Monta Vista Results from the Lowell Invitational at Golden Gate Park on 9/19/09

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Ajay Rajamani Fr Fr 13:32 6:32 2.07 31/149 10/20 18/31 1/7 Well done! (SBP)
Akshar Lohith Sr JV 17:49 6:22 2.8 51/159 9/12 15/18 2/7
Alex Balaban Sr JV 17:17 6:10 2.8 31/159 6/12 12/18 2/13
Alex Cheng Sr V 15:14 5:26 2.8 28/150 2/6 2/18 6/25
Alex Dor Sr V 16:09 5:46 2.8 55/150 3/6 3/18 10/25
Alex Wang Fr Fr 13:24 6:28 2.07 28/149 8/20 15/31 1/9 Well done! (SBP)
Andrew Cai Li So So 13:23 6:28 2.07 37/127 7/11 14/31 2/5 Well done! (SBP)
Andrew Hua Fr Fr 14:27 6:59 2.07 64/149 18/20 28/31 1/3
Ani Rajagopalan Fr Fr 13:56 6:44 2.07 43/149 13/20 23/31 1/5 Well done! (SBP)
Anosh Antony So So 12:46 6:10 2.07 19/127 4/11 6/31 3/13 Well done! (SBP)
Arif Hasan So So 12:13 5:54 2.07 6/127 3/11 3/31 1/14 Well done! (SBP)
Arvind Rao So So 13:01 6:17 2.07 25/127 6/11 10/31 1/9 Well done! (SBP)
Ben Chang So So 13:42 6:37 2.07 50/127 9/11 20/31 2/4
Brandon Hayes So So 14:38 7:04 2.07 70/127 11/11 29/31 3/4
Bryan Wang Fr Fr 13:12 6:23 2.07 21/149 7/20 13/31 1/9 Well done! (SBP)
Chris Granera Sr JV 17:02 6:05 2.8 20/159 3/12 9/18 2/18
Collin Marcroft Fr Fr 13:03 6:18 2.07 20/149 6/20 12/31 1/10 Well done! (SBP)
Daniel Esparza Sr V 16:14 5:48 2.8 63/150 4/6 4/18 7/24
Daniel Yeung Fr Fr 12:49 6:11 2.07 14/149 3/20 7/31 2/14 Well done! (SBP)
David Chang Fr Fr 14:14 6:53 2.07 54/149 15/20 25/31 1/3 Well done! (SBP)
Dillon Van Den Berg Sr JV 17:04 6:06 2.8 22/159 4/12 10/18 2/17
Eric Nguyen Fr Fr 15:00 7:15 2.07 78/149 19/20 30/31 1/1 Well done! (SBP)
Hiro Okajima Jr JV 16:31 5:54 2.8 11/159 2/12 7/18 2/18
Hunt Ma Fr Fr 12:52 6:13 2.07 15/149 4/20 9/31 1/13 Well done! (SBP)
Jeffrey Chen Fr Fr 13:41 6:37 2.07 37/149 11/20 19/31 1/5 Well done! (SBP)
Jordan Denoce Fr Fr 12:41 6:08 2.07 10/149 1/20 4/31 6/18 Well done! (SBP)
Kenji Mukuti Sr JV 18:10 6:29 2.8 64/159 10/12 16/18 2/6
Kevin Bishop So So 11:36 5:36 2.07 1/127 1/11 1/31 1/18
Kevin Chang So So 12:49 6:11 2.07 20/127 5/11 7/31 1/11 Well done! (SBP)
Kranti Peddada Sr V 14:31 5:11 2.8 10/150 1/6 1/18 5/26
Michael Lu So So 11:47 5:42 2.07 3/127 2/11 2/31 1/17 Well done! (SBP)
Michael O'Dell Jr JV 16:17 5:49 2.8 8/159 1/12 5/18 2/20
Michael Serio Sr V 16:41 5:58 2.8 94/150 6/6 8/18 8/18
Neil Fernandes So So 13:24 6:28 2.07 39/127 8/11 15/31 1/5 Well done! (SBP)
Nicholas Bates So So 13:54 6:43 2.07 56/127 10/11 22/31 2/4 Well done! (SBP)
Nick Chen Fr Fr 14:17 6:54 2.07 59/149 17/20 27/31 1/3
Peter Feng Sr V 16:19 5:50 2.8 71/150 5/6 6/18 5/22
Ryan Myers Fr Fr 13:31 6:32 2.07 30/149 9/20 17/31 1/8 Well done! (SBP)
Sanjeev Dwaraka Fr Fr 12:42 6:08 2.07 11/149 2/20 5/31 4/16 Well done! (SBP)
Saurabh Rane Sr JV 17:44 6:20 2.8 49/159 8/12 14/18 2/9
Sho Iketani Jr JV 18:40 6:40 2.8 90/159 11/12 17/18 2/6
Siddharth Gandhi Sr JV 17:12 6:09 2.8 27/159 5/12 11/18 2/13
Stephen Ting Fr Fr 13:49 6:40 2.07 39/149 12/20 21/31 1/5 Well done! (SBP)
Thomas Barber Fr Fr 13:02 6:18 2.07 19/149 5/20 11/31 1/11 Well done! (SBP)
Vaibhav Murali Sr JV 18:48 6:43 2.8 96/159 12/12 18/18 2/5 Well done! (SBP)
Vikrant Marathe Fr Fr 14:12 6:52 2.07 51/149 14/20 24/31 1/5 Well done! (SBP)
Vimal Balu Sr JV 17:38 6:18 2.8 45/159 7/12 13/18 2/12
William Chan Fr Fr 15:33 7:31 2.07 91/149 20/20 31/31 1/1
Yu-jui Daniel Chen Fr Fr 14:16 6:54 2.07 56/149 16/20 26/31 1/3
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 7/22 78:27
1:48
2.8 5:36 5:11 5:50 216 5:09 81:05
(2:38,3.2)
81:05
(2:38,3.2%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Kranti Peddada (10), Alex Cheng (26), Alex Dor (52), Daniel Esparza (60), Peter Feng (68)
So 1st 5 1/11 61:11
1:13
2.07 5:55 5:36 6:11 43 5:55 Kevin Bishop (1), Michael Lu (2), Arif Hasan (5), Anosh Antony (17), Kevin Chang (18)
So 2nd 5 1/4 67:24
0:53
2.07 6:31 6:17 6:43 34 6:31 Arvind Rao (1), Andrew Cai Li (4), Neil Fernandes (5), Ben Chang (11), Nicholas Bates (13)
JV 1st 5 2/13 84:06
0:55
2.8 6:00 5:49 6:09 65 5:33 86:05
(1:59,2.3)
86:05
(1:59,2.3%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Michael O'Dell (8), Hiro Okajima (9), Chris Granera (14), Dillon Van Den Berg (16), Siddharth Gandhi (18)
JV 2nd 5 2/6 88:38
0:53
2.8 6:20 6:10 6:29 47 5:51 89:22
(0:44,0.8)
89:22
(0:44,0.8%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Alex Balaban (7), Vimal Balu (8), Saurabh Rane (9), Akshar Lohith (10), Kenji Mukuti (13)
Fr 1st 5 2/11 64:06
0:21
2.07 6:12 6:08 6:18 59 6:02 Jordan Denoce (9), Sanjeev Dwaraka (10), Daniel Yeung (12), Hunt Ma (13), Thomas Barber (15)
Fr 2nd 5 1/7 66:42
0:29
2.07 6:27 6:18 6:32 15 6:27 Collin Marcroft (1), Bryan Wang (2), Alex Wang (3), Ryan Myers (4), Ajay Rajamani (5)
Fr 3rd 5 1/3 69:52
0:33
2.07 6:45 6:37 6:53 15 6:45 Jeffrey Chen (1), Stephen Ting (2), Ani Rajagopalan (3), Vikrant Marathe (4), David Chang (5)
Fr 4th 5 1/1 73:33
1:17
2.07 7:06 6:54 7:31 15 7:06 Yu-jui Daniel Chen (1), Nick Chen (2), Andrew Hua (3), Eric Nguyen (4), William Chan (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 MITCH MORIARITY Sr APTOS 14:07 5:03
2 ERIC SAFAI Sr LOS ALTOS 14:13 5:05
3 DALTON GUTHRIE Sr BELLARMINE COLLEGE P 14:14 5:05
4 KEVIN GRIFFITH Sr SAN RAMON VALLEY 14:20 5:07
5 PARKER DEUEL So SAN RAMON VALLEY 14:22 5:08
6 SEAN COLACO Sr SAN RAMON VALLEY 14:26 5:09
7 CODY REED Sr SAN RAMON VALLEY 14:30 5:11
8 KYLE RAE Jr BELLARMINE COLLEGE P 14:30 5:11
9 SIMON GRAVES Sr SAN RAMON VALLEY 14:31 5:11
10 Kranti Peddada Sr Monta Vista 14:31 5:11 1/6 1/18 5/26
11 TONY FERRARI Jr BELLARMINE COLLEGE P 14:47 5:17
12 ALEX REYES Sr RIVERBANK 14:49 5:18
13 MIKE LOUTHAN Sr HOMESTEAD 14:50 5:18
14 NICHOLAS READ Sr COLFAX 14:51 5:18
15 BEN SCHNEIDER Jr LOS ALTOS 14:52 5:19
16 DAKOTA STOVER Sr VILLA PARK 14:54 5:19
17 JESUS HURTADO Sr VILLA PARK 14:59 5:21
18 JAIME LOPEZ Sr CASTLEMONT 15:01 5:22
19 JOSH VAN DEN BERG Sr VILLA PARK 15:02 5:22
20 CHRISTOPHER RIES Jr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:02 5:22
21 COLE WILLIAMS Jr URBAN SCHOOL OF SAN 15:03 5:23
22 ADRIAN HINOJOSA So BELLARMINE COLLEGE P 15:03 5:23
23 JACK BORDONI So BELLARMINE COLLEGE P 15:04 5:23
24 ESTEBAN VALENCIA So BELLARMINE COLLEGE P 15:06 5:24
25 CARSTEN STANN So JUNIPERO SERRA 15:11 5:25
26 ROBBIE COTTON Sr BELLARMINE COLLEGE P 15:12 5:26
27 COLIN MACK So ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:13 5:26
28 Alex Cheng Sr Monta Vista 15:14 5:26 2/6 2/18 6/25
29 MICHAEL VENDELIN Jr LOS ALTOS 15:15 5:27
30 DANIEL COLOM Jr JUNIPERO SERRA 15:21 5:29
31 SAM PARKER Jr MENLO SCHOOL 15:26 5:31
32 BRANDON NORWOOD Sr JUNIPERO SERRA 15:28 5:31
33 NICK LEBER Jr APTOS 15:29 5:32
34 AVIV WEINSTEIN So HOMESTEAD 15:30 5:32
35 COLTON WRIGHT Sr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:31 5:33
36 FORD MILLIGAN Jr JUNIPERO SERRA 15:34 5:34
37 BRENT MOORE Jr SAN RAMON VALLEY 15:38 5:35
38 MARIO ROUSSANOV Jr EL CAMINO (SO. SAN F 15:45 5:38
39 KYLE SCHMIDTLINE Jr VILLA PARK 15:47 5:38
40 WILLIAM CHEN So LOWELL 15:47 5:38
41 BRODY KLIEN Sr HOMESTEAD 15:49 5:39
42 KEVIN LIANTONO Sr HOMESTEAD 15:50 5:39
43 JOSEPH ARROYO So EL CAMINO (SO. SAN F 15:51 5:40
44 DAN MILLER Sr VILLA PARK 15:55 5:41
45 LUC SUTHERLAND Jr VILLA PARK 15:55 5:41
46 MAX SCHOPFER Sr COLFAX 15:56 5:41
47 CHANCE VICINO Jr EL CAMINO (SO. SAN F 15:58 5:42
48 WALTER COTTON Sr VILLA PARK 16:01 5:43
49 ANDRES SCHRIER Sr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:02 5:44
50 RUSSEL MEDONCA Jr NEWARK MEMORIAL 16:03 5:44
51 RYAN DILL Sr HALF MOON BAY 16:03 5:44
52 CARROLL OLIVER Jr SIR FRANCIS DRAKE 16:05 5:45
53 CONNOR MUNGER Jr APTOS 16:06 5:45
54 KEVIN DURNEY So MILLS 16:07 5:45
55 Alex Dor Sr Monta Vista 16:09 5:46 3/6 3/18 10/25
56 WILL COONEY Jr MARIN CATHOLIC 16:09 5:46
57 IAN MIDIERE Sr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:10 5:46
58 GAGE WISNESKI Sr NEWARK MEMORIAL 16:11 5:47
59 JACOB HODGE Sr RIVERBANK 16:11 5:47
60 CODY HORAN Jr EL DORADO (PLACERVIL 16:12 5:47
61 CLIFFORD ABBOTT Sr EL DORADO (PLACERVIL 16:13 5:48
62 CODY HEINER Sr CRYSTAL SPRINGS UPLA 16:13 5:48
63 Daniel Esparza Sr Monta Vista 16:14 5:48 4/6 4/18 7/24
64 ZACH WATTERSON Jr SACRED HEART PREP 16:16 5:49
65 ALEX MORGAN Jr COLFAX 16:16 5:49
66 SEAN GRANT Sr APTOS 16:17 5:49
67 TONY LI Jr MILLS 16:17 5:49
68 TYLER JORGENS Sr NEWARK MEMORIAL 16:17 5:49
69 NICOLAS FRANGOS Jr LOS ALTOS 16:19 5:50
70 ZACH KAPLAN So SACRED HEART PREP 16:19 5:50
71 Peter Feng Sr Monta Vista 16:19 5:50 5/6 6/18 5/22
72 DIMITRY PICCHI Jr HALF MOON BAY 16:20 5:50
73 WESLEY ORIBELLO Jr LOS ALTOS 16:22 5:51
74 JACK KETCHAM Sr SIR FRANCIS DRAKE 16:22 5:51
75 CORY WARD Jr NEWARK MEMORIAL 16:23 5:51
76 ZAC COMSTOCK Jr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:24 5:51
77 SKYLER FERRY Sr HALF MOON BAY 16:25 5:52
78 IRVIN CARILLO Sr RIVERBANK 16:26 5:52
79 AVERY TURZANSKI So JUNIPERO SERRA 16:26 5:52
80 ANDREW MENZEL Jr JUNIPERO SERRA 16:26 5:52
81 DANIEL FRIEDMAN Sr CRYSTAL SPRINGS UPLA 16:27 5:53
82 DYLAN LAIDLAW Jr COLFAX 16:27 5:53
83 SETH MUNOZ Sr RIVERBANK 16:28 5:53
84 AARON ORTIZ Sr RIVERBANK 16:29 5:53
85 JUAN FIGUEROA Jr RIVERBANK 16:30 5:54
86 LOWRY YANKWICH Jr MENLO SCHOOL 16:30 5:54
87 BENJAMIN D'COSTA So ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:32 5:54
88 DANE KRIEISMAN So LOS ALTOS 16:34 5:55
89 TIM MUHOLLAND Jr EL DORADO (PLACERVIL 16:37 5:56
90 BENJAMIN RAINERO D Jr INTERNATIONAL (FRENC 16:37 5:56
91 CONNOR O'DOWD Sr CRYSTAL SPRINGS UPLA 16:40 5:57
92 DAVID COWMAN Jr SIR FRANCIS DRAKE 16:41 5:58
93 TIMMY BAUER Sr EL DORADO (PLACERVIL 16:41 5:58
94 Michael Serio Sr Monta Vista 16:41 5:58 6/6 8/18 8/18
95 ERIK SCHILLER Sr CRYSTAL SPRINGS UPLA 16:45 5:59
96 KEVIN POPE Jr SIR FRANCIS DRAKE 16:45 5:59
97 SAM MALLONEE Sr LOWELL 16:47 6:00
98 JULIAN XIE Jr MILLS 16:47 6:00
99 ALEX WU So URBAN SCHOOL OF SAN 16:48 6:00
100 STEPHEN PINTO Sr CRYSTAL SPRINGS UPLA 16:49 6:00
101 DYLAN ENOS Sr SIR FRANCIS DRAKE 16:50 6:01
102 STEVEN GLASSMOYER Fr SACRED HEART PREP 16:53 6:02
103 LUCAS SOKOLSKY Sr MENLO SCHOOL 16:54 6:02
104 WILL GRAY Sr CRYSTAL SPRINGS UPLA 16:56 6:03
105 ADAN MORALES Sr RIVERBANK 16:58 6:04
106 WILL REED Jr HOMESTEAD 16:59 6:04
107 JARED CILIA Jr HALF MOON BAY 17:00 6:04
108 ALEX HILLAN So LOWELL 17:03 6:05
109 ANDREW HOSKING Jr SACRED HEART PREP 17:03 6:05
110 DEMETRI GALLEGOS Sr NEWARK MEMORIAL 17:03 6:05
111 CARLOS KONG Jr INTERNATIONAL (FRENC 17:05 6:06
112 HENRI DRAKE Jr INTERNATIONAL (FRENC 17:06 6:06
113 SEAN WINCHESTER So MILLS 17:06 6:06
114 GARRICK YUEN So MILLS 17:09 6:08
115 REILLY FARRELL Jr LOS ALTOS 17:16 6:10
116 COREY WORTHINGTON Jr LOWELL 17:17 6:10
117 LUCAS FRIEDMAN Jr INTERNATIONAL (FRENC 17:17 6:10
118 REILLY CLEWES Sr LOWELL 17:24 6:13
119 GRANT MURPHY Fr MILLS 17:26 6:14
120 ANDREW FRIAR Sr EL DORADO (PLACERVIL 17:28 6:14
121 MICHAEL LI Jr HOMESTEAD 17:31 6:15
122 JOSE GUZMAN Jr NEWARK MEMORIAL 17:32 6:16
123 HENRY SALAZAR Sr NEWARK MEMORIAL 17:37 6:18
124 BILL WHITE So SACRED HEART PREP 17:37 6:18
125 MICHAEL MACHLIN Fr MENLO SCHOOL 17:41 6:19
126 AUSTIN GOODER Fr MARIN CATHOLIC 17:42 6:19
127 BEN URZUA-CEJA Fr EL CAMINO (SO. SAN F 17:43 6:20
128 ANDRES FLOREZ Jr MILLS 17:51 6:23
129 DREW SCHLECK Sr MENLO SCHOOL 17:54 6:24
130 BEN RICE Jr URBAN SCHOOL OF SAN 17:55 6:24
131 KEVIN KNOX So SACRED HEART PREP 18:01 6:26
132 BEN GODFREY Sr MENLO SCHOOL 18:11 6:30
133 NOLAN ISOZAKI So EL CAMINO (SO. SAN F 18:11 6:30
134 CONNOR FALK Sr MARIN CATHOLIC 18:14 6:31
135 JASON FUNK Sr COLFAX 18:14 6:31
136 DEREK MACARIO Sr LOWELL 18:21 6:33
137 NELSON WHEELEHAN Sr COLFAX 18:21 6:33
138 CARSON KEYS Jr APTOS 18:26 6:35
139 WILL STROBER Jr MENLO SCHOOL 18:39 6:40
140 RONALD CHENG Jr LOWELL 18:59 6:47
141 PATRICK WHITE Fr MARIN CATHOLIC 19:00 6:47
142 KYLE LEE Jr GEORGE WASHINGTON 19:07 6:50
143 DANIEL GRAUPENSPER Jr COLFAX 19:08 6:50
144 JEFFREY TANG Jr GEORGE WASHINGTON 19:11 6:51
145 SCOTT CAMPIT Jr EL CAMINO (SO. SAN F 19:15 6:53
146 CURTIS MEYER Jr INTERNATIONAL (FRENC 19:22 6:55
147 PATE COBB Jr MARIN CATHOLIC 19:39 7:01
148 T KWOK Jr INTERNATIONAL (FRENC 20:04 7:10
149 RICHARD WU Jr GEORGE WASHINGTON 22:20 7:59
150 JACKY WONG Jr GEORGE WASHINGTON 25:59 9:17
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SAN RAMON VALLEY
4-1-1-1-1
Gap: 0:11
72:09
14:26
5:09
31 KEVIN GRIFFITH
Sr
14:20
5:07
4
PARKER DEUEL
So
14:22
5:08
5
SEAN COLACO
Sr
14:26
5:09
6
CODY REED
Sr
14:30
5:11
7
SIMON GRAVES
Sr
14:31
5:11
9
BRENT MOORE
Jr
15:38
5:35
35




