Jesuit Results from the Delta River League Meet at Granite Regional Park on 10/6/10

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Androvich, Will Fr F/S 11:48 5:54 2 25/68 5/17 5/17 2/6 13:09
(1:21,10.3)
You ROCK! (DPR)
Barr, Kyle Jr V 21:56 7:07 3.08 84/97 19/19 19/19 2/2
Brown-Pinizzotto, Justin Sr V 18:32 6:01 3.08 37/97 11/19 11/19 1/5 17:07 17:07
Burrows, Andrew Sr V 18:56 6:09 3.08 45/97 12/19 12/19 2/5 19:18
(0:22,1.9)
19:18
(0:22,1.9)
You ROCK! (LR, PR)
Daniels, Preston Sr V 17:44 5:45 3.08 26/97 7/19 7/19 2/6 17:36 17:36
Day, Logan Fr F/S 11:54 5:57 2 28/68 7/17 7/17 2/4
Eddy, Caleb Fr F/S 12:53 6:27 2 49/68 14/17 14/17 1/2 14:26
(1:33,10.7)
You ROCK! (DPR)
Elliott, Marshall Fr F/S 12:55 6:28 2 50/68 15/17 15/17 1/2 15:08
(2:13,14.6)
You ROCK! (DPR)
Gary, Luke Jr V 17:42 5:45 3.08 25/97 6/19 6/19 2/6 17:54
(0:12,1.1)
17:30 You ROCK! (LR)
Goode, Chris So V 17:18 5:37 3.08 22/97 5/19 5/19 2/6 17:23
(0:05,0.5)
17:23
(0:05,0.5)
You ROCK! (LR, PR)
Graff, Chris Fr F/S 11:44 5:52 2 22/68 4/17 4/17 3/6 13:41
(1:57,14.3)
You ROCK! (SBP, DPR)
Jensen, Spencer So F/S 11:13 5:37 2 6/68 1/17 1/17 4/6 11:12 11:05 11:05 11:05
Jones, Tim Jr V 19:47 6:25 3.08 59/97 15/19 15/19 1/3
Leon, Tanner Fr F/S 12:49 6:25 2 48/68 13/17 13/17 1/3 14:50
(2:01,13.6)
You ROCK! (DPR)
Levi, James Fr F/S 11:53 5:57 2 26/68 6/17 6/17 2/6 You ROCK! (SBP)
Llopis, Jesse So F/S 12:02 6:01 2 30/68 8/17 8/17 1/4 12:36
(0:34,4.5)
12:36
(0:34,4.5)
12:36
(0:34,4.5)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Martin, Tristyn Fr V 17:03 5:32 3.08 16/97 3/19 3/19 3/6
McCullaugh, Cormac Sr V 16:29 5:21 3.08 7/97 1/19 1/19 4/6 16:14 16:14
McPherson, Zach Sr V 20:05 6:31 3.08 63/97 17/19 17/19 1/2 19:42 19:42
Medina, Chris Jr V 19:22 6:17 3.08 51/97 14/19 14/19 1/3
Misono, Colton Sr V 16:38 5:24 3.08 9/97 2/19 2/19 2/6 16:24 16:24
Misono, Tanner So V 19:06 6:12 3.08 47/97 13/19 13/19 1/5
Pardini, Joey Sr V 20:47 6:45 3.08 72/97 18/19 18/19 1/2
Ricca, John Sr V 18:26 5:59 3.08 34/97 10/19 10/19 2/5 19:15
(0:49,4.2)
19:15
(0:49,4.2)
You ROCK! (LR, PR)
Richardson, Jack Fr F/S 11:22 5:41 2 12/68 2/17 2/17 6/6 12:36
(1:14,9.7)
You ROCK! (DPR)
Sapunor, Patrick Fr F/S 13:58 6:59 2 61/68 16/17 16/17 2/2 15:26
(1:28,9.5)
You ROCK! (DPR)
Schmidt, Max So F/S 12:15 6:08 2 38/68 11/17 11/17 1/3 13:37
(1:22,10.0)
13:37
(1:22,10.0)
