Davis High Results from the Delta League #1 at Granite Regional Park on 9/28/16

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alden, Matthew So F/S 15:54.8 7:18 2.18 94/104 30/32 30/32 1/1 15:33 15:33
Asera, Ari Fr F/S 14:17.8 6:33 2.18 65/104 22/32 22/32 1/2 14:39
(0:21,2.4)
14:39
(0:21,2.4)
Great Job! (LR, PR)
Bardsley, Aaron So F/S 13:58.5 6:25 2.18 55/104 18/32 18/32 1/2 14:07
(0:08,1.0)
14:07
(0:08,1.0)
Great Job! (LR, PR)
Beck, Corbin So F/S 14:17.5 6:33 2.18 64/104 21/32 21/32 1/2 14:15 14:15
Belk, Evan Jr V 18:09.9 5:54 3.08 41/123 7/35 7/35 4/7 17:36 17:36
Blakewell, Nick Fr F/S 13:08.4 6:02 2.18 30/104 10/32 10/32 2/5 12:50 12:50
Blakewell, Sam Jr V 18:25.2 5:59 3.08 49/123 13/35 13/35 1/4 16:28 16:28
Brunette, James Jr V 17:31.1 5:41 3.08 24/123 3/35 3/35 3/7 17:27 17:27
Burns, Malcolm So F/S 14:28 6:38 2.18 70/104 23/32 23/32 1/2 14:51
(0:23,2.6)
14:51
(0:23,2.6)
Great Job! (LR, PR)
Castiglioni, Zeno Fr V 17:50.9 5:48 3.08 32/123 4/35 4/35 4/7
Conner, Fox Sr V 18:29.1 6:00 3.08 52/123 16/35 16/35 1/4 16:50 16:50
Craig, Will So F/S 14:54 6:50 2.18 80/104 27/32 27/32 1/1 15:17
(0:23,2.6)
15:17
(0:23,2.6)
Great Job! (LR, PR)
Crowell, Ryan Sr V 23:24.8 7:36 3.08 108/123 33/35 33/35 1/1
Drown, Collin Jr V 20:40.2 6:43 3.08 80/123 24/35 24/35 1/1
Ewens, William So F/S 12:45.5 5:51 2.18 22/104 5/32 5/32 3/6 12:34 12:34
Favorite, Teagan Fr V 18:57.9 6:09 3.08 59/123 17/35 17/35 1/3
Fee, Jeremy Jr V 18:12.7 5:55 3.08 42/123 8/35 8/35 2/7 17:28 17:28
Fiehn, Ludwig So F/S 13:48.3 6:20 2.18 50/104 15/32 15/32 2/3 14:40
(0:52,5.9)
14:40
(0:52,5.9)
Great Job! (LR, PR)
Harding, Tomas So F/S 12:24.2 5:41 2.18 13/104 2/32 2/32 4/7 12:29
(0:05,0.6)
12:29
(0:05,0.6)
Great Job! (LR, PR)
Hasson Snell, James Jr V 20:52.1 6:47 3.08 85/123 25/35 25/35 1/1
Hein, Brandon Sr V 19:41 6:23 3.08 69/123 20/35 20/35 1/2
Henricson, Kyle So F/S 12:26.6 5:42 2.18 16/104 3/32 3/32 3/7 12:24 12:24
Herrgesell, James So F/S 15:52.3 7:17 2.18 93/104 29/32 29/32 1/1 15:34 15:34
Hijmans-Malessy, Jona So F/S 13:50.1 6:21 2.18 51/104 16/32 16/32 2/3 14:33
(0:43,4.9)
14:33
(0:43,4.9)
Great Job! (LR, PR)
Holderbein, Peter Jr V 22:25.1 7:17 3.08 101/123 29/35 29/35 1/1
Jee, Stephen So F/S 14:02.2 6:26 2.18 57/104 20/32 20/32 1/2 14:40
(0:38,4.3)
14:40
(0:38,4.3)
Great Job! (LR, PR)
Kirsch, Silas So F/S 16:08.8 7:24 2.18 95/104 31/32 31/32 1/1 16:44
(0:35,3.5)
16:44
(0:35,3.5)
Great Job! (LR, PR)
Kohn, Eben Sr V 23:23.9 7:36 3.08 107/123 32/35 32/35 1/1
Kraft, Drew Jr V 25:34.2 8:18 3.08 120/123 35/35 35/35 1/1
Krall, Sylus Jr V 19:09 6:13 3.08 62/123 18/35 18/35 1/2
Laird, Jackson Sr V 18:25.3 5:59 3.08 50/123 14/35 14/35 1/4 16:29 16:29
Lau, Kevin Jr V 22:24.4 7:16 3.08 100/123 28/35 28/35 1/1
Leacox, Nicholas Sr V 18:19.9 5:57 3.08 44/123 9/35 9/35 2/7 17:37 16:56
Leistikow, James Fr V 21:20.7 6:56 3.08 91/123 27/35 27/35 1/1
Lengtat, Erickson So V 18:27 5:59 3.08 51/123 15/35 15/35 1/4 16:48 16:48
Limon, Alex Sr V 21:02.1 6:50 3.08 87/123 26/35 26/35 1/1 19:30 19:30
Lloyd, Mathew Fr F/S 14:02.1 6:26 2.18 56/104 19/32 19/32 1/2 13:43 13:43
Long, Evan So F/S 13:56.9 6:24 2.18 54/104 17/32 17/32 2/3 14:09
(0:12,1.4)
14:09
(0:12,1.4)
Great Job! (LR, PR)
Looney, Jackson Jr V 22:45 7:23 3.08 105/123 31/35 31/35 1/1
McKim, Grayson Jr V 19:47.4 6:26 3.08 71/123 21/35 21/35 1/2
Meddin, David Sr V 22:38.3 7:21 3.08 104/123 30/35 30/35 1/1
Mishra, Aakash So F/S 20:55.1 9:36 2.18 104/104 32/32 32/32 1/1 21:08
(0:13,1.0)
21:08
(0:13,1.0)
Great Job! (LR, PR)
Moddelmog, Jamie Jr V 17:25.6 5:39 3.08 20/123 2/35 2/35 5/7 17:16 17:16
Moore, Spencer Sr V 20:12.4 6:34 3.08 76/123 23/35 23/35 1/1
Moxon, Ben So F/S 13:45.2 6:19 2.18 49/104 14/32 14/32 2/3 13:43 13:43
Nichols, Stephen Jr V 18:19.9 5:57 3.08 45/123 10/35 10/35 2/7 17:36 17:36
Perez-Zavala, Gustavo Jr V 18:00.7 5:51 3.08 36/123 5/35 5/35 4/7 17:35 17:35
Powell, Kyle Jr V 24:25.4 7:56 3.08 113/123 34/35 34/35 1/1
Preisler, Nick So F/S 15:25.5 7:05 2.18 87/104 28/32 28/32 1/1 15:36
