Menlo Results from the WBAL #2 at Baylands Park on 10/24/19

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aiden Deffner Fr V 19:59.32 6:27 3.1 42/45 7/7 7/19 2/3
Andrew Yagen So JV 22:51.78 7:23 3.1 55/97 7/12 14/19 5/7 22:19 22:19 22:19 22:19 GREEN BOX!!! (SBP)
Beckett Vogel Fr JV 24:20.54 7:51 3.1 70/97 9/12 16/19 4/7
Calvin Katz Jr V 16:31.03 5:20 3.1 1/45 1/7 1/19 1/8 16:27
Carlo Espinosa Fr JV 22:30.83 7:16 3.1 45/97 4/12 11/19 5/8 GREEN BOX!!! (SBP)
Ethan Bernheim Sr JV 26:40.43 8:36 3.1 87/97 11/12 18/19 4/6 GREEN BOX!!! (SBP)
Jackson Aldrich Sr V 17:55.4 5:47 3.1 10/45 4/7 4/19 1/7 20:22
(2:26,12.0)
20:22
(2:26,12.0)
17:47 GREEN BOX!!! (LR, PR)
Jaymin Parasnis So JV 22:41.22 7:19 3.1 50/97 6/12 13/19 5/8 22:06 22:06 22:06 22:06 GREEN BOX!!! (SBP)
Justin Pretre Fr V 17:05.25 5:31 3.1 5/45 3/7 3/19 1/7 17:36
(0:31,2.9)
GREEN BOX!!! (DPR)
Kamran Murray Jr V 16:32.33 5:20 3.1 2/45 2/7 2/19 1/7 16:33
(0:01,0.1)
16:33
(0:01,0.1)
16:11 GREEN BOX!!! (LR, PR)
Luke Virsik Sr V 18:26.09 5:57 3.1 15/45 5/7 5/19 1/7 20:07
(1:41,8.4)
20:07
(1:41,8.4)
20:07
(1:41,8.4)
18:47
(0:21,1.9)
GREEN BOX!!! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Marcus Ying So JV 22:36.09 7:17 3.1 47/97 5/12 12/19 5/8 GREEN BOX!!! (SBP)
Ned Eyre Sr JV 20:54.25 6:45 3.1 23/97 1/12 8/19 8/8 20:30 20:30 20:30 20:30 GREEN BOX!!! (SBP)
Nishan Rajavasireddy So V 18:47.12 6:04 3.1 23/45 6/7 6/19 2/6 20:17
(1:30,7.4)
20:17
(1:30,7.4)
20:17
(1:30,7.4)
19:19
(0:32,2.8)
GREEN BOX!!! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Oliver Lee Jr JV 21:50.68 7:03 3.1 33/97 2/12 9/19 6/8 20:57 20:57 20:57 20:57 GREEN BOX!!! (SBP)
Rio Vazquez So JV 24:37.38 7:57 3.1 71/97 10/12 17/19 4/6 22:02 22:02 22:02 22:02
Sean Nesamoney Fr JV 28:57.16 9:20 3.1 95/97 12/12 19/19 5/5
William Floyd Fr JV 22:21.33 7:13 3.1 39/97 3/12 10/19 5/8
Wyatt Cole Fr JV 23:05.34 7:27 3.1 61/97 8/12 15/19 5/7 GREEN BOX!!! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/7 86:30
1:55
3.1 5:35 5:20 5:57 33 5:35 97:17
(10:47,11.1)
97:17
(10:47,11.1)
87:05
(0:35,0.7%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Calvin Katz (1), Kamran Murray (2), Justin Pretre (5), Jackson Aldrich (10), Luke Virsik (15)
JV 1st 5 5/8 110:13
1:42
3.1 7:07 6:45 7:17 164 6:12 101:06 101:06 99:35 Ned Eyre (21), Oliver Lee (30), William Floyd (35), Carlo Espinosa (38), Marcus Ying (40)
JV 2nd 5 5/6 117:36
1:56
3.1 7:35 7:19 7:57 111 6:43 107:24 107:24 107:24 Jaymin Parasnis (16), Andrew Yagen (19), Wyatt Cole (23), Beckett Vogel (26), Rio Vazquez (27)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Calvin Katz Jr Menlo 16:31.03 5:20 1/7 1/19 1/8
2 Kamran Murray Jr Menlo 16:32.33 5:20 2/7 2/19 1/7 16:33
