Bella Vista Results from the CVC Center Meet #1 at Willow Hill Reservoir on 9/26/18

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Abigail Rasmussen Sr V 23:56.1 7:52 3.04 22/62 6/17 6/17 2/5 22:41 22:41 22:41 You ROCK! (DSP)
Alexis Rosenberg Sr V 31:19.8 10:18 3.04 54/62 16/17 16/17 1/2
Alissa Macloon Jr V 25:21 8:20 3.04 30/62 10/17 10/17 1/2
Antonina Perekopskiy So F/S 17:35 8:22 2.1 23/43 10/14 10/14 2/2 16:40 17:54
(0:19,1.7)
16:40 You ROCK! (LR)
Ashleigh Mitchell Jr V 33:21.2 10:58 3.04 58/62 17/17 17/17 1/2
Audrey Brenner So F/S 15:40.4 7:28 2.1 5/43 1/14 1/14 2/6
Audriana Daniels Fr F/S 18:12 8:40 2.1 27/43 12/14 12/14 2/2
Chloe Baade Fr F/S 16:02.7 7:38 2.1 11/43 4/14 4/14 2/4
Christina Behan So F/S 16:40.6 7:56 2.1 19/43 8/14 8/14 2/2
Danielle Hann Fr F/S 18:52.4 8:59 2.1 31/43 13/14 13/14 2/2
Emily Alderman Jr V 26:14.2 8:38 3.04 35/62 11/17 11/17 2/2
Faith Kidd Jr V 29:28.1 9:42 3.04 48/62 14/17 14/17 2/2
Haley Bartlett Jr V 25:11.2 8:17 3.04 29/62 9/17 9/17 2/4
Hannah Gow Sr V 26:47 8:49 3.04 37/62 12/17 12/17 1/2 22:39 22:39 22:15
Isabelle Rasmussen Fr F/S 15:45.4 7:30 2.1 6/43 2/14 2/14 2/5
Jacy Lovins Jr V 31:16.4 10:17 3.04 53/62 15/17 15/17 2/2
Jaime Mabbutt Sr V 22:40.6 7:28 3.04 16/62 3/17 3/17 3/6 23:30
(0:49,3.5)
23:30
(0:49,3.5)
23:30
(0:49,3.5)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Jordan Grafton Sr V 23:30.7 7:44 3.04 20/62 5/17 5/17 2/5 22:53 22:26 22:26
Jordyn Centerwall Sr V 24:07.7 7:56 3.04 25/62 8/17 8/17 2/4 24:26
(0:18,1.3)
24:48
(0:41,2.7)
24:26
(0:18,1.3)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Kyra Manley Fr F/S 16:05.3 7:40 2.1 12/43 5/14 5/14 2/3
Leila Swenson Fr V 21:55.9 7:13 3.04 12/62 2/17 2/17 3/6
Lucia Hernandez Fr F/S 16:33.1 7:53 2.1 17/43 7/14 7/14 2/2
McKenzie Childs Fr V 23:08.7 7:37 3.04 17/62 4/17 4/17 2/5
Natalie Dinin Jr V 28:46.4 9:28 3.04 45/62 13/17 13/17 1/2
Priya Shah So F/S 16:54.8 8:03 2.1 21/43 9/14 9/14 2/2
Rachel Radcliff So F/S 17:58.8 8:34 2.1 26/43 11/14 11/14 2/2 17:20 18:03
(0:04,0.4)
17:20 You ROCK! (LR)
Samantha Cutts Sr V 24:02.1 7:54 3.04 23/62 7/17 7/17 2/4 24:23
(0:21,1.5)
24:40
(0:38,2.5)
24:23
(0:21,1.5)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Shaelyn Crichton Fr F/S 15:53.9 7:34 2.1 9/43 3/14 3/14 2/4
Sierra Vicze So F/S 19:10.2 9:08 2.1 34/43 14/14 14/14 1/2
Sydney Wooden So V 21:39.8 7:08 3.04 8/62 1/17 1/17 4/7
Vicki Gallegos So F/S 16:06.3 7:40 2.1 13/43 6/14 6/14 2/2 16:26
(0:20,2.0)
16:26
(0:20,2.0)
16:26
(0:20,2.0)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/5 112:56
1:51
3.04 7:26 7:08 7:44 70 6:54 110:39 110:39 95:25 Sydney Wooden (8), Leila Swenson (12), Jaime Mabbutt (15), McKenzie Childs (16), Jordan Grafton (19)