(0:10,1.1)
15:36
(0:10,1.1)
Great Job! (LR, PR)
Ramakrishnan, Arvind So F/S 13:35.6 6:14 2.18 46/104 13/32 13/32 2/3 13:46
(0:10,1.2)
13:46
(0:10,1.2)
Great Job! (LR, PR)
Seng, Theo Fr F/S 14:41.7 6:44 2.18 76/104 25/32 25/32 1/1 15:03
(0:21,2.3)
15:03
(0:21,2.3)
Great Job! (LR, PR)
Siegler, Henry So F/S 12:46.7 5:52 2.18 23/104 6/32 6/32 2/6 13:10
(0:24,3.0)
13:10
(0:24,3.0)
Great Job! (LR, PR)
Soto, Juan Fr F/S 14:43.6 6:45 2.18 77/104 26/32 26/32 1/1 15:32
(0:49,5.2)
15:32
(0:49,5.2)
Great Job! (LR, PR)
Soule, Ionatan Sr V 19:58.5 6:29 3.08 74/123 22/35 22/35 1/2
Standefer, Kobe So V 18:24.9 5:59 3.08 48/123 12/35 12/35 2/5 16:31 16:31
Sturm, Tristan So F/S 12:51.7 5:54 2.18 25/104 8/32 8/32 2/5 13:31
(0:40,4.9)
13:31
(0:40,4.9)
Great Job! (LR, PR)
Sweet, Nathan So F/S 12:40.8 5:49 2.18 20/104 4/32 4/32 3/7 13:03
(0:22,2.8)
13:03
(0:22,2.8)
Great Job! (LR, PR)
Tanner, Kyle So F/S 13:25.7 6:10 2.18 40/104 12/32 12/32 2/3 14:02
(0:37,4.4)
14:02
(0:37,4.4)
Great Job! (LR, PR)
Tobia, Andy Fr F/S 13:09.7 6:02 2.18 31/104 11/32 11/32 2/4
Tran, Adam So F/S 12:48.2 5:52 2.18 24/104 7/32 7/32 2/5 12:35 12:35
Tran, Kyle Sr V 18:00.9 5:51 3.08 37/123 6/35 6/35 3/7 18:35
(0:34,3.0)
18:35
(0:34,3.0)
Great Job! (LR, PR)
Vernau, Michael Sr V 15:37.1 5:04 3.08 1/123 1/35 1/35 1/7 14:52 14:52
West, Sean So F/S 14:28.9 6:39 2.18 71/104 24/32 24/32 1/2 14:58
(0:29,3.2)
14:58
(0:29,3.2)
Great Job! (LR, PR)
Winsor, Perry Jr V 18:24.6 5:59 3.08 47/123 11/35 11/35 2/6 18:00 18:00
Wittkop, Kyle Fr F/S 13:08.4 6:02 2.18 29/104 9/32 9/32 2/5 12:47 12:47
Zabala, Miles Jr V 19:37.8 6:22 3.08 67/123 19/35 19/35 1/2
Zarate-Sanchez, Juan So F/S 11:43.3 5:23 2.18 2/104 1/32 1/32 2/7 11:56
(0:13,1.8)
11:56
(0:13,1.8)
Great Job! (LR, PR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 3/7 86:25
2:24
3.08 5:37 5:04 5:51 101 5:32 84:27 81:03 80:03 Michael Vernau (1), Jamie Moddelmog (19), James Brunette (22), Zeno Castiglioni (28), Gustavo Perez-Zavala (31)
V 2nd 5 2/7 91:03
0:19
3.08 5:55 5:51 5:57 70 5:38 90:47 85:48 83:20 Kyle Tran (10), Evan Belk (13), Jeremy Fee (14), Nicholas Leacox (16), Stephen Nichols (17)
V 3rd 5 1/4 92:07
0:02
3.08 5:59 5:59 5:59 25 5:59 92:11
(0:04,0.1)
92:11
(0:04,0.1)
92:07
(0:00,0.0%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Perry Winsor (3), Kobe Standefer (4), Sam Blakewell (5), Jackson Laird (6), Erickson Lengtat (7)
V 4th 5 1/2 95:55
1:12
3.08 6:14 6:00 6:23 15 6:14 96:06
(0:11,0.2)
96:06
(0:11,0.2)
96:06
(0:11,0.2%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Fox Conner (1), Teagan Favorite (2), Sylus Krall (3), Miles Zabala (4), Brandon Hein (5)
V 5th 5 1/1 101:31
1:05
3.08 6:35 6:26 6:47 15 6:35 103:21
(1:50,1.8)
103:21
(1:50,1.8)
103:08
(1:37,1.6%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Grayson McKim (1), Ionatan Soule (2), Spencer Moore (3), Collin Drown (4), James Hasson Snell (5)
V 6th 5 1/1 109:51
1:36
3.08 7:08 6:50 7:21 15 7:08 111:54
(2:04,1.8)
111:54
(2:04,1.8)
111:54
(2:04,1.8%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Alex Limon (1), James Leistikow (2), Kevin Lau (3), Peter Holderbein (4), David Meddin (5)
V 7th 5 1/1 119:33
2:49
3.08 7:46 7:23 8:18 15 7:46 Jackson Looney (1), Eben Kohn (2), Ryan Crowell (3), Kyle Powell (4), Drew Kraft (5)
F/S 1st 5 3/6 62:00
1:02
2.18 5:41 5:23 5:51 67 5:34 61:22 61:22 Juan Zarate-Sanchez (2), Tomas Harding (13), Kyle Henricson (16), Nathan Sweet (17), William Ewens (19)
F/S 2nd 5 2/5 64:43
0:22
2.18 5:56 5:52 6:02 46 5:44 63:48 63:48 Henry Siegler (6), Adam Tran (7), Tristan Sturm (8), Kyle Wittkop (12), Nick Blakewell (13)
F/S 3rd 5 2/3 67:45
0:39
2.18 6:13 6:02 6:20 39 6:04 Andy Tobia (3), Kyle Tanner (6), Arvind Ramakrishnan (9), Ben Moxon (10), Ludwig Fiehn (11)
F/S 4th 5 1/2 69:50
0:12
2.18 6:24 6:21 6:26 24 6:24 Jona Hijmans-Malessy (2), Evan Long (4), Aaron Bardsley (5), Mathew Lloyd (6), Stephen Jee (7)
F/S 5th 5 1/1 72:14
0:24
