Monta Vista Results from the Lagoon Valley Classic at Lagoon Valley Park on 9/4/21

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aditi Dantuluri Fr F/S 22:32.1 11:16 2 204/228 12/12 17/17 2/2 Well done! (SBP)
Agnes Wang Jr V 22:31.4 7:30 3 76/160 7/10 7/10 1/13
Anika Bhandarkar Fr F/S 16:46.6 8:23 2 71/228 5/12 7/17 4/22
Avani Kalari Jr JV 15:55.8 7:58 2 4/80 1/5 2/17 4/19 13:43.3 13:43.3 12:32 Well done! (SBP)
Elisabeth Hsu Sr V 21:05.1 7:02 3 43/160 4/10 4/10 5/24 20:49
Hemani Kamarshi Fr F/S 18:50.8 9:25 2 134/228 9/12 12/17 2/8 Well done! (SBP)
Insiah Kizilbash Jr JV 19:43.6 9:52 2 50/80 5/5 15/17 6/9 32:06.5
(12:23,38.6)
32:06.5
(12:23,38.6)
20:54
(1:11,5.6)
Well done! (LR, PR, SBP, DPR)
Jannah Sheriff Sr V 20:17.5 6:46 3 24/160 2/10 2/10 6/26 20:19.7
(0:02,0.2)
20:19.7
(0:02,0.2)
19:53 Well done! (LR, PR)
Jasmine Varma Jr V 24:35.2 8:12 3 112/160 10/10 10/10 1/1 28:09
(3:34,12.7)
Well done! (DPR)
Joshitha Suresh Jr JV 19:06.5 9:33 2 41/80 4/5 14/17 6/9 Well done! (SBP)
Karena Lai Jr V 24:21.2 8:07 3 109/160 9/10 9/10 2/3
Manasi Prasad Fr F/S 18:51.1 9:26 2 135/228 10/12 13/17 2/7
Margaux Francoeur So V 22:12.4 7:24 3 73/160 6/10 6/10 5/16 22:28
(0:16,1.2)
Well done! (DPR)
Meena Kolli Jr JV 17:43.8 8:52 2 21/80 3/5 8/17 4/12 19:04.3
(1:21,7.0)
19:04.3
(1:21,7.0)
19:04
(1:21,7.0)
Well done! (LR, PR, SBP, DPR)
Megan Nieh So F/S 16:09.7 8:05 2 57/228 2/12 4/17 13/37 Well done! (SBP)
Nerea Northrop Jr JV 16:00.6 8:00 2 5/80 2/5 3/17 1/16 15:04.2 15:04.2 13:31
Nikhita Saldi Jr V 18:47.8 6:16 3 7/160 1/10 1/10 5/29
Rajeswari Kenyan Fr F/S 17:58.9 8:59 2 107/228 6/12 9/17 7/18
Ryland Adzich So F/S 14:39.7 7:20 2 12/228 1/12 1/17 8/43 Well done! (SBP)
Sandhya Fasnacht So F/S 16:35.8 8:18 2 66/228 4/12 6/17 7/25
Siran Gao Fr F/S 18:13 9:06 2 113/228 7/12 10/17 5/13 Well done! (SBP)
Sophia Chen Sr V 23:16.3 7:45 3 90/160 8/10 8/10 1/4 23:40
(0:24,1.7)
Well done! (DPR)
Sudipti Dantuluri Fr F/S 18:25.5 9:13 2 122/228 8/12 11/17 3/10 Well done! (SBP)
Sydney Stevens Jr V 22:00.6 7:20 3 70/160 5/10 5/10 7/19 22:53
(0:52,3.8)
Well done! (DPR)
Valerie Ayzenberg So F/S 16:14.9 8:07 2 59/228 3/12 5/17 11/29
Vera Bondar Fr F/S 19:54.7 9:57 2 161/228 11/12 16/17 2/2
Vivian Lau Sr V 20:52.1 6:57 3 38/160 3/10 3/10 8/25 20:53.6
(0:02,0.1)
20:53.6
(0:02,0.1)
20:54
(0:02,0.1)
Well done! (LR, PR, DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 6/19 103:03
3:13
3 6:52 6:16 7:20 163 6:18 101:35 101:35 Nikhita Saldi (7), Jannah Sheriff (22), Vivian Lau (34), Elisabeth Hsu (38), Sydney Stevens (62)
V 2nd 5 1/1 116:57
2:23
3 7:48 7:24 8:12 15 7:48 Margaux Francoeur (1), Agnes Wang (2), Sophia Chen (3), Karena Lai (4), Jasmine Varma (5)
JV 1st 5 4/9 88:30
3:48
2 8:51 7:58 9:52 100 8:18 Avani Kalari (3), Nerea Northrop (4), Meena Kolli (19), Joshitha Suresh (33), Insiah Kizilbash (41)
F/S 1st 5 7/22 80:27
2:07
2 8:03 7:20 8:23 231 7:10 74:32 74:32 Ryland Adzich (10), Megan Nieh (50), Valerie Ayzenberg (52), Sandhya Fasnacht (57), Anika Bhandarkar (62)
F/S 2nd 5 3/7 92:19
0:52
2 9:14 8:59 9:26 87 8:31 105:32
(13:13,12.5)
105:32
(13:13,12.5%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Rajeswari Kenyan (12), Siran Gao (15), Sudipti Dantuluri (17), Hemani Kamarshi (21), Manasi Prasad (22)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Anna Mcnatt Jr McClatchy 17:28.4 5:49
2 Carly Foster Jr Granite Bay 18:16.6 6:06
3 Quinn Walker Jr Oak Ridge 18:17.3 6:06
4 Kayla Rutz Sr Oak Ridge 18:27.6 6:09
5 Natalie Wieland Sr Ponderosa 18:42.5 6:14
6 Brooke Butler Jr Oak Ridge 18:46.3 6:15
7 Nikhita Saldi Jr Monta Vista 18:47.8 6:16 1/10 1/10 5/29
8 Emily Allison So Granite Bay 18:57.6 6:19
9 Jenna Calvert So Franklin-Eg 18:59.5 6:20
10 Ava Maier Sr Oak Ridge 19:06.7 6:22
11 Kaylee Barnes Sr Rio Americano 19:14.2 6:25
12 Leila Swenson Sr Bella Vista 19:17.7 6:26
13 Hailey Wurzbach Sr Vacaville 19:19.5 6:27
14 Alexa Amador Sr Rodriguez 19:32.4 6:31
15 Maeve Mahony Fr Inderkum 19:37.7 6:33
16 Taya Small Sr Amador Valley 19:45.9 6:35
17 Lauren Olson Jr Oak Ridge 19:50.5 6:37
18 Ella Mccarthy Sr Amador Valley 19:54.7 6:38
19 Lizzy Hansen Fr Granite Bay 19:56.6 6:39
20 Summer Doyle So Rio Americano 19:58.5 6:40
21 Tessa Jennings So Amador Valley 20:00.5 6:40
22 Getzabell Pacheco Jr Sheldon 20:03.7 6:41
23 Louisa Mcnatt Jr McClatchy 20:14.3 6:45
24 Jannah Sheriff Sr Monta Vista 20:17.5 6:46 2/10 2/10 6/26 20:20
(0:02)
20:20
(0:02)
Well done! (LR, PR)
25 Norah Dulaney Jr Davis 20:20.8 6:47
26 Julia Mannerino Sr Bella Vista 20:28.5 6:50
27 Lydia Mendoza Sr Franklin-Eg 20:34.2 6:51
28 Josie Parod So Rio Americano 20:36.4 6:52
29 Olivia Johnson Jr McClatchy 20:39.9 6:53
30 Kaitlene Ofilan Jr Rodriguez 20:40.2 6:53
31 Sheema Mohsin Sr Tokay 20:41 6:54
32 Sia Sama Jr Franklin-Eg 20:42.4 6:54
33 Mckenzie Childs Sr Bella Vista 20:42.7 6:54
34 Ariana Puccini Jr Franklin-Eg 20:42.8 6:54
35 Cristina Leanos Sr Armijo 20:47.1 6:56
36 Jennifer Merri So Rio Americano 20:47.9 6:56
37 Abby Carroll Jr Davis 20:48.3 6:56
38 Vivian Lau Sr Monta Vista 20:52.1 6:57 3/10 3/10 8/25 20:54
(0:02)
20:54
(0:02)
Well done! (LR, PR)
39 Angela Gladysh Fr Woodcreek 20:54.6 6:58
40 Nina Furtado Jr Elk Grove 20:55 6:58
41 Cammie Mcintyre Sr Amador Valley 20:55.7 6:59
42 Elena Grohs So Ponderosa 20:59.8 7:00
43 Elisabeth Hsu Sr Monta Vista 21:05.1 7:02 4/10 4/10 5/24
44 Ali Fahlen So Franklin-Eg 21:06.8 7:02
45 Emma Boyd Jr Vacaville 21:07.4 7:02
46 Emily Castles Sr Davis 21:09.6 7:03
47 Grace Dwyer Sr Davis 21:13.4 7:04
48 Jules Sadang Jr Ponderosa 21:23.1 7:08
49 Erika Pettersson So Amador Valley 21:25.6 7:09
50 Olivia Mcmahon So Ponderosa 21:27.1 7:09
51 Dahlia Versteeg Jr Amador Valley 21:28.8 7:10
52 Amelia Swenson So Bella Vista 21:30.2 7:10
53 Grace Blystra So Rodriguez 21:31 7:10
54 Olivia Correia Sr McClatchy 21:32.3 7:11
55 Anna Kelly Jr Davis 21:32.8 7:11
56 Elizabeth Richey Jr Woodcreek 21:37.7 7:13
57 Ava Lebeck Sr Ponderosa 21:39 7:13
58 Meredith Montgomery Jr Rio Americano 21:40.4 7:13
