SF University Results from the Ram Invitational at Westmoor HS on 9/30/17

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmnts
Amelie Scheil Fr F/S 17:46 7:38 2.33 46/140 10/14 16/21 1/4
Anna Novatney Jr V 15:41 6:44 2.33 27/102 4/7 7/21 3/16
Athena Nooney Fr F/S 17:00 7:18 2.33 34/140 7/14 13/21 1/7
Christina Howard Sr V 15:24 6:37 2.33 19/102 3/7 4/21 2/16
Christina Sze So F/S 16:23 7:02 2.33 24/140 5/14 9/21 1/10
Claire Espinosa Fr F/S 18:47 8:04 2.33 81/140 12/14 18/21 2/3
Claire Jackson Sr V 13:38 5:51 2.33 1/102 1/7 1/21 1/23 You ROCK! (BP)
Eileen Gu Fr F/S 14:48 6:21 2.33 2/140 1/14 2/21 2/21
Ella Shenkar Jr V 15:14 6:32 2.33 13/102 2/7 3/21 4/19
Giulia Miotto Leal Jr V 20:07 8:38 2.33 98/102 7/7 19/21 7/7
julia hansen So F/S 18:23 7:53 2.33 69/140 11/14 17/21 1/4
Julia Kenderov So F/S 16:57 7:16 2.33 33/140 6/14 12/21 1/9
Lily Boyd Jr V 16:46 7:12 2.33 67/102 6/7 11/21 5/9
Lucy Hurlbut Fr F/S 15:35 6:41 2.33 10/140 3/14 6/21 1/15
Mackenzie Jones So F/S 17:12 7:23 2.33 35/140 8/14 14/21 1/6
Maggie Carlson Fr F/S 21:19 9:09 2.33 125/140 13/14 20/21 3/3
Maya Patel Fr F/S 17:26 7:29 2.33 41/140 9/14 15/21 1/5
Maya Swain So F/S 16:10 6:56 2.33 21/140 4/14 8/21 2/12
Olivia Schirle Jr V 16:44 7:11 2.33 66/102 5/7 10/21 8/12
Sadie Scott So F/S 15:25 6:37 2.33 7/140 2/14 5/21 2/17
Sarah Cheung Fr F/S 21:24 9:11 2.33 126/140 14/14 21/21 3/3
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • BP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 3/12 76:41
3:06
2.33 6:35 5:51 7:11 116 6:30 Claire Jackson (1), Ella Shenkar (13), Christina Howard (18), Anna Novatney (26), Olivia Schirle (58)
F/S 1st 5 1/10 78:21
1:35
2.33 6:44 6:21 7:02 50 6:44 Eileen Gu (2), Sadie Scott (6), Lucy Hurlbut (7), Maya Swain (16), Christina Sze (19)
F/S 2nd 5 1/4 86:21
0:49
2.33 7:25 7:16 7:38 22 7:25 Julia Kenderov (1), Athena Nooney (2), Mackenzie Jones (3), Maya Patel (7), Amelie Scheil (9)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Claire Jackson Sr SF University 13:38 5:51 1/7 1/21 1/23 You ROCK! (BP)
2 Lauren Lum Jr ALAMEDA 14:00 6:01
3 Naomi Donovan Jr LOS ALTOS 14:19 6:09
4 Beata Gold Jr ARAGON 14:27 6:12
5 Allie Ayers So CARLMONT 14:34 6:15
6 Sara Wheeler Jr NORTHGATE 14:35 6:16