2.18 6:38 6:33 6:44 15 6:38 Corbin Beck (1), Ari Asera (2), Malcolm Burns (3), Sean West (4), Theo Seng (5)
F/S 6th 5 1/1 76:50
1:11
2.18 7:03 6:45 7:18 15 7:03 Juan Soto (1), Will Craig (2), Nick Preisler (3), James Herrgesell (4), Matthew Alden (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Michael Vernau Sr Davis High 15:37.1 5:04 1/35 1/35 1/7 14:52 14:52
2 Xavier Weaver Sr Franklin (EG) 16:42.3 5:25
3 Matt Simons Sr Sheldon 16:43.4 5:26
4 Jordan Lawrence Jr Franklin (EG) 16:54 5:29
5 Benjamin Holland Sr Jesuit 17:01 5:31
6 Jordan Rahe Jr Jesuit 17:01 5:31
7 Matt Strangio Fr Jesuit 17:01.1 5:32
8 Colin Ryan So Jesuit 17:01.1 5:32
9 Brendan Jones Sr Jesuit 17:01.3 5:32
10 Aidan Singh Fr Pleasant Grove 17:03 5:32
11 Michael Ruiz Jr Sheldon 17:04.6 5:33
12 Ryan Bradley So Sheldon 17:05.2 5:33
13 Nicholas Salonites Fr Jesuit 17:06.7 5:33
14 Johnny Demesa Jr Sheldon 17:09.3 5:34
15 David Vincent Jr Jesuit 17:11.7 5:35
16 Miles Worthen So Jesuit 17:11.9 5:35
17 Noah Seto Jr Elk Grove 17:12.3 5:35
18 Benjamin Quang So Pleasant Grove 17:12.7 5:35
19 Derek Dokter Sr Sheldon 17:21.7 5:38
20 Jamie Moddelmog Jr Davis High 17:25.6 5:39 2/35 2/35 5/7 17:16 17:16
21 Robert Bell Sr Jesuit 17:25.8 5:40
22 Tanner Mendoza So Elk Grove 17:29.9 5:41
23 Patrick Mcgonigle Fr Sheldon 17:30.6 5:41
24 James Brunette Jr Davis High 17:31.1 5:41 3/35 3/35 3/7 17:27 17:27
25 Blake Miller Sr Pleasant Grove 17:34.7 5:42
26 Joseph Blakely So Pleasant Grove 17:43.9 5:45
27 Adolph(aj) Lawrence Jr Monterey Trail 17:44.7 5:46
28 Kyle Young Jr Jesuit 17:45.5 5:46
29 Nate Montoya Sr Elk Grove 17:47.4 5:47
30 Patrick Caslin Sr Jesuit 17:49.2 5:47
31 Ben Lucca Sr Sheldon 17:49.8 5:47
32 Zeno Castiglioni Fr Davis High 17:50.9 5:48 4/35 4/35 4/7
33 Alex Tyree Sr Jesuit 17:56.2 5:49
34 Nicholas Myers So Pleasant Grove 17:59.5 5:50
35 Nathan Ngo Sr Monterey Trail 17:59.8 5:51
36 Gustavo Perez-Zavala Jr Davis High 18:00.7 5:51 5/35 5/35 4/7 17:35 17:35
37 Kyle Tran Sr Davis High 18:00.9 5:51 6/35 6/35 3/7 18:35
(0:34)
18:35
(0:34)
Great Job! (LR, PR)
38 Nathaniel Leong Sr Franklin (EG) 18:02.1 5:51
39 Carson Mccall Jr Pleasant Grove 18:03.1 5:52
40 Nathan Grimm Fr Pleasant Grove 18:08.7 5:53
41 Evan Belk Jr Davis High 18:09.9 5:54 7/35 7/35 4/7 17:36 17:36
42 Jeremy Fee Jr Davis High 18:12.7 5:55 8/35 8/35 2/7 17:28 17:28
43 Vik Singh Jr Sheldon 18:16.6 5:56
44 Nicholas Leacox Sr Davis High 18:19.9 5:57 9/35 9/35 2/7 17:37 16:56
45 Stephen Nichols Jr Davis High 18:19.9 5:57 10/35 10/35 2/7 17:36 17:36
46 Sami Araya Sr Pleasant Grove 18:22.4 5:58
47 Perry Winsor Jr Davis High 18:24.6 5:59 11/35 11/35 2/6 18:00 18:00
48 Kobe Standefer So Davis High 18:24.9 5:59 12/35 12/35 2/5 16:31 16:31
49 Sam Blakewell Jr Davis High 18:25.2 5:59 13/35 13/35 1/4 16:28 16:28
50 Jackson Laird Sr Davis High 18:25.3 5:59 14/35 14/35 1/4 16:29 16:29
51 Erickson Lengtat So Davis High 18:27 5:59 15/35 15/35 1/4 16:48 16:48
52 Fox Conner Sr Davis High 18:29.1 6:00 16/35 16/35 1/4 16:50 16:50
53 Spencer Francesconi Jr Elk Grove 18:38.8 6:03
54 Jose Acosta Sr Franklin (EG) 18:47.2 6:06
55 Jupinder Parmar Jr Franklin (EG) 18:49.3 6:07
56 Tim Brannan Sr Jesuit 18:53.4 6:08
57 Joshua Cua Jr Monterey Trail 18:54 6:08
58 Cole Baer Jr Jesuit 18:54.8 6:08
59 Teagan Favorite Fr Davis High 18:57.9 6:09 17/35 17/35 1/3
60 Luis Velasquez Jr Elk Grove 18:58 6:09
61 Gadiel Ahumada Jr Pleasant Grove 18:59.8 6:10
62 Sylus Krall Jr Davis High 19:09 6:13 18/35 18/35 1/2
63 Wyatt Bartholomew Sr Pleasant Grove 19:11.8 6:14
64 Henry Shuo Xing Zhou So Monterey Trail 19:14.6 6:15
65 Dennis Ly So Monterey Trail 19:30.4 6:20
66 Peter Ly Jr Monterey Trail 19:30.8 6:20
67 Miles Zabala Jr Davis High 19:37.8 6:22 19/35 19/35 1/2
68 Jarred Paguio Jr Elk Grove 19:38.3 6:23
69 Brandon Hein Sr Davis High 19:41 6:23 20/35 20/35 1/2
70 De'joun Johnson Sr Sheldon 19:46.2 6:25
71 Grayson McKim Jr Davis High 19:47.4 6:26 21/35 21/35 1/2
72 Bryant Lee Jr Elk Grove 19:54 6:28
73 Trenton Taylor So Elk Grove 19:54.6 6:28
