Davis High Results from the Sac Joaquin Section Finals at Willow Hill Reservoir on 11/14/15

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Belk, Evan So So 12:46 6:05 2.1 38/52 7/10 10/17 1/6 12:43 12:38
Blakewell, Joe Sr V 16:53 5:33 3.04 17/78 4/6 4/15 2/10 16:47 16:44 16:44
Blakewell, Sam So So 11:24 5:26 2.1 5/52 1/10 1/17 3/12 11:29
(0:05,0.7)
11:49
(0:25,3.5)
11:29
(0:05,0.7)
Great Job! (LY, LR, PR)
Borowsky, Nick Sr V 16:09 5:19 3.04 5/78 3/6 3/15 1/10 16:27
(0:18,1.8)
16:25
(0:16,1.6)
Great Job! (LR, PR)
Browning, Kellen Sr V 16:05 5:17 3.04 4/78 2/6 2/15 1/11 16:11
(0:06,0.6)
16:18
(0:13,1.3)
16:11
(0:06,0.6)
Great Job! (LY, LR, PR)
Brunette, James So So 13:08 6:15 2.1 46/52 9/10 14/17 1/1 12:44 12:44
Conner, Fox Jr JV 18:17 6:01 3.04 12/46 6/9 12/15 1/5 18:30
(0:13,1.2)
18:30
(0:13,1.2)
Great Job! (LR, PR)
Cox, Aidan Sr JV 19:32 6:26 3.04 36/46 8/9 14/15 1/1 20:06
(0:34,2.8)
19:00 Great Job! (LR)
Deas, Brendan Sr JV 17:31 5:46 3.04 2/46 1/9 6/15 2/11 18:09
(0:38,3.5)
17:40
(0:09,0.8)
17:40
(0:09,0.8)
Great Job! (LY, LR, PR)
Dmeiri, Jaleel Sr JV 18:29 6:05 3.04 19/46 7/9 13/15 1/4 18:29
(0:00,0.0)
18:29
(0:00,0.0)
Great Job! (LR, PR)
Drown, Collin So So 12:53 6:08 2.1 39/52 8/10 12/17 1/1 12:42 12:41
Ewens, William Fr Fr 13:21 6:21 2.1 37/50 6/7 16/17 2/5 13:02 13:02
Fee, Jeremy So So 12:10 5:48 2.1 18/52 3/10 3/17 3/6 12:08 12:08
Gieschen, Josh Sr V 18:16 6:01 3.04 58/78 6/6 11/15 5/10 18:43
(0:27,2.4)
17:36 17:36 Great Job! (LY)
Gregg, Bryce Fr Fr 12:15 5:50 2.1 9/50 2/7 5/17 2/8 12:34
(0:19,2.5)
12:34
(0:19,2.5)
Great Job! (LR, PR)
Laird, Jackson Jr V 17:14 5:40 3.04 22/78 5/6 5/15 2/10 17:07 17:07
Leacox, Nicholas Jr JV 18:04 5:57 3.04 7/46 3/9 8/15 2/6 17:43 17:43
Lengtat, Erickson Fr Fr 12:11 5:48 2.1 6/50 1/7 4/17 5/14 12:14
(0:03,0.4)
11:49 Great Job! (LR)
McKim, Grayson So So 12:39 6:01 2.1 33/52 6/10 9/17 2/6 13:22
(0:43,5.4)
12:42
(0:03,0.4)
12:42
(0:03,0.4)
Great Job! (LY, LR, PR)
Moddelmog, Jamie So So 13:09 6:16 2.1 47/52 10/10 15/17 1/1 12:07 12:07
Nichols, Stephen So So 12:02 5:44 2.1 13/52 2/10 2/17 3/7 12:12
(0:10,1.4)
12:12
(0:10,1.4)
Great Job! (LR, PR)
Ruhe, Samuel Sr JV 17:57 5:54 3.04 5/46 2/9 7/15 2/7 18:11
(0:14,1.3)
17:52 17:52 Great Job! (LY)
Siegler, Henry Fr Fr 12:56 6:10 2.1 23/50 5/7 13/17 2/6 13:08
(0:12,1.5)
13:08
(0:12,1.5)
Great Job! (LR, PR)
Standefer, Kobe Fr Fr 12:17 5:51 2.1 10/50 3/7 6/17 2/6 12:22
(0:05,0.7)
12:22
(0:05,0.7)
Great Job! (LR, PR)
Sweet, Nathan Fr Fr 12:48 6:06 2.1 22/50 4/7 11/17 2/6 13:24
(0:36,4.5)
13:24
(0:36,4.5)
Great Job! (LR, PR)
Tran, Adam Fr Fr 13:34 6:28 2.1 43/50 7/7 17/17 2/5 13:21 13:13
Tran, Winston Sr JV 18:15 6:00 3.04 11/46 5/9 10/15 1/5 17:52 18:29
(0:14,1.3)
17:52 Great Job! (LR)
Vernau, Michael Jr V 15:35 5:08 3.04 1/78 1/6 1/15 1/19 16:29
(0:54,5.5)
15:26 15:26 Great Job! (LY)
West, Evan Sr JV 18:07 5:58 3.04 8/46 4/9 9/15 1/6 18:14
(0:07,0.6)
18:43
(0:36,3.2)
18:14
(0:07,0.6)
Great Job! (LY, LR, PR)
Wilson, Wiley Sr JV 19:50 6:31 3.04 40/46 9/9 15/15 1/1 18:50 18:50
Winsor, Perry So So 12:22 5:53 2.1 26/52 4/10 7/17 3/6 12:48
(0:26,3.4)
12:12 12:12 Great Job! (LY)
