St. Francis Results from the Delta League #1 at Granite Regional Park on 10/8/14

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmnts
Appel, Alanna Jr V 22:10 7:12 3.08 31/95 11/20 11/20 1/2
Arndt, Ariane Jr V 19:35 6:21 3.08 7/95 4/20 4/20 1/8
Batturaro, Juliet Jr V 21:30 6:59 3.08 18/95 8/20 8/20 1/5
Bilo, Peyton Sr V 18:56 6:09 3.08 3/95 2/20 2/20 1/8 18:20 18:20
Cradeur, Erica Fr F/S 16:31 7:30 2.2 23/75 7/12 7/12 2/4
Danens, Jessica Jr V 23:41 7:41 3.08 47/95 15/20 15/20 1/2
Dyer, Gabrielle Jr V 20:20 6:36 3.08 12/95 7/20 7/20 1/5
Fedorenko, Julia Jr F/S 18:00 8:11 2.2 39/75 9/12 9/12 2/4 You ROCK Troubadour! (BP)
Gallia, Samantha Jr V 23:49 7:44 3.08 48/95 16/20 16/20 1/2
Garcia, Isabela Jr V 23:21 7:35 3.08 42/95 13/20 13/20 1/2
Hinrichsen, Chynna Fr F/S 18:20 8:20 2.2 43/75 10/12 10/12 2/3
Huang, Sophie Jr V 25:59 8:26 3.08 64/95 18/20 18/20 2/2
Kane, Victoria Fr F/S 15:57 7:15 2.2 18/75 6/12 6/12 2/4
Lange, Kaitlin So F/S 19:16 8:45 2.2 54/75 11/12 11/12 2/3 17:44 17:44 17:44
Larivee, Amanda Sr V 22:10 7:12 3.08 30/95 10/20 10/20 1/3 21:25 21:25 21:25
Lourim, Allie So F/S 15:14 6:55 2.2 9/75 4/12 4/12 1/5
Mark, Michaela So F/S 15:09 6:53 2.2 8/75 3/12 3/12 2/6 15:02 15:02 15:02
McGrew, Savanna Fr F/S 14:21 6:31 2.2 1/75 1/12 1/12 1/8
Myers, Miranda Sr V 18:28 6:00 3.08 1/95 1/20 1/20 1/8 17:50 17:50 17:50
Nkadi, Ava Fr V 19:14 6:15 3.08 4/95 3/20 3/20 1/8
Patton, Danielle Sr V 23:33 7:39 3.08 44/95 14/20 14/20 1/2 21:35 21:35 21:35 You ROCK Troubadour! (BP)
Peters, Sophie So F/S 16:58 7:43 2.2 26/75 8/12 8/12 2/4 15:23 15:23 15:23 You ROCK Troubadour! (BP)
Reid, Ashley Fr F/S 15:02 6:50 2.2 6/75 2/12 2/12 3/7
Reinl, Emily Sr V 28:50 9:22 3.08 82/95 20/20 20/20 2/2
Reyna, Alana Fr F/S 15:42 7:08 2.2 13/75 5/12 5/12 2/4
Saca, Isabella Jr V 25:56 8:25 3.08 63/95 17/20 17/20 2/2
Shingle, Mallory Sr V 22:00 7:09 3.08 28/95 9/20 9/20 2/4 20:07 20:07 20:07
Silva, Vanessa Sr V 26:44 8:41 3.08 69/95 19/20 19/20 2/2 23:52 23:52 23:52
Slagle, Hannah So F/S 19:32 8:53 2.2 62/75 12/12 12/12 2/2 17:19 17:19 17:19
Tanaka, Macie Sr V 22:48 7:24 3.08 38/95 12/20 12/20 1/2 21:59 21:59 21:59
Vandegrift, Sydney Fr V 19:40 6:23 3.08 8/95 5/20 5/20 1/8
Worthen, Chase Jr V 19:45 6:25 3.08 9/95 6/20 6/20 1/6 19:50
(0:05,0.4)
19:50
(0:05,0.4)
19:50
(0:05,0.4)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • BP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/8 95:53
1:12
3.08 6:14 6:00 6:23 23 6:14 92:25 92:42 92:25 Miranda Myers (1), Peyton Bilo (3), Ava Nkadi (4), Ariane Arndt (7), Sydney Vandegrift (8)
V 2nd 5 1/3 105:45
2:25
3.08 6:52 6:25 7:12 23 6:52 106:32
(0:47,0.7)
106:32