7 Jessica Kain Jr SCOTTS VALLEY 14:55 6:24
8 Katherine Gee Jr ALAMEDA 14:56 6:25
9 Katie O'dea Sr ST. IGNATIUS 14:56 6:25
10 Olina Wong Jr NORTHGATE 14:59 6:26
11 Kelly Mcentee Jr SCOTTS VALLEY 15:02 6:27
12 Isabelle Antolin Sr NORTHGATE 15:08 6:30
13 Ella Shenkar Jr SF University 15:14 6:32 2/7 3/21 4/19
14 Faith Mora Jr N.M.C. 15:15 6:33
15 Maxine Schultz Jr CUPERTINO 15:20 6:35
16 Elena Moore So CARLMONT 15:22 6:36
17 Sarah Delgado Sr N.M.C. 15:23 6:36
18 Delaney Whitaker Sr BERKELEY 15:23 6:36
19 Christina Howard Sr SF University 15:24 6:37 3/7 4/21 2/16
20 Katrina Kohlmeyer Jr NORTHGATE 15:25 6:37
21 Caroline Gee Sr CUPERTINO 15:27 6:38
22 Rianna Campbell So CUPERTINO 15:30 6:39
23 Samantha Turtle Fr CARLMONT 15:32 6:40
24 Jessie Biddle Jr NORTHGATE 15:33 6:40
25 Megan Uozumi Sr CARLMONT 15:38 6:43
26 Daniela Munoz Jr N.M.C. 15:41 6:44
27 Anna Novatney Jr SF University 15:41 6:44 4/7 7/21 3/16
28 Sophie Brack Fr CARLMONT 15:43 6:45
29 Dottie Yu Jr FREMONT 15:45 6:46
30 Katherine Chan Jr CUPERTINO 15:46 6:46
31 Caroline Worthingto Jr ST. IGNATIUS 15:47 6:46
32 Viviana Castro Jr NORTHGATE 15:47 6:46
33 Keo Chui Sr ST. IGNATIUS 15:47 6:46
34 Elle Boyden Jr ST. IGNATIUS 15:50 6:48
35 Elizabeth Kravtchen So CARLMONT 15:50 6:48
36 Tamara Radovic So CUPERTINO 15:51 6:48
37 Carolyn Lum Sr ST. IGNATIUS 15:52 6:49
38 Sachi Ottoes So LOS ALTOS 15:56 6:50
39 Lizbeth Lara Fr LOS ALTOS 15:57 6:51
40 Annie Magee Sr ST. IGNATIUS 15:59 6:52
41 Olivia Goeury So SCOTTS VALLEY 16:02 6:53
42 Claire Wang Sr CUPERTINO 16:02 6:53
43 Crystal Baeza Fr N.M.C. 16:03 6:53
44 Elizabeth Cho Jr ALAMEDA 16:03 6:53
45 Hannah Shapiro Sr CUPERTINO 16:04 6:54
46 Andrea Villegas Fr N.M.C. 16:05 6:54
47 Sydney Hou So ARAGON 16:05 6:54
48 Gaby Nguyen Sr LYNBROOK 16:06 6:55
49 Eszter Horvath Fr WOODSIDE PRIORY 16:07 6:55
50 Justine Goeury Jr SCOTTS VALLEY 16:07 6:55
51 Kaela Marsheck Fr WOODSIDE PRIORY 16:07 6:55
52 Samantha Nguyen Sr LYNBROOK 16:09 6:56
53 Olivia Ross Sr SCOTTS VALLEY 16:10 6:56
54 Marnie Lee Jr BERKELEY 16:12 6:57
55 Kendall Butler Sr CARLMONT 16:13 6:58
56 Brooke Hager Sr ARAGON 16:17 6:59
57 Kiely Hardy Jr WESTMONT 16:19 7:00
58 Stephanie Escobar Jr FREMONT 16:21 7:01
59 Erin Louie Jr ST. IGNATIUS 16:22 7:01
