St. Francis Results from the Del Oro Invitational at Del Oro HS on 9/3/09

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bauer, Rebecca Fr F/S 19:39 7:52 2.5 22/69 5/12 11/24 2/6
Brown, Meika Fr F/S 24:59 10:00 2.5 48/69 9/12 21/24 2/3
Burns, Justina Jr JV 20:05 8:02 2.5 7/28 2/7 12/24 1/8
Burns, Lauren Sr JV 22:41 9:04 2.5 20/28 7/7 18/24 1/1
Campbell, Leah So F/S 17:58 7:11 2.5 10/69 3/12 6/24 2/8
Diaz, Jessica So V 17:49 7:08 2.5 25/49 3/5 4/24 5/8
Dyer, Camille So F/S 17:06 6:50 2.5 3/69 1/12 3/24 2/10
Ferguson, Eleanor Fr F/S 28:10 11:16 2.5 64/69 12/12 24/24 2/2
Flores, Lauren Jr JV 20:27 8:11 2.5 9/28 3/7 13/24 1/6
Frazier, Susan So V 18:01 7:12 2.5 30/49 4/5 7/24 3/7
Harris, Alexis So F/S 25:24 10:10 2.5 50/69 10/12 22/24 2/3
Huggins, Sarah So F/S 27:08 10:51 2.5 63/69 11/12 23/24 2/2
Johnson, Abby So F/S 22:59 9:12 2.5 40/69 8/12 20/24 2/4
K Rose, T Fr F/S 22:41 9:04 2.5 38/69 7/12 18/24 3/4
Klas, Allison Fr F/S 17:49 7:08 2.5 9/69 2/12 4/24 3/9
Larckner, Kim Fr F/S 19:19 7:44 2.5 19/69 4/12 10/24 2/6 You ROCK Troubadour! (SBP)
Losada, Elena Sr JV 21:38 8:39 2.5 15/28 5/7 15/24 1/1
May, Maureen Sr V 17:05 6:50 2.5 16/49 2/5 2/24 4/10
Provencal, Ridgely So F/S 21:47 8:43 2.5 32/69 6/12 17/24 3/6
Tacherra, Victoria Sr JV 21:40 8:40 2.5 16/28 6/7 16/24 1/1
Vollmer, Shelby Jr V 18:49 7:32 2.5 39/49 5/5 8/24 5/7
Willett, April So V 16:10 6:28 2.5 9/49 1/5 1/24 7/10
Winje, Ella Jr JV 19:13 7:41 2.5 3/28 1/7 9/24 3/8
Winje, Natalie Sr JV 21:24 8:34 2.5 14/28 4/7 14/24 1/3 You ROCK Troubadour! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/7 87:54
2:39
2.5 7:02 6:28 7:32 104 6:30 April Willett (8), Maureen May (14), Jessica Diaz (22), Susan Frazier (26), Shelby Vollmer (34)
JV 1st 5 1/1 102:47
2:25
2.5 8:13 7:41 8:39 15 8:13 Ella Winje (1), Justina Burns (2), Lauren Flores (3), Natalie Winje (4), Elena Losada (5)
F/S 1st 5 1/6 91:51
2:33
2.5 7:21 6:50 7:52 55 7:19 Camille Dyer (3), Allison Klas (9), Leah Campbell (10), Kim Larckner (15), Rebecca Bauer (18)
F/S 2nd 5 3/3 117:50
3:37
2.5 9:26 8:43 10:10 54 8:51 Ridgely Provencal (4), T K Rose (9), Abby Johnson (11), Meika Brown (14), Alexis Harris (16)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Brooke Holt Jr GRANITE BAY 15:17 6:07
2 Shannon Harcus Sr PLACER 15:25 6:10
3 Emma Freeman Jr DEL ORO 15:36 6:14
4 Karlie Garcia Fr OAKMONT 15:36 6:14
5 Kristine Lozoya Sr OAKMONT 15:40 6:16
6 Courtney Macklin Fr EL DORADO 15:55 6:22
7 Shayna Powless So ROSEVILLE 15:57 6:23
8 Alissa Hood Sr DEL ORO 16:00 6:24
9 April Willett So St. Francis 16:10 6:28 1/5 1/24 7/10
10 Breanne Mitchell Jr BEAR RIVER 16:21 6:32
11 Jessie Rozario Jr DEL ORO 16:30 6:36
12 Caitlyn Devitt-payne Jr DEL ORO 16:33 6:37
13 Megan Atkins Jr DEL ORO 16:36 6:38
14 Kelli Bercier Jr EL CAMINO 16:45 6:42
15 Seara Moe Jr BEAR RIVER 16:54 6:46
16 Maureen May Sr St. Francis 17:05 6:50 2/5 2/24 4/10
17 Erika Steppia Sr PLACER 17:16 6:54
18 Kirby Riecks Jr PLACER 17:20 6:56
19 Jennifer Arbaugh Jr VISTA DEL LAGO 17:24 6:58
20 Nyralee Chhotu So OAKMONT 17:29 7:00
21 Marisa Naughton Sr GRANITE BAY 17:29 7:00
22 Maddie Lummis Jr GRANITE BAY 17:36 7:02
23 Allison Daly Fr GRANITE BAY 17:46 7:06
24 Anne Donegan Fr EL DORADO 17:48 7:07
25 Jessica Diaz So St. Francis 17:49 7:08 3/5 4/24 5/8
26 Alicia Segura Sr VISTA DEL LAGO 17:51 7:08
27 Harla Moe Jr BEAR RIVER 17:54 7:10
28 Kelsey Seaman Sr DEL ORO 17:54 7:10
29 Anne Kohn So EL DORADO 17:56 7:10
30 Susan Frazier So St. Francis 18:01 7:12 4/5 7/24 3/7
31 Caty O'conner Sr PLACER 18:01 7:12
32 Georgia Cambra So OAKMONT 18:02 7:13
33 Cheyenne Amaro So OAKMONT 18:08 7:15
34 Justine Pereira So EL DORADO 18:08 7:15
35 Samantha Reeder So EL DORADO 18:26 7:22
36 Annie Segale Sr GRANITE BAY 18:33 7:25
37 Amanda Haack So OAKMONT 18:38 7:27
38 Veronica Pineda Sr EL CAMINO 18:42 7:29
39 Shelby Vollmer Jr St. Francis 18:49 7:32 5/5 8/24 5/7
40 Nicole Hillstead Sr PLACER 18:52 7:33
41 Abbey Grebe Sr BEAR RIVER 19:32 7:49
42 Shannon O'flaherty Jr PLACER 19:36 7:50
43 Chloe Moe So BEAR RIVER 19:49 7:56
44 Allison Haworth Jr GRANITE BAY 20:15 8:06
45 Briegan Aguilar Jr EL DORADO 20:55 8:22
46 Roxy Rarick Sr EL CAMINO 22:27 8:59
47 Maricarmen Aguilera Sr OAKMONT 22:43 9:05
48 Roxanne Reese Jr GRANITE BAY 23:59 9:36
49 Jaycie Speck Sr ROSEVILLE 26:48 10:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 DEL ORO
3-2-1-1-1
Gap: 1:00
81:15
16:15
6:30
43 Emma Freeman
Jr
15:36
6:14
3
Alissa Hood
Sr
16:00
6:24
7
Jessie Rozario
Jr
16:30
6:36
10
Caitlyn Devitt-p
Jr
16:33
6:37
11
Megan Atkins
Jr
16:36
6:38
12
Kelsey Seaman
Sr
17:54
7:10
24




