Bellarmine Results from the Dublin Six-Way Meet at Dublin HS Campus on 2/27/21

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Affinito, Matthew Jr JV 17:16.3 5:45 3 9/63 6/13 17/41 1/4 19:23
(2:06,10.9)
Go Bells! (DPR)
Aliaga, Casper Sr JV 18:10.4 6:03 3 20/63 11/13 30/41 1/4 15:58 Go Bells! (SBP)
Amend, Max Jr JV 18:42.2 6:14 3 27/63 12/13 34/41 2/3 20:16
(1:33,7.7)
Go Bells! (DPR)
Bodnar-Cohen, Reed Fr Fr 17:41.7 5:54 3 9/60 6/19 24/41 1/5
Boennighausen, Jack Sr JV 17:29.4 5:50 3 12/63 8/13 21/41 1/4 17:06 Go Bells! (SBP)
Botkin, Owen So Fr 17:34.8 5:52 3 8/60 5/19 22/41 1/5 Go Bells! (SBP)
Boyd, Patrick Fr Fr 17:48.7 5:56 3 11/60 7/19 25/41 1/4 Go Bells! (SBP)
Callon, Ben Sr V 15:57.6 5:19 3 10/37 5/9 5/41 2/5 16:25
(0:28,2.8)
Go Bells! (DPR)
Carrera, Alec So Fr 19:47.4 6:36 3 35/60 17/19 39/41 1/1 19:43
Chettiar, Tanish Jr V 16:44.6 5:35 3 19/37 8/9 10/41 2/3 17:01
(0:16,1.6)
Go Bells! (DPR)
Choi, Robert So Fr 20:24.4 6:48 3 37/60 18/19 40/41 1/1
Craven, Tyler Fr Fr 17:20.1 5:47 3 7/60 4/19 20/41 1/5 Go Bells! (SBP)
Delgadillo, Andrew So Fr 19:42.8 6:34 3 34/60 16/19 38/41 1/1 21:05
(1:22,6.5)
Go Bells! (DPR)
Doppalapudi, Tanay Fr Fr 17:17 5:46 3 4/60 3/19 18/41 1/5
Frida, Jack So JV 16:41.8 5:34 3 2/63 2/13 9/41 1/6
Garcia, Jaime Sr JV 18:51.9 6:17 3 30/63 13/13 36/41 2/3 19:00
(0:08,0.7)
Go Bells! (DPR)
Glanville, Jack Jr V 16:00.1 5:20 3 12/37 6/9 6/41 1/5 16:48
(0:48,4.7)
Go Bells! (DPR)
Hammers, Jude Fr Fr 17:08.1 5:43 3 2/60 1/19 15/41 2/5
Iburg, Austin Fr Fr 21:17.3 7:06 3 46/60 19/19 41/41 1/1
Knight, Ian So Fr 17:15.3 5:45 3 3/60 2/19 16/41 1/5 19:16
(2:00,10.4)
Go Bells! (DPR)
Krishnan, Vibhu Jr V 16:25.9 5:29 3 16/37 7/9 7/41 2/3 17:42
(1:16,7.2)
Go Bells! (DPR)
Kropp, Ryan Jr JV 18:06.1 6:02 3 18/63 10/13 28/41 1/4 22:55
(4:48,21.0)
Go Bells! (DPR)
Lalonde, Tristan Jr JV 16:39.9 5:33 3 1/63 1/13 8/41 1/6 16:49
(0:09,0.9)
Go Bells! (SBP, DPR)
Leclair, Mateo Fr Fr 17:52.4 5:57 3 12/60 8/19 26/41 1/4
Lowe, Sonny So Fr 18:34.2 6:11 3 20/60 11/19 31/41 1/3 18:56
(0:22,1.9)
Go Bells! (DPR)
Manens, Alex Fr Fr 18:49.5 6:17 3 25/60 14/19 35/41 1/2
Mckeown, Liam So Fr 18:41 6:14 3 22/60 13/19 33/41 1/2 19:34
(0:53,4.5)
Go Bells! (DPR)
Mcsweeney, Jonathan Jr JV 17:39.5 5:53 3 15/63 9/13 23/41 1/4 18:42
(1:03,5.6)
Go Bells! (DPR)
Pecoraro, Vincent So Fr 17:53.1 5:58 3 13/60 9/19 27/41 1/4
Pinkel, Ben Jr V 16:50.2 5:37 3 20/37 9/9 13/41 1/1 17:49
