Downers Grove North Results from the IHSA 3A Sectional at Lyons Township South Campus on 11/2/19

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Andrew Thompson Sr V 16:57.8 5:39 3 29/140 5/7 5/7 2/19 16:01 16:01 16:01
Clark Kelly Sr V 17:05.9 5:42 3 37/140 7/7 7/7 2/16 16:11
Evan Cummins Jr V 16:37.8 5:33 3 12/140 1/7 1/7 8/23 15:03
Jonathan Jasso Sr V 16:48.9 5:36 3 22/140 2/7 2/7 5/22 15:46
Kyle McNally So V 16:57.7 5:39 3 28/140 4/7 4/7 3/21 16:00 16:00 16:00
Matt Shimenetto Sr V 17:03.3 5:41 3 33/140 6/7 6/7 2/18 16:00 16:00 16:00 You ROCK! (DSP)
Roy Llewellyn So V 16:51.9 5:37 3 24/140 3/7 3/7 4/21 16:01 16:01 15:48
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 3/19 84:14
0:20
3 5:37 5:33 5:39 110 5:28 80:04 80:04 Evan Cummins (11), Jonathan Jasso (21), Roy Llewellyn (23), Kyle McNally (27), Andrew Thompson (28)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tyler Cushing Sr Bolingbrook 15:39.3 5:13
2 Will Giblin Sr Sandburg 15:47.7 5:16
3 Ben Giblin Sr Sandburg 15:47.8 5:16
4 Guillermo Ibarra Sr J. Sterling Morton T 16:10.2 5:23
5 Thomas Leonard Sr Chicago (Marist) 16:10.5 5:24
6 Evan Jamrozy Sr Shepard 16:15.1 5:25
7 Carter McCarroll Sr Hinsdale (Central) 16:21.3 5:27
8 Daniel Watcke Fr Hinsdale (Central) 16:22.5 5:28
9 Jack Ehlert Sr Lyons Township 16:24.6 5:28
10 Sawyer Madell Jr Lyons Township 16:24.7 5:28
11 Piyush Mekla Jr Hinsdale (Central) 16:31.8 5:31
12 Evan Cummins Jr Downers Grove North 16:37.8 5:33 1/7 1/7 8/23
13 Jadon Pirkl Jr Oak Lawn (Community) 16:38.8 5:33
14 Henning Ley Jr Hinsdale (Central) 16:39 5:33
15 Ross Cronholm Sr Lockport (Twp.) 16:40.6 5:34
16 Ismail Tineh Jr Sandburg 16:41.6 5:34
17 John Heneghan Sr Downers Grove (South) 16:42.7 5:34
18 Matthew Thomas Sr Plainfield (North) 16:43.5 5:35
19 Ryan Wengler Sr Plainfield (South) 16:44 5:35
20 Sam Rodriguez Sr Sandburg 16:44.2 5:35
21 Tim Neumann So Downers Grove (South) 16:48.9 5:36
22 Jonathan Jasso Sr Downers Grove North 16:48.9 5:36 2/7 2/7 5/22
23 Owen Hays Jr Lyons Township 16:50.9 5:37
24 Roy Llewellyn So Downers Grove North 16:51.9 5:37 3/7 3/7 4/21 16:01 16:01
25 Griffin Lehnhardt Jr Sandburg 16:53.5 5:38
26 Canyon Stage Sr Downers Grove (South) 16:55.4 5:38
27 Tj Cosler Sr Sandburg 16:56.7 5:39
28 Kyle McNally So Downers Grove North 16:57.7 5:39 4/7 4/7 3/21 16:00 16:00
29 Andrew Thompson Sr Downers Grove North 16:57.8 5:39 5/7 5/7 2/19 16:01 16:01
30 John Norris Sr Downers Grove (South) 16:59.2 5:40
31 Jacob Hinchley Sr Lockport (Twp.) 17:00.6 5:40
32 Ahmad Alhayek Jr Sandburg 17:01.8 5:41
33 Matt Shimenetto Sr Downers Grove North 17:03.3 5:41 6/7 6/7 2/18 16:00 16:00
34 Colby Revord So Hinsdale (Central) 17:03.7 5:41
