St. Francis Results from the WCAL #1 at GGP WCAL on 10/6/11

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Abaya, Randolph Jr JV 21:36 7:12 3 105/154 11/20 37/60 3/4 21:07 21:07 21:07 21:07
Apitz, Alexander Fr Fr 25:40 8:33 3 124/134 21/23 57/60 3/3
Beasley, Josh So So 21:41 7:14 3 60/84 9/10 39/60 2/4 22:07
(0:26,2.0)
You ROCK! (DPR)
Begur, Gaurav So So 19:42 6:34 3 34/84 5/10 22/60 2/6 19:35
Buckley, Khalil Fr Fr 20:32 6:51 3 58/134 10/23 31/60 2/5
Chaddha, Jasneel Fr Fr 22:39 7:33 3 98/134 19/23 49/60 2/3
Chen, Justin Jr JV 27:21 9:07 3 145/154 20/20 59/60 3/3 26:10 26:10 26:10 26:10
Chien, Alan Fr Fr 22:24 7:28 3 95/134 18/23 47/60 2/3
Chu, Tristan Sr JV 20:08 6:43 3 68/154 6/20 24/60 4/8 22:54
(2:46,12.1)
22:54
(2:46,12.1)
22:54
(2:46,12.1)
21:59
(1:51,8.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Clark, David So So 18:53 6:18 3 21/84 2/10 13/60 3/7 20:54
(2:01,9.6)
You ROCK! (DPR)
Colford, John Sr JV 18:58 6:19 3 36/154 5/20 15/60 3/8 19:27
(0:29,2.5)
19:27
(0:29,2.5)
19:27
(0:29,2.5)
19:12
(0:14,1.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
D'Costa, Benjamin Sr JV 17:53 5:58 3 9/154 1/20 7/60 3/8 18:58
(1:05,5.7)
18:58
(1:05,5.7)
18:58
(1:05,5.7)
18:03
(0:10,0.9)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Das, Arvan Fr Fr 24:09 8:03 3 118/134 20/23 56/60 2/3
Davis, Alex Sr JV 18:57 6:19 3 34/154 4/20 14/60 3/8 20:24
(1:27,7.1)
20:24
(1:27,7.1)
20:24
(1:27,7.1)
20:24
(1:27,7.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
DiGiuseppe, Ray Jr V 18:50 6:17 3 41/53 6/7 11/60 5/7 19:12
(0:22,1.9)
19:12
(0:22,1.9)
19:12
(0:22,1.9)
18:39 You ROCK! (LY, LR, PR)
Donath, Keenan Sr V 19:00 6:20 3 44/53 7/7 17/60 4/6 19:49
(0:49,4.1)
19:49
(0:49,4.1)
19:49
(0:49,4.1)
18:43 You ROCK! (LY, LR, PR)
Doyle, Connor Fr Fr 20:17 6:46 3 47/134 7/23 27/60 2/5 You ROCK! (SBP)
Duff, Alex Fr Fr 21:43 7:14 3 78/134 12/23 40/60 2/3 You ROCK! (SBP)
Fast, Cameron Jr V 16:55 5:38 3 15/53 3/7 3/60 3/8 17:45
(0:50,4.7)
17:45
(0:50,4.7)
17:45
(0:50,4.7)
17:09
(0:14,1.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Fiske, Elliot Sr JV 22:35 7:32 3 118/154 14/20 48/60 3/3 24:33
(1:58,8.0)
24:33
(1:58,8.0)
24:33
(1:58,8.0)
23:15
(0:40,2.9)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Flamenco, Antonio Jr V 17:15 5:45 3 22/53 4/7 4/60 3/8 17:30
(0:15,1.4)
17:30
(0:15,1.4)
17:30
(0:15,1.4)
17:07 You ROCK! (LY, LR, PR, DSR)
Garver, Jeffrey So So 19:22 6:27 3 28/84 4/10 19/60 2/6 20:30
(1:08,5.5)
You ROCK! (DPR)
Graham, Eric Jr JV 22:58 7:39 3 125/154 16/20 51/60 3/3 22:23 22:23 22:23 21:31
