Crystal Springs Uplands Results from the WBAL League Meet #3 at Crystal Springs on 11/5/21

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aidan Mornell Fr JV 19:13 6:31 2.95 8/94 6/20 13/27 1/7 19:48.9
(0:36,3.0)
19:48.9
(0:36,3.0)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Benjamin Bouie Fr V 15:46.6 5:21 2.95 3/53 1/7 1/27 2/8 15:59.8
(0:13,1.4)
15:59.8
(0:13,1.4)
You ROCK! (LR, PR)
Caleb Quartey Jr JV 17:56.8 6:05 2.95 2/94 2/20 8/27 1/8 18:13.4
(0:17,1.5)
18:13.4
(0:17,1.5)
You ROCK! (LR, PR)
Dean Wu So V 17:03.8 5:47 2.95 11/53 4/7 4/27 2/8 17:37.8
(0:34,3.2)
17:37.8
(0:34,3.2)
You ROCK! (LR, PR)
Dylan Miller Sr JV 20:30.6 6:57 2.95 18/94 10/20 17/27 1/5 19:24.7 19:16.6
Eldrich David So JV 19:17 6:32 2.95 10/94 7/20 14/27 1/6 20:02.3
(0:45,3.8)
20:02.3
(0:45,3.8)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Emanuel Gomez-Lopez So V 18:22 6:14 2.95 29/53 7/7 9/27 1/6 18:48.7
(0:27,2.4)
18:48.7
(0:27,2.4)
You ROCK! (LR, PR)
Findlay Tarik Baker Fr V 16:00.4 5:26 2.95 6/53 3/7 3/27 1/8 17:01.2
(1:01,6.0)
17:01.2
(1:01,6.0)
You ROCK! (LR, PR)
Furious Clay Jr V 15:47.9 5:21 2.95 4/53 2/7 2/27 2/8 16:23.1
(0:35,3.6)
16:23.1
(0:35,3.6)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Ilya Kipkalov Fr V 17:15 5:51 2.95 12/53 5/7 5/27 1/8 17:52.2
(0:37,3.5)
17:52.2
(0:37,3.5)
You ROCK! (LR, PR)
Jack Flynn So JV 19:10.8 6:30 2.95 7/94 5/20 12/27 1/7 20:05.4
(0:55,4.5)
20:05.4
(0:55,4.5)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Jack Murawczyk Jr JV 20:24.6 6:55 2.95 16/94 8/20 15/27 1/6 20:42
(0:17,1.4)
19:22.4 You ROCK! (LR)
Jacob Sutherland Fr JV 20:45 7:02 2.95 25/94 12/20 19/27 1/4 21:51.1
(1:06,5.0)
21:51.1
(1:06,5.0)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Joshua Hikida So JV 21:09.4 7:10 2.95 29/94 13/20 20/27 1/3 22:14.4
(1:05,4.9)
22:14.4
(1:05,4.9)
You ROCK! (LR, PR)
Lachlan Guo So V 17:20.1 5:53 2.95 17/53 6/7 6/27 1/7
Lane Arris Jr JV 21:35.5 7:19 2.95 37/94 16/20 23/27 1/2 22:33.4
(0:58,4.3)
22:33.4
(0:58,4.3)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Lucas Kang Sr JV 22:49 7:44 2.95 63/94 20/20 27/27 1/2 23:02.1
(0:13,0.9)
21:49.28 You ROCK! (LR)
Mihir Joshi Fr JV 20:27.7 6:56 2.95 17/94 9/20 16/27 1/5 20:53.5
(0:26,2.1)
20:53.5
(0:26,2.1)
You ROCK! (LR, PR)
Morgan Fisher Fr JV 21:20.3 7:14 2.95 35/94 15/20 22/27 1/2 20:20.2 20:20.2
Nicholas Jang Fr JV 21:46.7 7:23 2.95 40/94 17/20 24/27 1/2 23:02.9
(1:16,5.5)
23:02.9