74 Ionatan Soule Sr Davis High 19:58.5 6:29 22/35 22/35 1/2
75 Anthony Flores Sr Jesuit 20:06.6 6:32
76 Spencer Moore Sr Davis High 20:12.4 6:34 23/35 23/35 1/1
77 Andrew Mcgee Sr Elk Grove 20:20.2 6:36
78 Joshua Loyola Jr Monterey Trail 20:23.7 6:37
79 Mike Lam Sr Franklin (EG) 20:35.3 6:41
80 Collin Drown Jr Davis High 20:40.2 6:43 24/35 24/35 1/1
81 Brock Miller Sr Pleasant Grove 20:42.1 6:43
82 Jacob Demesa Jr Sheldon 20:42.5 6:43
83 David Nguyen Sr Sheldon 20:42.6 6:43
84 Grayson Pilloff Jr Pleasant Grove 20:44.5 6:44
85 James Hasson Snell Jr Davis High 20:52.1 6:47 25/35 25/35 1/1
86 Rene Murillo Sr Sheldon 21:00.3 6:49
87 Alex Limon Sr Davis High 21:02.1 6:50 26/35 26/35 1/1 19:30 19:30
88 Richard Dang Jr Monterey Trail 21:06.1 6:51
89 Chanh Lam Jr Monterey Trail 21:08.4 6:52
90 Wesley Smith Jr Monterey Trail 21:13.1 6:53
91 James Leistikow Fr Davis High 21:20.7 6:56 27/35 27/35 1/1
92 Evan Williams Sr Sheldon 21:36.3 7:01
93 Bryant Huynh Jr Franklin (EG) 21:52.8 7:06
94 Marc Olson Jr Sheldon 21:54.1 7:07
95 Jacob Rodriguez Jr Franklin (EG) 21:57.4 7:08
96 Philip Wang Jr Franklin (EG) 21:58.3 7:08
97 Sammy Al-janabi Sr Sheldon 22:02.1 7:09
98 Kevin Ly Jr Monterey Trail 22:14.5 7:13
99 Tyler Toan Jr Franklin (EG) 22:19.9 7:15
100 Kevin Lau Jr Davis High 22:24.4 7:16 28/35 28/35 1/1
101 Peter Holderbein Jr Davis High 22:25.1 7:17 29/35 29/35 1/1
102 Justin Chen Sr Monterey Trail 22:25.3 7:17
103 Allen Chiu Jr Monterey Trail 22:26.1 7:17
104 David Meddin Sr Davis High 22:38.3 7:21 30/35 30/35 1/1
105 Jackson Looney Jr Davis High 22:45 7:23 31/35 31/35 1/1
106 Tou Vang Jr Monterey Trail 23:19.8 7:34
107 Eben Kohn Sr Davis High 23:23.9 7:36 32/35 32/35 1/1
108 Ryan Crowell Sr Davis High 23:24.8 7:36 33/35 33/35 1/1
109 Wijdan Luqman Sr Monterey Trail 23:26.8 7:37
110 Johnny Nguyen Jr Sheldon 23:29.7 7:38
111 Jorge Sanchez-diaz Jr Monterey Trail 23:46 7:43
112 Eli Chavez Jr Monterey Trail 23:47.1 7:43
113 Kyle Powell Jr Davis High 24:25.4 7:56 34/35 34/35 1/1
114 Adolkaseem Chau Sr Monterey Trail 24:33.4 7:58
115 Nathan Fong Jr Franklin (EG) 24:34.8 7:59
116 Edwin Perez Sr Jesuit 24:44.4 8:02
117 Qaesuddin Niaizi Jr Monterey Trail 25:20.4 8:14
118 Gabrial Benson Jr Elk Grove 25:27.2 8:16
119 William Tang Jr Monterey Trail 25:31.8 8:17
120 Drew Kraft Jr Davis High 25:34.2 8:18 35/35 35/35 1/1
121 David Lee Jr Monterey Trail 26:53.5 8:44
122 David Tran Sr Monterey Trail 27:11.5 8:50
123 Ricky Garibaldi Jr Sheldon 35:11.3 11:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
4-2-1-1-1
Gap: 0:00
85:06
17:01
5:32
35 Benjamin Holland
Sr
17:01
5:31
5
Jordan Rahe
Jr
17:01
5:31
6
Matt Strangio
Fr
17:01
5:32
7
Colin Ryan
So
17:01
5:32
8
Brendan Jones
Sr
17:01
5:32
9
Nicholas Salonite
Fr
17:07
5:33
13
David Vincent
Jr
17:12
5:35
15
2 Sheldon
3-3-2-2-2
Gap: 0:38
85:24
17:05
5:33
58 Matt Simons
Sr
16:43
5:26
3
Michael Ruiz
Jr
17:05
5:33
11
Ryan Bradley
So
17:05
5:33
12
Johnny Demesa
Jr
17:09
5:34
14
Derek Dokter
Sr
17:22
5:38
18
Patrick Mcgonigl
Fr
17:31
5:41
21
Ben Lucca
Sr
17:50
5:47
27
3 Davis High
1-4-4-3-3
Gap: 2:24
86:25
17:17
5:37
101 Michael Vernau
Sr
15:37
5:04
1
Jamie Moddelmo
Jr
17:26
5:39
19
James Brunette
Jr
17:31
5:41
22
Zeno Castigli
Fr
17:51
5:48
28
Gustavo Perez-Za
Jr
18:01
5:51
31
Kyle Tran
Sr
18:01
5:51
32
Evan Belk
Jr
18:10
5:54
36
4 Pleasant Grove
5-5-5-4-4
Gap: 0:57
87:34
17:31
5:41
103 Aidan Singh
Fr
17:03
5:32
10
Benjamin Quang
So
17:13
5:35
17
Blake Miller
Sr
17:35
5:42
23
Joseph Blakely
So
17:44
5:45
24
Nicholas Myers
So
18:00
5:50
29
Carson Mccall
Jr
18:03
5:52
34
Nathan Grimm
Fr
18:09
5:53
35
5 Franklin (EG)
2-1-3-5-5
Gap: 2:07
89:15
17:51
5:48
116 Xavier Weaver
Sr
16:42
5:25
2
Jordan Lawrence
Jr
16:54
5:29
4
Nathanie Leong
Sr
18:02
5:51
33
Jose Acosta
Sr
18:47
6:06
38
Jupinder Parmar
Jr
18:49
6:07
39
Mike Lam
Sr
20:35
6:41
48
Bryant Huynh
Jr
21:53
7:06
49
6 Elk Grove
6-6-6-6-6
Gap: 1:46
90:06
18:01
5:51
140 Noah Seto
Jr
17:12
5:35
16
Tanner Mendoza
