Davis High Results from the Delta League #1 at Cherry Island Sports Complex on 9/27/17

Girls Results and Stats

Switch to Boys

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anderson, Selby So V 20:27.8 6:49 3 24/79 9/28 9/28 1/4
Barth, Madison So F/S 13:00.1 6:46 1.92 6/87 2/22 2/22 2/7
Bennett, Jessica So F/S 14:32.9 7:35 1.92 41/87 14/22 14/22 1/3
Bobrowsky, Allison Jr V 27:22.8 9:08 3 73/79 27/28 27/28 1/1
Bryant, Andrea So F/S 16:14.9 8:28 1.92 70/87 20/22 20/22 2/2
Carney, Emma Fr F/S 13:07.6 6:50 1.92 9/87 4/22 4/22 1/6
Casillas, Alissa Jr V 23:25 7:48 3 49/79 16/28 16/28 1/1
Cheng, Erin So F/S 13:10.7 6:52 1.92 13/87 8/22 8/22 1/4
Cheng, Evelyn So F/S 13:09.3 6:51 1.92 11/87 6/22 6/22 1/6 Great Job! (BP)
Chong, Sophia Jr V 23:53.3 7:58 3 51/79 17/28 17/28 1/1
Cortina, Mariah Jr V 21:48.4 7:16 3 37/79 13/28 13/28 1/2
Cox, Nellie So F/S 12:44.8 6:38 1.92 3/87 1/22 1/22 3/7
Cylkova, Annie Jr V 24:50.1 8:17 3 56/79 19/28 19/28 1/1
Deamer, Claire Sr V 22:04.3 7:21 3 41/79 14/28 14/28 1/2
DeJong, Corinne Fr F/S 13:09.8 6:51 1.92 12/87 7/22 7/22 1/5
Di Genova, Mia So V 20:37.5 6:53 3 27/79 12/28 12/28 1/2
Farrand, Isabelle Jr V 25:32.2 8:31 3 65/79 22/28 22/28 1/1
Fenton, Ana Fr V 19:21.3 6:27 3 6/79 2/28 2/28 2/7
Geiger, Lea Jr V 26:34.7 8:52 3 69/79 23/28 23/28 1/1
Haws, Katrina Fr V 20:17.5 6:46 3 17/79 6/28 6/28 1/6
Heeren, Isabella Jr V 26:40.5 8:54 3 70/79 24/28 24/28 1/1
Keffler-Roa, Bailey So F/S 13:47.7 7:11 1.92 24/87 11/22 11/22 1/3
Knudsen, Molly So F/S 13:59.8 7:17 1.92 32/87 12/22 12/22 1/3 Great Job! (BP)
Kraus, Dahlia Fr F/S 13:18.4 6:56 1.92 18/87 10/22 10/22 1/3
Lee, Vivian Fr F/S 13:02.2 6:47 1.92 7/87 3/22 3/22 2/6
Lodigiani, Sophia Jr V 18:25.4 6:08 3 1/79 1/28 1/28 1/7
Marsh-Armstrong, Auden So V 19:26.5 6:29 3 7/79 3/28 3/28 2/6
McIsaac, Ellery Jr V 25:05.7 8:22 3 60/79 20/28 20/28 1/1
Morgan, Kaylee So F/S 13:08.1 6:50 1.92 10/87 5/22 5/22 1/6
Nguyen, Catherine So F/S 14:17.3 7:27 1.92 37/87 13/22 13/22 1/3
Perry, Shannon So V 20:21.4 6:47 3 19/79 8/28 8/28 1/6
Pinter, Sophia Sr V 26:57.5 8:59 3 71/79 25/28 25/28 1/1
Ramirez, Anh Fr F/S 15:46.1 8:13 1.92 61/87 18/22 18/22 2/2
Reina-Guerra, Abby Sr V 20:29.2 6:50 3 25/79 10/28 10/28 1/3
Sanchirico, Anna Sr V 23:02.7 7:41 3 46/79 15/28 15/28 1/1
Seng, Odessa Sr V 20:17.8 6:46 3 18/79 7/28 7/28 1/6
Seward, Kylie So F/S 13:13.1 6:53 1.92 14/87 9/22 9/22 1/3 Great Job! (BP)
Sienknecht, Hanna Jr V 20:34.8 6:52 3 26/79 11/28 11/28 1/2
Sultan, Isma Jr V 28:26.7 9:29 3 77/79 28/28 28/28 1/1
