Davis High Results from the Nike Team Nationals at Glendoveer Golf Course,OR on 12/5/15

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Castiglioni, Sofia Jr V 18:04.6 5:50 3.1 42/197 1/7 1/7 40/66 17:34
Chu, Elise Sr V 19:56.3 6:26 3.1 181/197 7/7 7/7 10/21 19:37
Fisk, Abigail Jr V 18:13.4 5:53 3.1 51/197 2/7 2/7 3/22 17:50
Lodigiani, Sophia Fr V 18:40 6:01 3.1 90/197 5/7 5/7 2/22 18:21
O'Keeffe, Fiona Sr V 18:35.2 6:00 3.1 85/197 4/7 4/7 3/22 16:32
O'Keeffe, Olivia So V 18:20.7 5:55 3.1 62/197 3/7 3/7 2/22 17:52
Taylor, Sage So V 19:54.9 6:25 3.1 180/197 6/7 6/7 17/22 19:19
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/22 91:54
0:35
3.1 5:56 5:50 6:01 144 5:47 Sofia Castiglioni (12), Abigail Fisk (17), Olivia O'Keeffe (25), Fiona O'Keeffe (43), Sophia Lodigiani (47)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Katie Rainsberger SOUTHWEST-1 16:56.8 5:28
2 Ella Donaghu NORTHWEST-2 17:10.2 5:32
3 Cailie Logue HEARTLAND-2 17:14.2 5:34
4 Kelsey Chmiel KINETIC XC 17:15.4 5:34
5 Bethany Hasz HEARTLAND-4 17:17.1 5:35
6 Ashton Endsley SOUTH-1 17:19.6 5:35
7 Sarah Leinheiser CARMEL XC 17:20.2 5:36
8 Judy Pendergast NAPERVILLE NORTH XC 17:20.8 5:36
9 Aislinn Devlin NORTHEAST-1 17:22.1 5:36
10 Abby Wheeler NEW YORK-1 17:23.2 5:37
11 Cate Ratliff CALIFORNIA-1 C 17:23.9 5:37
12 Madison Troy MIDWEST-2 17:24.2 5:37
13 Anna West MIDWEST-1 17:25.6 5:37
14 Grace Ping HEARTLAND-3 17:25.7 5:37
15 Kaitlyn Neal MANLIUS XC 17:25.8 5:37
16 Kate Murphy BURKE XC 17:27.4 5:38
17 Courtney Wayment DAVIS UT 17:29 5:38
18 Megan Mccandless CALIFORNIA-4 M 17:30.4 5:39
19 Taylor Cuneo SOUTHEAST-3 17:31.7 5:39
20 Ember Stratton PORTLAND XC 17:33.4 5:40
21 Abby Gray SOUTH-2 17:33.9 5:40
22 Elly Henes SOUTHEAST-1 17:36.3 5:41
23 Tiahna Vladic NORTHWEST-3 17:38.2 5:41
24 Claire Walters MANLIUS XC 17:40.7 5:42
25 Stephanie Jenks HEARTLAND-1 17:44.5 5:43
26 Brie Oakley SOUTHWEST-4 17:44.6 5:43
27 Madie Boreman SOUTH-3 17:46.1 5:44
28 Emma Benner HEARTLAND-5 17:47.2 5:44
29 Olivia Sargent LOWER BUCKS XC 17:47.9 5:44
30 Lindsey Payne MIDWEST-4 17:50.9 5:45
31 Destiny Collins TEMECULA XC 17:52.3 5:46
32 Alex Buck MIDWEST-3 17:52.9 5:46
33 Morgin Coonfield CALIFORNIA-2 M 17:53.1 5:46
34 Diana Vizza NEW YORK-2 17:54.3 5:47
35 Christina Aragon NORTHWEST-1 17:57.1 5:47
36 Anna Elkin SOUTH-4 17:57.3 5:48
37 Palmer Madsen MANLIUS XC 17:59 5:48
38 Olivia Brooks NORTHWEST-4 18:01 5:49
39 Mary Hennelly NEW YORK-3 18:03.4 5:49
40 Rafaella Gibbons SOUTHEAST-2 18:03.9 5:50
41 Rachel Mcarthur SOUTHEAST-4 18:04.1 5:50
42 Sofia Castiglioni Jr Davis High 18:04.6 5:50 1/7 1/7 40/66