2 BELLARMINE COLLEGE P
3-2-2-2-2
Gap: 0:50
73:38
14:44
5:16
63 DALTON GUTHRIE
Sr
14:14
5:05
3
KYLE RAE
Jr
14:30
5:11
8
TONY FERRARI
Jr
14:47
5:17
11
ADRIAN HINOJOSA
So
15:03
5:23
20
JACK BORDONI
So
15:04
5:23
21
ESTEBAN VALENCIA
So
15:06
5:24
22
ROBBIE COTTON
Sr
15:12
5:26
24
3 VILLA PARK
9-5-4-3-3
Gap: 1:01
76:37
15:19
5:28
130 DAKOTA STOVER
Sr
14:54
5:19
16
JESUS HURTADO
Sr
14:59
5:21
17
JOSH VAN DEN BERG
Sr
15:02
5:22
18
KYLE SCHMIDTLINE
Jr
15:47
5:38
37
DAN MILLER
Sr
15:55
5:41
42
LUC SUTHERLAND
Jr
15:55
5:41
43
WALTER COTTON
Sr
16:01
5:43
46
4 ST. FRANCIS (MOUNTAI
10-7-5-6-4
Gap: 1:08
77:58
15:36
5:34
178 CHRISTOPHER RIES
Jr
15:02
5:22
19
COLIN MACK
So
15:13
5:26
25
COLTON WRIGHT
Sr
15:31
5:33
33
ANDRES SCHRIER
Sr
16:02
5:44
47
IAN MIDIERE
Sr
16:10
5:46
54
ZAC COMSTOCK
Jr
16:24
5:51
72
BENJAMIN D'COSTA
So
16:32
5:54
82
5 LOS ALTOS
2-3-3-4-5
Gap: 2:09
77:01
15:24
5:30
179 ERIC SAFAI
Sr
14:13
5:05
2
BEN SCHNEIDER
Jr
14:52
5:19
15
MICHAEL VENDELIN
Jr
15:15
5:27
27
NICOLAS FRANGOS
Jr
16:19
5:50
66
WESLEY ORIBELLO
Jr
16:22
5:51
69
DANE KRIEISMAN
So
16:34
5:55
83
REILLY FARRELL
Jr
17:16
6:10
108
6 JUNIPERO SERRA
11-9-6-5-6
Gap: 1:15
78:00
15:36
5:34
189 CARSTEN STANN
So
15:11
5:25
23
DANIEL COLOM
Jr
15:21
5:29
28
BRANDON NORWOOD
Sr
15:28
5:31
30
FORD MILLIGAN
Jr
15:34
5:34
34
AVERY TURZANSKI
So
16:26
5:52
74
ANDREW MENZEL
Jr
16:26
5:52
75




7 Monta Vista
5-6-9-9-7
Gap: 1:48
78:27
15:41
5:36
216 Kranti Peddada
Sr
14:31
5:11
10
Alex Cheng
Sr
15:14
5:26
26
Alex Dor
Sr
16:09
5:46
52
Daniel Esparza
Sr
16:14
5:48
60
Peter Feng
Sr
16:19
5:50
68
Michael Serio
Sr
16:41
5:58
89




