Bella Vista Results from the Sac Joaquin Section Finals at Willow Hill Reservoir on 11/16/19

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anthony Page Sr V 18:05 5:57 3.04 53/74 6/7 6/14 5/8 19:26
(1:21,6.9)
19:26
(1:21,6.9)
You ROCK! (LR, PR)
Ashton Cobabe Jr V 17:25.9 5:44 3.04 29/74 3/7 3/14 5/10 18:27
(1:01,5.5)
18:27
(1:01,5.5)
You ROCK! (LR, PR)
Ben LaRoe Jr V 17:30.5 5:46 3.04 32/74 4/7 4/14 3/10 18:13
(0:43,3.9)
18:13
(0:43,3.9)
You ROCK! (LR, PR)
Bode Briseno Fr Fr 12:30 5:57 2.1 12/52 2/7 5/14 3/8 13:17
(0:47,5.9)
13:17
(0:47,5.9)
You ROCK! (LR, PR)
Bruce Marlatt Jr V 17:18.2 5:42 3.04 25/74 2/7 2/14 6/11 17:23
(0:05,0.5)
16:56 16:56 You ROCK! (LY)
Bryan Albor Sr JV 18:38.2 6:08 3.04 26/98 4/7 11/14 3/12 19:25
(0:47,4.0)
19:25
(0:47,4.0)
You ROCK! (LR, PR)
Chris Haustein Fr Fr 13:31.5 6:26 2.1 34/52 4/7 8/14 4/7 13:17 13:17
Connor Harrod Jr V 17:14.3 5:40 3.04 23/74 1/7 1/14 13/18 17:44
(0:30,2.8)
17:44
(0:30,2.8)
You ROCK! (LR, PR)
Dominick Comer Fr Fr 16:13.4 7:44 2.1 52/52 7/7 14/14 6/6
Ethan Harvey Fr Fr 13:04.7 6:14 2.1 25/52 3/7 7/14 4/8 13:34
(0:29,3.6)
13:34
(0:29,3.6)
You ROCK! (LR, PR)
Evan Manley Sr JV 19:39.6 6:28 3.04 51/98 7/7 14/14 1/9 18:57 18:57
Gilbert Sanchez So So 11:52 5:39 2.1 7/51 1/7 2/14 5/16
Harrison Low So So 12:12 5:49 2.1 14/51 3/7 4/14 2/6 12:19
(0:07,0.9)
12:19
(0:07,0.9)
You ROCK! (LR, PR)
Jack Bessette Fr Fr 15:05.8 7:11 2.1 51/52 6/7 12/14 6/6 16:01
(0:55,5.7)
16:01
(0:55,5.7)
You ROCK! (LR, PR)
Jack Wilson Jr JV 18:16.2 6:01 3.04 13/98 2/7 8/14 4/16 18:02 18:02
Jacob Crummett Sr V 18:20.6 6:02 3.04 57/74 7/7 9/14 4/7 18:16 18:16
Jacob Norton Jr JV 19:14.1 6:20 3.04 44/98 6/7 13/14 2/12 19:16
(0:02,0.2)
19:16
(0:02,0.2)
You ROCK! (LR, PR)
Jaxon Barry So So 15:31.5 7:24 2.1 51/51 7/7 13/14 5/5 15:42
(0:11,1.1)
15:42
(0:11,1.1)
You ROCK! (LR, PR)
Kyle Dinin So So 14:15 6:47 2.1 48/51 6/7 10/14 5/6 14:38
(0:23,2.6)
14:38
(0:23,2.6)
You ROCK! (LR, PR)
Logan Marlatt Fr Fr 11:51.1 5:39 2.1 1/52 1/7 1/14 1/11 12:12
(0:21,2.9)
12:12
(0:21,2.9)
You ROCK! (LR, PR)
Logan Stockett Fr Fr 14:16.3 6:48 2.1 47/52 5/7 11/14 6/6 15:42
(1:26,9.1)
15:42
(1:26,9.1)
You ROCK! (LR, PR)
Matteo Persiani So So 12:05.8 5:46 2.1 11/51 2/7 3/14 2/6 12:30
(0:24,3.2)
12:30
(0:24,3.2)
You ROCK! (LR, PR)
Michael Kopitske So So 13:47.5 6:34 2.1 45/51 5/7 9/14 5/6 14:57
(1:10,7.7)
14:57
(1:10,7.7)
You ROCK! (LR, PR)
Sean Lacey So V 17:35.2 5:47 3.04 35/74 5/7 5/14 3/10 17:44
(0:09,0.9)
17:44
(0:09,0.9)
17:44
(0:09,0.9)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Stephan DelaGrande Jr JV 18:37.9 6:08 3.04 25/98 3/7 10/14 4/13 18:54
(0:16,1.4)
18:54
(0:16,1.4)
You ROCK! (LR, PR)
Tony Gudkov So So 12:41.1 6:02 2.1 28/51 4/7 6/14 3/6 12:40 12:40
Will Buckerfield Sr JV 18:13.6 6:00 3.04 12/98 1/7 7/14 5/24 18:45
(0:31,2.8)
18:45
(0:31,2.8)
You ROCK! (LR, PR)
William Lorence Jr JV 18:46.5 6:11 3.04 31/98 5/7 12/14 3/12 18:43 18:43
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/10 87:04
0:21
3.04 5:44 5:40 5:47 124 5:31 85:19 88:54
(1:50,2.1)
83:37 Your Team ROCKS! (LR) Connor Harrod (19), Bruce Marlatt (21), Ashton Cobabe (25), Ben LaRoe (28), Sean Lacey (31)
So 1st 5 3/6 62:38
1:56
2.1 5:58 5:39 6:34 80 5:39 62:36 60:08 Gilbert Sanchez (6), Matteo Persiani (9), Harrison Low (11), Tony Gudkov (19), Michael Kopitske (35)
JV 1st 5 4/12 92:32
0:33
3.04 6:05 6:00 6:11 93 5:52 92:37
(0:04,0.1)
88:37 Your Team ROCKS! (LR) Will Buckerfield (12), Jack Wilson (13), Stephan DelaGrande (21), Bryan Albor (22), William Lorence (25)
Fr 1st 5 4/6 65:14
