Downers Grove North Results from the IHSA 3A Sectional at Midlothian Meadows on 10/27/18

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Evan Cummins So V 15:32.12 5:11 3 27/140 4/7 4/7 3/18 16:26
(0:54,5.4)
You ROCK! (DPR)
Jack Roberts Sr V 14:41.18 4:54 3 5/140 2/7 2/7 1/23 15:24
(0:43,4.6)
You ROCK! (DPR)
Karan Shetty Fr V 15:43.25 5:14 3 39/140 7/7 7/7 2/18 16:38
(0:55,5.5)
You ROCK! (DPR)
Matt Moravec Sr V 14:39.97 4:53 3 4/140 1/7 1/7 4/25 15:11
(0:31,3.4)
You ROCK! (SBP, DPR)
Michael Conkright Sr V 15:39.29 5:13 3 35/140 6/7 6/7 3/18 16:34
(0:55,5.5)
You ROCK! (DPR)
Phillip Tipton So V 15:36.36 5:12 3 33/140 5/7 5/7 4/18 16:09
(0:32,3.3)
You ROCK! (DPR)
Trevor Murphy Sr V 15:15.71 5:05 3 20/140 3/7 3/7 3/20 15:47
(0:31,3.3)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/18 75:45
0:56
3 5:03 4:53 5:12 86 5:02 Matt Moravec (4), Jack Roberts (5), Trevor Murphy (19), Evan Cummins (26), Phillip Tipton (32)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tyler Cushing Jr Bolingbrook 14:30.02 4:50
2 Christian Knowlton Sr Plainfield (South) 14:35.94 4:52
3 Guillermo Ibarra Jr J. Sterling Morton T 14:38.76 4:53
4 Matt Moravec Sr Downers Grove North 14:39.97 4:53 1/7 1/7 4/25 You ROCK! (SBP)
5 Jack Roberts Sr Downers Grove North 14:41.18 4:54 2/7 2/7 1/23
6 Eddie Siuda Sr Downers Grove (South) 14:51.28 4:57
7 Matt Kusak Sr Hinsdale (Central) 14:59.77 5:00
8 John Heneghan Jr Downers Grove (South) 15:00.15 5:00
9 Thomas Leonard Jr Chicago (Marist) 15:00.53 5:00
10 Owen Hays So Lyons Township 15:01.32 5:00
11 Ben Giblin Jr Sandburg 15:04.35 5:01
12 Piyush Mekla So Hinsdale (Central) 15:04.74 5:02
13 Will Giblin Jr Sandburg 15:05.98 5:02
14 John Norris Jr Downers Grove (South) 15:06.46 5:02
15 Jocqael Thorpe So Lyons Township 15:07.78 5:03
16 Drew Dilcher Sr Lyons Township 15:08.87 5:03
17 James Weigel Sr Downers Grove (South) 15:10.14 5:03
18 Emmanuel Angomas Sr Plainfield (East) 15:11.59 5:04
19 Sawyer Madell So Lyons Township 15:12.23 5:04
20 Trevor Murphy Sr Downers Grove North 15:15.71 5:05 3/7 3/7 3/20
21 Timmy Wade Sr Plainfield (South) 15:17.19 5:06
22 Carter McCarroll Jr Hinsdale (Central) 15:17.75 5:06
23 Ismail Tineh So Sandburg 15:23.52 5:08
24 James Sottosanto Sr Plainfield (South) 15:25.89 5:09
25 Canyon Stage Jr Downers Grove (South) 15:26.84 5:09
26 George Willer Sr Downers Grove (South) 15:29.44 5:10
27 Evan Cummins So Downers Grove North 15:32.12 5:11 4/7 4/7 3/18
28 Dan Spellman Sr Chicago (Brother Rice) 15:32.67 5:11
29 Nico Calderon Sr Sandburg 15:33.62 5:11
30 Jesse Lussier Sr Lyons Township 15:34.17 5:11
31 Ryan Bonfiglio Sr Lyons Township 15:35.38 5:12
32 Griffin Lehnhardt So Sandburg 15:35.86 5:12
