Davis High Results from the Delta League Championship at Granite Regional Park on 10/28/16

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anderson, Selby Fr F/S 14:45.6 6:46 2.18 6/79 3/27 3/27 2/6 14:12 14:12
Aquino, Krystle So F/S 15:33.3 7:08 2.18 16/79 9/27 9/27 1/3 15:44
(0:11,1.2)
15:44
(0:11,1.2)
Great Job! (LR, PR)
Barth, Madison Fr F/S 16:50.4 7:43 2.18 34/79 15/27 15/27 1/2 16:37 16:37
Bennett, Jessica Fr F/S 17:22 7:58 2.18 40/79 18/27 18/27 1/2 16:56 16:56
Bobrowsky, Allison So F/S 18:45.7 8:36 2.18 58/79 23/27 23/27 1/2
Borchard, Sabrina Sr V 24:24.6 7:56 3.08 54/108 21/33 21/33 1/1 23:24 23:24
Brantschen, Simone Jr V 24:07.6 7:50 3.08 48/108 17/33 17/33 1/2 24:25
(0:17,1.2)
24:25
(0:17,1.2)
Great Job! (LR, PR)
Bryant, Andrea Fr F/S 18:31.4 8:30 2.18 57/79 22/27 22/27 1/2 17:31 17:31
Byrne, Lilian Fr F/S 14:09.8 6:30 2.18 1/79 1/27 1/27 1/7 14:09 14:09 Great Job! (SBP)
Casillas, Alissa So F/S 16:29.7 7:34 2.18 27/79 13/27 13/27 1/2 15:34 15:19
Castiglioni, Sofia Sr V 18:13 5:55 3.08 3/108 1/33 1/33 2/8 18:45
(0:32,2.8)
17:57 Great Job! (LR)
Cox, Nellie Fr F/S 15:30.6 7:07 2.18 14/79 8/27 8/27 1/3 15:53
(0:23,2.4)
15:53
(0:23,2.4)
Great Job! (LR, PR)
Deamer, Claire Jr V 21:59.6 7:08 3.08 34/108 12/33 12/33 1/4 21:08 21:08
Di Genova, Mia Fr F/S 15:13.7 6:59 2.18 11/79 7/27 7/27 1/4 15:08 15:08
Duffy, Nicola Jr V 25:47.6 8:22 3.08 73/108 27/33 27/33 1/1 24:45 24:45
Farrand, Isabelle So F/S 18:30.6 8:29 2.18 54/79 21/27 21/27 1/2 17:58 17:58
Ferrer, Lucia Jr V 24:13 7:52 3.08 50/108 18/33 18/33 1/2 23:18 23:18
Fisk, Abigail Sr V 18:54.3 6:08 3.08 5/108 3/33 3/33 1/7 20:12
(1:18,6.4)
17:43 Great Job! (LR)
Fletter, Arielle Sr V 24:24.5 7:55 3.08 53/108 20/33 20/33 1/1 24:24 23:06
Garcia, Sherlyn So F/S 16:22.9 7:31 2.18 25/79 12/27 12/27 1/2 14:36 14:36
Kim, Jeanne Sr V 24:50.1 8:04 3.08 61/108 22/33 22/33 1/1 22:45 21:06
Komessar, Emily Sr V 27:23.3 8:54 3.08 90/108 30/33 30/33 1/1
Lassiter, Hallie Sr V 21:24 6:57 3.08 24/108 8/33 8/33 2/7 21:01 20:16
Leshuk, Carolina Sr V 26:16.5 8:32 3.08 80/108 28/33 28/33 1/1 25:15 23:06
Lodigiani, Sophia So V 19:26.2 6:19 3.08 10/108 6/33 6/33 1/7 20:12
(0:46,3.8)
20:12
(0:46,3.8)
Great Job! (LR, PR)
Lopez, Ixchel So F/S 20:26.9 9:23 2.18 71/79 26/27 26/27 1/1 19:14 18:46
Lybbert, Hannah So F/S 14:55 6:51 2.18 7/79 4/27 4/27 1/6 14:18 14:18
Mahajan, Aditi So F/S 17:40.8 8:07 2.18 43/79 19/27 19/27 1/2 17:10 17:10
Marcheschi, Autumn Jr V 24:58.8 8:07 3.08 65/108 24/33 24/33 1/1 24:43 24:43
Marsh-Armstrong, Auden Fr F/S 15:02.1 6:54 2.18 9/79 6/27 6/27 1/4 14:42 14:42
McDaniel, Tess Sr V 27:38.4 8:58 3.08 93/108 31/33 31/33 1/1 26:03 25:51
Meyer, Chloe So F/S 16:04.4 7:22 2.18 22/79 11/27 11/27 1/3 15:37 15:37
Mitchell, Aniela So V 18:55.3 6:09 3.08 6/108 4/33 4/33 1/7 20:12
(1:17,6.3)
20:12
(1:17,6.3)
Great Job! (LR, PR, SBP)
Mitchell, Charlotte So V 19:16.7 6:16 3.08 8/108 5/33 5/33 1/7 20:12
(0:55,4.6)
20:12
(0:55,4.6)
Great Job! (LR, PR, SBP)
Moffatt, Willa Sr V 22:48.2 7:24 3.08 43/108 15/33 15/33 1/2 22:42 22:23
Morgan, Kaylee Fr F/S 16:34.6 7:36 2.18 29/79 14/27 14/27 1/2 16:36
(0:01,0.1)
16:36
(0:01,0.1)
Great Job! (LR, PR)
Morse, Anna Jr V 27:44 9:00 3.08 95/108 32/33 32/33 1/1 27:31 27:31
Murray, Leah Jr V 24:51.9 8:04 3.08 62/108 23/33 23/33 1/1 24:14 24:14
