Jesuit Results from the Oakmont Invitational at Maidu Regional Park on 8/31/19

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anderson, Ryan So So 15:37.5 6:15 2.5 53/169 11/25 25/58 1/3
Bowles, Benny Fr Fr 21:54.7 8:46 2.5 121/139 18/18 58/58 1/2 You ROCK! (SBP)
Chambers, Michael Jr V 12:36 5:02 2.5 6/210 2/10 2/58 2/31 You ROCK! (SBP)
Cleland, Cameron So So 13:23.6 5:21 2.5 3/169 1/25 8/58 3/23
Cox, Kevin So So 16:51.5 6:45 2.5 97/169 18/25 38/58 1/1
Curiale, Julian So So 14:29.9 5:48 2.5 23/169 4/25 16/58 2/16
D'Incecco, Michael So So 17:41 7:04 2.5 116/169 22/25 47/58 1/1 You ROCK! (SBP)
Ericson, Jack So So 14:43.5 5:53 2.5 28/169 6/25 19/58 1/13
Ferguson, Nick So So 16:53.1 6:45 2.5 98/169 19/25 39/58 1/1
Fitz, Rylan Fr Fr 17:20.8 6:56 2.5 64/139 10/18 42/58 1/4
Gaffaney, Paul So So 15:12.5 6:05 2.5 42/169 10/25 24/58 1/6
Gamette, Michael Jr JV 14:50 5:56 2.5 20/134 2/5 20/58 3/15
Gee, Tommy Jr V 13:30.5 5:24 2.5 50/210 7/10 9/58 2/18 You ROCK! (SBP)
Giannini, Gabe Fr Fr 14:32.2 5:49 2.5 12/139 2/18 17/58 4/18
Guzman, Elias Jr JV 17:05.1 6:50 2.5 56/134 3/5 40/58 5/15
Huitt, Eric Sr V 13:40.2 5:28 2.5 58/210 8/10 10/58 2/12 You ROCK! (SBP)
Hyde, Christian So So 15:45.8 6:18 2.5 59/169 12/25 26/58 1/3
Jimenez, Juan Fr Fr 20:54.8 8:22 2.5 115/139 17/18 57/58 1/2
Joaquin, Gavin So So 15:01.2 6:00 2.5 37/169 9/25 23/58 1/11
Kapinya, Mate Fr Fr 19:32.6 7:49 2.5 106/139 15/18 54/58 1/2 You ROCK! (SBP)
Kay, Jonathan So So 17:31 7:00 2.5 112/169 21/25 45/58 1/1
King, Braden So V 12:41.3 5:05 2.5 10/210 3/10 3/58 1/30 You ROCK! (SBP)
King, Connor Sr V 14:07.3 5:39 2.5 76/210 10/10 13/58 1/5 You ROCK! (SBP)
Lee, Esteban Jr JV 17:52.4 7:09 2.5 77/134 5/5 48/58 6/13
Levenfeld, Diego So So 14:34.6 5:50 2.5 24/169 5/25 18/58 1/15
Lindroos, John So So 16:38.9 6:40 2.5 89/169 16/25 35/58 1/1
Lopez, Marcos Fr Fr 16:20.1 6:32 2.5 44/139 7/18 32/58 2/9
LYONS, Nicholas Fr Fr 17:33.1 7:01 2.5 75/139 11/18 46/58 1/3
McLaughlin, Brogan Fr Fr 19:16.4 7:43 2.5 100/139 14/18 53/58 1/2
McNeil, Ryan So So 16:22.3 6:33 2.5 73/169 14/25 33/58 1/2
Morrison, Spencer So So 14:53.2 5:57 2.5 32/169 7/25 21/58 1/12
Nkadi, Ezra Fr Fr 17:16.8 6:55 2.5 62/139 9/18 41/58 1/5
Offerman, Tyler So V 13:08.9 5:16 2.5 31/210 6/10 7/58 1/22
Paredes, Sean So So 17:23.6 6:57 2.5 108/169 20/25 43/58 1/1
Paton, Lucas Fr Fr 18:34.3 7:26 2.5 91/139 13/18 52/58 1/2
Penner, Tomas So So 14:53.2 5:57 2.5 33/169 8/25 22/58 1/11
Pettit, Devin So So 16:44.3 6:42 2.5 93/169 17/25 36/58 1/1
Pettit, Jack Fr Fr 20:12.5 8:05 2.5 110/139 16/18 55/58 1/2
Pickering Pick, Eliot So So 15:58.9 6:24 2.5 64/169 13/25 29/58 1/2
Pyle, Joseph Fr Fr 16:48.4 6:43 2.5 53/139 8/18 37/58 1/8
Rasmussen, Cole Fr Fr 14:11.2 5:40 2.5 9/139 1/18 14/58 7/21
Ryan, Ben Fr Fr 15:54.2 6:22 2.5 35/139 4/18 28/58 5/15
Ryan, Joe Jr V 13:42.3 5:29 2.5 61/210 9/10 11/58 1/6
Ryan, Joey So So 13:59.5 5:36 2.5 10/169 2/25 12/58 4/22
Salcido, Ajani Jr JV 12:58.1 5:11 2.5 1/134 1/5 6/58 1/16
Salonites, Nicholas Sr V 12:46.7 5:07 2.5 18/210 5/10 5/58 1/26 You ROCK! (SBP)
Sander, Charles Fr Fr 18:02.8 7:13 2.5 82/139 12/18 50/58 1/2
Serrao, Nate Jr JV 17:25.5 6:58 2.5 66/134 4/5 44/58 6/13
Sherman, Harley So So 14:29.6 5:48 2.5 22/169 3/25 15/58 4/19
Sicner, Michael So So 20:53.2 8:21 2.5 158/169 25/25 56/58 1/1
Sloppye, Giovanni So So 16:25.9 6:34 2.5 78/169 15/25 34/58 1/1
Snider, Luke So So 18:11.3 7:17 2.5 126/169 24/25 51/58 1/1
Solis, Michael Fr Fr 16:10 6:28 2.5 41/139 5/18 30/58 4/13
Strangio, Matt Sr V 11:54.1 4:46 2.5 1/210 1/10 1/58 1/32 You ROCK! (SBP)
Swanson, Jacob Fr V 12:46.6 5:07 2.5 17/210 4/10 4/58 2/28 You ROCK! (SBP)
Taber, Declan So So 18:00.2 7:12 2.5 121/169 23/25 49/58 1/1
Vernekoff, Sam Fr Fr 16:17.3 6:31 2.5 43/139 6/18 31/58 2/11
Williams, Alexander Fr Fr 15:52.7 6:21 2.5 34/139 3/18 27/58 6/18
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/26 62:45
0:53
2.5 5:01 4:46 5:07 52 5:01 64:31
(1:46,2.7)
64:31
(1:46,2.7%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Matt Strangio (1), Michael Chambers (6), Braden King (10), Jacob Swanson (17), Nicholas Salonites (18)
V 2nd 5 1/5 68:09
0:58
2.5 5:27 5:16 5:39 15 5:27 68:54
(0:45,1.1)
68:54
(0:45,1.1%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Tyler Offerman (1), Tommy Gee (2), Eric Huitt (3), Joe Ryan (4), Connor King (5)
So 1st 5 2/15 70:57
1:11
2.5 5:41 5:21 5:50 73 5:39 Cameron Cleland (3), Joey Ryan (10), Harley Sherman (19), Julian Curiale (20), Diego Levenfeld (21)
So 2nd 5 1/6 74:44
0:29
2.5 5:59 5:53 6:05 16 5:59 Jack Ericson (1), Spencer Morrison (2), Tomas Penner (3), Gavin Joaquin (4), Paul Gaffaney (6)
So 3rd 5 1/1 80:10
0:48
2.5 6:25 6:15 6:34 15 6:25 Ryan Anderson (1), Christian Hyde (2), Eliot Pickering Pick (3), Ryan McNeil (4), Giovanni Sloppye (5)
So 4th 5 1/1 84:31
0:45
2.5 6:46 6:40 6:57 15 6:46 John Lindroos (1), Devin Pettit (2), Kevin Cox (3), Nick Ferguson (4), Sean Paredes (5)
So 5th 5 1/1 92:17
3:22
2.5 7:23 7:00 8:21 15 7:23 Jonathan Kay (1), Michael D'Incecco (2), Declan Taber (3), Luke Snider (4), Michael Sicner (5)
JV 1st 5 5/13 80:11
4:54
2.5 6:25 5:11 7:09 157 5:40 76:24 74:03 Ajani Salcido (1), Michael Gamette (16), Elias Guzman (40), Nate Serrao (46), Esteban Lee (54)
Fr 1st 5 6/13 76:40
1:59
2.5 6:08 5:40 6:28 128 5:51 Cole Rasmussen (9), Gabe Giannini (12), Alexander Williams (33), Ben Ryan (34), Michael Solis (40)
Fr 2nd 5 1/4 84:03
1:04
2.5 6:43 6:31 6:56 38 6:43 Sam Vernekoff (3), Marcos Lopez (4), Joseph Pyle (8), Ezra Nkadi (11), Rylan Fitz (12)
Fr 3rd 5 1/2 92:59
2:00
2.5 7:26 7:01 7:49 17 7:26 Nicholas LYONS (1), Charles Sander (2), Lucas Paton (3), Brogan McLaughlin (5), Mate Kapinya (6)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Matt Strangio Sr Jesuit 11:54.1 4:46 1/10 1/58 1/32 You ROCK! (SBP)
2 Austin Vasquez Sr Whitney 12:10.3 4:52
3 Devin Muzzy Sr Placer 12:31.4 5:01
4 Ethan Dodge Sr Whitney 12:32.5 5:01
5 Jake Slade Jr Nevada Union 12:32.8 5:01
6 Michael Chambers Jr Jesuit 12:36 5:02 2/10 2/58 2/31 You ROCK! (SBP)
7 Bruce Marlatt Jr Bella Vista 12:37.1 5:03
8 Colin Wong Jr Oakmont 12:39.4 5:04
9 Ben Longaker Sr Oakmont 12:40 5:04
10 Braden King So Jesuit 12:41.3 5:05 3/10 3/58 1/30 You ROCK! (SBP)
11 Jason Finta Jr Whitney 12:42.5 5:05
12 Joseph Wiley So McClatchy 12:43.2 5:05
13 Ross Gowan Sr Rio Americano 12:43.7 5:05
14 Josh Tajiri Sr Whitney 12:44.3 5:06
15 Travis Selby Jr Nevada Union 12:45.6 5:06
16 Nathan Reid Sr Placer 12:45.8 5:06
17 Jacob Swanson Fr Jesuit 12:46.6 5:07 4/10 4/58 2/28 You ROCK! (SBP)
18 Nicholas Salonites Sr Jesuit 12:46.7 5:07 5/10 5/58 1/26 You ROCK! (SBP)
19 Trenton Artica Sr Roseville 12:48.7 5:07
20 Eric Anderson Jr Folsom 12:48.9 5:08
21 Parker Van Ostrand Jr McClatchy 12:49.1 5:08
22 Antonio Valenti Jr Nevada Union 12:51.7 5:09
23 Christopher Billings Sr Casa Roble 12:53 5:09
24 Bryan Stafford Sr Del Oro 12:58.2 5:11
25 Brenden Jacoby Sr Whitney 13:01.3 5:13
26 Nic Gorman Sr Rio Americano 13:03.2 5:13
27 Dean McLane So Mira Loma 13:03.8 5:14
28 William McCoy Fr Mira Loma 13:04.4 5:14
29 Zachary Graeber So Folsom 13:04.6 5:14
30 Zach Chambers Jr Rio Americano 13:08 5:15
31 Tyler Offerman So Jesuit 13:08.9 5:16 6/10 7/58 1/22
32 Connor Harrod Jr Bella Vista 13:09.4 5:16
33 Nolan Rozumowicz Jr Casa Roble 13:10.4 5:16
34 Issac Castro Jr Center 13:10.5 5:16
35 Damon Lin Jr McClatchy 13:11.4 5:17
36 Nelson McMahon Sr McClatchy 13:14.4 5:18
37 Ashton Cobabe Jr Bella Vista 13:14.6 5:18
38 Sam Marchetti Sr Oakmont 13:14.6 5:18
39 Sean Lacey So Bella Vista 13:16.8 5:19
40 Brandon Frost Sr Oakmont 13:18.4 5:19
41 Aidan Ransford Jr Whitney 13:19 5:20
42 Jacob Crummett Sr Bella Vista 13:22.1 5:21
43 Carlos Venavidez Sr Foothill (Sacramento) 13:23.7 5:21
44 Wyatt Hamilton So Placer 13:25 5:22
45 Ben LaRoe Jr Bella Vista 13:25.6 5:22
46 Jacob Harbert Sr Whitney 13:25.9 5:22
47 Ben Backs Fr Del Oro 13:26.9 5:23
48 Pedro Tirado Jr El Camino (Sacramento) 13:28.8 5:24
49 Aidan Redding Sr Whitney 13:29.8 5:24
50 Tommy Gee Jr Jesuit 13:30.5 5:24 7/10 9/58 2/18 You ROCK! (SBP)
51 Sean Mahoney Jr Oakmont 13:32.9 5:25
52 Tim Pyryev Sr Del Campo 13:33.1 5:25
53 Israel Alfaro Sr Folsom 13:34.6 5:26
54 Mikhail Petrenko Sr River City 13:35.1 5:26
55 Ben Edwards Sr Del Oro 13:36.6 5:27
56 Austin Holtz Jr Yuba City 13:37.3 5:27
57 Jack Pallesen Sr Rio Americano 13:39 5:28
58 Eric Huitt Sr Jesuit 13:40.2 5:28 8/10 10/58 2/12 You ROCK! (SBP)
59 Andrew Marshall So Mira Loma 13:40.8 5:28
60 James Gezi Jr Oak Ridge 13:42.2 5:29
61 Joe Ryan Jr Jesuit 13:42.3 5:29 9/10 11/58 1/6
62 Shane Meadows-Yaw Jr Roseville 13:46.5 5:31
63 Matthew Sheppard Sr Roseville 13:47.5 5:31