(1:16,5.5)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Nicholas Wen So JV 21:11.6 7:11 2.95 30/94 14/20 21/27 1/2 You ROCK! (SBP)
Reid Dye Jr JV 18:59.9 6:26 2.95 3/94 3/20 10/27 1/8 19:26.9
(0:27,2.3)
19:26.9
(0:27,2.3)
You ROCK! (LR, PR)
Sascha Chernesky So JV 20:36.4 6:59 2.95 21/94 11/20 18/27 1/4 21:06.3
(0:30,2.4)
21:06.3
(0:30,2.4)
You ROCK! (LR, PR)
Simon Moscovici So JV 21:49.8 7:24 2.95 41/94 18/20 25/27 1/2 23:03
(1:13,5.3)
23:03
(1:13,5.3)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Spencer Morse-deBrier Fr JV 21:59.7 7:27 2.95 45/94 19/20 26/27 1/2 22:50.8
(0:51,3.7)
22:50.8
(0:51,3.7)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Tristyn Kelly Jr JV 19:03.6 6:28 2.95 4/94 4/20 11/27 1/8 19:04
(0:00,0.0)
19:04
(0:00,0.0)
You ROCK! (LR, PR)
Tyler Jang Jr JV 17:38.9 5:59 2.95 1/94 1/20 7/27 1/8 17:50.7
(0:12,1.1)
17:50.7
(0:12,1.1)
You ROCK! (LR, PR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/8 81:54
1:28
2.95 5:33 5:21 5:51 36 5:33 83:00
(1:06,1.3)
82:27
(0:34,0.7%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Benjamin Bouie (3), Furious Clay (4), Findlay Tarik Baker (6), Dean Wu (11), Ilya Kipkalov (12)
JV 1st 5 1/7 92:50
1:32
2.95 6:18 5:59 6:30 17 6:18 93:22
(0:32,0.6)
91:10 Your Team ROCKS! (LR) Tyler Jang (1), Caleb Quartey (2), Reid Dye (3), Tristyn Kelly (4), Jack Flynn (7)
JV 2nd 5 1/5 99:53
1:18
2.95 6:46 6:31 6:57 15 6:46 99:44 95:00 Aidan Mornell (1), Eldrich David (2), Jack Murawczyk (3), Mihir Joshi (4), Dylan Miller (5)
JV 3rd 5 1/2 105:03
0:44
2.95 7:07 6:59 7:14 15 7:07 106:47
(1:45,1.6)
102:33 Your Team ROCKS! (LR) Sascha Chernesky (1), Jacob Sutherland (2), Joshua Hikida (3), Nicholas Wen (4), Morgan Fisher (5)
JV 4th 5 1/2 110:01
1:14
2.95 7:28 7:19 7:44 15 7:28 114:32
(4:32,4.0)
107:58 Your Team ROCKS! (LR) Lane Arris (1), Nicholas Jang (2), Simon Moscovici (3), Spencer Morse-deBrier (4), Lucas Kang (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Landon Pretre Fr Menlo 15:28.4 5:15
2 Justin Pretre Jr Menlo 15:39.5 5:18
3 Benjamin Bouie Fr Crystal Springs Uplands 15:46.6 5:21 1/7 1/27 2/8 16:00
(0:13)
16:00
(0:13)
You ROCK! (LR, PR)
4 Furious Clay Jr Crystal Springs Uplands 15:47.9 5:21 2/7 2/27 2/8 16:23
(0:35)
16:23
(0:35)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
5 Levente Palvolgyi Jr Woodside Priory 15:52.3 5:23
6 Findlay Tarik Baker Fr Crystal Springs Uplands 16:00.4 5:26 3/7 3/27 1/8 17:01
(1:01)
17:01
(1:01)
You ROCK! (LR, PR)
7 Aiden Deffner Jr Menlo 16:39.5 5:39