2:25
2.1 6:13 5:39 6:48 95 5:48 62:44 58:45 Logan Marlatt (1), Bode Briseno (10), Ethan Harvey (20), Chris Haustein (27), Logan Stockett (37)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Austin Vasquez Sr Whitney 15:51.8 5:13
2 Daniel Hernandez Sr Vacaville 16:04.8 5:17
3 Kellen Steplight So Vacaville 16:17.8 5:22
4 Ethan Dodge Sr Whitney 16:29.5 5:25
5 Dean McLane So Mira Loma 16:39.9 5:29
6 Jimmie Summers Jr Buhach Colony 16:42.6 5:30
7 Nic Gorman Sr Rio Americano 16:44.6 5:30
8 Trenton Artica Sr Roseville 16:46.4 5:31
9 Joshua Hernandez Jr Merrill West 16:49.7 5:32
10 Jonah Petersen Sr Vista Del Lago (Fols 16:52.8 5:33
11 Cooper Sandahl Sr Vacaville 16:55.1 5:34
12 Ethan Karr Sr Vista Del Lago (Fols 16:56.7 5:34
13 Julian Doak Fr Oakmont 16:58.6 5:35
14 Adrian Gutierrez Jr Elk Grove 16:59.9 5:35
15 Ben Longaker Sr Oakmont 17:00.4 5:36
16 Hunter Bennion Sr Rodriguez 17:01 5:36
17 Josh Tajiri Sr Whitney 17:05.3 5:37
18 Frank Ramisch Jr Ponderosa 17:08.1 5:38
19 Colin Wong Jr Oakmont 17:10.5 5:39
20 Derek Hightower Sr Buhach Colony 17:10.9 5:39
21 Brenden Jacoby Sr Whitney 17:12.8 5:40
22 Jason Finta Jr Whitney 17:13.4 5:40
23 Connor Harrod Jr Bella Vista 17:14.3 5:40 1/7 1/14 13/18 17:44
(0:30)
17:44
(0:30)
You ROCK! (LR, PR)
24 Max Clark Jr Granite Bay 17:16.5 5:41
25 Bruce Marlatt Jr Bella Vista 17:18.2 5:42 2/7 2/14 6/11 17:23
(0:05)
16:56 16:56 You ROCK! (LY)
26 Preston Breeze Jr Vista Del Lago (Fols 17:21.1 5:42
27 Byron Chadwick Jr Whitney 17:21.8 5:43
28 Jonathan Romeo Sr Granite Bay 17:23.3 5:43
29 Ashton Cobabe Jr Bella Vista 17:25.9 5:44 3/7 3/14 5/10 18:27
(1:01)
18:27
(1:01)
You ROCK! (LR, PR)
30 Gavin Vance Jr Granite Bay 17:26.1 5:44
31 Charlie Becker-Ell Jr Vista Del Lago (Fols 17:29.6 5:45
32 Ben LaRoe Jr Bella Vista 17:30.5 5:46 4/7 4/14 3/10 18:13
(0:43)
18:13
(0:43)
You ROCK! (LR, PR)
33 Brandon Frost Sr Oakmont 17:31.7 5:46
34 Andrew Zimny So Vista Del Lago (Fols 17:31.7 5:46
35 Sean Lacey So Bella Vista 17:35.2 5:47 5/7 5/14 3/10 17:44
(0:09)
17:44
(0:09)
17:44
(0:09)
You ROCK! (LY, LR, PR)
36 Erick Godoy Sr Buhach Colony 17:35.6 5:47
37 John Hoang Jr Lincoln-L 17:37.3 5:48
38 Asher Love So Vacaville 17:37.4 5:48
39 Riley Carroll Jr Whitney 17:40.7 5:49
40 Michael Zagaynov Sr Granite Bay 17:41.7 5:49
41 Joel Cardoza Sr Downey 17:41.9 5:49
42 Sam Marchetti Sr Oakmont 17:42.5 5:50
43 Shane Meadows-Yaw Jr Roseville 17:43 5:50
44 Paul Hobbs So Vacaville 17:43.9 5:50
45 Alcuin Mowrer Sr Vista Del Lago (Fols 17:44.1 5:50
46 Ethan Robinson Jr Pitman 17:47.6 5:51
47 Sean Mahoney Jr Oakmont 17:47.7 5:51
48 Simon Stubbert Jr Rodriguez 17:50.1 5:52
49 Kellen Ruiz So Vacaville 17:52.8 5:53
50 Ryan Scholtes Jr Vacaville 17:57.3 5:54
51 Luke Petersen Jr Lodi 18:02.4 5:56
52 David Watson Jr Rodriguez 18:03.8 5:57
53 Anthony Page Sr Bella Vista 18:05 5:57 6/7 6/14 5/8 19:26
(1:21)
19:26
(1:21)
You ROCK! (LR, PR)
54 Nathan Spiess Jr Ponderosa 18:07.8 5:58
55 Michael Dias Jr Vista Del Lago (Fols 18:08 5:58
56 Robby Brown Sr Granite Bay 18:14.6 6:00
57 Jacob Crummett Sr Bella Vista 18:20.6 6:02 7/7 9/14 4/7 18:16 18:16
58 Alex Chan So Oakmont 18:24.9 6:03
59 Jack Pallesen Sr Rio Americano 18:27.3 6:04
60 Micah Caballero Fr Buhach Colony 18:27.8 6:04
61 Isaac Elahi Sr Rodriguez 18:28.3 6:05
62 Aaron Hillberg Jr Rodriguez 18:34.7 6:07
63 Andrei Ofilan Sr Rodriguez 18:36.3 6:07
64 Jalen Naran Jr Rio Americano 18:43.1 6:09
65 Aldrin Sembrana Jr Rodriguez 18:50.4 6:12
66 Mathew Haar Jr Ponderosa 18:54.7 6:13
67 Diego Gutierrez So Buhach Colony 18:54.8 6:13
