St. Francis Results from the Delta League #1 at Cherry Island Sports Complex on 9/27/17

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmnts
Acosta, Isabella So F/S 13:44.1 7:09 1.92 22/87 8/27 8/27 2/4
Adamson, Ella So F/S 15:06.1 7:52 1.92 53/87 18/27 18/27 1/2
Appel, Alyssa So F/S 17:24.8 9:04 1.92 81/87 26/27 26/27 1/1
Breslau, Sophia So F/S 17:19.4 9:01 1.92 80/87 25/27 25/27 1/1
campbell, Tatiana Fr F/S 17:47.2 9:16 1.92 82/87 27/27 27/27 1/1
Chambers, Molly Fr F/S 13:22.7 6:58 1.92 20/87 7/27 7/27 2/5
Cradeur, Erica Sr V 21:01.5 7:01 3 32/79 8/14 8/14 2/6
Daniels, Emma So F/S 14:50.7 7:44 1.92 47/87 14/27 14/27 2/3
Debenedetti, Sophie Jr V 18:55.2 6:18 3 4/79 2/14 2/14 1/7
Fahey, Madeline Fr F/S 13:13.4 6:53 1.92 15/87 4/27 4/27 2/6
Goyette, Rose Fr F/S 15:43.3 8:11 1.92 58/87 21/27 21/27 1/2
Harrison, Grace So F/S 12:57.1 6:45 1.92 5/87 3/27 3/27 1/6
Hekkanen, Hanna Fr V 19:50.7 6:37 3 10/79 4/14 4/14 2/6
Hinrichsen, Chynna Sr V 27:47.2 9:16 3 75/79 14/14 14/14 2/2
Hollenbach, Emma So V 20:27.1 6:49 3 23/79 6/14 6/14 2/6
Kemp, Bridget So F/S 13:49 7:12 1.92 26/87 9/27 9/27 2/3
Ladd, Meghan So F/S 14:53.9 7:46 1.92 49/87 15/27 15/27 2/3
Lee, Teresa Sr V 21:56.5 7:19 3 39/79 11/14 11/14 2/2
Lourim, Cassidy Jr V 21:01.8 7:01 3 33/79 9/14 9/14 2/4
Lynch, Katie Fr F/S 14:31.1 7:34 1.92 40/87 12/27 12/27 2/3
McBride, Nicole So F/S 12:18.1 6:24 1.92 2/87 1/27 1/27 2/7 You ROCK Troubadour! (BP)
Moorehead, Elena Fr F/S 15:16.1 7:57 1.92 55/87 19/27 19/27 1/2
O'Gara, Lilly Fr F/S 13:16.1 6:55 1.92 17/87 6/27 6/27 2/6
Petersen, Marisa So F/S 14:55.8 7:47 1.92 51/87 17/27 17/27 2/2
Pimenta, Jenna Fr F/S 15:45.9 8:13 1.92 60/87 22/27 22/27 1/2
Quackenbush, Izabel Fr F/S 13:15.5 6:54 1.92 16/87 5/27 5/27 2/6 You ROCK Troubadour! (BP)
Reyes, Audrey Therese So F/S 12:50.6 6:41 1.92 4/87 2/27 2/27 1/7
Reyna, Alana Sr V 19:57.4 6:39 3 11/79 5/14 5/14 1/6
Rogers, Grace Jr V 21:27 7:09 3 34/79 10/14 10/14 2/3
Rudis, Giovanna Fr F/S 13:51 7:13 1.92 27/87 10/27 10/27 2/3
Rudis, Isabella Sr V 23:56.3 7:59 3 52/79 13/14 13/14 2/2
Seifert, Megan So F/S 14:37 7:37 1.92 43/87 13/27 13/27 2/3
Sieverts, Amanda Jr V 22:44.3 7:35 3 44/79 12/14 12/14 2/2
Silva, Bella So F/S 16:16.7 8:29 1.92 71/87 24/27 24/27 1/1
Silva, Haley So V 19:16.6 6:26 3 5/79 3/14 3/14 1/6
Strawn, Skylar So F/S 14:07.4 7:21 1.92 35/87 11/27 11/27 2/3
Vandegrift, Sydney Sr V 18:27.2 6:09 3 2/79 1/14 1/14 2/7
Venegas, Julianna So F/S 15:25.6 8:02 1.92 57/87 20/27 20/27 1/2
Vincent, Siena Fr F/S 14:55.8 7:47 1.92 50/87 16/27 16/27 2/2
Walbeck, Olivia So F/S 16:12.4 8:26 1.92 69/87 23/27 23/27 1/1
Watson, Morgan Jr V 20:52.1 6:57 3 30/79 7/14 7/14 2/6