13:37
(1:22,10.0)
You ROCK! (LR, PR, DPR)
Sjolund, McClane Fr F/S 12:12 6:06 2 35/68 10/17 10/17 1/3 14:14
(2:02,14.3)
You ROCK! (DPR)
Sommers, Christopher Fr F/S 11:38 5:49 2 18/68 3/17 3/17 5/6 12:57
(1:19,10.2)
You ROCK! (DPR)
Standriff, Drew Fr F/S 13:59 7:00 2 62/68 17/17 17/17 1/2 15:33
(1:34,10.1)
You ROCK! (DPR)
Stoll, Sam So V 17:51 5:48 3.08 28/97 8/19 8/19 2/6
Suchil, Rudy Fr F/S 12:11 6:06 2 34/68 9/17 9/17 1/4 13:06
(0:55,7.0)
You ROCK! (DPR)
Verke, Jeremy Sr V 19:48 6:26 3.08 60/97 16/19 16/19 1/2 18:44 18:44
Verspieren, Vince Fr F/S 12:20 6:10 2 41/68 12/17 12/17 1/3
Woollgar, Greg So V 18:04 5:52 3.08 30/97 9/19 9/19 2/6
Ziebert, Jeremiah Sr V 17:09 5:34 3.08 19/97 4/19 4/19 2/6
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/6 84:37
0:49
3.08 5:30 5:21 5:37 70 5:18 82:51 82:51 Cormac McCullaugh (7), Colton Misono (9), Tristyn Martin (16), Jeremiah Ziebert (18), Chris Goode (20)
V 2nd 5 2/5 89:47
0:44
3.08 5:50 5:45 5:59 40 5:34 87:37 87:37 Luke Gary (6), Preston Daniels (7), Sam Stoll (8), Greg Woollgar (9), John Ricca (10)
V 3rd 5 1/3 95:43
1:15
3.08 6:13 6:01 6:25 16 6:13 92:01 92:01 Justin Brown-Pinizzotto (1), Andrew Burrows (2), Tanner Misono (3), Chris Medina (4), Tim Jones (6)
F/S 1st 5 3/6 57:45
0:35
2 5:47 5:37 5:54 83 5:40 54:18 54:54 52:10 Spencer Jensen (6), Jack Richardson (12), Christopher Sommers (18), Chris Graff (22), Will Androvich (25)
F/S 2nd 5 1/3 60:12
0:19
2 6:01 5:57 6:06 29 6:01 56:28 59:17 55:08 James Levi (3), Logan Day (4), Jesse Llopis (5), Rudy Suchil (8), McClane Sjolund (9)
F/S 3rd 5 1/2 63:12
0:40
2 6:19 6:08 6:28 18 6:19 59:14 62:21 57:36 Max Schmidt (1), Vince Verspieren (2), Tanner Leon (4), Caleb Eddy (5), Marshall Elliott (6)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Benji Xie Sr Oak Ridge 15:53 5:09
2 Riley Ruppenthal Jr Ponderosa 16:03 5:13
3 Brandon Williams So Oak Ridge 16:19 5:18
4 Caton Avilla So Pleasant Grove 16:23 5:19
5 Jeroen Keukenkamp Sr Oak Ridge 16:26 5:20
6 Clay Mcnamee Sr Oak Ridge 16:27 5:20
7 Cormac McCullaugh Sr Jesuit 16:29 5:21 1/19 1/19 4/6 16:14 16:14
8 Dusty Armstrong So Oak Ridge 16:33 5:22
9 Colton Misono Sr Jesuit 16:38 5:24 2/19 2/19 2/6 16:24 16:24
10 Spencer Jones Jr Ponderosa 16:48 5:27
11 Marcos Conde So Oak Ridge 16:49 5:28
12 Abdul Hamid Fr Sheldon 16:50 5:28