2 OAKMONT
4-1-2-2-2
Gap: 2:32
84:55
16:59
6:48
83 Karlie Garcia
Fr
15:36
6:14
4
Kristine Lozoya
Sr
15:40
6:16
5
Nyralee Chhotu
So
17:29
7:00
17
Georgia Cambra
So
18:02
7:13
28
Cheyenne Amaro
So
18:08
7:15
29
Amanda Haack
So
18:38
7:27
33
Maricarm Aguilera
Sr
22:43
9:05
41
3 GRANITE BAY
1-4-4-3-3
Gap: 3:16
86:41
17:20
6:56
90 Brooke Holt
Jr
15:17
6:07
1
Marisa Naughton
Sr
17:29
7:00
18
Maddie Lummis
Jr
17:36
7:02
19
Allison Daly
Fr
17:46
7:06
20
Annie Segale
Sr
18:33
7:25
32
Allison Haworth
Jr
20:15
8:06
39
Roxanne Reese
Jr
23:59
9:36
42
4 PLACER
2-3-3-4-4
Gap: 3:27
86:54
17:23
6:57
95 Shannon Harcus
Sr
15:25
6:10
2
Erika Steppia
Sr
17:16
6:54
15
Kirby Riecks
Jr
17:20
6:56
16
Caty O'conner
Sr
18:01
7:12
27
Nicole Hillstea
Sr
18:52
7:33
35
Shannon O'flaher
Jr
19:36
7:50
37




