Downers Grove North Results from the Naperville Twilight Invitational at Naperville North HS on 10/6/21

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alayna Todnem Fr F/S 19:57 6:39 3 19/150 2/7 12/37 5/15 19:57
(0:00,0.0)
You ROCK! (DPR)
Ashley Novak Sr V 18:45.9 6:15 3 36/147 3/10 3/37 6/16 20:19.1
(1:33,7.6)
20:19.1
(1:33,7.6)
18:28 You ROCK! (LR, PR)
Audrey Casten Fr V 18:57.8 6:19 3 50/147 5/10 5/37 2/16 18:58
Ava Geiger Jr V 19:14.6 6:25 3 61/147 6/10 6/37 2/16 18:24.6 18:24.6 18:05 You ROCK! (DSR)
Avery Musso Fr F/S 20:29.3 6:50 3 33/150 4/7 15/37 5/15 20:25
Callie Fletcher Jr JV 20:46.4 6:55 3 34/147 3/10 17/37 7/16 21:41
(0:54,4.2)
You ROCK! (DPR)
Caroline Scott Sr JV 22:16 7:25 3 95/147 10/10 28/37 3/7 19:56.5 19:56.5 19:51
Caroline Siebert Jr JV 21:10.8 7:04 3 51/147 4/10 19/37 7/16 19:47.8 19:47.8 19:48
Cate Pyne Fr Open 24:27.5 8:09 3 48/112 8/10 35/37 3/6 24:10
Celia Colucci Jr Open 23:46.3 7:55 3 35/112 6/10 33/37 3/7 24:22.1
(0:36,2.4)
24:22.1
(0:36,2.4)
24:16
(0:29,2.0)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Chloe Dusek Fr Open 24:59 8:20 3 59/112 10/10 37/37 4/6 24:49
Claire Pyne Jr V 18:17 6:06 3 24/147 1/10 1/37 16/22 19:06.7
(0:50,4.3)
19:06.7
(0:50,4.3)
18:29
(0:12,1.1)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Devin DuPilka Sr Open 22:34.1 7:31 3 17/112 2/10 29/37 3/9 21:26.7 21:26.7 21:03 You ROCK! (DSR)
Elena Tomchek Sr JV 20:37.2 6:52 3 26/147 2/10 16/37 9/16 20:49
(0:12,0.9)
You ROCK! (DPR)
Emelie Krewer Jr Open 24:08.9 8:03 3 44/112 7/10 34/37 3/7 24:11
(0:02,0.2)
You ROCK! (DPR)
Emily Allen Jr Open 23:28.3 7:49 3 31/112 5/10 32/37 3/8
Gabrielle Chen Jr JV 21:43.4 7:14 3 72/147 6/10 21/37 6/15 21:10.1 21:10.1 21:10 You ROCK! (DSR)
Hannah Renner Fr V 19:17.8 6:26 3 63/147 7/10 7/37 2/14 19:58
(0:40,3.3)
You ROCK! (DPR)
Helen Larkin Sr JV 21:42.6 7:14 3 71/147 5/10 20/37 8/16 21:51
(0:08,0.6)
You ROCK! (DPR)
Jadyn Wood Fr F/S 20:20 6:47 3 29/150 3/7 14/37 6/15 20:01
Jenna Soelberg So F/S 22:02.4 7:21 3 88/150 7/7 25/37 5/12 22:38
(0:36,2.6)
You ROCK! (DPR)
Julia Fremgen Fr Open 22:07.1 7:22 3 12/112 1/10 27/37 4/9 23:44
(1:36,6.8)
You ROCK! (DPR)
Karly Harkness So V 18:56.2 6:19 3 47/147 4/10 4/37 5/16 18:50
Katie Baker Jr JV 22:03.3 7:21 3 88/147 9/10 26/37 4/10 24:01.1
(1:58,8.2)
24:01.1
(1:58,8.2)
22:29
(0:26,1.9)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Lina Barsketis Sr Open 24:54.5 8:18 3 56/112 9/10 36/37 4/6 22:41.5 22:41.5 22:42
Maddie Casey Jr V 19:48.3 6:36 3 93/147 8/10 10/37 5/12 19:42
Madelyn Walter Fr V 20:09.1 6:43 3 111/147 10/10 13/37 3/8 18:57
Madison Smith Sr Open 22:43.9 7:35 3 20/112 3/10 30/37 3/9 23:14
(0:30,2.2)
You ROCK! (DPR)
Maeve Courtney Jr JV 19:42.2 6:34 3 7/147 1/10 9/37 4/16 19:51.8
(0:10,0.8)
19:51.8
(0:10,0.8)
19:28 You ROCK! (LR, PR, DSR)
McKenzie Willard Fr F/S 20:55.9 6:59 3 51/150 5/7 18/37 6/15 21:15
(0:19,1.5)
You ROCK! (DPR)
Miranda McNally Sr V 19:50.3 6:37 3 97/147 9/10 11/37 3/10 19:45
Natalie Yoch Sr Open 23:06.4 7:42 3 27/112 4/10 31/37 4/8 22:58
Nora Curran Jr JV 21:58.8 7:20 3 84/147 8/10 24/37 4/11 22:23.8
(0:25,1.9)
22:23.8
(0:25,1.9)
21:43 You ROCK! (LR, PR)
Pallavi Fisher So F/S 19:41.6 6:34 3 14/150 1/7 8/37 7/15 19:58
(0:16,1.3)
You ROCK! (DPR)
Peyton Myers Jr JV 21:57.7 7:19 3 83/147 7/10 23/37 6/13 22:04.5
(0:07,0.5)
22:04.5
(0:07,0.5)
22:05
(0:07,0.5)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Sarah Paul So F/S 21:48.9 7:16 3 81/150 6/7 22/37 7/14 22:31
(0:42,3.1)
You ROCK! (DPR)
Sydney Hnatiuk So V 18:42.1 6:14 3 32/147 2/10 2/37 9/17 18:48
(0:06,0.5)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/16 93:39
0:41
3 6:15 6:06 6:19 159 6:07 92:52 92:52 Claire Pyne (18), Sydney Hnatiuk (26), Ashley Novak (30), Karly Harkness (41), Audrey Casten (44)
V 2nd 5 3/8 98:20
0:55
3 6:33 6:25 6:43 66 6:20 Ava Geiger (5), Hannah Renner (6), Maddie Casey (15), Miranda McNally (16), Madelyn Walter (24)
Open 1st 5 3/8 114:00
1:21
3 7:36 7:22 7:49 98 7:10 114:51
(0:51,0.7)
114:51
(0:51,0.7%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Julia Fremgen (12), Devin DuPilka (16), Madison Smith (18), Natalie Yoch (24), Emily Allen (28)
Open 2nd 5 4/6 122:16
1:13
3 8:09 7:55 8:20 87 7:29 122:00 122:00 Celia Colucci (8), Emelie Krewer (12), Cate Pyne (16), Lina Barsketis (24), Chloe Dusek (27)
JV 1st 5 8/16 103:59
2:00
3 6:56 6:34 7:14 180 6:34 101:53 101:53 Maeve Courtney (7), Elena Tomchek (26), Callie Fletcher (34), Caroline Siebert (48), Helen Larkin (65)
JV 2nd 5 4/7 109:59
0:33
3 7:20 7:14 7:25 96 7:00 118:41
(8:41,7.3)
118:41
(8:41,7.3%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Gabrielle Chen (13), Peyton Myers (18), Nora Curran (19), Katie Baker (21), Caroline Scott (25)
F/S 1st 5 5/15 101:24
1:14
3 6:46 6:34 6:59 136 6:26 103:17
(1:54,1.8)
103:17
(1:54,1.8%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Pallavi Fisher (14), Alayna Todnem (19), Jadyn Wood (28), Avery Musso (31), McKenzie Willard (44)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ava Parekh Sr Chicago (Latin) 16:31.2 5:30
2 Mary Grace Hegberg Sr Arlington Heights (S 16:59.6 5:40
3 Evelyn Hett Jr Chicago (Jones) 17:01.3 5:40
4 Caroline Schoen Jr Flossmoor (Homewood- 17:01.7 5:41
5 Katrina Schlenker Sr Batavia 17:08.2 5:43
6 Holly Johnson Fr Downers Grove (South) 17:09 5:43
7 Catherine Sommerfeld Jr LaGrange (Lyons) 17:17.9 5:46
8 Elia Ton-That Sr Chicago (Northside) 17:28.2 5:49
9 Sophia McNerney Sr Downers Grove (South) 17:30.5 5:50
10 Anna Hunter Sr Yorkville (H.S.) 17:34.2 5:51
11 Lucy Westlake Sr Naperville (North) 17:37 5:52
12 Sarah Maggio Sr Aurora (Metea Valley) 17:37.3 5:52
13 Liv Phillips So Naperville (Central) 17:43.2 5:54
14 Louisa Diamond Jr Lisle (Benet Academy) 17:47.4 5:56
15 Audrey Boles Sr Minooka 17:55.2 5:58
16 Kate Tueting So Naperville (Central) 17:57.1 5:59
17 Ava Hendren So Naperville (Central) 18:01 6:00
18 Gabriella McCollom Jr Minooka 18:08.3 6:03
19 Nicole Poglitsch Fr Wheaton (W. Warrenvi 18:09.1 6:03
20 Keeley Behr Sr Aurora (Metea Valley) 18:10.9 6:04
21 Gabrielle Kics Jr Minooka 18:13.9 6:05
22 Makenna Edwards Jr Yorkville (H.S.) 18:14 6:05
23 Sophie Golobitsh Sr Naperville (North) 18:16.6 6:06
24 Claire Pyne Jr Downers Grove North 18:17 6:06 1/10 1/37 16/22 19:07
(0:50)
19:07
(0:50)
You ROCK! (LR, PR)
25 Ashley Robinson Sr Naperville (Neuqua V 18:24.8 6:08
26 Annie Macabobby Sr Wheaton (W. Warrenvi 18:27.8 6:09
27 Marissa Magana Jr Naperville (North) 18:32.2 6:11
28 Jocelyn Host Sr Minooka 18:33.1 6:11
29 Emma Berres Fr Naperville (North) 18:37.4 6:12
30 Michelle Masis Sr Plainfield (North) 18:37.9 6:13
31 Liliana Bednarek Jr Batavia 18:40.5 6:14
32 Sydney Hnatiuk So Downers Grove North 18:42.1 6:14 2/10 2/37 9/17
33 Margaret Hunter Sr Yorkville (H.S.) 18:43.5 6:15
34 Gretchen Leland Jr Naperville (Neuqua V 18:45 6:15
35 Ashlyn Adams Fr Wheaton (W. Warrenvi 18:45.8 6:15
36 Ashley Novak Sr Downers Grove North 18:45.9 6:15 3/10 3/37 6/16 20:19
(1:33)
20:19
(1:33)
You ROCK! (LR, PR)
37 Logan Brennan Jr Naperville (North) 18:46.8 6:16
38 Anna Bylsma So LaGrange (Lyons) 18:47.8 6:16
39 Anna Nickoley Sr Glen Ellyn (Glenbard 18:47.9 6:16
40 Scarlett Lestina Jr LaGrange (Lyons) 18:47.9 6:16
41 Kelsey Nardi Sr Naperville (North) 18:49.4 6:16
42 Shannon Cranny So LaGrange (Lyons) 18:50 6:17
43 Carlin Hass Jr Glen Ellyn (Glenbard 18:52.4 6:17
44 Maggie Hibbard So Glen Ellyn (Glenbard 18:53.6 6:18
45 Addison George Jr Naperville (Central) 18:54.3 6:18
46 Lily Baibak Fr Aurora (Waubonsie Va 18:56 6:19
47 Karly Harkness So Downers Grove North 18:56.2 6:19 4/10 4/37 5/16
48 Jackie Liu Sr Naperville (North) 18:56.3 6:19
49 Elsie Czarniewski Fr Plainfield (North) 18:57.6 6:19
50 Audrey Casten Fr Downers Grove North 18:57.8 6:19 5/10 5/37 2/16