Grant, Alexander Jr JV 23:20 7:47 3 131/154 18/20 53/60 3/3 25:20
(2:00,7.9)
25:20
(2:00,7.9)
25:20
(2:00,7.9)
24:21
(1:01,4.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Guerrero, Michael Fr Fr 29:22 9:47 3 134/134 23/23 60/60 2/2
Hawkins, Reed Sr JV 20:15 6:45 3 74/154 7/20 25/60 3/7 23:05
(2:50,12.3)
23:05
(2:50,12.3)
23:05
(2:50,12.3)
22:03
(1:48,8.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ho, Jeremy Jr JV 20:36 6:52 3 88/154 8/20 32/60 3/6 20:59
(0:23,1.8)
20:59
(0:23,1.8)
20:59
(0:23,1.8)
20:59
(0:23,1.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Hu, Steven So So 20:15 6:45 3 42/84 6/10 25/60 2/5 20:07 You ROCK! (SBP)
Jhingan, Kartik Jr JV 21:14 7:05 3 100/154 10/20 34/60 3/4 20:59 20:59 20:59 20:59
Jimenez, Sarek Sotelo So So 19:06 6:22 3 25/84 3/10 18/60 3/6 You ROCK! (SBP)
Jimenez, Xander Fr Fr 21:29 7:10 3 74/134 11/23 36/60 2/3
Kumar, Dhruv Fr Fr 18:58 6:19 3 17/134 3/23 15/60 2/7
Lacomble, Robbie So V 17:28 5:49 3 24/53 5/7 5/60 2/8 17:56
(0:28,2.6)
You ROCK! (DPR)
Lazaruk, Justin Sr JV 18:06 6:02 3 13/154 2/20 8/60 3/8 20:20
(2:14,11.0)
20:20
(2:14,11.0)
20:20
(2:14,11.0)
18:33
(0:27,2.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Lewis, Ben Fr Fr 26:14 8:45 3 126/134 22/23 58/60 2/2
Mack, Colin Sr V 16:13 5:24 3 5/53 1/7 1/60 2/8 16:48
(0:35,3.5)
16:48
(0:35,3.5)
16:48
(0:35,3.5)
16:41
(0:28,2.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
McFadyen, Brian So So 21:21 7:07 3 56/84 8/10 35/60 2/4 22:04
(0:43,3.2)
You ROCK! (DPR)
McLarnan, Gabriel So V 16:51 5:37 3 13/53 2/7 2/60 4/8 17:28
(0:37,3.5)
You ROCK! (DPR)
Morrison, Ryan Jr JV 23:06 7:42 3 127/154 17/20 52/60 3/3 24:55
(1:49,7.3)
24:55
(1:49,7.3)
24:55
(1:49,7.3)
24:55
(1:49,7.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Nabor, Joseph Fr Fr 19:28 6:29 3 24/134 4/23 20/60 2/7
Olander, Aidan Fr Fr 18:50 6:17 3 15/134 2/23 11/60 2/7
Pasam, Vineel Fr Fr 21:48 7:16 3 80/134 13/23 41/60 2/3
Patnaik, Sohum So So 23:35 7:52 3 79/84 10/10 55/60 4/4 24:41
(1:06,4.5)
You ROCK! (DPR)
Pham, Jeffrey Fr Fr 21:49 7:16 3 81/134 14/23 42/60 2/3
Pietrow, Nick Fr Fr 20:26 6:49 3 52/134 9/23 30/60 2/5
Popa, Austin Fr Fr 21:51 7:17 3 85/134 15/23 43/60 2/3 You ROCK! (SBP)
Porrini, Christian Fr Fr 20:19 6:46 3 48/134 8/23 28/60 2/5 You ROCK! (SBP)
Rodriguez, Zachary Fr Fr 19:51 6:37 3 36/134 6/23 23/60 2/5 You ROCK! (SBP)
Ross, Tristan Fr Fr 21:53 7:18 3 87/134 16/23 44/60 2/3
Rubio, Andreas So So 20:25 6:48 3 44/84 7/10 29/60 2/5 20:13
Runner, Unknown Jr JV 22:03 7:21 3 115/154 13/20 45/60 3/3 21:39 21:39 21:39 20:28