V 2nd 5 2/2 122:38
1:25
3.04 8:04 7:52 8:20 33 7:44 120:01 120:01 106:55 Abigail Rasmussen (4), Samantha Cutts (5), Jordyn Centerwall (7), Haley Bartlett (8), Alissa Macloon (9)
V 3rd 5 2/2 142:32
5:02
3.04 9:23 8:38 10:17 28 9:23 139:59 139:59 119:54 Emily Alderman (2), Hannah Gow (3), Natalie Dinin (5), Faith Kidd (8), Jacy Lovins (10)
F/S 1st 5 2/3 79:28
0:25
2.1 7:34 7:28 7:40 43 7:17 79:34
(0:06,0.1)
80:33
(1:05,1.3)
71:09 Your Team ROCKS! (LY, LR) Audrey Brenner (5), Isabelle Rasmussen (6), Shaelyn Crichton (9), Chloe Baade (11), Kyra Manley (12)
F/S 2nd 5 2/2 83:50
1:29
2.1 7:59 7:40 8:22 36 7:47 87:09
(3:19,3.8)
87:09
(3:19,3.8)
74:22 Your Team ROCKS! (LY, LR) Vicki Gallegos (3), Lucia Hernandez (6), Christina Behan (7), Priya Shah (9), Antonina Perekopskiy (11)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lisa Irvine Jr Woodcreek 19:57 6:34
2 Samantha Barry Jr Woodcreek 20:47.9 6:50
3 Melina McKee So Woodcreek 21:03.3 6:56
4 Lilly Gregg Jr Woodcreek 21:25.4 7:03
5 Sarah Conine (Holland) Jr River Valley 21:30.7 7:05
6 Megan Fenner So Inderkum 21:37 7:07
7 Abigail Farr Jr Woodcreek 21:37.7 7:07
8 Sydney Wooden So Bella Vista 21:39.8 7:08 1/17 1/17 4/7
9 CJ Blankenship Sr Woodcreek 21:49.1 7:11
10 Carly Cabrera So Inderkum 21:54.7 7:12
11 Jordan Roby Jr Woodcreek 21:55.1 7:13
12 Leila Swenson Fr Bella Vista 21:55.9 7:13 2/17 2/17 3/6
13 Lauren Negrete Fr Yuba City 22:07.5 7:17
14 Mandy Ruiz Jr Roseville 22:29.9 7:24
15 Anna Nicholas So Inderkum 22:33.1 7:25
16 Jaime Mabbutt Sr Bella Vista 22:40.6 7:28 3/17 3/17 3/6 23:30
(0:49)
23:30
(0:49)
23:30
(0:49)
You ROCK! (LY, LR, PR)
17 McKenzie Childs Fr Bella Vista 23:08.7 7:37 4/17 4/17 2/5
18 Emily Fenner So Inderkum 23:20.7 7:41
19 Jordan Wilson Fr Yuba City 23:30.2 7:44
20 Jordan Grafton Sr Bella Vista 23:30.7 7:44 5/17 5/17 2/5 22:53 22:26 22:26
21 Alex Sandoval Sr Woodcreek 23:36.9 7:46
22 Abigail Rasmussen Sr Bella Vista 23:56.1 7:52 6/17 6/17 2/5 22:41 22:41 22:41
23 Samantha Cutts Sr Bella Vista 24:02.1 7:54 7/17 7/17 2/4 24:23
(0:21)
24:40
(0:38)
24:23
(0:21)
You ROCK! (LY, LR, PR)
24 Maddy Jordan Jr Woodcreek 24:05.7 7:56
25 Jordyn Centerwall Sr Bella Vista 24:07.7 7:56 8/17 8/17 2/4 24:26
(0:18)
24:48
(0:41)
24:26
(0:18)
You ROCK! (LY, LR, PR)
26 Samantha Figgins Sr Roseville 24:18.7 8:00
27 Evelyn Ramirez Villa Jr River Valley 24:34.8 8:05
28 Korrie Almond Fr River Valley 25:01.1 8:14
29 Haley Bartlett Jr Bella Vista 25:11.2 8:17 9/17 9/17 2/4
30 Alissa Macloon Jr Bella Vista 25:21 8:20 10/17 10/17 1/2
31 Katrina Koepke So Inderkum 25:30.8 8:24