43 Mary Webb LOWER BUCKS XC 18:04.9 5:50
44 Lexi Reed SOUTHWEST-5 18:05.3 5:50
45 Anna Juul NORTHEAST-2 18:07.8 5:51
46 Gillian Meeks CALIFORNIA-3 G 18:08.1 5:51
47 Sierra Castaneda NORTHEAST-3 18:09 5:51
48 Sam Levy MANLIUS XC 18:11.1 5:52
49 Katelyn Tuohy THIELLS XC 18:11.6 5:52
50 Lexa Barrott NXC 18:12 5:52
51 Abigail Fisk Jr Davis High 18:13.4 5:53 2/7 2/7 3/22
52 Hannah Tobiason NORTHWEST-5 18:14.3 5:53
53 Sophia Ryan MANLIUS XC 18:14.4 5:53
54 Sara Musselman AMERICAN FORK XC 18:17.7 5:54
55 Piper Meuwissen BOZEMAN XC 18:18.2 5:54
56 Stacy Morozov CARMEL XC 18:18.6 5:54
57 Jocelyn Long MIDWEST-5 18:18.8 5:54
58 Jenna Farrell MANLIUS XC 18:19.1 5:55
59 Cheyenne Walden SOUTH-5 18:19.2 5:55
60 Grace Kilroy CENTERVILLE XC 18:19.4 5:55
61 Nicole Griffiths PORTLAND XC 18:20.2 5:55
62 Olivia O'Keeffe So Davis High 18:20.7 5:55 3/7 3/7 2/22
63 Sarah Schmitt NAPERVILLE NORTH XC 18:21.3 5:55
64 Lainey Studebaker CENTERVILLE XC 18:22 5:55
65 Kenenni Wiegand BOZEMAN XC 18:22.1 5:56
66 Peyton Engborg KINETIC XC 18:22.2 5:56
67 Lauren Chapey NEW YORK-4 18:23.1 5:56
68 Elisabeth Danis NORTHEAST-5 18:23.1 5:56
69 Alex Harris THIELLS XC 18:23.2 5:56
70 Amanda Mayoral SOUTHWEST-3 18:23.6 5:56
71 Hannah Molloy LOWER BUCKS XC 18:23.7 5:56
72 Nicole Rice TEMECULA XC 18:24.9 5:56
73 Serena Tripodi SOUTHEAST-5 18:26.7 5:57
74 Paris Fenoff KINETIC XC 18:27.1 5:57
75 Evelyn Mandel TEMECULA XC 18:27.2 5:57
76 Sophia Link BLACKSBURG XC 18:28 5:57
77 Abigail Long NORTHEAST-4 18:28.9 5:58
78 Haleigh Morales THIELLS XC 18:29.3 5:58
79 Emily Kompelien EDINA XC 18:29.6 5:58
80 Jessa Hanson WILLMAR XC 18:30.6 5:58
81 Eliza Rego RHODE ISLAND XC 18:31.7 5:59
82 Cami Squires AMERICAN FORK XC 18:32 5:59
83 Sarah Carter PHOENIX XC 18:34.2 5:59
84 Sandra Pflughoft TEMECULA XC 18:35.1 6:00
85 Fiona O'Keeffe Sr Davis High 18:35.2 6:00 4/7 4/7 3/22
86 Brooke Starn CALIFORNIA-5 B 18:35.4 6:00
87 Sophie Baird AMERICAN FORK XC 18:37.5 6:00
88 Sophie Schmitz WILLMAR XC 18:39.3 6:01
89 Karina Tavares RHODE ISLAND XC 18:39.3 6:01
90 Sophia Lodigiani Fr Davis High 18:40 6:01 5/7 5/7 2/22
91 Sammy Hollingsworth AMERICAN FORK XC 18:42.3 6:02
92 Kayli Jones CARROLL XC 18:43.6 6:02
93 Alex Decicco NEW YORK-5 18:43.9 6:03
94 Abby Guidry KINGWOOD XC 18:46.8 6:03
95 Annie Kay Combs BLACKSBURG XC 18:47.4 6:04
96 Kayla Rudie WILLMAR XC 18:48.1 6:04
97 Sydney Belus TEMECULA XC 18:48.3 6:04
98 Maddie Dalton CARMEL XC 18:50.2 6:05
99 Olivia Harp NXC 18:50.3 6:05
100 Serena Monson WILLMAR XC 18:51 6:05
101 Tate Sweeney EDINA XC 18:53.4 6:06