(0:01)
16:33
(0:01)
GREEN BOX!!! (LR, PR)
3 Jake Symonds Sr Crystal Springs Upla 16:46.24 5:25
4 Wilser Vasquez Sr Crystal Springs Upla 16:47.14 5:25
5 Justin Pretre Fr Menlo 17:05.25 5:31 3/7 3/19 1/7
6 Jason Draxler Sadler Sr Woodside Priory 17:16.46 5:34
7 Matthew Chun Sr Sacred Heart Prep 17:25.05 5:37
8 Johnny Ragsdale Jr Crystal Springs Upla 17:35.91 5:41
9 Tyler Hartley Sr The King’s Academy 17:46.15 5:44
10 Jackson Aldrich Sr Menlo 17:55.4 5:47 4/7 4/19 1/7 20:22
(2:26)
20:22
(2:26)
GREEN BOX!!! (LR, PR)
11 Jadan Wenceslao Jr Woodside Priory 17:56.02 5:47
12 Rigo Gonzales Fr Harker 18:06.96 5:51
13 Furious Clay Fr Crystal Springs Upla 18:11.35 5:52
14 David Martinez So Eastside College Prep 18:21.59 5:55
15 Luke Virsik Sr Menlo 18:26.09 5:57 5/7 5/19 1/7 20:07
(1:41)
20:07
(1:41)
20:07
(1:41)
GREEN BOX!!! (LY, LR, PR, SBP)
16 Evan Strohman Fr Woodside Priory 18:31.86 5:59
17 James Heron Fr Woodside Priory 18:35.48 6:00
18 Brody Herrick So Crystal Springs Upla 18:36.2 6:00
19 Aidan Oslob So The King’s Academy 18:39.15 6:01
20 Jaden Kim Jr Woodside Priory 18:40.43 6:01
21 Ronan Byrne Jr Woodside Priory 18:41.31 6:02
22 Austin Jamias Jr Sacred Heart Prep 18:42.42 6:02
23 Nishan Rajavasireddy So Menlo 18:47.12 6:04 6/7 6/19 2/6 20:17
(1:30)
20:17
(1:30)
20:17
(1:30)
GREEN BOX!!! (LY, LR, PR, SBP)
24 Raymond Ruiz Sr Eastside College Prep 18:50.25 6:05
25 Adrian de Vernou So Sacred Heart Prep 18:53.18 6:06
26 Rupert Chen Fr Harker 18:54.65 6:06
27 Alex Hu So Harker 18:59.96 6:08
28 Seamus Macaluso So Sacred Heart Prep 19:04.38 6:09
29 Robbie Ridder Sr The King’s Academy 19:04.88 6:09
30 Kailash Ranganathan So Harker 19:05.92 6:10
31 Rodrigo Villegas Sr Eastside College Prep 19:09.07 6:11
32 Chetan Choksi Sr The King’s Academy 19:12.08 6:12
33 Hudson DeGroff Jr Pinewood 19:19.33 6:14
34 Jose Angulo So Eastside College Prep 19:20.1 6:14
35 Aidan Yim Jr The King’s Academy 19:21.15 6:15
36 Briant Avalos Sr Eastside College Prep 19:21.29 6:15
37 Silas Taylor So The King’s Academy 19:27.28 6:17
38 Heber Alvarez Sr Eastside College Prep 19:31.06 6:18
39 Richard Hu Sr Harker 19:40.17 6:21
40 Dawson Chen So Harker 19:43.1 6:22
41 Alex Liou So Harker 19:51.56 6:24
42 Aiden Deffner Fr Menlo 19:59.32 6:27 7/7 7/19 2/3
43 John Killmond Fr Sacred Heart Prep 20:23.6 6:35
44 Marlon Guerra Jr Eastside College Prep 20:48.61 6:43
45 Finn Roblin Jr Sacred Heart Prep 20:57.42 6:46
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Menlo
1-1-1-1-1
Gap: 1:55
86:30
17:18
5:35
33 Calvin Katz
Jr
16:31
5:20
1
Kamran Murray
Jr
16:32
5:20
2
Justin Pretre
Fr
17:05
5:31
5
Jackson Aldrich
Sr
17:55
5:47
10
Luke Virsik
Sr
18:26
5:57
15