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • BP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/6 96:27
1:30
3 6:26 6:09 6:39 32 6:26 Sydney Vandegrift (2), Sophie Debenedetti (4), Haley Silva (5), Hanna Hekkanen (10), Alana Reyna (11)
V 2nd 5 2/3 104:50
1:00
3 6:59 6:49 7:09 46 6:48 Emma Hollenbach (4), Morgan Watson (9), Erica Cradeur (10), Cassidy Lourim (11), Grace Rogers (12)
F/S 1st 5 2/6 64:35
0:57
1.92 6:44 6:24 6:54 38 6:44 Nicole McBride (2), Audrey Therese Reyes (4), Grace Harrison (5), Madeline Fahey (13), Izabel Quackenbush (14)
F/S 2nd 5 2/3 68:03
0:35
1.92 7:05 6:55 7:13 41 6:53 Lilly O'Gara (5), Molly Chambers (7), Isabella Acosta (8), Bridget Kemp (10), Giovanna Rudis (11)
F/S 3rd 5 2/3 73:00
0:47
1.92 7:36 7:21 7:46 38 7:25 Skylar Strawn (3), Katie Lynch (5), Megan Seifert (8), Emma Daniels (10), Meghan Ladd (12)
F/S 4th 5 1/2 75:39
0:30
1.92 7:53 7:47 8:02 25 7:53 Siena Vincent (3), Marisa Petersen (4), Ella Adamson (5), Elena Moorehead (6), Julianna Venegas (7)
F/S 5th 5 1/1 81:18
1:36
1.92 8:28 8:11 9:01 15 8:28 Rose Goyette (1), Jenna Pimenta (2), Olivia Walbeck (3), Bella Silva (4), Sophia Breslau (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sophia Lodigiani Jr Davis 18:25.4 6:08
2 Sydney Vandegrift Sr St. Francis 18:27.2 6:09 1/14 1/14 2/7
3 Kelli Vierra So Elk Grove 18:47 6:16
4 Sophie Debenedetti Jr St. Francis 18:55.2 6:18 2/14 2/14 1/7
5 Haley Silva So St. Francis 19:16.6 6:26 3/14 3/14 1/6
6 Ana Fenton Fr Davis 19:21.3 6:27
7 Auden Marsh-armstron So Davis 19:26.5 6:29
8 Sage Taylor Sr Davis 19:32.4 6:31
9 Kaila Bishop Sr Franklin (eg) 19:34.5 6:32
10 Hanna Hekkanen Fr St. Francis 19:50.7 6:37 4/14 4/14 2/6
11 Alana Reyna Sr St. Francis 19:57.4 6:39 5/14 5/14 1/6
12 Michaela Andrews Jr Sheldon (ca) 20:07 6:42
13 Bella Martinez Sr Pleasant Grove 20:07.3 6:42
14 Alexandra Baldacchino So Franklin (eg) 20:14.2 6:45
15 Sophia Livingston Fr Elk Grove 20:15.4 6:45
16 Maggie Vazquez So Davis 20:15.7 6:45
17 Katrina Haws Fr Davis 20:17.5 6:46
18 Odessa Seng Sr Davis 20:17.8 6:46
19 Shannon Perry So Davis 20:21.4 6:47
20 Kaylie Pak Jr Pleasant Grove 20:22.6 6:48
21 Sydney Davies So Franklin (eg) 20:25.1 6:48
22 Keiko Helmick So Franklin (eg) 20:26.2 6:49
23 Emma Hollenbach So St. Francis 20:27.1 6:49 6/14 6/14 2/6
24 Selby Anderson So Davis 20:27.8 6:49
25 Abby Reina-guerra Sr Davis 20:29.2 6:50
26 Hanna Sienknecht Jr Davis 20:34.8 6:52
27 Mia Di Genova So Davis 20:37.5 6:53
28 Kaylah Ball Sr Elk Grove 20:38.4 6:53
29 Kara Smith Sr Franklin (eg) 20:48.9 6:56
30 Morgan Watson Jr St. Francis 20:52.1 6:57 7/14 7/14 2/6
31 Liliana Ramirez Jr Sheldon (ca) 20:53.3 6:58