51 Anika Lovisa Fr Naperville (North) 18:57.9 6:19
52 Julie Piot So Naperville (North) 18:58.5 6:20
53 Carissa Hamilton Jr Naperville (Neuqua V 19:01.5 6:21
54 Madi Sisson Sr Downers Grove (South) 19:01.6 6:21
55 Katie Melzer Jr Yorkville (H.S.) 19:05.3 6:22
56 Devyn Carr Jr Glen Ellyn (Glenbard 19:06.4 6:22
57 Abby Deuter Sr LaGrange (Lyons) 19:09.7 6:23
58 Abby Mogg So Naperville (Central) 19:10.9 6:24
59 Taylor Poces-Bell Jr Aurora (Metea Valley) 19:11.8 6:24
60 Claire Wilson So Plainfield (North) 19:14.1 6:25
61 Ava Geiger Jr Downers Grove North 19:14.6 6:25 6/10 6/37 2/16 18:24.6 18:24.6
62 Lola Satre-Morales Fr Naperville (Central) 19:17 6:26
63 Hannah Renner Fr Downers Grove North 19:17.8 6:26 7/10 7/37 2/14
64 Nora Joy Jr Downers Grove (South) 19:18 6:26
65 Julianne Melby So LaGrange (Lyons) 19:18.3 6:26
66 Kathryn Cichon Sr Minooka 19:18.6 6:26
67 Charlotte Lange Jr LaGrange (Lyons) 19:18.9 6:26
68 Ava Howard Jr Naperville (Central) 19:19 6:26
69 Aminah Hussain Sr Plainfield (North) 19:19.4 6:26
70 Kate Roarty Jr Chicago (Lane) 19:19.7 6:27
71 Sophie Ring So Downers Grove (South) 19:22 6:27
72 Ellie Coderre Sr Naperville (North) 19:22.6 6:28
73 Jenna Bachara So Wheaton (W. Warrenvi 19:24.5 6:28
74 Kira Mothershed Jr Wheaton (W. Warrenvi 19:28.3 6:29
75 Kristina Findley So LaGrange (Lyons) 19:29 6:30
76 Rachel Rodi So Downers Grove (South) 19:30.2 6:30
77 Madison Findley So LaGrange (Lyons) 19:30.6 6:30
78 Kaitlyn Ward So Plainfield (North) 19:30.9 6:30
79 Kaylee Lange Jr Glen Ellyn (Glenbard 19:32.5 6:31
80 Sasha Semanision Fr Batavia 19:35.7 6:32
81 Julia Laird Jr Naperville (Central) 19:36.6 6:32
82 Lily Halden Sr Glen Ellyn (Glenbard 19:40.7 6:34
83 Payton Fleming Jr Wheaton (W. Warrenvi 19:41.7 6:34
84 Maia Kaslewicz Fr Glen Ellyn (Glenbard 19:42.8 6:34
85 Olivia Ide Jr Chicago (Lane) 19:43 6:34
86 Alex Spang Sr Downers Grove (South) 19:44.6 6:35
87 Kamea Baker So Aurora (Metea Valley) 19:46 6:35
88 Maureen Patrick Sr LaGrange (Lyons) 19:46.5 6:36
89 Lindsey Wenz Fr Plainfield (North) 19:47 6:36
90 Madison Wnek Fr Batavia 19:47.1 6:36
91 Sophia Nelson So Downers Grove (South) 19:48.1 6:36
92 Emma Jasutis Jr Yorkville (H.S.) 19:48.1 6:36
93 Maddie Casey Jr Downers Grove North 19:48.3 6:36 8/10 10/37 5/12
94 Sara McLaughlin Sr Minooka 19:48.9 6:36
95 Mary Fornelli Fr Batavia 19:49.1 6:36
96 Lucy Anderson Jr Yorkville (H.S.) 19:50 6:37
97 Miranda McNally Sr Downers Grove North 19:50.3 6:37 9/10 11/37 3/10
98 Brooke Silbernagel Jr Batavia 19:50.5 6:37
99 Maya Hall So Aurora (Metea Valley) 19:51 6:37
100 Sophie Mullins So Chicago (Lane) 19:51.8 6:37
101 Alli Olson So Batavia 19:53.9 6:38
102 Brooke Wlodek Sr Minooka 19:54.5 6:38
103 Brooke Nazos Sr Batavia 19:55.5 6:39
104 Sofia Olivito Sr Wheaton (W. Warrenvi 19:57.1 6:39
105 Alyssa Mead Sr Naperville (Neuqua V 19:57.7 6:39
106 Anna Riggs Jr Aurora (Waubonsie Va 20:03 6:41
107 Mckenna Mertes Jr Geneva 20:03.3 6:41
108 Miya Duebener Sr Wheaton (W. Warrenvi 20:04.2 6:41
109 Maya Malay Sr Batavia 20:05 6:42
110 Kylie James Sr Wheaton (W. Warrenvi 20:06.1 6:42
111 Madelyn Walter Fr Downers Grove North 20:09.1 6:43 10/10 13/37 3/8
112 Lily Ryan Sr Geneva 20:10.1 6:43
113 Zoe Kirkman So Aurora (Metea Valley) 20:13.4 6:44
114 Maggie Kalish Fr Naperville (Neuqua V 20:13.6 6:45
115 Agnes Bolender So Geneva 20:13.8 6:45
116 Charlotte Muller So Chicago (Lane) 20:14.6 6:45
117 Rebecca Spezzano Jr Geneva 20:14.6 6:45
118 Elizabeth Byrne Jr Naperville (Neuqua V 20:17.1 6:46
119 Carmen Solis Jr Aurora (Waubonsie Va 20:19.6 6:47
120 Emma Wilson Sr Minooka 20:24 6:48
121 Morgan Raclawski Sr Plainfield (North) 20:25.6 6:49
122 Sienna McEneaney Fr Naperville (Neuqua V 20:26.6 6:49
123 Nora Leff Sr Chicago (Lane) 20:26.7 6:49
124 Katrina Arsenijevic Sr Chicago (Lane) 20:27.4 6:49
125 Kylie Shraiberg Sr Chicago (Lane) 20:27.9 6:49
126 Ava Thomas Jr Batavia 20:28.3 6:49
127 Jackson Dowell Sr Aurora (Waubonsie Va 20:28.5 6:50
128 Jayda Stewart Fr Yorkville (H.S.) 20:30.3 6:50
129 Grace Anderson So Naperville (Neuqua V 20:34.6 6:52
130 Caroline McCarthy Jr Chicago (Lane) 20:36.1 6:52
131 Ella Lively Jr Chicago (Lane) 20:36.2 6:52
132 Emily Thompson So Flossmoor (Homewood- 20:38.6 6:53
133 Sydney Coomer So Chicago (Lane) 20:38.6 6:53
134 Ava Volanti Sr Naperville (Neuqua V 20:39.6 6:53
135 Lindsey Mathews So Aurora (Waubonsie Va 20:40.5 6:54
136 Lauren Verdecchia So Geneva 20:42.2 6:54
137 Renee Kowalski Sr Downers Grove (South) 20:51 6:57
138 Gwen Feitl Sr Wheaton (W. Warrenvi 20:51.4 6:57
139 Megan Huynh Jr Naperville (Neuqua V 20:56.9 6:59
140 Nuria Pugh Sr Yorkville (H.S.) 20:58.7 7:00
141 Payton Green Sr Aurora (Waubonsie Va 21:04.5 7:02
142 Ella Powell Jr Plainfield (North) 21:13.3 7:04
143 Olivia Powell Jr Plainfield (North) 21:13.7 7:05
144 Julianna Longo Sr Geneva 21:22.9 7:08
145 Imaan Ali So Aurora (Waubonsie Va 21:25.1 7:08
146 Jackie Zaravia Sr Plainfield (North) 21:28.4 7:09
147 Segi Smith-Pariola Jr Naperville (Central) 22:07.8 7:23
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (North)
5-6-3-2-1
Gap: 1:10
91:50
18:22
6:07
98 Lucy Westlake
Sr
17:37
5:52
6
Sophie Golobitsh
Sr
18:17
6:06
17
Marissa Magana
Jr
18:32
6:11
21
Emma Berres
Fr
18:37
6:12
23
Logan Brennan
Jr
18:47
6:16
31
Kelsey Nardi
Sr
18:49
6:16
35
Jackie Liu
Sr
18:56
6:19
42
2 Minooka
8-4-2-1-2
Gap: 1:23
92:09
18:26
6:09
116 Audrey Boles
Sr
17:55
5:58
9
Gabriella McCollom
Jr
18:08
6:03
12
Gabrielle Kics
Jr
18:14
6:05
15
Jocelyn Host
Sr
18:33
6:11
22
Kathryn Cichon
Sr
19:19
6:26
58
Sara McLaughlin
Sr
19:49
6:36
79
Brooke Wlodek
Sr
19:55
6:38
86
3 Naperville (Central)
7-2-1-3-3
Gap: 1:28
91:47
18:21
6:07
118 Liv Phillips
So
17:43
5:54
8
Kate Tueting
So
17:57
5:59
10
Ava Hendren
So
18:01
6:00
11
Addison George
Jr
18:54
6:18
39
Abby Mogg
So
19:11
6:24
50
Lola Satre-Morales
Fr
19:17
6:26
54
Ava Howard
Jr
19:19
6:26
60
4 LaGrange (Lyons)
3-9-7-5-4
Gap: 1:52
92:53
18:35
6:12
154 Catherine Sommerfeld
Jr
17:18
5:46
3
Anna Bylsma
So
18:48
6:16
32
Scarlett Lestina
Jr
18:48
6:16
34
Shannon Cranny
So
18:50
6:17
36
Abby Deuter
Sr
19:10
6:23
49
Julianne Melby
So
19:18
6:26
57
Charlotte Lange
Jr
19:19
6:26
59
5 Downers Grove North
10-10-9-7-5
Gap: 0:41
93:39
18:44
6:15
159 Claire Pyne
Jr
18:17
6:06
18
Sydney Hnatiuk
So
18:42
6:14
26
Ashley Novak
Sr
18:46
6:15
30
Karly Harkness
So
18:56
6:19
41
Audrey Casten
Fr
18:58
6:19
44
Ava Geiger
Jr
19:15
6:25
53
Hannah Renner
Fr
19:18
6:26
55
6 Downers Grove (South)
2-1-5-6-6
Gap: 2:13
92:21
18:28
6:09
171 Holly Johnson
Fr
17:09
5:43
2
Sophia McNerney
Sr
17:31
5:50
4
Madi Sisson
Sr
19:02
6:21
46
Nora Joy
Jr
19:18
6:26
56
Sophie Ring
So
19:22
6:27
63
Rachel Rodi
So
19:30
6:30
66
Alex Spang
Sr
19:45
6:35
74
7 Yorkville (H.S.)
4-4-4-4-7
Gap: 2:14
93:25
18:41
6:14
173 Anna Hunter
Sr
17:34
5:51
5
Makenna Edwards
Jr
18:14
6:05
16
Margaret Hunter
Sr
18:44
6:15
27
Katie Melzer
Jr
19:05
6:22
47
Emma Jasutis
Jr
19:48
6:36
78
Lucy Anderson
Jr
19:50
6:37
81
Jayda Stewart
Fr
20:30
6:50
105
8 Wheaton (W. Warrenvi
9-8-6-8-8
Gap: 1:19
94:16
18:51
6:17
191 Nicole Poglitsch
Fr
18:09
6:03
13
Annie Macabobby
Sr
18:28
6:09
20
Ashlyn Adams
Fr
18:46
6:15
29
Jenna Bachara
So
19:25
6:28
64
Kira Mothershed
Jr
19:28
6:29
65
Payton Fleming
Jr
19:42
6:34
71
Sofia Olivito
Sr
19:57
6:39
87
9 Glen Ellyn (Glenbard
13-13-12-10-9
Gap: 0:45
95:13
19:03
6:21
224 Anna Nickoley
Sr
18:48
6:16
33
Carlin Hass
Jr
18:52
6:17
37
Maggie Hibbard
So
18:54
6:18
38
Devyn Carr
Jr
19:06
6:22
48
Kaylee Lange
Jr
19:33
6:31
68
Lily Halden
Sr
19:41
6:34
70
Maia Kaslewicz
Fr
19:43
6:34
72
10 Aurora (Metea Valley)
6-4-8-9-10
Gap: 2:14
94:37
18:55
6:18
230 Sarah Maggio
Sr
17:37
5:52
7
Keeley Behr
Sr
18:11
6:04
14
Taylor Poces-Bell
Jr
19:12
6:24
51
Kamea Baker
So
19:46
6:35
75
Maya Hall
So
19:51
6:37
83
Zoe Kirkman
So
20:13
6:44
92