102 Kelly Makin PORTLAND XC 18:54.1 6:06
103 Jane Miller PHOENIX XC 18:54.7 6:06
104 Alex Delnicki KINETIC XC 18:55.2 6:06
105 Ana Barrott NXC 18:55.3 6:06
106 Samantha Schwers BURKE XC 18:55.6 6:06
107 Kiyena Beatty TEMECULA XC 18:56 6:06
108 Camila Noe BOZEMAN XC 18:56.3 6:07
109 Erin Gallagher KINGWOOD XC 18:56.7 6:07
110 Cate Tracht CARROLL XC 18:57.1 6:07
111 Amanda Mosborg EDINA XC 18:57.9 6:07
112 Rebecca Walters MANLIUS XC 18:57.9 6:07
113 Samantha Marin BLACKSBURG XC 18:58.3 6:07
114 Grace Connolly RHODE ISLAND XC 18:59.1 6:07
115 Heidi Schmitz WILLMAR XC 18:59.5 6:08
116 Alison Esparza CARROLL XC 19:00.8 6:08
117 Audrey Huelskamp PORTLAND XC 19:01.1 6:08
118 Gillian Mortimer CARROLL XC 19:01.5 6:08
119 Hannah Mitchell EDINA XC 19:03.2 6:09
120 Sarah Daniels BURKE XC 19:03.6 6:09
121 Taylor Malchow CENTERVILLE XC 19:05.1 6:09
122 Ally Geisler DAVIS UT 19:05.2 6:09
123 Olivia Arriaza CARROLL XC 19:07.5 6:10
124 Emily Schiesl BURKE XC 19:08.3 6:10
125 Christina Geisler CARMEL XC 19:08.5 6:10
126 Tessa Weiss PHOENIX XC 19:08.7 6:11
127 Kayla Richardson BLACKSBURG XC 19:09.5 6:11
128 Ciara Knott KINETIC XC 19:10.1 6:11
129 Ailene Edwards BLACKSBURG XC 19:11.9 6:12
130 Kelli Walsh CENTERVILLE XC 19:12.4 6:12
131 Amelia Mahoney KINETIC XC 19:12.9 6:12
132 Emily Kane RHODE ISLAND XC 19:13.3 6:12
133 Meri Twomey LOWER BUCKS XC 19:13.8 6:12
134 Allison Fick CENTERVILLE XC 19:14.1 6:12
135 Caroline Starace KINETIC XC 19:14.2 6:12
136 Savannah Lowe CENTERVILLE XC 19:14.3 6:12
137 Isabel Huelskamp PORTLAND XC 19:14.9 6:13
138 Kate Shannon NAPERVILLE NORTH XC 19:15.2 6:13
139 Sam Hedquist DAVIS UT 19:15.9 6:13
140 Kathryn Cornell AMERICAN FORK XC 19:17.5 6:13
141 Tig Archer CARROLL XC 19:18.6 6:14
142 Megan Kress CARMEL XC 19:18.9 6:14
143 Bailey Balmer LOWER BUCKS XC 19:19.3 6:14
144 Mckenzie Clark KINGWOOD XC 19:19.4 6:14
145 Kerry O'connor THIELLS XC 19:19.9 6:14
146 Sarah Antrich KINGWOOD XC 19:20.4 6:14
147 Maddie Sauer LOWER BUCKS XC 19:21.1 6:15
148 Grace Neuenschwander DAVIS UT 19:21.7 6:15
149 Olivia Thompson KINGWOOD XC 19:22.1 6:15
150 Emory Griffin NAPERVILLE NORTH XC 19:22.9 6:15
151 Claire Hamilton NAPERVILLE NORTH XC 19:23.4 6:15
152 Sonya Butseva BURKE XC 19:23.5 6:15
153 Rachel Whitehead CENTERVILLE XC 19:24.7 6:16
154 Rachel Anderson CARMEL XC 19:25.4 6:16
155 Caroline Liddy PHOENIX XC 19:25.4 6:16
156 Maria Rickman EDINA XC 19:25.6 6:16
157 Cayla Eckenroth NXC 19:26 6:16
158 Kayla Glowacki NAPERVILLE NORTH XC 19:28.3 6:17
159 Emma Herrmann NXC 19:28.9 6:17
160 Kate Bradshaw AMERICAN FORK XC 19:29.2 6:17
