Pleasant Grove Results from the Jaguar Invite at Eagal Lakes on 9/2/21

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Abran Quirarte Guzman Fr Fr 14:08 6:44 2.1 9/57 2/6 3/10 3/12 0:00
Adam Monteverde Jr JV 18:39.5 8:53 2.1 39/53 3/4 9/10 7/8 You ROCK! (SBP)
Andrew Roeser Sr JV 13:52 6:36 2.1 3/53 1/4 1/10 2/13 You ROCK! (SBP)
Brandon Fong Sr V 22:06.5 7:08 3.1 53/105 6/6 6/6 4/12 21:33
Chas O'Bear Sr JV 18:42.1 8:54 2.1 40/53 4/4 10/10 5/7
Conner Knorr Fr Fr 15:13.6 7:15 2.1 14/57 3/6 4/10 3/9 You ROCK! (SBP)
Ethan Ho Sr V 21:15 6:51 3.1 48/105 4/6 4/6 5/13
Jackson Satow Fr Fr 16:32.9 7:53 2.1 26/57 6/6 8/10 2/4 You ROCK! (SBP)
Jadon Lam Fr Fr 16:09.4 7:42 2.1 22/57 5/6 7/10 3/5 You ROCK! (SBP)
John Funderburg So V 18:01.3 5:49 3.1 8/105 1/6 1/6 4/19 16:42
Justin Gip Sr V 21:25.4 6:55 3.1 51/105 5/6 5/6 4/12
Matt Pfaffenbach Fr Fr 15:31.3 7:23 2.1 15/57 4/6 6/10 2/6 You ROCK! (SBP)
Michael Le Sr V 19:48.8 6:23 3.1 22/105 2/6 2/6 4/18 18:52
Riley Ho So JV 15:17.5 7:17 2.1 15/53 2/4 5/10 5/11
Ryan Almog Fr V 20:40.4 6:40 3.1 39/105 3/6 3/6 7/16
Spencer Cutting Fr Fr 13:57.8 6:39 2.1 7/57 1/6 2/10 5/14 0:00
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 4/12 101:11
3:24
3.1 6:32 5:49 6:55 130 5:59 John Funderburg (8), Michael Le (19), Ryan Almog (31), Ethan Ho (35), Justin Gip (37)
Fr 1st 5 3/5 75:00
2:12
2.1 7:09 6:39 7:42 52 6:51 Spencer Cutting (5), Abran Quirarte Guzman (7), Conner Knorr (11), Matt Pfaffenbach (12), Jadon Lam (17)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Efren Sanchez Sr Pitman 17:28.3 5:38
2 Noah Pagaran Sr Lincoln (S) 17:37.9 5:41
3 Daniel Gonzales Jr Lincoln (S) 17:44.9 5:44
4 Damian Garcia Sr Pitman 17:48.2 5:45
5 Jansen Gillig Jr Lincoln (S) 17:52.4 5:46
6 Dax Daley Jr Oakdale 17:59.3 5:48
7 Caleb Cavanaugh Jr Oakdale 18:00 5:48
8 John Funderburg So Pleasant Grove 18:01.3 5:49 1/6 1/6 4/19
9 Charlie Dao Sr Tracy 18:06 5:50
10 Winter Whittle Jr Bret Harte 18:28.4 5:58
11 Alberto Esquivez Jr Orestimba 18:48.5 6:04
12 Charles Starr Jr Lodi 19:00.4 6:08
13 Jaren Johnson Sr Gregori 19:02.7 6:09
14 Evan Espinoza Sr Waterford 19:04.5 6:09
15 Rafael Lomeli Sr Kimball 19:05.9 6:10
16 Nathan Luca Jr Oakdale 19:15.7 6:13
17 Mason Oliveira So Oakdale 19:20.7 6:14
18 Gabriel Gutierrez Sr Pitman 19:23 6:15
19 Jackson Oliveira So Oakdale 19:26.2 6:16
20 Andrew Fritch So Lincoln (S) 19:38.4 6:20
21 Joshua Height Sr Lincoln (S) 19:45.8 6:23
22 Michael Le Sr Pleasant Grove 19:48.8 6:23 2/6 2/6 4/18
23 Tory Nguyen Jr Lincoln (S) 19:50.1 6:24
24 Javier Camacho Jr Pitman 19:54.1 6:25
25 Maxwell Loiacono Jr Lodi 20:01.9 6:28
26 Reed Waters Jr Lodi 20:02.3 6:28
27 Zakki Noor Jr Gregori 20:03 6:28
28 Brenden Guzman Sr Gregori 20:03.9 6:28
29 Matthew Vasquez Jr Golden Valley (SJ) 20:13.3 6:31
30 Diego Cisneros Jr Pitman 20:17.6 6:33
31 Alex Medina Jr Pitman 20:20.1 6:34
32 Cristian Ledezma-P Jr Golden Valley (SJ) 20:21.1 6:34
33 Andrew Rigdon Jr Lincoln (S) 20:22.4 6:34
34 Smith Jordan Sr Bret Harte 20:23.6 6:35
35 Cash Lucero So Lincoln (S) 20:26.6 6:36
36 Joseph Prado Sr Golden Valley (SJ) 20:28.4 6:36
37 Rylan Persons Jr Pitman 20:29.7 6:37
38 Jorge Perez Fr Tracy 20:29.9 6:37
39 Ryan Almog Fr Pleasant Grove 20:40.4 6:40 3/6 3/6 7/16
40 Carlos Martinez So Oakdale 20:55.9 6:45
41 Emilio Sanchez Jr Pitman 20:57 6:45
42 Juan Blancas Jr Manteca 20:57.2 6:46
43 Joey Leadon Jr Central Catholic 20:59.2 6:46
44 Michael Freitas Jr Oakdale 21:07.9 6:49
45 Francisco Vazquez Jr Gregori 21:10.3 6:50
46 Alex Mejia Jr Bret Harte 21:10.9 6:50
47 Abraham Valencia Jr Pitman 21:11.7 6:50
48 Ethan Ho Sr Pleasant Grove 21:15 6:51 4/6 4/6 5/13
