Bartlett High School Results from the Memphis Twilight XC Classic at Mike Rose Soccer Complex on 8/31/19

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Andrew Burke Sr V 17:33.72 5:40 3.1 49/318 6/8 6/27 2/38 18:20.1
(0:46,4.2)
18:20.1
(0:46,4.2)
18:20.1
(0:46,4.2)
16:55 Nice work! (LY, LR, PR)
Antonio Fleek-Quiros So JV 20:27.92 6:36 3.1 94/348 6/19 14/27 5/22 20:43
(0:15,1.2)
Nice work! (DPR)
Brandon Baker Jr JV 24:27.3 7:53 3.1 274/348 12/19 20/27 9/9 25:44.02
(1:17,5.0)
25:44.02
(1:17,5.0)
25:44.02
(1:17,5.0)
22:00 Nice work! (LY, LR, PR)
Cameron Frye Fr JV 28:51.37 9:19 3.1 334/348 19/19 27/27 6/6
Chance Kirby So JV 19:18.61 6:14 3.1 31/348 2/19 10/27 5/34 22:18.18
(3:00,13.4)
22:18.18
(3:00,13.4)
22:18.18
(3:00,13.4)
20:34
(1:15,6.1)
Nice work! (LY, LR, PR, DPR)
Christian Patterson Fr JV 20:16.52 6:32 3.1 84/348 5/19 13/27 6/25
Colin Reagan Jr JV 27:12.3 8:47 3.1 318/348 17/19 25/27 6/7
Daniel Webster So JV 27:14.85 8:47 3.1 319/348 18/19 26/27 6/6 30:36
(3:21,11.0)
Nice work! (DPR)
David Moulder So JV 26:15.16 8:28 3.1 308/348 14/19 22/27 8/8 29:47.41
(3:32,11.9)
29:47.41
(3:32,11.9)
29:47.41
(3:32,11.9)
25:55 Nice work! (LY, LR, PR)
Elijah Guthrie Fr JV 26:20.09 8:30 3.1 311/348 16/19 24/27 7/8
Elijah Leoncio Fr JV 24:17.33 7:50 3.1 268/348 11/19 19/27 10/11
Elijah Matthews Sr V 17:47.85 5:44 3.1 63/318 7/8 7/27 2/34 20:56
(3:08,15.0)
Nice work! (DPR)
Elliot Garst So V 17:12.93 5:33 3.1 35/318 4/8 4/27 2/42 19:27.55
(2:15,11.5)
19:27.55
(2:15,11.5)
19:27.55
(2:15,11.5)
18:28
(1:15,6.8)
Nice work! (LY, LR, PR, DPR)
Ethan Wright So JV 19:53.24 6:25 3.1 65/348 4/19 12/27 5/29 22:32.29
(2:39,11.8)
22:32.29
(2:39,11.8)
22:32.29
(2:39,11.8)
20:02
(0:09,0.7)
Nice work! (LY, LR, PR, DPR)
Holden Bobbit Fr JV 23:56.04 7:43 3.1 256/348 10/19 18/27 11/13
Hudson Spangenberg Fr JV 20:39.86 6:40 3.1 103/348 7/19 15/27 5/17
Jack Bastnagel Fr JV 24:34.32 7:56 3.1 278/348 13/19 21/27 8/9
Javier Dumas-Diaz Fr JV 26:15.73 8:28 3.1 309/348 15/19 23/27 8/8
Jayden Gillion Sr JV 23:26.26 7:34 3.1 234/348 9/19 17/27 11/13 26:29.04
(3:03,11.5)
26:29.04
(3:03,11.5)
26:29.04
(3:03,11.5)
22:49 Nice work! (LY, LR, PR)
Landen McNair So V 16:40.37 5:23 3.1 18/318 1/8 1/27 13/52 17:11.37
(0:31,3.0)
17:11.37
(0:31,3.0)
17:11.37
(0:31,3.0)
16:31 Nice work! (LY, LR, PR)
Mathias Gurthie Sr V 18:04.32 5:50 3.1 73/318 8/8 8/27 2/21 17:49.25 17:49.25 17:49.25 17:35
Nic Steinbrecher So JV 19:41.63 6:21 3.1 60/348 3/19 11/27 5/33 24:26.83
(4:45,19.4)
24:26.83
(4:45,19.4)
24:26.83
(4:45,19.4)
22:00
(2:18,10.5)
Nice work! (LY, LR, PR, DPR)
Nick Steinbrecher So JV 19:02.09 6:08 3.1 21/348 1/19 9/27 6/34 18:58.87 18:58.87 18:58.87 18:11
Robert Dawson Jr V 16:56.91 5:28 3.1 24/318 2/8 2/27 5/45 17:01.77
(0:05,0.5)
17:01.77
(0:05,0.5)
17:01.77
(0:05,0.5)
16:15 Nice work! (LY, LR, PR)
Rylee Hertter Sr V 17:08.55 5:32 3.1 32/318 3/8 3/27 4/44 17:23.1
(0:15,1.4)
17:23.1
(0:15,1.4)
17:23.1
(0:15,1.4)
16:58 Nice work! (LY, LR, PR)
Travis Jones Sr V 17:16.89 5:34 3.1 38/318 5/8 5/27 2/42 17:17.2
(0:00,0.0)
17:17.2
(0:00,0.0)
17:17.2
(0:00,0.0)
16:17 Nice work! (LY, LR, PR)
Xavier Pace So JV 22:52.37 7:23 3.1 212/348 8/19 16/27 11/15 22:25.67 22:25.67 22:25.67 20:40
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/42 85:16
0:37
3.1 5:30 5:23 5:34 125 5:15 86:43
(1:27,1.7)
86:43
(1:27,1.7)
86:43
(1:27,1.7%)
Nice work! (LY, LR, PR) Landen McNair (15), Robert Dawson (20), Rylee Hertter (27), Elliot Garst (30), Travis Jones (33)
JV 1st 5 5/25 98:12
1:14
3.1 6:20 6:08 6:32 188 5:48 109:38
(11:26,10.4)
109:38
(11:26,10.4)
109:38
(11:26,10.4%)
Nice work! (LY, LR, PR) Nick Steinbrecher (19), Chance Kirby (28), Nic Steinbrecher (42), Ethan Wright (45), Christian Patterson (54)
JV 2nd 5 10/13 111:22
3:28
3.1 7:11 6:36 7:43 260 6:04 124:34
(13:11,10.6)
124:34
(13:11,10.6)
124:34
(13:11,10.6%)
Nice work! (LY, LR, PR) Antonio Fleek-Quiros (27), Hudson Spangenberg (30), Xavier Pace (64), Jayden Gillion (68), Holden Bobbit (71)
JV 3rd 5 8/8 125:50
1:58
3.1 8:07 7:50 8:28 224 6:18 137:42
(11:52,8.6)
137:42
(11:52,8.6)
137:42
(11:52,8.6%)
Nice work! (LY, LR, PR) Elijah Leoncio (40), Brandon Baker (42), Jack Bastnagel (43), David Moulder (49), Javier Dumas-Diaz (50)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Evan Allen Sr Chester County 15:26.26 4:59
2 Jackson Williams Sr Arlington 15:38.38 5:03
3 Miles Ally Jr Martin Luther King 15:43.15 5:04
4 Blake Morris Sr Notre Dame (Cape Gir 15:46.33 5:05
5 Connor O'Shea Sr Madison Central 15:50.85 5:07
6 Silas Winders Sr Henry County 15:59.66 5:10
7 Brady Terry Jr Daviess County 16:07.57 5:12
8 Jackson Danner Jr Huntsville 16:09.7 5:13
9 Brady Masters So Madison Central 16:12.51 5:14
10 Keaton Watts Sr Huntsville 16:13.48 5:14
11 Gabe Scales Jr Huntsville 16:16.63 5:15
12 Jacob Cobb Sr Huntsville 16:22.77 5:17
13 Will Pinson So Huntsville 16:24.22 5:17
14 Walt Johnson Sr Oxford 16:24.31 5:18
15 Connor Henson So Columbia Academy 16:25.6 5:18
16 Eric Mitchell Sr Beech 16:31.86 5:20
17 Wes Grogan Sr McCracken County 16:39.62 5:22
18 Landen McNair So Bartlett High School 16:40.37 5:23 1/8 1/27 13/52 17:11
(0:31)
17:11
(0:31)
17:11
(0:31)
Nice work! (LY, LR, PR)
19 Nick Cimmarusti Jr Francis Howell 16:41.75 5:23
20 Owen Young Sr Arlington 16:43.19 5:24
21 Alex Adams Jr Daviess County 16:47.05 5:25
22 Chase Rose Jr Kirk Academy 16:47.47 5:25
23 Nathan Knox Jr Hewitt-Trussville 16:53.45 5:27
24 Robert Dawson Jr Bartlett High School 16:56.91 5:28 2/8 2/27 5/45 17:02
(0:05)
17:02
(0:05)
17:02
(0:05)
Nice work! (LY, LR, PR)
25 Christian Cosner Sr Marshall County 16:57.75 5:28
26 Gideon McManus Sr Chester County 16:58.07 5:28
27 Ethan McCarty Fr Marshall County 17:02.32 5:30
28 Carew Ellington Jr McCracken County 17:03.62 5:30
29 Kyler Stewart Sr Madison Central 17:03.72 5:30
30 Jake Arnold Jr Houston 17:04.55 5:31
31 Justin Shelton So Daviess County 17:07.32 5:31
32 Rylee Hertter Sr Bartlett High School 17:08.55 5:32 3/8 3/27 4/44 17:23
(0:15)
17:23
(0:15)
17:23
(0:15)
Nice work! (LY, LR, PR)
33 Mason Cosner Sr Marshall County 17:09.19 5:32
34 Caleb Skinner So Collierville 17:09.21 5:32
35 Elliot Garst So Bartlett High School 17:12.93 5:33 4/8 4/27 2/42 19:28
(2:15)
19:28
(2:15)
19:28
(2:15)
Nice work! (LY, LR, PR)
36 Aaron Himes Jr Hewitt-Trussville 17:15.49 5:34
37 Luke Johnson So Oxford 17:15.63 5:34
38 Travis Jones Sr Bartlett High School 17:16.89 5:34 5/8 5/27 2/42 17:17
(0:00)
17:17
(0:00)
17:17
(0:00)
Nice work! (LY, LR, PR)
39 Christia Stephens Jr Arlington 17:16.89 5:34
40 Jacob Kachadorian Sr Huntsville 17:17.68 5:35
41 Benjamin Steber Sr Huntsville 17:18.97 5:35
42 Alec McCreary Sr Arlington 17:21.28 5:36
43 Caleb Tidwell Fr Daviess County 17:23.05 5:36
44 Thomas Aldag Jr Huntsville 17:24.43 5:37
45 London Craddock Jr Martin Luther King 17:26.29 5:38
46 Andrew Cullins Sr Whitehaven 17:28.06 5:38
47 Antony Ni Sr Beech 17:31.21 5:39
48 Blake Panagos Sr Francis Howell 17:31.4 5:39
49 Andrew Burke Sr Bartlett High School 17:33.72 5:40 6/8 6/27 2/38 18:20
(0:46)
18:20
(0:46)
18:20
(0:46)
Nice work! (LY, LR, PR)
50 Alex Jones Jr Hewitt-Trussville 17:34.42 5:40
51 Luke Freeman Sr Beech 17:37.48 5:41
52 Jake Ryan So Christian Brothers 17:39.4 5:42
53 Lucas Wright So Francis Howell 17:39.84 5:42
54 Cade Flatt So Marshall County 17:41.41 5:42
55 Robert Randall So Houston 17:42.7 5:43
56 Issac Sturdivant Sr South Panola 17:43.78 5:43
57 Deivydas Hermanas Sr Francis Howell 17:44.21 5:43
58 Jacob Kirk Jr Daviess County 17:44.24 5:43
59 Clayton Eftink Sr Notre Dame (Cape Gir 17:44.67 5:43
60 Bryson McGary Fr Daviess County 17:44.93 5:44
61 Samuel Tankersley Fr Houston 17:45.42 5:44
62 Jeramiah Grogan Fr McCracken County 17:46.99 5:44
63 Elijah Matthews Sr Bartlett High School 17:47.85 5:44 7/8 7/27 2/34
64 Brent Lyons Fr Arlington 17:49.89 5:45
65 John Walker So Beech 17:50.72 5:45
66 Jesse Small Sr Martin Luther King 17:50.89 5:45
67 Malcolm Patton So Notre Dame (Cape Gir 17:51.59 5:46
68 Mac Brooks Sr Hewitt-Trussville 17:52.67 5:46
69 Tucker Allen So Chester County 17:54.12 5:46
70 Mitchell Phillips So Hewitt-Trussville 17:56.23 5:47
71 Will Douglas Fr Camden Central 17:59.86 5:48
72 Noah Bowlin So Brandon 18:02.34 5:49
73 Mathias Gurthie Sr Bartlett High School 18:04.32 5:50 8/8 8/27 2/21 17:49.25 17:49.25 17:49.25
74 Wil Edwards So Hewitt-Trussville 18:05 5:50
75 Kent Glover Sr Hewitt-Trussville 18:05.55 5:50
76 Carter Dorton Jr Dexter 18:06.48 5:50
77 Knox Sandlin Sr Marshall County 18:06.55 5:51
78 Clay Olson Sr Madison-Ridgeland Ac 18:06.83 5:51
79 Aidan Crockett Sr Blackman 18:07.37 5:51
80 Ben Faasse Jr St. Benedict at Aubu 18:08.35 5:51
81 Cameron Kitchens Jr Livingston Central 18:08.49 5:51
82 Jackson Miller Jr Marshall County 18:09.81 5:52
83 Sam Ronsisvalle Jr Hewitt-Trussville 18:11.84 5:52
84 Smith Ethan Jr McCracken County 18:13.76 5:53
85 Spencer Abbey Jr Beech 18:14.08 5:53
86 Ethan Lanning Fr Beech 18:16.09 5:54
87 Brandon Jordon Jr Arlington 18:17.7 5:54
88 Brady Evans Jr Francis Howell 18:20.85 5:55
89 Ryan McMinn Sr Collierville 18:22.59 5:56
90 Joe Armour Jr Francis Howell 18:23.39 5:56
91 Matthew Singletary So Oxford 18:27.36 5:57
92 Jake Turner Jr Daviess County 18:27.38 5:57
93 Jackson Deneka Sr Christian Brothers 18:29.7 5:58
94 Tal Old Jr Collierville 18:31.54 5:59
95 Andrew Ni Sr Beech 18:31.67 5:59
96 Ethan Mahar So Arlington 18:31.79 5:59
97 Andreis Campo Jr Collierville 18:32.24 5:59
98 Carter McCandless Sr Beech 18:33.9 5:59
99 Parker Leachman Jr Daviess County 18:37.39 6:00
100 Ronin Cleary Fr Merrol Hyde Magnet 18:38.93 6:01
101 Blaine Souder So Martin Luther King 18:42.01 6:02
102 Tamon Matsumura Jr Oxford 18:43.73 6:02
103 Andy Henton Jr Harding Academy 18:44.22 6:03
104 Eze Chapina Jr Crockett County 18:45.65 6:03
105 Jacob Vincent Sr Christian Brothers 18:46.97 6:04
106 Drew Randolph Sr Houston 18:47.37 6:04
107 Orlando Joshua Sr Memphis Central 18:47.88 6:04
108 Robert Daniel Fr Collierville 18:48.47 6:04
109 Rocco Marchionda So Collierville 18:48.58 6:04
110 Michael Helmich Sr McCracken County 18:50.11 6:05
111 Simeon Michelson Sr Hillwood 18:52.17 6:05
112 Damian Paudler Sr Houston 18:53.25 6:06
113 Case Busse So St. Clair 18:53.61 6:06
114 Jack Keith Sr Westminster Academy 18:53.71 6:06
115 Cedrion Cook So Union City 18:54.04 6:06
116 Sam Kirkland Jr South Panola 18:55.36 6:06
117 Evan Carite Sr Clinton 18:58.74 6:07
118 Carter Deeley So St. Benedict at Aubu 18:58.85 6:07
119 Otto Williams Jr Covington 18:59.21 6:07
120 Zach Karmel Sr Christian Brothers 19:00.93 6:08
121 Josh Kyle Sr Francis Howell 19:02.02 6:08
122 Samuel Lanham So Marshall County 19:02.47 6:09
123 Jaylen Denmark So Covington 19:05.63 6:10
124 William Lloyd Fr Houston 19:06.13 6:10
125 Matthew Parker So Dyer County 19:06.29 6:10
126 Thomas Schmiedicke So St George's Independ 19:06.7 6:10
127 Christian Butler So Dyer County 19:08.2 6:10
128 Eyan Hudson Sr Camden Central 19:10.34 6:11
129 Graham Gumbert Sr St George's Independ 19:12.04 6:12
130 Andrew Wade So Christian Brothers 19:13.37 6:12
131 Jack Hamilton So Spartan Homeschool 19:13.42 6:12
132 Clay Hawley Jr Harding Academy 19:14.38 6:12
133 Daniel Leoni So St. Benedict at Aubu 19:16.12 6:13
134 John Beattie Sr St. Benedict at Aubu 19:16.33 6:13
135 Jack McSwain Jr Houston 19:16.73 6:13
136 Matthew Parr Jr Union City 19:17 6:13
137 Sam Shelton Sr Oxford 19:17.48 6:13
138 Nichola Skarsten So Dresden 19:18.24 6:14
139 Trevor Saulsberry Sr Whitehaven 19:18.55 6:14
140 Brock Renicks So American Christian 19:18.71 6:14
141 Trevor Hodgson Fr Houston 19:20.43 6:14
142 Noah Mauldin So Trinity Christian (J 19:21.07 6:15
143 Carson Renicks American Christian 19:21.14 6:15
144 Cameron McCord Sr Collierville 19:24.31 6:16
145 Derek Oates Sr Spartan Homeschool 19:25.49 6:16
146 Colton Ganier So Briarcrest Christian 19:28.69 6:17
147 Christian Lewis Fr Blackman 19:28.97 6:17
148 Christian Kingdom Jr Clinton 19:29.52 6:17
149 Martinez Bogan Sr Clinton 19:30.03 6:17
150 John Sc Kendricks Fr Oxford 19:30.07 6:17
151 Joseph Spudville Sr Dyer County 19:31.82 6:18
152 William Dawkins So Westminster Academy 19:32.02 6:18
153 Moctar Sarr So Whitehaven 19:32.15 6:18
154 Brayden Butler So Dyer County 19:32.4 6:18
155 Stephen French Sr Lausanne 19:32.72 6:18
156 Nos Gryder Jr McLeod 19:34.14 6:19
157 Dave Thomason Jr American Christian 19:34.93 6:19
158 Alex Byers Fr American Christian 19:35.47 6:19
159 Peter Calkins Sr Lausanne 19:35.77 6:19
160 Carter Welch So Chester County 19:36.88 6:20
161 Trevor Holland Sr Crockett County 19:37.28 6:20
162 Chaysion Dawson Jr Whitehaven 19:37.95 6:20
163 Nathan Hunter Fr Collierville 19:38.58 6:20
164 Eylan Morris So Crockett County 19:42.87 6:22
165 Gavin Cartwright Jr Dexter 19:43.08 6:22
166 Ben Evangelisti So Christian Brothers 19:43.92 6:22
167 Brendan French Fr Lausanne 19:44.59 6:22
168 Knight Corbin McCracken County 19:44.84 6:22
169 Bo Scott So Harding Academy 19:45.01 6:22
170 Elliott Straub Sr McCracken County 19:46.81 6:23
171 Austin Duff Sr St. Clair 19:47.75 6:23
172 Caleb Barba Sr Martin Luther King 19:47.99 6:23
173 San'Dariu Coleman Fr Covington 19:48.52 6:23
174 Silas Rhodes Sr St George's Independ 19:48.82 6:23
175 Dan Greer Jr Madison Academic Mag 19:49.56 6:24
176 Drew Sullivan So Briarcrest Christian 19:50.07 6:24
177 Addison Harris Sr Christian Brothers 19:51.35 6:24