8 Evan Strohman Jr Woodside Priory 16:52 5:43
9 Nik Khuntia Sr Menlo 16:56.2 5:44
10 Nick Karros So Sacred Heart Prep 16:56.6 5:45
11 Dean Wu So Crystal Springs Uplands 17:03.8 5:47 4/7 4/27 2/8 17:38
(0:34)
17:38
(0:34)
You ROCK! (LR, PR)
12 Ilya Kipkalov Fr Crystal Springs Uplands 17:15 5:51 5/7 5/27 1/8 17:52
(0:37)
17:52
(0:37)
You ROCK! (LR, PR)
13 Thomas Tasker So The King's Academy 17:15.7 5:51
14 William Hauser Fr Menlo 17:17.1 5:52
15 Veyd Patil So Harker 17:17.9 5:52
16 Rigo Gonzales Jr Harker 17:18.1 5:52
17 Lachlan Guo So Crystal Springs Uplands 17:20.1 5:53 6/7 6/27 1/7
18 James Heron Jr Woodside Priory 17:31.3 5:56
19 Alex Boesch So Menlo 17:37.9 5:59
20 Arjun Singh Fr Sacred Heart Prep 17:38.9 5:59
21 Rupert Chen Jr Harker 17:39.3 5:59
22 Silas Taylor Sr The King's Academy 17:39.5 5:59
23 Aleksei Mawdsley Sr The King's Academy 17:42.9 6:00
24 Gaurav Upadhye Sr The King's Academy 17:51.2 6:03
25 Jp Killmond Jr Sacred Heart Prep 17:58 6:05
26 John Hurlbut So Woodside Priory 17:58.6 6:06
27 Joshua Han So The King's Academy 18:00 6:06
28 David Martinez Sr Eastside College Prep 18:11.1 6:10
29 Emanuel Gomez-Lopez So Crystal Springs Uplands 18:22 6:14 7/7 9/27 1/6 18:49
(0:27)
18:49
(0:27)
You ROCK! (LR, PR)
30 Kailash Ranganathan Sr Harker 18:25.2 6:15
31 Alexander Liou Sr Harker 18:26.6 6:15
32 Ian Hanna Sr The King's Academy 18:27.3 6:15
33 Micah Mok Sr The King's Academy 18:30.6 6:16
34 Shay Mallempati Fr Pinewood 18:46.7 6:22
35 Nishan Rajavasireddy Sr Menlo 18:54.6 6:25
36 Logan Thompson Jr Pinewood 19:07.4 6:29
37 Matthew Barter So Sacred Heart Prep 19:09.5 6:30
38 Anthony Zhao Jr Harker 19:23.2 6:34
39 Jack Ryan Sr Woodside Priory 19:23.8 6:35
40 Peter Baszucki Fr Woodside Priory 19:34.8 6:38
41 Sean King Sr Pinewood 19:39.4 6:40
42 Kaleb Goldin Fr Harker 19:57.6 6:46
43 Andrew Stamos Fr Sacred Heart Prep 19:58.7 6:46
44 Cole Stern So Pinewood 20:22.2 6:54
45 Oscar Barnes Jr Pinewood 20:34.1 6:58
46 Angel Morales Eastside College Prep 21:02.7 7:08
47 Corey Walker Eastside College Prep 21:16.5 7:13
48 Clay Griffin Fr Sacred Heart Prep 21:22.2 7:15
49 Gerardo Santana Eastside College Prep 21:51.1 7:24
50 Billy Rosas Sr Eastside College Prep 22:04.8 7:29
51 Carter Baginskis So Woodside Priory 22:33.2 7:39
52 Angel Fernandez Eastside College Prep 22:33.7 7:39
53 Tomas San Juan Jr Eastside College Prep 23:38.1 8:01
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Menlo
1-1-1-1-1
Gap: 1:49
82:01
16:24