Nazario, Amanda Jr V 21:30.4 6:59 3.08 26/108 9/33 9/33 2/7 21:04 21:04
Nguyen, Catherine Fr F/S 16:57.7 7:47 2.18 36/79 17/27 17/27 1/2
O'Keeffe, Olivia Jr V 18:34.3 6:02 3.08 4/108 2/33 2/33 2/7 20:12
(1:38,8.1)
18:16 Great Job! (LR)
Perry, Shannon Fr F/S 14:57.7 6:52 2.18 8/79 5/27 5/27 1/5 14:45 14:30
Pertuze, Antonia Jr V 28:33.9 9:16 3.08 99/108 33/33 33/33 1/1 27:07 27:07
Pinter, Sophia Jr V 25:36.6 8:19 3.08 72/108 26/33 26/33 1/1 25:57
(0:20,1.3)
25:57
(0:20,1.3)
Great Job! (LR, PR)
Reina-Guerra, Abby Jr V 22:26.6 7:17 3.08 39/108 14/33 14/33 1/2 23:18
(0:52,3.7)
23:18
(0:52,3.7)
Great Job! (LR, PR)
Sanchirico, Anna Jr V 22:14.5 7:13 3.08 38/108 13/33 13/33 1/3 21:54 21:54
Schoenig, Lyla Jr V 20:59.8 6:49 3.08 21/108 7/33 7/33 2/7 21:00
(0:00,0.0)
21:00
(0:00,0.0)
Great Job! (LR, PR)
Seng, Odessa Jr V 21:44.2 7:03 3.08 31/108 10/33 10/33 2/6 20:39 20:39
Seward, Kylie Fr F/S 14:39.5 6:43 2.18 4/79 2/27 2/27 2/7 14:18 14:18
Son, Mingyo Fr F/S 20:25.3 9:22 2.18 70/79 25/27 25/27 1/1 19:06 19:06
Stewart, Valerie So F/S 20:48.3 9:33 2.18 73/79 27/27 27/27 1/1 19:13 19:13
Sultan, Isma So F/S 20:21.9 9:21 2.18 69/79 24/27 24/27 1/1 19:19 19:19
Taylor, Jade Fr F/S 16:52.7 7:45 2.18 35/79 16/27 16/27 1/2 17:09
(0:17,1.6)
17:05
(0:12,1.2)
Great Job! (LR, PR)
Vernau, Lindsey So F/S 15:56.8 7:19 2.18 20/79 10/27 10/27 1/3 15:35 15:35
Wang, Esther Sr V 21:56.3 7:07 3.08 32/108 11/33 11/33 1/5 22:17
(0:21,1.5)
22:17
(0:21,1.5)
Great Job! (LR, PR)
Wen, Haoyi Jr V 24:01.9 7:48 3.08 45/108 16/33 16/33 1/2 23:00 23:00
Whitehead, Olivia Jr V 26:43.6 8:41 3.08 82/108 29/33 29/33 1/1 27:07
(0:24,1.5)
27:07
(0:24,1.5)
Great Job! (LR, PR)
Xiang, Aileen So F/S 18:19.3 8:24 2.18 51/79 20/27 20/27 1/2 22:37
(4:18,19.0)
19:29
(1:10,6.0)
Great Job! (LR, PR)
Young, Anna Sr V 24:18.1 7:53 3.08 51/108 19/33 19/33 1/2 23:56 23:48
Zhou, Annabelle Sr V 25:29.5 8:17 3.08 69/108 25/33 25/33 1/1 26:33
(1:03,4.0)
24:53 Great Job! (LR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/7 93:54
1:04
3.08 6:06 5:55 6:16 26 6:06 99:32
(5:38,5.7)
90:09 Your Team ROCKS! (LR) Sofia Castiglioni (3), Olivia O'Keeffe (4), Abigail Fisk (5), Aniela Mitchell (6), Charlotte Mitchell (8)
V 2nd 5 2/6 105:05
2:18
3.08 6:49 6:19 7:03 29 6:48 103:39 100:10 Sophia Lodigiani (1), Lyla Schoenig (4), Hallie Lassiter (6), Amanda Nazario (8), Odessa Seng (10)
V 3rd 5 1/2 111:25
0:52
3.08 7:14 7:07 7:24 22 7:14 108:29 106:53 Esther Wang (1), Claire Deamer (3), Anna Sanchirico (5), Abby Reina-Guerra (6), Willa Moffatt (7)
V 4th 5 1/1 121:05
0:23
3.08 7:52 7:48 7:55 15 7:52 115:04 113:56 Haoyi Wen (1), Simone Brantschen (2), Lucia Ferrer (3), Anna Young (4), Arielle Fletter (5)
V 5th 5 1/1 124:35
1:05
3.08 8:05 7:56 8:17 15 8:05 120:23 116:50 Sabrina Borchard (1), Jeanne Kim (2), Leah Murray (3), Autumn Marcheschi (4), Annabelle Zhou (5)
V 6th 5 1/1 131:48
1:47
3.08 8:33 8:19 8:54 15 8:33 126:44 121:58 Sophia Pinter (1), Nicola Duffy (2), Carolina Leshuk (3), Olivia Whitehead (4), Emily Komessar (5)
F/S 1st 5 1/5 73:28
0:48
2.18 6:44 6:30 6:52 26 6:44 71:33 71:33 Lilian Byrne (1), Kylie Seward (4), Selby Anderson (6), Hannah Lybbert (7), Shannon Perry (8)
F/S 2nd 5 1/3 77:17
0:55
2.18 7:05 6:54 7:19 16 7:05 75:44 75:44 Auden Marsh-Armstrong (1), Mia Di Genova (2), Nellie Cox (3), Krystle Aquino (4), Lindsey Vernau (6)