(0:47,0.7)
98:22 SF Track/XC ROCKS! (LY, LR) Chase Worthen (1), Gabrielle Dyer (2), Juliet Batturaro (3), Mallory Shingle (8), Amanda Larivee (9)
V 3rd 5 1/2 115:33
1:31
3.08 7:30 7:12 7:41 22 7:30 117:37
(2:04,1.8)
117:37
(2:04,1.8)
105:24 SF Track/XC ROCKS! (LY, LR) Alanna Appel (1), Macie Tanaka (2), Isabela Garcia (4), Danielle Patton (6), Jessica Danens (9)
V 4th 5 2/2 131:18
5:01
3.08 8:32 7:44 9:22 43 8:00 119:33 119:33 Samantha Gallia (1), Isabella Saca (9), Sophie Huang (10), Vanessa Silva (11), Emily Reinl (12)
F/S 1st 5 2/4 75:28
1:21
2.2 6:52 6:31 7:08 37 6:52 73:44 73:44 73:44 Savanna McGrew (1), Ashley Reid (6), Michaela Mark (8), Allie Lourim (9), Alana Reyna (13)
F/S 2nd 5 2/3 85:46
2:23
2.2 7:48 7:15 8:20 48 7:15 81:17 81:17 81:17 Victoria Kane (4), Erica Cradeur (9), Sophie Peters (10), Julia Fedorenko (12), Chynna Hinrichsen (13)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Miranda Myers Sr St. Francis 18:28 6:00 1/20 1/20 1/8 17:50 17:50 17:50
2 Fiona O'keeffe Jr Davis Sr. 18:34 6:02
3 Peyton Bilo Sr St. Francis 18:56 6:09 2/20 2/20 1/8 18:20 18:20
4 Ava Nkadi Fr St. Francis 19:14 6:15 3/20 3/20 1/8
5 Maggie Mcmanis Sr Davis Sr. 19:24 6:18
6 Sofia Castiglioni So Davis Sr. 19:34 6:21
7 Ariane Arndt Jr St. Francis 19:35 6:21 4/20 4/20 1/8
8 Sydney Vandegrift Fr St. Francis 19:40 6:23 5/20 5/20 1/8
9 Chase Worthen Jr St. Francis 19:45 6:25 6/20 6/20 1/6 19:50
(0:05)
19:50
(0:05)
19:50
(0:05)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
10 Lauren Windmiller So Sheldon 20:09 6:33
11 Hailey Farrell Jr Sheldon 20:19 6:36
12 Gabrielle Dyer Jr St. Francis 20:20 6:36 7/20 7/20 1/5
13 Regina Nyareso Sr Monterey Trail 20:33 6:40
14 Kamra Newton Sr Monterey Trail 20:41 6:43
15 Harjit Singh Sr Sheldon 20:50 6:46
16 Karina Nelson Jr Monterey Trail 21:08 6:52
17 Jeanne-marie Mcphe... Sr Davis Sr. 21:15 6:54
18 Juliet Batturaro Jr St. Francis 21:30 6:59 8/20 8/20 1/5
19 Abigail Fisk So Davis Sr. 21:30 6:59
20 Adria Lammers Jr Davis Sr. 21:30 6:59
21 Elise Chu Jr Davis Sr. 21:30 6:59
22 Jasmine Casillas Jr Davis Sr. 21:34 7:00
23 Amber Hughes Fr Sheldon 21:37 7:01
24 Claire Dicker Sr Davis Sr. 21:44 7:03
25 Sadie Davenport Sr Elk Grove 21:52 7:06
26 Robin Rahil Sr Sheldon 21:58 7:08
27 Anna Nguyen Sr Franklin (EG) 22:00 7:09
28 Mallory Shingle Sr St. Francis 22:00 7:09 9/20 9/20 2/4 20:07 20:07 20:07
29 Emily Jumper Sr Franklin (EG) 22:09 7:11
30 Amanda Larivee Sr St. Francis 22:10 7:12 10/20 10/20 1/3 21:25 21:25 21:25
31 Alanna Appel Jr St. Francis 22:10 7:12 11/20 11/20 1/2
32 Alyson Boyle Jr Elk Grove 22:19 7:15
33 Zoe Juanitas Sr Davis Sr. 22:29 7:18