Zabala, Miles So So 12:29 5:57 2.1 29/52 5/10 8/17 2/6 12:36
(0:07,0.9)
12:18 Great Job! (LR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/10 81:56
1:39
3.04 5:23 5:08 5:40 48 5:23 82:20
(0:24,0.5)
82:02
(0:06,0.1)
81:54 Your Team ROCKS! (LY, LR) Michael Vernau (1), Kellen Browning (4), Nick Borowsky (5), Joe Blakewell (17), Jackson Laird (21)
So 1st 5 3/6 60:27
1:05
2.1 5:45 5:26 5:57 81 5:27 60:27 60:27
(0:00,0.0)
58:51 Your Team ROCKS! (LR) Sam Blakewell (5), Stephen Nichols (13), Jeremy Fee (17), Perry Winsor (22), Miles Zabala (24)
So 2nd 5 1/1 64:35
0:30
2.1 6:09 6:01 6:16 15 6:09 73:19
(8:44,11.9)
71:50
(7:15,10.1%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Grayson McKim (1), Evan Belk (2), Collin Drown (3), James Brunette (4), Jamie Moddelmog (5)
JV 1st 5 1/5 89:54
0:44
3.04 5:55 5:46 6:00 29 5:55 90:56
(1:02,1.1)
90:56
(1:02,1.1)
86:10 Your Team ROCKS! (LY, LR) Brendan Deas (2), Samuel Ruhe (5), Nicholas Leacox (6), Evan West (7), Winston Tran (9)
Fr 1st 5 2/6 62:27
0:45
2.1 5:57 5:48 6:10 59 5:49 63:44
(1:17,2.0)
63:44
(1:17,2.0)
59:31 Your Team ROCKS! (LY, LR) Erickson Lengtat (5), Bryce Gregg (8), Kobe Standefer (9), Nathan Sweet (18), Henry Siegler (19)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Michael Vernau Jr Davis High 15:35 5:08 1/6 1/15 1/19 16:29
(0:54)
15:26 15:26 Great Job! (LY)
2 Benjamin Holland Jr Jesuit 15:55 5:14
3 Luis Grijalva Jr Armijo 16:05 5:17
4 Kellen Browning Sr Davis High 16:05 5:17 2/6 2/15 1/11 16:11
(0:06)
16:18
(0:13)
16:11
(0:06)
Great Job! (LY, LR, PR)
5 Nick Borowsky Sr Davis High 16:09 5:19 3/6 3/15 1/10 16:27
(0:18)
16:25
(0:16)
Great Job! (LR, PR)
6 Patrick Cummings Sr Jesuit 16:26 5:24
7 Orlando Cardenas Sr Modesto 16:26 5:24
8 Michael Lackner Sr Jesuit 16:28 5:25
9 Sean Kurdy Sr Jesuit 16:35 5:27
10 Robert Williams Jr Woodcreek 16:42 5:30
11 Marc Alania Sr Modesto 16:44 5:30
12 Jacob Mawson Sr Cosumnes Oaks 16:49 5:32
13 Brendan Jones Jr Jesuit 16:50 5:32
14 Matt Simons Jr Sheldon 16:50 5:32
15 Sebastian Leon Jr Cosumnes Oaks 16:53 5:33
16 Michael Ruiz So Sheldon 16:53 5:33
17 Joe Blakewell Sr Davis High 16:53 5:33 4/6 4/15 2/10 16:47 16:44 16:44
18 Jordan Rahe So Jesuit 16:55 5:34
19 Jose Cruz Jr McClatchy 17:02 5:36
20 Jorge Pena Iii So Woodcreek 17:03 5:37
21 Munir Nur Sr Franklin (eg) 17:11 5:39
22 Jackson Laird Jr Davis High 17:14 5:40 5/6 5/15 2/10 17:07 17:07
23 Gregory Aitken Sr Folsom 17:16 5:41
24 Matthew Durel Jr Woodcreek 17:20 5:42
25 Jeremy Hart Sr Gregori 17:22 5:43
26 Nick Hall Jr Cosumnes Oaks 17:25 5:44
27 Andy Bowers Sr Cosumnes Oaks 17:25 5:44
28 Santiago Ruiz So Gregori 17:25 5:44
29 David Bosquez Jr Turlock 17:26 5:44
30 Xavier Weaver Jr Franklin (eg) 17:27 5:44
31 Fernando Ala Guerrero Fr Modesto 17:27 5:44
32 Jordan Lawrence So Franklin (eg) 17:27 5:44
33 Josue Perez So Modesto 17:27 5:44
34 Joel Giordano Sr Sheldon 17:30 5:45
35 Jose Orendain Jr Modesto 17:32 5:46
36 Matthew Sickman Sr Jesuit 17:33 5:46
37 Kyle Perry Jr Tracy 17:35 5:47
38 Jake Bowers So Cosumnes Oaks 17:35 5:47
39 Danny Falcao Sr Tracy 17:37 5:48
40 Derek Dokter Jr Sheldon 17:39 5:48