68 Alex LeBel Jr Granite Bay 18:58.1 6:14
69 Gavin Stoddard Sr Buhach Colony 19:02.7 6:16
70 Nathan Witte Sr Rio Americano 19:09.9 6:18
71 Adam Gordiano Jr Buhach Colony 19:41.7 6:29
72 Harrison Kariakin So Rio Americano 19:44.1 6:30
73 Charles Hamilton Jr Ponderosa 20:03.1 6:36
74 Sam Lebeck Sr Ponderosa 20:22.5 6:42
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Whitney
1-1-2-1-1
Gap: 1:22
83:53
16:47
5:31
53 Austin Vasquez
Sr
15:52
5:13
1
Ethan Dodge
Sr
16:30
5:25
4
Josh Tajiri
Sr
17:05
5:37
13
Brenden Jacoby
Sr
17:13
5:40
17
Jason Finta
Jr
17:13
5:40
18
Byron Chadwick
Jr
17:22
5:43
23
Riley Carroll
Jr
17:41
5:49
34
2 Vacaville
2-1-1-2-2
Gap: 1:39
84:39
16:56
5:34
83 Daniel Hernandez
Sr
16:05
5:17
2
Kellen Steplight
So
16:18
5:22
3
Cooper Sandahl
Sr
16:55
5:34
8
Asher Love
So
17:37
5:48
33
Paul Hobbs
So
17:44
5:50
37
Kellen Ruiz
So
17:53
5:53
41
Ryan Scholtes
Jr
17:57
5:54
42
3 Vista Del Lago (Fols
5-3-4-3-3
Gap: 0:39
86:12
17:14
5:40
95 Jonah Petersen
Sr
16:53
5:33
7
Ethan Karr
Sr
16:57
5:34
9
Preston Breeze
Jr
17:21
5:42
22
Charlie Becker-Ell
Jr
17:30
5:45
27
Andrew Zimny
So
17:32
5:46
30
Alcuin Mowrer
Sr
17:44
5:50
38
Michael Dias
Jr
18:08
5:58
46
4 Oakmont
6-4-3-3-4
Gap: 0:44
86:24
17:17
5:41
101 Julian Doak
Fr
16:59
5:35
10
Ben Longaker
Sr
17:00
5:36
11
Colin Wong
Jr
17:11
5:39
15
Brandon Frost
Sr
17:32
5:46
29
Sam Marchetti
Sr
17:43
5:50
36
Sean Mahoney
Jr
17:48
5:51
39
Alex Chan
So
18:25
6:03
49
5 Bella Vista
9-6-6-5-5
Gap: 0:21
87:04
17:25
5:44
124 Connor Harrod
Jr
17:14
5:40
19
Bruce Marlatt
Jr
17:18
5:42
21
Ashton Cobabe
Jr
17:26
5:44
25
Ben LaRoe
Jr
17:31
5:46
28
Sean Lacey
So
17:35
5:47
31
Anthony Page
Sr
18:05
5:57
44
Jacob Crummett
Sr
18:21
6:02
48
Your Team ROCKS! (LR)
6 Granite Bay
10-7-7-7-6
Gap: 0:58
88:02
17:36
5:48
152 Max Clark
Jr
17:17
5:41
20
Jonathan Romeo
Sr
17:23
5:43
24
Gavin Vance
Jr
17:26
5:44
26
Michael Zagaynov
Sr
17:42
5:49
35
Robby Brown
Sr
18:15
6:00
47
Alex LeBel
Jr
18:58
6:14
59




7 Buhach Colony
3-4-5-6-7
Gap: 2:12
88:52
17:46
5:51
162 Jimmie Summers
Jr
16:43
5:30
5
Derek Hightower
Sr
17:11
5:39
16
Erick Godoy
Sr
17:36
5:47
32
Micah Caballero
Fr
18:28
6:04
51
Diego Gutierrez
So
18:55
6:13
58
Gavin Stoddard
Sr
19:03
6:16
60
Adam Gordiano
Jr
19:42
6:29
62
8 Rodriguez
7-8-8-8-8
Gap: 1:34
89:58
18:00
5:55
200 Hunter Bennion
Sr
17:01
5:36
12
Simon Stubbert
Jr
17:50
5:52
40
David Watson
Jr
18:04
5:57
43
Isaac Elahi
Sr
18:28
6:05
52
Aaron Hillberg
Jr
18:35
6:07
53
Andrei Ofilan
Sr
18:36
6:07
54
Aldrin Sembrana
Jr
18:50
6:12
56
9 Rio Americano
4-9-9-9-9
Gap: 3:00
92:49
18:34
6:06
235 Nic Gorman
Sr
16:45
5:30
6
Jack Pallesen
Sr
18:27
6:04
50
Jalen Naran
Jr
18:43
6:09
55
Nathan Witte
Sr
19:10
6:18
61
Harrison Kariakin
So
19:44
6:30
63








10 Ponderosa
8-10-10-10-10
Gap: 3:14
94:36
18:55
6:13
245 Frank Ramisch
Jr
17:08
5:38
14
Nathan Spiess
Jr
18:08
5:58
45
Mathew Haar
Jr
18:55
6:13
57
Charles Hamilton
Jr
20:03
6:36
64
Sam Lebeck
Sr
20:23
6:42
65








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jose Ledezma So River Valley 11:28 5:28
2 Ben Plaa So Pitman 11:32.9 5:30
3 Damian Garcia So Pitman 11:33.8 5:30
4 Efren Sanchez So Pitman 11:40.5 5:34
5 Ryan Hart So Whitney 11:41.6 5:34
6 Bronson Bickel So Downey 11:50.7 5:38
7 Gilbert Sanchez So Bella Vista 11:52 5:39 1/7 2/14 5/16
8 Zachary Blood So Pitman 12:01.4 5:44
9 Trevin Seifert So Vacaville 12:03.1 5:44
10 Aydan Haydu Fr Oakmont 12:04.5 5:45
11 Matteo Persiani So Bella Vista 12:05.8 5:46 2/7 3/14 2/6 12:30
(0:24)
12:30
(0:24)
You ROCK! (LR, PR)
12 James Bowen So Whitney 12:07 5:46