59 Brianna Peterson Sr Roseville 21:43 7:14
60 Alanna Laverty Jr Woodcreek 21:44 7:15
61 Mariessa Mclaughlin Jr Vanden 21:44.6 7:15
62 Carmelle Chun Sr Elk Grove 21:46 7:15
63 Amie Huang Jr Davis 21:48.6 7:16
64 Kastin Ostrode Sr Oak Ridge 21:50.2 7:17
65 Kassidy Kimball Fr Rodriguez 21:50.8 7:17
66 Nicole Mejia Jr Laguna Creek 21:51.2 7:17
67 Olivia Wiese Jr Granite Bay 21:52.6 7:18
68 Addie Payne Jr Ponderosa 21:57.2 7:19
69 Bridgete Schramm Sr Pleasant Grove 21:58.3 7:19
70 Sydney Stevens Jr Monta Vista 22:00.6 7:20 5/10 5/10 7/19
71 Courtney Franz So Granite Bay 22:03 7:21
72 Leah Gibbs Jr Woodcreek 22:11.3 7:24
73 Margaux Francoeur So Monta Vista 22:12.4 7:24 6/10 6/10 5/16
74 Emma Shackelford Jr Tokay 22:23.4 7:28
75 Darci Keele Jr Bella Vista 22:31 7:30
76 Agnes Wang Jr Monta Vista 22:31.4 7:30 7/10 7/10 1/13
77 Lois Hong Sr Amador Valley 22:32.5 7:31
78 Laney Roth Jr Oak Ridge 22:42.3 7:34
79 Jessica Oslund Jr Davis 22:46.9 7:36
80 Juliana Kellen So Pleasant Grove 22:48.3 7:36
81 Sophia Xu Jr Franklin-Eg 22:48.7 7:36
82 Katelyn Barnes So Rio Americano 22:49.7 7:37
83 Olivia Zanni Sr Woodcreek 22:55.2 7:38
84 Sophia Notaro So Vintage 23:05.2 7:42
85 Kayla Adams Jr Pleasant Grove 23:05.2 7:42
86 Ruby Burton Jr Vacaville 23:08.2 7:43
87 Marian Supapo Jr Armijo 23:10.1 7:43
88 Grace Williams Fr Roseville 23:11.2 7:44
89 Melanie Crabtree Jr Deer Valley 23:14.4 7:45
90 Sophia Chen Sr Monta Vista 23:16.3 7:45 8/10 8/10 1/4
91 Collette Cambell Sr Bella Vista 23:17.7 7:46
92 Mikaiya Philip Jr Franklin-Eg 23:21.9 7:47
93 Allison Cline Jr Vacaville 23:26.1 7:49
94 Laura Lacerda So Roseville 23:33.8 7:51
95 Kamden Sonoyama Sr Woodcreek 23:39.9 7:53
96 Molly Maseba Sr Laguna Creek 23:41.7 7:54
97 Ava Cardwell Sr Rio Americano 23:49.2 7:56
98 Michelle Wee Sr McClatchy 23:56.3 7:59
99 Anaya Browning Jr Davis 23:57 7:59
100 Allison Myers Jr Pleasant Grove 23:57.4 7:59
101 Tyra Bell Jr Pleasant Grove 23:57.7 7:59
102 Maggie Chapin Sr Vintage 23:59.3 8:00
103 Hannah Shelton Sr Vacaville 24:06.5 8:02
104 Kathy Nguyen Sr Sheldon 24:08.9 8:03
105 Bailey Norgart Fr Roseville 24:12 8:04
106 Susana Nuno Jr Vintage 24:12.5 8:04
107 Lena Kim So Davis 24:17.7 8:06
108 Kianna Nakaoka So Kennedy (sac) 24:19.2 8:06
109 Karena Lai Jr Monta Vista 24:21.2 8:07 9/10 9/10 2/3
110 Hailey Lawson Jr Woodcreek 24:21.5 8:07
111 Rebecca Templeton Sr Roseville 24:22.4 8:07
112 Jasmine Varma Jr Monta Vista 24:35.2 8:12 10/10 10/10 1/1
113 Madeline Bui Jr Bella Vista 24:38.2 8:13
114 Chloe Dinsdale Jr Napa 24:41.1 8:14
115 Sonya Mitchell So Napa 24:46.7 8:16
116 Sydney Gale Fr River Valley 24:46.7 8:16
117 Jenna Cecil Sr Sheldon 24:50.7 8:17
118 Aaliyah Hill Jr Woodcreek 24:52.4 8:17
119 Larissa Yee Sr McClatchy 25:11.1 8:24
120 Kaiya Pena Jr Woodcreek 25:20.2 8:27
121 Emma Thiara Fr River Valley 25:30.4 8:30
122 Alexa Valadez Sr North Monterey Co 25:33.6 8:31
123 Miranda Truong Jr Sheldon 25:38.9 8:33
124 Sophie Nassiri So Vintage 25:39.8 8:33
125 Alondra Palafox-garc Jr Napa 25:40.7 8:34
126 Hannah Bettencourt Sr Roseville 25:44 8:35
127 Brecken Bartells Sr Inderkum 25:58 8:39
128 Annalyn Grant Jr Tokay 26:09.9 8:43
129 Simrandeep Kandola Sr River Valley 26:12.5 8:44
130 Layla Muhammed Jr River Valley 26:23.2 8:48
131 Rachel Jenness-hobbs Sr Roseville 26:24.2 8:48
132 Ava Morrow So Inderkum 26:35.5 8:52
133 Lilla Kasper Jr Vintage 27:00 9:00
134 Zenaida Madrigal So North Monterey Co 27:00.2 9:00
135 Liana Lent Jr Rodriguez 27:04.6 9:02
136 Anna Scudero Jr Napa 27:16.8 9:06
137 Sabrina Mirza-moriki Fr Inderkum 27:25.1 9:08
138 Marialba Diaz-perea Fr North Monterey Co 27:28.1 9:09
139 Naomi Brincovan Jr Roseville 27:41 9:14
140 Melina Sanchez-berna Jr Napa 27:51.5 9:17
141 Lina Riggs Jr Rodriguez 27:53.5 9:18
142 Leslie Pulido Sr McNair 28:02.5 9:21
143 Kaitlin Powers Sr Elk Grove 28:03.6 9:21
144 Scarlett Hodge Sr Rodriguez 28:16.5 9:26
145 Jazmin Damian Jr Napa 28:34.6 9:32
146 Natalia Tapia San Mi So North Monterey Co 28:36.1 9:32
147 Savanna Stuepfert Jr Laguna Creek 29:05.1 9:42
148 Soraya Perez Ruiz Fr North Monterey Co 29:19.6 9:47
149 Patricia Rios Sr North Monterey Co 29:21.5 9:47
150 Natalie Scott Sr Vintage 29:40 9:53
151 Isela Carbajal Jr McNair 29:42.4 9:54
152 Anastasia Casto Sr River Valley 29:45.3 9:55
153 Harleen Samra Sr Tokay 30:39.4 10:13
154 Sukhmanpreet Kaur Sr River Valley 31:08 10:23
155 Jennifer Villa Jr McNair 31:27 10:29
156 Carla Baldonado Jr River Valley 31:35.6 10:32
157 Kiara Torres Sr North Monterey Co 32:19 10:46
158 Linh Nguyen Jr Laguna Creek 33:02.2 11:01
159 Billie Cooper Sr McClatchy 33:35.2 11:12
160 Daniela Hernandez Jr McNair 36:27.4 12:09
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
3-1-1-1-1
Gap: 1:33
94:28
18:54
6:18
39 Quinn Walker
Jr
18:17
6:06
3
Kayla Rutz
Sr
18:28
6:09
4
Brooke Butler
Jr
18:46
6:15
6
Ava Maier
Sr
19:07
6:22
10
Lauren Olson
Jr
19:51
6:37
16
Kastin Ostrode
Sr
21:50
7:17
57
Laney Roth
Jr
22:42
7:34
69
2 Amador Valley
11-6-4-3-2
Gap: 1:40
102:02
20:24
6:48
132 Taya Small
Sr
19:46
6:35
15
Ella Mccarthy
Sr
19:55
6:38
17
Tessa Jennings
So
20:01
6:40
20
Cammie Mcintyre
Sr
20:56
6:59
36
Erika Pettersson
So
21:26
7:09
44
Dahlia Versteeg
Jr
21:29
7:10
46
Lois Hong
Sr
22:33
7:31
68
3 Franklin-Eg
6-7-6-5-3
Gap: 2:07
102:06
20:25
6:48
133 Jenna Calvert
So
19:00
6:20
9
Lydia Mendoza
Sr
20:34
6:51
25
Sia Sama
Jr
20:42
6:54
29
Ariana Puccini
Jr
20:43
6:54
31
Ali Fahlen
So
21:07
7:02
39
Sophia Xu
Jr
22:49
7:36
72
Mikaiya Philip
Jr
23:22
7:47
80
4 Rio Americano
7-5-5-3-4
Gap: 2:26
102:17
20:27
6:49
141 Kaylee Barnes
Sr
19:14
6:25
11
Summer Doyle
So
19:59
6:40
19
Josie Parod
So
20:36
6:52
26
Jennifer Merri
So
20:48
6:56
32
Meredith Montgomery
Jr
21:40
7:13
53
Katelyn Barnes
So
22:50
7:37
73
Ava Cardwell
Sr
23:49
7:56
84
5 Granite Bay
2-2-2-2-5
Gap: 3:46
101:06
20:13
6:44
150 Carly Foster
Jr
18:17
6:06
2
Emily Allison
So
18:58
6:19
8
Lizzy Hansen
Fr
19:57
6:39
18
Olivia Wiese
Jr
21:53
7:18
59
Courtney Franz
So
22:03
7:21
63