13 Philip Satow Sr Sheldon 16:53 5:29
14 Mitchell Hawkins Sr Ponderosa 16:57 5:30
15 Zachary Speno Sr Oak Ridge 16:57 5:30
16 Tristyn Martin Fr Jesuit 17:03 5:32 3/19 3/19 3/6
17 Zach Thornton So Oak Ridge 17:06 5:33
18 Ben Garcia Fr Pleasant Grove 17:07 5:33
19 Jeremiah Ziebert Sr Jesuit 17:09 5:34 4/19 4/19 2/6
20 Greg Waters Jr Pleasant Grove 17:10 5:34
21 Evan Baxter So Oak Ridge 17:11 5:35
22 Chris Goode So Jesuit 17:18 5:37 5/19 5/19 2/6 17:23
(0:05)
17:23
(0:05)
You ROCK! (LR, PR)
23 Jake Zeltner So Oak Ridge 17:36 5:43
24 Sean Bradley So Sheldon 17:40 5:44
25 Luke Gary Jr Jesuit 17:42 5:45 6/19 6/19 2/6 17:54
(0:12)
17:30 You ROCK! (LR)
26 Preston Daniels Sr Jesuit 17:44 5:45 7/19 7/19 2/6 17:36 17:36
27 Spencer Cudworth Fr Pleasant Grove 17:47 5:46
28 Sam Stoll So Jesuit 17:51 5:48 8/19 8/19 2/6
29 Dale Skinner So Ponderosa 17:59 5:50
30 Greg Woollgar So Jesuit 18:04 5:52 9/19 9/19 2/6
31 Gregory Chip Hendricks Sr Ponderosa 18:06 5:53
32 Jonathon Barrows So Folsom 18:07 5:53
33 Aaron Burkhead Jr Folsom 18:21 5:57
34 John Ricca Sr Jesuit 18:26 5:59 10/19 10/19 2/5 19:15
(0:49)
19:15
(0:49)
You ROCK! (LR, PR)
35 Kyle Kishineff So Pleasant Grove 18:28 6:00
36 Ryley Hoffman Jr Folsom 18:30 6:00
37 Justin Brown-Pinizzotto Sr Jesuit 18:32 6:01 11/19 11/19 1/5 17:07 17:07
38 Markus Ellis Sr Pleasant Grove 18:45 6:05
39 David Duncan Fr Ponderosa 18:48 6:06
40 James Dutta Sr Oak Ridge 18:48 6:06
41 Phil West Jr Folsom 18:52 6:08
42 Kyle Merker Sr Sheldon 18:52 6:08
43 Chris Wilcox Jr Oak Ridge 18:54 6:08
44 Rossin Erbe Fr Pleasant Grove 18:55 6:09
45 Andrew Burrows Sr Jesuit 18:56 6:09 12/19 12/19 2/5 19:18
(0:22)
19:18
(0:22)
You ROCK! (LR, PR)
46 Jefferson Barstad So Pleasant Grove 18:57 6:09
47 Tanner Misono So Jesuit 19:06 6:12 13/19 13/19 1/5
48 Coedy Hill Sr Ponderosa 19:08 6:13
49 Travis Clausen Sr Ponderosa 19:17 6:16
50 Michael Kinoshita So Folsom 19:20 6:17
51 Chris Medina Jr Jesuit 19:22 6:17 14/19 14/19 1/3
52 Eddie Schmidt Jr Pleasant Grove 19:22 6:17
53 Jacob Lucca Sr Sheldon 19:24 6:18
54 David Cross Sr Pleasant Grove 19:27 6:19
55 Alec Branaa So Ponderosa 19:32 6:21
56 Matthew Hatcher Jr Pleasant Grove 19:34 6:21
57 Balraj Bhathal Sr Sheldon 19:34 6:21
58 Austin Bailey Jr Folsom 19:43 6:24
59 Tim Jones Jr Jesuit 19:47 6:25 15/19 15/19 1/3
60 Jeremy Verke Sr Jesuit 19:48 6:26 16/19 16/19 1/2 18:44 18:44