Nishan Rajavasireddy
So
18:47
6:04
23
Aiden Deffner
Fr
19:59
6:27
41
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Crystal Springs Upla
2-2-2-2-2
Gap: 1:50
87:57
17:35
5:40
46 Jake Symonds
Sr
16:46
5:25
3
Wilser Vasquez
Sr
16:47
5:25
4
Johnny Ragsdale
Jr
17:36
5:41
8
Furious Clay
Fr
18:11
5:52
13
Brody Herrick
So
18:36
6:00
18








3 Woodside Priory
3-3-3-3-3
Gap: 1:24
91:00
18:12
5:52
70 Jason Draxler Sadler
Sr
17:16
5:34
6
Jadan Wenceslao
Jr
17:56
5:47
11
Evan Strohman
Fr
18:32
5:59
16
James Heron
Fr
18:35
6:00
17
Jaden Kim
Jr
18:40
6:01
20
Ronan Byrne
Jr
18:41
6:02
21




4 The King’s Academy
5-4-5-5-4
Gap: 1:35
94:03
18:49
6:04
123 Tyler Hartley
Sr
17:46
5:44
9
Aidan Oslob
So
18:39
6:01
19
Robbie Ridder
Sr
19:05
6:09
29
Chetan Choksi
Sr
19:12
6:12
32
Aidan Yim
Jr
19:21
6:15
34
Silas Taylor
So
19:27
6:17
36




5 Sacred Heart Prep
4-5-4-4-5
Gap: 2:59
94:29
18:54
6:06
124 Matthew Chun
Sr
17:25
5:37
7
Austin Jamias
Jr
18:42
6:02
22
Adrian de Vernou
So
18:53
6:06
25
Seamus Macaluso
So
19:04
6:09
28
John Killmond
Fr
20:24
6:35
42
Finn Roblin
Jr
20:57
6:46
44




6 Harker
6-6-6-6-6
Gap: 1:33
94:48
18:58
6:07
133 Rigo Gonzales
Fr
18:07
5:51
12
Rupert Chen
Fr
18:55
6:06
26
Alex Hu
So
19:00
6:08
27
Kailash Ranganathan
So
19:06
6:10
30
Richard Hu
Sr
19:40
6:21
38
Dawson Chen
So
19:43
6:22
39
Alex Liou
So
19:52
6:24
40
7 Eastside College Prep
7-6-7-7-7
Gap: 1:00
95:02
19:00
6:08
137 David Martinez
So
18:22
5:55
14
Raymond Ruiz
Sr
18:50
6:05
24
Rodrigo Villegas
Sr
19:09
6:11
31
Jose Angulo
So
19:20
6:14
33
Briant Avalos
Sr
19:21
6:15
35
Heber Alvarez
Sr
19:31
6:18
37
Marlon Guerra
Jr
20:49
6:43
43
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tommy Yoon Sr Crystal Springs Upla 18:47.13 6:04
2 Cole Gilbert Jr Woodside Priory 18:58.93 6:07
3 Alexander Hansmann Sr Crystal Springs Upla 19:03.88 6:09
4 Rhys Collins Jr Crystal Springs Upla 19:17.6 6:13
5 Niles Tilenius Jr Crystal Springs Upla 19:19.59 6:14
6 Jack Murawczyk Fr Crystal Springs Upla 19:36.41 6:19
7 Ian Hanna So The King’s Academy 19:37.31 6:20
8 Aleksei Mawdsley So The King’s Academy 19:40.81 6:21
9 Spencer Powell So The King’s Academy 19:45.78 6:23
10 Tynan Macaluso Fr Sacred Heart Prep 19:53.85 6:25
11 Joshua Lin Fr The King’s Academy 19:54.64 6:25
12 Isaac Fournier Fr The King’s Academy 19:55.67 6:26
13 Charlie Gainey Sr Woodside Priory 19:55.79 6:26
14 Zach Brousseau Sr Woodside Priory 19:55.99 6:26
15 Martin Bourdev Sr Harker 20:27.75 6:36
16 Vincent Martinez Jr Crystal Springs Upla 20:31.03 6:37
17 Aidan Lincke So Harker 20:33.28 6:38
18 Nathan Paredes Sr Eastside College Prep 20:36.89 6:39
19 Shaan Kan So Pinewood 20:43.35 6:41
20 Nick Baumgartner So Crystal Springs Upla 20:45.54 6:42
