Rancho Bernardo Results from the Mt. Sac Invitational at Mt. Sac on 10/22/11

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Adrian Ennis So V 17:21 5:55 2.93 88/97 5/7 5/7 13/14
Alex Gregoriev Jr V 17:04 5:49 2.93 83/97 4/7 4/7 14/14 You ROCK! (SBP)
Brendan Gee Jr V 17:28 5:58 2.93 92/97 6/7 6/7 13/14 16:55 16:55 16:55 You ROCK! (TB)
Cole Davis So V 17:49 6:05 2.93 95/97 7/7 7/7 10/12
Dimitri Voytilla Sr V 15:51 5:25 2.93 40/97 2/7 2/7 13/14 15:42 15:42 15:42
Kevin Mihalik Sr V 15:23 5:15 2.93 17/97 1/7 1/7 11/15 15:40
(0:17,1.8)
15:40
(0:17,1.8)
15:40
(0:17,1.8)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Ryan Rampoldi Sr V 17:00 5:48 2.93 82/97 3/7 3/7 14/14 16:18 16:18 16:18
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 13/14 82:39
1:58
2.93 5:38 5:15 5:55 305 5:14 79:03 79:03 79:03 Kevin Mihalik (16), Dimitri Voytilla (39), Ryan Rampoldi (81), Alex Gregoriev (82), Adrian Ennis (87)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Darren Fahy Sr La Costa Canyon 14:41 5:01
2 Sergio Gonzalez Sr Arcadia 14:49 5:03
3 Kristian Martinez Sr Golden Valley (sc) 14:50 5:04
4 Cameron Miller Sr Stockdale 14:51 5:04
5 Dylan Blankenbaker Sr Ramona (ram) 14:52 5:04
6 Luis Gutierrez Sr Rancho Cucamonga 14:55 5:05
7 Juan David Garcia Sr Golden Valley (sc) 15:03 5:08
8 Bernie Montoya Jr Cibola (AZ) 15:08 5:10
9 Jon Dileva Sr Rancho Cucamonga 15:09 5:10
10 Eric Causey Sr La Costa Canyon 15:13 5:12
11 Blake Haney So Stockdale 15:16 5:13
12 Jared Hazlett Sr Trabuco Hills 15:16 5:13
13 Jack Bordoni Sr Bellarmine 15:19 5:14
14 Mitchell Pratt Jr Arcadia 15:19 5:14
15 Porter Reddish Jr Vista Murrieta 15:21 5:14
16 Forrest Riley Jr Ramona (ram) 15:22 5:15
17 Kevin Mihalik Sr Rancho Bernardo 15:23 5:15 1/7 1/7 11/15 15:40
(0:17)
15:40
(0:17)
15:40
(0:17)
You ROCK! (LY, LR, PR)
18 Curtis Kelly Sr Stockdale 15:26 5:16
19 Ryan Vargas Sr Arcadia 15:27 5:16
20 Kevin Marshall Sr Trabuco Hills 15:30 5:17
21 Austin Esposito Jr Rancho Cucamonga 15:31 5:18
22 Kevin Matthews Jr Rancho Cucamonga 15:32 5:18
23 Jared Jones Sr Loyola 15:33 5:18
24 Nick Plumb Sr Trabuco Hills 15:35 5:19
25 Tal Braude So Torrey Pines 15:36 5:19
26 Charlie Marquardt Sr Loyola 15:37 5:20
27 Calvin Davis Sr Rancho Cucamonga 15:38 5:20
28 Jack Balder Jr Great Oak 15:38 5:20
29 Steven Fahy So La Costa Canyon 15:39 5:20
30 Jazeel Garcia Sr Long Beach Poly 15:41 5:21
31 Miguel Bautista So Long Beach Poly 15:42 5:22
32 Brenden Emery Sr Great Oak 15:44 5:22
33 Esteban Valencia Sr Bellarmine 15:45 5:23
34 Omar Solis Jr Vista Murrieta 15:46 5:23
35 Aaron Nguyen Sr Golden Valley (sc) 15:46 5:23
36 Nathan Velarde Jr Great Oak 15:48 5:24
37 Nolan Del Valle Jr Golden Valley (sc) 15:48 5:24
38 Cameron Ford Sr Long Beach Poly 15:50 5:24
39 Michael Hewitt Sr Great Oak 15:51 5:25
40 Dimitri Voytilla Sr Rancho Bernardo 15:51 5:25 2/7 2/7 13/14 15:42 15:42 15:42