32 Kylie Leaty Fr Yuba City 25:34.7 8:25
33 Taylor White Sr Woodcreek 26:10.3 8:37
34 Raquel Mendez Jr Woodcreek 26:11.4 8:37
35 Emily Alderman Jr Bella Vista 26:14.2 8:38 11/17 11/17 2/2
36 Kylie Wada Sr Yuba City 26:23.8 8:41
37 Hannah Gow Sr Bella Vista 26:47 8:49 12/17 12/17 1/2 22:39 22:39 22:15
38 Natalie Bender Fr Yuba City 27:08.9 8:56
39 Veda Fanning Jr Inderkum 27:12.6 8:57
40 Alyssa Wilder Jr River Valley 27:21.6 9:00
41 Mia Meyer So Yuba City 28:16.7 9:18
42 Alicia Paez Sr Woodcreek 28:18.1 9:19
43 Grecia Rodriguez Jr River Valley 28:27.8 9:22
44 Zoee Devries Jr Yuba City 28:27.9 9:22
45 Natalie Dinin Jr Bella Vista 28:46.4 9:28 13/17 13/17 1/2
46 Kailey Fallbeck Sr Woodcreek 29:13.4 9:37
47 Carolina Bazan Jr Woodcreek 29:19.9 9:39
48 Faith Kidd Jr Bella Vista 29:28.1 9:42 14/17 14/17 2/2
49 Paige Main Sr Woodcreek 29:41.9 9:46
50 Madeline Morrison Sr River Valley 29:50.5 9:49
51 Mariah Myers Sr Yuba City 29:56.8 9:51
52 Lucia Orozco Sr Antelope 30:17 9:58
53 Jacy Lovins Jr Bella Vista 31:16.4 10:17 15/17 15/17 2/2
54 Alexis Rosenberg Sr Bella Vista 31:19.8 10:18 16/17 16/17 1/2
55 Taylor Enright Sr Woodcreek 31:42.9 10:26
56 Pilar Millang Jr River Valley 33:17.7 10:57
57 Faith Craig Jr River Valley 33:19 10:58
58 Ashleigh Mitchell Jr Bella Vista 33:21.2 10:58 17/17 17/17 1/2
59 Cali Martin Jr Yuba City 34:45.2 11:26
60 Litzy Contreras Sr River Valley 35:33.3 11:42
61 Samantha Baumgartner Sr Roseville 35:35.9 11:43
62 Phoenix Hemesi Sr Woodcreek 37:39 12:23
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Woodcreek
1-1-1-1-1
Gap: 1:41
104:51
20:58
6:54
17 Lisa Irvine
Jr
19:57
6:34
1
Samantha Barry
Jr
20:48
6:50
2
Melina McKee
So
21:03
6:56
3
Lilly Gregg
Jr
21:25
7:03
4
Abigail Farr
Jr
21:38
7:07
7
CJ Blankenship
Sr
21:49
7:11
9
Jordan Roby
Jr
21:55
7:13
11
2 Bella Vista
4-3-3-3-2
Gap: 1:51
112:56
22:35
7:26
70 Sydney Wooden
So
21:40
7:08
8
Leila Swenson
Fr
21:56
7:13
12
Jaime Mabbutt
Sr
22:41
7:28
15
McKenzie Childs
Fr
23:09
7:37
16
Jordan Grafton
Sr
23:31
7:44
19
Abigail Rasmussen
Sr
23:56
7:52
20
Samantha Cutts
Sr
24:02
7:54
21
3 Inderkum
3-2-2-2-3
Gap: 3:54
114:56
22:59
7:34
71 Megan Fenner
So
21:37
7:07
6
Carly Cabrera
So
21:55
7:12
10
Anna Nicholas
So
22:33
7:25
14
Emily Fenner
So
23:21
7:41
17
Katrina Koepke
So
25:31
8:24
24
Veda Fanning
Jr
27:13
8:57
28




4 Yuba City
5-5-5-5-4
Gap: 5:01
124:45
24:57
8:12
109 Lauren Negrete
Fr
22:08
7:17
13
Jordan Wilson
Fr
23:30
7:44
18
Kylie Leaty
Fr
25:35
8:25
25
Kylie Wada
Sr
26:24
8:41
26
Natalie Bender
Fr
27:09
8:56
27
Mia Meyer
So
28:17
9:18
30
Zoee Devries
Jr
28:28
9:22
32
5 River Valley
2-4-4-4-5
Gap: 6:57
126:56
25:23
8:21
110 Sarah Conine (Holland)