41 Zakari Wahid So Armijo 17:39 5:48
42 Alec Woodson Sr Armijo 17:40 5:49
43 Brendan Erwin Jr Armijo 17:40 5:49
44 Josh Pettingill Sr Folsom 17:41 5:49
45 Israel Rivera Sr Monterey Trail 17:41 5:49
46 Raymond Lozano Jr Lincoln (s) 17:41 5:49
47 Taylor Gould Sr Pleasant Grove 17:46 5:51
48 Johnny Demesa So Sheldon 17:46 5:51
49 Austin Smith Sr Sheldon 17:50 5:52
50 Peter Pagel Fr Woodcreek 17:50 5:52
51 Daniel Rodriguez So Cosumnes Oaks 17:51 5:52
52 Matthew Griffin Sr Woodcreek 17:52 5:53
53 Luis Orendain Jr Modesto 17:54 5:53
54 Nathan Gutierrez Sr Enochs 18:00 5:55
55 Antar Gonzales Sr Kennedy 18:02 5:56
56 Cameron Duquette Jr Modesto 18:09 5:58
57 Shaun Weber Jr Armijo 18:12 5:59
58 Josh Gieschen Sr Davis High 18:16 6:01 6/6 11/15 5/10 18:43
(0:27)
17:36 17:36 Great Job! (LY)
59 Roman Franzia Jr Gregori 18:19 6:02
60 Derek Parker Jr Woodcreek 18:31 6:05
61 Zachary Stewart Jr Folsom 18:31 6:05
62 Simon Franco Sr Merrill West 18:35 6:07
63 Stephen Lamera Sr Franklin (eg) 18:36 6:07
64 Juan Martinez Sr Armijo 18:38 6:08
65 Landon Farnworth Jr Woodcreek 18:44 6:10
66 Matthew Hopper Sr Folsom 18:50 6:12
67 Jupinder Parmar So Franklin (eg) 18:54 6:13
68 Louis Roach Jr Gregori 18:58 6:14
69 Jordan Tillis Jr Franklin (eg) 18:58 6:14
70 Dylan Saechao Sr Armijo 19:00 6:15
71 Marcellus Jones Jr Cosumnes Oaks 19:15 6:20
72 Nathaniel Leong Jr Franklin (eg) 19:20 6:22
73 Daniel Wright Jr Folsom 19:30 6:25
74 Hunter Jamison Jr Gregori 19:50 6:31
75 Kaleb Outhavong Jr Folsom 20:06 6:37
76 Rafael Rojel Price Jr Gregori 20:06 6:37
77 Thomas Le So Sheldon 21:53 7:12
78 Samuel Montero Jr Gregori 22:10 7:18
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-2-2-1-1
Gap: 0:55
82:14
16:27
5:25
38 Benjamin Holland
Jr
15:55
5:14
2
Patrick Cummings
Sr
16:26
5:24
6
Michael Lackner
Sr
16:28
5:25
8
Sean Kurdy
Sr
16:35
5:27
9
Brendan Jones
Jr
16:50
5:32
13
Jordan Rahe
So
16:55
5:34
18
Matthew Sickman
Sr
17:33
5:46
34
2 Davis High
1-1-1-2-2
Gap: 1:39
81:56
16:23
5:23
48 Michael Vernau
Jr
15:35
5:08
1
Kellen Browning
Sr
16:05
5:17
4
Nick Borowsky
Sr
16:09
5:19
5
Joe Blakewel
Sr
16:53
5:33
17
Jackson Laird
Jr
17:14
5:40
21
Josh Gieschen
Sr
18:16
6:01
49




Your Team ROCKS! (LY, LR)
3 Modesto
4-3-3-3-3
Gap: 1:06
85:36
17:07
5:38
111 Orlando Cardenas
Sr
16:26
5:24
7
Marc Alania
Sr
16:44
5:30
11
Fernando Ala Guerrero
Fr
17:27
5:44
29
Josue Perez
So
17:27
5:44
31
Jose Orendain
Jr
17:32
5:46
33
Luis Orendain
Jr
17:54
5:53
46
Cameron Duquette
Jr
18:09
5:58
47
4 Cosumnes Oaks
6-4-4-3-4
Gap: 0:46
86:07
17:13
5:40
113 Jacob Mawson
Sr
16:49
5:32
12
Sebastia Leon
Jr
16:53
5:33
15
Nick Hall
Jr
17:25
5:44
25
Andy Bowers
Sr
17:25
5:44
26
Jake Bowers
So
17:35
5:47
35
Daniel Rodrigue
So
17:51
5:52
44
Marcellu Jones
Jr
19:15
6:20
61
5 Sheldon
7-6-6-6-5
Gap: 0:56
86:38
17:20
5:42
139 Matt Simons
Jr
16:50
5:32
14
Michael Ruiz
So
16:53
5:33
16
Joel Giordano
Sr
17:30
5:45
32
Derek Dokter
Jr
17:39
5:48
36
Johnny Demesa
So
17:46
5:51
41
Austin Smith
Sr
17:50
5:52
42
Thomas Le
So
21:53
7:12
67
6 Woodcreek
5-5-4-5-6
Gap: 1:10
86:47
17:21
5:43
140 Robert Williams
Jr
16:42
5:30
10
Jorge Pena Iii