Taylor, Jade So F/S 14:52.5 7:45 1.92 48/87 17/22 17/22 1/2
Taylor, Sage Sr V 19:32.4 6:31 3 8/79 4/28 4/28 1/6
Vazquez, Maggie So V 20:15.7 6:45 3 16/79 5/28 5/28 2/6
Watkins, Jillian So F/S 17:07.4 8:55 1.92 79/87 22/22 22/22 2/2
Wienker, Haley Jr V 25:30.3 8:30 3 64/79 21/28 21/28 1/1
Williams, Jaeli Fr F/S 16:12.2 8:26 1.92 68/87 19/22 19/22 2/2
Wong, Liana Sr V 26:57.6 8:59 3 72/79 26/28 26/28 1/1
Yonelinas, Kira So F/S 16:28.8 8:35 1.92 75/87 21/22 21/22 2/2
Yoo, Hannah Jr V 24:42.3 8:14 3 55/79 18/28 18/28 1/1
Young, Elizabeth Fr F/S 14:39.6 7:38 1.92 44/87 16/22 16/22 1/2
Young, Sophia So F/S 14:34.1 7:35 1.92 42/87 15/22 15/22 1/3
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • BP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/6 97:01
1:50
3 6:28 6:08 6:45 37 6:26 Sophia Lodigiani (1), Ana Fenton (6), Auden Marsh-Armstrong (7), Sage Taylor (8), Maggie Vazquez (15)
V 2nd 5 1/3 101:54
0:12
3 6:48 6:46 6:50 17 6:48 Katrina Haws (1), Odessa Seng (2), Shannon Perry (3), Selby Anderson (5), Abby Reina-Guerra (6)
V 3rd 5 1/1 108:08
2:28
3 7:13 6:52 7:41 15 7:13 Hanna Sienknecht (1), Mia Di Genova (2), Mariah Cortina (3), Claire Deamer (4), Anna Sanchirico (5)
V 4th 5 1/1 121:56
1:41
3 8:08 7:48 8:22 15 8:08 Alissa Casillas (1), Sophia Chong (2), Hannah Yoo (3), Annie Cylkova (4), Ellery McIsaac (5)
V 5th 5 1/1 131:15
1:27
3 8:45 8:30 8:59 15 8:45 Haley Wienker (1), Isabelle Farrand (2), Lea Geiger (3), Isabella Heeren (4), Sophia Pinter (5)
F/S 1st 5 1/6 65:03
0:23
1.92 6:47 6:38 6:50 35 6:44 Nellie Cox (3), Madison Barth (6), Vivian Lee (7), Emma Carney (9), Kaylee Morgan (10)
F/S 2nd 5 1/3 66:01
0:09
1.92 6:53 6:51 6:56 16 6:53 Evelyn Cheng (1), Corinne DeJong (2), Erin Cheng (3), Kylie Seward (4), Dahlia Kraus (6)
F/S 3rd 5 1/3 71:12
0:46
1.92 7:25 7:11 7:35 20 7:25 Bailey Keffler-Roa (1), Molly Knudsen (2), Catherine Nguyen (4), Jessica Bennett (6), Sophia Young (7)
F/S 4th 5 2/2 77:45
1:35
1.92 8:06 7:38 8:28 36 7:53 Elizabeth Young (1), Jade Taylor (2), Anh Ramirez (10), Jaeli Williams (11), Andrea Bryant (12)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sophia Lodigiani Jr Davis High 18:25.4 6:08 1/28 1/28 1/7
2 Sydney Vandegrift Sr St Francis 18:27.2 6:09
3 Kelli Vierra So Elk Grove 18:47 6:16
4 Sophie Debenedetti Jr St Francis 18:55.2 6:18
5 Haley Silva So St Francis 19:16.6 6:26
6 Ana Fenton Fr Davis High 19:21.3 6:27 2/28 2/28 2/7
7 Auden Marsh-Armstrong So Davis High 19:26.5 6:29 3/28 3/28 2/6
8 Sage Taylor Sr Davis High 19:32.4 6:31 4/28 4/28 1/6
9 Kaila Bishop Sr Franklin (eg) 19:34.5 6:32
