Jesuit Results from the Sac Joaquin Subsection at Frogtown on 11/6/21

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bagatelos, Giovanni So So 13:19 6:40 2 56/105 6/9 14/22 5/9 12:24 You ROCK! (SBP, DSP, TB)
Bata, Matthew Sr JV 17:55 5:58 3 10/176 2/12 9/19 4/27 17:23
Blum, Brady Fr Fr 12:17.3 6:09 2 2/75 2/13 2/22 1/13 11:10 You ROCK! (SBP)
Brott, Benjamin Jr JV 18:30.6 6:10 3 22/176 6/12 13/19 2/14 18:47
(0:16,1.4)
You ROCK! (DPR)
Brown, Alexander So So 14:41.2 7:21 2 86/105 8/9 18/22 4/4 13:02
Bullard, Bennett Fr Fr 13:59.9 7:00 2 36/75 9/13 16/22 1/2 12:38 You ROCK! (SBP)
Clemente, Andrew So So 13:58.7 6:59 2 75/105 7/9 15/22 4/7 12:36 You ROCK! (SBP)
Conner, Preston Sr V 16:44.7 5:35 3 20/134 4/7 4/19 2/20 16:04
Contreras, Nicholas So So 17:56.5 8:58 2 104/105 9/9 21/22 4/4 16:04
Cressman, Chase Fr V 16:45 5:35 3 21/134 5/7 5/19 1/18 16:22
Edralin, Raphael Fr Fr 12:57.1 6:29 2 19/75 5/13 9/22 2/6 12:03 You ROCK! (SBP)
Ericson, Jack Sr JV 18:15.4 6:05 3 18/176 5/12 12/19 2/17 17:05
Felix, Trevor Fr Fr 12:52.7 6:26 2 16/75 4/13 8/22 2/10 11:41 You ROCK! (SBP)
Guinn, Aidan Fr Fr 13:11.9 6:36 2 24/75 8/13 13/22 1/3 12:00 You ROCK! (SBP)
Hash, Giancarlo So So 12:34.4 6:17 2 29/105 3/9 6/22 7/13 11:17
Hyde, Christian Sr JV 18:41.4 6:14 3 27/176 7/12 14/19 2/13 17:45
Joaquin, Gavin Sr JV 18:58.6 6:20 3 32/176 8/12 15/19 1/10 17:48
King, Braden Sr V 16:06.8 5:22 3 1/134 1/7 1/19 1/22 16:12.6
(0:06,0.6)
16:12.6
(0:06,0.6)
14:12 You ROCK! (LR, PR)
King, Ian Sr JV 17:56.1 5:59 3 11/176 3/12 10/19 2/24 16:46
Krotine, Daniel Fr Fr 13:03.5 6:32 2 20/75 6/13 10/22 1/4 11:46 You ROCK! (SBP)
Levenfeld, Diego Sr V 17:16.7 5:46 3 32/134 7/7 7/19 1/9 16:36
Lindroos, John Sr JV 19:18.5 6:26 3 38/176 10/12 17/19 1/6 18:50
Lopez, Marcos Jr JV 19:43.7 6:35 3 55/176 11/12 18/19 1/4 18:11
Lyons, Nicholas Jr JV 20:04.2 6:41 3 66/176 12/12 19/19 1/3 18:21
Moreno, Brandon Jr V 16:26.9 5:29 3 11/134 3/7 3/19 2/21 15:14
O'Brien, Brayden Fr Fr 15:12.9 7:36 2 58/75 12/13 20/22 2/2 13:58
Offerman, Tyler Sr JV 17:46.4 5:55 3 4/176 1/12 8/19 3/27 16:47
Penner, Tomas Sr JV 17:59.8 6:00 3 12/176 4/12 11/19 1/19 17:00
Picazo, Diego So So 12:34.9 6:17 2 30/105 4/9 7/22 3/12 11:15 You ROCK! (SBP)
Reynolds, Jonah So V 17:03.3 5:41 3 25/134 6/7 6/19 1/15 16:31
Ross, Tyrell So So 12:24.6 6:12 2 20/105 1/9 3/22 9/18 11:17 You ROCK! (SBP)
Ryan, Daniel Fr Fr 14:24.6 7:12 2 43/75 10/13 17/22 1/2 13:27 You ROCK! (SBP)
Ryan, Joey Sr JV 19:00.8 6:20 3 33/176 9/12 16/19 1/7 17:25
Sayareh, Matin Fr Fr 18:26.2 9:13 2 74/75 13/13 22/22 2/2 16:35 You ROCK! (SBP)
Srabian, George Fr Fr 12:13 6:07 2 1/75 1/13 1/22 1/15 11:06 You ROCK! (SBP)
Strawn, Mason So So 13:05.5 6:33 2 47/105 5/9 11/22 5/10 12:04
Sullivan, Mitchell Fr Fr 13:11.5 6:36 2 23/75 7/13 12/22 1/3 12:10
Swanson, Jacob Jr V 16:20.9 5:27 3 6/134 2/7 2/19 2/22 16:42.4
(0:22,2.1)
16:42.4
(0:22,2.1)
15:12 You ROCK! (LR, PR)
Switlick, Kai Fr Fr 12:33 6:17 2 10/75 3/13 5/22 2/11 11:47
Valencia, Frank So So 12:25.5 6:13 2 21/105 2/9 4/22 7/16 11:25 You ROCK! (SBP)
Vasanthan, Rishi Fr Fr 14:56.5 7:28 2 49/75 11/13 19/22 1/2 13:40
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/18 82:24
0:38
3 5:30 5:22 5:35 59 5:30 81:05 81:05 Braden King (1), Jacob Swanson (6), Brandon Moreno (11), Preston Conner (20), Chase Cressman (21)
So 1st 5 5/10 63:05
0:41
2 6:18 6:12 6:33 135 5:58 58:15 58:01 Tyrell Ross (18), Frank Valencia (19), Giancarlo Hash (27), Diego Picazo (28), Mason Strawn (43)
JV 1st 5 2/17 89:53
0:29
3 6:00 5:55 6:05 55 5:57 86:09 86:09 Tyler Offerman (4), Matthew Bata (10), Ian King (11), Tomas Penner (12), Jack Ericson (18)
JV 2nd 5 1/6 94:30
0:48
3 6:18 6:10 6:26 27 6:18 89:13 89:13 Benjamin Brott (2), Christian Hyde (4), Gavin Joaquin (6), Joey Ryan (7), John Lindroos (8)
Fr 1st 5 1/6 62:53
0:44
2 6:17 6:07 6:29 38 6:17 62:17 58:09 George Srabian (1), Brady Blum (2), Kai Switlick (8), Trevor Felix (12), Raphael Edralin (15)
Fr 2nd 5 1/2 67:51
1:21
2 6:47 6:32 7:12 24 6:47 67:49 60:30 Daniel Krotine (1), Mitchell Sullivan (3), Aidan Guinn (4), Bennett Bullard (7), Daniel Ryan (9)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Braden King Sr Jesuit 16:06.8 5:22 1/7 1/19 1/22 16:13
(0:06)
16:13
(0:06)
You ROCK! (LR, PR)
2 Zachary Ayers Sr Davis 16:07.8 5:23
3 Noah Pagaran Sr Lincoln-S 16:08.2 5:23
4 Zachary Graeber Sr Folsom 16:18.5 5:26
5 Ethan Smith Jr Folsom 16:18.6 5:26
6 Jacob Swanson Jr Jesuit 16:20.9 5:27 2/7 2/19 2/22 16:42
(0:22)
16:42
(0:22)
You ROCK! (LR, PR)
7 Ryan Mitchell Jr Davis 16:24.1 5:28
8 Jansen Gillig Jr Lincoln-S 16:24.2 5:28
9 Nathan Short Jr Folsom 16:24.7 5:28
10 Devin Pereira Jr Rocklin 16:26.6 5:29
11 Brandon Moreno Jr Jesuit 16:26.9 5:29 3/7 3/19 2/21
12 Aakash Arumugam So Rocklin 16:28.8 5:30
13 Brian Lew Sr Oak Ridge 16:32.5 5:31
14 Kai Sorensen Sr McClatchy 16:32.9 5:31
15 Kyle Towne Sr Sheldon 16:34.3 5:31
16 Jackson Wedel Sr McClatchy 16:34.7 5:32
17 Daniel Gonzalez Jr Lincoln-S 16:37.7 5:33
18 Connor Cougevan So Davis 16:39.7 5:33
19 Cole Dudley Sr Davis 16:40.2 5:33
20 Preston Conner Sr Jesuit 16:44.7 5:35 4/7 4/19 2/20
21 Chase Cressman Fr Jesuit 16:45 5:35 5/7 5/19 1/18
22 Ismael Dominguez Fr Gregori 16:49.5 5:37
23 Troy Esparza Jr Oak Ridge 16:58.4 5:39
24 Jaren Johnson Sr Gregori 16:58.6 5:40