(0:59,5.5)
Go Bells! (DPR)
Ramirez, Uriel Jr JV 16:49.4 5:36 3 4/63 4/13 12/41 1/6 17:43
(0:54,5.1)
Go Bells! (DPR)
Robles, Diego So Fr 18:34.5 6:12 3 21/60 12/19 32/41 1/2 Go Bells! (SBP)
Sarmenta, Joseph Sr JV 16:46.2 5:35 3 3/63 3/13 11/41 1/6 17:15
(0:29,2.8)
Go Bells! (DPR)
Topper, Galen Sr V 15:00.2 5:00 3 2/37 2/9 2/41 1/5 15:45
(0:45,4.8)
Go Bells! (DPR)
Topper, Nolan Sr V 14:45.3 4:55 3 1/37 1/9 1/41 1/5 15:43
(0:58,6.1)
Go Bells! (DPR)
Vaca, Daniel Sr V 15:38.1 5:13 3 5/37 4/9 4/41 1/5 16:07
(0:29,3.0)
Go Bells! (DPR)
Vohra, Soham So Fr 18:09.7 6:03 3 16/60 10/19 29/41 1/4 18:49
(0:40,3.5)
Go Bells! (SBP, DPR)
Vu, Benthan Sr JV 17:06 5:42 3 7/63 5/13 14/41 1/5 17:47
(0:41,3.9)
Go Bells! (DPR)
Yanashita, Ryunosuke Jr V 15:34.7 5:12 3 4/37 3/9 3/41 1/5 17:00
(1:26,8.4)
Go Bells! (DPR)
Zalapa-Morales, Miguel Fr Fr 19:33.2 6:31 3 31/60 15/19 37/41 1/1 Go Bells! (SBP)
Zamora, Isaiah Sr JV 17:19.7 5:47 3 10/63 7/13 19/41 1/4 17:37
(0:17,1.6)
Go Bells! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/5 76:56
1:12
3 5:08 4:55 5:19 22 5:08 Nolan Topper (1), Galen Topper (2), Ryunosuke Yanashita (4), Daniel Vaca (5), Ben Callon (10)
JV 1st 5 1/5 84:03
0:26
3 5:36 5:33 5:42 17 5:36 Tristan Lalonde (1), Jack Frida (2), Joseph Sarmenta (3), Uriel Ramirez (4), Benthan Vu (7)
JV 2nd 5 1/4 87:51
0:50
3 5:51 5:45 6:02 19 5:51 Matthew Affinito (1), Isaiah Zamora (2), Jack Boennighausen (3), Jonathan Mcsweeney (5), Ryan Kropp (8)
Fr 1st 5 1/5 86:35
0:27
3 5:46 5:43 5:52 24 5:46 Jude Hammers (2), Ian Knight (3), Tanay Doppalapudi (4), Tyler Craven (7), Owen Botkin (8)
Fr 2nd 5 1/4 89:26
0:28
3 5:58 5:54 6:03 15 5:58 Reed Bodnar-Cohen (1), Patrick Boyd (2), Mateo Leclair (3), Vincent Pecoraro (4), Soham Vohra (5)
Fr 3rd 5 1/1 94:12
0:59
3 6:17 6:11 6:31 15 6:17 Sonny Lowe (1), Diego Robles (2), Liam Mckeown (3), Alex Manens (4), Miguel Zalapa-Morales (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Nolan Topper Sr Bellarmine 14:45.3 4:55 1/9 1/41 1/5
2 Galen Topper Sr Bellarmine 15:00.2 5:00 2/9 2/41 1/5
3 Daniel Trampe Dublin 15:15.2 5:05
4 Ryunosuke Yanashita Jr Bellarmine 15:34.7 5:12 3/9 3/41 1/5
5 Daniel Vaca Sr Bellarmine 15:38.1 5:13 4/9 4/41 1/5
6 Sharvin Manjrekar Dublin 15:45.8 5:15
7 Cole Turpin Dublin 15:49.3 5:16
8 Grayson Young Dublin 15:50.5 5:17
9 Joshua Turpin Dublin 15:51.3 5:17