So
17:30
5:41
20
Nate Montoya
Sr
17:47
5:47
26
Spencer Francesc
Jr
18:39
6:03
37
Luis Velasque
Jr
18:58
6:09
41
Jarred Paguio
Jr
19:38
6:23
45
Bryant Lee
Jr
19:54
6:28
46
7 Monterey Trail
7-7-7-7-7
Gap: 1:46
93:24
18:41
6:04
180 Adolph(a Lawrence
Jr
17:45
5:46
25
Nathan Ngo
Sr
18:00
5:51
30
Joshua Cua
Jr
18:54
6:08
40
Henry Shuo Xing Zhou
So
19:15
6:15
42
Dennis Ly
So
19:30
6:20
43
Peter Ly
Jr
19:31
6:20
44
Joshua Loyola
Jr
20:24
6:37
47
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:39
86:42
17:20
5:38
16 Nicholas Salonite
Fr
17:07
5:33
1
David Vincent
Jr
17:12
5:35
2
Miles Worthen
So
17:12
5:35
3
Robert Bell
Sr
17:26
5:40
4
Kyle Young
Jr
17:46
5:46
6
Patrick Caslin
Sr
17:49
5:47
7
Alex Tyree
Sr
17:56
5:49
9
2 Davis High
3-3-3-2-2
Gap: 0:19
91:03
18:13
5:55
70 Kyle Tran
Sr
18:01
5:51
10
Evan Belk
Jr
18:10
5:54
13
Jeremy Fee
Jr
18:13
5:55
14
Nicholas Leacox
Sr
18:20
5:57
16
Stephen Nichols
Jr
18:20
5:57
17
Perry Winsor
Jr
18:25
5:59
19
Kobe Standefe
So
18:25
5:59
20
3 Pleasant Grove
4-3-4-4-3
Gap: 1:09
92:46
18:33
6:01
84 Carson Mccall
Jr
18:03
5:52
11
Nathan Grimm
Fr
18:09
5:53
12
Sami Araya
Sr
18:22
5:58
18
Gadiel Ahumada
Jr
19:00
6:10
21
Wyatt Bartholo
Sr
19:12
6:14
22
Brock Miller
Sr
20:42
6:43
31
Grayson Pilloff
Jr
20:45
6:44
34
4 Sheldon
2-2-2-2-4
Gap: 3:12
94:06
18:49
6:07
85 Patrick Mcgonigl
Fr
17:31
5:41
5
Ben Lucca
Sr
17:50
5:47
8
Vik Singh
Jr
18:17
5:56
15
De'joun Johnson
Sr
19:46
6:25
25
Jacob Demesa
Jr
20:43
6:43
32
David Nguyen
Sr
20:43
6:43
33
Rene Murillo
Sr
21:00
6:49
35
5 Elk Grove
6-5-5-5-5
Gap: 5:49
105:14
21:03
6:50
151 Jarred Paguio
Jr
19:38
6:23
24
Bryant Lee
Jr
19:54
6:28
26
Trenton Taylor
So
19:55
6:28
27
Andrew Mcgee
Sr
20:20
6:36
28
Gabrial Benson
Jr
25:27
8:16
46








6 Monterey Trail
5-6-6-6-6
Gap: 1:42
103:22
20:40
6:43
163 Peter Ly
Jr
19:31
6:20
23
Joshua Loyola
Jr
20:24
6:37
29
Richard Dang
Jr
21:06
6:51
36
Chanh Lam
Jr
21:08
6:52
37
Wesley Smith
Jr
21:13
6:53
38
Kevin Ly
Jr
22:15
7:13
42
Justin Chen
Sr
22:25
7:17
44
7 Franklin (EG)
7-7-7-7-7
Gap: 1:45
108:44
21:45
7:04
193 Mike Lam
Sr
20:35
6:41
30
Bryant Huynh
Jr
21:53
7:06
39
Jacob Rodrigue
Jr
21:57
7:08
40
Philip Wang
Jr
21:58
7:08
41
Tyler Toan
Jr
22:20
7:15
43
Nathan Fong
Jr
24:35
7:59
45




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-2-1-1-1
Gap: 0:02
92:07
18:25
5:59
25 Perry Winsor
Jr
18:25
5:59
3
Kobe Standefe
So
18:25
5:59
4
Sam Blakewel
Jr
18:25
5:59
5
Jackson Laird
Sr
18:25
5:59
6
Erickson Lengtat
So
18:27
5:59
7
Fox Conner
Sr
18:29
6:00
8
Teagan Favorite
Fr
18:58
6:09
11
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Jesuit
1-1-1-2-2
Gap: 2:17
93:40
18:44
6:05
34 Patrick Caslin
Sr
17:49
5:47
1
Alex Tyree
Sr
17:56
5:49
2
Tim Brannan
Sr
18:53
6:08
9
Cole Baer
Jr
18:55
6:08
10
Anthony Flores
Sr
20:07
6:32
12
Edwin Perez
Sr
24:44
8:02
26




3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 1:20
107:15
21:27
6:58
75 David Nguyen
Sr
20:43
6:43
13
Rene Murillo
Sr
21:00
6:49
14
Evan Williams
Sr
21:36
7:01
15
Marc Olson
Jr
21:54
7:07
16
Sammy Al-janab
Sr
22:02
7:09
17
Johnny Nguyen
Jr
23:30
7:38
23
Ricky Garibald
Jr
35:11
11:25
27
4 Monterey Trail
4-4-4-4-4
Gap: 1:12
113:53
22:47
7:24
100 Kevin Ly
Jr
22:15
7:13
18
Justin Chen
Sr
22:25
7:17
19
Allen Chiu
Jr
22:26
7:17
20
Tou Vang
Jr
23:20
7:34
21
Wijdan Luqman
Sr
23:27
7:37
22
Jorge Sanchez-
Jr
23:46
7:43
24
Eli Chavez
Jr
23:47
7:43
25
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:12
95:55
19:11
6:14
15 Fox Conner
Sr
18:29
6:00
1
Teagan Favorite
Fr
18:58
6:09
2
Sylus Krall
Jr
19:09
6:13
3
Miles Zabala
Jr
19:38
6:22
4
Brandon Hein
Sr
19:41
6:23
5
Grayson McKim
Jr
19:47
6:26
6
Ionatan Soule
Sr
19:59
6:29
7
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Monterey Trail
2-2-2-2-2
Gap: 1:46
122:59
24:36
7:59
50 Jorge Sanchez-
Jr
23:46
7:43
8
Eli Chavez
Jr
23:47
7:43
9
Adolkase Chau
Sr
24:33
7:58
10
Qaesuddi Niaizi
Jr
25:20
8:14
11
William Tang
Jr
25:32
8:17
12
David Lee
Jr
26:54
8:44
13
David Tran
Sr