6 Monta Vista
5-4-6-7-6
Gap: 3:13
103:03
20:37
6:52
163 Nikhita Saldi
Jr
18:48
6:16
7
Jannah Sheriff
Sr
20:18
6:46
22
Vivian Lau
Sr
20:52
6:57
34
Elisabeth Hsu
Sr
21:05
7:02
38
Sydney Stevens
Jr
22:01
7:20
62
Margaux Francoeur
So
22:12
7:24
65
Agnes Wang
Jr
22:31
7:30
67
7 Bella Vista
8-8-8-8-7
Gap: 3:13
104:30
20:54
6:58
179 Leila Swenson
Sr
19:18
6:26
12
Julia Mannerino
Sr
20:29
6:50
24
Mckenzie Childs
Sr
20:43
6:54
30
Amelia Swenson
So
21:30
7:10
47
Darci Keele
Jr
22:31
7:30
66
Collette Cambell
Sr
23:18
7:46
79
Madeline Bui
Jr
24:38
8:13
94
8 Ponderosa
4-9-9-9-8
Gap: 2:57
104:12
20:50
6:57
182 Natalie Wieland
Sr
18:43
6:14
5
Elena Grohs
So
21:00
7:00
37
Jules Sadang
Jr
21:23
7:08
43
Olivia Mcmahon
So
21:27
7:09
45
Ava Lebeck
Sr
21:39
7:13
52
Addie Payne
Jr
21:57
7:19
60




9 McClatchy
1-3-3-6-9
Gap: 6:28
103:51
20:46
6:55
183 Anna Mcnatt
Jr
17:28
5:49
1
Louisa Mcnatt
Jr
20:14
6:45
21
Olivia Johnson
Jr
20:40
6:53
27
Olivia Correia
Sr
21:32
7:11
49
Michelle Wee
Sr
23:56
7:59
85
Larissa Yee
Sr
25:11
8:24
98
Billie Cooper
Sr
33:35
11:12
124
10 Davis
12-12-11-10-10
Gap: 1:12
105:05
21:01
7:00
189 Norah Dulaney
Jr
20:21
6:47
23
Abby Carroll
Jr
20:48
6:56
33
Emily Castles
Sr
21:10
7:03
41
Grace Dwyer
Sr
21:13
7:04
42
Anna Kelly
Jr
21:33
7:11
50
Amie Huang
Jr
21:49
7:16
56
Jessica Oslund
Jr
22:47
7:36
70
11 Rodriguez
10-9-10-11-11
Gap: 7:32
110:39
22:08
7:23
257 Alexa Amador
Sr
19:32
6:31
14
Kaitlene Ofilan
Jr
20:40
6:53
28
Grace Blystra
So
21:31
7:10
48
Kassidy Kimball
Fr
21:51
7:17
58
Liana Lent
Jr
27:05
9:02
109
Lina Riggs
Jr
27:54
9:18
113
Scarlett Hodge
Sr
28:17
9:26
114
12 Woodcreek
13-13-13-12-12
Gap: 2:01
109:23
21:53
7:18
279 Angela Gladysh
Fr
20:55
6:58
35
Elizabeth Richey
Jr
21:38
7:13
51
Alanna Laverty
Jr
21:44
7:15
55
Leah Gibbs
Jr
22:11
7:24
64
Olivia Zanni
Sr
22:55
7:38
74
Kamden Sonoyama
Sr
23:40
7:53
83
Hailey Lawson
Jr
24:22
8:07
92
13 Vacaville
9-11-12-13-13
Gap: 4:47
111:08
22:14
7:25
300 Hailey Wurzbach
Sr
19:20
6:27
13
Emma Boyd
Jr
21:07
7:02
40
Ruby Burton
Jr
23:08
7:43
77
Allison Cline
Jr
23:26
7:49
81
Hannah Shelton
Sr
24:07
8:02
89








14 Pleasant Grove
15-14-14-14-14
Gap: 1:59
115:47
23:09
7:43
381 Bridgete Schramm
Sr
21:58
7:19
61
Juliana Kellen
So
22:48
7:36
71
Kayla Adams
Jr
23:05
7:42
76
Allison Myers
Jr
23:57
7:59
86
Tyra Bell
Jr
23:58
7:59
87








15 Roseville
14-14-15-15-15
Gap: 2:39
117:02
23:24
7:48
397 Brianna Peterson
Sr
21:43
7:14
54
Grace Williams
Fr
23:11
7:44
78
Laura Lacerda
So
23:34
7:51
82
Bailey Norgart
Fr
24:12
8:04
90
Rebecca Templeton
Sr
24:22
8:07
93
Hannah Bettencourt
Sr
25:44
8:35
103
Rachel Jenness-hobbs
Sr
26:24
8:48
106
16 Vintage
16-16-16-16-16
Gap: 3:55
123:57
24:47
8:16
462 Sophia Notaro
So
23:05
7:42
75
Maggie Chapin
Sr
23:59
8:00
88
Susana Nuno
Jr
24:13
8:04
91
Sophie Nassiri
So
25:40
8:33
101
Lilla Kasper
Jr
27:00
9:00
107
Natalie Scott
Sr
29:40
9:53
119