32 Erica Cradeur Sr St. Francis 21:01.5 7:01 8/14 8/14 2/6
33 Cassidy Lourim Jr St. Francis 21:01.8 7:01 9/14 9/14 2/4
34 Grace Rogers Jr St. Francis 21:27 7:09 10/14 10/14 2/3
35 Mallory Hartman Sr Sheldon (ca) 21:34.1 7:11
36 Alisa Zhdanov Fr Sheldon (ca) 21:36 7:12
37 Mariah Cortina Jr Davis 21:48.4 7:16
38 Karly Scott Jr Elk Grove 21:51.6 7:17
39 Teresa Lee Sr St. Francis 21:56.5 7:19 11/14 11/14 2/2
40 Ashley Wong So Elk Grove 22:03.3 7:21
41 Claire Deamer Sr Davis 22:04.3 7:21
42 Kelly Andrus Jr Elk Grove 22:27.8 7:29
43 Natalie Cadrett Jr Elk Grove 22:42.5 7:34
44 Amanda Sieverts Jr St. Francis 22:44.3 7:35 12/14 12/14 2/2
45 Krisha Cuasay Sr Franklin (eg) 23:02.6 7:41
46 Anna Sanchirico Sr Davis 23:02.7 7:41
47 Julia Escudero Jr Franklin (eg) 23:09.7 7:43
48 Nova Robinson Sr Sheldon (ca) 23:20.7 7:47
49 Alissa Casillas Jr Davis 23:25 7:48
50 Tasia King Jr Franklin (eg) 23:45.7 7:55
51 Sophia Chong Jr Davis 23:53.3 7:58
52 Isabella Rudis Sr St. Francis 23:56.3 7:59 13/14 13/14 2/2
53 Nhu Phun Sr Monterey Trail 24:12 8:04
54 Megan Boyle Sr Elk Grove 24:21.8 8:07
55 Hannah Yoo Jr Davis 24:42.3 8:14
56 Annie Cylkova Jr Davis 24:50.1 8:17
57 Kari Rogers Jr Sheldon (ca) 24:56 8:19
58 Huang Annie Sr Monterey Trail 24:58.9 8:20
59 Betty Wang Sr Monterey Trail 25:04.5 8:22
60 Ellery Mcisaac Jr Davis 25:05.7 8:22
61 Lori Voong Sr Monterey Trail 25:06.2 8:22
62 Lauryn Warner Jr Elk Grove 25:20.6 8:27
63 Hannah Abellana Sr Franklin (eg) 25:21.8 8:27
64 Haley Wienker Jr Davis 25:30.3 8:30
65 Isabelle Farrand Jr Davis 25:32.2 8:31
66 Michaela Infante Jr Sheldon (ca) 25:51.4 8:37
67 Jiewen Li Sr Monterey Trail 26:05.9 8:42
68 Haley Good Jr Elk Grove 26:30.4 8:50
69 Lea Geiger Jr Davis 26:34.7 8:52
70 Isabella Heeren Jr Davis 26:40.5 8:54
71 Sophia Pinter Sr Davis 26:57.5 8:59
72 Liana Wong Sr Davis 26:57.6 8:59
73 Allison Bobrowsky Jr Davis 27:22.8 9:08
74 Kelly Nguyen Jr Monterey Trail 27:44.3 9:15
75 Chynna Hinrichsen Sr St. Francis 27:47.2 9:16 14/14 14/14 2/2
76 Maile Miranda Jr Monterey Trail 28:13 9:24
77 Isma Sultan Jr Davis 28:26.7 9:29
78 Nadia Anwarzay Jr Monterey Trail 28:39.5 9:33
79 Diana Herrera Sr Sheldon (ca) 43:25.8 14:29
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
2-1-1-1-1
Gap: 1:30
96:27
19:17
6:26
32 Sydney Vandegri
Sr
18:27
6:09
2
Sophie Debenede
Jr
18:55
6:18
4
Haley Silva
So
19:17
6:26
5
Hanna Hekkanen
Fr
19:51
6:37
10
Alana Reyna
Sr
19:57
6:39
11
Emma Hollenba
So
20:27
6:49
20
Morgan Watson
Jr
20:52
6:57
23
2 Davis
1-2-2-2-2
Gap: 1:50
97:01
19:24
6:28
37 Sophia Lodigian
Jr
18:25
6:08
1
Ana Fenton
Fr
19:21
6:27
6
Auden Marsh-ar
So
19:27
6:29
7
Sage Taylor
Sr
19:32
6:31
8