F/S 3rd 5 1/2 82:22
0:46
2.18 7:33 7:22 7:43 15 7:33 80:00 80:00 Chloe Meyer (1), Sherlyn Garcia (2), Alissa Casillas (3), Kaylee Morgan (4), Madison Barth (5)
F/S 4th 5 1/2 87:13
1:27
2.18 8:00 7:45 8:24 15 8:00 85:24 85:24 Jade Taylor (1), Catherine Nguyen (2), Jessica Bennett (3), Aditi Mahajan (4), Aileen Xiang (5)
F/S 5th 5 1/1 96:35
1:55
2.18 8:52 8:29 9:22 15 8:52 Isabelle Farrand (1), Andrea Bryant (2), Allison Bobrowsky (3), Isma Sultan (4), Mingyo Son (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Isabella Fauria Fr St Francis 18:07.3 5:53
2 Sydney Vandegrift Jr St Francis 18:12.8 5:55
3 Sofia Castiglioni Sr Davis High 18:13 5:55 1/33 1/33 2/8 18:45
(0:32)
17:57 Great Job! (LR)
4 Olivia O'Keeffe Jr Davis High 18:34.3 6:02 2/33 2/33 2/7 20:12
(1:38)
18:16 Great Job! (LR)
5 Abigail Fisk Sr Davis High 18:54.3 6:08 3/33 3/33 1/7 20:12
(1:18)
17:43 Great Job! (LR)
6 Aniela Mitchell So Davis High 18:55.3 6:09 4/33 4/33 1/7 20:12
(1:17)
20:12
(1:17)
Great Job! (LR, PR, SBP)
7 Sophie Debenedetti So St Francis 19:13.3 6:14
8 Charlotte Mitchell So Davis High 19:16.7 6:16 5/33 5/33 1/7 20:12
(0:55)
20:12
(0:55)
Great Job! (LR, PR, SBP)
9 Isabella Dobson Sr Elk Grove 19:19.3 6:16
10 Sophia Lodigiani So Davis High 19:26.2 6:19 6/33 6/33 1/7 20:12
(0:46)
20:12
(0:46)
Great Job! (LR, PR)
11 Allie Lourim Sr St Francis 19:31.5 6:20
12 Rachel Victor Sr Pleasant Grove 19:34.5 6:21
13 Kelli Vierra Fr Elk Grove 19:37.4 6:22
14 Haley Silva Fr St Francis 19:41.1 6:23
15 Emma Hollenbach Fr St Francis 19:41.8 6:24
16 Lauren Windmiller Sr Sheldon 19:42.9 6:24
17 Perla Gonzalez Sr Sheldon 20:03.4 6:31
18 Sara Fisher Sr Pleasant Grove 20:36.5 6:41
19 Alana Reyna Jr St Francis 20:42.1 6:43
20 Carmen Iturriaga Fr Sheldon 20:42.8 6:44
21 Lyla Schoenig Jr Davis High 20:59.8 6:49 7/33 7/33 2/7 21:00
(0:00)
21:00
(0:00)
Great Job! (LR, PR)
22 Tatiana Jimenez Sr Franklin (EG) 21:13 6:53
23 Teresa Lee Jr St Francis 21:20.1 6:56
24 Hallie Lassiter Sr Davis High 21:24 6:57 8/33 8/33 2/7 21:01 20:16
25 Savanna Mcgrew Jr St Francis 21:27.2 6:58
26 Amanda Nazario Jr Davis High 21:30.4 6:59 9/33 9/33 2/7 21:04 21:04
27 Kaylie Pak So Pleasant Grove 21:32 6:59
28 Erica Cradeur Jr St Francis 21:34.9 7:00
29 Kaila Bishop Jr Franklin (EG) 21:37.6 7:01
30 Amber Hughes Jr Sheldon 21:39.6 7:02
31 Odessa Seng Jr Davis High 21:44.2 7:03 10/33 10/33 2/6 20:39 20:39
32 Esther Wang Sr Davis High 21:56.3 7:07 11/33 11/33 1/5 22:17
(0:21)
22:17
(0:21)
Great Job! (LR, PR)
33 Ava Nkadi Jr St Francis 21:59.2 7:08
34 Claire Deamer Jr Davis High 21:59.6 7:08 12/33 12/33 1/4 21:08 21:08
35 Ashley Bernard Sr Sheldon 22:00.7 7:09
36 Samantha Tran Jr St Francis 22:03.2 7:10
37 Liliana Ramirez So Sheldon 22:03.5 7:10
38 Anna Sanchirico Jr Davis High 22:14.5 7:13 13/33 13/33 1/3 21:54 21:54
39 Abby Reina-Guerra Jr Davis High 22:26.6 7:17 14/33 14/33 1/2 23:18
(0:52)
23:18
(0:52)
Great Job! (LR, PR)
40 Kelly Andrus So Elk Grove 22:27.3 7:17
41 Kaylah Ball Jr Elk Grove 22:29.8 7:18
42 Karly Scott So Elk Grove 22:34.4 7:20
43 Willa Moffatt Sr Davis High 22:48.2 7:24 15/33 15/33 1/2 22:42 22:23
44 Jillian Johnson Sr Pleasant Grove 23:22.3 7:35
45 Haoyi Wen Jr Davis High 24:01.9 7:48 16/33 16/33 1/2 23:00 23:00
46 Emily Dewolfe Sr Pleasant Grove 24:03.5 7:49
47 Maxine Garcia Jr Pleasant Grove 24:07.4 7:50