17 Napa
17-17-17-17-17
Gap: 3:10
130:17
26:03
8:41
515 Chloe Dinsdale
Jr
24:41
8:14
95
Sonya Mitchell
So
24:47
8:16
96
Alondra Palafox-garc
Jr
25:41
8:34
102
Anna Scudero
Jr
27:17
9:06
110
Melina Sanchez-berna
Jr
27:52
9:17
112
Jazmin Damian
Jr
28:35
9:32
115




18 River Valley
18-18-18-18-18
Gap: 4:59
132:38
26:32
8:51
525 Sydney Gale
Fr
24:47
8:16
97
Emma Thiara
Fr
25:30
8:30
99
Simrandeep Kandola
Sr
26:13
8:44
104
Layla Muhammed
Jr
26:23
8:48
105
Anastasia Casto
Sr
29:45
9:55
120
Sukhmanpreet Kaur
Sr
31:08
10:23
121
Carla Baldonado
Jr
31:36
10:32
122
19 North Monterey Co
19-19-19-19-19
Gap: 3:46
137:58
27:36
9:12
552 Alexa Valadez
Sr
25:34
8:31
100
Zenaida Madrigal
So
27:00
9:00
108
Marialba Diaz-perea
Fr
27:28
9:09
111
Natalia Tapia San Mi
So
28:36
9:32
116
Soraya Perez Ruiz
Fr
29:20
9:47
117
Patricia Rios
Sr
29:22
9:47
118
Kiara Torres
Sr
32:19
10:46
123
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Monta Vista
1-1-1-1-1
Gap: 2:23
116:57
23:23
7:48
15 Margaux Francoeur
So
22:12
7:24
1
Agnes Wang
Jr
22:31
7:30
2
Sophia Chen
Sr
23:16
7:45
3
Karena Lai
Jr
24:21
8:07
4
Jasmine Varma
Jr
24:35
8:12
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Milla Zuniga Jr Amador Valley 15:07.9 7:34
2 Julia Hayes Jr Rio Americano 15:24.6 7:42
3 Kylie Monson So Pleasant Grove 15:30.2 7:45
4 Avani Kalari Jr Monta Vista 15:55.8 7:58 1/5 2/17 4/19 13:43.3 13:43.3 Well done! (SBP)
5 Nerea Northrop Jr Monta Vista 16:00.6 8:00 2/5 3/17 1/16 15:04.2 15:04.2
6 Emilee Rosenbaum Jr Woodcreek 16:04.5 8:02
7 Kathryn Clark Jr Amador Valley 16:05.4 8:03
8 Alexandra Lee Jr Davis 16:06.5 8:03
9 Heejee Yoon Jr Amador Valley 16:13 8:06
10 Trinity Findleton So Ponderosa 16:18.5 8:09
11 Christina White Fr Sheldon 16:45.6 8:23
12 Shreya Modak Jr Amador Valley 16:51.4 8:26
13 Hailey O'bear Fr Pleasant Grove 16:58.9 8:29
14 Kayla Quintanilla Fr Sheldon 17:12.7 8:36
15 Hanna Johnson So Deer Valley 17:15.7 8:38
16 Shelby Mckee Fr Pleasant Grove 17:16.6 8:38
17 Heather Li Jr Davis 17:24.5 8:42
18 Nataliya Pyatkovska Sr Rodriguez 17:25.8 8:43
19 Arianna Mccall Fr Woodcreek 17:33.6 8:47
20 Liberty Zamudio Fr Woodcreek 17:35.1 8:48
21 Meena Kolli Jr Monta Vista 17:43.8 8:52 3/5 8/17 4/12 19:04
(1:21)
19:04
(1:21)
Well done! (LR, PR, SBP)
22 Isabella Roth Fr Ponderosa 17:44.5 8:52
23 Mariajose Bazan Jr Woodcreek 17:50.6 8:55
24 Joanne Kim Jr Davis 17:52.3 8:56
25 Ilona Borichef Sr Woodcreek 17:52.6 8:56
26 Emily Bennett Sr Davis 18:03.7 9:02
27 Victoria Abrams Sr Christian Brothers 18:09.4 9:05
28 Sofia Newcomer Sr Rio Americano 18:15.3 9:08
29 Mckenna Worthington Jr Bella Vista 18:20.8 9:10
30 Isabelle Flager Fr Ponderosa 18:22.7 9:11
31 Ida Bunar Jr Tokay 18:28.9 9:14
32 Hillary Sumaraw Jr Deer Valley 18:30.6 9:15
33 Tatianna Luna Jr Vacaville 18:39.8 9:20
34 Katherine Kaff Sr Woodcreek 18:42.5 9:21
35 Greeshma Gundavaram Sr Amador Valley 18:42.8 9:21
36 Samantha Rohde Jr Pleasant Grove 18:49.2 9:25
37 Lauren Pfeifer Jr Ponderosa 18:52.4 9:26
38 Felicia Do Jr Pleasant Grove 18:55.3 9:28
39 Isabel Mccormick Sr Christian Brothers 18:55.4 9:28
40 Frida Sienknecht Jr Davis 18:55.9 9:28
41 Joshitha Suresh Jr Monta Vista 19:06.5 9:33 4/5 14/17 6/9 Well done! (SBP)
42 Coco Russell Jr Pleasant Grove 19:06.7 9:33
43 Rosaly Crisp Jr Deer Valley 19:09.4 9:35
44 Peyton Michaelis Jr Davis 19:12 9:36
45 Daniela Gil Aparisi So Woodcreek 19:13 9:37
46 Melody Ho Jr Davis 19:26.7 9:43
47 Brooklyn Judi So Ponderosa 19:28.5 9:44
48 Grace Eberhart Jr Sac Country Day 19:34.1 9:47
49 Kayla Johnson Sr Ponderosa 19:38 9:49
50 Insiah Kizilbash Jr Monta Vista 19:43.6 9:52 5/5 15/17 6/9 32:07
(12:23)
32:07
(12:23)
Well done! (LR, PR, SBP)
51 Ximena Solano Sr Piner 19:44.7 9:52
52 Natalie Cordell Jr Davis 19:51.1 9:56
53 Aaliyah Soto Sr Sheldon 19:53.6 9:57
54 Olivia Meisel Fr Pleasant Grove 19:57.5 9:59
55 Valeria Ramirez Jr Piner 19:58.3 9:59
56 Kalista Toups Sr Davis 19:59.1 10:00
57 Lisa John Fr Pleasant Grove 20:01.7 10:01
58 Amanda Humphrey Sr Piner 20:11.4 10:06
59 Sarah Pouncil Jr Deer Valley 20:19.8 10:10
60 Emi Brennan Sr Sheldon 20:21 10:11
61 Lauren Martini Jr Ripon 20:37.2 10:19
62 Conri Sears Jr Rodriguez 20:45.3 10:23
63 Cidney Ruiz So Leroy Greene 20:49.9 10:25
64 Hannah Sanchez Fr Leroy Greene 20:59.8 10:30
65 Alannah Lehr Jr Ripon 21:01.1 10:31
66 Ashley Maldonado Sr Leroy Greene 21:03.2 10:32
67 Mrinalini Mangalam Sr Woodcreek 21:11.7 10:36
68 Danyka Burrill Sr Sheldon 21:25.4 10:43
69 Keylaan Edwards Jr River City 22:31.6 11:16
70 Jayniah Dunn Jr River City 22:37.7 11:19
71 Kate Zink Jr River City 22:40.2 11:20
72 Haylee Mcconnell Jr Sheldon 23:18 11:39
73 Sofia Schofield Fr Vacaville 26:04.7 13:02
74 Grace Ducker Sr Rio Americano 26:12.4 13:06
75 Neha Ratti Fr Sheldon 27:51.9 13:56
76 Itzel Limon Jr Leroy Greene 28:05.3 14:03
77 Mariah Diaz So Deer Valley 28:30.6 14:15
78 Harnoor Kaur Sr Sheldon 28:34.1 14:17
79 Danielle Benson So Leroy Greene 29:41.1 14:51
80 Layla Person Jr Leroy Greene 31:25.9 15:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Amador Valley
1-1-1-1-1
Gap: 3:35
83:01
16:36
8:18
54 Milla Zuniga
Jr
15:08
7:34
1
Kathryn Clark
Jr
16:05
8:03
6
Heejee Yoon
Jr
16:13
8:06
8
Shreya Modak
Jr
16:51
8:26
11
Greeshma Gundavaram
Sr
18:43
9:21
28








