Downers Grove North Results from the Naperville Twilight Invitational at Naperville North HS on 10/9/19

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Andrew Thompson Sr V 16:00.5 5:20 3 45/142 4/9 4/56 6/17 17:07.1
(1:07,6.5)
17:07.1
(1:07,6.5)
17:07.1
(1:07,6.5)
16:35
(0:35,3.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Asa Gaspar Fr Open 20:42.9 6:54 3 165/263 15/20 51/56 6/7 24:55
(4:12,16.9)
You ROCK! (DPR)
Caden McCann Fr Open 20:25.5 6:49 3 151/263 12/20 48/56 6/8 23:19
(2:53,12.4)
You ROCK! (DPR)
Chris Allen Jr JV 16:01.2 5:20 3 1/172 1/12 5/56 1/14 17:30.1
(1:29,8.5)
17:30.1
(1:29,8.5)
17:30.1
(1:29,8.5)
16:36
(0:35,3.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Clark Kelly Sr V 16:11.3 5:24 3 56/142 5/9 7/56 4/17 16:48.1
(0:37,3.7)
16:48.1
(0:37,3.7)
16:48.1
(0:37,3.7)
16:26
(0:15,1.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Connor Lynch So F/S 17:11.3 5:44 3 56/219 4/15 21/56 8/17 You ROCK! (SBP)
Connor Wood So F/S 17:44.9 5:55 3 114/219 10/15 34/56 2/14 20:53
(3:08,15.0)
You ROCK! (DPR)
Conor Sutton Sr Open 18:40.3 6:13 3 32/263 6/20 41/56 2/9 20:18.6
(1:38,8.1)
20:18.6
(1:38,8.1)
20:18.6
(1:38,8.1)
19:52
(1:12,6.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Doug Westberg Jr Open 20:22.6 6:48 3 143/263 11/20 47/56 6/8 21:01
(0:38,3.0)
You ROCK! (DPR)
Drew Swenson Jr Open 19:48.4 6:36 3 106/263 8/20 44/56 6/9 21:28
(1:40,7.8)
You ROCK! (DPR)
Eamon Casey Fr Open 22:47.5 7:36 3 240/263 19/20 55/56 7/7 25:27
(2:39,10.4)
You ROCK! (DPR)
Elijah Chen Jr Open 17:19.5 5:47 3 1/263 1/20 28/56 1/10 18:06.8
(0:47,4.4)
18:06.8
(0:47,4.4)
18:06.8
(0:47,4.4)
18:07
(0:47,4.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ellis Sioukas Fr F/S 18:24.5 6:08 3 157/219 14/15 40/56 2/11 19:59
(1:35,7.9)
You ROCK! (DPR)
Eric Bican Sr JV 16:51.9 5:37 3 30/172 8/12 19/56 1/14 16:53.2
(0:01,0.1)
16:53.2
(0:01,0.1)
16:53.2
(0:01,0.1)
16:53
(0:01,0.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Erik Peterson Fr Open 22:48 7:36 3 241/263 20/20 56/56 6/7 27:51
(5:03,18.1)
You ROCK! (SBP, DPR)
Evan Cummins Jr V 15:02.5 5:01 3 6/142 1/9 1/56 6/17 16:25.7
(1:23,8.4)
16:25.7
(1:23,8.4)
16:25.7
(1:23,8.4)
15:31
(0:28,3.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Evangelos Stavrou Sr V 16:26.5 5:29 3 82/142 9/9 14/56 1/8 16:34.3
(0:08,0.8)
16:34.3
(0:08,0.8)
16:34.3
(0:08,0.8)
16:33
(0:07,0.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Gabe Johnson So F/S 17:15.5 5:45 3 63/219 5/15 25/56 8/17 18:57.5
(1:42,9.0)
18:57.5
(1:42,9.0)
18:57.5
(1:42,9.0)
18:58
(1:42,9.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Grant Sioukas Jr Open 20:15.6 6:45 3 134/263 10/20 46/56 6/8 22:56
(2:40,11.7)
22:56
(2:40,11.7)
22:56
(2:40,11.7)
20:29
(0:13,1.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Isaac Hsu So Open 20:41.3 6:54 3 163/263 14/20 50/56 6/7 23:43
(3:02,12.8)
You ROCK! (DPR)
Isaac Wagreich Sr JV 16:31.3 5:30 3 12/172 6/12 16/56 1/14 17:45
(1:14,6.9)
17:45
(1:14,6.9)
17:45
(1:14,6.9)
17:15
(0:44,4.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jack Benge So F/S 16:53.9 5:38 3 40/219 3/15 20/56 7/17 19:27.2
(2:33,13.1)
19:27.2
(2:33,13.1)
19:27.2
(2:33,13.1)
17:39
(0:45,4.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jack Flavin Sr JV 17:14.8 5:45 3 52/172 11/12 24/56 1/11 19:29.4
(2:15,11.5)
19:29.4
(2:15,11.5)
19:29.4
(2:15,11.5)
18:55
(1:40,8.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jackson Flynn Jr JV 16:15.3 5:25 3 4/172 3/12 9/56 1/14 17:53
(1:38,9.1)
17:53
(1:38,9.1)
17:53
(1:38,9.1)
17:05
(0:50,4.9)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Jackson Travers Jr JV 16:36.6 5:32 3 16/172 7/12 18/56 1/14 18:04.6
(1:28,8.1)
18:04.6
(1:28,8.1)
18:04.6
(1:28,8.1)
17:16
(0:39,3.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jake Larocco Fr Open 21:36.8 7:12 3 208/263 18/20 54/56 6/7 23:24
(1:47,7.6)
You ROCK! (DPR)
Javier Manzanero So Open 21:29.7 7:10 3 200/263 17/20 53/56 6/7 23:30
(2:01,8.5)
You ROCK! (DPR)
Jonah Sutton Fr F/S 18:51.6 6:17 3 182/219 15/15 42/56 3/7 19:50
(0:58,4.9)
You ROCK! (DPR)
Jonathan Jasso Sr V 15:45.5 5:15 3 30/142 2/9 2/56 8/17 16:37.4
(0:52,5.2)
16:37.4
(0:52,5.2)
16:37.4
(0:52,5.2)
16:33
(0:47,4.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Josh Knutson So F/S 17:38.7 5:53 3 105/219 9/15 31/56 3/14 18:42
(1:03,5.6)
You ROCK! (DPR)
Karan Shetty So V 16:19.9 5:27 3 72/142 7/9 11/56 3/15 16:45.5
(0:26,2.5)
16:45.5
(0:26,2.5)
16:45.5
(0:26,2.5)
15:43 You ROCK! (LY, LR, PR, DSR)
Kevin Nelson So F/S 17:58.9 6:00 3 131/219 11/15 35/56 2/14 20:52
(2:53,13.8)
You ROCK! (DPR)
Leo Gartlan Fr F/S 16:35.2 5:32 3 15/219 2/15 17/56 3/17
Matt Gowen So F/S 18:10.4 6:03 3 147/219 12/15 37/56 2/14 21:29
(3:18,15.4)
You ROCK! (DPR)
Matt Lupescu Jr Open 18:04.7 6:02 3 16/263 4/20 36/56 2/10 20:20.5
(2:16,11.1)
20:20.5
(2:16,11.1)
20:20.5
(2:16,11.1)
19:02
(0:57,5.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Matt Rowley Jr JV 17:17.7 5:46 3 54/172 12/12 27/56 1/8 16:30.4 16:30.4 16:30.4 16:30 You ROCK! (SBP)
Matt Rucolas Fr F/S 18:14.9 6:05 3 150/219 13/15 38/56 2/12 19:58
(1:44,8.6)
You ROCK! (DPR)
Matt Shimenetto Sr V 16:19.4 5:26 3 71/142 6/9 10/56 4/17 17:25.1
(1:06,6.3)
17:25.1
(1:06,6.3)
17:25.1
(1:06,6.3)
16:02 You ROCK! (LY, LR, PR)
Max Polaski Jr JV 17:13.7 5:45 3 50/172 9/12 22/56 1/14 18:41.2
(1:28,7.8)
18:41.2
(1:28,7.8)
18:41.2
(1:28,7.8)
17:30
(0:17,1.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Michael Flavin Jr Open 18:18.6 6:06 3 21/263 5/20 39/56 2/9 20:53.7
(2:35,12.4)
20:53.7
(2:35,12.4)
20:53.7
(2:35,12.4)
20:00
(1:42,8.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Michael Logan Fr Open 20:38.7 6:53 3 161/263 13/20 49/56 6/8
Michael Pugh Fr F/S 17:27.8 5:49 3 93/219 7/15 29/56 6/17 18:43
(1:15,6.7)
You ROCK! (DPR)
Niall Brennan Jr JV 16:20.6 5:27 3 6/172 4/12 12/56 1/14 17:54.5
(1:34,8.7)
17:54.5
(1:34,8.7)
17:54.5
(1:34,8.7)
16:48
(0:27,2.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Noah Lamantia Jr Open 17:42.3 5:54 3 7/263 2/20 32/56 2/10 19:06
(1:24,7.3)
You ROCK! (DPR)
Peter Gartlan Sr Open 17:43.4 5:54 3 9/263 3/20 33/56 2/10 19:23.2
(1:40,8.6)
19:23.2
(1:40,8.6)
19:23.2
(1:40,8.6)
19:01
(1:18,6.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Quinn Kelly So F/S 17:16.6 5:46 3 67/219 6/15 26/56 4/17 19:09.5
(1:53,9.8)
19:09.5
(1:53,9.8)
19:09.5
(1:53,9.8)
18:35
(1:19,7.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Raynard Tipton Jr JV 16:09.4 5:23 3 3/172 2/12 6/56 1/14
Roy Llewellyn So V 15:47.8 5:16 3 35/142 3/9 3/56 6/17 16:52.6
(1:05,6.4)
16:52.6
(1:05,6.4)
16:52.6
(1:05,6.4)
16:33
(0:45,4.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ryan Somma So Open 19:26.4 6:29 3 84/263 7/20 43/56 5/9 22:46
(3:19,14.6)
You ROCK! (DPR)
Thomas Diamond Sr V 16:25.2 5:28 3 79/142 8/9 13/56 2/10 17:28.4
(1:03,6.0)
17:28.4
(1:03,6.0)
17:28.4
(1:03,6.0)
16:30
(0:04,0.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Topher Ferris Fr F/S 16:14.7 5:25 3 4/219 1/15 8/56 3/17 17:06
(0:52,5.0)
You ROCK! (DPR)
Tushar Mitra Sr Open 19:53.8 6:38 3 108/263 9/20 45/56 5/9 23:49
(3:55,16.5)
23:49
(3:55,16.5)
23:49
(3:55,16.5)
21:26
(1:32,7.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Vidhur Gunda Jr JV 16:27.8 5:29 3 9/172 5/12 15/56 1/14 16:53.8
(0:26,2.6)
16:53.8
(0:26,2.6)
16:53.8
(0:26,2.6)
16:53
(0:26,2.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Will Ruddy So F/S 17:34.5 5:52 3 102/219 8/15 30/56 6/14 20:07.6
(2:33,12.7)
20:07.6
(2:33,12.7)
20:07.6
(2:33,12.7)
19:15
(1:41,8.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Will Stanicek Jr JV 17:14.5 5:45 3 51/172 10/12 23/56 1/13 18:28.4
(1:14,6.7)
18:28.4
(1:14,6.7)
18:28.4
(1:14,6.7)
17:20
(0:05,0.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Zach Tshosik So Open 21:13.1 7:04 3 191/263 16/20 52/56 6/7 24:46
(3:33,14.4)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 5/17 78:48
1:09
3 5:15 5:01 5:24 172 5:11 80:36
(1:48,2.2)
80:36
(1:48,2.2)
80:36
(1:48,2.2%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Evan Cummins (6), Jonathan Jasso (30), Roy Llewellyn (35), Andrew Thompson (45), Clark Kelly (56)
Open 1st 5 2/9 89:09
0:59
3 5:57 5:47 6:06 48 5:49 94:56
(5:47,6.1)
94:56
(5:47,6.1)
94:56
(5:47,6.1%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Elijah Chen (1), Noah Lamantia (7), Peter Gartlan (9), Matt Lupescu (14), Michael Flavin (17)
Open 2nd 5 5/8 98:05
1:35
3 6:32 6:13 6:45 147 5:57 100:20
(2:15,2.2)
100:20
(2:15,2.2)
100:20
(2:15,2.2%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Conor Sutton (8), Ryan Somma (27), Drew Swenson (34), Tushar Mitra (35), Grant Sioukas (43)
Open 3rd 5 6/7 102:51
0:20
3 6:51 6:48 6:54 184 6:08 108:58
(6:07,5.6)
108:58
(6:07,5.6)
108:58
(6:07,5.6%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Doug Westberg (32), Caden McCann (35), Michael Logan (38), Isaac Hsu (39), Asa Gaspar (40)
Open 4th 5 6/7 109:55
1:35
3 7:20 7:04 7:36 196 6:18 Zach Tshosik (34), Javier Manzanero (37), Jake Larocco (38), Eamon Casey (43), Erik Peterson (44)
JV 1st 5 1/14 81:14
0:27
3 5:25 5:20 5:29 23 5:25 86:57
(5:43,6.6)
86:57
(5:43,6.6)
86:57
(5:43,6.6%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Chris Allen (1), Raynard Tipton (3), Jackson Flynn (4), Niall Brennan (6), Vidhur Gunda (9)
JV 2nd 5 1/13 84:28
0:43
3 5:38 5:30 5:45 30 5:38 94:08
(9:40,10.3)
94:08
(9:40,10.3)
94:08
(9:40,10.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Isaac Wagreich (1), Jackson Travers (2), Eric Bican (4), Max Polaski (11), Will Stanicek (12)
F/S 1st 5 6/17 84:11
1:01
3 5:37 5:25 5:45 178 5:24 83:32 83:32 83:32 Topher Ferris (4), Leo Gartlan (15), Jack Benge (40), Connor Lynch (56), Gabe Johnson (63)
F/S 2nd 5 3/14 87:43
0:28
3 5:51 5:46 5:55 109 5:43 89:22
(1:39,1.9)
89:22
(1:39,1.9)
89:22
(1:39,1.9%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Quinn Kelly (5), Michael Pugh (19), Will Ruddy (25), Josh Knutson (28), Connor Wood (32)
F/S 3rd 5 2/7 91:40
0:53
3 6:07 6:00 6:17 58 5:55 Kevin Nelson (5), Matt Gowen (9), Matt Rucolas (11), Ellis Sioukas (12), Jonah Sutton (21)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jake Allen Sr Naperville (North) 14:43.9 4:55
2 Nicolas Dovalovsky Jr Neuqua Valley 14:54.5 4:58
3 Richie Jacobo Sr Palatine 14:58 4:59
4 Jason Hoffman Sr Minooka 15:01.4 5:00
5 Pierce Cousins Jr Glenbard West 15:01.6 5:01
6 Evan Cummins Jr Downers Grove North 15:02.5 5:01 1/9 1/56 6/17 16:26
(1:23)
16:26
(1:23)
16:26
(1:23)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
7 Hunter Phillips Sr Minooka 15:02.8 5:01
8 Damian Rodriguez Sr Batavia 15:04.9 5:02
9 Anthony Maida Sr Chicago (Jones) 15:05.3 5:02
10 Vincent Van Eck Jr Minooka 15:05.6 5:02
11 Ivan Westcott Jr Yorkville 15:16.9 5:06
12 Ben Calusinski Jr Geneva 15:21.9 5:07
13 Carter McCarroll Sr Hinsdale (Central) 15:22.7 5:08
14 Arthur Graham Jr Naperville (Central) 15:24 5:08
15 William Hohe Jr Glenbard West 15:25.2 5:08
16 Ryan DeSantis Sr Chicago (Jones) 15:27.5 5:09
17 Jack Burns Sr Lane Tech 15:29.5 5:10
18 Ian Bacon Sr Chicago (Jones) 15:29.6 5:10
19 Nethan Ramachandran Sr Naperville (Central) 15:35.5 5:12
20 Adam Kennedy Sr Batavia 15:36.9 5:12
21 Eamon Samsami Sr Batavia 15:37.2 5:12
22 Aaron Hou Jr Chicago (Jones) 15:37.4 5:12
23 Nicholas Keeling So Naperville (Central) 15:38.1 5:13
24 Gabe Ryan So Naperville (North) 15:38.3 5:13
25 Matthew Thomas Sr Plainfield (North) 15:38.3 5:13
26 Patrick Spisak Sr Naperville (Central) 15:42.1 5:14
27 Tommy Paltzer Jr Naperville (North) 15:43.2 5:14
28 Brandon Kamp Jr Naperville (Central) 15:43.7 5:15
29 James Spencer Sr Palatine 15:44.7 5:15
30 Jonathan Jasso Sr Downers Grove North 15:45.5 5:15 2/9 2/56 8/17 16:37
(0:52)
16:37
(0:52)
16:37
(0:52)
You ROCK! (LY, LR, PR)
31 Austin Popplewell Jr Yorkville 15:45.7 5:15
32 Chase Burrell Jr Naperville (North) 15:45.8 5:15
33 Declan Toomey Jr Lane Tech 15:46.4 5:15
34 Stephen Nicholson Sr Downers Grove (South) 15:46.9 5:16
35 Roy Llewellyn So Downers Grove North 15:47.8 5:16 3/9 3/56 6/17 16:53
(1:05)
16:53
(1:05)
16:53
(1:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
36 Ryan Mansour Jr Batavia 15:48.6 5:16
37 Jackson Edwards Jr Yorkville 15:48.7 5:16
38 Colin Kachlic Jr Yorkville 15:49.4 5:16
39 Henning Ley Jr Hinsdale (Central) 15:50.1 5:17
40 Colin Hess Jr Glenbard West 15:50.6 5:17
41 Aidan Stone Jr Neuqua Valley 15:52 5:17
42 Tommy Donohoe Sr Lane Tech 15:52.9 5:18
43 Ryan Maseman Jr Plainfield (North) 15:54.7 5:18
44 Quinn Kennedy Sr Neuqua Valley 16:00.2 5:20
45 Andrew Thompson Sr Downers Grove North 16:00.5 5:20 4/9 4/56 6/17 17:07
(1:07)
17:07
(1:07)
17:07
(1:07)
You ROCK! (LY, LR, PR)
46 Vasant Fong Jr Neuqua Valley 16:00.7 5:20
47 Luke Benes Jr Chicago (Jones) 16:02.2 5:21
48 Andrew Duran Sr Palatine 16:02.9 5:21
49 Jack O'Sullivan Sr Oak Park-River Forest 16:03.1 5:21
50 Eamon Cavanaugh Jr Oak Park-River Forest 16:03.3 5:21
51 Vincent Adamo Sr Naperville (Central) 16:05 5:22
52 Tyler Bleau Sr Downers Grove (South) 16:06.9 5:22
53 Andrew Jordan Fr Palatine 16:07.7 5:23
54 Austin Nielsen So Glenbard West 16:08.8 5:23
55 Julian Head Jr Naperville (North) 16:10.6 5:24
56 Clark Kelly Sr Downers Grove North 16:11.3 5:24 5/9 7/56 4/17 16:48
(0:37)
16:48
(0:37)
16:48
(0:37)
You ROCK! (LY, LR, PR)
57 Andy Niser Jr Chicago (Jones) 16:13 5:24
58 Quintin Lowe Fr Batavia 16:13.1 5:24
59 Samir Hussain So Naperville (Central) 16:13.5 5:25
60 Austin Hunter Sr Yorkville 16:13.6 5:25
61 Stephen Smilie Jr Neuqua Valley 16:14 5:25
62 Nathan Lehman So Geneva 16:14.5 5:25
63 Denys Chelak Jr Lane Tech 16:14.9 5:25
64 Joshua Tong Sr Naperville (North) 16:15.2 5:25
65 Jonathon Archer Jr Lane Tech 16:15.8 5:25
66 Mamadu Diallo Jr Metea Valley 16:15.8 5:25
67 Nick Williams Jr Naperville (North) 16:16.7 5:26
68 Jack Casaccio Fr Palatine 16:16.7 5:26
69 Chinmay Amin Sr Hinsdale (Central) 16:18 5:26
70 Eric Palmquist Sr Geneva 16:18.3 5:26
71 Matt Shimenetto Sr Downers Grove North 16:19.4 5:26 6/9 10/56 4/17 17:25
(1:06)
17:25
(1:06)
17:25
(1:06)
You ROCK! (LY, LR, PR)
72 Karan Shetty So Downers Grove North 16:19.9 5:27 7/9 11/56 3/15 16:46
(0:26)
16:46
(0:26)
16:46
(0:26)
You ROCK! (LY, LR, PR)
73 Luke Mennecke Jr Neuqua Valley 16:20.9 5:27
74 Oliver Burns Fr Plainfield (North) 16:22.6 5:28
75 Luke Suman Jr Neuqua Valley 16:23.6 5:28
76 Victor Claude Jean Jr Hinsdale (Central) 16:24 5:28
77 John Burns Sr Metea Valley 16:24.1 5:28
78 Kyle Rose Fr Naperville (Central) 16:24.7 5:28
79 Thomas Diamond Sr Downers Grove North 16:25.2 5:28 8/9 13/56 2/10 17:28
(1:03)
17:28
(1:03)
17:28
(1:03)
You ROCK! (LY, LR, PR)
80 Nate Chaidez Sr Minooka 16:25.4 5:28
81 Daniel Skora Sr Hinsdale (Central) 16:26.1 5:29
82 Evangelos Stavrou Sr Downers Grove North 16:26.5 5:29 9/9 14/56 1/8 16:34
(0:08)
16:34
(0:08)
16:34
(0:08)
You ROCK! (LY, LR, PR)
83 Sean Curran Sr Plainfield (North) 16:27.9 5:29
84 Piyush Mekla Jr Hinsdale (Central) 16:28.6 5:30
85 Ben McGrath Jr Glenbard West 16:29.6 5:30
86 Andrew Radulovich Jr Plainfield (North) 16:29.7 5:30
87 Paul Raducha Sr Oak Park-River Forest 16:30.2 5:30
88 Jay Wiseman Sr Downers Grove (South) 16:30.3 5:30
89 Theo Canji Jr Lane Tech 16:31 5:30
90 Ian Morrison Jr Plainfield (North) 16:31.3 5:30
91 Valdis Slokenbergs Sr Geneva 16:31.5 5:31
92 John Minich Jr Oak Park-River Forest 16:32.1 5:31
93 Isaiah Roeder Jr Geneva 16:32.9 5:31
94 Harrison Boelke So Naperville (North) 16:33.3 5:31
95 Hunter Reade Jr Minooka 16:33.4 5:31
96 Benjamin Smith Jr Naperville (Central) 16:34.8 5:32
97 Andrew Malek Sr Glenbard West 16:35.6 5:32
98 Andrew Johns Jr Palatine 16:36.3 5:32
99 Cameron Radeke So Naperville (North) 16:37.7 5:33
100 Nathan Luczak Sr Downers Grove (South) 16:40.3 5:33
101 Nathan Summers So Yorkville 16:40.5 5:34
102 Adam Shaw Jr Minooka 16:42 5:34
103 Brandon Waller Jr Palatine 16:44.3 5:35
104 Aidan Pacius Jr Lane Tech 16:44.5 5:35
105 Jack Blatchford Sr Oak Park-River Forest 16:45.4 5:35
106 Jake Rutkowski Sr Plainfield (North) 16:45.4 5:35
107 Nick Chaidez Sr Minooka 16:45.9 5:35
108 Benjamin Skibbe Sr Downers Grove (South) 16:46 5:35
109 Cameron Cimino Sr Minooka 16:46.3 5:35
110 Alex McBride Sr Lane Tech 16:46.5 5:36
111 Samuel Barnard Fr Naperville (Central) 16:48.1 5:36
112 Leif Anderson Jr Neuqua Valley 16:48.3 5:36
113 Garrett Credi Sr Oak Park-River Forest 16:48.5 5:36
114 Tim Archibald Jr Geneva 16:49.3 5:36
115 Colby Coronado Jr Geneva 16:49.7 5:37
116 Brody Ferko So Yorkville 16:50.9 5:37
117 Jonah Fallon So Batavia 16:52.2 5:37
118 Suchir Sumant So Plainfield (North) 16:53.1 5:38
119 Cooper Shelton So Plainfield (North) 16:55.8 5:39
120 Ryan Tracey Fr Plainfield (North) 16:56.1 5:39
121 Mitchell Davis Jr Hinsdale (Central) 16:58.1 5:39
122 Kian Bandukwala Jr Hinsdale (Central) 17:02.1 5:41
123 Nick Gloss Sr Lane Tech 17:03.2 5:41
124 Michael Miller So Glenbard West 17:04.4 5:41
125 Aaron Lu Sr Hinsdale (Central) 17:05.5 5:42
126 John Dirkmaat Sr Glenbard West 17:06.4 5:42
127 Jared Zacek Sr Minooka 17:09.8 5:43
128 Peter Harrison So Naperville (North) 17:11.7 5:44
129 Zach Genin Jr Lane Tech 17:12.6 5:44
130 Angel Galvan Jr Downers Grove (South) 17:14.7 5:45
131 Mason Steere Sr Hinsdale (Central) 17:16.4 5:45
132 Jack Coyle Sr Metea Valley 17:17.8 5:46
133 Ben Brandt Jr Oak Park-River Forest 17:20.8 5:47
134 Vishnu Krishnan Jr Metea Valley 17:32.2 5:51
135 Jack Klein Sr Metea Valley 17:34.3 5:51
136 Ian Rousseau Jr Batavia 17:44.8 5:55
137 Daniel Afshari Jr Metea Valley 17:48.6 5:56
138 Bilal Abrar Jr Metea Valley 17:54.6 5:58
139 Braden Bernas Sr Metea Valley 17:58.5 6:00
140 Dominic Papa Jr Metea Valley 17:59.5 6:00
141 Milind Sagaram Jr Metea Valley 17:59.5 6:00
142 Reggie Sarsah Jr Minooka 18:36.7 6:12
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Naperville (Central)
12-7-5-2-1
Gap: 0:20
78:03
15:37
5:12
110 Arthur Graham
Jr
15:24
5:08
14
Nethan Ramachandran
Sr
15:36
5:12
19
Nicholas Keeling
So
15:38
5:13
23
Patrick Spisak
Sr
15:42
5:14
26
Brandon Kamp
Jr
15:44
5:15
28
Vincent Adamo
Sr
16:05
5:22
51
Samir Hussain
So
16:14
5:25
59
2 Chicago (Jones)
8-3-2-1-2
Gap: 0:57
77:42
15:32
5:11
112 Anthony Maida
Sr
15:05
5:02
9
Ryan DeSantis
Sr
15:28
5:09
16
Ian Bacon
Sr
15:30
5:10
18
Aaron Hou
Jr
15:37
5:12
22
Luke Benes
Jr
16:02
5:21
47
Andy Niser
Jr
16:13
5:24
57