48 Simone Brantschen Jr Davis High 24:07.6 7:50 17/33 17/33 1/2 24:25
(0:17)
24:25
(0:17)
Great Job! (LR, PR)
49 Alison Dewolfe Sr Pleasant Grove 24:12.3 7:52
50 Lucia Ferrer Jr Davis High 24:13 7:52 18/33 18/33 1/2 23:18 23:18
51 Anna Young Sr Davis High 24:18.1 7:53 19/33 19/33 1/2 23:56 23:48
52 Allison Burdullis Sr Pleasant Grove 24:21.4 7:54
53 Arielle Fletter Sr Davis High 24:24.5 7:55 20/33 20/33 1/1 24:24 23:06
54 Sabrina Borchard Sr Davis High 24:24.6 7:56 21/33 21/33 1/1 23:24 23:24
55 Jasmine Ward Sr Franklin (EG) 24:29.3 7:57
56 Julissa Avila Jr Franklin (EG) 24:37.2 8:00
57 Kathryn Vess Jr Pleasant Grove 24:41.6 8:01
58 Brandy Hoang Jr Franklin (EG) 24:44.1 8:02
59 Isabella Titco Sr Monterey Trail 24:45.9 8:02
60 Bayleigh Mitchell Sr Monterey Trail 24:47.9 8:03
61 Jeanne Kim Sr Davis High 24:50.1 8:04 22/33 22/33 1/1 22:45 21:06
62 Leah Murray Jr Davis High 24:51.9 8:04 23/33 23/33 1/1 24:14 24:14
63 Isabella Rudis Jr St Francis 24:54.8 8:05
64 Betty Wang Jr Monterey Trail 24:55.4 8:06
65 Autumn Marcheschi Jr Davis High 24:58.8 8:07 24/33 24/33 1/1 24:43 24:43
66 Krisha Cuasay Jr Franklin (EG) 24:59 8:07
67 Cameron Knoll Sr Pleasant Grove 25:07.2 8:09
68 Sunshine Hurtienne Jr Franklin (EG) 25:12.5 8:11
69 Annabelle Zhou Sr Davis High 25:29.5 8:17 25/33 25/33 1/1 26:33
(1:03)
24:53 Great Job! (LR)
70 Chloe Agustin Jr Franklin (EG) 25:32.5 8:18
71 Megan Boyle Jr Elk Grove 25:35.9 8:19
72 Sophia Pinter Jr Davis High 25:36.6 8:19 26/33 26/33 1/1 25:57
(0:20)
25:57
(0:20)
Great Job! (LR, PR)
73 Nicola Duffy Jr Davis High 25:47.6 8:22 27/33 27/33 1/1 24:45 24:45
74 Danielle Levin Sr Elk Grove 25:49.2 8:23
75 Penelope Zavala Jr St Francis 25:50.5 8:23
76 Amanda Sieverts Jr St Francis 25:50.5 8:23
77 Jean Yasis Sr Sheldon 25:52.2 8:24
78 Huang Annie Jr Monterey Trail 25:54.8 8:25
79 Kyra Kwong Jr Elk Grove 26:01.7 8:27
80 Carolina Leshuk Sr Davis High 26:16.5 8:32 28/33 28/33 1/1 25:15 23:06
81 Miranda Gutierrez Sr Elk Grove 26:18.4 8:32
82 Olivia Whitehead Jr Davis High 26:43.6 8:41 29/33 29/33 1/1 27:07
(0:24)
27:07
(0:24)
Great Job! (LR, PR)
83 Chynna Hinrichsen Jr St Francis 26:44.6 8:41
84 Lori Voong Jr Monterey Trail 26:52.8 8:44
85 Tulinh Nguyen Sr Monterey Trail 26:56.9 8:45
86 Hannah Abellana Jr Franklin (EG) 27:01 8:46
87 Valeria Diego Jr Monterey Trail 27:03.1 8:47
88 Annette Ramirez Sr Monterey Trail 27:04.1 8:47
89 Jairaj Sandhu Sr Franklin (EG) 27:11.4 8:50
90 Emily Komessar Sr Davis High 27:23.3 8:54 30/33 30/33 1/1
91 Hannah Slagle Sr St Francis 27:31.8 8:56
92 Kathryn Pena Sr St Francis 27:35 8:57
93 Tess McDaniel Sr Davis High 27:38.4 8:58 31/33 31/33 1/1 26:03 25:51
94 Daniela Diego Sr Monterey Trail 27:42.5 9:00
95 Anna Morse Jr Davis High 27:44 9:00 32/33 32/33 1/1 27:31 27:31
96 Martha Perez Sr Elk Grove 27:47.3 9:01
97 Katherine Gaston Sr St Francis 27:49.2 9:02
98 Jiewen Li Jr Monterey Trail 28:18.3 9:11
99 Antonia Pertuze Jr Davis High 28:33.9 9:16 33/33 33/33 1/1 27:07 27:07
100 Karla Chanthavisith Jr Franklin (EG) 28:55.2 9:23
101 Annie Tran Jr Monterey Trail 29:12.1 9:29
102 Anna Timofey Jr Grant 29:46.1 9:40
103 Katelynn Lee Jr Sheldon 29:58.1 9:44
104 Isabel Selling Jr Elk Grove 30:19.4 9:51
105 Vienna Wong Jr Franklin (EG) 30:42.8 9:58
106 Charisse Williams Sr Franklin (EG) 30:48.6 10:00
107 Serena Ujagar Sr Monterey Trail 31:31.6 10:14