178 JT Price Fr Clinton 19:51.35 6:24
179 Naji Combs Sr Madison Academic Mag 19:54.58 6:25
180 Rett Stanley Sr Jackson Academy 19:56.78 6:26
181 Casey Wright Fr Clinton 19:56.93 6:26
182 Alexander Hamilton Sr Briarcrest Christian 19:58.39 6:27
183 Cam Scobey Sr Notre Dame (Cape Gir 19:58.42 6:27
184 Bren McClain Sr Arlington 19:58.48 6:27
185 Cameron Entremont Jr Brandon 19:58.67 6:27
186 Grant Whiteley So Briarcrest Christian 19:59.41 6:27
187 Jebediah Wells Sr Lausanne 19:59.44 6:27
188 Brooks Austin So Oxford 20:03.02 6:28
189 Justin Davis Fr Harding Academy 20:04.85 6:29
190 Zachary McGhee So Whitehaven 20:08.13 6:30
191 Adam Dyer Jr Martin Luther King 20:08.53 6:30
192 Ethan Knight So Oxford 20:08.91 6:30
193 Landon Liddell Fr Dyer County 20:10.61 6:31
194 Mason Morris Fr Notre Dame (Cape Gir 20:11.84 6:31
195 Beau Smith Fr Camden Central 20:12.78 6:31
196 Cade Scobey Jr Notre Dame (Cape Gir 20:13.11 6:31
197 Keegan Cole Jr Martin Luther King 20:14 6:32
198 Sam Lovette Sr Brandon 20:14.07 6:32
199 Charles Chisolm Fr Clinton 20:14.55 6:32
200 Robbie Criddle So Notre Dame (Cape Gir 20:15.11 6:32
201 Keldyn Schubert Jr McLeod 20:16.47 6:32
202 Kolby Sessions Jr Brandon 20:16.48 6:32
203 Sian McGregor Sr Brandon 20:19.96 6:34
204 Mason Teer So McLeod 20:24.34 6:35
205 Luke Lafferty So Columbia Academy 20:27.24 6:36
206 Pepper Heard Fr Madison-Ridgeland Ac 20:29.22 6:37
207 Cayden Hoff Jr Harding Academy 20:29.29 6:37
208 Silas Murdock Jr McLeod 20:29.84 6:37
209 James Porter Jr St George's Independ 20:31.02 6:37
210 Luke Gumbert Fr St George's Independ 20:31.18 6:37
211 Lincoln Hayes Fr Lausanne 20:31.61 6:37
212 Ben Martinek Jr Union City 20:31.65 6:37
213 Noah Larson Jr Dyer County 20:32.04 6:37
214 Jonathan Brewer Fr St. Clair 20:32.23 6:37
215 Luke Pjontek Sr Madison Academic Mag 20:40.75 6:40
216 Braden Nye Fr Madison Academic Mag 20:43.86 6:41
217 Amaurie Pitts Jr Crockett County 20:45.72 6:42
218 Terrance Mosby Jr Whitehaven 20:46.42 6:42
219 Stewart Brown Fr Chester County 20:47.77 6:43
220 Reid Gentry Fr Westminster Academy 20:49.52 6:43
221 Colby Butler Jr Union City 20:50.23 6:43
222 Carter Trexler Sr Lausanne 20:51.43 6:44
223 Logan McCaffrey Brandon 20:51.54 6:44
224 Dylan Jones American Christian 20:51.9 6:44
225 Chris Stone Fr Dexter 20:53.09 6:44
226 Zach Belew Sr Chester County 20:54.13 6:45
227 Hayden Thompson Sr St. Benedict at Aubu 20:54.24 6:45
228 Stott Reed So Briarcrest Christian 20:56.06 6:45
229 Stephen Billman American Christian 20:57.72 6:46
230 Alex Tucker Sr Chester County 20:58.7 6:46
231 Treadway Carter Sr Madison Academic Mag 20:59.06 6:46
232 Michael Lemmon American Christian 21:01.3 6:47
233 Jacob Wair Fr Columbia Academy 21:03.62 6:48
234 Kyle Korth Fr Madison Academic Mag 21:06.69 6:49
235 Adam Simpson Sr Madison Academic Mag 21:10.76 6:50
236 Ilya O'Bryan So Marshall County 21:14.2 6:51
237 Colby Young Sr St. Benedict at Aubu 21:16.34 6:52
238 Logan Smith Fr St. Clair 21:16.64 6:52
239 Justice Mack Sr Covington 21:16.94 6:52
240 William Bostic So Westminster Academy 21:19.39 6:53
241 Calvin Bishop Jr South Panola 21:20.66 6:53
242 Jake Meena Fr Briarcrest Christian 21:23.15 6:54
243 Aiden McCormack Fr St. Clair 21:23.29 6:54
244 Cameron Jackson So McCracken County 21:24.87 6:54
245 Ethan Rickard Sr Camden Central 21:26 6:55
246 Preston Pryor Sr Memphis Central 21:30.02 6:56
247 Clayton Bell Fr Dexter 21:30.72 6:56
248 Andre Ellinghouse Jr Dexter 21:31.44 6:57
249 Andy Gleneck Sr St. Benedict at Aubu 21:32.48 6:57
250 Stephen Scallion Fr Crockett County 21:33.42 6:57
251 Kyle Kimmons Sr South Panola 21:33.57 6:57
252 Wray Willis Jr South Panola 21:33.9 6:57
253 Brady Bell So Dresden 21:34.4 6:58
254 Tyron Hall Sr Chester County 21:36.22 6:58
255 Jaden Mcgray Sr McLeod 21:41.62 7:00
256 Logan McClain Fr McLeod 21:41.92 7:00
257 Daniel Simkins Fr Brandon 21:42.64 7:00
258 Logann Cossey Sr South Panola 21:44.54 7:01
259 John Davenport cor Jr St. Clair 21:45.07 7:01
260 Henry Teer Fr McLeod 21:45.84 7:01
261 Daniel Douglas Fr Columbia Academy 21:46.97 7:02
262 Wyatt Allen American Christian 21:49.29 7:02
263 Kelvin Borges Sr Lausanne 21:55.57 7:04
264 Cole Dodds Fr Dyer County 21:57.21 7:05
265 Austin Abernathy Jr Fayette Academy 22:07.55 7:08
266 Jon Landon Knopf So Fayette Academy 22:10.84 7:09
267 Caden Griffin Fr Covington 22:13.33 7:10
268 Aedan Turner So Columbia Academy 22:15.84 7:11
269 Jackson Davis Sr Harding Academy 22:18.35 7:12
270 Christia Chandler Fr Dyer County 22:19.31 7:12
271 Austin Tobben Jr St. Clair 22:22.48 7:13
272 Dallas Crosby So Clinton 22:23.92 7:14
273 Jesse Hamilton Spartan Homeschool 22:24.73 7:14
274 Cole Galbreath Jr Harding Academy 22:25.12 7:14
275 Aaron Irwin So McLeod 22:26.5 7:14
276 Jaylon Hawkins Fr St. Benedict at Aubu 22:28.2 7:15
277 Briley Siler Fr Camden Central 22:29.87 7:15
278 Samuel Mast So Martin Luther King 22:34.42 7:17
279 Ryan Payne Sr Whitehaven 22:35 7:17
280 Tucker Rivers Sr Union City 22:36.72 7:18
281 Sam Johnson Spartan Homeschool 22:38.1 7:18
282 Parker Maxey Sr Dresden 22:39.54 7:19
283 TaDarrian Woodard So South Panola 22:40.56 7:19
284 Jessi Randolph So Dresden 22:40.6 7:19
285 Venice Fan Sr Lausanne 22:42.32 7:19
286 Wyatt Parker Sr Dexter 22:49.61 7:22
287 Isaac Perriguey Jr Memphis Central 22:50.8 7:22
288 Xezavion Ward So Memphis Central 22:50.92 7:22
289 Daniel Laudadio Sr Spartan Homeschool 22:53.81 7:23
290 Landon Yeates Fr Camden Central 22:54.1 7:23
291 Joseph Crum Jr Madison-Ridgeland Ac 23:02.27 7:26
292 Jackson Christian Fr Dexter 23:04.75 7:27
293 Nick Chanthaseng Sr Blackman 23:05.39 7:27
294 Alex Cornelison Fr Dexter 23:22.08 7:32
295 William Pentecost So Madison-Ridgeland Ac 23:29.96 7:35
296 Dylan Workman Fr Dresden 23:33.18 7:36
297 Hudson James So Madison-Ridgeland Ac 23:36.04 7:37
298 Evan Crenshaw So Westminster Academy 23:37.53 7:37
299 Hays Puffer So Crockett County 23:53.6 7:42
300 Aidan Smith Fee Fr Union City 23:59.42 7:44
301 Malik Primes Sr Memphis Central 24:05.43 7:46
302 Hayden Morgan Jr Columbia Academy 24:10.18 7:48
303 Blaine Slay Fr South Panola 24:11.44 7:48
304 Carter Hale So Briarcrest Christian 24:13.6 7:49
305 Elijah Cavalier Jr Union City 24:14.79 7:49
306 Sullivan Baker So Westminster Academy 24:17.32 7:50
307 Grayson Crockett Fr Blackman 24:22.84 7:52
308 Caleb Geiser Fr Fayette Academy 24:23.23 7:52
309 Teddrick Cobbins Sr Memphis Central 24:26.5 7:53
310 Asa Hester Spartan Homeschool 24:30.89 7:54
311 Donovan Sandoval So Blackman 24:31.28 7:55
312 Kaden West So Camden Central 24:47.61 8:00
313 Noah Stiles Jr First Assembly Chris 25:09.31 8:07
314 Garrison Adams Jr First Assembly Chris 25:18.4 8:10
315 Brayden Young Madison-Ridgeland Ac 25:18.75 8:10
316 Henry Greaves Jr Madison-Ridgeland Ac 26:07.68 8:26
317 Nathan Tullos Jr Madison-Ridgeland Ac 26:09.91 8:26
318 Chris Jenkins Sr Crockett County 26:11.2 8:27
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Huntsville
6-1-1-1-1
Gap: 0:15
81:27
16:17
5:15
40 Jackson Danner
Jr
16:10
5:13
6
Keaton Watts
Sr
16:13
5:14
7
Gabe Scales
Jr
16:17
5:15
8
Jacob Cobb
Sr
16:23
5:17
9
Will Pinson
So
16:24
5:17
10
Jacob Kachadorian
Sr
17:18
5:35
35
Benjamin Steber
Sr
17:19
5:35
36
2 Bartlett High School
11-5-4-4-2
Gap: 0:37
85:16
17:03
5:30
125 Landen McNair
So
16:40
5:23
15
Robert Dawson
Jr
16:57
5:28
20
Rylee Hertter
Sr
17:09
5:32
27
Elliot Garst
So
17:13
5:33
30
Travis Jones
Sr
17:17
5:34
33
Andrew Burke
Sr
17:34
5:40
43
Elijah Matthews
Sr
17:48
5:44
57
Nice work! (LY, LR, PR)
3 Daviess County
5-3-2-2-3
Gap: 1:37
85:09
17:02
5:30
139 Brady Terry
Jr
16:08
5:12
5
Alex Adams
Jr
16:47
5:25
18
Justin Shelton
So
17:07
5:31
26
Caleb Tidwell
Fr
17:23
5:36
38
Jacob Kirk
Jr
17:44
5:43
52
Bryson McGary
Fr
17:45
5:44
54
Jake Turner
Jr
18:27
5:57
83
4 Arlington
2-2-3-3-4
Gap: 2:12
84:50
16:58
5:28
148 Jackson Williams
Sr
15:38
5:03
2
Owen Young
Sr
16:43
5:24
17
Christia Stephens
Jr
17:17
5:34
34
Alec McCreary
Sr
17:21
5:36
37
Brent Lyons
Fr
17:50
5:45
58
Brandon Jordon
Jr
18:18
5:54
78
Ethan Mahar
So
18:32
5:59
87
5 Marshall County
14-9-5-5-5
Gap: 1:09
86:57
17:23
5:37
190 Christian Cosner
Sr
16:58
5:28
21
Ethan McCarty
Fr
17:02
5:30
23
Mason Cosner
Sr
17:09
5:32
28
Cade Flatt
So
17:41
5:42
48
Knox Sandlin
Sr
18:07
5:51
70
Jackson Miller
Jr
18:10
5:52
74
Samuel Lanham
So
19:02
6:09
109
6 Hewitt-Trussville
13-10-7-6-6
Gap: 1:03
87:32
17:30
5:39
220 Nathan Knox
Jr
16:53
5:27
19
Aaron Himes
Jr
17:15
5:34
31
Alex Jones
Jr
17:34
5:40
44
Mac Brooks
Sr
17:53
5:46
62
Mitchell Phillips
So
17:56
5:47
64
Wil Edwards
So
18:05
5:50
67
Kent Glover
Sr
18:06
5:50
68
7 Beech
9-11-9-8-7
Gap: 1:42
87:45
17:33
5:40
234 Eric Mitchell
Sr
16:32
5:20
13
Antony Ni
Sr
17:31
5:39
41
Luke Freeman
Sr
17:37
5:41
45
John Walker
So
17:51
5:45
59
Spencer Abbey
Jr
18:14
5:53
76
Ethan Lanning
Fr
18:16
5:54
77
Andrew Ni
Sr
18:32
5:59
86
8 Francis Howell
12-13-11-6-8
Gap: 1:39
87:58
17:36
5:41
235 Nick Cimmarusti
Jr
16:42
5:23
16
Blake Panagos
Sr
17:31
5:39
42
Lucas Wright
So
17:40
5:42
47
Deivydas Hermanas
Sr
17:44
5:43
51
Brady Evans
Jr
18:21
5:55
79
Joe Armour
Jr
18:23
5:56
81
Josh Kyle
Sr
19:02
6:08
108
9 McCracken County
10-6-7-9-9
Gap: 2:10
88:34
17:43
5:43
267 Wes Grogan
Sr
16:40
5:22
14
Carew Ellington
Jr
17:04
5:30
24
Jeramiah Grogan
Fr
17:47
5:44
56
Smith Ethan
Jr
18:14
5:53
75
Michael Helmich
Sr
18:50
6:05
98
Knight Corbin
-
19:45
6:22
152
Elliott Straub
Sr
19:47
6:23
154
10 Houston
15-14-14-12-10
Gap: 1:49
90:13
18:03
5:49
322 Jake Arnold
Jr
17:05
5:31
25
Robert Randall
So
17:43
5:43
49
Samuel Tankersley
Fr
17:45
5:44
55
Drew Randolph
Sr
18:47
6:04
94
Damian Paudler
Sr
18:53
6:06
99
William Lloyd
Fr
19:06
6:10
111
Jack McSwain
Jr
19:17
6:13
122
11 Oxford
7-8-13-11-11
Gap: 2:53
90:09
18:02
5:49
339 Walt Johnson
Sr
16:24
5:18
11
Luke Johnson
So
17:16
5:34
32
Matthew Singletary
So
18:27
5:57
82
Tamon Matsumura
Jr
18:44
6:02
90
Sam Shelton
Sr
19:17
6:13
124
John Sc Kendricks
Fr
19:30
6:17
135
Brooks Austin
So
20:03
6:28
170
12 Martin Luther King
3-7-10-10-12
Gap: 4:05
89:30
17:54
5:46
347 Miles Ally
Jr
15:43
5:04
3
London Craddock
Jr
17:26
5:38
39
Jesse Small
Sr
17:51
5:45
60
Blaine Souder
So
18:42
6:02
89
Caleb Barba
Sr
19:48
6:23
156
Adam Dyer
Jr
20:09
6:30
173
Keegan Cole
Jr
20:14
6:32
178
13 Collierville
16-15-15-14-13
Gap: 1:39
91:24
18:17
5:54
378 Caleb Skinner
So
17:09
5:32
29
Ryan McMinn
Sr
18:23
5:56
80
Tal Old
Jr
18:32
5:59
85
Andreis Campo
Jr
18:32
5:59
88
Robert Daniel
Fr
18:48
6:04
96
Rocco Marchionda
So
18:49
6:04
97
Cameron McCord
Sr
19:24
6:16
129
14 Chester County
1-3-6-13-14
Gap: 5:22
90:43
18:09
5:51
431 Evan Allen
Sr
15:26
4:59
1
Gideon McManus
Sr
16:58
5:28
22
Tucker Allen
So
17:54
5:46
63
Carter Welch
So
19:37
6:20
145
Stewart Brown
Fr
20:48
6:43
200
Zach Belew
Sr
20:54
6:45
207
Alex Tucker
Sr
20:59
6:46
211
15 Christian Brothers
18-16-16-16-15
Gap: 1:34
93:10
18:38
6:01
447 Jake Ryan
So
17:39
5:42
46
Jackson Deneka
Sr
18:30
5:58
84
Jacob Vincent
Sr
18:47
6:04
93
Zach Karmel
Sr
19:01
6:08
107
Andrew Wade
So
19:13
6:12
117
Ben Evangelisti
So
19:44
6:22
150
Addison Harris
Sr
19:51
6:24
161
16 Notre Dame (Cape Gir
4-12-12-15-16
Gap: 4:26
91:33
18:19
5:54
459 Blake Morris
Sr
15:46
5:05
4
Clayton Eftink
Sr
17:45
5:43
53
Malcolm Patton
So
17:52
5:46
61
Cam Scobey
Sr
19:58
6:27
166
Mason Morris
Fr
20:12
6:31
175
Cade Scobey
Jr
20:13
6:31
177
Robbie Criddle
So
20:15
6:32
181
17 Whitehaven
17-18-18-18-17
Gap: 2:40
96:05
19:13
6:12
623 Andrew Cullins
Sr
17:28
5:38
40
Trevor Saulsberry
Sr
19:19
6:14
126
Moctar Sarr
So
19:32
6:18
138
Chaysion Dawson
Jr
19:38
6:20
147
Zachary McGhee
So
20:08
6:30
172
Terrance Mosby
Jr
20:46
6:42
199
Ryan Payne
Sr
22:35
7:17
250
18 St. Benedict at Aubu
25-19-17-17-18
Gap: 2:46
96:34
19:19
6:14
627 Ben Faasse
Jr
18:08
5:51
73
Carter Deeley
So
18:59
6:07
105
Daniel Leoni
So
19:16
6:13
120
John Beattie
Sr
19:16
6:13
121
Hayden Thompson
Sr
20:54
6:45
208
Colby Young
Sr
21:16
6:52
217
Andy Gleneck
Sr
21:32
6:57
228
19 Dyer County
34-27-20-19-19
Gap: 1:04
97:29
19:30
6:17
675 Matthew Parker
So
19:06
6:10
112
Christian Butler
So
19:08
6:10
114
Joseph Spudville
Sr
19:32
6:18
136
Brayden Butler
So
19:32
6:18
139
Landon Liddell
Fr
20:11
6:31
174
Noah Larson
Jr
20:32
6:37
194
Cole Dodds
Fr
21:57
7:05
241
20 Clinton
32-30-22-20-20
Gap: 0:58
97:47
19:33
6:18
697 Evan Carite
Sr
18:59
6:07
104
Christian Kingdom
Jr
19:30
6:17
133
Martinez Bogan
Sr
19:30
6:17
134
JT Price
Fr
19:51
6:24
162
Casey Wright
Fr
19:57
6:26
164
Charles Chisolm
Fr
20:15
6:32
180
Dallas Crosby
So
22:24
7:14
246
21 Harding Academy
26-23-21-21-21
Gap: 1:45
98:18
19:40
6:21
722 Andy Henton
Jr
18:44
6:03
91
Clay Hawley
Jr
19:14
6:12
119
Bo Scott
So
19:45
6:22
153
Justin Davis
Fr
20:05
6:29
171
Cayden Hoff
Jr
20:29
6:37
188
Jackson Davis
Sr
22:18
7:12
244
Cole Galbreath
Jr
22:25
7:14
248
22 American Christian
38-34-27-22-22
Gap: 1:33
98:42
19:44
6:22
745 Brock Renicks
So
19:19
6:14
127
Carson Renicks
-
19:21
6:15
128
Dave Thomason
Jr
19:35
6:19
142
Alex Byers
Fr
19:35
6:19
143
Dylan Jones
-
20:52
6:44
205
Stephen Billman
-
20:58
6:46
210
Michael Lemmon
-
21:01
6:47
213
23 St George's Independ
35-28-26-23-23
Gap: 1:24
99:10
19:50
6:24
768 Thomas Schmiedicke
So
19:07
6:10
113
Graham Gumbert
Sr
19:12
6:12
116
Silas Rhodes
Sr
19:49
6:23
158
James Porter
Jr
20:31
6:37
190
Luke Gumbert
Fr
20:31
6:37
191