61 Evan Robenault Jr Ponderosa 20:00 6:30
62 Anthony Zuccaro Sr Oak Ridge 20:01 6:30
63 Zach McPherson Sr Jesuit 20:05 6:31 17/19 17/19 1/2 19:42 19:42
64 Zack Lasker Jr Folsom 20:08 6:32
65 Matthew Guelzow Jr Pleasant Grove 20:09 6:33
66 Doug Anderson Jr Sheldon 20:15 6:34
67 Jackson Peyton Jr Pleasant Grove 20:20 6:36
68 Salmaan Noorani Jr Ponderosa 20:21 6:36
69 Brandon Scott Sr Pleasant Grove 20:33 6:40
70 Lyle Susa Jr Sheldon 20:39 6:42
71 Vincent Becerra Sr Pleasant Grove 20:40 6:43
72 Joey Pardini Sr Jesuit 20:47 6:45 18/19 18/19 1/2
73 Jacob Warren Jr Sheldon 20:54 6:47
74 Kunal Marwaha Jr Pleasant Grove 20:56 6:48
75 Patrick Simmons Sr Sheldon 21:02 6:50
76 Kendrick Duong Sr Sheldon 21:10 6:52
77 Justin Monnot Jr Folsom 21:14 6:54
78 Jesus Garcia Jr Pleasant Grove 21:16 6:54
79 Tommy Weber Sr Pleasant Grove 21:17 6:55
80 Johnethin Klipfel Jr Sheldon 21:19 6:55
81 Kyle Jacobson Jr Pleasant Grove 21:21 6:56
82 Jared Cook Jr Ponderosa 21:32 6:59
83 Alvin Tan Jr Sheldon 21:39 7:02
84 Kyle Barr Jr Jesuit 21:56 7:07 19/19 19/19 2/2
85 Sean Golden Sr Ponderosa 21:56 7:07
86 Sean Lemar Jr Pleasant Grove 22:11 7:12
87 Ryan Silva Jr Pleasant Grove 22:24 7:16
88 Vincent Nguyen Sr Pleasant Grove 22:36 7:20
89 Alan Wong Sr Pleasant Grove 23:09 7:31
90 Alvaro Maestro Sr Pleasant Grove 23:19 7:34
91 Antonio Herrera Jr Pleasant Grove 23:19 7:34
92 Kevin Depaoli Jr Pleasant Grove 23:30 7:38
93 Brett Johnson Sr Folsom 23:48 7:44
94 Christian Chu Jr Sheldon 24:25 7:56
95 Matt Williams Sr Sheldon 24:57 8:06
96 Zachary Bess Sr Pleasant Grove 25:14 8:12
97 Gurkern Sufi Sr Pleasant Grove 31:22 10:11
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
1-1-1-1-1
Gap: 0:40
81:38
16:20
5:18
23 Benji Xie
Sr
15:53
5:09
1
Brandon Williams
So
16:19
5:18
3
Jeroen Keukenka
Sr
16:26
5:20
5
Clay Mcnamee
Sr
16:27
5:20
6
Dusty Armstron
So
16:33
5:22
8
Marcos Conde
So
16:49
5:28
11
Zachary Speno
Sr
16:57
5:30
15
2 Jesuit
4-3-3-2-2
Gap: 0:49
84:37
16:55
5:30
70 Cormac McCullau
Sr
16:29
5:21
7
Colton Misono
Sr
16:38
5:24
9
Tristyn Martin
Fr
17:03
5:32
16
Jeremiah Ziebert
Sr
17:09
5:34
18
Chris Goode
So
17:18
5:37
20
Luke Gary
Jr
17:42
5:45
22
Preston Daniels
Sr
17:44
5:45
23
3 Ponderosa
2-2-2-3-3
Gap: 2:03
85:53
17:11
5:35
77 Riley Ruppenth
Jr
16:03
5:13
2
Spencer Jones
Jr
16:48
5:27
10
Mitchell Hawkins