27:12
8:50
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:05
101:31
20:18
6:35
15 Grayson McKim
Jr
19:47
6:26
1
Ionatan Soule
Sr
19:59
6:29
2
Spencer Moore
Sr
20:12
6:34
3
Collin Drown
Jr
20:40
6:43
4
James Hasson Snell
Jr
20:52
6:47
5
Alex Limon
Sr
21:02
6:50
6
James Leistiko
Fr
21:21
6:56
7
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 6th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:36
109:51
21:58
7:08
15 Alex Limon
Sr
21:02
6:50
1
James Leistiko
Fr
21:21
6:56
2
Kevin Lau
Jr
22:24
7:16
3
Peter Holderbe
Jr
22:25
7:17
4
David Meddin
Sr
22:38
7:21
5
Jackson Looney
Jr
22:45
7:23
6
Eben Kohn
Sr
23:24
7:36
7
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 7th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 2:49
119:33
23:55
7:46
15 Jackson Looney
Jr
22:45
7:23
1
Eben Kohn
Sr
23:24
7:36
2
Ryan Crowell
Sr
23:25
7:36
3
Kyle Powell
Jr
24:25
7:56
4
Drew Kraft
Jr
25:34
8:18
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jason Holland-morr... So Franklin (EG) 11:18.7 5:11
2 Juan Zarate-Sanchez So Davis High 11:43.3 5:23 1/32 1/32 2/7 11:56
(0:13)
11:56
(0:13)
Great Job! (LR, PR)
3 Talon Krieger Fr Jesuit 11:53.5 5:27
4 Caelin Sutch Fr Jesuit 11:55.3 5:28
5 Joshua Ward Fr Franklin (EG) 11:58.8 5:30
6 Colin Brannan So Jesuit 12:14.2 5:37
7 Todd Russell So Jesuit 12:15.8 5:38
8 Miguel Ayala Fr Sheldon 12:16.3 5:38
9 Jeremy Daneluk So Franklin (EG) 12:16.8 5:38
10 Kamil Grimes So Sheldon 12:16.9 5:38
11 Robert Canalas So Jesuit 12:19 5:39
12 Martin Smith Fr Jesuit 12:21.7 5:40
13 Tomas Harding So Davis High 12:24.2 5:41 2/32 2/32 4/7 12:29
(0:05)
12:29
(0:05)
Great Job! (LR, PR)
14 Humaid Ali So Franklin (EG) 12:24.6 5:42
15 Hunter Smith So Jesuit 12:25 5:42
16 Kyle Henricson So Davis High 12:26.6 5:42 3/32 3/32 3/7 12:24 12:24
17 Steven Noll So Jesuit 12:31.1 5:45
18 Gregg Neves So Jesuit 12:35.9 5:47
19 Eric Huitt Fr Jesuit 12:39.8 5:49
20 Nathan Sweet So Davis High 12:40.8 5:49 4/32 4/32 3/7 13:03
(0:22)
13:03
(0:22)
Great Job! (LR, PR)
21 Akul Bajaj So Franklin (EG) 12:42.1 5:50
22 William Ewens So Davis High 12:45.5 5:51 5/32 5/32 3/6 12:34 12:34
23 Henry Siegler So Davis High 12:46.7 5:52 6/32 6/32 2/6 13:10
(0:24)
13:10
(0:24)
Great Job! (LR, PR)
24 Adam Tran So Davis High 12:48.2 5:52 7/32 7/32 2/5 12:35 12:35
25 Tristan Sturm So Davis High 12:51.7 5:54 8/32 8/32 2/5 13:31
(0:40)
13:31
(0:40)
Great Job! (LR, PR)
26 Isaac Toscano So Franklin (EG) 12:57.9 5:57
27 Vicente Lamera So Jesuit 13:04.7 6:00
28 Russell Kustic So Jesuit 13:05.6 6:00
29 Kyle Wittkop Fr Davis High 13:08.4 6:02 9/32 9/32 2/5 12:47 12:47
30 Nick Blakewell Fr Davis High 13:08.4 6:02 10/32 10/32 2/5 12:50 12:50
31 Andy Tobia Fr Davis High 13:09.7 6:02 11/32 11/32 2/4
32 Junior Castillo So Sheldon 13:10.6 6:03
33 Nicholas Gamette So Jesuit 13:12.4 6:03
34 Anthony Rogado So Jesuit 13:13 6:04
35 Dom Nai Fr Monterey Trail 13:15.8 6:05
36 Brendan Brown So Pleasant Grove 13:19.4 6:07
37 Josh Vallejo Fr Sheldon 13:22.8 6:08
38 Gavin Sou So Sheldon 13:23.2 6:08
39 Anthony Simons So Sheldon 13:24.6 6:09
40 Kyle Tanner So Davis High 13:25.7 6:10 12/32 12/32 2/3 14:02
(0:37)
14:02
(0:37)
Great Job! (LR, PR)
41 Jayson Leach Fr Jesuit 13:28.4 6:11
42 Connor King Fr Jesuit 13:28.8 6:11
43 Antoine Huynh Fr Sheldon 13:28.9 6:11
44 Andrew Hamel Fr Pleasant Grove 13:29.1 6:11
45 Isaac Negrete Fr Franklin (EG) 13:32.7 6:13
46 Arvind Ramakrishnan So Davis High 13:35.6 6:14 13/32 13/32 2/3 13:46
(0:10)
13:46
(0:10)
Great Job! (LR, PR)
47 Ryan Miller Fr Franklin (EG) 13:40.9 6:17
48 Kendon Luu Fr Monterey Trail 13:41.9 6:17
49 Ben Moxon So Davis High 13:45.2 6:19 14/32 14/32 2/3 13:43 13:43
50 Ludwig Fiehn So Davis High 13:48.3 6:20 15/32 15/32 2/3 14:40
(0:52)
14:40
(0:52)
Great Job! (LR, PR)
51 Jona Hijmans-Malessy So Davis High 13:50.1 6:21 16/32 16/32 2/3 14:33
(0:43)
14:33
(0:43)
Great Job! (LR, PR)
52 James Easter So Sheldon 13:50.4 6:21
53 Josh Noll Fr Jesuit 13:50.8 6:21
