St. Francis Results from the Sac Joaquin Section Finals at Sierra College on 11/16/02

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alexander, Megan So V 19:44 6:35 3 11/63 4/7 4/14 1/8 You ROCK Troubadour! (SBP)
Anderson, Jaime Sr JV 22:11 7:24 3 2/21 1/7 8/14 2/7 21:21 21:21 21:21 21:21 You ROCK Troubadour! (SBP)
Banks, Rachel F/S 14:32 7:16 2 35/45 6/7 6/7 2/4 You ROCK Troubadour! (SBP)
Bates, Catelyn F/S 13:54 6:57 2 25/45 4/7 4/7 3/5 You ROCK Troubadour! (SBP)
Beckett-Hile, Sarah So V 21:38 7:13 3 39/63 7/7 7/14 2/6 You ROCK Troubadour! (SBP)
Buehler, Collen F/S 13:17 6:39 2 15/45 1/7 1/7 9/11 You ROCK Troubadour! (SBP)
Caruso, Caitlyn F/S 16:16 8:08 2 43/45 7/7 7/7 3/3 You ROCK Troubadour! (SBP)
Cohen, Rabecca JV 26:54 8:58 3 19/21 7/7 14/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
Corbett, Meaghan JV 25:01 8:20 3 15/21 6/7 13/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
Emmerich, Megan Jr JV 24:06 8:02 3 10/21 3/7 10/14 2/3 You ROCK Troubadour! (SBP)
Gregory, Sarah So F/S 13:52 6:56 2 24/45 3/7 3/7 4/8
Hartman, Katie Jr V 19:07 6:22 3 6/63 3/7 3/14 1/9 20:20
(1:13,6.0)
20:20
(1:13,6.0)
20:20
(1:13,6.0)
20:20
(1:13,6.0)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Krtil, Sarah Sr V 18:24 6:08 3 2/63 1/7 1/14 2/15 You ROCK Troubadour! (SBP)
Lee, Jacquelyn F/S 13:24 6:42 2 18/45 2/7 2/7 6/9 You ROCK Troubadour! (SBP)
Meltuedt, Mairin V 20:15 6:45 3 19/63 5/7 5/14 1/8 You ROCK Troubadour! (SBP)
Moore, Ashley Sr JV 22:12 7:24 3 3/21 2/7 9/14 1/3
Sanchez, Cristina Sr V 18:58 6:19 3 4/63 2/7 2/14 1/10 22:04
(3:06,14.0)
22:04
(3:06,14.0)
19:54
(0:56,4.7)
19:54
(0:56,4.7)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Stone, Andrea JV 24:17 8:06 3 12/21 4/7 11/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
Toole, Maggie So V 20:27 6:49 3 22/63 6/7 6/14 1/7 20:54
(0:27,2.2)
20:54
(0:27,2.2)
20:54
(0:27,2.2)
20:54
(0:27,2.2)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Turner, Kari Jr JV 24:44 8:15 3 13/21 5/7 12/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
Wong, Danielle F/S 14:23 7:12 2 33/45 5/7 5/7 2/4 You ROCK Troubadour! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/8 96:28
1:51
3 6:26 6:08 6:45 37 6:26 104:31
(8:03,7.7)
104:31
(8:03,7.7)
103:53
(7:25,7.1%)
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR) Sarah Krtil (2), Cristina Sanchez (3), Katie Hartman (5), Megan Alexander (10), Mairin Meltuedt (17)
JV 1st 5 1/2 117:30
2:33
3 7:50 7:24 8:15 18 7:50 Jaime Anderson (1), Ashley Moore (2), Megan Emmerich (4), Andrea Stone (5), Kari Turner (6)
F/S 1st 5 4/4 68:50
1:06
2 6:53 6:39 7:12 71 6:35 Collen Buehler (9), Jacquelyn Lee (11), Sarah Gregory (15), Catelyn Bates (16), Danielle Wong (20)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kim Crouch PLACER 18:20 6:07
2 Sarah Krtil Sr St. Francis 18:24 6:08 1/7 1/14 2/15 You ROCK Troubadour! (SBP)
3 Charise Mcnair SIERRA 18:54 6:18
