St. Francis Results from the Delta League #1 at Granite Regional Park on 9/28/16

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmnts
Appel, Alyssa Fr F/S 22:24 10:17 2.18 62/65 22/23 22/23 2/2
Bell, Gabby Fr F/S 18:29.7 8:29 2.18 52/65 17/23 17/23 2/2
Berry, Marli Fr F/S 16:34.3 7:36 2.18 30/65 7/23 7/23 2/3
Breslau, Sophia Fr F/S 22:42.4 10:25 2.18 64/65 23/23 23/23 2/2
Cradeur, Erica Jr V 21:17.9 6:55 3.08 35/112 12/24 12/24 2/3
Debenedetti, Sophie So V 18:48.5 6:06 3.08 6/112 3/24 3/24 1/7 19:26
(0:38,3.2)
19:26
(0:38,3.2)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Dickson, Jazi Sr V 26:43.2 8:41 3.08 96/112 23/24 23/24 2/2 You ROCK Troubadour! (BP)
Dunlay, Madeline Fr F/S 18:24.6 8:27 2.18 50/65 15/23 15/23 2/2
Fauria, Isabella Fr V 18:10.3 5:54 3.08 2/112 2/24 2/24 1/7
Gaston, Katherine Sr V 25:47.7 8:23 3.08 84/112 20/24 20/24 2/2 24:39 24:39
Grassel, Isabelle So F/S 17:19.7 7:57 2.18 44/65 11/23 11/23 2/2
Harrison, Grace Fr F/S 16:35 7:36 2.18 32/65 8/23 8/23 2/2
Hinrichsen, Chynna Jr V 25:20.3 8:14 3.08 81/112 18/24 18/24 2/2
Hollenbach, Emma Fr V 18:55.8 6:09 3.08 8/112 5/24 5/24 1/7
Ladd, Meghan Fr F/S 16:09.6 7:25 2.18 28/65 6/23 6/23 2/3
Largent, Kayla Fr F/S 18:27.5 8:28 2.18 51/65 16/23 16/23 2/2
Lee, Teresa Jr V 21:13.3 6:53 3.08 33/112 11/24 11/24 2/4 21:25
(0:12,0.9)
21:25
(0:12,0.9)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Lopez, Monet Sr V 26:43.1 8:40 3.08 95/112 22/24 22/24 2/2 You ROCK Troubadour! (BP)
Lourim, Allie Sr V 20:09 6:33 3.08 15/112 7/24 7/24 1/7 20:28
(0:19,1.5)
20:28
(0:19,1.5)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Lourim, Cassidy So V 20:41.3 6:43 3.08 23/112 8/24 8/24 1/7 21:24
(0:43,3.3)
21:24
(0:43,3.3)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Lynch, Noelle So F/S 14:27.3 6:38 2.18 5/65 1/23 1/23 2/6
McBride, Nicole Fr F/S 14:55.3 6:51 2.18 12/65 3/23 3/23 2/6
McGrew, Savanna Jr V 22:17.3 7:14 3.08 43/112 14/24 14/24 2/2 21:15 21:15
Nkadi, Ava Jr V 21:12.4 6:53 3.08 32/112 10/24 10/24 2/6 20:17 19:10
Nolan, Lauren Jr V 25:00.3 8:07 3.08 79/112 17/24 17/24 2/2
Pahos, Marie So V 21:11.5 6:53 3.08 31/112 9/24 9/24 2/6
Pena, Kathryn Sr V 26:36.4 8:38 3.08 94/112 21/24 21/24 2/2
Petersen, Marisa Fr F/S 17:29.2 8:01 2.18 45/65 12/23 12/23 2/2
Ramm, Elizabeth Fr F/S 16:36.1 7:37 2.18 34/65 9/23 9/23 2/2
Reyna, Alana Jr V 19:59.7 6:30 3.08 13/112 6/24 6/24 1/7
Rogers, Grace So F/S 15:24.6 7:04 2.18 15/65 5/23 5/23 2/4
Rudis, Isabella Jr V 23:01.5 7:29 3.08 51/112 15/24 15/24 2/2
Seifert, Megan Fr F/S 17:01.6 7:49 2.18 39/65 10/23 10/23 2/2
Sieverts, Amanda So V 23:43.8 7:42 3.08 62/112 16/24 16/24 2/2
Silva, Haley Fr V 18:53.7 6:08 3.08 7/112 4/24 4/24 1/7