Your Team ROCKS! (LR, PR)
8 HOMESTEAD
7-8-8-6-8
Gap: 2:09
78:58
15:48
5:38
224 MIKE LOUTHAN
Sr
14:50
5:18
13
AVIV WEINSTEIN
So
15:30
5:32
32
BRODY KLIEN
Sr
15:49
5:39
39
KEVIN LIANTONO
Sr
15:50
5:39
40
WILL REED
Jr
16:59
6:04
100
MICHAEL LI
Jr
17:31
6:15
114




9 APTOS
1-4-7-8-9
Gap: 4:19
80:25
16:05
5:45
275 MITCH MORIARITY
Sr
14:07
5:03
1
NICK LEBER
Jr
15:29
5:32
31
CONNOR MUNGER
Jr
16:06
5:45
50
SEAN GRANT
Sr
16:17
5:49
63
CARSON KEYS
Jr
18:26
6:35
130








10 RIVERBANK
6-11-12-11-10
Gap: 1:40
80:23
16:05
5:45
298 ALEX REYES
Sr
14:49
5:18
12
JACOB HODGE
Sr
16:11
5:47
56
IRVIN CARILLO
Sr
16:26
5:52
73
SETH MUNOZ
Sr
16:28
5:53
78
AARON ORTIZ
Sr
16:29
5:53
79
JUAN FIGUEROA
Jr
16:30
5:54
80
ADAN MORALES
Sr
16:58
6:04
99
11 COLFAX
8-10-10-10-11
Gap: 3:23
81:44
16:21
5:50
324 NICHOLAS READ
Sr
14:51
5:18
14
MAX SCHOPFER
Sr
15:56
5:41
44
ALEX MORGAN
Jr
16:16
5:49
62
DYLAN LAIDLAW
Jr
16:27
5:53
77
JASON FUNK
Sr
18:14
6:31
127
NELSON WHEELEHAN
Sr
18:21
6:33
129
DANIEL GRAUPENSPER
Jr
19:08
6:50
134
12 NEWARK MEMORIAL
15-13-13-12-12
Gap: 1:00
81:57
16:23
5:51
342 RUSSEL MEDONCA
Jr
16:03
5:44
48
GAGE WISNESKI
Sr
16:11
5:47
55
TYLER JORGENS
Sr
16:17
5:49
65
CORY WARD
Jr
16:23
5:51
71
DEMETRI GALLEGOS
Sr
17:03
6:05
103
JOSE GUZMAN
Jr
17:32
6:16
115
HENRY SALAZAR
Sr
17:37
6:18
116
13 EL CAMINO (SO. SAN F
13-12-11-13-13
Gap: 2:26
83:28
16:42
5:58
367 MARIO ROUSSANOV
Jr
15:45
5:38
36
JOSEPH ARROYO
So
15:51
5:40
41
CHANCE VICINO
Jr
15:58
5:42
45
BEN URZUA-CEJA
Fr
17:43
6:20
120
NOLAN ISOZAKI
So
18:11
6:30
125
SCOTT CAMPIT
Jr
19:15
6:53
135




14 SIR FRANCIS DRAKE
16-17-15-15-14
Gap: 0:45
82:43
16:33
5:55
392 CARROLL OLIVER
Jr
16:05
5:45
49
JACK KETCHAM
Sr
16:22
5:51
70
DAVID COWMAN
Jr
16:41
5:58
87
KEVIN POPE
Jr
16:45
5:59
91
DYLAN ENOS
Sr
16:50
6:01
95








15 EL DORADO (PLACERVIL
19-15-14-14-15
Gap: 1:16
83:11
16:38
5:57
400 CODY HORAN
Jr
16:12
5:47
57
CLIFFORD ABBOTT
Sr
16:13
5:48
58
TIM MUHOLLAND
Jr
16:37
5:56
84
TIMMY BAUER
Sr
16:41
5:58
88
ANDREW FRIAR
Sr
17:28
6:14
113








16 CRYSTAL SPRINGS UPLA
20-20-18-16-16
Gap: 0:36
82:54
16:35
5:55
405 CODY HEINER
Sr
16:13
5:48
59
DANIEL FRIEDMAN
Sr
16:27
5:53
76
CONNOR O'DOWD
Sr
16:40
5:57
86
ERIK SCHILLER
Sr
16:45
5:59
90
STEPHEN PINTO
Sr
16:49
6:00
94
WILL GRAY
Sr
16:56
6:03
98




17 MILLS
17-15-17-17-17
Gap: 1:02
83:26
16:41
5:58
421 KEVIN DURNEY
So
16:07
5:45
51
TONY LI
Jr
16:17
5:49
64
JULIAN XIE
Jr
16:47
6:00
93
SEAN WINCHESTER
So
17:06
6:06
106
GARRICK YUEN
So
17:09
6:08
107
GRANT MURPHY
Fr
17:26
6:14
112
ANDRES FLOREZ
Jr
17:51
6:23
121
18 SACRED HEART PREP
21-18-19-19-18
Gap: 1:21
84:08
16:50
6:01
443 ZACH WATTERSON
Jr
16:16
5:49
61
ZACH KAPLAN
So
16:19
5:50
67
STEVEN GLASSMOYER
Fr
16:53
6:02
96
ANDREW HOSKING
Jr
17:03
6:05
102
BILL WHITE
So
17:37
6:18
117
KEVIN KNOX
So
18:01
6:26
123




19 MENLO SCHOOL
12-14-16-18-19
Gap: 2:28
84:25
16:53
6:02
447 SAM PARKER
Jr
15:26
5:31
29
LOWRY YANKWICH
Jr
16:30
5:54
81
LUCAS SOKOLSKY
Sr
16:54
6:02
97
MICHAEL MACHLIN
Fr
17:41
6:19
118
DREW SCHLECK
Sr
17:54
6:24
122
BEN GODFREY
Sr
18:11
6:30
124
WILL STROBER
Jr
18:39
6:40
131
20 LOWELL
14-19-20-20-20
Gap: 1:37
84:18
16:52
6:01
451 WILLIAM CHEN
So
15:47
5:38
38
SAM MALLONEE
Sr
16:47
6:00
92
ALEX HILLAN
So
17:03
6:05
101
COREY WORTHINGTON
Jr
17:17
6:10
109
REILLY CLEWES
Sr
17:24
6:13
111
DEREK MACARIO
Sr
18:21
6:33
128
RONALD CHENG
Jr
18:59
6:47
132
21 INTERNATIONAL (FRENC
22-22-21-21-21
Gap: 2:45
87:27
17:29
6:15
540 BENJAMIN RAINERO D
Jr
16:37
5:56
85
CARLOS KONG
Jr
17:05
6:06
104
HENRI DRAKE
Jr
17:06
6:06
105
LUCAS FRIEDMAN
Jr
17:17
6:10
110
CURTIS MEYER
Jr
19:22
6:55
136
T KWOK
Jr
20:04
7:10
138




22 MARIN CATHOLIC
18-21-22-22-22
Gap: 3:30
90:44
18:09
6:29
568 WILL COONEY
Jr
16:09
5:46
53
AUSTIN GOODER
Fr
17:42
6:19
119
CONNOR FALK
Sr
18:14
6:31
126
PATRICK WHITE
Fr
19:00
6:47
133
PATE COBB
Jr
19:39
7:01
137








