Norman Results from the OK Pre-State at Edmond Santa Fe HS on 9/24/22

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Ben Liesenfeld Fr V 19:26.7 6:16 3.1 97/128 7/7 7/7 8/14 19:41
(0:14,1.2)
You ROCK! (DPR)
Eli McCrackin Sr V 18:33.6 5:59 3.1 78/128 5/7 5/7 10/19 18:41
(0:07,0.6)
You ROCK! (DPR)
Harrison Dane Adams Jr V 17:31.6 5:39 3.1 37/128 3/7 3/7 7/20 17:58
(0:26,2.4)
You ROCK! (DPR)
Josh Robinson So V 18:37.2 6:00 3.1 80/128 6/7 6/7 8/16 18:49
(0:12,1.0)
You ROCK! (DPR)
Kohtaka Orikasa So V 17:38.1 5:41 3.1 41/128 4/7 4/7 4/19 17:53
(0:15,1.4)
You ROCK! (DPR)
Michael Parker Sr V 16:51.6 5:26 3.1 15/128 2/7 2/7 3/20 17:29
(0:38,3.6)
You ROCK! (DPR)
Phin Bonner Sr V 16:00.7 5:10 3.1 1/128 1/7 1/7 1/20 16:19
(0:18,1.8)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last
DTR
SDTR
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 6/19 86:36
2:33
3.1 5:35 5:10 5:59 168 5:19 89:37
(3:01,3.4)
89:37
(3:01,3.4%)
84:53
87:19
Your Team ROCKS! (LR, PR, SDTR) Phin Bonner (1), Michael Parker (15), Harrison Dane Adams (36), Kohtaka Orikasa (40), Eli McCrackin (76)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last
DTR
SDTR
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat team time from the same course a year ago
  • LR = Beat team time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new Team Record for this course
  • DTR = A "All-Time Distance Team Record" - the team (e.g. "V 1st 5", "JV 4th 5") best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • SDTR = A "Season Distance Team Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Phin Bonner Sr Norman 16:00.7 5:10 1/7 1/7 1/20
2 Carson Patten Jr MUSTANG HIGH SCHOOL 16:13.6 5:14
3 Cameron Langdon So MUSTANG HIGH SCHOOL 16:22.8 5:17
4 Aidan Jimenez Jr MOORE HIGH SCHOOL 16:24.9 5:18
5 Dylan Chaoomchaisiri Sr MUSTANG HIGH SCHOOL 16:28.3 5:19
6 Tyler Mcdoulett Sr JENKS HIGH SCHOOL 16:35.8 5:21
7 Noah Thayer Fr MUSTANG HIGH SCHOOL 16:38.6 5:22
8 Mason Baker Sr WESTMOORE HIGH SCHOO 16:39 5:22
9 Jacoby Nance Sr MUSTANG HIGH SCHOOL 16:39.7 5:22
10 Luke Balliew Jr MUSTANG HIGH SCHOOL 16:42.4 5:23
11 Cole Green Sr CHOCTAW HIGH SCHOOL 16:43.8 5:24
12 Maxwell Boughman Jr EDMOND SANTA FE HIGH 16:49.3 5:26
13 Beau Reed Jr MOORE HIGH SCHOOL 16:49.8 5:26
14 Jack Lindley Jr NORMAN NORTH HIGH SC 16:51.1 5:26
15 Michael Parker Sr Norman 16:51.6 5:26 2/7 2/7 3/20