49 Austin Hannink Jr Central Catholic 21:22.7 6:54
50 Aaron Urtiaga So Kimball 21:23.5 6:54
51 Justin Gip Sr Pleasant Grove 21:25.4 6:55 5/6 5/6 4/12
52 Jose Jacobo Sr Merrill West 21:48.3 7:02
53 Brandon Fong Sr Pleasant Grove 22:06.5 7:08 6/6 6/6 4/12
54 Roberto Rosales Sr Central Valley 22:07.9 7:08
55 Josiah Chandler Sr Kimball 22:08.1 7:08
56 Aron Camacho Jr Lathrop 22:10.3 7:09
57 Radames Garcia Sr Lathrop 22:10.3 7:09
58 Vernon Real Sr Millennium 22:24.2 7:14
59 Alexander Contrera Sr Central Valley 22:25.8 7:14
60 Mateo Vazquez So Orestimba 22:30.7 7:16
61 Alfredo Garcia So Central Valley 22:32.9 7:16
62 Ryan Espinoza So Waterford 22:39 7:18
63 Matthew Dunn Jr Central Catholic 22:48 7:21
64 Abraham Ramos Mata Sr Kimball 22:48 7:21
65 Fabian Mendoza Sr Manteca 23:00.6 7:25
66 Danny Moua Jr Golden Valley (SJ) 23:13.7 7:30
67 Braylin Archer Sr Tracy 23:14.8 7:30
68 Keona Garcia Sr Tracy 23:16.9 7:31
69 Benjamin Marquez Fr Kimball 23:18.6 7:31
70 Avery Strauch Sr Bret Harte 23:26.9 7:34
71 Andrew Rozales Jr Merrill West 23:27.2 7:34
72 Joshua Field So Millennium 23:33.5 7:36
73 Luis Mincy Sr Golden Valley (SJ) 23:36.5 7:37
74 Freddy Franco Sr Waterford 23:39.1 7:38
75 Jaicob Isip Jr Tracy 23:47 7:40
76 Daniel Soares Sr Central Valley 23:50.3 7:41
77 Caiden Miranda Sr Waterford 23:51.6 7:42
78 Jacob Camper So Ripon Christian 23:56.5 7:43
79 Matthew Barajas Sr Bret Harte 24:02.4 7:45
80 Isaac Medina Jr Golden Valley (SJ) 24:03.1 7:46
81 Kyle Whitsitt Sr Bret Harte 24:10.8 7:48
82 Issac Martin Sr Golden Valley (SJ) 24:15.4 7:49
83 Kyle Carlos Sr Millennium 24:29.3 7:54
84 Mohammad Rayyan Sa Sr Tracy 24:38.1 7:57
85 Phillip Hill Jr Merrill West 24:44.9 7:59
86 Brandon Ng Jr Tracy 24:59.7 8:04
87 Macias Jonathan Fr Central Valley 25:09 8:07
88 Armando Guajardo Jr Central Valley 25:11.8 8:08
89 Seymour Cornel Sr Merrill West 25:35.7 8:15
90 Logan Jodie Sr Bret Harte 25:35.8 8:15
91 Christopher Chew Sr Merrill West 25:46.4 8:19
92 Ramiro Beltran-Pel So Orestimba 25:46.9 8:19
93 Matthew Men Sr Millennium 25:55.5 8:22
94 Vicente 'Teo' Soto Sr Tracy 26:36.9 8:35
95 Jason Fritz Jr Waterford 26:40.3 8:36
96 Tanner Ross So Millennium 27:07.9 8:45
97 Jackson Stokes Fr Central Valley 27:19.6 8:49
98 John Stone Jr Millennium 27:20.2 8:49
99 Kaden Buckhout So Kimball 27:43.2 8:57
100 Nathan Lam Sr Tracy 27:59.7 9:02
101 Kevin Lee Sr Central Valley 28:38.1 9:14
102 Angel Vargas Sr Waterford 29:31.3 9:31
103 Bryce Foisy Jr Tracy 30:58.9 10:00
104 Dustyn Kidd Jr Merrill West 34:59.3 11:17
105 Elijah Robertson-K Sr Merrill West 35:29.6 11:27
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Lincoln (S)
2-1-1-1-1
Gap: 2:08
92:39
18:32
5:59
45 Noah Pagaran
Sr
17:38
5:41
2
Daniel Gonzales
Jr
17:45
5:44
3
Jansen Gillig
Jr
17:52
5:46
5
Andrew Fritch
So
19:38
6:20
17
Joshua Height
Sr
19:46
6:23
18
Tory Nguyen
Jr
19:50
6:24
20
Andrew Rigdon
Jr
20:22
6:34
26
2 Oakdale
3-3-3-2-2
Gap: 1:27
94:02
18:48
6:04
56 Dax Daley
Jr
17:59
5:48
6
Caleb Cavanaugh
Jr
18:00
5:48
7
Nathan Luca
Jr
19:16
6:13
13
Mason Oliveira
So
19:21
6:14
14
Jackson Oliveira
So
19:26
6:16
16
Carlos Martinez
So
20:56
6:45
32
Michael Freitas
Jr
21:08
6:49
33
3 Pitman
1-1-2-3-3
Gap: 2:49
94:51
18:58
6:07
64 Efren Sanchez
Sr
17:28
5:38
1
Damian Garcia
Sr
17:48
5:45
4
Gabriel Gutierrez
Sr
19:23
6:15
15
Javier Camacho
Jr
19:54
6:25
21
Diego Cisneros
Jr
20:18
6:33
23
Alex Medina
Jr
20:20
6:34
24
Rylan Persons
Jr
20:30
6:37
29
4 Pleasant Grove
4-4-4-4-4
Gap: 3:24
101:11
20:14
6:32
130 John Funderburg
So
18:01
5:49
8
Michael Le
Sr
19:49
6:23
19
Ryan Almog
Fr
20:40
6:40
31
Ethan Ho
Sr
21:15
6:51
35
Justin Gip
Sr
21:25
6:55
37
Brandon Fong
Sr
22:07
7:08
39