24 Brandon
21-29-28-27-24
Gap: 2:18
98:52
19:46
6:23
779 Noah Bowlin
So
18:02
5:49
66
Cameron Entremont
Jr
19:59
6:27
167
Sam Lovette
Sr
20:14
6:32
179
Kolby Sessions
Jr
20:16
6:32
183
Sian McGregor
Sr
20:20
6:34
184
Logan McCaffrey
-
20:52
6:44
204
Daniel Simkins
Fr
21:43
7:00
235
25 Lausanne
40-37-32-28-25
Gap: 0:59
99:24
19:53
6:25
796 Stephen French
Sr
19:33
6:18
140
Peter Calkins
Sr
19:36
6:19
144
Brendan French
Fr
19:45
6:22
151
Jebediah Wells
Sr
19:59
6:27
169
Lincoln Hayes
Fr
20:32
6:37
192
Carter Trexler
Sr
20:51
6:44
203
Kelvin Borges
Sr
21:56
7:04
240
26 Crockett County
27-31-25-25-26
Gap: 2:48
100:25
20:05
6:29
813 Eze Chapina
Jr
18:46
6:03
92
Trevor Holland
Sr
19:37
6:20
146
Eylan Morris
So
19:43
6:22
148
Amaurie Pitts
Jr
20:46
6:42
198
Stephen Scallion
Fr
21:33
6:57
229
Hays Puffer
So
23:54
7:42
268
Chris Jenkins
Sr
26:11
8:27
282
27 Camden Central
20-20-19-24-27
Gap: 4:30
101:19
20:16
6:32
829 Will Douglas
Fr
18:00
5:48
65
Eyan Hudson
Sr
19:10
6:11
115
Beau Smith
Fr
20:13
6:31
176
Ethan Rickard
Sr
21:26
6:55
224
Briley Siler
Fr
22:30
7:15
249
Landon Yeates
Fr
22:54
7:23
260
Kaden West
So
24:48
8:00
279
28 Briarcrest Christian
39-38-35-31-28
Gap: 1:27
100:13
20:03
6:28
833 Colton Ganier
So
19:29
6:17
131
Drew Sullivan
So
19:50
6:24
160
Alexander Hamilton
Sr
19:58
6:27
165
Grant Whiteley
So
19:59
6:27
168
Stott Reed
So
20:56
6:45
209
Jake Meena
Fr
21:23
6:54
222
Carter Hale
So
24:14
7:49
272
29 Covington
33-24-23-26-29
Gap: 3:14
101:24
20:17
6:32
834 Otto Williams
Jr
18:59
6:07
106
Jaylen Denmark
So
19:06
6:10
110
San'Dariu Coleman
Fr
19:49
6:23
157
Justice Mack
Sr
21:17
6:52
219
Caden Griffin
Fr
22:13
7:10
242