16 Santiago Pereira Fr JENKS HIGH SCHOOL 16:54 5:27
17 Jack Sydnes Jr EDMOND SANTA FE HIGH 16:56.8 5:28
18 Kayden Chaparro Sr YUKON HIGH SCHOOL 16:58.2 5:28
19 Joshua Rammage So SOUTHMOORE HIGH SCHO 16:58.6 5:29
20 Maxton Barker So EDMOND SANTA FE HIGH 17:04.6 5:31
21 Jacob Hojnacki Sr CHOCTAW HIGH SCHOOL 17:09.1 5:32
22 Madden Rutherford Fr EDMOND NORTH HIGH SC 17:09.3 5:32
23 Camden Knutson Jr UNION HIGH SCHOOL 17:09.5 5:32
24 Connor Torczon Sr EDMOND MEMORIAL HIGH 17:10.4 5:32
25 Coy Pope Sr YUKON HIGH SCHOOL 17:10.8 5:33
26 Jace Williams Jr JENKS HIGH SCHOOL 17:11.3 5:33
27 Tyler Stephens Jr WESTMOORE HIGH SCHOO 17:13 5:33
28 Trystyn Shamblin Jr WESTMOORE HIGH SCHOO 17:13.6 5:33
29 Brady Marlar Sr WESTMOORE HIGH SCHOO 17:16.7 5:34
30 Carson Fincher So MUSTANG HIGH SCHOOL 17:17.9 5:35
31 Luke Hildebrand So JENKS HIGH SCHOOL 17:23.9 5:37
32 Burton Miner Sr PONCA CITY HIGH SCHO 17:24.7 5:37
33 Miguel Dodson Sr NORMAN NORTH HIGH SC 17:25.5 5:37
34 Logan Hoover Sr CHOCTAW HIGH SCHOOL 17:30.6 5:39
35 Cameron Pearson Jr US GRANT HIGH SCHOOL 17:30.9 5:39
36 David Evenson Sr NORMAN NORTH HIGH SC 17:31.4 5:39
37 Harrison Dane Adams Jr Norman 17:31.6 5:39 3/7 3/7 7/20
38 Ryland Baker Sr WESTMOORE HIGH SCHOO 17:32.2 5:39
39 Samuel Russell So MOORE HIGH SCHOOL 17:32.4 5:39
40 Max Hartgrave Jr UNION HIGH SCHOOL 17:34.1 5:40
41 Kohtaka Orikasa So Norman 17:38.1 5:41 4/7 4/7 4/19
42 Jackson Greenway Fr CHOCTAW HIGH SCHOOL 17:39.4 5:42
43 Peter Maud Jr JENKS HIGH SCHOOL 17:40.1 5:42
44 Kaleb Favaloro Sr NORMAN NORTH HIGH SC 17:40.5 5:42
45 Cooper Howe Jr MOORE HIGH SCHOOL 17:40.8 5:42
46 Tehi Chibitty Jr BARTLESVILLE HIGH SC 17:48.3 5:45
47 Luke Fuller Jr MOORE HIGH SCHOOL 17:49.6 5:45
48 Raymen Sanabria So YUKON HIGH SCHOOL 17:52.7 5:46
49 Caleb Horst So EDMOND NORTH HIGH SC 17:53.5 5:46
50 Riley Patton Jr YUKON HIGH SCHOOL 17:57.5 5:48
51 Hunter Mccall Jr DEER CREEK (EDMOND) 17:58.9 5:48
52 Logan Clark Fr EDMOND SANTA FE HIGH 18:01.1 5:49
53 Simon Marchesano Fr MOORE HIGH SCHOOL 18:01.8 5:49
54 Manu Contreras So DEER CREEK (EDMOND) 18:02.3 5:49
55 Andrew Matson Jr UNION HIGH SCHOOL 18:02.5 5:49
56 Eduardo Pereyra Jr JENKS HIGH SCHOOL 18:05.4 5:50
57 Max Marler Sr YUKON HIGH SCHOOL 18:07.1 5:51
58 Brennan Kirk Jr CHOCTAW HIGH SCHOOL 18:07.3 5:51
59 Caleb Pisarra Fr UNION HIGH SCHOOL 18:08.1 5:51