10 Hanna Hekkanen Fr St Francis 19:50.7 6:37
11 Alana Reyna Sr St Francis 19:57.4 6:39
12 Michaela Andrews Jr Sheldon (ca) 20:07 6:42
13 Bella Martinez Sr Pleasant Grove 20:07.3 6:42
14 Alexandra Baldacchino So Franklin (eg) 20:14.2 6:45
15 Sophia Livingston Fr Elk Grove 20:15.4 6:45
16 Maggie Vazquez So Davis High 20:15.7 6:45 5/28 5/28 2/6
17 Katrina Haws Fr Davis High 20:17.5 6:46 6/28 6/28 1/6
18 Odessa Seng Sr Davis High 20:17.8 6:46 7/28 7/28 1/6
19 Shannon Perry So Davis High 20:21.4 6:47 8/28 8/28 1/6
20 Kaylie Pak Jr Pleasant Grove 20:22.6 6:48
21 Sydney Davies So Franklin (eg) 20:25.1 6:48
22 Keiko Helmick So Franklin (eg) 20:26.2 6:49
23 Emma Hollenbach So St Francis 20:27.1 6:49
24 Selby Anderson So Davis High 20:27.8 6:49 9/28 9/28 1/4
25 Abby Reina-Guerra Sr Davis High 20:29.2 6:50 10/28 10/28 1/3
26 Hanna Sienknecht Jr Davis High 20:34.8 6:52 11/28 11/28 1/2
27 Mia Di Genova So Davis High 20:37.5 6:53 12/28 12/28 1/2
28 Kaylah Ball Sr Elk Grove 20:38.4 6:53
29 Kara Smith Sr Franklin (eg) 20:48.9 6:56
30 Morgan Watson Jr St Francis 20:52.1 6:57
31 Liliana Ramirez Jr Sheldon (ca) 20:53.3 6:58
32 Erica Cradeur Sr St Francis 21:01.5 7:01
33 Cassidy Lourim Jr St Francis 21:01.8 7:01
34 Grace Rogers Jr St Francis 21:27 7:09
35 Mallory Hartman Sr Sheldon (ca) 21:34.1 7:11
36 Alisa Zhdanov Fr Sheldon (ca) 21:36 7:12
37 Mariah Cortina Jr Davis High 21:48.4 7:16 13/28 13/28 1/2
38 Karly Scott Jr Elk Grove 21:51.6 7:17
39 Teresa Lee Sr St Francis 21:56.5 7:19
40 Ashley Wong So Elk Grove 22:03.3 7:21
41 Claire Deamer Sr Davis High 22:04.3 7:21 14/28 14/28 1/2
42 Kelly Andrus Jr Elk Grove 22:27.8 7:29
43 Natalie Cadrett Jr Elk Grove 22:42.5 7:34
44 Amanda Sieverts Sr St Francis 22:44.3 7:35
45 Krisha Cuasay Sr Franklin (eg) 23:02.6 7:41
46 Anna Sanchirico Sr Davis High 23:02.7 7:41 15/28 15/28 1/1
47 Julia Escudero Jr Franklin (eg) 23:09.7 7:43
48 Nova Robinson Sr Sheldon (ca) 23:20.7 7:47
49 Alissa Casillas Jr Davis High 23:25 7:48 16/28 16/28 1/1
50 Tasia King Jr Franklin (eg) 23:45.7 7:55
51 Sophia Chong Jr Davis High 23:53.3 7:58 17/28 17/28 1/1
52 Isabella Rudis Sr St Francis 23:56.3 7:59
53 Nhu Phun Sr Monterey Trail 24:12 8:04
54 Megan Boyle Sr Elk Grove 24:21.8 8:07
55 Hannah Yoo Jr Davis High 24:42.3 8:14 18/28 18/28 1/1
56 Annie Cylkova Jr Davis High 24:50.1 8:17 19/28 19/28 1/1
57 Kari Rogers Jr Sheldon (ca) 24:56 8:19
58 Huang Annie Sr Monterey Trail 24:58.9 8:20
59 Betty Wang Sr Monterey Trail 25:04.5 8:22
60 Ellery McIsaac Jr Davis High 25:05.7 8:22 20/28 20/28 1/1