10 Ben Callon Sr Bellarmine 15:57.6 5:19 5/9 5/41 2/5
11 Jack Stein Piedmont 15:59.1 5:20
12 Jack Glanville Jr Bellarmine 16:00.1 5:20 6/9 6/41 1/5
13 Suvan Kumar St Francis (Mountain View) 16:03.8 5:21
14 Vincent Giannini Dublin 16:08.2 5:23
15 Nathan Manesh Dublin 16:09.2 5:23
16 Vibhu Krishnan Jr Bellarmine 16:25.9 5:29 7/9 7/41 2/3
17 Suvan Shangle Dublin 16:31.1 5:30
18 Owen Kato St Francis (Mountain View) 16:33.7 5:31
19 Tanish Chettiar Jr Bellarmine 16:44.6 5:35 8/9 10/41 2/3
20 Ben Pinkel Jr Bellarmine 16:50.2 5:37 9/9 13/41 1/1
21 Seth Tang Foothill (Pleasanton) 16:58.1 5:39
22 Colin Pereira St Francis (Mountain View) 17:03 5:41
23 Christian Taylor Piedmont 17:09.4 5:43
24 Collin Mortimer Piedmont 17:16.2 5:45
25 Seamus Chamberlain Carr Piedmont 17:18 5:46
26 Colin Wong Foothill (Pleasanton) 17:18.9 5:46
27 Orion Espiritu St Francis (Mountain View) 17:19.6 5:47
28 James Byrum Foothill (Pleasanton) 17:21.2 5:47
29 Parker Long Piedmont 17:33.4 5:51
30 Alex Ware Piedmont 17:39.5 5:53
31 Kyan Agdassi St Francis (Mountain View) 17:42.3 5:54
32 Joshua Joseph Foothill (Pleasanton) 17:42.9 5:54
33 Shon Kachare Foothill (Pleasanton) 17:46.1 5:55
34 Prithu Kachare Foothill (Pleasanton) 17:58.4 5:59
35 Jaime Zepeda St Francis (Mountain View) 18:03.1 6:01
36 Owen Clevenger Foothill (Pleasanton) 18:03.4 6:01
37 Colin Surridge Foothill (Pleasanton) 18:15.9 6:05
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 1:12
76:56
15:23
5:08
22 Nolan Topper
Sr
14:45
4:55
1
Galen Topper
Sr
15:00
5:00
2
Ryunosuke Yanashita
Jr
15:35
5:12
4
Daniel Vaca
Sr
15:38
5:13
5
Ben Callon
Sr
15:58
5:19
10
Jack Glanville
Jr
16:00
5:20
12
Vibhu Krishnan
Jr
16:26
5:29
16
2 Dublin
2-2-2-2-2
Gap: 0:36
78:32
15:42
5:14
33 Daniel Trampe
-
15:15
5:05
3
Sharvin Manjrekar
-
15:46
5:15
6
Cole Turpin
-
15:49
5:16
7
Grayson Young
-
15:51
5:17
8
Joshua Turpin
-
15:51
5:17
9
Vincent Giannini
-
16:08
5:23
14
Nathan Manesh
-
16:09
5:23
15
3 Piedmont
3-4-4-4-3
Gap: 1:34
85:16
17:03
5:41
100 Jack Stein
-
15:59
5:20
11
Christian Taylor
-
17:09
5:43
20
Collin Mortimer
-
17:16
5:45
21
Seamus Chamberlain Carr
-
17:18
5:46
22
Parker Long
-
17:33
5:51
26
Alex Ware
-
17:40
5:53
27




4 St Francis (Mountain View)
4-3-3-3-4
Gap: 1:39
84:42
16:56
5:39
101 Suvan Kumar
-
16:04
5:21
13
Owen Kato
-
16:34
5:31
17
Colin Pereira
-
17:03
5:41
19
Orion Espiritu
-
17:20
5:47
24
Kyan Agdassi
-
17:42
5:54
28
Jaime Zepeda
-
18:03
