Maria Carrillo Results from the Viking Opener at Spring Lake Park on 9/15/18

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Cheek, Misha Fr Fr 11:25.7 5:43 2 9/115 2/4 2/16 1/32 14:49
(3:23,22.8)
Way to GO! (SBP, DPR)
Cooper, Patrick So So 12:09.4 6:05 2 50/115 3/5 7/16 9/25 12:47
(0:38,4.9)
12:47
(0:38,4.9)
12:47
(0:38,4.9)
12:47
(0:38,4.9)
Way to GO! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Field, Logan So So 11:46.7 5:53 2 30/115 1/5 3/16 17/34 12:39
(0:52,6.9)
12:39
(0:52,6.9)
12:39
(0:52,6.9)
12:39
(0:52,6.9)
Way to GO! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Gaspar, Caleb So Open 12:43.7 6:22 2 13/141 1/3 11/16 9/18 13:40
(0:56,6.9)
Way to GO! (SBP, DPR)
Hickerson, Cameron Jr Jr 13:31.1 6:46 2 74/102 4/4 16/16 9/12 13:43
(0:12,1.4)
13:43
(0:12,1.4)
13:43
(0:12,1.4)
13:43
(0:12,1.4)
Way to GO! (LY, LR, PR, DPR)
Hirth, Kyle So So 11:59.6 6:00 2 40/115 2/5 5/16 12/29 12:24
(0:24,3.3)
12:24
(0:24,3.3)
12:24
(0:24,3.3)
12:24
(0:24,3.3)
Way to GO! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Lindemann, Bryce So So 12:10.5 6:05 2 53/115 4/5 8/16 5/18 12:17
(0:07,0.9)
12:17
(0:07,0.9)
12:17
(0:07,0.9)
12:17
(0:07,0.9)
Way to GO! (LY, LR, PR, DPR)
Mandeville, Chilo Jr Jr 12:21.7 6:11 2 50/102 2/4 9/16 11/28 12:09 12:09 12:09 12:09 Way to GO! (SBP, DSR)
Mathiesen, Andrew So So 13:16.7 6:38 2 92/115 5/5 14/16 6/9 Way to GO! (SBP)
McCorquodale, Adam Fr Fr 11:17.1 5:39 2 7/115 1/4 1/16 7/35 12:06
(0:49,6.7)
Way to GO! (SBP, DPR)
Moeller, Michael Jr Open 13:22.5 6:41 2 36/141 3/3 15/16 7/14 Way to GO! (SBP)
Moessing, Daniel Fr Open 13:13.2 6:37 2 27/141 2/3 13/16 8/15 13:25
(0:11,1.4)
Way to GO! (DPR)
Page, Jason Fr Fr 12:03 6:02 2 20/115 3/4 6/16 2/23 12:23
(0:20,2.7)
Way to GO! (DPR)
Singleton, Tristan Jr Jr 11:53 5:57 2 39/102 1/4 4/16 21/35 11:30 11:30 11:30 11:30 Way to GO! (DSR)
Smith, Carson Fr Fr 12:57.1 6:29 2 53/115 4/4 12/16 4/17 Way to GO! (SBP)
Turley, Benjamin Jr Jr 12:34.1 6:17 2 63/102 3/4 10/16 11/21 12:51
(0:17,2.2)
12:51
(0:17,2.2)
12:51
(0:17,2.2)
Way to GO! (LR, PR, DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
So 1st 5 6/9 61:23
1:30
2 6:08 5:53 6:38 121 5:30 60:47 60:47 60:47 Logan Field (14), Kyle Hirth (18), Patrick Cooper (24), Bryce Lindemann (26), Andrew Mathiesen (39)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Godebo Chapman So West Campus 10:19 5:09
2 Jack Vanden Heuval So Healdsburg 10:25.6 5:13
3 Brady English So Rincon Valley Christian 10:26.6 5:13
4 Owen Hite So Casa Grande 10:29.3 5:15
5 Collin Stockwell So Fortuna 10:33.1 5:17
6 William Hite So Casa Grande 10:33.4 5:17
7 Simon Peterson So Rincon Valley Christian 10:40.1 5:20
8 Andrew McKamey So Santa Rosa 10:42.5 5:21
9 Prithu Kachare So Foothill (Pleasanton) 10:44 5:22
10 Nolan Hosbein So Casa Grande 10:49.5 5:25
11 West Wood So McKinleyville 10:58.5 5:29
12 Arjun Subramanian So Foothill (Pleasanton) 11:00.9 5:30
13 Steven Grams So Santa Rosa 11:02.3 5:31
14 Isaac Rascon So Middletown 11:04.7 5:32
15 Milo Chung So Lick Wilmerding 11:18.9 5:39
16 Tobias Taylor So Castro Valley 11:21.7 5:41
17 David Acuna So Napa 11:21.9 5:41
18 Aaron Beaube So Casa Grande 11:22.6 5:41
19 Sean Burke So San Marin 11:23.9 5:42
20 Adam Spitzler So Lick Wilmerding 11:26.6 5:43