5 Golden Valley (SJ)
9-7-6-5-5
Gap: 3:23
107:53
21:35
6:58
176 Matthew Vasquez
Jr
20:13
6:31
22
Cristian Ledezma-P
Jr
20:21
6:34
25
Joseph Prado
Sr
20:28
6:36
28
Danny Moua
Jr
23:14
7:30
47
Luis Mincy
Sr
23:37
7:37
54
Isaac Medina
Jr
24:03
7:46
60
Issac Martin
Sr
24:15
7:49
62
6 Bret Harte
6-5-5-5-6
Gap: 5:34
107:32
21:30
6:56
181 Winter Whittle
Jr
18:28
5:58
10
Smith Jordan
Sr
20:24
6:35
27
Alex Mejia
Jr
21:11
6:50
34
Avery Strauch
Sr
23:27
7:34
51
Matthew Barajas
Sr
24:02
7:45
59
Kyle Whitsitt
Sr
24:11
7:48
61
Logan Jodie
Sr
25:36
8:15
70
7 Kimball
8-8-8-7-7
Gap: 4:13
108:44
21:45
7:01
185 Rafael Lomeli
Sr
19:06
6:10
12
Aaron Urtiaga
So
21:24
6:54
36
Josiah Chandler
Sr
22:08
7:08
41
Abraham Ramos Mata
Sr
22:48
7:21
46
Benjamin Marquez
Fr
23:19
7:31
50
Kaden Buckhout
So
27:43
8:57
77