54 Evan Long So Davis High 13:56.9 6:24 17/32 17/32 2/3 14:09
(0:12)
14:09
(0:12)
Great Job! (LR, PR)
55 Aaron Bardsley So Davis High 13:58.5 6:25 18/32 18/32 1/2 14:07
(0:08)
14:07
(0:08)
Great Job! (LR, PR)
56 Mathew Lloyd Fr Davis High 14:02.1 6:26 19/32 19/32 1/2 13:43 13:43
57 Stephen Jee So Davis High 14:02.2 6:26 20/32 20/32 1/2 14:40
(0:38)
14:40
(0:38)
Great Job! (LR, PR)
58 Allon Si Fr Sheldon 14:04.7 6:27
59 Alex Vail Fr Franklin (EG) 14:07.9 6:29
60 Ricky Le So Sheldon 14:09 6:29
61 David Zekarias So Sheldon 14:09.1 6:29
62 Jay Ninh Fr Monterey Trail 14:13.7 6:32
63 Jordan Joshua Fr Sheldon 14:16.9 6:33
64 Corbin Beck So Davis High 14:17.5 6:33 21/32 21/32 1/2 14:15 14:15
65 Ari Asera Fr Davis High 14:17.8 6:33 22/32 22/32 1/2 14:39
(0:21)
14:39
(0:21)
Great Job! (LR, PR)
66 Enrique Pasos Fr Jesuit 14:19.7 6:34
67 Joshua Daniels Fr Sheldon 14:23.6 6:36
68 Addison Lor Fr Monterey Trail 14:25.5 6:37
69 Josue Ortiz-arayon Fr Monterey Trail 14:25.8 6:37
70 Malcolm Burns So Davis High 14:28 6:38 23/32 23/32 1/2 14:51
(0:23)
14:51
(0:23)
Great Job! (LR, PR)
71 Sean West So Davis High 14:28.9 6:39 24/32 24/32 1/2 14:58
(0:29)
14:58
(0:29)
Great Job! (LR, PR)
72 Chet Barnes Fr Pleasant Grove 14:33.9 6:41
73 Adeem Shafi Fr Pleasant Grove 14:34.2 6:41
74 Nate Hanna Fr Franklin (EG) 14:34.7 6:41
75 Alex Ohnemus So Franklin (EG) 14:37.5 6:43
76 Theo Seng Fr Davis High 14:41.7 6:44 25/32 25/32 1/1 15:03
(0:21)
15:03
(0:21)
Great Job! (LR, PR)
77 Juan Soto Fr Davis High 14:43.6 6:45 26/32 26/32 1/1 15:32
(0:49)
15:32
(0:49)
Great Job! (LR, PR)
78 Yousef Adam So Elk Grove 14:44.4 6:46
79 Steven Mai Fr Sheldon 14:46.6 6:47
80 Will Craig So Davis High 14:54 6:50 27/32 27/32 1/1 15:17
(0:23)
15:17
(0:23)
Great Job! (LR, PR)
81 Keaton Debencik So Jesuit 14:58.1 6:52
82 Saverio Bernardi So Jesuit 14:58.4 6:52
83 Jacob Carlson Fr Elk Grove 14:58.9 6:52
84 Wilson Toy Fr Monterey Trail 14:59.8 6:53
85 Liangjie(wilson) Ye Fr Monterey Trail 15:09.8 6:57
86 Calvin Chen Fr Monterey Trail 15:11.3 6:58
87 Nick Preisler So Davis High 15:25.5 7:05 28/32 28/32 1/1 15:36
(0:10)
15:36
(0:10)
Great Job! (LR, PR)
88 Jason Dodson Fr Pleasant Grove 15:28.9 7:06
89 Henry Duong So Sheldon 15:30.2 7:07
90 Benjamin Flores So Jesuit 15:40.4 7:11
91 Bryant Giger Fr Elk Grove 15:41.3 7:12
92 Jacob Weil Fr Jesuit 15:51 7:16
93 James Herrgesell So Davis High 15:52.3 7:17 29/32 29/32 1/1 15:34 15:34
94 Matthew Alden So Davis High 15:54.8 7:18 30/32 30/32 1/1 15:33 15:33
95 Silas Kirsch So Davis High 16:08.8 7:24 31/32 31/32 1/1 16:44
(0:35)
16:44
(0:35)
Great Job! (LR, PR)
96 Heman Bhatti Fr Sheldon 16:34.6 7:36
97 Roger Lee So Monterey Trail 17:19.2 7:57
98 Vincent Zhong So Elk Grove 17:20.4 7:57
99 Tyler Burdullis So Pleasant Grove 18:09.5 8:20
100 Benjamin Tran Vo So Sheldon 18:18.7 8:24
101 David Dardis Fr Jesuit 19:01.8 8:44
102 Riley Goebels Fr Jesuit 19:17 8:51
103 Elijah Jordan Fr Monterey Trail 19:17.7 8:51
104 Aakash Mishra So Davis High 20:55.1 9:36 32/32 32/32 1/1 21:08
(0:13)
21:08
(0:13)
Great Job! (LR, PR)
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
3-2-1-1-1
Gap: 0:26
60:38
12:08
5:34
31 Talon Krieger
Fr
11:54
5:27
3
Caelin Sutch
Fr
11:55
5:28
4
Colin Brannan
So
12:14
5:37
6
Todd Russell
So
12:16
5:38
7
Robert Canalas
So
12:19
5:39
11
Martin Smith
Fr
12:22
5:40
12
Hunter Smith
So
12:25
5:42
15
2 Franklin (EG)
1-1-2-2-2
Gap: 1:23
60:41
12:08
5:34
47 Jason Holland-
So
11:19
5:11
1
Joshua Ward
Fr
11:59
5:30
5
Jeremy Daneluk
So
12:17
5:38
9
Humaid Ali
So
12:25
5:42
14
Akul Bajaj
So
12:42
5:50
18
Isaac Toscano
So
12:58
5:57
22
Isaac Negrete
Fr
13:33
6:13
31
3 Davis High
2-3-3-3-3
Gap: 1:02
62:00
12:24
5:41
67 Juan Zarate-S
So
11:43
5:23
2
Tomas Harding
So
12:24
5:41
13
Kyle Henricso
So
12:27
5:42
16
Nathan Sweet
So
12:41
5:49
17
William Ewens
So
12:46
5:51
19
Henry Siegler
So
12:47
5:52
20
Adam Tran
So
12:48
5:52
21
4 Sheldon
4-4-4-4-4
Gap: 1:07
64:30
12:54
5:55
94 Miguel Ayala
Fr
12:16
5:38
8
Kamil Grimes
So
12:17