21 Collin Mortimer So Piedmont 11:29.9 5:45
22 Adam Burkes So Northgate 11:31.6 5:46
23 Dante Benedetti So Rincon Valley Christian 11:32.8 5:46
24 Faris Delgado So Santa Rosa 11:36 5:48
25 Peter Trebilcock So Healdsburg 11:38.3 5:49
26 Jake Dietlin So Casa Grande 11:40.7 5:50
27 Jilberto Reyes So Piner 11:44 5:52
28 Gavin Horne So Piedmont 11:44.3 5:52
29 Brett Watson So Northgate 11:44.9 5:52
30 Logan Field So Maria Carrillo 11:46.7 5:53 1/5 3/16 17/34 12:39
(0:52)
12:39
(0:52)
12:39
(0:52)
Way to GO! (LY, LR, PR, SBP)
31 Alex Juarez Aragon So Petaluma 11:51 5:56
32 Hayden Dalsing So Montgomery 11:53.1 5:57
33 Joshua Villanueva So Castro Valley 11:54.9 5:57
34 Bo Cox So Fortuna 11:55 5:58
35 Maximus Rojas So Castro Valley 11:55.2 5:58
36 Luke Fuette So Sonoma Academy 11:55.8 5:58
37 Ruairi Dwyer So Foothill (Pleasanton) 11:56 5:58
38 Hunter Phillips So Deer Valley 11:56.6 5:58
39 Roman Gaspar So Piner 11:56.9 5:58
40 Kyle Hirth So Maria Carrillo 11:59.6 6:00 2/5 5/16 12/29 12:24
(0:24)
12:24
(0:24)
12:24
(0:24)
Way to GO! (LY, LR, PR, SBP)
41 Nick Wilsey So Lick Wilmerding 12:00 6:00
42 David Kvamme So Windsor 12:00.8 6:00
43 Rowen Connelly So Piedmont 12:01 6:01
44 Ryan Flanagin So Foothill (Pleasanton) 12:02.3 6:01
45 Nathan Ledesma So Northgate 12:03.6 6:02
46 Mario Prado So Cardinal Newman 12:05.9 6:03
47 Sebastian Herbst So Montgomery 12:07.4 6:04
48 Max Gallo So Cardinal Newman 12:07.6 6:04
49 Kenji Abe-Bindeman So Piedmont 12:09.2 6:05
50 Patrick Cooper So Maria Carrillo 12:09.4 6:05 3/5 7/16 9/25 12:47
(0:38)
12:47
(0:38)
12:47
(0:38)
Way to GO! (LY, LR, PR, SBP)
51 Rowan Campbell-Voss So Analy 12:10.4 6:05
52 Nathan Zheng So Castro Valley 12:10.4 6:05
53 Bryce Lindemann So Maria Carrillo 12:10.5 6:05 4/5 8/16 5/18 12:17
(0:07)
12:17
(0:07)
12:17
(0:07)
Way to GO! (LY, LR, PR)
54 Ben Smyers So Alhambra 12:11.2 6:06
55 Billy Skinner So Alhambra 12:17 6:09
56 Mateo Hernandez So Santa Rosa 12:18.6 6:09
57 Tyler Lam So Deer Valley 12:19.9 6:10
58 Daniel Healy So Napa 12:23.1 6:12
59 Ryan McCauley So Alhambra 12:24.1 6:12
60 Oscar Wilmerding So Lick Wilmerding 12:24.5 6:12
61 Emmanuel Anjeh So Analy 12:29.2 6:15
62 Jonathan Duong So West Campus 12:29.6 6:15
63 Luca Lawson So Lick Wilmerding 12:30.2 6:15
64 Travis Pace So Technology 12:30.6 6:15
65 Ethan Pesch So Eureka 12:33.2 6:17
66 Ethan Ngo So Castro Valley 12:36.1 6:18
67 Diego Gonzales So Eureka 12:36.5 6:18
68 Nikolas Brandt So Analy 12:37.1 6:19
69 Dylan Dewall So Ukiah 12:37.1 6:19
70 Filemon Sanchez So Middletown 12:40.2 6:20
71 Isaiah Diaz So Middletown 12:41.5 6:21
72 Zachary Engler So Petaluma 12:42.4 6:21
73 Nathan Beck So Windsor 12:43.9 6:22
74 Leon Bamberger So Northgate 12:44.2 6:22
75 Kellen Doggett So Northgate 12:44.5 6:22
76 Ben Kvamme So Windsor 12:45.6 6:23
77 Alan Ramirez Ricardo So Windsor 12:46.8 6:23
78 Lorenzo Diaz So Ukiah 12:48.5 6:24
79 Karl Guhl So Novato 12:49.7 6:25
80 Walker Raugewitz So Ukiah 12:52.8 6:26
81 Silvio Salmeron So Eureka 12:53.7 6:27
82 Irwin Lopez So Roseland University Prep 12:54.4 6:27
83 Michael Leggett So Ukiah 12:55 6:28
84 Collin Elliott So Analy 12:56.4 6:28
85 Caleb Mucho So Ukiah 12:56.4 6:28
86 Joseph Ducker So Novato 13:00 6:30
87 Dillon Kiernan So Montgomery 13:08.1 6:34