60 Lydia Villa Sr ARAGON 16:25 7:03
61 Miwa Ikeda Sr ARAGON 16:26 7:03
62 Rachel Wellman Sr ALAMEDA 16:36 7:07
63 Katherine Nasif So LOS ALTOS 16:36 7:07
64 Anna Kondratyeva Sr WESTMONT 16:37 7:08
65 Sofia Erdman Fr BAY SCHOOL S.F. 16:43 7:10
66 Olivia Schirle Jr SF University 16:44 7:11 5/7 10/21 8/12
67 Lily Boyd Jr SF University 16:46 7:12 6/7 11/21 5/9
68 Megan Yip Jr ALAMEDA 16:52 7:14
69 Lauren Oberwager Sr BAY SCHOOL S.F. 16:55 7:16
70 Melissa Navarrete Sr FREMONT 17:09 7:22
71 Michelle Jenks Jr ALAMEDA 17:13 7:23
72 Ada Fathers So WOODSIDE PRIORY 17:17 7:25
73 Melissa Radlinsky Fr WESTMONT 17:19 7:26
74 Hannah Wolf Fr WESTMONT 17:23 7:28
75 Sierra Samudio Jr N.M.C. 17:27 7:29
76 Sophia Davis Jr SCOTTS VALLEY 17:29 7:30
77 Ana Perez So N.M.C. 17:31 7:31
78 Sara Fast Fr BAY SCHOOL S.F. 17:41 7:35
79 Belen De Schutter Jr LOS ALTOS 17:45 7:37
80 Reina Iorocci Fr MID-PENINSULA 17:48 7:38
81 Danielle Yee Sr ALAMEDA 17:55 7:41
82 Quinn Bertero So BAY SCHOOL S.F. 18:00 7:44
83 Eva El Fishawy Sr WOODSIDE PRIORY 18:01 7:44
84 Ellie Warden Fr BAY SCHOOL S.F. 18:02 7:44
85 Juliette Stubbs Sr BAY SCHOOL S.F. 18:03 7:45
86 Alejandra Changeux Sr SAN DOMENICO 18:15 7:50
87 Suzi Otala Sr FREMONT 18:29 7:56
88 Emma Tucker Fr BAY SCHOOL S.F. 18:32 7:57
89 Maia Rodriguez-choi Sr BERKELEY 18:41 8:01
90 Johanna Staples-age Sr BERKELEY 18:51 8:05
91 Catherine Salomon Jr INDEPENDENCE 19:04 8:11
92 Sabrina Bojeh Sr EL CAMINO 19:05 8:11
93 Sabrina Strain Jr SAN DOMENICO 19:19 8:17
94 Nazmiye Ornelas Sr FREMONT 19:21 8:18
95 Ellie Bourret Jr S.L.V. 19:51 8:31
96 Lanier Poland Fr MID-PENINSULA 20:03 8:36
97 Samantha Chan Sr G. WASHINGTON 20:06 8:38
98 Giulia Miotto Leal Jr SF University 20:07 8:38 7/7 19/21 7/7
99 Audrey Kiernan So SUMMIT DENALI 21:33 9:15
100 Flannery Strain Jr SAN DOMENICO 21:52 9:23
101 Gabrielle Huffman Jr SAN DOMENICO 21:53 9:24
102 Allison Francisco Sr EL CAMINO 23:30 10:05
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 NORTHGATE
6-3-1-1-1
Gap: 0:58
75:40
15:08
6:30
70 Sara Wheeler
Jr
14:35
6:16
6
Olina Wong
Jr
14:59
6:26
10
Isabelle Antolin
Sr
15:08
6:30
12
Katrina Kohlmeye
Jr
15:25
6:37
19
Jessie Biddle
Jr
15:33
6:40
23
Viviana Castro
Jr
15:47
6:46
31