64 Andrew Callanan Jr Folsom 13:49.7 5:32
65 Ben Yeargain Jr McClatchy 13:50.6 5:32
66 Cody Harlow Sr Bella Vista 13:51.6 5:33
67 Justin Negrete Jr Yuba City 13:53.01 5:33
68 Harman Sangha Sr River Valley 13:53.1 5:33
69 Garret LaPlante Jr Del Oro 13:54.41 5:34
70 William Olling Sr Mira Loma 13:56.5 5:35
71 Jacob Dennon So Placer 13:59.91 5:36
72 Andrew Hunsaker Sr Kennedy (Sacramento) 14:00.1 5:36
73 Sean Cullers Sr Bear River 14:03.41 5:37
74 Ryan Morgan Sr Nevada Union 14:04.6 5:38
75 Sam Teesdale Jr Marysville 14:05.7 5:38
76 Connor King Sr Jesuit 14:07.3 5:39 10/10 13/58 1/5 You ROCK! (SBP)
77 Michael Welsh Jr Folsom 14:07.4 5:39
78 Andrew Brink Sr Inderkum 14:07.7 5:39
79 Graham Neiman So Del Oro 14:08.8 5:40
80 Alec Smith Jr Placer 14:12.9 5:41
81 Mugita Kurosaki Sr Kennedy (Sacramento) 14:13.5 5:41
82 Ryan Newton Jr Inderkum 14:15.3 5:42
83 Nathan Witte Sr Rio Americano 14:15.6 5:42
84 Devon Angle Sr Inderkum 14:17.31 5:43
85 Matthew Pena So Inderkum 14:17.8 5:43
86 Chris Elias Sr Bear River 14:19.6 5:44
87 Osmar Basaldua Jr Yuba City 14:20.6 5:44
88 Javed Saliman Jr Oakmont 14:21.2 5:44
89 Joey Villanueva Jr Inderkum 14:21.8 5:45
90 Billy Groth Sr Colfax 14:22 5:45
91 Giovanni Warren Sr Inderkum 14:22.3 5:45
92 Bryan Albor Sr Bella Vista 14:22.8 5:45
93 Kyle Do Jr Antelope 14:23.7 5:45
94 Dominic Westberg Jr Roseville 14:25.5 5:46
95 Illya Nabok Jr Mira Loma 14:30.3 5:48
96 Sean Huska Jr Bear River 14:33.4 5:49
97 Alex Zasso Sr Oakmont 14:33.8 5:50
98 Cole Retzler Sr Nevada Union 14:34.4 5:50
99 Murice Walker Jr Kennedy (Sacramento) 14:36.2 5:50
100 Jack Headrick Fr Capital Christian 14:36.9 5:51
101 Jaden Thompson Sr El Camino (Sacramento) 14:37.9 5:51
102 Sam Hemesath Jr McClatchy 14:38 5:51
103 Brandon Breshears Sr Lincoln-L 14:38.4 5:51
104 Jalen Naran Jr Rio Americano 14:39.5 5:52
105 Marlon McManus Jr Center 14:39.6 5:52
106 Sam Royston Sr Casa Roble 14:39.7 5:52
107 Caelan Milligan Jr Roseville 14:40.6 5:52
108 Justin Garcia Sr Capital Christian 14:41.5 5:53
109 Gabriel Carver Sr Inderkum 14:42.3 5:53
110 Tyler Lewis Jr Folsom 14:45.2 5:54
111 Keegan Grimaldi Jr Antelope 14:49 5:56
112 Shane Ulle Sr Roseville 14:49.6 5:56
113 Dylan Jones Jr Oakmont 14:53.4 5:57
114 Elias Baeder So Del Campo 14:55.7 5:58
115 Jared Schwengel Jr Argonaut 14:55.8 5:58
116 Chris Onate Sr River City 14:55.9 5:58
117 Ryan Bliek Jr Colfax 14:57.2 5:59
118 Jeffrey Lenh Jr Inderkum 14:59.1 6:00
119 Ethan McInnis So Del Campo 15:01.3 6:01
120 Tyler Smith Jr River City 15:01.6 6:01
121 Jeremy Austin Jr Antelope 15:02.8 6:01
122 Vance Byer Jr Placer 15:03.1 6:01
123 Daniel Garland Jr Kennedy (Sacramento) 15:03.9 6:02
124 Adam Bucher Fr Foothill (Sacramento) 15:11.7 6:05
125 Michael Alcoriza Sr Argonaut 15:13.3 6:05
126 Thomas Brookins Jr Center 15:13.7 6:05
127 Daniel Prasad Sr Capital Christian 15:21.4 6:09
128 Amari Winrow Jr Center 15:24 6:10
129 Gabrial Contreras So Center 15:25 6:10
130 Toby Howard So Colfax 15:25 6:10
131 Johnathan Gibson Sr River Valley 15:28 6:11
132 Henry Chadwick Sr McClatchy 15:31.4 6:13
133 Scott Frizzell Jr Capital Christian 15:32.1 6:13
134 Evan Kliewer Sr Casa Roble 15:32.9 6:13
135 Devin Collins Jr Folsom 15:34.3 6:14
136 Felix Santiago Sr Marysville 15:34.3 6:14
137 Luke Sarnecki Sr Colfax 15:38.8 6:16
138 Daniel Dover Jr Casa Roble 15:42.3 6:17
139 James Templeton Sr Roseville 15:43 6:17
140 Gabriel Plummer Sr Center 15:43.3 6:17
141 Victor Preciado Jr Del Oro 15:44.3 6:18
142 Andrew Mata Jr Foothill (Sacramento) 15:48.1 6:19
143 Jadin Duink Sr Roseville 15:50.4 6:20
144 Matt Whiting Sr Bear River 15:51.6 6:21
145 Isaiah Roberts Sr Capital Christian 15:52.2 6:21
146 Cristian Contreras So Center 15:52.4 6:21
147 Kai Christensen Sr Lincoln-L 15:54 6:22
148 Kaiden McCafferty So Foresthill 15:54.1 6:22
149 Albert Ouellette Jr Center 15:55.4 6:22
150 Jon Sullivan Jr River City 15:55.8 6:22
151 Joe Guerra Sr Bear River 15:58 6:23
152 Sukhpreet Aulakh Jr Antelope 15:58.7 6:23
153 Ikram Khan Sr River City 16:01 6:24
154 Billy Aranda So River City 16:03.1 6:25
155 Yusuf Muhammed Sr River Valley 16:05.7 6:26
156 Avery Anderson Sr River Valley 16:07.5 6:27
157 Allen Seifert Sr Foresthill 16:09.9 6:28
158 John Kroeger Sr River Valley 16:13.9 6:30
159 Mike DiGiordano Jr Antelope 16:15.6 6:30
160 Nicholas Robertson Sr Argonaut 16:24.3 6:34
161 Vincent Dajer Jr Center 16:26.9 6:35
162 Nathan Gauthier Jr Rio Americano 16:27.1 6:35
163 Alaric Holly So Del Campo 16:29.2 6:36
164 Jack Stedifor So Del Campo 16:29.6 6:36
165 Anthony Macias Sr Antelope 16:32.7 6:37
166 Jack Velez Jr Roseville 16:35.5 6:38
167 Alexander Anaya Sr Mira Loma 16:36.2 6:38
168 Adrian Barnes Jr Lincoln-L 16:36.2 6:38
169 Brennan Johnson Sr Yuba City 16:36.9 6:39
170 Chris Arellano Sr Foothill (Sacramento) 16:42.2 6:41
171 Ryan Jelavich Sr River Valley 16:43.3 6:41
172 Javier Aguilar Sr River Valley 16:43.6 6:41
173 Alex Hrytsyuk Jr Futures High School 16:56.1 6:46
174 Noah Peters Jr El Camino (Sacramento) 16:56.5 6:47
175 Nicholas Tidwell Jr McClatchy 16:57.7 6:47
176 Michael Adkins Jr Futures High School 16:57.8 6:47
177 Andrey Korneyenko Jr Futures High School 16:59.5 6:48
178 Colin Kemp Jr River City 17:00.8 6:48
179 Michael Rock Sr Kennedy (Sacramento) 17:01.3 6:49
180 Kane Schaal Jr River Valley 17:01.5 6:49
181 Connor Kuhnen Sr Yuba City 17:03.8 6:50
182 Connor Ronka Sr Bear River 17:08.5 6:51
183 Dagan Alcala Jr Colfax 17:14.7 6:54
184 Alex Merydith Jr Lincoln-L 17:14.8 6:54
185 Jackson Wetzel Jr River City 17:19.9 6:56
186 Leonardo Pornebo Sr Colfax 17:27.4 6:59
187 Tyler Wakabayashi Jr Kennedy (Sacramento) 17:28.7 6:59
188 Chris Portillo So Marysville 17:28.7 6:59
189 Oscar Gauna-Hernan Jr Marysville 17:31.9 7:01
190 Evan Pratt Sr Mira Loma 17:37.1 7:03
191 Josiah McMenamy Sr River Valley 17:42.9 7:05
192 Jerod McInnis Sr Del Campo 17:52.2 7:09
193 Tyler Presser Jr Yuba City 18:06.8 7:15
194 Daniel Haydon Jr River Valley 18:09.2 7:16
195 Alex Scheive Jr Marysville 18:13.3 7:17
196 Mike Maslianka So Del Campo 18:13.3 7:17
197 Georgy Moskaev Sr Mira Loma 18:20 7:20
198 Adam Moore Jr River City 18:21.9 7:21
199 Jaron Finley Sr Marysville 18:30.3 7:24
200 David Macy Sr Marysville 18:32.3 7:25
201 Carson Bender Sr Yuba City 18:33.8 7:26
202 Malcolm Brabec Sr El Camino (Sacramento) 18:35.3 7:26
203 Aiden Kenny Jr Center 18:38.2 7:27
204 Aaron Tan Sr Kennedy (Sacramento) 18:39.7 7:28
205 William Lundgren Sr Roseville 18:44.2 7:30
206 Tristin Cioli Sr River City 19:03.1 7:37
207 Allen Wong Sr Marysville 19:04.2 7:38
208 Aaron Knight Jr El Camino (Sacramento) 19:23.2 7:45
209 Steven Spessard Jr Marysville 19:51.4 7:57
210 Devin Rogers Jr Antelope 21:29.4 8:36
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-2-1-2-1
Gap: 0:53
62:45
12:33
5:01
52 Matt Strangio
Sr
11:54
4:46
1
Michael Chambers
Jr
12:36
5:02
6
Braden King
So
12:41
5:05
10
Jacob Swanson
Fr
12:47
5:07
17
Nicholas Salonite
Sr
12:47
5:07
18
Tyler Offerman
So
13:09
5:16
31
Tommy Gee
Jr
13:31
5:24
48
Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 Whitney
2-1-1-1-2
Gap: 0:51
63:11
12:38
5:03
56 Austin Vasquez
Sr
12:10
4:52
2
Ethan Dodge
Sr
12:33
5:01
4
Jason Finta
Jr
12:43
5:05
11
Josh Tajiri
Sr
12:44
5:06
14
Brenden Jacoby
Sr
13:01
5:13
25
Aidan Ransford
Jr
13:19
5:20
41
Jacob Harbert
Sr
13:26
5:22
45
3 Oakmont
6-3-4-3-3
Gap: 0:54
65:25
13:05
5:14
144 Colin Wong
Jr
12:39
5:04
8
Ben Longaker
Sr
12:40
5:04
9
Sam Marchett
Sr
13:15
5:18
38
Brandon Frost
Sr
13:18
5:19
40
Sean Mahoney
Jr
13:33
5:25
49
Javed Saliman
Jr
14:21
5:44
82
Alex Zasso
Sr
14:34
5:50
90
4 Bella Vista
5-7-8-6-4
Gap: 0:45
65:40
13:08
5:15
157 Bruce Marlatt
Jr
12:37
5:03
7
Connor Harrod
Jr
13:09
5:16
32
Ashton Cobabe
Jr
13:15
5:18
37
Sean Lacey
So
13:17
5:19
39
Jacob Crummett
Sr
13:22
5:21
42
Ben LaRoe
Jr
13:26
5:22
44
Cody Harlow
Sr
13:52
5:33
61
5 McClatchy
7-6-6-4-5
Gap: 1:07
65:49
13:10
5:16
164 Joseph Wiley
So
12:43
5:05
12
Parker Van Ostrand
Jr
12:49
5:08
21
Damon Lin
Jr
13:11
5:17
35
Nelson McMahon
Sr
13:14
5:18
36
Ben Yeargain
Jr
13:51
5:32
60
Sam Hemesath
Jr
14:38
5:51
95
Henry Chadwick
Sr
15:31
6:13
119
6 Rio Americano
8-7-7-7-6
Gap: 1:32
66:50
13:22
5:21
201 Ross Gowan
Sr
12:44
5:05
13
Nic Gorman
Sr
13:03
5:13
26
Zach Chambers
Jr
13:08
5:15
30
Jack Pallesen
Sr
13:39
5:28
55
Nathan Witte
Sr
14:16
5:42
77
Jalen Naran
Jr
14:40
5:52
96
Nathan Gauthier
Jr
16:27
6:35
141
7 Placer
3-4-5-8-7
Gap: 1:42
66:55
13:23
5:21
202 Devin Muzzy
Sr
12:31
5:01
3
Nathan Reid
Sr
12:46
5:06
16
Wyatt Hamilton
So
13:25
5:22
43
Jacob Dennon
So
14:00
5:36
66
Alec Smith
Jr
14:13
5:41
74
Vance Byer
Jr
15:03
6:01
111