5 St. Francis
6-5-5-5-5
Gap: 2:39
87:54
17:35
7:02
104 April Willett
So
16:10
6:28
8
Maureen May
Sr
17:05
6:50
14
Jessica Diaz
So
17:49
7:08
22
Susan Frazier
So
18:01
7:12
26
Shelby Vollmer
Jr
18:49
7:32
34








6 EL DORADO
5-7-7-7-6
Gap: 2:31
88:13
17:39
7:03
113 Courtney Macklin
Fr
15:55
6:22
6
Anne Donegan
Fr
17:48
7:07
21
Anne Kohn
So
17:56
7:10
25
Justine Pereira
So
18:08
7:15
30
Samantha Reeder
So
18:26
7:22
31
Briegan Aguilar
Jr
20:55
8:22
40




7 BEAR RIVER
7-5-6-6-7
Gap: 3:28
90:30
18:06
7:14
119 Breanne Mitchell
Jr
16:21
6:32
9
Seara Moe
Jr
16:54
6:46
13
Harla Moe
Jr
17:54
7:10
23
Abbey Grebe
Sr
19:32
7:49
36
Chloe Moe
So
19:49
7:56
38








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Stephanie Murphy Sr WOODCREEK 18:32 7:25
2 Chelsea Gorman Jr VISTA DEL LAGO 19:02 7:37
3 Ella Winje Jr St. Francis 19:13 7:41 1/7 9/24 3/8
4 Grace Cambra So OAKMONT 19:22 7:45
5 Desiree Bacchi Jr DEL ORO 19:43 7:53
6 Sahmed Aceves Sr PLACER 19:45 7:54
7 Justina Burns Jr St. Francis 20:05 8:02 2/7 12/24 1/8
8 Lucia Sotelo Fr OAKMONT 20:18 8:07
9 Lauren Flores Jr St. Francis 20:27 8:11 3/7 13/24 1/6
10 Taylor Desilva Jr UNION MINE 20:47 8:19
11 Aubrey Home Jr BEAR RIVER 21:07 8:27
12 Lexie Hall Sr PLACER 21:08 8:27
13 Elizabeth Boyer So BEAR RIVER 21:14 8:30
14 Natalie Winje Sr St. Francis 21:24 8:34 4/7 14/24 1/3 You ROCK Troubadour! (SBP)
15 Elena Losada Sr St. Francis 21:38 8:39 5/7 15/24 1/1
16 Victoria Tacherra Sr St. Francis 21:40 8:40 6/7 16/24 1/1
17 Jordan Conti Sr DEL ORO 22:08 8:51
18 Laura Molnar Sr PLACER 22:16 8:54
19 Megan Donnelly Jr UNION MINE 22:27 8:59
20 Lauren Burns Sr St. Francis 22:41 9:04 7/7 18/24 1/1
21 Karli Frew Jr PLACER 23:23 9:21
22 Anupe Litt Sr WOODCREEK 23:36 9:26
23 Brittany Leavitt Jr VISTA DEL LAGO 23:48 9:31
24 Jordan Armitrage Jr VISTA DEL LAGO 24:07 9:39
25 Amanda Pettinatio Sr WOODCREEK 25:38 10:15
26 Lauren Dillier Sr DEL ORO 26:15 10:30
27 Elibira Sotelo So OAKMONT 27:44 11:06
28 Megan Hoehenrider Jr WOODCREEK 27:59 11:12
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:25
102:47
20:33
8:13
15 Ella Winje
Jr
19:13
7:41
1
Justina Burns
Jr
20:05
8:02
2
Lauren Flores
Jr
20:27
8:11
3
Natalie Winje
Sr
21:24
8:34
4
Elena Losada
Sr
21:38
8:39
5
Victoria Tacherra
Sr
21:40
8:40
6
Lauren Burns
Sr
22:41
9:04
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Madeleine Ankhelyi Fr VISTA DEL LAGO 15:43 6:17
2 Jennifer Morgan Fr VISTA DEL LAGO 16:50 6:44
3 Camille Dyer So St. Francis 17:06 6:50 1/12 3/24 2/10
4 Hannah Osuna Fr VISTA DEL LAGO 17:32 7:01
5 Alexa Lua So DEL ORO 17:38 7:03
6 Taylor Schairer Fr DEL ORO 17:43 7:05
7 Chloe Hood So UNION MINE 17:43 7:05
8 Christina Winters So PLACER 17:45 7:06
9 Allison Klas Fr St. Francis 17:49 7:08 2/12 4/24 3/9
10 Leah Campbell So St. Francis 17:58 7:11 3/12 6/24 2/8
11 Kailee Warren Fr PLACER 18:08 7:15
12 Neysa Mains So EL CAMINO 18:15 7:18
13 Kandace Compton Fr EL CAMINO 18:15 7:18
14 Kristen Hiatt So PLACER 18:49 7:32
15 Alex Lee Fr PLACER 19:09 7:40
16 Marissa Indgjer So UNION MINE 19:09 7:40
17 Hailey Israel So GRANITE BAY 19:13 7:41
18 Becky Massil So GRANITE BAY 19:15 7:42
19 Kim Larckner Fr St. Francis 19:19 7:44 4/12 10/24 2/6 You ROCK Troubadour! (SBP)
20 Anna Paraskevopoul So DEL ORO 19:23 7:45
21 Abby Myrick So PLACER 19:31 7:48
22 Rebecca Bauer Fr St. Francis 19:39 7:52 5/12 11/24 2/6
23 Marisa Grattan Fr DEL ORO 19:39 7:52