61 Lori Voong Sr Monterey Trail 25:06.2 8:22
62 Lauryn Warner Jr Elk Grove 25:20.6 8:27
63 Hannah Abellana Sr Franklin (eg) 25:21.8 8:27
64 Haley Wienker Jr Davis High 25:30.3 8:30 21/28 21/28 1/1
65 Isabelle Farrand Jr Davis High 25:32.2 8:31 22/28 22/28 1/1
66 Michaela Infante Jr Sheldon (ca) 25:51.4 8:37
67 Jiewen Li Sr Monterey Trail 26:05.9 8:42
68 Haley Good Jr Elk Grove 26:30.4 8:50
69 Lea Geiger Jr Davis High 26:34.7 8:52 23/28 23/28 1/1
70 Isabella Heeren Jr Davis High 26:40.5 8:54 24/28 24/28 1/1
71 Sophia Pinter Sr Davis High 26:57.5 8:59 25/28 25/28 1/1
72 Liana Wong Sr Davis High 26:57.6 8:59 26/28 26/28 1/1
73 Allison Bobrowsky Jr Davis High 27:22.8 9:08 27/28 27/28 1/1
74 Kelly Nguyen Jr Monterey Trail 27:44.3 9:15
75 Chynna Hinrichsen Sr St Francis 27:47.2 9:16
76 Maile Miranda Jr Monterey Trail 28:13 9:24
77 Isma Sultan Jr Davis High 28:26.7 9:29 28/28 28/28 1/1
78 Nadia Anwarzay Jr Monterey Trail 28:39.5 9:33
79 Diana Herrera Sr Sheldon (ca) 43:25.8 14:29
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
2-1-1-1-1
Gap: 1:30
96:27
19:17
6:26
32 Sydney Vandegri
Sr
18:27
6:09
2
Sophie Debenede
Jr
18:55
6:18
4
Haley Silva
So
19:17
6:26
5
Hanna Hekkanen
Fr
19:51
6:37
10
Alana Reyna
Sr
19:57
6:39
11
Emma Hollenba
So
20:27
6:49
20
Morgan Watson
Jr
20:52
6:57
23
2 Davis High
1-2-2-2-2
Gap: 1:50
97:01
19:24
6:28
37 Sophia Lodigian
Jr
18:25
6:08
1
Ana Fenton
Fr
19:21
6:27
6
Auden Marsh-Ar
So
19:27
6:29
7
Sage Taylor
Sr
19:32
6:31
8
Maggie Vazquez
So
20:16
6:45
15
Katrina Haws
Fr
20:18
6:46
16
Odessa Seng
Sr
20:18
6:46
17
3 Franklin (eg)
4-4-4-3-3
Gap: 1:14
101:29
20:18
6:46
81 Kaila Bishop
Sr
19:35
6:32
9
Alexandr Baldacch
So
20:14
6:45
13
Sydney Davies
So
20:25
6:48
18
Keiko Helmick
So
20:26
6:49
19
Kara Smith
Sr
20:49
6:56
22
Krisha Cuasay
Sr
23:03
7:41
31
Julia Escudero
Jr
23:10
7:43
32
4 Elk Grove
3-3-3-4-4
Gap: 3:16
103:36
20:43
6:54
93 Kelli Vierra
So
18:47
6:16
3
Sophia Livingst
Fr
20:15
6:45
14
Kaylah Ball
Sr
20:38
6:53
21
Karly Scott
Jr
21:52
7:17
27
Ashley Wong
So
22:03
7:21
28
Kelly Andrus
Jr
22:28
7:29
29
Natalie Cadrett
Jr
22:43
7:34
30
5 Sheldon (ca)
5-5-5-5-5
Gap: 3:14
107:31
21:30
7:10
120 Michaela Andrews
Jr
20:07
6:42
12
Liliana Ramirez
Jr
20:53
6:58
24
Mallory Hartman
Sr
21:34
7:11
25
Alisa Zhdanov
Fr
21:36
7:12
26
Nova Robinson
Sr
23:21
7:47
33
Kari Rogers
Jr
24:56
8:19
35
Michaela Infante
Jr
25:51
8:37
39
6 Monterey Trail
6-6-6-6-6
Gap: 1:54
125:28
25:06
8:22
185 Nhu Phun
Sr
24:12
8:04
34
Huang Annie
Sr
24:59
8:20
36
Betty Wang
Sr
25:05
8:22
37