Sambrano, Joshua So So 18:37 6:12 3 20/84 1/10 9/60 5/7 18:02
Sartwell, Tanner Fr Fr 17:31 5:50 3 4/134 1/23 6/60 2/7
Schwarz, Austin Fr Fr 19:32 6:31 3 27/134 5/23 21/60 2/6
Shoemaker, George Jr JV 18:45 6:15 3 26/154 3/20 10/60 4/8
Steinke, Thomas Sr JV 20:39 6:53 3 89/154 9/20 33/60 3/6 20:24 20:24 20:24 20:19
Tang, Evan Fr Fr 22:03 7:21 3 91/134 17/23 45/60 2/3 You ROCK! (SBP)
Thorsness, Jerrold Jr JV 21:39 7:13 3 107/154 12/20 38/60 3/4 23:51
(2:12,9.2)
23:51
(2:12,9.2)
23:51
(2:12,9.2)
23:07
(1:28,6.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Tran, Cory Jr JV 22:39 7:33 3 121/154 15/20 49/60 3/3 24:20
(1:41,6.9)
You ROCK! (DPR)
Xiao, Daniel Sr JV 23:25 7:48 3 133/154 19/20 54/60 3/3 21:43 You ROCK! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 3/8 84:42
1:15
3 5:39 5:24 5:49 79 5:23 86:22
(1:40,1.9)
86:22
(1:40,1.9)
86:22
(1:40,1.9%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Colin Mack (5), Gabriel McLarnan (13), Cameron Fast (15), Antonio Flamenco (22), Robbie Lacomble (24)
So 1st 5 2/6 95:40
1:05
3 6:23 6:12 6:34 76 5:41 107:07
(11:27,10.7)
107:07
(11:27,10.7)
107:07
(11:27,10.7%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Joshua Sambrano (11), David Clark (12), Sarek Sotelo Jimenez (15), Jeffrey Garver (17), Gaurav Begur (21)
So 2nd 5 2/4 107:17
3:20
3 7:09 6:45 7:52 65 5:55 122:08
(14:51,12.2)
122:08
(14:51,12.2)
122:08
(14:51,12.2%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Steven Hu (8), Andreas Rubio (9), Brian McFadyen (11), Josh Beasley (14), Sohum Patnaik (23)
JV 1st 5 3/8 92:39
1:05
3 6:11 5:58 6:19 92 5:42 95:49
(3:10,3.3)
95:49
(3:10,3.3)
95:49
(3:10,3.3%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Benjamin D'Costa (9), Justin Lazaruk (13), George Shoemaker (21), Alex Davis (24), John Colford (25)
JV 2nd 5 3/4 102:52
1:06
3 6:51 6:43 7:05 85 6:00 101:42 101:42 101:42 Tristan Chu (15), Reed Hawkins (16), Jeremy Ho (17), Thomas Steinke (18), Kartik Jhingan (19)
JV 3rd 5 3/3 110:32
1:03
3 7:22 7:12 7:33 85 6:15 109:21 109:21 109:21 Randolph Abaya (15), Jerrold Thorsness (16), Unknown Runner (17), Elliot Fiske (18), Cory Tran (19)
JV 4th 5 3/3 120:10
4:23
3 8:01 7:39 9:07 85 6:19 116:29 116:29 116:29 Eric Graham (15), Ryan Morrison (16), Alexander Grant (17), Daniel Xiao (18), Justin Chen (19)
Fr 1st 5 2/6 94:19
2:01
3 6:17 5:50 6:31 59 5:49 Tanner Sartwell (4), Aidan Olander (11), Dhruv Kumar (13), Joseph Nabor (15), Austin Schwarz (16)
Fr 2nd 5 2/5 101:25
0:41