13 Diego Cardenas Fr Grace Davis 12:09.6 5:47
14 Harrison Low So Bella Vista 12:12 5:49 3/7 4/14 2/6 12:19
(0:07)
12:19
(0:07)
You ROCK! (LR, PR)
15 Cameron Noreen So Lincoln-L 12:15.3 5:50
16 Zander Holmes So Ponderosa 12:18.4 5:52
17 Tate Moseley So Vacaville 12:20.3 5:53
18 Beck Shadbourne Fr Laguna Creek 12:20.7 5:53
19 Connor Jacoby So Whitney 12:26.1 5:55
20 Julius Pena So Buhach Colony 12:27.8 5:56
21 Dominick Gianetto Fr Vista Del Lago (Fols 12:29.3 5:57
22 Dylan Aggas So Elk Grove 12:30.7 5:57
23 Charlie Dao So Tracy 12:33.2 5:59
24 Christian Mendoza So Pitman 12:34.7 5:59
25 Gabriel Gutierrez So Pitman 12:34.9 5:59
26 Charlie Gioia So Whitney 12:36 6:00
27 Andres Lemus-Leon So Downey 12:36.8 6:00
28 Tony Gudkov So Bella Vista 12:41.1 6:02 4/7 6/14 3/6 12:40 12:40
29 Zach Barney So Lincoln-L 12:41.7 6:03
30 Joshua Dario So Vacaville 12:45.3 6:04
31 Christopher Young So Pitman 12:48.6 6:06
32 Jesse Clark So Downey 12:51.7 6:07
33 Evan Carleton-Sniff Fr Lincoln-L 12:51.8 6:08
34 Justin Hinson So Lincoln-L 13:01.5 6:12
35 Levi Chadwick So Whitney 13:02.9 6:13
36 Hunter Schwab So Whitney 13:05 6:14
37 Angelo Nunez So Roseville 13:05.1 6:14
38 Calvin Parcher So Whitney 13:07.8 6:15
39 Josiah Angeles So Downey 13:09.3 6:16
40 Gabe Northam Fr Lincoln-L 13:17 6:20
41 Trevor Campbell So Lincoln-L 13:23.1 6:22
42 Matt Hochstatter So Lincoln-L 13:23.2 6:22
43 Aidan Russell So Vacaville 13:23.5 6:23
44 Ethan Poggi So Downey 13:46.9 6:34
45 Michael Kopitske So Bella Vista 13:47.5 6:34 5/7 9/14 5/6 14:57
(1:10)
14:57
(1:10)
You ROCK! (LR, PR)
46 Andrew Haggerman So Vacaville 13:52.4 6:36
47 Gavin Bates So Vacaville 13:52.7 6:37
48 Kyle Dinin So Bella Vista 14:15 6:47 6/7 10/14 5/6 14:38
(0:23)
14:38
(0:23)
You ROCK! (LR, PR)
49 Matthew Agbayani So Vacaville 14:18.3 6:49
50 Tyler Velasco So Downey 14:39.5 6:59
51 Jaxon Barry So Bella Vista 15:31.5 7:24 7/7 13/14 5/5 15:42
(0:11)
15:42
(0:11)
You ROCK! (LR, PR)
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Pitman
1-1-1-1-1
Gap: 1:02
59:23
11:53
5:39
28 Ben Plaa
So
11:33
5:30
1
Damian Garcia
So
11:34
5:30
2
Efren Sanchez
So
11:41
5:34
3
Zachary Blood
So
12:01
5:44
7
Christian Mendoza
So
12:35
5:59
15
Gabriel Gutierrez
So
12:35
5:59
16
Christopher Young
So
12:49
6:06
22
2 Whitney
2-2-3-2-2
Gap: 1:21
61:54
12:23
5:54
71 Ryan Hart
So
11:42
5:34
4
James Bowen
So
12:07
5:46
10
Connor Jacoby
So
12:26
5:55
14
Charlie Gioia
So
12:36
6:00
17
Levi Chadwick
So
13:03
6:13
26
Hunter Schwab
So
13:05
6:14
27
Calvin Parcher
So
13:08
6:15
28
3 Bella Vista
4-3-2-2-3
Gap: 1:56
62:38
12:32
5:58
80 Gilbert Sanchez
So
11:52
5:39
6
Matteo Persiani
So
12:06
5:46
9
Harrison Low
So
12:12
5:49
11
Tony Gudkov
So
12:41
6:02
19
Michael Kopitske
So
13:48
6:34
35
Kyle Dinin
So
14:15
6:47
38
Jaxon Barry
So
15:32
7:24
41
4 Downey
3-5-5-4-4
Gap: 1:56
64:15
12:51
6:07
109 Bronson Bickel
So
11:51
5:38
5
Andres Lemus-Leon
So
12:37
6:00
18
Jesse Clark
So
12:52
6:07
23
Josiah Angeles
So
13:09
6:16
29
Ethan Poggi
So
13:47
6:34
34
Tyler Velasco
So
14:40
6:59
40




5 Lincoln-L
6-6-6-6-5
Gap: 1:02
64:07
12:49
6:06
111 Cameron Noreen
So
12:15
5:50
12
Zach Barney
So
12:42
6:03
20
Evan Carleton-Sniff
Fr
12:52
6:08
24
Justin Hinson
So
13:02
6:12
25
Gabe Northam
Fr
13:17
6:20
30
Trevor Campbell
So
13:23
6:22
31
Matt Hochstatter
So
13:23
6:22
32
5 Vacaville
5-4-4-4-5
Gap: 1:49
64:25
12:53
6:08
111 Trevin Seifert
So
12:03
5:44
8
Tate Moseley
So
12:20
5:53
13
Joshua Dario
So
12:45
6:04
21
Aidan Russell
So
13:24
6:23
33
Andrew Haggerman
So
13:52
6:36
36