7 Nevada Union
4-5-3-5-7
Gap: 2:02
66:49
13:22
5:21
202 Jake Slade
Jr
12:33
5:01
5
Travis Selby
Jr
12:46
5:06
15
Antonio Valenti
Jr
12:52
5:09
22
Ryan Morgan
Sr
14:05
5:38
69
Cole Retzler
Sr
14:34
5:50
91








9 Folsom
10-9-9-9-9
Gap: 1:19
67:25
13:29
5:24
230 Eric Anderson
Jr
12:49
5:08
20
Zachary Graeber
So
13:05
5:14
29
Israel Alfaro
Sr
13:35
5:26
51
Andrew Callanan
Jr
13:50
5:32
59
Michael Welsh
Jr
14:07
5:39
71
Tyler Lewis
Jr
14:45
5:54
102
Devin Collins
Jr
15:34
6:14
122
10 Del Oro
12-12-11-11-10
Gap: 1:11
68:05
13:37
5:27
260 Bryan Stafford
Sr
12:58
5:11
24
Ben Backs
Fr
13:27
5:23
46
Ben Edwards
Sr
13:37
5:27
53
Garret LaPlante
Jr
13:54
5:34
64
Graham Neiman
So
14:09
5:40
73
Victor Preciado
Jr
15:44
6:18
128




11 Mira Loma
13-10-10-10-11
Gap: 1:27
68:16
13:39
5:28
264 Dean McLane
So
13:04
5:14
27
William McCoy
Fr
13:04
5:14
28
Andrew Marshall
So
13:41
5:28
56
William Olling
Sr
13:57
5:35
65
Illya Nabok
Jr
14:30
5:48
88
Alexande Anaya
Sr
16:36
6:38
145
Evan Pratt
Sr
17:37
7:03
159
12 Roseville
9-13-12-12-12
Gap: 1:52
69:29
13:54
5:34
320 Trenton Artica
Sr
12:49
5:07
19
Shane Meadows-
Jr
13:47
5:31
57
Matthew Sheppard
Sr
13:48
5:31
58
Dominic Westberg
Jr
14:26
5:46
87
Caelan Milligan
Jr
14:41
5:52
99
Shane Ulle
Sr
14:50
5:56
104
James Templeto
Sr
15:43
6:17
126
13 Inderkum
23-18-15-14-13
Gap: 0:14
71:20
14:16
5:42
388 Andrew Brink
Sr
14:08
5:39
72
Ryan Newton
Jr
14:15
5:42
76
Devon Angle
Sr
14:17
5:43
78
Matthew Pena
So
14:18
5:43
79
Joey Villanue
Jr
14:22
5:45
83
Giovanni Warren
Sr
14:22
5:45
85
Gabriel Carver
Sr
14:42
5:53
101
14 Casa Roble
11-11-13-13-14
Gap: 2:49
71:58
14:24
5:45
400 Christop Billings
Sr
12:53
5:09
23
Nolan Rozumowi
Jr
13:10
5:16
33
Sam Royston
Sr
14:40
5:52
98
Evan Kliewer
Sr
15:33
6:13
121
Daniel Dover
Jr
15:42
6:17
125








15 Center
14-15-18-17-15
Gap: 2:15
73:53
14:47
5:55
475 Issac Castro
Jr
13:11
5:16
34
Marlon McManus
Jr
14:40
5:52
97
Thomas Brookins
Jr
15:14
6:05
113
Amari Winrow
Jr
15:24
6:10
115
Gabrial Contrera
So
15:25
6:10
116
Gabriel Plummer
Sr
15:43
6:17
127
Cristian Contrera
So
15:52
6:21
131
16 Yuba City
18-14-14-15-16
Gap: 3:27
75:32
15:06
6:03
495 Austin Holtz
Jr
13:37
5:27
54
Justin Negrete
Jr
13:53
5:33
62
Osmar Basaldua
Jr
14:21
5:44
81
Brennan Johnson
Sr
16:37
6:39
146
Connor Kuhnen
Sr
17:04
6:50
152
Tyler Presser
Jr
18:07
7:15
161
Carson Bender
Sr
18:34
7:26
166
17 Kennedy (Sacramento)
20-17-16-16-17
Gap: 3:01
74:55
14:59
6:00
497 Andrew Hunsaker
Sr
14:00
5:36
67
Mugita Kurosaki
Sr
14:14
5:41
75
Murice Walker
Jr
14:36
5:50
92
Daniel Garland
Jr
15:04
6:02
112
Michael Rock
Sr
17:01
6:49
151
Tyler Wakabaya
Jr
17:29
6:59
156
Aaron Tan
Sr
18:40
7:28
168
18 Bear River
21-18-17-18-18
Gap: 1:55
74:46
14:57
5:59
499 Sean Cullers
Sr
14:03
5:37
68
Chris Elias
Sr
14:20
5:44
80
Sean Huska
Jr
14:33
5:49
89
Matt Whiting
Sr
15:52
6:21
129
Joe Guerra
Sr
15:58
6:23
133
Connor Ronka
Sr
17:09
6:51
153




19 River City
17-21-20-19-19
Gap: 2:26
75:29
15:06
6:02
534 Mikhail Petrenko
Sr
13:35
5:26
52
Chris Onate
Sr
14:56
5:58
106
Tyler Smith
Jr
15:02
6:01
109
Jon Sullivan
Jr
15:56
6:22
132
Ikram Khan
Sr
16:01
6:24
135
Billy Aranda
So
16:03
6:25
136
Colin Kemp
Jr
17:01
6:48
150
20 Del Campo
16-20-19-20-20
Gap: 2:57
76:29
15:18
6:07
548 Tim Pyryev
Sr
13:33
5:25
50
Elias Baeder
So
14:56
5:58
105
Ethan McInnis
So
15:01
6:01
108
Alaric Holly
So
16:29
6:36
142
Jack Stedifor
So
16:30
6:36
143
Jerod McInnis
Sr
17:52
7:09
160
Mike Masliank
So
18:13
7:17
163
21 Capital Christian
26-25-23-21-21
Gap: 1:15
76:04
15:13
6:05
557 Jack Headrick
Fr
14:37
5:51
93
Justin Garcia
Sr
14:42
5:53
100
Daniel Prasad
Sr
15:21
6:09
114
Scott Frizzell
Jr
15:32
6:13
120
Isaiah Roberts
Sr
15:52
6:21
130








22 Antelope
25-23-22-23-22
Gap: 1:52
76:30
15:18
6:07
573 Kyle Do
Jr
14:24
5:45
86
Keegan Grimaldi
Jr
14:49
5:56
103
Jeremy Austin
Jr
15:03
6:01
110
Sukhpree Aulakh
Jr
15:59
6:23
134
Mike DiGiorda
Jr
16:16
6:30
140
Anthony Macias
Sr
16:33
6:37
144
Devin Rogers
Jr
21:29
8:36
170
23 Colfax
24-24-24-22-23
Gap: 2:53
77:38
15:32
6:13
586 Billy Groth
Sr
14:22
5:45
84
Ryan Bliek
Jr
14:57
5:59
107
Toby Howard
So
15:25
6:10
117
Luke Sarnecki
Sr
15:39
6:16
124
Dagan Alcala
Jr
17:15
6:54
154
Leonardo Pornebo
Sr
17:27
6:59
155




24 River Valley
19-22-25-24-24
Gap: 2:21
77:48
15:34
6:13
595 Harman Sangha
Sr
13:53
5:33
63
Johnatha Gibson
Sr
15:28
6:11
118
Yusuf Muhammed
Sr
16:06
6:26
137
Avery Anderson
Sr
16:08
6:27
138
John Kroeger
Sr
16:14
6:30
139
Ryan Jelavich
Sr
16:43
6:41
147
Javier Aguilar
Sr
16:44
6:41
148
25 El Camino (Sacramento)
15-16-21-25-25
Gap: 5:54
83:02
16:36
6:39
626 Pedro Tirado
Jr
13:29
5:24
47
Jaden Thompson
Sr
14:38
5:51
94
Noah Peters
Jr
16:57
6:47
149
Malcolm Brabec
Sr
18:35
7:26
167
Aaron Knight
Jr
19:23
7:45
169