Jr
21:31
7:05
5
Evelyn Ramirez Villa
Jr
24:35
8:05
22
Korrie Almond
Fr
25:01
8:14
23
Alyssa Wilder
Jr
27:22
9:00
29
Grecia Rodriguez
Jr
28:28
9:22
31
Madeline Morrison
Sr
29:51
9:49
33
Pilar Millang
Jr
33:18
10:57
34
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Woodcreek
1-1-1-1-1
Gap: 4:21
117:37
23:31
7:44
22 CJ Blankenship
Sr
21:49
7:11
1
Jordan Roby
Jr
21:55
7:13
2
Alex Sandoval
Sr
23:37
7:46
3
Maddy Jordan
Jr
24:06
7:56
6
Taylor White
Sr
26:10
8:37
10
Raquel Mendez
Jr
26:11
8:37
11
Alicia Paez
Sr
28:18
9:19
14
2 Bella Vista
2-2-2-2-2
Gap: 1:25
122:38
24:32
8:04
33 Abigail Rasmussen
Sr
23:56
7:52
4
Samantha Cutts
Sr
24:02
7:54
5
Jordyn Centerwall
Sr
24:08
7:56
7
Haley Bartlett
Jr
25:11
8:17
8
Alissa Macloon
Jr
25:21
8:20
9
Emily Alderman
Jr
26:14
8:38
12
Hannah Gow
Sr
26:47
8:49
13
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Woodcreek
1-1-2-1-1
Gap: 3:31
142:45
28:33
9:23
27 Raquel Mendez
Jr
26:11
8:37
1
Alicia Paez
Sr
28:18
9:19
4
Kailey Fallbeck
Sr
29:13
9:37
6
Carolina Bazan
Jr
29:20
9:39
7
Paige Main
Sr
29:42
9:46
9
Taylor Enright
Sr
31:43
10:26
12
Phoenix Hemesi
Sr
37:39
12:23
14
2 Bella Vista
2-1-1-1-2
Gap: 5:02
142:32
28:30
9:23
28 Emily Alderman
Jr
26:14
8:38
2
Hannah Gow
Sr
26:47
8:49
3
Natalie Dinin
Jr
28:46
9:28
5
Faith Kidd
Jr
29:28
9:42
8
Jacy Lovins
Jr
31:16
10:17
10
Alexis Rosenberg
Sr
31:20
10:18
11
Ashleigh Mitchell
Jr
33:21
10:58
13
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Olivia Zanni Fr Woodcreek 14:49.1 7:03
2 Amelia Schulzkump Fr Woodcreek 14:57.6 7:07
3 Clara Klug So Woodcreek 15:21.7 7:19
4 Sophia Martin So Woodcreek 15:31.2 7:23
5 Audrey Brenner So Bella Vista 15:40.4 7:28 1/14 1/14 2/6
6 Isabelle Rasmussen Fr Bella Vista 15:45.4 7:30 2/14 2/14 2/5
7 Kammi Liu So Woodcreek 15:50 7:32
8 Andrea Melo So Woodcreek 15:52.5 7:34
9 Shaelyn Crichton Fr Bella Vista 15:53.9 7:34 3/14 3/14 2/4
10 Rebekah Heninger Fr Woodcreek 15:58.5 7:36
11 Chloe Baade Fr Bella Vista 16:02.7 7:38 4/14 4/14 2/4
12 Kyra Manley Fr Bella Vista 16:05.3 7:40 5/14 5/14 2/3
13 Vicki Gallegos So Bella Vista 16:06.3 7:40 6/14 6/14 2/2 16:26
(0:20)
16:26
(0:20)
16:26
(0:20)
You ROCK! (LY, LR, PR)
14 Emily Connick So Inderkum 16:21.2 7:47
15 Olivia Vincent So Woodcreek 16:24.5 7:49
16 Taylor Chastain Fr Woodcreek 16:31.8 7:52
17 Lucia Hernandez Fr Bella Vista 16:33.1 7:53 7/14 7/14 2/2
18 Olivia Moya So Antelope 16:36.3 7:54
19 Christina Behan So Bella Vista 16:40.6 7:56 8/14 8/14 2/2
20 Kamden Sonoyama Fr Woodcreek 16:51.9 8:02
21 Priya Shah So Bella Vista 16:54.8 8:03 9/14 9/14 2/2
22 Allyson Zuehlke So Woodcreek 16:58.4 8:05