33 Phillip Tipton So Downers Grove North 15:36.36 5:12 5/7 5/7 4/18
34 Nick Dziedzic Sr Downers Grove (South) 15:38.66 5:13
35 Michael Conkright Sr Downers Grove North 15:39.29 5:13 6/7 6/7 3/18
36 Alec Hill Sr Hinsdale (Central) 15:40.08 5:13
37 Austin Ivec Sr Plainfield (South) 15:40.59 5:14
38 Evan Jamrozy Jr Shepard 15:41.9 5:14
39 Karan Shetty Fr Downers Grove North 15:43.25 5:14 7/7 7/7 2/18
40 Jake Schoo Jr Plainfield (South) 15:43.69 5:15
41 Pedro Ocampo Sr J. Sterling Morton T 15:44.13 5:15
42 Anthony Munoz Sr J. Sterling Morton T 15:44.88 5:15
43 Will Ricker Sr Hinsdale (Central) 15:45.48 5:15
44 Ben Walter Sr Sandburg 15:48.46 5:16
45 William Lathrop Sr Plainfield (South) 15:49.35 5:16
46 Jonathan Goetsch Sr Plainfield (Central) 15:50.1 5:17
47 Matthew Thomas Jr Plainfield (North) 15:51.69 5:17
48 Ryan Maseman So Plainfield (North) 15:53.33 5:18
49 Eddie Burke So Chicago (Brother Rice) 15:54.09 5:18
50 Javy Garcia Sr Plainfield (Central) 15:54.46 5:18
51 Sam Rodriguez Jr Sandburg 15:55.13 5:18
52 Michael Ward Sr Hinsdale (Central) 15:55.58 5:19
53 Nick Lowe Sr Plainfield (North) 15:56.09 5:19
54 Joseph Wermes Sr Fenwick 15:57.96 5:19
55 Grant Wright Sr Amos Alonzo Stagg 15:58.39 5:19
56 Eric Janc Sr Fenwick 15:58.75 5:20
57 Prue Thomas Sr Bolingbrook 15:59.04 5:20
58 Kenneth Sandoval Sr J. Sterling Morton T 16:00.04 5:20
59 Colby Revord Fr Hinsdale (Central) 16:01.13 5:20
60 Patrick McManaman Sr Plainfield (North) 16:02.17 5:21
61 Austin Emrath Jr Plainfield (Central) 16:06.19 5:22
62 Jadon Pirkl So Oak Lawn (Community) 16:07.6 5:23
63 Jack Anderson Sr Plainfield (North) 16:10.05 5:23
64 Ryan Bonomo Jr Plainfield (Central) 16:11.58 5:24
65 Sean Curran Jr Plainfield (North) 16:12.05 5:24
66 Sean McDermott Sr Lyons Township 16:12.8 5:24
67 Manuel Buendia Sr Romeoville 16:15 5:25
68 Brendan Conroy Sr Amos Alonzo Stagg 16:15.56 5:25
69 Jonathan Garcia Jr Proviso East 16:17.7 5:26
70 Jackson Sima Jr Shepard 16:19.08 5:26
71 David Olmos So Oak Lawn (Richards) 16:19.43 5:26
72 James Greene Jr Shepard 16:21.32 5:27
73 Dorian Gradzki Jr Argo Community 16:22.91 5:28
74 Cody Gleim Jr Plainfield (South) 16:23.85 5:28
75 Brandon Armendarez So Burbank (Reavis) 16:24.38 5:28
76 Jonathan Garcia Sr J. Sterling Morton T 16:24.82 5:28
77 Owen Filbin Sr Fenwick 16:26.44 5:29
78 Jimmy Maguire Jr Chicago (Brother Rice) 16:26.81 5:29
79 Lucas Pennix Sr Chicago (Marist) 16:27.13 5:29
80 Tommy Gleeson Sr Chicago (Brother Rice) 16:30.45 5:30
81 Aidan O'Leary Jr Amos Alonzo Stagg 16:32.08 5:31
82 Eduardo Garcia So Burbank (Reavis) 16:35.73 5:32
83 Tommy Adelmann So Plainfield (Central) 16:36.11 5:32
84 Aaron Wyckoff Fr Plainfield (Central) 16:36.57 5:32