60 Alan Morris Sr CHOCTAW HIGH SCHOOL 18:08.5 5:51
61 Seth Taylor Jr UNION HIGH SCHOOL 18:09.7 5:52
62 Taylor Smart So DEER CREEK (EDMOND) 18:10.1 5:52
63 Angelo Jenkins Jr WESTMOORE HIGH SCHOO 18:10.8 5:52
64 Isaac Chavez So WESTMOORE HIGH SCHOO 18:13 5:53
65 Ethan Doering So EDMOND MEMORIAL HIGH 18:15.6 5:53
66 Dallin Walker So DEER CREEK (EDMOND) 18:15.8 5:53
67 Deagan Jones Jr MOORE HIGH SCHOOL 18:16.5 5:54
68 Colton Lewis So YUKON HIGH SCHOOL 18:17.2 5:54
69 Tanner John Sr BARTLESVILLE HIGH SC 18:18.8 5:54
70 Colton Guthery Sr EDMOND MEMORIAL HIGH 18:19.1 5:55
71 Seth Meyer Sr JENKS HIGH SCHOOL 18:19.6 5:55
72 Jackson White So SOUTHMOORE HIGH SCHO 18:20 5:55
73 Brandon Mccoy Jr YUKON HIGH SCHOOL 18:24.2 5:56
74 Andrew Dodson Jr EDMOND MEMORIAL HIGH 18:28.5 5:58
75 Lyndon Kratochwill Sr EDMOND MEMORIAL HIGH 18:29.5 5:58
76 Aidan Lozano Fr US GRANT HIGH SCHOOL 18:29.7 5:58
77 Jack Ramon Jr NORMAN NORTH HIGH SC 18:31.2 5:58
78 Eli McCrackin Sr Norman 18:33.6 5:59 5/7 5/7 10/19
79 Amani Connaughton Jr NORMAN NORTH HIGH SC 18:36.8 6:00
80 Josh Robinson So Norman 18:37.2 6:00 6/7 6/7 8/16
81 Wyatt Crom So CHOCTAW HIGH SCHOOL 18:40.6 6:01
82 Greg Williams Fr NORMAN NORTH HIGH SC 18:41.2 6:02
83 Gavin Thompson So EDMOND NORTH HIGH SC 18:41.7 6:02
84 Cole Taylor Dean Jr EDMOND SANTA FE HIGH 18:41.9 6:02
85 Micheal Carrizales So SOUTHMOORE HIGH SCHO 18:49.1 6:04
86 Elijah Stone Fr EDMOND MEMORIAL HIGH 18:54.9 6:06
87 Jackson Elliott So SOUTHMOORE HIGH SCHO 18:55.6 6:06
88 Kayden Reyes Sr BARTLESVILLE HIGH SC 18:58.8 6:07
89 Andres Iniguez Jr NORTHWEST CLASSEN HI 19:04 6:09
90 Carlos Lara So CAPITOL HILL HIGH SC 19:08.6 6:11
91 Thomas Wolff Sr EDMOND SANTA FE HIGH 19:10.9 6:11
92 Phoenix Mcclain Fr PCN-PUTNAM CITY NORT 19:11.6 6:11
93 Aurial Teemoi So DEER CREEK (EDMOND) 19:13.7 6:12
94 Ryan Clements Jr PCN-PUTNAM CITY NORT 19:17.4 6:13
95 Campbell Brown Fr UNION HIGH SCHOOL 19:18.9 6:14
96 Asinceon Owens Sr CAPITOL HILL HIGH SC 19:25.5 6:16
97 Ben Liesenfeld Fr Norman 19:26.7 6:16 7/7 7/7 8/14
98 Liam Mchugh Fr PCN-PUTNAM CITY NORT 19:30.2 6:17
99 Vander Brungardt Davis Fr PCN-PUTNAM CITY NORT 19:34.4 6:19
100 Russell Miller So BARTLESVILLE HIGH SC 19:36.9 6:20
101 Jackson Boudreaux Fr BARTLESVILLE HIGH SC 19:37.2 6:20
102 Barrett Eubanks So EDMOND MEMORIAL HIGH 19:39.7 6:21
103 Gavin Wagner Fr EDMOND NORTH HIGH SC 19:41 6:21
