Monta Vista Results from the 3 Course Challenge at Camp Rilea, OR on 9/23/17

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anjali Thontakudi Jr V 26:37 8:35 3.1 35/238 2/4 2/4 8/56 22:04
Anushka Tandon Jr V 28:26 9:12 3.09 89/230 3/3 3/3 12/36 Well done! (SBP)
Arushi Agastwar Fr V 29:29 9:31 3.1 85/238 3/4 3/4 7/43
Avishi Agastwar Fr V 29:51 9:38 3.1 103/238 4/4 4/4 4/23
Claire Chang Jr V 20:08 6:32 3.08 9/236 2/3 2/3 1/52 Well done! (SBP)
Lauren Ling Jr V 24:49 8:02 3.09 12/230 2/3 2/3 2/51 25:56
(1:07,4.3)
25:56
(1:07,4.3)
25:56
(1:07,4.3)
Well done! (LY, LR, PR)
Sanjana Borle Jr V 24:35 7:57 3.09 8/230 1/3 1/3 7/63
Sarah Feng Jr V 25:12 8:08 3.1 15/238 1/4 1/4 12/62 19:18
Triya Roy So V 18:44 6:05 3.08 3/236 1/3 1/3 3/66 Well done! (SBP)
Upasana Dilip Fr V 23:48 7:44 3.08 68/236 3/3 3/3 6/36 Well done! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jan Carne So Crook County 18:20 5:57
2 Lillian Visser Jr Shorecrest 18:31 6:01
3 Triya Roy So Monta Vista 18:44 6:05 1/3 1/3 3/66 Well done! (SBP)
4 Natasha Lewis So La Center 18:46 6:06
5 Joules Hope So Columbia (White Salm 19:00 6:10
6 Anna Bartlett Sr Sisters 19:43 6:24
7 Grace Rossi Sr Eastlake 20:06 6:32
8 Mckenzie Burnett Sr Astoria 20:07 6:32
9 Claire Chang Jr Monta Vista 20:08 6:32 2/3 2/3 1/52 Well done! (SBP)
10 Delaney Mccormack Jr Shorecrest 20:12 6:34
11 Eliza Bannister Sr Ilwaco 20:32 6:40
12 Sierra Strege Sr Kentridge 20:34 6:41
13 Emma Lane Fr Auburn Riverside 20:44 6:44
14 Eva Hanes Jr Columbia River 20:55 6:47
15 Elin Vanderploeg Sr Cedar Tree Classical 20:59 6:49
16 Madeline Sandholm Jr Clackamas 21:02 6:50
17 Marissa Hunter Jr Cedar Tree Classical 21:04 6:50
18 Engracia Diez Sr Sisters 21:08 6:52
19 Vanessa Culps Jr Madras 21:08 6:52
20 Ashley Vega So Ridgefield 21:09 6:52
21 Sydney Keller Fr Baker 21:13 6:53
22 Katelynn Franklin Sr Battle Ground 21:18 6:55
23 Madison Heck So Todd Beamer 21:21 6:56
24 Elia Sanchez Fr North Salem 21:26 6:58
25 Ashley Fraser Fr Cascade 21:38 7:01
26 Brianna Marquez So North Salem 21:49 7:05
27 Maddy Blake Cedar Tree Classical 21:57 7:08
28 Reilly Treacy Jr Clackamas 21:58 7:08
29 Alexis Delahanty Sr Hoquiam 21:59 7:08
30 Sydney Wick So Walnut Grove 22:00 7:09
31 Emma Roe Fr Astoria 22:01 7:09
32 Rachel Wilson Fr Todd Beamer 22:02 7:09
33 Esthefany Campos G Sr Centennial 22:08 7:11
34 Kaytlenn Whelden So Ilwaco 22:11 7:12
35 Nova Gomulkiewicz So Battle Ground 22:16 7:14
36 Lauren Bourke So Kentridge 22:19 7:15
37 Naomi Kolmer Fr Shorecrest 22:21 7:15
38 Lauryn Mcbride Jr Mountain View (OR) 22:24 7:16
39 Sammy Stein Fr Barlow 22:27 7:17
40 Lacey Jones So Baker 22:36 7:20
41 Alysha Lee So Eastlake 22:37 7:21
42 Summer Hicks Fr Sweet Home 22:37 7:21
43 Maria Selfa Jr Ridgefield 22:40 7:22
44 Abigail Hogge Fr Anacortes 22:40 7:22
45 Sarah Fisher Fr Eastlake 22:44 7:23
46 Sana Matthias Fr Eastlake 22:49 7:24
47 Kendra Sutton Jr Centralia 22:51 7:25
48 Chayse Cason So Auburn Riverside 22:52 7:25
49 Yessenia Maldonado Sr Kentlake 22:54 7:26
50 Shelby Fisher Fr Columbia River 22:55 7:26
51 Mya Corbett Sr Lebanon 22:57 7:27
52 Sydney Davis Jr Mountain View (OR) 22:58 7:27
53 Kira Gilbert Fr Bend 23:01 7:28
54 Mckenna Smith So Mountain View (OR) 23:02 7:29
55 Shaunika Suriya So Walnut Grove 23:03 7:29
56 Cassidy Huffman So Centennial 23:08 7:31
57 Helena Austin Jr Eastlake 23:09 7:31
58 Emma Shaver So Bend 23:10 7:31
59 Maya Martin So Auburn Riverside 23:13 7:32
60 Lisa Oppelt Fr Elma 23:19 7:34
61 Rachael Schaffett Jr Enumclaw 23:27 7:37
62 Alison Brown So La Center 23:28 7:37
63 Chloe Miller Sr La Pine 23:29 7:37
64 Cassie Traeger Fr Kennedy 23:32 7:38
65 Danis Vanderploeg So Cedar Tree Classical 23:34 7:39
66 Madison Beauchamp So Seton Catholic 23:45 7:43
67 Maria Lukes Sr Auburn Riverside 23:47 7:43
68 Upasana Dilip Fr Monta Vista 23:48 7:44 3/3 3/3 6/36 Well done! (SBP)
69 Amelia Hartman-warr Fr Mountain View (OR) 23:49 7:44
70 Chloe Gold So Sisters 23:51 7:45