35 Oliver Burns Fr Plainfield (North) 17:04 5:41
36 Cade Nelson Jr Lyons Township 17:05.4 5:42
37 Clark Kelly Sr Downers Grove North 17:05.9 5:42 7/7 7/7 2/16
38 Sam Nowak Jr Lyons Township 17:06.1 5:42
39 Ryan Maseman Jr Plainfield (North) 17:11 5:44
40 Jackson Sima Sr Shepard 17:13.6 5:45
41 Ian Morrison Jr Plainfield (North) 17:15.5 5:45
42 Jake Phillips So Chicago (Marist) 17:16.6 5:46
43 Nathan Luczak Sr Downers Grove (South) 17:16.8 5:46
44 Charlie Mclawhorn So Lyons Township 17:19.7 5:47
45 Colin Hill So Hinsdale (Central) 17:20.6 5:47
46 Josiah Sianez Jr Eisenhower 17:27.8 5:49
47 Jake Schoo Sr Plainfield (South) 17:29.5 5:50
48 Ethan Reynoso Fr Plainfield (South) 17:30.6 5:50
49 Jonathan Jacobo Jr Eisenhower 17:32.7 5:51
50 Andrew Radulovich Jr Plainfield (North) 17:33.6 5:51
51 Daniel Chavez So J. Sterling Morton T 17:34 5:51
52 Tyler Bleau Sr Downers Grove (South) 17:34.9 5:52
53 David Montalvo Sr J. Sterling Morton T 17:35.7 5:52
54 Brendan Diamond Sr Lockport (Twp.) 17:37 5:52
55 Wil Kiley Jr Lockport (Twp.) 17:41.5 5:54
56 Austin Emrath Sr Plainfield (Central) 17:48.5 5:56
57 Sean Curran Sr Plainfield (North) 17:48.5 5:56
58 Cooper Shelton So Plainfield (North) 17:51 5:57
59 Omar Montiel Jr Shepard 17:52.3 5:57
60 Paul De Avila So Plainfield (Central) 17:54.1 5:58
61 Alex Bacci So J. Sterling Morton T 17:57.3 5:59
62 Stephen Nicholson Sr Downers Grove (South) 17:57.4 5:59
63 Aidan O'Leary Sr Amos Alonzo Stagg 17:59.2 6:00
64 Santana Garcia So Shepard 18:00.5 6:00
65 Ivan Garcia Jr Eisenhower 18:02.3 6:01
66 Jocqael Thorpe Jr Lyons Township 18:04.1 6:01
67 Chinmay Amin Sr Hinsdale (Central) 18:05.2 6:02
68 Angel Reyes Sr Oak Lawn (Community) 18:07.3 6:02
69 Jonathan Garcia Sr Proviso East 18:09.5 6:03
70 Max Szykowny Sr Shepard 18:10.2 6:03
71 Joseph Prochaska So J. Sterling Morton T 18:13.7 6:05
72 Brandon Armendarez Jr Burbank (Reavis) 18:14.5 6:05
73 Ryan Bonomo Sr Plainfield (Central) 18:15 6:05
74 Austin Molitor Jr Lockport (Twp.) 18:15.7 6:05
75 Manav Patel Sr Amos Alonzo Stagg 18:17.2 6:06
76 James Greene Sr Shepard 18:18 6:06
77 John Farley So Amos Alonzo Stagg 18:19 6:06
78 Camilo Medina Jr Proviso East 18:19.4 6:06
79 Gabriel Ruiz Jr J. Sterling Morton T 18:19.6 6:07
80 Grant Trentz Jr Plainfield (South) 18:19.8 6:07
81 Andrew Kerlin So Chicago (Marist) 18:21 6:07
82 Thomas Diaz Jr Argo Community 18:21.6 6:07
83 Aidan Pajeau Sr Lockport (Twp.) 18:22.4 6:07
84 Miguel Aguinaga Sr Burbank (Reavis) 18:22.8 6:08
85 Jakob Cozzi Sr Bolingbrook 18:25 6:08
86 Nomar Carrillo Jr Burbank (Reavis) 18:25.4 6:08
87 Devan Callahan Jr Lockport (Twp.) 18:25.8 6:09
88 Colin Hobart Sr Amos Alonzo Stagg 18:26 6:09