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kevin Bishop So Monta Vista 11:36 5:36 1/11 1/31 1/18
2 WILL BAKER-ROBINSO So SIR FRANCIS DRAKE 11:39 5:38
3 Michael Lu So Monta Vista 11:47 5:42 2/11 2/31 1/17 Well done! (SBP)
4 PRERAK JUTHANI So HOMESTEAD 11:48 5:42
5 NATHAN ROSSI So EL DORADO (PLACERVIL 12:07 5:51
6 Arif Hasan So Monta Vista 12:13 5:54 3/11 3/31 1/14 Well done! (SBP)
7 CORSO ROSATI So PALO ALTO 12:19 5:57
8 TORY KELLY So WILL C. WOOD 12:23 5:59
9 TYLER CORDERO Fr EL DORADO (PLACERVIL 12:25 6:00
10 JORDAN COLBETH So HOMESTEAD 12:31 6:03
11 NIKOLAI SOLGAARD So PALO ALTO 12:31 6:03
12 CONNOR PRYOR Fr HOMESTEAD 12:38 6:06
13 THAD CLAASSEN So PALO ALTO 12:38 6:06
14 SPENCER WRIGHT So EL DORADO (PLACERVIL 12:38 6:06
15 JOE SOIK So EL DORADO (PLACERVIL 12:38 6:06
16 CHARLIE KELSEY So PALO ALTO 12:41 6:08
17 COLIN DOWNEY So MIRAMONTE 12:42 6:08
18 ADAM ROEDER So MIRAMONTE 12:45 6:10
19 Anosh Antony So Monta Vista 12:46 6:10 4/11 6/31 3/13 Well done! (SBP)
20 Kevin Chang So Monta Vista 12:49 6:11 5/11 7/31 1/11 Well done! (SBP)
21 BRADFORD THORNE So PALO ALTO 12:54 6:14
22 MARTIN OLVERA So WILL C. WOOD 12:59 6:16
23 VARUN DUPUGUNTLA So HOMESTEAD 12:59 6:16
24 LAWRENCE HAN So MIRAMONTE 13:00 6:17
25 Arvind Rao So Monta Vista 13:01 6:17 6/11 10/31 1/9 Well done! (SBP)
26 JAMES MAA So PALO ALTO 13:01 6:17
27 JACKSON BARNES So ARCHBISHOP RIORDAN 13:02 6:18
28 JOSH ROBINSON So LINCOLN (STOCKTON) 13:07 6:20
29 BRENT GLOWATCH So MIRAMONTE 13:08 6:21
30 MATT POINDEXTER So EL DORADO (PLACERVIL 13:11 6:22
31 SEAN RESAVY So ST. PATRICK-ST. VINC 13:17 6:25
32 DAVID LIM So PALO ALTO 13:17 6:25
33 NICK MYERS So LINCOLN (STOCKTON) 13:18 6:26
34 GOJI MIYAO So HOMESTEAD 13:19 6:26
35 MITCHELL HACKETT So MIRAMONTE 13:20 6:26
36 CHRISTOPHER BARTH So LINCOLN (STOCKTON) 13:20 6:26
37 Andrew Cai Li So Monta Vista 13:23 6:28 7/11 14/31 2/5 Well done! (SBP)
38 OSCAR TORO So JOHN F. KENNEDY (FRE 13:23 6:28
39 Neil Fernandes So Monta Vista 13:24 6:28 8/11 15/31 1/5 Well done! (SBP)
40 ANDREW HOCKING So MIRAMONTE 13:25 6:29
41 KYLE BURBACH So SACRED HEART PREP 13:26 6:29
42 SCOTTY HUHN So MIRAMONTE 13:29 6:31
43 ARI MIGDALE So MIRAMONTE 13:30 6:31
44 TYLER MENTLEY So MIRAMONTE 13:31 6:32
45 CONOR BRIESE So SIR FRANCIS DRAKE 13:35 6:34
46 CHRISTOPHER LOW So LINCOLN (STOCKTON) 13:35 6:34
47 JAKE ARRIOLA So ARCHBISHOP RIORDAN 13:39 6:36
48 CHRISTIAN FREEMAN So SACRED HEART PREP 13:40 6:36
49 NIKOLAS CHACONAS So MIRAMONTE 13:42 6:37
50 Ben Chang So Monta Vista 13:42 6:37 9/11 20/31 2/4
51 DIEGO OTERO-CALDWE So STUART HALL 13:44 6:38
52 PETER DENNIS So PALO ALTO 13:46 6:39
53 BALDWIN LIU So STUART HALL 13:46 6:39
54 ERIC MENG So SAN RAMON VALLEY 13:52 6:42
55 JONATHAN MUI So LINCOLN (STOCKTON) 13:52 6:42
56 Nicholas Bates So Monta Vista 13:54 6:43 10/11 22/31 2/4 Well done! (SBP)
57 ANDREW MEADOWS So MIRAMONTE 13:57 6:44
58 BRANDON O Fr HOMESTEAD 13:58 6:45
59 SKYLER TOM So PALO ALTO 14:01 6:46
60 S CRONK So SIR FRANCIS DRAKE 14:01 6:46
61 SPENCER FIELDS Fr EL DORADO (PLACERVIL 14:02 6:47
62 MATT STEWART So MIRAMONTE 14:06 6:49
63 SAM TRINKAUS So SACRED HEART PREP 14:06 6:49
64 RYAN BUCHANAN So MIRAMONTE 14:20 6:55
65 PIERRE NG So GALILEO ACADEMY 14:23 6:57
66 KIETH DEOCAMPO So ST. PATRICK-ST. VINC 14:26 6:58
67 NATHAN NORIMOTO So PALO ALTO 14:29 7:00
68 NICK READ So MIRAMONTE 14:33 7:02
69 SAM CARILLI So PALO ALTO 14:34 7:02
70 Brandon Hayes So Monta Vista 14:38 7:04 11/11 29/31 3/4
71 WILLIAM HALL So PALO ALTO 14:45 7:08
72 AKSHAY MATA So PALO ALTO 14:47 7:09
73 MARK NISHIMURA So PALO ALTO 14:47 7:09
74 ANDY HUANG So ABRAHAM LINCOLN (SF) 14:47 7:09
75 ALEC BAHRAMIPOUR So MIRAMONTE 14:49 7:09
76 PAOLO YAP So ST. PATRICK-ST. VINC 14:51 7:10
77 RAYMOND MAK So LINCOLN (STOCKTON) 14:52 7:11
78 THOMAS CAMPBELL So MIRAMONTE 14:54 7:12
79 DARWIN VALEZCUZ Fr GEORGE WASHINGTON 14:56 7:13
80 CONNOR MCCORMICK So MIRAMONTE 14:56 7:13
81 GUSTAV STAPRAN So SACRED HEART PREP 14:57 7:13
82 BURTON YU Fr ABRAHAM LINCOLN (SF) 15:03 7:16
83 ALEX CARTER So PALO ALTO 15:05 7:17
84 GRANT PFINGSTEN So SAN RAMON VALLEY 15:06 7:18
85 SEGIO MARTINS So ARCHBISHOP RIORDAN 15:11 7:20
86 JASON NG So GEORGE WASHINGTON 15:14 7:22
87 JEREMY XU So GEORGE WASHINGTON 15:16 7:23
88 ALEX HOFF So MIRAMONTE 15:18 7:23
89 RASHID SYVERAIN So PALO ALTO 15:19 7:24
90 STEPHEN FUNG So GALILEO ACADEMY 15:20 7:24
91 MICHAEL PECK So SAN RAMON VALLEY 15:23 7:26
92 KENNETH SANDOVAL So ST. PATRICK-ST. VINC 15:25 7:27
93 LUKE FISHER So PALO ALTO 15:28 7:28
94 JACOB TOMS Fr SEQUOIA 15:29 7:29
95 CHRISTOPHER MAPILE So ST. PATRICK-ST. VINC 15:30 7:29
96 JAMES HIRSCH So PALO ALTO 15:33 7:31
97 NICK FORLENZA So PALO ALTO 15:42 7:35
98 REID BLOCK So SIR FRANCIS DRAKE 15:50 7:39
99 MATT HOEY So LINCOLN (STOCKTON) 15:54 7:41
100 GABRIEL MANDRAGON So LINCOLN (STOCKTON) 15:57 7:42
101 SAM BLAKE So PALO ALTO 15:58 7:43
102 SERGIO TAPIA So SACRED HEART PREP 15:59 7:43
103 RAFAEL CONSING So ST. PATRICK-ST. VINC 16:00 7:44
104 ZANDER BROOKS So MIRAMONTE 16:06 7:47
105 RYAN VERTELNEY So PALO ALTO 16:22 7:54
106 KENNY BERNAL So WILL C. WOOD 16:26 7:56
107 IAN ARGUELLES So ST. PATRICK-ST. VINC 16:29 7:58
108 BRIAN GILL So PALO ALTO 16:30 7:58
109 BRANDON HATTER So SAN RAMON VALLEY 16:32 7:59
110 COLE WATSON So MIRAMONTE 16:34 8:00
111 ROBBIE GARDUNIO So WILL C. WOOD 16:41 8:04
112 ARUN VARMA So PALO ALTO 16:46 8:06
113 ANDREW NOGALIZA So ST. PATRICK-ST. VINC 17:00 8:13
114 DAVID LI So ARCHBISHOP RIORDAN 17:01 8:13
115 SEBASTIEN BRICKA So LINCOLN (STOCKTON) 17:07 8:16
116 JOHNATHAN GONZALES So ARCHBISHOP RIORDAN 17:10 8:18
117 KEVIN WONG So STUART HALL 17:28 8:26
118 CALVIN CHAN So GEORGE WASHINGTON 17:43 8:34
119 NICHOLAS BLANCK So SEQUOIA 17:50 8:37
120 PATRIC GABON So ARCHBISHOP RIORDAN 17:53 8:38
121 WILSON CHEN So LINCOLN (STOCKTON) 17:56 8:40
122 ALVIN XIE So GEORGE WASHINGTON 18:12 8:48
123 CHRIS TREAT So MIRAMONTE 18:20 8:51
124 DEREK BAKKEN Fr LINCOLN (STOCKTON) 18:25 8:54
125 BRIAN HARDY So SAN RAMON VALLEY 19:04 9:13
126 ROBBY JENSEN So SAN RAMON VALLEY 20:42 10:00
127 JAMES POLING So MIRAMONTE 22:51 11:02
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Monta Vista
1-1-1-1-1
Gap: 1:13
61:11
12:14
5:55
43 Kevin Bishop
So
11:36
5:36
1
Michael Lu
So
11:47
5:42
2
Arif Hasan
So
12:13
5:54
5
Anosh Antony
So
12:46
6:10
17
Kevin Chang
So
12:49
6:11
18
Arvind Rao
So
13:01
6:17
22
Andrew Cai Li
So
13:23
6:28
34
2 PALO ALTO
4-4-4-3-2
Gap: 0:35
63:03
12:37
6:06
59 CORSO ROSATI
So
12:19
5:57
6
NIKOLAI SOLGAARD
So
12:31
6:03
9
THAD CLAASSEN
So
12:38
6:06
11
CHARLIE KELSEY
So
12:41
6:08
14
BRADFORD THORNE
So
12:54
6:14
19
JAMES MAA
So
13:01
6:17
23
DAVID LIM
So
13:17
6:25
29
3 EL DORADO (PLACERVIL
3-2-3-2-3
Gap: 1:04
62:59
12:36
6:05
63 NATHAN ROSSI
So
12:07
5:51
4
TYLER CORDERO
Fr
12:25
6:00
7
SPENCER WRIGHT
So
12:38
6:06
12
JOE SOIK
So
12:38
6:06
13
MATT POINDEXTER
So
13:11
6:22
27
SPENCER FIELDS
Fr
14:02
6:47
44




4 HOMESTEAD
2-2-2-4-4
Gap: 1:31
63:15
12:39
6:07
72 PRERAK JUTHANI
So
11:48
5:42
3
JORDAN COLBETH
So
12:31
6:03
8
CONNOR PRYOR
Fr
12:38
6:06
10
VARUN DUPUGUNTLA
So
12:59
6:16
20
GOJI MIYAO
So
13:19
6:26
31
BRANDON O
Fr
13:58
6:45
43




5 MIRAMONTE
5-5-5-5-5
Gap: 0:38
64:55
12:59
6:16
110 COLIN DOWNEY
So
12:42
6:08
15
ADAM ROEDER
So
12:45
6:10
16
LAWRENCE HAN
So
13:00
6:17
21
BRENT GLOWATCH
So
13:08
6:21
26
MITCHELL HACKETT
So
13:20
6:26
32
ANDREW HOCKING
So
13:25
6:29
35
SCOTTY HUHN
So
13:29
6:31
37
6 LINCOLN (STOCKTON)
7-6-6-6-6
Gap: 0:45
67:12
13:26
6:30
168 JOSH ROBINSON
So
13:07
6:20
25
NICK MYERS
So
13:18
6:26
30
CHRISTOPHER BARTH
So
13:20
6:26
33
CHRISTOPHER LOW
So
13:35
6:34
38
JONATHAN MUI
So
13:52
6:42
42
RAYMOND MAK
So
14:52
7:11
48
MATT HOEY
So
15:54
7:41
58
7 SACRED HEART PREP
9-9-8-7-7
Gap: 2:33
72:08
14:26
6:58
230 KYLE BURBACH
So
13:26
6:29
36
CHRISTIAN FREEMAN
So
13:40
6:36
40
SAM TRINKAUS
So
14:06
6:49
45
GUSTAV STAPRAN
So
14:57
7:13
50
SERGIO TAPIA
So
15:59
7:43
59








8 ST. PATRICK-ST. VINC
8-8-8-8-8
Gap: 2:13
73:29
14:42
7:06
234 SEAN RESAVY
So
13:17
6:25
28
KIETH DEOCAMPO
So
14:26
6:58
46
PAOLO YAP
So
14:51
7:10
47
KENNETH SANDOVAL
So
15:25
7:27
56
CHRISTOPHER MAPILE
So
15:30
7:29
57
RAFAEL CONSING
So
16:00
7:44
60
IAN ARGUELLES
So
16:29
7:58
61
9 ARCHBISHOP RIORDAN
6-7-7-9-9
Gap: 4:08
76:03
15:13
7:21
242 JACKSON BARNES
So
13:02
6:18
24
JAKE ARRIOLA
So
13:39
6:36
39
SEGIO MARTINS
So
15:11
7:20
52
DAVID LI
So
17:01
8:13
63
JOHNATHAN GONZALES
So
17:10
8:18
64
PATRIC GABON
So
17:53
8:38
66




10 SAN RAMON VALLEY
10-10-10-10-10
Gap: 5:12
79:57
15:59
7:43
277 ERIC MENG
So
13:52
6:42
41
GRANT PFINGSTEN
So
15:06
7:18
51
MICHAEL PECK
So
15:23
7:26
55
BRANDON HATTER
So
16:32
7:59
62
BRIAN HARDY
So
19:04
9:13
68
ROBBY JENSEN
So
20:42
10:00
69




11 GEORGE WASHINGTON
11-11-11-11-11
Gap: 3:16
81:21
16:16
7:52
288 DARWIN VALEZCUZ
Fr
14:56
7:13
49
JASON NG
So
15:14
7:22
53
JEREMY XU
So
15:16
7:23
54
CALVIN CHAN
So
17:43
8:34
65
ALVIN XIE
So
18:12
8:48
67








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Monta Vista
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
67:24
13:29
6:31
34 Arvind Rao
So
13:01
6:17
1
Andrew Cai Li
So
13:23
6:28
4
Neil Fernandes
So
13:24
6:28
5
Ben Chang
So
13:42
6:37
11
Nicholas Bates
So
13:54
6:43
13
Brandon Hayes
So
14:38
7:04
19