6:01
32




5 Foothill (Pleasanton)
5-5-5-5-5
Gap: 0:48
87:07
17:25
5:48
125 Seth Tang
-
16:58
5:39
18
Colin Wong
-
17:19
5:46
23
James Byrum
-
17:21
5:47
25
Joshua Joseph
-
17:43
5:54
29
Shon Kachare
-
17:46
5:55
30
Prithu Kachare
-
17:58
5:59
31
Owen Clevenger
-
18:03
6:01
33
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tristan Lalonde Jr Bellarmine 16:39.9 5:33 1/13 8/41 1/6 Go Bells! (SBP)
2 Jack Frida So Bellarmine 16:41.8 5:34 2/13 9/41 1/6
3 Joseph Sarmenta Sr Bellarmine 16:46.2 5:35 3/13 11/41 1/6
4 Uriel Ramirez Jr Bellarmine 16:49.4 5:36 4/13 12/41 1/6
5 Tanish Kumar Dublin 16:51.1 5:37
6 Adrian Tran Dublin 17:00 5:40
7 Benthan Vu Sr Bellarmine 17:06 5:42 5/13 14/41 1/5
8 Luke Wu Dublin 17:08.6 5:43
9 Matthew Affinito Jr Bellarmine 17:16.3 5:45 6/13 17/41 1/4
10 Isaiah Zamora Sr Bellarmine 17:19.7 5:47 7/13 19/41 1/4
11 Sharva Santhakumar Dublin 17:26.6 5:49
12 Jack Boennighausen Sr Bellarmine 17:29.4 5:50 8/13 21/41 1/4 Go Bells! (SBP)
13 Matthew Morgon Dublin 17:31.3 5:50
14 Jaden Valle Dublin 17:34.7 5:52
15 Jonathan Mcsweeney Jr Bellarmine 17:39.5 5:53 9/13 23/41 1/4
16 Conor Woofter Dublin 17:54.2 5:58
17 Surya Marimuthu Dublin 18:02.2 6:01
18 Ryan Kropp Jr Bellarmine 18:06.1 6:02 10/13 28/41 1/4
19 Gage Vickers Dublin 18:07 6:02
20 Casper Aliaga Sr Bellarmine 18:10.4 6:03 11/13 30/41 1/4 Go Bells! (SBP)
21 Daniel Villasenor Livermore 18:16.1 6:05
22 Patrick-bruce Sargent Dublin 18:16.2 6:05
23 Cheston Opsasnick St Francis (Mountain View) 18:19.9 6:07
24 Alexander Martinez Dublin 18:33.4 6:11
25 Francis Elises Dublin 18:35.1 6:12
26 Ruairi Dwyer Foothill (Pleasanton) 18:38 6:13
27 Max Amend Jr Bellarmine 18:42.2 6:14 12/13 34/41 2/3
28 Karandeep Kawatra Dublin 18:44 6:15
29 Mark Nishikubo Livermore 18:50.7 6:17
30 Jaime Garcia Sr Bellarmine 18:51.9 6:17 13/13 36/41 2/3
31 Kurt Johnston St Francis (Mountain View) 18:57.3 6:19
32 Stuart May Livermore 19:14.4 6:25
33 Aaron Dowling St Francis (Mountain View) 19:22.1 6:27
34 Kipling Van Horn Foothill (Pleasanton) 19:36 6:32
35 Edward Marcus Piedmont 19:39.7 6:33
36 Theo Markopoulos Piedmont 19:53.3 6:38
37 Kaushik Rajarathinam Foothill (Pleasanton) 20:00.8 6:40
38 Ryan Agdassi St Francis (Mountain View) 20:03.3 6:41
39 Christopher Machado Livermore 20:07.8 6:43
40 Matthew Giusti St Francis (Mountain View) 20:13.7 6:45
41 Amogh Maddileti Foothill (Pleasanton) 20:20 6:47