71 Pearl Gregg Fr Sisters 23:54 7:46
72 Erika Glenn Fr Ilwaco 23:55 7:46
73 Riley Dryden Fr Stayton 23:57 7:47
74 Katie Jennings Jr Kentridge 23:57 7:47
75 Elle Personius So Ilwaco 24:03 7:49
76 Eleanor Stalick Sr R A Long 24:06 7:49
77 Emma Parkes Sr Sisters 24:08 7:50
78 Sophie Rolie Jr Bend 24:09 7:50
79 Vita Olson So Sequim 24:10 7:51
80 Claire Wessel Jr Auburn Riverside 24:12 7:51
81 Jillian Nguyen So Crook County 24:14 7:52
82 Sidon Bashioum So North Salem 24:14 7:52
83 Kealy Mccormack Sr Bend 24:15 7:52
84 Morgan Harris Fr La Center 24:17 7:53
85 Jessica Bush Jr Decatur 24:19 7:54
86 India Watson Fr North Salem 24:21 7:54
87 Kayla Pugh Fr Stayton 24:22 7:55
88 Shelby Kysar So La Center 24:23 7:55
89 Kayna Kliewer Jr Auburn Riverside 24:25 7:56
90 Laura Van Fr Shorecrest 24:26 7:56
91 Kloe Armstrong So Battle Ground 24:26 7:56
92 Emma Baton So Molalla 24:27 7:56
93 Anna Hermens So Clackamas 24:27 7:56
94 Shani Kuo Jr Cerritos 24:28 7:57
95 Ellie Petersen Jr Columbia River 24:29 7:57
96 Marah Binder Fr Crook County 24:30 7:57
97 Alexis Vaughn Jr Regis 24:33 7:58
98 Laanaa Peterson Fr Ocosta 24:37 8:00
99 Kaitlin Hern Jr Clackamas 24:48 8:03
100 Joelle Steeves Fr Barlow 24:50 8:04
101 Beka Shaw Fr Baker 24:51 8:04
102 Emma Mckenna Sr Anacortes 24:52 8:04
103 Pattenaude Mckenzie Jr Madras 24:54 8:05
104 Kiana Gottschalk Jr Bend 24:58 8:06
105 Isabelle Frashour So Barlow 25:02 8:08
106 Rylee Ramsey Jr Barlow 25:03 8:08
107 Yesenia Gomez Sr Kennedy 25:03 8:08
108 Stephenie Godinez Sr North Salem 25:05 8:09
109 Melody Kwon Jr Cerritos 25:07 8:09
110 Madelyn Kennedy Jr Dallas 25:09 8:10
111 Kathalie Arrequin Sr Sequim 25:12 8:11
112 Mihayla Smith Fr Columbia River 25:16 8:12
113 Elora Price Fr Bend 25:21 8:14
114 Bailee Carpenter So Bend 25:22 8:14
115 Sheila Johnson So Centralia 25:23 8:14
116 Emma Wells So Eastlake 25:27 8:16
117 Ariana Kneeland Fr Rainier (OR) 25:28 8:16
118 Cecilia Perez Fr Corvallis 25:28 8:16
119 Savanna Broadley Fr Corvallis 25:30 8:17
120 Madison Kernan Jr Barlow 25:31 8:17
121 Lizette Velazquez Fr Ilwaco 25:32 8:17
122 Anita Koutny Jr Woodland 25:38 8:19
123 Olivia Cade Fr Stayton 25:39 8:20
124 Mae Robison So Columbia (White Salm 25:43 8:21
125 Corinna Djeyfroudi So Clackamas 25:44 8:21
126 Gracie Kasberger Jr Crook County 25:45 8:22
127 Madison German So Hoquiam 25:45 8:22
128 Faith Wagner Jr Crook County 25:48 8:23
129 Emma Hehn Jr Crook County 25:50 8:23
130 Kaytlin Wearne Sr Salem Academy 25:52 8:24
131 Mikayla Schaecher So Kennedy 25:56 8:25
132 Sara Bradshaw So Cedar Tree Classical 25:58 8:26
133 Grace Ogden Fr Bend 25:58 8:26
134 Sierra Ellis Fr Barlow 25:59 8:26
135 Ellie Erickson So Todd Beamer 25:59 8:26
136 Kenzie Pugh Fr Stayton 26:01 8:27
137 Zena Huynh Sr Cerritos 26:02 8:27
138 Cecilia Curiel Gar Fr North Salem 26:06 8:28
139 Jay Qasem Sr Auburn 26:08 8:29
140 Melissa Welch Sr R A Long 26:11 8:30
141 Lindsay Hunt Jr Naselle 26:12 8:30
142 Vanessa Sanders Jr Enumclaw 26:14 8:31
143 Hollie Mays Fr Baker 26:16 8:32
144 Payton Parshall Jr Hoquiam 26:17 8:32
145 Jessica Goulet Sr Hoquiam 26:17 8:32
146 Rachel Song So Walnut Grove 26:18 8:32
147 Isabella Bonagofski Fr Timberline 26:19 8:33
148 Kacie Powell Jr Aberdeen 26:20 8:33
149 Allyson Hayakawa Sr Cerritos 26:22 8:34
150 Emma Bennett Fr Ridgefield 26:25 8:35
151 Sophea Moore So Timberline 26:29 8:36
152 Katen Edwards So Sweet Home 26:31 8:37
153 Margaret Vanveen So Regis 26:31 8:37
154 Corrina Doucette Fr Stayton 26:32 8:37
155 Rachael Ruman So Dallas 26:34 8:38
156 Sally Bishop-smith Sr Ridgefield 26:35 8:38
157 Rachel Tracy Fr Woodland 26:35 8:38
158 Trinity Edmiston So Barlow 26:37 8:39
159 Nicole Kiffe So Three Rivers Christian 26:39 8:39
160 Vanessa Jones Jr Mountain View (OR) 26:50 8:43
161 Emily Mize Jr Crook County 27:01 8:46
162 Kaitlynn Marlin Jr Battle Ground 27:02 8:47
163 Jenn Simons Sr Cottage Grove 27:04 8:47
164 Kate Johns Sr Cottage Grove 27:05 8:48