41 Charles Deanda Jr Bellarmine 15:53 5:25
42 Anu Shah Sr Arcadia 15:54 5:26
43 Christian Vasquez So Long Beach Poly 15:55 5:26
44 Alec Richardson Sr Ramona (ram) 15:56 5:26
45 Max Moncur Jr Trabuco Hills 15:58 5:27
46 Connor Fisher Jr Stockdale 15:59 5:27
47 Kevin Chamberlain Sr Great Oak 15:59 5:27
48 John Hernandez Jr Vista Murrieta 16:00 5:28
49 Ned Trim Sr Loyola 16:01 5:28
50 Brendan Tinoco Jr Golden Valley (sc) 16:03 5:29
51 Lucas Dorman Jr Trabuco Hills 16:05 5:29
52 Estevan De La Rosa So Arcadia 16:07 5:30
53 Andrew Bland Sr Loyola 16:08 5:30
54 Arjun Kumar Sr Torrey Pines 16:09 5:31
55 Gabe Levy Sr Golden Valley (sc) 16:11 5:31
56 Brendan Mccabe Jr Trabuco Hills 16:12 5:32
57 Raymond Meijer Jr Bellarmine 16:13 5:32
58 Jovani Gamboa So Long Beach Poly 16:17 5:33
59 Steven Terris Fr La Costa Canyon 16:21 5:35
60 Donny Mckay Sr Ramona (ram) 16:24 5:36
61 Mat Holton So Rancho Cucamonga 16:25 5:36
62 David Warren Sr Loyola 16:25 5:36
63 Anthony Ortega So Rancho Cucamonga 16:26 5:37
64 Carlos Lopez Sr Golden Valley (sc) 16:27 5:37
65 Nick Mantovani Sr Bellarmine 16:28 5:37
66 Cory Thomas Jr Ramona (ram) 16:33 5:39
67 Trevor Pierson Sr Great Oak 16:35 5:40
68 Josh Lewis Jr Loyola 16:38 5:41
69 Justin Cramer Sr Torrey Pines 16:39 5:41
70 Charlie Shen Sr Arcadia 16:40 5:41
71 Raul Vasquez Sr Long Beach Poly 16:40 5:41
72 Matt Barge Jr Torrey Pines 16:41 5:42
73 Jeomar Muro Jr Vista Murrieta 16:42 5:42
74 Thurain Hlaing Jr Arcadia 16:43 5:42
75 Troy Mullen Sr Stockdale 16:45 5:43
76 Veth Seng Sr Long Beach Poly 16:46 5:43
77 Aaron Acord So La Costa Canyon 16:47 5:44
78 Graham Gantzer Sr Ramona (ram) 16:48 5:44
79 Bradley Afroilan Sr Bellarmine 16:50 5:45
80 Garrett Mullennix So Vista Murrieta 16:54 5:46
81 Kevin Gonzalez Sr Vista Murrieta 16:54 5:46
82 Ryan Rampoldi Sr Rancho Bernardo 17:00 5:48 3/7 3/7 14/14 16:18 16:18 16:18
83 Alex Gregoriev Jr Rancho Bernardo 17:04 5:49 4/7 4/7 14/14 You ROCK! (SBP)
84 Ryan Hershey Sr La Costa Canyon 17:05 5:50
85 Andrew Verdin Sr Loyola 17:11 5:52
86 Adrian Hinojosa Sr Bellarmine 17:12 5:52
87 Naoki Omatsu Jr Trabuco Hills 17:13 5:53
88 Adrian Ennis So Rancho Bernardo 17:21 5:55 5/7 5/7 13/14
89 Tanner Hosfield Sr Vista Murrieta 17:22 5:56
90 Nathan Platt Jr Torrey Pines 17:23 5:56
91 Keane Kelly Fr Stockdale 17:24 5:56
92 Brendan Gee Jr Rancho Bernardo 17:28 5:58 6/7 6/7 13/14 16:55 16:55 16:55
93 Josh Spieker Jr Ramona (ram) 17:28 5:58
94 Max Avila Sr Torrey Pines 17:31 5:59
95 Cole Davis So Rancho Bernardo 17:49 6:05 7/7 7/7 10/12
96 Tyus Thompson So Stockdale 17:59 6:08
97 Kurtis Shaffer So Torrey Pines 19:06 6:31
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Rancho Cucamonga
6-3-3-1-1
Gap: 0:43
76:45
15:21
5:14
81 Luis Gutierrez
Sr
14:55
5:05
6
Jon Dileva
Sr
15:09
5:10
8
Austin Esposito
