Crystal Springs Uplands Results from the WBAL League Meet #3 at Crystal Springs on 11/4/22

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aidan Mornell So JV 18:15.6 6:11 2.95 5/90 4/16 10/22 1/7 19:13
(0:57,5.0)
19:53.4
(1:38,8.2)
19:13
(0:57,5.0)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Benjamin Bouie So V 15:51 5:22 2.95 4/49 2/6 2/22 2/8 15:46.6 16:00.8
(0:10,1.0)
15:46.6 You ROCK! (LR)
Caleb Quartey Sr JV 17:27.6 5:55 2.95 2/90 2/16 7/22 1/7 17:56.8
(0:29,2.7)
18:07.5
(0:40,3.7)
17:56.8
(0:29,2.7)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Dean Wu Jr V 17:06.9 5:48 2.95 13/49 5/6 5/22 1/8 17:03.8 17:46.5
(0:40,3.7)
17:03.8 You ROCK! (LR)
Eldrich David Jr JV 20:13.4 6:51 2.95 23/90 13/16 19/22 1/3 19:17 21:35.6
(1:22,6.3)
19:17 You ROCK! (LR)
Emanuel Gomez-Lopez Jr JV 18:11.6 6:10 2.95 4/90 3/16 9/22 1/7 18:22
(0:10,0.9)
18:27.3
(0:16,1.4)
18:22
(0:10,0.9)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Findlay Tarik Baker So V 15:47.7 5:21 2.95 3/49 1/6 1/22 2/8 16:00.4
(0:13,1.3)
16:12.3
(0:25,2.5)
16:00.4
(0:13,1.3)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Furious Clay Sr V 15:55.4 5:24 2.95 5/49 3/6 3/22 1/8 15:47.9 16:30.6
(0:35,3.6)
15:47.9 You ROCK! (LR)
Gabriel Corleto Jr JV 19:46.2 6:42 2.95 19/90 11/16 17/22 1/3 20:37.7
(0:52,4.2)
20:37.7
(0:52,4.2)
You ROCK! (LR, PR)
Isaac Pinon Fr JV 22:41.7 7:42 2.95 55/90 16/16 22/22 2/3
Jack Flynn Jr JV 18:39.8 6:20 2.95 7/90 5/16 11/22 1/7 19:10.8
(0:31,2.7)
19:37
(0:57,4.9)
19:10.8
(0:31,2.7)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Jack Murawczyk Sr JV 19:58.2 6:46 2.95 21/90 12/16 18/22 1/3 20:24.6
(0:26,2.2)
20:24.6
(0:26,2.2)
19:22.4 You ROCK! (LY, LR, SBP)
Jacob Sutherland So JV 21:11.7 7:11 2.95 36/90 14/16 20/22 1/3 20:45 23:02.7
(1:51,8.0)
20:45 You ROCK! (LR)
Jonathan Lieu So JV 19:16.8 6:32 2.95 16/90 9/16 15/22 1/4 20:50
(1:33,7.5)
20:50
(1:33,7.5)
You ROCK! (LR, PR)
Kai Wu Fr JV 18:48.8 6:23 2.95 9/90 7/16 13/22 1/6 19:26.1
(0:37,3.2)
19:26.1
(0:37,3.2)
You ROCK! (LR, PR)
Lachlan Guo Jr JV 17:26.8 5:55 2.95 1/90 1/16 6/22 1/8 17:20.1 18:34.7
(1:08,6.1)
17:20.1 You ROCK! (LR)
Lane Arris Sr JV 21:29.2 7:17 2.95 44/90 15/16 21/22 1/3 21:35.5
(0:06,0.5)
23:36.9
(2:08,9.0)
21:35.5
(0:06,0.5)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Matthew Morris Jr V 17:42.9 6:00 2.95 19/49 6/6 8/22 2/6 17:34.8 17:16.9
Max Brameld So JV 19:34.3 6:38 2.95 17/90 10/16 16/22 1/3 21:24.8
(1:51,8.6)
21:24.8
(1:51,8.6)
You ROCK! (LR, PR)
Morgan Fisher So JV 18:59.4 6:26 2.95 15/90 8/16 14/22 1/5 21:20.3
(2:21,11.0)
19:41.7
(0:42,3.6)
19:41.7
(0:42,3.6)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Oliver Boesch So V 16:45.7 5:41 2.95 11/49 4/6 4/22 2/8 17:12.7