Lori Voong
Sr
25:06
8:22
38
Jiewen Li
Sr
26:06
8:42
40
Kelly Nguyen
Jr
27:44
9:15
41
Maile Miranda
Jr
28:13
9:24
42
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:12
101:54
20:23
6:48
17 Katrina Haws
Fr
20:18
6:46
1
Odessa Seng
Sr
20:18
6:46
2
Shannon Perry
So
20:21
6:47
3
Selby Anderson
So
20:28
6:49
5
Abby Reina-Gu
Sr
20:29
6:50
6
Hanna Sienknec
Jr
20:35
6:52
7
Mia Di Genova
So
20:38
6:53
8
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:00
104:50
20:58
6:59
46 Emma Hollenba
So
20:27
6:49
4
Morgan Watson
Jr
20:52
6:57
9
Erica Cradeur
Sr
21:02
7:01
10
Cassidy Lourim
Jr
21:02
7:01
11
Grace Rogers
Jr
21:27
7:09
12
Teresa Lee
Sr
21:57
7:19
13
Amanda Sieverts
Sr
22:44
7:35
16
3 Elk Grove
3-3-3-3-3
Gap: 4:03
121:23
24:17
8:06
83 Kelly Andrus
Jr
22:28
7:29
14
Natalie Cadrett
Jr
22:43
7:34
15
Megan Boyle
Sr
24:22
8:07
17
Lauryn Warner
Jr
25:21
8:27
18
Haley Good
Jr
26:30
8:50
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 2:28
108:08
21:38
7:13
15 Hanna Sienknec
Jr
20:35
6:52
1
Mia Di Genova
So
20:38
6:53
2
Mariah Cortina
Jr
21:48
7:16
3
Claire Deamer
Sr
22:04
7:21
4
Anna Sanchiri
Sr
23:03
7:41
5
Alissa Casillas
Jr
23:25
7:48
6
Sophia Chong
Jr
23:53
7:58
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:41
121:56
24:23
8:08
15 Alissa Casillas
Jr
23:25
7:48
1
Sophia Chong
Jr
23:53
7:58
2
Hannah Yoo
Jr
24:42
8:14
3
Annie Cylkova
Jr
24:50
8:17
4
Ellery McIsaac
Jr
25:06
8:22
5
Haley Wienker
Jr
25:30
8:30
6
Isabelle Farrand
Jr
25:32
8:31
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 1:27
131:15
26:15
8:45
15 Haley Wienker
Jr
25:30
8:30
1
Isabelle Farrand
Jr
25:32
8:31
2
Lea Geiger
Jr
26:35
8:52
3
Isabella Heeren
Jr
26:41
8:54
4
Sophia Pinter
Sr
26:58
8:59
5
Liana Wong
Sr
26:58
8:59
6
Allison Bobrowsk
Jr
27:23
9:08
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mykell Bouwhuis So Pleasant Grove 12:17.7 6:24
2 Nicole Mcbride So St Francis 12:18.1 6:24
3 Nellie Cox So Davis High 12:44.8 6:38 1/22 1/22 3/7
4 Audrey Reyes So St Francis 12:50.6 6:41
5 Grace Harrison So St Francis 12:57.1 6:45
6 Madison Barth So Davis High 13:00.1 6:46 2/22 2/22 2/7
7 Vivian Lee Fr Davis High 13:02.2 6:47 3/22 3/22 2/6
8 Abigail Ribet Fr Elk Grove 13:05.5 6:49
9 Emma Carney Fr Davis High 13:07.6 6:50 4/22 4/22 1/6
10 Kaylee Morgan So Davis High 13:08.1 6:50 5/22 5/22 1/6
11 Evelyn Cheng So Davis High 13:09.3 6:51 6/22 6/22 1/6 Great Job! (BP)
12 Corinne DeJong Fr Davis High 13:09.8 6:51 7/22 7/22 1/5
13 Erin Cheng So Davis High 13:10.7 6:52 8/22 8/22 1/4