165 Bernadette Shook Jr Regis 27:05 8:48
166 Grace Melbuer So Ridgefield 27:05 8:48
167 Lacey Cade Fr Stayton 27:05 8:48
168 Abby Frey Sr Kennedy 27:10 8:49
169 Casey Lawler Jr Eastlake 27:13 8:50
170 Busby Maria So Sequim 27:20 8:52
171 Annabelle Martin So Clatskanie 27:21 8:53
172 Hayley Rollins Jr Seaside 27:22 8:53
173 Shira Miller Jr Mountain View (OR) 27:23 8:53
174 Wa Wa Onsupha Nawa Jr Amity 27:27 8:55
175 Allison Ableidinger So Seton Catholic 27:28 8:55
176 Elena Schmidt Jr Meadowdale 27:28 8:55
177 Amanda Myrhow Fr Barlow 27:34 8:57
178 Chloe Brew Sr Eastlake 27:36 8:58
179 Lilly Boothe Fr Clatskanie 27:38 8:58
180 Madison Creech Jr Cascade 27:41 8:59
181 Mercedes Yango Jr Auburn 27:47 9:01
182 Margaret Hodson Fr Bend 28:00 9:05
183 Alia Bushaw Jr Todd Beamer 28:21 9:12
184 Angeline Elliott Fr Bend 28:24 9:13
185 Molly Kenyon Fr Salem Academy 28:27 9:14
186 Heavenly Willyard Sr La Pine 28:30 9:15
187 Chloe Miller Jr Mountain View (OR) 28:33 9:16
188 Emma Sexton Sr Cottage Grove 28:35 9:17
189 Kayla Brock So Enumclaw 28:35 9:17
190 Makenna Creech Jr Cascade 28:43 9:19
191 Johannha Ludwig So Kentridge 28:44 9:20
192 Daniela Sanchezlla Sr Auburn 28:47 9:21
193 Elizabeth Franklin Sr Kentridge 28:49 9:21
194 Alana Conley Fr Centralia 29:16 9:30
195 Olivia Puyleart Fr La Center 29:26 9:33
196 Summer Greene Jr Battle Ground 29:30 9:35
197 Silvia De La Torre Jr Lebanon 29:33 9:36
198 Shayna Lee Sr Eastlake 29:36 9:37
199 Katie Jossi Fr Salem Academy 29:47 9:40
200 Jayda Crawford So Bend 29:58 9:44
201 Sherly Lin So Salem Academy 30:00 9:44
202 Madysyn Williams Fr Enumclaw 30:02 9:45
203 Emily Blouin So Stevenson 30:04 9:46
204 Anika Chinchen Jr Bend 30:05 9:46
205 Mackenzie Vincent So Auburn 30:07 9:47
206 Kathleen Mai So Auburn 30:18 9:50
207 Micaela Byington So Timberline 30:20 9:51
208 Hannah Delamarter Jr Cascade 30:46 9:59
209 Gracie Gregarek Jr Auburn 30:49 10:00
210 Sakina Simpore So Auburn 30:59 10:04
211 Rachel Huff Jr Kentlake 31:00 10:04
212 Hayley Carroll Sr Cascade 31:05 10:06
213 Ysaline Vandevelde Sr Enumclaw 31:08 10:06
214 Sara Holland Fr Lebanon 31:13 10:08
215 Rylee Erwin Sr Centralia 31:52 10:21
216 Brianna Downs Sr Lebanon 31:56 10:22
217 Hanna Mcdonagh Fr Meadowdale 32:00 10:23
218 Makayla Benjamin Sr St Helens 32:19 10:30
219 Lydia Abuli Aluso So Todd Beamer 32:35 10:35
220 Peyton Nash Jr Hockinson 32:47 10:39
221 Jasmine Lopez So Crook County 32:55 10:41
222 Ellie Tomlinson Fr Mountain View (OR) 33:09 10:46
223 Peyton Miller Fr Mountain View (OR) 33:09 10:46
224 Frida Klaassen So Eastlake 33:12 10:47
225 Nicole Zheng Jr King's Way Christian 33:17 10:48
226 Margaret Lipinsky Jr Eastlake 33:26 10:51
227 Kinora Hayes So Ridgefield 33:37 10:55
228 Gisselle Paredes Jr North Salem 33:40 10:56
229 T'yana Moore So McNary 33:45 10:57
230 Emily Lindseth So Amity 33:50 10:59
231 Hall Augstin Fr Todd Beamer 34:28 11:11
232 Shana Sourish Sr Kentwood 34:51 11:19
233 Victoria Arnold Fr Corvallis 35:32 11:32
234 Quinlan Crowe So Sisters 35:45 11:36
235 Ashley Woody Fr Timberline 38:33 12:31
236 Tori Beatty Jr Naselle 38:57 12:39
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Abi Swain So North Salem 22:50 7:23
2 Heather Hanson Sr Anacortes 22:59 7:26
3 Allyson Peterson Fr Hockinson 23:19 7:33
4 Isabella Ayala Jr Lebanon 23:21 7:33
5 Livia Glascock Jr Shorecrest 24:02 7:47
6 Sophia Gamble Sr Shorecrest 24:07 7:48
7 Cadence Gunther West Point Grey 24:31 7:56
8 Sanjana Borle Jr Monta Vista 24:35 7:57 1/3 1/3 7/63
9 Roselynn Martin So La Center 24:45 8:01
10 Lillian Nelson So Columbia (White Salm 24:46 8:01
11 Michaela Lorenz So Bend 24:49 8:02
12 Lauren Ling Jr Monta Vista 24:49 8:02 2/3 2/3 2/51 25:56
(1:07)
25:56
(1:07)
25:56
(1:07)
Well done! (LY, LR, PR)
13 Kierrla Yates Jr R A Long 24:58 8:05
14 Dina Altuhov So Lebanon 25:05 8:07
15 Marika Jamtaas Sr Mountlake Terrace 25:12 8:09
16 Leah Kerbs Sr Auburn Riverside 25:13 8:10