(0:27,2.6)
16:18.8 You ROCK! (LR)
Reid Dye Sr JV 18:41.8 6:20 2.95 8/90 6/16 12/22 1/6 18:59.9
(0:18,1.6)
20:44.6
(2:03,9.9)
18:59.9
(0:18,1.6)
You ROCK! (LY, LR, PR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last
DTR
SDTR
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/8 81:27
1:19
2.95 5:31 5:21 5:48 36 5:29 81:54
(0:27,0.5)
83:31
(2:05,2.5)
81:54
(0:27,0.5%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Findlay Tarik Baker (3), Benjamin Bouie (4), Furious Clay (5), Oliver Boesch (11), Dean Wu (13)
JV 1st 5 1/7 90:01
1:13
2.95 6:06 5:55 6:20 19 6:06 92:50
(2:49,3.0)
95:20
(5:18,5.6)
91:10
(1:09,1.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Lachlan Guo (1), Caleb Quartey (2), Emanuel Gomez-Lopez (4), Aidan Mornell (5), Jack Flynn (7)
JV 2nd 5 1/3 95:21
0:53
2.95 6:28 6:20 6:38 18 6:28 99:53
(4:32,4.5)
103:08
(7:47,7.5)
95:00 Your Team ROCKS! (LY, LR) Reid Dye (1), Kai Wu (2), Morgan Fisher (4), Jonathan Lieu (5), Max Brameld (6)
JV 3rd 5 1/3 102:39
1:43
2.95 6:58 6:42 7:17 18 6:58 105:03
(2:24,2.3)
114:25
(11:46,10.3)
102:33 Your Team ROCKS! (LY, LR) Gabriel Corleto (1), Jack Murawczyk (2), Eldrich David (3), Jacob Sutherland (4), Lane Arris (8)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last
DTR
SDTR
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat team time from the same course a year ago
  • LR = Beat team time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new Team Record for this course
  • DTR = A "All-Time Distance Team Record" - the team (e.g. "V 1st 5", "JV 4th 5") best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • SDTR = A "Season Distance Team Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys V

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Justin Pretre Sr Menlo 15:09.5 5:08
2 Landon Pretre So Menlo 15:09.7 5:08
3 Findlay Tarik Baker So Crystal Springs Uplands 15:47.7 5:21 1/6 1/22 2/8 16:00
(0:13)
16:12
(0:25)
16:00
(0:13)
You ROCK! (LY, LR, PR)
4 Benjamin Bouie So Crystal Springs Uplands 15:51 5:22 2/6 2/22 2/8 15:46.6 16:01
(0:10)
15:46.6 You ROCK! (LR)
5 Furious Clay Sr Crystal Springs Uplands 15:55.4 5:24 3/6 3/22 1/8 15:47.9 16:31
(0:35)
15:47.9 You ROCK! (LR)
6 Levente Palvolgyi Sr Woodside Priory 16:07.6 5:28
7 Aiden Deffner Sr Menlo 16:16.3 5:31
8 Thomas Tasker Jr The King's Academy 16:25.1 5:34
9 Veyd Patil Jr Harker 16:36.9 5:38
10 Jared Saal So Menlo 16:45.1 5:41
11 Oliver Boesch So Crystal Springs Uplands 16:45.7 5:41 4/6 4/22 2/8 17:13
(0:27)
16:18.8 You ROCK! (LR)
12 Nick Karros Jr Sacred Heart Prep 17:04.1 5:47
13 Dean Wu Jr Crystal Springs Uplands 17:06.9 5:48 5/6 5/22 1/8 17:03.8 17:47