88 Soujit Ing So Technology 13:12.7 6:36
89 Victor Mendoza So Piner 13:13.6 6:37
90 August Abercrombie So Petaluma 13:15.1 6:38
91 Luke Venezia So San Marin 13:16.4 6:38
92 Andrew Mathiesen So Maria Carrillo 13:16.7 6:38 5/5 14/16 6/9 Way to GO! (SBP)
93 John Barrett So Technology 13:18.7 6:39
94 Calvin Nguyen So Cardinal Newman 13:25.3 6:43
95 Spencer Page So Santa Rosa 13:30.8 6:45
96 Grant Hurd So Montgomery 13:32.7 6:46
97 Christian Rauch So Cardinal Newman 13:34.4 6:47
98 Tan Luong So Montgomery 13:52.5 6:56
99 Jacob Cibrian So El Molino 13:52.7 6:56
100 Henry Waterman So Healdsburg 13:59.6 7:00
101 Brian Martinez So San Lorenzo 14:05.4 7:03
102 Dustin Davis So San Marin 14:12 7:06
103 Diego Acosta So Rancho Cotate 14:29.2 7:15
104 Matthew McDonald So Novato 14:30.3 7:15
105 Luis Angulo So San Lorenzo 14:30.9 7:15
106 Kevin Nance So Middletown 14:31.2 7:16
107 Tyler Lalli So Piner 14:37.3 7:19
108 Sam Williamson So Napa 14:38.1 7:19
109 Ajani Patillo So Deer Valley 16:00.9 8:00
110 Adam Siri So Deer Valley 16:07.3 8:04
111 Jacob Weiss So Cardinal Newman 16:24.5 8:12
112 Aiden Bozeman So Healdsburg 16:46.6 8:23
113 Paul Leoni So Petaluma 17:24.6 8:42
114 Remy Cottrell So Willits 20:17.5 10:09
115 Erik Perez So Roseland University Prep 21:02 10:31
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Casa Grande
1-1-1-1-1
Gap: 1:11
54:56
10:59
5:30
27 Owen Hite
So
10:29
5:15
1
William Hite
So
10:33
5:17
2
Nolan Hosbein
So
10:50
5:25
4
Aaron Beaube
So
11:23
5:41
8
Jake Dietlin
So
11:41
5:50
12








2 Santa Rosa
2-2-2-2-2
Gap: 2:48
59:10
11:50
5:55
87 Andrew McKamey
So
10:43
5:21
3
Steven Grams
So
11:02
5:31
5
Faris Delgado
So
11:36
5:48
11
Mateo Hernandez
So
12:19
6:09
27
Spencer Page
So
13:31
6:45
41








3 Lick Wilmerding
3-3-3-3-3
Gap: 1:11
59:40
11:56
5:58
91 Milo Chung
So
11:19
5:39
6
Adam Spitzler
So
11:27
5:43
9
Nick Wilsey
So
12:00
6:00
19
Oscar Wilmerding
So
12:25
6:12
28
Luca Lawson
So
12:30
6:15
29








4 Castro Valley
4-4-4-4-4
Gap: 1:14
59:58
12:00
6:00
95 Tobias Taylor
So
11:22
5:41
7
Joshua Villanueva
So
11:55
5:57
16
Maximus Rojas
So
11:55
5:58
17
Nathan Zheng
So
12:10
6:05
25
Ethan Ngo
So
12:36
6:18
30








5 Northgate
5-4-5-5-5
Gap: 1:13
60:49
12:10
6:05
108 Adam Burkes
So
11:32
5:46
10
Brett Watson
So
11:45
5:52
13
Nathan Ledesma
So
12:04
6:02
20
Leon Bamberger
So
12:44
6:22
32
Kellen Doggett
So
12:45
6:22
33








6 Maria Carrillo
6-6-6-6-6
Gap: 1:30
61:23
12:17
6:08
121 Logan Field
So
11:47
5:53
14
Kyle Hirth
So
12:00
6:00
18
Patrick Cooper
So
12:09
6:05
24
Bryce Lindemann
So
12:11
6:05
26
Andrew Mathiesen
So
13:17
6:38
39








7 Montgomery
7-7-7-7-7
Gap: 1:59
64:34
12:55
6:27
161 Hayden Dalsing
So
11:53
5:57
15
Sebastian Herbst
So
12:07
6:04
22
Dillon Kiernan
So
13:08
6:34
38
Grant Hurd
So
13:33
6:46
42
Tan Luong
So
13:53
6:56
44








8 Cardinal Newman
8-8-8-8-8
Gap: 4:19
67:38
13:32
6:46
172 Mario Prado
So
12:06
6:03
21
Max Gallo
So
12:08
6:04
23
Calvin Nguyen
So
13:25
6:43
40
Christian Rauch
So
13:34
6:47
43
Jacob Weiss
So
16:25
8:12
45








9 Ukiah
9-9-9-9-9
Gap: 0:19
64:10
12:50
6:25
173 Dylan Dewall
So
12:37
6:19
31
Lorenzo Diaz
So
12:49
6:24
34
Walker Raugewitz
So
12:53
6:26
35
Michael Leggett
So
12:55
6:28
36
Caleb Mucho
So
12:56
6:28
37