Slagle, Hannah Sr V 25:43.8 8:21 3.08 83/112 19/24 19/24 2/2
Tanner, A.j. So F/S 15:11.7 6:58 2.18 14/65 4/23 4/23 2/5 You ROCK Troubadour! (BP)
Tran, Samantha Jr V 21:49.8 7:05 3.08 38/112 13/24 13/24 1/3
Utter, Katya Fr F/S 20:12.4 9:16 2.18 60/65 20/23 20/23 2/2
Utter, Sasha Fr F/S 20:11.8 9:16 2.18 59/65 19/23 19/23 2/2
Vandegrift, Sydney Jr V 17:37.3 5:43 3.08 1/112 1/24 1/24 1/7 17:38
(0:01,0.1)
17:38
(0:01,0.1)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Venegas, Juliana Fr F/S 21:02.4 9:39 2.18 61/65 21/23 21/23 2/2
Vessigault, Chloe So F/S 18:31.9 8:30 2.18 53/65 18/23 18/23 2/2
Walbeck, Olivia Fr F/S 18:24.4 8:27 2.18 49/65 14/23 14/23 2/2
Watson, Morgan So F/S 14:49.5 6:48 2.18 11/65 2/23 2/23 3/6
Wetch, Halena So F/S 17:50.7 8:11 2.18 48/65 13/23 13/23 2/2
Zavala, Penelope Jr V 29:22.6 9:32 3.08 106/112 24/24 24/24 2/2
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • BP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/7 92:26
1:19
3.08 6:00 5:43 6:09 24 6:00 95:18
(2:53,3.0)
95:26
(3:00,3.2)
92:25 SF Track/XC ROCKS! (LY, LR) Sydney Vandegrift (1), Isabella Fauria (2), Sophie Debenedetti (6), Haley Silva (7), Emma Hollenbach (8)
V 2nd 5 2/6 103:14
1:13
3.08 6:42 6:30 6:53 31 6:42 110:07
(6:53,6.2)
103:57
(0:43,0.7)
98:22 SF Track/XC ROCKS! (LY, LR) Alana Reyna (1), Allie Lourim (2), Cassidy Lourim (5), Marie Pahos (11), Ava Nkadi (12)
V 3rd 5 2/2 109:40
1:48
3.08 7:07 6:53 7:29 33 7:03 126:56
(17:16,13.6)
126:56
(17:16,13.6)
105:24 SF Track/XC ROCKS! (LY, LR) Teresa Lee (3), Erica Cradeur (4), Samantha Tran (5), Savanna McGrew (9), Isabella Rudis (12)
V 4th 5 2/2 125:36
2:04
3.08 8:09 7:42 8:23 49 7:28 131:18
(5:42,4.3)
119:33 SF Track/XC ROCKS! (LR) Amanda Sieverts (7), Lauren Nolan (9), Chynna Hinrichsen (10), Hannah Slagle (11), Katherine Gaston (12)
F/S 1st 5 2/4 74:48
0:57
2.18 6:52 6:38 7:04 47 6:34 Noelle Lynch (5), Morgan Watson (9), Nicole McBride (10), A.j. Tanner (11), Grace Rogers (12)
F/S 2nd 5 2/2 82:57
0:52
2.18 7:37 7:25 7:49 50 6:57 Meghan Ladd (8), Marli Berry (9), Grace Harrison (10), Elizabeth Ramm (11), Megan Seifert (12)
F/S 3rd 5 2/2 89:29
1:05
2.18 8:13 7:57 8:27 50 7:20 Isabelle Grassel (8), Marisa Petersen (9), Halena Wetch (10), Olivia Walbeck (11), Madeline Dunlay (12)
F/S 4th 5 2/2 95:53
1:45
2.18 8:48 8:28 9:16 44 7:50 Kayla Largent (6), Gabby Bell (7), Chloe Vessigault (8), Sasha Utter (11), Katya Utter (12)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sydney Vandegrift Jr St. Francis 17:37.3 5:43 1/24 1/24 1/7 17:38
(0:01)
17:38
(0:01)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
2 Isabella Fauria Fr St. Francis 18:10.3 5:54 2/24 2/24 1/7
3 Isabella Dobson Sr Elk Grove 18:11.7 5:54