Maggie Vazquez
So
20:16
6:45
15
Katrina Haws
Fr
20:18
6:46
16
Odessa Seng
Sr
20:18
6:46
17
3 Franklin (eg)
4-4-4-3-3
Gap: 1:14
101:29
20:18
6:46
81 Kaila Bishop
Sr
19:35
6:32
9
Alexandr Baldacch
So
20:14
6:45
13
Sydney Davies
So
20:25
6:48
18
Keiko Helmick
So
20:26
6:49
19
Kara Smith
Sr
20:49
6:56
22
Krisha Cuasay
Sr
23:03
7:41
31
Julia Escudero
Jr
23:10
7:43
32
4 Elk Grove
3-3-3-4-4
Gap: 3:16
103:36
20:43
6:54
93 Kelli Vierra
So
18:47
6:16
3
Sophia Livingst
Fr
20:15
6:45
14
Kaylah Ball
Sr
20:38
6:53
21
Karly Scott
Jr
21:52
7:17
27
Ashley Wong
So
22:03
7:21
28
Kelly Andrus
Jr
22:28
7:29
29
Natalie Cadrett
Jr
22:43
7:34
30
5 Sheldon (ca)
5-5-5-5-5
Gap: 3:14
107:31
21:30
7:10
120 Michaela Andrews
Jr
20:07
6:42
12
Liliana Ramirez
Jr
20:53
6:58
24
Mallory Hartman
Sr
21:34
7:11
25
Alisa Zhdanov
Fr
21:36
7:12
26
Nova Robinson
Sr
23:21
7:47
33
Kari Rogers
Jr
24:56
8:19
35
Michaela Infante
Jr
25:51
8:37
39
6 Monterey Trail
6-6-6-6-6
Gap: 1:54
125:28
25:06
8:22
185 Nhu Phun
Sr
24:12
8:04
34
Huang Annie
Sr
24:59
8:20
36
Betty Wang
Sr
25:05
8:22
37
Lori Voong
Sr
25:06
8:22
38
Jiewen Li
Sr
26:06
8:42
40
Kelly Nguyen
Jr
27:44
9:15
41
Maile Miranda
Jr
28:13
9:24
42
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:12
101:54
20:23
6:48
17 Katrina Haws
Fr
20:18
6:46
1
Odessa Seng
Sr
20:18
6:46
2
Shannon Perry
So
20:21
6:47
3
Selby Anderson
So
20:28
6:49
5
Abby Reina-gu
Sr
20:29
6:50
6
Hanna Sienknec
Jr
20:35
6:52
7
Mia Di Genova
So
20:38
6:53
8
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:00
104:50
20:58
6:59
46 Emma Hollenba
So
20:27
6:49
4
Morgan Watson
Jr
20:52
6:57
9
Erica Cradeur
Sr
21:02
7:01
10
Cassidy Lourim
Jr
21:02
7:01
11
Grace Rogers
Jr
21:27
7:09
12
Teresa Lee
Sr
21:57
7:19
13
Amanda Sieverts
Jr
22:44
7:35
16
3 Elk Grove
3-3-3-3-3
Gap: 4:03
121:23
24:17
8:06
83 Kelly Andrus
Jr
22:28
7:29
14
Natalie Cadrett
Jr
22:43
7:34
15
Megan Boyle
Sr
24:22
8:07
17
Lauryn Warner
Jr
25:21
8:27
18
Haley Good
Jr
26:30
8:50
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mykell Bouwhuis So Pleasant Grove 12:17.7 6:24
2 Nicole McBride So St. Francis 12:18.1 6:24 1/27 1/27 2/7 You ROCK Troubadour! (BP)
3 Nellie Cox So Davis 12:44.8 6:38
4 Audrey Therese Reyes So St. Francis 12:50.6 6:41 2/27 2/27 1/7
5 Grace Harrison So St. Francis 12:57.1 6:45 3/27 3/27 1/6
6 Madison Barth So Davis 13:00.1 6:46
7 Vivian Lee Fr Davis 13:02.2 6:47
8 Abigail Ribet Fr Elk Grove 13:05.5 6:49
9 Emma Carney Fr Davis 13:07.6 6:50
10 Kaylee Morgan So Davis 13:08.1 6:50
11 Evelyn Cheng So Davis 13:09.3 6:51
12 Corinne Dejong Fr Davis 13:09.8 6:51
13 Erin Cheng So Davis 13:10.7 6:52
14 Kylie Seward So Davis 13:13.1 6:53