25 Jonah Reynolds So Jesuit 17:03.3 5:41 6/7 6/19 1/15
26 Chas O'bear Sr Pleasant Grove 17:03.5 5:41
27 Praveen Swaminathan Sr Rocklin 17:08.7 5:43
28 Brody Vecchione Sr Turlock 17:09.8 5:43
29 Liam Bayer Jr Folsom 17:14.9 5:45
30 Cole Toumajian Sr Rocklin 17:15.2 5:45
31 Lorenzo Ciubal Sr Folsom 17:15.8 5:45
32 Diego Levenfeld Sr Jesuit 17:16.7 5:46 7/7 7/19 1/9
33 Kieran Mohan Sr Kennedy-Sac 17:24 5:48
34 Gerardo Lopez Jr Kennedy-Sac 17:27.4 5:49
35 Ryan Martin Jr River City 17:30.6 5:50
36 Mehtaab Dhillon So Modesto 17:34.5 5:52
37 Drew Gladwell Sr Oak Ridge 17:40.1 5:53
38 Cooper Ferguson Sr Davis 17:41.5 5:54
39 Cooper Love Sr River City 17:43.1 5:54
40 Gino Guerrero Jr Franklin-Eg 17:43.4 5:54
41 Alec Redmond Jr McClatchy 17:45.9 5:55
42 Caleb Cliburn Fr Lincoln-S 17:47.7 5:56
43 Ben Schroeder Jr Franklin-Eg 17:48.7 5:56
44 Peyton Tremayne Sr Gregori 17:50.7 5:57
45 Arvind Mohanraj Sr Folsom 17:50.8 5:57
46 Logan Shaw Sr Rocklin 17:52.1 5:57
47 Luke Carroll So Oak Ridge 17:53.7 5:58
48 Keith Mertz Jr Lincoln-S 17:57.1 5:59
49 Gavin Lynch Sr Davis 17:57.9 5:59
50 Marcus Cunanan Jr Armijo 17:59.5 6:00
51 Fletcher Lux Sr McClatchy 18:00.6 6:00
52 James Ernst Sr Franklin-Eg 18:03.5 6:01
53 Israel Babbitt Sr Franklin-Eg 18:06.7 6:02
54 Hao Xu Jr Monterey Trail 18:10.2 6:03
55 Kameron Fudenna Fr Rocklin 18:12.4 6:04
56 Ethan Fernandez Sr Rocklin 18:13.2 6:04
57 Davian Alberto Jr Modesto 18:14.5 6:05
58 Ryan Tang Sr McClatchy 18:15.4 6:05
59 Luke Schlenker Jr Modesto 18:16.2 6:05
60 Andrew Thiede Sr Franklin-Eg 18:17 6:06
61 Elliott Brown So Oak Ridge 18:25.9 6:09
62 Ethan Corpuz Jr Monterey Trail 18:31.4 6:10
63 William Gay Sr River City 18:39.3 6:13
64 Ethan Ho Sr Pleasant Grove 18:43.2 6:14
65 Jackson Evans Jr McClatchy 18:47.1 6:16
66 Joseph Bogdan Sr McClatchy 18:47.4 6:16
67 Zakki Noor Jr Gregori 18:53.8 6:18
68 Sevrin Radzins Sr Turlock 18:58.1 6:19
69 Jeremiah Mcintosh Sr Sheldon 19:03.6 6:21
70 Justin Gip Sr Pleasant Grove 19:04.7 6:22
71 Sean Mcmorris Sr Sheldon 19:06.8 6:22
72 Francisco Vazquez Vi Jr Gregori 19:06.8 6:22
73 Justin Claypoole Sr Enochs 19:11.7 6:24
74 Michael Le Sr Pleasant Grove 19:13.7 6:25
75 Chase Gill Sr Oak Ridge 19:20.4 6:27
76 Johann Nebe Jr Franklin-Eg 19:31.1 6:30
77 Alexander Li Jr McClatchy 19:40 6:33
78 Joe Lopez-ayala Jr Monterey Trail 19:42.1 6:34
79 Blake Clinkenbeard Jr Enochs 19:45.2 6:35
80 James Race So Inderkum 19:51.9 6:37
81 Cash Lucero So Lincoln-S 19:51.9 6:37
82 Mishack Maico Sr Armijo 19:52.2 6:37
83 Billy Aranda Sr River City 19:53.6 6:38
84 Cody Granite Daprat Jr River City 19:54.8 6:38
85 Andrew Sajor Sr Edison 19:54.9 6:38
86 Roberto Rosales Sr Central Valley 19:55.9 6:39
87 Cody Roosevelt Sr River City 19:56.9 6:39
88 Julian Hernandez So Turlock 20:05.8 6:42
89 Sebastion Hurtado So Turlock 20:06.1 6:42
90 Jayden Borromeo Sr Armijo 20:09.1 6:43
91 Cameron Crutcher Sr Turlock 20:11.2 6:44
92 Brandon Fong Sr Pleasant Grove 20:11.4 6:44
93 Luke Stewart Sr Oak Ridge 20:16.5 6:46
94 Bryce Takaha Sr Kennedy-Sac 20:17.1 6:46
95 Vaying Xiong Sr Sheldon 20:25.2 6:48
96 Lorenz Leonidas So Inderkum 20:29.1 6:50
97 Alexander Contreras Sr Central Valley 20:32.9 6:51
98 Hoang Nguyen Sr Monterey Trail 20:40.3 6:53
99 Lukas Madrigal Jr Modesto 20:41.8 6:54
100 Jaiden Jenkins Sr Enochs 20:44.9 6:55
101 Jason Lai Jr Gregori 21:02.1 7:01
102 Zack Pollack Jr Franklin-Eg 21:06.6 7:02
103 Chris Wong Sr Kennedy-Sac 21:15.1 7:05
104 Noah Butler Fr River City 21:23.4 7:08
105 Togo Kurosaki Jr Kennedy-Sac 21:29 7:10
106 Mario Martinez Sr Inderkum 21:41 7:14
107 Thomas Rocha Jr Modesto 21:44 7:15
108 Joshua Harmon Sr Monterey Trail 21:45.4 7:15
109 Andrew Rozales Jr Merrill West 21:46 7:15
110 Austin Sidhu Jr Armijo 21:46.4 7:15
111 Jacob Crawford Sr Kennedy-Sac 22:02.6 7:21
112 Jordan Robinson Sr Gregori 22:04.5 7:22
113 Arturo Ambriz Jr Oak Ridge 22:04.7 7:22
114 Jacob Dixson Jr Kennedy-Sac 22:05.4 7:22
115 Tony Tran Jr Monterey Trail 22:12.4 7:24
116 William Liu Jr Enochs 22:17.9 7:26
117 Daniel Soares Sr Central Valley 22:22.1 7:27
118 Ashtan Thach Jr Monterey Trail 22:27.9 7:29
119 Wilson Gutierrez Jr Enochs 22:29 7:30
120 Juan Pablo Davalos Jr Turlock 22:37.7 7:33
121 Ribaldo Mendez Sr Edison 22:49.3 7:36
122 Joshua Cecil Jr Sheldon 22:51.8 7:37
123 Josh Whitesel Sr Inderkum 22:55 7:38
124 Kelvin Sokk Jr Modesto 23:18 7:46
125 Kevin Lee Sr Central Valley 23:18.8 7:46
126 Ethan Hunt Jr Inderkum 23:57 7:59
127 Mathew Nguyen Sr Sheldon 24:22.5 8:08
128 Connor Lee Jr Kennedy-Sac 24:52.4 8:17
129 Thien Duong Jr Monterey Trail 24:53 8:18
130 Jose Gomez Sr Merrill West 24:56.2 8:19
131 Renzo Delacruz Jr Kennedy-Sac 26:02 8:41
132 Diego Mlakar Jr River City 26:03.4 8:41
133 Xander Peterson Sr River City 27:11.9 9:04
134 Elijah Kelly Sr Merrill West 28:49.3 9:36
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:38
82:24
16:29
5:30
59 Braden King
Sr
16:07
5:22
1
Jacob Swanson
Jr
16:21
5:27
6
Brandon Moreno
Jr
16:27
5:29
11
Preston Conner
Sr
16:45
5:35
20
Chase Cressman
Fr
16:45
5:35
21
Jonah Reynolds
So
17:03
5:41
25
Diego Levenfeld
Sr
17:17
5:46
32
2 Folsom
4-2-1-3-2
Gap: 0:57
83:33
16:43
5:34
78 Zachary Graeber
Sr
16:19
5:26
4
Ethan Smith
Jr
16:19
5:26
5
Nathan Short
Jr
16:25
5:28
9
Liam Bayer
Jr
17:15
5:45
29
Lorenzo Ciubal
Sr
17:16
5:45
31
Arvind Mohanraj
Sr
17:51
5:57
45