3 Naperville (North)
1-3-4-3-3
Gap: 1:27
78:02
15:36
5:12
139 Jake Allen
Sr
14:44
4:55
1
Gabe Ryan
So
15:38
5:13
24
Tommy Paltzer
Jr
15:43
5:14
27
Chase Burrell
Jr
15:46
5:15
32
Julian Head
Jr
16:11
5:24
55
Joshua Tong
Sr
16:15
5:25
64
Nick Williams
Jr
16:17
5:26
67
4 Batavia
7-5-3-4-4
Gap: 1:08
78:21
15:40
5:13
143 Damian Rodriguez
Sr
15:05
5:02
8
Adam Kennedy
Sr
15:37
5:12
20
Eamon Samsami
Sr
15:37
5:12
21
Ryan Mansour
Jr
15:49
5:16
36
Quintin Lowe
Fr
16:13
5:24
58
Jonah Fallon
So
16:52
5:37
107
Ian Rousseau
Jr
17:45
5:55
115
5 Downers Grove North
6-8-7-7-5
Gap: 1:09
78:48
15:46
5:15
172 Evan Cummins
Jr
15:03
5:01
6
Jonathan Jasso
Sr
15:46
5:15
30
Roy Llewellyn
So
15:48
5:16
35
Andrew Thompson
Sr
16:01
5:20
45
Clark Kelly
Sr
16:11
5:24
56
Matt Shimenetto
Sr
16:19
5:26
71
Karan Shetty
So
16:20
5:27
72
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
6 Yorkville
9-9-8-8-6
Gap: 0:57
78:54
15:47
5:16
177 Ivan Westcott
Jr
15:17
5:06
11
Austin Popplewell
Jr
15:46
5:15
31
Jackson Edwards
Jr
15:49
5:16
37
Colin Kachlic
Jr
15:49
5:16
38
Austin Hunter
Sr
16:14
5:25
60
Nathan Summers
So
16:41
5:34
95
Brody Ferko
So
16:51
5:37
106
7 Minooka
4-1-1-5-7
Gap: 1:32
78:09
15:38
5:13
190 Jason Hoffman
Sr
15:01
5:00
4
Hunter Phillips
Sr
15:03
5:01
7
Vincent Van Eck
Jr
15:06
5:02
10
Nate Chaidez
Sr
16:25
5:28
78
Hunter Reade
Jr
16:33
5:31
91
Adam Shaw
Jr
16:42
5:34
96
Nick Chaidez
Sr
16:46
5:35
101
8 Neuqua Valley
2-10-10-9-8
Gap: 1:20
79:01
15:48
5:16
194 Nicolas Dovalovsky
Jr
14:55
4:58
2
Aidan Stone
Jr
15:52
5:17
41
Quinn Kennedy
Sr
16:00
5:20
44
Vasant Fong
Jr
16:01
5:20
46
Stephen Smilie
Jr
16:14
5:25
61
Luke Mennecke
Jr
16:21
5:27
73
Luke Suman
Jr
16:24
5:28
75
9 Glenbard West
5-2-6-6-9
Gap: 1:28
78:56
15:47
5:16
196 Pierce Cousins
Jr
15:02
5:01
5
William Hohe
Jr
15:25
5:08
15
Colin Hess
Jr
15:51
5:17
40
Austin Nielsen
So
16:09
5:23
54
Ben McGrath
Jr
16:30
5:30
82
Andrew Malek
Sr
16:36
5:32
92
Michael Miller
So
17:04
5:41
109
10 Palatine
3-6-9-9-10
Gap: 1:19
79:10
15:50
5:17
201 Richie Jacobo
Sr
14:58
4:59
3
James Spencer
Sr
15:45
5:15
29
Andrew Duran
Sr
16:03
5:21
48
Andrew Jordan
Fr
16:08
5:23
53
Jack Casaccio
Fr
16:17
5:26
68
Andrew Johns
Jr
16:36
5:32
93
Brandon Waller
Jr
16:44
5:35
97
11 Lane Tech
13-11-11-11-11
Gap: 0:46
79:40
15:56
5:19
220 Jack Burns
Sr
15:30
5:10
17
Declan Toomey
Jr
15:46
5:15
33
Tommy Donohoe
Sr
15:53
5:18
42
Denys Chelak
Jr
16:15
5:25
63
Jonathon Archer
Jr
16:16
5:25
65
Theo Canji
Jr
16:31
5:30
86
Aidan Pacius
Jr
16:45
5:35
98
12 Hinsdale (Central)
11-12-12-12-12
Gap: 1:03
80:21
16:04
5:21
276 Carter McCarroll
Sr
15:23
5:08
13
Henning Ley
Jr
15:50
5:17
39
Chinmay Amin
Sr
16:18
5:26
69
Victor Claude Jean
Jr
16:24
5:28
76
Daniel Skora
Sr
16:26
5:29
79
Piyush Mekla
Jr
16:29
5:30
81
Mitchell Davis
Jr
16:58
5:39
108
13 Plainfield (North)
14-13-13-13-13
Gap: 0:51
80:53
16:11
5:24
305 Matthew Thomas
Sr
15:38
5:13
25
Ryan Maseman
Jr
15:55
5:18
43
Oliver Burns
Fr
16:23
5:28
74
Sean Curran
Sr
16:28
5:29
80
Andrew Radulovich
Jr
16:30
5:30
83
Ian Morrison
Jr
16:31
5:30
87
Jake Rutkowski
Sr
16:45
5:35
100
14 Geneva
10-14-14-14-14
Gap: 1:11
80:59
16:12
5:24
322 Ben Calusinski
Jr
15:22
5:07
12
Nathan Lehman
So
16:15
5:25
62
Eric Palmquist
Sr
16:18
5:26
70
Valdis Slokenbergs
Sr
16:32
5:31
88
Isaiah Roeder
Jr
16:33
5:31
90
Tim Archibald
Jr
16:49
5:36
104
Colby Coronado
Jr
16:50
5:37
105
15 Downers Grove (South)
15-15-15-15-15
Gap: 0:59
81:50
16:22
5:27
367 Stephen Nicholson
Sr
15:47
5:16
34
Tyler Bleau
Sr
16:07
5:22
52
Jay Wiseman
Sr
16:30
5:30
85
Nathan Luczak
Sr
16:40
5:33
94
Benjamin Skibbe
Sr
16:46
5:35
102
Angel Galvan
Jr
17:15
5:45
110