2 CARLMONT
5-5-3-3-2
Gap: 1:09
76:49
15:22
6:36
94 Allie Ayers
So
14:34
6:15
5
Elena Moore
So
15:22
6:36
16
Samantha Turtle
Fr
15:32
6:40
22
Megan Uozumi
Sr
15:38
6:43
24
Sophie Brack
Fr
15:43
6:45
27
Elizabet Kravtche
So
15:50
6:48
34
Kendall Butler
Sr
16:13
6:58
49
3 SF University
1-2-2-2-3
Gap: 3:06
76:41
15:20
6:35
116 Claire Jackson
Sr
13:38
5:51
1
Ella Shenkar
Jr
15:14
6:32
13
Christin Howard
Sr
15:24
6:37
18
Anna Novatney
Jr
15:41
6:44
26
Olivia Schirle
Jr
16:44
7:11
58
Lily Boyd
Jr
16:46
7:12
59
Giulia Miotto Leal
Jr
20:07
8:38
76
4 CUPERTINO
10-7-5-4-4
Gap: 0:31
77:54
15:35
6:41
120 Maxine Schultz
Jr
15:20
6:35
15
Caroline Gee
Sr
15:27
6:38
20
Rianna Campbell
So
15:30
6:39
21
Katherin Chan
Jr
15:46
6:46
29
Tamara Radovic
So
15:51
6:48
35
Claire Wang
Sr
16:02
6:53
41
Hannah Shapiro
Sr
16:04
6:54
44
5 ST. IGNATIUS
8-8-8-6-5
Gap: 0:56
78:12
15:38
6:43
140 Katie O'dea
Sr
14:56
6:25
9
Caroline Worthing
Jr
15:47
6:46
30
Keo Chui
Sr
15:47
6:46
32
Elle Boyden
Jr
15:50
6:48
33
Carolyn Lum
Sr
15:52
6:49
36
Annie Magee
Sr
15:59
6:52
39
Erin Louie
Jr
16:22
7:01
52
6 N.M.C.
9-6-5-5-6
Gap: 0:50
78:27
15:41
6:44
143 Faith Mora
Jr
15:15
6:33
14
Sarah Delgado
Sr
15:23
6:36
17
Daniela Munoz
Jr
15:41
6:44
25
Crystal Baeza
Fr
16:03
6:53
42
Andrea Villegas
Fr
16:05
6:54
45
Sierra Samudio
Jr
17:27
7:29
64
Ana Perez
So
17:31
7:31
66
7 SCOTTS VALLEY
7-4-7-7-7
Gap: 1:15
78:16
15:39
6:43
153 Jessica Kain
Jr
14:55
6:24
7
Kelly Mcentee
Jr
15:02
6:27
11
Olivia Goeury
So
16:02
6:53
40
Justine Goeury
Jr
16:07
6:55
47
Olivia Ross
Sr
16:10
6:56
48
Sophia Davis
Jr
17:29
7:30
65




8 ALAMEDA
2-1-4-8-8
Gap: 2:52
78:27
15:41
6:44
168 Lauren Lum
Jr
14:00
6:01
2
Katherin Gee
Jr
14:56
6:25
8
Elizabet Cho
Jr
16:03
6:53
43
Rachel Wellman
Sr
16:36
7:07
55
Megan Yip
Jr
16:52
7:14
60
Michelle Jenks
Jr
17:13
7:23
63
Danielle Yee
Sr
17:55
7:41
69
9 LOS ALTOS
3-9-9-9-9
Gap: 3:26
80:33
16:07
6:55
202 Naomi Donovan
Jr
14:19
6:09
3
Sachi Ottoes
So
15:56
6:50
37
Lizbeth Lara
Fr
15:57
6:51
38
Katherin Nasif
So
16:36
7:07
56
Belen De Schutter
Jr
17:45
7:37
68








10 ARAGON
4-10-10-10-10
Gap: 1:59
79:40
15:56
6:50
207 Beata Gold
Jr
14:27
6:12
4
Sydney Hou
So
16:05
6:54
46
Brooke Hager
Sr
16:17
6:59
50
Lydia Villa
Sr
16:25
7:03
53
Miwa Ikeda
Sr
16:26
7:03
54








11 FREMONT
11-11-11-11-11
Gap: 3:36
87:05
17:25
7:28
289 Dottie Yu
Jr
15:45
6:46
28
Stephani Escobar
Jr
16:21
7:01
51
Melissa Navarret
Sr
17:09
7:22
62
Suzi Otala
Sr
18:29
7:56
73
Nazmiye Ornelas
Sr
19:21
8:18
75