17 Emma Haburn Jr North Salem 25:16 8:11
18 Anna Bursch Sr Enumclaw 25:18 8:11
19 Kendra Matson So Battle Ground 25:20 8:12
20 Annabelle Ust Jr Kentridge 25:21 8:12
21 Adyson Dyer Jr Hockinson 25:29 8:15
22 Anne Marie Covlin Fr Bend 25:33 8:16
23 Kennedy Randall Sr West Point Grey 25:37 8:17
24 Abby Orman Jr Hockinson 25:42 8:19
25 Cassie Macnab Fr Stevenson 25:44 8:20
26 Sandra Hart Sr Mountlake Terrace 25:50 8:22
27 Fiona Henry Fr Mountain View (OR) 25:52 8:22
28 Faith Cardenas Sr Aberdeen 25:56 8:24
29 Elida Ramsey Sr Mountain View (OR) 25:56 8:24
30 Emily Moore Fr Mountain View (OR) 26:00 8:25
31 Amy Hills Jr Sisters 26:06 8:27
32 Jessica Kieffer West Point Grey 26:07 8:27
33 Ronna Iverson Sr Shorecrest 26:08 8:27
34 Skyla Anderson Fr Stayton 26:09 8:28
35 Azaris Velazquez Sr Kennedy 26:10 8:28
36 Olivia Rothenstein Fr Eastlake 26:18 8:31
37 Cristin Brethower Fr Yamhill-Carlton 26:25 8:33
38 Azita Balsara Fr Eastlake 26:29 8:34
39 Shannon Rhodes Jr Shorecrest 26:29 8:34
40 Taylor Kopp Fr Hockinson 26:35 8:36
41 Olivia Dever So Corvallis 26:37 8:37
42 Jasmine Wong Sr Kentridge 26:44 8:39
43 Catherine Huynh So Decatur 26:45 8:39
44 Seley Nemish Sr Enumclaw 26:47 8:40
45 Alexandra Traffalis Fr Seton Catholic 26:48 8:40
46 Mia Gradecak So West Point Grey 26:50 8:41
47 Libbie Nash Sr Astoria 26:50 8:41
48 Sienna Smith Fr West Point Grey 26:51 8:41
49 Sophie Cameron So West Point Grey 26:52 8:42
50 Jessica Cuevas Fr Todd Beamer 26:58 8:44
51 Giovanna Rhoads Jr Columbia River 27:05 8:46
52 Brynna Rooklidge So Centralia 27:09 8:47
53 Kathy Perez Sr Astoria 27:10 8:48
54 Sierra Harris Jr La Center 27:11 8:48
55 Gwen Curin West Point Grey 27:12 8:48
56 Elizabeth Lewis Sr Barlow 27:16 8:49
57 Alex Carper So Ilwaco 27:21 8:51
58 Lindee Cutler So Mountlake Terrace 27:22 8:51
59 Jenny Hanson So Anacortes 27:23 8:52
60 Scout Gesuale Fr Bend 27:24 8:52
61 Carli Kemmer Fr Ilwaco 27:25 8:52
62 Stella Sobotkova Jr Cottage Grove 27:27 8:53
63 Alicia Cruz So Cerritos 27:29 8:54
64 Taylor Ramirez So Barlow 27:32 8:55
65 Jasmin Velasco So Ocosta 27:34 8:55
66 Natalie Pihulak Sr Clackamas 27:45 8:59
67 Olivia Iparraguirre Fr Clackamas 27:45 8:59
68 Audrey Kanooth So Battle Ground 27:46 8:59
69 Danielle Holland Fr Kentwood 27:47 8:59
70 Malina Marleau So Clackamas 27:49 9:00
71 Michelle Hart Sr Barlow 27:50 9:00
72 Daniella Cuevas So Kentwood 27:51 9:01
73 Isha Pema Jr Cerritos 27:51 9:01
74 Sarah Buckingham Jr Walnut Grove 27:53 9:01
75 Estella Sheldon So Ilwaco 27:55 9:02
76 Sofia Iparraguirre Sr Clackamas 27:58 9:03
77 Jayden Davis Fr Madras 27:59 9:03
78 Bethany Cox Sr Barlow 28:01 9:04
79 Macy Mckenny Fr Barlow 28:01 9:04
80 Jordan Pallai So West Point Grey 28:03 9:05
81 Piper Laymen Jr Enumclaw 28:03 9:05
82 Kira Kopcho Jr Auburn Riverside 28:07 9:06
83 Clarissa Traeger Jr Kennedy 28:16 9:09
84 Hannah Roddan Sr West Point Grey 28:19 9:10
85 Ariana Chevalier Fr Todd Beamer 28:19 9:10
86 Rosemaline Watley Jr North Salem 28:20 9:10
87 Darcy Pound Jr Barlow 28:24 9:11
88 Lindy Moxham Sr West Point Grey 28:26 9:12
89 Anushka Tandon Jr Monta Vista 28:26 9:12 3/3 3/3 12/36 Well done! (SBP)
90 Megan Black Sr Horizon Christian 28:27 9:12
91 Kaitlyn Waters So Baker 28:29 9:13
92 Valarie Hutchins Sr Rainier (OR) 28:34 9:15
93 Mikayla Thiel So Dallas 28:34 9:15
94 Mia Flores So River Ridge 28:35 9:15
95 Lindsey Bell Jr Columbia River 28:40 9:17
96 Samantha Taylor So Bend 28:44 9:18
97 Laura Geringer Jr Centralia 28:44 9:18
98 Emma Brooks Fr West Point Grey 28:45 9:18
99 Mckinzee Mode Jr Crook County 28:45 9:18
100 Grace Bengtson Fr Bend 28:46 9:19
101 Hannah Trotman Fr West Point Grey 28:47 9:19
102 Melody Hight So Dallas 28:50 9:20
103 Katherine Merrick So Bend 28:53 9:21
104 Janiece Moore Sr Molalla 28:55 9:21
105 Allison Ruth Sr Clackamas 28:57 9:22
106 Iris Diez Fr Sisters 28:59 9:23
107 Samantha Mendoza So Decatur 29:00 9:23
108 Emily Spain Jr Centennial 29:02 9:24