108 Nova Robinson Jr Sheldon 33:52.4 11:00
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
2-2-2-1-1
Gap: 1:04
93:54
18:47
6:06
26 Sofia Castigli
Sr
18:13
5:55
3
Olivia O'Keeffe
Jr
18:34
6:02
4
Abigail Fisk
Sr
18:54
6:08
5
Aniela Mitchell
So
18:55
6:09
6
Charlott Mitchell
So
19:17
6:16
8
Sophia Lodigian
So
19:26
6:19
10
Lyla Schoenig
Jr
21:00
6:49
21
Your Team ROCKS! (LR)
2 St Francis
1-1-1-2-2
Gap: 1:34
94:46
18:57
6:09
35 Isabella Fauria
Fr
18:07
5:53
1
Sydney Vandegri
Jr
18:13
5:55
2
Sophie Debenede
So
19:13
6:14
7
Allie Lourim
Sr
19:32
6:20
11
Haley Silva
Fr
19:41
6:23
14
Emma Hollenba
Fr
19:42
6:24
15
Alana Reyna
Jr
20:42
6:43
19
3 Sheldon
5-5-4-3-3
Gap: 2:18
104:09
20:50
6:46
104 Lauren Windmill
Sr
19:43
6:24
16
Perla Gonzalez
Sr
20:03
6:31
17
Carmen Iturriag
Fr
20:43
6:44
20
Amber Hughes
Jr
21:40
7:02
25
Ashley Bernard
Sr
22:01
7:09
26
Liliana Ramirez
So
22:04
7:10
27
Jean Yasis
Sr
25:52
8:24
45
4 Elk Grove
3-3-3-4-4
Gap: 3:15
106:28
21:18
6:55
109 Isabella Dobson
Sr
19:19
6:16
9
Kelli Vierra
Fr
19:37
6:22
13
Kelly Andrus
So
22:27
7:17
28
Kaylah Ball
Jr
22:30
7:18
29
Karly Scott
So
22:34
7:20
30
Megan Boyle
Jr
25:36
8:19
43
Danielle Levin
Sr
25:49
8:23
44
5 Pleasant Grove
4-4-4-5-5
Gap: 4:29
109:09
21:50
7:05
116 Rachel Victor
Sr
19:35
6:21
12
Sara Fisher
Sr
20:37
6:41
18
Kaylie Pak
So
21:32
6:59
23
Jillian Johnson
Sr
23:22
7:35
31
Emily Dewolfe
Sr
24:04
7:49
32
Maxine Garcia
Jr
24:07
7:50
33
Alison Dewolfe
Sr
24:12
7:52
34
6 Franklin (EG)
6-6-6-6-6
Gap: 3:31
116:41
23:20
7:35
154 Tatiana Jimenez
Sr
21:13
6:53
22
Kaila Bishop
Jr
21:38
7:01
24
Jasmine Ward
Sr
24:29
7:57
35
Julissa Avila
Jr
24:37
8:00
36
Brandy Hoang
Jr
24:44
8:02
37
Krisha Cuasay
Jr
24:59
8:07
41
Sunshine Hurtienn
Jr
25:13
8:11
42
7 Monterey Trail
7-7-7-7-7
Gap: 2:07
127:17
25:27
8:16
210 Isabella Titco
Sr
24:46
8:02
38
Bayleigh Mitchell
Sr
24:48
8:03
39
Betty Wang
Jr
24:55
8:06
40
Huang Annie
Jr
25:55
8:25
46
Lori Voong
Jr
26:53
8:44
47
Tulinh Nguyen
Sr
26:57
8:45
48
Valeria Diego
Jr
27:03
8:47
49
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
2-1-1-1-1
Gap: 1:53
104:46
20:57
6:48
26 Emma Hollenba
Fr
19:42
6:24
2
Alana Reyna
Jr
20:42
6:43
3
Teresa Lee
Jr
21:20
6:56
5
Savanna Mcgrew
Jr
21:27
6:58
7
Erica Cradeur
Jr
21:35
7:00
9
Ava Nkadi
Jr
21:59
7:08
12
Samantha Tran
Jr
22:03
7:10
14
2 Davis High
1-1-2-2-2
Gap: 2:18
105:05
21:01
6:49
29 Sophia Lodigian
So
19:26
6:19
1
Lyla Schoenig
Jr
21:00
6:49
4
Hallie Lassiter
Sr
21:24
6:57
6
Amanda Nazario
Jr
21:30
6:59
8
Odessa Seng
Jr
21:44
7:03
10
Esther Wang
Sr
21:56
7:07
11
Claire Deamer
Jr
22:00
7:08
13
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 1:00
122:30
24:30
7:57
86 Maxine Garcia
Jr
24:07
7:50
15
Alison Dewolfe
Sr
24:12
7:52
16
Allison Burdulli
Sr
24:21
7:54
17
Kathryn Vess
Jr
24:42
8:01
18
Cameron Knoll
Sr
25:07
8:09
20








4 Franklin (EG)
4-4-4-4-4
Gap: 2:12
129:56
25:59
8:26
121 Krisha Cuasay
Jr
24:59
8:07
19
Sunshine Hurtienn
Jr
25:13
8:11
21
Chloe Agustin
Jr
25:33
8:18
22
Hannah Abellana
Jr
27:01
8:46
28
Jairaj Sandhu
Sr
27:11
8:50
31
Karla Chanthav
Jr
28:55
9:23
35
Vienna Wong
Jr
30:43
9:58
38
5 Elk Grove
5-5-5-5-5
Gap: 2:11
131:33
26:19
8:33
131 Megan Boyle
Jr
25:36
8:19
23
Danielle Levin
Sr
25:49
8:23
24
Kyra Kwong
Jr
26:02
8:27
25
Miranda Gutierre
Sr
26:18
8:32
26