12 BAY SCHOOL S.F.
12-12-12-12-12
Gap: 1:19
87:21
17:28
7:30
326 Sofia Erdman
Fr
16:43
7:10
57
Lauren Oberwage
Sr
16:55
7:16
61
Sara Fast
Fr
17:41
7:35
67
Quinn Bertero
So
18:00
7:44
70
Ellie Warden
Fr
18:02
7:44
71
Juliette Stubbs
Sr
18:03
7:45
72
Emma Tucker
Fr
18:32
7:57
74
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Olivia Liuson Fr ALAMEDA 14:45 6:20
2 Eileen Gu Fr SF University 14:48 6:21 1/14 2/21 2/21
3 Sophie Alexis So HENRY M. GUNN 14:49 6:22
4 Alisha Naidu So LYNBROOK 15:02 6:27
5 Evie Cohen Fr ST. IGNATIUS 15:04 6:28
6 Alicia Helmer Fr ST. IGNATIUS 15:22 6:36
7 Sadie Scott So SF University 15:25 6:37 2/14 5/21 2/17
8 Jacqueline Chang Fr CUPERTINO 15:26 6:37
9 Erin Gao So LYNBROOK 15:26 6:37
10 Lucy Hurlbut Fr SF University 15:35 6:41 3/14 6/21 1/15
11 Gabrielle Tran Fr LYNBROOK 15:40 6:43
12 Jasmine Cassidy Fr CARLMONT 15:51 6:48
13 Safa Farooqui Fr HENRY M. GUNN 15:54 6:49
14 Clare Milby Fr ST. IGNATIUS 15:54 6:49
15 Nicolette Herrera-r So ALAMEDA 15:55 6:50
16 Geraldine Yue So ALAMEDA 15:56 6:50
17 Colleen Curry Fr BERKELEY 16:07 6:55
18 Lani Do So LYNBROOK 16:08 6:55
19 Niyati Reddy Fr ARAGON 16:08 6:55
20 Amanda Joe Fr CARLMONT 16:09 6:56
21 Maya Swain So SF University 16:10 6:56 4/14 8/21 2/12
22 Emily Kim Fr CARLMONT 16:19 7:00
23 Veronica Roseboroug So CARLMONT 16:22 7:01
24 Christina Sze So SF University 16:23 7:02 5/14 9/21 1/10
25 Julia West So ALAMEDA 16:26 7:03
26 Leah Goodman So BERKELEY 16:27 7:04
27 Tia Bottger So BERKELEY 16:28 7:04
28 Emily Jones Fr ST. IGNATIUS 16:29 7:04
29 Elen Zhu So ABRAHAM LINCOLN 16:33 7:06
30 Sarah Jolls So CARLMONT 16:35 7:07
31 Anastasia Dorn So ST. IGNATIUS 16:37 7:08
32 Chiyo Mcmullin So CUPERTINO 16:51 7:14
33 Julia Kenderov So SF University 16:57 7:16 6/14 12/21 1/9
34 Athena Nooney Fr SF University 17:00 7:18 7/14 13/21 1/7
35 Mackenzie Jones So SF University 17:12 7:23 8/14 14/21 1/6
36 Jessica Liu Fr CARLMONT 17:12 7:23
37 Sophie Fayet-faber Fr ARAGON 17:15 7:24
38 Lauren Tapia So ST. IGNATIUS 17:17 7:25
39 Zoe Moore So ALAMEDA 17:18 7:25
40 Siena Wong Fr ST. IGNATIUS 17:23 7:28
41 Maya Patel Fr SF University 17:26 7:29 9/14 15/21 1/5
42 Aiko Dougherty Fr BERKELEY 17:28 7:30
43 Lorena Tran So ST. IGNATIUS 17:31 7:31
44 Kennedy Allgood Fr ARAGON 17:34 7:32
45 Hanna Catalano Fr NORTHGATE 17:45 7:37
46 Amelie Scheil Fr SF University 17:46 7:38 10/14 16/21 1/4
47 Genna Bishop Fr HENRY M. GUNN 17:47 7:38
48 Vedha Mahesh Fr HENRY M. GUNN 17:47 7:38
49 Xandria Regala Fr EL CAMINO 17:53 7:41
50 Alyssa Kuang So ALAMEDA 17:55 7:41