161 Olivia Hodge BLACKSBURG XC 19:32.3 6:18
162 Aly Walsh RHODE ISLAND XC 19:33.4 6:19
163 Noelle Feeney THIELLS XC 19:35.3 6:19
164 Claire Tantillo THIELLS XC 19:37.4 6:20
165 Emily Clause TEMECULA XC 19:37.7 6:20
166 Helen Innes PHOENIX XC 19:37.7 6:20
167 Bonnie Schellenberg AMERICAN FORK XC 19:40.5 6:21
168 Audrey O'neill RHODE ISLAND XC 19:40.6 6:21
169 Simonne Guenette BLACKSBURG XC 19:41.3 6:21
170 Phoebe Jacques BOZEMAN XC 19:42.7 6:22
171 Jenny Gibson NAPERVILLE NORTH XC 19:43.8 6:22
172 Elise Papazian RHODE ISLAND XC 19:45.8 6:23
173 Jenna Connell DAVIS UT 19:46.9 6:23
174 Shannan Higgins PHOENIX XC 19:47.7 6:23
175 Laina Hall BOZEMAN XC 19:49.9 6:24
176 Sarah Odneal CARROLL XC 19:50.3 6:24
177 Brynn Liabraaten EDINA XC 19:51.9 6:24
178 Miah Weaver DAVIS UT 19:52.6 6:25
179 Jessica Hergott KINGWOOD XC 19:53.4 6:25
180 Sage Taylor So Davis High 19:54.9 6:25 6/7 6/7 17/22
181 Elise Chu Sr Davis High 19:56.3 6:26 7/7 7/7 10/21
182 Elizabeth Thompson PORTLAND XC 19:57.6 6:26
183 Hailey Harris NXC 20:00.4 6:27
184 Caroline Mcclelland PHOENIX XC 20:02.9 6:28
185 Zoe Eberspecher BOZEMAN XC 20:05.1 6:29
186 Ellen O'neill EDINA XC 20:06.7 6:29
187 Grace Beal PORTLAND XC 20:08.8 6:30
188 Amy Berg KINGWOOD XC 20:13.1 6:31
189 Rachel Zimmer NXC 20:18.1 6:33
190 Leah Hansen WILLMAR XC 20:22.6 6:34
191 Savannah Anez WILLMAR XC 20:23.9 6:35
192 Taylor Kitchen BURKE XC 20:29.4 6:37
193 Daphne Boom CARMEL XC 20:30.4 6:37
194 Elsa Sveen BOZEMAN XC 20:36.8 6:39
195 Aida Torpey THIELLS XC 20:42.1 6:41
196 Daly Ferguson BURKE XC 21:01.9 6:47
197 Rachel Estey LOWER BUCKS XC 21:17.2 6:52
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 MANLIUS XC
4-1-1-1-1
Gap: 0:49
89:31
17:54
5:47
55 Kaitlyn Neal
-
17:26
5:37
4
Claire Walters
-
17:41
5:42
8
Palmer Madsen
-
17:59
5:48
11
Sam Levy
-
18:11
5:52
14
Sophia Ryan
-
18:14
5:53
18
Jenna Farrell
-
18:19
5:55
22
Rebecca Walters
-
18:58
6:07
68
2 Davis High
10-4-3-2-2
Gap: 0:35
91:54
18:23
5:56
144 Sofia Castigli
Jr
18:05
5:50
12
Abigail Fisk
Jr
18:13
5:53
17
Olivia O'Keeffe
So
18:21
5:55
25
Fiona O'Keeffe
Sr
18:35
6:00
43
Sophia Lodigian
Fr
18:40
6:01
47
Sage Taylor
So
19:55
6:25
136
Elise Chu
Sr
19:56
6:26
137
3 TEMECULA XC
9-8-5-3-3
Gap: 0:56
92:08
18:26
5:57
171 Destiny Collins
-
17:52
5:46
10
Nicole Rice
-
18:25
5:56
32
Evelyn Mandel
-
18:27
5:57
34
Sandra Pflughof
-
18:35
6:00
42
Sydney Belus
-
18:48
6:04
53
Kiyena Beatty
-
18:56
6:06
63
Emily Clause
-
19:38
6:20
121
4 KINETIC XC
1-6-4-4-4
Gap: 1:55
92:10
18:26
5:57
207 Kelsey Chmiel
-
17:15
5:34
1
Peyton Engborg
-
18:22
5:56
29