30 South Panola
19-17-24-28-30
Gap: 3:50
101:07
20:13
6:31
835 Issac Sturdivant
Sr
17:44
5:43
50
Sam Kirkland
Jr
18:55
6:06
103
Calvin Bishop
Jr
21:21
6:53
221
Kyle Kimmons
Sr
21:34
6:57
230
Wray Willis
Jr
21:34
6:57
231
Logann Cossey
Sr
21:45
7:01
236
TaDarrian Woodard
So
22:41
7:19
254
31 Union City
31-26-30-30-31
Gap: 3:43
102:10
20:26
6:35
871 Cedrion Cook
So
18:54
6:06
102
Matthew Parr
Jr
19:17
6:13
123
Ben Martinek
Jr
20:32
6:37
193
Colby Butler
Jr
20:50
6:43
202
Tucker Rivers
Sr
22:37
7:18
251
Aidan Smith Fee
Fr
23:59
7:44
269
Elijah Cavalier
Jr
24:15
7:49
273
32 Dexter
22-25-31-32-32
Gap: 3:25
101:45
20:21
6:34
877 Carter Dorton
Jr
18:06
5:50
69
Gavin Cartwright
Jr
19:43
6:22
149
Chris Stone
Fr
20:53
6:44
206
Clayton Bell
Fr
21:31
6:56
226
Andre Ellinghouse
Jr
21:31
6:57
227
Wyatt Parker
Sr
22:50
7:22
256
Jackson Christian
Fr
23:05
7:27
262
33 St. Clair
29-34-34-35-33
Gap: 2:30
101:54
20:23
6:34
891 Case Busse
So
18:54
6:06
100
Austin Duff
Sr
19:48
6:23
155
Jonathan Brewer
Fr
20:32
6:37
195
Logan Smith
Fr
21:17
6:52
218
Aiden McCormack
Fr
21:23
6:54
223
John Davenport cor
Jr
21:45
7:01
237
Austin Tobben
Jr
22:22
7:13
245
34 Columbia Academy
8-21-28-33-34
Gap: 5:50
101:59
20:24
6:35
894 Connor Henson
So
16:26
5:18
12
Luke Lafferty
So
20:27
6:36
186
Jacob Wair
Fr
21:04
6:48
214
Daniel Douglas
Fr
21:47
7:02
239
Aedan Turner
So
22:16
7:11
243
Hayden Morgan
Jr
24:10
7:48
271




35 Westminster Academy
30-31-33-34-35
Gap: 4:44
104:12
20:50
6:43
926 Jack Keith
Sr
18:54
6:06
101
William Dawkins
So
19:32
6:18
137
Reid Gentry
Fr
20:50
6:43
201
William Bostic
So
21:19
6:53
220
Evan Crenshaw
So
23:38
7:37
267
Sullivan Baker
So
24:17
7:50
274




36 Madison Academic Mag
42-40-39-37-36
Gap: 1:10
102:08
20:26
6:35
927 Dan Greer
Jr
19:50
6:24
159
Naji Combs
Sr
19:55
6:25
163
Luke Pjontek
Sr
20:41
6:40
196
Braden Nye
Fr
20:44
6:41
197
Treadway Carter
Sr
20:59
6:46
212
Kyle Korth
Fr
21:07
6:49
215
Adam Simpson
Sr
21:11
6:50
216
37 McLeod
41-41-38-36-37
Gap: 2:07
102:26
20:29
6:37
930 Nos Gryder
Jr
19:34
6:19
141
Keldyn Schubert
Jr
20:16
6:32
182
Mason Teer
So
20:24
6:35
185
Silas Murdock
Jr
20:30
6:37
189
Jaden Mcgray
Sr
21:42
7:00
233
Logan McClain
Fr
21:42
7:00
234
Henry Teer
Fr
21:46
7:01
238
38 Spartan Homeschool
36-33-37-39-38
Gap: 3:40
106:36
21:19
6:53
1006 Jack Hamilton
So
19:13
6:12
118
Derek Oates
Sr
19:25
6:16
130
Jesse Hamilton
-
22:25
7:14
247
Sam Johnson
-
22:38
7:18
252
Daniel Laudadio
Sr
22:54
7:23
259
Asa Hester
-
24:31
7:54
277