Martha Perez
Sr
27:47
9:01
33
Isabel Selling
Jr
30:19
9:51
37




6 Monterey Trail
6-6-6-6-6
Gap: 1:21
137:05
27:25
8:54
152 Tulinh Nguyen
Sr
26:57
8:45
27
Valeria Diego
Jr
27:03
8:47
29
Annette Ramirez
Sr
27:04
8:47
30
Daniela Diego
Sr
27:43
9:00
32
Jiewen Li
Jr
28:18
9:11
34
Annie Tran
Jr
29:12
9:29
36
Serena Ujagar
Sr
31:32
10:14
39
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:52
111:25
22:17
7:14
22 Esther Wang
Sr
21:56
7:07
1
Claire Deamer
Jr
22:00
7:08
3
Anna Sanchiri
Jr
22:15
7:13
5
Abby Reina-Gu
Jr
22:27
7:17
6
Willa Moffatt
Sr
22:48
7:24
7
Haoyi Wen
Jr
24:02
7:48
8
Simone Brantsch
Jr
24:08
7:50
9
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 3:51
120:38
24:08
7:50
39 Ava Nkadi
Jr
21:59
7:08
2
Samantha Tran
Jr
22:03
7:10
4
Isabella Rudis
Jr
24:55
8:05
10
Penelope Zavala
Jr
25:51
8:23
11
Amanda Sieverts
Jr
25:51
8:23
12
Chynna Hinrichs
Jr
26:45
8:41
13
Hannah Slagle
Sr
27:32
8:56
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:23
121:05
24:13
7:52
15 Haoyi Wen
Jr
24:02
7:48
1
Simone Brantsch
Jr
24:08
7:50
2
Lucia Ferrer
Jr
24:13
7:52
3
Anna Young
Sr
24:18
7:53
4
Arielle Fletter
Sr
24:25
7:55
5
Sabrina Borchard
Sr
24:25
7:56
6
Jeanne Kim
Sr
24:50
8:04
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:05
124:35
24:55
8:05
15 Sabrina Borchard
Sr
24:25
7:56
1
Jeanne Kim
Sr
24:50
8:04
2
Leah Murray
Jr
24:52
8:04
3
Autumn Marchesc
Jr
24:59
8:07
4
Annabell Zhou
Sr
25:30
8:17
5
Sophia Pinter
Jr
25:37
8:19
6
Nicola Duffy
Jr
25:48
8:22
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 6th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:47
131:48
26:22
8:33
15 Sophia Pinter
Jr
25:37
8:19
1
Nicola Duffy
Jr
25:48
8:22
2
Carolina Leshuk
Sr
26:17
8:32
3
Olivia Whitehea
Jr
26:44
8:41
4
Emily Komessar
Sr
27:23
8:54
5
Tess McDaniel
Sr
27:38
8:58
6
Anna Morse
Jr
27:44
9:00
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lilian Byrne Fr Davis High 14:09.8 6:30 1/27 1/27 1/7 14:09 14:09 Great Job! (SBP)
2 Cassidy Lourim So St Francis 14:29.2 6:39
3 Marie Pahos So St Francis 14:30 6:39
4 Kylie Seward Fr Davis High 14:39.5 6:43 2/27 2/27 2/7 14:18 14:18
5 Morgan Watson So St Francis 14:41.9 6:45
6 Selby Anderson Fr Davis High 14:45.6 6:46 3/27 3/27 2/6 14:12 14:12
7 Hannah Lybbert So Davis High 14:55 6:51 4/27 4/27 1/6 14:18 14:18
8 Shannon Perry Fr Davis High 14:57.7 6:52 5/27 5/27 1/5 14:45 14:30
9 Auden Marsh-Armstrong Fr Davis High 15:02.1 6:54 6/27 6/27 1/4 14:42 14:42
10 Noelle Lynch So St Francis 15:03.5 6:54
11 Mia Di Genova Fr Davis High 15:13.7 6:59 7/27 7/27 1/4 15:08 15:08
12 Grace Rogers So St Francis 15:15.7 7:00
13 Sydney Davies Fr Franklin (EG) 15:29.2 7:06
14 Nellie Cox Fr Davis High 15:30.6 7:07 8/27 8/27 1/3 15:53
(0:23)
15:53
(0:23)
Great Job! (LR, PR)
15 Keiko Helmick Fr Franklin (EG) 15:32.3 7:08
16 Krystle Aquino So Davis High 15:33.3 7:08 9/27 9/27 1/3 15:44
(0:11)
15:44
(0:11)
Great Job! (LR, PR)
17 Priscilla Nguyen So Sheldon 15:33.5 7:08
18 Mykell Bouwhuis Fr Pleasant Grove 15:38.8 7:11
19 Nicole Mcbride Fr St Francis 15:44.1 7:13
20 Lindsey Vernau So Davis High 15:56.8 7:19 10/27 10/27 1/3 15:35 15:35
21 Natalie Cadrett So Elk Grove 15:59.6 7:20
22 Chloe Meyer So Davis High 16:04.4 7:22 11/27 11/27 1/3 15:37 15:37
23 Julia Escudero So Franklin (EG) 16:07.2 7:24
24 Kimberly Rameriz Fr Elk Grove 16:14.2 7:27