16 Oak Park-River Forest
16-16-16-16-16
Gap: 0:42
81:54
16:23
5:28
371 Jack O'Sullivan
Sr
16:03
5:21
49
Eamon Cavanaugh
Jr
16:03
5:21
50
Paul Raducha
Sr
16:30
5:30
84
John Minich
Jr
16:32
5:31
89
Jack Blatchford
Sr
16:45
5:35
99
Garrett Credi
Sr
16:49
5:36
103
Ben Brandt
Jr
17:21
5:47
112
17 Metea Valley
17-17-17-17-17
Gap: 1:19
85:04
17:01
5:40
481 Mamadu Diallo
Jr
16:16
5:25
66
John Burns
Sr
16:24
5:28
77
Jack Coyle
Sr
17:18
5:46
111
Vishnu Krishnan
Jr
17:32
5:51
113
Jack Klein
Sr
17:34
5:51
114
Daniel Afshari
Jr
17:49
5:56
116
Bilal Abrar
Jr
17:55
5:58
117
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Elijah Chen Jr Downers Grove North 17:19.5 5:47 1/20 28/56 1/10 18:07
(0:47)
18:07
(0:47)
18:07
(0:47)
You ROCK! (LY, LR, PR)
2 Joseph Spencer Sr Neuqua Valley 17:21.5 5:47
3 Connolly Corbin Fr Neuqua Valley 17:24.2 5:48
4 Kevin Saju Jr Neuqua Valley 17:25.1 5:48
5 Kyle Kretovic Jr Neuqua Valley 17:27.3 5:49
6 Josh Kubicki So Neuqua Valley 17:41.3 5:54
7 Noah Lamantia Jr Downers Grove North 17:42.3 5:54 2/20 32/56 2/10
8 Logan Brown Fr Neuqua Valley 17:43.3 5:54
9 Peter Gartlan Sr Downers Grove North 17:43.4 5:54 3/20 33/56 2/10 19:23
(1:40)
19:23
(1:40)
19:23
(1:40)
You ROCK! (LY, LR, PR)
10 Andres Lopez Fr Neuqua Valley 17:43.8 5:55
11 Henry Golden So Neuqua Valley 17:47.1 5:56
12 Chris Pogorelic Jr Downers Grove (South) 17:47.2 5:56
13 Addisu Wolski Fr Naperville (North) 17:49.4 5:56
14 Alex Del Genio So Neuqua Valley 17:59.5 6:00
15 Andrew Marrero So Naperville (Central) 17:59.5 6:00
16 Matt Lupescu Jr Downers Grove North 18:04.7 6:02 4/20 36/56 2/10 20:21
(2:16)
20:21
(2:16)
20:21
(2:16)
You ROCK! (LY, LR, PR)
17 Akshat Maheshwari Jr Neuqua Valley 18:06.9 6:02
18 Allan Chehin Fr Downers Grove (South) 18:08.1 6:03
19 Matthew Meyering Jr Oak Park-River Forest 18:08.8 6:03
20 Wei Jiang So Neuqua Valley 18:17.3 6:06
21 Michael Flavin Jr Downers Grove North 18:18.6 6:06 5/20 39/56 2/9 20:54
(2:35)
20:54
(2:35)
20:54
(2:35)
You ROCK! (LY, LR, PR)
22 Zaahi Hussaini So Glenbard West 18:20.2 6:07
23 Thomas Cox Fr Naperville (Central) 18:22.1 6:07
24 Benjamin Serna So Neuqua Valley 18:25.7 6:09
25 Nicholas Lapetino Fr Neuqua Valley 18:26.1 6:09
26 Matthew Gutierrez Fr Neuqua Valley 18:27 6:09
27 Ashwin Rajan So Neuqua Valley 18:28.9 6:10
28 Alec Porch Fr Naperville (North) 18:31.8 6:11
29 Ian Fielding Jr Downers Grove (South) 18:36.2 6:12
30 Tommy Engels Fr Naperville (Central) 18:37.7 6:13
31 Ben Nylen Fr Neuqua Valley 18:38.1 6:13
32 Conor Sutton Sr Downers Grove North 18:40.3 6:13 6/20 41/56 2/9 20:19
(1:38)
20:19
(1:38)
20:19
(1:38)
You ROCK! (LY, LR, PR)
33 Colin Mclaughlin Fr Downers Grove (South) 18:43.3 6:14
34 Aiden Lu Fr Naperville (Central) 18:44.9 6:15
35 Kyle Zhao Sr Naperville (Central) 18:50.5 6:17
36 Josh Kilworth Fr Oak Park-River Forest 18:52.5 6:18
37 Sulayman Ahmed So Naperville (North) 18:52.9 6:18
38 Tomas Gilvydis Jr Naperville (North) 18:53.2 6:18
39 Ezra Stukel So Oak Park-River Forest 18:53.3 6:18
40 Jack Elza Fr Oak Park-River Forest 18:53.7 6:18
41 William Fu Jr Neuqua Valley 18:53.7 6:18
42 Henry Rotunno Fr Downers Grove (South) 18:54.5 6:18
43 Cameron Robinson So Oak Park-River Forest 18:55.1 6:18
44 Dominick Gramarosso Jr Neuqua Valley 18:55.1 6:18
45 Evan Huber Jr Oak Park-River Forest 18:56.1 6:19
46 Liam Oneill Fr Glenbard West 18:58.7 6:20
47 Brady Gudauskas Fr Neuqua Valley 18:59.5 6:20
48 Nicholas Covello So Chicago (Jones) 18:59.8 6:20
49 Joseph Cyrus Fr Neuqua Valley 19:01.3 6:20
50 Connor Boehm Fr Neuqua Valley 19:02.6 6:21
51 Quinn Murphy Fr Downers Grove (South) 19:02.6 6:21
52 Joseph Saviano So Naperville (Central) 19:03.2 6:21
53 Jacoub Letourneau Sr Neuqua Valley 19:03.6 6:21
54 Nicholas Pintar Jr Neuqua Valley 19:05.3 6:22
55 Ali Anwar Fr Naperville (North) 19:05.3 6:22
56 Seth Deegan So Naperville (Central) 19:05.6 6:22
57 Henry Heller So Naperville (Central) 19:06.3 6:22
58 Aarav Mistry Fr Naperville (North) 19:06.6 6:22
59 Ethan Thomas Jr Neuqua Valley 19:06.9 6:22
60 Carter Alexander So Plainfield (North) 19:08 6:23
61 Quinn Bennett So Glenbard West 19:08.5 6:23
62 Henry Bayert So Glenbard West 19:08.5 6:23
63 Griffin Schultz Fr Naperville (North) 19:12.2 6:24
64 Maxwell Keenan Jr Neuqua Valley 19:13.2 6:24
65 Enoch Kim Jr Neuqua Valley 19:13.6 6:25
66 Ryan Young Fr Naperville (North) 19:14.4 6:25
67 Jacob Crosby So Glenbard West 19:14.6 6:25
68 Matthew Verbiser Fr Glenbard West 19:15.1 6:25
69 Zachary Thompson So Neuqua Valley 19:15.4 6:25
70 Jack Campbell Fr Naperville (Central) 19:15.6 6:25
71 Corey Urban Fr Downers Grove (South) 19:16 6:25
72 Clayton Stallings So Naperville (North) 19:16.5 6:26
73 Billy Collins Sr Plainfield (North) 19:18 6:26
74 Ethan Tayba Fr Naperville (Central) 19:19.5 6:27
75 Ryan Palmer Fr Neuqua Valley 19:20.4 6:27
76 Nikhil Sathyanathan So Naperville (North) 19:20.9 6:27
77 Chungtai Tian Fr Naperville (Central) 19:21.3 6:27
78 Andre Park Jr Neuqua Valley 19:21.6 6:27
79 Jeremy Wilczak Fr Downers Grove (South) 19:22.4 6:27
80 Ethan Smetana Sr Neuqua Valley 19:23.1 6:28
81 Chris King So Naperville (North) 19:25.9 6:29
82 Jonathan Hodgson Fr Downers Grove (South) 19:26.1 6:29
83 Bryce Chamberlain Fr Neuqua Valley 19:26.2 6:29
84 Ryan Somma So Downers Grove North 19:26.4 6:29 7/20 43/56 5/9
85 Clark Minnerick Fr Neuqua Valley 19:26.8 6:29
86 Angelo Lavacchi So Neuqua Valley 19:27.1 6:29
87 Matthew Xu Fr Neuqua Valley 19:31.5 6:31
88 James Tuene Sr Neuqua Valley 19:32.2 6:31
89 Chase Daugherty So Naperville (North) 19:35.6 6:32
90 Nicholas Erazo Fr Naperville (Central) 19:36.1 6:32
91 Graham McAninch So Naperville (Central) 19:36.3 6:32
92 Jacob Neal Fr Neuqua Valley 19:36.8 6:32
93 Emmanuel Wang Fr Naperville (North) 19:37.4 6:32
94 Henry Wendt Fr Naperville (North) 19:39.4 6:33
95 Ethan Briones Jr Neuqua Valley 19:39.8 6:33
96 Herschel Su Fr Minooka 19:39.9 6:33
97 Andrew Springer Fr Naperville (Central) 19:40.9 6:34
98 Zachary McGrath Jr Downers Grove (South) 19:41 6:34
99 Joseph Cote Fr Oak Park-River Forest 19:42.1 6:34
100 Jimmy Walsh Fr Naperville (Central) 19:42.5 6:34
101 Aidan Gill Fr Chicago (Jones) 19:43.4 6:34
102 Ethan Flowers Fr Naperville (North) 19:44.7 6:35
103 Ryan Perry So Downers Grove (South) 19:44.8 6:35
104 Nick Parrell Fr Oak Park-River Forest 19:46.6 6:36
105 John Xu Fr Neuqua Valley 19:47.6 6:36
106 Drew Swenson Jr Downers Grove North 19:48.4 6:36 8/20 44/56 6/9
107 Andrew Undesser Fr Minooka 19:49.5 6:37
108 Tushar Mitra Sr Downers Grove North 19:53.8 6:38 9/20 45/56 5/9 23:49
(3:55)
23:49
(3:55)
23:49
(3:55)
You ROCK! (LY, LR, PR)
109 Ryan Eck So Naperville (Central) 19:54.6 6:38
110 Zachary Krauter Sr Downers Grove (South) 19:57.1 6:39
111 Roger Carstens Fr Oak Park-River Forest 19:57.4 6:39
112 Liam Athas So Naperville (North) 19:58.2 6:39
113 Evan Hauptmann Fr Oak Park-River Forest 19:58.4 6:39
114 Kevin Clune Jr Naperville (Central) 19:58.8 6:40
115 Henry Blatchford Fr Glenbard West 19:59.1 6:40
116 Jack Byrne So Naperville (North) 19:59.2 6:40
117 Alex Montchik Fr Naperville (Central) 20:00.8 6:40
118 Daniel Mullin Fr Naperville (Central) 20:01.6 6:41
119 Will Flewelling Sr Glenbard West 20:03.8 6:41
120 Evan Restuccia Jr Neuqua Valley 20:04.3 6:41
121 Alex Riley So Naperville (North) 20:05.6 6:42
122 Francis Duldulao So Minooka 20:06.3 6:42
123 Arda Acik So Downers Grove (South) 20:06.6 6:42
124 Evan Al-Ashkar Fr Plainfield (North) 20:07.4 6:42
125 Omair Hassan Fr Naperville (Central) 20:08.6 6:43
126 Max Southwell Fr Glenbard West 20:08.8 6:43
127 Nathan Conway Fr Naperville (North) 20:09.2 6:43
128 Kyle Wiseman Fr Downers Grove (South) 20:10.7 6:44
129 Sam Drey Fr Minooka 20:11.1 6:44
130 Jim Buttitta So Oak Park-River Forest 20:11.2 6:44
131 Bill Zheng So Naperville (North) 20:11.3 6:44
132 Nicolas Strange So Minooka 20:13.5 6:45
133 Diego Flores-Nunez Fr Downers Grove (South) 20:15.2 6:45
134 Grant Sioukas Jr Downers Grove North 20:15.6 6:45 10/20 46/56 6/8 22:56
(2:40)
22:56
(2:40)
22:56
(2:40)
You ROCK! (LY, LR, PR)
135 Ronak Chandiwala Jr Naperville (Central) 20:15.8 6:45
136 Josh Gimotea Sr Plainfield (North) 20:16.3 6:45
137 Josh Olson So Naperville (Central) 20:16.9 6:46
138 Sam Lubinus So Oak Park-River Forest 20:20.1 6:47
139 Ethan Kraulos Sr Naperville (North) 20:20.8 6:47
140 Alek Saame Fr Oak Park-River Forest 20:21.5 6:47
141 Danny Blatchford Fr Oak Park-River Forest 20:22.2 6:47
142 Jack Kamuda So Downers Grove (South) 20:22.3 6:47
143 Doug Westberg Jr Downers Grove North 20:22.6 6:48 11/20 47/56 6/8
144 Patrick O'Connor Fr Chicago (Jones) 20:23 6:48
145 Max Laporte Jr Oak Park-River Forest 20:23.3 6:48
146 Blake Fleming So Neuqua Valley 20:24.2 6:48
147 Junyoung Jeong Jr Naperville (Central) 20:24.6 6:48
148 Brodie Martin Jr Minooka 20:24.7 6:48
149 Chris Neumann So Downers Grove (South) 20:24.8 6:48
150 Daniel Seybert Fr Naperville (Central) 20:24.8 6:48
151 Caden McCann Fr Downers Grove North 20:25.5 6:49 12/20 48/56 6/8
152 Mayukh Banerjee Fr Naperville (North) 20:25.7 6:49
153 Andrew Housey Fr Glenbard West 20:27.4 6:49
154 Luke Urban Fr Downers Grove (South) 20:30.8 6:50
155 Jerry Liu Jr Neuqua Valley 20:31.6 6:51
156 Harrison Desmarais Fr Oak Park-River Forest 20:32.8 6:51
157 Goutham Baskaran Jr Neuqua Valley 20:33 6:51
158 Patrick Conniff So Neuqua Valley 20:34.4 6:51
159 Kurtis Lee So Naperville (Central) 20:35.9 6:52
160 Milan Datta-Nemana Fr Oak Park-River Forest 20:37.3 6:52
161 Michael Logan Fr Downers Grove North 20:38.7 6:53 13/20 49/56 6/8
162 Paul Lee So Neuqua Valley 20:39.3 6:53
163 Isaac Hsu So Downers Grove North 20:41.3 6:54 14/20 50/56 6/7
164 Dominic Levy Fr Naperville (North) 20:41.3 6:54
165 Asa Gaspar Fr Downers Grove North 20:42.9 6:54 15/20 51/56 6/7
166 Luke Willer Fr Downers Grove (South) 20:43.8 6:55
167 Chase Schwarz Jr Naperville (Central) 20:44.4 6:55
168 Ryan Odiet Fr Glenbard West 20:44.5 6:55
169 Caden Overstreet Fr Naperville (Central) 20:45 6:55
170 Austin Belle Fr Neuqua Valley 20:45.7 6:55
171 Cristian Hernandez Sr Naperville (North) 20:47 6:56
172 Declan O'Donovan Fr Naperville (Central) 20:48.2 6:56
173 Alex Carlson Fr Plainfield (North) 20:51.2 6:57
174 Jake Madonia Fr Naperville (Central) 20:54.3 6:58
175 Nithyapranavan Raj Fr Naperville (North) 20:54.7 6:58
176 Pranav Rajaraman Sr Neuqua Valley 20:54.8 6:58
177 Theodore Walsh Jr Neuqua Valley 20:56.2 6:59
178 Jack Layden Jr Oak Park-River Forest 20:56.7 6:59
179 Joshua Traugott Fr Downers Grove (South) 20:57.4 6:59
180 Tyler Pham Fr Neuqua Valley 20:57.7 6:59
181 Otto Klein So Oak Park-River Forest 21:02.3 7:01
182 Raymond Vanichthee Fr Plainfield (North) 21:03.4 7:01
183 Prithvi Thakur So Neuqua Valley 21:05.9 7:02
184 Dantrell Cheng So Naperville (North) 21:08.6 7:03
185 Luke Lipien Fr Naperville (North) 21:09.4 7:03
186 Christopher Robles Fr Chicago (Jones) 21:09.5 7:03
187 William Gallagher Fr Naperville (Central) 21:09.9 7:03
188 Sabi Vietti Jr Oak Park-River Forest 21:11.1 7:04
189 Luke Reeg So Downers Grove (South) 21:12 7:04
190 Alex Goldstein So Oak Park-River Forest 21:12.5 7:04
191 Zach Tshosik So Downers Grove North 21:13.1 7:04 16/20 52/56 6/7
192 Jacob Heidler So Naperville (Central) 21:19 7:06
193 Nick Esposito Fr Downers Grove (South) 21:20 7:07
194 Ryan Paradis So Downers Grove (South) 21:22.6 7:08
195 Mihail Nikolaenko Fr Downers Grove (South) 21:23.3 7:08
196 Caleb Peterson Fr Downers Grove (South) 21:23.6 7:08
197 Zachary Knaub Fr Minooka 21:25.7 7:09
198 Erik Jones So Naperville (Central) 21:28.3 7:09
199 Reed Uebelhor Fr Oak Park-River Forest 21:29.3 7:10
200 Javier Manzanero So Downers Grove North 21:29.7 7:10 17/20 53/56 6/7
201 Tyler Orlow Sr Neuqua Valley 21:30.6 7:10
202 Owen McCarthy Fr Downers Grove (South) 21:32 7:11
203 Jack Brisben Jr Oak Park-River Forest 21:33.3 7:11
204 William Tong So Naperville (Central) 21:33.5 7:11