104 Eliseo Ramirez Sr PONCA CITY HIGH SCHO 19:42 6:21
105 Ashton Lindsaybrothers Fr BARTLESVILLE HIGH SC 19:46.3 6:23
106 David Boley Jr EDMOND NORTH HIGH SC 19:52.9 6:25
107 Caleb A Clegg Jr SOUTHMOORE HIGH SCHO 19:57.3 6:26
108 Nathan Hawley So EDMOND NORTH HIGH SC 20:00.2 6:27
109 Reed Gorman Jr BARTLESVILLE HIGH SC 20:05.9 6:29
110 Rafael Carrizales Fr SOUTHMOORE HIGH SCHO 20:10.7 6:31
111 Izaiah Olivas Jr PONCA CITY HIGH SCHO 20:13.3 6:31
112 James Van Grevenhof Fr EDMOND NORTH HIGH SC 20:13.5 6:31
113 Alex Mallory Fr UNION HIGH SCHOOL 20:19.6 6:33
114 Oscar Perez Gomez So CAPITOL HILL HIGH SC 20:23.7 6:35
115 Eli Chavez Fr SOUTHMOORE HIGH SCHO 20:30.3 6:37
116 Bislam Barrioslopez So NORTHWEST CLASSEN HI 20:49.9 6:43
117 Luis Lopezmaldonado So NORTHWEST CLASSEN HI 20:55.6 6:45
118 Jaden Flores Sr US GRANT HIGH SCHOOL 21:07.3 6:49
119 Fernando Moncada So CAPITOL HILL HIGH SC 21:08.1 6:49
120 Angel Kadwel Jr CAPITOL HILL HIGH SC 21:27.7 6:55
121 Francisco Favela Jr CAPITOL HILL HIGH SC 21:56 7:05
122 Elijah Petties Sr PCN-PUTNAM CITY NORT 22:00.6 7:06
123 Sergio Gutierrez Sr PONCA CITY HIGH SCHO 22:03.5 7:07
124 Ryan Sylestine Jr PONCA CITY HIGH SCHO 22:04.2 7:07
125 Parker Hoogeveen Jr PONCA CITY HIGH SCHO 22:08 7:08
126 Alfredo Lopez Jr NORTHWEST CLASSEN HI 22:13.4 7:10
127 Pascual Torres So CAPITOL HILL HIGH SC 22:58.6 7:25
128 Jdaniel Villanueva So NORTHWEST CLASSEN HI 24:44.2 7:59
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
1 MUSTANG HIGH SCHOOL
2-1-1-1-1
Gap: 0:26
82:23
16:29
5:19
26 Carson Patten
Jr
16:14
5:14
2
Cameron Langdon
So
16:23
5:17
3
Dylan Chaoomchaisiri
Sr
16:28
5:19
5
Noah Thayer
Fr
16:39
5:22
7
Jacoby Nance
Sr
16:40
5:22
9
Luke Balliew
Jr
16:42
5:23
10
Carson Fincher
So
17:18
5:35
30
2 JENKS HIGH SCHOOL
4-4-2-2-2
Gap: 1:04
85:45
17:09
5:32
121 Tyler Mcdoulett
Sr
16:36
5:21
6
Santiago Pereira
Fr
16:54
5:27
16
Jace Williams
Jr
17:11
5:33
26
Luke Hildebrand
So
17:24
5:37
31
Peter Maud
Jr
17:40
5:42
42
Eduardo Pereyra
Jr
18:05
5:50
55
Seth Meyer
Sr
18:20
5:55
70
3 WESTMOORE HIGH SCHOO
5-7-6-3-3
Gap: 0:53
85:55
17:11
5:33
129 Mason Baker
Sr
16:39
5:22
8
Tyler Stephens
Jr
17:13
5:33
27
Trystyn Shamblin
Jr
17:14
5:33
28
Brady Marlar
Sr
17:17
5:34
29
Ryland Baker
Sr
17:32
5:39
37
Angelo Jenkins
Jr
18:11
5:52
62
Isaac Chavez
So
18:13
5:53
63
4 MOORE HIGH SCHOOL