4 Cristina Sanchez Sr St. Francis 18:58 6:19 2/7 2/14 1/10 22:04
(3:06)
22:04
(3:06)
19:54
(0:56)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, SBP)
5 Amanda Burkhardt PONDEROSA 19:05 6:22
6 Katie Hartman Jr St. Francis 19:07 6:22 3/7 3/14 1/9 20:20
(1:13)
20:20
(1:13)
20:20
(1:13)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, SBP)
7 Andrea Gruber PLACER 19:16 6:25
8 Bethany Gardner DEL ORO 19:25 6:28
9 Caitlin Morgan UNION MINE 19:29 6:30
10 Liz Wagner DEL ORO 19:37 6:32
11 Megan Alexander So St. Francis 19:44 6:35 4/7 4/14 1/8 You ROCK Troubadour! (SBP)
12 Rachel Bates DEL ORO 19:45 6:35
13 Kristy Page OAKMONT 19:56 6:39
14 Katie Vaughan PLACER 19:59 6:40
15 Eric Tomlinson OAKMONT 20:01 6:40
16 Kaitlyn Wise OAKMONT 20:03 6:41
17 Amanda Gillming PLACER 20:05 6:42
18 Nellie Giammona BEAR RIVER 20:08 6:43
19 Mairin Meltuedt St. Francis 20:15 6:45 5/7 5/14 1/8 You ROCK Troubadour! (SBP)
20 Stephanie Sconberg OAKMONT 20:22 6:47
21 Christina Buck PLACER 20:23 6:48
22 Maggie Toole So St. Francis 20:27 6:49 6/7 6/14 1/7 20:54
(0:27)
20:54
(0:27)
20:54
(0:27)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR, SBP)
23 Keri Buck PLACER 20:28 6:49
24 Amanda Judy VANDEN 20:32 6:51
25 Hillary Trainor UNION MINE 20:39 6:53
26 Brittany Allison EL DORADO 20:41 6:54
27 Hayley Soderlund ROSEVILLE 20:42 6:54
28 Brittany Proctor SIERRA 20:43 6:54
29 Eliese Rulifson DEL ORO 20:43 6:54
30 Jessica Rendon ROSEVILLE 20:45 6:55
31 Ashley Barry DIXON 20:55 6:58
32 Nicole Hart SONORA 20:56 6:59
33 Megan Riggs OAKMONT 21:10 7:03
34 Michelle Born OAKMONT 21:18 7:06
35 Heather Akin EL DORADO 21:19 7:06
36 Eileen Howard PLACER 21:24 7:08
37 Katrina Stoneback UNION MINE 21:28 7:09
38 Donna Howe UNION MINE 21:35 7:12
39 Sarah Beckett-Hile So St. Francis 21:38 7:13 7/7 7/14 2/6 You ROCK Troubadour! (SBP)
40 Stephanie Jamenez SIERRA 21:43 7:14
41 Katelyn Mcgehee MANTECA 21:46 7:15
42 Dana Parker EL DORADO 21:47 7:16
43 Kaeli Roberts DEL ORO 21:55 7:18
44 Jill Tokutomi DEL ORO 22:01 7:20
45 Kerrie Parker EL DORADO 22:02 7:21
46 Jessica Ogden DEL ORO 22:06 7:22
47 Brittany Wulfert EL CAMINO 22:23 7:28
48 Jaime Sconberg OAKMONT 22:26 7:29
49 Lauren Aguilera EL DORADO 22:28 7:29
50 Amber Winter UNION MINE 22:36 7:32
51 Crystal Cumpston SONORA 23:37 7:52
52 Susanna Gray SONORA 23:56 7:59
53 Camilla Cook PONDEROSA 24:07 8:02
54 Brittany Swars PONDEROSA 24:34 8:11
55 Chrissy Roberts SONORA 24:37 8:12
56 Amber Pastor PONDEROSA 24:40 8:13
57 Sarah Dryden UNION MINE 24:42 8:14
58 Nicole Johnson PONDEROSA 24:59 8:20
59 Rebecca Lauritzen UNION MINE 25:15 8:25
60 Ashley Mcclung SONORA 25:50 8:37
61 Lauren Foster SONORA 26:17 8:46
62 Annie Kimmerlein EL DORADO 26:49 8:56
63 Tine Van brussel SONORA 28:02 9:21
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
2-1-1-1-1
Gap: 1:51
96:28
19:18
6:26
37 Sarah Krtil
Sr
18:24
6:08
2
Cristina Sanchez
Sr
18:58
6:19
3
Katie Hartman
Jr
19:07
6:22
5
Megan Alexande
So
19:44
6:35
10
Mairin Meltuedt