Gavin Bates
So
13:53
6:37
37
Matthew Agbayani
So
14:18
6:49
39
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ajani Salcido Jr Jesuit 16:21 5:23
2 Jacob Harbert Sr Whitney 17:09.8 5:39
3 Aidan Ransford Jr Whitney 17:39.1 5:48
4 Hayden Tam Jr Davis 17:44.4 5:50
5 Connor King Sr Jesuit 17:44.6 5:50
6 Silas Glynn So Vista Del Lago (Fols 17:53.9 5:53
7 Joe Ryan Jr Jesuit 17:59.7 5:55
8 Kevin Rockwell Jr Davis 18:02.3 5:56
9 Aidan Redding Sr Whitney 18:03.6 5:56
10 Luke Rashid Jr Davis 18:11.3 5:59
11 Owen Dulcich Sr Davis 18:12.3 5:59
12 Will Buckerfield Sr Bella Vista 18:13.6 6:00 1/7 7/14 5/24 18:45
(0:31)
18:45
(0:31)
You ROCK! (LR, PR)
13 Jack Wilson Jr Bella Vista 18:16.2 6:01 2/7 8/14 4/16 18:02 18:02
14 Hayden Roach Jr Pleasant Grove 18:17.7 6:01
15 Erick Fonseca Sr Lincoln (S) 18:21.1 6:02
16 Cooper Howell Jr Gregori 18:21.8 6:02
17 Ben Backs Fr Del Oro 18:24.6 6:03
18 Sean Layman Jr Davis 18:26.1 6:04
19 Tommy Gee Jr Jesuit 18:28.3 6:05
20 Ryan Jacques Sr Granite Bay 18:29.6 6:05
21 Daniel Granger Jr Vista Del Lago (Fols 18:31.3 6:06
22 Jack Boyd Jr Vacaville 18:31.6 6:06
23 Michael Gamette Jr Jesuit 18:36.4 6:07
24 Alvaro Desni Jr Escalon 18:37.7 6:08
25 Stephan DelaGrande Jr Bella Vista 18:37.9 6:08 3/7 10/14 4/13 18:54
(0:16)
18:54
(0:16)
You ROCK! (LR, PR)
26 Bryan Albor Sr Bella Vista 18:38.2 6:08 4/7 11/14 3/12 19:25
(0:47)
19:25
(0:47)
You ROCK! (LR, PR)
27 Joshua Baptiste Sr Cosumnes Oaks 18:38.5 6:08
28 Addison Atkin Jr Granite Bay 18:43.9 6:10
29 Jaden Luna Jr Franklin (EG) 18:45.7 6:10
30 Michael Pecha Sr Vista Del Lago (Fols 18:46.2 6:10
31 William Lorence Jr Bella Vista 18:46.5 6:11 5/7 12/14 3/12 18:43 18:43
32 Marco Cisneros Jr Atwater 18:46.8 6:11
33 Otho Johnson Jr Granite Bay 18:49.4 6:12
34 Esteban Moctezuma Jr Pleasant Grove 18:51.4 6:12
35 Hayden Wagg Jr Vista Del Lago (Fols 18:55.6 6:14
36 Brandon Valdez Sr Whitney 18:57.4 6:14
37 Cade Schwab Sr Whitney 18:57.4 6:14
38 Ty Wolber Jr Granite Bay 19:00.6 6:15
39 Cole Retzler Sr Nevada Union 19:01.1 6:15
40 Cameron Wills Sr Woodcreek 19:01.8 6:16
41 Tyler Hawkins Jr Whitney 19:03.9 6:16
42 Brody Jensen Jr Del Oro 19:03.9 6:16
43 Dante Wynn Jr Lincoln (S) 19:13.4 6:19
44 Jacob Norton Jr Bella Vista 19:14.1 6:20 6/7 13/14 2/12 19:16
(0:02)
19:16
(0:02)
You ROCK! (LR, PR)
45 Abel Zuniga Jr East Union 19:16 6:20
46 Ruben Martinez Jr East Union 19:20 6:22
47 Joe Moyer So Del Oro 19:27.1 6:24
48 Anish Gaddam Sr Vista Del Lago (Fols 19:29.6 6:25
49 Alec Evans Jr Vista Del Lago (Fols 19:33.2 6:26
50 Noah Franscella So Colfax 19:37.9 6:27
51 Evan Manley Sr Bella Vista 19:39.6 6:28 7/7 14/14 1/9 18:57 18:57
52 Graham Neiman So Del Oro 19:45.4 6:30
53 Christian Aguiar Sr Hughson 19:45.5 6:30
54 Kavi McKinney Jr Davis 19:46.8 6:30
55 Steven Ramirez Sr Atwater 19:52.4 6:32
56 Fabian Gonzalez Sr Livingston 19:52.8 6:32
57 Nathan Wong Sr Granite Bay 19:53.1 6:32
58 Jared Regan Sr Whitney 19:53.5 6:33
59 Aiden Alvarez Jr Placer 19:56.3 6:34
60 Octavio Madrigal Jr Hughson 19:56.5 6:34
61 Nick Bodwell Jr Placer 20:00 6:35
62 David Brussow Sr Hughson 20:00.8 6:35
63 Lukas Jakubicki Sr Vista Del Lago (Fols 20:01.7 6:35
64 Dillan Booth Jr Escalon 20:02.2 6:35
65 Sean Daly Jr Del Oro 20:04.2 6:36
66 Aidan Sanders So Colfax 20:05.8 6:37
67 Gilbert Rios Jr Atwater 20:06.1 6:37
68 Govanni Huerta Jr Atwater 20:11.1 6:38
69 Aidan Kaneski Jr Del Oro 20:14.8 6:40
70 Joey Ryan So Jesuit 20:17.7 6:41
71 Nick Blakewell Sr Davis 20:19.2 6:41
72 Max Van Dessel Jr Jesuit 20:20.2 6:41
73 Garrett Arcand So Colfax 20:22.6 6:42