(0:40)
17:03.8 You ROCK! (LR)
14 Arjun Singh So Sacred Heart Prep 17:07.6 5:48
15 Andrew Smith Jr Harker 17:19.5 5:52
16 Robinson Xiang Fr Harker 17:20.7 5:53
17 James Yue Fr Menlo 17:30.9 5:56
18 Alex Boesch Jr Menlo 17:37.3 5:58
19 Matthew Morris Jr Crystal Springs Uplands 17:42.9 6:00 6/6 8/22 2/6 17:34.8 17:16.9
20 Joshua Han Jr The King's Academy 17:45.1 6:01
21 Jp Killmond Sr Sacred Heart Prep 17:52.1 6:03
22 John Hurlbut Jr Woodside Priory 17:52.3 6:03
23 Shay Mallempati So Pinewood 18:01.8 6:07
24 Harriss Miller So Harker 18:04.5 6:08
25 Matthew Barter Jr Sacred Heart Prep 18:16.9 6:12
26 Paul Sapilewski So Pinewood 18:21.2 6:13
27 Rupert Chen Sr Harker 18:25.7 6:15
28 Brady Tse Fr Harker 18:32.7 6:17
29 James Heron Sr Woodside Priory 18:33 6:17
30 Evan Jung Jr The King's Academy 18:39.8 6:20
31 Peter Baszucki So Woodside Priory 18:43.2 6:21
32 Andrew Stamos So Sacred Heart Prep 18:46.6 6:22
33 Devan Choksi Sr The King's Academy 18:56.3 6:25
34 Evan Strohman Sr Woodside Priory 19:04.5 6:28
35 Isaac Fournier Sr The King's Academy 19:05 6:28
36 Joseph Hirota So The King's Academy 19:18.4 6:33
37 Lukas Tien Jr The King's Academy 19:28.3 6:36
38 Logan Thompson Sr Pinewood 19:32.6 6:37
39 Adam Sayed Jr Harker 20:05.9 6:49
40 Jacob Levin So Woodside Priory 20:33.4 6:58
41 Cyrus Patel Jr Woodside Priory 20:44.8 7:02
42 Kevin Mendoza Hernandez Fr Eastside College Prep 20:50.7 7:04
43 Sam Stoltenberg So Pinewood 20:54.9 7:05
44 Aaron Ibanez Reyes Fr Eastside College Prep 21:46.4 7:23
45 Jay Guevara Fr Eastside College Prep 22:12.3 7:32
46 Yoanfranco Ochoa Jr Eastside College Prep 22:17 7:33
47 Angel Fernandez So Eastside College Prep 22:45.3 7:43
48 Manny Perez Salgado Fr Eastside College Prep 22:47.2 7:43
49 Bill Long So Pinewood 23:01.4 7:48
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys V

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
1 Crystal Springs Uplands
2-2-2-2-1
Gap: 1:19
81:27
16:17
5:31
36 Findlay Tarik Baker
So
15:48
5:21
3
Benjamin Bouie
So
15:51
5:22
4
Furious Clay
Sr
15:55
5:24
5
Oliver Boesch
So
16:46
5:41
11
Dean Wu
Jr
17:07
5:48
13
Matthew Morris
Jr
17:43
6:00
19




2 Menlo
1-1-1-1-2
Gap: 2:21
80:52
16:10
5:29
37 Justin Pretre
Sr
15:10
5:08
1
Landon Pretre
So
15:10
5:08
2
Aiden Deffner
Sr
16:16
5:31
7
Jared Saal
So
16:45
5:41
10
James Yue
Fr
17:31
5:56
17
Alex Boesch
Jr
17:37
5:58
18




3 Harker
5-3-3-3-3
Gap: 1:49
87:47
17:33
5:57
91 Veyd Patil
Jr
16:37
5:38
9
Andrew Smith
Jr
17:20
5:52
15
Robinson Xiang
Fr
17:21
5:53
16
Harriss Miller
So
18:05
6:08
24
Rupert Chen
Sr
18:26
6:15
27
Brady Tse
Fr
18:33
6:17
28
Adam Sayed
Jr
20:06
6:49
39
4 Sacred Heart Prep
6-4-4-4-4