89 Angel Estrada Sr Eisenhower 18:26 6:09
90 Joshua Beechler So Bolingbrook 18:29.1 6:10
91 Cam Mulyk So Plainfield (Central) 18:34.4 6:11
92 Kamil Rusnak So Amos Alonzo Stagg 18:35.3 6:12
93 Nicholas Tsiones Sr Amos Alonzo Stagg 18:35.7 6:12
94 Mike Forbear So Plainfield (Central) 18:39.6 6:13
95 Calen Howley Sr Amos Alonzo Stagg 18:47.4 6:16
96 Tommy Adelmann Jr Plainfield (Central) 18:48.4 6:16
97 Marcin Czaja Sr Shepard 18:49.2 6:16
98 Kevin Bugos Jr Chicago (Marist) 18:49.8 6:17
99 Tommy Kavanaugh Jr Chicago (Marist) 18:49.9 6:17
100 Brendan Geary So Chicago (Marist) 18:53.1 6:18
101 Eduardo Garcia Jr Burbank (Reavis) 18:54.5 6:18
102 Kendall Scott Sr Bolingbrook 18:56.3 6:19
103 Scott Crabb So Plainfield (South) 18:57.9 6:19
104 Damian Sanchez Sr J. Sterling Morton T 19:01.2 6:20
105 Luke Hortsman Sr Chicago (Marist) 19:08.5 6:23
106 Anthony Herrera Sr Eisenhower 19:13.1 6:24
107 Leonardo Perez Sr Romeoville 19:16.2 6:25
108 Dominic Niceforo Jr Oak Lawn (Community) 19:16.8 6:26
109 Isaac Lunar Sr Burbank (Reavis) 19:18.2 6:26
110 Patrick Boyd Sr Burbank (Reavis) 19:28.2 6:29
111 Matthew Graham Jr Plainfield (South) 19:30.9 6:30
112 Aaron Wyckoff So Plainfield (Central) 19:33.7 6:31
113 Joel Vargas Fr Argo Community 19:40.1 6:33
114 Gavin Hampton Jr Oak Lawn (Community) 19:40.7 6:34
115 Gerson Diaz So Argo Community 19:41.7 6:34
116 Jose Rios Sr Oak Lawn (Community) 19:44.1 6:35
117 Alex Montalvo So Eisenhower 19:44.5 6:35
118 Alexander Mendez So Proviso West 19:47.6 6:36
119 Erick Lozano Jr Proviso East 19:48.6 6:36
120 Sebastian Szuba Sr Argo Community 19:49.8 6:37
121 Diego Mendieta Jr Proviso East 20:02.9 6:41
122 Mogan Dykstra Sr Oak Lawn (Community) 20:11.8 6:44
123 Thomas Dziwisz Jr Burbank (Reavis) 20:13.4 6:44
124 Riley Jepsen Jr Plainfield (South) 20:16.8 6:46
125 Bryan Valdez Sr Chicago (Kennedy) 20:18.2 6:46
126 Nicholas Kokot Jr Argo Community 20:18.6 6:46
127 Julian Mendez Jr Chicago (Kennedy) 20:18.8 6:46
128 Isaiah Brown Sr Proviso West 20:33.1 6:51
129 Jacob Hixon Jr Argo Community 20:39.2 6:53
130 Brian Santizo Jr Argo Community 20:42.2 6:54
131 Jose Ocegueda So Proviso East 21:12.1 7:04
132 Albert Clark Jr Proviso West 21:37 7:12
133 Angelo Lazaro Jr Chicago (Kennedy) 21:38.8 7:13
134 David Arrendando Fr Chicago (Kennedy) 21:48 7:16
135 Rogelio Cruz So Proviso East 21:49 7:16
136 DaShaun Allen Fr Proviso West 21:53 7:18
137 Zach Olejniczak Sr Oak Lawn (Community) 22:32.7 7:31
138 Antonio Smith Jr Harvey (Thornton) 23:25.9 7:49
139 Kyler Wright Sr Harvey (Thornton) 23:51.4 7:57
140 Jesse Vega Sr Chicago (Kennedy) 26:51.3 8:57
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Sandburg