3-3-5-5-4
Gap: 1:25
86:18
17:16
5:34
145 Aidan Jimenez
Jr
16:25
5:18
4
Beau Reed
Jr
16:50
5:26
13
Samuel Russell
So
17:32
5:39
38
Cooper Howe
Jr
17:41
5:42
44
Luke Fuller
Jr
17:50
5:45
46
Simon Marchesano
Fr
18:02
5:49
52
Deagan Jones
Jr
18:17
5:54
66
5 CHOCTAW HIGH SCHOOL
6-6-7-7-5
Gap: 1:24
87:10
17:26
5:37
164 Cole Green
Sr
16:44
5:24
11
Jacob Hojnacki
Sr
17:09
5:32
21
Logan Hoover
Sr
17:31
5:39
34
Jackson Greenway
Fr
17:39
5:42
41
Brennan Kirk
Jr
18:07
5:51
57
Alan Morris
Sr
18:09
5:51
59
Wyatt Crom
So
18:41
6:01
79
6 Norman
1-2-4-3-6
Gap: 2:33
86:36
17:19
5:35
168 Phin Bonner
Sr
16:01
5:10
1
Michael Parker
Sr
16:52
5:26
15
Harrison Dane Adams
Jr
17:32
5:39
36
Kohtaka Orikasa
So
17:38
5:41
40
Eli McCrackin
Sr
18:34
5:59
76
Josh Robinson
So
18:37
6:00
78
Ben Liesenfeld
Fr
19:27
6:16
95
7 EDMOND SANTA FE HIGH
7-5-3-6-7
Gap: 1:53
87:34
17:31
5:39
182 Maxwell Boughman
Jr
16:49
5:26
12
Jack Sydnes
Jr
16:57
5:28
17
Maxton Barker
So
17:05
5:31
20
Logan Clark
Fr
18:01
5:49
51
Cole Taylor Dean
Jr
18:42
6:02
82
Thomas Wolff
Sr
19:11
6:11
89




8 YUKON HIGH SCHOOL
9-8-9-9-8
Gap: 1:09
88:06
17:37
5:41
195 Kayden Chaparro
Sr
16:58
5:28
18
Coy Pope
Sr
17:11
5:33
25
Raymen Sanabria
So
17:53
5:46
47
Riley Patton
Jr
17:58
5:48
49
Max Marler
Sr
18:07
5:51
56
Colton Lewis
So
18:17
5:54
67
Brandon Mccoy
Jr
18:24
5:56
72
9 NORMAN NORTH HIGH SC
8-9-8-8-9
Gap: 1:40
88:00
17:36
5:41
200 Jack Lindley
Jr
16:51
5:26
14
Miguel Dodson
Sr
17:26
5:37
33
David Evenson
Sr
17:31
5:39
35
Kaleb Favaloro
Sr
17:41
5:42
43
Jack Ramon
Jr
18:31
5:58
75
Amani Connaughton
Jr
18:37
6:00
77
Greg Williams
Fr
18:41
6:02
80
10 UNION HIGH SCHOOL
12-10-10-10-10
Gap: 1:00
89:04
17:49
5:45
234 Camden Knutson
Jr
17:10
5:32
23
Max Hartgrave
Jr
17:34
5:40
39
Andrew Matson
Jr
18:03
5:49
54
Caleb Pisarra
Fr
18:08
5:51
58
Seth Taylor
Jr
18:10
5:52
60
Campbell Brown
Fr
19:19
6:14
93
Alex Mallory
Fr
20:20
6:33
111
11 EDMOND MEMORIAL HIGH
13-12-12-12-11
Gap: 1:19
90:43
18:09
5:51
304 Connor Torczon
Sr
17:10
5:32
24
Ethan Doering
So
18:16
5:53
64
Colton Guthery
Sr
18:19
5:55
69
Andrew Dodson
Jr
18:29
5:58
73
Lyndon Kratochwill
Sr
18:30
5:58
74
Elijah Stone
Fr
18:55
6:06
84
Barrett Eubanks
So
19:40
6:21
100
12 DEER CREEK (EDMOND)
16-14-13-11-12
Gap: 1:15
91:41
18:20
5:55
320 Hunter Mccall
Jr
17:59
5:48
50
Manu Contreras
So
18:02
5:49
53
Taylor Smart
So