3 6:46 6:37 6:51 53 5:56 Zachary Rodriguez (8), Connor Doyle (9), Christian Porrini (10), Nick Pietrow (11), Khalil Buckley (15)
Fr 3rd 5 2/3 108:40
0:22
3 7:15 7:10 7:17 55 6:20 Xander Jimenez (8), Alex Duff (10), Vineel Pasam (11), Jeffrey Pham (12), Austin Popa (14)
Fr 4th 5 2/3 113:08
2:16
3 7:33 7:18 8:03 54 6:33 Tristan Ross (8), Evan Tang (9), Alan Chien (10), Jasneel Chaddha (11), Arvan Das (16)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jack Bordoni Sr BELLARMINE 15:55 5:18
2 Esteban Valencia Sr BELLARMINE 16:06 5:22
3 Jose Sandoval Sr BELLARMINE 16:06 5:22
4 Raymond Meijer Jr BELLARMINE 16:09 5:23
5 Colin Mack Sr St. Francis 16:13 5:24 1/7 1/60 2/8 16:48
(0:35)
16:48
(0:35)
16:48
(0:35)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
6 Joey Berriatua Jr SERRA 16:24 5:28
7 Nick Mantovani Sr BELLARMINE 16:34 5:31
8 Ciaran Murphy Jr St. Ignatius 16:34 5:31
9 Carsten Stann Sr SERRA 16:40 5:33
10 Bradley Afroilan Sr BELLARMINE 16:40 5:33
11 Akshay Alaghatta Jr BELLARMINE 16:42 5:34
12 Thomas Sayre Jr St. Ignatius 16:44 5:35
13 Gabriel McLarnan So St. Francis 16:51 5:37 2/7 2/60 4/8
14 Liam Powers Sr St. Ignatius 16:51 5:37
15 Cameron Fast Jr St. Francis 16:55 5:38 3/7 3/60 3/8 17:45
(0:50)
17:45
(0:50)
17:45
(0:50)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
16 Sean Davis Sr VALLEY CHRISTIAN 16:59 5:40
17 Brendan Foti So Sacred Heart Prep 17:00 5:40
18 Conor Cannon Sr St. Ignatius 17:05 5:42
19 Austin Quach Sr Sacred Heart Prep 17:13 5:44
20 Carlos Flores Jr Sacred Heart Prep 17:13 5:44
21 Ryan Thomas Sr SERRA 17:14 5:45
22 Antonio Flamenco Jr St. Francis 17:15 5:45 4/7 4/60 3/8 17:30
(0:15)
17:30
(0:15)
17:30
(0:15)
You ROCK! (LY, LR, PR)
23 Matthew Kozuch Jr Sacred Heart Prep 17:25 5:48
24 Robbie Lacomble So St. Francis 17:28 5:49 5/7 5/60 2/8
25 Dominic Revilla Sr Sacred Heart Prep 17:28 5:49
26 Rich Bassin Sr St. Ignatius 17:29 5:50
27 Grant Schulte So SERRA 17:31 5:50
28 Ryan Pidgeon Jr St. Ignatius 17:39 5:53
29 Avery Turzanski Sr SERRA 17:42 5:54
30 Nathaniel Whitney Sr Sacred Heart Prep 17:48 5:56
31 Sami Alsamman So SERRA 17:59 6:00
32 Eyobed Mesfun Jr VALLEY CHRISTIAN 18:12 6:04
33 Ryan Ensor Jr VALLEY CHRISTIAN 18:15 6:05
34 Richard Guzikowski Jr MITTY 18:16 6:05
35 Robert Manoos Sr Sacred Heart Prep 18:17 6:06
36 Patrick Cook Jr SERRA 18:20 6:07
37 Kyle Plata Jr MITTY 18:21 6:07
38 Johnathan On Sr RIORDAN 18:25 6:08
39 Peter Hoang Jr MITTY 18:25 6:08
40 Maarten Deschaumes Jr RIORDAN 18:47 6:16
41 Ray DiGiuseppe Jr St. Francis 18:50 6:17 6/7 11/60 5/7 19:12
(0:22)
19:12
(0:22)
19:12
(0:22)
