
8:22
13
Sarah Flores
Fr
18:00
9:00
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 0:15
75:20
15:04
7:32
15 Margot Wagner
So
14:59
7:30
1
Rachel Jacobs
So
15:00
7:30
2
Christie Henderso
Fr
15:00
7:30
3
Sophie Noda
Fr
15:07
7:34
4
Taylor Semon
So
15:14
7:37
5
Jessica Bianucci
So
16:23
8:12
6
Alex Valdez
So
16:33
8:17
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.