205 Josue Uribe Sr Naperville (North) 21:34.5 7:12
206 Caden Kiedrow Fr Minooka 21:34.8 7:12
207 Mark Low Jr Glenbard West 21:35.2 7:12
208 Jake Larocco Fr Downers Grove North 21:36.8 7:12 18/20 54/56 6/7
209 Evan Liu So Naperville (Central) 21:38.6 7:13
210 Ethan Costello Jr Naperville (North) 21:39.5 7:13
211 Clayton Baird Fr Oak Park-River Forest 21:40.1 7:13
212 Dante Stukel So Oak Park-River Forest 21:41.4 7:14
213 Ben Johnson Jr Minooka 21:46.7 7:16
214 Peter Koenig Sr Oak Park-River Forest 21:53 7:18
215 Samuel Casas So Glenbard West 21:53.9 7:18
216 Quinn Hardesty Glenbard West 21:58.6 7:20
217 Hisham Alam So Neuqua Valley 21:59.9 7:20
218 Ethan Hung Fr Neuqua Valley 22:00 7:20
219 Luke Gilfillan So Oak Park-River Forest 22:02.6 7:21
220 Colin Cain Jr Naperville (North) 22:08 7:23
221 Jeffrey Huang So Naperville (Central) 22:08.7 7:23
222 Seth Calhoun Fr Oak Park-River Forest 22:11.2 7:24
223 Niklas Kurrle So Oak Park-River Forest 22:11.4 7:24
224 Jackson Wyrick So Glenbard West 22:11.7 7:24
225 Glenn Foster Fr Downers Grove (South) 22:12.5 7:24
226 Thomas Henry Fr Naperville (North) 22:16.4 7:25
227 Tony Cai Jr Neuqua Valley 22:18 7:26
228 Jacob Ordona Fr Glenbard West 22:18.4 7:26
229 Jonathan Aguilera Jr Downers Grove (South) 22:20.9 7:27
230 Alex Zaro Jr Glenbard West 22:21.5 7:27
231 Ram Ganesan Fr Naperville (North) 22:23.7 7:28
232 Sam Norris Fr Downers Grove (South) 22:33.1 7:31
233 Nathan Atseff So Downers Grove (South) 22:41.6 7:34
234 Sean Hopkins Glenbard West 22:43.3 7:34
235 Owen Mirka Jr Glenbard West 22:43.3 7:34
236 Parker Walsh So Naperville (Central) 22:44.3 7:35
237 Ryan Rehak Jr Plainfield (North) 22:44.7 7:35
238 Chris Li Jr Naperville (North) 22:45.2 7:35
239 Tyler Bradley Jr Oak Park-River Forest 22:46.6 7:36
240 Eamon Casey Fr Downers Grove North 22:47.5 7:36 19/20 55/56 7/7
241 Erik Peterson Fr Downers Grove North 22:48 7:36 20/20 56/56 6/7 You ROCK! (SBP)
242 Michael Magana Fr Naperville (North) 22:48.2 7:36
243 Nathan Gallacher So Minooka 22:48.5 7:36
244 Mason Wickmann Fr Naperville (Central) 23:03.9 7:41
245 Daniel Robbins Sr Naperville (North) 23:08.2 7:43
246 Dawson Henson So Naperville (Central) 23:16.7 7:46
247 Timothy Vietzen Fr Oak Park-River Forest 23:27.2 7:49
248 Justin Conrad So Plainfield (North) 23:29.6 7:50
249 Braeden Umfress Fr Naperville (Central) 23:34.1 7:51
250 Austin Bodah Sr Minooka 23:42.8 7:54
251 Elijah Mowatt Fr Oak Park-River Forest 24:12.9 8:04
252 Griffin Glines Jr Naperville (North) 24:33.7 8:11
253 Luke Fredericks Jr Naperville (Central) 24:44.3 8:15
254 Cameron Belgio Jr Naperville (North) 25:04 8:21
255 Merritt Weese Sr Naperville (North) 25:06.9 8:22
256 Sohum Mehta So Naperville (North) 25:08.2 8:23
257 Sterling Davis So Naperville (North) 25:59.1 8:40
258 Antonio Esquivel Fr Minooka 26:03.2 8:41
259 Hank Filer Fr Naperville (North) 28:23.2 9:28
260 Carlos Torres So Minooka 28:37.7 9:33
261 Shahid Khatib So Glenbard West 30:52.8 10:18
262 Andrew Yuskus Fr Plainfield (North) 31:17.7 10:26
263 Peter Sotir So Naperville (North) 31:32.8 10:31
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Open 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Neuqua Valley
2-1-1-1-1
Gap: 0:20
87:19
17:28
5:49
20 Joseph Spencer
Sr
17:22
5:47
2
Connolly Corbin
Fr
17:24
5:48
3
Kevin Saju
Jr
17:25
5:48
4
Kyle Kretovic
Jr
17:27
5:49
5
Josh Kubicki
So
17:41
5:54
6
Logan Brown
Fr
17:43
5:54
8
Andres Lopez
Fr
17:44
5:55
10
2 Downers Grove North
1-2-2-2-2
Gap: 0:59
89:09
17:50
5:57
48 Elijah Chen
Jr
17:20
5:47
1
Noah Lamantia
Jr
17:42
5:54
7
Peter Gartlan
Sr
17:43
5:54
9
Matt Lupescu
Jr
18:05
6:02
14
Michael Flavin
Jr
18:19
6:06
17
Conor Sutton
Sr
18:40
6:13
23
Ryan Somma
So
19:26
6:29
49
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Downers Grove (South)
3-3-3-3-3
Gap: 1:07
92:09
18:26
6:09
103 Chris Pogorelic
Jr
17:47
5:56
11
Allan Chehin
Fr
18:08
6:03
15
Ian Fielding
Jr
18:36
6:12
21
Colin Mclaughlin
Fr
18:43
6:14
24
Henry Rotunno
Fr
18:55
6:18
32
Quinn Murphy
Fr
19:03
6:21
36
Corey Urban
Fr
19:16
6:25
47
4 Naperville (Central)
5-4-4-4-4
Gap: 0:51
92:35
18:31
6:10
105 Andrew Marrero
So
18:00
6:00
13
Thomas Cox
Fr
18:22
6:07
19
Tommy Engels
Fr
18:38
6:13
22
Aiden Lu
Fr
18:45
6:15
25
Kyle Zhao
Sr
18:51
6:17
26
Joseph Saviano
So
19:03
6:21
37
Seth Deegan
So
19:06
6:22
39
5 Naperville (North)
4-4-5-5-5
Gap: 1:16
93:13
18:39
6:13
127 Addisu Wolski
Fr
17:49
5:56
12
Alec Porch
Fr
18:32
6:11
20
Sulayman Ahmed
So
18:53
6:18
28
Tomas Gilvydis
Jr
18:53
6:18
29
Ali Anwar
Fr
19:05
6:22
38
Aarav Mistry
Fr
19:07
6:22
40
Griffin Schultz
Fr
19:12
6:24
44
6 Oak Park-River Forest
6-6-6-6-6
Gap: 0:46
93:43
18:45
6:15
137 Matthew Meyering
Jr
18:09
6:03
16
Josh Kilworth
Fr
18:53
6:18
27
Ezra Stukel
So
18:53
6:18
30
Jack Elza
Fr
18:54
6:18
31
Cameron Robinson
So
18:55
6:18
33
Evan Huber
Jr
18:56
6:19
34
Joseph Cote
Fr
19:42
6:34
51
7 Glenbard West
7-7-7-7-7
Gap: 0:54
94:51
18:58
6:19
183 Zaahi Hussaini
So
18:20
6:07
18
Liam Oneill
Fr
18:59
6:20
35
Quinn Bennett
So
19:09
6:23
42
Henry Bayert
So
19:09
6:23
43
Jacob Crosby
So
19:15
6:25
45
Matthew Verbiser
Fr
19:15
6:25
46
Henry Blatchford
Fr
19:59
6:40
53
8 Plainfield (North)
8-8-8-8-8
Gap: 1:43
99:41
19:56
6:39
262 Carter Alexander
So
19:08
6:23
41
Billy Collins
Sr
19:18
6:26
48
Evan Al-Ashkar
Fr
20:07
6:42
55
Josh Gimotea
Sr
20:16
6:45
58
Alex Carlson
Fr
20:51
6:57
60
Raymond Vanichthee
Fr
21:03
7:01
61
Ryan Rehak
Jr
22:45
7:35
63
9 Minooka
9-9-9-9-9
Gap: 0:34
100:00
20:00
6:40
269 Herschel Su
Fr
19:40
6:33
50
Andrew Undesser
Fr
19:50
6:37
52
Francis Duldulao
So
20:06
6:42
54
Sam Drey
Fr
20:11
6:44
56
Nicolas Strange
So
20:14
6:45
57
Brodie Martin
Jr
20:25
6:48
59
Zachary Knaub
Fr
21:26
7:09
62
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Neuqua Valley
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
89:21
17:52
5:57
15 Logan Brown
Fr
17:43
5:54
1
Andres Lopez
Fr
17:44
5:55
2
Henry Golden
So
17:47
5:56
3
Alex Del Genio
So
18:00
6:00
4
Akshat Maheshwari
Jr
18:07
6:02
5
Wei Jiang
So
18:17
6:06
6
Benjamin Serna
So
18:26
6:09
7
2 Naperville (Central)
5-2-2-2-2
Gap: 0:16
95:50
19:10
6:23
75 Joseph Saviano
So
19:03
6:21
11
Seth Deegan
So
19:06
6:22
12
Henry Heller
So
19:06
6:22
13
Jack Campbell
Fr
19:16
6:25
18
Ethan Tayba
Fr
19:20
6:27
21
Chungtai Tian
Fr
19:21
6:27
23
Nicholas Erazo
Fr
19:36
6:32
29
3 Naperville (North)
6-3-3-3-3
Gap: 0:14
96:11
19:14
6:25
87 Aarav Mistry
Fr
19:07
6:22
14
Griffin Schultz
Fr
19:12
6:24
15
Ryan Young
Fr
19:14
6:25
16
Clayton Stallings
So
19:17
6:26
20
Nikhil Sathyanathan
So
19:21
6:27
22
Chris King
So
19:26
6:29
25
Chase Daugherty
So
19:36
6:32
28
4 Downers Grove (South)
4-3-4-4-4
Gap: 0:38
96:48
19:22
6:27
109 Quinn Murphy
Fr
19:03
6:21
10
Corey Urban
Fr
19:16
6:25
19
Jeremy Wilczak
Fr
19:22
6:27
24
Jonathan Hodgson
Fr
19:26
6:29
26
Zachary McGrath
Jr
19:41
6:34
30
Ryan Perry
So
19:45
6:35
32
Zachary Krauter
Sr
19:57
6:39
36
5 Downers Grove North
2-5-5-5-5
Gap: 1:35
98:05
19:37
6:32
147 Conor Sutton
Sr
18:40
6:13
8
Ryan Somma
So
19:26
6:29
27
Drew Swenson
Jr
19:48
6:36
34
Tushar Mitra
Sr
19:54
6:38
35
Grant Sioukas
Jr
20:16
6:45
43
Doug Westberg
Jr
20:23
6:48
45
Caden McCann
Fr
20:26
6:49
47
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
6 Oak Park-River Forest
3-6-6-6-6
Gap: 1:02
98:21
19:40
6:33
148 Evan Huber
Jr
18:56
6:19
9
Joseph Cote
Fr
19:42
6:34
31
Nick Parrell
Fr
19:47
6:36
33
Roger Carstens
Fr
19:57
6:39
37
Evan Hauptmann
Fr
19:58
6:39
38
Jim Buttitta
So
20:11
6:44
42
Sam Lubinus
So
20:20
6:47
44
7 Glenbard West
7-7-7-7-7
Gap: 1:12
99:54
19:59
6:40
185 Matthew Verbiser
Fr
19:15
6:25
17
Henry Blatchford
Fr
19:59
6:40
39
Will Flewelling
Sr
20:04
6:41
40
Max Southwell
Fr
20:09
6:43
41
Andrew Housey
Fr
20:27
6:49
48
Ryan Odiet
Fr
20:45
6:55
49
Mark Low
Jr
21:35
7:12
52
8 Minooka
8-8-8-8-8
Gap: 2:24
108:00
21:36
7:12
254 Brodie Martin
Jr
20:25
6:48
46
Zachary Knaub
Fr
21:26
7:09
50
Caden Kiedrow
Fr
21:35
7:12
51
Ben Johnson
Jr
21:47
7:16
53
Nathan Gallacher
So
22:49
7:36
54
Austin Bodah
Sr
23:43
7:54
55
Antonio Esquivel
Fr
26:03
8:41
56
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Neuqua Valley
1-1-1-1-1
Gap: 0:12
92:05
18:25
6:08
15 Wei Jiang
So
18:17
6:06
1
Benjamin Serna
So
18:26
6:09
2
Nicholas Lapetino
Fr
18:26
6:09
3
Matthew Gutierrez
Fr
18:27
6:09
4
Ashwin Rajan
So
18:29
6:10
5
Ben Nylen
Fr
18:38
6:13
6
William Fu
Jr
18:54
6:18
7
2 Naperville (Central)
2-2-2-2-2
Gap: 0:21
97:57
19:35
6:32
62 Chungtai Tian
Fr
19:21
6:27
8
Nicholas Erazo
Fr
19:36
6:32
11
Graham McAninch
So
19:36
6:32
12
Andrew Springer
Fr
19:41
6:34
15
Jimmy Walsh
Fr
19:43
6:34
16
Ryan Eck
So
19:55
6:38
19
Kevin Clune
Jr
19:59
6:40
22
3 Naperville (North)
3-2-3-2-3
Gap: 0:19
98:03
19:37
6:32
63 Chris King
So
19:26
6:29
9
Chase Daugherty
So
19:36
6:32
10
Emmanuel Wang
Fr
19:37
6:32
13
Henry Wendt
Fr
19:39
6:33
14
Ethan Flowers
Fr
19:45
6:35
17
Liam Athas
So
19:58
6:39
21
Jack Byrne
So
19:59
6:40
23
4 Downers Grove (South)
4-4-4-4-4
Gap: 0:30
100:14
20:03
6:41
114 Ryan Perry
So
19:45
6:35
18
Zachary Krauter
Sr
19:57
6:39
20
Arda Acik
So
20:07
6:42
24
Kyle Wiseman
Fr
20:11
6:44
25
Diego Flores-Nunez
Fr
20:15
6:45
27
Jack Kamuda
So
20:22
6:47
31
Chris Neumann
So
20:25
6:48
34
5 Oak Park-River Forest
5-5-5-5-5
Gap: 0:12
101:38
20:20
6:47
146 Jim Buttitta
So
20:11
6:44
26
Sam Lubinus
So
20:20
6:47
28
Alek Saame
Fr
20:22
6:47
29
Danny Blatchford
Fr
20:22
6:47
30
Max Laporte
Jr
20:23
6:48
33
Harrison Desmarais
Fr
20:33
6:51
36
Milan Datta-Nemana
Fr
20:37
6:52
37
6 Downers Grove North
6-6-6-6-6
Gap: 0:20
102:51
20:34
6:51
184 Doug Westberg
Jr
20:23
6:48
32
Caden McCann
Fr
20:26
6:49
35
Michael Logan
Fr
20:39
6:53
38
Isaac Hsu
So
20:41
6:54
39
Asa Gaspar
Fr
20:43
6:54
40
Zach Tshosik
So
21:13
7:04
42
Javier Manzanero
So
21:30
7:10
43
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
7 Glenbard West
7-7-7-7-7
Gap: 1:27
108:24
21:41
7:14
223 Ryan Odiet
Fr
20:45
6:55
41
Mark Low
Jr
21:35
7:12
44
Samuel Casas
So
21:54
7:18
45
Quinn Hardesty
-
21:59
7:20
46
Jackson Wyrick
So
22:12
7:24
47
Jacob Ordona
Fr
22:18
7:26
48
Alex Zaro
Jr
22:22
7:27
49
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Open 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Neuqua Valley
1-1-1-1-1
Gap: 0:23
94:28
18:54
6:18
15 Ben Nylen
Fr
18:38
6:13
1
William Fu
Jr
18:54
6:18
2
Dominick Gramarosso
Jr
18:55
6:18
3
Brady Gudauskas
Fr
19:00
6:20
4
Joseph Cyrus
Fr
19:01
6:20
5
Connor Boehm
Fr
19:03
6:21
6
Jacoub Letourneau
Sr
19:04
6:21
7
2 Naperville (Central)
2-2-2-2-2
Gap: 0:14
100:04
20:01
6:40
58 Ryan Eck
So
19:55
6:38
8
Kevin Clune
Jr
19:59
6:40
10
Alex Montchik
Fr
20:01
6:40
12
Daniel Mullin
Fr
20:02
6:41
13
Omair Hassan
Fr
20:09
6:43
15
Ronak Chandiwala
Jr
20:16
6:45
18
Josh Olson
So
20:17
6:46
19
3 Naperville (North)
3-3-3-3-3
Gap: 0:13
100:24
20:05
6:42
67 Liam Athas
So
19:58
6:39
9
Jack Byrne
So
19:59
6:40
11
Alex Riley
So
20:06
6:42
14
Nathan Conway
Fr
20:09
6:43
16
Bill Zheng
So
20:11
6:44
17
Ethan Kraulos
Sr
20:21
6:47
20
Mayukh Banerjee
Fr
20:26
6:49
23
4 Downers Grove (South)
4-4-4-4-4
Gap: 0:35
102:59
20:36
6:52
123 Jack Kamuda
So
20:22
6:47
21
Chris Neumann
So
20:25
6:48
22
Luke Urban
Fr
20:31
6:50
24
Luke Willer
Fr
20:44
6:55
27
Joshua Traugott
Fr
20:57
6:59
29
Luke Reeg
So
21:12
7:04
32
Nick Esposito
Fr
21:20
7:07
35
5 Oak Park-River Forest
5-5-5-5-5
Gap: 0:38
104:20
20:52
6:57
140 Harrison Desmarais
Fr
20:33
6:51
25
Milan Datta-Nemana
Fr
20:37
6:52
26
Jack Layden
Jr
20:57
6:59
28
Otto Klein
So
21:02
7:01
30
Sabi Vietti
Jr
21:11
7:04
31
Alex Goldstein
So
21:13
7:04
33
Reed Uebelhor
Fr
21:29
7:10
36
6 Downers Grove North
6-6-6-6-6
Gap: 1:35
109:55
21:59
7:20
196 Zach Tshosik
So
21:13
7:04
34
Javier Manzanero
So
21:30
7:10
37
Jake Larocco
Fr
21:37
7:12
38
Eamon Casey
Fr
22:48
7:36
43
Erik Peterson
Fr
22:48
7:36
44