3 Davis
2-2-3-2-3
Gap: 1:34
83:33
16:43
5:34
84 Zachary Ayers
Sr
16:08
5:23
2
Ryan Mitchell
Jr
16:24
5:28
7
Connor Cougevan
So
16:40
5:33
18
Cole Dudley
Sr
16:40
5:33
19
Cooper Ferguson
Sr
17:42
5:54
38
Gavin Lynch
Sr
17:58
5:59
49




4 Lincoln-S
3-4-4-4-4
Gap: 1:49
84:55
16:59
5:40
118 Noah Pagaran
Sr
16:08
5:23
3
Jansen Gillig
Jr
16:24
5:28
8
Daniel Gonzalez
Jr
16:38
5:33
17
Caleb Cliburn
Fr
17:48
5:56
42
Keith Mertz
Jr
17:57
5:59
48
Cash Lucero
So
19:52
6:37
79




5 Rocklin
5-5-5-5-5
Gap: 1:26
85:11
17:02
5:41
125 Devin Pereira
Jr
16:27
5:29
10
Aakash Arumugam
So
16:29
5:30
12
Praveen Swaminathan
Sr
17:09
5:43
27
Cole Toumajian
Sr
17:15
5:45
30
Logan Shaw
Sr
17:52
5:57
46
Kameron Fudenna
Fr
18:12
6:04
54
Ethan Fernandez
Sr
18:13
6:04
55
6 McClatchy
7-6-6-7-6
Gap: 1:43
87:10
17:26
5:49
178 Kai Sorensen
Sr
16:33
5:31
14
Jackson Wedel
Sr
16:35
5:32
16
Alec Redmond
Jr
17:46
5:55
41
Fletcher Lux
Sr
18:01
6:00
50
Ryan Tang
Sr
18:15
6:05
57
Jackson Evans
Jr
18:47
6:16
64
Joseph Bogdan
Sr
18:47
6:16
65
7 Oak Ridge
6-7-7-6-7
Gap: 1:53
87:31
17:30
5:50
180 Brian Lew
Sr
16:33
5:31
13
Troy Esparza
Jr
16:58
5:39
23
Drew Gladwell
Sr
17:40
5:53
37
Luke Carroll
So
17:54
5:58
47
Elliott Brown
So
18:26
6:09
60
Chase Gill
Sr
19:20
6:27
74
Luke Stewart
Sr
20:17
6:46
87
8 Gregori
9-8-8-8-8
Gap: 2:17
89:39
17:56
5:59
227 Ismael Dominguez
Fr
16:50
5:37
22
Jaren Johnson
Sr
16:59
5:40
24
Peyton Tremayne
Sr
17:51
5:57
44
Zakki Noor
Jr
18:54
6:18
66
Francisco Vazquez Vi
Jr
19:07
6:22
71
Jason Lai
Jr
21:02
7:01
94
Jordan Robinson
Sr
22:05
7:22
103
9 Franklin-Eg
15-11-9-9-9
Gap: 0:34
89:59
18:00
6:00
245 Gino Guerrero
Jr
17:43
5:54
40
Ben Schroeder
Jr
17:49
5:56
43
James Ernst
Sr
18:04
6:01
51
Israel Babbitt
Sr
18:07
6:02
52
Andrew Thiede
Sr
18:17
6:06
59
Johann Nebe
Jr
19:31
6:30
75
Zack Pollack
Jr
21:07
7:02
95
10 River City
13-10-10-10-10
Gap: 2:24
93:41
18:44
6:15
297 Ryan Martin
Jr
17:31
5:50
35
Cooper Love
Sr
17:43
5:54
39
William Gay
Sr
18:39
6:13
62
Billy Aranda
Sr
19:54
6:38
80
Cody Granite Daprat
Jr
19:55
6:38
81
Cody Roosevelt
Sr
19:57
6:39
82
Noah Butler
Fr
21:23
7:08
97
11 Pleasant Grove
10-13-14-11-11
Gap: 3:08
94:17
18:51
6:17
317 Chas O'bear
Sr
17:04
5:41
26
Ethan Ho
Sr
18:43
6:14
63
Justin Gip
Sr
19:05
6:22
69
Michael Le
Sr
19:14
6:25
73
Brandon Fong
Sr
20:11
6:44
86








12 Modesto
14-14-11-12-12
Gap: 4:10
96:31
19:18
6:26
342 Mehtaab Dhillon
So
17:35
5:52
36
Davian Alberto
Jr
18:15
6:05
56
Luke Schlenker
Jr
18:16
6:05
58
Lukas Madrigal
Jr
20:42
6:54
92
Thomas Rocha
Jr
21:44
7:15
100
Kelvin Sokk
Jr
23:18
7:46
112




13 Turlock
11-15-15-15-13
Gap: 3:01
96:31
19:18
6:26
347 Brody Vecchione
Sr
17:10
5:43
28
Sevrin Radzins
Sr
18:58
6:19
67
Julian Hernandez
So
20:06
6:42
83
Sebastion Hurtado
So
20:06
6:42
84
Cameron Crutcher
Sr
20:11
6:44
85
Juan Pablo Davalos
Jr
22:38
7:33
109




14 Kennedy-Sac
12-9-13-14-14
Gap: 4:05
97:53
19:35
6:32
349 Kieran Mohan
Sr
17:24
5:48
33
Gerardo Lopez
Jr
17:27
5:49
34
Bryce Takaha
Sr
20:17
6:46
88
Chris Wong
Sr
21:15
7:05
96
Togo Kurosaki
Jr
21:29
7:10
98
Jacob Crawford
Sr
22:03
7:21
102
Jacob Dixson
Jr
22:05
7:22
104
15 Sheldon
8-11-12-12-15
Gap: 6:18
98:02
19:36
6:32
352 Kyle Towne
Sr
16:34
5:31
15
Jeremiah Mcintosh
Sr
19:04
6:21
68
Sean Mcmorris
Sr
19:07
6:22
70
Vaying Xiong
Sr
20:25
6:48
89
Joshua Cecil
Jr
22:52
7:37
110
Mathew Nguyen
Sr
24:23
8:08
114




16 Monterey Trail
16-16-16-16-16
Gap: 3:35
98:49
19:46
6:35
382 Hao Xu
Jr
18:10
6:03
53
Ethan Corpuz
Jr
18:31
6:10
61
Joe Lopez-ayala
Jr
19:42
6:34
76
Hoang Nguyen
Sr
20:40
6:53
91
Joshua Harmon
Sr
21:45
7:15
101
Tony Tran
Jr
22:12
7:24
105
Ashtan Thach
Jr
22:28
7:29
107
17 Enochs
17-17-17-17-17
Gap: 3:17
104:29
20:54
6:58
456 Justin Claypoole
Sr
19:12
6:24
72
Blake Clinkenbeard
Jr
19:45
6:35
77
Jaiden Jenkins
Sr
20:45
6:55
93
William Liu
Jr
22:18
7:26
106
Wilson Gutierrez
Jr
22:29
7:30
108








18 Inderkum
18-18-18-18-18
Gap: 4:05
108:54
21:47
7:16
491 James Race
So
19:52
6:37
78
Lorenz Leonidas
So
20:29
6:50
90
Mario Martinez
Sr
21:41
7:14
99
Josh Whitesel
Sr
22:55
7:38
111
Ethan Hunt
Jr
23:57
7:59
113