39 Blackman
24-22-36-38-39
Gap: 6:24
109:36
21:55
7:04
1020 Aidan Crockett
Sr
18:07
5:51
72
Christian Lewis
Fr
19:29
6:17
132
Nick Chanthaseng
Sr
23:05
7:27
263
Grayson Crockett
Fr
24:23
7:52
275
Donovan Sandoval
So
24:31
7:55
278








40 Madison-Ridgeland Ac
23-36-40-40-40
Gap: 5:29
108:44
21:45
7:01
1049 Clay Olson
Sr
18:07
5:51
71
Pepper Heard
Fr
20:29
6:37
187
Joseph Crum
Jr
23:02
7:26
261
William Pentecost
So
23:30
7:35
264
Hudson James
So
23:36
7:37
266
Brayden Young
-
25:19
8:10
280
Henry Greaves
Jr
26:08
8:26
281
41 Memphis Central
28-39-41-41-41
Gap: 5:18
110:05
22:01
7:06
1105 Orlando Joshua
Sr
18:48
6:04
95
Preston Pryor
Sr
21:30
6:56
225
Isaac Perriguey
Jr
22:51
7:22
257
Xezavion Ward
So
22:51
7:22
258
Malik Primes
Sr
24:05
7:46
270
Teddrick Cobbins
Sr
24:27
7:53
276




42 Dresden
37-42-42-42-42
Gap: 4:15
109:46
21:57
7:05
1130 Nichola Skarsten
So
19:18
6:14
125
Brady Bell
So
21:34
6:58
232
Parker Maxey
Sr
22:40
7:19
253
Jessi Randolph
So
22:41
7:19
255
Dylan Workman
Fr
23:33
7:36
265