11 Plainfield (North)
12-12-13-12-11
Gap: 0:53
95:40
19:08
6:23
247 Michelle Masis
Sr
18:38
6:13
24
Elsie Czarniewski
Fr
18:58
6:19
43
Claire Wilson
So
19:14
6:25
52
Aminah Hussain
Sr
19:19
6:26
61
Kaitlyn Ward
So
19:31
6:30
67
Lindsey Wenz
Fr
19:47
6:36
76
Morgan Raclawski
Sr
20:26
6:49
99
12 Batavia
1-7-11-11-12
Gap: 2:41
95:01
19:00
6:20
252 Katrina Schlenker
Sr
17:08
5:43
1
Liliana Bednarek
Jr
18:41
6:14
25
Sasha Semanision
Fr
19:36
6:32
69
Madison Wnek
Fr
19:47
6:36
77
Mary Fornelli
Fr
19:49
6:36
80
Brooke Silbernagel
Jr
19:51
6:37
82
Alli Olson
So
19:54
6:38
85
13 Naperville (Neuqua V
11-11-10-12-13
Gap: 1:49
96:23
19:17
6:26
273 Ashley Robinson
Sr
18:25
6:08
19
Gretchen Leland
Jr
18:45
6:15
28
Carissa Hamilton
Jr
19:02
6:21
45
Alyssa Mead
Sr
19:58
6:39
88
Maggie Kalish
Fr
20:14
6:45
93
Elizabeth Byrne
Jr
20:17
6:46
97
Sienna McEneaney
Fr
20:27
6:49
100
14 Chicago (Lane)
15-15-14-14-14
Gap: 1:07
99:36
19:55
6:38
415 Kate Roarty
Jr
19:20
6:27
62
Olivia Ide
Jr
19:43
6:34
73
Sophie Mullins
So
19:52
6:37
84
Charlotte Muller
So
20:15
6:45
95
Nora Leff
Sr
20:27
6:49
101
Katrina Arsenijevic
Sr
20:27
6:49
102
Kylie Shraiberg
Sr
20:28
6:49
103
15 Aurora (Waubonsie Va
14-14-15-15-15
Gap: 1:45
100:28
20:06
6:42
437 Lily Baibak
Fr
18:56
6:19
40
Anna Riggs
Jr
20:03
6:41
89
Carmen Solis
Jr
20:20
6:47
98
Jackson Dowell
Sr
20:29
6:50
104
Lindsey Mathews
So
20:41
6:54
106
Payton Green
Sr
21:05
7:02
108
Imaan Ali
So
21:25
7:08
110
16 Geneva
16-16-16-16-16
Gap: 0:39
101:24
20:17
6:46
478 Mckenna Mertes
Jr
20:03
6:41
90
Lily Ryan
Sr
20:10
6:43
91
Agnes Bolender
So
20:14
6:45
94
Rebecca Spezzano
Jr
20:15
6:45
96
Lauren Verdecchia
So
20:42
6:54
107
Julianna Longo
Sr
21:23
7:08
109




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (North)
1-1-1-1-1
Gap: 0:33
95:05
19:01
6:20
19 Kelsey Nardi
Sr
18:49
6:16
1
Jackie Liu
Sr
18:56
6:19
2
Anika Lovisa
Fr
18:58
6:19
3
Julie Piot
So
18:59
6:20
4
Ellie Coderre
Sr
19:23
6:28
9








2 LaGrange (Lyons)
3-3-2-2-2
Gap: 0:28
97:23
19:29
6:30
49 Julianne Melby
So
19:18
6:26
7
Charlotte Lange
Jr
19:19
6:26
8
Kristina Findley
So
19:29
6:30
10
Madison Findley
So
19:31
6:30
11
Maureen Patrick
Sr
19:47
6:36
13








3 Downers Grove North
2-2-3-3-3
Gap: 0:55
98:20
19:40
6:33
66 Ava Geiger
Jr
19:15
6:25
5
Hannah Renner
Fr
19:18
6:26
6
Maddie Casey
Jr
19:48
6:36
15
Miranda McNally
Sr
19:50
6:37
16
Madelyn Walter
Fr
20:09
6:43
24








4 Batavia
6-5-5-4-4
Gap: 0:38
100:13
20:03
6:41
106 Brooke Silbernagel
Jr
19:51
6:37
17
Alli Olson
So
19:54
6:38
18
Brooke Nazos
Sr
19:56
6:39
19
Maya Malay
Sr
20:05
6:42
22
Ava Thomas
Jr
20:28
6:49
30








5 Wheaton (W. Warrenvi
4-4-4-4-5
Gap: 1:10
100:41
20:08
6:43
112 Payton Fleming
Jr
19:42
6:34
12
Sofia Olivito
Sr
19:57
6:39
20
Miya Duebener
Sr
20:04
6:41
21
Kylie James
Sr
20:06
6:42
23
Gwen Feitl
Sr
20:51
6:57
36








6 Naperville (Neuqua V
7-7-7-7-6
Gap: 0:40
102:55
20:35
6:52
155 Elizabeth Byrne
Jr
20:17
6:46
25
Sienna McEneaney
Fr
20:27
6:49
27
Grace Anderson
So
20:35
6:52
31
Ava Volanti
Sr
20:40
6:53
35
Megan Huynh
Jr
20:57
6:59
37








7 Chicago (Lane)
8-8-8-8-7
Gap: 0:11
102:46
20:33
6:51
156 Katrina Arsenijevic
Sr
20:27
6:49
28
Kylie Shraiberg
Sr
20:28
6:49
29
Caroline McCarthy
Jr
20:36
6:52
32
Ella Lively
Jr
20:36
6:52
33
Sydney Coomer
So
20:39
6:53
34








8 Plainfield (North)
5-6-6-6-8
Gap: 1:41
104:08
20:50
6:57
157 Lindsey Wenz
Fr
19:47
6:36
14
Morgan Raclawski
Sr
20:26
6:49
26
Ella Powell
Jr
21:13
7:04
38
Olivia Powell
Jr
21:14
7:05
39
Jackie Zaravia
Sr
21:28
7:09
40