Gap: 1:43
89:07
17:49
6:03
104 Nick Karros
Jr
17:04
5:47
12
Arjun Singh
So
17:08
5:48
14
Jp Killmond
Sr
17:52
6:03
21
Matthew Barter
Jr
18:17
6:12
25
Andrew Stamos
So
18:47
6:22
32








5 Woodside Priory
3-5-5-5-5
Gap: 2:57
90:21
18:04
6:07
122 Levente Palvolgyi
Sr
16:08
5:28
6
John Hurlbut
Jr
17:52
6:03
22
James Heron
Sr
18:33
6:17
29
Peter Baszucki
So
18:43
6:21
31
Evan Strohman
Sr
19:05
6:28
34
Jacob Levin
So
20:33
6:58
40
Cyrus Patel
Jr
20:45
7:02
41
6 The King's Academy
4-5-6-6-6
Gap: 2:40
90:51
18:10
6:10
126 Thomas Tasker
Jr
16:25
5:34
8
Joshua Han
Jr
17:45
6:01
20
Evan Jung
Jr
18:40
6:20
30
Devan Choksi
Sr
18:56
6:25
33
Isaac Fournier
Sr
19:05
6:28
35
Joseph Hirota
So
19:18
6:33
36
Lukas Tien
Jr
19:28
6:36
37
7 Pinewood
7-7-7-7-7
Gap: 5:00
99:52
19:58
6:46
179 Shay Mallempati
So
18:02
6:07
23
Paul Sapilewski
So
18:21
6:13
26
Logan Thompson
Sr
19:33
6:37
38
Sam Stoltenberg
So
20:55
7:05
43
Bill Long
So
23:01
7:48
49








8 Eastside College Prep
8-8-8-8-8
Gap: 1:55
109:52
21:58
7:27
224 Kevin Mendoza Hernandez
Fr
20:51
7:04
42
Aaron Ibanez Reyes
Fr
21:46
7:23
44
Jay Guevara
Fr
22:12
7:32
45
Yoanfranco Ochoa
Jr
22:17
7:33
46
Angel Fernandez
So
22:45
7:43
47
Manny Perez Salgado
Fr
22:47
7:43
48




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
  • The sequence of numbers (e.g. 3-3-4-2-1) in the School column refers to the team's place in the race after each runner finished. It indicates the strength of the team by position.
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys JV

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Lachlan Guo Jr Crystal Springs Uplands 17:26.8 5:55 1/16 6/22 1/8 17:20.1 18:35
(1:08)
17:20.1 You ROCK! (LR)
2 Caleb Quartey Sr Crystal Springs Uplands 17:27.6 5:55 2/16 7/22 1/7 17:57
(0:29)
18:08
(0:40)
17:57
(0:29)
You ROCK! (LY, LR, PR)
3 Joshua Benyo Baker So Menlo 18:00.2 6:06
4 Emanuel Gomez-Lopez Jr Crystal Springs Uplands 18:11.6 6:10 3/16 9/22 1/7 18:22
(0:10)
18:27
(0:16)
18:22
(0:10)
You ROCK! (LY, LR, PR)
5 Aidan Mornell So Crystal Springs Uplands 18:15.6 6:11 4/16 10/22 1/7 19:13
(0:57)
19:53
(1:38)
19:13
(0:57)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
6 Max Talwar Jr Menlo 18:35.7 6:18
7 Jack Flynn Jr Crystal Springs Uplands 18:39.8 6:20 5/16 11/22 1/7 19:11
(0:31)
19:37
(0:57)
19:11
(0:31)
You ROCK! (LY, LR, PR)
8 Reid Dye Sr Crystal Springs Uplands 18:41.8 6:20 6/16 12/22 1/6 19:00
(0:18)
20:45
(2:03)
19:00
(0:18)
You ROCK! (LY, LR, PR)
9 Kai Wu Fr Crystal Springs Uplands 18:48.8 6:23 7/16 13/22 1/6 19:26
(0:37)
19:26
(0:37)
You ROCK! (LR, PR)
10 Ryan Li Jr Menlo 18:49.8 6:23
11 Asher Lev Fr Menlo 18:49.9 6:23
12 Joshua Lin Sr The King's Academy 18:50.7 6:23