5:34
33 Landon Pretre
Fr
15:28
5:15
1
Justin Pretre
Jr
15:40
5:18
2
Aiden Deffner
Jr
16:40
5:39
7
Nik Khuntia
Sr
16:56
5:44
9
William Hauser
Fr
17:17
5:52
14
Alex Boesch
So
17:38
5:59
19
Nishan Rajavasireddy
Sr
18:55
6:25
35
2 Crystal Springs Uplands
2-2-2-2-2
Gap: 1:28
81:54
16:23
5:33
36 Benjamin Bouie
Fr
15:47
5:21
3
Furious Clay
Jr
15:48
5:21
4
Findlay Tarik Baker
Fr
16:00
5:26
6
Dean Wu
So
17:04
5:47
11
Ilya Kipkalov
Fr
17:15
5:51
12
Lachlan Guo
So
17:20
5:53
17
Emanuel Gomez-Lopez
So
18:22
6:14
29
Your Team ROCKS! (LR, PR)
3 Woodside Priory
3-3-3-3-3
Gap: 3:32
87:38
17:32
5:56
96 Levente Palvolgyi
Jr
15:52
5:23
5
Evan Strohman
Jr
16:52
5:43
8
James Heron
Jr
17:31
5:56
18
John Hurlbut
So
17:59
6:06
26
Jack Ryan
Sr
19:24
6:35
39
Peter Baszucki
Fr
19:35
6:38
40
Carter Baginskis
So
22:33
7:39
51
4 The King's Academy
5-6-6-4-4
Gap: 0:44
88:29
17:42
6:00
109 Thomas Tasker
So
17:16
5:51
13
Silas Taylor
Sr
17:40
5:59
22
Aleksei Mawdsley
Sr
17:43
6:00
23
Gaurav Upadhye
Sr
17:51
6:03
24
Joshua Han
So
18:00
6:06
27
Ian Hanna
Sr
18:27
6:15
32
Micah Mok
Sr
18:31
6:16
33
5 Harker
6-5-4-4-5
Gap: 1:09
89:07
17:49
6:03
113 Veyd Patil
So
17:18
5:52
15
Rigo Gonzales
Jr
17:18
5:52
16
Rupert Chen
Jr
17:39
5:59
21
Kailash Ranganathan
Sr
18:25
6:15
30
Alexander Liou
Sr
18:27
6:15
31
Anthony Zhao
Jr
19:23
6:34
38
Kaleb Goldin
Fr
19:58
6:46
42
6 Sacred Heart Prep
4-4-5-6-6
Gap: 3:02
91:42
18:20
6:13
135 Nick Karros
So
16:57
5:45
10
Arjun Singh
Fr
17:39
5:59
20
Jp Killmond
Jr
17:58
6:05
25
Matthew Barter
So
19:10
6:30
37
Andrew Stamos
Fr
19:59
6:46
43
Clay Griffin
Fr
21:22
7:15
48




7 Pinewood
8-7-7-7-7
Gap: 1:47
98:30
19:42
6:41
200 Shay Mallempati
Fr
18:47
6:22
34
Logan Thompson
Jr
19:07
6:29
36
Sean King
Sr
19:39
6:40
41
Cole Stern
So
20:22
6:54
44
Oscar Barnes
Jr
20:34
6:58
45








8 Eastside College Prep
7-8-8-8-8
Gap: 3:54
104:26
20:53
7:05
220 David Martinez
Sr
18:11
6:10
28
Angel Morales
-
21:03
7:08
46
Corey Walker
-
21:17
7:13
47
Gerardo Santana
-
21:51
7:24
49
Billy Rosas
Sr
22:05
7:29
50
Angel Fernandez
-
22:34
7:39
52
Tomas San Juan
Jr
23:38
8:01
53
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys JV

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tyler Jang Jr Crystal Springs Uplands 17:38.9 5:59 1/20 7/27 1/8 17:51
(0:12)
17:51
(0:12)
You ROCK! (LR, PR)
2 Caleb Quartey Jr Crystal Springs Uplands 17:56.8 6:05 2/20 8/27 1/8 18:13
(0:17)
18:13
(0:17)
You ROCK! (LR, PR)
3 Reid Dye Jr Crystal Springs Uplands 18:59.9 6:26 3/20 10/27 1/8 19:27