26 Marysville
22-25-26-26-26
Gap: 4:08
82:54
16:35
6:38
670 Sam Teesdale
Jr
14:06
5:38
70
Felix Santiago
Sr
15:34
6:14
123
Chris Portillo
So
17:29
6:59
157
Oscar Gauna-He
Jr
17:32
7:01
158
Alex Scheive
Jr
18:13
7:17
162
Jaron Finley
Sr
18:30
7:24
164
David Macy
Sr
18:32
7:25
165
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:58
68:09
13:38
5:27
15 Tyler Offerman
So
13:09
5:16
1
Tommy Gee
Jr
13:31
5:24
2
Eric Huitt
Sr
13:40
5:28
3
Joe Ryan
Jr
13:42
5:29
4
Connor King
Sr
14:07
5:39
5








Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 Roseville
2-2-2-2-2
Gap: 3:55
81:43
16:21
6:32
60 Shane Ulle
Sr
14:50
5:56
6
James Templeto
Sr
15:43
6:17
7
Jadin Duink
Sr
15:50
6:20
9
Jack Velez
Jr
16:36
6:38
14
William Lundgren
Sr
18:44
7:30
24








3 Center
3-3-3-3-3
Gap: 2:55
82:36
16:31
6:36
65 Gabriel Plummer
Sr
15:43
6:17
8
Cristian Contrera
So
15:52
6:21
10
Albert Ouellett
Jr
15:55
6:22
11
Vincent Dajer
Jr
16:27
6:35
13
Aiden Kenny
Jr
18:38
7:27
23








4 River Valley
5-5-5-4-4
Gap: 1:26
86:21
17:16
6:54
90 Ryan Jelavich
Sr
16:43
6:41
15
Javier Aguilar
Sr
16:44
6:41
16
Kane Schaal
Jr
17:02
6:49
18
Josiah McMenamy
Sr
17:43
7:05
20
Daniel Haydon
Jr
18:09
7:16
21








5 River City
4-4-4-5-5
Gap: 3:00
87:49
17:34
7:02
95 Billy Aranda
So
16:03
6:25
12
Colin Kemp
Jr
17:01
6:48
17
Jackson Wetzel
Jr
17:20
6:56
19
Adam Moore
Jr
18:22
7:21
22
Tristin Cioli
Sr
19:03
7:37
25








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ryan Hart So Whitney 13:18.1 5:19
2 Brian Lew So Oak Ridge 13:22.3 5:21
3 Cameron Cleland So Jesuit 13:23.6 5:21 1/25 8/58 3/23
4 Gilbert Sanchez So Bella Vista 13:25.3 5:22
5 Jose Ledezma So River Valley 13:43.2 5:29
6 Kevin LaSalle So Folsom 13:44.6 5:30
7 Harrison Low So Bella Vista 13:49.8 5:32
8 Drew Gladwell So Oak Ridge 13:50.5 5:32
9 Isiah Daniels So Whitney 13:55.8 5:34
10 Joey Ryan So Jesuit 13:59.5 5:36 2/25 12/58 4/22
11 Kieran Mohan So Kennedy (Sacramento) 14:03.8 5:38
12 Drake Hergenraeder So Folsom 14:04.5 5:38
13 Lorenzo Ciubal So Folsom 14:06.1 5:38
14 Kyle Gilbert So Folsom 14:06.5 5:39
15 Alex Chan So Oakmont 14:08.4 5:39
16 Nathan Conover So Oak Ridge 14:13.2 5:41
17 Matteo Persiani So Bella Vista 14:14.4 5:42
18 TJ Parnow So Nevada Union 14:14.5 5:42
19 Jackson Wedel So McClatchy 14:20.6 5:44
20 Fletcher Lux So McClatchy 14:20.8 5:44
21 Harry Retzler So Nevada Union 14:24.2 5:46
22 Harley Sherman So Jesuit 14:29.6 5:48 3/25 15/58 4/19
23 Julian Curiale So Jesuit 14:29.9 5:48 4/25 16/58 2/16
24 Diego Levenfeld So Jesuit 14:34.6 5:50 5/25 18/58 1/15
25 Elijah Thomas So Folsom 14:39.3 5:52
26 Jackson Richards So Antelope 14:39.8 5:52
27 Walker Daniel So Oak Ridge 14:42.4 5:53
28 Jack Ericson So Jesuit 14:43.5 5:53 6/25 19/58 1/13
29 Nikolai Vogler Fr Inderkum 14:48.9 5:56
30 Ethan Black So Bella Vista 14:51.2 5:56
31 Jacob Kolster So Colfax 14:52.5 5:57
32 Spencer Morrison So Jesuit 14:53.2 5:57 7/25 21/58 1/12
33 Tomas Penner So Jesuit 14:53.2 5:57 8/25 22/58 1/11
34 Charlie Gioia So Whitney 14:56.5 5:59
35 Ryan Witte So Rio Americano 14:57.6 5:59
36 Connor Jacoby So Whitney 14:59.2 6:00
37 Gavin Joaquin So Jesuit 15:01.2 6:00 9/25 23/58 1/11
38 Harrison Kariakin So Rio Americano 15:07.3 6:03
39 Hunter Anderson Fr Casa Roble 15:11.5 6:05
40 Arvind Mohanraj So Folsom 15:11.7 6:05
41 Ben Hughes So Oakmont 15:12.3 6:05
42 Paul Gaffaney So Jesuit 15:12.5 6:05 10/25 24/58 1/6
43 Isaac Chock So Rio Americano 15:13.7 6:05
44 Stephen Zavala So Roseville 15:13.7 6:05
45 Ryan Tang So McClatchy 15:16.2 6:06
46 James Bowen So Whitney 15:20.3 6:08
47 Alexander Vigil Fr Roseville 15:22.5 6:09
48 Andrew Yee Fr McClatchy 15:23.9 6:10
49 Andrew Stone So Inderkum 15:25 6:10
50 Owen Szillinsky So Del Oro 15:27.7 6:11
51 Zachary Heberlein So Casa Roble 15:28 6:11
52 Hunter Schwab So Whitney 15:29.2 6:12
53 Ryan Anderson So Jesuit 15:37.5 6:15 11/25 25/58 1/3
54 Takuto Kakeda So Folsom 15:39.5 6:16
55 Mario Martinez So Inderkum 15:40.4 6:16
56 Remi Royer So Oakmont 15:43.2 6:17
57 Theo Graalfs Fr Inderkum 15:44.2 6:18
58 Tait De Boer Fr McClatchy 15:45.2 6:18
59 Christian Hyde So Jesuit 15:45.8 6:18 12/25 26/58 1/3
60 Joseph Bogdan So McClatchy 15:46.1 6:18
61 Aaron Heberlein So Casa Roble 15:47.1 6:19
62 Michael Kopitske So Bella Vista 15:47.2 6:19
63 Caden Woo So Del Oro 15:48.9 6:20
64 Eliot Pickering Pick So Jesuit 15:58.9 6:24 13/25 29/58 1/2
65 Calvin Parcher So Whitney 16:05.3 6:26
66 Isidro Gonzalez So River Valley 16:07 6:27
67 Andres Rodriguez-G So Kennedy (Sacramento) 16:07.1 6:27
68 Diego Pena So Inderkum 16:08.1 6:27
69 Trevor Campbell So Lincoln-L 16:08.7 6:27
70 Peyton Schlott So Oakmont 16:11 6:28
71 Joe Moyer So Del Oro 16:17.3 6:31
72 Garrett Reinhard So Colfax 16:20.9 6:32
73 Ryan McNeil So Jesuit 16:22.3 6:33 14/25 33/58 1/2
74 Conner Muse So Oakmont 16:25.1 6:34
75 Daniel Buettner So Colfax 16:25.4 6:34
76 Sam Evans So Bear River 16:25.6 6:34
77 Daniel Norris So Rio Americano 16:25.6 6:34
78 Giovanni Sloppye So Jesuit 16:25.9 6:34 15/25 34/58 1/1
79 Jackson Evans Fr McClatchy 16:26.7 6:35
80 Zachary Galamgam So Roseville 16:27.4 6:35
81 Konna Respicio So Yuba City 16:28.4 6:35
82 Angelo Nunez So Roseville 16:28.8 6:36
83 Jason Madsen So Oak Ridge 16:28.9 6:36
84 Elijah Funk Fr Bear River 16:30.8 6:36
85 Luke Bosley So Rio Americano 16:31 6:36
86 Ivan Rossouw So Del Oro 16:31.2 6:36
87 David Martinez So Mira Loma 16:35 6:38
88 Mark Lacey So Roseville 16:35.4 6:38
89 John Lindroos So Jesuit 16:38.9 6:40 16/25 35/58 1/1
90 Ian Klagenberg So Folsom 16:39.8 6:40
91 Alec Redmond Fr McClatchy 16:42 6:41
92 Jaxon Barry So Bella Vista 16:43.4 6:41
93 Devin Pettit So Jesuit 16:44.3 6:42 17/25 36/58 1/1
94 Eric Ostdiek So Folsom 16:45.1 6:42
95 James Alder So Del Oro 16:48.4 6:43
96 Jason Liang So Mira Loma 16:48.8 6:44
97 Kevin Cox So Jesuit 16:51.5 6:45 18/25 38/58 1/1
98 Nick Ferguson So Jesuit 16:53.1 6:45 19/25 39/58 1/1
99 Noah Franscella So Colfax 16:56.2 6:46
100 Levi Chadwick So Whitney 16:58.4 6:47
101 Cooper Collier So Whitney 16:58.6 6:47
102 Sebastian Leng So Folsom 17:00.7 6:48
103 Kyle Dinin So Bella Vista 17:05.4 6:50
104 Nathan Leonhardt So Inderkum 17:08.3 6:51
105 Joshua Barnard So Oakmont 17:09.1 6:52
106 Garrett Arcand So Colfax 17:09.2 6:52
107 Lucas Hayes So Bella Vista 17:12.7 6:53
108 Sean Paredes So Jesuit 17:23.6 6:57 20/25 43/58 1/1
109 Liam Rygg So Oakmont 17:27.8 6:59
110 Jacob Labelle Fr Casa Roble 17:27.9 6:59
111 Isaac Rangel So Inderkum 17:29.6 7:00
112 Jonathan Kay So Jesuit 17:31 7:00 21/25 45/58 1/1
113 Max Colby So Inderkum 17:31.3 7:01
114 Aidan Sanders So Colfax 17:35 7:02
115 Derek Warner So Bear River 17:38.8 7:04
116 Michael D'Incecco So Jesuit 17:41 7:04 22/25 47/58 1/1 You ROCK! (SBP)
117 Joel Alquicira So Del Oro 17:41.6 7:05
118 Luke Silvey So Inderkum 17:41.6 7:05
119 Joseph Cooper So Argonaut 17:44.9 7:06
120 Chase Gill So Oak Ridge 17:56.1 7:10
121 Declan Taber So Jesuit 18:00.2 7:12 23/25 49/58 1/1
122 Matt Alder So Del Oro 18:00.3 7:12
123 Ezekiel (Zeke) Mon So Rio Americano 18:01.7 7:13
124 Nathan Franscella So Colfax 18:05.3 7:14
125 Mathew Yumul So Oakmont 18:06 7:14
126 Luke Snider So Jesuit 18:11.3 7:17 24/25 51/58 1/1
127 Joseph Jelavich So River Valley 18:14.8 7:18
128 Michael Martinez So Argonaut 18:18.7 7:19
129 Zachary McIntire So River Valley 18:18.71 7:19
130 Simranjit Boyal So River Valley 18:25.2 7:22
131 Kiet (Michael) Pham So River City 18:25.9 7:22
132 Logan Porter So Rio Americano 18:27.6 7:23
133 Xander Peterson So River City 18:28.5 7:23
134 Ethan Vahle So Rio Americano 18:30 7:24
135 Cooper Love So River City 18:30.5 7:24
136 Nick Lacey Sr Del Oro 18:31.4 7:25
137 Zach Carson So Rio Americano 18:38.8 7:28
138 Ian Rose So Argonaut 18:39 7:28
139 Ethan Dunnery So Whitney 18:39.1 7:28
140 Michael Jordan So Casa Roble 18:41.5 7:29
141 Bryson Grappo So Roseville 18:51.5 7:33
142 Ajitpal Nirwal So River Valley 18:58.5 7:35
143 Isaac Morgan So Bella Vista 18:58.8 7:36
144 Tate Manasero So Antelope 19:20.7 7:44
145 Joseph Velez Fr Roseville 19:56.9 7:59
146 Nick Alvarez So Del Oro 19:58.8 8:00
147 Adrian Laurente So Roseville 19:59.5 8:00
148 Julian Doyle So Rio Americano 20:12 8:05
149 Lucio Segoviano So Oakmont 20:16.9 8:07
150 Riley Tinsley So River City 20:26.6 8:11
151 Ari St. Jacques So Colfax 20:27.5 8:11
152 Antonio Salinas Fr Inderkum 20:32.1 8:13
153 Holdin Fong Fr McClatchy 20:34.8 8:14
154 Owen Morris So Colfax 20:37.2 8:15
155 Cole Bertolani So Rio Americano 20:45 8:18
156 Lucas Collins So Rio Americano 20:50.6 8:20
157 Miles Mulford So Mira Loma 20:52.2 8:21
158 Michael Sicner So Jesuit 20:53.2 8:21 25/25 56/58 1/1
159 James Anderson So Rio Americano 20:57.2 8:23
160 Ryan Mood So Rio Americano 20:57.8 8:23
161 Jackson Lindstrom So Lincoln-L 21:11.1 8:28
162 Travis Desmond So Roseville 21:37.2 8:39
163 Preston Thompson So Antelope 21:39.6 8:40
164 Jose Ramirez So River Valley 21:46.6 8:43
165 Abhiram Mupparaju So Mira Loma 21:48.6 8:43
166 Rod Adib So Oakmont 21:55.2 8:46
167 Jayden Ngugen So Inderkum 22:17.4 8:55
168 Elias Ramos Fr Mira Loma 22:19.9 8:56
169 Elijah Lewis So Inderkum 23:07.2 9:15
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Folsom
6-5-3-1-1
Gap: 0:55
70:41
14:08
5:39
64 Kevin LaSalle
So
13:45
5:30
6
Drake Hergenra
So
14:05
5:38
11
Lorenzo Ciubal
So
14:06
5:38
12
Kyle Gilbert
So
14:07
5:39
13
Elijah Thomas
So
14:39
5:52
22
Arvind Mohanraj
So
15:12
6:05
34
Takuto Kakeda
So
15:40
6:16
46
2 Jesuit
3-4-4-3-2
Gap: 1:11
70:57
14:11
5:41
73 Cameron Cleland
So
13:24
5:21
3
Joey Ryan
So
14:00
5:36
10
Harley Sherman
So
14:30
5:48
19
Julian Curiale
So
14:30
5:48
20
Diego Levenfel
So
14:35
5:50
21
Jack Ericson
So
14:44
5:53
24
Spencer Morrison
So
14:53
5:57
28
3 Bella Vista
4-3-2-4-3
Gap: 2:22
72:08
14:26
5:46
106 Gilbert Sanchez
So
13:25
5:22
4
Harrison Low
So
13:50
5:32
7
Matteo Persiani
So
14:14
5:42
16
Ethan Black
So
14:51
5:56
26
Michael Kopitske
So
15:47
6:19
53
Jaxon Barry
So
16:43
6:41
72
Kyle Dinin
So
17:05
6:50
76
4 Whitney
1-1-5-5-4
Gap: 2:02
72:30
14:30
5:48
109 Ryan Hart
So
13:18
5:19
1
Isiah Daniels
So
13:56
5:34
9
Charlie Gioia
So
14:57
5:59
29
Connor Jacoby
So
14:59
6:00
31
James Bowen
So
15:20
6:08
39
Hunter Schwab
So
15:29
6:12
45
Calvin Parcher
So
16:05
6:26
55
5 Oak Ridge
2-1-1-2-5
Gap: 3:07
72:37
14:31
5:49
115 Brian Lew
So
13:22
5:21
2
Drew Gladwell
So
13:51
5:32
8
Nathan Conover
So
14:13
5:41
15
Walker Daniel
So
14:42
5:53
23
Jason Madsen
So
16:29
6:36
67
Chase Gill
So
17:56
7:10
85