5:38
10
Junior Castillo
So
13:11
6:03
23
Josh Vallejo
Fr
13:23
6:08
26
Gavin Sou
So
13:23
6:08
27
Anthony Simons
So
13:25
6:09
28
Antoine Huynh
Fr
13:29
6:11
29
5 Monterey Trail
5-6-5-5-5
Gap: 1:10
70:03
14:01
6:26
158 Dom Nai
Fr
13:16
6:05
24
Kendon Luu
Fr
13:42
6:17
32
Jay Ninh
Fr
14:14
6:32
33
Addison Lor
Fr
14:26
6:37
34
Josue Ortiz-ar
Fr
14:26
6:37
35
Wilson Toy
Fr
15:00
6:53
38
Liangjie Ye
Fr
15:10
6:57
39
6 Pleasant Grove
6-5-6-6-6
Gap: 2:10
71:26
14:17
6:33
168 Brendan Brown
So
13:19
6:07
25
Andrew Hamel
Fr
13:29
6:11
30
Chet Barnes
Fr
14:34
6:41
36
Adeem Shafi
Fr
14:34
6:41
37
Jason Dodson
Fr
15:29
7:06
40
Tyler Burdulli
So
18:10
8:20
41




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:18
62:34
12:31
5:44
15 Martin Smith
Fr
12:22
5:40
1
Hunter Smith
So
12:25
5:42
2
Steven Noll
So
12:31
5:45
3
Gregg Neves
So
12:36
5:47
4
Eric Huitt
Fr
12:40
5:49
5
Vicente Lamera
So
13:05
6:00
10
Russell Kustic
So
13:06
6:00
11
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:22
64:43
12:57
5:56
46 Henry Siegler
So
12:47
5:52
6
Adam Tran
So
12:48
5:52
7
Tristan Sturm
So
12:52
5:54
8
Kyle Wittkop
Fr
13:08
6:02
12
Nick Blakewel
Fr
13:08
6:02
13
Andy Tobia
Fr
13:10
6:02
14
Kyle Tanner
So
13:26
6:10
16
3 Franklin (EG)
3-3-3-3-3
Gap: 1:37
68:54
13:47
6:19
94 Isaac Toscano
So
12:58
5:57
9
Isaac Negrete
Fr
13:33
6:13
18
Ryan Miller
Fr
13:41
6:17
19
Alex Vail
Fr
14:08
6:29
22
Nate Hanna
Fr
14:35
6:41
26
Alex Ohnemus
So
14:38
6:43
27




4 Sheldon
4-4-4-4-4
Gap: 0:44
68:58
13:48
6:20
96 Anthony Simons
So
13:25
6:09
15
Antoine Huynh
Fr
13:29
6:11
17
James Easter
So
13:50
6:21
20
Allon Si
Fr
14:05
6:27
21
Ricky Le
So
14:09
6:29
23
David Zekarias
So
14:09
6:29
24
Jordan Joshua
Fr
14:17
6:33
25
5 Monterey Trail
5-5-5-5-5
Gap: 4:18
81:58
16:24
7:31
150 Wilson Toy
Fr
15:00
6:53
28
Liangjie Ye
Fr
15:10
6:57
29
Calvin Chen
Fr
15:11
6:58
30
Roger Lee
So
17:19
7:57
31
Elijah Jordan
Fr
19:18
8:51
32








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
66:04
13:13
6:04
19 Vicente Lamera
So
13:05
6:00
1
Russell Kustic
So
13:06
6:00
2
Nicholas Gamette
So
13:12
6:03
4
Anthony Rogado
So
13:13
6:04
5
Jayson Leach
Fr
13:28
6:11
7
Connor King
Fr
13:29
6:11
8
Josh Noll
Fr
13:51
6:21
13
2 Davis High
2-2-2-2-2
Gap: 0:39
67:45
13:33
6:13
39 Andy Tobia
Fr
13:10
6:02
3
Kyle Tanner
So
13:26
6:10
6
Arvind Ramakris
So
13:36
6:14
9
Ben Moxon
So
13:45
6:19
10
Ludwig Fiehn
So
13:48
6:20
11
Jona Hijmans-
So
13:50
6:21
12
Evan Long
So
13:57
6:24
14
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 1:21
73:06
14:37
6:42
85 David Zekarias
So
14:09
6:29
15
Jordan Joshua
Fr
14:17
6:33
16
Joshua Daniels
Fr
14:24
6:36
17
Steven Mai
Fr
14:47
6:47
18
Henry Duong
So
15:30
7:07
19
Heman Bhatti
Fr
16:35
7:36
20
Benjamin Tran Vo
So
18:19
8:24
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-2-1-1-1
Gap: 0:12
69:50
13:58
6:24
24 Jona Hijmans-
So
13:50
6:21
2
Evan Long
So
13:57
6:24
4
Aaron Bardsley
So
13:59
6:25
5
Mathew Lloyd
Fr
14:02
6:26
6
Stephen Jee
So
14:02
6:26
7
Corbin Beck
So
14:18
6:33
8
Ari Asera
Fr
14:18
6:33
9
2 Jesuit
1-1-2-2-2
Gap: 1:30
71:36
14:19
6:34
37 Connor King
Fr
13:29
6:11
1
Josh Noll
Fr
13:51
6:21
3
Enrique Pasos
Fr
14:20
6:34
10
Keaton Debencik
So
14:58
6:52
11
Saverio Bernardi
So
14:58
6:52
12
Benjamin Flores
So
15:40
7:11
13
Jacob Weil
Fr
15:51
7:16
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
72:14
14:27
6:38
15 Corbin Beck
So
14:18
6:33
1
Ari Asera
Fr
14:18
6:33
2
Malcolm Burns
So
14:28
6:38
3
Sean West
So
14:29
6:39
4
Theo Seng
Fr
14:42
6:44
5
Juan Soto
Fr
14:44
6:45
6
Will Craig
So
14:54
6:50
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 6th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:11
76:50
15:22
7:03
15 Juan Soto
Fr
14:44
6:45
1
Will Craig
So
14:54
6:50
2
Nick Preisler
So
15:26
7:05
3
James Herrgese
So
15:52
7:17
4
Matthew Alden
So
15:55
7:18
5
Silas Kirsch
So
16:09
7:24
6
Aakash Mishra
So
20:55
9:36
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.