7 Glenbard West
7-7-7-7-7
Gap: 8:34
120:59
24:12
8:04
207 Jacob Ordona
Fr
22:18
7:26
39
Alex Zaro
Jr
22:22
7:27
40
Sean Hopkins
-
22:43
7:34
41
Owen Mirka
Jr
22:43
7:34
42
Shahid Khatib
So
30:53
10:18
45








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Chris Allen Jr Downers Grove North 16:01.2 5:20 1/12 5/56 1/14 17:30
(1:29)
17:30
(1:29)
17:30
(1:29)
You ROCK! (LY, LR, PR)
2 Sam Stuart Sr Neuqua Valley 16:07.7 5:23
3 Raynard Tipton Jr Downers Grove North 16:09.4 5:23 2/12 6/56 1/14
4 Jackson Flynn Jr Downers Grove North 16:15.3 5:25 3/12 9/56 1/14 17:53
(1:38)
17:53
(1:38)
17:53
(1:38)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
5 Nick Clever So Yorkville 16:15.4 5:25
6 Niall Brennan Jr Downers Grove North 16:20.6 5:27 4/12 12/56 1/14 17:55
(1:34)
17:55
(1:34)
17:55
(1:34)
You ROCK! (LY, LR, PR)
7 Aiden Goodwin Jr Yorkville 16:22.1 5:27
8 Josh Rodriguez Sr Neuqua Valley 16:23.5 5:28
9 Vidhur Gunda Jr Downers Grove North 16:27.8 5:29 5/12 15/56 1/14 16:54
(0:26)
16:54
(0:26)
16:54
(0:26)
You ROCK! (LY, LR, PR)
10 Daniel Sherman Sr Naperville (Central) 16:28.3 5:29
11 Dylan Young Jr Plainfield (North) 16:30.6 5:30
12 Isaac Wagreich Sr Downers Grove North 16:31.3 5:30 6/12 16/56 1/14 17:45
(1:14)
17:45
(1:14)
17:45
(1:14)
You ROCK! (LY, LR, PR)
13 Xander Thomson Sr Geneva 16:32.1 5:31
14 Jack Moccio Sr Naperville (Central) 16:32.8 5:31
15 Ryan San Juan Jr Chicago (Jones) 16:33 5:31
16 Jackson Travers Jr Downers Grove North 16:36.6 5:32 7/12 18/56 1/14 18:05
(1:28)
18:05
(1:28)
18:05
(1:28)
You ROCK! (LY, LR, PR)
17 Brian Jett Jr Neuqua Valley 16:38 5:33
18 Hunter Reyes Jr Yorkville 16:39.3 5:33
19 Andy Cox Jr Yorkville 16:39.4 5:33
20 Ryan Horn Jr Neuqua Valley 16:40.6 5:34
21 Hayden Reyes So Yorkville 16:41.2 5:34
22 Matthew Lagges Sr Chicago (Jones) 16:44.5 5:35
23 Ramsay Johnson Sr Neuqua Valley 16:45.9 5:35
24 Jeremy Drag Jr Plainfield (North) 16:45.9 5:35
25 Jack Brucher Jr Yorkville 16:46.9 5:36
26 Stelios Gerousis Jr Naperville (Central) 16:46.9 5:36
27 Jeremy Liu Sr Naperville (North) 16:48.5 5:36
28 Michael Schmauderer Sr Plainfield (North) 16:48.7 5:36
29 Philip Marrero Jr Naperville (Central) 16:49.2 5:36
30 Eric Bican Sr Downers Grove North 16:51.9 5:37 8/12 19/56 1/14 16:53
(0:01)
16:53
(0:01)
16:53
(0:01)
You ROCK! (LY, LR, PR)
31 Tyler Yeager Jr Glenbard West 16:52.9 5:38
32 Jack Stillmunkes So Yorkville 16:53.7 5:38
33 Luc Alvarez Jr Downers Grove (South) 16:54.3 5:38
34 Patrick Julian Sr Naperville (Central) 16:56.2 5:39
35 Jack Patton Sr Plainfield (North) 16:56.3 5:39
36 Aleksandras Majus Jr Neuqua Valley 16:57.1 5:39
37 Ryan Casey Jr Plainfield (North) 16:58.6 5:40
38 Carlos Mendez Sr Downers Grove (South) 16:58.9 5:40
39 Nolan Witt Jr Downers Grove (South) 16:59.2 5:40
40 Alan Wandke Sr Naperville (Central) 17:01 5:40
41 Axel Huerta Jr Downers Grove (South) 17:02.8 5:41
42 Adam Coats Jr Geneva 17:04.2 5:41
43 Jack Hastings Jr Neuqua Valley 17:05.4 5:42
44 Jacob Caballero Jr Geneva 17:06 5:42
45 Antony Rizk Sr Chicago (Jones) 17:06.8 5:42
46 Sean Li Sr Naperville (Central) 17:09.2 5:43
47 Drew Blackledge Jr Chicago (Jones) 17:10.7 5:44
48 Daniel Gutierrez Jr Neuqua Valley 17:10.9 5:44
49 Will Vejcik Sr Oak Park-River Forest 17:12.8 5:44
50 Max Polaski Jr Downers Grove North 17:13.7 5:45 9/12 22/56 1/14 18:41
(1:28)
18:41
(1:28)
18:41
(1:28)
You ROCK! (LY, LR, PR)
51 Will Stanicek Jr Downers Grove North 17:14.5 5:45 10/12 23/56 1/13 18:28
(1:14)
18:28
(1:14)
18:28
(1:14)
You ROCK! (LY, LR, PR)
52 Jack Flavin Sr Downers Grove North 17:14.8 5:45 11/12 24/56 1/11 19:29
(2:15)
19:29
(2:15)
19:29
(2:15)
You ROCK! (LY, LR, PR)
53 Joaquin Ramirez Sr Chicago (Jones) 17:17.1 5:46
54 Matt Rowley Jr Downers Grove North 17:17.7 5:46 12/12 27/56 1/8 16:30.4 16:30.4 16:30.4 You ROCK! (SBP)
55 Aaron Beck Sr Geneva 17:18.3 5:46
56 Austin Burke Jr Neuqua Valley 17:18.3 5:46
57 Colin Meyer Jr Downers Grove (South) 17:19.4 5:46
58 Hunter Dye Jr Naperville (Central) 17:19.6 5:47
59 Avik Vaish Jr Neuqua Valley 17:20.3 5:47
60 Ethan Lockwood Sr Neuqua Valley 17:21.7 5:47
61 Christopher Wang Jr Naperville (Central) 17:23 5:48
62 Luke Balkema Jr Minooka 17:23 5:48
63 Caleb DeBoer Jr Downers Grove (South) 17:24.4 5:48
64 Nick Novotny Jr Downers Grove (South) 17:27.6 5:49
65 Michael Sommese Jr Chicago (Jones) 17:29.8 5:50
66 Colin Greiner Sr Chicago (Jones) 17:29.9 5:50
67 Vincent Llanes Sr Downers Grove (South) 17:31.2 5:50
68 Jon Richardson Jr Plainfield (North) 17:32.1 5:51
69 Collin Freese Jr Naperville (Central) 17:32.8 5:51
70 Sam Hudec Jr Downers Grove (South) 17:33.5 5:51
71 Oscar Espejel Jr Glenbard West 17:33.6 5:51
72 Evan Bach Jr Metea Valley 17:34 5:51
73 John Horvat Sr Minooka 17:34.2 5:51
74 Owen Chilcoat Sr Naperville (North) 17:34.4 5:51
75 Luke Zhang Jr Naperville (North) 17:37.2 5:52
76 Elijah Jennison Jr Oak Park-River Forest 17:37.8 5:53
77 Eric Hinch Sr Chicago (Jones) 17:39 5:53
78 Jason Mei Sr Chicago (Jones) 17:41.6 5:54
79 Nicholas Chen Sr Naperville (North) 17:43 5:54
80 Riley Hayes Jr Yorkville 17:43.9 5:55
81 Soren Fliegel Jr Oak Park-River Forest 17:45.3 5:55
82 Kevin Silbernagel Jr Batavia 17:45.6 5:55
83 Richard Undesser Sr Minooka 17:47.3 5:56
84 Ryan Fredericks Jr Naperville (Central) 17:48.7 5:56
85 Andres Ceballos Sr Minooka 17:50.4 5:57
86 Xander Lundblad Sr Batavia 17:51.7 5:57
87 Ryan Drysch Sr Minooka 17:51.8 5:57
88 Daniel Gaull Jr Plainfield (North) 17:53.8 5:58
89 Josh Peal Sr Plainfield (North) 17:56.7 5:59
90 Julian Zadlo Jr Oak Park-River Forest 17:56.8 5:59
91 Nicholas Lisanti Sr Chicago (Jones) 17:59.7 6:00
92 Drew Coyle Sr Metea Valley 18:02.5 6:01
93 Ned Wojcik Jr Chicago (Jones) 18:02.9 6:01
94 Vijay Mistry Jr Naperville (North) 18:04.2 6:01
95 Rory Campagna Sr Glenbard West 18:04.5 6:02
96 Dylan Knanishu Jr Batavia 18:08.2 6:03
97 Cooper Ricks Jr Oak Park-River Forest 18:08.7 6:03
98 Caleb Radcliff Sr Downers Grove (South) 18:10.6 6:04
99 Hayden Zuza Jr Batavia 18:11 6:04
100 James Ha Jr Downers Grove (South) 18:11.2 6:04
101 Jason Kennedy Sr Naperville (Central) 18:12.7 6:04
102 John McGillen Jr Oak Park-River Forest 18:13.1 6:04
103 Matthew Ashe Sr Batavia 18:16.6 6:06
104 Evan Stonitsch Sr Minooka 18:17.4 6:06
105 Thomas George Sr Oak Park-River Forest 18:21.1 6:07
106 Aidan Kozlowski Jr Minooka 18:21.2 6:07
107 Nate Franz Jr Glenbard West 18:22.9 6:08
108 Mike Allen Jr Oak Park-River Forest 18:23.3 6:08
109 Amer Sehwail Sr Minooka 18:25.4 6:08
110 Thomas Urick Sr Glenbard West 18:26.1 6:09
111 Ajahmoy Guthrie Sr Plainfield (North) 18:26.5 6:09
112 Owen Arnold Jr Oak Park-River Forest 18:28.3 6:09
113 Jordan Vargas Jr Metea Valley 18:33.5 6:11
114 Dhanush Gopalakris Jr Metea Valley 18:34.3 6:11
115 Michael Rizk Jr Chicago (Jones) 18:34.9 6:12
116 Bryce Harris Jr Minooka 18:35.5 6:12
117 David Meister Jr Oak Park-River Forest 18:36.8 6:12
118 Tyler Silverman Jr Geneva 18:38.2 6:13
119 Andrew Ward Sr Naperville (North) 18:39.6 6:13
120 Riley Bernas Sr Metea Valley 18:40.2 6:13
121 Jack Cook Jr Naperville (North) 18:43.1 6:14
122 Wesley Wu Sr Naperville (North) 18:43.8 6:15
123 Alec Williamson Jr Naperville (Central) 18:43.9 6:15
124 Niklas Anderson Jr Glenbard West 18:44.1 6:15
125 Nick Kieffer Sr Yorkville 18:44.9 6:15
126 Ryan Hoshell Jr Minooka 18:48.4 6:16
127 Jeremy Baumann Jr Batavia 18:50 6:17
128 Steven Desch Jr Naperville (Central) 18:51.1 6:17
129 Miles Kirk Jr Oak Park-River Forest 18:52.2 6:17
130 Mateo Reyes Jr Oak Park-River Forest 18:52.7 6:18
131 Charlie Vietzen Jr Oak Park-River Forest 18:52.8 6:18
132 Alexis Pantoja Sr Chicago (Jones) 18:53.4 6:18
133 Joe Roucka Jr Oak Park-River Forest 18:54.8 6:18
134 Nicholas Jacobs Jr Naperville (North) 18:55.4 6:18
135 Adrian Zamudio Jr Chicago (Jones) 18:57 6:19
136 Ned Egan Jr Glenbard West 18:59.4 6:20
137 Abyan Moiz Jr Metea Valley 19:00.4 6:20
138 Josh Beck Jr Minooka 19:01.5 6:21
139 Danny Ahern Jr Glenbard West 19:02.6 6:21
140 Nicholas Mika Jr Metea Valley 19:03.1 6:21
141 Ryan DeMarco Sr Geneva 19:04 6:21
142 Andrew Witte Jr Minooka 19:05.5 6:22
143 Ishaan Mathur Jr Naperville (North) 19:06.5 6:22
144 Joe Hyzy Sr Downers Grove (South) 19:07.3 6:22
145 Cameron Reynolds Jr Batavia 19:11.9 6:24
146 Nathaniel Lenning Jr Plainfield (North) 19:13.3 6:24
147 Daniel Wright Jr Glenbard West 19:14.2 6:25
148 Connor Chadwell Sr Geneva 19:19.8 6:27
149 Noah Sparna Sr Geneva 19:23.9 6:28
150 Sean Andrews Sr Downers Grove (South) 19:24.3 6:28
151 Josh Branstad Jr Geneva 19:28.8 6:30
152 Peter Flynn So Chicago (Jones) 19:44.5 6:35
153 Geoffry Mote Jr Glenbard West 20:03.5 6:41
154 Bruce Knapp Sr Minooka 20:04.6 6:42
155 Erik Litwicki Jr Metea Valley 20:06.1 6:42
156 Advik Sanampudi Jr Metea Valley 20:07.9 6:43
157 Luke Kranz Jr Metea Valley 20:09.1 6:43
158 Jatin Singh Jr Metea Valley 20:10.6 6:44
159 Geoffrey Wu Jr Naperville (North) 20:18.2 6:46
160 Steven Koif Sr Batavia 20:22 6:47
161 Zachary Bergman Sr Downers Grove (South) 20:22.1 6:47
162 Steve Qiu Sr Naperville (North) 20:28.8 6:50
163 Robert Henry Jr Naperville (North) 20:48.6 6:56
164 Alex Gruener Sr Batavia 20:48.6 6:56
165 Dhruv Mehta Sr Metea Valley 20:52.6 6:58
166 Nathan Schulhof Sr Batavia 20:58.4 6:59
167 Nick Gerakaris Sr Yorkville 20:59.7 7:00
168 Ozzie Doumanian Sr Minooka 21:04.7 7:02
169 Lei Chen Jr Glenbard West 21:11 7:04
170 Harry Watson-Hill Sr Metea Valley 21:17.4 7:06
171 Enoch Qin Jr Naperville (North) 21:18.5 7:06
172 Josh Agama Sr Yorkville 22:07.5 7:23
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Downers Grove North
1-1-1-1-1
Gap: 0:27
81:14
16:15
5:25
23 Chris Allen
Jr
16:01
5:20
1
Raynard Tipton
Jr
16:09
5:23
3
Jackson Flynn
Jr
16:15
5:25
4
Niall Brennan
Jr
16:21
5:27
6
Vidhur Gunda
Jr
16:28
5:29
9
Isaac Wagreich
Sr
16:31
5:30
12
Jackson Travers
Jr
16:37
5:32
16
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Yorkville
3-3-3-3-2
Gap: 0:26
82:37
16:31
5:30
70 Nick Clever
So
16:15
5:25
5
Aiden Goodwin
Jr
16:22
5:27
7
Hunter Reyes
Jr
16:39
5:33
18
Andy Cox
Jr
16:39
5:33
19
Hayden Reyes
So
16:41
5:34
21
Jack Brucher
Jr
16:47
5:36
25
Jack Stillmunkes
So
16:54
5:38
31
2 Neuqua Valley
2-2-2-2-2
Gap: 0:38
82:36
16:31
5:30
70 Sam Stuart
Sr
16:08
5:23
2
Josh Rodriguez
Sr
16:24
5:28
8
Brian Jett
Jr
16:38
5:33
17
Ryan Horn
Jr
16:41
5:34
20
Ramsay Johnson
Sr
16:46
5:35
23
Aleksandras Majus
Jr
16:57
5:39
35
Jack Hastings
Jr
17:05
5:42
42
4 Naperville (Central)
4-4-4-4-4
Gap: 0:28
83:33
16:43
5:34
112 Daniel Sherman
Sr
16:28
5:29
10
Jack Moccio
Sr
16:33
5:31
14
Stelios Gerousis
Jr
16:47
5:36
26
Philip Marrero
Jr
16:49
5:36
29
Patrick Julian
Sr
16:56
5:39
33
Alan Wandke
Sr
17:01
5:40
39
Sean Li
Sr
17:09
5:43
45
5 Plainfield (North)
5-5-5-5-5
Gap: 0:28
84:00
16:48
5:36
133 Dylan Young
Jr
16:31
5:30
11
Jeremy Drag
Jr
16:46
5:35
24
Michael Schmauderer
Sr
16:49
5:36
28
Jack Patton
Sr
16:56
5:39
34
Ryan Casey
Jr
16:59
5:40
36
Jon Richardson
Jr
17:32
5:51
56
Daniel Gaull
Jr
17:54
5:58
70
6 Chicago (Jones)
7-6-6-6-6
Gap: 0:44
84:52
16:58
5:39
175 Ryan San Juan
Jr
16:33
5:31
15
Matthew Lagges
Sr
16:45
5:35
22
Antony Rizk
Sr
17:07
5:42
44
Drew Blackledge
Jr
17:11
5:44
46
Joaquin Ramirez
Sr
17:17
5:46
48
Michael Sommese
Jr
17:30
5:50
54
Colin Greiner
Sr
17:30
5:50
55
7 Downers Grove (South)
10-8-8-8-7
Gap: 0:25
85:15
17:03
5:41
197 Luc Alvarez
Jr
16:54
5:38
32
Carlos Mendez
Sr
16:59
5:40
37
Nolan Witt
Jr
16:59
5:40
38
Axel Huerta
Jr
17:03
5:41
40
Colin Meyer
Jr
17:19
5:46
50
Caleb DeBoer
Jr
17:24
5:48
52
Nick Novotny
Jr
17:28
5:49
53
8 Geneva
6-7-7-7-8
Gap: 2:06
86:39
17:20
5:47
233 Xander Thomson
Sr
16:32
5:31
13
Adam Coats
Jr
17:04
5:41
41
Jacob Caballero
Jr
17:06
5:42
43
Aaron Beck
Sr
17:18
5:46
49
Tyler Silverman
Jr
18:38
6:13
87
Ryan DeMarco
Sr
19:04
6:21
96
Connor Chadwell
Sr
19:20
6:27
98
9 Naperville (North)
8-9-9-9-9
Gap: 1:16
87:47
17:33
5:51
284 Jeremy Liu
Sr
16:49
5:36
27
Owen Chilcoat
Sr
17:34
5:51
60
Luke Zhang
Jr
17:37
5:52
61
Nicholas Chen
Sr
17:43
5:54
63
Vijay Mistry
Jr
18:04
6:01
73
Andrew Ward
Sr
18:40
6:13
88
Jack Cook
Jr
18:43
6:14
90
10 Minooka
12-12-12-10-10
Gap: 0:29
88:27
17:41
5:54
312 Luke Balkema
Jr
17:23
5:48
51
John Horvat
Sr
17:34
5:51
59
Richard Undesser
Sr
17:47
5:56
66
Andres Ceballos
Sr
17:50
5:57
67
Ryan Drysch
Sr
17:52
5:57
69
Evan Stonitsch
Sr
18:17
6:06
80
Aidan Kozlowski
Jr
18:21
6:07
82
11 Oak Park-River Forest
11-11-11-11-11
Gap: 0:56
88:41
17:44
5:55
320 Will Vejcik
Sr
17:13
5:44
47
Elijah Jennison
Jr
17:38
5:53
62
Soren Fliegel
Jr
17:45
5:55
64
Julian Zadlo
Jr
17:57
5:59
71
Cooper Ricks
Jr
18:09
6:03
76
John McGillen
Jr
18:13
6:04
78
Thomas George
Sr
18:21
6:07
81
12 Glenbard West
9-9-10-11-12
Gap: 1:33
89:20
17:52
5:57
328 Tyler Yeager
Jr
16:53
5:38
30
Oscar Espejel
Jr
17:34
5:51
57
Rory Campagna
Sr
18:05
6:02
74
Nate Franz
Jr
18:23
6:08
83
Thomas Urick
Sr
18:26
6:09
84
Niklas Anderson
Jr
18:44
6:15
91
Ned Egan
Jr
18:59
6:20
93
13 Batavia
14-14-13-13-13
Gap: 0:31
90:13
18:03
6:01
364 Kevin Silbernagel
Jr
17:46
5:55
65
Xander Lundblad
Sr
17:52
5:57
68
Dylan Knanishu
Jr
18:08
6:03
75
Hayden Zuza
Jr
18:11
6:04
77
Matthew Ashe
Sr
18:17
6:06
79
Jeremy Baumann
Jr
18:50
6:17
92
Cameron Reynolds
Jr
19:12
6:24
97
14 Metea Valley
13-13-14-14-14
Gap: 1:06
91:25
18:17
6:06
390 Evan Bach
Jr
17:34
5:51
58
Drew Coyle
Sr
18:03
6:01
72
Jordan Vargas
Jr
18:34
6:11
85
Dhanush Gopalakris
Jr
18:34
6:11
86
Riley Bernas
Sr
18:40
6:13
89
Abyan Moiz
Jr
19:00
6:20
94
Nicholas Mika
Jr
19:03
6:21
95
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Downers Grove North
1-1-1-1-1
Gap: 0:43
84:28
16:54
5:38
30 Isaac Wagreich
Sr
16:31
5:30
1
Jackson Travers
Jr
16:37
5:32
2
Eric Bican
Sr
16:52
5:37
4
Max Polaski
Jr
17:14
5:45
11
Will Stanicek
Jr
17:15
5:45
12
Jack Flavin
Sr
17:15
5:45
13
Matt Rowley
Jr
17:18
5:46
14
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Neuqua Valley
3-3-2-2-2
Gap: 0:23
85:52
17:10
5:43
56 Aleksandras Majus
Jr
16:57
5:39
6
Jack Hastings
Jr
17:05
5:42
8
Daniel Gutierrez
Jr
17:11
5:44
10
Austin Burke
Jr
17:18
5:46
15
Avik Vaish
Jr
17:20
5:47
17
Ethan Lockwood
Sr
17:22
5:47
18