(0:27)
19:27
(0:27)
You ROCK! (LR, PR)
4 Tristyn Kelly Jr Crystal Springs Uplands 19:03.6 6:28 4/20 11/27 1/8 19:04
(0:00)
19:04
(0:00)
You ROCK! (LR, PR)
5 Devan Choksi Jr The King's Academy 19:07.4 6:29
6 Aidan Oslob Sr The King's Academy 19:10.2 6:30
7 Jack Flynn So Crystal Springs Uplands 19:10.8 6:30 5/20 12/27 1/7 20:05
(0:55)
20:05
(0:55)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
8 Aidan Mornell Fr Crystal Springs Uplands 19:13 6:31 6/20 13/27 1/7 19:49
(0:36)
19:49
(0:36)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
9 William Floyd Jr Menlo 19:14.6 6:31
10 Eldrich David So Crystal Springs Uplands 19:17 6:32 7/20 14/27 1/6 20:02
(0:45)
20:02
(0:45)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
11 Aidan Lincke Sr Harker 19:40.6 6:40
12 Kayan Sunderam Fr Menlo 19:48.8 6:43
13 Gabriel Sandoval Fr Menlo 19:52.8 6:44
14 Joshua Benyo Baker Fr Menlo 20:00.9 6:47
15 Joseph Hirota Fr The King's Academy 20:16.8 6:52
16 Jack Murawczyk Jr Crystal Springs Uplands 20:24.6 6:55 8/20 15/27 1/6 20:42
(0:17)
19:22.4 You ROCK! (LR)
17 Mihir Joshi Fr Crystal Springs Uplands 20:27.7 6:56 9/20 16/27 1/5 20:54
(0:26)
20:54
(0:26)
You ROCK! (LR, PR)
18 Dylan Miller Sr Crystal Springs Uplands 20:30.6 6:57 10/20 17/27 1/5 19:24.7 19:16.6
19 Lukas Tien So The King's Academy 20:31.2 6:57
20 Eric Zhang Fr Harker 20:36.4 6:59
21 Sascha Chernesky So Crystal Springs Uplands 20:36.4 6:59 11/20 18/27 1/4 21:06
(0:30)
21:06
(0:30)
You ROCK! (LR, PR)
22 Dawson Chen Sr Harker 20:38.8 7:00
23 Max Talwar So Menlo 20:43.3 7:01
24 Evan Jung So The King's Academy 20:44.4 7:02
25 Jacob Sutherland Fr Crystal Springs Uplands 20:45 7:02 12/20 19/27 1/4 21:51
(1:06)
21:51
(1:06)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
26 Kyler Hanson Sr The King's Academy 20:48 7:03
27 Terence Zhou Fr The King's Academy 20:55.1 7:05
28 Jacob Levin Fr Woodside Priory 21:04.9 7:09
29 Joshua Hikida So Crystal Springs Uplands 21:09.4 7:10 13/20 20/27 1/3 22:14
(1:05)
22:14
(1:05)
You ROCK! (LR, PR)
30 Nicholas Wen So Crystal Springs Uplands 21:11.6 7:11 14/20 21/27 1/2 You ROCK! (SBP)
31 Colin Ho So Menlo 21:12.7 7:11
32 Ryan Li So Menlo 21:13.8 7:12
33 Derrick Ho So Menlo 21:14.8 7:12
34 Juan Lozada Fr Menlo 21:16.3 7:13
35 Morgan Fisher Fr Crystal Springs Uplands 21:20.3 7:14 15/20 22/27 1/2 20:20.2 20:20.2
36 Sam Engel So Menlo 21:32.1 7:18
37 Lane Arris Jr Crystal Springs Uplands 21:35.5 7:19 16/20 23/27 1/2 22:33