23 Antonina Perekopskiy So Bella Vista 17:35 8:22 10/14 10/14 2/2 16:40 17:54
(0:19)
16:40 You ROCK! (LR)
24 Rachel Watson Fr Woodcreek 17:43.5 8:26
25 Rebecca Templeton Fr Roseville 17:52.7 8:31
26 Rachel Radcliff So Bella Vista 17:58.8 8:34 11/14 11/14 2/2 17:20 18:03
(0:04)
17:20 You ROCK! (LR)
27 Audriana Daniels Fr Bella Vista 18:12 8:40 12/14 12/14 2/2
28 Hannah Bettencourt Fr Roseville 18:34.9 8:51
29 Christiana Westberg So Roseville 18:40.7 8:54
30 Tesa Federizo Fr Woodcreek 18:47.5 8:57
31 Danielle Hann Fr Bella Vista 18:52.4 8:59 13/14 13/14 2/2
32 Sukhmanpreet Kaur Fr River Valley 19:02.9 9:04
33 Brecken Bartells Fr Inderkum 19:05.4 9:05
34 Sierra Vicze So Bella Vista 19:10.2 9:08 14/14 14/14 1/2
35 Rachel Jenness-Hobbs Fr Roseville 19:12.3 9:09
36 Emma Rourke So Woodcreek 19:33.6 9:19
37 Ashley Barry So Woodcreek 19:36.7 9:20
38 Simrandeep Kandola Fr River Valley 20:28.5 9:45
39 Mia May Fr Inderkum 20:35.4 9:48
40 Ocean Marshall Fr Woodcreek 21:00.5 10:00
41 Sara Delgado Fr Woodcreek 21:14.9 10:07
42 Cierra Johnson So Roseville 22:17.3 10:37
43 Rachel Skupien So Inderkum 22:35.6 10:46
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Woodcreek
1-1-1-1-1
Gap: 1:01
76:30
15:18
7:17
17 Olivia Zanni
Fr
14:49
7:03
1
Amelia Schulzkump
Fr
14:58
7:07
2
Clara Klug
So
15:22
7:19
3
Sophia Martin
So
15:31
7:23
4
Kammi Liu
So
15:50
7:32
7
Andrea Melo
So
15:53
7:34
8
Rebekah Heninger
Fr
15:59
7:36
10
2 Bella Vista
2-2-2-2-2
Gap: 0:25
79:28
15:54
7:34
43 Audrey Brenner
So
15:40
7:28
5
Isabelle Rasmussen
Fr
15:45
7:30
6
Shaelyn Crichton
Fr
15:54
7:34
9
Chloe Baade
Fr
16:03
7:38
11
Kyra Manley
Fr
16:05
7:40
12
Vicki Gallegos
So
16:06
7:40
13
Lucia Hernandez
Fr
16:33
7:53
14
Your Team ROCKS! (LY, LR)
3 Roseville
3-3-3-3-3
Gap: 4:25
96:38
19:20
9:12
85 Rebecca Templeton
Fr
17:53
8:31
15
Hannah Bettencourt
Fr
18:35
8:51
16
Christiana Westberg
So
18:41
8:54
17
Rachel Jenness-Hobbs
Fr
19:12
9:09
18
Cierra Johnson
So
22:17
10:37
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Woodcreek
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
81:39
16:20
7:47
20 Andrea Melo
So
15:53
7:34
1
Rebekah Heninger
Fr
15:59
7:36
2
Olivia Vincent
So
16:25
7:49
4
Taylor Chastain
Fr
16:32
7:52
5
Kamden Sonoyama
Fr
16:52
8:02
8
Allyson Zuehlke
So
16:58
8:05
10
Rachel Watson
Fr
17:44
8:26
12
2 Bella Vista
2-2-2-2-2
Gap: 1:29
83:50
16:46
7:59
36 Vicki Gallegos
So
16:06
7:40
3
Lucia Hernandez
Fr
16:33
7:53
6
Christina Behan
So
16:41
7:56
7
Priya Shah
So
16:55
8:03
9
Antonina Perekopskiy
So
17:35
8:22
11
Rachel Radcliff
So
17:59
8:34
13
Audriana Daniels
Fr
18:12
8:40
14
Your Team ROCKS! (LY, LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.