25 Sherlyn Garcia So Davis High 16:22.9 7:31 12/27 12/27 1/2 14:36 14:36
26 Bella Guzman Fr Sheldon 16:26.3 7:32
27 Alissa Casillas So Davis High 16:29.7 7:34 13/27 13/27 1/2 15:34 15:19
28 Elizabeth Ramm Fr St Francis 16:32.1 7:35
29 Kaylee Morgan Fr Davis High 16:34.6 7:36 14/27 14/27 1/2 16:36
(0:01)
16:36
(0:01)
Great Job! (LR, PR)
30 Megan Seifert Fr St Francis 16:36.4 7:37
31 Grace Harrison Fr St Francis 16:37.7 7:38
32 Jhenelle Vincoy Fr Elk Grove 16:40.3 7:39
33 Angelica Johnson Fr Pleasant Grove 16:43.9 7:41
34 Madison Barth Fr Davis High 16:50.4 7:43 15/27 15/27 1/2 16:37 16:37
35 Jade Taylor Fr Davis High 16:52.7 7:45 16/27 16/27 1/2 17:09
(0:17)
17:05
(0:12)
Great Job! (LR, PR)
36 Catherine Nguyen Fr Davis High 16:57.7 7:47 17/27 17/27 1/2
37 Marion Semana So Pleasant Grove 17:00 7:48
38 Meghan Ladd Fr St Francis 17:15 7:55
39 Jessica Jimenez Fr Franklin (EG) 17:17.9 7:56
40 Jessica Bennett Fr Davis High 17:22 7:58 18/27 18/27 1/2 16:56 16:56
41 Mary Williams Fr Sheldon 17:39 8:06
42 Iliana Becerra Fr Pleasant Grove 17:40 8:06
43 Aditi Mahajan So Davis High 17:40.8 8:07 19/27 19/27 1/2 17:10 17:10
44 Haley Good So Elk Grove 17:43.3 8:08
45 Ashley Wong Fr Elk Grove 17:43.9 8:08
46 Kaleigh Kwong Fr Elk Grove 17:44.2 8:08
47 Marisa Petersen Fr St Francis 17:53.5 8:12
48 Hayeon Kim So Sheldon 17:58.9 8:15
49 Madeline Dunlay Fr St Francis 18:02.7 8:17
50 Annika Remme Fr St Francis 18:16.3 8:23
51 Aileen Xiang So Davis High 18:19.3 8:24 20/27 20/27 1/2 22:37
(4:18)
19:29
(1:10)
Great Job! (LR, PR)
52 Isabelle Grassel So St Francis 18:20.2 8:25
53 Ella Adamson Fr St Francis 18:28.8 8:29
54 Isabelle Farrand So Davis High 18:30.6 8:29 21/27 21/27 1/2 17:58 17:58
55 Isabelle Nguyen Fr Pleasant Grove 18:30.9 8:30
56 Ashley Gudino Fr Grant 18:31 8:30
57 Andrea Bryant Fr Davis High 18:31.4 8:30 22/27 22/27 1/2 17:31 17:31
58 Allison Bobrowsky So Davis High 18:45.7 8:36 23/27 23/27 1/2
59 Kari Rogers So Sheldon 18:59.5 8:43
60 Halena Wetch So St Francis 19:04.6 8:45
61 Sasha Utter Fr St Francis 19:31.2 8:57
62 Emily Angell So Elk Grove 19:35.1 8:59
63 Katya Utter Fr St Francis 19:41.7 9:02
64 Gabby Bell Fr St Francis 19:47.8 9:05
65 Olivia Walbeck Fr St Francis 19:56.5 9:09
66 Kayla Largent Fr St Francis 20:08 9:14
67 Destiny Nguyen So Sheldon 20:16.7 9:18
68 Gabi Martinez Fr Sheldon 20:16.7 9:18
69 Isma Sultan So Davis High 20:21.9 9:21 24/27 24/27 1/1 19:19 19:19
70 Mingyo Son Fr Davis High 20:25.3 9:22 25/27 25/27 1/1 19:06 19:06
71 Ixchel Lopez So Davis High 20:26.9 9:23 26/27 26/27 1/1 19:14 18:46
72 Lauren Giordano So Sheldon 20:37.3 9:28
73 Valerie Stewart So Davis High 20:48.3 9:33 27/27 27/27 1/1 19:13 19:13
74 Yohanna Aguilar So Grant 21:25 9:49
75 Caitlin Laney So Sheldon 22:07 10:09
76 Ana Caraveo Fr Sheldon 22:18.6 10:14
77 Jordan Moreno Fr Sheldon 22:40.8 10:24
78 Sophia Breslau Fr St Francis 23:16.1 10:40
79 Alyssa Appel Fr St Francis 23:25.4 10:45
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-2-1-1
Gap: 0:48
73:28
14:42
6:44
26 Lilian Byrne
Fr
14:10
6:30
1
Kylie Seward
Fr
14:40
6:43
4
Selby Anderson
Fr
14:46
6:46
6
Hannah Lybbert
So
14:55
6:51
7
Shannon Perry
Fr
14:58
6:52
8
Auden Marsh-Ar
Fr
15:02
6:54
9
Mia Di Genova
Fr
15:14
6:59
11
2 St Francis
2-1-1-2-2
Gap: 0:47
74:00
14:48
6:47
32 Cassidy Lourim
So
14:29