1-1-1-2-1
Gap: 1:06
81:55
16:23
5:28
61 Will Giblin
Sr
15:48
5:16
1
Ben Giblin
Sr
15:48
5:16
2
Ismail Tineh
Jr
16:42
5:34
15
Sam Rodriguez
Sr
16:44
5:35
19
Griffin Lehnhardt
Jr
16:54
5:38
24
Tj Cosler
Sr
16:57
5:39
26
Ahmad Alhayek
Jr
17:02
5:41
31
2 Hinsdale (Central)
5-2-2-1-2
Gap: 0:42
82:58
16:36
5:32
69 Carter McCarroll
Sr
16:21
5:27
6
Daniel Watcke
Fr
16:23
5:28
7
Piyush Mekla
Jr
16:32
5:31
10
Henning Ley
Jr
16:39
5:33
13
Colby Revord
So
17:04
5:41
33
Colin Hill
So
17:21
5:47
44
Chinmay Amin
Sr
18:05
6:02
66
3 Downers Grove North
7-4-4-4-3
Gap: 0:20
84:14
16:51
5:37
110 Evan Cummins
Jr
16:38
5:33
11
Jonathan Jasso
Sr
16:49
5:36
21
Roy Llewellyn
So
16:52
5:37
23
Kyle McNally
So
16:58
5:39
27
Andrew Thompson
Sr
16:58
5:39
28
Matt Shimenetto
Sr
17:03
5:41
32
Clark Kelly
Sr
17:06
5:42
36
4 Lyons Township
6-3-3-3-4
Gap: 0:42
83:52
16:46
5:35
111 Jack Ehlert
Sr
16:25
5:28
8
Sawyer Madell
Jr
16:25
5:28
9
Owen Hays
Jr
16:51
5:37
22
Cade Nelson
Jr
17:05
5:42
35
Sam Nowak
Jr
17:06
5:42
37
Charlie Mclawhorn
So
17:20
5:47
43
Jocqael Thorpe
Jr
18:04
6:01
65
5 Downers Grove (South)
10-5-5-5-5
Gap: 0:34
84:43
16:57
5:39
132 John Heneghan
Sr
16:43
5:34
16
Tim Neumann
So
16:49
5:36
20
Canyon Stage
Sr
16:55
5:38
25
John Norris
Sr
16:59
5:40
29
Nathan Luczak
Sr
17:17
5:46
42
Tyler Bleau
Sr
17:35
5:52
51
Stephen Nicholson
Sr
17:57
5:59
61
6 Plainfield (North)
11-9-6-6-6
Gap: 0:50
85:48
17:10
5:43
178 Matthew Thomas
Sr
16:44
5:35
17
Oliver Burns
Fr
17:04
5:41
34
Ryan Maseman
Jr
17:11
5:44
38
Ian Morrison
Jr
17:16
5:45
40
Andrew Radulovich
Jr
17:34
5:51
49
Sean Curran
Sr
17:49
5:56
56
Cooper Shelton
So
17:51
5:57
57
7 Lockport (Twp.)
9-6-7-7-7
Gap: 1:35
87:15
17:27
5:49
224 Ross Cronholm
Sr
16:41
5:34
14
Jacob Hinchley
Sr
17:01
5:40
30
Brendan Diamond
Sr
17:37
5:52
53
Wil Kiley
Jr
17:42
5:54
54
Austin Molitor
Jr
18:16
6:05
73
Aidan Pajeau
Sr
18:22
6:07
82
Devan Callahan
Jr
18:26
6:09
85
8 Shepard
4-6-8-8-8
Gap: 1:55
87:32
17:30
5:50
234 Evan Jamrozy
Sr
16:15
5:25
5
Jackson Sima
Sr
17:14
5:45
39
Omar Montiel
Jr
17:52
5:57
58
Santana Garcia
So
18:01
6:00
63
Max Szykowny
Sr
18:10
6:03
69
James Greene
Sr
18:18
6:06
75
Marcin Czaja
Sr
18:49
6:16
94
9 J. Sterling Morton T
2-10-9-8-9
Gap: 2:04
87:31
17:30
5:50
235 Guillermo Ibarra
Sr
16:10
5:23
3
Daniel Chavez
So
17:34
5:51
50
David Montalvo
Sr
17:36
5:52
52
Alex Bacci
So
17:57
5:59
60
Joseph Prochaska
So
18:14
6:05
70
Gabriel Ruiz
Jr
18:20
6:07
78
Damian Sanchez
Sr
19:01
6:20
100
10 Plainfield (South)
12-11-10-10-10
Gap: 2:14
89:02
17:48
5:56
289 Ryan Wengler
Sr
16:44
5:35
18
Jake Schoo
Sr
17:30
5:50
46
Ethan Reynoso
Fr
17:31
5:50
47
Grant Trentz
Jr
18:20
6:07
79