74 Gino Stern Sr Escalon 20:25.3 6:43
75 Braulio Lopez Fern Jr Livingston 20:25.5 6:43
76 Derek Fukuda Jr Granite Bay 20:27.6 6:44
77 David Mejia Jr Atwater 20:27.8 6:44
78 Joey Petrilla Fr Colfax 20:29.3 6:44
79 David Plascencia Sr Escalon 20:33.6 6:46
80 Juan Rodriguez Jr Escalon 20:35 6:46
81 Matt Soetaert Jr El Dorado 20:36.7 6:47
82 Jared Gode So Del Oro 20:43.9 6:49
83 Leonardo Pornebo Sr Colfax 20:44.5 6:49
84 Kaleb Reyna Jr Los Banos 20:46.4 6:50
85 Joshua Corrales Jr Escalon 20:47.8 6:50
86 Richard Alberto Fr Livingston 20:48.1 6:51
87 Filiberto Salazar Sr Livingston 20:48.4 6:51
88 Joshua Anderson Sr Granite Bay 20:59.6 6:54
89 Jonathon Griffith Jr Placer 21:00.4 6:55
90 Ryan Belletto Jr Escalon 21:02.3 6:55
91 Richard Baez Jr Livingston 21:11.9 6:58
92 Luke Sarnecki Sr Colfax 21:18.1 7:00
93 Luis Martinez So Livingston 21:39.1 7:07
94 Morgan McKnight Jr Hughson 21:55.9 7:13
95 Isai Curiel Jr Livingston 22:04.7 7:16
96 Nick Chen Sr Atwater 22:09.9 7:17
97 Seth Boice Jr Hughson 23:08.1 7:37
98 Anthony Woods Jr Hughson 27:04.2 8:54
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
3-3-3-2-1
Gap: 0:42
90:36
18:07
5:58
48 Hayden Tam
Jr
17:44
5:50
4
Kevin Rockwell
Jr
18:02
5:56
8
Luke Rashid
Jr
18:11
5:59
10
Owen Dulcich
Sr
18:12
5:59
11
Sean Layman
Jr
18:26
6:04
15
Kavi McKinney
Jr
19:47
6:30
42
Nick Blakewell
Sr
20:19
6:41
57
1 Jesuit
1-2-1-1-1
Gap: 2:15
89:10
17:50
5:52
48 Ajani Salcido
Jr
16:21
5:23
1
Connor King
Sr
17:45
5:50
5
Joe Ryan
Jr
18:00
5:55
7
Tommy Gee
Jr
18:28
6:05
16
Michael Gamette
Jr
18:36
6:07
19
Joey Ryan
So
20:18
6:41
56
Max Van Dessel
Jr
20:20
6:41
58
3 Whitney
2-1-2-3-3
Gap: 1:48
90:47
18:09
5:58
73 Jacob Harbert
Sr
17:10
5:39
2
Aidan Ransford
Jr
17:39
5:48
3
Aidan Redding
Sr
18:04
5:56
9
Brandon Valdez
Sr
18:57
6:14
29
Cade Schwab
Sr
18:57
6:14
30
Tyler Hawkins
Jr
19:04
6:16
32
Jared Regan
Sr
19:54
6:33
46
4 Bella Vista
5-5-4-4-4
Gap: 0:33
92:32
18:30
6:05
93 Will Buckerfield
Sr
18:14
6:00
12
Jack Wilson
Jr
18:16
6:01
13
Stephan DelaGrande
Jr
18:38
6:08
21
Bryan Albor
Sr
18:38
6:08
22
William Lorence
Jr
18:47
6:11
25
Jacob Norton
Jr
19:14
6:20
34
Evan Manley
Sr
19:40
6:28
39
Your Team ROCKS! (LR)
5 Vista Del Lago (Fols
4-4-5-5-5
Gap: 1:36
93:37
18:43
6:10
112 Silas Glynn
So
17:54
5:53
6
Daniel Granger
Jr
18:31
6:06
18
Michael Pecha
Sr
18:46
6:10
24
Hayden Wagg
Jr
18:56
6:14
28
Anish Gaddam
Sr
19:30
6:25
36
Alec Evans
Jr
19:33
6:26
37
Lukas Jakubicki
Sr
20:02
6:35
49
6 Granite Bay
7-6-6-6-6
Gap: 1:24
94:57
18:59
6:15
143 Ryan Jacques
Sr
18:30
6:05
17
Addison Atkin
Jr
18:44
6:10
23
Otho Johnson
Jr
18:49
6:12
27
Ty Wolber
Jr
19:01
6:15
31
Nathan Wong
Sr
19:53
6:32
45
Derek Fukuda
Jr
20:28
6:44
62
Joshua Anderson
Sr
21:00
6:54
72
7 Del Oro
6-7-7-7-7
Gap: 1:40
96:45
19:21
6:22
173 Ben Backs
Fr
18:25
6:03
14
Brody Jensen
Jr
19:04
6:16
33
Joe Moyer
So
19:27
6:24
35
Graham Neiman
So
19:45
6:30
40
Sean Daly
Jr
20:04
6:36
51
Aidan Kaneski
Jr
20:15
6:40
55
Jared Gode
So
20:44
6:49
67
8 Atwater
9-8-8-8-8
Gap: 1:41
99:24
19:53
6:32
239 Marco Cisneros
Jr
18:47
6:11
26
Steven Ramirez
Sr
19:52
6:32
43
Gilbert Rios
Jr
20:06
6:37
53
Govanni Huerta
Jr
20:11
6:38
54
David Mejia
Jr
20:28
6:44
63
Nick Chen
Sr
22:10
7:17
79




9 Escalon
8-9-9-9-9
Gap: 1:57
100:14
20:03
6:36
261 Alvaro Desni
Jr
18:38
6:08
20
Dillan Booth
Jr
20:02
6:35
50
Gino Stern
Sr
20:25
6:43
60
David Plascencia
Sr
20:34
6:46
65
Juan Rodriguez
Jr
20:35
6:46
66
Joshua Corrales
Jr
20:48
6:50
69
Ryan Belletto
Jr
21:02
6:55
73
10 Colfax
10-11-11-10-10
Gap: 1:07
101:20
20:16
6:40