14 Kylie Seward So Davis High 13:13.1 6:53 9/22 9/22 1/3 Great Job! (BP)
15 Madeline Fahey Fr St Francis 13:13.4 6:53
16 Izabel Quackenbush Fr St Francis 13:15.5 6:54
17 Lilly O'gara Fr St Francis 13:16.1 6:55
18 Dahlia Kraus Fr Davis High 13:18.4 6:56 10/22 10/22 1/3
19 Judy Vallier Fr Elk Grove 13:22.7 6:58
20 Molly Chambers Fr St Francis 13:22.7 6:58
21 Angelina Timonina So Monterey Trail 13:23.8 6:59
22 Isabella Acosta So St Francis 13:44.1 7:09
23 Angelica Johnson So Pleasant Grove 13:46.9 7:11
24 Bailey Keffler-Roa So Davis High 13:47.7 7:11 11/22 11/22 1/3
25 Kimberly Rameriz So Elk Grove 13:48.3 7:11
26 Bridgette Kemp So St Francis 13:49 7:12
27 Giovanna Rudis Fr St Francis 13:51 7:13
28 Sofia Herrera Fr Elk Grove 13:51.3 7:13
29 Adeli Burdeinii Fr Franklin (eg) 13:52.5 7:14
30 Marisa Chavez Fr Sheldon (ca) 13:52.5 7:14
31 Loraine Myers Fr Monterey Trail 13:53.7 7:14
32 Molly Knudsen So Davis High 13:59.8 7:17 12/22 12/22 1/3 Great Job! (BP)
33 Emma Roybal So Sheldon (ca) 14:01.1 7:18
34 Jhenelle Vincoy So Elk Grove 14:06.1 7:21
35 Skylar Strawn So St Francis 14:07.4 7:21
36 Ashley Fuglsang Fr Elk Grove 14:09.2 7:22
37 Catherine Nguyen So Davis High 14:17.3 7:27 13/22 13/22 1/3
38 Anna Giordano Fr Sheldon (ca) 14:20.3 7:28
39 Jessica Jimenez So Franklin (eg) 14:22.3 7:29
40 Katie Lynch Fr St Francis 14:31.1 7:34
41 Jessica Bennett So Davis High 14:32.9 7:35 14/22 14/22 1/3
42 Sophia Young So Davis High 14:34.1 7:35 15/22 15/22 1/3
43 Megan Seifert So St Francis 14:37 7:37
44 Elizabeth Young Fr Davis High 14:39.6 7:38 16/22 16/22 1/2
45 Sydney Blakely Fr Pleasant Grove 14:41.5 7:39
46 Sofia Fernandez Fr Pleasant Grove 14:45.7 7:41
47 Emma Daniels So St Francis 14:50.7 7:44
48 Jade Taylor So Davis High 14:52.5 7:45 17/22 17/22 1/2
49 Meghan Ladd So St Francis 14:53.9 7:46
50 Siena Vincent Fr St Francis 14:55.8 7:47
51 Marisa Petersen So St Francis 14:55.8 7:47
52 Morgan Semana So Pleasant Grove 15:04.9 7:51
53 Ella Adamson So St Francis 15:06.1 7:52
54 Lexi Martinez So Pleasant Grove 15:15.7 7:57
55 Elena Moorehead Fr St Francis 15:16.1 7:57
56 Cecilia Pham So Pleasant Grove 15:25 8:02
57 Julianna Venegas So St Francis 15:25.6 8:02
58 Rose Goyette Fr St Francis 15:43.3 8:11
59 Riana Azevedo Fr Pleasant Grove 15:43.4 8:11
60 Jenna Pimenta Fr St Francis 15:45.9 8:13
61 Anh Ramirez Fr Davis High 15:46.1 8:13 18/22 18/22 2/2
62 Winnie Guan So Sheldon (ca) 15:50.9 8:15
63 Shelby Long So Pleasant Grove 15:53.3 8:17
64 Gabriella Groves So Franklin (eg) 15:59.5 8:20
65 Frankie Bodine So Pleasant Grove 16:01.4 8:21