109 Casey Spencer Jr Centennial 29:06 9:25
110 Sierra Smith So Battle Ground 29:09 9:26
111 Jayden Rice So Baker 29:09 9:26
112 Ella Doane Fr River Ridge 29:17 9:29
113 Neve Ostry-young Sr West Point Grey 29:17 9:29
114 Molly Jaeger Sr Kennedy 29:23 9:31
115 Tashana Williams Sr Auburn Riverside 29:26 9:32
116 Madeleine Seifert Jr Bend 29:26 9:32
117 Gigi Paduano Jr Eastlake 29:29 9:32
118 Lillian Mcnabb Jr Bend 29:30 9:33
119 Allyson Pritchard Fr Astoria 29:32 9:33
120 Clara Schmidt Fr Meadowdale 29:35 9:34
121 Abby Dalton Sr Crook County 29:35 9:34
122 Skylar Wilkins Fr Sisters 29:36 9:35
123 Esmeralda Martinez Sr Lebanon 29:40 9:36
124 Elsa Wong Jr Kentridge 29:41 9:36
125 Alejandra Gonzales Jr North Salem 29:41 9:36
126 Tawnee Craig Jr Centralia 29:49 9:39
127 Ana Rojas Jr Seaside 29:50 9:39
128 Sydney Clark So Seton Catholic 29:55 9:41
129 Ariel Griffith So Ridgefield 30:00 9:43
130 Jianna Norris Fr Bend 30:04 9:44
131 Hannah Kienle Sr Barlow 30:05 9:44
132 Kellie Nguyen Fr Ridgefield 30:07 9:45
133 Lauren Kersavage Sr Columbia River 30:07 9:45
134 Jocelyn Benitez So Todd Beamer 30:08 9:45
135 Tia Mack Fr River Ridge 30:09 9:45
136 Bethany Bibler Sr Salem Academy 30:12 9:46
137 Maya Foster-wexler Sr Bend 30:19 9:49
138 Phoenix Spengler Jr Kentridge 30:29 9:52
139 Fortune Aknin So West Point Grey 30:31 9:53
140 Erin Brooks Sr West Point Grey 30:36 9:54
141 Raina Manzano So Kentridge 30:36 9:54
142 Aria Mays Fr Lebanon 30:42 9:56
143 Jessica German Fr Sequim 30:43 9:56
144 Sierra Stillwell Jr Todd Beamer 30:44 9:57
145 Annie Greene Fr Amity 30:44 9:57
146 Hannah Dozhier So Crook County 30:45 9:57
147 Sara Packard Fr Ocosta 30:50 9:59
148 Alex Sauceda So Kentlake 30:50 9:59
149 Nicole Cuevas Andr Fr Bend 30:51 9:59
150 Madison Marko Jr Kentlake 30:51 9:59
151 Emma Frazeur Fr Stayton 30:52 9:59
152 Alyssa Cudd Fr Stayton 30:52 9:59
153 Hillary Barley Fr St Helens 30:59 10:02
154 Jenavieve Cabasan Sr Auburn Riverside 31:00 10:02
155 Quetzalli Rodriguez So Kentridge 31:01 10:02
156 Cienna Ciampi-hicks Jr Cascade 31:02 10:03
157 Maricella King So Todd Beamer 31:05 10:04
158 Katherine (jia) Kim Jr Cerritos 31:06 10:04
159 Leeza Brown Fr Elma 31:29 10:11
160 Hannah Porter Jr Centralia 31:31 10:12
161 Josslyn Fraser Jr Columbia River 31:33 10:13
162 Sofia Boone Jr Bend 31:36 10:14
163 Olivia Watkins Fr West Point Grey 31:38 10:14
164 Rachel Luther Sr Columbia (White Salm 31:43 10:16
165 Shae Johnson Fr Salem Academy 31:49 10:18
166 Kari Lewis Fr Columbia (White Salm 31:54 10:19
167 Luciana Paventy Fr Corvallis 31:54 10:19
168 Annika Mccarty Fr Woodland 32:01 10:22
169 Cameron Elliott Jr Mountain View (OR) 32:03 10:22
170 Josephine Adams Sr West Point Grey 32:06 10:23
171 Alexandria Charlier Jr Rainier (OR) 32:08 10:24
172 Savannah Davis Sr Cottage Grove 32:08 10:24
173 Rhea Florez Fr Cottage Grove 32:08 10:24
174 Jessica Mitchell Fr Kentlake 32:08 10:24
175 Jennifer Cole Fr Hoquiam 32:11 10:25
176 Allie Gifford Jr Cottage Grove 32:11 10:25
177 Daniela Reyes So Battle Ground 32:21 10:28
178 Emily Chang Fr Clackamas 32:26 10:30
179 Emily Silva So Sequim 32:27 10:30
180 Mya Sheakley Fr Clackamas 32:31 10:31
181 Bergen Bueker So Bend 32:35 10:33
182 Nevada Paris So Decatur 32:36 10:33
183 Theresa Mai Jr Auburn 32:37 10:33
184 Alyssa Orr Jr Bend 32:37 10:33
185 Grace Halferty Sr Bend 32:38 10:34
186 Bella Shaffer So Eastlake 32:39 10:34
187 Morgan Collings So Auburn 32:44 10:36
188 Manmeet Kaur Jr Auburn 32:45 10:36
189 Hannah Oliver So Bend 32:47 10:37
190 Bella Haupt Jr Shorecrest 32:52 10:38
191 Emma Lewis Jr Ridgefield 32:53 10:39
192 Monique Williams Fr Battle Ground 32:56 10:39
193 Lea Jackson So Seattle Christian 33:00 10:41
194 Katie Laface So Walnut Grove 33:11 10:44
195 Mollie Mcdonald Fr West Point Grey 33:13 10:45
196 Clarissa Haselwood Fr Decatur 33:15 10:46
197 Natalie Scott Fr Timberline 33:26 10:49
198 Savannah Lee Sr Columbia River 33:32 10:51