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Leonard Garcia Jr Northgate 11:27 5:44
2 Luke Baird So Casa Grande 11:55 5:58
3 Kaito Uesugi So Lick Wilmerding 12:16.9 6:08
4 Brayden Hopkins So Northgate 12:17.9 6:09
5 Alejandro Rodarte Sr Ukiah 12:20.1 6:10
6 Elliot Deleger Fr Lick Wilmerding 12:26.6 6:13
7 Chad Linke So Foothill (Pleasanton) 12:30.4 6:15
8 Cameron Cervone So Santa Rosa 12:32.6 6:16
9 Christian Bonardi So Castro Valley 12:37.2 6:19
10 Gabe Castro-Root So Lick Wilmerding 12:38.1 6:19
11 CooPer Downing Fr Piedmont 12:39.7 6:20
12 Quentin Hoang So Foothill (Pleasanton) 12:41.6 6:21
13 Caleb Gaspar So Maria Carrillo 12:43.7 6:22 1/3 11/16 9/18 Way to GO! (SBP)
14 Evan Aubry Fr Lick Wilmerding 12:44.5 6:22
15 Jacob Mello So Ukiah 12:45.6 6:23
16 Marco Monfiglio So Lick Wilmerding 12:46.4 6:23
17 Justin Parks Sr Montgomery 12:47.7 6:24
18 Ryan Dresden Jr Northgate 12:48.2 6:24
19 Jesus Martinez So Castro Valley 12:53 6:27
20 Dylan DaCosta Bass So Castro Valley 12:57.8 6:29
21 Eliseo Urrutia Serrano Fr Foothill (Pleasanton) 12:58.4 6:29
22 Ethan Thompson So Casa Grande 13:00.3 6:30
23 Elijah Willis Sr Santa Rosa 13:07.4 6:34
24 Anthony He So Castro Valley 13:07.8 6:34
25 Niklas Leet So Analy 13:10.8 6:35
26 Gabe Pierce Fr Northgate 13:11.8 6:36
27 Daniel Moessing Fr Maria Carrillo 13:13.2 6:37 2/3 13/16 8/15
28 Rory Bourdage Sr Santa Rosa 13:13.3 6:37
29 Jacob Sheldon So Ukiah 13:13.8 6:37
30 Jordan Plack Sr Santa Rosa 13:14.3 6:37
31 Max Taylor So Santa Rosa 13:14.6 6:37
32 Amogh Maddileti Fr Foothill (Pleasanton) 13:15.7 6:38
33 Colby Fong So Castro Valley 13:18.5 6:39
34 Clayton Blodgett Fr Northgate 13:19 6:40
35 Jackson Temple So Piedmont 13:19.4 6:40
36 Michael Moeller Jr Maria Carrillo 13:22.5 6:41 3/3 15/16 7/14 Way to GO! (SBP)
37 Mao Yuan Shi Jr Northgate 13:23.5 6:42
38 Joshua Jones Sr Montgomery 13:25.5 6:43
39 Logan Warren Fr Santa Rosa 13:25.9 6:43
40 Gage Hallin Sr Montgomery 13:27.2 6:44
41 Russell Tom Sr Castro Valley 13:27.3 6:44
42 Charlie Cliburn So Ukiah 13:27.7 6:44
43 Nate Garrison So Santa Rosa 13:28.5 6:44
44 Ketan Hoey Fr Lick Wilmerding 13:29.7 6:45
45 Giovanni Cliburn Sr Ukiah 13:33.2 6:47
46 Jeremy Lum So Lick Wilmerding 13:36.1 6:48
47 Aidan Rice So Analy 13:36.9 6:48
48 Luis Leon Sr Vintage 13:38.8 6:49
49 Colin Badorf So Northgate 13:39.7 6:50
50 Badruddeen Sobhy Jr Alhambra 13:41.4 6:51
51 Jason Ng Sr Castro Valley 13:42.3 6:51
52 Rafi Overton So Castro Valley 13:42.5 6:51
53 Tuvya Bergson-Michelson Sr Lick Wilmerding 13:44 6:52
54 Justin Wong Sr Castro Valley 13:45.1 6:53
55 Henry Bowen So Santa Rosa 13:46.8 6:53
56 Aiden Finegan Fr Analy 13:47.4 6:54
57 Andrew Liu Jr Northgate 13:51.1 6:56
58 Tristan Ventura Fr Santa Rosa 13:51.2 6:56
59 Sam Schickler Sr Lick Wilmerding 13:57.3 6:59
60 Jaden Lewis Fr Foothill (Pleasanton) 13:57.4 6:59
61 Miguel Bustos Jr Napa 14:01.9 7:01
62 Felix Fein Fr Lick Wilmerding 14:03.5 7:02
63 Elijah Chamberlin So Analy 14:04.4 7:02
64 Thomas Freedman So Lick Wilmerding 14:05.6 7:03
65 Steven Isaacs So Casa Grande 14:05.8 7:03
66 Xander Singh So Northgate 14:07.3 7:04
67 Owen Walsh So Ukiah 14:08 7:04
68 Jose Mendez So Deer Valley 14:08.5 7:04
69 Evan Sacher Fr Santa Rosa 14:10.2 7:05
70 Marcello Diaz Jr Santa Rosa 14:10.6 7:05