66 Mary Williams So Sheldon (ca) 16:08 8:24
67 Natalie Chekmareva So Pleasant Grove 16:09.8 8:25
68 Jaeli Williams Fr Davis High 16:12.2 8:26 19/22 19/22 2/2
69 Olivia Walbeck So St Francis 16:12.4 8:26
70 Andrea Bryant So Davis High 16:14.9 8:28 20/22 20/22 2/2
71 Bella Silva So St Francis 16:16.7 8:29
72 Iliana Becerra So Pleasant Grove 16:21.7 8:31
73 Monica Yang So Pleasant Grove 16:22.7 8:32
74 Ester Seibureh So Franklin (eg) 16:24.4 8:33
75 Kira Yonelinas So Davis High 16:28.8 8:35 21/22 21/22 2/2
76 Ramanjit Bal Fr Franklin (eg) 16:35 8:38
77 Jennifer Dominguez So Sheldon (ca) 16:51.3 8:47
78 Nicoli Burdeinii Fr Franklin (eg) 16:56.6 8:49
79 Jillian Watkins So Davis High 17:07.4 8:55 22/22 22/22 2/2
80 Sophia Breslau So St Francis 17:19.4 9:01
81 Alyssa Appel So St Francis 17:24.8 9:04
82 Tatiana Campbell Fr St Francis 17:47.2 9:16
83 Glezy Ahumada So Pleasant Grove 17:58.4 9:22
84 Lynn Tran Fr Franklin (eg) 17:59.5 9:22
85 Kayla Duncan Fr Sheldon (ca) 18:04.6 9:25
86 Yesenia Herrera So Pleasant Grove 18:41.8 9:44
87 Cynthia Cruz So Sheldon (ca) 19:18.1 10:03
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
3-2-2-2-1
Gap: 0:23
65:03
13:01
6:47
35 Nellie Cox
So
12:45
6:38
3
Madison Barth
So
13:00
6:46
6
Vivian Lee
Fr
13:02
6:47
7
Emma Carney
Fr
13:08
6:50
9
Kaylee Morgan
So
13:08
6:50
10
Evelyn Cheng
So
13:09
6:51
11
Corinne DeJong
Fr
13:10
6:51
12
2 St Francis
2-1-1-1-2
Gap: 0:57
64:35
12:55
6:44
38 Nicole Mcbride
So
12:18
6:24
2
Audrey Reyes
So
12:51
6:41
4
Grace Harrison
So
12:57
6:45
5
Madeline Fahey
Fr
13:13
6:53
13
Izabel Quackenb
Fr
13:16
6:54
14
Lilly O'gara
Fr
13:16
6:55
15
Molly Chambers
Fr
13:23
6:58
17
3 Elk Grove
4-4-3-3-3
Gap: 1:01
68:14
13:39
7:06
87 Abigail Ribet
Fr
13:06
6:49
8
Judy Vallier
Fr
13:23
6:58
16
Kimberly Rameriz
So
13:48
7:11
19
Sofia Herrera
Fr
13:51
7:13
20
Jhenelle Vincoy
So
14:06
7:21
24
Ashley Fuglsang
Fr
14:09
7:22
25




4 Pleasant Grove
1-3-4-4-4
Gap: 2:47
70:37
14:07
7:21
106 Mykell Bouwhuis
So
12:18
6:24
1
Angelica Johnson
So
13:47
7:11
18
Sydney Blakely
Fr
14:42
7:39
28
Sofia Fernande
Fr
14:46
7:41
29
Morgan Semana
So
15:05
7:51
30
Lexi Martinez
So
15:16
7:57
31
Cecilia Pham
So
15:25
8:02
32
5 Sheldon (ca)
6-5-5-5-5
Gap: 2:16
74:13
14:51
7:44
139 Marisa Chavez
Fr
13:53
7:14
22
Emma Roybal
So
14:01
7:18
23
Anna Giordano
Fr
14:20
7:28
26
Winnie Guan
So
15:51
8:15
33
Mary Williams
So
16:08
8:24
35
Jennifer Domingue
So
16:51
8:47
38
Kayla Duncan
Fr
18:05
9:25
41
6 Franklin (eg)
5-6-6-6-6
Gap: 2:43
77:14
15:27
8:03
155 Adeli Burdeini
Fr
13:53
7:14
21