4 Rachel Victor Sr Pleasant Grove 18:27.4 6:00
5 Sofia Castiglioni Sr Davis 18:44.5 6:05
6 Sophie Debenedetti So St. Francis 18:48.5 6:06 3/24 3/24 1/7 19:26
(0:38)
19:26
(0:38)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
7 Haley Silva Fr St. Francis 18:53.7 6:08 4/24 4/24 1/7
8 Emma Hollenbach Fr St. Francis 18:55.8 6:09 5/24 5/24 1/7
9 Rachael Roach Jr Pleasant Grove 19:15.4 6:15
10 Perla Gonzalez Sr Sheldon 19:34 6:21
11 Kelli Vierra Fr Elk Grove 19:36 6:22
12 Lauren Windmiller Sr Sheldon 19:53.5 6:28
13 Alana Reyna Jr St. Francis 19:59.7 6:30 6/24 6/24 1/7
14 Sara Fisher Sr Pleasant Grove 20:04.6 6:31
15 Allie Lourim Sr St. Francis 20:09 6:33 7/24 7/24 1/7 20:28
(0:19)
20:28
(0:19)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
16 Sophia Lodigiani So Davis 20:11.7 6:33
17 Charlotte Mitchell So Davis 20:11.9 6:33
18 Aniela Mitchell So Davis 20:11.9 6:33
19 Olivia O'keeffe Jr Davis 20:12 6:34
20 Abigail Fisk Sr Davis 20:12.1 6:34
21 Carmen Iturriaga Fr Sheldon 20:29.3 6:39
22 Odessa Seng Jr Davis 20:39.3 6:42
23 Cassidy Lourim So St. Francis 20:41.3 6:43 8/24 8/24 1/7 21:24
(0:43)
21:24
(0:43)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
24 Ava Wittkop Jr Davis 20:47.4 6:45
25 Kaila Bishop Jr Franklin (EG) 20:50.3 6:46
26 Lyla Schoenig Jr Davis 20:59.8 6:49
27 Hallie Lassiter Sr Davis 21:00.8 6:49
28 Amber Hughes Jr Sheldon 21:01.5 6:50
29 Amanda Nazario Jr Davis 21:04.3 6:50
30 Claire Deamer Jr Davis 21:08.4 6:52
31 Marie Pahos So St. Francis 21:11.5 6:53 9/24 9/24 2/6
32 Ava Nkadi Jr St. Francis 21:12.4 6:53 10/24 10/24 2/6 20:17 19:10
33 Teresa Lee Jr St. Francis 21:13.3 6:53 11/24 11/24 2/4 21:25
(0:12)
21:25
(0:12)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
34 Maxine Garcia Jr Pleasant Grove 21:17.8 6:55
35 Erica Cradeur Jr St. Francis 21:17.9 6:55 12/24 12/24 2/3
36 Kaylie Pak So Pleasant Grove 21:21.6 6:56
37 Kaylah Ball Jr Elk Grove 21:36.5 7:01
38 Samantha Tran Jr St. Francis 21:49.8 7:05 13/24 13/24 1/3
39 Anna Sanchirico Jr Davis 21:53.6 7:06
40 Liliana Ramirez So Sheldon 21:57 7:08
41 Emily Talbert Sr Davis 22:05.3 7:10
42 Esther Wang Sr Davis 22:17 7:14
43 Savanna McGrew Jr St. Francis 22:17.3 7:14 14/24 14/24 2/2 21:15 21:15
44 Ashley Bernard Sr Sheldon 22:17.6 7:14
45 Karly Scott So Elk Grove 22:23.9 7:16
46 Madison Noll Fr Sheldon 22:33.7 7:20
47 Willa Moffatt Sr Davis 22:42.2 7:22
48 Jeanne Kim Sr Davis 22:45.3 7:23
49 Sophia Gargiulo So Elk Grove 22:45.4 7:23
50 Haoyi Wen Jr Davis 22:59.7 7:28
51 Isabella Rudis Jr St. Francis 23:01.5 7:29 15/24 15/24 2/2
52 Emily Dewolfe Sr Pleasant Grove 23:02.3 7:29
53 Karen Tran Jr Sheldon 23:05.9 7:30
54 Kelly Andrus So Elk Grove 23:14.4 7:33
55 Brandy Hoang Jr Franklin (EG) 23:16.3 7:33