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys JV

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Matthew Cobb So Huntsville 17:27.78 5:38
2 Mathis Morris Jr Huntsville 17:32.15 5:39
3 Blake Brown So Beech 18:08.96 5:51
4 Nathan Johnson So Daviess County 18:09.79 5:52
5 Tyler Moore Sr Huntsville 18:16.07 5:54
6 Zimran Raziq Jr Huntsville 18:16.44 5:54
7 Logan Gish Jr Daviess County 18:17.95 5:54
8 Jackson Lee Jr Huntsville 18:18.26 5:54
9 Canon Campbell Sr Beech 18:20.03 5:55
10 Ethan Craig Sr Beech 18:21.19 5:55
11 Eli McClelland So Daviess County 18:25.4 5:57
12 Kolton Watts Jr Huntsville 18:34.53 6:00
13 Caiden Mendiola Jr Huntsville 18:34.96 6:00
14 Evan Pindrock Sr Beech 18:35.83 6:00
15 Mason Schrader Jr Huntsville 18:37.01 6:00
16 Myles Jessop Jr Collierville 18:45.92 6:03
17 Matt Antkowiak Jr Hewitt-Trussville 18:46.09 6:03
18 Seth Walker Fr Hewitt-Trussville 18:51.61 6:05
19 Larry Longoria Sr Huntsville 18:55.98 6:06
20 Blake Bailey Jr Hewitt-Trussville 18:56.18 6:07
21 Nick Steinbrecher So Bartlett High School 19:02.09 6:08 1/19 9/27 6/34 18:58.87 18:58.87 18:58.87
22 Carter McClendon Sr Beech 19:03.1 6:09
23 Hudson Brown So Arlington 19:06.18 6:10
24 Chase Armstrong So Hewitt-Trussville 19:07.27 6:10
25 Weston Lovelady So Hewitt-Trussville 19:08.62 6:11
26 Sam Rizor Jr Beech 19:08.81 6:11
27 Zach McCaslin Fr Daviess County 19:10.15 6:11
28 Strickland White Sr Hewitt-Trussville 19:13.05 6:12
29 Michael Sean Cowles Sr Huntsville 19:14.27 6:12
30 Henry Filipek Jr Francis Howell 19:14.6 6:12
31 Chance Kirby So Bartlett High School 19:18.61 6:14 2/19 10/27 5/34 22:18
(3:00)
22:18
(3:00)
22:18
(3:00)
Nice work! (LY, LR, PR)
32 Adam Crick Sr Beech 19:19.12 6:14
33 Thomas Himes Fr Hewitt-Trussville 19:21.86 6:15
34 James Meador So Huntsville 19:22.24 6:15
35 Gavin Sanders Jr Daviess County 19:22.98 6:15
36 Thomas Holliday So Huntsville 19:23.56 6:15
37 David Gillaspie Fr Daviess County 19:23.77 6:15
38 Ryan Wilson So Huntsville 19:24.08 6:16
39 Jacob Nash Sr Daviess County 19:24.7 6:16
40 Cole Byers American Christian 19:27.9 6:17
41 Ty Lawrence Jr Beech 19:28.11 6:17
42 Nick Verner Sr Christian Brothers 19:28.31 6:17
43 Haeden Douthitt Sr Beech 19:30.36 6:18
44 William Gallant Fr Hewitt-Trussville 19:31.24 6:18
45 Rush Lachina Fr Hewitt-Trussville 19:31.54 6:18
46 Eddie Truszkowski Jr Houston 19:33.45 6:19
47 Charlie Sullins Jr Huntsville 19:34.45 6:19
48 Kaleb Conway Fr Collierville 19:35.06 6:19
49 Jake Crittenden Fr McCracken County 19:35.55 6:19
50 Hunter Potempa Jr Christian Brothers 19:37.01 6:20
51 Reid Curlin Jr Houston 19:37.29 6:20
52 Tristan Teer Fr Hewitt-Trussville 19:37.67 6:20
53 Jayce Hollister Jr Francis Howell 19:38.6 6:20
54 Jayzk Childs Jr Hewitt-Trussville 19:39.1 6:20
55 Ben Freye Jr Beech 19:39.62 6:21
56 Brody Kurz So Daviess County 19:39.89 6:21
57 Ryan Templeton Sr Beech 19:39.93 6:21
58 Aiden Evans Jr Beech 19:40.61 6:21
59 Eli Muncher Jr Hewitt-Trussville 19:41.31 6:21
60 Nic Steinbrecher So Bartlett High School 19:41.63 6:21 3/19 11/27 5/33 24:27
(4:45)
24:27
(4:45)
24:27
(4:45)
Nice work! (LY, LR, PR)
61 Nick Dyer Fr Lausanne 19:43.27 6:22
62 Skylar McDaniel So Daviess County 19:44.42 6:22
63 Ryan Coley Fr Munford 19:46.9 6:23
64 Adam Carlisle So Huntsville 19:46.91 6:23
65 Ethan Wright So Bartlett High School 19:53.24 6:25 4/19 12/27 5/29 22:32
(2:39)
22:32
(2:39)
22:32
(2:39)
Nice work! (LY, LR, PR)
66 Paul Copus So Hewitt-Trussville 19:53.35 6:25
67 Justin Stembridge Jr Christian Brothers 19:53.81 6:25
68 Sawyer Till So Hewitt-Trussville 19:54.55 6:25
69 Eric Vande Linde So Collierville 19:57.66 6:26
70 Nathan Pitts Sr Hewitt-Trussville 19:59.35 6:27
71 Jack Pate So Hewitt-Trussville 20:00.97 6:27
72 Matt Haws Jr Collierville 20:01.74 6:28
73 Jacob Jones Jr Hewitt-Trussville 20:04.24 6:28
74 Josiah Smitherman So Huntsville 20:04.57 6:29
75 Brian Carter So Huntsville 20:05.29 6:29
76 Connor Capolupo Fr Huntsville 20:06.71 6:29
77 Kyle Dahl So Collierville 20:08.18 6:30
78 Jack Haney So Christian Brothers 20:11.29 6:31
79 Colin Spies Jr Francis Howell 20:12.34 6:31
80 Elijah Holt Jr Francis Howell 20:12.65 6:31
81 Garrett Yokeley Fr Hewitt-Trussville 20:14.07 6:32
82 Reed Ewing Jr Arlington 20:14.82 6:32
83 David Abel So Daviess County 20:16.13 6:32
84 Christian Patterson Fr Bartlett High School 20:16.52 6:32 5/19 13/27 6/25
85 Jackson Biggs Jr Arlington 20:17.01 6:33
86 Tim Karbler Sr Huntsville 20:17.42 6:33
87 Kellen Rutherford Jr Hewitt-Trussville 20:19.26 6:33
88 Seth Taub Fr St George's Independ 20:19.5 6:33
89 Luke Gerstner Fr Christian Brothers 20:19.6 6:33
90 Kendall Robinson Sr Arlington 20:23.42 6:35
91 Jacob Cross Jr Huntsville 20:23.76 6:35
92 Payton Wasson Fr Millington Central 20:24.29 6:35
93 Thomas Tilleros So Houston 20:24.97 6:35
94 Antonio Fleek-Quiros So Bartlett High School 20:27.92 6:36 6/19 14/27 5/22
95 Hudson Edwards Fr McCracken County 20:29.8 6:37
96 Jackson Harris Fr Huntsville 20:31.4 6:37
97 Sam Thoma Fr Francis Howell 20:31.87 6:37
98 Jake Woods So Francis Howell 20:32.09 6:37
99 Clayton Maxwell Fr Collierville 20:34.1 6:38
100 Luke Kennedy Fr Huntsville 20:36.52 6:39
101 Adam Kavlick Fr St James 20:38.44 6:39
102 Colby Duncan So Huntsville 20:39.67 6:40
103 Hudson Spangenberg Fr Bartlett High School 20:39.86 6:40 7/19 15/27 5/17
104 Miles Garland So Collierville 20:43.64 6:41
105 Evan Aydt Fr McCracken County 20:44.95 6:42
106 Jeremiah Green Jr Southwind 20:47.56 6:42
107 Sam McCormick So Houston 20:48.33 6:43
108 Jeff Wells Jr Houston 20:48.39 6:43
109 Logan Reaves So Hewitt-Trussville 20:48.7 6:43
110 Sumner Kelley Fr Martin Luther King 20:51.27 6:44
111 Anthony Cestaro So Christian Brothers 20:51.83 6:44
112 Koron Givens Jr Southwind 20:53.18 6:44
113 Jackson Hall So Huntsville 20:54.52 6:45
114 Zack Klassen Sr Beech 20:54.65 6:45
115 Chase Nordgaarden Fr Francis Howell 20:54.71 6:45
116 Brayde Asadoorian Jr Arlington 20:54.81 6:45
117 Benjamin Higgins So Notre Dame (Cape Gir 20:55.24 6:45
118 Kapell Eugene Sr Millington Central 20:59.23 6:46
119 Aiden Nixon Fr Huntsville 21:01.77 6:47
120 Sam Lovin Jr Hewitt-Trussville 21:03.84 6:48
121 Jonathan Tooby Jr Collierville 21:06.36 6:49
122 Ayrton Purdy Sr Hewitt-Trussville 21:06.75 6:49
123 Andrew Allen Jr Huntsville 21:07.03 6:49
124 Rex Usry Fr Hewitt-Trussville 21:07.68 6:49
125 Jaxon Lindsey Brandon 21:08.34 6:49
126 Jackson Beall Fr Arlington 21:09.84 6:50
127 Dillon Smith Jr Hewitt-Trussville 21:10.71 6:50
128 Grayden McFadden Sr Christian Brothers 21:11.41 6:50
129 Eli Williamson Jr Hewitt-Trussville 21:11.71 6:50
130 Mercer Powell Jr Harding Academy 21:11.73 6:50
131 Sam Pindrock So Beech 21:12.38 6:50
132 Noe Felber Sr St. Clair 21:12.54 6:50
133 Chase Conley So Arlington 21:12.89 6:51
134 Jacob Waldrop So Huntsville 21:14.25 6:51
135 Grayson Hall Fr Huntsville 21:16.29 6:52
136 Hudson Bates Hewitt-Trussville 21:17.1 6:52
137 Addison Braun So Huntsville 21:20.87 6:53
138 Zack Butterworth Jr Hewitt-Trussville 21:23.96 6:54
139 Jake Whearty Fr Collierville 21:24.49 6:54
140 Richie Sawyer Jr Collierville 21:24.64 6:54
141 Owen Klco Fr St George's Independ 21:29.7 6:56
142 Owen Aydt Fr McCracken County 21:30.07 6:56
143 Luke Miller So Harding Academy 21:31.35 6:57
144 Josh Cox So Collierville 21:32.26 6:57
145 John Morgan So Brandon 21:33.57 6:57
146 Marion Mann Sr American Christian 21:34.37 6:58
147 Ethan Johnson Sr McCracken County 21:34.76 6:58
148 Kenn Stringfellow Fr Brandon 21:35.28 6:58
149 Graham Black Fr Francis Howell 21:36.02 6:58
150 Walker Henderson Fr Christian Brothers 21:37.53 6:59
151 Will Hicks So Houston 21:38.78 6:59
152 Keegan Terrone Fr McCracken County 21:38.92 6:59
153 Noah Taylor So Brandon 21:39.46 6:59
154 Dylan Steinman Fr Francis Howell 21:39.94 6:59
155 Justin Cavanaugh Fr Munford 21:40.09 6:59
156 Preston Phillips Fr St James 21:40.55 7:00
157 Julien Mendez So Arlington 21:42 7:00
158 Johnnie Jackson Fr Whitehaven 21:42.09 7:00
159 Alexander Pastor Sr Houston 21:43.2 7:00
160 Caleb Joyce McCracken County 21:48.59 7:02
161 Deven Bradley So Marshall County 21:49.02 7:02
162 Michael Mari Jr St George's Independ 21:49.61 7:02
163 Logan Hulman So Huntsville 21:50.06 7:03
164 Jack Umstead Fr Houston 21:50.3 7:03
165 Justin Eugene Jr Millington Central 21:51.66 7:03
166 Diego Robledo Sr Christian Brothers 21:52.08 7:03
167 Tristan Gould Fr Beech 21:54.45 7:04
168 Aiden Rosendahl So Arlington 21:55.05 7:04
169 Hudson Bryan Fr St George's Independ 21:55.3 7:04
170 Preston Hicks Jr Notre Dame (Cape Gir 21:55.35 7:04
171 Aidan Archer Sr Collierville 21:56.86 7:05
172 Davis McLemore So Madison Academic Mag 21:56.92 7:05
173 Nathan Marks Sr Huntsville 21:58.81 7:05
174 Nathan Montgomery So Huntsville 21:59.01 7:05
175 Van Wolf Sr Christian Brothers 22:01.12 7:06
176 Jackson Hensley Fr Francis Howell 22:05.68 7:08
177 Trey Bryant Sr Arlington 22:08.03 7:08
178 Steven Pjontek Fr Madison Academic Mag 22:08.24 7:08
179 Ben ose Fr American Christian 22:10.23 7:09
180 Connor Draves Sr St. Clair 22:12.63 7:10
181 Clay Sykes So McCracken County 22:15.49 7:11
182 Eric Zhang Jr Lausanne 22:15.8 7:11
183 Tyson Murphy So Francis Howell 22:17.46 7:11
184 Jonah Smith So Lausanne 22:20.84 7:13
185 Terrick Johnson So Whitehaven 22:21.7 7:13
186 Shahm Hemani Jr Collierville 22:22.48 7:13
187 Philipp Meibohm So Lausanne 22:23.02 7:13
188 Gray Lunsford Fr Collierville 22:23.68 7:13
189 Christian Gratz Sr McCracken County 22:24.38 7:14
190 Zac Howe Jr Brandon 22:26.38 7:14
191 Brody Sessions Fr Brandon 22:29.39 7:15
192 Alan Bernal So St. Benedict at Aubu 22:30.27 7:16
193 Nick Wheeler So Beech 22:33.55 7:17
194 Jonathan Lepp Jr St. Benedict at Aubu 22:35.51 7:17
195 Gage Lynch Fr Marshall County 22:37.8 7:18
196 Colin Culp So Beech 22:38.17 7:18
197 Alex Gardocki Fr Houston 22:38.69 7:18
198 Pranav Desurkar Jr Houston 22:40.02 7:19
199 Ethan Efraimsen Jr Collierville 22:40.09 7:19
200 Rich Galiata So Christian Brothers 22:40.28 7:19
201 Danil Kemp So Beech 22:40.6 7:19
202 Zachary Barnet Fr Martin Luther King 22:41.35 7:19
203 Aiden Lupo Fr Houston 22:41.66 7:19
204 Isaac Coletta So Collierville 22:44.28 7:20
205 Adam Williams Fr Houston 22:44.8 7:20
206 Joseph Mineo Jr Beech 22:46.33 7:21
207 Ryan McMillen Fr Huntsville 22:48.76 7:22
208 Christopher Canaday Sr Chester County 22:49.77 7:22
209 Matthew Porter So St George's Independ 22:50.44 7:22
210 Michael Guden So St George's Independ 22:51.28 7:22
211 Jacob Garrido Jr St. Benedict at Aubu 22:52.3 7:23
212 Xavier Pace So Bartlett High School 22:52.37 7:23 8/19 16/27 11/15 22:25.67 22:25.67 22:25.67
213 Cooper Gunter So Huntsville 22:52.64 7:23
214 Gray Steelman So Beech 22:53.34 7:23
215 Declan Storey Fr Houston 22:56.29 7:24
216 Wade Walters Fr Munford 22:56.47 7:24
217 Dylan Coates Sr Chester County 23:04.54 7:27
218 Dominic Mineo Jr Beech 23:04.57 7:27
219 Thomas Dittmer Fr Notre Dame (Cape Gir 23:06.07 7:27
220 Owen Grogan McCracken County 23:06.5 7:27
221 Evan Terlecki So Millington Central 23:07.32 7:28
222 Calvin Cole Jr South Panola 23:07.93 7:28
223 Freddie McArthur So Huntsville 23:10.41 7:29
224 Aspen Mendiola Sr Huntsville 23:12.95 7:29
225 Thomas McLean So Marshall County 23:14.01 7:30
226 Jordan Henne Jr Madison Academic Mag 23:14.02 7:30
227 Gage Coleman Jr Dexter 23:14.73 7:30
228 Bryce Boyd So Beech 23:15.42 7:30
229 Kyle Gant Jr Collierville 23:17.99 7:31
230 Britton Hare Fr Christian Brothers 23:18.88 7:31
231 Brayden Ferrier Fr Daviess County 23:19.38 7:31
232 John Barnett Fr Christian Brothers 23:22.34 7:32
233 Logan Ringstaff Fr Notre Dame (Cape Gir 23:23.9 7:33
234 Jayden Gillion Sr Bartlett High School 23:26.26 7:34 9/19 17/27 11/13 26:29
(3:03)
26:29
(3:03)
26:29
(3:03)
Nice work! (LY, LR, PR)
235 Owen Beussink Jr Notre Dame (Cape Gir 23:27.41 7:34
236 Ben Kvach Fr Huntsville 23:27.5 7:34
237 Joseph Hallum Jr Martin Luther King 23:28.29 7:34
238 Alex Gray Fr American Christian 23:29.56 7:35
239 Garrett Gilliland Jr Arlington 23:30.62 7:35
240 Nathan Freeman So Arlington 23:31.19 7:35
241 Andrew Lanham Fr Marshall County 23:32.1 7:36
242 Alex Reinwald So St. Clair 23:32.73 7:36
243 Andrew Dewees Fr Beech 23:33.3 7:36
244 James Llyod Sr Southwind 23:33.88 7:36
245 Nake Singh Fr Huntsville 23:33.96 7:36
246 Brent Miller Fr St. Clair 23:35.1 7:36
247 Tyler Pearson Jr Beech 23:36.68 7:37
248 Jack Larrabee So Houston 23:37.27 7:37
249 Matthew West Jr Dexter 23:37.63 7:37
250 Masto Scrimanger Jr Briarcrest Christian 23:46.72 7:40
251 Johnathan Young Jr Millington Central 23:47.91 7:41
252 Bennett McClendon Fr Beech 23:50.75 7:42
253 Owen Sawyer Fr Huntsville 23:52.43 7:42
254 Luke Evans So Briarcrest Christian 23:54.39 7:43
255 Andrew Kukkapalli So Collierville 23:55.21 7:43
256 Holden Bobbit Fr Bartlett High School 23:56.04 7:43 10/19 18/27 11/13
257 Travis Corcoran Fr Munford 23:57.3 7:44
258 Rafael Allen Sr St. Clair 24:00.29 7:45
259 Jack Oliver Jr Briarcrest Christian 24:00.32 7:45
260 Jonathan Johnson So St. Benedict at Aubu 24:02.19 7:45
261 Smith Westbrook Fr Christian Brothers 24:02.46 7:45
262 Dieg Van Lieshout Fr Lausanne 24:03.04 7:45
263 William Tusant Sr Westminster Academy 24:09.1 7:47
264 Preston Lamb Fr Marshall County 24:09.2 7:47
265 Austin Frazier So Francis Howell 24:10.15 7:48
266 Caden Hayes Fr St James 24:10.41 7:48
267 Andrew Brown So Arlington 24:14.08 7:49
268 Elijah Leoncio Fr Bartlett High School 24:17.33 7:50 11/19 19/27 10/11
269 Ashton Rogers So Munford 24:18.12 7:50
270 Ayden Taylor Fr Huntsville 24:20.21 7:51
271 Dalton Shields Jr Arlington 24:22.86 7:52
272 Isaiah Frederick Sr McCracken County 24:23.75 7:52
273 Zachary Looney Sr Munford 24:26.17 7:53
274 Brandon Baker Jr Bartlett High School 24:27.3 7:53 12/19 20/27 9/9 25:44
(1:17)
25:44
(1:17)
25:44
(1:17)
Nice work! (LY, LR, PR)
275 Samuel Hallum Fr Martin Luther King 24:28.36 7:54
276 Vince Trotter So Collierville 24:29.58 7:54
277 Cade Kunde So Munford 24:33.4 7:55
278 Jack Bastnagel Fr Bartlett High School 24:34.32 7:56 13/19 21/27 8/9
279 Adam Heaton Jr Harding Academy 24:34.69 7:56
280 Chris Billman Fr American Christian 24:35.04 7:56
281 Luke Brown American Christian 24:36 7:56
282 Owen Osburn Sr Chester County 24:38.48 7:57
283 Lukas Jenkins Fr American Christian 24:45.42 7:59
284 Carter Cail American Christian 24:45.52 7:59
285 Jason Landewee Fr Notre Dame (Cape Gir 24:46.04 7:59
286 Kaleb Watts Fr Huntsville 24:55.57 8:02
287 Lincoln Steen Jr Beech 25:03.62 8:05
288 Kenneth Brown Jr St. Clair 25:05.81 8:06
289 Eric Johnsen Jr Houston 25:07.28 8:06
290 Eli Maddox So Christian Brothers 25:26.05 8:12
291 Ty Curtiss So Marshall County 25:30.27 8:14
292 Cullen Huisman So Houston 25:33.89 8:15
293 Michael Buziak Jr Lausanne 25:36.65 8:16
294 Kanon Winfield So St George's Independ 25:37.17 8:16
295 Tristan Rodrigue Fr St. Clair 25:40.53 8:17
296 Kevin Rome Fr Martin Luther King 25:49.83 8:20
297 Victor Yu Jr Lausanne 25:52.28 8:21
298 Malik Gleaton Jr South Panola 25:58.15 8:23
299 Daniel Phan Fr Madison Academic Mag 26:00.65 8:23
300 Joe Hornberger So Francis Howell 26:00.77 8:23
301 Parth Sinojia So Houston 26:03.08 8:24
302 Kael Anderson Fr Millington Central 26:03.81 8:24
303 Gavin Leonard So Houston 26:04.8 8:25
304 Ethan Kirkpatrick So Beech 26:07.27 8:26
305 Dylan Browning So Arlington 26:07.67 8:26
306 Eduardo Talbert Jr Houston 26:12.97 8:27
307 Patrick Gallagher So Munford 26:13.93 8:28
308 David Moulder So Bartlett High School 26:15.16 8:28 14/19 22/27 8/8 29:47
(3:32)
29:47
(3:32)
29:47
(3:32)
Nice work! (LY, LR, PR)
309 Javier Dumas-Diaz Fr Bartlett High School 26:15.73 8:28 15/19 23/27 8/8
310 Brendon O'Kane Jr Christian Brothers 26:19.09 8:29
311 Elijah Guthrie Fr Bartlett High School 26:20.09 8:30 16/19 24/27 7/8
312 Mahdy Amro Jr Arlington 26:22.52 8:30
313 Carter Sisco Fr Munford 26:28.99 8:33
314 Ryan Bozada So St. Clair 26:41.49 8:37
315 Jeffrey Owen Fr Munford 26:48.08 8:39
316 Logan Tooley So Beech 26:51.98 8:40
317 Grayson Nelms Sr Westminster Academy 27:07.09 8:45
318 Colin Reagan Jr Bartlett High School 27:12.3 8:47 17/19 25/27 6/7
319 Daniel Webster So Bartlett High School 27:14.85 8:47 18/19 26/27 6/6
320 Tony Grandberry Sr Memphis Central 27:20.02 8:49
321 Christian Hayden Jr St George's Independ 27:20.93 8:49
322 Tony Kingston Jr St. Clair 27:22.34 8:50
323 Josh Price Sr Beech 27:36.47 8:54
324 Jordan Holder Jr Dexter 27:37.22 8:55
325 Levi Williams Jr South Panola 27:46.39 8:58
326 Qualvarious Brown Sr Union City 27:48.31 8:58
327 Hayden McMullin So South Panola 27:51.4 8:59
328 Jaylen Hines Jr Memphis Central 27:57.75 9:01
329 Emmanuel Bruins Sr Memphis Central 27:59.68 9:02
330 Triston Mason Fr South Panola 28:02.39 9:03
331 George Myers Sr Westminster Academy 28:10.39 9:05
332 John Walker Jr Houston 28:12.51 9:06
333 Miguel Puente Fr Chester County 28:24.79 9:10
334 Cameron Frye Fr Bartlett High School 28:51.37 9:19 19/19 27/27 6/6
335 William Farris So Briarcrest Christian 29:07.06 9:24
336 Eli Williams Jr Briarcrest Christian 29:07.9 9:24
337 Will Hinkle So Arlington 29:09.71 9:24
338 Tyler Ham Jr Briarcrest Christian 29:20.42 9:28
339 Ryan Trentmann Fr St. Clair 29:49.38 9:37
340 Trellas Forrest Jr Southwind 29:53.48 9:39
341 Bracston Graham So Southwind 31:51.63 10:17
342 Roddy Baz Fr Notre Dame (Cape Gir 32:10.44 10:23
343 Brendan Meade Fr Union City 32:41.85 10:33
344 Mark Cole Fr Martin Luther King 33:06.06 10:41
345 Dominic Curry Jr Whitehaven 33:06.36 10:41
346 Austin Kennard Jr Dexter 33:54.79 10:56
347 Luke Myers Fr Westminster Academy 34:00.8 10:58
348 Ryan Beatty Fr St. Benedict at Aubu 34:55.34 11:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys JV