(0:58)
22:33
(0:58)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
38 Richard Zhang Jr Harker 21:38 7:20
39 Geoffrey Franc Fr Menlo 21:46.1 7:23
40 Nicholas Jang Fr Crystal Springs Uplands 21:46.7 7:23 17/20 24/27 1/2 23:03
(1:16)
23:03
(1:16)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
41 Simon Moscovici So Crystal Springs Uplands 21:49.8 7:24 18/20 25/27 1/2 23:03
(1:13)
23:03
(1:13)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
42 Eric Feng So Menlo 21:50.9 7:24
43 Andrew Yuan So Woodside Priory 21:54.7 7:26
44 Raul Sandoval Fr Menlo 21:58 7:27
45 Spencer Morse-deBrier Fr Crystal Springs Uplands 21:59.7 7:27 19/20 26/27 1/2 22:51
(0:51)
22:51
(0:51)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
46 Nelson Gou Fr Harker 22:01.9 7:28
47 Ryan Cheng Fr Woodside Priory 22:03 7:28
48 Alex Yansouni Sr Sacred Heart Prep 22:13.4 7:32
49 Pranav Mullappalli Jr Harker 22:18.1 7:34
50 Clifford Palmer Fr Menlo 22:27 7:37
51 Cyrus Patel So Woodside Priory 22:32.9 7:39
52 Yoanfranco Ochoa Jr Eastside College Prep 22:34.5 7:39
53 Shaan Kan Sr Pinewood 22:36.3 7:40
54 Jared Bowman Fr Pinewood 22:37.2 7:40
55 Nathan Chen So Woodside Priory 22:39 7:41
56 Vincent Chen Jr Pinewood 22:40.5 7:41
57 Yuta Tokusei So Woodside Priory 22:42.5 7:42
58 Brendon Hayes Fr Harker 22:42.9 7:42
59 Kyle Li Fr Harker 22:44.3 7:42
60 Andrew Hurlbut Fr Woodside Priory 22:44.5 7:43
61 Conrad Brousseau Fr Woodside Priory 22:45.7 7:43
62 Alakh Kapadia Fr Pinewood 22:47.7 7:44
63 Lucas Kang Sr Crystal Springs Uplands 22:49 7:44 20/20 27/27 1/2 23:02
(0:13)
21:49.28 You ROCK! (LR)
64 Aleksander Mazin Fr The King's Academy 22:50.2 7:44
65 Ethan Liu So Harker 23:08.9 7:51
66 Edgar Bustos Fr Eastside College Prep 23:13.3 7:52
67 Kenneth Chan Fr The King's Academy 23:14.3 7:53
68 Kayden Stern Sr The King's Academy 23:26.4 7:57
69 Jesse Fioranelli Sr Pinewood 23:33.9 7:59
70 Maynor Bac Eastside College Prep 23:35.7 8:00
71 Sean Nayebi Fr Woodside Priory 23:36.2 8:00
72 Stanley Wan Fr Woodside Priory 23:42.7 8:02
73 Ethan Liu So Sacred Heart Prep 23:49.1 8:04
74 Roshan Taneja Fr Sacred Heart Prep 23:51.6 8:05
75 Sam Virsik So Menlo 24:14.5 8:13
76 Giovanny Magana Fr Menlo 24:26.7 8:17
77 Peter Ren Jr Woodside Priory 24:35.1 8:20
78 Omar Bazan So Sacred Heart Prep 24:48.1 8:24
79 Connor Yagen Fr Menlo 25:30.9 8:39
80 Benjamin Park Fr Menlo 25:35 8:40
81 Mehar Atwal Sr Pinewood 25:40.3 8:42
82 Shailen Parasnis Fr Menlo 25:48.5 8:45