So
17:03
5:37
19
Matthew Durel
Jr
17:20
5:42
23
Peter Pagel
Fr
17:50
5:52
43
Matthew Griffin
Sr
17:52
5:53
45
Derek Parker
Jr
18:31
6:05
51
Landon Farnwort
Jr
18:44
6:10
55
7 Armijo
3-7-7-7-7
Gap: 2:07
87:16
17:27
5:44
165 Luis Grijalva
Jr
16:05
5:17
3
Zakari Wahid
So
17:39
5:48
37
Alec Woodson
Sr
17:40
5:49
38
Brendan Erwin
Jr
17:40
5:49
39
Shaun Weber
Jr
18:12
5:59
48
Juan Martinez
Sr
18:38
6:08
54
Dylan Saechao
Sr
19:00
6:15
60
8 Franklin (eg)
8-8-7-8-8
Gap: 1:43
89:35
17:55
5:54
188 Munir Nur
Sr
17:11
5:39
20
Xavier Weaver
Jr
17:27
5:44
28
Jordan Lawrence
So
17:27
5:44
30
Stephen Lamera
Sr
18:36
6:07
53
Jupinder Parmar
So
18:54
6:13
57
Jordan Tillis
Jr
18:58
6:14
59
Nathanie Leong
Jr
19:20
6:22
62
9 Gregori
10-9-9-9-9
Gap: 2:28
91:54
18:23
6:03
223 Jeremy Hart
Sr
17:22
5:43
24
Santiago Ruiz
So
17:25
5:44
27
Roman Franzia
Jr
18:19
6:02
50
Louis Roach
Jr
18:58
6:14
58
Hunter Jamison
Jr
19:50
6:31
64
Rafael Rojel Price
Jr
20:06
6:37
66
Samuel Montero
Jr
22:10
7:18
68
10 Folsom
9-10-10-10-10
Gap: 2:14
91:48
18:22
6:02
233 Gregory Aitken
Sr
17:16
5:41
22
Josh Pettingi
Sr
17:41
5:49
40
Zachary Stewart
Jr
18:31
6:05
52
Matthew Hopper
Sr
18:50
6:12
56
Daniel Wright
Jr
19:30
6:25
63
Kaleb Outhavon
Jr
20:06
6:37
65




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Drew Spencer So Oak Ridge 11:07 5:18
2 Jonah Wiener-brodkey So McClatchy 11:18 5:23
3 Amos Karlsen So McClatchy 11:20 5:24
4 Derek Lin So McClatchy 11:24 5:26
5 Sam Blakewell So Davis High 11:24 5:26 1/10 1/17 3/12 11:29
(0:05)
11:49
(0:25)
11:29
(0:05)
Great Job! (LY, LR, PR)
6 Stephen Crocker So McClatchy 11:29 5:28
7 Emmett Mcmahon So McClatchy 11:44 5:35
8 Tyler Salcido So Oak Ridge 11:45 5:36
9 Michael Emerson So Armijo 11:46 5:36
10 Brandon Hurd So Jesuit 11:54 5:40
11 Jackson Meyers So Folsom 11:55 5:40
12 Marcos Fredrickson So McClatchy 11:57 5:41
13 Stephen Nichols So Davis High 12:02 5:44 2/10 2/17 3/7 12:12
(0:10)
12:12
(0:10)
Great Job! (LR, PR)
14 Ben Easter So Folsom 12:02 5:44
15 Drew Kiesow So Folsom 12:03 5:44
16 Ryan Bonnifield So Lincoln (s) 12:05 5:45
17 Jack Neria Fr Folsom 12:08 5:47
18 Jeremy Fee So Davis High 12:10 5:48 3/10 3/17 3/6 12:08 12:08
19 Lance Bricca So Oak Ridge 12:13 5:49
20 Juan Guerrero So Armijo 12:14 5:50
21 Josh Spowart Fr Cosumnes Oaks 12:17 5:51
22 Ryan Dix So Armijo 12:18 5:51
23 Kyle Young So Jesuit 12:19 5:52
24 Mario Munoz So Franklin (s) 12:20 5:52
25 Mason Reeves So Gregori 12:21 5:53
26 Perry Winsor So Davis High 12:22 5:53 4/10 7/17 3/6 12:48
(0:26)
12:12 12:12 Great Job! (LY)
27 Dante Orendain So Modesto 12:25 5:55
28 Aaron Clark Fr Oak Ridge 12:25 5:55
29 Miles Zabala So Davis High 12:29 5:57 5/10 8/17 2/6 12:36
(0:07)
12:18 Great Job! (LR)
30 Oscar Morales So Armijo 12:30 5:57
31 Christian Wilde So Oak Ridge 12:30 5:57
32 Wyatt Vaccaro So Folsom 12:39 6:01
33 Grayson McKim So Davis High 12:39 6:01 6/10 9/17 2/6 13:22
(0:43)
12:42
(0:03)
12:42
(0:03)
Great Job! (LY, LR, PR)
34 Branden Zwahlen So Enochs 12:41 6:02
35 Nicholas Weil So Folsom 12:42 6:03
36 Elliot Raskin So Jesuit 12:44 6:04
37 Andrew Bellas So Oak Ridge 12:45 6:04