20:15
6:45
17
Maggie Toole
So
20:27
6:49
20
Sarah Beckett-
So
21:38
7:13
32
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR)
2 PLACER
1-2-2-2-2
Gap: 2:03
98:03
19:37
6:32
55 Kim Crouch
-
18:20
6:07
1
Andrea Gruber
-
19:16
6:25
6
Katie Vaughan
-
19:59
6:40
13
Amanda Gillming
-
20:05
6:42
16
Christin Buck
-
20:23
6:48
19
Keri Buck
-
20:28
6:49
21
Eileen Howard
-
21:24
7:08
29
3 OAKMONT
6-4-4-4-3
Gap: 1:14
101:32
20:18
6:46
85 Kristy Page
-
19:56
6:39
12
Eric Tomlinso
-
20:01
6:40
14
Kaitlyn Wise
-
20:03
6:41
15
Stephani Sconberg
-
20:22
6:47
18
Megan Riggs
-
21:10
7:03
26
Michelle Born
-
21:18
7:06
27
Jaime Sconberg
-
22:26
7:29
38
3 DEL ORO
4-3-3-3-3
Gap: 2:30
101:25
20:17
6:46
85 Bethany Gardner
-
19:25
6:28
7
Liz Wagner
-
19:37
6:32
9
Rachel Bates
-
19:45
6:35
11
Eliese Rulifson
-
20:43
6:54
24
Kaeli Roberts
-
21:55
7:18
34
Jill Tokutomi
-
22:01
7:20
35
Jessica Ogden
-
22:06
7:22
37
5 UNION MINE
5-5-5-5-5
Gap: 3:07
105:47
21:09
7:03
131 Caitlin Morgan
-
19:29
6:30
8
Hillary Trainor
-
20:39
6:53
22
Katrina Stonebac
-
21:28
7:09
30
Donna Howe
-
21:35
7:12
31
Amber Winter
-
22:36
7:32
40
Sarah Dryden
-
24:42
8:14
47
Rebecca Lauritze
-
25:15
8:25
49
6 EL DORADO
7-7-6-6-6
Gap: 1:47
108:17
21:39
7:13
159 Brittany Allison
-
20:41
6:54
23
Heather Akin
-
21:19
7:06
28
Dana Parker
-
21:47
7:16
33
Kerrie Parker
-
22:02
7:21
36
Lauren Aguilera
-
22:28
7:29
39
Annie Kimmerle
-
26:49
8:56
52




7 PONDEROSA
3-6-7-7-7
Gap: 5:54
117:25
23:29
7:50
185 Amanda Burkhard
-
19:05
6:22
4
Camilla Cook
-
24:07
8:02
43
Brittany Swars
-
24:34
8:11
44
Amber Pastor
-
24:40
8:13
46
Nicole Johnson
-
24:59
8:20
48








8 SONORA
8-8-8-8-8
Gap: 4:54
118:56
23:47
7:56
203 Nicole Hart
-
20:56
6:59
25
Crystal Cumpston
-
23:37
7:52
41
Susanna Gray
-
23:56
7:59
42
Chrissy Roberts
-
24:37
8:12
45
Ashley Mcclung
-
25:50
8:37
50
Lauren Foster
-
26:17
8:46
51
Tine Van brussel
-
28:02
9:21
53
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jessica Wilson DEL ORO 21:50 7:17
2 Jaime Anderson Sr St. Francis 22:11 7:24 1/7 8/14 2/7 21:21 21:21 21:21 You ROCK Troubadour! (SBP)
3 Ashley Moore Sr St. Francis 22:12 7:24 2/7 9/14 1/3
4 Laura Joseph DEL ORO 22:27 7:29
5 Michele Belvins DEL ORO 23:05 7:42
6 Casey Fulmer PLACER 23:26 7:49
7 Severa Salazar ESCALON 23:41 7:54
8 Renee Reynolds OAKDALE 23:57 7:59
9 Deena Elwan OAKMONT 24:01 8:00
10 Megan Emmerich Jr St. Francis 24:06 8:02 3/7 10/14 2/3 You ROCK Troubadour! (SBP)
11 Kristie Davis NATOMAS 24:08 8:03
12 Andrea Stone St. Francis 24:17 8:06 4/7 11/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
13 Kari Turner Jr St. Francis 24:44 8:15 5/7 12/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
14 Meg Alcorn ESCALON 24:55 8:18
15 Meaghan Corbett St. Francis 25:01 8:20 6/7 13/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
16 Nicole Disilvestro ESCALON 25:34 8:31
17 Jana Howarth ESCALON 26:21 8:47
18 Jayme Goulet ESCALON 26:23 8:48
19 Rabecca Cohen St. Francis 26:54 8:58 7/7 14/14 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
20 Tracy Park ESCALON 27:24 9:08
21 Melanie Hanlon ESCALON 28:13 9:24
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:33
117:30
23:30
7:50
18 Jaime Anderson
Sr
22:11
7:24
1
Ashley Moore
Sr
22:12
7:24
2
Megan Emmerich
Jr
24:06
8:02
4
Andrea Stone