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys So

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 John Funderburg So Pleasant Grove 11:16.1 5:38
2 Jonas Johnson Fr McClatchy 11:21.4 5:41
3 Jax Leon So McClatchy 11:36.3 5:48
4 Sam Rounds Fr McClatchy 11:43.7 5:52
5 Andrew Fritch So Lincoln-S 11:44.8 5:52
6 Jeffrey Overgaard So Lincoln-S 11:47.5 5:54
7 Jay Doctor So Davis 11:49.9 5:55
8 Aidan Catanzaro So Franklin-Eg 11:55.8 5:58
9 Baylen Ponte Fr Lincoln-S 11:57.6 5:59
10 Ryan Almog Fr Pleasant Grove 11:59.6 6:00
11 Spence Cutting Fr Pleasant Grove 12:03.6 6:02
12 Nico Taormino So Davis 12:05.5 6:03
13 Joseph Merino So Pleasant Grove 12:08.7 6:04
14 Derik Klipfel So Sheldon 12:13 6:07
15 Abron Guzman Fr Pleasant Grove 12:13.9 6:07
16 Savi Sandhu So Sheldon 12:17.6 6:09
17 Drew Riera So Franklin-Eg 12:17.6 6:09
18 Quentin Hardy So Oak Ridge 12:18 6:09
19 Zaden Tovar So Enochs 12:18.4 6:09
20 Tyrell Ross So Jesuit 12:24.6 6:12 1/9 3/22 9/18 You ROCK! (SBP)
21 Frank Valencia So Jesuit 12:25.5 6:13 2/9 4/22 7/16 You ROCK! (SBP)
22 Justin Martinez So Lincoln-S 12:25.5 6:13
23 Etienne Hang So Franklin-Eg 12:26.2 6:13
24 Logan Petty Fr Turlock 12:33 6:17
25 Aaron Hidalgo So Sheldon 12:33.3 6:17
26 Alex Zorea So Lincoln-S 12:33.5 6:17
27 Theodore Santos Fr Turlock 12:33.9 6:17
28 Jacob Lorico Hertz So Davis 12:34 6:17
29 Giancarlo Hash So Jesuit 12:34.4 6:17 3/9 6/22 7/13
30 Diego Picazo So Jesuit 12:34.9 6:17 4/9 7/22 3/12 You ROCK! (SBP)
31 Owen Stevens So Davis 12:35.4 6:18
32 Gabriel Trevizo So Kennedy-Sac 12:36.3 6:18
33 Yuki Kurita So Davis 12:36.8 6:18
34 Tomas Ferns So Davis 12:40.5 6:20
35 Jayson Sisco So Davis 12:40.8 6:20
36 Rowan Kliman Fr McClatchy 12:49.1 6:25
37 Logan Neuner So Lincoln-S 12:49.5 6:25
38 Behniya Esmaeilabadi So Turlock 12:50.9 6:25
39 Kai Clark Fr Franklin-Eg 12:52.6 6:26
40 Zach Galvez So Lincoln-S 12:56.2 6:28
41 Jace Guzman So Gregori 12:56.8 6:28
42 Oscar Hernandez Jr River City 12:59.6 6:30
43 Erik Kimball So Davis 13:00.7 6:30
44 Jacob Gioletti Fr Turlock 13:01.4 6:31
45 Justin Strode Fr Turlock 13:02.6 6:31
46 Riley Ho So Pleasant Grove 13:05.4 6:33
47 Mason Strawn So Jesuit 13:05.5 6:33 5/9 11/22 5/10
48 Michael Yee So Kennedy-Sac 13:07.5 6:34
49 Eliud Vega Oregon So Gregori 13:10.5 6:35
50 Lucas Morris Fr Sheldon 13:10.7 6:35
51 Anthony Inouye So Turlock 13:14.1 6:37
52 Simrit Shergill So Modesto 13:14.7 6:37
53 Jacob Greenmun So Folsom 13:15.7 6:38
54 River Salinas So Davis 13:16.2 6:38
55 Nick Dudek So Folsom 13:17.5 6:39
56 Giovanni Bagatelos So Jesuit 13:19 6:40 6/9 14/22 5/9 You ROCK! (SBP)
57 Kenny Kim So Kennedy-Sac 13:21.2 6:41
58 Colton Hill So Kennedy-Sac 13:21.7 6:41
59 Graydon Francisco So Monterey Trail 13:22.9 6:41
60 Jackson Sharar So Gregori 13:23.4 6:42
61 Andrew Abello So Folsom 13:23.9 6:42
62 Selassie Campos So Davis 13:24.2 6:42
63 Chase Jilka Fr Franklin-Eg 13:25.1 6:43
64 Zephan Woo So Davis 13:26.2 6:43
65 Kolt Crabtree So Davis 13:26.5 6:43
66 Jaime Garcia So McClatchy 13:29.2 6:45
67 David Nguyen So Sheldon 13:29.6 6:45
68 Ethan Loth So Lincoln-S 13:39.5 6:50
69 Ethan Ho Sr Franklin-Eg 13:39.9 6:50
70 Gavin Yabut Fr Sheldon 13:41.5 6:51
71 Jack Stacy So Davis 13:44.8 6:52
72 Anthony Sinlao Fr Franklin-Eg 13:48.2 6:54
73 Lucas Richardson So Gregori 13:51.2 6:56
74 Joseph Santos So Enochs 13:58.7 6:59
75 Andrew Clemente So Jesuit 13:58.7 6:59 7/9 15/22 4/7 You ROCK! (SBP)
76 Luca Ganry Mangema So Oak Ridge 14:01.7 7:01
77 Anirvan Gautam So Davis 14:04.3 7:02
78 Josue Sanchez So Turlock 14:05.9 7:03
79 Edwin Chang So Davis 14:07.4 7:04
80 Max Li Fr McClatchy 14:09.7 7:05
81 Dylan Jayalath So Davis 14:16.5 7:08
82 Brad Ernst Fr Franklin-Eg 14:18.3 7:09
83 Bo-zhi Chang So Folsom 14:20.6 7:10
84 Alan Olgesby Iii So River City 14:29.4 7:15
85 Liam Gordon Fr Gregori 14:38.8 7:19
86 Alexander Brown So Jesuit 14:41.2 7:21 8/9 18/22 4/4
87 Alexander Souza So Gregori 14:44.7 7:22
88 Gavin Mark So Davis 14:51.9 7:26
89 Lance Uch So Lincoln-S 14:52.9 7:26
90 Daniel Vang So Enochs 14:55.1 7:28
91 Andre Smith So Armijo 14:55.2 7:28
92 Owen Anderson Fr McClatchy 14:58.3 7:29
93 Jalan Wenceslao So Inderkum 14:59.9 7:30
94 Trevor Sharp So Sheldon 15:06.4 7:33
95 Ryan Chiu So Davis 15:21.2 7:41
96 Kyle Nguyen So Monterey Trail 15:24.5 7:42
97 Josh Luo So Monterey Trail 15:35.7 7:48
98 Baron Liu So Enochs 15:36.3 7:48
99 Andrew Peterson So Kennedy-Sac 15:40.6 7:50
100 Andrew Paul So Modesto 16:38.5 8:19
101 Ben Nguyen So Franklin-Eg 16:55.2 8:28
102 Jonah Elmore Fr Franklin-Eg 16:57.8 8:29
103 Jay Ma So Franklin-Eg 17:35.7 8:48
104 Nicholas Contreras So Jesuit 17:56.5 8:58 9/9 21/22 4/4
105 Brandon Nguyen So Franklin-Eg 18:14 9:07
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys So

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Pleasant Grove
1-2-3-1-1
Gap: 0:58
59:42
11:56
5:58
50 John Funderburg
So
11:16
5:38
1
Ryan Almog
Fr
12:00
6:00
10
Spence Cutting
Fr
12:04
6:02
11
Joseph Merino
So
12:09
6:04
13
Abron Guzman
Fr
12:14
6:07
15
Riley Ho
So
13:05
6:33
42




2 Lincoln-S
3-2-2-2-2
Gap: 0:49
60:29
12:06
6:03
64 Andrew Fritch
So
11:45
5:52
5
Jeffrey Overgaard
So
11:48
5:54
6
Baylen Ponte
Fr
11:58
5:59
9
Justin Martinez
So
12:26
6:13
20
Alex Zorea
So
12:34
6:17
24
Logan Neuner
So
12:50
6:25
35
Zach Galvez
So
12:56
6:28
38
3 McClatchy
2-1-1-3-3
Gap: 2:08
61:00
12:12
6:06
96 Jonas Johnson
Fr
11:21
5:41
2
Jax Leon
So
11:36
5:48
3
Sam Rounds
Fr
11:44
5:52
4
Rowan Kliman
Fr
12:49
6:25
34
Jaime Garcia
So
13:29
6:45
53
Max Li
Fr
14:10
7:05
61
Owen Anderson
Fr
14:58
7:29
64
4 Davis
4-4-4-4-4
Gap: 0:47
61:42
12:20
6:10
105 Jay Doctor
So
11:50
5:55
7
Nico Taormino
So
12:06
6:03
12
Jacob Lorico Hertz
So
12:34
6:17
26
Owen Stevens
So
12:35
6:18
29
Yuki Kurita
So
12:37
6:18
31
Tomas Ferns
So
12:41
6:20
32
Jayson Sisco
So
12:41
6:20
33
5 Jesuit
7-7-7-6-5
Gap: 0:41
63:05
12:37
6:18
135 Tyrell Ross
So
12:25
6:12
18
Frank Valencia
So
12:26
6:13
19
Giancarlo Hash
So
12:34
6:17
27
Diego Picazo
So
12:35
6:17
28
Mason Strawn
So
13:06
6:33
43
Giovanni Bagatelos
So
13:19
6:40
48
Andrew Clemente
So
13:59
6:59
59
5 Franklin-Eg
5-5-5-5-5
Gap: 1:29
62:57
12:35
6:18
135 Aidan Catanzaro
So
11:56
5:58
8
Drew Riera
So
12:18
6:09
17
Etienne Hang
So
12:26
6:13
21
Kai Clark
Fr
12:53
6:26
37
Chase Jilka
Fr
13:25
6:43
52
Ethan Ho
Sr
13:40
6:50
55
Anthony Sinlao
Fr
13:48
6:54
57
7 Sheldon
6-6-6-7-7
Gap: 1:17
63:44
12:45
6:22
153 Derik Klipfel
So
12:13
6:07
14
Savi Sandhu
So
12:18
6:09
16
Aaron Hidalgo
So
12:33
6:17
23
Lucas Morris
Fr
13:11
6:35
46
David Nguyen
So
13:30
6:45
54
Gavin Yabut
Fr
13:42
6:51
56
Trevor Sharp
So
15:06
7:33
65
8 Turlock
8-8-8-8-8
Gap: 0:30
64:02
12:48
6:24
164 Logan Petty
Fr
12:33
6:17
22
Theodore Santos
Fr
12:34
6:17
25
Behniya Esmaeilabadi
So
12:51
6:25
36
Jacob Gioletti
Fr
13:01
6:31
40
Justin Strode
Fr
13:03
6:31
41
Anthony Inouye
So
13:14
6:37
47
Josue Sanchez
So
14:06
7:03
60
9 Kennedy-Sac
9-9-9-9-9
Gap: 3:04
68:07
13:37
6:49
239 Gabriel Trevizo
So
12:36
6:18
30
Michael Yee
So
13:08
6:34
44
Kenny Kim
So
13:21
6:41
49
Colton Hill
So
13:22
6:41
50
Andrew Peterson
So
15:41
7:50
66








10 Gregori
10-10-10-10-10
Gap: 1:42
68:01
13:36
6:48
255 Jace Guzman
So
12:57
6:28
39
Eliud Vega Oregon
So
13:11
6:35
45
Jackson Sharar
So
13:23
6:42
51
Lucas Richardson
So
13:51
6:56
58
Liam Gordon
Fr
14:39
7:19
62
Alexander Souza
So
14:45
7:22
63