Jessica Jimenez
So
14:22
7:29
27
Gabriell Groves
So
16:00
8:20
34
Ester Seibureh
So
16:24
8:33
36
Ramanjit Bal
Fr
16:35
8:38
37
Nicoli Burdeini
Fr
16:57
8:49
39
Lynn Tran
Fr
18:00
9:22
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:09
66:01
13:12
6:53
16 Evelyn Cheng
So
13:09
6:51
1
Corinne DeJong
Fr
13:10
6:51
2
Erin Cheng
So
13:11
6:52
3
Kylie Seward
So
13:13
6:53
4
Dahlia Kraus
Fr
13:18
6:56
6
Bailey Keffler-
So
13:48
7:11
9
Molly Knudsen
So
14:00
7:17
12
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:35
68:03
13:37
7:05
41 Lilly O'gara
Fr
13:16
6:55
5
Molly Chambers
Fr
13:23
6:58
7
Isabella Acosta
So
13:44
7:09
8
Bridgett Kemp
So
13:49
7:12
10
Giovanna Rudis
Fr
13:51
7:13
11
Skylar Strawn
So
14:07
7:21
13
Katie Lynch
Fr
14:31
7:34
14
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 0:46
78:19
15:40
8:09
85 Lexi Martinez
So
15:16
7:57
15
Cecilia Pham
So
15:25
8:02
16
Riana Azevedo
Fr
15:43
8:11
17
Shelby Long
So
15:53
8:17
18
Frankie Bodine
So
16:01
8:21
19
Natalie Chekmare
So
16:10
8:25
20
Iliana Becerra
So
16:22
8:31
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis High
1-1-1-1-1
Gap: 0:46
71:12
14:14
7:25
20 Bailey Keffler-
So
13:48
7:11
1
Molly Knudsen
So
14:00
7:17
2
Catherin Nguyen
So
14:17
7:27
4
Jessica Bennett
So
14:33
7:35
6
Sophia Young
So
14:34
7:35
7
Elizabet Young
Fr
14:40
7:38
9
Jade Taylor
So
14:53
7:45
11
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:47
73:00
14:36
7:36
38 Skylar Strawn
So
14:07
7:21
3
Katie Lynch
Fr
14:31
7:34
5
Megan Seifert
So
14:37
7:37
8
Emma Daniels
So
14:51
7:44
10
Meghan Ladd
So
14:54
7:46
12
Siena Vincent
Fr
14:56
7:47
13
Marisa Petersen
So
14:56
7:47
14
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 2:32
85:34
17:07
8:55
85 Natalie Chekmare
So
16:10
8:25
15
Iliana Becerra
So
16:22
8:31
16
Monica Yang
So
16:23
8:32
17
Glezy Ahumada
So
17:58
9:22
18
Yesenia Herrera
So
18:42
9:44
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St Francis
2-2-1-1-1
Gap: 0:30
75:39
15:08
7:53
25 Siena Vincent
Fr
14:56
7:47
3
Marisa Petersen
So
14:56
7:47
4
Ella Adamson
So
15:06
7:52
5
Elena Moorehea
Fr
15:16
7:57
6
Julianna Venegas
So
15:26
8:02
7
Rose Goyette
Fr
15:43
8:11
8
Jenna Pimenta
Fr
15:46
8:13
9
2 Davis High
1-1-2-2-2
Gap: 1:35
77:45
15:33
8:06
36 Elizabet Young
Fr
14:40
7:38
1
Jade Taylor
So
14:53
7:45
2
Anh Ramirez
Fr
15:46
8:13
10
Jaeli Williams
Fr
16:12
8:26
11
Andrea Bryant
So
16:15
8:28
12
Kira Yonelina
So
16:29
8:35
13
Jillian Watkins
So
17:07
8:55
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.