38 Evan Belk So Davis High 12:46 6:05 7/10 10/17 1/6 12:43 12:38
39 Collin Drown So Davis High 12:53 6:08 8/10 12/17 1/1 12:42 12:41
40 Nate Oriarte So Armijo 12:57 6:10
41 Matthew Huang So Lincoln (s) 12:58 6:10
42 Xavier Bauer-martin So McClatchy 13:02 6:12
43 Wade Kiesow So Folsom 13:04 6:13
44 Alejandro Vera So Armijo 13:07 6:15
45 Julian Brown So Armijo 13:08 6:15
46 James Brunette So Davis High 13:08 6:15 9/10 14/17 1/1 12:44 12:44
47 Jamie Moddelmog So Davis High 13:09 6:16 10/10 15/17 1/1 12:07 12:07
48 Anthony Rogado Fr Jesuit 13:21 6:21
49 Ferenc Keller So Oak Ridge 13:21 6:21
50 Gregg Neves Fr Jesuit 13:25 6:23
51 Cole Baer So Jesuit 13:43 6:32
52 Nicholas Macias Fr Jesuit 14:09 6:44
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 McClatchy
2-1-1-1-1
Gap: 0:26
57:15
11:27
5:27
22 Jonah Wiener-b
So
11:18
5:23
2
Amos Karlsen
So
11:20
5:24
3
Derek Lin
So
11:24
5:26
4
Stephen Crocker
So
11:29
5:28
6
Emmett Mcmahon
So
11:44
5:35
7
Marcos Fredrick
So
11:57
5:41
12
Xavier Bauer-ma
So
13:02
6:12
34
2 Oak Ridge
1-2-2-2-2
Gap: 1:23
60:00
12:00
5:43
76 Drew Spencer
So
11:07
5:18
1
Tyler Salcido
So
11:45
5:36
8
Lance Bricca
So
12:13
5:49
18
Aaron Clark
Fr
12:25
5:55
23
Christia Wilde
So
12:30
5:57
26
Andrew Bellas
So
12:45
6:04
31
Ferenc Keller
So
13:21
6:21
39
3 Davis High
3-3-3-4-3
Gap: 1:05
60:27
12:05
5:45
81 Sam Blakewel
So
11:24
5:26
5
Stephen Nichols
So
12:02
5:44
13
Jeremy Fee
So
12:10
5:48
17
Perry Winsor
So
12:22
5:53
22
Miles Zabala
So
12:29
5:57
24
Grayson McKim
So
12:39
6:01
28
Evan Belk
So
12:46
6:05
32
Your Team ROCKS! (LR)
4 Folsom
6-4-4-3-4
Gap: 0:44
60:47
12:09
5:47
83 Jackson Meyers
So
11:55
5:40
11
Ben Easter
So
12:02
5:44
14
Drew Kiesow
So
12:03
5:44
15
Jack Neria
Fr
12:08
5:47
16
Wyatt Vaccaro
So
12:39
6:01
27
Nicholas Weil
So
12:42
6:03
29
Wade Kiesow
So
13:04
6:13
35
5 Armijo
4-5-5-5-5
Gap: 1:11
61:45
12:21
5:53
106 Michael Emerson
So
11:46
5:36
9
Juan Guerrero
So
12:14
5:50
19
Ryan Dix
So
12:18
5:51
20
Oscar Morales
So
12:30
5:57
25
Nate Oriarte
So
12:57
6:10
33
Alejandr Vera
So
13:07
6:15
36
Julian Brown
So
13:08
6:15
37
6 Jesuit
5-6-6-6-6
Gap: 1:31
63:43
12:45
6:04
139 Brandon Hurd
So
11:54
5:40
10
Kyle Young
So
12:19
5:52
21
Elliot Raskin
So
12:44
6:04
30
Anthony Rogado
Fr
13:21
6:21
38
Gregg Neves
Fr
13:25
6:23
40
Cole Baer
So
13:43
6:32
41
Nicholas Macias
Fr
14:09
6:44
42
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:30
64:35
12:55
6:09
15 Grayson McKim
So
12:39
6:01
1
Evan Belk
So
12:46
6:05
2
Collin Drown
So
12:53
6:08
3
James Brunette
So
13:08
6:15
4
Jamie Moddelmo
So
13:09
6:16
5








Your Team ROCKS! (LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Alex Tyree Jr Jesuit 17:27 5:44
2 Brendan Deas Sr Davis High 17:31 5:46 1/9 6/15 2/11 18:09
(0:38)
17:40
(0:09)
17:40
(0:09)
Great Job! (LY, LR, PR)
3 Patrick Caslin Jr Jesuit 17:37 5:48
4 Robert Bell Jr Jesuit 17:40 5:49
5 Samuel Ruhe Sr Davis High 17:57 5:54 2/9 7/15 2/7 18:11
(0:14)
17:52 17:52 Great Job! (LY)
6 Andrew Frost Sr Del Campo 17:58 5:55
7 Nicholas Leacox Jr Davis High 18:04 5:57 3/9 8/15 2/6 17:43 17:43
8 Evan West Sr Davis High 18:07 5:58 4/9 9/15 1/6 18:14