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Huntsville
1-1-1-1-1
Gap: 0:50
89:51
17:58
5:48
22 Matthew Cobb
So
17:28
5:38
1
Mathis Morris
Jr
17:32
5:39
2
Tyler Moore
Sr
18:16
5:54
5
Zimran Raziq
Jr
18:16
5:54
6
Jackson Lee
Jr
18:18
5:54
8
Kolton Watts
Jr
18:35
6:00
12
Caiden Mendiola
Jr
18:35
6:00
13
2 Beech
2-3-2-2-2
Gap: 0:54
92:29
18:30
5:58
56 Blake Brown
So
18:09
5:51
3
Canon Campbell
Sr
18:20
5:55
9
Ethan Craig
Sr
18:21
5:55
10
Evan Pindrock
Sr
18:36
6:00
14
Carter McClendon
Sr
19:03
6:09
20
Sam Rizor
Jr
19:09
6:11
24
Adam Crick
Sr
19:19
6:14
29
3 Daviess County
3-2-2-3-3
Gap: 1:13
93:26
18:41
6:02
78 Nathan Johnson
So
18:10
5:52
4
Logan Gish
Jr
18:18
5:54
7
Eli McClelland
So
18:25
5:57
11
Zach McCaslin
Fr
19:10
6:11
25
Gavin Sanders
Jr
19:23
6:15
31
David Gillaspie
Fr
19:24
6:15
32
Jacob Nash
Sr
19:25
6:16
33
4 Hewitt-Trussville
5-4-4-4-4
Gap: 0:23
94:50
18:58
6:07
96 Matt Antkowiak
Jr
18:46
6:03
16
Seth Walker
Fr
18:52
6:05
17
Blake Bailey
Jr
18:56
6:07
18
Chase Armstrong
So
19:07
6:10
22
Weston Lovelady
So
19:09
6:11
23
Strickland White
Sr
19:13
6:12
26
Thomas Himes
Fr
19:22
6:15
30
5 Bartlett High School
6-5-5-5-5
Gap: 1:14
98:12
19:38
6:20
188 Nick Steinbrecher
So
19:02
6:08
19
Chance Kirby
So
19:19
6:14
28
Nic Steinbrecher
So
19:42
6:21
42
Ethan Wright
So
19:53
6:25
45
Christian Patterson
Fr
20:17
6:32
54
Antonio Fleek-Quiros
So
20:28
6:36
61
Hudson Spangenberg
Fr
20:40
6:40
66
Nice work! (LY, LR, PR)
6 Collierville
4-6-6-6-6
Gap: 1:22
98:29
19:42
6:21
196 Myles Jessop
Jr
18:46
6:03
15
Kaleb Conway
Fr
19:35
6:19
37
Eric Vande Linde
So
19:58
6:26
47
Matt Haws
Jr
20:02
6:28
48
Kyle Dahl
So
20:08
6:30
49
Clayton Maxwell
Fr
20:34
6:38
65
Miles Garland
So
20:44
6:41
67
7 Christian Brothers
10-8-8-7-7
Gap: 0:51
99:30
19:54
6:25
227 Nick Verner
Sr
19:28
6:17
35
Hunter Potempa
Jr
19:37
6:20
39
Justin Stembridge
Jr
19:54
6:25
46
Jack Haney
So
20:11
6:31
50
Luke Gerstner
Fr
20:20
6:33
57
Anthony Cestaro
So
20:52
6:44
73
Grayden McFadden
Sr
21:11
6:50
81
8 Francis Howell
8-7-7-8-8
Gap: 1:17
99:50
19:58
6:26
234 Henry Filipek
Jr
19:15
6:12
27
Jayce Hollister
Jr
19:39
6:20
41
Colin Spies
Jr
20:12
6:31
51
Elijah Holt
Jr
20:13
6:31
52
Sam Thoma
Fr
20:32
6:37
63
Jake Woods
So
20:32
6:37
64
Chase Nordgaarden
Fr
20:55
6:45
75
9 Arlington
7-8-9-9-9
Gap: 1:49
100:56
20:11
6:31
263 Hudson Brown
So
19:06
6:10
21
Reed Ewing
Jr
20:15
6:32
53
Jackson Biggs
Jr
20:17
6:33
55
Kendall Robinson
Sr
20:23
6:35
58
Brayde Asadoorian
Jr
20:55
6:45
76
Jackson Beall
Fr
21:10
6:50
80
Chase Conley
So
21:13
6:51
83
10 Houston
11-10-10-10-10
Gap: 1:15
101:12
20:14
6:32
277 Eddie Truszkowski
Jr
19:33
6:19
36
Reid Curlin
Jr
19:37
6:20
40
Thomas Tilleros
So
20:25
6:35
60
Sam McCormick
So
20:48
6:43
70
Jeff Wells
Jr
20:48
6:43
71
Will Hicks
So
21:39
6:59
90
Alexander Pastor
Sr
21:43
7:00
94
11 McCracken County
12-11-11-11-11
Gap: 1:59
103:55
20:47
6:42
341 Jake Crittenden
Fr
19:36
6:19
38
Hudson Edwards
Fr
20:30
6:37
62
Evan Aydt
Fr
20:45
6:42
68
Owen Aydt
Fr
21:30
6:56
85
Ethan Johnson
Sr
21:35
6:58
88
Keegan Terrone
Fr
21:39
6:59
91
Caleb Joyce
-
21:49
7:02
95
12 St George's Independ
15-15-14-12-12
Gap: 2:31
108:25
21:41
7:00
448 Seth Taub
Fr
20:20
6:33
56
Owen Klco
Fr
21:30
6:56
84
Michael Mari
Jr
21:50
7:02
97
Hudson Bryan
Fr
21:55
7:04
99
Matthew Porter
So
22:50
7:22
112
Michael Guden
So
22:51
7:22
113
Kanon Winfield
So
25:37
8:16
148
13 Brandon
20-18-17-14-13
Gap: 1:18
108:23
21:41
7:00
452 Jaxon Lindsey
-
21:08
6:49
79
John Morgan
So
21:34
6:57
86
Kenn Stringfellow
Fr
21:35
6:58
89
Noah Taylor
So
21:39
6:59
92
Zac Howe
Jr
22:26
7:14
106
Brody Sessions
Fr
22:29
7:15
107




14 Millington Central
16-13-13-15-14
Gap: 3:24
110:10
22:02
7:06
481 Payton Wasson
Fr
20:24
6:35
59
Kapell Eugene
Sr
20:59
6:46
78
Justin Eugene
Jr
21:52
7:03
98
Evan Terlecki
So
23:07
7:28
117
Johnathan Young
Jr
23:48
7:41
129
Kael Anderson
Fr
26:04
8:24
153




15 American Christian
9-12-12-13-15
Gap: 5:07
111:17
22:15
7:11
486 Cole Byers
-
19:28
6:17
34
Marion Mann
Sr
21:34
6:58
87
Ben ose
Fr
22:10
7:09
101
Alex Gray
Fr
23:30
7:35
123
Chris Billman
Fr
24:35
7:56
141
Luke Brown
-
24:36
7:56
142
Lukas Jenkins
Fr
24:45
7:59
143
16 Lausanne
13-17-15-16-16
Gap: 4:20
110:46
22:09
7:09
490 Nick Dyer
Fr
19:43
6:22
43
Eric Zhang
Jr
22:16
7:11
103
Jonah Smith
So
22:21
7:13
104
Philipp Meibohm
So
22:23
7:13
105
Dieg Van Lieshout
Fr
24:03
7:45
135
Michael Buziak
Jr
25:37
8:16
147
Victor Yu
Jr
25:52
8:21
151
17 Munford
14-13-16-17-17
Gap: 4:31
112:39
22:32
7:16
520 Ryan Coley
Fr
19:47
6:23
44
Justin Cavanaugh
Fr
21:40
6:59
93
Wade Walters
Fr
22:56
7:24
115
Travis Corcoran
Fr
23:57
7:44
131
Ashton Rogers
So
24:18
7:50
137
Zachary Looney
Sr
24:26
7:53
138
Cade Kunde
So
24:33
7:55
140
18 Notre Dame (Cape Gir
19-19-19-18-18
Gap: 2:32
112:48
22:34
7:17
534 Benjamin Higgins
So
20:55
6:45
77
Preston Hicks
Jr
21:55
7:04
100
Thomas Dittmer
Fr
23:06
7:27
116
Logan Ringstaff
Fr
23:24
7:33
120
Owen Beussink
Jr
23:27
7:34
121
Jason Landewee
Fr
24:46
7:59
144
Roddy Baz
Fr
32:10
10:23
162
19 St. Clair
21-21-21-20-19
Gap: 2:48
114:33
22:55
7:23
568 Noe Felber
Sr
21:13
6:50
82
Connor Draves
Sr
22:13
7:10
102
Alex Reinwald
So
23:33
7:36
125
Brent Miller
Fr
23:35
7:36
127
Rafael Allen
Sr
24:00
7:45
132
Kenneth Brown
Jr
25:06
8:06
145
Tristan Rodrigue
Fr
25:41
8:17
149
20 Marshall County
22-22-22-22-20
Gap: 2:20
115:22
23:04
7:27
585 Deven Bradley
So
21:49
7:02
96
Gage Lynch
Fr
22:38
7:18
110
Thomas McLean
So
23:14
7:30
119
Andrew Lanham
Fr
23:32
7:36
124
Preston Lamb
Fr
24:09
7:47
136
Ty Curtiss
So
25:30
8:14
146