85 Mike Corcoran So Chicago (Brother Rice) 16:37.16 5:32
86 Jared Wermes Sr Fenwick 16:37.69 5:33
87 Chris Brady Jr Fenwick 16:39.01 5:33
88 Colin Tracy Sr Chicago (Marist) 16:40.75 5:34
89 Josiah Sianez So Eisenhower 16:41.48 5:34
90 Michael Majcherek Sr Oak Lawn (Community) 16:41.9 5:34
91 Josue Lara Sr Burbank (Reavis) 16:42.54 5:34
92 Brett Wasick Fr Bolingbrook 16:43.25 5:34
93 Camilo Medina So Proviso East 16:44.04 5:35
94 Ryan Walczak Sr Plainfield (North) 16:44.84 5:35
95 Czar Carson Sr Chicago (Lindblom) 16:50.33 5:37
96 Angel Reyes Jr Oak Lawn (Community) 16:51.3 5:37
97 Josh Kingzette Jr Shepard 16:51.75 5:37
98 Dean Eubanks Jr Plainfield (Central) 16:54.68 5:38
99 Harrison Morg Jr Chicago (Brother Rice) 16:55.09 5:38
100 Andres Castillo Sr Chicago (Marist) 16:55.67 5:39
101 Nicholas Tsiones Jr Amos Alonzo Stagg 16:56.63 5:39
102 Leo Esparza Fr Argo Community 16:57.55 5:39
103 Scott Beveridge So Argo Community 17:00.51 5:40
104 Isaac Lunar Jr Burbank (Reavis) 17:01.95 5:41
105 Miguel Aguinaga Jr Burbank (Reavis) 17:03.23 5:41
106 Jake Cozzi Jr Bolingbrook 17:03.61 5:41
107 Colin Hobart Jr Amos Alonzo Stagg 17:04.08 5:41
108 Joey Schultz So Fenwick 17:04.45 5:41
109 Trevon Buchanan Jr Chicago (Lindblom) 17:06.9 5:42
110 Miguel Mora So Shepard 17:07.61 5:43
111 Alejandro Zambrano Sr Burbank (Reavis) 17:09.7 5:43
112 Eduardo Fulgencio Sr Romeoville 17:10.99 5:44
113 Jonathan Garcia Sr Chicago (Lindblom) 17:11.55 5:44
114 Aaron Delgado Sr J. Sterling Morton T 17:11.96 5:44
115 Alex MacFarlane Jr Chicago (Brother Rice) 17:14.48 5:45
116 Caleb Davis Jr Chicago (Marist) 17:16.28 5:45
117 Jack Weiland Fr Oak Lawn (Richards) 17:20.29 5:47
118 Connor Wasick Fr Bolingbrook 17:24.06 5:48
119 Brendan Geary Fr Chicago (Marist) 17:24.63 5:48
120 Luke Hortsman Jr Chicago (Marist) 17:27.05 5:49
121 Trinidad Arteaga Sr Oak Lawn (Community) 17:30.28 5:50
122 Matthew Zuber Jr Fenwick 17:35.35 5:52
123 Santana Garcia Fr Shepard 17:36.88 5:52
124 Joshua Beechler Fr Bolingbrook 17:38.94 5:53
125 Brennan Taylor So Chicago (Lindblom) 17:39.36 5:53
126 Anthony Cisneros Sr Chicago (Curie) 17:40.06 5:53
127 Kendall Scott Jr Bolingbrook 17:44.09 5:55
128 Veymer Ramos Sr J. Sterling Morton T 17:44.5 5:55
129 Matt Pierce Sr Shepard 17:45.05 5:55
130 Christian Gambotz Jr Amos Alonzo Stagg 17:45.96 5:55
131 Jose Rios Jr Oak Lawn (Community) 17:47.51 5:56
132 Louie Leahy Fr Oak Lawn (Richards) 17:57.3 5:59
133 Gavin Hampton So Oak Lawn (Community) 18:04.64 6:02
134 Zach Zobak Sr Oak Lawn (Community) 18:06.23 6:02
135 Brian Medina So Burbank (Reavis) 18:09.12 6:03
136 Luisse Iringan So Amos Alonzo Stagg 18:09.48 6:03
137 Cesar Ruiz Sr Chicago (Curie) 18:40.49 6:13