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys JV

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Kyle Gilbert Sr Folsom 17:22.7 5:48
2 Brandon Olah Jr Whitney 17:41 5:54
3 Arsh Koneru-ansari Jr Folsom 17:42.2 5:54
4 Tyler Offerman Sr Jesuit 17:46.4 5:55 1/12 8/19 3/27
5 Jaden Rapp Jr Whitney 17:51.2 5:57
6 Justin Rawe Fr Rocklin 17:51.3 5:57
7 Dallin Nartker So Folsom 17:52.2 5:57
8 Leo Lomugdang So Rocklin 17:52.3 5:57
9 Leo Hymus Sr Davis 17:54 5:58
10 Matthew Bata Sr Jesuit 17:55 5:58 2/12 9/19 4/27
11 Ian King Sr Jesuit 17:56.1 5:59 3/12 10/19 2/24
12 Tomas Penner Sr Jesuit 17:59.8 6:00 4/12 11/19 1/19
13 Lorenzo Cilia Jr Vacaville 18:00.1 6:00
14 Aidan Barkve Jr Whitney 18:03.2 6:01
15 Jeff Deacon So Folsom 18:03.8 6:01
16 Kevin Lasalle Sr Folsom 18:08.3 6:03
17 Joshua Dario Sr Vacaville 18:15 6:05
18 Jack Ericson Sr Jesuit 18:15.4 6:05 5/12 12/19 2/17
19 Braden Killeen Jr Vacaville 18:18.4 6:06
20 Cody Winsor Sr Davis 18:26.3 6:09
21 Connor Crebar Jr Folsom 18:27.4 6:09
22 Benjamin Brott Jr Jesuit 18:30.6 6:10 6/12 13/19 2/14
23 Kyle Watkins Jr Davis 18:32.7 6:11
24 Connor Jacoby Sr Whitney 18:33 6:11
25 Callum Turner Jr Whitney 18:35.7 6:12
26 Joseph Johnson Jr Folsom 18:37.8 6:13
27 Christian Hyde Sr Jesuit 18:41.4 6:14 7/12 14/19 2/13
28 Dario Ruscica Jr Whitney 18:45.7 6:15
29 Vidal Murrieta Jr Pitman 18:52.1 6:17
30 Thomas Doherty Jr Davis 18:52.3 6:17
31 Anthony Pedigo Jr Vacaville 18:54.4 6:18
32 Gavin Joaquin Sr Jesuit 18:58.6 6:20 8/12 15/19 1/10
33 Joey Ryan Sr Jesuit 19:00.8 6:20 9/12 16/19 1/7
34 Zachary Blood Sr Pitman 19:01.5 6:21
35 Jason Karim Sr Davis 19:05.5 6:22
36 Gavin Bates Sr Vacaville 19:09.5 6:23
37 Emilio Sanchez Jr Pitman 19:10.5 6:24
38 John Lindroos Sr Jesuit 19:18.5 6:26 10/12 17/19 1/6
39 Ben Norton Sr Davis 19:19.5 6:27
40 Nathan Lai Jr Woodcreek 19:20 6:27
41 Carlo Borea Sr Folsom 19:20.2 6:27
42 Mayank Shekhar So Rocklin 19:27.7 6:29
43 Matthew Loge Jr Davis 19:31.2 6:30
44 Shane Elder Jr Rio Americano 19:31.6 6:31
45 Levi Chadwick Sr Whitney 19:34.8 6:32
46 Jose Gonzalez Sr Stagg 19:34.8 6:32
47 Joel Magana Sr Laguna Creek 19:35 6:32
48 Ryan Hansen Sr Vacaville 19:37.6 6:33
49 Mason Jones Sr Ponderosa 19:38.3 6:33
50 Tory Nguyen Jr Lincoln-S 19:39.2 6:33
51 Elliot Dejong Jr Davis 19:41.8 6:34
52 Christopher Van Alle Sr Pitman 19:42.1 6:34
53 Nathaniel Rupert Jr Rocklin 19:42.2 6:34
54 Benjamin Hubbard Jr Woodcreek 19:43.6 6:35
55 Marcos Lopez Jr Jesuit 19:43.7 6:35 11/12 18/19 1/4
56 Ethan Martinez Sr Laguna Creek 19:45.4 6:35
57 Maximus Tran Sr Vista Del Lago 19:45.4 6:35
58 Nathan Fanous Sr Davis 19:47.2 6:36
59 Samuel Scott Jr Ponderosa 19:48.2 6:36
60 Sudhir Karthikeyan Jr Folsom 19:50.8 6:37
61 Josh Height Sr Lincoln-S 19:52.4 6:37
62 Donovan Chen Sr Laguna Creek 19:54.2 6:38
63 Julian Brown Sr Atwater 19:54.4 6:38
64 Hunter Mccain Jr Ponderosa 20:00.2 6:40
65 Christopher Medeiros Jr Lodi 20:01.6 6:41
66 Nicholas Lyons Jr Jesuit 20:04.2 6:41 12/12 19/19 1/3
67 Tyler Henderson Jr Woodcreek 20:04.4 6:41
68 Abraham Valencia San Jr Pitman 20:05.2 6:42
69 Sam Velluntini Fr Rocklin 20:08.1 6:43
70 Christopher Gulde Jr Woodcreek 20:09.7 6:43
71 Michael Li Jr Davis 20:12 6:44
72 Jaicen Phurchpean Sr Cosumnes Oaks 20:13.3 6:44
73 Vinh Nguyen Sr Laguna Creek 20:15.7 6:45
74 Logan Stockett Jr Bella Vista 20:17.5 6:46
75 Carlos Arreola Sr Pitman 20:25.7 6:49
76 Izaiah Cervantes Sr Buhach Colony 20:28.9 6:50
77 Takuto Kakeda Sr Folsom 20:30.9 6:50
78 Zach Luna Fr Rocklin 20:31.2 6:50
79 Armando Fernandez Jr Pleasant Grove 20:35.1 6:52
80 Christian Mendoza Sr Pitman 20:35.5 6:52
81 Kyle Dinin Sr Bella Vista 20:40.8 6:54
82 Noah Union Sr Ponderosa 20:43.7 6:55
83 Giovanni Reyna Jr Lodi 20:44.3 6:55
84 Timothy Hudson-wil Jr Laguna Creek 20:46.7 6:56
85 Jacob Heinrich Jr Lodi 20:47.7 6:56
86 Joseph Velez Jr Roseville 20:52.7 6:58
87 Ryan Dhillon Jr Pitman 21:00 7:00
88 Jose Avendano Jr Atwater 21:03.6 7:01
89 Ernesto Tellez Jr Bella Vista 21:04.9 7:02
90 Jin Lee Jr Atwater 21:11.5 7:04
91 Colby Osborne Sr Woodcreek 21:16.4 7:05
92 Kyle Barry Jr Woodcreek 21:17.6 7:06
93 Kyle Loth Jr Lincoln-S 21:24.3 7:08
94 Winston Yee Sr Cosumnes Oaks 21:24.4 7:08
95 Owen Fernandes Jr Davis 21:37.3 7:12
96 Joshua Zhao Sr Davis 21:37.8 7:13
97 Kyle Bonney-breeze So Atwater 21:41.2 7:14
98 Calvin Milde Jr Rio Americano 21:42.2 7:14
99 Peter Lopez Jr Golden Valley 21:42.9 7:14
100 James Alaniz Jr Golden Valley 21:43.9 7:15
101 Noah Waldron Sr Vacaville 21:44.7 7:15
102 Ruben Ramirez Sr Atwater 21:46 7:15
103 Sebastian Ortega Jr Atwater 21:46.2 7:15
104 Dayton Guzman Sr Modesto 21:48.8 7:16
105 Christopher Arteaga Jr Atwater 21:50.3 7:17
106 Kielan Fox Sr Cosumnes Oaks 21:55.2 7:18
107 Henry Yang Jr Buhach Colony 21:57.4 7:19
108 Antonio Porana Sr Pitman 21:58.1 7:19
109 Kevin Carson Jr Rio Americano 21:59.6 7:20
110 Lucas Burns Jr Rocklin 22:00.2 7:20
111 Harrison Day Jr Pitman 22:01.8 7:21
112 Rob Balassi Jr Rocklin 22:04.2 7:21
113 Kareem El-mahmoud Jr Vacaville 22:08 7:23
114 Jotishwar Mohan Jr Folsom 22:08.9 7:23
115 Dylan Brashier Sr Cosumnes Oaks 22:11.1 7:24
116 Andrew Atencio Sr Ponderosa 22:12.7 7:24
117 Tobias Harman Jr Atwater 22:14.3 7:25
118 Inderpreet Singh Jr Sheldon 22:17.5 7:26
119 Christian Heringer Sr Davis 22:19.5 7:27
120 Michael Dewitt So Woodcreek 22:19.6 7:27
121 Maxwell Mcarthur Sr Roseville 22:20 7:27
122 Leo Kaplan Jr Davis 22:21.3 7:27
123 Jaime Suarez Jr Pitman 22:26.4 7:29
124 Corbin Peek Jr Whitney 22:31.4 7:30
125 Zhuqing Liu Sr Davis 22:36.2 7:32
126 Vicente Teo' Soto Sr Tracy 22:37.1 7:32
127 Sayed Mohame Almosaw Sr Roseville 22:46.2 7:35
128 Nicholas Mcdonald Jr Lodi 22:46.6 7:36
129 Eric Rauchfuss Sr Ponderosa 22:47.2 7:36
130 Aidan Mondo Sr Golden Valley 22:51.9 7:37
131 Vidal Morquecho Jr Golden Valley 22:52.9 7:38
132 Ethan Kimura Jr Vista Del Lago 22:54 7:38
133 Garrett Goehring Sr Pleasant Grove 23:04.7 7:42
134 Noah Baron Jr Davis 23:07 7:42
135 Max Beatty Jr Davis 23:08.7 7:43
136 Angel Lopez Meza Sr Downey 23:11.9 7:44
137 Vincent Le Sr Laguna Creek 23:15.3 7:45
138 Diego Lopez Sr Pitman 23:18.2 7:46
139 Jared Trejo Jr Laguna Creek 23:29.9 7:50
140 Ulyses Zarate Jr Golden Valley 23:39 7:53
141 Nathan Lam Sr Tracy 23:46 7:55
142 Alex Wan Sr Whitney 24:01.9 8:01
143 Myles Jamias Sr Lincoln-S 24:02.4 8:01
144 Ephraim Evans Sr Golden Valley 24:15.5 8:05
145 Dominic Rodriguez Sr Modesto 24:26.7 8:09
146 Tyler Herceg Jr Whitney 24:36.4 8:12
147 Bryce O'brien Sr Rocklin 24:36.6 8:12
148 Trevor Frank Jr Rio Americano 24:46.6 8:16
149 Gabriel Cormona Jr Rio Americano 24:56.6 8:19
150 Sean Elliott Jr Rio Americano 24:58.2 8:19
151 Bryce Foisy Jr Tracy 25:04.5 8:22
152 Fernando Bazan Sr Modesto 25:13.9 8:25
153 Vignesh Kothandarama Jr Rocklin 25:17.4 8:26
154 Sebastian Tiberos Sr Armijo 25:22.3 8:27
155 Brandon Santos Sr Sheldon 25:22.7 8:28
156 Michael Smith Jr Stagg 25:28.3 8:29
157 Carmelo Sandoval Sr Stagg 25:33.5 8:31
158 Adam Monteverde Jr Pleasant Grove 25:35.2 8:32
159 Sukhshaan Padda Sr Roseville 25:45.5 8:35
160 Gavin Ringor Sr Armijo 25:52.9 8:38
161 Nicholas Xiong Jr Golden Valley 25:53.4 8:38
162 Manuel Ortiz Lopez Sr Armijo 27:04 9:01
163 Adam Soto Sr Stagg 27:34.7 9:12
164 Isaac Coronado Jr Golden Valley 28:18.3 9:26
165 Mark Ingraham Sr Buhach Colony 28:37.4 9:32
166 Cole Bertolani Sr Rio Americano 29:04.8 9:42
167 Ryan Mood Sr Rio Americano 29:21.9 9:47
168 Hayden Stone Jr Tracy 29:38.5 9:53
169 Milton Diaz Sr Downey 29:58.7 10:00
170 Blake Wagner Sr Atwater 30:11 10:04
171 Aneesh Punnam Jr Lincoln-S 31:04.7 10:22
172 Kiet Lau Jr Tracy 31:45.3 10:35
173 Nick Clemons Sr Lodi 32:05.9 10:42
174 Jonathan Lau Jr Tracy 32:06.2 10:42
175 Aithen Wade Jr Tracy 32:36.3 10:52
176 Travis Desmond Sr Roseville 33:08.5 11:03
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys JV