(0:07)
18:43
(0:36)
18:14
(0:07)
Great Job! (LY, LR, PR)
9 Jose Aguilar Sr Atwater 18:12 5:59
10 Graham Mcallister Sr Modesto 18:12 5:59
11 Winston Tran Sr Davis High 18:15 6:00 5/9 10/15 1/5 17:52 18:29
(0:14)
17:52 Great Job! (LR)
12 Fox Conner Jr Davis High 18:17 6:01 6/9 12/15 1/5 18:30
(0:13)
18:30
(0:13)
Great Job! (LR, PR)
13 Hunter Childs Sr Bella Vista 18:18 6:01
14 Tyler Mccown Sr Bella Vista 18:19 6:02
15 Austin Mellick So Sheldon 18:21 6:02
16 Nicholas Knight So Woodcreek 18:21 6:02
17 Dayton Miers Jr Bella Vista 18:22 6:03
18 Liam Coyle Sr Modesto 18:22 6:03
19 Jaleel Dmeiri Sr Davis High 18:29 6:05 7/9 13/15 1/4 18:29
(0:00)
18:29
(0:00)
Great Job! (LR, PR)
20 Benjamin Sharer Jr Bella Vista 18:33 6:06
21 Delton Engell-sorrell Sr Armijo 18:35 6:07
22 Cameron Cakus Sr Armijo 18:38 6:08
23 Pierre Corpel Jr Lodi 18:38 6:08
24 Keith Pagulayan Sr Sheldon 18:39 6:08
25 Ben Lucca Jr Sheldon 18:47 6:11
26 Rodrigo Razo Sr Sheldon 18:56 6:14
27 Tony Zortman So Woodcreek 18:59 6:15
28 Jack Baer Sr Jesuit 19:01 6:15
29 Tim Brannan Jr Jesuit 19:04 6:16
30 Nathaniel Slaughter Jr Bella Vista 19:15 6:20
31 Juan Ramos Jr Modesto 19:15 6:20
32 Alex Ly Jr Woodcreek 19:16 6:20
33 Fazel Shaheen Jr Sheldon 19:22 6:22
34 Kevin Gonzalez Jr Bella Vista 19:25 6:23
35 Nick Behrens Sr Vacaville 19:28 6:24
36 Aidan Cox Sr Davis High 19:32 6:26 8/9 14/15 1/1 20:06
(0:34)
19:00 Great Job! (LR)
37 Jesus Cordero Sr Modesto 19:35 6:27
38 Matthew Griffin Sr Jesuit 19:37 6:27
39 Anthony Drobnick Sr Modesto 19:40 6:28
40 Wiley Wilson Sr Davis High 19:50 6:31 9/9 15/15 1/1 18:50 18:50
41 Adrien Castellanos Jr Modesto 19:52 6:32
42 Rene Murillo Jr Sheldon 19:57 6:34
43 Anthony Flores Jr Jesuit 20:06 6:37
44 Eduardo Mendoza Jr Modesto 20:17 6:40
45 Nicholas Chong Fr Woodcreek 20:21 6:42
46 De'joun Johnson Jr Sheldon 20:48 6:51
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-2-2-1-1
Gap: 0:44
89:54
17:59
5:55
29 Brendan Deas
Sr
17:31
5:46
2
Samuel Ruhe
Sr
17:57
5:54
5
Nicholas Leacox
Jr
18:04
5:57
6
Evan West
Sr
18:07
5:58
7
Winston Tran
Sr
18:15
6:00
9
Fox Conner
Jr
18:17
6:01
10
Jaleel Dmeiri
Sr
18:29
6:05
16
Your Team ROCKS! (LY, LR)
2 Jesuit
1-1-1-2-2
Gap: 1:37
90:49
18:10
5:58
51 Alex Tyree
Jr
17:27
5:44
1
Patrick Caslin
Jr
17:37
5:48
3
Robert Bell
Jr
17:40
5:49
4
Jack Baer
Sr
19:01
6:15
21
Tim Brannan
Jr
19:04
6:16
22
Matthew Griffin
Sr
19:37
6:27
28
Anthony Flores
Jr
20:06
6:37
32
3 Bella Vista
4-3-3-3-3
Gap: 0:57
92:47
18:33
6:06
77 Hunter Childs
Sr
18:18
6:01
11
Tyler Mccown
Sr
18:19
6:02
12
Dayton Miers
Jr
18:22
6:03
14
Benjamin Sharer
Jr
18:33
6:06
17
Nathanie Slaughte
Jr
19:15
6:20
23
Kevin Gonzalez
Jr
19:25
6:23
26




4 Sheldon
5-5-5-4-4
Gap: 1:01
94:05
18:49
6:11
95 Austin Mellick
So
18:21
6:02
13
Keith Pagulaya
Sr
18:39
6:08
18
Ben Lucca
Jr
18:47
6:11
19
Rodrigo Razo
Sr
18:56
6:14
20
Fazel Shaheen
Jr
19:22
6:22
25
Rene Murillo
Jr
19:57
6:34
31
De'joun Johnson
Jr
20:48
6:51
34
5 Modesto
3-3-4-5-5
Gap: 1:28
95:04
19:01
6:15
103 Graham Mcallist
Sr
18:12
5:59
8
Liam Coyle
Sr
18:22
6:03
15
Juan Ramos
Jr
19:15
6:20
24
Jesus Cordero
Sr