3 Naperville (Central)
4-4-3-3-3
Gap: 0:32
86:26
17:17
5:46
77 Alan Wandke
Sr
17:01
5:40
7
Sean Li
Sr
17:09
5:43
9
Hunter Dye
Jr
17:20
5:47
16
Christopher Wang
Jr
17:23
5:48
19
Collin Freese
Jr
17:33
5:51
26
Ryan Fredericks
Jr
17:49
5:56
31
Jason Kennedy
Sr
18:13
6:04
38
4 Downers Grove (South)
5-5-5-4-4
Gap: 0:46
88:07
17:37
5:52
128 Caleb DeBoer
Jr
17:24
5:48
20
Nick Novotny
Jr
17:28
5:49
21
Vincent Llanes
Sr
17:31
5:50
24
Sam Hudec
Jr
17:34
5:51
27
Caleb Radcliff
Sr
18:11
6:04
36
James Ha
Jr
18:11
6:04
37
Joe Hyzy
Sr
19:07
6:22
67
5 Chicago (Jones)
6-6-6-6-5
Gap: 0:30
88:20
17:40
5:53
136 Michael Sommese
Jr
17:30
5:50
22
Colin Greiner
Sr
17:30
5:50
23
Eric Hinch
Sr
17:39
5:53
28
Jason Mei
Sr
17:42
5:54
29
Nicholas Lisanti
Sr
18:00
6:00
34
Ned Wojcik
Jr
18:03
6:01
35
Michael Rizk
Jr
18:35
6:12
47
6 Yorkville
2-2-4-4-6
Gap: 4:13
91:09
18:14
6:05
174 Jack Brucher
Jr
16:47
5:36
3
Jack Stillmunkes
So
16:54
5:38
5
Riley Hayes
Jr
17:44
5:55
30
Nick Kieffer
Sr
18:45
6:15
54
Nick Gerakaris
Sr
21:00
7:00
82
Josh Agama
Sr
22:08
7:23
84




7 Plainfield (North)
7-7-7-7-7
Gap: 1:41
91:02
18:12
6:04
204 Jon Richardson
Jr
17:32
5:51
25
Daniel Gaull
Jr
17:54
5:58
32
Josh Peal
Sr
17:57
5:59
33
Ajahmoy Guthrie
Sr
18:27
6:09
45
Nathaniel Lenning
Jr
19:13
6:24
69








8 Oak Park-River Forest
8-8-8-8-8
Gap: 0:24
92:03
18:25
6:08
218 John McGillen
Jr
18:13
6:04
39
Thomas George
Sr
18:21
6:07
41
Mike Allen
Jr
18:23
6:08
43
Owen Arnold
Jr
18:28
6:09
46
David Meister
Jr
18:37
6:12
49
Miles Kirk
Jr
18:52
6:17
57
Mateo Reyes
Jr
18:53
6:18
58
9 Minooka
9-9-9-9-9
Gap: 0:31
92:28
18:30
6:10
229 Evan Stonitsch
Sr
18:17
6:06
40
Aidan Kozlowski
Jr
18:21
6:07
42
Amer Sehwail
Sr
18:25
6:08
44
Bryce Harris
Jr
18:36
6:12
48
Ryan Hoshell
Jr
18:48
6:16
55
Josh Beck
Jr
19:02
6:21
62
Andrew Witte
Jr
19:06
6:22
65
10 Naperville (North)
10-10-10-10-10
Gap: 0:27
94:08
18:50
6:17
278 Andrew Ward
Sr
18:40
6:13
50
Jack Cook
Jr
18:43
6:14
51
Wesley Wu
Sr
18:44
6:15
52
Nicholas Jacobs
Jr
18:55
6:18
59
Ishaan Mathur
Jr
19:07
6:22
66
Geoffrey Wu
Jr
20:18
6:46
76
Steve Qiu
Sr
20:29
6:50
78
11 Glenbard West
11-11-11-11-11
Gap: 1:19
96:04
19:13
6:24
317 Niklas Anderson
Jr
18:44
6:15
53
Ned Egan
Jr
18:59
6:20
60
Danny Ahern
Jr
19:03
6:21
63
Daniel Wright
Jr
19:14
6:25
70
Geoffry Mote
Jr
20:04
6:41
71
Lei Chen
Jr
21:11
7:04
83




12 Metea Valley
13-13-12-12-12
Gap: 1:09
98:27
19:41
6:34
344 Abyan Moiz
Jr
19:00
6:20
61
Nicholas Mika
Jr
19:03
6:21
64
Erik Litwicki
Jr
20:06
6:42
72
Advik Sanampudi
Jr
20:08
6:43
73
Luke Kranz
Jr
20:09
6:43
74
Jatin Singh
Jr
20:11
6:44
75
Dhruv Mehta
Sr
20:53
6:58
80
13 Batavia
12-12-13-13-13
Gap: 2:08
100:11
20:02
6:41
361 Jeremy Baumann
Jr
18:50
6:17
56
Cameron Reynolds
Jr
19:12
6:24
68
Steven Koif
Sr
20:22
6:47
77
Alex Gruener
Sr
20:49
6:56
79
Nathan Schulhof
Sr
20:58
6:59
81