21 Dylan Miller So Crystal Springs Upla 20:52.29 6:44
22 Vidur Mushran So Crystal Springs Upla 20:53.67 6:44
23 Ned Eyre Sr Menlo 20:54.25 6:45 1/12 8/19 8/8 20:30 20:30 20:30 GREEN BOX!!! (SBP)
24 Jonathan Liu Sr The King’s Academy 20:56.34 6:45
25 Michael Pflaging Fr Harker 21:03.69 6:48
26 Luke Keosaksith So The King’s Academy 21:05.68 6:48
27 Andy Diaz Jr Crystal Springs Upla 21:08.81 6:49
28 Josh Oh Jr Woodside Priory 21:13.82 6:51
29 Dominick Piscione Fr Harker 21:15.63 6:51
30 Owen Gould So Woodside Priory 21:39.49 6:59
31 Logan Thompson Fr Pinewood 21:47.64 7:02
32 Grant Miner Sr Harker 21:48.46 7:02
33 Oliver Lee Jr Menlo 21:50.68 7:03 2/12 9/19 6/8 20:57 20:57 20:57 GREEN BOX!!! (SBP)
34 Reid Dye Fr Crystal Springs Upla 21:56.26 7:05
35 Nikhil Sharma Sr Harker 22:07.94 7:08
36 Ryan Carney So Sacred Heart Prep 22:10.64 7:09
37 Matthew Ring Jr Woodside Priory 22:13.93 7:10
38 Richard Zhang Fr Harker 22:18.18 7:12
39 William Floyd Fr Menlo 22:21.33 7:13 3/12 10/19 5/8
40 Peter Rem Fr Woodside Priory 22:21.76 7:13
41 Ryan Cheng Jr The King’s Academy 22:21.76 7:13
42 Theodore Chen Jr Crystal Springs Upla 22:23.12 7:13
43 Noah Moscovici So Crystal Springs Upla 22:26.73 7:14
44 Mason Echols Sr Eastside College Prep 22:26.76 7:14
45 Carlo Espinosa Fr Menlo 22:30.83 7:16 4/12 11/19 5/8 GREEN BOX!!! (SBP)
46 Moises Bravo Jr Eastside College Prep 22:33.62 7:17
47 Marcus Ying So Menlo 22:36.09 7:17 5/12 12/19 5/8 GREEN BOX!!! (SBP)
48 Tomas San Juan Fr Eastside College Prep 22:36.73 7:18
49 Rohan Cherukuri Sr Harker 22:39.08 7:18
50 Jaymin Parasnis So Menlo 22:41.22 7:19 6/12 13/19 5/8 22:06 22:06 22:06 GREEN BOX!!! (SBP)
51 Jacob Gainey Sr Woodside Priory 22:42.08 7:19
52 John Magruder Jr Sacred Heart Prep 22:43.64 7:20
53 Alex Yansouni So Sacred Heart Prep 22:50.46 7:22
54 Jason Lin Jr Harker 22:51.16 7:22
55 Andrew Yagen So Menlo 22:51.78 7:23 7/12 14/19 5/7 22:19 22:19 22:19 GREEN BOX!!! (SBP)
56 Gary Ding Fr Harker 22:55.79 7:24
57 Rohil Lokuge So Sacred Heart Prep 22:58.95 7:25
58 Devan Choksi Fr The King’s Academy 23:01.07 7:26
59 Kyler Hanson So The King’s Academy 23:01.63 7:26
60 Billy Rosas So Eastside College Prep 23:03 7:26
61 Wyatt Cole Fr Menlo 23:05.34 7:27 8/12 15/19 5/7 GREEN BOX!!! (SBP)
62 Larry Liao Jr The King’s Academy 23:09.6 7:28
63 Angelo Virata Jr Crystal Springs Upla 23:24.28 7:33
64 Lucas Kang So Crystal Springs Upla 23:44.81 7:40
65 Sean King So Pinewood 24:02.73 7:45
66 Vincent Chen Fr Pinewood 24:04.5 7:46
67 Loukas Triant So Sacred Heart Prep 24:05.54 7:46
68 Evan Cheng Sr Harker 24:06.47 7:47
69 Tavi Kipnis Jr Crystal Springs Upla 24:18.56 7:51
70 Beckett Vogel Fr Menlo 24:20.54 7:51 9/12 16/19 4/7