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Folsom
1-1-1-1-1
Gap: 0:46
89:09
17:50
5:57
42 Kyle Gilbert
Sr
17:23
5:48
1
Arsh Koneru-ansari
Jr
17:42
5:54
3
Dallin Nartker
So
17:52
5:57
7
Jeff Deacon
So
18:04
6:01
15
Kevin Lasalle
Sr
18:08
6:03
16
Connor Crebar
Jr
18:27
6:09
21
Joseph Johnson
Jr
18:38
6:13
26
2 Jesuit
3-3-3-2-2
Gap: 0:29
89:53
17:59
6:00
55 Tyler Offerman
Sr
17:46
5:55
4
Matthew Bata
Sr
17:55
5:58
10
Ian King
Sr
17:56
5:59
11
Tomas Penner
Sr
18:00
6:00
12
Jack Ericson
Sr
18:15
6:05
18
Benjamin Brott
Jr
18:31
6:10
22
Christian Hyde
Sr
18:41
6:14
27
3 Whitney
2-2-2-3-3
Gap: 0:55
90:44
18:09
6:03
70 Brandon Olah
Jr
17:41
5:54
2
Jaden Rapp
Jr
17:51
5:57
5
Aidan Barkve
Jr
18:03
6:01
14
Connor Jacoby
Sr
18:33
6:11
24
Callum Turner
Jr
18:36
6:12
25
Dario Ruscica
Jr
18:46
6:15
28
Levi Chadwick
Sr
19:35
6:32
41
4 Vacaville
6-6-4-4-4
Gap: 1:09
92:37
18:31
6:10
114 Lorenzo Cilia
Jr
18:00
6:00
13
Joshua Dario
Sr
18:15
6:05
17
Braden Killeen
Jr
18:18
6:06
19
Anthony Pedigo
Jr
18:54
6:18
31
Gavin Bates
Sr
19:10
6:23
34
Ryan Hansen
Sr
19:38
6:33
43
Noah Waldron
Sr
21:45
7:15
78
5 Davis
5-5-5-5-5
Gap: 1:12
92:51
18:34
6:11
115 Leo Hymus
Sr
17:54
5:58
9
Cody Winsor
Sr
18:26
6:09
20
Kyle Watkins
Jr
18:33
6:11
23
Thomas Doherty
Jr
18:52
6:17
30
Jason Karim
Sr
19:06
6:22
33
Ben Norton
Sr
19:20
6:27
36
Matthew Loge
Jr
19:31
6:30
39
6 Rocklin
4-3-5-6-6
Gap: 2:17
95:02
19:00
6:20
157 Justin Rawe
Fr
17:51
5:57
6
Leo Lomugdang
So
17:52
5:57
8
Mayank Shekhar
So
19:28
6:29
38
Nathaniel Rupert
Jr
19:42
6:34
47
Sam Velluntini
Fr
20:08
6:43
58
Zach Luna
Fr
20:31
6:50
62
Lucas Burns
Jr
22:00
7:20
83
7 Pitman
7-7-7-7-7
Gap: 1:13
96:51
19:22
6:27
199 Vidal Murrieta
Jr
18:52
6:17
29
Zachary Blood
Sr
19:02
6:21
32
Emilio Sanchez
Jr
19:11
6:24
35
Christopher Van Alle
Sr
19:42
6:34
46
Abraham Valencia San
Jr
20:05
6:42
57
Carlos Arreola
Sr
20:26
6:49
61
Christian Mendoza
Sr
20:36
6:52
63
8 Laguna Creek
10-9-9-9-8
Gap: 1:12
100:17
20:03
6:41
269 Joel Magana
Sr
19:35
6:32
42
Ethan Martinez
Sr
19:45
6:35
49
Donovan Chen
Sr
19:54
6:38
52
Vinh Nguyen
Sr
20:16
6:45
60
Timothy Hudson-wil
Jr
20:47
6:56
66
Vincent Le
Sr
23:15
7:45
93
Jared Trejo
Jr
23:30
7:50
94
9 Woodcreek
8-8-8-8-9
Gap: 1:56
100:34
20:07
6:42
271 Nathan Lai
Jr
19:20
6:27
37
Benjamin Hubbard
Jr
19:44
6:35
48
Tyler Henderson
Jr
20:04
6:41
56
Christopher Gulde
Jr
20:10
6:43
59
Colby Osborne
Sr
21:16
7:05
71
Kyle Barry
Jr
21:18
7:06
72
Michael Dewitt
So
22:20
7:27
85
10 Ponderosa
11-10-10-10-10
Gap: 2:34
102:23
20:29
6:50
296 Mason Jones
Sr
19:38
6:33
44
Samuel Scott
Jr
19:48
6:36
50
Hunter Mccain
Jr
20:00
6:40
54
Noah Union
Sr
20:44
6:55
64
Andrew Atencio
Sr
22:13
7:24
84
Eric Rauchfuss
Sr
22:47
7:36
90




11 Atwater
13-14-13-11-11
Gap: 1:52
105:37
21:07
7:02
345 Julian Brown
Sr
19:54
6:38
53
Jose Avendano
Jr
21:04
7:01
69
Jin Lee
Jr
21:12
7:04
70
Kyle Bonney-breeze
So
21:41
7:14
74
Ruben Ramirez
Sr
21:46
7:15
79
Sebastian Ortega
Jr
21:46
7:15
80
Christopher Arteaga
Jr
21:50
7:17
81
12 Lincoln-S
12-11-11-11-12
Gap: 11:26
116:03
23:13
7:44
373 Tory Nguyen
Jr
19:39
6:33
45
Josh Height
Sr
19:52
6:37
51
Kyle Loth
Jr
21:24
7:08
73
Myles Jamias
Sr
24:02
8:01
97
Aneesh Punnam
Jr
31:05
10:22
107