56 Abby Reina-guerra Jr Davis 23:18.1 7:34
57 Lucia Ferrer Jr Davis 23:18.4 7:34
58 Sabrina Borchard Sr Davis 23:24.1 7:36
59 Danielle Levin Sr Elk Grove 23:29.5 7:38
60 Kathryn Vess Jr Pleasant Grove 23:35.3 7:40
61 Sunshine Hurtienne Jr Franklin (EG) 23:39.8 7:41
62 Amanda Sieverts So St. Francis 23:43.8 7:42 16/24 16/24 2/2
63 Anna Young Sr Davis 23:56.3 7:46
64 Megan Boyle Jr Elk Grove 24:02.2 7:48
65 Krisha Cuasay Jr Franklin (EG) 24:11.7 7:51
66 Leah Murray Jr Davis 24:13.8 7:52
67 Shayna Davis Sr Sheldon 24:14.8 7:52
68 Arielle Fletter Sr Davis 24:24.1 7:55
69 Simone Brantschen Jr Davis 24:24.9 7:56
70 Isabella Titco Sr Monterey Trail 24:27.7 7:57
71 Alison Dewolfe Sr Pleasant Grove 24:29.6 7:57
72 Jasmine Ward Sr Franklin (EG) 24:36.1 7:59
73 Chloe Agustin Jr Franklin (EG) 24:37.8 8:00
74 Autumn Marcheschi Jr Davis 24:43.4 8:02
75 Annette Ramirez Sr Monterey Trail 24:44.1 8:02
76 Nicola Duffy Jr Davis 24:45.4 8:02
77 Huang Annie Jr Monterey Trail 24:48.9 8:03
78 Betty Wang Jr Monterey Trail 24:54.8 8:05
79 Lauren Nolan Jr St. Francis 25:00.3 8:07 17/24 17/24 2/2
80 Carolina Leshuk Sr Davis 25:14.9 8:12
81 Chynna Hinrichsen Jr St. Francis 25:20.3 8:14 18/24 18/24 2/2
82 Lori Voong Jr Monterey Trail 25:27 8:16
83 Hannah Slagle Sr St. Francis 25:43.8 8:21 19/24 19/24 2/2
84 Katherine Gaston Sr St. Francis 25:47.7 8:23 20/24 20/24 2/2 24:39 24:39
85 Bayleigh Mitchell Sr Monterey Trail 25:54.7 8:25
86 Sophia Pinter Jr Davis 25:56.8 8:25
87 Tess Mcdaniel Sr Davis 26:03 8:27
88 Hannah Abellana Jr Franklin (EG) 26:04.6 8:28
89 Tulinh Nguyen Sr Monterey Trail 26:23.7 8:34
90 Lyn Doan Jr Sheldon 26:26.4 8:35
91 Jairaj Sandhu Sr Franklin (EG) 26:30.7 8:36
92 Annabelle Zhou Sr Davis 26:32.7 8:37
93 Miranda Gutierrez Sr Elk Grove 26:34.1 8:38
94 Kathryn Pena Sr St. Francis 26:36.4 8:38 21/24 21/24 2/2
95 Monet Lopez Sr St. Francis 26:43.1 8:40 22/24 22/24 2/2 You ROCK Troubadour! (BP)
96 Jazi Dickson Sr St. Francis 26:43.2 8:41 23/24 23/24 2/2 You ROCK Troubadour! (BP)
97 Annie Tran Jr Monterey Trail 26:49.3 8:43
98 Martha Perez Sr Elk Grove 26:55.4 8:44
99 Olivia Whitehead Jr Davis 27:07.2 8:48
100 Antonia Pertuze Jr Davis 27:07.4 8:48
101 Alessandra Pinter Sr Davis 27:24.8 8:54
102 Anna Morse Jr Davis 27:31.4 8:56
103 Jiewen Li Jr Monterey Trail 27:41.2 8:59
104 Chau Tran Jr Sheldon 27:52.8 9:03
105 Karla Chanthavisith Jr Franklin (EG) 28:01.9 9:06
106 Penelope Zavala Jr St. Francis 29:22.6 9:32 24/24 24/24 2/2
107 Jasmine Bejarano Jr Elk Grove 29:31.1 9:35
108 Vienna Wong Jr Franklin (EG) 29:38.4 9:37
109 Katelynn Lee Jr Sheldon 29:48.3 9:41
110 Eleanor Rogers Sr Davis 30:16.6 9:50
111 Nova Robinson Jr Sheldon 30:40.4 9:58