2 MIRAMONTE
3-3-3-2-2
Gap: 0:17
67:37
13:31
6:32
40 ANDREW HOCKING
So
13:25
6:29
6
SCOTTY HUHN
So
13:29
6:31
7
ARI MIGDALE
So
13:30
6:31
8
TYLER MENTLEY
So
13:31
6:32
9
NIKOLAS CHACONAS
So
13:42
6:37
10
ANDREW MEADOWS
So
13:57
6:44
14
MATT STEWART
So
14:06
6:49
16
3 PALO ALTO
2-1-2-3-3
Gap: 1:28
68:34
13:43
6:37
49 JAMES MAA
So
13:01
6:17
2
DAVID LIM
So
13:17
6:25
3
PETER DENNIS
So
13:46
6:39
12
SKYLER TOM
So
14:01
6:46
15
NATHAN NORIMOTO
So
14:29
7:00
17
SAM CARILLI
So
14:34
7:02
18
WILLIAM HALL
So
14:45
7:08
20
4 LINCOLN (STOCKTON)
4-4-4-4-4
Gap: 3:04
81:46
16:21
7:54
115 RAYMOND MAK
So
14:52
7:11
21
MATT HOEY
So
15:54
7:41
22
GABRIEL MANDRAGON
So
15:57
7:42
23
SEBASTIEN BRICKA
So
17:07
8:16
24
WILSON CHEN
So
17:56
8:40
25
DEREK BAKKEN
Fr
18:25
8:54
26




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 MATT DEVRIES Fr SAN RAMON VALLEY 15:18 5:28
2 RYAN PEARCE Jr SAN RAMON VALLEY 15:22 5:29
3 BRIAN T HARDY So SAN RAMON VALLEY 15:29 5:32
4 ANDREW DEVRIES Sr SAN RAMON VALLEY 15:38 5:35
5 NICCO BAUMANN So SAN RAMON VALLEY 15:52 5:40
6 DON GOLINVEAUX Jr SAN RAMON VALLEY 16:06 5:45
7 JAKE PISENTI Fr SAN RAMON VALLEY 16:11 5:47
8 Michael O'Dell Jr Monta Vista 16:17 5:49 1/12 5/18 2/20
9 CAM HUTTON Sr SACRED HEART PREP 16:23 5:51
10 GREG DVORAK Jr SAN RAMON VALLEY 16:31 5:54
11 Hiro Okajima Jr Monta Vista 16:31 5:54 2/12 7/18 2/18
12 DECLAN ROSDAHL So SAN RAMON VALLEY 16:32 5:54
13 MARK CUSON Jr LOS ALTOS 16:34 5:55
14 MICHAEL CONDON Sr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:35 5:55
15 TROY ELLIS Sr SAN RAMON VALLEY 16:38 5:56
16 JOHN BUETTER Fr LOS ALTOS 16:38 5:56
17 JACK MATTEUCCI Sr WOODSIDE 16:40 5:57
18 ANDREW DUENSING Sr SAN RAMON VALLEY 16:42 5:58
19 ANDREW WELLS So VILLA PARK 16:50 6:01
20 Chris Granera Sr Monta Vista 17:02 6:05 3/12 9/18 2/18
21 MATHEW PROUT Jr ST. FRANCIS (MOUNTAI 17:02 6:05
22 Dillon Van Den Berg Sr Monta Vista 17:04 6:06 4/12 10/18 2/17
23 JUDD YORT Jr LOS ALTOS 17:07 6:07
24 MAC HART Sr WOODSIDE 17:09 6:08
25 JUAN GARCIA Jr WOODSIDE 17:11 6:08
26 SPENCER HEYWARD Jr ROSEMONT 17:12 6:09
27 Siddharth Gandhi Sr Monta Vista 17:12 6:09 5/12 11/18 2/13
28 RENE CARDIEL Jr ARCHBISHOP RIORDAN 17:14 6:09
29 BLAKE BOWERS Jr LOS ALTOS 17:16 6:10
30 SAMUEL HOLLAND So VILLA PARK 17:16 6:10
31 Alex Balaban Sr Monta Vista 17:17 6:10 6/12 12/18 2/13
32 MIKE PALAZZOLA So VILLA PARK 17:18 6:11
33 DALTON MILLER Sr WILL C. WOOD 17:22 6:12
34 E BOHNER Jr LOS ALTOS 17:23 6:13
35 KEVAN RENZ Jr WILL C. WOOD 17:25 6:13
36 KEVIN BROWN Sr WILL C. WOOD 17:25 6:13
37 JOHN BRUNETT Jr PALO ALTO 17:27 6:14
38 STEVEN FRIGO So VILLA PARK 17:29 6:15
39 CURTIS CHASE Sr VILLA PARK 17:30 6:15
40 JOSHUA ARRIOLA Sr ARCHBISHOP RIORDAN 17:30 6:15
41 RANDONAE RODE Jr SIR FRANCIS DRAKE 17:33 6:16
42 WALFROY DASBANS Jr PALO ALTO 17:33 6:16
43 KYLE HOGAN Sr SIR FRANCIS DRAKE 17:35 6:17
44 SAM DELFANTI Jr SIR FRANCIS DRAKE 17:37 6:18
45 Vimal Balu Sr Monta Vista 17:38 6:18 7/12 13/18 2/12
46 MITCHELL TAKATA Sr HOMESTEAD 17:39 6:18
47 CHARLES LOCKNER Jr PALO ALTO 17:39 6:18
48 E BAKEAT Sr STUART HALL 17:43 6:20
49 Saurabh Rane Sr Monta Vista 17:44 6:20 8/12 14/18 2/9
50 CASEY EASON Jr MENLO-ATHERTON 17:45 6:20
51 Akshar Lohith Sr Monta Vista 17:49 6:22 9/12 15/18 2/7
52 RAYMOND PERALTA Jr WESTMOOR 17:50 6:22
53 CAMERON MAU Jr ARCHBISHOP RIORDAN 17:52 6:23
54 TREVOR HOLMGREN So SAN RAMON VALLEY 17:53 6:23
55 GABE CAVIN Sr HOMESTEAD 17:53 6:23
56 WILLIE BOESEL Sr SIR FRANCIS DRAKE 17:55 6:24
57 HALE TUSSING Jr MENLO-ATHERTON 17:59 6:25
58 CARL ELSON Jr LOS ALTOS 18:01 6:26
59 KYLE ROGERS Sr SAN RAMON VALLEY 18:03 6:27
60 CHASE LEWIS Jr SAN RAMON VALLEY 18:03 6:27
61 R DAVIS Jr MENLO-ATHERTON 18:05 6:28
62 WILL WALTON Sr MARIN CATHOLIC 18:06 6:28
63 BRIAN STUETZEL Sr VILLA PARK 18:06 6:28
64 Kenji Mukuti Sr Monta Vista 18:10 6:29 10/12 16/18 2/6
65 ANDREW CARP Jr LOS ALTOS 18:13 6:30
66 JORDAN BROWN Sr PALO ALTO 18:14 6:31
67 FRANCIS DELOS REYE Jr WESTMOOR 18:15 6:31
68 ANDREW THOMAS Fr LOS ALTOS 18:17 6:32
69 TARONISH DARUWALLA Jr HOMESTEAD 18:18 6:32
70 CHARLIE BALLINGER Sr WOODSIDE 18:19 6:33
71 MICHAEL HERMAN Sr ARCHBISHOP RIORDAN 18:21 6:33
72 MARTIN IEONG Jr WESTMOOR 18:22 6:34
73 AUSTIN PRYOR Jr HOMESTEAD 18:22 6:34
74 SIMON ZORIN Jr LOS ALTOS 18:23 6:34
75 G DWULET Fr LOS ALTOS 18:24 6:34
76 JAY FOSTER Jr SAN RAMON VALLEY 18:25 6:35
77 MICHAEL ZHAO Sr PALO ALTO 18:27 6:35
78 RAFAEL RAMOS Jr PALO ALTO 18:28 6:36
79 JUSTIN SCHULTZ Jr SAN RAMON VALLEY 18:28 6:36
80 MARK MORITZ-RABSON Jr MENLO-ATHERTON 18:30 6:36
81 JAKE LINDQUIST Jr MENLO-ATHERTON 18:30 6:36
82 GREG LUTTREL Sr VILLA PARK 18:31 6:37
83 MATTHEW CATANGHAL Jr WESTMOOR 18:31 6:37
84 ANDY NIXON Jr MENLO-ATHERTON 18:31 6:37
85 STEPHEN MUENZEN Sr MENLO-ATHERTON 18:33 6:38
86 S EWING Fr VILLA PARK 18:35 6:38
87 GIORDAN TOBIA Jr SAN RAMON VALLEY 18:36 6:39
88 CHRIS NG Sr WESTMOOR 18:38 6:39
89 MILES COTTRELL Sr SIR FRANCIS DRAKE 18:40 6:40
90 Sho Iketani Jr Monta Vista 18:40 6:40 11/12 17/18 2/6
91 JAMIE CHAVEZ-NAVAR Sr MENLO-ATHERTON 18:42 6:41
92 CURTIS LAU Jr MILLS 18:42 6:41
93 KAHLIL DUMAS Jr ST. FRANCIS (MOUNTAI 18:45 6:42
94 MICHAEL NICER Jr MILLS 18:47 6:43
95 RYAN QUINCY Sr MENLO-ATHERTON 18:47 6:43
96 Vaibhav Murali Sr Monta Vista 18:48 6:43 12/12 18/18 2/5 Well done! (SBP)
97 BEN MALENKA Jr LOS ALTOS 18:55 6:45
98 MATTHEW JOHNSON So HOMESTEAD 18:56 6:46
99 ROBERT GIBSON Jr ST. FRANCIS (MOUNTAI 18:59 6:47
100 MARTIN MORCO Jr WESTMOOR 19:01 6:48
101 DANIEL ONEEL Jr MENLO-ATHERTON 19:05 6:49
102 MARCO NARDIN Sr LOS ALTOS 19:06 6:49
103 TENZIN PALDHEN Sr WILL C. WOOD 19:08 6:50
104 WILL LORNE Fr MARIN CATHOLIC 19:11 6:51
105 KEVIN YIM Sr MILLS 19:15 6:53
106 K KILLION Fr SIR FRANCIS DRAKE 19:16 6:53
107 ARUN DURVASULA Jr ST. FRANCIS (MOUNTAI 19:17 6:53
108 ALEX FIORETTI Jr MENLO-ATHERTON 19:17 6:53
109 TYLER JACKSON Jr SACRED HEART PREP 19:20 6:54
110 ZAC ROSSEN Sr SAN RAMON VALLEY 19:22 6:55
111 STEVEN XU So HOMESTEAD 19:25 6:56
112 JOSHUA MAK Jr WESTMOOR 19:27 6:57
113 JAY DUTTA Fr HOMESTEAD 19:28 6:57
114 DINO MANALANG Jr ARCHBISHOP RIORDAN 19:32 6:59
115 MATT STREBE Sr SIR FRANCIS DRAKE 19:33 6:59
116 TRISTAN KONOLIGE Jr MENLO-ATHERTON 19:35 7:00
117 MING VUU Sr WESTMOOR 19:39 7:01
118 S WONG Fr LOS ALTOS 19:41 7:02
119 JAKE MEYERS Jr MENLO-ATHERTON 19:44 7:03
120 MATTHEW ASUNCION Sr MILLS 19:44 7:03
121 HENRY MOUAT Jr MENLO-ATHERTON 19:49 7:05
122 SEAN HAMILTON Jr SACRED HEART PREP 19:52 7:06
123 JORDAN PANG Sr WESTMOOR 19:52 7:06
124 MARK MATA Jr WESTMOOR 19:57 7:08
125 ROBERT FOX Sr PALO ALTO 20:11 7:13
126 SASHA DADDEH Sr SAN RAMON VALLEY 20:13 7:13
127 LOUIE LURATI Jr ARCHBISHOP RIORDAN 20:13 7:13
128 JUSTIN CHOI Jr PALO ALTO 20:13 7:13
129 EVAN HAHN Sr PALO ALTO 20:15 7:14
130 ALEC CALDER Sr SIR FRANCIS DRAKE 20:17 7:15
131 WILLIAM LU Sr MILLS 20:17 7:15
132 JAKE MILLER Jr URBAN SCHOOL OF SAN 20:20 7:16
133 DANIEL COSTELLO Jr MILLS 20:33 7:20
134 SIMON LI Jr MILLS 20:37 7:22
135 T HUDSON Fr VILLA PARK 20:39 7:23
136 KEVIN PARTON Sr ENCINAL (ALAMEDA) 20:44 7:24
137 K POONJA So LOS ALTOS 20:45 7:25
138 MARCELLO PREDOVIC Fr ENCINAL (ALAMEDA) 20:47 7:25
139 NATHAN DYER Fr SACRED HEART PREP 20:55 7:28
140 MICHAEL BUTEAU Jr PALO ALTO 20:56 7:29
141 J COOKE So LOS ALTOS 21:00 7:30
142 PRASHANT NATHANIAL Fr LOS ALTOS 21:01 7:30
143 SAMSON FONG Jr ARCHBISHOP RIORDAN 21:17 7:36
144 SAM RUPPRECHT Jr MENLO-ATHERTON 21:18 7:36
145 ALEX WONG Jr STUART HALL 21:20 7:37
146 CHRIS JAVIER Sr ENCINAL (ALAMEDA) 21:21 7:38
147 CHRIS RILEY So SAN RAMON VALLEY 21:22 7:38
148 MAX SEIJAS Jr MARIN CATHOLIC 21:26 7:39
149 JONATHAN ANGIANO Jr ARCHBISHOP RIORDAN 21:31 7:41
150 GARRETT MARING Sr MARIN CATHOLIC 21:38 7:44
151 ZACK JIMINEZ So ENCINAL (ALAMEDA) 21:46 7:46
152 JONATHAN HARI Jr WESTMOOR 21:58 7:51
153 JESER VILLANUEVA Sr WESTMOOR 21:59 7:51
154 JAMES BRADAS So ENCINAL (ALAMEDA) 22:00 7:51
155 CHRISTOPHER LIN Sr ENCINAL (ALAMEDA) 22:16 7:57
156 WAYNE NG So ENCINAL (ALAMEDA) 22:31 8:02
157 BRIAN SHUFLIN Sr ST. FRANCIS (MOUNTAI 23:41 8:28
158 OLIVER LIAO Jr PALO ALTO 25:02 8:56
159 ANDREW HU Jr STUART HALL 25:05 8:58
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SAN RAMON VALLEY
1-1-1-1-1
Gap: 0:34
77:39
15:32
5:33
15 MATT DEVRIES
Fr
15:18
5:28
1
RYAN PEARCE
Jr
15:22
5:29
2
BRIAN T HARDY
So
15:29
5:32
3
ANDREW DEVRIES
Sr
15:38
5:35
4
NICCO BAUMANN
So
15:52
5:40
5
DON GOLINVEAUX
Jr
16:06
5:45
6
JAKE PISENTI
Fr
16:11
5:47
7
2 Monta Vista
2-2-2-2-2
Gap: 0:55
84:06
16:49
6:00
65 Michael O'Dell
Jr
16:17
5:49
8
Hiro Okajima
Jr
16:31
5:54
9
Chris Granera
Sr
17:02
6:05
14
Dillon Van Den Berg
Sr
17:04
6:06
16
Siddharth Gandhi
Sr
17:12
6:09
18
Alex Balaban
Sr
17:17
6:10
22
Vimal Balu
Sr
17:38
6:18
33
Your Team ROCKS! (LR, PR)
3 LOS ALTOS
3-3-3-3-3
Gap: 0:49
84:58
17:00
6:04
83 MARK CUSON
Jr
16:34
5:55
10
JOHN BUETTER
Fr
16:38
5:56
12
JUDD YORT
Jr
17:07
6:07
17
BLAKE BOWERS
Jr
17:16
6:10
20
E BOHNER
Jr
17:23
6:13
24
CARL ELSON
Jr
18:01
6:26
42
ANDREW CARP
Jr
18:13
6:30
45
4 VILLA PARK
5-5-4-4-4
Gap: 0:40
86:23
17:17
6:10
110 ANDREW WELLS
So
16:50
6:01
13
SAMUEL HOLLAND
So
17:16
6:10
21
MIKE PALAZZOLA
So
17:18
6:11
23
STEVEN FRIGO
So
17:29
6:15
26
CURTIS CHASE
Sr
17:30
6:15
27
BRIAN STUETZEL
Sr
18:06
6:28
44
GREG LUTTREL
Sr
18:31
6:37
56
5 PALO ALTO
7-7-7-7-5
Gap: 1:00
89:20
17:52
6:23
188 JOHN BRUNETT
Jr
17:27
6:14
25
WALFROY DASBANS
Jr
17:33
6:16
30
CHARLES LOCKNER
Jr
17:39
6:18
35
JORDAN BROWN
Sr
18:14
6:31
46
MICHAEL ZHAO
Sr
18:27
6:35
52
RAFAEL RAMOS
Jr
18:28
6:36
53
ROBERT FOX
Sr
20:11
7:13
77
6 SIR FRANCIS DRAKE
8-8-8-5-6
Gap: 1:07
89:20
17:52
6:23
193 RANDONAE RODE
Jr
17:33
6:16
29
KYLE HOGAN
Sr
17:35
6:17
31
SAM DELFANTI
Jr
17:37
6:18
32
WILLIE BOESEL
Sr
17:55
6:24
40
MILES COTTRELL
Sr
18:40
6:40
61
K KILLION
Fr
19:16
6:53
69
MATT STREBE
Sr
19:33
6:59
75
7 ARCHBISHOP RIORDAN
6-6-5-6-7
Gap: 2:18
90:29
18:06
6:28
208 RENE CARDIEL
Jr
17:14
6:09
19
JOSHUA ARRIOLA
Sr
17:30
6:15
28
CAMERON MAU
Jr
17:52
6:23
38
MICHAEL HERMAN
Sr
18:21
6:33
49
DINO MANALANG
Jr
19:32
6:59
74
LOUIE LURATI
Jr
20:13
7:13
78
SAMSON FONG
Jr
21:17
7:36
84
8 ST. FRANCIS (MOUNTAI
4-4-6-8-8
Gap: 2:42
90:38
18:08
6:28
225 MICHAEL CONDON
Sr
16:35
5:55
11
MATHEW PROUT
Jr
17:02
6:05
15
KAHLIL DUMAS
Jr
18:45
6:42
63
ROBERT GIBSON
Jr
18:59
6:47
66
ARUN DURVASULA
Jr
19:17
6:53
70
BRIAN SHUFLIN
Sr
23:41
8:28
90