51 Harbani Jaggi Fr ARAGON 17:59 7:43
52 Annie Hua Fr FREMONT 18:01 7:44
53 Kimberly Mitchell So CARLMONT 18:02 7:44
54 Melanie Parlan Fr FREMONT 18:04 7:45
55 Jenny Le Fr INDEPENDENCE 18:05 7:46
56 Justice Mchenry Fr G. WASHINGTON 18:09 7:47
57 Leela Wong So ABRAHAM LINCOLN 18:10 7:48
58 Hannah Johnson So PINEWOOD 18:11 7:48
59 Abigail Ault Fr ABRAHAM LINCOLN 18:13 7:49
60 Danyanira Leon Fr LATINO C.P. 18:15 7:50
61 Annie Damico So ST. IGNATIUS 18:16 7:50
62 Diane Ji So CARLMONT 18:17 7:51
63 Mikayla Wong Fr ARAGON 18:18 7:51
64 Cassandra Nguyen So INDEPENDENCE 18:20 7:52
65 Gabriella Fry-ross Fr ST. IGNATIUS 18:20 7:52
66 Camran Hitchcock Fr CARLMONT 18:21 7:53
67 Lexie Rianda So CARLMONT 18:22 7:53
68 Natalie Couch So BERKELEY 18:22 7:53
69 julia hansen So SF University 18:23 7:53 11/14 17/21 1/4
70 Alina Devyatyh Fr NORTHGATE 18:24 7:54
71 Olivia Yoshii Fr NORTHGATE 18:29 7:56
72 Mariana Gardner Fr ST. IGNATIUS 18:30 7:56
73 Kayla Chan Fr ST. IGNATIUS 18:32 7:57
74 Laura Livingston Fr ARAGON 18:33 7:58
75 Ariana Tao Fr ARAGON 18:37 7:59
76 Nifred Regan Fr BASIS INDEP. 18:41 8:01
77 Liza Beltyukova Fr PINEWOOD 18:41 8:01
78 Tiffany Lee So ST. IGNATIUS 18:43 8:02
79 Andrea Butler So CARLMONT 18:43 8:02
80 Amanda Lee Fr ST. IGNATIUS 18:46 8:03
81 Claire Espinosa Fr SF University 18:47 8:04 12/14 18/21 2/3
82 Fiona Mcnamara Fr ST. IGNATIUS 18:50 8:05
83 Ali O'dea Fr ST. IGNATIUS 18:56 8:08
84 Sinead Garrett Fr ST. IGNATIUS 18:58 8:08
85 Nala Fainga So ARAGON 19:02 8:10
86 Olivia Thompson So CARLMONT 19:05 8:11
87 Alice Chamberlin So CARLMONT 19:06 8:12
88 Victoria Vega So CARLMONT 19:07 8:12
89 Ellison Fry-ross Fr ST. IGNATIUS 19:07 8:12
90 Anais Chevalier So FREMONT 19:13 8:15
91 Tiffany Lin Fr ARAGON 19:16 8:16
92 Anika Misra Fr HENRY M. GUNN 19:16 8:16
93 Isadora De Liberty Fr BERKELEY 19:18 8:17
94 Bella Hopewell Fr CARLMONT 19:20 8:18
95 Veronica Ramirez Fr EL CAMINO 19:22 8:19
96 Sophie Branham Fr ST. IGNATIUS 19:24 8:20
97 Sophie Stefancic Fr ST. IGNATIUS 19:25 8:20
98 Elena Dueker Fr BERKELEY 19:30 8:22
99 Ann Love Fr ST. IGNATIUS 19:39 8:26
100 Isabella Chichioco So ST. IGNATIUS 19:47 8:29
101 Alexis Mojjca Fr ST. IGNATIUS 19:49 8:30
102 Sally Chan Fr EL CAMINO 19:55 8:33
103 Michelle Low Fr HENRY M. GUNN 19:56 8:33
104 Stephanie Sun So BASIS INDEP. 20:04 8:37
105 Maya Mckinney Fr ST. IGNATIUS 20:08 8:38
106 Gissel Rodriguez Fr LATINO C.P. 20:14 8:41
107 Sara Hemmat So ARAGON 20:22 8:44
108 Francesca Stolarz Fr NORTHGATE 20:22 8:44
109 Cornelia Penn So LOS ALTOS 20:23 8:45
110 Emma Low So ALAMEDA 20:26 8:46