8 Tracy
5-6-7-8-8
Gap: 5:41
108:55
21:47
7:02
192 Charlie Dao
Sr
18:06
5:50
9
Jorge Perez
Fr
20:30
6:37
30
Braylin Archer
Sr
23:15
7:30
48
Keona Garcia
Sr
23:17
7:31
49
Jaicob Isip
Jr
23:47
7:40
56
Mohammad Rayyan Sa
Sr
24:38
7:57
64
Brandon Ng
Jr
25:00
8:04
66
9 Waterford
7-9-9-9-9
Gap: 7:36
115:55
23:11
7:29
242 Evan Espinoza
Sr
19:05
6:09
11
Ryan Espinoza
So
22:39
7:18
45
Freddy Franco
Sr
23:39
7:38
55
Caiden Miranda
Sr
23:52
7:42
58
Jason Fritz
Jr
26:40
8:36
73
Angel Vargas
Sr
29:31
9:31
78




10 Central Valley
11-10-10-10-10
Gap: 3:01
116:06
23:13
7:29
251 Roberto Rosales
Sr
22:08
7:08
40
Alexander Contrera
Sr
22:26
7:14
43
Alfredo Garcia
So
22:33
7:16
44
Daniel Soares
Sr
23:50
7:41
57
Macias Jonathan
Fr
25:09
8:07
67
Armando Guajardo
Jr
25:12
8:08
68
Jackson Stokes
Fr
27:20
8:49
75
11 Merrill West
10-11-11-11-11
Gap: 3:58
121:23
24:17
7:50
295 Jose Jacobo
Sr
21:48
7:02
38
Andrew Rozales
Jr
23:27
7:34
52
Phillip Hill
Jr
24:45
7:59
65
Seymour Cornel
Sr
25:36
8:15
69
Christopher Chew
Sr
25:46
8:19
71
Dustyn Kidd
Jr
34:59
11:17
79
Elijah Robertson-K
Sr
35:30
11:27
80
12 Millennium
12-12-12-12-12
Gap: 4:44
123:30
24:42
7:58
304 Vernon Real
Sr
22:24
7:14
42
Joshua Field
So
23:34
7:36
53
Kyle Carlos
Sr
24:29
7:54
63
Matthew Men
Sr
25:56
8:22
72
Tanner Ross
So
27:08
8:45
74
John Stone
Jr
27:20
8:49
76