9 MENLO-ATHERTON
10-10-9-10-9
Gap: 0:45
90:49
18:10
6:29
229 CASEY EASON
Jr
17:45
6:20
36
HALE TUSSING
Jr
17:59
6:25
41
R DAVIS
Jr
18:05
6:28
43
MARK MORITZ-RABSON
Jr
18:30
6:36
54
JAKE LINDQUIST
Jr
18:30
6:36
55
ANDY NIXON
Jr
18:31
6:37
58
STEPHEN MUENZEN
Sr
18:33
6:38
59
10 HOMESTEAD
9-9-10-9-10
Gap: 1:17
91:08
18:14
6:31
237 MITCHELL TAKATA
Sr
17:39
6:18
34
GABE CAVIN
Sr
17:53
6:23
39
TARONISH DARUWALLA
Jr
18:18
6:32
48
AUSTIN PRYOR
Jr
18:22
6:34
51
MATTHEW JOHNSON
So
18:56
6:46
65
STEVEN XU
So
19:25
6:56
71
JAY DUTTA
Fr
19:28
6:57
73
11 WESTMOOR
11-11-11-11-11
Gap: 0:48
91:36
18:19
6:33
251 RAYMOND PERALTA
Jr
17:50
6:22
37
FRANCIS DELOS REYE
Jr
18:15
6:31
47
MARTIN IEONG
Jr
18:22
6:34
50
MATTHEW CATANGHAL
Jr
18:31
6:37
57
CHRIS NG
Sr
18:38
6:39
60
MARTIN MORCO
Jr
19:01
6:48
67
JOSHUA MAK
Jr
19:27
6:57
72
12 MILLS
12-12-12-12-12
Gap: 1:35
96:45
19:21
6:55
349 CURTIS LAU
Jr
18:42
6:41
62
MICHAEL NICER
Jr
18:47
6:43
64
KEVIN YIM
Sr
19:15
6:53
68
MATTHEW ASUNCION
Sr
19:44
7:03
76
WILLIAM LU
Sr
20:17
7:15
79
DANIEL COSTELLO
Jr
20:33
7:20
80
SIMON LI
Jr
20:37
7:22
81
13 ENCINAL (ALAMEDA)
13-13-13-13-13
Gap: 1:16
106:38
21:20
7:37
423 KEVIN PARTON
Sr
20:44
7:24
82
MARCELLO PREDOVIC
Fr
20:47
7:25
83
CHRIS JAVIER
Sr
21:21
7:38
85
ZACK JIMINEZ
So
21:46
7:46
86
JAMES BRADAS
So
22:00
7:51
87
CHRISTOPHER LIN
Sr
22:16
7:57
88
WAYNE NG
So
22:31
8:02
89
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SAN RAMON VALLEY
1-1-1-1-1
Gap: 0:32
81:58
16:24
5:51
15 DON GOLINVEAUX
Jr
16:06
5:45
1
JAKE PISENTI
Fr
16:11
5:47
2
GREG DVORAK
Jr
16:31
5:54
3
DECLAN ROSDAHL
So
16:32
5:54
4
TROY ELLIS
Sr
16:38
5:56
5
ANDREW DUENSING
Sr
16:42
5:58
6
TREVOR HOLMGREN
So
17:53
6:23
11
2 Monta Vista
2-2-2-2-2
Gap: 0:53
88:38
17:44
6:20
47 Alex Balaban
Sr
17:17
6:10
7
Vimal Balu
Sr
17:38
6:18
8
Saurabh Rane
Sr
17:44
6:20
9
Akshar Lohith
Sr
17:49
6:22
10
Kenji Mukuti
Sr
18:10
6:29
13
Sho Iketani
Jr
18:40
6:40
21
Vaibhav Murali
Sr
18:48
6:43
24
Your Team ROCKS! (LR, PR)
3 LOS ALTOS
3-3-3-3-3
Gap: 0:23
91:18
18:16
6:31
74 CARL ELSON
Jr
18:01
6:26
12
ANDREW CARP
Jr
18:13
6:30
14
ANDREW THOMAS
Fr
18:17
6:32
15
SIMON ZORIN
Jr
18:23
6:34
16
G DWULET
Fr
18:24
6:34
17
BEN MALENKA
Jr
18:55
6:45
25
MARCO NARDIN
Sr
19:06
6:49
28
4 MENLO-ATHERTON
5-4-4-4-4
Gap: 0:34
93:38
18:44
6:41
111 ANDY NIXON
Jr
18:31
6:37
19
STEPHEN MUENZEN
Sr
18:33
6:38
20
JAMIE CHAVEZ-NAVAR
Sr
18:42
6:41
22
RYAN QUINCY
Sr
18:47
6:43
23
DANIEL ONEEL
Jr
19:05
6:49
27
ALEX FIORETTI
Jr
19:17
6:53
29
TRISTAN KONOLIGE
Jr
19:35
7:00
31
5 WESTMOOR
6-6-5-5-5
Gap: 0:56
97:56
19:35
7:00
155 MARTIN MORCO
Jr
19:01
6:48
26
JOSHUA MAK
Jr
19:27
6:57
30
MING VUU
Sr
19:39
7:01
32
JORDAN PANG
Sr
19:52
7:06
33
MARK MATA
Jr
19:57
7:08
34
JONATHAN HARI
Jr
21:58
7:51
39
JESER VILLANUEVA
Sr
21:59
7:51
40
6 PALO ALTO
4-5-6-6-6
Gap: 2:28
100:03
20:01
7:09
164 RAFAEL RAMOS
Jr
18:28
6:36
18
ROBERT FOX
Sr
20:11
7:13
35
JUSTIN CHOI
Jr
20:13
7:13
36
EVAN HAHN
Sr
20:15
7:14
37
MICHAEL BUTEAU
Jr
20:56
7:29
38
OLIVER LIAO
Jr
25:02
8:56
41