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Brooke Horning So Aurora (Metea Valley) 21:00 7:00
2 Kate Corcoran Fr Naperville (North) 21:17.3 7:06
3 Dakota Ford Fr Naperville (North) 21:18 7:06
4 Lauren Battaglia So Naperville (North) 21:18.8 7:06
5 Gianna Mabulay So Aurora (Metea Valley) 21:27.8 7:09
6 Atma Patel So Aurora (Metea Valley) 21:33.6 7:11
7 Nina Mantel Fr Naperville (North) 21:45.3 7:15
8 Kaylee Holmes So Aurora (Metea Valley) 21:55 7:18
9 Francesca Gehrs Fr Naperville (North) 21:56.1 7:19
10 Soli Karagianis Fr Naperville (Central) 21:56.3 7:19
11 Sarah Kupres So Naperville (North) 22:01.5 7:21
12 Julia Fremgen Fr Downers Grove North 22:07.1 7:22 1/10 27/37 4/9
13 Annie Lukasik Fr Minooka 22:16.7 7:26
14 Norah Barry Sr Naperville (North) 22:17.2 7:26
15 Keira Nelson So Aurora (Metea Valley) 22:21.5 7:27
16 Lily Longenbaugh Jr Naperville (North) 22:31.3 7:30
17 Devin DuPilka Sr Downers Grove North 22:34.1 7:31 2/10 29/37 3/9 21:26.7 21:26.7
18 Macy Fleury Sr Naperville (North) 22:35.7 7:32
19 Lily Lewis So Aurora (Metea Valley) 22:38.4 7:33
20 Madison Smith Sr Downers Grove North 22:43.9 7:35 3/10 30/37 3/9
21 Arwa Hameed Fr Naperville (Central) 22:52.6 7:38
22 Vivian Hanson Fr Naperville (North) 22:52.9 7:38
23 Tessa Williams Fr Naperville (Central) 23:02.5 7:41
24 Alexia Gomez Fr Glen Ellyn (Glenbard 23:04 7:41
25 Mia Hasan Sr Naperville (Neuqua V 23:04.4 7:41
26 Ava Madejczyk So Naperville (Central) 23:05.2 7:42
27 Natalie Yoch Sr Downers Grove North 23:06.4 7:42 4/10 31/37 4/8
28 Tanvi Guruvugari So Naperville (Neuqua V 23:08.8 7:43
29 Gianna Mazzocchi So Minooka 23:11.2 7:44
30 Nia Skedel Fr Minooka 23:25.9 7:49
31 Emily Allen Jr Downers Grove North 23:28.3 7:49 5/10 32/37 3/8
32 Cassie Ryan Jr Naperville (Neuqua V 23:41.1 7:54
33 Rachana Kanathur So Aurora (Metea Valley) 23:42.6 7:54
34 Claire Zeng Fr Naperville (Central) 23:43.4 7:54
35 Celia Colucci Jr Downers Grove North 23:46.3 7:55 6/10 33/37 3/7 24:22
(0:36)
24:22
(0:36)
You ROCK! (LR, PR)
36 Riley Maertens Fr Naperville (Neuqua V 23:49.4 7:56
37 Shrina Bijjam So Aurora (Metea Valley) 23:55.4 7:58
38 Tatiana Feka Sr Aurora (Metea Valley) 23:59.2 8:00
39 Allison Dolezal So Minooka 24:00.5 8:00
40 Isabella Gutierrez Jr Downers Grove (South) 24:00.8 8:00
41 Maureen Bluemle So Naperville (Neuqua V 24:03.8 8:01
42 Courtney Murphy Fr Minooka 24:07.9 8:03
43 Grace Niketas So Naperville (Central) 24:08.3 8:03
44 Emelie Krewer Jr Downers Grove North 24:08.9 8:03 7/10 34/37 3/7
45 Josephine Zaccaria Fr Naperville (Central) 24:13.7 8:05
46 Caelyn Tuma So Naperville (Neuqua V 24:20.7 8:07
47 Ahal Vasudevan Fr Naperville (Neuqua V 24:21.2 8:07
48 Cate Pyne Fr Downers Grove North 24:27.5 8:09 8/10 35/37 3/6
49 Hannah Herman Fr Minooka 24:35.6 8:12
50 Athena Ghiotto Fr Naperville (Central) 24:35.7 8:12
51 Grace Gleason So Naperville (Neuqua V 24:39.1 8:13
52 Karena Anderson Fr Naperville (Central) 24:39.1 8:13
53 Daniela Zavala So Naperville (Central) 24:43.7 8:15
54 Clara Longenbaugh Jr Naperville (North) 24:51 8:17
55 Sara Knaga So Aurora (Metea Valley) 24:51.6 8:17
56 Lina Barsketis Sr Downers Grove North 24:54.5 8:18 9/10 36/37 4/6 22:41.5 22:41.5
57 Ava Dyche So Naperville (Neuqua V 24:54.8 8:18
58 Saanvi Prasad Fr Aurora (Metea Valley) 24:57.1 8:19
59 Chloe Dusek Fr Downers Grove North 24:59 8:20 10/10 37/37 4/6
60 Maggie O'Neill Jr Naperville (North) 25:00.6 8:20
61 Lauren Hyatt So Naperville (Neuqua V 25:01.4 8:20
62 Amelia Winter Jr Naperville (Neuqua V 25:04.8 8:22
63 Sneha Adhikari So Naperville (Neuqua V 25:10 8:23
64 Marisol Carbajal Fr Minooka 25:17.1 8:26
65 Hannah Workman Sr Downers Grove (South) 25:18.3 8:26
66 Emlyn George Jr Naperville (Neuqua V 25:20.4 8:27
67 Ava Iwinski So Naperville (Neuqua V 25:23.5 8:28
68 Gina Incandela Jr Aurora (Metea Valley) 25:25.2 8:28
69 Payal Patel So Naperville (Neuqua V 25:25.3 8:28
70 Grace Orlowski So Naperville (Neuqua V 25:26.7 8:29
71 Swadha Garnaik Fr Naperville (Neuqua V 25:29.3 8:30
72 Citlali Torres Jr Downers Grove (South) 25:31.1 8:30
73 Sarah Heffernan So Naperville (Neuqua V 25:36.2 8:32
74 Bavya Chowdavarapu Fr Naperville (Central) 25:42.3 8:34
75 Yilin Liu So Naperville (Neuqua V 25:44.5 8:35
76 Jennifer Li Fr Naperville (Neuqua V 25:48.1 8:36
77 Helena Kukis Fr Naperville (Central) 25:54.9 8:38
78 Anusha Konjeti Fr Aurora (Metea Valley) 25:58.3 8:39
79 Summer Kruk Sr Downers Grove (South) 26:05.6 8:42
80 Anusha Nagar Fr Aurora (Metea Valley) 26:10.1 8:43
81 Ankita Senapati Fr Naperville (Neuqua V 26:10.4 8:43
82 Molly Matlock Fr Naperville (Neuqua V 26:12.5 8:44
83 Diya Jain Fr Aurora (Metea Valley) 26:32.1 8:51
84 Grace Stubitz So Naperville (Neuqua V 26:35.2 8:52
85 Emily Jimmerson So Minooka 26:36.2 8:52
86 Palmer Calvey Fr Minooka 26:37.3 8:52
87 Jocelyn Medina Lla Fr Naperville (Central) 26:42.5 8:54
88 Esther Cheng Jr Naperville (North) 26:50.5 8:57
89 Olivia Janninck So Glen Ellyn (Glenbard 26:51.1 8:57
90 Imaan Kazmi Fr Aurora (Metea Valley) 26:57.2 8:59
91 Jade Gilmore Fr Minooka 27:00.5 9:00
92 Daniela Herrera Fr Glen Ellyn (Glenbard 27:02.2 9:01
93 Tionna Thomas Fr Glen Ellyn (Glenbard 27:24.7 9:08
94 Kareena Kondapalli So Naperville (Neuqua V 27:25 9:08
95 Payton Wojcik Jr Minooka 27:37.3 9:12
96 Manasvi Sharma So Aurora (Metea Valley) 28:12.1 9:24
97 Hailey Dorn Sr Naperville (Neuqua V 28:25.7 9:29
98 Rachana Krishnappa Jr Naperville (Central) 28:31.6 9:31
99 Shriya Mallela Fr Aurora (Metea Valley) 29:11.6 9:44
100 Maria Heintz Fr Glen Ellyn (Glenbard 29:19.3 9:46
101 Olivia Molenda Fr Minooka 29:21.4 9:47
102 Jules Rossi Sr Downers Grove (South) 29:28.8 9:50
103 Sophie Small So Naperville (Central) 29:39.7 9:53
104 Anshika Varshney So Naperville (Neuqua V 29:43.7 9:55
105 Hannah Reyes Fr Glen Ellyn (Glenbard 30:16.2 10:05
106 Isabella Kowynia Fr Minooka 31:03.4 10:21
107 Chloe Brondyke Fr Glen Ellyn (Glenbard 31:33.4 10:31
108 Kalani Staudacher Jr Naperville (Central) 31:48.1 10:36
109 Avnika Talreja Fr Aurora (Waubonsie Va 32:49.4 10:56
110 Ana Turi Fr Minooka 32:59.2 11:00
111 Mannsha Assudani Fr Aurora (Waubonsie Va 33:03.7 11:01
112 Annika Prasad So Aurora (Waubonsie Va 33:04.4 11:01
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Open 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (North)
2-1-1-1-1
Gap: 0:39
107:36
21:31
7:10
25 Kate Corcoran
Fr
21:17
7:06
2
Dakota Ford
Fr
21:18
7:06
3
Lauren Battaglia
So
21:19
7:06
4
Nina Mantel
Fr
21:45
7:15
7
Francesca Gehrs
Fr
21:56
7:19
9
Sarah Kupres
So
22:02
7:21
11
Norah Barry
Sr
22:17
7:26
14
2 Aurora (Metea Valley)
1-2-2-2-2
Gap: 1:22
108:18
21:40
7:13
35 Brooke Horning
So
21:00
7:00
1
Gianna Mabulay
So
21:28
7:09
5
Atma Patel
So
21:34
7:11
6
Kaylee Holmes
So
21:55
7:18
8
Keira Nelson
So
22:22
7:27
15
Lily Lewis
So
22:38
7:33
17
Rachana Kanathur
So
23:43
7:54
30
3 Downers Grove North
4-3-3-3-3
Gap: 1:21
114:00
22:48
7:36
98 Julia Fremgen
Fr
22:07
7:22
12
Devin DuPilka
Sr
22:34
7:31
16
Madison Smith
Sr
22:44
7:35
18
Natalie Yoch
Sr
23:06
7:42
24
Emily Allen
Jr
23:28
7:49
28
Celia Colucci
Jr
23:46
7:55
32
Emelie Krewer
Jr
24:09
8:03
39
Your Team ROCKS! (LR, PR)
4 Naperville (Central)
3-4-4-4-4
Gap: 1:47
114:40
22:56
7:39
103 Soli Karagianis
Fr
21:56
7:19
10
Arwa Hameed
Fr
22:53
7:38
19
Tessa Williams
Fr
23:03
7:41
20
Ava Madejczyk
So
23:05
7:42
23
Claire Zeng
Fr
23:43
7:54
31
Grace Niketas
So
24:08
8:03
38
Josephine Zaccaria
Fr
24:14
8:05
40
5 Minooka
5-5-5-5-5
Gap: 1:51
117:02
23:24
7:48
137 Annie Lukasik
Fr
22:17
7:26
13
Gianna Mazzocchi
So
23:11
7:44
26
Nia Skedel
Fr
23:26
7:49
27
Allison Dolezal
So
24:01
8:00
34
Courtney Murphy
Fr
24:08
8:03
37
Hannah Herman
Fr
24:36
8:12
43
Marisol Carbajal
Fr
25:17
8:26
44
6 Naperville (Neuqua V
7-6-6-6-6
Gap: 0:59
117:48
23:34
7:51
145 Mia Hasan
Sr
23:04
7:41
22
Tanvi Guruvugari
So
23:09
7:43
25
Cassie Ryan
Jr
23:41
7:54
29
Riley Maertens
Fr
23:49
7:56
33
Maureen Bluemle
So
24:04
8:01
36
Caelyn Tuma
So
24:21
8:07
41
Ahal Vasudevan
Fr
24:21
8:07
42
7 Glen Ellyn (Glenbard
6-7-7-7-7
Gap: 6:15
133:41
26:44
8:55
219 Alexia Gomez
Fr
23:04
7:41
21
Olivia Janninck
So
26:51
8:57
48
Daniela Herrera
Fr
27:02
9:01
49
Tionna Thomas
Fr
27:25
9:08
50
Maria Heintz
Fr
29:19
9:46
51
Hannah Reyes
Fr
30:16
10:05
53
Chloe Brondyke
Fr
31:33
10:31
54
8 Downers Grove (South)
8-8-8-8-8
Gap: 5:28
130:25
26:05
8:42
225 Isabella Gutierrez
Jr
24:01
8:00
35
Hannah Workman
Sr
25:18
8:26
45
Citlali Torres
Jr
25:31
8:30
46
Summer Kruk
Sr
26:06
8:42
47
Jules Rossi
Sr
29:29
9:50
52