15 Madeline Fahey Fr St. Francis 13:13.4 6:53 4/27 4/27 2/6
16 Izabel Quackenbush Fr St. Francis 13:15.5 6:54 5/27 5/27 2/6 You ROCK Troubadour! (BP)
17 Lilly O'Gara Fr St. Francis 13:16.1 6:55 6/27 6/27 2/6
18 Dahlia Kraus Fr Davis 13:18.4 6:56
19 Judy Vallier Fr Elk Grove 13:22.7 6:58
20 Molly Chambers Fr St. Francis 13:22.7 6:58 7/27 7/27 2/5
21 Angelina Timonina So Monterey Trail 13:23.8 6:59
22 Isabella Acosta So St. Francis 13:44.1 7:09 8/27 8/27 2/4
23 Angelica Johnson So Pleasant Grove 13:46.9 7:11
24 Bailey Keffler-roa So Davis 13:47.7 7:11
25 Kimberly Rameriz So Elk Grove 13:48.3 7:11
26 Bridget Kemp So St. Francis 13:49 7:12 9/27 9/27 2/3
27 Giovanna Rudis Fr St. Francis 13:51 7:13 10/27 10/27 2/3
28 Sofia Herrera Fr Elk Grove 13:51.3 7:13
29 Adeli Burdeinii Fr Franklin (eg) 13:52.5 7:14
30 Marisa Chavez Fr Sheldon (ca) 13:52.5 7:14
31 Loraine Myers Fr Monterey Trail 13:53.7 7:14
32 Molly Knudsen So Davis 13:59.8 7:17
33 Emma Roybal So Sheldon (ca) 14:01.1 7:18
34 Jhenelle Vincoy So Elk Grove 14:06.1 7:21
35 Skylar Strawn So St. Francis 14:07.4 7:21 11/27 11/27 2/3
36 Ashley Fuglsang Fr Elk Grove 14:09.2 7:22
37 Catherine Nguyen So Davis 14:17.3 7:27
38 Anna Giordano Fr Sheldon (ca) 14:20.3 7:28
39 Jessica Jimenez So Franklin (eg) 14:22.3 7:29
40 Katie Lynch Fr St. Francis 14:31.1 7:34 12/27 12/27 2/3
41 Jessica Bennett So Davis 14:32.9 7:35
42 Sophia Young So Davis 14:34.1 7:35
43 Megan Seifert So St. Francis 14:37 7:37 13/27 13/27 2/3
44 Elizabeth Young Fr Davis 14:39.6 7:38
45 Sydney Blakely Fr Pleasant Grove 14:41.5 7:39
46 Sofia Fernandez Fr Pleasant Grove 14:45.7 7:41
47 Emma Daniels So St. Francis 14:50.7 7:44 14/27 14/27 2/3
48 Jade Taylor So Davis 14:52.5 7:45
49 Meghan Ladd So St. Francis 14:53.9 7:46 15/27 15/27 2/3
50 Siena Vincent Fr St. Francis 14:55.8 7:47 16/27 16/27 2/2
51 Marisa Petersen So St. Francis 14:55.8 7:47 17/27 17/27 2/2
52 Morgan Semana So Pleasant Grove 15:04.9 7:51
53 Ella Adamson So St. Francis 15:06.1 7:52 18/27 18/27 1/2
54 Lexi Martinez So Pleasant Grove 15:15.7 7:57
55 Elena Moorehead Fr St. Francis 15:16.1 7:57 19/27 19/27 1/2
56 Cecilia Pham So Pleasant Grove 15:25 8:02
57 Julianna Venegas So St. Francis 15:25.6 8:02 20/27 20/27 1/2
58 Rose Goyette Fr St. Francis 15:43.3 8:11 21/27 21/27 1/2
59 Riana Azevedo Fr Pleasant Grove 15:43.4 8:11
60 Jenna Pimenta Fr St. Francis 15:45.9 8:13 22/27 22/27 1/2
61 Anh Ramirez Fr Davis 15:46.1 8:13
62 Winnie Guan So Sheldon (ca) 15:50.9 8:15
63 Shelby Long So Pleasant Grove 15:53.3 8:17
64 Gabriella Groves So Franklin (eg) 15:59.5 8:20
65 Frankie Bodine So Pleasant Grove 16:01.4 8:21
66 Mary Williams So Sheldon (ca) 16:08 8:24