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 JOHN LAWSON Fr SIR FRANCIS DRAKE 11:47 5:42
2 WYATT COOPER Fr ARAGON 11:54 5:45
3 CHRISTIAN PEDRO Fr ARAGON 11:58 5:47
4 RORY BEYER Fr ARAGON 12:10 5:53
5 GEORGE BAIER Fr MENLO-ATHERTON 12:26 6:00
6 CLAYTON HUTCHINS Fr SIR FRANCIS DRAKE 12:27 6:01
7 JOEY BERRIATUA Fr JUNIPERO SERRA 12:33 6:04
8 JOHN LOVEGREN Fr MENLO-ATHERTON 12:34 6:04
9 TYLER SICKLER Fr WILL C. WOOD 12:35 6:05
10 Jordan Denoce Fr Monta Vista 12:41 6:08 1/20 4/31 6/18 Well done! (SBP)
11 Sanjeev Dwaraka Fr Monta Vista 12:42 6:08 2/20 5/31 4/16 Well done! (SBP)
12 MAC BROWN Fr WILL C. WOOD 12:45 6:10
13 ZACH HANZE Fr SAN RAMON VALLEY 12:46 6:10
14 Daniel Yeung Fr Monta Vista 12:49 6:11 3/20 7/31 2/14 Well done! (SBP)
15 Hunt Ma Fr Monta Vista 12:52 6:13 4/20 9/31 1/13 Well done! (SBP)
16 SCOTT FEUERHELM Fr WOODSIDE 12:55 6:14
17 S FLANAGAN JOHN F. KENNEDY (FRE 13:01 6:17
18 ANTONIO FLAMENCO Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 13:01 6:17
19 Thomas Barber Fr Monta Vista 13:02 6:18 5/20 11/31 1/11 Well done! (SBP)
20 Collin Marcroft Fr Monta Vista 13:03 6:18 6/20 12/31 1/10 Well done! (SBP)
21 Bryan Wang Fr Monta Vista 13:12 6:23 7/20 13/31 1/9 Well done! (SBP)
22 DANIEL GOLDIN Fr ARAGON 13:13 6:23
23 CAMERON FAST Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 13:14 6:24
24 CALEB LAM Fr MILLS 13:16 6:25
25 JARED DILIBERO Fr ARAGON 13:16 6:25
26 ANDREW DUBBS Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 13:23 6:28
27 ANDREW CHOW Fr WESTMOOR 13:24 6:28
28 Alex Wang Fr Monta Vista 13:24 6:28 8/20 15/31 1/9 Well done! (SBP)
29 DEVIN HARVEY Fr STUART HALL 13:26 6:29
30 Ryan Myers Fr Monta Vista 13:31 6:32 9/20 17/31 1/8 Well done! (SBP)
31 Ajay Rajamani Fr Monta Vista 13:32 6:32 10/20 18/31 1/7 Well done! (SBP)
32 CLARK MOORE Fr MENLO-ATHERTON 13:36 6:34
33 LIAM LYNCH Fr STUART HALL 13:36 6:34
34 ALEX BURNS Fr ARAGON 13:39 6:36
35 GARRETT TAN Fr ARAGON 13:40 6:36
36 ANDREW SCHILLING Fr ARAGON 13:41 6:37
37 Jeffrey Chen Fr Monta Vista 13:41 6:37 11/20 19/31 1/5 Well done! (SBP)
38 BRAD KELLY Fr HALF MOON BAY 13:47 6:40
39 Stephen Ting Fr Monta Vista 13:49 6:40 12/20 21/31 1/5 Well done! (SBP)
40 CALEB SIN Fr WESTMOOR 13:54 6:43
41 ASHTON MACFARLANE Fr MENLO-ATHERTON 13:54 6:43
42 IAN BARRIE Fr ARAGON 13:55 6:43
43 Ani Rajagopalan Fr Monta Vista 13:56 6:44 13/20 23/31 1/5 Well done! (SBP)
44 ROBERT MITSUDA Fr MILLS 13:56 6:44
45 PARKER HUANG Fr ARAGON 14:00 6:46
46 JK GOPAKUMAR Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 14:02 6:47
47 DAVID WU Fr GALILEO ACADEMY 14:06 6:49
48 JAMES MURRAY Fr ARAGON 14:07 6:49
49 JOHN SPARKS Fr ST. PATRICK-ST. VINC 14:07 6:49
50 AUSTIN FITZPATRICK Fr ST. PATRICK-ST. VINC 14:07 6:49
51 Vikrant Marathe Fr Monta Vista 14:12 6:52 14/20 24/31 1/5 Well done! (SBP)
52 MICHAEL VALDES Fr JUNIPERO SERRA 14:12 6:52
53 JACK BOYLE Fr MENLO-ATHERTON 14:13 6:52
54 David Chang Fr Monta Vista 14:14 6:53 15/20 25/31 1/3 Well done! (SBP)
55 TAYLOR WONG Fr MILLS 14:15 6:53
56 Yu-jui Daniel Chen Fr Monta Vista 14:16 6:54 16/20 26/31 1/3
57 CONNER LINDQUIST Fr MENLO-ATHERTON 14:17 6:54
58 MATTHEW SIMON Fr ST. PATRICK-ST. VINC 14:17 6:54
59 Nick Chen Fr Monta Vista 14:17 6:54 17/20 27/31 1/3
60 VICTOR MYINT Fr WESTMOOR 14:18 6:54
61 RICKY HENDERSON Fr WILL C. WOOD 14:19 6:55
62 BRADLEY CLARK Fr ARCHBISHOP RIORDAN 14:20 6:55
63 JACK ROBERTS Fr JUNIPERO SERRA 14:23 6:57
64 Andrew Hua Fr Monta Vista 14:27 6:59 18/20 28/31 1/3
65 TUCKER WASUTA Fr SIR FRANCIS DRAKE 14:28 6:59
66 KARAN WARRIER Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 14:30 7:00
67 OMEED ANSARI Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 14:33 7:02
68 OMAR MENDOZA Fr GALILEO ACADEMY 14:35 7:03
69 TREVOR PERALTA Fr ARCHBISHOP RIORDAN 14:36 7:03
70 EOIN CAROLAN Fr JUNIPERO SERRA 14:37 7:04
71 VINCENT SUI Fr MILLS 14:46 7:08
72 GARRETT LEW Fr MILLS 14:46 7:08
73 MATT REILLY Fr JUNIPERO SERRA 14:49 7:09
74 JOSE ZAVALA Fr CASTLEMONT 14:50 7:10
75 JOSE VALENCIA Fr CASTLEMONT 14:57 7:13
76 KENNETH SAGUN Fr ST. PATRICK-ST. VINC 14:58 7:14
77 ALEX LOPEZ Fr WOODSIDE 14:59 7:14
78 Eric Nguyen Fr Monta Vista 15:00 7:15 19/20 30/31 1/1 Well done! (SBP)
79 ALEX GUDINO Fr JUNIPERO SERRA 15:03 7:16
80 SHEN PANG Fr WESTMOOR 15:06 7:18
81 TOM LIGGETT Fr MENLO-ATHERTON 15:09 7:19
82 EDWARD GARCIA Fr JUNIPERO SERRA 15:11 7:20
83 JULIUS HAMILTON Fr SIR FRANCIS DRAKE 15:14 7:22
84 SAM SOKOLSKY Fr ARAGON 15:18 7:23
85 DAVID REEVES Fr MENLO-ATHERTON 15:21 7:25
86 MRINAL CHAWLA Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:22 7:25
87 CODY MORRISON Fr SAN RAMON VALLEY 15:23 7:26
88 TORIN KINGSHILL Fr JUNIPERO SERRA 15:27 7:28
89 HECTOR NAVARRO Fr ARCHBISHOP RIORDAN 15:30 7:29
90 MARK CARAMAT Fr ARCHBISHOP RIORDAN 15:31 7:30
91 William Chan Fr Monta Vista 15:33 7:31 20/20 31/31 1/1
92 LUIS GUIULFO Fr ARCHBISHOP RIORDAN 15:36 7:32
93 COLIN GLENDAY Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:36 7:32
94 AUSTIN HUANG Fr GALILEO ACADEMY 15:46 7:37
95 NICK AMDRIGHETTO Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:47 7:37
96 ERIC GRAHAM Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:50 7:39
97 ANTHONY WOLF Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:55 7:41
98 DAVID FERNANDEZ Fr JUNIPERO SERRA 15:55 7:41
99 ARYAN SHARIF Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 15:56 7:42
100 JASON SARAFICA Fr ARCHBISHOP RIORDAN 15:56 7:42
101 FREDDY CHOU Fr WESTMOOR 15:58 7:43
102 JEFF WU Fr WESTMOOR 15:59 7:43
103 ARJAY OCHAVE Fr ST. PATRICK-ST. VINC 16:03 7:45
104 ANDREW HURLOW Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:04 7:46
105 BRANDEN CHEN Fr ARCHBISHOP RIORDAN 16:06 7:47
106 VAN MACASACT Fr ARCHBISHOP RIORDAN 16:14 7:51
107 FRANCISCO ALVAREZ Fr ARCHBISHOP RIORDAN 16:14 7:51
108 GABRIEL LUK Fr WESTMOOR 16:15 7:51
109 KARHTIC JHINGAN Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:19 7:53
110 JERRY KUO Fr MILLS 16:21 7:54
111 TYLER KOEPF Fr ARCHBISHOP RIORDAN 16:22 7:54
112 WAYLAND FONG Fr MILLS 16:23 7:55
113 CLAYTON NAGLE Fr ARAGON 16:23 7:55
114 KEVIN VADALION Fr ST. PATRICK-ST. VINC 16:24 7:55
115 JEREMY HO Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:25 7:56
116 RICHARD CARRETO Fr WESTMOOR 16:27 7:57
117 AUSTIN HELLPAP Fr JUNIPERO SERRA 16:30 7:58
118 BRANDON YE So MILLS 16:36 8:01
119 JONATHAN WANG Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 16:36 8:01
120 COLTON SCHULTZ Fr SAN RAMON VALLEY 16:38 8:02
121 FREDERICK ENRIQUEZ Fr ST. PATRICK-ST. VINC 16:43 8:05
122 ZACK WONG Fr MILLS 16:47 8:06
123 KURT ESKICIOGLU Fr STUART HALL 16:54 8:10
124 FELIX LAU Fr GALILEO ACADEMY 17:02 8:14
125 MIGUEL TREJO Fr ARCHBISHOP RIORDAN 17:03 8:14
126 TREVOR WOO Fr ARCHBISHOP RIORDAN 17:05 8:15
127 DAVID KIEL Fr ARAGON 17:08 8:17
128 DANIEL JENSEN Fr SAN RAMON VALLEY 17:13 8:19
129 PHILLIP NGUYEN So ST. PATRICK-ST. VINC 17:13 8:19
130 AMAN BHURJI Fr SAN RAMON VALLEY 17:19 8:22
131 JONATHON ZDASIUK Fr MENLO-ATHERTON 17:26 8:25
132 RAY WHELAN Fr JUNIPERO SERRA 17:32 8:28
133 C MESINA Fr ST. PATRICK-ST. VINC 17:34 8:29
134 ALEXANDER GRANT Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 17:36 8:30
135 MAX SWENSON Fr SAN RAMON VALLEY 17:45 8:34
136 P BAUMSTEIGER Fr SIR FRANCIS DRAKE 17:45 8:34
137 EVERET TOM Fr STUART HALL 17:48 8:36
138 PAUL MEDEIROS Fr JUNIPERO SERRA 17:50 8:37
139 DAN GONZALES Fr ARCHBISHOP RIORDAN 17:50 8:37
140 STEVEN MIKE Fr JUNIPERO SERRA 18:01 8:42
141 CHRISTIAN MEDINA Fr JUNIPERO SERRA 18:06 8:45
142 CHRIS SAGNEDOS Fr ARCHBISHOP RIORDAN 18:50 9:06
143 MELAD ASKNDAFI Fr ARCHBISHOP RIORDAN 19:08 9:15
144 CURTIS ESPINOSA Fr ST. PATRICK-ST. VINC 19:27 9:24
145 VICTOR MENSCUAR Fr ARCHBISHOP RIORDAN 20:42 10:00
146 KEVIN MITSUDA Fr ARCHBISHOP RIORDAN 20:44 10:01
147 GEORGE VAZQUES Fr ARCHBISHOP RIORDAN 22:20 10:47
148 JUSTIN CHEN Fr ST. FRANCIS (MOUNTAI 23:39 11:26
149 JEE HOON BANG Fr MILLS 25:40 12:24
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 ARAGON
2-1-1-1-1
Gap: 1:22
62:31
12:30
6:02
48 WYATT COOPER
Fr
11:54
5:45
2
CHRISTIAN PEDRO
Fr
11:58
5:47
3
RORY BEYER
Fr
12:10
5:53
4
DANIEL GOLDIN
Fr
13:13
6:23
18
JARED DILIBERO
Fr
13:16
6:25
21
ALEX BURNS
Fr
13:39
6:36
25
GARRETT TAN
Fr
13:40
6:36
26
2 Monta Vista
5-4-2-2-2
Gap: 0:21
64:06
12:49
6:12
59 Jordan Denoce
Fr
12:41
6:08
9
Sanjeev Dwaraka
Fr
12:42
6:08
10
Daniel Yeung
Fr
12:49
6:11
12
Hunt Ma
Fr
12:52
6:13
13
Thomas Barber
Fr
13:02
6:18
15
Collin Marcroft
Fr
13:03
6:18
16
Bryan Wang
Fr
13:12
6:23
17
3 MENLO-ATHERTON
3-3-3-3-3
Gap: 1:47
66:43
13:21
6:27
99 GEORGE BAIER
Fr
12:26
6:00
5
JOHN LOVEGREN
Fr
12:34
6:04
8
CLARK MOORE
Fr
13:36
6:34
24
ASHTON MACFARLANE
Fr
13:54
6:43
28
JACK BOYLE
Fr
14:13
6:52
34
CONNER LINDQUIST
Fr
14:17
6:54
36
TOM LIGGETT
Fr
15:09
7:19
52
4 ST. FRANCIS (MOUNTAI
7-5-5-4-4
Gap: 1:29
68:10
13:38
6:35
127 ANTONIO FLAMENCO
Fr
13:01
6:17
14
CAMERON FAST
Fr
13:14
6:24
19
ANDREW DUBBS
Fr
13:23
6:28
22
JK GOPAKUMAR
Fr
14:02
6:47
30
KARAN WARRIER
Fr
14:30
7:00
42
OMEED ANSARI
Fr
14:33
7:02
43
MRINAL CHAWLA
Fr
15:22
7:25
55
5 JUNIPERO SERRA
4-6-6-6-5
Gap: 2:16
70:34
14:07
6:49
173 JOEY BERRIATUA
Fr
12:33
6:04
7
MICHAEL VALDES
Fr
14:12
6:52
33
JACK ROBERTS
Fr
14:23
6:57
40
EOIN CAROLAN
Fr
14:37
7:04
45
MATT REILLY
Fr
14:49
7:09
48
ALEX GUDINO
Fr
15:03
7:16
50
EDWARD GARCIA
Fr
15:11
7:20
53
6 SIR FRANCIS DRAKE
1-2-4-5-6
Gap: 5:58
71:41
14:20
6:56
176 JOHN LAWSON
Fr
11:47
5:42
1
CLAYTON HUTCHINS
Fr
12:27
6:01
6
TUCKER WASUTA
Fr
14:28
6:59
41
JULIUS HAMILTON
Fr
15:14
7:22
54
P BAUMSTEIGER
Fr
17:45
8:34
74