24:17
8:06
5
Kari Turner
Jr
24:44
8:15
6
Meaghan Corbett

25:01
8:20
8
Rabecca Cohen

26:54
8:58
12
2 ESCALON
2-2-2-2-2
Gap: 2:42
126:54
25:23
8:28
40 Severa Salazar
-
23:41
7:54
3
Meg Alcorn
-
24:55
8:18
7
Nicole Disilves
-
25:34
8:31
9
Jana Howarth
-
26:21
8:47
10
Jayme Goulet
-
26:23
8:48
11
Tracy Park
-
27:24
9:08
13
Melanie Hanlon
-
28:13
9:24
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Stephanie Eastman PLACER 12:17 6:09
2 Erin Platter MIRA LOMA 12:24 6:12
3 Marge Kalhor ROSEVILLE 12:37 6:19
4 Emily Feenstra PLACER 12:40 6:20
5 Jodie Leal OAKDALE 12:42 6:21
6 Allie Haney PLACER 12:45 6:23
7 Erica Bundensen DIXON 12:47 6:24
8 Rachael Scheuring-t PONDEROSA 12:57 6:29
9 Allison Steinkamp ROSEVILLE 12:58 6:29
10 Erin Klousner OAKMONT 12:59 6:30
11 Lindsey Wilson-t PONDEROSA 12:59 6:30
12 Sheylane Heffner-t PONDEROSA 13:04 6:32
13 Melissa Cosen UNION MINE 13:10 6:35
14 Nikki Rissetto OAKDALE 13:14 6:37
15 Collen Buehler St. Francis 13:17 6:39 1/7 1/7 9/11 You ROCK Troubadour! (SBP)
16 Hannah Mayfield-t PONDEROSA 13:19 6:40
17 Jen Beck OAKMONT 13:20 6:40
18 Jacquelyn Lee St. Francis 13:24 6:42 2/7 2/7 6/9 You ROCK Troubadour! (SBP)
19 Amy Picanco-t PONDEROSA 13:30 6:45
20 Jessica Westphall OAKMONT 13:33 6:47
21 Jessica Smith-t PONDEROSA 13:37 6:49
22 Christy Perisho UNION MINE 13:37 6:49
23 Amy Elmgren PLACER 13:42 6:51
24 Sarah Gregory So St. Francis 13:52 6:56 3/7 3/7 4/8
25 Catelyn Bates St. Francis 13:54 6:57 4/7 4/7 3/5 You ROCK Troubadour! (SBP)
26 Audrey Hayward ROSEVILLE 13:59 7:00
27 Beth Weissbart-i PONDEROSA 14:04 7:02
28 Melissa Mcbath-i PONDEROSA 14:06 7:03
29 Anna Parker DEL ORO 14:07 7:04
30 Carla Souza ROSEVILLE 14:08 7:04
31 Lauren Jabusch DEL ORO 14:20 7:10
32 Sam Uptian-villa DEL ORO 14:22 7:11
33 Danielle Wong St. Francis 14:23 7:12 5/7 5/7 2/4 You ROCK Troubadour! (SBP)
34 Emily Alexander ROSEVILLE 14:26 7:13
35 Rachel Banks St. Francis 14:32 7:16 6/7 6/7 2/4 You ROCK Troubadour! (SBP)
36 Alyce Hartman UNION MINE 14:33 7:17
37 Diona Frost ROSEVILLE 14:35 7:18
38 Danielle Chapman OAKMONT 14:48 7:24
39 Megan Nihan ROSEVILLE 14:54 7:27
40 Kim Mcclung SONORA 14:57 7:29
41 Kelcie Lamberton SONORA 15:04 7:32
42 Kim Cooke PLACER 15:20 7:40
43 Caitlyn Caruso St. Francis 16:16 8:08 7/7 7/7 3/3 You ROCK Troubadour! (SBP)
44 Stephanie Styre SONORA 17:15 8:38
45 Maya Taylor PLACER 19:34 9:47
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 PONDEROSA
3-3-2-2-1
Gap: 0:33
65:49
13:10
6:35
42 Rachael Scheurin
-
12:57
6:29
5
Lindsey Wilson-t
-
12:59
6:30
7
Sheylane Heffner-
-
13:04
6:32
8
Hannah Mayfield
-
13:19
6:40
10
Amy Picanco-
-
13:30
6:45
12
Jessica Smith-t
-
13:37
6:49
13
Beth Weissbar
-
14:04
7:02
18
2 PLACER
1-1-1-1-2
Gap: 3:03
66:44
13:21
6:40
47 Stephani Eastman
-
12:17
6:09
1
Emily Feenstra
-
12:40
6:20
3
Allie Haney
-
12:45
6:23
4
Amy Elmgren
-
13:42
6:51
14
Kim Cooke
-
15:20
7:40
25
Maya Taylor
-
19:34
9:47
27