Sr
16:57
5:30
14
Dale Skinner
So
17:59
5:50
25
Gregory Chip Hendrick
Sr
18:06
5:53
26
David Duncan
Fr
18:48
6:06
32
Coedy Hill
Sr
19:08
6:13
36
4 Pleasant Grove
3-4-4-4-4
Gap: 2:05
86:55
17:23
5:39
93 Caton Avilla
So
16:23
5:19
4
Ben Garcia
Fr
17:07
5:33
17
Greg Waters
Jr
17:10
5:34
19
Spencer Cudworth
Fr
17:47
5:46
24
Kyle Kishinef
So
18:28
6:00
29
Markus Ellis
Sr
18:45
6:05
31
Rossin Erbe
Fr
18:55
6:09
35
5 Sheldon
5-5-5-5-5
Gap: 2:34
89:39
17:56
5:49
118 Abdul Hamid
Fr
16:50
5:28
12
Philip Satow
Sr
16:53
5:29
13
Sean Bradley
So
17:40
5:44
21
Kyle Merker
Sr
18:52
6:08
34
Jacob Lucca
Sr
19:24
6:18
38
Balraj Bhathal
Sr
19:34
6:21
39
Doug Anderson
Jr
20:15
6:34
42
6 Folsom
6-6-6-6-6
Gap: 1:13
93:10
18:38
6:03
155 Jonathon Barrows
So
18:07
5:53
27
Aaron Burkhead
Jr
18:21
5:57
28
Ryley Hoffman
Jr
18:30
6:00
30
Phil West
Jr
18:52
6:08
33
Michael Kinoshit
So
19:20
6:17
37
Austin Bailey
Jr
19:43
6:24
40
Zack Lasker
Jr
20:08
6:32
41
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
1-1-1-1-1
Gap: 0:47
85:39
17:08
5:34
15 Marcos Conde
So
16:49
5:28
1
Zachary Speno
Sr
16:57
5:30
2
Zach Thornton
So
17:06
5:33
3
Evan Baxter
So
17:11
5:35
4
Jake Zeltner
So
17:36
5:43
5
James Dutta
Sr
18:48
6:06
14
Chris Wilcox
Jr
18:54
6:08
15
2 Jesuit
2-2-2-2-2
Gap: 0:44
89:47
17:57
5:50
40 Luke Gary
Jr
17:42
5:45
6
Preston Daniels
Sr
17:44
5:45
7
Sam Stoll
So
17:51
5:48
8
Greg Woollgar
So
18:04
5:52
9
John Ricca
Sr
18:26
5:59
10
Justin Brown-Pi
Sr
18:32
6:01
11
Andrew Burrows
Sr
18:56
6:09
17
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 0:42
95:26
19:05
6:12
89 Markus Ellis
Sr
18:45
6:05
12
Rossin Erbe
Fr
18:55
6:09
16
Jefferso Barstad
So
18:57
6:09
18
Eddie Schmidt
Jr
19:22
6:17
21
David Cross
Sr
19:27
6:19
22
Matthew Hatcher
Jr
19:34
6:21
24
Matthew Guelzow
Jr
20:09
6:33
27
4 Ponderosa
4-4-4-4-4
Gap: 1:12
96:45
19:21
6:17
101 David Duncan
Fr
18:48
6:06
13
Coedy Hill
Sr
19:08
6:13
19
Travis Clausen
Sr
19:17
6:16
20
Alec Branaa
So
19:32
6:21
23
Evan Robenaul
Jr
20:00
6:30
26
Salmaan Noorani
Jr
20:21
6:36
29
Jared Cook
Jr
21:32
6:59
35
5 Sheldon
5-5-5-5-5
Gap: 1:28
102:24
20:29
6:39
146 Balraj Bhathal
Sr
19:34
6:21
25
Doug Anderson
Jr
20:15
6:34
28
Lyle Susa
Jr
20:39
6:42
30
Jacob Warren
Jr
20:54
6:47
31
Patrick Simmons
Sr
21:02
6:50
32
Kendrick Duong
Sr
21:10
6:52
33
Johnethi Klipfel
Jr
21:19