112 Serena Ujagar Sr Monterey Trail 38:13.4 12:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:19
92:26
18:29
6:00
24 Sydney Vandegri
Jr
17:37
5:43
1
Isabella Fauria
Fr
18:10
5:54
2
Sophie Debenede
So
18:49
6:06
6
Haley Silva
Fr
18:54
6:08
7
Emma Hollenba
Fr
18:56
6:09
8
Alana Reyna
Jr
20:00
6:30
13
Allie Lourim
Sr
20:09
6:33
15
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR)
2 Davis
4-4-3-3-2
Gap: 1:28
99:32
19:54
6:28
75 Sofia Castigli
Sr
18:45
6:05
5
Sophia Lodigian
So
20:12
6:33
16
Charlott Mitchell
So
20:12
6:33
17
Aniela Mitchell
So
20:12
6:33
18
Olivia O'keeffe
Jr
20:12
6:34
19
Abigail Fisk
Sr
20:12
6:34
20
Odessa Seng
Jr
20:39
6:42
22
3 Pleasant Grove
3-2-2-2-3
Gap: 2:54
100:27
20:05
6:31
78 Rachel Victor
Sr
18:27
6:00
4
Rachael Roach
Jr
19:15
6:15
9
Sara Fisher
Sr
20:05
6:31
14
Maxine Garcia
Jr
21:18
6:55
25
Kaylie Pak
So
21:22
6:56
26
Emily Dewolfe
Sr
23:02
7:29
33
Kathryn Vess
Jr
23:35
7:40
37
4 Sheldon
5-5-5-4-4
Gap: 2:23
102:55
20:35
6:41
95 Perla Gonzalez
Sr
19:34
6:21
10
Lauren Windmill
Sr
19:54
6:28
12
Carmen Iturriag
Fr
20:29
6:39
21
Amber Hughes
Jr
21:02
6:50
24
Liliana Ramirez
So
21:57
7:08
28
Ashley Bernard
Sr
22:18
7:14
29
Madison Noll
Fr
22:34
7:20
31
5 Elk Grove
2-3-4-5-5
Gap: 4:34
104:34
20:55
6:47
103 Isabella Dobson
Sr
18:12
5:54
3
Kelli Vierra
Fr
19:36
6:22
11
Kaylah Ball
Jr
21:37
7:01
27
Karly Scott
So
22:24
7:16
30
Sophia Gargiulo
So
22:45
7:23
32
Kelly Andrus
So
23:14
7:33
34
Danielle Levin
Sr
23:30
7:38
36
6 Franklin (EG)
6-6-6-6-6
Gap: 3:46
116:34
23:19
7:34
176 Kaila Bishop
Jr
20:50
6:46
23
Brandy Hoang
Jr
23:16
7:33
35
Sunshine Hurtienn
Jr
23:40
7:41
38
Krisha Cuasay
Jr
24:12
7:51
39
Jasmine Ward
Sr
24:36
7:59
41
Chloe Agustin
Jr
24:38
8:00
42
Hannah Abellana
Jr
26:05
8:28
48
7 Monterey Trail
7-7-7-7-7
Gap: 0:59
124:23
24:53
8:05
218 Isabella Titco
Sr
24:28
7:57
40
Annette Ramirez
Sr
24:44
8:02
43
Huang Annie
Jr
24:49
8:03
44
Betty Wang
Jr
24:55
8:05
45
Lori Voong
Jr
25:27
8:16
46
Bayleigh Mitchell
Sr
25:55
8:25
47
Tulinh Nguyen
Sr
26:24
8:34
49
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
2-2-2-2-1
Gap: 0:49
103:39
20:44
6:44
28 Abigail Fisk
Sr
20:12
6:34
3
Odessa Seng
Jr
20:39
6:42
4
Ava Wittkop
Jr
20:47
6:45
6
Lyla Schoenig
Jr
21:00
6:49
7
Hallie Lassiter
Sr
21:01
6:49
8
Amanda Nazario
Jr
21:04
6:50
9
Claire Deamer
Jr
21:08
6:52
10
2 St. Francis
1-1-1-1-2
Gap: 1:13
103:14
20:39
6:42
31 Alana Reyna
Jr
20:00
6:30
1
Allie Lourim
Sr
20:09
6:33
2
Cassidy Lourim
So
20:41
6:43
5
Marie Pahos
So
21:12
6:53
11
Ava Nkadi
Jr
21:12
6:53
12
Teresa Lee
Jr
21:13
6:53
13
Erica Cradeur
Jr
21:18
6:55
14
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR)
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 4:09
118:38
23:44