3 ROSEVILLE
2-2-3-3-3
Gap: 1:49
68:08
13:38
6:49
65 Marge Kalhor
-
12:37
6:19
2
Allison Steinkam
-
12:58
6:29
6
Audrey Hayward
-
13:59
7:00
17
Carla Souza
-
14:08
7:04
19
Emily Alexande
-
14:26
7:13
21
Diona Frost
-
14:35
7:18
23
Megan Nihan
-
14:54
7:27
24
4 St. Francis
4-4-4-4-4
Gap: 1:06
68:50
13:46
6:53
71 Collen Buehler

13:17
6:39
9
Jacquely Lee

13:24
6:42
11
Sarah Gregory
So
13:52
6:56
15
Catelyn Bates

13:54
6:57
16
Danielle Wong

14:23
7:12
20
Rachel Banks

14:32
7:16
22
Caitlyn Caruso

16:16
8:08
26
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

9 races + combined.


All Boys Races

15 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 2 mi
All at 3 mi
All at 2 mi
Fr D1 Cristian Morinico, , 10:37, HIRAM JOHNSON SHELDON, 56:07, 21
Fr D2 Sam Doshier, , 10:43, NAPA JESUIT, 55:44, 15
Fr D3 Garret Enfausto, , 10:52, OAKMONT EL DORADO, 57:28, 26
Fr D4 Matt Smolich, , 11:45, CBS BRET HARTE, 65:36, 15
JV D12 German Flores, , 17:03, JESUIT JESUIT, 88:42, 17
JV D345 Art Cabrera, , 18:31, RIVERBANK RIVERBANK, 96:35, 21
So D1 Jake Matthews, , 10:15, FOLSOM FOLSOM, 53:48, 32
So D2 Greg Imamura, , 10:18, BELLA VISTA JESUIT, 54:05, 27
So D3 Nathaniel Cook, , 10:38, PONDEROSA ROSEVILLE, 57:20, 17
So D4 Steve Coleman, , 10:56, RODRIGUEZ RIPON, 60:55, 22
V D1 Oscar Uribe, , 15:49, GRACE DAVIS GRACE DAVIS, 82:39, 51
V D2 Austin Ramos, , 15:45, JESUIT JESUIT, 80:32, 29
V D3 Jasper Peach, , 15:56, PLACER OAKMONT, 83:44, 32
V D4 Scott Balcao, , 16:29, ST. MARYS-S RIVERBANK, 87:33, 69
V D5 Kyle Hess, , 18:23, JIM ELLIOT JIM ELLIOT, 98:16, 17