71 Amir Singh Fr Piedmont 14:12.2 7:06
72 Jaden Erlendson-Gray Jr Santa Rosa 14:14.4 7:07
73 Sean Tang Fr Foothill (Pleasanton) 14:15 7:08
74 Gilberto Vargas Fr Ukiah 14:15.6 7:08
75 Laurentius Martona Sr Santa Rosa 14:16.1 7:08
76 Cooper Ruff So Northgate 14:16.9 7:08
77 Jordan Zamora Fr Santa Rosa 14:17.2 7:09
78 Hugo Kjellberg Fr Northgate 14:21.9 7:11
79 Andrew Su So Foothill (Pleasanton) 14:22.2 7:11
80 Isaac Katz Fr Lick Wilmerding 14:22.2 7:11
81 Tim Qiu Jr Northgate 14:23.7 7:12
82 Bryce Ogden Jr Napa 14:26.1 7:13
83 Noah Linder Fr Lick Wilmerding 14:28.7 7:14
84 Aaron Manning Fr Alhambra 14:33.1 7:17
85 Jack Wirig Fr Northgate 14:36.8 7:18
86 Jason Yepez-Ruiz Fr Montgomery 14:43.6 7:22
87 Ronin Hwang So Lick Wilmerding 14:44.2 7:22
88 Yu Tuan Jr Casa Grande 14:48 7:24
89 Noa Pamplona So Northgate 14:49 7:25
90 Adam Wu So Castro Valley 14:49.2 7:25
91 Olin King Fr Lick Wilmerding 14:52.8 7:26
92 Fabian Gonzalez Fr Piner 14:54.9 7:27
93 Miles Wang Fr Lick Wilmerding 14:55 7:28
94 Ali Sobhy Fr Alhambra 14:56.8 7:28
95 Calvin Chapman Fr Napa 14:58.4 7:29
96 Ruben Cano Fr Piner 15:01.5 7:31
97 Joaquin Hinkens Fr Alhambra 15:02.6 7:31
98 John Hay Fr Santa Rosa 15:04.6 7:32
99 Topher Skinner So Alhambra 15:07.3 7:34
100 Christian Ruiz Fr Alhambra 15:07.4 7:34
101 Aidan Roberts Jr Northgate 15:10.2 7:35
102 Max Peinkofer So Analy 15:13.4 7:37
103 Amitiel Ashley-Haran So Analy 15:13.8 7:37
104 arlo Connally-Steward Jr El Molino 15:21.7 7:41
105 Hunter Lewis Fr Piner 15:28.4 7:44
106 Harlan Matthews So Casa Grande 15:28.5 7:44
107 Adrian Navarro Fr Napa 15:28.5 7:44
108 Rodrigo Drummond So Lick Wilmerding 15:31.6 7:46
109 Ducan Miller Fr Piner 15:32.3 7:46
110 Joaquin Garcia Fr Lick Wilmerding 15:34.2 7:47
111 Andrew Craig Sr Castro Valley 15:39.6 7:50
112 Joshua Flores Jr Alhambra 15:46.2 7:53
113 Zac Tiemann So Analy 15:46.3 7:53
114 Stuart Hartman Fr Piner 15:47.4 7:54
115 Matthew Han Fr Northgate 15:54.8 7:57
116 Jacob Christian-Prior So Casa Grande 16:02.5 8:01
117 Javier Lopez Fr Piner 16:20.5 8:10
118 Rohith Moolakatt Sr Northgate 16:26 8:13
119 Zachary Smith So Foothill (Pleasanton) 16:26.1 8:13
120 Luke Silva Fr Northgate 16:30.4 8:15
121 Jay Lee So Northgate 16:35.6 8:18
122 Victor Galarza So Ukiah 16:36.9 8:18
123 Ivan Madriz Jr Piner 16:38.4 8:19
124 Anthony Lopez Fr Analy 16:43.5 8:22
125 Ben Howe So Montgomery 16:48.7 8:24
126 Jonah Pamplona Jr Northgate 16:50.9 8:25
127 Surya Dham So Northgate 16:52.1 8:26
128 Jake Howe Sr Montgomery 17:01 8:31
129 Jonathan Zakharov So Northgate 17:05.2 8:33
130 Luis Tanedo So Piner 17:12.1 8:36
131 Iddo Mayblum Fr Northgate 17:14.7 8:37
132 Jack Blodgett Fr Piedmont 17:16.7 8:38
133 Bradley Buschman Fr Santa Rosa 17:25.1 8:43
134 Rishi Shah So Northgate 17:47 8:54
135 Andres Alvarez Jr Alhambra 18:22.4 9:11
136 Angel Rodriquez So Deer Valley 18:34.8 9:17
137 Patrick Tang Fr Piner 18:56.8 9:28
138 Timothy Whiting So Northgate 19:43.5 9:52
139 Mason Schimmell Sr Northgate 19:55.5 9:58
140 Jatan Ishwar So Ukiah 21:38 10:49
141 Adam Perdriel Fr San Marin 22:49.3 11:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Andrew Engel Jr Santa Rosa 10:25.6 5:13
2 Logan Moon Jr Casa Grande 10:40.6 5:20
3 Jeremiah Cano Jr Piner 10:42.3 5:21