Scott Crabb
So
18:58
6:19
99
Matthew Graham
Jr
19:31
6:30
106
Riley Jepsen
Jr
20:17
6:46
118
11 Chicago (Marist)
3-8-11-11-11
Gap: 2:39
89:28
17:54
5:58
316 Thomas Leonard
Sr
16:11
5:24
4
Jake Phillips
So
17:17
5:46
41
Andrew Kerlin
So
18:21
6:07
80
Kevin Bugos
Jr
18:50
6:17
95
Tommy Kavanaugh
Jr
18:50
6:17
96
Brendan Geary
So
18:53
6:18
97
Luke Hortsman
Sr
19:09
6:23
101
12 Eisenhower
13-13-12-12-12
Gap: 1:45
90:42
18:08
6:03
346 Josiah Sianez
Jr
17:28
5:49
45
Jonathan Jacobo
Jr
17:33
5:51
48
Ivan Garcia
Jr
18:02
6:01
64
Angel Estrada
Sr
18:26
6:09
87
Anthony Herrera
Sr
19:13
6:24
102
Alex Montalvo
So
19:45
6:35
112




13 Plainfield (Central)
14-14-14-13-13
Gap: 0:51
91:12
18:14
6:05
365 Austin Emrath
Sr
17:49
5:56
55
Paul De Avila
So
17:54
5:58
59
Ryan Bonomo
Sr
18:15
6:05
72
Cam Mulyk
So
18:34
6:11
88
Mike Forbear
So
18:40
6:13
91
Tommy Adelmann
Jr
18:48
6:16
93
Aaron Wyckoff
So
19:34
6:31
107
14 Amos Alonzo Stagg
15-15-15-15-14
Gap: 0:36
91:37
18:19
6:06
387 Aidan O'Leary
Sr
17:59
6:00
62
Manav Patel
Sr
18:17
6:06
74
John Farley
So
18:19
6:06
76
Colin Hobart
Sr
18:26
6:09
86
Kamil Rusnak
So
18:35
6:12
89
Nicholas Tsiones
Sr
18:36
6:12
90
Calen Howley
Sr
18:47
6:16
92
15 Oak Lawn (Community)
8-12-13-14-15
Gap: 3:05
93:28
18:42
6:14
402 Jadon Pirkl
Jr
16:39
5:33
12
Angel Reyes
Sr
18:07
6:02
67
Dominic Niceforo
Jr
19:17
6:26
103
Gavin Hampton
Jr
19:41
6:34
109
Jose Rios
Sr
19:44
6:35
111
Mogan Dykstra
Sr
20:12
6:44
116
Zach Olejniczak
Sr
22:33
7:31
128
16 Burbank (Reavis)
17-17-16-16-16
Gap: 1:04
93:15
18:39
6:13
440 Brandon Armendarez
Jr
18:15
6:05
71
Miguel Aguinaga
Sr
18:23
6:08
83
Nomar Carrillo
Jr
18:25
6:08
84
Eduardo Garcia
Jr
18:55
6:18
98
Isaac Lunar
Sr
19:18
6:26
104
Patrick Boyd
Sr
19:28
6:29
105
Thomas Dziwisz
Jr
20:13
6:44
117
17 Proviso East
16-16-17-17-17
Gap: 3:03
97:33
19:31
6:30
497 Jonathan Garcia
Sr
18:10
6:03
68
Camilo Medina
Jr
18:19
6:06
77
Erick Lozano
Jr
19:49
6:36
113
Diego Mendieta
Jr
20:03
6:41
115
Jose Ocegueda
So
21:12
7:04
124
Rogelio Cruz
So
21:49
7:16
127




18 Argo Community
18-18-18-18-18
Gap: 1:57
97:52
19:34
6:31
533 Thomas Diaz
Jr
18:22
6:07
81
Joel Vargas
Fr
19:40
6:33
108
Gerson Diaz
So
19:42
6:34
110
Sebastian Szuba
Sr
19:50
6:37
114
Nicholas Kokot
Jr
20:19
6:46
120
Jacob Hixon
Jr
20:39
6:53
122
Brian Santizo
Jr
20:42
6:54
123
19 Chicago (Kennedy)
19-19-19-19-19
Gap: 6:33
110:55
22:11
7:24
620 Bryan Valdez
Sr
20:18
6:46
119
Julian Mendez
Jr
20:19
6:46
121
Angelo Lazaro
Jr
21:39
7:13
125
David Arrendando
Fr
21:48
7:16
126
Jesse Vega
Sr
26:51
8:57
129








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

1 races + combined.


All Girls Races

1 races + combined.