6:55
34
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 1:15
95:43
19:09
6:13
16 Justin Brown-Pi
Sr
18:32
6:01
1
Andrew Burrows
Sr
18:56
6:09
2
Tanner Misono
So
19:06
6:12
3
Chris Medina
Jr
19:22
6:17
4
Tim Jones
Jr
19:47
6:25
6
Jeremy Verke
Sr
19:48
6:26
7
Zach McPherso
Sr
20:05
6:31
8
2 Pleasant Grove
2-2-2-2-2
Gap: 1:06
101:16
20:15
6:35
47 Matthew Hatcher
Jr
19:34
6:21
5
Matthew Guelzow
Jr
20:09
6:33
9
Jackson Peyton
Jr
20:20
6:36
10
Brandon Scott
Sr
20:33
6:40
11
Vincent Becerra
Sr
20:40
6:43
12
Kunal Marwaha
Jr
20:56
6:48
13
Jesus Garcia
Jr
21:16
6:54
15
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 3:47
113:30
22:42
7:22
84 Kendrick Duong
Sr
21:10
6:52
14
Johnethi Klipfel
Jr
21:19
6:55
16
Alvin Tan
Jr
21:39
7:02
17
Christia Chu
Jr
24:25
7:56
18
Matt Williams
Sr
24:57
8:06
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jt John Tyler Janecek Fr Oak Ridge 10:41 5:21
2 Christopher Quan So Pleasant Grove 10:53 5:27
3 Josh Bolier Fr Ponderosa 10:59 5:30
4 Nicholas Prete So Ponderosa 11:04 5:32
5 Colin Pilcher Fr Oak Ridge 11:06 5:33
6 Spencer Jensen So Jesuit 11:13 5:37 1/17 1/17 4/6 11:12 11:05 11:05
7 Jhordy Saucedo So Sheldon 11:15 5:38
8 Xavier Gaulman Fr Sheldon 11:17 5:39
9 Brian Vest Fr Pleasant Grove 11:17 5:39
10 Blake Shaw So Folsom 11:21 5:41
11 Sam Scheuer So Folsom 11:21 5:41
12 Jack Richardson Fr Jesuit 11:22 5:41 2/17 2/17 6/6
13 Nick Campanello Fr Oak Ridge 11:24 5:42
14 T.j. Holloway Fr Ponderosa 11:27 5:44
15 Charles Hedin Fr Ponderosa 11:28 5:44
16 Taylor Mccauley Fr Sheldon 11:33 5:47
17 Alex Blake Fr Folsom 11:36 5:48
18 Christopher Sommers Fr Jesuit 11:38 5:49 3/17 3/17 5/6
19 Anthony Gutierrez So Sheldon 11:41 5:51
20 Corbin Poynter So Pleasant Grove 11:41 5:51
21 Sergio Valdez So Ponderosa 11:41 5:51
22 Chris Graff Fr Jesuit 11:44 5:52 4/17 4/17 3/6 You ROCK! (SBP)
23 Davis Alexander Fr Ponderosa 11:44 5:52
24 Marcus Nunley Fr Ponderosa 11:47 5:54
25 Will Androvich Fr Jesuit 11:48 5:54 5/17 5/17 2/6
26 James Levi Fr Jesuit 11:53 5:57 6/17 6/17 2/6 You ROCK! (SBP)
27 Matthew Caudle So Sheldon 11:54 5:57
28 Logan Day Fr Jesuit 11:54 5:57 7/17 7/17 2/4
29 Cristiano Bobiles So Folsom 11:56 5:58
30 Jesse Llopis So Jesuit 12:02 6:01 8/17 8/17 1/4 12:36
(0:34)
12:36
(0:34)
You ROCK! (LR, PR)
31 Joshua Michael So Oak Ridge 12:02 6:01