4 Paden Collard Jr Cloverdale 10:44.5 5:22
6 Carson Edwards Jr Alhambra 10:52 5:26
7 Daniel Ledesma Jr Montgomery 10:56.7 5:28
8 Aidan Barker Jr Technology 10:57.4 5:29
9 Jonathan Wachowski Jr Vintage 11:04.8 5:32
10 Alex Pallais Jr Sonoma Academy 11:05.1 5:33
11 John Peabody Jr Lick Wilmerding 11:05.3 5:33
12 Hunter Larson Jr Windsor 11:06.2 5:33
13 Juan Vazquez Jr Piner 11:09.2 5:35
14 Nathan Cook Jr Santa Rosa 11:09.3 5:35
15 Erik Cosca Jr Napa 11:10.2 5:35
16 Logan Harlow Jr Northgate 11:13.1 5:37
17 Austin Luong Jr Piner 11:13.1 5:37
18 Andrew Gotshall Jr Casa Grande 11:18.8 5:39
19 Max Combs Jr McKinleyville 11:21.3 5:41
20 Karl Lindeman Jr Northgate 11:21.4 5:41
21 Alec Dierke Jr Analy 11:28.7 5:44
22 Ty Brown Jr El Molino 11:30.5 5:45
23 Matthew Giroux Jr Casa Grande 11:32.4 5:46
24 Jared Cruz Jr West Campus 11:32.4 5:46
25 Christopher Conley Jr Castro Valley 11:36 5:48
26 Kyle Walsh Jr Northgate 11:36.4 5:48
27 Kyle Fleischer Jr Santa Rosa 11:36.6 5:48
28 Tyler Mezey Jr Piner 11:37.1 5:49
29 Matt Drew Jr Lick Wilmerding 11:39.5 5:50
30 Tyler Cobb Jr Middletown 11:40.2 5:50
31 Daniel Rios Jr Napa 11:41.3 5:51
32 Andrew Hansen Jr Fortuna 11:44.3 5:52
33 Timothy Wu Jr Castro Valley 11:45.6 5:53
34 Benjamin Chi Jr Santa Rosa 11:46.2 5:53
35 Isaiah Reyes Jr Northgate 11:47.5 5:54
36 Travis Jenkins Jr Technology 11:48.3 5:54
37 Marco Rosales Jr Napa 11:50.2 5:55
38 Rafe Hessekiel Jr Lick Wilmerding 11:52.2 5:56
39 Tristan Singleton Jr Maria Carrillo 11:53 5:57 1/4 4/16 21/35 11:30 11:30 11:30
40 Ethan Walker Jr West Campus 11:55.2 5:58
41 Logan Simms Jr Willits 11:58 5:59
42 Chris Dolcini Jr Casa Grande 12:00.4 6:00
43 Jaeden Thayer Jr Eureka 12:06.7 6:03
44 Paul Nguyen Jr Castro Valley 12:07.9 6:04
45 Christian Lander Jr San Lorenzo 12:08.5 6:04
46 Nick Brandis Jr San Marin 12:09.6 6:05
47 Kibreab Tesfamichael Jr Montgomery 12:12.4 6:06
48 Luca Pastene Sr Healdsburg 12:19.1 6:10
49 Max Podell Jr Piedmont 12:19.5 6:10
50 Chilo Mandeville Jr Maria Carrillo 12:21.7 6:11 2/4 9/16 11/28 12:09 12:09 12:09 Way to GO! (SBP)
51 Matthew Prendiville Jr Cardinal Newman 12:22.2 6:11
52 Ben Stevens Jr Cardinal Newman 12:24.9 6:12
53 Everardo Garcia Jr Eureka 12:25.8 6:13
54 Logan Lines Jr Vintage 12:27.1 6:14
55 Jakob Kidd Jr Castro Valley 12:28.1 6:14
56 Elliot Surh Jr Napa 12:30 6:15
57 Dimitri Stefanakis Jr Eureka 12:30.4 6:15
58 Grant Feige Jr El Molino 12:30.4 6:15
59 Jackson Conger Jr El Molino 12:30.8 6:15
60 Delano Roderick Jr Alhambra 12:32.2 6:16
61 Isaac Reis Jr Montgomery 12:32.9 6:16
62 Timothy Taylor Jr Piedmont 12:34 6:17
63 Benjamin Turley Jr Maria Carrillo 12:34.1 6:17 3/4 10/16 11/21 12:51
(0:17)
12:51
(0:17)
Way to GO! (LR, PR)
64 Aashay Parab Jr Foothill (Pleasanton) 12:38.5 6:19
65 Sidney Kuehn Jr Alhambra 12:46.6 6:23
66 Charles Weitzenberg Jr Petaluma 12:51.1 6:26
67 Mael Chevrolet Jr El Molino 13:03.4 6:32
68 Andrew Gautier Jr Novato 13:05.9 6:33
69 Riley Timmerman Jr Fortuna 13:09.1 6:35
70 Tyler Bliss Jr Technology 13:09.1 6:35
71 Anthony Clark Jr Rancho Cotate 13:15.3 6:38
72 Joseph Giddings Jr Deer Valley 13:26.1 6:43
73 Giulio Guarino Jr Montgomery 13:29.3 6:45
74 Cameron Hickerson Jr Maria Carrillo 13:31.1 6:46 4/4 16/16 9/12 13:43
(0:12)
13:43
(0:12)
13:43
(0:12)
Way to GO! (LY, LR, PR)