Jr
15:31
5:18
20
Kevin Matthews
Jr
15:32
5:18
21
Calvin Davis
Sr
15:38
5:20
26
Mat Holton
So
16:25
5:36
60
Anthony Ortega
So
16:26
5:37
62
2 Arcadia
2-5-2-2-2
Gap: 1:18
77:36
15:31
5:18
125 Sergio Gonzalez
Sr
14:49
5:03
2
Mitchell Pratt
Jr
15:19
5:14
13
Ryan Vargas
Sr
15:27
5:16
18
Anu Shah
Sr
15:54
5:26
41
Estevan De La Rosa
So
16:07
5:30
51
Charlie Shen
Sr
16:40
5:41
69
Thurain Hlaing
Jr
16:43
5:42
73
3 Golden Valley (sc)
3-1-5-4-3
Gap: 1:13
77:30
15:30
5:17
129 Kristian Martinez
Sr
14:50
5:04
3
Juan David Garcia
Sr
15:03
5:08
7
Aaron Nguyen
Sr
15:46
5:23
34
Nolan Del Valle
Jr
15:48
5:24
36
Brendan Tinoco
Jr
16:03
5:29
49
Gabe Levy
Sr
16:11
5:31
54
Carlos Lopez
Sr
16:27
5:37
63
4 Trabuco Hills
7-7-6-6-4
Gap: 0:49
78:24
15:41
5:21
147 Jared Hazlett
Sr
15:16
5:13
11
Kevin Marshall
Sr
15:30
5:17
19
Nick Plumb
Sr
15:35
5:19
23
Max Moncur
Jr
15:58
5:27
44
Lucas Dorman
Jr
16:05
5:29
50
Brendan Mccabe
Jr
16:12
5:32
55
Naoki Omatsu
Jr
17:13
5:53
86
5 Stockdale
4-3-1-3-5
Gap: 1:54
78:17
15:39
5:21
150 Cameron Miller
Sr
14:51
5:04
4
Blake Haney
So
15:16
5:13
10
Curtis Kelly
Sr
15:26
5:16
17
Connor Fisher
Jr
15:59
5:27
45
Troy Mullen
Sr
16:45
5:43
74
Keane Kelly
Fr
17:24
5:56
90
Tyus Thompson
So
17:59
6:08
95
6 La Costa Canyon
1-1-4-5-6
Gap: 2:06
78:41
15:44
5:22
172 Darren Fahy
Sr
14:41
5:01
1
Eric Causey
Sr
15:13
5:12
9
Steven Fahy
So
15:39
5:20
28
Steven Terris
Fr
16:21
5:35
58
Aaron Acord
So
16:47
5:44
76
Ryan Hershey
Sr
17:05
5:50
83




7 Great Oak
13-12-9-8-7
Gap: 0:21
79:00
15:48
5:24
177 Jack Balder
Jr
15:38
5:20
27
Brenden Emery
Sr
15:44
5:22
31
Nathan Velarde
Jr
15:48
5:24
35
Michael Hewitt
Sr
15:51
5:25
38
Kevin Chamberlain
Sr
15:59
5:27
46
Trevor Pierson
Sr
16:35
5:40
66




8 Ramona (ram)
5-6-7-7-8
Gap: 1:41
79:07
15:49
5:24
187 Dylan Blankenbaker
Sr
14:52
5:04
5
Forrest Riley
Jr
15:22
5:15
15
Alec Richardson
Sr
15:56
5:26
43
Donny Mckay
Sr
16:24
5:36
59
Cory Thomas
Jr
16:33
5:39
65
Graham Gantzer
Sr
16:48
5:44
77
Josh Spieker
Jr
17:28
5:58
92
9 Long Beach Poly
14-13-12-9-9
Gap: 0:36
79:25
15:53
5:25
195 Jazeel Garcia
Sr
15:41
5:21
29
Miguel Bautista
So
15:42
5:22
30
Cameron Ford
Sr
15:50
5:24
37
Christian Vasquez
So
15:55
5:26
42
Jovani Gamboa
So
16:17
5:33
57
Raul Vasquez
Sr
16:40
5:41
70
Veth Seng
Sr
16:46
5:43
75
10 Bellarmine
8-8-8-10-10
Gap: 1:09
79:38
15:56
5:26
204 Jack Bordoni
Sr
15:19
5:14
12
Esteban Valencia
Sr
15:45
5:23
32
Charles Deanda
Jr
15:53
5:25
40
Raymond Meijer
Jr
16:13
5:32
56
Nick Mantovani
Sr
16:28
5:37
64
Bradley Afroilan
Sr
16:50
5:45
78
Adrian Hinojosa
Sr
17:12
5:52
85
11 Loyola
11-9-11-11-11
Gap: 0:52
79:44
15:57
5:27
208 Jared Jones
Sr
15:33
5:18
22
Charlie Marquardt
Sr
15:37
5:20
25
Ned Trim
Sr
16:01
5:28
48
Andrew Bland
Sr
16:08
5:30
52
David Warren
Sr
16:25
5:36
61
Josh Lewis
Jr
16:38
5:41
67
Andrew Verdin
Sr
17:11
5:52
84
12 Vista Murrieta