138 Robert Chapman Sr Chicago (Lindblom) 19:44.54 6:35
139 Josh Roberts So Chicago (Lindblom) 20:07.98 6:43
140 Makhi Carr So Chicago (Lindblom) 20:08.6 6:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Downers Grove (South)
5-2-1-1-1
Gap: 0:36
75:35
15:07
5:02
69 Eddie Siuda
Sr
14:51
4:57
6
John Heneghan
Jr
15:00
5:00
8
John Norris
Jr
15:06
5:02
14
James Weigel
Sr
15:10
5:03
17
Canyon Stage
Jr
15:27
5:09
24
George Willer
Sr
15:29
5:10
25
Nick Dziedzic
Sr
15:39
5:13
33
2 Downers Grove North
4-1-1-2-2
Gap: 0:56
75:45
15:09
5:03
86 Matt Moravec
Sr
14:40
4:53
4
Jack Roberts
Sr
14:41
4:54
5
Trevor Murphy
Sr
15:16
5:05
19
Evan Cummins
So
15:32
5:11
26
Phillip Tipton
So
15:36
5:12
32
Michael Conkright
Sr
15:39
5:13
34
Karan Shetty
Fr
15:43
5:14
38
3 Lyons Township
8-6-4-3-3
Gap: 0:33
76:04
15:13
5:04
88 Owen Hays
So
15:01
5:00
10
Jocqael Thorpe
So
15:08
5:03
15
Drew Dilcher
Sr
15:09
5:03
16
Sawyer Madell
So
15:12
5:04
18
Jesse Lussier
Sr
15:34
5:11
29
Ryan Bonfiglio
Sr
15:35
5:12
30
Sean McDermott
Sr
16:13
5:24
65
4 Sandburg
9-5-6-4-4
Gap: 0:32
76:43
15:21
5:07
105 Ben Giblin
Jr
15:04
5:01
11
Will Giblin
Jr
15:06
5:02
13
Ismail Tineh
So
15:24
5:08
22
Nico Calderon
Sr
15:34
5:11
28
Griffin Lehnhardt
So
15:36
5:12
31
Ben Walter
Sr
15:48
5:16
43
Sam Rodriguez
Jr
15:55
5:18
50
5 Hinsdale (Central)
6-3-3-5-5
Gap: 0:46
76:48
15:22
5:07
117 Matt Kusak
Sr
15:00
5:00
7
Piyush Mekla
So
15:05
5:02
12
Carter McCarroll
Jr
15:18
5:06
21
Alec Hill
Sr
15:40
5:13
35
Will Ricker
Sr
15:45
5:15
42
Michael Ward
Sr
15:56
5:19
51
Colby Revord
Fr
16:01
5:20
58
6 Plainfield (South)
2-4-5-6-6
Gap: 1:08
76:43
15:21
5:07
120 Christian Knowlton
Sr
14:36
4:52
2
Timmy Wade
Sr
15:17
5:06
20
James Sottosanto
Sr
15:26
5:09
23
Austin Ivec
Sr
15:41
5:14
36
Jake Schoo
Jr
15:44
5:15
39
William Lathrop
Sr
15:49
5:16
44
Cody Gleim
Jr
16:24
5:28
69
7 J. Sterling Morton T
3-7-7-7-7
Gap: 1:46
78:33
15:43
5:14
212 Guillermo Ibarra
Jr
14:39
4:53
3
Pedro Ocampo
Sr
15:44
5:15
40
Anthony Munoz
Sr
15:45
5:15
41
Kenneth Sandoval
Sr
16:00
5:20
57
Jonathan Garcia
Sr
16:25
5:28
71
Aaron Delgado
Sr
17:12
5:44
104
Veymer Ramos
Sr
17:45
5:55
116
8 Plainfield (North)
13-11-9-8-8
Gap: 0:18
79:53
15:59
5:20
266 Matthew Thomas
Jr
15:52
5:17
46
Ryan Maseman
So
15:53
5:18
47
Nick Lowe
Sr
15:56
5:19
52
Patrick McManaman
Sr
16:02
5:21
59
Jack Anderson
Sr
16:10
5:23
62
Sean Curran
Jr
16:12
5:24
64
Ryan Walczak
Sr
16:45
5:35
87
9 Plainfield (Central)
12-12-11-9-9
Gap: 0:46
80:38
16:08
5:23
295 Jonathan Goetsch
Sr
15:50
5:17
45
Javy Garcia
Sr
15:54
5:18
49
Austin Emrath
Jr
16:06
5:22
60
Ryan Bonomo
Jr
16:12
5:24
63
Tommy Adelmann
So
16:36
5:32
78
Aaron Wyckoff
Fr
16:37
5:32
79