34 Alysia Mercado Jr Franklin (EG) 22:37 7:21
35 Megan Boyle Fr Elk Grove 22:37 7:21
36 Britney Edwards Jr Elk Grove 22:42 7:22
37 Sophia Grubb Jr Elk Grove 22:42 7:22
38 Macie Tanaka Sr St. Francis 22:48 7:24 12/20 12/20 1/2 21:59 21:59 21:59
39 Aryana Archuleta Jr Pleasant Grove 23:02 7:29
40 Alexandra Diaz Jr Davis Sr. 23:08 7:31
41 Kelly Meusborn Jr Elk Grove 23:19 7:34
42 Isabela Garcia Jr St. Francis 23:21 7:35 13/20 13/20 1/2
43 Julia Zabala Jr Davis Sr. 23:33 7:39
44 Danielle Patton Sr St. Francis 23:33 7:39 14/20 14/20 1/2 21:35 21:35 21:35 You ROCK Troubadour! (BP)
45 Sarah Sherwin Jr Davis Sr. 23:33 7:39
46 Abby Meyer Jr Davis Sr. 23:35 7:39
47 Jessica Danens Jr St. Francis 23:41 7:41 15/20 15/20 1/2
48 Samantha Gallia Jr St. Francis 23:49 7:44 16/20 16/20 1/2
49 Mikayla Finver Sr Davis Sr. 23:52 7:45
50 King Lam Au Sr Franklin (EG) 24:10 7:51
51 Alessandra Corsten Jr Davis Sr. 24:21 7:54
52 Jodie Stroeve Jr Davis Sr. 24:26 7:56
53 Isabella Babich Jr Davis Sr. 24:35 7:59
54 Genevieve Kirsch Jr Davis Sr. 24:51 8:04
55 Kate Gieschen Jr Davis Sr. 24:57 8:06
56 Lily Silva Jr Pleasant Grove 25:06 8:09
57 Zaidee Shaw Sr Elk Grove 25:08 8:10
58 Tabbi Lai Sr Sheldon 25:08 8:10
59 Kaitlyn Wagner Sr Pleasant Grove 25:35 8:18
60 Laurissa Lee Jr Elk Grove 25:46 8:22
61 Robyn Fields Sr Davis Sr. 25:50 8:23
62 Sadie Brown Jr Davis Sr. 25:52 8:24
63 Isabella Saca Jr St. Francis 25:56 8:25 17/20 17/20 2/2
64 Sophie Huang Jr St. Francis 25:59 8:26 18/20 18/20 2/2
65 Cassandra Cheek Sr Sheldon 26:15 8:31
66 Jasmine Aduna Sr Monterey Trail 26:33 8:37
67 Isabel Realyvasquez Jr Davis Sr. 26:37 8:39
68 Jessie Green Jr Davis Sr. 26:41 8:40
69 Vanessa Silva Sr St. Francis 26:44 8:41 19/20 19/20 2/2 23:52 23:52 23:52
70 Madeline Bishop Sr Davis Sr. 26:45 8:41
71 Nellie Jimenez Jr Pleasant Grove 26:53 8:44
72 Keisha Edwards Jr Elk Grove 26:54 8:44
73 Hannah Thompson Sr Davis Sr. 27:02 8:47
74 Hope Cowell Sr Grant 27:27 8:55
75 Basira Abdulshukur Sr Monterey Trail 27:33 8:57
76 Nima Singh Sr Sheldon 27:38 8:58
77 Angela Jimenez Sr Grant 27:42 9:00
78 Helene Levy Jr Davis Sr. 27:44 9:00
79 Katherine Hu Jr Davis Sr. 27:46 9:01
80 Anna Kilgrow Sr Pleasant Grove 28:02 9:06
81 Jessica Boyers Jr Davis Sr. 28:15 9:10
82 Emily Reinl Sr St. Francis 28:50 9:22 20/20 20/20 2/2
83 Selena Rodriguez Sr Grant 28:59 9:25
84 Myra Singh Jr Sheldon 30:13 9:49
85 Lianna Anderson Sr Sheldon 30:22 9:52
86 Farah Jammal Sr Pleasant Grove 30:27 9:53
87 Harnoor Gill Sr Monterey Trail 30:28 9:54
88 Erica Keith Sr Monterey Trail 30:33 9:55
89 Sophie Grusie Jr Franklin (EG) 30:47 10:00
90 Hayley Looney Jr Davis Sr. 31:07 10:06