67 Natalie Chekmareva So Pleasant Grove 16:09.8 8:25
68 Jaeli Williams Fr Davis 16:12.2 8:26
69 Olivia Walbeck So St. Francis 16:12.4 8:26 23/27 23/27 1/1
70 Andrea Bryant So Davis 16:14.9 8:28
71 Bella Silva So St. Francis 16:16.7 8:29 24/27 24/27 1/1
72 Iliana Becerra So Pleasant Grove 16:21.7 8:31
73 Monica Yang So Pleasant Grove 16:22.7 8:32
74 Ester Seibureh So Franklin (eg) 16:24.4 8:33
75 Kira Yonelinas So Davis 16:28.8 8:35
76 Ramanjit Bal Fr Franklin (eg) 16:35 8:38
77 Jennifer Dominguez So Sheldon (ca) 16:51.3 8:47
78 Nicoli Burdeinii Fr Franklin (eg) 16:56.6 8:49
79 Jillian Watkins So Davis 17:07.4 8:55
80 Sophia Breslau So St. Francis 17:19.4 9:01 25/27 25/27 1/1
81 Alyssa Appel So St. Francis 17:24.8 9:04 26/27 26/27 1/1
82 Tatiana campbell Fr St. Francis 17:47.2 9:16 27/27 27/27 1/1
83 Glezy Ahumada So Pleasant Grove 17:58.4 9:22
84 Lynn Tran Fr Franklin (eg) 17:59.5 9:22
85 Kayla Duncan Fr Sheldon (ca) 18:04.6 9:25
86 Yesenia Herrera So Pleasant Grove 18:41.8 9:44
87 Cynthia Cruz So Sheldon (ca) 19:18.1 10:03
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
3-2-2-2-1
Gap: 0:23
65:03
13:01
6:47
35 Nellie Cox
So
12:45
6:38
3
Madison Barth
So
13:00
6:46
6
Vivian Lee
Fr
13:02
6:47
7
Emma Carney
Fr
13:08
6:50
9
Kaylee Morgan
So
13:08
6:50
10
Evelyn Cheng
So
13:09
6:51
11
Corinne Dejong
Fr
13:10
6:51
12
2 St. Francis
2-1-1-1-2
Gap: 0:57
64:35
12:55
6:44
38 Nicole McBride
So
12:18
6:24
2
Audrey Therese Reyes
So
12:51
6:41
4
Grace Harrison
So
12:57
6:45
5
Madeline Fahey
Fr
13:13
6:53
13
Izabel Quackenb
Fr
13:16
6:54
14
Lilly O'Gara
Fr
13:16
6:55
15
Molly Chambers
Fr
13:23
6:58
17
3 Elk Grove
4-4-3-3-3
Gap: 1:01
68:14
13:39
7:06
87 Abigail Ribet
Fr
13:06
6:49
8
Judy Vallier
Fr
13:23
6:58
16
Kimberly Rameriz
So
13:48
7:11
19
Sofia Herrera
Fr
13:51
7:13
20
Jhenelle Vincoy
So
14:06
7:21
24
Ashley Fuglsang
Fr
14:09
7:22
25




4 Pleasant Grove
1-3-4-4-4
Gap: 2:47
70:37
14:07
7:21
106 Mykell Bouwhuis
So
12:18
6:24
1
Angelica Johnson
So
13:47
7:11
18
Sydney Blakely
Fr
14:42
7:39
28
Sofia Fernande
Fr
14:46
7:41
29
Morgan Semana
So
15:05
7:51
30
Lexi Martinez
So
15:16
7:57
31
Cecilia Pham
So
15:25
8:02
32
5 Sheldon (ca)
6-5-5-5-5
Gap: 2:16
74:13
14:51
7:44
139 Marisa Chavez
Fr
13:53
7:14
22
Emma Roybal
So
14:01
7:18
23
Anna Giordano
Fr
14:20
7:28
26
Winnie Guan
So
15:51
8:15
33
Mary Williams
So
16:08
8:24
35
Jennifer Domingue
So
16:51
8:47
38
Kayla Duncan
Fr
18:05
9:25
41
6 Franklin (eg)
5-6-6-6-6
Gap: 2:43
77:14
15:27
8:03
155 Adeli Burdeini
Fr
13:53
7:14
21
Jessica Jimenez
So
14:22
7:29
27
Gabriell Groves
So
16:00
8:20
34
Ester Seibureh
So
16:24
8:33
36
Ramanjit Bal
Fr
16:35
8:38
37
Nicoli Burdeini
Fr