Dean Eubanks
Jr
16:55
5:38
91
10 Chicago (Brother Rice)
10-9-10-10-10
Gap: 1:04
81:01
16:12
5:24
303 Dan Spellman
Sr
15:33
5:11
27
Eddie Burke
So
15:54
5:18
48
Jimmy Maguire
Jr
16:27
5:29
73
Tommy Gleeson
Sr
16:30
5:30
75
Mike Corcoran
So
16:37
5:32
80
Harrison Morg
Jr
16:55
5:38
92
Alex MacFarlane
Jr
17:14
5:45
105
11 Fenwick
14-14-14-13-11
Gap: 0:41
81:40
16:20
5:27
343 Joseph Wermes
Sr
15:58
5:19
53
Eric Janc
Sr
15:59
5:20
55
Owen Filbin
Sr
16:26
5:29
72
Jared Wermes
Sr
16:38
5:33
81
Chris Brady
Jr
16:39
5:33
82
Joey Schultz
So
17:04
5:41
99
Matthew Zuber
Jr
17:35
5:52
111
12 Bolingbrook
1-8-8-11-12
Gap: 2:54
81:40
16:20
5:27
347 Tyler Cushing
Jr
14:30
4:50
1
Prue Thomas
Sr
15:59
5:20
56
Brett Wasick
Fr
16:43
5:34
86
Jake Cozzi
Jr
17:04
5:41
97
Connor Wasick
Fr
17:24
5:48
107
Joshua Beechler
Fr
17:39
5:53
113
Kendall Scott
Jr
17:44
5:55
115
13 Shepard
11-13-13-14-13
Gap: 1:26
82:22
16:28
5:29
363 Evan Jamrozy
Jr
15:42
5:14
37
Jackson Sima
Jr
16:19
5:26
67
James Greene
Jr
16:21
5:27
68
Josh Kingzette
Jr
16:52
5:37
90
Miguel Mora
So
17:08
5:43
101
Santana Garcia
Fr
17:37
5:52
112
Matt Pierce
Sr
17:45
5:55
117
14 Chicago (Marist)
7-10-12-12-14
Gap: 2:16
82:20
16:28
5:29
365 Thomas Leonard
Jr
15:01
5:00
9
Lucas Pennix
Sr
16:27
5:29
74
Colin Tracy
Sr
16:41
5:34
83
Andres Castillo
Sr
16:56
5:39
93
Caleb Davis
Jr
17:16
5:45
106
Brendan Geary
Fr
17:25
5:48
108
Luke Hortsman
Jr
17:27
5:49
109
15 Amos Alonzo Stagg
15-15-15-15-15
Gap: 1:06
82:47
16:33
5:31
388 Grant Wright
Sr
15:58
5:19
54
Brendan Conroy
Sr
16:16
5:25
66
Aidan O'Leary
Jr
16:32
5:31
76
Nicholas Tsiones
Jr
16:57
5:39
94
Colin Hobart
Jr
17:04
5:41
98
Christian Gambotz
Jr
17:46
5:55
118
Luisse Iringan
So
18:09
6:03
123
16 Burbank (Reavis)
17-17-16-16-16
Gap: 0:39
83:48
16:46
5:35
423 Brandon Armendarez
So
16:24
5:28
70
Eduardo Garcia
So
16:36
5:32
77
Josue Lara
Sr
16:43
5:34
85
Isaac Lunar
Jr
17:02
5:41
95
Miguel Aguinaga
Jr
17:03
5:41
96
Alejandro Zambrano
Sr
17:10
5:43
102
Brian Medina
So
18:09
6:03
122
17 Oak Lawn (Community)
16-16-17-17-17
Gap: 1:40
84:59
17:00
5:40
463 Jadon Pirkl
So
16:08
5:23
61
Michael Majcherek
Sr
16:42
5:34
84
Angel Reyes
Jr
16:51
5:37
89
Trinidad Arteaga
Sr
17:30
5:50
110
Jose Rios
Jr
17:48
5:56
119
Gavin Hampton
So
18:05
6:02
120
Zach Zobak
Sr
18:06
6:02
121
18 Chicago (Lindblom)
18-18-18-18-18
Gap: 2:54
88:33
17:43
5:54
529 Czar Carson
Sr
16:50
5:37
88
Trevon Buchanan
Jr
17:07
5:42
100
Jonathan Garcia
Sr
17:12
5:44
103
Brennan Taylor
So
17:39
5:53
114
Robert Chapman
Sr
19:45
6:35
124
Josh Roberts
So
20:08
6:43
125
Makhi Carr
So
20:09
6:43
126
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

1 races + combined.


All Girls Races

1 races + combined.