6 McClatchy
8-6-6-6-6
Gap: 1:25
75:07
15:01
6:01
164 Jackson Wedel
So
14:21
5:44
17
Fletcher Lux
So
14:21
5:44
18
Ryan Tang
So
15:16
6:06
38
Andrew Yee
Fr
15:24
6:10
41
Tait De Boer
Fr
15:45
6:18
50
Joseph Bogdan
So
15:46
6:18
51
Jackson Evans
Fr
16:27
6:35
64
7 Oakmont
7-7-7-7-7
Gap: 2:17
77:40
15:32
6:13
216 Alex Chan
So
14:08
5:39
14
Ben Hughes
So
15:12
6:05
35
Remi Royer
So
15:43
6:17
48
Peyton Schlott
So
16:11
6:28
58
Conner Muse
So
16:25
6:34
61
Joshua Barnard
So
17:09
6:52
78
Liam Rygg
So
17:28
6:59
80
8 Inderkum
9-10-9-9-8
Gap: 1:19
77:47
15:33
6:13
220 Nikolai Vogler
Fr
14:49
5:56
25
Andrew Stone
So
15:25
6:10
42
Mario Martinez
So
15:40
6:16
47
Theo Graalfs
Fr
15:44
6:18
49
Diego Pena
So
16:08
6:27
57
Nathan Leonhard
So
17:08
6:51
77
Isaac Rangel
So
17:30
7:00
82
9 Rio Americano
11-9-8-8-9
Gap: 1:33
78:15
15:39
6:16
229 Ryan Witte
So
14:58
5:59
30
Harrison Kariakin
So
15:07
6:03
32
Isaac Chock
So
15:14
6:05
36
Daniel Norris
So
16:26
6:34
63
Luke Bosley
So
16:31
6:36
68
Ezekiel (Zeke) Mon
So
18:02
7:13
87
Logan Porter
So
18:28
7:23
92
10 Roseville
13-11-11-10-10
Gap: 1:22
80:08
16:02
6:25
279 Stephen Zavala
So
15:14
6:05
37
Alexande Vigil
Fr
15:23
6:09
40
Zachary Galamgam
So
16:27
6:35
65
Angelo Nunez
So
16:29
6:36
66
Mark Lacey
So
16:35
6:38
71
Bryson Grappo
So
18:52
7:33
94
Joseph Velez
Fr
19:57
7:59
96
11 Del Oro
14-14-14-13-11
Gap: 1:21
80:54
16:11
6:28
298 Owen Szillins
So
15:28
6:11
43
Caden Woo
So
15:49
6:20
54
Joe Moyer
So
16:17
6:31
59
Ivan Rossouw
So
16:31
6:36
69
James Alder
So
16:48
6:43
73
Joel Alquicir
So
17:42
7:05
84
Matt Alder
So
18:00
7:12
86
12 Colfax
10-13-12-12-12
Gap: 2:17
81:44
16:21
6:32
303 Jacob Kolster
So
14:53
5:57
27
Garrett Reinhard
So
16:21
6:32
60
Daniel Buettner
So
16:25
6:34
62
Noah Franscel
So
16:56
6:46
75
Garrett Arcand
So
17:09
6:52
79
Aidan Sanders
So
17:35
7:02
83
Nathan Franscel
So
18:05
7:14
88
12 Casa Roble
12-11-10-11-12
Gap: 3:30
82:36
16:31
6:36
303 Hunter Anderson
Fr
15:12
6:05
33
Zachary Heberlei
So
15:28
6:11
44
Aaron Heberlei
So
15:47
6:19
52
Jacob Labelle
Fr
17:28
6:59
81
Michael Jordan
So
18:42
7:29
93








14 River Valley
5-8-13-14-14
Gap: 4:42
84:49
16:58
6:47
331 Jose Ledezma
So
13:43
5:29
5
Isidro Gonzalez
So
16:07
6:27
56
Joseph Jelavich
So
18:15
7:18
89
Zachary McIntire
So
18:19
7:19
90
Simranji Boyal
So
18:25
7:22
91
Ajitpal Nirwal
So
18:59
7:35
95
Jose Ramirez
So
21:47
8:43
98
15 Mira Loma
15-15-15-15-15
Gap: 5:45
98:25
19:41
7:52
440 David Martinez
So
16:35
6:38
70
Jason Liang
So
16:49
6:44
74
Miles Mulford
So
20:52
8:21
97
Abhiram Mupparaj
So
21:49
8:43
99
Elias Ramos
Fr
22:20
8:56
100








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:29
74:44
14:57
5:59
16 Jack Ericson
So
14:44
5:53
1
Spencer Morrison
So
14:53
5:57
2
Tomas Penner
So
14:53
5:57
3
Gavin Joaquin
So
15:01
6:00
4
Paul Gaffaney
So
15:13
6:05
6
Ryan Anderson
So
15:38
6:15
8
Christia Hyde
So
15:46
6:18
10
2 Folsom
2-2-2-2-2
Gap: 1:49
81:17
16:15
6:30
55 Arvind Mohanraj
So
15:12
6:05
5
Takuto Kakeda
So
15:40
6:16
9
Ian Klagenbe
So
16:40
6:40
12
Eric Ostdiek
So
16:45
6:42
13
Sebastia Leng
So
17:01
6:48
16








3 Whitney
3-3-3-3-3
Gap: 3:10
84:11
16:50
6:44
75 Hunter Schwab
So
15:29
6:12
7
Calvin Parcher
So
16:05
6:26
11
Levi Chadwick
So
16:58
6:47
14
Cooper Collier
So
16:59
6:47
15
Ethan Dunnery
So
18:39
7:28
28








4 Inderkum
4-4-4-4-4
Gap: 3:24
90:23
18:05
7:14
111 Nathan Leonhard
So
17:08
6:51
17
Isaac Rangel
So
17:30
7:00
20
Max Colby
So
17:31
7:01
21
Luke Silvey
So
17:42
7:05
22
Antonio Salinas
Fr
20:32
8:13
31
Jayden Ngugen
So
22:17
8:55
35
Elijah Lewis
So
23:07
9:15
36
5 Oakmont
5-4-5-5-5
Gap: 4:46
94:55
18:59
7:36
125 Joshua Barnard
So
17:09
6:52
18
Liam Rygg
So
17:28
6:59
19
Mathew Yumul
So
18:06
7:14
24
Lucio Segovian
So
20:17
8:07
30
Rod Adib
So
21:55
8:46
34