13 Amay Srinivasan Fr Menlo 18:51 6:23
14 Bodie Callaghan Fr Menlo 18:56.3 6:25
15 Morgan Fisher So Crystal Springs Uplands 18:59.4 6:26 8/16 14/22 1/5 21:20
(2:21)
19:42
(0:42)
19:42
(0:42)
You ROCK! (LY, LR, PR)
16 Jonathan Lieu So Crystal Springs Uplands 19:16.8 6:32 9/16 15/22 1/4 20:50
(1:33)
20:50
(1:33)
You ROCK! (LR, PR)
17 Max Brameld So Crystal Springs Uplands 19:34.3 6:38 10/16 16/22 1/3 21:25
(1:51)
21:25
(1:51)
You ROCK! (LR, PR)
18 Derek Vook Fr The King's Academy 19:36.1 6:39
19 Gabriel Corleto Jr Crystal Springs Uplands 19:46.2 6:42 11/16 17/22 1/3 20:38
(0:52)
20:38
(0:52)
You ROCK! (LR, PR)
20 Sean Fisk Jr The King's Academy 19:49.6 6:43
21 Jack Murawczyk Sr Crystal Springs Uplands 19:58.2 6:46 12/16 18/22 1/3 20:25
(0:26)
20:25
(0:26)
19:22.4 You ROCK! (LY, LR, SBP)
22 Aleksander Mazin So The King's Academy 20:09.8 6:50
23 Eldrich David Jr Crystal Springs Uplands 20:13.4 6:51 13/16 19/22 1/3 19:17 21:36
(1:22)
19:17 You ROCK! (LR)
24 Noah Lam Fr The King's Academy 20:17.8 6:53
25 Nicholas Wu Jr The King's Academy 20:26.6 6:56
26 Aaron Chin Fr The King's Academy 20:28.2 6:56
27 Joshua Hu So The King's Academy 20:30.6 6:57
28 Anthony Zhao Sr Harker 20:30.7 6:57
29 Evan Matsuda Fr Sacred Heart Prep 20:51.7 7:04
30 Jack Edwards Fr Menlo 20:55 7:05
31 Siddharth Prasad Fr Woodside Priory 20:57 7:06
32 Adrian Collantes Fr Menlo 21:01 7:07
33 William Bhatnagar So Sacred Heart Prep 21:05.8 7:09
34 Jude Yuen Fr Menlo 21:08.2 7:10
35 Rocco Vitale Fr Sacred Heart Prep 21:09.3 7:10
36 Jacob Sutherland So Crystal Springs Uplands 21:11.7 7:11 14/16 20/22 1/3 20:45 23:03
(1:51)
20:45 You ROCK! (LR)
37 Luka Abrams Fr Menlo 21:22.5 7:15
38 Colin Ho Jr Menlo 21:23.3 7:15
39 Matthew Koo Fr Sacred Heart Prep 21:23.8 7:15
40 Rowan Prindiville Fr Woodside Priory 21:24 7:15
41 Raul Sandoval So Menlo 21:24.4 7:15
42 Andrew Duh So Woodside Priory 21:24.4 7:15
43 Geoffrey Franc So Menlo 21:26.5 7:16
44 Lane Arris Sr Crystal Springs Uplands 21:29.2 7:17 15/16 21/22 1/3 21:36
(0:06)
23:37
(2:08)
21:36
(0:06)
You ROCK! (LY, LR, PR)
45 Sam Engel Jr Menlo 21:37.4 7:20
46 Michael Pflaging Sr Harker 21:39.3 7:20
47 Kenneth Chan So The King's Academy 21:40.4 7:21
48 Aidan Carey Fr The King's Academy 21:40.9 7:21
49 Jonathan Xue So Harker 21:48.3 7:23
50 Robert Fields So Harker 21:51.1 7:24
51 Rajan Kaushek Fr Menlo 21:57.4 7:27
52 Zach Hughes Fr Sacred Heart Prep 22:07.4 7:30
53 Brad Engel Fr Menlo 22:10.2 7:31
54 Luke Carr Fr Woodside Priory 22:39.7 7:41
55 Isaac Pinon Fr Crystal Springs Uplands 22:41.7 7:42 16/16 22/22 2/3
56 Joshua Lai Fr The King's Academy 22:42.9 7:42
57 Eric Feng Jr Menlo 22:49.5 7:44