7:42
95 Ashley Bernard
Sr
22:18
7:14
15
Madison Noll
Fr
22:34
7:20
16
Karen Tran
Jr
23:06
7:30
17
Shayna Davis
Sr
24:15
7:52
21
Lyn Doan
Jr
26:26
8:35
26
Chau Tran
Jr
27:53
9:03
32
Katelynn Lee
Jr
29:48
9:41
36
4 Elk Grove
4-4-4-4-4
Gap: 3:41
124:16
24:51
8:04
115 Kelly Andrus
So
23:14
7:33
18
Danielle Levin
Sr
23:30
7:38
19
Megan Boyle
Jr
24:02
7:48
20
Miranda Gutierre
Sr
26:34
8:38
28
Martha Perez
Sr
26:55
8:44
30
Jasmine Bejarano
Jr
29:31
9:35
34




5 Franklin (EG)
5-5-5-5-5
Gap: 5:01
134:53
26:59
8:46
141 Chloe Agustin
Jr
24:38
8:00
22
Hannah Abellana
Jr
26:05
8:28
24
Jairaj Sandhu
Sr
26:31
8:36
27
Karla Chanthav
Jr
28:02
9:06
33
Vienna Wong
Jr
29:38
9:37
35








6 Monterey Trail
6-6-6-6-6
Gap: 12:19
145:02
29:00
9:25
145 Bayleigh Mitchell
Sr
25:55
8:25
23
Tulinh Nguyen
Sr
26:24
8:34
25
Annie Tran
Jr
26:49
8:43
29
Jiewen Li
Jr
27:41
8:59
31
Serena Ujagar
Sr
38:13
12:25
37








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 1:13
108:29
21:42
7:03
24 Amanda Nazario
Jr
21:04
6:50
1
Claire Deamer
Jr
21:08
6:52
2
Anna Sanchiri
Jr
21:54
7:06
6
Emily Talbert
Sr
22:05
7:10
7
Esther Wang
Sr
22:17
7:14
8
Willa Moffatt
Sr
22:42
7:22
10
Jeanne Kim
Sr
22:45
7:23
11
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:48
109:40
21:56
7:07
33 Teresa Lee
Jr
21:13
6:53
3
Erica Cradeur
Jr
21:18
6:55
4
Samantha Tran
Jr
21:50
7:05
5
Savanna McGrew
Jr
22:17
7:14
9
Isabella Rudis
Jr
23:02
7:29
12
Amanda Sieverts
So
23:44
7:42
13
Lauren Nolan
Jr
25:00
8:07
14
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:36
115:04
23:01
7:28
15 Willa Moffatt
Sr
22:42
7:22
1
Jeanne Kim
Sr
22:45
7:23
2
Haoyi Wen
Jr
23:00
7:28
3
Abby Reina-gu
Jr
23:18
7:34
4
Lucia Ferrer
Jr
23:18
7:34
5
Sabrina Borchard
Sr
23:24
7:36
6
Anna Young
Sr
23:56
7:46
8
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:04
125:36
25:07
8:09
49 Amanda Sieverts
So
23:44
7:42
7
Lauren Nolan
Jr
25:00
8:07
9
Chynna Hinrichs
Jr
25:20
8:14
10
Hannah Slagle
Sr
25:44
8:21
11
Katherin Gaston
Sr
25:48
8:23
12
Kathryn Pena
Sr
26:36
8:38
13
Monet Lopez
Sr
26:43
8:40
14
SF Track/XC ROCKS! (LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lilian Byrne Fr Davis 14:08.8 6:29
2 Selby Anderson Fr Davis 14:12 6:31
3 Kylie Seward Fr Davis 14:17.7 6:33
4 Hannah Lybbert So Davis 14:17.9 6:34
5 Noelle Lynch So St. Francis 14:27.3 6:38 1/23 1/23 2/6
6 Sherlyn Garcia So Davis 14:36.2 6:42
7 Auden Marsh-armstr... Fr Davis 14:42.1 6:45
8 Sydney Davies Fr Franklin (EG) 14:45.2 6:46
9 Shannon Perry Fr Davis 14:45.2 6:46
10 Keiko Helmick Fr Franklin (EG) 14:47.2 6:47
11 Morgan Watson So St. Francis 14:49.5 6:48 2/23 2/23 3/6
12 Nicole McBride Fr St. Francis 14:55.3 6:51 3/23 3/23 2/6
13 Mia Di Genova Fr Davis 15:07.5 6:56