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (North)
1-1-1-1-1
Gap: 0:51
112:19
22:28
7:29
16 Sarah Kupres
So
22:02
7:21
1
Norah Barry
Sr
22:17
7:26
2
Lily Longenbaugh
Jr
22:31
7:30
3
Macy Fleury
Sr
22:36
7:32
4
Vivian Hanson
Fr
22:53
7:38
6
Clara Longenbaugh
Jr
24:51
8:17
22
Maggie O'Neill
Jr
25:01
8:20
28
2 Aurora (Metea Valley)
2-2-2-2-2
Gap: 2:13
119:07
23:49
7:56
54 Lily Lewis
So
22:38
7:33
5
Rachana Kanathur
So
23:43
7:54
7
Shrina Bijjam
So
23:55
7:58
9
Tatiana Feka
Sr
23:59
8:00
10
Sara Knaga
So
24:52
8:17
23
Saanvi Prasad
Fr
24:57
8:19
26
Gina Incandela
Jr
25:25
8:28
33
3 Naperville (Central)
4-4-4-4-3
Gap: 0:35
122:21
24:28
8:09
83 Grace Niketas
So
24:08
8:03
11
Josephine Zaccaria
Fr
24:14
8:05
13
Athena Ghiotto
Fr
24:36
8:12
18
Karena Anderson
Fr
24:39
8:13
20
Daniela Zavala
So
24:44
8:15
21
Bavya Chowdavarapu
Fr
25:42
8:34
34
Helena Kukis
Fr
25:55
8:38
35
4 Downers Grove North
3-3-3-3-4
Gap: 1:13
122:16
24:27
8:09
87 Celia Colucci
Jr
23:46
7:55
8
Emelie Krewer
Jr
24:09
8:03
12
Cate Pyne
Fr
24:28
8:09
16
Lina Barsketis
Sr
24:55
8:18
24
Chloe Dusek
Fr
24:59
8:20
27








5 Naperville (Neuqua V
5-5-5-5-5
Gap: 0:41
123:17
24:39
8:13
102 Caelyn Tuma
So
24:21
8:07
14
Ahal Vasudevan
Fr
24:21
8:07
15
Grace Gleason
So
24:39
8:13
19
Ava Dyche
So
24:55
8:18
25
Lauren Hyatt
So
25:01
8:20
29
Amelia Winter
Jr
25:05
8:22
30
Sneha Adhikari
So
25:10
8:23
31
6 Minooka
6-6-6-6-6
Gap: 2:25
130:07
26:01
8:40
160 Hannah Herman
Fr
24:36
8:12
17
Marisol Carbajal
Fr
25:17
8:26
32
Emily Jimmerson
So
26:36
8:52
36
Palmer Calvey
Fr
26:37
8:52
37
Jade Gilmore
Fr
27:01
9:00
38
Payton Wojcik
Jr
27:37
9:12
39
Olivia Molenda
Fr
29:21
9:47
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Norah Hess Sr Naperville (North) 18:56.3 6:19
2 Samantha Falkman Jr Naperville (North) 19:25.8 6:29
3 Shannon Xu Jr Naperville (North) 19:34 6:31
4 Claire McVady Jr LaGrange (Lyons) 19:34.6 6:32
5 Abby Farley Jr LaGrange (Lyons) 19:36.9 6:32
6 Elena Lehner Sr Aurora (Metea Valley) 19:40.1 6:33
7 Maeve Courtney Jr Downers Grove North 19:42.2 6:34 1/10 9/37 4/16 19:52
(0:10)
19:52
(0:10)
You ROCK! (LR, PR)
8 Renee Niles Sr Yorkville (H.S.) 19:48.2 6:36
9 Maileigh Cousins Jr Glen Ellyn (Glenbard 19:49.7 6:37
10 Elizabeth Culcasi Jr Downers Grove (South) 19:52.3 6:37
11 Maia Rudofski Jr LaGrange (Lyons) 19:55.3 6:38
12 Paige King Jr Glen Ellyn (Glenbard 19:58 6:39
13 Karin Skura Jr Wheaton (W. Warrenvi 20:02.2 6:41
14 Christina Gu Sr Naperville (North) 20:04.3 6:41
15 Gianna Cannek Jr Aurora (Metea Valley) 20:12.3 6:44
16 Molly Hill Jr LaGrange (Lyons) 20:14 6:45
17 Noelle Worley Sr Wheaton (W. Warrenvi 20:14.7 6:45
18 Carmen Fleming Sr Naperville (Central) 20:17.8 6:46
19 Hannah Moffatt Jr Glen Ellyn (Glenbard 20:18.8 6:46
20 Rhiannon Galasso Jr Yorkville (H.S.) 20:19 6:46
21 Olivia Parmelee Jr Batavia 20:26.3 6:49
22 Elina Roshchupkina Sr Aurora (Metea Valley) 20:31.7 6:51
23 Alyssa Radman Sr Naperville (Central) 20:35 6:52
24 Arianna DeLeon Jr Downers Grove (South) 20:35.5 6:52
25 Lucy Iverson Sr Naperville (North) 20:36.6 6:52
26 Elena Tomchek Sr Downers Grove North 20:37.2 6:52 2/10 16/37 9/16
27 Skylar Miller Jr Glen Ellyn (Glenbard 20:37.6 6:53
28 Melissa Swiatkowski Sr Naperville (Central) 20:40.6 6:54
29 Peyton Milligan Jr Naperville (North) 20:41.3 6:54
30 Sara Homberg Sr Downers Grove (South) 20:43.9 6:55
31 Madelyn Sumlin Jr Downers Grove (South) 20:44.5 6:55
32 Hailey Finch Sr Aurora (Metea Valley) 20:44.8 6:55
33 Elaine Huang Jr Naperville (Neuqua V 20:45.1 6:55
34 Callie Fletcher Jr Downers Grove North 20:46.4 6:55 3/10 17/37 7/16
35 Lindsay Spear Jr Downers Grove (South) 20:47.3 6:56
36 Grace Moore Sr LaGrange (Lyons) 20:47.8 6:56
37 Allegra Triner So Yorkville (H.S.) 20:50.8 6:57
38 Katherine Mahoney Jr Chicago (Lane) 20:51.3 6:57
39 Ella Lezza Sr Naperville (North) 20:55.1 6:58
40 Jordan Poces-Bell Sr Aurora (Metea Valley) 21:02.7 7:01
41 Shriya Pingle Jr Aurora (Metea Valley) 21:04 7:01
42 Francesca Spingola Sr Chicago (Lane) 21:04.5 7:02
43 Nora Fieweger Jr Wheaton (W. Warrenvi 21:05.5 7:02
44 Madolyn Werner Sr Downers Grove (South) 21:05.9 7:02
45 Leah Jacobs Sr Naperville (North) 21:06.4 7:02
46 Allie Krolick Jr Naperville (North) 21:06.9 7:02
47 Julia Harlan Jr Chicago (Lane) 21:07.3 7:02
48 Elissa Eaton Sr Naperville (North) 21:09.8 7:03
49 Kate Springer Jr Naperville (Central) 21:10.3 7:03
50 Alexis Wasmund Sr Batavia 21:10.3 7:03
51 Caroline Siebert Jr Downers Grove North 21:10.8 7:04 4/10 19/37 7/16 19:47.8 19:47.8
52 Peyton Horazy Sr Downers Grove (South) 21:12.7 7:04
53 Elaine Z Wu Sr Naperville (Neuqua V 21:12.8 7:04
54 Emma Jackson Sr Naperville (Central) 21:15.3 7:05
55 Anita Werderich Fr Yorkville (H.S.) 21:22 7:07
56 Lillie Piotrowski Sr Aurora (Metea Valley) 21:23.9 7:08
57 Kellyn Hall Jr Naperville (Central) 21:24.7 7:08
58 Angie Hernandez Sr Downers Grove (South) 21:25.1 7:08
59 Rosie Stone Sr Wheaton (W. Warrenvi 21:25.6 7:09
60 Ella Kaslewicz Sr Glen Ellyn (Glenbard 21:25.9 7:09
61 Izabela Qirici Jr Naperville (Central) 21:31.6 7:11
62 Vivika Ramos Jr Plainfield (North) 21:34.3 7:11
63 Kylie Regas Sr Yorkville (H.S.) 21:34.6 7:12
64 Robyn Flakus Jr Naperville (Central) 21:35.4 7:12
65 Katherine Shannon Sr Chicago (Lane) 21:35.5 7:12
66 Abby Grace Sr Naperville (North) 21:36 7:12
67 Catherine Slager Jr Minooka 21:37.2 7:12
68 Abby Rieke Jr Naperville (Neuqua V 21:37.6 7:13
69 Kelly Ma Jr Naperville (Neuqua V 21:38.5 7:13
70 Ava Glenn Sr Yorkville (H.S.) 21:39.6 7:13
71 Helen Larkin Sr Downers Grove North 21:42.6 7:14 5/10 20/37 8/16
72 Gabrielle Chen Jr Downers Grove North 21:43.4 7:14 6/10 21/37 6/15 21:10.1 21:10.1
73 Megan Wilson Jr Minooka 21:43.6 7:15
74 Rachel Enright Sr Naperville (Central) 21:43.7 7:15
75 Alexis Funkhouser So Yorkville (H.S.) 21:45.7 7:15
76 Kayla Williams Sr Minooka 21:46.8 7:16
77 Maddie Grozik Jr Minooka 21:47.1 7:16
78 Megan Roesler Sr Naperville (North) 21:49.5 7:17
79 Lina Jensen Sr Glen Ellyn (Glenbard 21:50.4 7:17
80 Emma Lopez Sr Downers Grove (South) 21:54.1 7:18
81 Mary Grace Guidi Jr Chicago (Lane) 21:57 7:19
82 Eva Arriola Jr Naperville (North) 21:57.5 7:19
83 Peyton Myers Jr Downers Grove North 21:57.7 7:19 7/10 23/37 6/13 22:05
(0:07)
22:05
(0:07)
You ROCK! (LR, PR)
84 Nora Curran Jr Downers Grove North 21:58.8 7:20 8/10 24/37 4/11 22:24
(0:25)
22:24
(0:25)
You ROCK! (LR, PR)
85 Natalia Hamberg Fr Glen Ellyn (Glenbard 21:58.9 7:20
86 Sophia Miller Jr Minooka 22:00.2 7:20
87 Maddie Grayson Jr LaGrange (Lyons) 22:01.6 7:21
88 Katie Baker Jr Downers Grove North 22:03.3 7:21 9/10 26/37 4/10 24:01
(1:58)
24:01
(1:58)
You ROCK! (LR, PR)
89 Angelina Evans Jr Minooka 22:05.4 7:22
90 Elise Waldchen Jr Geneva 22:06 7:22
91 Grace Macabobby Sr Wheaton (W. Warrenvi 22:10.7 7:24
92 Abby Gaull Jr Plainfield (North) 22:13 7:24
93 Alysse Pena Jr Minooka 22:14.2 7:25
94 Sophia Gonzalez Sr Naperville (Central) 22:15.5 7:25
95 Caroline Scott Sr Downers Grove North 22:16 7:25 10/10 28/37 3/7 19:56.5 19:56.5
96 Anika Prasad Jr Naperville (Neuqua V 22:18.2 7:26
97 Lena Lee Jr Aurora (Metea Valley) 22:19.1 7:26
98 Andrea Ramirez Sr Geneva 22:20 7:27
99 Jessica DiMartino Jr Plainfield (North) 22:21.7 7:27
100 Emily Schanz Jr Aurora (Waubonsie Va 22:22.8 7:28
101 Natalie Zagorski Sr Batavia 22:24.9 7:28
102 Salimah Scott Jr Naperville (Neuqua V 22:25.5 7:29
103 Sarah Sinovich Sr Batavia 22:29 7:30
104 Hannah Nabicht Jr Aurora (Waubonsie Va 22:30.5 7:30
105 Grace Caskey Jr Geneva 22:35.3 7:32
106 Mary Conley Jr Plainfield (North) 22:38.2 7:33
107 Claudia Villasenor Jr Naperville (Central) 22:39.6 7:33
108 Samantha Poces-Bell Jr Aurora (Metea Valley) 22:41.8 7:34
109 Vivian Durkin Sr Naperville (Neuqua V 22:43.3 7:34
110 Alexandra Abood Jr Naperville (Neuqua V 22:58.2 7:39
111 Skylar Oh Jr Glen Ellyn (Glenbard 22:59.8 7:40
112 Jenna Witte Jr Minooka 23:03.2 7:41
113 Kaylee Hipp Sr Naperville (North) 23:05.5 7:42
114 Skyler Tomecki Jr Downers Grove (South) 23:06.4 7:42
115 Jenna Torres Jr Glen Ellyn (Glenbard 23:06.6 7:42
116 Mansi Jajodia Sr Glen Ellyn (Glenbard 23:10.1 7:43
117 Elsie Bailey Jr Naperville (Neuqua V 23:10.4 7:43
118 Bella Lapacek Sr Downers Grove (South) 23:10.5 7:44
119 Anjali Kota Jr Downers Grove (South) 23:13.9 7:45
120 Keri Krivograd Sr Batavia 23:15.7 7:45
121 Peyton Fennel Sr Batavia 23:19.3 7:46
122 Ruth Hartje Jr Aurora (Waubonsie Va 23:31.6 7:51
123 Emily Shafron Sr Plainfield (North) 23:35.2 7:52
124 Yamilet Hernandez Jr Geneva 23:36.5 7:52
125 Louisa Ives Sr Wheaton (W. Warrenvi 23:39.9 7:53
126 Tara Vijay Sr Aurora (Waubonsie Va 23:43 7:54
127 Wrigley Glenn Jr Yorkville (H.S.) 23:47.5 7:56
128 Caroline Hager Sr Batavia 23:48.1 7:56
129 Betty Smith Jr Naperville (Central) 23:48.9 7:56
130 Maggie Cochran Jr Naperville (Central) 23:52.2 7:57
131 Aubrie Hromadka Jr Minooka 23:55.3 7:58
132 Alexis Alberts Sr Aurora (Waubonsie Va 24:00.4 8:00
133 Ava Nichols Sr Downers Grove (South) 24:04.6 8:02
134 Scarlett Pacheco Sr Downers Grove (South) 24:08.7 8:03
135 Alondra Mathena Sr Geneva 24:28.5 8:09
136 Samantha Edwards Sr Batavia 24:59.9 8:20
137 Genevieve Canal Jr Batavia 26:03.6 8:41
138 Eloise Michaud Sr Wheaton (W. Warrenvi 26:27.8 8:49
139 Sydney Musulin Sr Wheaton (W. Warrenvi 26:52.7 8:58
140 Janae Cooper Sr Wheaton (W. Warrenvi 27:14.9 9:05
141 Ann Ward Jr Minooka 27:41.8 9:14
142 Abby Piwowarczyk Sr Batavia 29:02.3 9:41
143 Haley Croy Fr Plainfield (North) 29:19.2 9:46
144 Dania Munoz Fr Plainfield (North) 29:46 9:55
145 Ayesha Ajaz Jr Aurora (Waubonsie Va 30:23.1 10:08
146 Isabelle Pietrucha Sr Geneva 31:16.8 10:26
147 Claire Jennings Jr Geneva 31:29.7 10:30
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (North)
1-1-1-1-1
Gap: 1:40
98:37
19:43
6:34
45 Norah Hess
Sr
18:56
6:19
1
Samantha Falkman
Jr
19:26
6:29
2
Shannon Xu
Jr
19:34
6:31
3
Christina Gu
Sr
20:04
6:41
14
Lucy Iverson
Sr
20:37
6:52
25
Peyton Milligan
Jr
20:41
6:54
29
Ella Lezza
Sr
20:55
6:58
39
2 LaGrange (Lyons)
2-2-2-2-2
Gap: 1:13
100:09
20:02
6:41
72 Claire McVady
Jr
19:35
6:32
4
Abby Farley
Jr
19:37
6:32
5
Maia Rudofski
Jr
19:55
6:38
11
Molly Hill
Jr
20:14
6:45
16
Grace Moore
Sr
20:48
6:56
36
Maddie Grayson
Jr
22:02
7:21
76