42 Jaden Lewis Foothill (Pleasanton) 20:36 6:52
43 Riley Quigley St Francis (Mountain View) 20:46.8 6:56
44 Quentin Hoang Foothill (Pleasanton) 20:55 6:58
45 Eliseo Urrutia Serrano Foothill (Pleasanton) 20:57.3 6:59
46 Jack Livingood St Francis (Mountain View) 20:59.1 7:00
47 Benjamin Carte St Francis (Mountain View) 20:59.8 7:00
48 Jayden Visitacion St Francis (Mountain View) 21:02.4 7:01
49 Theo Arenstam Piedmont 21:14 7:05
50 Andres Orozco St Francis (Mountain View) 21:15.4 7:05
51 Sean Tang Foothill (Pleasanton) 21:16.1 7:05
52 Conor Kim Piedmont 21:18.1 7:06
53 Josh Lee Piedmont 21:44.3 7:15
54 Kishore Saravanakumar Foothill (Pleasanton) 22:26.9 7:29
55 Holden Dreyfus Foothill (Pleasanton) 22:30.2 7:30
56 Ernest Mendoza St Francis (Mountain View) 22:36.1 7:32
57 Luke Yamashita Foothill (Pleasanton) 23:01.9 7:41
58 Arvind Saravanakumar Foothill (Pleasanton) 24:11.1 8:04
59 Brayden Rogers Foothill (Pleasanton) 24:28 8:09
60 Cormac Herbert Foothill (Pleasanton) 24:28.4 8:09
61 Josiah Parks Foothill (Pleasanton) 24:34.8 8:12
62 Daniel Jude Laux Foothill (Pleasanton) 26:12.4 8:44
63 Zachary Ho Foothill (Pleasanton) 29:08 9:43
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:26
84:03
16:49
5:36
17 Tristan Lalonde
Jr
16:40
5:33
1
Jack Frida
So
16:42
5:34
2
Joseph Sarmenta
Sr
16:46
5:35
3
Uriel Ramirez
Jr
16:49
5:36
4
Benthan Vu
Sr
17:06
5:42
7
Matthew Affinito
Jr
17:16
5:45
9
Isaiah Zamora
Sr
17:20
5:47
10
2 Dublin
2-2-2-2-2
Gap: 0:40
85:58
17:12
5:44
42 Tanish Kumar
-
16:51
5:37
5
Adrian Tran
-
17:00
5:40
6
Luke Wu
-
17:09
5:43
8
Sharva Santhakumar
-
17:27
5:49
11
Matthew Morgon
-
17:31
5:50
12
Jaden Valle
-
17:35
5:52
13
Conor Woofter
-
17:54
5:58
14
3 St Francis (Mountain View)
3-3-3-3-3
Gap: 1:54
96:56
19:23
6:28
97 Cheston Opsasnick
-
18:20
6:07
15
Kurt Johnston
-
18:57
6:19
17
Aaron Dowling
-
19:22
6:27
18
Ryan Agdassi
-
20:03
6:41
23
Matthew Giusti
-
20:14
6:45
24
Riley Quigley
-
20:47
6:56
27
Jack Livingood
-
20:59
7:00
30
4 Foothill (Pleasanton)
4-4-4-4-4
Gap: 1:58
99:11
19:50
6:37
108 Ruairi Dwyer
-
18:38
6:13
16
Kipling Van Horn
-
19:36
6:32
19
Kaushik Rajarathinam
-
20:01
6:40
22
Amogh Maddileti
-
20:20
6:47
25
Jaden Lewis
-
20:36
6:52
26
Quentin Hoang
-
20:55
6:58
28
Eliseo Urrutia Serrano
-
20:57
6:59
29
5 Piedmont
5-5-5-5-5
Gap: 2:05
103:49
20:46
6:55
137 Edward Marcus
-
19:40
6:33
20
Theo Markopoulos
-
19:53
6:38
21