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys JV

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Vidal Murrieta Jr Pitman 13:35 6:28
2 Zachary Blood Sr Pitman 13:51.5 6:36
3 Andrew Roeser Sr Pleasant Grove 13:52 6:36 1/4 1/10 2/13 You ROCK! (SBP)
4 Christopher Medeiros Jr Lodi 13:54.1 6:37
5 Myles Jamias Sr Lincoln (S) 13:54.3 6:37
6 Carlos Arreola Sr Pitman 14:00.6 6:40
7 Ean Sweeny Jr Oakdale 14:14.1 6:47
8 Antonio Porana Sr Pitman 14:37.7 6:58
9 Giovanni Reyna Jr Lodi 14:44.5 7:01
10 Khirztian Escalante Jr Oakdale 14:49.1 7:03
11 Kyle Loth Jr Lincoln (S) 14:54.3 7:06
12 David Rothstein So Central Catholic 15:02.9 7:10
13 Gabe Archuleta Jr Oakdale 15:06.9 7:12
14 Dimas Saavedra Sr Oakdale 15:14.8 7:16
15 Riley Ho So Pleasant Grove 15:17.5 7:17 2/4 5/10 5/11
16 Ethan Thanh Sr Tracy 15:21.6 7:19
17 Ryan Dhillon Jr Pitman 15:28.5 7:22
18 Harrison Day Jr Pitman 15:31.8 7:24
19 Nicholas McDonald Jr Lodi 15:33.2 7:24
20 Devin Phillips Fr Ripon Christian 15:33.5 7:25
21 Peter Lopez Jr Golden Valley (SJ) 15:43.2 7:29
22 Preston Izaguirre Sr Lodi 15:55.4 7:35
23 Nathan Reeves Jr Bret Harte 15:57.8 7:36
24 Jesus Gutierrez Jr. Jr Tracy 16:01.4 7:38
25 Miguel Parra Sr Oakdale 16:04.6 7:39
26 Alejandro Felix Jr Oakdale 16:05.3 7:40
27 James Alaniz Jr Golden Valley (SJ) 16:10.5 7:42
28 Jaden Rothstein So Central Catholic 16:11.8 7:43
29 Christian Mendoza Sr Pitman 16:24.3 7:49
30 Alberto Jimenez Jr Central Catholic 16:40.8 7:57
31 Cameron Bazar Sr Orestimba 16:41.4 7:57
32 Luis Orozco Sr Central Catholic 16:44.3 7:58
33 Pedro Sandoval Sr Central Catholic 16:51.1 8:01
34 Diego Lopez Sr Pitman 16:58 8:05
35 Jordan Robinson Sr Gregori 17:03.2 8:07
36 Aidan Mondo Sr Golden Valley (SJ) 17:43.5 8:26
37 Jacky Owerfeldt Sr Kimball 17:48.9 8:29
38 Jericho Joel Andaya Jr Tracy 18:35.1 8:51
39 Adam Monteverde Jr Pleasant Grove 18:39.5 8:53 3/4 9/10 7/8 You ROCK! (SBP)
40 Chas O'Bear Sr Pleasant Grove 18:42.1 8:54 4/4 10/10 5/7
41 Isaac Coronado Jr Golden Valley (SJ) 19:20.3 9:13
42 Matteo Arce Sr Bret Harte 19:21.7 9:13
43 Blake Peterson Sr Oakdale 20:00.6 9:32
44 Thomas Messina Sr Kimball 20:00.9 9:32
45 Tahha Pervez So Kimball 20:09.3 9:36
46 Griffin Paulus Jr Oakdale 20:17.6 9:40
47 Nicholas Xiong Jr Golden Valley (SJ) 20:34.7 9:48
48 Alvaro De Jesus Jr Gregori 20:34.7 9:48
49 Hayden Stone Jr Tracy 22:13.9 10:35
50 Kiet Lau Jr Tracy 23:22.4 11:08
51 Jonathan Lau Jr Tracy 23:33 11:13
52 Charles Arpan Jr Golden Valley (SJ) 25:38.7 12:13
53 Aithen Wade Jr Tracy 28:15.9 13:28
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys Fr

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ismael Dominguez Fr Gregori 12:30.1 5:57
2 Riley Walker Fr Lodi 12:35.6 6:00
3 Caleb Cliburn Fr Lincoln (S) 12:39.2 6:02
4 Marcus Prestia Fr Central Catholic 12:39.8 6:02
5 Baylen Ponte Fr Lincoln (S) 13:16.7 6:19
6 Michael Palaez Fr Lodi 13:33 6:27
7 Spencer Cutting Fr Pleasant Grove 13:57.8 6:39 1/6 2/10 5/14 0:00
8 Nico Rodriguez Fr Pitman 14:05.7 6:43
9 Abran Quirarte Guzman Fr Pleasant Grove 14:08 6:44 2/6 3/10 3/12 0:00
10 Kobi Hoang Fr Lincoln (S) 14:25.5 6:52
11 Conrad Felix Fr Bret Harte 14:25.7 6:52
12 Riley McDonald Fr Lodi 15:06.6 7:12
13 Vincenzo Milligan Fr Lodi 15:11.2 7:14
14 Conner Knorr Fr Pleasant Grove 15:13.6 7:15 3/6 4/10 3/9 You ROCK! (SBP)
15 Matt Pfaffenbach Fr Pleasant Grove 15:31.3 7:23 4/6 6/10 2/6 You ROCK! (SBP)
16 Luca Casillas Fr Lincoln (S) 15:32.2 7:24
17 Ty Liu Fr Lodi 15:40.7 7:28
18 Everest Colnic Fr Pitman 15:44.9 7:30
19 Rowdy Sphar Fr Oakdale 15:50.3 7:33
20 Kaleb Rothstein Fr Central Catholic 15:55.1 7:35
21 Noah Toth Fr Lincoln (S) 16:02.6 7:38
22 Jadon Lam Fr Pleasant Grove 16:09.4 7:42 5/6 7/10 3/5 You ROCK! (SBP)
23 Jack Lenihan Fr Bret Harte 16:18.8 7:46
24 Helio Patino Fr Pitman 16:23.8 7:48
25 Tony Tran Fr Lincoln (S) 16:26.7 7:50
26 Jackson Satow Fr Pleasant Grove 16:32.9 7:53 6/6 8/10 2/4 You ROCK! (SBP)
27 Francisco Carlos Fr Lincoln (S) 16:37.4 7:55
28 Renner Young Fr Bret Harte 16:42.1 7:57
29 Elijah Espinosa Fr Golden Valley (SJ) 16:43 7:58
30 Tyler Raff Fr Oakdale 17:11.2 8:11
31 Noah Ulloa Fr Tracy 17:23.7 8:17
32 Emilio Castillo Fr Waterford 17:34.8 8:22
33 William Metge Fr Tracy 17:36.8 8:23
34 Maxwell Osborn Fr Lodi 17:43.2 8:26
35 Isaias Fierros Fr Tracy 17:46.8 8:28
36 Jarren Holloway Fr Lathrop 17:51.6 8:30
37 Aiden Both Fr Manteca 17:53.6 8:31
38 Liam Gordon Fr Gregori 17:55.7 8:32
39 Dhir Patel Fr Tracy 18:09.6 8:39
40 Damian Arroyo Fr Lodi 18:13.4 8:41
41 Matthew Babcock Fr Lincoln (S) 18:13.4 8:41
42 Adam Davis Fr Central Catholic 18:24.8 8:46
43 Esteban Flores Fr Golden Valley (SJ) 18:32.4 8:50
44 Michael Domingo Fr Lincoln (S) 18:36.2 8:52
45 Everardo Gomez Fr Lathrop 19:09.1 9:07
46 Hector Aguilar Fr Lathrop 19:09.4 9:07
47 Jonathon Ranario Fr Pitman 19:11.7 9:08
48 Victor Espinoza Fr Manteca 20:14 9:38
49 Sebastian Padilla Fr Lodi 20:15.7 9:39
50 Sean Dhillon Fr Pitman 20:16.7 9:39
51 Troy Peterson Fr Oakdale 20:51.6 9:56
52 Christian Vega-Cas Fr Lincoln (S) 21:26.2 10:12
53 Daniel Nikzad Fr Pitman 22:18 10:37
54 Miguel Carrillo Fr Merrill West 22:44.6 10:50
55 Jehoash Miguel Fr Lathrop 22:57.7 10:56
56 Enrique Valdez Fr Lathrop 23:50.9 11:21
57 Luke Maldonado Fr Lincoln (S) 26:20.4 12:33
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys Fr