7 MILLS
8-7-7-7-7
Gap: 1:30
70:59
14:12
6:51
177 CALEB LAM
Fr
13:16
6:25
20
ROBERT MITSUDA
Fr
13:56
6:44
29
TAYLOR WONG
Fr
14:15
6:53
35
VINCENT SUI
Fr
14:46
7:08
46
GARRETT LEW
Fr
14:46
7:08
47
JERRY KUO
Fr
16:21
7:54
66
WAYLAND FONG
Fr
16:23
7:55
67
8 WESTMOOR
9-8-8-8-8
Gap: 2:34
72:40
14:32
7:01
200 ANDREW CHOW
Fr
13:24
6:28
23
CALEB SIN
Fr
13:54
6:43
27
VICTOR MYINT
Fr
14:18
6:54
38
SHEN PANG
Fr
15:06
7:18
51
FREDDY CHOU
Fr
15:58
7:43
61
JEFF WU
Fr
15:59
7:43
62
GABRIEL LUK
Fr
16:15
7:51
65
9 ST. PATRICK-ST. VINC
10-9-9-9-9
Gap: 1:56
73:32
14:42
7:06
212 JOHN SPARKS
Fr
14:07
6:49
31
AUSTIN FITZPATRICK
Fr
14:07
6:49
32
MATTHEW SIMON
Fr
14:17
6:54
37
KENNETH SAGUN
Fr
14:58
7:14
49
ARJAY OCHAVE
Fr
16:03
7:45
63
KEVIN VADALION
Fr
16:24
7:55
68
FREDERICK ENRIQUEZ
Fr
16:43
8:05
70
10 ARCHBISHOP RIORDAN
11-11-11-10-10
Gap: 1:16
75:33
15:07
7:18
257 BRADLEY CLARK
Fr
14:20
6:55
39
TREVOR PERALTA
Fr
14:36
7:03
44
HECTOR NAVARRO
Fr
15:30
7:29
57
MARK CARAMAT
Fr
15:31
7:30
58
LUIS GUIULFO
Fr
15:36
7:32
59
JASON SARAFICA
Fr
15:56
7:42
60
BRANDEN CHEN
Fr
16:06
7:47
64
11 SAN RAMON VALLEY
6-10-10-11-11
Gap: 4:33
79:19
15:52
7:40
279 ZACH HANZE
Fr
12:46
6:10
11
CODY MORRISON
Fr
15:23
7:26
56
COLTON SCHULTZ
Fr
16:38
8:02
69
DANIEL JENSEN
Fr
17:13
8:19
71
AMAN BHURJI
Fr
17:19
8:22
72
MAX SWENSON
Fr
17:45
8:34
73




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Monta Vista
1-1-1-1-1
Gap: 0:29
66:42
13:20
6:27
15 Collin Marcroft
Fr
13:03
6:18
1
Bryan Wang
Fr
13:12
6:23
2
Alex Wang
Fr
13:24
6:28
3
Ryan Myers
Fr
13:31
6:32
4
Ajay Rajamani
Fr
13:32
6:32
5
Jeffrey Chen
Fr
13:41
6:37
9
Stephen Ting
Fr
13:49
6:40
10
2 ARAGON
2-2-2-2-2
Gap: 0:21
68:55
13:47
6:40
44 ALEX BURNS
Fr
13:39
6:36
6
GARRETT TAN
Fr
13:40
6:36
7
ANDREW SCHILLING
Fr
13:41
6:37
8
IAN BARRIE
Fr
13:55
6:43
11
PARKER HUANG
Fr
14:00
6:46
12
JAMES MURRAY
Fr
14:07
6:49
13
SAM SOKOLSKY
Fr
15:18
7:23
17
3 ST. FRANCIS (MOUNTAI
3-4-4-3-3
Gap: 1:17
77:08
15:26
7:27
95 OMEED ANSARI
Fr
14:33
7:02
14
MRINAL CHAWLA
Fr
15:22
7:25
18
COLIN GLENDAY
Fr
15:36
7:32
20
NICK AMDRIGHETTO
Fr
15:47
7:37
21
ERIC GRAHAM
Fr
15:50
7:39
22
ANTHONY WOLF
Fr
15:55
7:41
23
ARYAN SHARIF
Fr
15:56
7:42
25
4 JUNIPERO SERRA
4-3-3-4-4
Gap: 1:27
78:06
15:37
7:33
108 ALEX GUDINO
Fr
15:03
7:16
15
EDWARD GARCIA
Fr
15:11
7:20
16
TORIN KINGSHILL
Fr
15:27
7:28
19
DAVID FERNANDEZ
Fr
15:55
7:41
24
AUSTIN HELLPAP
Fr
16:30
7:58
34
RAY WHELAN
Fr
17:32
8:28
41
PAUL MEDEIROS
Fr
17:50
8:37
43
5 ARCHBISHOP RIORDAN
5-5-5-5-5
Gap: 0:26
80:52
16:10
7:49
141 JASON SARAFICA
Fr
15:56
7:42
26
BRANDEN CHEN
Fr
16:06
7:47
27
VAN MACASACT
Fr
16:14
7:51
28
FRANCISCO ALVAREZ
Fr
16:14
7:51
29
TYLER KOEPF
Fr
16:22
7:54
31
MIGUEL TREJO
Fr
17:03
8:14
38
TREVOR WOO
Fr
17:05
8:15
39
6 MILLS
6-6-6-6-6
Gap: 9:19
91:47
18:21
8:52
179 JERRY KUO
Fr
16:21
7:54
30
WAYLAND FONG
Fr
16:23
7:55
32
BRANDON YE
So
16:36
8:01
35
ZACK WONG
Fr
16:47
8:06
37
JEE HOON BANG
Fr
25:40
12:24
45








7 ST. PATRICK-ST. VINC
7-7-7-7-7
Gap: 3:03
87:21
17:28
8:26
195 KEVIN VADALION
Fr
16:24
7:55
33
FREDERICK ENRIQUEZ
Fr
16:43
8:05
36
PHILLIP NGUYEN
So
17:13
8:19
40
C MESINA
Fr
17:34
8:29
42
CURTIS ESPINOSA
Fr
19:27
9:24
44








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Monta Vista
1-1-1-1-1
Gap: 0:33
69:52
13:58
6:45
15 Jeffrey Chen
Fr
13:41
6:37
1
Stephen Ting
Fr
13:49
6:40
2
Ani Rajagopalan
Fr
13:56
6:44
3
Vikrant Marathe
Fr
14:12
6:52
4
David Chang
Fr
14:14
6:53
5
Yu-jui Daniel Chen
Fr
14:16
6:54
6
Nick Chen
Fr
14:17
6:54
7
2 ST. FRANCIS (MOUNTAI
2-2-2-2-2
Gap: 0:30
80:39
16:08
7:48
50 ANTHONY WOLF
Fr
15:55
7:41
8
ARYAN SHARIF
Fr
15:56
7:42
9
ANDREW HURLOW
Fr
16:04
7:46
10
KARHTIC JHINGAN
Fr
16:19
7:53
11
JEREMY HO
Fr
16:25
7:56
12
JONATHAN WANG
Fr
16:36
8:01
13
ALEXANDER GRANT
Fr
17:36
8:30
16
3 ARCHBISHOP RIORDAN
3-3-3-3-3
Gap: 2:05
89:56
17:59
8:41
83 MIGUEL TREJO
Fr
17:03
8:14
14
TREVOR WOO
Fr
17:05
8:15
15
DAN GONZALES
Fr
17:50
8:37
17
CHRIS SAGNEDOS
Fr
18:50
9:06
18
MELAD ASKNDAFI
Fr
19:08
9:15
19
VICTOR MENSCUAR
Fr
20:42
10:00
20
KEVIN MITSUDA
Fr
20:44
10:01
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Monta Vista
1-1-1-1-1
Gap: 1:17
73:33
14:43
7:06
15 Yu-jui Daniel Chen
Fr
14:16
6:54
1
Nick Chen
Fr
14:17
6:54
2
Andrew Hua
Fr
14:27
6:59
3
Eric Nguyen
Fr
15:00
7:15
4
William Chan
Fr
15:33
7:31
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.