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Daniel Watcke Fr Hinsdale (Central) 15:38.6 5:13
2 Daniel Schalk So Minooka 15:39.4 5:13
3 Grant Miller Fr Hinsdale (Central) 16:09.2 5:23
4 Topher Ferris Fr Downers Grove North 16:14.7 5:25 1/15 8/56 3/17
5 Emerson Fayman So Minooka 16:15.2 5:25
6 Colin Hill So Hinsdale (Central) 16:15.5 5:25
7 Hunter Whitney Fr Lane Tech 16:22.7 5:28
8 Colby Revord So Hinsdale (Central) 16:24.9 5:28
9 Mason Krieg Fr Palatine 16:29.9 5:30
10 Jack Hatlestad So Glenbard West 16:30.1 5:30
11 Luke Gooding So Hinsdale (Central) 16:30.9 5:30
12 Daniel Leonard Fr Chicago (Jones) 16:31.3 5:30
13 Joe Tennyson So Naperville (North) 16:34.5 5:32
14 Brady O'Connor Fr Oak Park-River Forest 16:34.8 5:32
15 Leo Gartlan Fr Downers Grove North 16:35.2 5:32 2/15 17/56 3/17
16 Sam Urbon Fr Metea Valley 16:38.2 5:33
17 Tim Neumann So Downers Grove (South) 16:38.7 5:33
18 Charlie Rook So Neuqua Valley 16:39.8 5:33
19 Thomas O'Sullivan So Palatine 16:40.3 5:33
20 Jason Riley So Minooka 16:42.5 5:34
21 Sachin Fong So Neuqua Valley 16:43.3 5:34
22 Logan Keen So Geneva 16:43.6 5:35
23 Henry Gruber So Hinsdale (Central) 16:44.1 5:35
24 Colin Corcoran Fr Naperville (North) 16:44.3 5:35
25 Nick Simpson So Plainfield (North) 16:44.4 5:35
26 Angel Adaya So Palatine 16:45.1 5:35
27 Liam Newhart Fr Oak Park-River Forest 16:45.5 5:35
28 Maxim Snitko Fr Plainfield (North) 16:46.6 5:36
29 Jesse Gamboa Fr Hinsdale (Central) 16:49.4 5:36
30 Robert Del Cotto So Downers Grove (South) 16:49.8 5:37
31 Josh Bedford So Plainfield (North) 16:50.3 5:37
32 Owen Augustine Fr Oak Park-River Forest 16:50.4 5:37
33 Ben Whaley Fr Yorkville 16:50.5 5:37
34 Leo Rooney So Oak Park-River Forest 16:50.9 5:37
35 Dean Spicuzza So Downers Grove (South) 16:50.9 5:37
36 Joey Puccillo So Downers Grove (South) 16:51 5:37
37 Zachary Balzer Fr Minooka 16:51.1 5:37
38 Brady Ahern So Geneva 16:52.4 5:37
39 Owen Billie Fr Batavia 16:53.7 5:38
40 Jack Benge So Downers Grove North 16:53.9 5:38 3/15 20/56 7/17 19:27
(2:33)
19:27
(2:33)
19:27
(2:33)
You ROCK! (LY, LR, PR)
41 Sullivan Monteith So Glenbard West 16:56.6 5:39
42 Christian Keller Fr Palatine 16:57.5 5:39
43 Nick Motuelle So Downers Grove (South) 16:58.2 5:39
44 Paolo Carino So Glenbard West 16:58.8 5:40
45 Eli DeBrock So Plainfield (North) 17:00.8 5:40
46 Charles Ader So Oak Park-River Forest 17:01.9 5:41
47 Rohan Namboothiri Fr Palatine 17:03.1 5:41
48 Alexander Forster So Minooka 17:04.8 5:42
49 Jayden Reyes Fr Chicago (Jones) 17:06 5:42
50 Sam McCain So Chicago (Jones) 17:06.7 5:42
51 Sean Rath So Glenbard West 17:07 5:42
52 George Morris So Glenbard West 17:07.6 5:43
53 Luke Noren Fr Naperville (Central) 17:07.6 5:43
54 Jeffrey Spirek Fr Downers Grove (South) 17:08.2 5:43
55 Nicolas Castrillon Fr Neuqua Valley 17:08.4 5:43
56 Connor Lynch So Downers Grove North 17:11.3 5:44 4/15 21/56 8/17 You ROCK! (SBP)
57 Adam Miller Fr Batavia 17:11.4 5:44
58 Liam Dorsey So Neuqua Valley 17:11.9 5:44
59 Ian Kim So Neuqua Valley 17:12.2 5:44
60 Andrew Dauksas So Glenbard West 17:12.3 5:44
61 Colum McNally So Lane Tech 17:14.6 5:45
62 Paul Villasenor So Naperville (Central) 17:15.4 5:45
63 Gabe Johnson So Downers Grove North 17:15.5 5:45 5/15 25/56 8/17 18:58
(1:42)
18:58
(1:42)
18:58
(1:42)
You ROCK! (LY, LR, PR)
64 Rory Quinn So Lane Tech 17:16.2 5:45
65 Chris Suarez So Plainfield (North) 17:16.3 5:45
66 Alexander Papadopo So Chicago (Jones) 17:16.4 5:45
67 Quinn Kelly So Downers Grove North 17:16.6 5:46 6/15 26/56 4/17 19:10
(1:53)
19:10
(1:53)
19:10
(1:53)
You ROCK! (LY, LR, PR)
68 Gabe Russell Fr Naperville (North) 17:17 5:46
69 Hudson Warnes Fr Naperville (Central) 17:17.1 5:46
70 Esteban Medina Fr Chicago (Jones) 17:17.4 5:46
71 Alan Menninger So Chicago (Jones) 17:18.2 5:46
72 Owen Elliot Fr Palatine 17:18.9 5:46
73 Sam Mortensen Fr Chicago (Jones) 17:19.3 5:46
74 Rohan Majahan So Hinsdale (Central) 17:20.4 5:47
75 Kyle Doorhy Fr Hinsdale (Central) 17:20.6 5:47
76 Ashton Earlywine So Plainfield (North) 17:22.7 5:48
77 Jack Kuehl Fr Geneva 17:23.1 5:48
78 Josh Pugh Fr Yorkville 17:23.5 5:48
79 Roscoe Cadwell So Oak Park-River Forest 17:24.2 5:48
80 Ben Resar Fr Minooka 17:24.3 5:48
81 Dean Kamenev So Hinsdale (Central) 17:24.6 5:48
82 Dillon Black Fr Yorkville 17:24.8 5:48
83 Anthony Ross Fr Geneva 17:25.1 5:48
84 Andrew Bare Fr Glenbard West 17:25.5 5:49
85 Alex Ebel Fr Batavia 17:25.5 5:49
86 Riley Beasley So Palatine 17:25.6 5:49
87 Kai Lee So Chicago (Jones) 17:25.6 5:49
88 Wes Morrison So Oak Park-River Forest 17:26.2 5:49
89 Owen Bosworth So Metea Valley 17:26.4 5:49
90 Ryan Leonard So Oak Park-River Forest 17:26.7 5:49
91 Colin Anderson So Hinsdale (Central) 17:27 5:49
92 Jack Warnes Fr Naperville (Central) 17:27.5 5:49
93 Michael Pugh Fr Downers Grove North 17:27.8 5:49 7/15 29/56 6/17
94 Carter Smott Fr Downers Grove (South) 17:28 5:49
95 Shane Hosty Fr Downers Grove (South) 17:28.2 5:49
96 Evan Rudek So Batavia 17:29.3 5:50
97 Haricharan Musunuri So Metea Valley 17:29.6 5:50
98 Lou Delano So Oak Park-River Forest 17:30.1 5:50
99 Ted Andersen Fr Naperville (Central) 17:33.2 5:51
100 Cole Kics So Minooka 17:34 5:51
101 Dylan Baedke Sr Glenbard West 17:34.5 5:52
102 Will Ruddy So Downers Grove North 17:34.5 5:52 8/15 30/56 6/14 20:08
(2:33)
20:08
(2:33)
20:08
(2:33)
You ROCK! (LY, LR, PR)
103 Akram Alothman Fr Hinsdale (Central) 17:37.9 5:53
104 James Motsch So Minooka 17:38.1 5:53
105 Josh Knutson So Downers Grove North 17:38.7 5:53 9/15 31/56 3/14
106 Benjamin Lamsma So Metea Valley 17:40 5:53
107 Daniel Carpenter So Glenbard West 17:40.7 5:54
108 Tommy Stecz Fr Lane Tech 17:42.4 5:54
109 James Gruber Fr Hinsdale (Central) 17:42.8 5:54
110 Matthew Berryman So Naperville (Central) 17:43.2 5:54
111 David Roeder Fr Geneva 17:43.5 5:55
112 Jackson Tucker Fr Naperville (Central) 17:43.9 5:55
113 Corbett Papastathis So Neuqua Valley 17:44.5 5:55
114 Connor Wood So Downers Grove North 17:44.9 5:55 10/15 34/56 2/14
115 Michael Joseph So Downers Grove (South) 17:46.6 5:56
116 Andrew Gutierrez So Neuqua Valley 17:46.6 5:56
117 Patrick Hohe So Glenbard West 17:47.4 5:56
118 Nick Paugys Fr Minooka 17:47.7 5:56
119 Evan Zimmerman So Naperville (North) 17:48.5 5:56
120 Benjamin Paugys Fr Minooka 17:50.3 5:57
121 Dev Dassani Fr Chicago (Jones) 17:50.6 5:57
122 Abhinav Reddy So Hinsdale (Central) 17:51 5:57
123 Caleb Walton Fr Geneva 17:51.2 5:57
124 Jacob Curulewski So Downers Grove (South) 17:52.3 5:57
125 Ryan Gewin So Naperville (Central) 17:52.6 5:58
126 Tommy Morrison Fr Naperville (North) 17:53.3 5:58
127 Sam Kupres So Naperville (North) 17:55.2 5:58
128 Thomas Hunt So Lane Tech 17:56.2 5:59
129 Jack McCormick Fr Batavia 17:56.7 5:59
130 Anthony Graske Fr Geneva 17:57.4 5:59
131 Kevin Nelson So Downers Grove North 17:58.9 6:00 11/15 35/56 2/14
132 Alexander Trimeloni Fr Metea Valley 18:00.4 6:00
133 Sean Chilcoat Fr Naperville (North) 18:00.8 6:00
134 Jack Dwyer So Oak Park-River Forest 18:00.9 6:00
135 Miguel Agcaoili So Lane Tech 18:01.1 6:00
136 Josh Furnish Fr Plainfield (North) 18:01.2 6:00
137 Nick Prokopec Fr Naperville (Central) 18:01.2 6:00
138 Bemjamin Pelech Fr Batavia 18:02.9 6:01
139 Robert Hajduk So Minooka 18:03 6:01
140 Nick Amstutz Fr Oak Park-River Forest 18:03.2 6:01
141 Nolan Crooks Fr Downers Grove (South) 18:03.5 6:01
142 Emmett Kennedy So Lane Tech 18:04.8 6:02
143 Nolan Nuccio Fr Glenbard West 18:05.3 6:02
144 Adam Drexler So Geneva 18:05.8 6:02
145 Charlie Wittemann Fr Hinsdale (Central) 18:09.3 6:03
146 Timmy Janssen Fr Naperville (Central) 18:10 6:03
147 Matt Gowen So Downers Grove North 18:10.4 6:03 12/15 37/56 2/14
148 Zachary Russo Fr Yorkville 18:11.4 6:04
149 Ryan Ruoti So Glenbard West 18:14.2 6:05
150 Matt Rucolas Fr Downers Grove North 18:14.9 6:05 13/15 38/56 2/12
151 Anders Nyland So Batavia 18:14.9 6:05
152 Sean Carstens So Naperville (North) 18:15.3 6:05
153 Zekey Wells Fr Oak Park-River Forest 18:19.1 6:06
154 Nicholas Burgher So Naperville (Central) 18:19.3 6:06
155 Joseph Scalise So Chicago (Jones) 18:22.7 6:08
156 Nicholas Brigida So Naperville (North) 18:23.3 6:08
157 Ellis Sioukas Fr Downers Grove North 18:24.5 6:08 14/15 40/56 2/11
158 Jordan D'Urso So Downers Grove (South) 18:24.5 6:08
159 Sawyer Presson So Plainfield (North) 18:25.3 6:08
160 Roan Egan Fr Oak Park-River Forest 18:25.5 6:09
161 Matthew Ratliff So Geneva 18:26.3 6:09
162 Jacob Mareno Fr Minooka 18:26.8 6:09
163 Cody Kufrin Fr Naperville (North) 18:27.9 6:09
164 Kyle Krueger Fr Naperville (North) 18:28.1 6:09
165 Robert Brady So Naperville (North) 18:29.6 6:10
166 Joseph Thomas Fr Naperville (Central) 18:30.3 6:10
167 Matt Schmauderer So Plainfield (North) 18:30.4 6:10
168 Tyler Halden So Glenbard West 18:32.9 6:11
169 Aaron Dinh Fr Plainfield (North) 18:33.8 6:11
170 Alessandro Cabrera So Plainfield (North) 18:35 6:12
171 Adam Bierly Fr Glenbard West 18:35.3 6:12
172 Ethan Segvich So Naperville (Central) 18:35.5 6:12
173 Andrew Rhodes So Naperville (Central) 18:36 6:12
174 Patrick Adduci So Glenbard West 18:37.6 6:13
175 Liam McEvilly So Plainfield (North) 18:38.5 6:13
176 Evan Kirby Fr Geneva 18:38.7 6:13
177 Arman Khaledan So Oak Park-River Forest 18:40.3 6:13
178 Danny Hatlestad So Naperville (North) 18:41.7 6:14
179 Alex Ward Fr Yorkville 18:45.6 6:15
180 Aidan DeLarosa So Minooka 18:45.9 6:15
181 Hunter Blackburn So Minooka 18:48.7 6:16
182 Jonah Sutton Fr Downers Grove North 18:51.6 6:17 15/15 42/56 3/7
183 Trenton Hall So Metea Valley 18:53.1 6:18
184 Nathan Szuberla So Batavia 18:54.9 6:18
185 Owen Kroeyr So Geneva 18:57 6:19
186 Tyler Gross So Geneva 18:58.4 6:19
187 Jacob Pandya Fr Naperville (North) 18:58.8 6:20
188 Jesse Balogh Fr Batavia 18:59.3 6:20
189 Evan Badali So Plainfield (North) 19:02.3 6:21
190 Aaron Wynn Fr Yorkville 19:08.5 6:23
191 Andrew Arguello Fr Batavia 19:09.1 6:23
192 Max Balkema Fr Minooka 19:10.4 6:23
193 Caleb Nelson So Chicago (Jones) 19:11.3 6:24
194 Peyton Paungam Fr Plainfield (North) 19:11.5 6:24
195 John D'Andrea Fr Geneva 19:13.6 6:25
196 Dylan Seifert Fr Plainfield (North) 19:20 6:27
197 Henry Wallace So Chicago (Jones) 19:20.6 6:27
198 Calvin Kettley Fr Yorkville 19:21.1 6:27
199 Adam Rousseau Fr Batavia 19:21.3 6:27
200 Ryan Egert Fr Yorkville 19:23.3 6:28
201 Drew Cafaro Fr Batavia 19:25.8 6:29
202 Sebastian Duchatel Fr Metea Valley 19:27.6 6:29
203 Ben Oberbeck Fr Batavia 19:34.6 6:32
204 Varshith Kasireddy Fr Metea Valley 19:35.7 6:32
205 Anthony Costa Fr Batavia 19:42.3 6:34
206 Logan Caho So Yorkville 20:06.3 6:42
207 Michael Devlin Fr Chicago (Jones) 20:19 6:46
208 Leo Necheles So Chicago (Jones) 20:19.7 6:47
209 Karthik Kumar Fr Metea Valley 20:20 6:47
210 Andrew Hellyer Fr Yorkville 20:57.9 6:59
211 Ryan Goebel So Yorkville 20:58.6 7:00
212 Ben Schwan So Chicago (Jones) 21:18.7 7:06
213 Zaid Kazmi Fr Metea Valley 21:31.9 7:11
214 Ben DeMarco So Geneva 21:33.4 7:11
215 Kiernan Hickey Fr Metea Valley 21:44.6 7:15
216 Max Berglind So Metea Valley 22:11 7:24
217 Justin Huynh Fr Geneva 22:55 7:38
218 Jonathan Doucette Fr Yorkville 23:33.3 7:51
219 Kabir Jain Fr Metea Valley 24:47.1 8:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Hinsdale (Central)
1-1-1-1-1
Gap: 0:52
80:59
16:12
5:24
29 Daniel Watcke
Fr
15:39
5:13
1
Grant Miller
Fr
16:09
5:23
3
Colin Hill
So
16:16
5:25
6
Colby Revord
So
16:25
5:28
8
Luke Gooding
So
16:31
5:30
11
Henry Gruber
So
16:44
5:35
23
Jesse Gamboa
Fr
16:49
5:36
29
2 Minooka
2-2-2-2-2
Gap: 1:25
82:33
16:31
5:30
112 Daniel Schalk
So
15:39
5:13
2
Emerson Fayman
So
16:15
5:25
5
Jason Riley
So
16:43
5:34
20
Zachary Balzer
Fr
16:51
5:37
37
Alexander Forster
So
17:05
5:42
48
Ben Resar
Fr
17:24
5:48
78
Cole Kics
So
17:34
5:51
92
3 Palatine
5-4-3-3-3
Gap: 0:33
83:56
16:47
5:36
143 Mason Krieg
Fr
16:30
5:30
9
Thomas O'Sullivan
So
16:40
5:33
19
Angel Adaya
So
16:45
5:35
26
Christian Keller
Fr
16:58
5:39
42
Rohan Namboothiri
Fr
17:03
5:41
47
Owen Elliot
Fr
17:19
5:46
72
Riley Beasley
So
17:26
5:49
83
4 Oak Park-River Forest
9-7-5-4-4
Gap: 0:27
84:04
16:49
5:36
153 Brady O'Connor
Fr
16:35
5:32
14
Liam Newhart
Fr
16:46
5:35
27
Owen Augustine
Fr
16:50
5:37
32
Leo Rooney
So
16:51
5:37
34
Charles Ader
So
17:02
5:41
46
Roscoe Cadwell
So
17:24
5:48
77
Wes Morrison
So
17:26
5:49
84
5 Downers Grove (South)
11-8-6-6-5
Gap: 0:20
84:09
16:50
5:37
161 Tim Neumann
So
16:39
5:33
17
Robert Del Cotto
So
16:50
5:37
30
Dean Spicuzza
So
16:51
5:37
35
Joey Puccillo
So
16:51
5:37
36
Nick Motuelle
So
16:58
5:39
43
Jeffrey Spirek
Fr
17:08
5:43
54
Carter Smott
Fr
17:28
5:49
88
6 Downers Grove North
3-3-4-5-6
Gap: 1:01
84:11
16:50
5:37
178 Topher Ferris
Fr
16:15
5:25
4
Leo Gartlan
Fr
16:35
5:32
15
Jack Benge
So
16:54
5:38
40
Connor Lynch
So
17:11
5:44
56
Gabe Johnson
So
17:16
5:45
63
Quinn Kelly
So
17:17
5:46
67
Michael Pugh
Fr
17:28
5:49
87
7 Plainfield (North)
14-10-7-7-7
Gap: 0:32
84:38
16:56
5:39
194 Nick Simpson
So
16:44
5:35
25
Maxim Snitko
Fr
16:47
5:36
28
Josh Bedford
So
16:50
5:37
31
Eli DeBrock
So
17:01
5:40
45
Chris Suarez
So
17:16
5:45
65
Ashton Earlywine
So
17:23
5:48
74
Josh Furnish
Fr
18:01
6:00
110
8 Glenbard West
6-9-9-8-8
Gap: 0:38
84:40
16:56
5:39
198 Jack Hatlestad
So
16:30
5:30
10
Sullivan Monteith
So
16:57
5:39
41
Paolo Carino
So
16:59
5:40
44
Sean Rath
So
17:07
5:42
51
George Morris
So
17:08
5:43
52
Andrew Dauksas
So
17:12
5:44
60
Andrew Bare
Fr
17:26
5:49
81
9 Neuqua Valley
12-6-8-9-9
Gap: 0:32
84:56
16:59
5:40
211 Charlie Rook
So
16:40
5:33
18
Sachin Fong
So
16:43
5:34
21
Nicolas Castrillon
Fr
17:08
5:43
55
Liam Dorsey
So
17:12
5:44
58
Ian Kim
So
17:12
5:44
59
Corbett Papastathis
So
17:45
5:55
98
Andrew Gutierrez
So
17:47
5:56
99
10 Chicago (Jones)
7-12-11-10-10
Gap: 0:46
85:18
17:04
5:41
247 Daniel Leonard
Fr
16:31
5:30
12
Jayden Reyes
Fr
17:06
5:42
49
Sam McCain
So
17:07
5:42
50
Alexander Papadopo
So
17:16
5:45
66
Esteban Medina
Fr
17:17
5:46
70
Alan Menninger
So
17:18
5:46
71
Sam Mortensen
Fr
17:19
5:46
73
11 Naperville (North)
8-5-10-11-11
Gap: 1:19
86:18
17:16
5:45
307 Joe Tennyson
So
16:35
5:32
13
Colin Corcoran
Fr
16:44
5:35
24
Gabe Russell
Fr
17:17
5:46
68
Evan Zimmerman
So
17:49
5:56
100
Tommy Morrison
Fr
17:53
5:58
102
Sam Kupres
So
17:55
5:58
103
Sean Chilcoat
Fr
18:01
6:00
108
12 Geneva
13-11-13-12-12
Gap: 1:00
86:08
17:14
5:45
311 Logan Keen
So
16:44
5:35
22
Brady Ahern
So
16:52
5:37
38
Jack Kuehl
Fr
17:23
5:48
75
Anthony Ross
Fr
17:25
5:48
80
David Roeder
Fr
17:44
5:55
96
Caleb Walton
Fr
17:51
5:57
101
Anthony Graske
Fr
17:57
5:59
106
13 Lane Tech
4-13-12-13-13
Gap: 1:34
86:32
17:18
5:46
330 Hunter Whitney
Fr
16:23
5:28
7
Colum McNally
So
17:15
5:45
61
Rory Quinn
So
17:16
5:45
64
Tommy Stecz
Fr
17:42
5:54
94
Thomas Hunt
So
17:56
5:59
104
Miguel Agcaoili
So
18:01
6:00
109
Emmett Kennedy
So
18:05
6:02
112
14 Naperville (Central)
17-17-15-15-14
Gap: 0:26
86:41
17:20
5:47
361 Luke Noren
Fr
17:08
5:43
53
Paul Villasenor
So
17:15
5:45
62
Hudson Warnes
Fr
17:17
5:46
69
Jack Warnes
Fr
17:28
5:49
86
Ted Andersen
Fr
17:33
5:51
91
Matthew Berryman
So
17:43
5:54
95
Jackson Tucker
Fr
17:44
5:55
97
15 Batavia
16-14-14-14-15
Gap: 1:03
86:57
17:23
5:48
372 Owen Billie
Fr
16:54
5:38
39
Adam Miller
Fr
17:11
5:44
57
Alex Ebel
Fr
17:26
5:49
82
Evan Rudek
So
17:29
5:50
89
Jack McCormick
Fr
17:57
5:59
105
Bemjamin Pelech
Fr
18:03
6:01
111
Anders Nyland
So
18:15
6:05
114
16 Metea Valley
10-15-17-16-16
Gap: 1:22
87:15
17:27
5:49
391 Sam Urbon
Fr
16:38
5:33
16
Owen Bosworth
So
17:26
5:49
85
Haricharan Musunuri
So
17:30
5:50
90
Benjamin Lamsma
So
17:40
5:53
93
Alexander Trimeloni
Fr
18:00
6:00
107
Trenton Hall
So
18:53
6:18
116
Sebastian Duchatel
Fr
19:28
6:29
119
17 Yorkville
15-16-16-17-17
Gap: 1:55
88:36
17:43
5:54
416 Ben Whaley
Fr
16:51
5:37
33
Josh Pugh
Fr
17:24
5:48
76
Dillon Black
Fr
17:25
5:48
79
Zachary Russo
Fr
18:11
6:04
113
Alex Ward
Fr
18:46
6:15
115
Aaron Wynn
Fr
19:09
6:23
117
Calvin Kettley
Fr
19:21
6:27
118
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Hinsdale (Central)
1-1-1-1-1
Gap: 0:41
85:39
17:08
5:43
33 Henry Gruber
So
16:44
5:35
1
Jesse Gamboa
Fr
16:49
5:36
2
Rohan Majahan
So
17:20
5:47
8
Kyle Doorhy
Fr
17:21
5:47
9
Dean Kamenev
So
17:25
5:48
13
Colin Anderson
So
17:27
5:49
18
Akram Alothman
Fr
17:38
5:53
26
2 Glenbard West
3-3-3-4-2
Gap: 0:35
87:40
17:32
5:51
105 Andrew Dauksas
So
17:12
5:44
4
Andrew Bare
Fr
17:26
5:49
14
Dylan Baedke
Sr
17:35
5:52
24
Daniel Carpenter
So
17:41
5:54
29
Patrick Hohe
So
17:47
5:56
34
Nolan Nuccio
Fr
18:05
6:02
52
Ryan Ruoti
So
18:14
6:05
56
3 Downers Grove North
4-5-6-5-3
Gap: 0:28
87:43
17:33
5:51
109 Quinn Kelly
So
17:17
5:46
5
Michael Pugh
Fr
17:28
5:49
19
Will Ruddy
So
17:35
5:52
25
Josh Knutson
So
17:39
5:53
28
Connor Wood
So
17:45
5:55
32
Kevin Nelson
So
17:59
6:00
43
Matt Gowen
So
18:10
6:03
55
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
4 Oak Park-River Forest
7-6-4-3-4
Gap: 0:37
87:48
17:34
5:51
111 Roscoe Cadwell
So
17:24
5:48
11
Wes Morrison
So
17:26
5:49
16
Ryan Leonard
So
17:27
5:49
17
Lou Delano
So
17:30
5:50
22
Jack Dwyer
So
18:01
6:00
45
Nick Amstutz
Fr
18:03
6:01
50
Zekey Wells
Fr
18:19
6:06
59
5 Downers Grove (South)
2-4-4-5-5
Gap: 0:44
87:43
17:33
5:51
116 Jeffrey Spirek
Fr
17:08
5:43
3
Carter Smott
Fr
17:28
5:49
20
Shane Hosty
Fr
17:28
5:49
21
Michael Joseph
So
17:47
5:56
33
Jacob Curulewski
So
17:52
5:57
39
Nolan Crooks
Fr
18:04
6:01
51
Jordan D'Urso
So
18:25
6:08
63
6 Chicago (Jones)
5-2-2-2-6
Gap: 1:05
88:16
17:39
5:53
126 Alan Menninger
So
17:18
5:46
6
Sam Mortensen
Fr
17:19
5:46
7
Kai Lee
So
17:26
5:49
15
Dev Dassani
Fr
17:51
5:57
37
Joseph Scalise
So
18:23
6:08
61
Caleb Nelson
So
19:11
6:24
83
Henry Wallace
So
19:21
6:27
84
7 Minooka
8-7-7-7-7
Gap: 0:26
88:14
17:39
5:53
133 Ben Resar
Fr
17:24
5:48
12
Cole Kics
So
17:34
5:51
23
James Motsch
So
17:38
5:53
27
Nick Paugys
Fr
17:48
5:56
35
Benjamin Paugys
Fr
17:50
5:57
36
Robert Hajduk
So
18:03
6:01
49
Jacob Mareno
Fr
18:27
6:09
66
8 Naperville (Central)
9-9-8-8-8
Gap: 0:27
89:31
17:54
5:58
202 Matthew Berryman
So
17:43
5:54
30
Jackson Tucker
Fr
17:44
5:55
31
Ryan Gewin
So
17:53
5:58
40
Nick Prokopec
Fr
18:01
6:00
47
Timmy Janssen
Fr
18:10
6:03
54
Nicholas Burgher
So
18:19
6:06
60
Joseph Thomas
Fr
18:30
6:10
70
9 Plainfield (North)
6-8-9-9-9
Gap: 1:11
90:53
18:11
6:04
263 Ashton Earlywine
So
17:23
5:48
10
Josh Furnish
Fr
18:01
6:00
46
Sawyer Presson
So
18:25
6:08
64
Matt Schmauderer
So
18:30
6:10
71
Aaron Dinh
Fr
18:34
6:11
72
Alessandro Cabrera
So
18:35
6:12
73
Liam McEvilly
So
18:39
6:13
74
10 Naperville (North)
11-11-11-11-10
Gap: 0:33
91:03
18:13
6:04
272 Sam Kupres
So
17:55
5:58
41
Sean Chilcoat
Fr
18:01
6:00
44
Sean Carstens
So
18:15
6:05
58
Nicholas Brigida
So
18:23
6:08
62
Cody Kufrin
Fr
18:28
6:09
67
Kyle Krueger
Fr
18:28
6:09
68
Robert Brady
So
18:30
6:10
69
11 Geneva
10-10-10-10-11
Gap: 0:48
90:59
18:12
6:04
273 Caleb Walton
Fr
17:51
5:57
38
Anthony Graske
Fr
17:57
5:59
42
Adam Drexler
So
18:06
6:02
53
Matthew Ratliff
So
18:26
6:09
65
Evan Kirby
Fr
18:39
6:13
75
Owen Kroeyr
So
18:57
6:19
78
Tyler Gross
So
18:58
6:19
79
12 Batavia
12-12-12-12-12
Gap: 1:06
93:21
18:40
6:13
344 Bemjamin Pelech
Fr
18:03
6:01
48
Anders Nyland
So
18:15
6:05
57
Nathan Szuberla
So
18:55
6:18
77
Jesse Balogh
Fr
18:59
6:20
80
Andrew Arguello
Fr
19:09
6:23
82
Adam Rousseau
Fr
19:21
6:27
86
Drew Cafaro
Fr
19:26
6:29
88
13 Yorkville
14-14-13-13-13
Gap: 1:49
98:57
19:47
6:36
437 Aaron Wynn
Fr
19:09
6:23
81
Calvin Kettley
Fr
19:21
6:27
85
Ryan Egert
Fr
19:23
6:28
87
Logan Caho
So
20:06
6:42
91
Andrew Hellyer
Fr
20:58
6:59
93
Ryan Goebel
So
20:59
7:00
94
Jonathan Doucette
Fr
23:33
7:51
98
14 Metea Valley
13-13-14-14-14
Gap: 2:39
99:48
19:58
6:39
442 Trenton Hall
So
18:53
6:18
76
Sebastian Duchatel
Fr
19:28
6:29
89
Varshith Kasireddy
Fr
19:36
6:32
90
Karthik Kumar
Fr
20:20
6:47
92
Zaid Kazmi
Fr
21:32
7:11
95
Kiernan Hickey
Fr
21:45
7:15
96
Max Berglind
So
22:11
7:24
97
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Hinsdale (Central)
1-1-1-1-1
Gap: 0:42
88:48
17:46
5:55
18 Colin Anderson
So
17:27
5:49
1
Akram Alothman
Fr
17:38
5:53
2
James Gruber
Fr
17:43
5:54
3
Abhinav Reddy
So
17:51
5:57
4
Charlie Wittemann
Fr
18:09
6:03
8