71 Rio Vazquez So Menlo 24:37.38 7:57 10/12 17/19 4/6 22:02 22:02 22:02
72 Andras Pakodzi Jr Woodside Priory 24:43.12 7:58
73 Arjun Parthasarathy Fr Crystal Springs Upla 24:49.08 8:00
74 Oscar Vasquez Sr Eastside College Prep 24:51.23 8:01
75 Yoanfranco Ochoa Fr Eastside College Prep 24:51.72 8:01
76 Luke Li Sr The King’s Academy 25:06.26 8:06
77 Caleb Klayko Fr The King’s Academy 25:06.81 8:06
78 David Benkert Sr The King’s Academy 25:07.81 8:06
79 Daniel Ureña Sr Eastside College Prep 25:09.69 8:07
80 Johnny Sacor Jr Eastside College Prep 25:25.34 8:12
81 Daniel Grau Sr Sacred Heart Prep 25:28.91 8:13
82 Bryan Roque Sr Eastside College Prep 25:31.4 8:14
83 Will Soderbery Jr Sacred Heart Prep 26:04.54 8:25
84 Andy Huang Sr The King’s Academy 26:20.37 8:30
85 sean Wilkinson Fr The King’s Academy 26:20.38 8:30
86 Nicholas Zamboldi Fr Sacred Heart Prep 26:34.49 8:34
87 Ethan Bernheim Sr Menlo 26:40.43 8:36 11/12 18/19 4/6 GREEN BOX!!! (SBP)
88 Kyle Wolcott Fr Pinewood 26:50.21 8:39
89 Samuel Bek Sr The King’s Academy 27:06.32 8:45
90 Nathan Wang Sr Harker 27:25.24 8:51
91 Roy Liu Fr Woodside Priory 27:57.19 9:01
92 Henry Ascencio Jr Eastside College Prep 28:07.95 9:04
93 Jonathan Martinez Fr Eastside College Prep 28:38.02 9:14
94 Mehar Atwal So Pinewood 28:53.33 9:19
95 Sean Nesamoney Fr Menlo 28:57.16 9:20 12/12 19/19 5/5
96 Victor Qui Jr Woodside Priory 33:31.73 10:49
97 Ricky Martinez Jr Eastside College Prep 39:23.41 12:42
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Upla
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
96:05
19:13
6:12
19 Tommy Yoon
Sr
18:47
6:04
1
Alexander Hansmann
Sr
19:04
6:09
3
Rhys Collins
Jr
19:18
6:13
4
Niles Tilenius
Jr
19:20
6:14
5
Jack Murawczyk
Fr
19:36
6:19
6
Vincent Martinez
Jr
20:31
6:37
16
Nick Baumgartner
So
20:46
6:42
20
2 The King’s Academy
3-2-2-2-2
Gap: 0:18
98:54
19:47
6:23
47 Ian Hanna
So
19:37
6:20
7
Aleksei Mawdsley
So
19:41
6:21
8
Spencer Powell
So
19:46
6:23
9
Joshua Lin
Fr
19:55
6:25
11
Isaac Fournier
Fr
19:56
6:26
12
Jonathan Liu
Sr
20:56
6:45
22
Luke Keosaksith
So
21:06
6:48
24
3 Woodside Priory
2-2-3-3-3
Gap: 2:41
101:44
20:21
6:34
81 Cole Gilbert
Jr
18:59
6:07
2
Charlie Gainey
Sr
19:56
6:26
13
Zach Brousseau
Sr
19:56
6:26
14
Josh Oh
Jr
21:14
6:51
25
Owen Gould
So
21:39
6:59
27
Matthew Ring
Jr
22:14
7:10
33
Peter Rem
Fr
22:22
7:13
36
4 Harker
5-4-4-4-4
Gap: 1:21
105:09
21:02
6:47
110 Martin Bourdev
Sr
20:28
6:36
15
Aidan Lincke
So
20:33
6:38
17
Michael Pflaging
Fr
21:04
6:48
23
Dominick Piscione
Fr
21:16
6:51
26
Grant Miner
Sr
21:48
7:02
29
Nikhil Sharma
Sr
22:08
7:08
31
Richard Zhang
Fr
22:18
7:12
34
5 Menlo
8-7-6-5-5
Gap: 1:42
110:13
22:03