111 Anika Regan Fr BASIS INDEP. 20:26 8:46
112 Quetzaly Real So LUIS VALDEZ 20:32 8:49
113 Christina Young So CARLMONT 20:35 8:50
114 Shylah Rodriguez So ST. IGNATIUS 20:37 8:51
115 Allyson Levy Fr PINEWOOD 20:42 8:53
116 Olivia Fowler Fr BERKELEY 20:45 8:54
117 Reilly Brady So PINEWOOD 20:45 8:54
118 Sophie Sandler Fr CARLMONT 20:49 8:56
119 Kelley Chan Fr CARLMONT 20:54 8:58
120 Grace Casserly Fr ST. IGNATIUS 20:55 8:59
121 Rebekah Hwang Fr NORTHGATE 20:57 8:59
122 Celine Yon So ABRAHAM LINCOLN 21:07 9:04
123 Sarah Ng So NORTHGATE 21:07 9:04
124 Abby Wong Fr SUMMIT SHASTA 21:09 9:05
125 Maggie Carlson Fr SF University 21:19 9:09 13/14 20/21 3/3
126 Sarah Cheung Fr SF University 21:24 9:11 14/14 21/21 3/3
127 Nina Chen So HENRY M. GUNN 21:30 9:14
128 Claire Mannion Fr ST. IGNATIUS 21:30 9:14
129 Mary Bridget Ludwig Fr ST. IGNATIUS 21:46 9:21
130 Haley Creason Fr HENRY M. GUNN 22:43 9:45
131 Daria Mucha So CARLMONT 22:45 9:46
132 Sherry Lin So ABRAHAM LINCOLN 22:49 9:48
133 Sohanny Sandoval So LATINO C.P. 23:04 9:54
134 Catherine Morello So ST. IGNATIUS 23:09 9:56
135 Kaleigh Ruegg Fr ST. IGNATIUS 23:11 9:57
136 Roisin Mcelarney Fr ARAGON 23:30 10:05
137 Bela Pimpalkhare Fr PINEWOOD 23:31 10:06
138 Emily Grimes Fr BERKELEY 23:57 10:17
139 Brianne Viola Fr EL CAMINO 25:22 10:53
140 Sarah Feng So PINEWOOD 26:14 11:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SF University
2-1-1-1-1
Gap: 1:35
78:21
15:40
6:44
50 Eileen Gu
Fr
14:48
6:21
2
Sadie Scott
So
15:25
6:37
6
Lucy Hurlbut
Fr
15:35
6:41
7
Maya Swain
So
16:10
6:56
16
Christin Sze
So
16:23
7:02
19
Julia Kenderov
So
16:57
7:16
27
Athena Nooney
Fr
17:00
7:18
28
2 ST. IGNATIUS
4-2-2-2-2
Gap: 1:33
79:26
15:53
6:49
68 Evie Cohen
Fr
15:04
6:28
4
Alicia Helmer
Fr
15:22
6:36
5
Clare Milby
Fr
15:54
6:49
10
Emily Jones
Fr
16:29
7:04
23
Anastasi Dorn
So
16:37
7:08
26
Lauren Tapia
So
17:17
7:25
31
Siena Wong
Fr
17:23
7:28
33
3 ALAMEDA
1-3-3-3-3
Gap: 2:33
80:20
16:04
6:54
76 Olivia Liuson
Fr
14:45
6:20
1
Nicolett Herrera-
So
15:55
6:50
11
Geraldin Yue
So
15:56
6:50
12
Julia West
So
16:26
7:03
20
Zoe Moore
So
17:18
7:25
32
Alyssa Kuang
So
17:55
7:41
39
Emma Low
So
20:26
8:46
57
4 CARLMONT
5-5-4-4-4
Gap: 0:44
81:16
16:15
6:59
83 Jasmine Cassidy
Fr
15:51
6:48
8
Amanda Joe
Fr
16:09
6:56
15
Emily Kim
Fr
16:19
7:00
17
Veronica Roseboro
So
16:22
7:01
18
Sarah Jolls
So
16:35
7:07
25
Jessica Liu
Fr
17:12
7:23
29
Kimberly Mitchell
So
18:02
7:44
41
5 BERKELEY
6-6-6-6-5
Gap: 2:15
84:52
16:58
7:17
136 Colleen Curry
Fr
16:07
6:55
13
Leah Goodman
So
16:27
7:04
21
Tia Bottger