91 Mahima Ali Sr Monterey Trail 31:48 10:19
92 Dalicia Crain Sr Grant 34:21 11:09
93 Dennis Silva Sr Grant 37:07 12:03
94 Maggie Rios Sr Davis Sr. 37:10 12:04
95 Alana Mcgowan Jr Davis Sr. 37:11 12:04
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:12
95:53
19:11
6:14
23 Miranda Myers
Sr
18:28
6:00
1
Peyton Bilo
Sr
18:56
6:09
3
Ava Nkadi
Fr
19:14
6:15
4
Ariane Arndt
Jr
19:35
6:21
7
Sydney Vandegri
Fr
19:40
6:23
8
Chase Worthen
Jr
19:45
6:25
9
Gabriell Dyer
Jr
20:20
6:36
12
2 Davis Sr.
2-2-2-2-2
Gap: 2:56
100:17
20:03
6:31
48 Fiona O'keeffe
Jr
18:34
6:02
2
Maggie Mcmanis
Sr
19:24
6:18
5
Sofia Castigli
So
19:34
6:21
6
Jeanne-m Mcphe...
Sr
21:15
6:54
17
Abigail Fisk
So
21:30
6:59
18
Adria Lammers
Jr
21:30
6:59
19
Elise Chu
Jr
21:30
6:59
20
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 1:49
104:53
20:59
6:49
80 Lauren Windmill
So
20:09
6:33
10
Hailey Farrell
Jr
20:19
6:36
11
Harjit Singh
Sr
20:50
6:46
15
Amber Hughes
Fr
21:37
7:01
21
Robin Rahil
Sr
21:58
7:08
23
Tabbi Lai
Sr
25:08
8:10
36
Cassandr Cheek
Sr
26:15
8:31
38
4 Monterey Trail
4-4-4-4-4
Gap: 7:00
116:28
23:18
7:34
124 Regina Nyareso
Sr
20:33
6:40
13
Kamra Newton
Sr
20:41
6:43
14
Karina Nelson
Jr
21:08
6:52
16
Jasmine Aduna
Sr
26:33
8:37
39
Basira Abdulshu
Sr
27:33
8:57
42
Harnoor Gill
Sr
30:28
9:54
47
Erica Keith
Sr
30:33
9:55
48
5 Elk Grove
5-5-5-5-5
Gap: 0:50
112:12
22:26
7:17
135 Sadie Davenpor
Sr
21:52
7:06
22
Alyson Boyle
Jr
22:19
7:15
26
Megan Boyle
Fr
22:37
7:21
28
Britney Edwards
Jr
22:42
7:22
29
Sophia Grubb
Jr
22:42
7:22
30
Kelly Meusborn
Jr
23:19
7:34
32
Zaidee Shaw
Sr
25:08
8:10
35
6 Franklin (EG)
6-6-5-6-6
Gap: 8:47
121:43
24:21
7:54
158 Anna Nguyen
Sr
22:00
7:09
24
Emily Jumper
Sr
22:09
7:11
25
Alysia Mercado
Jr
22:37
7:21
27
King Lam Au
Sr
24:10
7:51
33
Sophie Grusie
Jr
30:47
10:00
49








7 Pleasant Grove
7-7-7-7-7
Gap: 5:00
128:38
25:44
8:21
186 Aryana Archulet
Jr
23:02
7:29
31
Lily Silva
Jr
25:06
8:09
34
Kaitlyn Wagner
Sr
25:35
8:18
37
Nellie Jimenez
Jr
26:53
8:44
40
Anna Kilgrow
Sr
28:02
9:06
44
Farah Jammal
Sr
30:27
9:53
46




8 Grant
8-8-8-8-8
Gap: 9:40
155:36
31:07
10:06
230 Hope Cowell
Sr
27:27
8:55
41
Angela Jimenez
Sr
27:42
9:00
43
Selena Rodrigue
Sr
28:59
9:25
45
Dalicia Crain
Sr
34:21
11:09
50
Dennis Silva
Sr
37:07
12:03
51








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:25
105:45
21:09
6:52
23 Chase Worthen
Jr
19:45
6:25
1
Gabriell Dyer
Jr
20:20
6:36
2
Juliet Batturar
Jr
21:30
6:59
3
Mallory Shingle
Sr
22:00
7:09
8
Amanda Larivee
Sr
22:10
7:12
9
Alanna Appel
Jr
22:10
7:12
10
Macie Tanaka
Sr
22:48
7:24
12
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR)