2 Woodcreek
4-4-4-4-2
Gap: 1:48
86:56
17:23
8:42
84 Emilee Rosenbaum
Jr
16:05
8:02
5
Arianna Mccall
Fr
17:34
8:47
17
Liberty Zamudio
Fr
17:35
8:48
18
Mariajose Bazan
Jr
17:51
8:55
21
Ilona Borichef
Sr
17:53
8:56
23
Katherine Kaff
Sr
18:43
9:21
27
Daniela Gil Aparisi
So
19:13
9:37
37
3 Pleasant Grove
2-3-3-2-3
Gap: 3:25
87:30
17:30
8:45
89 Kylie Monson
So
15:30
7:45
2
Hailey O'bear
Fr
16:59
8:29
12
Shelby Mckee
Fr
17:17
8:38
15
Samantha Rohde
Jr
18:49
9:25
29
Felicia Do
Jr
18:55
9:28
31
Coco Russell
Jr
19:07
9:33
34
Olivia Meisel
Fr
19:58
9:59
43
4 Monta Vista
3-1-2-3-4
Gap: 3:48
88:30
17:42
8:51
100 Avani Kalari
Jr
15:56
7:58
3
Nerea Northrop
Jr
16:01
8:00
4
Meena Kolli
Jr
17:44
8:52
19
Joshitha Suresh
Jr
19:07
9:33
33
Insiah Kizilbash
Jr
19:44
9:52
41








5 Davis
5-5-5-5-5
Gap: 2:49
88:23
17:41
8:50
101 Alexandra Lee
Jr
16:07
8:03
7
Heather Li
Jr
17:25
8:42
16
Joanne Kim
Jr
17:52
8:56
22
Emily Bennett
Sr
18:04
9:02
24
Frida Sienknecht
Jr
18:56
9:28
32
Peyton Michaelis
Jr
19:12
9:36
36
Melody Ho
Jr
19:27
9:43
38
6 Ponderosa
6-7-6-6-6
Gap: 3:10
90:47
18:09
9:05
123 Trinity Findleton
So
16:19
8:09
9
Isabella Roth
Fr
17:45
8:52
20
Isabelle Flager
Fr
18:23
9:11
25
Lauren Pfeifer
Jr
18:52
9:26
30
Brooklyn Judi
So
19:29
9:44
39
Kayla Johnson
Sr
19:38
9:49
40




7 Sheldon
7-5-7-7-7
Gap: 4:40
95:38
19:08
9:34
159 Christina White
Fr
16:46
8:23
10
Kayla Quintanilla
Fr
17:13
8:36
13
Aaliyah Soto
Sr
19:54
9:57
42
Emi Brennan
Sr
20:21
10:11
45
Danyka Burrill
Sr
21:25
10:43
49
Haylee Mcconnell
Jr
23:18
11:39
50
Neha Ratti
Fr
27:52
13:56
51
8 Deer Valley
8-8-8-8-8
Gap: 11:15
103:46
20:45
10:23
172 Hanna Johnson
So
17:16
8:38
14
Hillary Sumaraw
Jr
18:31
9:15
26
Rosaly Crisp
Jr
19:09
9:35
35
Sarah Pouncil
Jr
20:20
10:10
44
Mariah Diaz
So
28:31
14:15
53








9 Leroy Greene
9-9-9-9-9
Gap: 8:51
120:39
24:08
12:04
247 Cidney Ruiz
So
20:50
10:25
46
Hannah Sanchez
Fr
21:00
10:30
47
Ashley Maldonado
Sr
21:03
10:32
48
Itzel Limon
Jr
28:05
14:03
52
Danielle Benson
So
29:41
14:51
54
Layla Person
Jr
31:26
15:43
55