6 Rio Americano
6-6-6-6-6
Gap: 2:10
93:50
18:46
7:30
130 Ezekiel (Zeke) Mon
So
18:02
7:13
23
Logan Porter
So
18:28
7:23
25
Ethan Vahle
So
18:30
7:24
26
Zach Carson
So
18:39
7:28
27
Julian Doyle
So
20:12
8:05
29
Cole Bertolan
So
20:45
8:18
32
Lucas Collins
So
20:51
8:20
33
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:48
80:10
16:02
6:25
15 Ryan Anderson
So
15:38
6:15
1
Christia Hyde
So
15:46
6:18
2
Eliot Pickerin Pick
So
15:59
6:24
3
Ryan McNeil
So
16:22
6:33
4
Giovanni Sloppye
So
16:26
6:34
5
John Lindroos
So
16:39
6:40
6
Devin Pettit
So
16:44
6:42
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 0:45
84:31
16:54
6:46
15 John Lindroos
So
16:39
6:40
1
Devin Pettit
So
16:44
6:42
2
Kevin Cox
So
16:52
6:45
3
Nick Ferguson
So
16:53
6:45
4
Sean Paredes
So
17:24
6:57
5
Jonathan Kay
So
17:31
7:00
6
Michael D'Incecc
So
17:41
7:04
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 3:22
92:17
18:27
7:23
15 Jonathan Kay
So
17:31
7:00
1
Michael D'Incecc
So
17:41
7:04
2
Declan Taber
So
18:00
7:12
3
Luke Snider
So
18:11
7:17
4
Michael Sicner
So
20:53
8:21
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Ajani Salcido Jr Jesuit 12:58.1 5:11 1/5 6/58 1/16
2 Jacob Norton Jr Bella Vista 14:02.8 5:37
3 Nick Pleshakov Sr Oak Ridge 14:02.9 5:37
4 Tyler Hawkins Jr Whitney 14:04.1 5:38
5 Byron Chadwick Jr Whitney 14:05 5:38
6 Diego Vargas Sr Bella Vista 14:06.5 5:39
7 Jack Wilson Jr Bella Vista 14:11.5 5:41
8 Evan Manley Sr Bella Vista 14:12.4 5:41
9 Stephan Delagrande Jr Bella Vista 14:19 5:44
10 Alex Wooden Jr Bella Vista 14:22.4 5:45
11 William Lorence Jr Bella Vista 14:23 5:45
12 Malachai Amore Jr Whitney 14:28.7 5:47
13 Nadeem Afridi Sr Inderkum 14:29.4 5:48
14 Aaron Li Jr Bella Vista 14:33.1 5:49
15 Kevin Sunzeri Jr Bella Vista 14:37.7 5:51
16 Holden Thibideau Sr Bella Vista 14:39.9 5:52
17 Jamie Hawkins Sr Bella Vista 14:41.6 5:53
18 Rolando Anaya Sr Chavez 14:43.8 5:54
19 Aidan Jones Jr Oakmont 14:45.2 5:54
20 Michael Gamette Jr Jesuit 14:50 5:56 2/5 20/58 3/15
21 Riley Carroll Jr Whitney 14:50.7 5:56
22 Brian Taylor Jr Oakmont 14:51.4 5:57
23 Will Buckerfield Sr Bella Vista 14:56.4 5:59
24 Jeremy LaPorte Sr Bella Vista 15:07.4 6:03
25 Jonathan Shuman Jr Bella Vista 15:09.7 6:04
26 Jayden Ramos Jr Bella Vista 15:10 6:04
27 Grant Geeting Jr Oak Ridge 15:12.9 6:05
28 Adam Davies Jr Oakmont 15:13.5 6:05
29 Evan Hymas Jr Bella Vista 15:20 6:08
30 Connor Gill Sr Oak Ridge 15:29.4 6:12
31 Nate Carter Sr Oakmont 15:32.1 6:13
32 Cade Schwab Sr Whitney 15:36.6 6:15
33 Evan Kwong Jr Oak Ridge 15:37.1 6:15
34 Max Sommerhauser Jr Whitney 15:37.8 6:15
35 Michael Cassidy Jr Oakmont 15:38 6:15
36 Dominic Valentine Sr Oakmont 15:39.3 6:16
37 Ricardo Villasenor Sr Chavez 15:40.8 6:16
38 Ethan Briseno Jr Bella Vista 15:44 6:18
39 Eddie Sahyoun Jr Del Oro 15:58.2 6:23
40 Jared Regan Sr Whitney 16:00.2 6:24
41 Ryan Mann Sr Del Oro 16:14.4 6:30
42 Ethan Loomis Jr Rio Americano 16:24.7 6:34
43 Luca Ruscica Jr Whitney 16:25.6 6:34
44 Isaac Koehn Sr Oak Ridge 16:26.9 6:35
45 Austin Muchen Jr El Camino (Sacramento) 16:39.1 6:40
46 Fisher Jones Jr Oak Ridge 16:42.5 6:41
47 Ryan Sylvester Sr Oak Ridge 16:43.6 6:41
48 Andrew Geers So River City 16:43.8 6:42
49 Joshua Hogge Sr El Camino (Sacramento) 16:46.3 6:43
50 Adam Bowen Jr Oakmont 16:46.6 6:43
51 Pearce Pelia Sr Inderkum 16:52 6:45
52 Julian Costa Jr Nevada Union 16:56.7 6:47
53 Sam Hernandez Sr Whitney 17:00.7 6:48
54 Clark Fransham Jr Oak Ridge 17:03.6 6:49
55 Andrew Lane Jr Bella Vista 17:03.9 6:50
56 Elias Guzman Jr Jesuit 17:05.1 6:50 3/5 40/58 5/15
57 Khanh Nguyen Jr Inderkum 17:05.6 6:50
58 Levi Gu Jr El Camino (Sacramento) 17:05.8 6:50
59 Jaden Breshears Sr Lincoln-L 17:08.4 6:51
60 Jace Golka Jr Oakmont 17:10.1 6:52
61 Cody DePeel Jr Bella Vista 17:10.9 6:52
62 Aidan Kaneski Jr Del Oro 17:12.7 6:53
63 James Burgos Jr Oak Ridge 17:19 6:56
64 Arjun Atwal Jr Inderkum 17:19.5 6:56
65 Cade DePeel Jr Bella Vista 17:23.5 6:57
66 Nate Serrao Jr Jesuit 17:25.5 6:58 4/5 44/58 6/13
67 John Lew Sr Lincoln-L 17:27.1 6:59
68 Mateo Sinogui Jr Chavez 17:28.7 6:59
69 Jobany Dominguez Jr Yuba City 17:28.7 6:59
70 Collin Friedman So El Camino (Sacramento) 17:31.1 7:00
71 Aiden Beeson Jr Bella Vista 17:31.4 7:01
72 Leopold Dippon Sr Mira Loma 17:42.6 7:05
73 Gadiel Rangel Jr Inderkum 17:44.9 7:06
74 Dustin Ramirez Jr Rio Americano 17:45.1 7:06
75 Nick Reis Sr Whitney 17:47.2 7:07
76 Joseph Bly Jr Rio Americano 17:47.9 7:07
77 Esteban Lee Jr Jesuit 17:52.4 7:09 5/5 48/58 6/13
78 Mercer Monroe Sr Oakmont 17:52.5 7:09
79 Joseph Bender Jr Rio Americano 17:55.1 7:10
80 Sean Simeroth Jr Marysville 17:58.5 7:11
81 Patrick Casarez Jr Chavez 17:59.4 7:12
82 Austin Parks Sr Bella Vista 18:00.6 7:12
83 Carlos Ayala So Chavez 18:04.2 7:14
84 Matthew Louther Jr Del Oro 18:05.4 7:14
85 Miguel Arreola Sr Oakmont 18:09.4 7:16
86 Cameron Hughes Sr Oak Ridge 18:13.2 7:17
87 Bryce Alma Sr Lincoln-L 18:13.8 7:18
88 Bryan Eickmann Jr Whitney 18:15 7:18
89 Charles Almeida Sr El Camino (Sacramento) 18:19 7:20
90 Keith Campbell Sr Bella Vista 18:24.9 7:22
91 Marc Kena Aquino Jr Lincoln-L 18:27.1 7:23
92 George Wigfall Sr Chavez 18:36.1 7:26
93 Amaan Sandhu Jr Inderkum 18:39.2 7:28
94 Ryan Fukui Jr Lincoln-L 18:39.7 7:28
95 Noah Lindo Jr Inderkum 18:41.3 7:29
96 Jose Peralta Fr Chavez 18:43.4 7:29
97 Ryan Lew Sr Whitney 18:44.3 7:30
98 Frankie Torres Sr Marysville 18:52.9 7:33
99 Connor Yep Jr Bella Vista 18:54.9 7:34
100 Ryan Fredieu Jr Yuba City 19:00.2 7:36
101 Murdock Owen So El Camino (Sacramento) 19:16.4 7:43
102 Andy Hall Jr Mira Loma 19:16.4 7:43
103 Eduardo Garcia Sr Chavez 19:20.6 7:44
104 Dean Lane Sr Mira Loma 19:21.2 7:44
105 Garen Koelling Sr El Camino (Sacramento) 19:24.7 7:46
106 Quinton Emerson Sr Mira Loma 19:45.6 7:54
107 Dylan Madden Jr Del Oro 19:50 7:56
108 Aidan Andriessen Jr Mira Loma 20:05.1 8:02
109 Connor Bessette So Bella Vista 20:06.2 8:02
110 Michael Herrera Sr Mira Loma 20:12.6 8:05
111 McCormick Doolittle Sr Rio Americano 20:18.3 8:07
112 Phoenix Nelson Sr Marysville 20:21.2 8:08
113 Lukas Shrader Sr Marysville 20:23 8:09
114 Jeffrey Ear Sr Chavez 20:27.5 8:11
115 Asher Pichardo Fr Chavez 20:33.3 8:13
116 Braden Parke So River City 20:36 8:14
117 Ruiyang Liu Jr Mira Loma 20:39.1 8:16
118 Bryan Guzman Jr Chavez 20:40.7 8:16
119 Shale Falde Jr Mira Loma 20:41.9 8:17
120 Luke Taylor Fr Marysville 20:47.1 8:19
121 Josh Alder Jr Del Oro 21:09.6 8:28
122 Farith Soto Jr Rio Americano 21:18.1 8:31
123 Billie Cunningham Jr Whitney 21:19.3 8:32
124 Lemuel Leonidas Jr Inderkum 22:11.2 8:52
125 Marcello Alvarado Jr Chavez 22:24.2 8:58
126 Steve Berry So Chavez 22:30.4 9:00
127 Drew Kramer Sr River City 22:42.5 9:05
128 Jonathan Camacho Jr Chavez 23:23 9:21
129 Leonardo Bravo Sr Chavez 23:40 9:28
130 Rodney Warren Sr Chavez 24:22.3 9:45
131 Evan Quiocho Jr Marysville 24:25.7 9:46
132 Gabriel Olalde Sr Oakmont 24:31.2 9:48
133 Kiran Stottman Jr Yuba City 26:20.8 10:32
134 Mark Chism Jr Inderkum 30:23.6 12:09
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bella Vista
2-1-1-1-1
Gap: 0:16
70:52
14:10
5:40
32 Jacob Norton
Jr
14:03
5:37
2
Diego Vargas
Sr
14:07
5:39
6
Jack Wilson
Jr
14:12
5:41
7
Evan Manley
Sr
14:12
5:41
8
Stephan Delagran
Jr
14:19
5:44
9
Alex Wooden
Jr
14:22
5:45
10
William Lorence
Jr
14:23
5:45
11
2 Whitney
4-2-2-2-2
Gap: 1:33
73:05
14:37
5:51
61 Tyler Hawkins
Jr
14:04
5:38
4
Byron Chadwick
Jr
14:05
5:38
5
Malachai Amore
Jr
14:29
5:47
12
Riley Carroll
Jr
14:51
5:56
17
Cade Schwab
Sr
15:37
6:15
23
Max Sommerha
Jr
15:38
6:15
25
Jared Regan
Sr
16:00
6:24
30
3 Oak Ridge
3-4-3-3-3
Gap: 2:24
76:49
15:22
6:09
100 Nick Pleshako
Sr
14:03
5:37
3
Grant Geeting
Jr
15:13
6:05
19
Connor Gill
Sr
15:29
6:12
21
Evan Kwong
Jr
15:37
6:15
24
Isaac Koehn
Sr
16:27
6:35
33
Fisher Jones
Jr
16:43
6:41
35
Ryan Sylveste
Sr
16:44
6:41
36
4 Oakmont
7-5-4-4-4
Gap: 0:53
76:00
15:12
6:05
101 Aidan Jones
Jr
14:45
5:54
15
Brian Taylor
Jr
14:51
5:57
18
Adam Davies
Jr
15:14
6:05
20
Nate Carter
Sr
15:32
6:13
22
Michael Cassidy
Jr
15:38
6:15
26
Dominic Valentin
Sr
15:39
6:16
27
Adam Bowen
Jr
16:47
6:43
38
5 Jesuit
1-3-5-5-5
Gap: 4:54
80:11
16:02
6:25
157 Ajani Salcido
Jr
12:58
5:11
1
Michael Gamette
Jr
14:50
5:56
16
Elias Guzman
Jr
17:05
6:50
40
Nate Serrao
Jr
17:26
6:58
46
Esteban Lee
Jr
17:52
7:09
54