9-9-10-12-12
Gap: 1:33
80:43
16:09
5:31
245 Porter Reddish
Jr
15:21
5:14
14
Omar Solis
Jr
15:46
5:23
33
John Hernandez
Jr
16:00
5:28
47
Jeomar Muro
Jr
16:42
5:42
72
Garrett Mullennix
So
16:54
5:46
79
Kevin Gonzalez
Sr
16:54
5:46
80
Tanner Hosfield
Sr
17:22
5:56
88
13 Rancho Bernardo
10-11-13-14-13
Gap: 1:58
82:39
16:32
5:38
305 Kevin Mihalik
Sr
15:23
5:15
16
Dimitri Voytilla
Sr
15:51
5:25
39
Ryan Rampoldi
Sr
17:00
5:48
81
Alex Gregoriev
Jr
17:04
5:49
82
Adrian Ennis
So
17:21
5:55
87
Brendan Gee
Jr
17:28
5:58
91
Cole Davis
So
17:49
6:05
94
13 Torrey Pines
12-14-14-13-13
Gap: 1:47
82:28
16:30
5:38
305 Tal Braude
So
15:36
5:19
24
Arjun Kumar
Sr
16:09
5:31
53
Justin Cramer
Sr
16:39
5:41
68
Matt Barge
Jr
16:41
5:42
71
Nathan Platt
Jr
17:23
5:56
89
Max Avila
Sr
17:31
5:59
93
Kurtis Shaffer
So
19:06
6:31
96
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

36 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 2.93 mi
All at 1.8 mi
All at 2.93 mi
All at 1.8 mi
Fr Race 72 Mark Vangralek, Fr, 16:37, Carlmont Downey (dow), 91:00, 66
Fr Race 73 Matthew Schumann, Fr, 17:02, De Lal Salle De Lal Salle, 89:26, 60
Fr Race 74 Millen Trujillo, Fr, 17:35, Walnut Capo Valley, 93:04, 64
Fr Race 75 Thomas Durham, Fr, 17:27, Yucaipa Santa Ana, 93:26, 87
Fr Race 92 Joey Rodgers, Fr, 9:02, Arroyo Grande Peninsula, 47:28, 31
Fr Race 93 Luis Jaras, Fr, 9:06, Moorpark Glendora, 48:03, 54
Fr Race 94 Tanner Torrez, Fr, 9:01, Hemet Hemet, 48:18, 79
JV 67-JV Champ Mahmoud Moussa, So, 15:57, Arcadia Arcadia, 80:57, 28
JV Race 108 Tim Wuu, Sr, 17:05, Maria Carrillo Claremont, 87:28, 31
JV Race 109 William Garcia, Jr, 16:42, Valencia (pla) Valencia (pla), 86:05, 47
JV Race 110 Andrew Lopez, Sr, 17:15, Redondo Redondo, 88:51, 48
JV Race 50 Jonathan Rodriguez, Fr, 16:17, Warren El Toro, 83:44, 42
JV Race 51 Jake Schmitz, Jr, 16:41, Trabuco Hills Trabuco Hills, 85:33, 55
JV Race 52 Andy Werderman, Jr, 16:03, Dana Hills Dana Hills, 81:45, 15
So Race 79 Ryan Dimick, So, 16:30, Carlmont Dana Hills, 90:06, 57
So Race 80 Da Harrington-cota, So, 16:44, Walnut Crescenta Valley, 92:00, 85
So Race 81 Joshua Padilla, So, 17:08, Trabuco Hills Newbury Park, 90:05, 47
So Race 82 Bryan Ngo, So, 16:57, Arcadia Great Oak, 88:45, 55
So Race 86 George Bunkall, Sr, 8:52, Loyola Loyola, 45:37, 37
So Race 87 Cooper Sloan, So, 8:37, Homestead Santiago (gg), 47:28, 65
So Race 88 Abraham Rivera, So, 9:02, Indio Camarillo, 46:28, 36
So Race 89 Dante Hay, So, 8:59, Maria Carrillo Maria Carrillo, 46:18, 30
V 70-Sweeps Bryan Guijarro, Sr, 14:56, Knight Burbank, 78:19, 81
V 71-Sweeps Darren Fahy, Sr, 14:41, La Costa Canyon Rancho Cucamonga, 76:45, 81
V Race 100 Zach Gross, So, 16:19, Beaumont Beaumont, 84:22, 47
V Race 101 Josh Davis, Sr, 15:49, Arroyo Grande Arroyo Grande, 81:57, 80
V Race 102 Richard Ho, Jr, 15:23, Leland Hart, 81:12, 86