3 Aurora (Metea Valley)
3-3-4-4-3
Gap: 1:23
102:12
20:26
6:49
115 Elena Lehner
Sr
19:40
6:33
6
Gianna Cannek
Jr
20:12
6:44
15
Elina Roshchupkina
Sr
20:32
6:51
22
Hailey Finch
Sr
20:45
6:55
32
Jordan Poces-Bell
Sr
21:03
7:01
40
Shriya Pingle
Jr
21:04
7:01
41
Lillie Piotrowski
Sr
21:24
7:08
53
4 Glen Ellyn (Glenbard
6-3-3-3-4
Gap: 1:36
102:10
20:26
6:49
123 Maileigh Cousins
Jr
19:50
6:37
9
Paige King
Jr
19:58
6:39
12
Hannah Moffatt
Jr
20:19
6:46
19
Skylar Miller
Jr
20:38
6:53
27
Ella Kaslewicz
Sr
21:26
7:09
56
Lina Jensen
Sr
21:50
7:17
71
Natalia Hamberg
Fr
21:59
7:20
74
5 Downers Grove (South)
7-8-5-5-5
Gap: 0:55
102:44
20:33
6:51
130 Elizabeth Culcasi
Jr
19:52
6:37
10
Arianna DeLeon
Jr
20:36
6:52
24
Sara Homberg
Sr
20:44
6:55
30
Madelyn Sumlin
Jr
20:45
6:55
31
Lindsay Spear
Jr
20:47
6:56
35
Madolyn Werner
Sr
21:06
7:02
44
Peyton Horazy
Sr
21:13
7:04
49
6 Naperville (Central)
9-9-8-6-6
Gap: 0:58
103:59
20:48
6:56
166 Carmen Fleming
Sr
20:18
6:46
18
Alyssa Radman
Sr
20:35
6:52
23
Melissa Swiatkowski
Sr
20:41
6:54
28
Kate Springer
Jr
21:10
7:03
46
Emma Jackson
Sr
21:15
7:05
51
Kellyn Hall
Jr
21:25
7:08
54
Izabela Qirici
Jr
21:32
7:11
57
7 Yorkville (H.S.)
5-5-6-8-7
Gap: 1:46
103:55
20:47
6:56
176 Renee Niles
Sr
19:48
6:36
8
Rhiannon Galasso
Jr
20:19
6:46
20
Allegra Triner
So
20:51
6:57
37
Anita Werderich
Fr
21:22
7:07
52
Kylie Regas
Sr
21:35
7:12
59
Ava Glenn
Sr
21:40
7:13
64
Alexis Funkhouser
So
21:46
7:15
68
8 Downers Grove North
4-7-7-6-8
Gap: 2:00
103:59
20:48
6:56
180 Maeve Courtney
Jr
19:42
6:34
7
Elena Tomchek
Sr
20:37
6:52
26
Callie Fletcher
Jr
20:46
6:55
34
Caroline Siebert
Jr
21:11
7:04
48
Helen Larkin
Sr
21:43
7:14
65
Gabrielle Chen
Jr
21:43
7:14
66
Peyton Myers
Jr
21:58
7:19
73
9 Wheaton (W. Warrenvi
8-6-9-9-9
Gap: 2:09
104:59
21:00
7:00
207 Karin Skura
Jr
20:02
6:41
13
Noelle Worley
Sr
20:15
6:45
17
Nora Fieweger
Jr
21:06
7:02
43
Rosie Stone
Sr
21:26
7:09
55
Grace Macabobby
Sr
22:11
7:24
79
Louisa Ives
Sr
23:40
7:53
98
Eloise Michaud
Sr
26:28
8:49
103
10 Chicago (Lane)
12-11-10-10-10
Gap: 1:06
106:36
21:19
7:06
257 Katherine Mahoney
Jr
20:51
6:57
38
Francesca Spingola
Sr
21:05
7:02
42
Julia Harlan
Jr
21:07
7:02
45
Katherine Shannon
Sr
21:36
7:12
60
Mary Grace Guidi
Jr
21:57
7:19
72








11 Naperville (Neuqua V
11-12-11-11-11
Gap: 1:33
107:32
21:30
7:10
290 Elaine Huang
Jr
20:45
6:55
33
Elaine Z Wu
Sr
21:13
7:04
50
Abby Rieke
Jr
21:38
7:13
62
Kelly Ma
Jr
21:39
7:13
63
Anika Prasad
Jr
22:18
7:26
82
Salimah Scott
Jr
22:26
7:29
87
Vivian Durkin
Sr
22:43
7:34
92
12 Batavia
10-10-12-12-12
Gap: 2:49
109:46
21:57
7:19
335 Olivia Parmelee
Jr
20:26
6:49
21
Alexis Wasmund
Sr
21:10
7:03
47
Natalie Zagorski
Sr
22:25
7:28
86
Sarah Sinovich
Sr
22:29
7:30
88
Keri Krivograd
Sr
23:16
7:45
93
Peyton Fennel
Sr
23:19
7:46
94
Caroline Hager
Sr
23:48
7:56
100
13 Minooka
14-13-13-13-13
Gap: 0:23
108:55
21:47
7:16
342 Catherine Slager
Jr
21:37
7:12
61
Megan Wilson
Jr
21:44
7:15
67
Kayla Williams
Sr
21:47
7:16
69
Maddie Grozik
Jr
21:47
7:16
70
Sophia Miller
Jr
22:00
7:20
75
Angelina Evans
Jr
22:05
7:22
77
Alysse Pena
Jr
22:14
7:25
81
14 Plainfield (North)
13-14-14-14-14
Gap: 2:01
112:22
22:28
7:29
409 Vivika Ramos
Jr
21:34
7:11
58
Abby Gaull
Jr
22:13
7:24
80
Jessica DiMartino
Jr
22:22
7:27
84
Mary Conley
Jr
22:38
7:33
91
Emily Shafron
Sr
23:35
7:52
96
Haley Croy
Fr
29:19
9:46
104
Dania Munoz
Fr
29:46
9:55
105
15 Geneva
15-15-15-15-15
Gap: 2:23
115:06
23:01
7:40
450 Elise Waldchen
Jr
22:06
7:22
78
Andrea Ramirez
Sr
22:20
7:27
83
Grace Caskey
Jr
22:35
7:32
90
Yamilet Hernandez
Jr
23:37
7:52
97
Alondra Mathena
Sr
24:29
8:09
102
Isabelle Pietrucha
Sr
31:17
10:26
107
Claire Jennings
Jr
31:30
10:30
108
16 Aurora (Waubonsie Va
16-16-16-16-16
Gap: 1:38
116:08
23:14
7:45
469 Emily Schanz
Jr
22:23
7:28
85
Hannah Nabicht
Jr
22:31
7:30
89
Ruth Hartje
Jr
23:32
7:51
95
Tara Vijay
Sr
23:43
7:54
99
Alexis Alberts
Sr
24:00
8:00
101
Ayesha Ajaz
Jr
30:23
10:08
106