Theo Arenstam
-
21:14
7:05
31
Conor Kim
-
21:18
7:06
32
Josh Lee
-
21:44
7:15
33








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:50
87:51
17:34
5:51
19 Matthew Affinito
Jr
17:16
5:45
1
Isaiah Zamora
Sr
17:20
5:47
2
Jack Boennighausen
Sr
17:29
5:50
3
Jonathan Mcsweeney
Jr
17:40
5:53
5
Ryan Kropp
Jr
18:06
6:02
8
Casper Aliaga
Sr
18:10
6:03
10
Max Amend
Jr
18:42
6:14
14
2 Dublin
2-2-2-2-2
Gap: 0:42
89:54
17:59
6:00
37 Jaden Valle
-
17:35
5:52
4
Conor Woofter
-
17:54
5:58
6
Surya Marimuthu
-
18:02
6:01
7
Gage Vickers
-
18:07
6:02
9
Patrick-bruce Sargent
-
18:16
6:05
11
Alexander Martinez
-
18:33
6:11
12
Francis Elises
-
18:35
6:12
13
3 St Francis (Mountain View)
3-3-3-3-3
Gap: 0:29
105:04
21:01
7:00
93 Riley Quigley
-
20:47
6:56
15
Jack Livingood
-
20:59
7:00
18
Benjamin Carte
-
21:00
7:00
19
Jayden Visitacion
-
21:02
7:01
20
Andres Orozco
-
21:15
7:05
21
Ernest Mendoza
-
22:36
7:32
25




4 Foothill (Pleasanton)
4-3-4-4-4
Gap: 1:35
108:06
21:37
7:12
102 Quentin Hoang
-
20:55
6:58
16
Eliseo Urrutia Serrano
-
20:57
6:59
17
Sean Tang
-
21:16
7:05
22
Kishore Saravanakumar
-
22:27
7:29
23
Holden Dreyfus
-
22:30
7:30
24
Luke Yamashita
-
23:02
7:41
26
Arvind Saravanakumar
-
24:11
8:04
27
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Juan Pablo Munoz Arroyo Dublin 16:50.3 5:37
2 Jude Hammers Fr Bellarmine 17:08.1 5:43 1/19 15/41 2/5
3 Ian Knight So Bellarmine 17:15.3 5:45 2/19 16/41 1/5
4 Tanay Doppalapudi Fr Bellarmine 17:17 5:46 3/19 18/41 1/5
5 Xander Sasse-schulte Piedmont 17:19 5:46
6 Julien Lee Piedmont 17:19.1 5:46
7 Tyler Craven Fr Bellarmine 17:20.1 5:47 4/19 20/41 1/5 Go Bells! (SBP)
8 Owen Botkin So Bellarmine 17:34.8 5:52 5/19 22/41 1/5 Go Bells! (SBP)
9 Reed Bodnar-Cohen Fr Bellarmine 17:41.7 5:54 6/19 24/41 1/5
10 Nathan Lo St Francis (Mountain View) 17:42.3 5:54
11 Patrick Boyd Fr Bellarmine 17:48.7 5:56 7/19 25/41 1/4 Go Bells! (SBP)
12 Mateo Leclair Fr Bellarmine 17:52.4 5:57 8/19 26/41 1/4
13 Vincent Pecoraro So Bellarmine 17:53.1 5:58 9/19 27/41 1/4
14 Sammy O'brien St Francis (Mountain View) 17:59.7 6:00
15 Matthew Mullane St Francis (Mountain View) 18:00.4 6:00
16 Soham Vohra So Bellarmine 18:09.7 6:03 10/19 29/41 1/4 Go Bells! (SBP)
17 Harsh Gupta Dublin 18:15.5 6:05
18 Ryan Chin Foothill (Pleasanton) 18:17.1 6:06
19 Angad Dhami St Francis (Mountain View) 18:26 6:09
20 Sonny Lowe So Bellarmine 18:34.2 6:11 11/19 31/41 1/3