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Lodi
1-1-2-1-1
Gap: 3:05
72:07
14:25
6:52
38 Riley Walker
Fr
12:36
6:00
1
Michael Palaez
Fr
13:33
6:27
4
Riley McDonald
Fr
15:07
7:12
9
Vincenzo Milligan
Fr
15:11
7:14
10
Ty Liu
Fr
15:41
7:28
14
Maxwell Osborn
Fr
17:43
8:26
22
Damian Arroyo
Fr
18:13
8:41
24
2 Lincoln (S)
2-1-1-2-2
Gap: 3:23
71:56
14:23
6:51
42 Caleb Cliburn
Fr
12:39
6:02
2
Baylen Ponte
Fr
13:17
6:19
3
Kobi Hoang
Fr
14:26
6:52
8
Luca Casillas
Fr
15:32
7:24
13
Noah Toth
Fr
16:03
7:38
16
Tony Tran
Fr
16:27
7:50
19
Francisco Carlos
Fr
16:37
7:55
21
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 2:12
75:00
15:00
7:09
52 Spencer Cutting
Fr
13:58
6:39
5
Abran Quirarte Guzman
Fr
14:08
6:44
7
Conner Knorr
Fr
15:14
7:15
11
Matt Pfaffenbach
Fr
15:31
7:23
12
Jadon Lam
Fr
16:09
7:42
17
Jackson Satow
Fr
16:33
7:53
20




4 Pitman
4-4-4-4-4
Gap: 6:11
85:43
17:09
8:10
94 Nico Rodriguez
Fr
14:06
6:43
6
Everest Colnic
Fr
15:45
7:30
15
Helio Patino
Fr
16:24
7:48
18
Jonathon Ranario
Fr
19:12
9:08
27
Sean Dhillon
Fr
20:17
9:39
28
Daniel Nikzad
Fr
22:18
10:37
29




5 Lathrop
5-5-5-5-5
Gap: 5:59
102:59
20:36
9:48
135 Jarren Holloway
Fr
17:52
8:30
23
Everardo Gomez
Fr
19:09
9:07
25
Hector Aguilar
Fr
19:09
9:07
26
Jehoash Miguel
Fr
22:58
10:56
30
Enrique Valdez
Fr
23:51
11:21
31








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.