You ROCK! (LY, LR, PR)
42 Tony Aguilar Sr RIORDAN 18:51 6:17
43 Dustin Laucella Sr VALLEY CHRISTIAN 18:58 6:19
44 Keenan Donath Sr St. Francis 19:00 6:20 7/7 17/60 4/6 19:49
(0:49)
19:49
(0:49)
19:49
(0:49)
You ROCK! (LY, LR, PR)
45 Kieran Mccann Jr MITTY 19:05 6:22
46 Parth Patil Jr MITTY 19:05 6:22
47 Alex Ascencio Jr VALLEY CHRISTIAN 19:23 6:28
48 Kevin Tran Jr MITTY 19:28 6:29
49 Hector Navarro Jr RIORDAN 19:49 6:36
50 Van Macasact Jr RIORDAN 20:22 6:47
51 Sumit Dan Sr MITTY 20:26 6:49
52 Trevor Peralta Jr RIORDAN 21:13 7:04
53 Clinton Hill Sr RIORDAN 21:51 7:17
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:39
80:50
16:10
5:23
17 Jack Bordoni
Sr
15:55
5:18
1
Esteban Valencia
Sr
16:06
5:22
2
Jose Sandoval
Sr
16:06
5:22
3
Raymond Meijer
Jr
16:09
5:23
4
Nick Mantovan
Sr
16:34
5:31
7
Bradley Afroilan
Sr
16:40
5:33
10
Akshay Alaghatt
Jr
16:42
5:34
11
2 St. Ignatius
4-4-3-2-2
Gap: 0:55
84:43
16:57
5:39
78 Ciaran Murphy
Jr
16:34
5:31
8
Thomas Sayre
Jr
16:44
5:35
12
Liam Powers
Sr
16:51
5:37
14
Conor Cannon
Sr
17:05
5:42
18
Rich Bassin
Sr
17:29
5:50
26
Ryan Pidgeon
Jr
17:39
5:53
28




3 St. Francis
2-3-2-3-3
Gap: 1:15
84:42
16:56
5:39
79 Colin Mack
Sr
16:13
5:24
5
Gabriel McLarnan
So
16:51
5:37
13
Cameron Fast
Jr
16:55
5:38
15
Antonio Flamenco
Jr
17:15
5:45
22
Robbie Lacomble
So
17:28
5:49
24
Ray DiGiusep
Jr
18:50
6:17
41
Keenan Donath
Sr
19:00
6:20
44
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
4 SERRA
3-2-4-4-4
Gap: 1:18
85:31
17:06
5:42
92 Joey Berriatu
Jr
16:24
5:28
6
Carsten Stann
Sr
16:40
5:33
9
Ryan Thomas
Sr
17:14
5:45
21
Grant Schulte
So
17:31
5:50
27
Avery Turzansk
Sr
17:42
5:54
29
Sami Alsamman
So
17:59
6:00
31
Patrick Cook
Jr
18:20
6:07
36
5 Sacred Heart Prep
6-5-5-5-5
Gap: 0:28
86:19
17:16
5:45
104 Brendan Foti
So
17:00
5:40
17
Austin Quach
Sr
17:13
5:44
19
Carlos Flores
Jr
17:13
5:44
20
Matthew Kozuch
Jr
17:25
5:48
23
Dominic Revilla
Sr
17:28
5:49
25
Nathanie Whitney
Sr
17:48
5:56
30
Robert Manoos
Sr
18:17
6:06
35
6 VALLEY CHRISTIAN
5-6-6-6-6
Gap: 2:24
91:47
18:21
6:07
171 Sean Davis
Sr
16:59
5:40
16
Eyobed Mesfun
Jr
18:12
6:04
32
Ryan Ensor
Jr
18:15
6:05
33
Dustin Laucella
Sr
18:58
6:19
43
Alex Ascencio
Jr
19:23
6:28
47








7 MITTY
7-7-7-7-7
Gap: 0:49
93:12
18:38
6:13
201 Richard Guzikows
Jr
18:16
6:05
34
Kyle Plata
Jr
18:21
6:07
37
Peter Hoang
Jr
18:25
6:08
39
Kieran Mccann
Jr
19:05
6:22
45
Parth Patil
Jr
19:05
6:22
46
Kevin Tran
Jr
19:28
6:29
48
Sumit Dan
Sr
20:26
6:49
51
8 RIORDAN
8-8-8-8-8
Gap: 1:57
96:14
19:15
6:25
219 Johnatha On
Sr
18:25
6:08
38
Maarten Deschaum