281 Noah Franscella
So
19:38
6:27
38
Aidan Sanders
So
20:06
6:37
52
Garrett Arcand
So
20:23
6:42
59
Joey Petrilla
Fr
20:29
6:44
64
Leonardo Pornebo
Sr
20:45
6:49
68
Luke Sarnecki
Sr
21:18
7:00
75




11 Hughson
11-10-10-10-11
Gap: 3:23
104:47
20:57
6:54
293 Christian Aguiar
Sr
19:46
6:30
41
Octavio Madrigal
Jr
19:57
6:34
47
David Brussow
Sr
20:01
6:35
48
Morgan McKnight
Jr
21:56
7:13
77
Seth Boice
Jr
23:08
7:37
80
Anthony Woods
Jr
27:04
8:54
81




12 Livingston
12-12-12-12-12
Gap: 1:19
103:07
20:37
6:47
320 Fabian Gonzalez
Sr
19:53
6:32
44
Braulio Lopez Fern
Jr
20:26
6:43
61
Richard Alberto
Fr
20:48
6:51
70
Filiberto Salazar
Sr
20:48
6:51
71
Richard Baez
Jr
21:12
6:58
74
Luis Martinez
So
21:39
7:07
76
Isai Curiel
Jr
22:05
7:16
78
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Logan Marlatt Fr Bella Vista 11:51.1 5:39 1/7 1/14 1/11 12:12
(0:21)
12:12
(0:21)
You ROCK! (LR, PR)
2 Mateo Delgadillo Fr Whitney 11:51.8 5:39
3 Cole Jamieson Fr Whitney 11:52.7 5:39
4 Jacob Moffett Fr McNair 12:02.3 5:44
5 Tyler Escay Fr Rio Americano 12:07.6 5:46
6 Fekadu Cantrell Fr Whitney 12:10 5:48
7 Charles Starr Fr Lodi 12:23.1 5:54
8 Evan Mitchell Fr Vacaville 12:25.4 5:55
9 Brandon Olah Fr Whitney 12:28 5:56
10 Eddie Jensen Fr River Valley 12:29.1 5:57
11 Aiden Escay Fr Rio Americano 12:29.4 5:57
12 Bode Briseno Fr Bella Vista 12:30 5:57 2/7 5/14 3/8 13:17
(0:47)
13:17
(0:47)
You ROCK! (LR, PR)
13 Callum Turner Fr Whitney 12:32.3 5:58
14 Reed Waters Fr Lodi 12:35.9 6:00
15 Francisco (Kiko) M Fr Rio Americano 12:39.7 6:02
16 Dylan Camara Fr Elk Grove 12:48.6 6:06
17 Elijah Reyneveld Fr Downey 12:48.7 6:06
18 Arturo Fonseca Fr Lodi 12:49.2 6:06
19 Nick Herrmann Fr Whitney 12:52.3 6:08
20 Diego Cisneros Fr Pitman 12:52.6 6:08
21 Lorenzo Cilia Fr Vacaville 12:53.5 6:08
22 Christopher Medeiros Fr Lodi 12:55.8 6:09
23 Mathew Edgar Fr Rio Americano 13:02.6 6:13
24 Andy Nguyen Fr Elk Grove 13:03.4 6:13
25 Ethan Harvey Fr Bella Vista 13:04.7 6:14 3/7 7/14 4/8 13:34
(0:29)
13:34
(0:29)
You ROCK! (LR, PR)
26 Brady Kerr Fr Rio Americano 13:05.2 6:14
27 Emilio Sanchez Fr Pitman 13:09.6 6:16
28 Sulhe Saleh Fr Lodi 13:09.9 6:16
29 Eleya Faraday Fr Downey 13:14.2 6:18
30 Jaden Rapp Fr Whitney 13:15.7 6:19
31 Max Valenzuela Fr Vacaville 13:16.8 6:19
32 Javier Camacho Fr Pitman 13:18.6 6:20
33 Jacob Heinrich Fr Lodi 13:30.6 6:26
34 Chris Haustein Fr Bella Vista 13:31.5 6:26 4/7 8/14 4/7 13:17 13:17
35 Braden Killeen Fr Vacaville 13:31.7 6:27
36 Nicolas Gil Fr Central Valley 13:32.6 6:27
37 Layne Hoagland Fr Downey 13:33.5 6:27
38 William Names Fr Downey 13:33.9 6:28
39 Chrystopher Diaz Fr Elk Grove 13:34.2 6:28
40 Jaxson Ivie Fr Vacaville 13:39 6:30
41 Xavier Castro Fr Downey 13:46.7 6:34
42 Patrick Cruz Fr Elk Grove 13:47.9 6:34
43 Kevin Carson Fr Rio Americano 13:52.1 6:36
44 Oscar Clark Fr Downey 14:03.5 6:42
45 Leithan Dorsa Fr Lodi 14:06.8 6:43
46 Diego Castillo Fr Rio Americano 14:15.9 6:48
47 Logan Stockett Fr Bella Vista 14:16.3 6:48 5/7 11/14 6/6 15:42
(1:26)
15:42
(1:26)
You ROCK! (LR, PR)
48 Cayden Marin Fr Vacaville 14:25.8 6:52
49 Flynn Cloward Fr Downey 14:26.9 6:53
50 Kareem El-Mahmoud Fr Vacaville 14:51.5 7:05
51 Jack Bessette Fr Bella Vista 15:05.8 7:11 6/7 12/14 6/6 16:01
(0:55)
16:01
(0:55)
You ROCK! (LR, PR)
52 Dominick Comer Fr Bella Vista 16:13.4 7:44 7/7 14/14 6/6
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Whitney
2-1-1-1-1
Gap: 0:41
60:55
12:11
5:48
29 Mateo Delgadillo
Fr
11:52
5:39
2
Cole Jamieson
Fr
11:53
5:39
3
Fekadu Cantrell
Fr
12:10
5:48
5
Brandon Olah
Fr
12:28