2 Davis Sr.
2-2-2-2-2
Gap: 0:59
108:47
21:45
7:04
33 Adria Lammers
Jr
21:30
6:59
4
Elise Chu
Jr
21:30
6:59
5
Jasmine Casillas
Jr
21:34
7:00
6
Claire Dicker
Sr
21:44
7:03
7
Zoe Juanitas
Sr
22:29
7:18
11
Alexandr Diaz
Jr
23:08
7:31
13
Julia Zabala
Jr
23:33
7:39
14
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 5:14
139:36
27:55
9:04
85 Tabbi Lai
Sr
25:08
8:10
15
Cassandr Cheek
Sr
26:15
8:31
16
Nima Singh
Sr
27:38
8:58
17
Myra Singh
Jr
30:13
9:49
18
Lianna Anderson
Sr
30:22
9:52
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:31
115:33
23:07
7:30
22 Alanna Appel
Jr
22:10
7:12
1
Macie Tanaka
Sr
22:48
7:24
2
Isabela Garcia
Jr
23:21
7:35
4
Danielle Patton
Sr
23:33
7:39
6
Jessica Danens
Jr
23:41
7:41
9
Samantha Gallia
Jr
23:49
7:44
10
Isabella Saca
Jr
25:56
8:25
14
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR)
2 Davis Sr.
2-2-2-2-2
Gap: 0:44
117:41
23:32
7:39
34 Alexandr Diaz
Jr
23:08
7:31
3
Julia Zabala
Jr
23:33
7:39
5
Sarah Sherwin
Jr
23:33
7:39
7
Abby Meyer
Jr
23:35
7:39
8
Mikayla Finver
Sr
23:52
7:45
11
Alessand Corsten
Jr
24:21
7:54
12
Jodie Stroeve
Jr
24:26
7:56
13
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
2-1-1-1-1
Gap: 0:36
123:10
24:38
8:00
20 Alessand Corsten
Jr
24:21
7:54
2
Jodie Stroeve
Jr
24:26
7:56
3
Isabella Babich
Jr
24:35
7:59
4
Geneviev Kirsch
Jr
24:51
8:04
5
Kate Gieschen
Jr
24:57
8:06
6
Robyn Fields
Sr
25:50
8:23
7
Sadie Brown
Jr
25:52
8:24
8
2 St. Francis
1-2-2-2-2
Gap: 5:01
131:18
26:16
8:32
43 Samantha Gallia
Jr
23:49
7:44
1
Isabella Saca
Jr
25:56
8:25
9
Sophie Huang
Jr
25:59
8:26
10
Vanessa Silva
Sr
26:44
8:41
11
Emily Reinl
Sr
28:50
9:22
12








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Savanna McGrew Fr St. Francis 14:21 6:31 1/12 1/12 1/8
2 Jessica Hamstengel So Pleasant Grove 14:34 6:37
3 Hallie Lassiter So Davis Sr. 14:45 6:42
4 Sage Taylor Fr Davis Sr. 14:55 6:47
5 Rachael Roach Fr Pleasant Grove 14:57 6:48
6 Ashley Reid Fr St. Francis 15:02 6:50 2/12 2/12 3/7
7 Esther Wang So Davis Sr. 15:04 6:51
8 Michaela Mark So St. Francis 15:09 6:53 3/12 3/12 2/6 15:02 15:02 15:02
9 Allie Lourim So St. Francis 15:14 6:55 4/12 4/12 1/5
10 Meghan Bobrowsky So Davis Sr. 15:17 6:57
11 Rachel Victor So Pleasant Grove 15:39 7:07
12 Avery Asera So Davis Sr. 15:41 7:08
13 Alana Reyna Fr St. Francis 15:42 7:08 5/12 5/12 2/4
14 Emily Talbert So Davis Sr. 15:43 7:09
15 Carolina Leshuk So Davis Sr. 15:46 7:10