75 Clayton Christensen Jr Analy 13:33.3 6:47
76 Carson Langenbacher Jr Novato 13:34.4 6:47
77 Isaiah Morales Jr San Lorenzo 13:36.8 6:48
78 Jacob Lambert Jr San Lorenzo 13:37.3 6:49
79 Steven Vail Jr Windsor 13:40.3 6:50
80 Anthony La Jr Castro Valley 13:41.1 6:51
81 Jack Sullivan Jr Petaluma 13:41.4 6:51
82 Lucas Germer Jr Novato 13:44 6:52
83 Jackson Hilton Jr San Marin 13:46.6 6:53
84 Trysten Mawn Jr Ukiah 13:47 6:54
85 Gabe Kim Jr Rincon Valley Christian 13:47.5 6:54
86 Strider Risley Jr El Molino 13:48.7 6:54
87 Porter Brookston Jr Technology 13:57.9 6:59
88 Aiden Whitlock Jr Healdsburg 14:03 7:02
89 Jack Davis Jr Novato 14:10.9 7:05
90 Mahadev Nair Jr Foothill (Pleasanton) 14:14.4 7:07
91 Taylor Lee Jr Foothill (Pleasanton) 14:16 7:08
92 Alexander Gartner Jr Healdsburg 14:16.7 7:08
93 Reed Blomquist Jr Northgate 14:17.9 7:09
94 Robert Horta Jr San Marin 14:19.4 7:10
95 Joseph Novack Jr Eureka 14:19.6 7:10
96 Chris Valensula Jr Rancho Cotate 15:09.5 7:35
97 Andrew Hagemann Jr Montgomery 15:22.4 7:41
98 Benjamin Kostroun Jr Piedmont 15:26.4 7:43
99 Alex Cruz Jr Windsor 16:18.7 8:09
100 Julian Vasquez Jr Ukiah 16:51.8 8:26
101 Andrew Damon Jr Eureka 17:12 8:36
102 Donny Galarza Jr Ukiah 20:55 10:28
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Liam Alexander Fr Vintage 10:53.2 5:27
2 Alex Mader Fr Lick Wilmerding 10:58.8 5:29
3 Alexis Lorenzan Fr Roseland University Prep 11:03.4 5:32
4 Seamus Chamberlain Carr Fr Piedmont 11:03.7 5:32
5 Jimy Garcia Fr Piner 11:05.3 5:33
6 Dustin Smith Fr Windsor 11:06.5 5:33
7 Adam McCorquodale Fr Maria Carrillo 11:17.1 5:39 1/4 1/16 7/35 Way to GO! (SBP)
8 Dylan Phillips Fr Santa Rosa 11:17.3 5:39
9 Misha Cheek Fr Maria Carrillo 11:25.7 5:43 2/4 2/16 1/32 Way to GO! (SBP)
10 Dylan Mooney Fr Santa Rosa 11:26.4 5:43
11 Aidan Sunbury Fr Northgate 11:34.3 5:47
12 Elliott Zuidema Fr Napa 11:40.2 5:50
13 Justin Garcia-Diaz Fr Santa Rosa 11:44.6 5:52
14 James Schott Fr Santa Rosa 11:49 5:55
15 Colby Thompson Fr Alhambra 11:49.9 5:55
16 Joey Thompson Fr Analy 11:54.3 5:57
17 Tyler Tran Fr Piner 11:54.7 5:57
18 Tristan Hug Fr Napa 11:57.4 5:59
19 Christopher Loo Fr Foothill (Pleasanton) 12:00.9 6:00
20 Jason Page Fr Maria Carrillo 12:03 6:02 3/4 6/16 2/23
21 Seth Tang Fr Foothill (Pleasanton) 12:04.5 6:02
22 Zach Koball Fr Ukiah 12:04.6 6:02
23 Logan Phulps Fr Castro Valley 12:05 6:03
24 Jameson Dankowski Fr Healdsburg 12:06.7 6:03
25 Drew Holloran Fr Vintage 12:11.3 6:06
26 Sam Rogers Fr Alhambra 12:13.3 6:07
27 Sam DiBetta Fr Alhambra 12:14.1 6:07
28 Jaymon George Fr Montgomery 12:18.4 6:09
29 Sebastian Bohn Fr Santa Rosa 12:20.4 6:10
30 Spencer Matticola Fr Technology 12:21 6:11
31 Pablo Angel Fr Foothill (Pleasanton) 12:21.3 6:11
32 Luke Alban Fr Piedmont 12:21.8 6:11
33 Archie Lee Fr Sonoma Academy 12:22.4 6:11
34 Hunter Pinkstaff Fr Northgate 12:22.7 6:11
35 Zachary Matsumoto Fr Novato 12:23.1 6:12
36 Logan Calvert Fr Fortuna 12:32.3 6:16
37 Dossen Lutz Fr Rincon Valley Christian 12:35.9 6:18
38 Braulio Juarez-Rico Fr Analy 12:36.5 6:18
39 Anthony Morales Fr Roseland University Prep 12:38.9 6:19
40 Evan Leach Fr Northgate 12:39.2 6:20
41 Daniel Gober Fr Deer Valley 12:40.2 6:20
42 Adam Calvert Fr Fortuna 12:42.4 6:21
43 Drake Newell Fr Petaluma 12:47.8 6:24