21 Diego Robles So Bellarmine 18:34.5 6:12 12/19 32/41 1/2 Go Bells! (SBP)
22 Liam Mckeown So Bellarmine 18:41 6:14 13/19 33/41 1/2
23 Aidan Wyrough Foothill (Pleasanton) 18:45.5 6:15
24 Elias Bernard Foothill (Pleasanton) 18:45.6 6:15
25 Alex Manens Fr Bellarmine 18:49.5 6:17 14/19 35/41 1/2
26 Kaden Wong Dublin 18:56 6:19
27 Edward Hua St Francis (Mountain View) 18:56.2 6:19
28 Francis Sunga Dublin 19:21.6 6:27
29 Tuan Le Dublin 19:28.5 6:30
30 Sanjit Borle St Francis (Mountain View) 19:31.1 6:30
31 Miguel Zalapa-Morales Fr Bellarmine 19:33.2 6:31 15/19 37/41 1/1 Go Bells! (SBP)
32 Elijah Lozares Foothill (Pleasanton) 19:33.3 6:31
33 Jack Zirkelbach-ngai Piedmont 19:37.1 6:32
34 Andrew Delgadillo So Bellarmine 19:42.8 6:34 16/19 38/41 1/1
35 Alec Carrera So Bellarmine 19:47.4 6:36 17/19 39/41 1/1
36 Patrick Bennett Foothill (Pleasanton) 19:58.2 6:39
37 Robert Choi So Bellarmine 20:24.4 6:48 18/19 40/41 1/1
38 Drew Dacanay Piedmont 20:28 6:49
39 Arnav Gowda Dublin 20:48.4 6:56
40 Landen Meonske Foothill (Pleasanton) 20:55.3 6:58
41 Jacob Siauw Dublin 20:56.1 6:59
42 Muhammed Has Chaudhary Foothill (Pleasanton) 21:02.2 7:01
43 Yousef Salehi Foothill (Pleasanton) 21:03.2 7:01
44 Brady Holdren Foothill (Pleasanton) 21:16.1 7:05
45 Matthew Lai Foothill (Pleasanton) 21:16.9 7:06
46 Austin Iburg Fr Bellarmine 21:17.3 7:06 19/19 41/41 1/1
47 Fagu Jiang Dublin 21:38.5 7:13
48 Isaac Go Foothill (Pleasanton) 21:39.3 7:13
49 William Santillana St Francis (Mountain View) 21:40.8 7:14
50 Miles Antaya Piedmont 21:51.2 7:17
51 Eshaan Murali St Francis (Mountain View) 21:53.2 7:18
52 Tomas Jorcino Piedmont 22:08.8 7:23
53 Josef Trueblood Foothill (Pleasanton) 22:13.2 7:24
54 Aarush Shetty Dublin 22:26.3 7:29
55 Aidan Thomas Foothill (Pleasanton) 22:52.2 7:37
56 Joshua Reo St Francis (Mountain View) 23:23.3 7:48
57 Carter Adair St Francis (Mountain View) 23:45 7:55
58 Yatin Menon St Francis (Mountain View) 25:38.6 8:33
59 Arvin Andiappan Dublin 26:03.1 8:41
60 Joshua Felix Foothill (Pleasanton) 27:25.6 9:09
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
2-1-1-1-1
Gap: 0:27
86:35
17:19
5:46
24 Jude Hammers
Fr
17:08
5:43
2
Ian Knight
So
17:15
5:45
3
Tanay Doppalapudi
Fr
17:17
5:46
4
Tyler Craven
Fr
17:20
5:47
7
Owen Botkin
So
17:35
5:52
8
Reed Bodnar-Cohen
Fr
17:42
5:54
9
Patrick Boyd
Fr
17:49
5:56
11
2 St Francis (Mountain View)
4-4-3-2-2