16 Kaylah Ball Fr Elk Grove 15:47 7:10
17 Jeanne Kim So Davis Sr. 15:48 7:11
18 Victoria Kane Fr St. Francis 15:57 7:15 6/12 6/12 2/4
19 Amanda Nazario Fr Davis Sr. 16:07 7:20
20 Arielle Fletter So Davis Sr. 16:18 7:25
21 Maya Lawton So Davis Sr. 16:18 7:25
22 Willa Moffatt So Davis Sr. 16:25 7:28
23 Erica Cradeur Fr St. Francis 16:31 7:30 7/12 7/12 2/4
24 Lyla Schoenig Fr Davis Sr. 16:31 7:30
25 Emily Kline Fr Pleasant Grove 16:49 7:39
26 Sophie Peters So St. Francis 16:58 7:43 8/12 8/12 2/4 15:23 15:23 15:23 You ROCK Troubadour! (BP)
27 Shayna Davis So Sheldon 17:12 7:49
28 Danielle Levin So Elk Grove 17:15 7:50
29 Luisa Sienknecht So Davis Sr. 17:21 7:53
30 Lauren Hartwell Fr Pleasant Grove 17:24 7:55
31 Sophie Bishop Fr Davis Sr. 17:28 7:56
32 Jordan Brown Fr Grant 17:35 8:00
33 Asia Madison So Franklin (EG) 17:36 8:00
34 Claire Benner Fr Pleasant Grove 17:44 8:04
35 Annabelle Zhou So Davis Sr. 17:44 8:04
36 Jenna Meyer Fr Davis Sr. 17:46 8:05
37 Kyra Kwong Fr Elk Grove 17:50 8:06
38 Anna Young So Davis Sr. 17:55 8:09
39 Julia Fedorenko Jr St. Francis 18:00 8:11 9/12 9/12 2/4 You ROCK Troubadour! (BP)
40 Isabella Ainsworth So Davis Sr. 18:00 8:11
41 Jean Yasis So Sheldon 18:02 8:12
42 Emily Komessar So Davis Sr. 18:09 8:15
43 Chynna Hinrichsen Fr St. Francis 18:20 8:20 10/12 10/12 2/3
44 Bayleigh Mitchell So Monterey Trail 18:22 8:21
45 Tess Mcdaniel So Davis Sr. 18:24 8:22
46 Cecilie Kjellberg So Davis Sr. 18:37 8:28
47 Julissa Avila Fr Franklin (EG) 18:45 8:31
48 Emily Warren Fr Sheldon 18:51 8:34
49 Hannah Kool Fr Pleasant Grove 18:56 8:36
50 Abigail Corral Fr Sheldon 18:59 8:38
51 Marissa Wong So Davis Sr. 19:05 8:40
52 Chloe Agustin Fr Franklin (EG) 19:08 8:42
53 Emily Dewolfe So Pleasant Grove 19:10 8:43
54 Kaitlin Lange So St. Francis 19:16 8:45 11/12 11/12 2/3 17:44 17:44 17:44
55 Alison Dewolfe So Pleasant Grove 19:19 8:47
56 Erica Carpenter So Pleasant Grove 19:20 8:47
57 Lucy Shauman So Davis Sr. 19:24 8:49
58 Michelle Acoba So Davis Sr. 19:24 8:49
59 Tulinh Nguyen So Monterey Trail 19:27 8:50
60 Lauren Wienker So Davis Sr. 19:28 8:51
61 Annie Cui Fr Davis Sr. 19:31 8:52
62 Hannah Slagle So St. Francis 19:32 8:53 12/12 12/12 2/2 17:19 17:19 17:19
63 Isabel Selling Fr Elk Grove 20:20 9:15
64 Karina Records Fr Sheldon 20:20 9:15
65 Amanda Bowler So Davis Sr. 20:51 9:29
66 Yuanqi Zhou So Davis Sr. 21:34 9:48
67 Vivienne Diep Fr Pleasant Grove 21:37 9:50