19:35
6:27
27
Anthony Drobnick
Sr
19:40
6:28
29
Adrien Castella
Jr
19:52
6:32
30
Eduardo Mendoza
Jr
20:17
6:40
33
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Colin Ryan Fr Jesuit 11:48 5:37
2 Nixon Mckenzie Fr Armijo 11:51 5:39
3 Ryan Bradley Fr Sheldon 11:54 5:40
4 Alex Spencer Fr Tracy 12:00 5:43
5 Colin Brannan Fr Jesuit 12:08 5:47
6 Erickson Lengtat Fr Davis High 12:11 5:48 1/7 4/17 5/14 12:14
(0:03)
11:49 Great Job! (LR)
7 Nicholas Myers Fr Pleasant Grove 12:13 5:49
8 Seamus Caslin Fr Jesuit 12:13 5:49
9 Bryce Gregg Fr Davis High 12:15 5:50 2/7 5/17 2/8 12:34
(0:19)
12:34
(0:19)
Great Job! (LR, PR)
10 Kobe Standefer Fr Davis High 12:17 5:51 3/7 6/17 2/6 12:22
(0:05)
12:22
(0:05)
Great Job! (LR, PR)
11 Ethan Rodriguez Fr Cosumnes Oaks 12:20 5:52
12 Miles Worthen Fr Jesuit 12:21 5:53
13 Ryan Weidman Fr Enochs 12:24 5:54
14 Benjamin Quang Fr Pleasant Grove 12:25 5:55
15 Colin Kong Fr Oak Ridge 12:26 5:55
16 Steven Noll Fr Jesuit 12:37 6:00
17 Joe Blakely Fr Pleasant Grove 12:42 6:03
18 Vicente Lamera Fr Jesuit 12:43 6:03
19 Brad Williams Fr Armijo 12:47 6:05
20 Josh Jantz Fr Lincoln (s) 12:47 6:05
21 Todd Russell Fr Jesuit 12:48 6:06
22 Nathan Sweet Fr Davis High 12:48 6:06 4/7 11/17 2/6 13:24
(0:36)
13:24
(0:36)
Great Job! (LR, PR)
23 Henry Siegler Fr Davis High 12:56 6:10 5/7 13/17 2/6 13:08
(0:12)
13:08
(0:12)
Great Job! (LR, PR)
24 Jeremy Daneluk Fr Franklin (eg) 12:56 6:10
25 Zachary Johnson Fr Armijo 12:56 6:10
26 Spencer Jeppson Fr Gregori 12:57 6:10
27 Calvin Abbott Fr Lincoln (s) 12:58 6:10
28 Logan Gee Fr Pleasant Grove 12:59 6:11
29 Kaung Zaw Fr Enochs 13:04 6:13
30 Kamil Grimes Fr Sheldon 13:06 6:14
31 Nicholas Jamora Fr Lincoln (s) 13:07 6:15
32 Junior Castillo Fr Sheldon 13:08 6:15
33 Owen Zumeida Fr Napa 13:12 6:17
34 Brendan Brown Fr Pleasant Grove 13:14 6:18
35 Akul Bajaj Fr Franklin (eg) 13:15 6:19
36 Ethan Millar Fr Merrill West 13:19 6:20
37 William Ewens Fr Davis High 13:21 6:21 6/7 16/17 2/5 13:02 13:02
38 James Easter Fr Sheldon 13:24 6:23
39 Justin Sherman Fr Lincoln (s) 13:24 6:23
40 Jorge Machuca Fr Sheldon 13:27 6:24
41 Rohan Kumar Fr Pleasant Grove 13:28 6:25
42 Cameron Huff Fr Lincoln (s) 13:28 6:25
43 Adam Tran Fr Davis High 13:34 6:28 7/7 17/17 2/5 13:21 13:13
44 Aj Session Fr Lincoln (s) 13:47 6:34
45 Shuntaay Van Dyke Fr Sheldon 13:54 6:37
46 Alex Edelstein Fr Lincoln (s) 14:39 6:59
47 Ricky Le Fr Sheldon 14:59 7:08
48 Juan Gallegos Fr Armijo 15:39 7:27
49 Immauri Patterson Fr Pleasant Grove 15:39 7:27
50 David Tellez Fr Armijo 15:52 7:33
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
61:07
12:13
5:49
34 Colin Ryan
Fr
11:48
5:37
1
Colin Brannan
Fr
12:08
5:47
4
Seamus Caslin
Fr
12:13
5:49
7
Miles Worthen
Fr
12:21
5:53
10
Steven Noll
Fr
12:37
6:00
12
Vicente Lamera
Fr
12:43
6:03
14
Todd Russell
Fr
12:48
6:06
17
2 Davis High
4-2-2-2-2
Gap: 0:45
62:27
12:29
5:57
59 Erickson Lengtat
Fr
12:11
5:48
5
Bryce Gregg
Fr
12:15
5:50
8
Kobe Standefe
Fr
12:17
5:51
9
Nathan Sweet
Fr
12:48
6:06
18
Henry Siegler
Fr
12:56
6:10
19
William Ewens
Fr
13:21
6:21
27
Adam Tran
Fr
13:34
6:28
33
Your Team ROCKS! (LY, LR)