16:57
8:49
39
Lynn Tran
Fr
18:00
9:22
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:09
66:01
13:12
6:53
16 Evelyn Cheng
So
13:09
6:51
1
Corinne Dejong
Fr
13:10
6:51
2
Erin Cheng
So
13:11
6:52
3
Kylie Seward
So
13:13
6:53
4
Dahlia Kraus
Fr
13:18
6:56
6
Bailey Keffler-
So
13:48
7:11
9
Molly Knudsen
So
14:00
7:17
12
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:35
68:03
13:37
7:05
41 Lilly O'Gara
Fr
13:16
6:55
5
Molly Chambers
Fr
13:23
6:58
7
Isabella Acosta
So
13:44
7:09
8
Bridget Kemp
So
13:49
7:12
10
Giovanna Rudis
Fr
13:51
7:13
11
Skylar Strawn
So
14:07
7:21
13
Katie Lynch
Fr
14:31
7:34
14
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 0:46
78:19
15:40
8:09
85 Lexi Martinez
So
15:16
7:57
15
Cecilia Pham
So
15:25
8:02
16
Riana Azevedo
Fr
15:43
8:11
17
Shelby Long
So
15:53
8:17
18
Frankie Bodine
So
16:01
8:21
19
Natalie Chekmare
So
16:10
8:25
20
Iliana Becerra
So
16:22
8:31
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
1-1-1-1-1
Gap: 0:46
71:12
14:14
7:25
20 Bailey Keffler-
So
13:48
7:11
1
Molly Knudsen
So
14:00
7:17
2
Catherin Nguyen
So
14:17
7:27
4
Jessica Bennett
So
14:33
7:35
6
Sophia Young
So
14:34
7:35
7
Elizabet Young
Fr
14:40
7:38
9
Jade Taylor
So
14:53
7:45
11
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:47
73:00
14:36
7:36
38 Skylar Strawn
So
14:07
7:21
3
Katie Lynch
Fr
14:31
7:34
5
Megan Seifert
So
14:37
7:37
8
Emma Daniels
So
14:51
7:44
10
Meghan Ladd
So
14:54
7:46
12
Siena Vincent
Fr
14:56
7:47
13
Marisa Petersen
So
14:56
7:47
14
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 2:32
85:34
17:07
8:55
85 Natalie Chekmare
So
16:10
8:25
15
Iliana Becerra
So
16:22
8:31
16
Monica Yang
So
16:23
8:32
17
Glezy Ahumada
So
17:58
9:22
18
Yesenia Herrera
So
18:42
9:44
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
2-2-1-1-1
Gap: 0:30
75:39
15:08
7:53
25 Siena Vincent
Fr
14:56
7:47
3
Marisa Petersen
So
14:56
7:47
4
Ella Adamson
So
15:06
7:52
5
Elena Moorehea
Fr
15:16
7:57
6
Julianna Venegas
So
15:26
8:02
7
Rose Goyette
Fr
15:43
8:11
8
Jenna Pimenta
Fr
15:46
8:13
9
2 Davis
1-1-2-2-2
Gap: 1:35
77:45
15:33
8:06
36 Elizabet Young
Fr
14:40
7:38
1
Jade Taylor
So
14:53
7:45
2
Anh Ramirez
Fr
15:46
8:13
10
Jaeli Williams
Fr
16:12
8:26
11
Andrea Bryant
So
16:15
8:28
12
Kira Yonelina
So
16:29
8:35
13
Jillian Watkins
So
17:07
8:55
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:36
81:18
16:16
8:28
15 Rose Goyette
Fr
15:43
8:11
1
Jenna Pimenta
Fr
15:46
8:13
2
Olivia Walbeck
So
16:12
8:26
3
Bella Silva
So
16:17
8:29
4
Sophia Breslau
So
17:19
9:01
5
Alyssa Appel
So
17:25
9:04
6
Tatiana campbell
Fr
17:47
9:16
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.