32 Steven Edwards Fr Sheldon 12:05 6:03
33 Kevin Ludanov Fr Sheldon 12:07 6:04
34 Rudy Suchil Fr Jesuit 12:11 6:06 9/17 9/17 1/4
35 McClane Sjolund Fr Jesuit 12:12 6:06 10/17 10/17 1/3
36 Mckenzie Carey Fr Sheldon 12:13 6:07
37 Marcelino Pires So Sheldon 12:14 6:07
38 Max Schmidt So Jesuit 12:15 6:08 11/17 11/17 1/3 13:37
(1:22)
13:37
(1:22)
You ROCK! (LR, PR)
39 Garrett Crowley So Sheldon 12:16 6:08
40 Daniel Brunson So Pleasant Grove 12:18 6:09
41 Vince Verspieren Fr Jesuit 12:20 6:10 12/17 12/17 1/3
42 Zac Matsumoto Fr Pleasant Grove 12:23 6:12
43 Justin Benning So Pleasant Grove 12:27 6:14
44 Lance Miller So Sheldon 12:28 6:14
45 Evan Stewart So Pleasant Grove 12:35 6:18
46 Nick Hunt Fr Ponderosa 12:43 6:22
47 Brendon Sauer So Ponderosa 12:44 6:22
48 Tanner Leon Fr Jesuit 12:49 6:25 13/17 13/17 1/3
49 Caleb Eddy Fr Jesuit 12:53 6:27 14/17 14/17 1/2
50 Marshall Elliott Fr Jesuit 12:55 6:28 15/17 15/17 1/2
51 Skyler Todd So Ponderosa 12:56 6:28
52 Mike Jones So Sheldon 13:05 6:33
53 Tim Scott Fr Folsom 13:08 6:34
54 Peter Li So Sheldon 13:20 6:40
55 Joey Linares Fr Oak Ridge 13:23 6:42
56 Alex Lopez So Sheldon 13:32 6:46
57 Christopher Rutten So Ponderosa 13:35 6:48
58 Jonathan Gamora So Ponderosa 13:48 6:54
59 Andrew Parks So Sheldon 13:50 6:55
60 Trevor Sexton So Sheldon 13:53 6:57
61 Patrick Sapunor Fr Jesuit 13:58 6:59 16/17 16/17 2/2
62 Drew Standriff Fr Jesuit 13:59 7:00 17/17 17/17 1/2
63 Chris Egan So Pleasant Grove 14:14 7:07
64 Colton Stock Fr Folsom 14:35 7:18
65 Pong Lor So Sheldon 14:40 7:20
66 Daniel Wynhoff So Pleasant Grove 15:50 7:55
67 Dominic Scotch Fr Oak Ridge 16:12 8:06
68 Cruz Fregoso So Ponderosa 18:30 9:15
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Ponderosa
3-2-2-1-1
Gap: 0:42
56:39
11:20
5:40
57 Josh Bolier
Fr
10:59
5:30
3
Nicholas Prete
So
11:04
5:32
4
T.j. Holloway
Fr
11:27
5:44
14
Charles Hedin
Fr
11:28
5:44
15
Sergio Valdez
So
11:41
5:51
21
Davis Alexande
Fr
11:44
5:52
23
Marcus Nunley
Fr
11:47
5:54
24
2 Sheldon
5-4-3-3-2
Gap: 0:39
57:40
11:32
5:46
77 Jhordy Saucedo
So
11:15
5:38
7
Xavier Gaulman
Fr
11:17
5:39
8
Taylor Mccauley
Fr
11:33
5:47
16
Anthony Gutierre
So
11:41
5:51
19
Matthew Caudle
So
11:54
5:57
27
Steven Edwards
Fr
12:05
6:03
31
Kevin Ludanov
Fr
12:07
6:04
32
3 Jesuit
4-5-5-4-3
Gap: 0:35
57:45
11:33
5:47
83 Spencer Jensen
So
11:13
5:37
6
Jack Richards