6:39
2
Marie Pahos
So
14:30
6:39
3
Morgan Watson
So
14:42
6:45
5
Noelle Lynch
So
15:04
6:54
10
Grace Rogers
So
15:16
7:00
12
Nicole Mcbride
Fr
15:44
7:13
15
Elizabet Ramm
Fr
16:32
7:35
19
3 Elk Grove
5-4-3-3-3
Gap: 1:44
84:21
16:52
7:44
104 Natalie Cadrett
So
16:00
7:20
16
Kimberly Rameriz
Fr
16:14
7:27
17
Jhenelle Vincoy
Fr
16:40
7:39
20
Haley Good
So
17:43
8:08
25
Ashley Wong
Fr
17:44
8:08
26
Kaleigh Kwong
Fr
17:44
8:08
27
Emily Angell
So
19:35
8:59
31
4 Pleasant Grove
4-5-5-4-4
Gap: 2:52
85:34
17:07
7:51
110 Mykell Bouwhuis
Fr
15:39
7:11
14
Angelica Johnson
Fr
16:44
7:41
21
Marion Semana
So
17:00
7:48
22
Iliana Becerra
Fr
17:40
8:06
24
Isabelle Nguyen
Fr
18:31
8:30
29








5 Sheldon
3-3-4-5-5
Gap: 3:26
86:37
17:19
7:57
112 Priscill Nguyen
So
15:34
7:08
13
Bella Guzman
Fr
16:26
7:32
18
Mary Williams
Fr
17:39
8:06
23
Hayeon Kim
So
17:59
8:15
28
Kari Rogers
So
19:00
8:43
30
Destiny Nguyen
So
20:17
9:18
32
Gabi Martinez
Fr
20:17
9:18
33
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:55
77:17
15:27
7:05
16 Auden Marsh-Ar
Fr
15:02
6:54
1
Mia Di Genova
Fr
15:14
6:59
2
Nellie Cox
Fr
15:31
7:07
3
Krystle Aquino
So
15:33
7:08
4
Lindsey Vernau
So
15:57
7:19
6
Chloe Meyer
So
16:04
7:22
7
Sherlyn Garcia
So
16:23
7:31
8
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:31
82:45
16:33
7:36
47 Nicole Mcbride
Fr
15:44
7:13
5
Elizabet Ramm
Fr
16:32
7:35
9
Megan Seifert
Fr
16:36
7:37
10
Grace Harrison
Fr
16:38
7:38
11
Meghan Ladd
Fr
17:15
7:55
12
Marisa Petersen
Fr
17:54
8:12
13
Madeline Dunlay
Fr
18:03
8:17
14
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 2:02
105:36
21:07
9:41
85 Destiny Nguyen
So
20:17
9:18
15
Gabi Martinez
Fr
20:17
9:18
16
Lauren Giordano
So
20:37
9:28
17
Caitlin Laney
So
22:07
10:09
18
Ana Caraveo
Fr
22:19
10:14
19
Jordan Moreno
Fr
22:41
10:24
20




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:46
82:22
16:28
7:33
15 Chloe Meyer
So
16:04
7:22
1
Sherlyn Garcia
So
16:23
7:31
2
Alissa Casillas
So
16:30
7:34
3
Kaylee Morgan
Fr
16:35
7:36
4
Madison Barth
Fr
16:50
7:43
5
Jade Taylor
Fr
16:53
7:45
6
Catherin Nguyen
Fr
16:58
7:47
7
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:35
91:02
18:12
8:21
50 Marisa Petersen
Fr
17:54
8:12
8
Madeline Dunlay
Fr
18:03
8:17
9
Annika Remme
Fr
18:16
8:23
10
Isabelle Grassel
So
18:20
8:25
11
Ella Adamson
Fr
18:29
8:29
12
Halena Wetch
So
19:05
8:45
13
Sasha Utter
Fr
19:31
8:57
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:27
87:13
17:27
8:00
15 Jade Taylor
Fr
16:53
7:45
1
Catherin Nguyen
Fr
16:58
7:47
2
Jessica Bennett
Fr
17:22
7:58
3
Aditi Mahajan
So
17:41
8:07
4
Aileen Xiang
So
18:19
8:24
5
Isabelle Farrand
So
18:31
8:29
6
Andrea Bryant
Fr
18:31
8:30
7
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:52
98:02
19:36
9:00
50 Halena Wetch
So
19:05
8:45
8
Sasha Utter
Fr
19:31
8:57
9
Katya Utter
Fr
19:42
9:02
10
Gabby Bell
Fr
19:48
9:05
11
Olivia Walbeck
Fr
19:57
9:09
12
Kayla Largent
Fr
20:08
9:14
13
Sophia Breslau
Fr
23:16
10:40
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:55
96:35
19:19
8:52
15 Isabelle Farrand
So
18:31
8:29
1
Andrea Bryant
Fr
18:31
8:30
2
Allison Bobrowsk
So
18:46
8:36
3
Isma Sultan
So
20:22
9:21
4
Mingyo Son
Fr
20:25
9:22
5
Ixchel Lopez
So
20:27
9:23
6
Valerie Stewart
So
20:48
9:33
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.