14 A.j. Tanner So St. Francis 15:11.7 6:58 4/23 4/23 2/5 You ROCK Troubadour! (BP)
15 Grace Rogers So St. Francis 15:24.6 7:04 5/23 5/23 2/4
16 Alissa Casillas So Davis 15:34.4 7:09
17 Lindsey Vernau So Davis 15:35.1 7:09
18 Chloe Meyer So Davis 15:37.2 7:10
19 Bella Guzman Fr Sheldon 15:44.3 7:13
20 Krystle Aquino So Davis 15:44.4 7:13
21 Nellie Cox Fr Davis 15:53.1 7:17
22 Jhenelle Vincoy Fr Elk Grove 15:54.8 7:18
23 Natalie Cadrett So Elk Grove 15:56.7 7:19
24 Mykell Bouwhuis Fr Pleasant Grove 16:05.2 7:23
25 Julia Escudero So Franklin (EG) 16:07 7:24
26 Kimberly Rameriz Fr Elk Grove 16:07.4 7:24
27 Elise Turkovich So Davis 16:08.8 7:24
28 Meghan Ladd Fr St. Francis 16:09.6 7:25 6/23 6/23 2/3
29 Mary Williams Fr Sheldon 16:32 7:35
30 Marli Berry Fr St. Francis 16:34.3 7:36 7/23 7/23 2/3
31 Angelica Johnson Fr Pleasant Grove 16:34.9 7:36
32 Grace Harrison Fr St. Francis 16:35 7:36 8/23 8/23 2/2
33 Kaylee Morgan Fr Davis 16:36 7:37
34 Elizabeth Ramm Fr St. Francis 16:36.1 7:37 9/23 9/23 2/2
35 Madison Barth Fr Davis 16:37.3 7:37
36 Ashley Wong Fr Elk Grove 16:42.3 7:40
37 Kaleigh Kwong Fr Elk Grove 16:52.5 7:44
38 Jessica Bennett Fr Davis 16:56.2 7:46
39 Megan Seifert Fr St. Francis 17:01.6 7:49 10/23 10/23 2/2
40 Jessica Jimenez Fr Franklin (EG) 17:02.7 7:49
41 Jade Taylor Fr Davis 17:09.4 7:52
42 Aditi Mahajan So Davis 17:09.6 7:52
43 Haley Good So Elk Grove 17:19.1 7:57
44 Isabelle Grassel So St. Francis 17:19.7 7:57 11/23 11/23 2/2
45 Marisa Petersen Fr St. Francis 17:29.2 8:01 12/23 12/23 2/2
46 Andrea Bryant Fr Davis 17:31.4 8:02
47 Iliana Becerra Fr Pleasant Grove 17:45.1 8:09
48 Halena Wetch So St. Francis 17:50.7 8:11 13/23 13/23 2/2
49 Olivia Walbeck Fr St. Francis 18:24.4 8:27 14/23 14/23 2/2
50 Madeline Dunlay Fr St. Francis 18:24.6 8:27 15/23 15/23 2/2
51 Kayla Largent Fr St. Francis 18:27.5 8:28 16/23 16/23 2/2
52 Gabby Bell Fr St. Francis 18:29.7 8:29 17/23 17/23 2/2
53 Chloe Vessigault So St. Francis 18:31.9 8:30 18/23 18/23 2/2
54 Emily Angell So Elk Grove 18:48.5 8:38
55 Emily Nguyen So Sheldon 19:08.9 8:47
56 Ixchel Lopez So Davis 19:13.9 8:49
57 Isma Sultan So Davis 19:18.9 8:52
58 Gabi Martinez Fr Sheldon 19:45.5 9:04
59 Sasha Utter Fr St. Francis 20:11.8 9:16 19/23 19/23 2/2
60 Katya Utter Fr St. Francis 20:12.4 9:16 20/23 20/23 2/2
61 Juliana Venegas Fr St. Francis 21:02.4 9:39 21/23 21/23 2/2
62 Alyssa Appel Fr St. Francis 22:24 10:17 22/23 22/23 2/2
63 Aileen Xiang So Davis 22:36.9 10:22
64 Sophia Breslau Fr St. Francis 22:42.4 10:25 23/23 23/23 2/2
65 Jordan Moreno Fr Sheldon 23:02.4 10:34
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:27
71:33
14:19
6:34
16 Lilian Byrne
Fr
14:09
6:29
1
Selby Anderson
Fr
14:12