21 Southwind
17-16-18-19-21
Gap: 11:04
127:00
25:24
8:12
590 Jeremiah Green
Jr
20:48
6:42
69
Koron Givens
Jr
20:53
6:44
74
James Llyod
Sr
23:34
7:36
126
Trellas Forrest
Jr
29:53
9:39
160
Bracston Graham
So
31:52
10:17
161








22 Martin Luther King
18-20-20-21-22
Gap: 4:59
117:19
23:28
7:34
594 Sumner Kelley
Fr
20:51
6:44
72
Zachary Barnet
Fr
22:41
7:19
111
Joseph Hallum
Jr
23:28
7:34
122
Samuel Hallum
Fr
24:28
7:54
139
Kevin Rome
Fr
25:50
8:20
150
Mark Cole
Fr
33:06
10:41
163




23 St. Benedict at Aubu
23-23-23-23-23
Gap: 12:25
126:56
25:23
8:11
629 Alan Bernal
So
22:30
7:16
108
Jonathan Lepp
Jr
22:36
7:17
109
Jacob Garrido
Jr
22:52
7:23
114
Jonathan Johnson
So
24:02
7:45
134
Ryan Beatty
Fr
34:55
11:16
164








24 Briarcrest Christian
25-24-24-24-24
Gap: 5:21
129:56
25:59
8:23
706 Masto Scrimanger
Jr
23:47
7:40
128
Luke Evans
So
23:54
7:43
130
Jack Oliver
Jr
24:00
7:45
133
William Farris
So
29:07
9:24
157
Eli Williams
Jr
29:08
9:24
158
Tyler Ham
Jr
29:20
9:28
159




25 South Panola
24-25-25-25-25
Gap: 4:54
132:46
26:33
8:34
735 Calvin Cole
Jr
23:08
7:28
118
Malik Gleaton
Jr
25:58
8:23
152
Levi Williams
Jr
27:46
8:58
154
Hayden McMullin
So
27:51
8:59
155
Triston Mason
Fr
28:02
9:03
156








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Huntsville
1-1-1-1-1
Gap: 0:40
93:57
18:47
6:04
17 Kolton Watts
Jr
18:35
6:00
1
Caiden Mendiola
Jr
18:35
6:00
2
Mason Schrader
Jr
18:37
6:00
3
Larry Longoria
Sr
18:56
6:06
4
Michael Sean Cowles
Sr
19:14
6:12
7
James Meador
So
19:22
6:15
10
Thomas Holliday
So
19:24
6:15
11
2 Beech
2-2-2-2-2
Gap: 0:31
97:06
19:25
6:16
62 Sam Rizor
Jr
19:09
6:11
5
Adam Crick
Sr
19:19
6:14
8
Ty Lawrence
Jr
19:28
6:17
14
Haeden Douthitt
Sr
19:30
6:18
15
Ben Freye
Jr
19:40
6:21
20
Ryan Templeton
Sr
19:40
6:21
22
Aiden Evans
Jr
19:41
6:21
23
3 Hewitt-Trussville
3-3-3-3-3
Gap: 0:25
97:15
19:27
6:16
66 Strickland White
Sr
19:13
6:12
6
Thomas Himes
Fr
19:22
6:15
9
William Gallant
Fr
19:31
6:18
16
Rush Lachina
Fr
19:32
6:18
17
Tristan Teer
Fr
19:38
6:20
18
Jayzk Childs
Jr
19:39
6:20
19
Eli Muncher
Jr
19:41
6:21
24
4 Daviess County
4-4-4-4-4
Gap: 0:52
98:29
19:42
6:21
97 David Gillaspie
Fr
19:24
6:15
12
Jacob Nash
Sr
19:25
6:16
13
Brody Kurz
So
19:40
6:21
21
Skylar McDaniel
So
19:44
6:22
25
David Abel
So
20:16
6:32
26
Brayden Ferrier
Fr
23:19
7:31
67




5 Collierville
7-6-5-5-5
Gap: 0:51
105:13
21:03
6:47
171 Clayton Maxwell
Fr
20:34
6:38
29
Miles Garland
So
20:44
6:41
31
Jonathan Tooby
Jr
21:06
6:49
34
Jake Whearty
Fr
21:24
6:54
38
Richie Sawyer
Jr
21:25
6:54
39
Josh Cox
So
21:32
6:57
40
Aidan Archer
Sr
21:57
7:05
52
6 Francis Howell
6-7-6-6-6
Gap: 1:34
106:48
21:22
6:53
201 Jake Woods
So
20:32
6:37
28
Chase Nordgaarden
Fr
20:55
6:45
33
Graham Black
Fr
21:36
6:58
41
Dylan Steinman
Fr
21:40
6:59
45
Jackson Hensley
Fr
22:06
7:08
54
Tyson Murphy
So
22:17
7:11
57
Austin Frazier
So
24:10
7:48
72
7 Christian Brothers
8-8-7-7-7
Gap: 1:09
107:34
21:31
6:56
213 Anthony Cestaro
So
20:52
6:44
32
Grayden McFadden
Sr
21:11
6:50
36
Walker Henderson
Fr
21:38
6:59
42
Diego Robledo
Sr
21:52
7:03
50
Van Wolf
Sr
22:01
7:06
53
Rich Galiata
So
22:40
7:19
61
Britton Hare
Fr
23:19
7:31
66
8 Arlington
9-9-8-8-8
Gap: 0:58
108:08
21:38
6:59
224 Jackson Beall
Fr
21:10
6:50
35
Chase Conley
So
21:13
6:51
37
Julien Mendez
So
21:42
7:00
46
Aiden Rosendahl
So
21:55
7:04
51
Trey Bryant
Sr
22:08
7:08
55
Garrett Gilliland
Jr
23:31
7:35
69
Nathan Freeman
So
23:31
7:35
70
9 Houston
10-10-10-10-9
Gap: 1:01
110:31
22:06
7:08
258 Will Hicks
So
21:39
6:59
43
Alexander Pastor
Sr
21:43
7:00
47
Jack Umstead
Fr
21:50
7:03
49
Alex Gardocki
Fr
22:39
7:18
59
Pranav Desurkar
Jr
22:40
7:19
60
Aiden Lupo
Fr
22:42
7:19
62
Adam Williams
Fr
22:45
7:20
63
10 Bartlett High School
5-5-9-9-10
Gap: 3:28
111:22
22:16
7:11
260 Antonio Fleek-Quiros
So
20:28
6:36
27
Hudson Spangenberg
Fr
20:40
6:40
30
Xavier Pace
So
22:52
7:23
64
Jayden Gillion
Sr
23:26
7:34
68
Holden Bobbit
Fr
23:56
7:43
71
Elijah Leoncio
Fr
24:17
7:50
73
Brandon Baker
Jr
24:27
7:53
76
Nice work! (LY, LR, PR)
11 McCracken County
11-11-11-11-11
Gap: 1:28
111:14
22:15
7:11
271 Keegan Terrone
Fr
21:39
6:59
44
Caleb Joyce
-
21:49
7:02
48
Clay Sykes
So
22:15
7:11
56
Christian Gratz
Sr
22:24
7:14
58
Owen Grogan
-
23:07
7:27
65
Isaiah Frederick
Sr
24:24
7:52
74




12 Munford
12-12-12-12-12
Gap: 2:22
128:31
25:42
8:17
396 Zachary Looney
Sr
24:26
7:53
75
Cade Kunde
So
24:33
7:55
77
Patrick Gallagher
So
26:14
8:28
80
Carter Sisco
Fr
26:29
8:33
81
Jeffrey Owen
Fr
26:48
8:39
83








13 St. Clair
13-13-13-13-13
Gap: 4:44
134:40
26:56
8:41
408 Kenneth Brown
Jr
25:06
8:06
78
Tristan Rodrigue
Fr
25:41
8:17
79
Ryan Bozada
So
26:41
8:37
82
Tony Kingston
Jr
27:22
8:50
84
Ryan Trentmann
Fr
29:49
9:37
85








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Huntsville
1-1-1-1-1
Gap: 0:25
97:31
19:30
6:17
19 James Meador
So
19:22
6:15
1
Thomas Holliday
So
19:24
6:15
2
Ryan Wilson
So
19:24
6:16
3
Charlie Sullins
Jr
19:34
6:19
4
Adam Carlisle
So
19:47
6:23
9
Josiah Smitherman
So
20:05
6:29
15
Brian Carter
So
20:05
6:29
16
2 Hewitt-Trussville
2-2-2-2-2
Gap: 0:20
99:08
19:50
6:24
46 Jayzk Childs
Jr
19:39
6:20
5
Eli Muncher
Jr
19:41
6:21
8
Paul Copus
So
19:53
6:25
10
Sawyer Till
So
19:55
6:25
11
Nathan Pitts
Sr
19:59
6:27
12
Jack Pate
So
20:01
6:27
13
Jacob Jones
Jr
20:04
6:28
14
3 Beech
3-2-3-3-3
Gap: 2:15
103:22
20:40
6:40
68 Ryan Templeton
Sr
19:40
6:21
6
Aiden Evans
Jr
19:41
6:21
7
Zack Klassen
Sr
20:55
6:45
17
Sam Pindrock
So
21:12
6:50
18
Tristan Gould
Fr
21:54
7:04
20
Nick Wheeler
So
22:34
7:17
24
Colin Culp
So
22:38
7:18
25
4 Collierville
4-4-4-4-4
Gap: 1:08
110:55
22:11
7:09
111 Josh Cox
So
21:32
6:57
19
Aidan Archer
Sr
21:57
7:05
21
Shahm Hemani
Jr
22:22
7:13
22
Gray Lunsford
Fr
22:24
7:13
23
Ethan Efraimsen
Jr
22:40
7:19
26
Isaac Coletta
So
22:44
7:20
29
Kyle Gant
Jr
23:18
7:31
32
5 Houston
6-5-5-5-5
Gap: 2:26
117:07
23:25
7:33
170 Aiden Lupo
Fr
22:42
7:19
28
Adam Williams
Fr
22:45
7:20
30
Declan Storey
Fr
22:56
7:24
31
Jack Larrabee
So
23:37
7:37
37
Eric Johnsen
Jr
25:07
8:06
44
Cullen Huisman
So
25:34
8:15
46
Parth Sinojia
So
26:03
8:24
47
6 Christian Brothers
5-6-6-6-6
Gap: 2:46
118:50
23:46
7:40
177 Rich Galiata
So
22:40
7:19
27
Britton Hare
Fr
23:19
7:31
33
John Barnett
Fr
23:22
7:32
34
Smith Westbrook
Fr
24:02
7:45
38
Eli Maddox
So
25:26
8:12
45
Brendon O'Kane
Jr
26:19
8:29
51




7 Arlington
7-7-7-7-7
Gap: 2:37
121:46
24:21
7:51
199 Garrett Gilliland
Jr
23:31
7:35
35
Nathan Freeman
So
23:31
7:35
36
Andrew Brown
So
24:14
7:49
39
Dalton Shields
Jr
24:23
7:52
41
Dylan Browning
So
26:08
8:26
48
Mahdy Amro
Jr
26:23
8:30
53
Will Hinkle
So
29:10
9:24
55
8 Bartlett High School
8-8-8-8-8
Gap: 1:58
125:50
25:10
8:07
224 Elijah Leoncio
Fr
24:17
7:50
40
Brandon Baker
Jr
24:27
7:53
42
Jack Bastnagel
Fr
24:34
7:56
43
David Moulder
So
26:15
8:28
49
Javier Dumas-Diaz
Fr
26:16
8:28
50
Elijah Guthrie
Fr
26:20
8:30
52
Colin Reagan
Jr
27:12
8:47
54
Nice work! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.