Jr
18:47
6:16
40
Tony Aguilar
Sr
18:51
6:17
42
Hector Navarro
Jr
19:49
6:36
49
Van Macasact
Jr
20:22
6:47
50
Trevor Peralta
Jr
21:13
7:04
52
Clinton Hill
Sr
21:51
7:17
53
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Justin Barry So BELLARMINE 16:47 5:36
2 Matt Seidel So BELLARMINE 16:47 5:36
3 Joshua Pleva So BELLARMINE 17:02 5:41
4 Garrett Jones So BELLARMINE 17:15 5:45
5 Ramon Gomez So BELLARMINE 17:22 5:47
6 Connor Demerritt So BELLARMINE 17:26 5:49
7 Jefferey Hara So BELLARMINE 17:38 5:53
8 David Dalton So BELLARMINE 17:52 5:57
9 Andrew Blankley So BELLARMINE 17:53 5:58
10 Akhil Surapaneni So BELLARMINE 17:56 5:59
11 Finn Pounds So BELLARMINE 18:00 6:00
12 Kevin Leary So BELLARMINE 18:07 6:02
13 Isaac Madrid So BELLARMINE 18:09 6:03
14 Antonio Suarez So Sacred Heart Prep 18:12 6:04
15 Emilio Flamenco So BELLARMINE 18:14 6:05
16 Brandon Toy So BELLARMINE 18:19 6:06
17 Jonathan Blanco So MITTY 18:22 6:07
18 Riley Sellars So Sacred Heart Prep 18:30 6:10
19 Skip Breen So SERRA 18:36 6:12
20 Joshua Sambrano So St. Francis 18:37 6:12 1/10 9/60 5/7
21 David Clark So St. Francis 18:53 6:18 2/10 13/60 3/7
22 Martin Cazares So Sacred Heart Prep 18:57 6:19
23 Tyler Livy So St. Ignatius 19:01 6:20
24 Tyler Sisley So MITTY 19:05 6:22
25 Sarek Sotelo Jimenez So St. Francis 19:06 6:22 3/10 18/60 3/6 You ROCK! (SBP)
26 Quinn Todzow So SERRA 19:08 6:23
27 Kyle Kelly So BELLARMINE 19:16 6:25
28 Jeffrey Garver So St. Francis 19:22 6:27 4/10 19/60 2/6
29 Joey Koblitz So St. Ignatius 19:25 6:28
30 Jack Alber So Sacred Heart Prep 19:30 6:30
31 Alex Mccarty So BELLARMINE 19:30 6:30
32 Gordon Barrows So SERRA 19:36 6:32
33 Ian Lang So BELLARMINE 19:38 6:33
34 Gaurav Begur So St. Francis 19:42 6:34 5/10 22/60 2/6
35 Matthew Fernando So SERRA 19:46 6:35
36 Elliot Wilde So BELLARMINE 19:49 6:36
37 Eric Pang So St. Ignatius 19:49 6:36
38 Tyler Lazar So BELLARMINE 19:49 6:36
39 Chris Yancey So SERRA 19:54 6:38
40 Frank Cannizzaro So BELLARMINE 19:57 6:39
41 Colin Whitney So BELLARMINE 20:06 6:42
42 Steven Hu So St. Francis 20:15 6:45 6/10 25/60 2/5 You ROCK! (SBP)
43 Brandon Yu So BELLARMINE 20:23 6:48
44 Andreas Rubio So St. Francis 20:25 6:48 7/10 29/60 2/5
45 Doug Bassin So St. Ignatius 20:34 6:51
46 Adam Gamboa So RIORDAN 20:41 6:54
47 Patrick Deshpande So BELLARMINE 20:45 6:55
48 Farshad Hashmatulla So BELLARMINE 20:52 6:57
49 Charles Manchester So BELLARMINE 20:53 6:58
50 Will Antes So BELLARMINE 20:58 6:59
51 Michael Otto So BELLARMINE 20:58 6:59
52 Chris Elliott So St. Ignatius 20:59 7:00