199 Johanna Zilla So River Ridge 33:36 10:52
200 Emma Squires Fr Lebanon 33:40 10:54
201 Brynn Wronkowski Fr R A Long 33:47 10:56
202 Kristina Nemckova Jr Decatur 33:48 10:56
203 Maggie Remy Jr Cascade 33:58 11:00
204 Briana Stamper Sr Kentwood 34:01 11:01
205 Samantha Smith So Stevenson 34:05 11:02
206 Brielle Choquer So Battle Ground 34:05 11:02
207 Laura Nagel Jr Rainier (OR) 34:25 11:08
208 Bailey Crape Sr Rainier (OR) 34:40 11:13
209 Sierra Coleman Fr Kentwood 34:52 11:17
210 Mailee Fields Jr Decatur 34:59 11:19
211 Emma Boucher So Battle Ground 35:33 11:30
212 Martha Schwarz So Bend 36:03 11:40
213 Jayda Maura Fr Crook County 36:03 11:40
214 Natalie Mcmahan Sr Barlow 36:04 11:40
215 Lily Hackbart Fr Mountain View (OR) 36:05 11:41
216 Sophia Ahmed Jr Timberline 36:08 11:42
217 Jayden Darrington Fr Dallas 36:24 11:47
218 Annika Goff Fr Mountain View (OR) 37:24 12:06
219 Kadence Goertzen West Point Grey 37:29 12:08
220 Joshlyn Edmiston Jr Barlow 37:49 12:14
221 Ryan Fisher Fr Eastlake 37:56 12:17
222 Jocene Tufti Jr Madras 38:54 12:35
223 Celia Ryan Fr Eastlake 38:55 12:36
224 Sierra Abbott Jr Bend 39:23 12:45
225 Charley Elliott Jr Bend 39:24 12:45
226 Jessie Pozzi Fr Ridgefield 39:47 12:52
227 Grace Hildebrand Sr Barlow 41:08 13:19
228 Kyanna Stauder So Mountain View (OR) 41:08 13:19
229 Kyla Sparks So Mountain View (OR) 50:58 16:30
230 Hailey Morrison Jr Kentlake 51:38 16:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kaylin Cantu Sr Kennedy 22:59 7:25
2 Kelsey Swenson Jr Mountain View (OR) 23:12 7:29
3 Hunter Storm Sr Enumclaw 23:58 7:44
4 Alexa Hayes Sr Clackamas 24:16 7:50
5 Lauren Block Jr Shorecrest 24:17 7:50
6 Hannah Mason Sr Lebanon 24:23 7:52
7 Zoey Bailey Jr Corvallis 24:32 7:55
8 Carrington Fastelin Jr Bend 24:42 7:58
9 Madison Willhoft Sr North Salem 24:48 8:00
10 Alejandra Lopez Jr Kennedy 24:52 8:01
11 Allie Wilber Fr Bend 24:59 8:04
12 Sophie Long Fr Astoria 25:00 8:04
13 Dagny Donohue Sr Bend 25:09 8:07
14 Haley Blair Sr Columbia (White Salm 25:09 8:07
15 Sarah Feng Jr Monta Vista 25:12 8:08 1/4 1/4 12/62
16 Payton Roberson Jr Enumclaw 25:12 8:08
17 Grace Chalk Jr Walnut Grove 25:20 8:10
18 Sage Gibson Jr Seattle Christian 25:31 8:14
19 Caroline Sherwood So Bend 25:35 8:15
20 Natalie Cornwall Jr Timberline 25:39 8:16
21 Brooklyn James Sr Clackamas 25:45 8:18
22 Faith Lopez So Bend 25:47 8:19
23 Regina Guest Fr Eastlake 25:49 8:20
24 Sydnee Dyer Fr Seton Catholic 25:59 8:23
25 Sophia Riccardi Sr Anacortes 26:03 8:24
26 Amy Workman Jr Lebanon 26:09 8:26
27 Andie Whitlow Sr Yamhill-Carlton 26:10 8:26
28 Joan Park Sr Mountlake Terrace 26:12 8:27
29 Jane Kuebrich So Ridgefield 26:16 8:28
30 Emma Beaver Jr Bend 26:19 8:29
31 Bethany Whitten Sr La Center 26:27 8:32
32 Cecilia Coca-aitken So Clackamas 26:28 8:32
33 Emily Graham Jr La Center 26:29 8:33
34 Meagan Williams Sr Mountlake Terrace 26:30 8:33
35 Anjali Thontakudi Jr Monta Vista 26:37 8:35 2/4 2/4 8/56
36 Hailey Figueras Sr Ridgefield 26:42 8:37
37 Jasmin Muneton Fr Auburn Riverside 26:46 8:38
38 Tate Ricker Jr Sisters 26:56 8:41
39 Makayla Erickson Jr Centralia 26:58 8:42
40 Alexis Crowl Sr River Ridge 27:02 8:43
41 Ella Cole Jr Sisters 27:04 8:44
42 Emma Rolfson So Walnut Grove 27:11 8:46
43 Julia Zora Jr Hockinson 27:14 8:47
44 Heather Desrosier Sr Shorecrest 27:22 8:50
45 Natasha Puzon So Enumclaw 27:24 8:50
46 Brooke Cummings So Mountain View (OR) 27:36 8:54
47 Janessa Teachout So Barlow 27:38 8:55
48 Cheyenne Trainer Jr St Helens 27:39 8:55
49 Abigail Groncki Fr Astoria 27:41 8:56
50 Anna Brinton Sr Battle Ground 27:50 8:59
51 Lisa Safley Fr Todd Beamer 27:53 9:00
52 Rachel Pollard So Corvallis 27:54 9:00
53 Anastacia Kakorin Sr Columbia River 27:56 9:01
54 Catryce Thompson Sr Kentwood 27:58 9:01
55 Sarah Davis Sr Auburn Riverside 28:00 9:02
56 Corah Downing Fr Baker 28:02 9:03
57 Laura Sato Sr Cerritos 28:05 9:04
58 Cassidy Cardle So Walnut Grove 28:08 9:05
59 Sarah Kenyon Jr Salem Academy 28:12 9:06