3 Pleasant Grove
5-3-3-3-3
Gap: 1:01
63:33
12:43
6:03
78 Nicholas Myers
Fr
12:13
5:49
6
Benjamin Quang
Fr
12:25
5:55
11
Joe Blakely
Fr
12:42
6:03
13
Logan Gee
Fr
12:59
6:11
22
Brendan Brown
Fr
13:14
6:18
26
Rohan Kumar
Fr
13:28
6:25
31
Immauri Patterso
Fr
15:39
7:27
39
4 Sheldon
3-5-5-5-4
Gap: 1:33
64:59
13:00
6:11
109 Ryan Bradley
Fr
11:54
5:40
3
Kamil Grimes
Fr
13:06
6:14
23
Junior Castillo
Fr
13:08
6:15
25
James Easter
Fr
13:24
6:23
28
Jorge Machuca
Fr
13:27
6:24
30
Shuntaay Van Dyke
Fr
13:54
6:37
35
Ricky Le
Fr
14:59
7:08
37
5 Armijo
2-3-4-4-5
Gap: 4:01
69:05
13:49
6:35
115 Nixon Mckenzie
Fr
11:51
5:39
2
Brad Williams
Fr
12:47
6:05
15
Zachary Johnson
Fr
12:56
6:10
20
Juan Gallegos
Fr
15:39
7:27
38
David Tellez
Fr
15:52
7:33
40








6 Lincoln (s)
6-6-6-6-6
Gap: 0:41
65:44
13:09
6:16
122 Josh Jantz
Fr
12:47
6:05
16
Calvin Abbott
Fr
12:58
6:10
21
Nicholas Jamora
Fr
13:07
6:15
24
Justin Sherman
Fr
13:24
6:23
29
Cameron Huff
Fr
13:28
6:25
32
Aj Session
Fr
13:47
6:34
34
Alex Edelstei
Fr
14:39
6:59
36
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

17 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
Fr D1 Colin Ryan, Fr, 11:48, Jesuit Jesuit, 61:07, 34
Fr D2 Damian King, Fr, 11:44, Bella Vista Oakmont, 63:37, 66
Fr D3 Jesus Carrasco, Fr, 11:42, Placer Placer, 61:45, 18
Fr D4 Vince Prasad, Fr, 12:23, Lathrop Christian Brothers, 64:44, 21
Fr D5 Joshua Spiva, Fr, 13:20, Capital Christian Capital Christian, 72:59, 15
JV D12 Alex Tyree, Jr, 17:27, Jesuit Davis, 89:54, 29
JV D345 Niko Guevara, Sr, 17:52, Vista Del Lago Vista Del Lago, 91:05, 15
So D1 Drew Spencer, So, 11:07, Oak Ridge McClatchy, 57:15, 22
So D2 Ben Fogiel, So, 11:21, Nevada Union Bella Vista, 60:08, 31
So D3 Dallas Curran, So, 11:37, Casa Roble Rio Americano, 60:10, 25
So D4 Karl Winter, So, 11:28, St Mary's St Mary's, 63:51, 48
So D5 John Maclatchie, So, 13:48, Golden Sierra , 0:00,
V D1 Michael Vernau, Jr, 15:35, Davis Jesuit, 82:14, 38
V D2 Daniel Ambriz, Sr, 15:54, Merced Bella Vista, 84:58, 68
V D3 Remington Breeze, Sr, 16:05, Vista Del Lago Vista Del Lago, 84:40, 45
V D4 Jackson Mcilroy, Jr, 16:30, Sonora Christian Brothers, 86:24, 45
V D5 Brett Lombardi, Jr, 17:06, Capital Christian Capital Christian, 92:03, 40

All Girls Races

12 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
All at 3.04 mi
All at 2.1 mi
F/S D1 Charlotte Mitchell, Fr, 13:15, Davis Davis, 68:21, 25
F/S D2 Paige Sefreid, Fr, 13:30, Lodi St Francis (sac), 72:23, 33
F/S D3 Annie Kozlowski, Fr, 14:03, Vista Del Lago Vista Del Lago, 73:07, 29
F/S D4 Leslie Hernandez, Fr, 14:10, Los Banos St Mary's, 79:42, 59
F/S D5 Madison Muschetto, Fr, 15:02, Argonaut , 0:00,
JV D12 Adria Lammers, Sr, 20:45, Davis Davis, 108:10, 28
JV D345 Cadence Mckibben, Sr, 22:24, Placer Placer, 117:30, 23
V D1 Sofia Castiglioni, Jr, 18:22, Davis Davis, 94:54, 23
V D2 Kathryn Loken, Jr, 18:36, Del Campo Bella Vista, 98:01, 61
V D3 Sarah Anderson, Sr, 18:32, Vista Del Lago Vista Del Lago, 100:10, 48
V D4 Cassi Land, So, 18:32, Sonora Amador, 103:05, 65
V D5 Katarina Stashyn, Sr, 19:18, Vacaville Christian Vacaville Christian, 110:48, 34