53 Anthony Rodriguez So St. Ignatius 21:02 7:01
54 Bryce Pauken So BELLARMINE 21:12 7:04
55 Kelvin Zhang So Sacred Heart Prep 21:20 7:07
56 Brian McFadyen So St. Francis 21:21 7:07 8/10 35/60 2/4
57 Matt Aredo So SERRA 21:27 7:09
58 Alex Nicholas So St. Ignatius 21:35 7:12
59 Samir Seshadri So BELLARMINE 21:38 7:13
60 Josh Beasley So St. Francis 21:41 7:14 9/10 39/60 2/4
61 Dylan Shannon So SERRA 21:47 7:16
62 Dane Archer So SERRA 21:50 7:17
63 Justin Lew So St. Ignatius 21:53 7:18
64 Gabriel Flynn So SERRA 21:54 7:18
65 Zzentry2 Si St. Ignatius 21:59 7:20
66 Anthony Revilla So RIORDAN 21:59 7:20
67 Will Coughlan So SERRA 22:05 7:22
68 Christoph Bruning So St. Ignatius 22:19 7:26
69 David Aguilar So BELLARMINE 22:24 7:28
70 Jim Huttlinger So BELLARMINE 22:35 7:32
71 Evan Schultz So BELLARMINE 22:38 7:33
72 Erik Egan So St. Ignatius 22:47 7:36
73 Fred Sun So BELLARMINE 22:48 7:36
74 Tommy Nelson So RIORDAN 22:51 7:37
75 Rudy Aquino So RIORDAN 22:53 7:38
76 Tony Wyerstle So RIORDAN 23:09 7:43
77 Jeremiah Borja So RIORDAN 23:17 7:46
78 Vaibhav Menon So BELLARMINE 23:18 7:46
79 Sohum Patnaik So St. Francis 23:35 7:52 10/10 55/60 4/4
80 Nick Kleshinski So BELLARMINE 23:43 7:54
81 Brandon Manuel So RIORDAN 23:46 7:55
82 Andrew Sullivan So BELLARMINE 24:47 8:16
83 Antonio Porras So BELLARMINE 24:55 8:18
84 Patrick Deguzman So BELLARMINE 30:10 10:03
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:35
85:13
17:03
5:41
15 Justin Barry
So
16:47
5:36
1
Matt Seidel
So
16:47
5:36
2
Joshua Pleva
So
17:02
5:41
3
Garrett Jones
So
17:15
5:45
4
Ramon Gomez
So
17:22
5:47
5
Connor Demerrit
So
17:26
5:49
6
Jefferey Hara
So
17:38
5:53
7
2 St. Francis
4-3-3-3-2
Gap: 1:05
95:40
19:08
6:23
76 Joshua Sambrano
So
18:37
6:12
11
David Clark
So
18:53
6:18
12
Sarek Sotelo Jimenez
So
19:06
6:22
15
Jeffrey Garver
So
19:22
6:27
17
Gaurav Begur
So
19:42
6:34
21
Steven Hu
So
20:15
6:45
25
Andreas Rubio
So
20:25
6:48
26
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 Sacred Heart Prep
2-2-2-2-3
Gap: 3:08
96:29
19:18
6:26
80 Antonio Suarez
So
18:12
6:04
8
Riley Sellars
So
18:30
6:10
9
Martin Cazares
So
18:57
6:19
13
Jack Alber
So
19:30
6:30
19
Kelvin Zhang
So
21:20
7:07
31








4 SERRA
3-4-4-4-4
Gap: 1:18
97:00
19:24
6:28
92 Skip Breen
So
18:36
6:12
10
Quinn Todzow
So
19:08
6:23
16
Gordon Barrows
So
19:36
6:32
20
Matthew Fernando
So
19:46
6:35
22
Chris Yancey
So
19:54
6:38
24
Matt Aredo
So
21:27
7:09
32
Dylan Shannon
So
21:47
7:16
34
5 St. Ignatius
5-5-5-5-5
Gap: 1:58
99:48
19:58
6:39
111 Tyler Livy
So
19:01
6:20
14
Joey Koblitz
So