Gap: 1:14
91:05
18:13
6:04
71 Nathan Lo
-
17:42
5:54
10
Sammy O'brien
-
18:00
6:00
12
Matthew Mullane
-
18:00
6:00
13
Angad Dhami
-
18:26
6:09
16
Edward Hua
-
18:56
6:19
20
Sanjit Borle
-
19:31
6:30
23
William Santillana
-
21:41
7:14
32
3 Dublin
1-3-2-3-3
Gap: 2:38
92:52
18:34
6:11
77 Juan Pablo Munoz Arroyo
-
16:50
5:37
1
Harsh Gupta
-
18:16
6:05
14
Kaden Wong
-
18:56
6:19
19
Francis Sunga
-
19:22
6:27
21
Tuan Le
-
19:29
6:30
22
Arnav Gowda
-
20:48
6:56
28
Jacob Siauw
-
20:56
6:59
30
4 Piedmont
3-2-4-4-4
Gap: 4:32
96:34
19:19
6:26
96 Xander Sasse-schulte
-
17:19
5:46
5
Julien Lee
-
17:19
5:46
6
Jack Zirkelbach-ngai
-
19:37
6:32
25
Drew Dacanay
-
20:28
6:49
27
Miles Antaya
-
21:51
7:17
33
Tomas Jorcino
-
22:09
7:23
34




5 Foothill (Pleasanton)
5-5-5-5-5
Gap: 1:41
95:20
19:04
6:21
100 Ryan Chin
-
18:17
6:06
15
Aidan Wyrough
-
18:46
6:15
17
Elias Bernard
-
18:46
6:15
18
Elijah Lozares
-
19:33
6:31
24
Patrick Bennett
-
19:58
6:39
26
Landen Meonske
-
20:55
6:58
29
Muhammed Has Chaudhary
-
21:02
7:01
31
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:28
89:26
17:53
5:58
15 Reed Bodnar-Cohen
Fr
17:42
5:54
1
Patrick Boyd
Fr
17:49
5:56
2
Mateo Leclair
Fr
17:52
5:57
3
Vincent Pecoraro
So
17:53
5:58
4
Soham Vohra
So
18:10
6:03
5
Sonny Lowe
So
18:34
6:11
6
Diego Robles
So
18:35
6:12
7
2 Foothill (Pleasanton)
4-3-2-2-2
Gap: 0:22
105:34
21:07
7:02
64 Landen Meonske
-
20:55
6:58
10
Muhammed Has Chaudhary
-
21:02
7:01
12
Yousef Salehi
-
21:03
7:01
13
Brady Holdren
-
21:16
7:05
14
Matthew Lai
-
21:17
7:06
15
Isaac Go
-
21:39
7:13
17
Josef Trueblood
-
22:13
7:24
20
3 Dublin
3-2-3-3-3
Gap: 5:15
111:52
22:22
7:27
82 Arnav Gowda
-
20:48
6:56
9
Jacob Siauw
-
20:56
6:59
11
Fagu Jiang
-
21:39
7:13
16
Aarush Shetty
-
22:26
7:29
21
Arvin Andiappan
-
26:03
8:41
25








4 St Francis (Mountain View)
2-4-4-4-4
Gap: 4:14
110:13
22:03
7:21
90 Sanjit Borle
-
19:31
6:30
8
William Santillana
-
21:41
7:14
18
Eshaan Murali
-
21:53
7:18
19
Joshua Reo
-
23:23
7:48
22
Carter Adair
-
23:45
7:55
23
Yatin Menon
-
25:39
8:33
24




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
94:12
18:50
6:17
15 Sonny Lowe
So
18:34
6:11
1
Diego Robles
So
18:35
6:12
2
Liam Mckeown
So
18:41
6:14
3
Alex Manens
Fr
18:50
6:17
4
Miguel Zalapa-Morales
Fr
19:33
6:31
5
Andrew Delgadillo
So
19:43
6:34
6
Alec Carrera
So
19:47
6:36
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.