58 Dhruv Shet So The King's Academy 22:52.9 7:45
59 Nelson Gou So Harker 22:55.2 7:46
60 Benjamin Xiong So The King's Academy 23:11.8 7:52
61 Jeffrey Chong Fr The King's Academy 23:14.8 7:53
62 Shin-en Chen Fr The King's Academy 23:15 7:53
63 Matthew Franc Fr Menlo 23:19.8 7:55
64 Erol Cetinok Fr Woodside Priory 23:29 7:58
65 Mihir Gupta Fr Harker 23:32.1 7:59
66 Rocky Liu So The King's Academy 23:34.1 7:59
67 Evan Santoso Fr The King's Academy 23:36.1 8:00
68 Nathan Lilly Fr The King's Academy 23:37.7 8:01
69 Ethan Liu Jr Harker 23:42.6 8:02
70 Trevor Ficker Fr Sacred Heart Prep 23:49.5 8:05
71 Carson Dolinko Fr Sacred Heart Prep 23:51.9 8:05
72 Alejandro Aguilar Chavez Fr Eastside College Prep 24:02.7 8:09
73 Angel Aguilar Chavez Jr Eastside College Prep 24:04 8:09
74 David Sartorio Fr The King's Academy 24:06.7 8:10
75 Maynor Bac Sr Eastside College Prep 24:09.6 8:11
76 Grant Wilson Fr Menlo 24:18.4 8:14
77 Owen Galligan Fr Menlo 24:20.5 8:15
78 Braden Rock Fr Menlo 24:24.3 8:16
79 Stefan Perkovic So Menlo 24:51.4 8:26
80 Jayden Chen Fr Harker 24:53.1 8:26
81 Elliot Hoffman Fr Pinewood 25:18.9 8:35
82 Nathan Chen Jr Woodside Priory 25:46.3 8:44
83 Neil Matthew Fr Woodside Priory 26:10.1 8:52
84 Ethan Liu Jr Sacred Heart Prep 26:12.6 8:53
85 Jaden Chyan Fr Harker 28:02.2 9:30
86 Stephen Jin So The King's Academy 28:50.3 9:47
87 Bryan Liu So Menlo 29:02.2 9:51
88 Jaewoo Park So The King's Academy 29:45.8 10:05
89 Xavier Ledesma Vargas Fr Eastside College Prep 38:47.3 13:09
90 Gael Guerrero So Eastside College Prep 40:10.6 13:37
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys JV

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:13
90:01
18:00
6:06
19 Lachlan Guo
Jr
17:27
5:55
1
Caleb Quartey
Sr
17:28
5:55
2
Emanuel Gomez-Lopez
Jr
18:12
6:10
4
Aidan Mornell
So
18:16
6:11
5
Jack Flynn
Jr
18:40
6:20
7
Reid Dye
Sr
18:42
6:20
8
Kai Wu
Fr
18:49
6:23
9
2 Menlo
2-2-2-2-2
Gap: 0:51
93:07
18:37
6:19
43 Joshua Benyo Baker
So
18:00
6:06
3
Max Talwar
Jr
18:36
6:18
6
Ryan Li
Jr
18:50
6:23
10
Asher Lev
Fr
18:50
6:23
11
Amay Srinivasan
Fr
18:51
6:23
13
Bodie Callaghan
Fr
18:56
6:25
14
Jack Edwards
Fr
20:55
7:05
23
3 The King's Academy
3-3-3-3-3
Gap: 1:27
98:44
19:45
6:42
78 Joshua Lin
Sr
18:51
6:23
12
Derek Vook
Fr
19:36
6:39
15
Sean Fisk
Jr
19:50
6:43
16
Aleksander Mazin
So
20:10
6:50
17
Noah Lam
Fr
20:18
6:53
18
Nicholas Wu
Jr
20:27
6:56
19
Aaron Chin
Fr
20:28
6:56
20
4 Sacred Heart Prep
5-4-4-4-4
Gap: 1:16
106:38
21:20
7:14
133 Evan Matsuda
Fr
20:52
7:04
22
William Bhatnagar
So
21:06
7:09
25
Rocco Vitale
Fr
21:09
7:10
26
Matthew Koo
Fr
21:24
7:15
27
Zach Hughes
Fr
22:07
7:30
33
Trevor Ficker
Fr
23:50
8:05
39
Carson Dolinko