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Addison Clinton Fr Oak Ridge 13:23.4 6:42
2 Gwen Seifert So McClatchy 13:46.4 6:53
3 Fiona Gordon Fr Oak Ridge 13:55.4 6:58
4 Grace Baxter Fr Granite Bay 14:04.9 7:02
5 Alicia Rawdon So Vacaville 14:17.9 7:09
6 Reagan Fisher So Vacaville 14:23.6 7:12
7 Elise Henderson Fr Christian Brothers 14:33.5 7:17
8 Sage Barden So Oak Ridge 14:34.4 7:17
9 Cecilia Deberry Fr Sac Country Day 14:34.9 7:17
10 Avery Courtney So Vacaville 14:36.3 7:18
11 Gabriella Swartz So Rodriguez 14:36.6 7:18
12 Ryland Adzich So Monta Vista 14:39.7 7:20 1/12 1/17 8/43 Well done! (SBP)
13 Reese Mills Fr Del Campo 14:41 7:21
14 Madelynn Burns Fr Oak Ridge 14:43.3 7:22
15 Lyndsey Schuster Fr University Prep 14:51.7 7:26
16 Juhi Goyal So Amador Valley 14:53.4 7:27
17 Ella Johl Fr Christian Brothers 14:54.4 7:27
18 Sadie Burns Fr Rio Americano 14:57.2 7:29
19 Kianna Larsson Fr Rio Americano 15:03.6 7:32
20 Nicole Porter Fr Rio Americano 15:05.5 7:33
21 Tania Benitez Fr Vanden 15:07.1 7:34
22 Julia Padilla So Oak Ridge 15:07.1 7:34
23 Hannah Amundsen So River City 15:07.6 7:34
24 Brooke Frisk So Tokay 15:07.7 7:34
25 Whitney Archer So Vacaville 15:10.9 7:35
26 Kelsey Collins So Vacaville 15:11.4 7:36
27 Savanna Warner So Amador Valley 15:15 7:38
28 Meredith Parrington Fr Rio Americano 15:16.8 7:38
29 Ellie Ross So Davis 15:20.7 7:40
30 Alanis Sulivan So St Marys 15:23.2 7:42
31 Amiya Farias So Casa Roble 15:24.5 7:42
32 Caitlyn Gonzalez So Vacaville 15:24.9 7:42
33 Alyssa Polk So St Marys 15:27.4 7:44
34 Janaki Rakesh Fr Amador Valley 15:27.6 7:44
35 Giulia Telli So Amador Valley 15:27.7 7:44
36 Margaret Kim Fr Davis 15:32 7:46
37 Alena Wong Fr McClatchy 15:33 7:47
38 Tara Cooper So Christian Brothers 15:33.7 7:47
39 Colette Combrink So McClatchy 15:34.5 7:47
40 Marina Noey Fr Christian Brothers 15:35.1 7:48
41 Keziah Maldonado-lem Fr Pioneer 15:35.3 7:48
42 Zoe Wiederhold Fr Granite Bay 15:36 7:48
43 Lydia Boughton Fr Davis 15:37.7 7:49
44 Sheala Healy Fr St Marys 15:38 7:49
45 Eliana Pavao Fr Laguna Creek 15:44.4 7:52
46 Madelyn Tully-smith Fr Davis 15:46.5 7:53
47 Nikalette Fashing So Pleasant Valley 15:48.9 7:54
48 Caterina Barriga Fr Middletown 15:50.2 7:55
49 Alessi Rodil So Bella Vista 15:54 7:57
50 Cora Lee Fr Franklin-Eg 15:57.5 7:59
51 Addison Hunt Fr Oak Ridge 16:00.3 8:00
52 Angelyna Bedal Fr Bella Vista 16:01.4 8:01
53 Dorothy Baltaxe So Rodriguez 16:01.8 8:01
54 Briana Parker So Pioneer 16:07.7 8:04
55 Abigail Nourot Fr Davis 16:09.5 8:05
56 Ella Kiernan So Bella Vista 16:09.7 8:05
57 Megan Nieh So Monta Vista 16:09.7 8:05 2/12 4/17 13/37 Well done! (SBP)
58 Gina Huxsoll So Pioneer 16:12.3 8:06
59 Valerie Ayzenberg So Monta Vista 16:14.9 8:07 3/12 5/17 11/29
60 Laura Wong So Davis 16:15.9 8:08
61 Jacqueline Ullyott Fr Granite Bay 16:20.7 8:10
62 Aubrey Dyke Fr Roseville 16:30.4 8:15
63 Ava Atangan So Franklin-Eg 16:31.5 8:16
64 Naomi Tessier So Vintage 16:31.6 8:16
65 Ali Lugo Fr Pleasant Valley 16:34.6 8:17
66 Sandhya Fasnacht So Monta Vista 16:35.8 8:18 4/12 6/17 7/25
67 Rylie Seitz So Pleasant Valley 16:36.9 8:18
68 Hilary Murcia So Davis 16:37.3 8:19
69 Madeline Swim Fr Pleasant Valley 16:37.7 8:19
70 Grace Phillips Fr Roseville 16:40.8 8:20
71 Anika Bhandarkar Fr Monta Vista 16:46.6 8:23 5/12 7/17 4/22
72 Joyce Lin Fr Franklin-Eg 16:49.9 8:25
73 Lauren Braverman Fr Franklin-Eg 16:50.5 8:25
74 Isabella Gonzalez So Fr Vacaville 16:53.2 8:27
75 Katharine Morgan So Davis 16:53.4 8:27
76 Isis Fowler So Inderkum 16:53.7 8:27
77 Amelia Silva-snow Fr Christian Brothers 16:55.4 8:28
78 Ava Lichter So St Marys 16:56.5 8:28
79 Maxine Carlson Fr Head Royce 16:57.9 8:29
80 Julia Gipson So Franklin-Eg 17:07.5 8:34
81 Faith Gilliam So Argonaut 17:12.5 8:36
82 Bianca Silva Fr Pleasant Valley 17:14.3 8:37
83 Aryah Berkowitz Fr Pleasant Valley 17:14.9 8:37
84 Maliyah Funk So Casa Roble 17:15.5 8:38
85 Rowan Baar Fr Davis 17:16.4 8:38
86 Isabella Solis So Christian Brothers 17:17.9 8:39
87 Ruby Blair So Rodriguez 17:18.7 8:39
88 Arabella Rob Lobo Fr Christian Brothers 17:18.8 8:39
89 Eliza Chapin Fr Vintage 17:20.3 8:40
90 Taylor Douglas Fr Bella Vista 17:21.5 8:41
91 Kaiden Blue- Ventura So Laguna Creek 17:22.4 8:41
92 Zoe Taylor Fr University Prep 17:22.4 8:41
93 Elissa Cook So Christian Brothers 17:24.1 8:42
94 Rebeca Brincovan Fr Roseville 17:25.8 8:43
95 Jillian Palmer So McClatchy 17:26.4 8:43
96 Olivia Macay So Rodriguez 17:27.4 8:44
97 Kairi Saechao So Armijo 17:40.2 8:50
98 Elania Truong So Pleasant Valley 17:40.9 8:50
99 Molly Jane Gilliam Fr Argonaut 17:43.4 8:52
100 Hannah Mottishaw So Argonaut 17:48.6 8:54
101 Issy Barriga So Middletown 17:48.8 8:54
102 Jocelyn Allen So River City 17:54.7 8:57
103 Ella Gabrie Teylan So Roseville 17:54.8 8:57
104 Gissele Hernandez So Tokay 17:56.7 8:58
105 Mariana Merino So Franklin-Eg 17:57.7 8:59
106 Samantha Lowe So Elk Grove 17:57.8 8:59
107 Rajeswari Kenyan Fr Monta Vista 17:58.9 8:59 6/12 9/17 7/18
108 Alorah Hosker Fr St Marys 18:02.5 9:01
109 Marie Candelo Fr Davis 18:03.1 9:02
110 Mallory Govia Fr Ripon 18:06.1 9:03
111 Kate Duffy So Davis 18:06.2 9:03
112 Isabella Duarte So Pioneer 18:08.9 9:04
113 Siran Gao Fr Monta Vista 18:13 9:06 7/12 10/17 5/13 Well done! (SBP)
114 Amelia Rocca Fr University Prep 18:13.9 9:07
115 Sophia Stomhagen So Amador Valley 18:14.1 9:07
116 Jenna Allison Fr Rodriguez 18:14.1 9:07
117 Mimi Abbker Fr Davis 18:14.5 9:07
118 Josephine Spangler So Laguna Creek 18:19.5 9:10
119 Clara Richard Fr Head Royce 18:21.8 9:11
120 Madhavi Hooks Fr River City 18:23.6 9:12
121 Jennaveve Lara Fr Liberty Ranch 18:24.5 9:12
122 Sudipti Dantuluri Fr Monta Vista 18:25.5 9:13 8/12 11/17 3/10 Well done! (SBP)
123 Abigail Heckler Fr Roseville 18:26.2 9:13
124 Arianna Tucker So University Prep 18:31.6 9:16
125 Zarah Emerson Fr Vacaville 18:32.3 9:16
126 Kelly Mccrystle So Rio Americano 18:43 9:22
127 Madeline Hemus Fr Sheldon 18:43.6 9:22
128 Alisa Munoz So Tokay 18:44.6 9:22
129 Emilie Benavides Fr Ripon 18:45.1 9:23
130 Ava Fahn So Rio Americano 18:45.7 9:23
131 Juliana Meadows-yaw So Roseville 18:46.4 9:23
132 Gabriella Sanderson- Fr Del Campo 18:48.3 9:24
133 Hannah Fain So Rio Americano 18:49.7 9:25
134 Hemani Kamarshi Fr Monta Vista 18:50.8 9:25 9/12 12/17 2/8 Well done! (SBP)
135 Manasi Prasad Fr Monta Vista 18:51.1 9:26 10/12 13/17 2/7
136 Lucia Addiego Fr Vacaville 18:51.4 9:26
137 Celeste Nunez Fr Ripon 18:52.1 9:26
138 Roseleen Malhi Fr Sheldon 18:58.1 9:29
139 Bella Wilburn Sr University Prep 19:03.6 9:32
140 Molly Walker Fr Ripon 19:05.5 9:33
141 Mia Yee So Kennedy (sac) 19:06.9 9:33
142 Julia Bettencourt Fr Roseville 19:08.1 9:34
143 Sydney L'engle Fr Oak Ridge 19:08.6 9:34
144 Kaia Henry Fr University Prep 19:09.9 9:35
145 Karinthia Nicholson Fr Del Campo 19:13 9:37
146 Gianna Magnani So Tokay 19:14 9:37
147 Natalie Wright Fr Rodriguez 19:15.4 9:38
148 Rebecca Perez Fr Rodriguez 19:16.3 9:38
149 Brooklyn Johnson So Woodland 19:20.6 9:40
150 Addison Weaver So Davis 19:22 9:41
151 Reed Cook Fr Pleasant Valley 19:23.8 9:42
152 Anna Kimball Fr Davis 19:27.7 9:44
153 Macy Clifford Fr Roseville 19:28.9 9:44
154 Stella Allen So Pleasant Valley 19:29 9:45
155 Jackie Rivera Fr Davis 19:36.5 9:48
156 Cynthia Rodriguez Fr Pioneer 19:38.3 9:49
157 Ellie Johnson Fr Granite Bay 19:43.3 9:52
158 Adelynn Callens Fr Bella Vista 19:46.8 9:53
159 Grace Smithline So Davis 19:48.7 9:54
160 Ruby Campos So Winters 19:50.7 9:55
161 Vera Bondar Fr Monta Vista 19:54.7 9:57 11/12 16/17 2/2
162 Vy Nguyen Fr Christian Brothers 19:56.6 9:58
163 Naomi Tamene Fr Pioneer 19:58.2 9:59
164 Elly Emerson Jr Vacaville 20:01.6 10:01
165 Taylee Wright So Pleasant Valley 20:12.6 10:06
166 Peyton Post Fr Buckingham 20:13.1 10:07
167 Maddie Chiu Fr Vintage 20:13.8 10:07
168 Nola Boucher Fr Oak Ridge 20:17 10:09
169 Gwynn Canfield So Davis 20:17.8 10:09
170 Kaitlyn Lourenco So Kennedy (sac) 20:20 10:10
171 Gracieia Cobb So McClatchy 20:20.1 10:10
172 Emely Garcia So Tokay 20:26.4 10:13
173 Mila Cornell So Napa 20:27.1 10:14
174 Camden Nash Fr University Prep 20:33.6 10:17
175 Breanne Carson Fr Rio Americano 20:35 10:18
176 Jayha Buhs-jackson So Bella Vista 20:36.1 10:18
177 Mackay Young Fr Rio Americano 20:36.9 10:18
178 Samantha Fain Fr Rio Americano 20:43.2 10:22
179 Taniapreet Baryar Fr Sheldon 20:50 10:25
180 Aliyah De Vera Fr Antelope 20:56.5 10:28
181 Valerie Shaw Fr Davis 20:58.4 10:29
182 Jasleen Chahal Fr Sheldon 20:59.4 10:30
183 Sophie Krebs So Davis 21:01.5 10:31
184 Angelica Gomez So Argonaut 21:14.5 10:37
185 Alexia Somdahl Cuadr Fr Sheldon 21:16.8 10:38
186 Juniper Cline Fr River City 21:18.9 10:39
187 Sofia Harris Fr Ripon 21:27.6 10:44
188 Mariah Bender Fr Vanden 21:28.8 10:44
189 Jennifer Perez Fr McNair 21:33.9 10:47
190 Hannah Lehr Fr Ripon 21:35.3 10:48
191 Maya Isordia Fr Tokay 21:39.9 10:50
192 Gisele Avery So Del Campo 21:40.2 10:50
193 Bella Gonzalez Fr Pioneer 21:43.4 10:52
194 Lily Johnson Fr Bella Vista 21:45.6 10:53
195 Ana Santana Jr Woodland 21:58.8 10:59
196 Isabelle Galbraith Fr Vanden 22:06.3 11:03
197 Michelle Womack So Kennedy (sac) 22:06.4 11:03
198 Samantha White So Bella Vista 22:13.2 11:07
199 Kaelyn Metcalf So River City 22:16.6 11:08
200 Olivia Hall So Napa 22:17 11:09
201 Aina Akaboshi Sr Vintage 22:17.6 11:09
202 Lisa Kerr Fr Davis 22:23.5 11:12
203 Lena King Fr Inderkum 22:27.1 11:14
204 Aditi Dantuluri Fr Monta Vista 22:32.1 11:16 12/12 17/17 2/2 Well done! (SBP)
205 Kaylin Pimentel So Tokay 22:33.1 11:17
206 Livvy Gonfiotti Fr Davis 22:56.7 11:28
207 Emily Ervin Fr Del Campo 23:03.5 11:32
208 Xitlali Gama-solorio Fr Pioneer 23:10.3 11:35
209 Nimranjeet Dhaliwal Fr Liberty Ranch 23:14.2 11:37
210 Grace Womack So Kennedy (sac) 23:32.1 11:46
211 Elizabeth Castillo Fr Bella Vista 23:40.4 11:50
212 Sylvia Lee Fr Davis 23:45 11:53
213 Ella Jeon Fr Amador Valley 23:48.1 11:54
214 Taylor Stow Fr Dixon 23:52.3 11:56
215 Shelby Moody So Dixon 23:54.2 11:57
216 Ria Manchanda Fr Christian Brothers 26:56.9 13:28
217 Kate Coffing Fr Elk Grove 36:56.5 18:28
218 Maya Chisholm Jr Casa Roble 37:11.1 18:36
219 Ashley Gober So Deer Valley 37:14.3 18:37
220 Jasmine Breed Fr Sheldon 37:28.6 18:44
221 Bella Rosenbach Fr Davis 37:31.6 18:46
222 Jennifer Booth Fr Argonaut 37:32.4 18:46
223 Celeste Reyes Fr Winters 37:34.7 18:47
224 Maren Dage Fr Dixon 37:40.2 18:50
225 Elizabeth Denton So McClatchy 37:49.3 18:55
226 Miarose Lopez Fr Oak Ridge 39:49.4 19:55
227 Ashley Schurr So Bella Vista 40:06.5 20:03
228 Charlotte Hart So Davis 40:43.9 20:22
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
1-1-1-1-1
Gap: 1:44
71:44
14:21
7:10
42 Addison Clinton
Fr
13:23
6:42
1
Fiona Gordon
Fr
13:55
6:58
3
Sage Barden
So
14:34
7:17
7
Madelynn Burns
Fr
14:43
7:22
12
Julia Padilla
So
15:07
7:34
19
Addison Hunt
Fr
16:00
8:00
44
Sydney L'engle
Fr
19:09
9:34
111
2 Vacaville
3-2-2-2-2
Gap: 0:54
73:40
14:44
7:22
62 Alicia Rawdon
So
14:18
7:09
4
Reagan Fisher
So
14:24
7:12
5
Avery Courtney
So
14:36
7:18
8
Whitney Archer
So
15:11
7:35
22
Kelsey Collins
So
15:11
7:36
23
Caitlyn Gonzalez
So
15:25
7:42
28
Isabella Gonzalez So
Fr
16:53
8:27
65
3 Christian Brothers
4-3-4-4-3
Gap: 2:22
77:32
15:30
7:45
157 Elise Henderson
Fr
14:34
7:17
6
Ella Johl
Fr
14:54
7:27
15
Tara Cooper
So
15:34
7:47
34
Marina Noey
Fr
15:35
7:48
36
Amelia Silva-snow
Fr
16:55
8:28
66
Isabella Solis
So
17:18
8:39
72
Arabella Rob Lobo
Fr
17:19
8:39
74
4 Rio Americano
10-4-3-3-4
Gap: 3:46
79:06
15:49
7:55
174 Sadie Burns
Fr
14:57
7:29
16
Kianna Larsson
Fr
15:04
7:32
17
Nicole Porter
Fr
15:06
7:33
18
Meredith Parrington
Fr
15:17
7:38
25
Kelly Mccrystle
So
18:43
9:22
98
Ava Fahn
So
18:46
9:23
102
Hannah Fain
So
18:50
9:25
105
5 Davis
13-9-8-6-5
Gap: 0:49
78:26
15:41
7:51
184 Ellie Ross
So
15:21
7:40
26
Margaret Kim
Fr
15:32
7:46
32
Lydia Boughton
Fr
15:38
7:49
38
Madelyn Tully-smith
Fr
15:47
7:53
40
Abigail Nourot
Fr
16:10
8:05
48
Laura Wong
So
16:16
8:08
53
Hilary Murcia
So
16:37
8:19
59
6 Amador Valley
9-6-5-5-6
Gap: 3:21
79:18
15:52
7:56
192 Juhi Goyal
So
14:53
7:27
14
Savanna Warner
So
15:15
7:38
24
Janaki Rakesh
Fr
15:28
7:44
30
Giulia Telli
So
15:28
7:44
31
Sophia Stomhagen
So
18:14
9:07
93
Ella Jeon
Fr
23:48
11:54
138