5:56
8
Callum Turner
Fr
12:32
5:58
11
Nick Herrmann
Fr
12:52
6:08
16
Jaden Rapp
Fr
13:16
6:19
24
2 Rio Americano
3-3-2-2-2
Gap: 0:58
63:25
12:41
6:02
66 Tyler Escay
Fr
12:08
5:46
4
Aiden Escay
Fr
12:29
5:57
9
Francisco (Kiko) M
Fr
12:40
6:02
13
Mathew Edgar
Fr
13:03
6:13
19
Brady Kerr
Fr
13:05
6:14
21
Kevin Carson
Fr
13:52
6:36
33
Diego Castillo
Fr
14:16
6:48
36
3 Lodi
4-4-4-3-3
Gap: 0:47
63:54
12:47
6:05
73 Charles Starr
Fr
12:23
5:54
6
Reed Waters
Fr
12:36
6:00
12
Arturo Fonseca
Fr
12:49
6:06
15
Christopher Medeiros
Fr
12:56
6:09
18
Sulhe Saleh
Fr
13:10
6:16
22
Jacob Heinrich
Fr
13:31
6:26
26
Leithan Dorsa
Fr
14:07
6:43
35
4 Bella Vista
1-2-3-4-4
Gap: 2:25
65:14
13:03
6:13
95 Logan Marlatt
Fr
11:51
5:39
1
Bode Briseno
Fr
12:30
5:57
10
Ethan Harvey
Fr
13:05
6:14
20
Chris Haustein
Fr
13:32
6:26
27
Logan Stockett
Fr
14:16
6:48
37
Jack Bessette
Fr
15:06
7:11
41
Dominick Comer
Fr
16:13
7:44
42
5 Vacaville
5-5-5-5-5
Gap: 1:14
65:46
13:09
6:16
108 Evan Mitchell
Fr
12:25
5:55
7
Lorenzo Cilia
Fr
12:54
6:08
17
Max Valenzuela
Fr
13:17
6:19
25
Braden Killeen
Fr
13:32
6:27
28
Jaxson Ivie
Fr
13:39
6:30
31
Cayden Marin
Fr
14:26
6:52
38
Kareem El-Mahmoud
Fr
14:52
7:05
40
6 Downey
6-6-6-6-6
Gap: 0:58
66:57
13:23
6:23
128 Elijah Reyneveld
Fr
12:49
6:06
14
Eleya Faraday
Fr
13:14
6:18
23
Layne Hoagland
Fr
13:34
6:27
29
William Names
Fr
13:34
6:28
30
Xavier Castro
Fr
13:47
6:34
32
Oscar Clark
Fr
14:04
6:42
34
Flynn Cloward
Fr
14:27
6:53
39
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

16 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
Fr Div 1 Nathan Short, Fr, 11:39.1, Folsom Lincoln (S), 60:42.2, 37
Fr Div 2 Logan Marlatt, Fr, 11:51.1, Bella Vista Whitney, 60:54.8, 29
Fr Div 3 Matthew Vasquez, Fr, 12:01, Golden Valley (SJ) Nevada Union, 65:37.2, 54
Fr Div 4 Ryan Sampson, Fr, 12:07.3, El Dorado Hughson, 64:18.7, 41
Fr Div 5 Romero Valentin, Fr, 13:36.9, Leroy Greene Academy n/a
JV Div 1-2-3-4- Ajani Salcido, Jr, 16:21, Jesuit Jesuit, 89:10, 48
SoDiv 1 Troy Esparza, Fr, 11:19.6, Oak Ridge Oak Ridge, 58:52.8, 34
SoDiv 2 Jose Ledezma, So, 11:28, River Valley Pitman, 59:23.3, 28
SoDiv 3 Evan Cooper, So, 10:58.3, East Union Will C. Wood, 61:10.7, 47
SoDiv 4 Aidan Ontiveros, So, 11:14.1, Encina Hughson, 63:24.5, 23
SoDiv 5 Freddy Adams, So, 11:39.5, Leroy Greene Academy Holt Academy, 70:14.3, 21
V Div 1 Matt Strangio, Sr, 15:25.9, Jesuit Jesuit, 81:11.4, 28
V Div 2 Austin Vasquez, Sr, 15:51.8, Whitney Whitney, 83:52.8, 53
V Div 3 Cole McKain, Sr, 16:22.3, Merced East Union, 86:36.8, 64
V Div 4 Godebo Chapman, Jr, 16:13.6, West Campus Calaveras, 85:35.1, 64
V Div 5 Jaydon Spires, Sr, 17:02.8, Tioga Colfax, 91:20, 52

All Girls Races

11 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
F/S Div 1 Allison Myers, Fr, 13:42.2, Pleasant Grove Gregori, 72:36.9, 50
F/S Div 2 Madeline Bui, Fr, 13:54.7, Bella Vista St Francis, 71:06.5, 40
F/S Div 3 April Duarte, Fr, 14:46.8, East Union Atwater, 80:02.9, 24
F/S Div 4 Kadyn Rolleri, Fr, 14:02.8, Bret Harte Christian Brothers, 77:25.7, 50
F/S Div 5 Peyton Clark, Fr, 14:48.5, Argonaut Holt Academy, 84:04.7, 24
JV Div 1-2-3-4- Emma Hollenbach, Sr, 21:02.7, St Francis St Francis, 108:13.9, 23
V Div 1 Madison Kackley, Jr, 18:27.9, Gregori Oak Ridge, 97:10.7, 34
V Div 2 Alexandra Klos, So, 17:31.8, Vista Del Lago (Fols St Francis, 98:01, 48
V Div 3 Riley Chamberlain, So, 18:47.4, Del Oro Del Oro, 101:35.5, 42
V Div 4 Brianna Personius, Fr, 19:32.6, Sonora Ripon, 111:02.2, 64
V Div 5 McKenna Lechner, Fr, 20:56, Foresthill Colfax, 115:44.6, 53