60 Julia Johns Sr Kentridge 28:15 9:07
61 Dana Romero Jr North Salem 28:18 9:08
62 Annie Mccolgan So Bend 28:22 9:09
63 Kate Gomes So Yamhill-Carlton 28:22 9:09
64 Madeline Mcclellan Sr Battle Ground 28:23 9:09
65 Abby Beckstead Fr Eastlake 28:32 9:12
66 Shea Bolton Sr Black Hills 28:32 9:12
67 Natalie Biddix Sr Woodland 28:39 9:15
68 Mckenna Flanagan Sr Woodland 28:40 9:15
69 Reyna Terrazas Fr McNary 28:44 9:16
70 Hanna Dyer Jr Columbia River 28:44 9:16
71 Julie Fergus Sr Columbia River 28:45 9:16
72 Emily Odom So Todd Beamer 28:49 9:18
73 Sevada Barron Fr Stevenson 28:52 9:19
74 Kelsey Childress So Molalla 28:54 9:19
75 Rivers Gross Jr Bend 28:59 9:21
76 Meg Kassebaum Sr Kentridge 29:00 9:21
77 Savanna Woody Fr King's Way Christian 29:00 9:21
78 Julissa Escobedo Sr North Salem 29:04 9:23
79 Aaliyah Fitzke Jr North Salem 29:09 9:24
80 Madi Frampton Sr Black Hills 29:16 9:26
81 Elizabeth Aldama Sr North Salem 29:20 9:28
82 Claire Casperson Fr Auburn 29:26 9:30
83 Katherine Johnson Jr Auburn 29:28 9:30
84 Hannah Sutherland Fr Salem Academy 29:29 9:31
85 Arushi Agastwar Fr Monta Vista 29:29 9:31 3/4 3/4 7/43
86 Lauren Park Jr Cerritos 29:30 9:31
87 Eleonor Alba Jr Amity 29:30 9:31
88 Brianna Katsuda Sr Cerritos 29:31 9:31
89 Maggie Ramos Fr Crook County 29:32 9:32
90 Jessica Mitchell So Stayton 29:32 9:32
91 Bridget Spencer So Stayton 29:33 9:32
92 Maddie Mchone Jr Centennial 29:34 9:32
93 Iris Stein Fr Columbia (White Salm 29:34 9:32
94 Alex Puzon Sr Enumclaw 29:35 9:33
95 Vanessa Garcia Sr Centennial 29:35 9:33
96 Grace Tesch So Anacortes 29:36 9:33
97 Ashley Hunter Jr Ridgefield 29:43 9:35
98 Elena Carrion Sr Seton Catholic 29:43 9:35
99 Amy Kraemer Sr Amity 29:44 9:35
100 Ashley Brannan So Stevenson 29:45 9:36
101 Tara Suter Jr Eastlake 29:46 9:36
102 Natalie Hakim So Shorecrest 29:49 9:37
103 Avishi Agastwar Fr Monta Vista 29:51 9:38 4/4 4/4 4/23
104 Lauren Kaiser So Woodland 29:53 9:38
105 Marlee Roberts Jr Yamhill-Carlton 29:59 9:40
106 Wendy Kalebu So Auburn Riverside 30:01 9:41
107 Bekah Rocak Jr Dallas 30:02 9:41
108 Jessy Hart Fr Sweet Home 30:04 9:42
109 Zoe James So Sweet Home 30:06 9:43
110 Taskca Benjamin Sr St Helens 30:10 9:44
111 Nicole Foster Jr Eastlake 30:21 9:47
112 Maya Dailer So Meadowdale 30:21 9:47
113 Megan Koblegarde Fr Bend 30:22 9:48
114 Kayli Robles Sr Timberline 30:23 9:48
115 Magdalena Wood-ric Jr Centralia 30:23 9:48
116 Nadia Witt So Cottage Grove 30:24 9:48
117 Emma Halford Fr Auburn Riverside 30:24 9:48
118 Ellie Lynch Fr Meadowdale 30:25 9:49
119 Allyson Thomas So Crook County 30:31 9:51
120 Josephine Bennett So Walnut Grove 30:31 9:51
121 Sydney Crawford So Rainier (OR) 30:32 9:51
122 Simranjeet Sidhu Sr Kentwood 30:33 9:51
123 Dylan Most Fr Ocosta 30:37 9:53
124 Hannah Wilhelms So Clackamas 30:37 9:53
125 Aly Judge So Auburn Riverside 30:54 9:58
126 Kiara Dailer Sr Meadowdale 30:57 9:59
127 Payton Van Denbosch So Auburn Riverside 30:59 10:00
128 Lisa Wong Fr Kentridge 31:01 10:00
129 Sabella Alfaro Jr McNary 31:06 10:02
130 Salena Botts Fr Baker 31:07 10:02
131 Maliah Russell Sr Cascade 31:09 10:03
132 Viola Stark So Corvallis 31:10 10:03
133 Katelyn Junker So Seton Catholic 31:10 10:03
134 Jordan Taylor Fr Bend 31:12 10:04
135 Kenzie Parsons Jr Cottage Grove 31:14 10:05
136 Athena Peterson So Bend 31:18 10:06
137 Eliza Jacobson Sr Mountain View (OR) 31:20 10:06
138 Margaret Zilla Jr River Ridge 31:24 10:08
139 Tate-madison Bell Sr Centralia 31:28 10:09
140 Alexandria Sanford So Kentwood 31:33 10:11
141 Payton Jones So Baker 31:35 10:11
142 Nisa Mendoza So Ilwaco 31:37 10:12
143 Caitlin Wheeler So Bend 31:44 10:14
144 Leslie Chacon-romero So Cottage Grove 31:44 10:14
145 Jissel Alvarado Fr Todd Beamer 31:50 10:16
146 Savannah Lutz So Hoquiam 31:55 10:18
147 Valerie Roloff Fr Hoquiam 31:56 10:18
148 Jessica Vazquez Sr Auburn 31:57 10:18
149 Sydney Kadin So Stayton 32:07 10:22
150 Duyen Barr So McNary 32:11 10:23