44 Victor Valle Fr Casa Grande 12:48.8 6:24
45 Nolin Searls Fr Alhambra 12:48.9 6:24
46 Kyan Shlipak Fr Lick Wilmerding 12:49.5 6:25
47 Aidan Carlos Fr Northgate 12:50.2 6:25
48 Andrew Remboldt Fr Napa 12:51.5 6:26
49 Caleb Cobb Fr Middletown 12:52.3 6:26
50 Zeke Hataway Fr El Molino 12:53 6:27
51 Raymond Lunde Fr San Marin 12:53.9 6:27
52 Dylan Sibbitt Fr Lick Wilmerding 12:55.9 6:28
53 Carson Smith Fr Maria Carrillo 12:57.1 6:29 4/4 12/16 4/17 Way to GO! (SBP)
54 Valentino Bugia Fr Windsor 13:00.7 6:30
55 Colin Rushing Fr Lick Wilmerding 13:01.6 6:31
56 Garrett Melvin Fr Windsor 13:05 6:33
57 Matias Gersberg Fr Lick Wilmerding 13:05.9 6:33
58 Logan Walsh Fr Napa 13:06.4 6:33
59 Jacob Ramsdell Fr Castro Valley 13:08.2 6:34
60 Maxwell Cole Fr Technology 13:10.2 6:35
61 Lucas Morthole Fr Montgomery 13:10.3 6:35
62 Tallen Theis Fr Windsor 13:10.8 6:35
63 Gabe Symkowick Fr Piedmont 13:11.3 6:36
64 Andre Fannin Fr Napa 13:11.6 6:36
65 Charlie Prowse Fr Rancho Cotate 13:12.3 6:36
66 Kazuki Hillberg Fr El Molino 13:13.3 6:37
67 Elijah Bishop Fr Ukiah 13:14.4 6:37
68 Gage Rizzo Fr San Marin 13:16.8 6:38
69 Eryk Montgomery Fr McKinleyville 13:18.4 6:39
70 Cody Rheinschmidt Fr McKinleyville 13:21.8 6:41
71 August Curtis Fr Montgomery 13:23.3 6:42
72 Lucas Luu Fr Novato 13:24 6:42
73 Nicholas Malito Fr Vintage 13:24.4 6:42
74 Quincy Munyan Fr Piedmont 13:26.8 6:43
75 Ben Weaver Fr Sonoma Academy 13:27.3 6:44
76 Darius Byrd Fr Eureka 13:27.6 6:44
77 Jackson Scheibal Fr Middletown 13:30.9 6:45
78 Jackson Hartley Fr Novato 13:34.4 6:47
79 Ziaddrean Mercado Fr Piner 13:35.6 6:48
80 Ivan Climaco Fr Piner 13:35.7 6:48
81 Fernando Jauregui Fr Ukiah 13:41.1 6:51
82 Seth Wedel Fr West Campus 13:43.3 6:52
83 Nicholas Dominici Fr Vintage 13:45.1 6:53
84 Zachary Goodrich Fr Novato 13:51.8 6:56
85 Theo Arenstam Fr Piedmont 13:54.6 6:57
86 Parker Boden Fr Middletown 13:54.6 6:57
87 Jack Erwin Fr Cardinal Newman 14:07.5 7:04
88 Wyatt Fong Fr Castro Valley 14:09.6 7:05
89 Anthony Vo Fr San Marin 14:13.2 7:07
90 John Orfali Fr Casa Grande 14:13.4 7:07
91 Oscar Alsonso Fr Rancho Cotate 14:18.2 7:09
92 Alex Camacho Fr Piner 14:19.5 7:10
93 Shane Stearns Fr Ukiah 14:26.4 7:13
94 Sena Yamakoshi Fr Castro Valley 14:32.1 7:16
95 John Prendiville Fr Cardinal Newman 14:37.9 7:19
96 Scott Wong Fr San Lorenzo 14:41 7:21
97 Loki Fuller Fr Montgomery 14:44.4 7:22
98 Bryan Aguirre Fr Montgomery 15:03 7:32
99 Ethan Stanford Fr Cardinal Newman 15:04.1 7:32
100 Ben Gomersall Fr Eureka 15:07.2 7:34
101 Austen Simms Fr Willits 15:07.2 7:34
102 Zeeshan Deura Fr Petaluma 15:16.2 7:38
103 Bayley Adams Fr Petaluma 15:22.6 7:41
104 Diego Murcia Fr Novato 15:30.6 7:45
105 Owen Pontoriero Fr Technology 15:37.9 7:49
106 Noe Nolasco Fr Roseland University Prep 15:40 7:50
107 Anthony Nguyen Fr West Campus 15:42.8 7:51
108 Graham Cannon Fr Petaluma 15:55.7 7:58
109 Edward Lewis Fr Technology 16:30.4 8:15
110 Eliseo Pacheco Fr Roseland University Prep 16:44.4 8:22
111 Peter Vitali Fr Petaluma 17:05.5 8:33
112 Dominic Dadalt Fr Casa Grande 19:02.1 9:31
113 Travor Thai Fr West Campus 19:44.8 9:52
114 Riley Whelan Fr Deer Valley 20:38 10:19
115 Michael Kale Fr Willits 23:30.8 11:45
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.