18:10
5:52
61
Dallin Walker
So
18:16
5:53
65
Aurial Teemoi
So
19:14
6:12
91








13 EDMOND NORTH HIGH SC
11-11-11-13-13
Gap: 2:44
93:18
18:40
6:01
356 Madden Rutherford
Fr
17:09
5:32
22
Caleb Horst
So
17:54
5:46
48
Gavin Thompson
So
18:42
6:02
81
Gavin Wagner
Fr
19:41
6:21
101
David Boley
Jr
19:53
6:25
104
Nathan Hawley
So
20:00
6:27
106
James Van Grevenhof
Fr
20:14
6:31
110
14 SOUTHMOORE HIGH SCHO
10-13-14-14-14
Gap: 2:59
93:01
18:36
6:00
363 Joshua Rammage
So
16:59
5:29
19
Jackson White
So
18:20
5:55
71
Micheal Carrizales
So
18:49
6:04
83
Jackson Elliott
So
18:56
6:06
85
Caleb A Clegg
Jr
19:57
6:26
105
Rafael Carrizales
Fr
20:11
6:31
108
Eli Chavez
Fr
20:30
6:37
113
15 BARTLESVILLE HIGH SC
15-15-15-15-15
Gap: 1:49
94:20
18:52
6:05
396 Tehi Chibitty
Jr
17:48
5:45
45
Tanner John
Sr
18:19
5:54
68
Kayden Reyes
Sr
18:59
6:07
86
Russell Miller
So
19:37
6:20
98
Jackson Boudreaux
Fr
19:37
6:20
99
Ashton Lindsaybrothers
Fr
19:46
6:23
103
Reed Gorman
Jr
20:06
6:29
107
16 PONCA CITY HIGH SCHO
14-16-16-16-16
Gap: 4:40
101:28
20:18
6:33
484 Burton Miner
Sr
17:25
5:37
32
Eliseo Ramirez
Sr
19:42
6:21
102
Izaiah Olivas
Jr
20:13
6:31
109
Sergio Gutierrez
Sr
22:04
7:07
120
Ryan Sylestine
Jr
22:04
7:07
121
Parker Hoogeveen
Jr
22:08
7:08
122




17 PCN-PUTNAM CITY NORT
19-17-17-17-17
Gap: 2:49
99:34
19:55
6:25
494 Phoenix Mcclain
Fr
19:12
6:11
90
Ryan Clements
Jr
19:17
6:13
92
Liam Mchugh
Fr
19:30
6:17
96
Vander Brungardt Davis
Fr
19:34
6:19
97
Elijah Petties
Sr
22:01
7:06
119








18 CAPITOL HILL HIGH SC
18-17-18-18-18
Gap: 2:19
101:34
20:19
6:33
527 Carlos Lara
So
19:09
6:11
88
Asinceon Owens
Sr
19:26
6:16
94
Oscar Perez Gomez
So
20:24
6:35
112
Fernando Moncada
So
21:08
6:49
116
Angel Kadwel
Jr
21:28
6:55
117
Francisco Favela
Jr
21:56
7:05
118
Pascual Torres
So
22:59
7:25
124
19 NORTHWEST CLASSEN HI
17-19-19-19-19
Gap: 5:40
107:47
21:33
6:57
564 Andres Iniguez
Jr
19:04
6:09
87
Bislam Barrioslopez
So
20:50
6:43
114
Luis Lopezmaldonado
So
20:56
6:45
115
Alfredo Lopez
Jr
22:13
7:10
123
Jdaniel Villanueva
So
24:44
7:59
125








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
  • The sequence of numbers (e.g. 3-3-4-2-1) in the School column refers to the team's place in the race after each runner finished. It indicates the strength of the team by position.
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.