151 Katheryn Simonson Fr Clackamas 32:12 10:23
152 Melia Eacker Jr Centralia 32:14 10:24
153 Gabriella Boros Jr Clackamas 32:16 10:25
154 Cailyn Riordan So Stayton 32:20 10:26
155 Natasha Duncan Jr Timberline 32:22 10:26
156 Morgan Dehaven Jr Yamhill-Carlton 32:23 10:27
157 Mckenna Long So Astoria 32:24 10:27
158 Chloe Knox So Auburn Riverside 32:25 10:27
159 Mia Thompson Jr Bend 32:25 10:27
160 Makayla Long Jr McNary 32:26 10:28
161 Lizbeth Zarate-her So Cottage Grove 32:27 10:28
162 Emma Loyd Fr Mountain View (OR) 32:28 10:28
163 Shella May Crafton Fr Mountain View (OR) 32:28 10:28
164 Jenae Mapes So Crook County 32:29 10:29
165 Emily Paris Fr Auburn Riverside 32:30 10:29
166 Kate Wardwell Fr Clackamas 32:31 10:29
167 Ruby Dayton Fr Clackamas 32:31 10:29
168 Olivia Brown Fr Barlow 32:34 10:30
169 Reanna Maroon Fr Barlow 32:34 10:30
170 Madison Collins So Barlow 32:35 10:31
171 Alexis Dow So Barlow 32:35 10:31
172 Dominique Bittner So Ilwaco 32:36 10:31
173 Aine Hoban Jr Bend 32:37 10:31
174 Mallory Roberts Sr Mountain View (OR) 32:39 10:32
175 Makenna John Jr Columbia River 32:45 10:34
176 Macy Farrara So Clackamas 32:48 10:35
177 Erica Fang So Walnut Grove 32:53 10:36
178 Grace Goode Fr Ridgefield 32:56 10:37
179 Emily Vetter Jr Cascade 33:10 10:42
180 Adriane Bergerson Jr Cascade 33:11 10:42
181 Emma Smith Sr Bend 33:19 10:45
182 Laura Oppedisano Sr Dallas 33:22 10:46
183 Allison Abel Dallas 33:33 10:49
184 Paige Dasher Sr Decatur 33:45 10:53
185 Mercy Johnson Jr Aberdeen 33:50 10:55
186 Lillian Loranger Jr Decatur 33:53 10:56
187 Emma Smithline Fr Ridgefield 34:13 11:02
188 Anya Katz Sr Mountain View (OR) 34:16 11:03
189 Sarah Sonnenburg Sr St Helens 34:18 11:04
190 Holly Martin Jr North Salem 34:26 11:06
191 Danya Matson Jr Battle Ground 34:26 11:06
192 Whitney Lopez So Kennedy 34:28 11:07
193 Paige Holman Sr Shorecrest 34:31 11:08
194 Lilianna Guerrero Sr North Salem 34:38 11:10
195 Hayden Williamson Jr Battle Ground 35:01 11:18
196 Miranda Allen Fr R A Long 35:05 11:19
197 Kira Newman Fr Ridgefield 35:11 11:21
198 Paige York Jr Battle Ground 35:14 11:22
199 Lauren Rice Sr Rainier (OR) 35:16 11:23
200 Kaela Kikawa Fr Ridgefield 35:17 11:23
201 Shania Nunez Jr North Salem 35:18 11:23
202 J'lyn Davies Fr Ridgefield 35:18 11:23
203 Alyssa Scott-york So Hoquiam 35:22 11:25
204 Linsey Mcinelly Sr Auburn Riverside 35:23 11:25
205 Ireri Serrano Fr Decatur 35:24 11:25
206 Olivia Quijano Jr North Salem 35:24 11:25
207 Ashlyn Coyle Jr Ridgefield 35:54 11:35
208 Emma Hazenberg So Decatur 36:01 11:37
209 Trew Farnworth Sr Bend 36:39 11:49
210 Jordyn Taft Fr Ilwaco 36:41 11:50
211 Telicia Busby Sr Sequim 37:28 12:05
212 Kayla Chambers Sr Black Hills 37:31 12:06
213 Rhiann Black Fr Columbia (White Salm 37:43 12:10
214 Lucy Toney Fr Ocosta 37:51 12:13
215 Iya Iraqi Fr Walnut Grove 38:33 12:26
216 Delaney Browne Sr Shorecrest 38:51 12:32
217 Isabel Carleton Fr R A Long 38:56 12:34
218 Faith Dowler Jr Mountain View (OR) 38:59 12:35
219 Abigail Bannon Sr Columbia River 39:15 12:40
220 Regan Zielinski So Rainier (OR) 39:50 12:51
221 Zoe Carlson-morrow So Baker 39:54 12:52
222 Vivienne Hodac So Decatur 40:25 13:02
223 Vasilisa Tyurina So Decatur 40:26 13:03
224 Amy Mitchell Sr Kentlake 40:26 13:03
225 Emily Toycen Sr Kentlake 40:27 13:03
226 Kelsey Ballard Fr Kentlake 40:27 13:03
227 Jadyn Foree Fr Kentlake 40:27 13:03
228 Justina Woo Sr Kentlake 40:27 13:03
229 Kendall Johnson So Kentlake 40:28 13:03
230 Brittney Olson Jr Kentlake 40:28 13:03
231 Krista Matuska So Kentlake 40:28 13:03
232 Zakharoff Nicole So Kentlake 40:28 13:03
233 Morgan Gurican So Decatur 41:02 13:14
234 Tyler Beecroft So Mountain View (OR) 44:22 14:19
235 Audrey Breitengross Fr Ridgefield 45:52 14:48
236 Cedar Jarvis Sr Shorecrest 46:01 14:51
237 Cloe Bellamy Jr Ridgefield 46:02 14:51
238 Lyndee Walker Jr Crook County 46:24 14:58
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.