Fr
11:22
5:41
12
Christop Sommers
Fr
11:38
5:49
18
Chris Graff
Fr
11:44
5:52
22
Will Androvic
Fr
11:48
5:54
25
James Levi
Fr
11:53
5:57
26
Logan Day
Fr
11:54
5:57
28
4 Oak Ridge
1-1-1-2-4
Gap: 2:42
58:36
11:43
5:52
87 Jt John Tyler Janecek
Fr
10:41
5:21
1
Colin Pilcher
Fr
11:06
5:33
5
Nick Campanel
Fr
11:24
5:42
13
Joshua Michael
So
12:02
6:01
30
Joey Linares
Fr
13:23
6:42
38
Dominic Scotch
Fr
16:12
8:06
40




5 Pleasant Grove
2-3-3-5-5
Gap: 1:30
58:32
11:42
5:51
98 Christop Quan
So
10:53
5:27
2
Brian Vest
Fr
11:17
5:39
9
Corbin Poynter
So
11:41
5:51
20
Daniel Brunson
So
12:18
6:09
33
Zac Matsumot
Fr
12:23
6:12
34
Justin Benning
So
12:27
6:14
35
Evan Stewart
So
12:35
6:18
36
6 Folsom
6-6-6-6-6
Gap: 1:47
59:22
11:52
5:56
104 Blake Shaw
So
11:21
5:41
10
Sam Scheuer
So
11:21
5:41
11
Alex Blake
Fr
11:36
5:48
17
Cristian Bobiles
So
11:56
5:58
29
Tim Scott
Fr
13:08
6:34
37
Colton Stock
Fr
14:35
7:18
39




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-2-1-1-1
Gap: 0:19
60:12
12:02
6:01
29 James Levi
Fr
11:53
5:57
3
Logan Day
Fr
11:54
5:57
4
Jesse Llopis
So
12:02
6:01
5
Rudy Suchil
Fr
12:11
6:06
8
McClane Sjolund
Fr
12:12
6:06
9
Max Schmidt
So
12:15
6:08
12
Vince Verspier
Fr
12:20
6:10
14
2 Sheldon
3-3-3-2-2
Gap: 0:11
60:55
12:11
6:06
47 Steven Edwards
Fr
12:05
6:03
6
Kevin Ludanov
Fr
12:07
6:04
7
Mckenzie Carey
Fr
12:13
6:07
10
Marcelin Pires
So
12:14
6:07
11
Garrett Crowley
So
12:16
6:08
13
Lance Miller
So
12:28
6:14
15
Mike Jones
So
13:05
6:33
19
3 Ponderosa
1-1-2-3-3
Gap: 1:12
61:54
12:23
6:11
54 Davis Alexande
Fr
11:44
5:52
1
Marcus Nunley
Fr
11:47
5:54
2
Nick Hunt
Fr
12:43
6:22
16
Brendon Sauer
So
12:44
6:22
17
Skyler Todd
So
12:56
6:28
18
Christop Rutten
So
13:35
6:48
20
Jonathan Gamora
So
13:48
6:54
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:40
63:12
12:38
6:19
18 Max Schmidt
So
12:15
6:08
1
Vince Verspier
Fr
12:20
6:10
2
Tanner Leon
Fr
12:49
6:25
4
Caleb Eddy
Fr
12:53
6:27
5
Marshall Elliott
Fr
12:55
6:28
6
Patrick Sapunor
Fr
13:58
6:59
12
Drew Standrif
Fr
13:59
7:00
13
2 Sheldon
2-2-2-2-2
Gap: 1:22
66:15
13:15
6:38
37 Lance Miller
So
12:28
6:14
3
Mike Jones
So
13:05
6:33
7
Peter Li
So
13:20
6:40
8
Alex Lopez
So
13:32
6:46
9
Andrew Parks
So
13:50
6:55
10
Trevor Sexton
So
13:53
6:57
11
Pong Lor
So
14:40
7:20
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.