83 Aiden Gabriel Fr Pinewood 25:55.7 8:47
84 Lexing Alex Huang Fr Harker 25:59.6 8:49
85 Agastya Brahmbhatt Fr Menlo 27:15.1 9:14
86 Bryan Liu Fr Menlo 27:28.7 9:19
87 Noah Levine Fr Woodside Priory 28:56.5 9:49
88 Leo Shang Fr Pinewood 29:09.2 9:53
89 Keven Florido Eastside College Prep 29:10.7 9:53
90 Christopher Valencia Jr Eastside College Prep 29:25.8 9:59
91 Waren Foo Fr The King's Academy 29:30.3 10:00
92 Jaewoo Park Fr The King's Academy 29:52.4 10:08
93 Ricardo Enriquez Sr Eastside College Prep 34:35.9 11:44
94 Ben Xiong Fr Woodside Priory 36:23.9 12:20
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys JV

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:32
92:50
18:34
6:18
17 Tyler Jang
Jr
17:39
5:59
1
Caleb Quartey
Jr
17:57
6:05
2
Reid Dye
Jr
19:00
6:26
3
Tristyn Kelly
Jr
19:04
6:28
4
Jack Flynn
So
19:11
6:30
7
Aidan Mornell
Fr
19:13
6:31
8
Eldrich David
So
19:17
6:32
10
Your Team ROCKS! (LR)
2 The King's Academy
2-2-2-2-2
Gap: 1:37
99:50
19:58
6:46
62 Devan Choksi
Jr
19:07
6:29
5
Aidan Oslob
Sr
19:10
6:30
6
Joseph Hirota
Fr
20:17
6:52
15
Lukas Tien
So
20:31
6:57
16
Evan Jung
So
20:44
7:02
20
Kyler Hanson
Sr
20:48
7:03
21
Terence Zhou
Fr
20:55
7:05
22
3 Menlo
3-3-3-3-3
Gap: 1:29
99:40
19:56
6:45
67 William Floyd
Jr
19:15
6:31
9
Kayan Sunderam
Fr
19:49
6:43
12
Gabriel Sandoval
Fr
19:53
6:44
13
Joshua Benyo Baker
Fr
20:01
6:47
14
Max Talwar
So
20:43
7:01
19
Colin Ho
So
21:13
7:11
24
Ryan Li
So
21:14
7:12
25
4 Harker
4-4-4-4-4
Gap: 2:21
104:36
20:55
7:05
100 Aidan Lincke
Sr
19:41
6:40
11
Eric Zhang
Fr
20:36
6:59
17
Dawson Chen
Sr
20:39
7:00
18
Richard Zhang
Jr
21:38
7:20
26
Nelson Gou
Fr
22:02
7:28
28
Pranav Mullappalli
Jr
22:18
7:34
30
Brendon Hayes
Fr
22:43
7:42
38
5 Woodside Priory
5-5-5-5-5
Gap: 1:34
110:15
22:03
7:28
145 Jacob Levin
Fr
21:05
7:09
23
Andrew Yuan
So
21:55
7:26
27
Ryan Cheng
Fr
22:03
7:28
29
Cyrus Patel
So
22:33
7:39
31
Nathan Chen
So
22:39
7:41
35
Yuta Tokusei
So
22:43
7:42
37
Andrew Hurlbut
Fr
22:45
7:43
39
6 Pinewood
7-6-6-6-6
Gap: 0:58
114:16
22:51
7:45
185 Shaan Kan
Sr
22:36
7:40
33
Jared Bowman
Fr
22:37
7:40
34
Vincent Chen
Jr
22:41
7:41
36
Alakh Kapadia
Fr
22:48
7:44
40
Jesse Fioranelli
Sr
23:34
7:59
42
Mehar Atwal
Sr
25:40
8:42
44
Aiden Gabriel
Fr
25:56
8:47
45
7 Eastside College Prep
6-7-7-7-7
Gap: 6:51
128:00
25:36
8:41
209 Yoanfranco Ochoa
Jr
22:35
7:39
32
Edgar Bustos
Fr
23:13
7:52
41
Maynor Bac
-
23:36
8:00
43
Keven Florido
-
29:11
9:53
46
Christopher Valencia
Jr
29:26