13 Lodi
14-13-12-13-13
Gap: 12:04
116:26
23:17
7:46
385 Christopher Medeiros
Jr
20:02
6:41
55
Giovanni Reyna
Jr
20:44
6:55
65
Jacob Heinrich
Jr
20:48
6:56
67
Nicholas Mcdonald
Jr
22:47
7:36
89
Nick Clemons
Sr
32:06
10:42
109








14 Rio Americano
9-12-14-14-14
Gap: 5:25
112:57
22:35
7:32
396 Shane Elder
Jr
19:32
6:31
40
Calvin Milde
Jr
21:42
7:14
75
Kevin Carson
Jr
22:00
7:20
82
Trevor Frank
Jr
24:47
8:16
99
Gabriel Cormona
Jr
24:57
8:19
100
Sean Elliott
Jr
24:58
8:19
101
Cole Bertolani
Sr
29:05
9:42
105
15 Golden Valley
16-15-16-15-15
Gap: 1:56
112:51
22:34
7:31
431 Peter Lopez
Jr
21:43
7:14
76
James Alaniz
Jr
21:44
7:15
77
Aidan Mondo
Sr
22:52
7:37
91
Vidal Morquecho
Jr
22:53
7:38
92
Ulyses Zarate
Jr
23:39
7:53
95
Ephraim Evans
Sr
24:16
8:05
98
Nicholas Xiong
Jr
25:53
8:38
104
16 Roseville
15-16-15-16-16
Gap: 12:16
124:53
24:59
8:20
457 Joseph Velez
Jr
20:53
6:58
68
Maxwell Mcarthur
Sr
22:20
7:27
86
Sayed Mohame Almosaw
Sr
22:46
7:35
88
Sukhshaan Padda
Sr
25:46
8:35
103
Travis Desmond
Sr
33:09
11:03
112








17 Tracy
17-17-17-17-17
Gap: 9:08
132:51
26:34
8:51
499 Vicente Teo' Soto
Sr
22:37
7:32
87
Nathan Lam
Sr
23:46
7:55
96
Bryce Foisy
Jr
25:05
8:22
102
Hayden Stone
Jr
29:39
9:53
106
Kiet Lau
Jr
31:45
10:35
108
Jonathan Lau
Jr
32:06
10:42
110
Aithen Wade
Jr
32:36
10:52
111
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-2-1-1-1
Gap: 0:48
94:30
18:54
6:18
27 Benjamin Brott
Jr
18:31
6:10
2
Christian Hyde
Sr
18:41
6:14
4
Gavin Joaquin
Sr
18:59
6:20
6
Joey Ryan
Sr
19:01
6:20
7
John Lindroos
Sr
19:19
6:26
8
Marcos Lopez
Jr
19:44
6:35
14
Nicholas Lyons
Jr
20:04
6:41
17
2 Folsom
1-1-2-2-2
Gap: 2:04
96:47
19:21
6:27
50 Connor Crebar
Jr
18:27
6:09
1
Joseph Johnson
Jr
18:38
6:13
3
Carlo Borea
Sr
19:20
6:27
10
Sudhir Karthikeyan
Jr
19:51
6:37
16
Takuto Kakeda
Sr
20:31
6:50
20
Jotishwar Mohan
Jr
22:09
7:23
30




3 Davis
4-4-3-3-3
Gap: 0:53
98:32
19:42
6:34
66 Ben Norton
Sr
19:20
6:27
9
Matthew Loge
Jr
19:31
6:30
11
Elliot Dejong
Jr
19:42
6:34
13
Nathan Fanous
Sr
19:47
6:36
15
Michael Li
Jr
20:12
6:44
18
Owen Fernandes
Jr
21:37
7:12
24
Joshua Zhao
Sr
21:38
7:13
25
4 Pitman
5-5-5-5-4
Gap: 1:36
106:01
21:12
7:04
118 Carlos Arreola
Sr
20:26
6:49
19
Christian Mendoza
Sr
20:36
6:52
22
Ryan Dhillon
Jr
21:00
7:00
23
Antonio Porana
Sr
21:58
7:19
26
Harrison Day
Jr
22:02
7:21
28
Jaime Suarez
Jr
22:26
7:29
31
Diego Lopez
Sr
23:18
7:46
33
4 Whitney
3-3-4-4-4
Gap: 5:51
109:30
21:54
7:18
118 Dario Ruscica
Jr
18:46
6:15
5
Levi Chadwick
Sr
19:35
6:32
12
Corbin Peek
Jr
22:31
7:30
32
Alex Wan
Sr
24:02
8:01
34
Tyler Herceg
Jr
24:36
8:12
35








6 Rocklin
6-6-6-6-6
Gap: 4:46
114:30
22:54
7:38
150 Zach Luna
Fr
20:31
6:50
21
Lucas Burns
Jr
22:00
7:20
27
Rob Balassi
Jr
22:04
7:21
29
Bryce O'brien
Sr
24:37
8:12
36
Vignesh Kothandarama
Jr
25:17
8:26
37








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys Fr

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 George Srabian Fr Jesuit 12:13 6:07 1/13 1/22 1/15 You ROCK! (SBP)
2 Brady Blum Fr Jesuit 12:17.3 6:09 2/13 2/22 1/13 You ROCK! (SBP)
3 Timothy Mcmahon Fr Davis 12:21.1 6:11
4 Dante Ron Fr Modesto 12:23.5 6:12
5 Dylan Smith Fr Oak Ridge 12:28.4 6:14
6 William Clinchard Fr Oak Ridge 12:30.1 6:15
7 Kai Chua Fr Oak Ridge 12:30.9 6:15
8 Owen Wiseley Fr Folsom 12:32 6:16
9 David Gomez-esparta Fr Davis 12:32.9 6:16
10 Kai Switlick Fr Jesuit 12:33 6:17 3/13 5/22 2/11
11 Sami Koneru-ansari Fr Folsom 12:35.5 6:18
12 Kyle Nyquist Fr Oak Ridge 12:36.5 6:18
13 Dane Griswold Fr Enochs 12:37 6:19
14 Kobi Hoang Fr Lincoln-S 12:44.4 6:22
15 Nathaniel Ockenden Fr Davis 12:51.5 6:26
16 Trevor Felix Fr Jesuit 12:52.7 6:26 4/13 8/22 2/10 You ROCK! (SBP)
17 Oliver Fleet Fr Davis 12:52.9 6:26
18 Jonas Henricson Fr Davis 12:53.8 6:27
19 Raphael Edralin Fr Jesuit 12:57.1 6:29 5/13 9/22 2/6 You ROCK! (SBP)
20 Daniel Krotine Fr Jesuit 13:03.5 6:32 6/13 10/22 1/4 You ROCK! (SBP)
21 Samuel Green Fr Davis 13:07.7 6:34
22 Noah Renaud Fr Oak Ridge 13:11.3 6:36
23 Mitchell Sullivan Fr Jesuit 13:11.5 6:36 7/13 12/22 1/3
24 Aidan Guinn Fr Jesuit 13:11.9 6:36 8/13 13/22 1/3 You ROCK! (SBP)
25 Jackson Friend Fr Davis 13:23 6:42
26 John Schaal Fr Davis 13:23.1 6:42
27 Brandon Heiney Fr Pleasant Grove 13:26.9 6:43
28 Leighton Bridges Fr Modesto 13:27.8 6:44
29 Elijah Davis Fr Kennedy-Sac 13:29.7 6:45
30 Conner Knorr Fr Pleasant Grove 13:32.4 6:46
31 Luca Casillas Fr Lincoln-S 13:42.1 6:51
32 Matthew Tran So Lincoln-S 13:47 6:54
33 Wyatt Pyers Fr Oak Ridge 13:47.1 6:54
34 Logan Sovinec Fr Lincoln-S 13:51.7 6:56
35 Favian Villa Fr Armijo 13:52.7 6:56
36 Bennett Bullard Fr Jesuit 13:59.9 7:00 9/13 16/22 1/2 You ROCK! (SBP)
37 Macias Jonathan Fr Central Valley 14:05.4 7:03
38 Angel Nava Fr Kennedy-Sac 14:08.1 7:04
39 Miles Giorgi Fr Davis 14:08.8 7:04
40 Jonathan Lee Fr Folsom 14:10.7 7:05
41 Jadon Lam Fr Pleasant Grove 14:13.2 7:07
42 Nathan Kry Fr Modesto 14:21.4 7:11
43 Daniel Ryan Fr Jesuit 14:24.6 7:12 10/13 17/22 1/2 You ROCK! (SBP)
44 Andre Peralta Dumo Fr Armijo 14:25 7:13
45 Matt Pfaffenbach Fr Pleasant Grove 14:35.9 7:18
46 Quentin Daues Fr River City 14:42.4 7:21
47 Yuma Kano Fr Davis 14:44.9 7:22
48 Gabriel Zamora Fr Modesto 14:47.3 7:24
49 Rishi Vasanthan Fr Jesuit 14:56.5 7:28 11/13 19/22 1/2
50 Benjamin Tuttle Fr Davis 14:59.9 7:30
51 David Weller Fr River City 15:02.1 7:31
52 Damian Cisneros Fr Inderkum 15:05 7:33
53 Michael Domingo Fr Lincoln-S 15:07 7:34
54 Jackson Satow Fr Pleasant Grove 15:08.1 7:34
55 Xander Quest Fr Davis 15:08.1 7:34
56 Tony Tran Fr Lincoln-S 15:11.3 7:36
57 Matthew Babcock Fr Lincoln-S 15:12.3 7:36
58 Brayden O'Brien Fr Jesuit 15:12.9 7:36 12/13 20/22 2/2
59 Michelena Joshuah Fr Central Valley 15:14.9 7:37
60 Jackson Stokes Fr Central Valley 15:28.3 7:44
61 Jayden Khamsouksay Fr Kennedy-Sac 15:44.2 7:52
62 Thomas Hui Fr Monterey Trail 15:54.2 7:57
63 Ben Brown Fr Folsom 15:56.2 7:58
64 Shengle Xian Fr Monterey Trail 16:19 8:09
65 Landon Gunter Fr Inderkum 16:19.5 8:10
66 Amare Wiggins Fr Inderkum 16:22 8:11
67 Maximus Bustos Fr River City 16:24.9 8:12
68 Connor Stanley Fr River City 16:26.2 8:13
69 Miguel Carrillo Fr Merrill West 16:26.9 8:13
70 Ladre Sengsoury Fr Central Valley 16:45.1 8:23
71 Trevor Mills Fr Davis 16:59.6 8:30
72 Majistey Kincy Fr Inderkum 17:10.9 8:35
73 Luke Maldonado Fr Lincoln-S 17:54.7 8:57
74 Matin Sayareh Fr Jesuit 18:26.2 9:13 13/13 22/22 2/2 You ROCK! (SBP)
75 Kamran Khan Fr River City 20:03.8 10:02
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys Fr