Fr
23:52
8:05
40
5 Harker
4-5-6-5-5
Gap: 2:25
108:45
21:45
7:22
149 Anthony Zhao
Sr
20:31
6:57
21
Michael Pflaging
Sr
21:39
7:20
30
Jonathan Xue
So
21:48
7:23
31
Robert Fields
So
21:51
7:24
32
Nelson Gou
So
22:55
7:46
35
Mihir Gupta
Fr
23:32
7:59
37
Ethan Liu
Jr
23:43
8:02
38
6 Woodside Priory
6-6-5-6-6
Gap: 2:32
109:54
21:59
7:27
151 Siddharth Prasad
Fr
20:57
7:06
24
Rowan Prindiville
Fr
21:24
7:15
28
Andrew Duh
So
21:24
7:15
29
Luke Carr
Fr
22:40
7:41
34
Erol Cetinok
Fr
23:29
7:58
36
Nathan Chen
Jr
25:46
8:44
44
Neil Matthew
Fr
26:10
8:52
45
7 Eastside College Prep
7-7-7-7-7
Gap: 16:08
151:14
30:15
10:15
219 Alejandro Aguilar Chavez
Fr
24:03
8:09
41
Angel Aguilar Chavez
Jr
24:04
8:09
42
Maynor Bac
Sr
24:10
8:11
43
Xavier Ledesma Vargas
Fr
38:47
13:09
46
Gael Guerrero
So
40:11
13:37
47








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
95:21
19:04
6:28
18 Reid Dye
Sr
18:42
6:20
1
Kai Wu
Fr
18:49
6:23
2
Morgan Fisher
So
18:59
6:26
4
Jonathan Lieu
So
19:17
6:32
5
Max Brameld
So
19:34
6:38
6
Gabriel Corleto
Jr
19:46
6:42
7
Jack Murawczyk
Sr
19:58
6:46
8
2 Menlo
2-2-2-2-2
Gap: 2:26
103:23
20:41
7:01
57 Bodie Callaghan
Fr
18:56
6:25
3
Jack Edwards
Fr
20:55
7:05
12
Adrian Collantes
Fr
21:01
7:07
13
Jude Yuen
Fr
21:08
7:10
14
Luka Abrams
Fr
21:23
7:15
15
Colin Ho
Jr
21:23
7:15
16
Raul Sandoval
So
21:24
7:15
17
3 The King's Academy
3-3-3-3-3
Gap: 1:14
104:47
20:57
7:06
67 Nicholas Wu
Jr
20:27
6:56
9
Aaron Chin
Fr
20:28
6:56
10
Joshua Hu
So
20:31
6:57
11
Kenneth Chan
So
21:40
7:21
18
Aidan Carey
Fr
21:41
7:21
19
Joshua Lai
Fr
22:43
7:42
20
Dhruv Shet
So
22:53
7:45
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:43
102:39
20:32
6:58
18 Gabriel Corleto
Jr
19:46
6:42
1
Jack Murawczyk
Sr
19:58
6:46
2
Eldrich David
Jr
20:13
6:51
3
Jacob Sutherland
So
21:12
7:11
4
Lane Arris
Sr
21:29
7:17
8
Isaac Pinon
Fr
22:42
7:42
12




2 Menlo
2-2-2-2-2
Gap: 0:34
107:49
21:34
7:19
37 Colin Ho
Jr
21:23
7:15
5
Raul Sandoval
So
21:24
7:15
6
Geoffrey Franc
So
21:27
7:16
7
Sam Engel
Jr
21:37
7:20
9
Rajan Kaushek
Fr
21:57
7:27
10
Brad Engel
Fr
22:10
7:31
11
Eric Feng
Jr
22:50
7:44
14
3 The King's Academy
3-3-3-3-3
Gap: 0:32
115:17
23:03
7:49
79 Joshua Lai
Fr
22:43
7:42
13
Dhruv Shet
So
22:53
7:45
15
Benjamin Xiong
So
23:12
7:52
16
Jeffrey Chong
Fr
23:15
7:53
17
Shin-en Chen
Fr
23:15
7:53
18
Rocky Liu
So
23:34
7:59
19
Evan Santoso
Fr
23:36
8:00
20
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7
  • The sequence of numbers (e.g. 3-3-4-2-1) in the School column refers to the team's place in the race after each runner finished. It indicates the strength of the team by position.
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.