7:07
164 Ned Eyre
Sr
20:54
6:45
21
Oliver Lee
Jr
21:51
7:03
30
William Floyd
Fr
22:21
7:13
35
Carlo Espinosa
Fr
22:31
7:16
38
Marcus Ying
So
22:36
7:17
40
Jaymin Parasnis
So
22:41
7:19
42
Andrew Yagen
So
22:52
7:23
45
6 Sacred Heart Prep
4-5-5-6-6
Gap: 3:05
110:38
22:08
7:08
175 Tynan Macaluso
Fr
19:54
6:25
10
Ryan Carney
So
22:11
7:09
32
John Magruder
Jr
22:44
7:20
43
Alex Yansouni
So
22:50
7:22
44
Rohil Lokuge
So
22:59
7:25
46
Loukas Triant
So
24:06
7:46
50
Daniel Grau
Sr
25:29
8:13
53
7 Eastside College Prep
6-8-7-7-7
Gap: 2:26
111:17
22:15
7:11
182 Nathan Paredes
Sr
20:37
6:39
18
Mason Echols
Sr
22:27
7:14
37
Moises Bravo
Jr
22:34
7:17
39
Tomas San Juan
Fr
22:37
7:18
41
Billy Rosas
So
23:03
7:26
47
Oscar Vasquez
Sr
24:51
8:01
51
Yoanfranco Ochoa
Fr
24:52
8:01
52
8 Pinewood
7-6-8-8-8
Gap: 6:07
117:28
23:30
7:35
198 Shaan Kan
So
20:43
6:41
19
Logan Thompson
Fr
21:48
7:02
28
Sean King
So
24:03
7:45
48
Vincent Chen
Fr
24:05
7:46
49
Kyle Wolcott
Fr
26:50
8:39
54
Mehar Atwal
So
28:53
9:19
55




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Upla
1-1-1-1-1
Gap: 0:38
104:11
20:50
6:43
17 Vincent Martinez
Jr
20:31
6:37
1
Nick Baumgartner
So
20:46
6:42
2
Dylan Miller
So
20:52
6:44
3
Vidur Mushran
So
20:54
6:44
4
Andy Diaz
Jr
21:09
6:49
7
Reid Dye
Fr
21:56
7:05
8
Theodore Chen
Jr
22:23
7:13
14
2 The King’s Academy
2-2-2-2-2
Gap: 2:05
110:26
22:05
7:08
67 Jonathan Liu
Sr
20:56
6:45
5
Luke Keosaksith
So
21:06
6:48
6
Ryan Cheng
Jr
22:22
7:13
13
Devan Choksi
Fr
23:01
7:26
21
Kyler Hanson
So
23:02
7:26
22
Larry Liao
Jr
23:10
7:28
24
Luke Li
Sr
25:06
8:06
31
3 Harker
3-3-3-3-3
Gap: 0:48
112:52
22:34
7:17
73 Nikhil Sharma
Sr
22:08
7:08
9
Richard Zhang
Fr
22:18
7:12
11
Rohan Cherukuri
Sr
22:39
7:18
15
Jason Lin
Jr
22:51
7:22
18
Gary Ding
Fr
22:56
7:24
20
Evan Cheng
Sr
24:06
7:47
25
Nathan Wang
Sr
27:25
8:51
36
4 Woodside Priory
4-4-4-4-4
Gap: 5:43
119:58
24:00
7:44
104 Matthew Ring
Jr
22:14
7:10
10
Peter Rem
Fr
22:22
7:13
12
Jacob Gainey
Sr
22:42
7:19
17
Andras Pakodzi
Jr
24:43
7:58
28
Roy Liu
Fr
27:57
9:01
37
Victor Qui
Jr
33:32
10:49
41




5 Menlo
5-5-5-5-5
Gap: 1:56
117:36
23:31
7:35
111 Jaymin Parasnis
So
22:41
7:19
16
Andrew Yagen
So
22:52
7:23
19
Wyatt Cole
Fr
23:05
7:27
23
Beckett Vogel
Fr
24:21
7:51
26
Rio Vazquez
So
24:37
7:57
27
Ethan Bernheim
Sr
26:40
8:36
35
Sean Nesamoney
Fr
28:57
9:20
40
6 Eastside College Prep
6-6-6-6-6
Gap: 0:40
125:49
25:10
8:07
158 Oscar Vasquez
Sr
24:51
8:01
29
Yoanfranco Ochoa
Fr
24:52
8:01
30
Daniel Ureña
Sr
25:10
8:07
32
Johnny Sacor
Jr
25:25
8:12
33
Bryan Roque
Sr
25:31
8:14
34
Henry Ascencio
Jr
28:08
9:04
38
Jonathan Martinez
Fr
28:38
9:14
39
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.