V Race 55 Matthew Beasley, Jr, 15:56, Riverside Poly Paloma Valley, 82:12, 58
V Race 56 Trevor Fuhriman, Sr, 15:44, Monte Vista (dan) Monte Vista (dan), 81:50, 59
V Race 57 Edgar Cobian, Sr, 15:31, La Sierra Davis, 81:34, 40
V Race 58 Juan Gonzalez, Jr, 15:15, El Toro Dana Hills, 78:00, 27
V Race 59 Anthony Monroy, Sr, 15:13, Burroughs (bur) Burroughs (bur), 80:53, 82
V Race 60 Malik Hayes, Sr, 15:20, Quartz Hill El Rancho, 80:19, 131
V Race 97 Nick Rivera, Sr, 16:06, Rowland Rowland, 85:33, 58
V Race 98 Grant Foster, Sr, 15:52, Los Gatos Point Loma, 85:09, 73
V Race 99 Cesar Berumen, Sr, 15:38, Patriot Simi Valley, 82:45, 57

All Girls Races

28 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 2.93 mi
All at 1.8 mi
All at 2.93 mi
All at 1.8 mi
Fr Race 76 Miranda Myers, Fr, 19:15, St. Francis (sac) St. Francis (sac), 103:07, 36
Fr Race 77 Jenny Xu, Fr, 20:06, Monta Vista Long Beach Poly, 112:04, 62
Fr Race 78 Starla Dale, Fr, 20:18, Great Oak Great Oak, 103:46, 15
Fr Race 95 Elizabeth Heyde, Fr, 10:10, Arroyo Grande Saugus, 58:29, 68
Fr Race 96 Jasmine Margetts, Fr, 10:49, North Torrance Moorpark, 57:03, 52
JV 66-JV Champ Abigail Frankian, So, 18:31, Saugus Saugus, 94:53, 41
JV Race 111 Cory Moberly, Sr, 20:40, Royal Saugus, 106:11, 42
JV Race 112 Danelle Weigel, Sr, 20:30, Redlands East Valle Claremont, 108:45, 52
JV Race 113 Gisela Lopez, Jr, 21:09, Godinez Fundament Godinez Fundament, 112:34, 34
JV Race 53 Marissa Nickles, Sr, 19:49, Fountain Valley Capo Valley, 101:50, 43
JV Race 54 Gabrielle Yatauro, So, 19:34, Edison -ss Edison -ss, 99:23, 19
So Race 83 Lauren Larocco, So, 19:20, St. Francis (sac) West Ranch, 111:19, 111
So Race 84 Jana Warrick, So, 20:25, Roosevelt (cor) Burbank, 109:48, 63
So Race 85 Karen Silva, So, 20:41, Downey (dow) Great Oak, 107:47, 17
So Race 90 Selena Pineda, So, 10:28, Godinez Fundament Godinez Fundament, 57:07, 35
So Race 91 Yvette Trejo, So, 10:53, Thousand Oaks Simi Valley, 59:31, 99
V 68-Sweeps Karis Frankian, Sr, 17:12, Saugus Saugus, 91:04, 64
V 69-Sweeps Sarah Baxter, So, 16:59, Simi Valley Simi Valley, 89:42, 55
V Race 103 Shayna Powless, Sr, 19:01, Roseville Moorpark, 102:26, 54
V Race 104 Briana Fonseca, Jr, 19:41, Vista Del Lago (mv) Valencia (pla), 102:55, 69
V Race 105 Nicki Ghazarian, Sr, 18:58, Westlake Westlake, 100:49, 53
V Race 106 Julia Lipson, Sr, 18:26, El Modena Maria Carrillo, 102:34, 75
V Race 107 Mariel Mendoza, Sr, 18:07, J.W. North Redondo, 94:36, 42
V Race 61 Marissa Suan, So, 18:36, Palo Verde (NV) Vacaville, 97:20, 55
V Race 62 Kiarra Mcintosh, Jr, 18:22, Paloma Valley Valencia (val), 97:01, 57
V Race 63 Vanessa Lopez, Jr, 18:48, Highland (pal) Highland (pal), 98:39, 87
V Race 64 Sophie Meads, So, 18:24, Davis Chaparral (tem), 97:47, 49
V Race 65 Laura Hollander, Sr, 17:45, Marina Marina, 93:51, 76