24 Joy Lomax Fr EL DORADO 20:03 8:01
25 Serena Kaveney So DEL ORO 20:05 8:02
26 Ruth Braica Fr PLACER 20:11 8:04
27 Elizabeth Anderson Fr VISTA DEL LAGO 20:17 8:07
28 Emily Nash Fr DEL ORO 20:35 8:14
29 Emma Zoller Fr PLACER 20:59 8:24
30 Maddie Mcfarland So VISTA DEL LAGO 21:10 8:28
31 Ellie Machado So GRANITE BAY 21:39 8:40
32 Ridgely Provencal So St. Francis 21:47 8:43 6/12 17/24 3/6
33 Jessica Bowen So WOODCREEK 22:19 8:56
34 Sydney Proiette Fr DEL ORO 22:19 8:56
35 Lauren Fardos Fr DEL ORO 22:32 9:01
36 Kelly Schostag Fr DEL ORO 22:36 9:02
37 Samantha Hazen So DEL ORO 22:37 9:03
38 T K Rose Fr St. Francis 22:41 9:04 7/12 18/24 3/4
39 Lucy Rollins So DEL ORO 22:50 9:08
40 Abby Johnson So St. Francis 22:59 9:12 8/12 20/24 2/4
41 Clara Nyquist Fr EL DORADO 23:01 9:12
42 Sequoia Williams So UNION MINE 23:27 9:23
43 Emily Cray So UNION MINE 23:40 9:28
44 Kendall Larson So DEL ORO 23:59 9:36
45 Kristine Holmstedt So EL DORADO 24:00 9:36
46 Lisa Eastteam So DEL ORO 24:14 9:42
47 Vanessa Godfrey So PLACER 24:53 9:57
48 Meika Brown Fr St. Francis 24:59 10:00 9/12 21/24 2/3
49 Makayla Ratcliff Fr PLACER 24:59 10:00
50 Alexis Harris So St. Francis 25:24 10:10 10/12 22/24 2/3
51 Alexis Oranen Fr ROSEVILLE 25:25 10:10
52 Alexus Munn So DEL ORO 25:48 10:19
53 Jessica Price So VISTA DEL LAGO 25:55 10:22
54 Jennifer Kelly Fr DEL ORO 25:56 10:22
55 Sarah Thoftne Fr DEL ORO 25:56 10:22
56 Heather Huber Fr DEL ORO 26:05 10:26
57 Sarah Estes So ROSEVILLE 26:08 10:27
58 Tessa Taylor So DEL ORO 26:10 10:28
59 Paige Robinson Fr VISTA DEL LAGO 26:16 10:30
60 Sydney Obrien Fr VISTA DEL LAGO 26:28 10:35
61 Kate Randall So UNION MINE 26:46 10:42
62 Jessica Kepfer Sr PLACER 26:56 10:46
63 Sarah Huggins So St. Francis 27:08 10:51 11/12 23/24 2/2
64 Eleanor Ferguson Fr St. Francis 28:10 11:16 12/12 24/24 2/2
65 Olivia Marquardt Fr UNION MINE 29:04 11:38
66 Caitlin Hayes Sr EL CAMINO 30:40 12:16
67 Kaylee Hokanson So EL DORADO 33:31 13:24
68 Sabrina Mcintire So EL DORADO 33:47 13:31
69 Fie Pichaya Schro Fr EL DORADO 33:54 13:34
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
2-3-2-2-1
Gap: 2:33
91:51
18:22
7:21
55 Camille Dyer
So
17:06
6:50
3
Allison Klas
Fr
17:49
7:08
9
Leah Campbell
So
17:58
7:11
10
Kim Larckner
Fr
19:19
7:44
15
Rebecca Bauer
Fr
19:39
7:52
18
Ridgely Provenca
So
21:47
8:43
27
T K Rose
Fr
22:41
9:04
29
2 VISTA DEL LAGO
1-1-1-1-2
Gap: 5:27
91:32
18:18
7:19
56 Madelein Ankhelyi
Fr
15:43
6:17
1
Jennifer Morgan
Fr
16:50
6:44
2
Hannah Osuna
Fr
17:32
7:01
4
Elizabet Anderson
Fr
20:17
8:07
23
Maddie Mcfarlan
So
21:10
8:28
26
Jessica Price
So
25:55
10:22
34
Paige Robinson
Fr
26:16
10:30
35
3 PLACER
5-4-4-3-3
Gap: 1:46
93:22
18:40
7:28
61 Christin Winters
So
17:45
7:06
8
Kailee Warren
Fr
18:08
7:15
11
Kristen Hiatt
So
18:49
7:32
12
Alex Lee
Fr
19:09
7:40
13
Abby Myrick
So
19:31
7:48
17
Ruth Braica
Fr
20:11
8:04
22
Emma Zoller
Fr
20:59
8:24
25
4 DEL ORO
3-2-3-4-4
Gap: 2:27
94:28
18:54
7:33
67 Alexa Lua
So
17:38
7:03
5
Taylor Schairer
Fr
17:43
7:05
6
Anna Paraskev
So
19:23
7:45
16
Marisa Grattan
Fr
19:39
7:52
19
Serena Kaveney
So
20:05
8:02
21
Emily Nash
Fr
20:35
8:14
24
Sydney Proiette
Fr
22:19
8:56
28
5 UNION MINE
4-5-5-5-5
Gap: 9:03
110:45
22:09
8:52
120 Chloe Hood
So
17:43
7:05
7
Marissa Indgjer
So
19:09
7:40
14
Sequoia Williams
So
23:27
9:23
31
Emily Cray
So
23:40
9:28
32
Kate Randall
So
26:46
10:42
36
Olivia Marquard
Fr
29:04
11:38
37