Paris Fenoff
-
18:27
5:57
33
Alex Delnicki
-
18:55
6:06
60
Ciara Knott
-
19:10
6:11
84
Amelia Mahoney
-
19:13
6:12
87
Caroline Starace
-
19:14
6:12
91
5 LOWER BUCKS XC
8-2-2-5-5
Gap: 1:31
92:50
18:34
5:59
241 Olivia Sargent
-
17:48
5:44
9
Mary Webb
-
18:05
5:50
13
Hannah Molloy
-
18:24
5:56
31
Meri Twomey
-
19:14
6:12
89
Bailey Balmer
-
19:19
6:14
99
Maddie Sauer
-
19:21
6:15
103
Rachel Estey
-
21:17
6:52
153
6 AMERICAN FORK XC
13-12-9-6-6
Gap: 1:00
93:27
18:41
6:02
247 Sara Musselma
-
18:18
5:54
19
Cami Squires
-
18:32
5:59
40
Sophie Baird
-
18:38
6:00
44
Sammy Hollings
-
18:42
6:02
48
Kathryn Cornell
-
19:18
6:13
96
Kate Bradshaw
-
19:29
6:17
116
Bonnie Schellen
-
19:41
6:21
123
7 PORTLAND XC
7-7-8-8-7
Gap: 1:42
93:04
18:37
6:00
255 Ember Stratton
-
17:33
5:40
7
Nicole Griffith
-
18:20
5:55
24
Kelly Makin
-
18:54
6:06
58
Audrey Huelskam
-
19:01
6:08
73
Isabel Huelskam
-
19:15
6:13
93
Elizabet Thompson
-
19:58
6:26
138
Grace Beal
-
20:09
6:30
143
8 CARMEL XC
2-3-6-7-8
Gap: 1:59
92:56
18:35
6:00
256 Sarah Leinheis
-
17:20
5:36
2
Stacy Morozov
-
18:19
5:54
21
Maddie Dalton
-
18:50
6:05
54
Christin Geisler
-
19:09
6:10
81
Megan Kress
-
19:19
6:14
98
Rachel Anderson
-
19:25
6:16
110
Daphne Boom
-
20:30
6:37
149
9 WILLMAR XC
18-15-14-10-9
Gap: 0:29
93:49
18:46
6:03
262 Jessa Hanson
-
18:31
5:58
38
Sophie Schmitz
-
18:39
6:01
45
Kayla Rudie
-
18:48
6:04
52
Serena Monson
-
18:51
6:05
56
Heidi Schmitz
-
19:00
6:08
71
Leah Hansen
-
20:23
6:34
146
Savannah Anez
-
20:24
6:35
147
10 THIELLS XC
11-9-7-9-10
Gap: 1:24
93:59
18:48
6:04
301 Katelyn Tuohy
-
18:12
5:52
15
Alex Harris
-
18:23
5:56
30
Haleigh Morales
-
18:29
5:58
36
Kerry O'connor
-
19:20
6:14
101
Noelle Feeney
-
19:35
6:19
119
Claire Tantillo
-
19:37
6:20
120
Aida Torpey
-
20:42
6:41
151
11 CENTERVILLE XC
15-11-12-11-11
Gap: 0:55
94:13
18:51
6:05
303 Grace Kilroy
-
18:19
5:55
23
Lainey Studebak
-
18:22
5:55
27
Taylor Malchow
-
19:05
6:09
77
Kelli Walsh
-
19:12
6:12
86
Allison Fick
-
19:14
6:12
90
Savannah Lowe
-
19:14
6:12
92
Rachel Whitehea
-
19:25
6:16
109
12 BLACKSBURG XC
16-18-16-15-12
Gap: 0:44
94:35
18:55
6:06
323 Sophia Link
-
18:28
5:57
35
Annie Kay Combs
-
18:47
6:04
51
Samantha Marin
-
18:58
6:07
69
Kayla Richards
-
19:10
6:11
83
Ailene Edwards
-
19:12
6:12
85
Olivia Hodge
-
19:32
6:18
117
Simonne Guenette
-
19:41
6:21
125
13 BURKE XC
5-13-15-12-13
Gap: 1:56
93:58
18:48
6:04
331 Kate Murphy
-
17:27
5:38
5
Samantha Schwers
-
18:56
6:06
62
Sarah Daniels
-
19:04
6:09
76
Emily Schiesl
-
19:08
6:10
80
Sonya Butseva
-
19:24
6:15
108
Taylor Kitchen
-
20:29
6:37
148
Daly Ferguson