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:44
62:53
12:35
6:17
38 George Srabian
Fr
12:13
6:07
1
Brady Blum
Fr
12:17
6:09
2
Kai Switlick
Fr
12:33
6:17
8
Trevor Felix
Fr
12:53
6:26
12
Raphael Edralin
Fr
12:57
6:29
15
Daniel Krotine
Fr
13:04
6:32
16
Mitchell Sullivan
Fr
13:12
6:36
19
2 Oak Ridge
3-2-2-2-2
Gap: 0:43
63:17
12:39
6:20
42 Dylan Smith
Fr
12:28
6:14
4
William Clinchard
Fr
12:30
6:15
5
Kai Chua
Fr
12:31
6:15
6
Kyle Nyquist
Fr
12:37
6:18
9
Noah Renaud
Fr
13:11
6:36
18
Wyatt Pyers
Fr
13:47
6:54
25




3 Davis
2-3-3-3-3
Gap: 0:33
63:32
12:42
6:21
48 Timothy Mcmahon
Fr
12:21
6:11
3
David Gomez-esparta
Fr
12:33
6:16
7
Nathaniel Ockenden
Fr
12:52
6:26
11
Oliver Fleet
Fr
12:53
6:26
13
Jonas Henricson
Fr
12:54
6:27
14
Samuel Green
Fr
13:08
6:34
17
Jackson Friend
Fr
13:23
6:42
20
4 Lincoln-S
4-4-4-4-4
Gap: 2:23
69:12
13:50
6:55
114 Kobi Hoang
Fr
12:44
6:22
10
Luca Casillas
Fr
13:42
6:51
23
Matthew Tran
So
13:47
6:54
24
Logan Sovinec
Fr
13:52
6:56
26
Michael Domingo
Fr
15:07
7:34
31
Tony Tran
Fr
15:11
7:36
33
Matthew Babcock
Fr
15:12
7:36
34
5 Pleasant Grove
5-5-5-5-5
Gap: 1:41
70:57
14:11
7:06
130 Brandon Heiney
Fr
13:27
6:43
21
Conner Knorr
Fr
13:32
6:46
22
Jadon Lam
Fr
14:13
7:07
27
Matt Pfaffenbach
Fr
14:36
7:18
28
Jackson Satow
Fr
15:08
7:34
32








6 River City
6-6-6-6-6
Gap: 5:21
82:39
16:32
8:16
167 Quentin Daues
Fr
14:42
7:21
29
David Weller
Fr
15:02
7:31
30
Maximus Bustos
Fr
16:25
8:12
35
Connor Stanley
Fr
16:26
8:13
36
Kamran Khan
Fr
20:04
10:02
37








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 1:21
67:51
13:34
6:47
24 Daniel Krotine
Fr
13:04
6:32
1
Mitchell Sullivan
Fr
13:12
6:36
3
Aidan Guinn
Fr
13:12
6:36
4
Bennett Bullard
Fr
14:00
7:00
7
Daniel Ryan
Fr
14:25
7:12
9
Rishi Vasanthan
Fr
14:57
7:28
11
Brayden O'Brien
Fr
15:13
7:36
14
2 Davis
2-2-2-2-2
Gap: 1:37
68:48
13:46
6:53
31 Samuel Green
Fr
13:08
6:34
2
Jackson Friend
Fr
13:23
6:42
5
John Schaal
Fr
13:23
6:42
6
Miles Giorgi
Fr
14:09
7:04
8
Yuma Kano
Fr
14:45
7:22
10
Benjamin Tuttle
Fr
15:00
7:30
12
Xander Quest
Fr
15:08
7:34
13
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

All Boys Races

17 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 2 mi
All at 3 mi
All at 2 mi
Fr Div 1 George Srabian, Fr, 12:13, Jesuit Jesuit, 62:53.1, 38
Fr Div 2 Robert Ward, Fr, 11:33.4, Granite Bay Granite Bay, 60:12.3, 38
Fr Div 3 Pip Van Vacas Gagn, Fr, 12:28.2, Nevada Union Nevada Union, 64:03.2, 22
Fr Div 4 Nate Smith, Fr, 12:46.7, Amador Christian Brothers, 69:34.8, 37
Fr Div 5 Kole Hahn, Fr, 12:57.8, John Adams Academy Sac Country Day, 73:44.1, 27
JV Div 345 Emmanuel Alvarado, Sr, 18:05.4, Hughson Hughson, 94:51.1, 27
JV Div12 Kyle Gilbert, Sr, 17:22.7, Folsom Folsom, 89:09.2, 42
So Div 1 John Funderburg, So, 11:16.1, Pleasant Grove Pleasant Grove, 59:41.9, 50
So Div 2 Joshua Young, So, 11:25.2, Tokay Whitney, 60:29.3, 40
So Div 3 Daniel Zaragoza, So, 12:11.2, Johansen Mountain House, 67:17.4, 52
So Div 4 Noah Forsyth, So, 11:52.2, West Park El Dorado, 64:22.4, 48
So Div 5 Nicholas Fletcher, So, 13:50.8, Leroy Greene Acade Buckingham, 72:42, 21
V Div 1 Braden King, Sr, 16:06.8, Jesuit Jesuit, 82:24.3, 59
V Div 2 Damian Garcia, Sr, 15:52.2, Pitman Vacaville, 84:17.3, 44
V Div 3 Caleb Cavanaugh, Jr, 16:16.8, Oakdale Oakdale, 85:15, 52
V Div 4 Broen Holman, Fr, 15:42.2, Sonora Placer, 85:37.6, 91
V Div 5 Andrew Burr, Fr, 16:39.9, Sac Country Day Summerville, 94:47, 76

All Girls Races

12 races + combined.

Race Win Runr Win Team
All All at 3 mi
All at 2 mi
All at 3 mi
All at 2 mi
F.S Div 5 Molly Gilliam, Fr, 16:13.8, Argonaut Ripon Christian, 93:03, 27
F/S Div 1 Nola Boucher, Fr, 13:14.4, Oak Ridge Davis, 72:14, 50
F/S Div 2 Emma Dobson, So, 13:54.5, St Francis-Sac Vacaville, 73:21.4, 44
F/S Div 3 Tania Benitez, Fr, 14:11.5, Vanden Mountain House, 81:01, 21
F/S Div 4 Allyson Barnes, So, 14:32.9, El Camino-Sac Christian Brothers, 78:52.6, 32
JV Div 12 Ryann Strawn, So, 20:08.4, St Francis-Sac St Francis-Sac, 107:23.6, 17
JV Div 345 Gracy Balling, Fr, 22:47.6, Del Oro Christian Brothers, 135:15.2, 21
V Div 1 Anna Mcnatt, Jr, 17:18.3, McClatchy Oak Ridge, 99:46.4, 70
V Div 2 Sarah Bashore, Fr, 16:26.5, St Francis-Sac Granite Bay, 96:44.5, 55
V Div 3 Riley Chamberlain, Sr, 18:33.6, Del Oro Del Oro, 97:53, 34
V Div 4 Mahalia Quintana, Sr, 18:45.2, Woodland Colfax, 106:32, 94
V Div 5 Maeve Klement, So, 19:56.5, Argonaut Bret Harte, 110:30.3, 25