So
16:28
7:04
22
Aiko Doughert
Fr
17:28
7:30
34
Natalie Couch
So
18:22
7:53
46
Isadora De Liberty
Fr
19:18
8:17
53
Elena Dueker
Fr
19:30
8:22
54
6 HENRY M. GUNN
3-3-5-5-6
Gap: 4:27
85:33
17:07
7:21
139 Sophie Alexis
So
14:49
6:22
3
Safa Farooqui
Fr
15:54
6:49
9
Genna Bishop
Fr
17:47
7:38
37
Vedha Mahesh
Fr
17:47
7:38
38
Anika Misra
Fr
19:16
8:16
52
Michelle Low
Fr
19:56
8:33
55
Nina Chen
So
21:30
9:14
63
7 ARAGON
7-7-7-7-7
Gap: 2:10
87:14
17:27
7:29
164 Niyati Reddy
Fr
16:08
6:55
14
Sophie Fayet-fa
Fr
17:15
7:24
30
Kennedy Allgood
Fr
17:34
7:32
35
Harbani Jaggi
Fr
17:59
7:43
40
Mikayla Wong
Fr
18:18
7:51
45
Laura Livingst
Fr
18:33
7:58
49
Ariana Tao
Fr
18:37
7:59
50
8 ABRAHAM LINCOLN
8-8-8-8-8
Gap: 6:16
96:52
19:22
8:19
235 Elen Zhu
So
16:33
7:06
24
Leela Wong
So
18:10
7:48
42
Abigail Ault
Fr
18:13
7:49
44
Celine Yon
So
21:07
9:04
61
Sherry Lin
So
22:49
9:48
64








9 NORTHGATE
9-9-9-9-9
Gap: 3:12
95:57
19:11
8:14
247 Hanna Catalano
Fr
17:45
7:37
36
Alina Devyatyh
Fr
18:24
7:54
47
Olivia Yoshii
Fr
18:29
7:56
48
Francesc Stolarz
Fr
20:22
8:44
56
Rebekah Hwang
Fr
20:57
8:59
60
Sarah Ng
So
21:07
9:04
62




10 PINEWOOD
10-10-10-10-10
Gap: 5:20
101:50
20:22
8:44
276 Hannah Johnson
So
18:11
7:48
43
Liza Beltyuko
Fr
18:41
8:01
51
Allyson Levy
Fr
20:42
8:53
58
Reilly Brady
So
20:45
8:54
59
Bela Pimpalkh
Fr
23:31
10:06
65
Sarah Feng
So
26:14
11:16
66




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 SF University
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
86:21
17:16
7:25
22 Julia Kenderov
So
16:57
7:16
1
Athena Nooney
Fr
17:00
7:18
2
Mackenzi Jones
So
17:12
7:23
3
Maya Patel
Fr
17:26
7:29
7
Amelie Scheil
Fr
17:46
7:38
9
julia hansen
So
18:23
7:53
16
Claire Espinosa
Fr
18:47
8:04
22
2 ST. IGNATIUS
3-2-2-2-2
Gap: 1:03
88:47
17:45
7:37
43 Lauren Tapia
So
17:17
7:25
5
Siena Wong
Fr
17:23
7:28
6
Lorena Tran
So
17:31
7:31
8
Annie Damico
So
18:16
7:50
11
Gabriell Fry-ross
Fr
18:20
7:52
13
Mariana Gardner
Fr
18:30
7:56
17
Kayla Chan
Fr
18:32
7:57
18
3 CARLMONT
2-3-3-3-3
Gap: 1:10
90:14
18:03
7:45
55 Jessica Liu
Fr
17:12
7:23
4
Kimberly Mitchell
So
18:02
7:44
10
Diane Ji
So
18:17
7:51
12
Camran Hitchcoc
Fr
18:21
7:53
14
Lexie Rianda
So
18:22
7:53
15
Andrea Butler
So
18:43
8:02
21
Olivia Thompson
So
19:05
8:11
24
4 ARAGON
4-4-4-4-4
Gap: 1:49
95:50
19:10
8:14
113 Laura Livingst
Fr
18:33
7:58
19
Ariana Tao
Fr
18:37
7:59
20
Nala Fainga
So
19:02
8:10
23
Tiffany Lin
Fr
19:16
8:16
25
Sara Hemmat
So
20:22
8:44
26
Roisin Mcelarne
Fr
23:30
10:05
27




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.