-
21:02
6:47
152
14 NAPERVILLE NORTH XC
3-4-11-13-14
Gap: 2:03
93:44
18:45
6:03
336 Judy Penderga
-
17:21
5:36
3
Sarah Schmitt
-
18:21
5:55
26
Kate Shannon
-
19:15
6:13
94
Emory Griffin
-
19:23
6:15
106
Claire Hamilton
-
19:23
6:15
107
Kayla Glowacki
-
19:28
6:17
114
Jenny Gibson
-
19:44
6:22
127
15 CARROLL XC
21-21-21-19-15
Gap: 0:24
94:51
18:58
6:07
340 Kayli Jones
-
18:44
6:02
49
Cate Tracht
-
18:57
6:07
66
Alison Esparza
-
19:01
6:08
72
Gillian Mortimer
-
19:02
6:08
74
Olivia Arriaza
-
19:08
6:10
79
Tig Archer
-
19:19
6:14
97
Sarah Odneal
-
19:50
6:24
132
16 EDINA XC
17-19-18-14-16
Gap: 0:56
94:50
18:58
6:07
348 Emily Kompelie
-
18:30
5:58
37
Tate Sweeney
-
18:53
6:06
57
Amanda Mosborg
-
18:58
6:07
67
Hannah Mitchell
-
19:03
6:09
75
Maria Rickman
-
19:26
6:16
112
Brynn Liabraat
-
19:52
6:24
133
Ellen O'neill
-
20:07
6:29
142
17 NXC
12-14-13-18-17
Gap: 1:17
94:53
18:59
6:07
360 Lexa Barrott
-
18:12
5:52
16
Olivia Harp
-
18:50
6:05
55
Ana Barrott
-
18:55
6:06
61
Cayla Eckenrot
-
19:26
6:16
113
Emma Herrmann
-
19:29
6:17
115
Hailey Harris
-
20:00
6:27
139
Rachel Zimmer
-
20:18
6:33
145
18 RHODE ISLAND XC
19-17-16-17-18
Gap: 1:02
94:57
18:59
6:08
361 Eliza Rego
-
18:32
5:59
39
Karina Tavares
-
18:39
6:01
46
Grace Connolly
-
18:59
6:07
70
Emily Kane
-
19:13
6:12
88
Aly Walsh
-
19:33
6:19
118
Audrey O'neill
-
19:41
6:21
124
Elise Papazian
-
19:46
6:23
128
19 BOZEMAN XC
14-10-10-15-19
Gap: 1:32
95:09
19:02
6:08
369 Piper Meuwisse
-
18:18
5:54
20
Kenenni Wiegand
-
18:22
5:56
28
Camila Noe
-
18:56
6:07
64
Phoebe Jacques
-
19:43
6:22
126
Laina Hall
-
19:50
6:24
131
Zoe Eberspec
-
20:05
6:29
141
Elsa Sveen
-
20:37
6:39
150
20 DAVIS UT
6-16-19-20-20
Gap: 2:18
94:59
19:00
6:08
412 Courtney Wayment
-
17:29
5:38
6
Ally Geisler
-
19:05
6:09
78
Sam Hedquist
-
19:16
6:13
95
Grace Neuensch
-
19:22
6:15
104
Jenna Connell
-
19:47
6:23
129
Miah Weaver
-
19:53
6:25
134




21 PHOENIX XC
20-20-20-21-21
Gap: 1:04
95:41
19:08
6:10
415 Sarah Carter
-
18:34
5:59
41
Jane Miller
-
18:55
6:06
59
Tessa Weiss
-
19:09
6:11
82
Caroline Liddy
-
19:25
6:16
111
Helen Innes
-
19:38
6:20
122
Shannan Higgins
-
19:48
6:23
130
Caroline Mcclella
-
20:03
6:28
140
22 KINGWOOD XC
22-21-22-22-22
Gap: 0:35
95:45
19:09
6:11
422 Abby Guidry
-
18:47
6:03
50
Erin Gallaghe
-
18:57
6:07
65
Mckenzie Clark
-
19:19
6:14
100
Sarah Antrich
-
19:20
6:14
102
Olivia Thompson
-
19:22
6:15
105
Jessica Hergott
-
19:53
6:25
135
Amy Berg
-
20:13
6:31
144
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Girls Races

1 races + combined.


All Boys Races

1 races + combined.