2 Downers Grove North
2-2-2-2-2
Gap: 0:53
91:40
18:20
6:07
58 Kevin Nelson
So
17:59
6:00
5
Matt Gowen
So
18:10
6:03
9
Matt Rucolas
Fr
18:15
6:05
11
Ellis Sioukas
Fr
18:25
6:08
12
Jonah Sutton
Fr
18:52
6:17
21








3 Glenbard West
4-3-3-3-3
Gap: 0:32
92:05
18:25
6:08
64 Nolan Nuccio
Fr
18:05
6:02
7
Ryan Ruoti
So
18:14
6:05
10
Tyler Halden
So
18:33
6:11
14
Adam Bierly
Fr
18:35
6:12
16
Patrick Adduci
So
18:38
6:13
17








4 Minooka
3-4-4-4-4
Gap: 1:07
93:15
18:39
6:13
83 Robert Hajduk
So
18:03
6:01
6
Jacob Mareno
Fr
18:27
6:09
13
Aidan DeLarosa
So
18:46
6:15
19
Hunter Blackburn
So
18:49
6:16
20
Max Balkema
Fr
19:10
6:23
25








5 Plainfield (North)
5-5-5-5-5
Gap: 0:45
94:47
18:57
6:19
113 Alessandro Cabrera
So
18:35
6:12
15
Liam McEvilly
So
18:39
6:13
18
Evan Badali
So
19:02
6:21
24
Peyton Paungam
Fr
19:12
6:24
27
Dylan Seifert
Fr
19:20
6:27
29








6 Geneva
6-6-6-6-6
Gap: 3:58
101:37
20:19
6:46
142 Owen Kroeyr
So
18:57
6:19
22
Tyler Gross
So
18:58
6:19
23
John D'Andrea
Fr
19:14
6:25
28
Ben DeMarco
So
21:33
7:11
34
Justin Huynh
Fr
22:55
7:38
35








7 Chicago (Jones)
7-7-7-7-7
Gap: 2:07
100:29
20:06
6:42
152 Caleb Nelson
So
19:11
6:24
26
Henry Wallace
So
19:21
6:27
30
Michael Devlin
Fr
20:19
6:46
31
Leo Necheles
So
20:20
6:47
32
Ben Schwan
So
21:19
7:06
33








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.