9:59
47
Ricardo Enriquez
Sr
34:36
11:44
48




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:18
99:53
19:59
6:46
15 Aidan Mornell
Fr
19:13
6:31
1
Eldrich David
So
19:17
6:32
2
Jack Murawczyk
Jr
20:25
6:55
3
Mihir Joshi
Fr
20:28
6:56
4
Dylan Miller
Sr
20:31
6:57
5
Sascha Chernesky
So
20:36
6:59
6
Jacob Sutherland
Fr
20:45
7:02
7
2 Menlo
3-3-2-2-2
Gap: 0:19
106:30
21:18
7:13
60 Colin Ho
So
21:13
7:11
10
Ryan Li
So
21:14
7:12
11
Derrick Ho
So
21:15
7:12
12
Juan Lozada
Fr
21:16
7:13
13
Sam Engel
So
21:32
7:18
14
Geoffrey Franc
Fr
21:46
7:23
15
Eric Feng
So
21:51
7:24
16
3 The King's Academy
2-2-3-3-3
Gap: 2:38
111:14
22:15
7:32
91 Kyler Hanson
Sr
20:48
7:03
8
Terence Zhou
Fr
20:55
7:05
9
Aleksander Mazin
Fr
22:50
7:44
23
Kenneth Chan
Fr
23:14
7:53
25
Kayden Stern
Sr
23:26
7:57
26
Waren Foo
Fr
29:30
10:00
32
Jaewoo Park
Fr
29:52
10:08
33
4 Harker
4-4-4-4-4
Gap: 3:42
116:54
23:23
7:56
110 Pranav Mullappalli
Jr
22:18
7:34
17
Brendon Hayes
Fr
22:43
7:42
19
Kyle Li
Fr
22:44
7:42
20
Ethan Liu
So
23:09
7:51
24
Lexing Alex Huang
Fr
26:00
8:49
30








5 Woodside Priory
5-5-5-5-5
Gap: 1:00
115:32
23:06
7:50
116 Yuta Tokusei
So
22:43
7:42
18
Andrew Hurlbut
Fr
22:45
7:43
21
Conrad Brousseau
Fr
22:46
7:43
22
Sean Nayebi
Fr
23:36
8:00
27
Stanley Wan
Fr
23:43
8:02
28
Peter Ren
Jr
24:35
8:20
29
Noah Levine
Fr
28:57
9:49
31
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 0:44
105:03
21:01
7:07
15 Sascha Chernesky
So
20:36
6:59
1
Jacob Sutherland
Fr
20:45
7:02
2
Joshua Hikida
So
21:09
7:10
3
Nicholas Wen
So
21:12
7:11
4
Morgan Fisher
Fr
21:20
7:14
5
Lane Arris
Jr
21:36
7:19
6
Nicholas Jang
Fr
21:47
7:23
8
Your Team ROCKS! (LR)
2 Menlo
2-2-2-2-2
Gap: 2:28
112:17
22:27
7:37
49 Geoffrey Franc
Fr
21:46
7:23
7
Eric Feng
So
21:51
7:24
9
Raul Sandoval
Fr
21:58
7:27
10
Clifford Palmer
Fr
22:27
7:37
11
Sam Virsik
So
24:15
8:13
12
Giovanny Magana
Fr
24:27
8:17
13
Connor Yagen
Fr
25:31
8:39
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:14
110:01
22:00
7:28
15 Lane Arris
Jr
21:36
7:19
1
Nicholas Jang
Fr
21:47
7:23
2
Simon Moscovici
So
21:50
7:24
3
Spencer Morse-deBrier
Fr
22:00
7:27
4
Lucas Kang
Sr
22:49
7:44
5








Your Team ROCKS! (LR)
2 Menlo
2-2-2-2-2
Gap: 2:48
128:36
25:43
8:43
40 Giovanny Magana
Fr
24:27
8:17
6
Connor Yagen
Fr
25:31
8:39
7
Benjamin Park
Fr
25:35
8:40
8
Shailen Parasnis
Fr
25:49
8:45
9
Agastya Brahmbhatt
Fr
27:15
9:14
10
Bryan Liu
Fr
27:29
9:19
11




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.