6 EL DORADO
6-6-6-6-6
Gap: 13:44
134:22
26:52
10:45
160 Joy Lomax
Fr
20:03
8:01
20
Clara Nyquist
Fr
23:01
9:12
30
Kristine Holmsted
So
24:00
9:36
33
Kaylee Hokanson
So
33:31
13:24
38
Sabrina Mcintire
So
33:47
13:31
39
Fie Pichaya Schro
Fr
33:54
13:34
40




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 DEL ORO
2-2-1-1-1
Gap: 2:02
110:39
22:08
8:51
28 Emily Nash
Fr
20:35
8:14
2
Sydney Proiette
Fr
22:19
8:56
5
Lauren Fardos
Fr
22:32
9:01
6
Kelly Schostag
Fr
22:36
9:02
7
Samantha Hazen
So
22:37
9:03
8
Lucy Rollins
So
22:50
9:08
10
Kendall Larson
So
23:59
9:36
12
2 PLACER
1-1-2-2-2
Gap: 6:45
117:58
23:36
9:26
49 Ruth Braica
Fr
20:11
8:04
1
Emma Zoller
Fr
20:59
8:24
3
Vanessa Godfrey
So
24:53
9:57
13
Makayla Ratcliff
Fr
24:59
10:00
15
Jessica Kepfer
Sr
26:56
10:46
17








3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 3:37
117:50
23:34
9:26
54 Ridgely Provenca
So
21:47
8:43
4
T K Rose
Fr
22:41
9:04
9
Abby Johnson
So
22:59
9:12
11
Meika Brown
Fr
24:59
10:00
14
Alexis Harris
So
25:24
10:10
16
Sarah Huggins
So
27:08
10:51
18
Eleanor Ferguson
Fr
28:10
11:16
19
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.