7 Monta Vista
6-10-9-9-7
Gap: 2:07
80:27
16:05
8:03
231 Ryland Adzich
So
14:40
7:20
10
Megan Nieh
So
16:10
8:05
50
Valerie Ayzenberg
So
16:15
8:07
52
Sandhya Fasnacht
So
16:36
8:18
57
Anika Bhandarkar
Fr
16:47
8:23
62
Rajeswari Kenyan
Fr
17:59
8:59
87
Siran Gao
Fr
18:13
9:06
91
8 St Marys
14-8-7-8-8
Gap: 2:39
81:28
16:18
8:09
250 Alanis Sulivan
So
15:23
7:42
27
Alyssa Polk
So
15:27
7:44
29
Sheala Healy
Fr
15:38
7:49
39
Ava Lichter
So
16:57
8:28
67
Alorah Hosker
Fr
18:03
9:01
88








9 McClatchy
2-5-6-7-9
Gap: 6:34
82:40
16:32
8:16
268 Gwen Seifert
So
13:46
6:53
2
Alena Wong
Fr
15:33
7:47
33
Colette Combrink
So
15:35
7:47
35
Jillian Palmer
So
17:26
8:43
78
Gracieia Cobb
So
20:20
10:10
120
Elizabeth Denton
So
37:49
18:55
141




10 Pleasant Valley
16-14-13-12-10
Gap: 1:25
82:52
16:34
8:17
285 Nikalette Fashing
So
15:49
7:54
41
Ali Lugo
Fr
16:35
8:17
56
Rylie Seitz
So
16:37
8:18
58
Madeline Swim
Fr
16:38
8:19
60
Bianca Silva
Fr
17:14
8:37
70
Aryah Berkowitz
Fr
17:15
8:37
71
Elania Truong
So
17:41
8:50
80
11 Franklin-Eg
18-15-14-13-11
Gap: 1:10
83:17
16:39
8:20
293 Cora Lee
Fr
15:58
7:59
43
Ava Atangan
So
16:32
8:16
55
Joyce Lin
Fr
16:50
8:25
63
Lauren Braverman
Fr
16:51
8:25
64
Julia Gipson
So
17:08
8:34
68
Mariana Merino
So
17:58
8:59
86