6 Inderkum
5-7-7-6-6
Gap: 3:16
83:31
16:42
6:41
189 Nadeem Afridi
Sr
14:29
5:48
13
Pearce Pelia
Sr
16:52
6:45
39
Khanh Nguyen
Jr
17:06
6:50
41
Arjun Atwal
Jr
17:20
6:56
45
Gadiel Rangel
Jr
17:45
7:06
51
Amaan Sandhu
Jr
18:39
7:28
64
Noah Lindo
Jr
18:41
7:29
66
7 Chavez
6-6-6-7-7
Gap: 3:20
83:57
16:47
6:43
205 Rolando Anaya
Sr
14:44
5:54
14
Ricardo Villasen
Sr
15:41
6:16
28
Mateo Sinogui
Jr
17:29
6:59
48
Patrick Casarez
Jr
17:59
7:12
57
Carlos Ayala
So
18:04
7:14
58
George Wigfall
Sr
18:36
7:26
63
Jose Peralta
Fr
18:43
7:29
67
8 El Camino (Sacramento)
10-9-9-8-8
Gap: 1:40
86:21
17:16
6:55
223 Austin Muchen
Jr
16:39
6:40
34
Joshua Hogge
Sr
16:46
6:43
37
Levi Gu
Jr
17:06
6:50
42
Collin Friedman
So
17:31
7:00
49
Charles Almeida
Sr
18:19
7:20
61
Murdock Owen
So
19:16
7:43
69
Garen Koelling
Sr
19:25
7:46
72
9 Del Oro
8-8-8-9-9
Gap: 3:52
87:21
17:28
6:59
237 Eddie Sahyoun
Jr
15:58
6:23
29
Ryan Mann
Sr
16:14
6:30
31
Aidan Kaneski
Jr
17:13
6:53
44
Matthew Louther
Jr
18:05
7:14
59
Dylan Madden
Jr
19:50
7:56
74
Josh Alder
Jr
21:10
8:28
82




10 Rio Americano
9-10-10-10-10
Gap: 3:54
90:11
18:02
7:13
269 Ethan Loomis
Jr
16:25
6:34
32
Dustin Ramirez
Jr
17:45
7:06
52
Joseph Bly
Jr
17:48
7:07
53
Joseph Bender
Jr
17:55
7:10
55
McCormic Doolittl
Sr
20:18
8:07
77
Farith Soto
Jr
21:18
8:31
83




11 Lincoln-L
11-11-11-11-11
Gap: 1:31
89:56
17:59
7:12
277 Jaden Breshear
Sr
17:08
6:51
43
John Lew
Sr
17:27
6:59
47
Bryce Alma
Sr
18:14
7:18
60
Marc Kena Aquino
Jr
18:27
7:23
62
Ryan Fukui
Jr
18:40
7:28
65








12 Mira Loma
12-12-12-12-12
Gap: 2:23
96:11
19:14
7:42
339 Leopold Dippon
Sr
17:43
7:05
50
Andy Hall
Jr
19:16
7:43
70
Dean Lane
Sr
19:21
7:44
71
Quinton Emerson
Sr
19:46
7:54
73
Aidan Andriess
Jr
20:05
8:02
75
Michael Herrera
Sr
20:13
8:05
76
Ruiyang Liu
Jr
20:39
8:16
80
13 Marysville
13-13-13-13-13
Gap: 2:49
98:23
19:41
7:52
362 Sean Simeroth
Jr
17:59
7:11
56
Frankie Torres
Sr
18:53
7:33
68
Phoenix Nelson
Sr
20:21
8:08
78
Lukas Shrader
Sr
20:23
8:09
79
Luke Taylor
Fr
20:47
8:19
81
Evan Quiocho
Jr
24:26
9:46
84




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Troy Esparza Fr Oak Ridge 13:28.1 5:23
2 Julian Doak Fr Oakmont 13:37.1 5:27
3 Mateo Delgadillo Fr Whitney 13:44.3 5:30
4 Cole Jamieson Fr Whitney 13:46.7 5:31
5 Ethan Smith Fr Folsom 13:48.3 5:31
6 Nathan Short Fr Folsom 13:51.5 5:33
7 Tyler Escay Fr Rio Americano 14:02.2 5:37
8 Logan Marlatt Fr Bella Vista 14:03.9 5:38
9 Cole Rasmussen Fr Jesuit 14:11.2 5:40 1/18 14/58 7/21
10 Ryan Martin Fr River City 14:21.2 5:44
11 Cole Williams Fr Bella Vista 14:24.1 5:46
12 Gabe Giannini Fr Jesuit 14:32.2 5:49 2/18 17/58 4/18
13 Caden Fletcher Fr Oak Ridge 14:44.2 5:54
14 Wesley Selby Fr Nevada Union 14:48 5:55
15 Geraldo Garcia Lopez Fr Del Campo 14:49.5 5:56
16 Reis Hill Fr Folsom 14:54.3 5:58
17 Aiden Escay Fr Rio Americano 14:54.9 5:58
18 Fekadu Cantrell Fr Whitney 14:58.7 5:59
19 Francisco (Kiko) M Fr Rio Americano 15:04.4 6:02
20 Bode Briseno Fr Bella Vista 15:05.7 6:02
21 Evan Carleton-Sniff Fr Lincoln-L 15:06.1 6:02
22 Steven Berry Fr Oak Ridge 15:06.3 6:03
23 Braden Muzzy Fr Placer 15:08.6 6:03
24 Ethan Harvey Fr Bella Vista 15:09.3 6:04
25 Callum Turner Fr Whitney 15:11.4 6:05
26 Aydan Haydu Fr Oakmont 15:14.8 6:06
27 Gerald Jensen Fr River Valley 15:16.5 6:07
28 Jaden Rapp Fr Whitney 15:24 6:10
29 Joseph Johnson Fr Folsom 15:36.1 6:14
30 Chris Haustein Fr Bella Vista 15:38.1 6:15
31 Nick Herrmann Fr Whitney 15:43.7 6:17
32 Bradi Kerr Fr Rio Americano 15:51.1 6:20
33 Brandon Olah Fr Whitney 15:51.7 6:21
34 Alexander Williams Fr Jesuit 15:52.7 6:21 3/18 27/58 6/18
35 Ben Ryan Fr Jesuit 15:54.2 6:22 4/18 28/58 5/15
36 Connor Crebar Fr Folsom 15:56.7 6:23
37 Jake Whatley Fr Del Oro 15:59.9 6:24
38 Tyler Ricketts Fr Nevada Union 16:03.3 6:25
39 Cole Rommelfanger Fr Del Campo 16:04.1 6:26
40 Caden Lowder Fr Oak Ridge 16:07.5 6:27
41 Michael Solis Fr Jesuit 16:10 6:28 5/18 30/58 4/13
42 Ale Homan Fr Nevada Union 16:16.2 6:30
43 Sam Vernekoff Fr Jesuit 16:17.3 6:31 6/18 31/58 2/11
44 Marcos Lopez Fr Jesuit 16:20.1 6:32 7/18 32/58 2/9
45 Robert Rommelfanger Fr Del Campo 16:22.7 6:33
46 Arsh Koneru-Ansari Fr Folsom 16:24.9 6:34
47 Blake Warner Fr Del Campo 16:27.2 6:35
48 Juan Robles Fr El Camino (Sacramento) 16:30.6 6:36
49 Nate Heron Fr Rio Americano 16:31.6 6:37
50 Calvin Milde Fr Rio Americano 16:33.8 6:38
51 Joaquin Orbiello Fr Oak Ridge 16:34.7 6:38
52 Liam Bayer Fr Folsom 16:41.2 6:40
53 Joseph Pyle Fr Jesuit 16:48.4 6:43 8/18 37/58 1/8
54 Harrison Roy Fr Yuba City 16:49.8 6:44
55 Ian Hewitt Fr El Camino (Sacramento) 16:52 6:45
56 Jens Helquist Fr Folsom 16:52 6:45
57 Caleb Ho Fr Kennedy (Sacramento) 17:00.3 6:48
58 Everett Baeder Fr Del Campo 17:05.6 6:50
59 Ben Bowers Fr Del Oro 17:05.7 6:50
60 Carson Humphreys Fr Oakmont 17:12.3 6:53
61 Aidan Barkve Fr Whitney 17:13.7 6:53
62 Ezra Nkadi Fr Jesuit 17:16.8 6:55 9/18 41/58 1/5
63 Jackson Law Fr Nevada Union 17:17.4 6:55
64 Rylan Fitz Fr Jesuit 17:20.8 6:56 10/18 42/58 1/4
65 Nicholas Vasilopou Fr River City 17:23.7 6:57
66 Logan Stockett Fr Bella Vista 17:24.1 6:58
67 Ryan McGuire Fr Lincoln-L 17:27.8 6:59
68 Hayden Vandeluyster Fr Oak Ridge 17:28.4 6:59
69 Drake Grimaldi Fr Antelope 17:28.5 6:59
70 Theo Van Vacas Gag Fr Nevada Union 17:28.7 6:59
71 Roderick Miller Fr Oakmont 17:29.9 7:00
72 Cody Granite DaPrato Fr River City 17:30.4 7:00
73 Andrew Close Fr Del Oro 17:30.9 7:00
74 Gabe Northam Fr Lincoln-L 17:32.5 7:01
75 Nicholas LYONS Fr Jesuit 17:33.1 7:01 11/18 46/58 1/3
76 Ricardo Ochoa Fr Yuba City 17:33.6 7:01
77 Kevin Carson Fr Rio Americano 17:42.4 7:05
78 Neal King Fr Argonaut 17:47.5 7:07
79 Aidan Conner Fr Del Oro 17:57.9 7:11
80 David Ramirez Fr Oakmont 17:59.1 7:12
81 Brayden Gessaro Fr Del Oro 18:00.3 7:12
82 Charles Sander Fr Jesuit 18:02.8 7:13 12/18 50/58 1/2
83 Ben Escamilla Fr Folsom 18:03.3 7:13
84 Kian Razavi Fr Rio Americano 18:07.6 7:15
85 Sean Elliott Fr Rio Americano 18:10.4 7:16
86 Craig Gunn Fr Center 18:13.1 7:17
87 Christian Manipakone So Center 18:16 7:18
88 Alijah Amour Fr River City 18:17.2 7:19
89 Erik Gutierrez Fr El Camino (Sacramento) 18:27.2 7:23
90 Giovanni Polagruto Fr River City 18:31.2 7:24
91 Lucas Paton Fr Jesuit 18:34.3 7:26 13/18 52/58 1/2
92 Diego Castillo Fr Rio Americano 18:39.7 7:28
93 Jack Bessette Fr Bella Vista 18:41.9 7:29
94 Sudhir Karthikeyan Fr Folsom 18:44.8 7:30
95 Amari Fort Fr Rio Americano 19:02.1 7:37
96 Oliver Yimbo Fr River City 19:02.1 7:37
97 Kyle Nash Fr Del Oro 19:05.9 7:38
98 Anthony Valdez Fr River Valley 19:12.1 7:41
99 Spencer Hirrlinger Fr Oak Ridge 19:12.5 7:41
100 Brogan McLaughlin Fr Jesuit 19:16.4 7:43 14/18 53/58 1/2
101 Jotishwar Mohan Fr Folsom 19:17.4 7:43
102 Dario Ruscica Fr Whitney 19:18.9 7:44
103 Jonathan Torrente Fr River City 19:20.6 7:44
104 Andrew Blair Fr River Valley 19:24 7:46
105 Brandon Munoz Fr River Valley 19:27.4 7:47
106 Mate Kapinya Fr Jesuit 19:32.6 7:49 15/18 54/58 1/2 You ROCK! (SBP)
107 Gabriel Cormona Fr Rio Americano 19:51.4 7:57
108 Mateo Cruz Fr River Valley 19:52 7:57
109 Dominick Comer Fr Bella Vista 20:11.4 8:05
110 Jack Pettit Fr Jesuit 20:12.5 8:05 16/18 55/58 1/2
111 Kodai Gosse Fr Rio Americano 20:20.9 8:08
112 Bobby Labbe Fr Rio Americano 20:27.7 8:11
113 Isaac Roybal Fr Del Campo 20:37.7 8:15
114 Lucas Gamboa Fr Oakmont 20:37.8 8:15
115 Juan Jimenez Fr Jesuit 20:54.8 8:22 17/18 57/58 1/2
116 Daya Johal Fr River Valley 21:06.6 8:27
117 Riley Apostol Fr Antelope 21:14.7 8:30
118 Luke Hicks So Colfax 21:22.3 8:33
119 Ryker Johnson Fr Yuba City 21:33.2 8:37
120 Trevor Frank Fr Rio Americano 21:41.8 8:41
121 Benny Bowles Fr Jesuit 21:54.7 8:46 18/18 58/58 1/2 You ROCK! (SBP)
122 Eric Hernandez Fr Antelope 21:55.9 8:46
123 Tyler Herceg Fr Whitney 22:24 8:58
124 Alexander Hagen Fr Colfax 22:24.5 8:58
125 Michael Ojog Fr Oakmont 22:27.2 8:59
126 Julian Pornebo Fr Colfax 22:40.5 9:04
127 Runner Rodrigues Fr Lincoln-L 22:48.9 9:08
128 Jianne Santos Fr Rio Americano 23:06.5 9:15
129 Lucas Ferguson Fr Rio Americano 23:06.6 9:15
130 Alex Dennis Fr Lincoln-L 23:10.6 9:16
131 Diego Mlakar Fr River City 23:15.1 9:18
132 Danny Materio Fr Center 23:24.3 9:22
133 Ethan Gianfortune Fr Oakmont 23:28 9:23
134 Jose Veronica Fr El Camino (Sacramento) 23:55.6 9:34
135 Morgan Smith Fr Del Oro 24:01.6 9:37
136 Liam Meyer Fr Yuba City 24:57.8 9:59
137 Cole Spina Fr Del Oro 27:02.9 10:49
138 Lucien Mathews Fr Del Oro 27:09.3 10:52
139 Elikai Crowe Fr Rio Americano 31:16.21 12:30
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Whitney
3-1-1-1-1
Gap: 1:40
73:05
14:37
5:51
76 Mateo Delgadil
Fr
13:44
5:30
3
Cole Jamieson
Fr
13:47
5:31
4
Fekadu Cantrell
Fr
14:59
5:59
18
Callum Turner
Fr
15:11
6:05
24
Jaden Rapp
Fr
15:24
6:10
27
Nick Herrmann
Fr
15:44
6:17
30
Brandon Olah
Fr
15:52
6:21
32
2 Folsom
4-2-2-2-2
Gap: 2:08
74:07
14:49
5:56
90 Ethan Smith
Fr
13:48
5:31
5
Nathan Short
Fr
13:52
5:33
6
Reis Hill
Fr
14:54
5:58
16
Joseph Johnson
Fr
15:36
6:14
28
Connor Crebar
Fr
15:57
6:23
35
Arsh Koneru-A
Fr
16:25
6:34
45
Liam Bayer
Fr
16:41
6:40
50
3 Bella Vista
6-4-4-3-3
Gap: 1:34
74:21
14:52
5:57
91 Logan Marlatt
Fr
14:04
5:38
8
Cole Williams
Fr
14:24
5:46
11
Bode Briseno
Fr
15:06
6:02
20
Ethan Harvey
Fr
15:09
6:04
23
Chris Haustein
Fr
15:38
6:15
29
Logan Stockett
Fr
17:24
6:58
56
Jack Bessette
Fr
18:42
7:29
70
4 Rio Americano
5-6-5-4-4
Gap: 2:29
76:24
15:17
6:07
121 Tyler Escay
Fr
14:02
5:37
7
Aiden Escay
Fr
14:55
5:58
17
Francisc (Kiko) M
Fr
15:04
6:02
19
Bradi Kerr
Fr
15:51
6:20
31
Nate Heron
Fr
16:32
6:37
47
Calvin Milde
Fr
16:34
6:38
48
Kevin Carson
Fr
17:42
7:05
64
5 Oak Ridge
1-3-3-5-5
Gap: 3:07
76:01
15:12
6:05
124 Troy Esparza
Fr
13:28
5:23
1
Caden Fletcher
Fr
14:44
5:54
13
Steven Berry
Fr
15:06
6:03
22
Caden Lowder
Fr
16:08
6:27
39
Joaquin Orbiello
Fr
16:35
6:38
49
Hayden Vandeluy
Fr
17:28
6:59
58
Spencer Hirrling
Fr
19:13
7:41
74
6 Jesuit
7-5-6-6-6
Gap: 1:59
76:40
15:20
6:08
128 Cole Rasmusse
Fr
14:11
5:40
9
Gabe Giannini
Fr
14:32
5:49
12
Alexande Williams
Fr
15:53
6:21
33
Ben Ryan
Fr
15:54
6:22
34
Michael Solis
Fr
16:10
6:28
40
Sam Vernekof
Fr
16:17
6:31
42
Marcos Lopez
Fr
16:20
6:32
43
7 Del Campo
10-9-9-8-7
Gap: 2:16
80:49
16:10
6:28
194 Geraldo Garcia Lopez
Fr
14:50
5:56
15
Cole Rommelfa
Fr
16:04
6:26
38
Robert Rommelfa
Fr
16:23
6:33
44
Blake Warner
Fr
16:27
6:35
46
Everett Baeder
Fr
17:06
6:50
51
Isaac Roybal
Fr
20:38
8:15
79