68 Julianna Diggs So Davis Sr. 21:53 9:57
69 Isabel Alvarez So Davis Sr. 21:53 9:57
70 Abby Reina-guerra Fr Davis Sr. 22:15 10:07
71 Rebekah Williams Fr Sheldon 22:21 10:10
72 Laura Hiller So Davis Sr. 22:23 10:10
73 Rashada Hameed Fr Sheldon 23:05 10:30
74 Ariela Garnica Fr Sheldon 24:01 10:55
75 Sumaiyah Hossain So Sheldon 27:17 12:24
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
3-2-1-1-1
Gap: 0:56
75:42
15:08
6:53
36 Hallie Lassiter
So
14:45
6:42
3
Sage Taylor
Fr
14:55
6:47
4
Esther Wang
So
15:04
6:51
7
Meghan Bobrowsk
So
15:17
6:57
10
Avery Asera
So
15:41
7:08
12
Emily Talbert
So
15:43
7:09
14
Carolina Leshuk
So
15:46
7:10
15
2 St. Francis
1-2-2-1-2
Gap: 1:21
75:28
15:06
6:52
37 Savanna McGrew
Fr
14:21
6:31
1
Ashley Reid
Fr
15:02
6:50
6
Michaela Mark
So
15:09
6:53
8
Allie Lourim
So
15:14
6:55
9
Alana Reyna
Fr
15:42
7:08
13
Victoria Kane
Fr
15:57
7:15
16
Erica Cradeur
Fr
16:31
7:30
17
3 Pleasant Grove
2-2-3-3-3
Gap: 2:50
79:23
15:53
7:13
56 Jessica Hamsteng
So
14:34
6:37
2
Rachael Roach
Fr
14:57
6:48
5
Rachel Victor
So
15:39
7:07
11
Emily Kline
Fr
16:49
7:39
18
Lauren Hartwell
Fr
17:24
7:55
20
Claire Benner
Fr
17:44
8:04
21
Hannah Kool
Fr
18:56
8:36
24
4 Sheldon
4-4-4-4-4
Gap: 3:08
93:24
18:41
8:29
115 Shayna Davis
So
17:12
7:49
19
Jean Yasis
So
18:02
8:12
22
Emily Warren
Fr
18:51
8:34
23
Abigail Corral
Fr
18:59
8:38
25
Karina Records
Fr
20:20
9:15
26
Rebekah Williams
Fr
22:21
10:10
27
Rashada Hameed
Fr
23:05
10:30
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
1-1-1-1-1
Gap: 0:35
79:42
15:56
7:15
17 Emily Talbert
So
15:43
7:09
1
Carolina Leshuk
So
15:46
7:10
2
Jeanne Kim
So
15:48
7:11
3
Amanda Nazario
Fr
16:07
7:20
5
Arielle Fletter
So
16:18
7:25
6
Maya Lawton
So
16:18
7:25
7
Willa Moffatt
So
16:25
7:28
8
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:23
85:46
17:09
7:48
48 Victoria Kane
Fr
15:57
7:15
4
Erica Cradeur
Fr
16:31
7:30
9
Sophie Peters
So
16:58
7:43
10
Julia Fedorenk
Jr
18:00
8:11
12
Chynna Hinrichs
Fr
18:20
8:20
13
Kaitlin Lange
So
19:16
8:45
16
Hannah Slagle
So
19:32
8:53
19
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 1:36
94:29
18:54
8:35
75 Claire Benner
Fr
17:44
8:04
11
Hannah Kool
Fr
18:56
8:36
14
Emily Dewolfe
So
19:10
8:43
15
Alison Dewolfe
So
19:19
8:47
17
Erica Carpente
So
19:20
8:47
18
Vivienne Diep
Fr
21:37
9:50
20




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.