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (North)
1-1-1-1-1
Gap: 0:29
105:00
21:00
7:00
18 Peyton Milligan
Jr
20:41
6:54
1
Ella Lezza
Sr
20:55
6:58
2
Leah Jacobs
Sr
21:06
7:02
4
Allie Krolick
Jr
21:07
7:02
5
Elissa Eaton
Sr
21:10
7:03
6
Abby Grace
Sr
21:36
7:12
12
Megan Roesler
Sr
21:50
7:17
15
2 Downers Grove (South)
2-2-2-2-2
Gap: 2:01
108:44
21:45
7:15
65 Madolyn Werner
Sr
21:06
7:02
3
Peyton Horazy
Sr
21:13
7:04
7
Angie Hernandez
Sr
21:25
7:08
9
Emma Lopez
Sr
21:54
7:18
17
Skyler Tomecki
Jr
23:06
7:42
29
Bella Lapacek
Sr
23:11
7:44
32
Anjali Kota
Jr
23:14
7:45
33
3 Naperville (Central)
3-3-3-3-3
Gap: 0:51
108:31
21:42
7:14
67 Kellyn Hall
Jr
21:25
7:08
8
Izabela Qirici
Jr
21:32
7:11
10
Robyn Flakus
Jr
21:35
7:12
11
Rachel Enright
Sr
21:44
7:15
14
Sophia Gonzalez
Sr
22:16
7:25
24
Claudia Villasenor
Jr
22:40
7:33
26
Betty Smith
Jr
23:49
7:56
36
4 Downers Grove North
4-4-4-4-4
Gap: 0:33
109:59
22:00
7:20
96 Gabrielle Chen
Jr
21:43
7:14
13
Peyton Myers
Jr
21:58
7:19
18
Nora Curran
Jr
21:59
7:20
19
Katie Baker
Jr
22:03
7:21
21
Caroline Scott
Sr
22:16
7:25
25








Your Team ROCKS! (LR, PR)
5 Glen Ellyn (Glenbard
5-5-5-5-5
Gap: 1:20
113:06
22:37
7:32
124 Lina Jensen
Sr
21:50
7:17
16
Natalia Hamberg
Fr
21:59
7:20
20
Skylar Oh
Jr
23:00
7:40
27
Jenna Torres
Jr
23:07
7:42
30
Mansi Jajodia
Sr
23:10
7:43
31








6 Minooka
6-6-6-6-6
Gap: 5:36
119:00
23:48
7:56
150 Angelina Evans
Jr
22:05
7:22
22
Alysse Pena
Jr
22:14
7:25
23
Jenna Witte
Jr
23:03
7:41
28
Aubrie Hromadka
Jr
23:55
7:58
37
Ann Ward
Jr
27:42
9:14
40








7 Batavia
7-7-7-7-7
Gap: 5:43
127:13
25:27
8:29
187 Peyton Fennel
Sr
23:19
7:46
34
Caroline Hager
Sr
23:48
7:56
35
Samantha Edwards
Sr
25:00
8:20
38
Genevieve Canal
Jr
26:04
8:41
39
Abby Piwowarczyk
Sr
29:02
9:41
41








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Cassie Fuhrman So Minooka 18:50.1 6:17
2 Olivia Gebhardt Fr Batavia 18:53.9 6:18
3 Taya Gummerson Fr Minooka 19:01.8 6:21
4 Maya Ledesma Fr Minooka 19:08.6 6:23
5 Peyton Israel So LaGrange (Lyons) 19:15.1 6:25
6 Bridget Kacedan So Naperville (North) 19:21.1 6:27
7 Frida Martinez Fr Wheaton (W. Warrenvi 19:25.9 6:29
8 Lauren Bohringer So LaGrange (Lyons) 19:27.5 6:29
9 Cassie Brushaber Fr Minooka 19:30.9 6:30
10 Leigh Ferrell Fr LaGrange (Lyons) 19:31.1 6:30
11 Maddie Reepmeyer Fr LaGrange (Lyons) 19:32 6:31
12 Moira Ahern So Glen Ellyn (Glenbard 19:39.5 6:33
13 Kayla Marx So Naperville (North) 19:41.1 6:34
14 Pallavi Fisher So Downers Grove North 19:41.6 6:34 1/7 8/37 7/15
15 Amelia Yob So Glen Ellyn (Glenbard 19:48.9 6:36
16 Hannah Robertz So Naperville (North) 19:51.4 6:37
17 Lexi Pera So Naperville (North) 19:51.8 6:37
18 Madeline Majewski So Chicago (Lane) 19:54.4 6:38
19 Alayna Todnem Fr Downers Grove North 19:57 6:39 2/7 12/37 5/15
20 Nora Pfeiffer So Naperville (North) 19:57.5 6:39
21 Kylie Myers So Minooka 19:58 6:39
22 Allie Opalka Fr Naperville (Central) 19:58.9 6:40
23 Ivie Lindquist Fr Naperville (North) 20:01.2 6:40
24 Sophie Mitra So Glen Ellyn (Glenbard 20:01.5 6:41
25 Becca Liaw So Naperville (Central) 20:02.6 6:41
26 Amelia Bruce So Naperville (North) 20:05.1 6:42
27 Emma Orend So Naperville (Central) 20:18.3 6:46
28 Sydney Day So Naperville (North) 20:19.2 6:46
29 Jadyn Wood Fr Downers Grove North 20:20 6:47 3/7 14/37 6/15
30 Alyssa Hale So Naperville (North) 20:24.5 6:48
31 Carolina Gallegos Fr Minooka 20:27.7 6:49
32 Elayna Boeh So Glen Ellyn (Glenbard 20:28.8 6:50
33 Avery Musso Fr Downers Grove North 20:29.3 6:50 4/7 15/37 5/15
34 Abby Villareal So Minooka 20:30.2 6:50
35 Allie Fecke So Wheaton (W. Warrenvi 20:30.5 6:50
36 Liana Blount Fr Minooka 20:31 6:50
37 Zoe Bryant Fr Chicago (Lane) 20:31.6 6:51
38 Haley Phillips So Wheaton (W. Warrenvi 20:32.2 6:51
39 Lydia Park Fr Naperville (Central) 20:33.1 6:51
40 Kelly Makovic So LaGrange (Lyons) 20:34.5 6:52
41 Sofia D'Antonio Fr LaGrange (Lyons) 20:43.5 6:55
42 Claire Davis Fr Chicago (Lane) 20:43.7 6:55
43 Morgan Flood So Naperville (North) 20:45.3 6:55
44 Taylor Schaffer So Batavia 20:45.4 6:55
45 Georgia Sweeney So Minooka 20:45.7 6:55
46 Grace O'Malley Fr Naperville (Neuqua V 20:46.2 6:55
47 Nora Palm Fr Naperville (North) 20:46.4 6:55
48 May Adduci So Glen Ellyn (Glenbard 20:48.7 6:56
49 Brynn Miller Fr Naperville (Central) 20:54.1 6:58
50 Vivienne Forte So Minooka 20:54.2 6:58
51 McKenzie Willard Fr Downers Grove North 20:55.9 6:59 5/7 18/37 6/15
52 Ava Patterson So Naperville (Central) 21:01.6 7:01
53 Kendal Cullen Fr Glen Ellyn (Glenbard 21:04.3 7:01
54 Alessia McShane So Glen Ellyn (Glenbard 21:08.8 7:03
55 Emily Roesler So Naperville (North) 21:08.9 7:03
56 Sophia Keeler Fr Yorkville (H.S.) 21:09 7:03
57 Julie Vanderbloemen So Naperville (Central) 21:13.1 7:04
58 Morgan Blazier So Batavia 21:13.8 7:05
59 Samantha Hulick Fr Minooka 21:15.7 7:05
60 Sierra Faith Sikora So Chicago (Lane) 21:17 7:06
61 Holly Goodfellow Fr Naperville (Central) 21:18.9 7:06
62 Stella Kemper So Chicago (Lane) 21:19.3 7:06
63 Grace Day So Naperville (North) 21:20.2 7:07
64 Ally Stortz Fr Glen Ellyn (Glenbard 21:20.9 7:07
65 Ava Stipp So Naperville (Neuqua V 21:21.8 7:07
66 Christy Green Fr Yorkville (H.S.) 21:24 7:08
67 Nivedita Thirthama So Naperville (Neuqua V 21:26.5 7:09
68 Madeline Murin So Glen Ellyn (Glenbard 21:27.7 7:09
69 Gabriella Carlson Fr Minooka 21:28.1 7:09
70 Aashi Dharia Fr Naperville (Central) 21:28.6 7:10
71 Alessandra Woods Fr Naperville (North) 21:29.1 7:10
72 Madison Nestoras So Naperville (Central) 21:29.2 7:10
73 Camryn Hadaway So Naperville (North) 21:31.4 7:10
74 Lucy McNally Fr Chicago (Lane) 21:31.6 7:11
75 Katelyn Shen Fr Naperville (Neuqua V 21:34.3 7:11
76 Brianna Whalen So Minooka 21:34.4 7:11
77 Lucy Conroy Fr Minooka 21:36 7:12
78 Manasi Karat So Naperville (Neuqua V 21:46.1 7:15
79 Faith Gaul So Wheaton (W. Warrenvi 21:46.8 7:16
80 Lizzy Fischer Fr Glen Ellyn (Glenbard 21:48.4 7:16
81 Sarah Paul So Downers Grove North 21:48.9 7:16 6/7 22/37 7/14
82 Diana Crowell Fr Yorkville (H.S.) 21:50.7 7:17
83 Corinne Stanuch So Geneva 21:53.2 7:18
84 Delaney Brown So Wheaton (W. Warrenvi 21:57.5 7:19
85 Marifer Duran Fr Downers Grove (South) 22:00.4 7:20
86 Alexandra Garcia So Wheaton (W. Warrenvi 22:01.6 7:21
87 Harshee Shah So Naperville (Central) 22:02.1 7:21
88 Jenna Soelberg So Downers Grove North 22:02.4 7:21 7/7 25/37 5/12
89 Beatrice Baker So Wheaton (W. Warrenvi 22:02.7 7:21
90 Isabella Orihuela Fr Naperville (Central) 22:05.1 7:22
91 Makenna Yeager Fr Glen Ellyn (Glenbard 22:07.6 7:23
92 Teagan Kiger So Plainfield (North) 22:14 7:25
93 Cynthia Jing So Naperville (Neuqua V 22:14.2 7:25
94 Gabriela Zid So Minooka 22:15.8 7:25
95 Priyanka Dutia So Naperville (Neuqua V 22:16.7 7:26
96 Greta Salmon So Aurora (Waubonsie Va 22:19.5 7:27
97 Allison Greep So Yorkville (H.S.) 22:23 7:28
98 Brianna Pelligrini So Aurora (Waubonsie Va 22:24.5 7:28
99 Emma Charlson So Naperville (Central) 22:24.8 7:28
100 Ava DeCicco So Naperville (Central) 22:24.9 7:28
101 Anna Holter Fr Glen Ellyn (Glenbard 22:26.3 7:29
102 Jayne Cahoon Fr Naperville (Neuqua V 22:28.8 7:30
103 Ella Schwab Fr Batavia 22:29 7:30
104 Lindsay Fehrenbacher Fr Batavia 22:29.7 7:30
105 Kaashvi Sharma So Naperville (Neuqua V 22:34.3 7:31
106 Mary Ikens So Glen Ellyn (Glenbard 22:37 7:32
107 Keely Williams So Plainfield (North) 22:38 7:33
108 Sara Kramer So Plainfield (North) 22:40.9 7:34
109 Katelinh Schilling So Naperville (Neuqua V 22:44.4 7:35
110 Mia Glasgow Fr Geneva 22:44.5 7:35
111 Sarah Williamson Fr Naperville (Central) 23:08 7:43
112 Abbey McGinley So Downers Grove (South) 23:08.1 7:43
113 Brooke Yager So Batavia 23:18.9 7:46
114 Elizabeth Laverty So Downers Grove (South) 23:23.7 7:48
115 Alyssa Dinh Fr Plainfield (North) 23:24.1 7:48
116 Lily Nitsche So Aurora (Waubonsie Va 23:35.5 7:52
117 Sydney Seliga Fr Yorkville (H.S.) 23:36.6 7:52
118 Julia Hosu Fr Yorkville (H.S.) 23:43.5 7:55
119 Rachel Agro Fr Batavia 23:46.3 7:55
120 Andrea Reyes So Plainfield (North) 23:49 7:56
121 Ashley Cotner Fr Downers Grove (South) 23:49.5 7:57
122 Zoey Silha Fr Geneva 23:51.4 7:57
123 Anna Aler So Plainfield (North) 23:51.7 7:57
124 Samantha Osegard Fr Wheaton (W. Warrenvi 23:53.6 7:58
125 Juliana Conyer Fr Downers Grove (South) 24:09.8 8:03
126 Grace Stapleton So Downers Grove (South) 24:14.8 8:05
127 Kit Ball So Batavia 24:16.6 8:06
128 Lilliana Jaeger So Downers Grove (South) 24:34.3 8:11
129 Emely Galvez Fr Aurora (Waubonsie Va 24:40 8:13
130 Greta Millar So Glen Ellyn (Glenbard 24:46.5 8:16
131 Ashika Anand Fr Plainfield (North) 25:04.1 8:21
132 Pranali Thakkar Fr Aurora (Waubonsie Va 25:05.3 8:22
133 Avery Kelly Fr Batavia 25:39.6 8:33
134 Ariana Chen Fr Aurora (Waubonsie Va 25:40.1 8:33
135 Ashley Anderson Fr Aurora (Waubonsie Va 25:40.5 8:34
136 Zaina Dakak So Downers Grove (South) 25:42.4 8:34
137 Aniya Newman So Downers Grove (South) 25:46.7 8:36
138 Raina Murphy Fr Downers Grove (South) 25:50.1 8:37
139 Gillian Maechtle Fr Plainfield (North) 26:19.5 8:47
140 Gabriela Moore Fr Batavia 26:20.2 8:47
141 Madison Minkler Fr Yorkville (H.S.) 26:34.3 8:51
142 Madison Boubonnais Fr Aurora (Waubonsie Va 26:36.2 8:52
143 Rachel Hrubec Fr Downers Grove (South) 27:07.3 9:02
144 Kaylie McDaniel So Downers Grove (South) 27:14.7 9:05
145 Kady Ketzel-Gaudette Fr Geneva 27:31.4 9:10
146 Genevieve Maechtle Fr Plainfield (North) 27:56.7 9:19
147 Claudia Godowski Fr Downers Grove (South) 28:02.4 9:21
148 Isabel Malo De Mol So Yorkville (H.S.) 30:58 10:19
149 Evelyn Gaytan Fr Geneva 31:11.8 10:24
150 Marielle Lennon Fr Aurora (Waubonsie Va 32:49.1 10:56
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Minooka
1-1-1-1-1
Gap: 1:08
96:29
19:18
6:26
38 Cassie Fuhrman
So
18:50
6:17
1
Taya Gummerson
Fr
19:02
6:21
3
Maya Ledesma
Fr
19:09
6:23
4
Cassie Brushaber
Fr
19:31
6:30
9
Kylie Myers
So
19:58
6:39
21
Carolina Gallegos
Fr
20:28
6:49
29
Abby Villareal
So
20:30
6:50
32
2 LaGrange (Lyons)
3-2-2-2-2
Gap: 1:19
98:20
19:40
6:33
71 Peyton Israel
So
19:15
6:25
5
Lauren Bohringer
So
19:28
6:29
8
Leigh Ferrell
Fr
19:31
6:30
10
Maddie Reepmeyer
Fr
19:32
6:31
11
Kelly Makovic
So
20:35
6:52
37
Sofia D'Antonio
Fr
20:44
6:55
38