6:31
2
Kylie Seward
Fr
14:18
6:33
3
Hannah Lybbert
So
14:18
6:34
4
Sherlyn Garcia
So
14:36
6:42
6
Auden Marsh-ar
Fr
14:42
6:45
7
Shannon Perry
Fr
14:45
6:46
8
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:57
74:48
14:58
6:52
47 Noelle Lynch
So
14:27
6:38
5
Morgan Watson
So
14:50
6:48
9
Nicole McBride
Fr
14:55
6:51
10
A.j. Tanner
So
15:12
6:58
11
Grace Rogers
So
15:25
7:04
12
Meghan Ladd
Fr
16:10
7:25
17
Marli Berry
Fr
16:34
7:36
19
3 Elk Grove
4-3-3-3-3
Gap: 0:58
81:34
16:19
7:29
86 Jhenelle Vincoy
Fr
15:55
7:18
14
Natalie Cadrett
So
15:57
7:19
15
Kimberly Rameriz
Fr
16:07
7:24
16
Ashley Wong
Fr
16:42
7:40
20
Kaleigh Kwong
Fr
16:53
7:44
21
Haley Good
So
17:19
7:57
22
Emily Angell
So
18:49
8:38
23
4 Sheldon
3-4-4-4-4
Gap: 7:18
94:13
18:51
8:39
106 Bella Guzman
Fr
15:44
7:13
13
Mary Williams
Fr
16:32
7:35
18
Emily Nguyen
So
19:09
8:47
24
Gabi Martinez
Fr
19:46
9:04
25
Jordan Moreno
Fr
23:02
10:34
26








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
75:44
15:09
6:57
15 Auden Marsh-ar
Fr
14:42
6:45
1
Shannon Perry
Fr
14:45
6:46
2
Mia Di Genova
Fr
15:08
6:56
3
Alissa Casillas
So
15:34
7:09
4
Lindsey Vernau
So
15:35
7:09
5
Chloe Meyer
So
15:37
7:10
6
Krystle Aquino
So
15:44
7:13
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:52
82:57
16:35
7:37
50 Meghan Ladd
Fr
16:10
7:25
8
Marli Berry
Fr
16:34
7:36
9
Grace Harrison
Fr
16:35
7:36
10
Elizabet Ramm
Fr
16:36
7:37
11
Megan Seifert
Fr
17:02
7:49
12
Isabelle Grassel
So
17:20
7:57
13
Marisa Petersen
Fr
17:29
8:01
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
80:00
16:00
7:20
15 Chloe Meyer
So
15:37
7:10
1
Krystle Aquino
So
15:44
7:13
2
Nellie Cox
Fr
15:53
7:17
3
Elise Turkovic
So
16:09
7:24
4
Kaylee Morgan
Fr
16:36
7:37
5
Madison Barth
Fr
16:37
7:37
6
Jessica Bennett
Fr
16:56
7:46
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:05
89:29
17:54
8:13
50 Isabelle Grassel
So
17:20
7:57
8
Marisa Petersen
Fr
17:29
8:01
9
Halena Wetch
So
17:51
8:11
10
Olivia Walbeck
Fr
18:24
8:27
11
Madeline Dunlay
Fr
18:25
8:27
12
Kayla Largent
Fr
18:28
8:28
13
Gabby Bell
Fr
18:30
8:29
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:54
85:24
17:05
7:50
15 Madison Barth
Fr
16:37
7:37
1
Jessica Bennett
Fr
16:56
7:46
2
Jade Taylor
Fr
17:09
7:52
3
Aditi Mahajan
So
17:10
7:52
4
Andrea Bryant
Fr
17:31
8:02
5
Ixchel Lopez
So
19:14
8:49
9
Isma Sultan
So
19:19
8:52
10
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:45
95:53
19:11
8:48
44 Kayla Largent
Fr
18:28
8:28
6
Gabby Bell
Fr
18:30
8:29
7
Chloe Vessigau
So
18:32
8:30
8
Sasha Utter
Fr
20:12
9:16
11
Katya Utter
Fr
20:12
9:16
12
Juliana Venegas
Fr
21:02
9:39
13
Alyssa Appel
Fr
22:24
10:17
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.