8 Nevada Union
9-8-8-9-8
Gap: 2:41
81:54
16:23
6:33
205 Wesley Selby
Fr
14:48
5:55
14
Tyler Ricketts
Fr
16:03
6:25
37
Ale Homan
Fr
16:16
6:30
41
Jackson Law
Fr
17:17
6:55
54
Theo Van Vacas Gag
Fr
17:29
6:59
59








9 Oakmont
2-7-7-7-9
Gap: 4:22
81:33
16:19
6:31
206 Julian Doak
Fr
13:37
5:27
2
Aydan Haydu
Fr
15:15
6:06
25
Carson Humphrey
Fr
17:12
6:53
53
Roderick Miller
Fr
17:30
7:00
60
David Ramirez
Fr
17:59
7:12
66
Lucas Gamboa
Fr
20:38
8:15
80
Michael Ojog
Fr
22:27
8:59
82
10 River City
8-10-10-10-10
Gap: 4:10
86:04
17:13
6:53
263 Ryan Martin
Fr
14:21
5:44
10
Nicholas Vasilopo
Fr
17:24
6:57
55
Cody Granite DaPrato
Fr
17:30
7:00
61
Alijah Amour
Fr
18:17
7:19
68
Giovanni Polagrut
Fr
18:31
7:24
69
Oliver Yimbo
Fr
19:02
7:37
71
Jonathan Torrente
Fr
19:21
7:44
75
11 Del Oro
13-12-12-11-11
Gap: 2:00
86:35
17:19
6:56
282 Jake Whatley
Fr
16:00
6:24
36
Ben Bowers
Fr
17:06
6:50
52
Andrew Close
Fr
17:31
7:00
62
Aidan Conner
Fr
17:58
7:11
65
Brayden Gessaro
Fr
18:00
7:12
67
Kyle Nash
Fr
19:06
7:38
72
Morgan Smith
Fr
24:02
9:37
85
12 Lincoln-L
11-11-11-12-12
Gap: 8:05
96:06
19:13
7:41
308 Evan Carleton
Fr
15:06
6:02
21
Ryan McGuire
Fr
17:28
6:59
57
Gabe Northam
Fr
17:33
7:01
63
Runner Rodrigue
Fr
22:49
9:08
83
Alex Dennis
Fr
23:11
9:16
84








13 River Valley
12-13-13-13-13
Gap: 4:36
93:12
18:38
7:27
330 Gerald Jensen
Fr
15:17
6:07
26
Anthony Valdez
Fr
19:12
7:41
73
Andrew Blair
Fr
19:24
7:46
76
Brandon Munoz
Fr
19:27
7:47
77
Mateo Cruz
Fr
19:52
7:57
78
Daya Johal
Fr
21:07
8:27
81




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
2-2-2-1-1
Gap: 1:04
84:03
16:49
6:43
38 Sam Vernekof
Fr
16:17
6:31
3
Marcos Lopez
Fr
16:20
6:32
4
Joseph Pyle
Fr
16:48
6:43
8
Ezra Nkadi
Fr
17:17
6:55
11
Rylan Fitz
Fr
17:21
6:56
12
Nicholas LYONS
Fr
17:33
7:01
13
Charles Sander
Fr
18:03
7:13
15
2 Folsom
3-3-3-3-2
Gap: 2:20
86:46
17:21
6:56
57 Arsh Koneru-A
Fr
16:25
6:34
5
Liam Bayer
Fr
16:41
6:40
7
Jens Helquist
Fr
16:52
6:45
9
Ben Escamill
Fr
18:03
7:13
16
Sudhir Karthike
Fr
18:45
7:30
20
Jotishwa Mohan
Fr
19:17
7:43
22




3 Whitney
1-1-1-2-3
Gap: 6:40
90:32
18:06
7:15
61 Nick Herrmann
Fr
15:44
6:17
1
Brandon Olah
Fr
15:52
6:21
2
Aidan Barkve
Fr
17:14
6:53
10
Dario Ruscica
Fr
19:19
7:44
23
Tyler Herceg
Fr
22:24
8:58
25








4 Rio Americano
4-4-4-4-4
Gap: 2:06
89:14
17:51
7:08
74 Calvin Milde
Fr
16:34
6:38
6
Kevin Carson
Fr
17:42
7:05
14
Kian Razavi
Fr
18:08
7:15
17
Sean Elliott
Fr
18:10
7:16
18
Diego Castillo
Fr
18:40
7:28
19
Amari Fort
Fr
19:02
7:37
21
Gabriel Cormona
Fr
19:51
7:57
24
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Jesuit
1-1-1-1-1
Gap: 2:00
92:59
18:36
7:26
17 Nicholas LYONS
Fr
17:33
7:01
1
Charles Sander
Fr
18:03
7:13
2
Lucas Paton
Fr
18:34
7:26
3
Brogan McLaughl
Fr
19:16
7:43
5
Mate Kapinya
Fr
19:33
7:49
6
Jack Pettit
Fr
20:13
8:05
8
Juan Jimenez
Fr
20:55
8:22
11
2 Rio Americano
2-2-2-2-2
Gap: 2:40
101:24
20:17
8:07
42 Amari Fort
Fr
19:02
7:37
4
Gabriel Cormona
Fr
19:51
7:57
7
Kodai Gosse
Fr
20:21
8:08
9
Bobby Labbe
Fr
20:28
8:11
10
Trevor Frank
Fr
21:42
8:41
12
Jianne Santos
Fr
23:07
9:15
13
Lucas Ferguson
Fr
23:07
9:15
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.