3 Naperville (North)
4-3-3-3-3
Gap: 0:36
98:43
19:45
6:35
72 Bridget Kacedan
So
19:21
6:27
6
Kayla Marx
So
19:41
6:34
13
Hannah Robertz
So
19:51
6:37
16
Lexi Pera
So
19:52
6:37
17
Nora Pfeiffer
So
19:58
6:39
20
Ivie Lindquist
Fr
20:01
6:40
23
Amelia Bruce
So
20:05
6:42
26
4 Glen Ellyn (Glenbard
6-4-4-4-4
Gap: 1:09
100:47
20:09
6:43
123 Moira Ahern
So
19:40
6:33
12
Amelia Yob
So
19:49
6:36
15
Sophie Mitra
So
20:02
6:41
24
Elayna Boeh
So
20:29
6:50
30
May Adduci
So
20:49
6:56
42
Kendal Cullen
Fr
21:04
7:01
46
Alessia McShane
So
21:09
7:03
47
5 Downers Grove North
7-5-5-5-5
Gap: 1:14
101:24
20:17
6:46
136 Pallavi Fisher
So
19:42
6:34
14
Alayna Todnem
Fr
19:57
6:39
19
Jadyn Wood
Fr
20:20
6:47
28
Avery Musso
Fr
20:29
6:50
31
McKenzie Willard
Fr
20:56
6:59
44
Sarah Paul
So
21:49
7:16
60
Jenna Soelberg
So
22:02
7:21
66
Your Team ROCKS! (LR, PR)
6 Naperville (Central)
9-8-6-6-6
Gap: 0:55
101:47
20:21
6:47
153 Allie Opalka
Fr
19:59
6:40
22
Becca Liaw
So
20:03
6:41
25
Emma Orend
So
20:18
6:46
27
Lydia Park
Fr
20:33
6:51
36
Brynn Miller
Fr
20:54
6:58
43
Ava Patterson
So
21:02
7:01
45
Julie Vanderbloemen
So
21:13
7:04
49
7 Chicago (Lane)
8-9-8-8-7
Gap: 1:25
103:46
20:45
6:55
194 Madeline Majewski
So
19:54
6:38
18
Zoe Bryant
Fr
20:32
6:51
34
Claire Davis
Fr
20:44
6:55
39
Sierra Faith Sikora
So
21:17
7:06
51
Stella Kemper
So
21:19
7:06
52
Lucy McNally
Fr
21:32
7:11
56




8 Wheaton (W. Warrenvi
5-6-7-7-8
Gap: 2:32
104:13
20:51
6:57
197 Frida Martinez
Fr
19:26
6:29
7
Allie Fecke
So
20:31
6:50
33
Haley Phillips
So
20:32
6:51
35
Faith Gaul
So
21:47
7:16
59
Delaney Brown
So
21:58
7:19
63
Alexandra Garcia
So
22:02
7:21
65
Beatrice Baker
So
22:03
7:21
67
9 Batavia
2-7-9-9-9
Gap: 3:36
105:52
21:10
7:03
241 Olivia Gebhardt
Fr
18:54
6:18
2
Taylor Schaffer
So
20:45
6:55
40
Morgan Blazier
So
21:14
7:05
50
Ella Schwab
Fr
22:29
7:30
74
Lindsay Fehrenbacher
Fr
22:30
7:30
75
Brooke Yager
So
23:19
7:46
80
Rachel Agro
Fr
23:46
7:55
86
10 Naperville (Neuqua V
10-10-10-10-10
Gap: 1:00
106:55
21:23
7:08
264 Grace O'Malley
Fr
20:46
6:55
41
Ava Stipp
So
21:22
7:07
53
Nivedita Thirthama
So
21:27
7:09
55
Katelyn Shen
Fr
21:34
7:11
57
Manasi Karat
So
21:46
7:15
58
Cynthia Jing
So
22:14
7:25
69
Priyanka Dutia
So
22:17
7:26
70
11 Yorkville (H.S.)
11-11-11-11-11
Gap: 2:28
110:23
22:05
7:22
319 Sophia Keeler
Fr
21:09
7:03
48
Christy Green
Fr
21:24
7:08
54
Diana Crowell
Fr
21:51
7:17
61
Allison Greep
So
22:23
7:28
72
Sydney Seliga
Fr
23:37
7:52
84
Julia Hosu
Fr
23:44
7:55
85
Madison Minkler
Fr
26:34
8:51
99
12 Plainfield (North)
14-14-12-12-12
Gap: 1:35
114:46
22:57
7:39
390 Teagan Kiger
So
22:14
7:25
68
Keely Williams
So
22:38
7:33
76
Sara Kramer
So
22:41
7:34
77
Alyssa Dinh
Fr
23:24
7:48
82
Andrea Reyes
So
23:49
7:56
87
Anna Aler
So
23:52
7:57
90
Ashika Anand
Fr
25:04
8:21
95
13 Downers Grove (South)
13-13-13-13-13
Gap: 2:09
116:32
23:18
7:46
403 Marifer Duran
Fr
22:00
7:20
64
Abbey McGinley
So
23:08
7:43
79
Elizabeth Laverty
So
23:24
7:48
81
Ashley Cotner
Fr
23:50
7:57
88
Juliana Conyer
Fr
24:10
8:03
91
Grace Stapleton
So
24:15
8:05
92
Lilliana Jaeger
So
24:34
8:11
93
14 Aurora (Waubonsie Va
15-14-14-14-14
Gap: 2:46
118:05
23:37
7:52
417 Greta Salmon
So
22:20
7:27
71
Brianna Pelligrini
So
22:25
7:28
73
Lily Nitsche
So
23:36
7:52
83
Emely Galvez
Fr
24:40
8:13
94
Pranali Thakkar
Fr
25:05
8:22
96
Ariana Chen
Fr
25:40
8:33
97
Ashley Anderson
Fr
25:41
8:34
98
15 Geneva
12-12-15-15-15
Gap: 9:19
127:12
25:26
8:29
430 Corinne Stanuch
So
21:53
7:18
62
Mia Glasgow
Fr
22:45
7:35
78
Zoey Silha
Fr
23:51
7:57
89
Kady Ketzel-Gaudette
Fr
27:31
9:10
100
Evelyn Gaytan
Fr
31:12
10:24
101








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.