12 Rodriguez
5-7-10-10-12
Gap: 3:38
83:39
16:44
8:22
301 Gabriella Swartz
So
14:37
7:18
9
Dorothy Baltaxe
So
16:02
8:01
46
Ruby Blair
So
17:19
8:39
73
Olivia Macay
So
17:27
8:44
79
Jenna Allison
Fr
18:14
9:07
94
Natalie Wright
Fr
19:15
9:38
115
Rebecca Perez
Fr
19:16
9:38
116
13 Bella Vista
17-12-12-11-13
Gap: 3:53
85:13
17:03
8:31
329 Alessi Rodil
So
15:54
7:57
42
Angelyna Bedal
Fr
16:01
8:01
45
Ella Kiernan
So
16:10
8:05
49
Taylor Douglas
Fr
17:22
8:41
75
Adelynn Callens
Fr
19:47
9:53
118
Jayha Buhs-jackson
So
20:36
10:18
123
Lily Johnson
Fr
21:46
10:53
134
14 Pioneer
15-11-11-13-14
Gap: 4:03
85:43
17:09
8:34
342 Keziah Maldonado-lem
Fr
15:35
7:48
37
Briana Parker
So
16:08
8:04
47
Gina Huxsoll
So
16:12
8:06
51
Isabella Duarte
So
18:09
9:04
90
Cynthia Rodriguez
Fr
19:38
9:49
117
Naomi Tamene
Fr
19:58
9:59
119
Bella Gonzalez
Fr
21:43
10:52
133
15 Roseville
19-18-16-15-15
Gap: 1:56
86:58
17:24
8:42
372 Aubrey Dyke
Fr
16:30
8:15
54
Grace Phillips
Fr
16:41
8:20
61
Rebeca Brincovan
Fr
17:26
8:43
77
Ella Gabrie Teylan
So
17:55
8:57
84
Abigail Heckler
Fr
18:26
9:13
96
Juliana Meadows-yaw
So
18:46
9:23
103
Julia Bettencourt
Fr
19:08
9:34
110
16 University Prep
8-13-15-16-16
Gap: 4:12
88:03
17:37
8:48
386 Lyndsey Schuster
Fr
14:52
7:26
13
Zoe Taylor
Fr
17:22
8:41
76
Amelia Rocca
Fr
18:14
9:07
92
Arianna Tucker
So
18:32
9:16
97
Bella Wilburn
Sr
19:04
9:32
108
Kaia Henry
Fr
19:10
9:35
112
Camden Nash
Fr
20:34
10:17
122
17 Tokay
12-17-18-17-17
Gap: 5:19
91:29
18:18
9:09
441 Brooke Frisk
So
15:08
7:34
21
Gissele Hernandez
So
17:57
8:58
85
Alisa Munoz
So
18:45
9:22
100
Gianna Magnani
So
19:14
9:37
114
Emely Garcia
So
20:26
10:13
121
Maya Isordia
Fr
21:40
10:50
131
Kaylin Pimentel
So
22:33
11:17
136
18 River City
11-16-17-18-18
Gap: 7:09
95:01
19:00
9:30
461 Hannah Amundsen
So
15:08
7:34
20
Jocelyn Allen
So
17:55
8:57
83
Madhavi Hooks
Fr
18:24
9:12
95
Juniper Cline
Fr
21:19
10:39
128
Kaelyn Metcalf
So
22:17
11:08
135








19 Del Campo
7-18-19-20-19
Gap: 8:23
97:26
19:29
9:45
497 Reese Mills
Fr
14:41
7:21
11
Gabriella Sanderson-
Fr
18:48
9:24
104
Karinthia Nicholson
Fr
19:13
9:37
113
Gisele Avery
So
21:40
10:50
132
Emily Ervin
Fr
23:04
11:32
137








20 Argonaut
20-20-20-19-20
Gap: 20:20
111:31
22:18
11:09
498 Faith Gilliam
So
17:13
8:36
69
Molly Jane Gilliam
Fr
17:43
8:52
81
Hannah Mottishaw
So
17:49
8:54
82
Angelica Gomez
So
21:15
10:37
126
Jennifer Booth
Fr
37:32
18:46
140








21 Ripon
21-21-21-21-21
Gap: 3:22
96:16
19:15
9:38
534 Mallory Govia
Fr
18:06
9:03
89
Emilie Benavides
Fr
18:45
9:23
101
Celeste Nunez
Fr
18:52
9:26
106
Molly Walker
Fr
19:06
9:33
109
Sofia Harris
Fr
21:28
10:44
129
Hannah Lehr
Fr
21:35
10:48
130




22 Sheldon
22-22-22-22-22
Gap: 2:33
100:48
20:10
10:05
582 Madeline Hemus
Fr
18:44
9:22
99
Roseleen Malhi
Fr
18:58
9:29
107
Taniapreet Baryar
Fr
20:50
10:25
124
Jasleen Chahal
Fr
20:59
10:30
125
Alexia Somdahl Cuadr
Fr
21:17
10:38
127
Jasmine Breed
Fr
37:29
18:44
139




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis
2-1-1-1-1
Gap: 1:47
85:06
17:01
8:31
30 Laura Wong
So
16:16
8:08
2
Hilary Murcia
So
16:37
8:19
3
Katharine Morgan
So
16:53
8:27
5
Rowan Baar
Fr
17:16
8:38
7
Marie Candelo
Fr
18:03
9:02
13
Kate Duffy
So
18:06
9:03
14
Mimi Abbker
Fr
18:15
9:07
16
2 Vacaville
1-1-2-2-2
Gap: 4:37
89:43
17:57
8:58
74 Caitlyn Gonzalez
So
15:25
7:42
1
Isabella Gonzalez So
Fr
16:53
8:27
4
Zarah Emerson
Fr
18:32
9:16
18
Lucia Addiego
Fr
18:51
9:26
23
Elly Emerson
Jr
20:02
10:01
28








3 Monta Vista
5-5-5-4-3
Gap: 0:52
92:19
18:28
9:14
87 Rajeswari Kenyan
Fr
17:59
8:59
12
Siran Gao
Fr
18:13
9:06
15
Sudipti Dantuluri
Fr
18:26
9:13
17
Hemani Kamarshi
Fr
18:51
9:25
21
Manasi Prasad
Fr
18:51
9:26
22
Vera Bondar
Fr
19:55
9:57
26
Aditi Dantuluri
Fr
22:32
11:16
36
Your Team ROCKS! (LR, PR)
4 Christian Brothers
4-3-3-3-4
Gap: 9:39
98:54
19:47
9:53
92 Isabella Solis
So
17:18
8:39
8
Arabella Rob Lobo
Fr
17:19
8:39
9
Elissa Cook
So
17:24
8:42
10
Vy Nguyen
Fr
19:57
9:58
27
Ria Manchanda
Fr
26:57
13:28
38








5 Pleasant Valley
3-3-4-5-5
Gap: 2:58
94:01
18:48
9:24
95 Aryah Berkowitz
Fr
17:15
8:37
6
Elania Truong
So
17:41
8:50
11
Reed Cook
Fr
19:24
9:42
24
Stella Allen
So
19:29
9:45
25
Taylee Wright
So
20:13
10:06
29








6 Rio Americano
6-6-6-6-6
Gap: 1:58
99:31
19:54
9:57
134 Ava Fahn
So
18:46
9:23
19
Hannah Fain
So
18:50
9:25
20
Breanne Carson
Fr
20:35
10:18
30
Mackay Young
Fr
20:37
10:18
32
Samantha Fain
Fr
20:43
10:22
33








7 Bella Vista
7-7-7-7-7
Gap: 19:30
128:22
25:40
12:50
176 Jayha Buhs-jackson
So
20:36
10:18
31
Lily Johnson
Fr
21:46
10:53
34
Samantha White
So
22:13
11:07
35
Elizabeth Castillo
Fr
23:40
11:50
37
Ashley Schurr
So
40:07
20:03
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.