19:25
6:28
18
Eric Pang
So
19:49
6:36
23
Doug Bassin
So
20:34
6:51
27
Chris Elliott
So
20:59
7:00
29
Anthony Rodrigue
So
21:02
7:01
30
Alex Nicholas
So
21:35
7:12
33
6 RIORDAN
6-6-6-6-6
Gap: 2:28
111:33
22:19
7:26
174 Adam Gamboa
So
20:41
6:54
28
Anthony Revilla
So
21:59
7:20
35
Tommy Nelson
So
22:51
7:37
36
Rudy Aquino
So
22:53
7:38
37
Tony Wyerstle
So
23:09
7:43
38
Jeremiah Borja
So
23:17
7:46
39
Brandon Manuel
So
23:46
7:55
40
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:30
88:45
17:45
5:55
15 Connor Demerrit
So
17:26
5:49
1
Jefferey Hara
So
17:38
5:53
2
David Dalton
So
17:52
5:57
3
Andrew Blankley
So
17:53
5:58
4
Akhil Surapane
So
17:56
5:59
5
Finn Pounds
So
18:00
6:00
6
Kevin Leary
So
18:07
6:02
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 3:20
107:17
21:27
7:09
65 Steven Hu
So
20:15
6:45
8
Andreas Rubio
So
20:25
6:48
9
Brian McFadyen
So
21:21
7:07
11
Josh Beasley
So
21:41
7:14
14
Sohum Patnaik
So
23:35
7:52
23








Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 1:17
108:48
21:46
7:15
80 Anthony Rodrigue
So
21:02
7:01
10
Alex Nicholas
So
21:35
7:12
13
Justin Lew
So
21:53
7:18
17
Zzentry2 Si
-
21:59
7:20
19
Christop Bruning
So
22:19
7:26
21
Erik Egan
So
22:47
7:36
22




4 SERRA
4-4-4-4-4
Gap: 0:38
109:03
21:49
7:16
81 Matt Aredo
So
21:27
7:09
12
Dylan Shannon
So
21:47
7:16
15
Dane Archer
So
21:50
7:17
16
Gabriel Flynn
So
21:54
7:18
18
Will Coughlan
So
22:05
7:22
20








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Daniel Toy Sr BELLARMINE 17:00 5:40
2 Marshall Seid Jr BELLARMINE 17:00 5:40
3 Ken Saxton Jr BELLARMINE 17:01 5:40
4 Austin Thornburg Jr BELLARMINE 17:17 5:46
5 Adrian Hinojosa Sr BELLARMINE 17:17 5:46
6 Sean Yamagiwa Sr BELLARMINE 17:22 5:47
7 Louis Alessandria Sr St. Ignatius 17:28 5:49
8 Benjamin Shea Jr BELLARMINE 17:45 5:55
9 Benjamin D'Costa Sr St. Francis 17:53 5:58 1/20 7/60 3/8 18:58
(1:05)
18:58
(1:05)
18:58
(1:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
10 Andrew Latham Jr St. Ignatius 17:58 5:59
11 Frank Xiao Jr Sacred Heart Prep 18:02 6:01
12 Will Green Jr St. Ignatius 18:06 6:02
13 Justin Lazaruk Sr St. Francis 18:06 6:02 2/20 8/60 3/8 20:20
(2:14)
20:20
(2:14)
20:20
(2:14)
You ROCK! (LY, LR, PR)
14 Alex Sinclair Sr Sacred Heart Prep 18:07 6:02
15 Charles Deanda Jr BELLARMINE 18:07 6:02
16 Anthony Collado Jr BELLARMINE 18:08 6:03
17 Alex Gudino Jr SERRA 18:09 6:03
18 Matt Caracciolo Sr St. Ignatius 18:11 6:04
19 Javier Barajas-duran Jr St. Ignatius 18:16 6:05
20 Eugene Kwan Jr St. Ignatius 18:26 6:09
21 Erik Thorne Sr BELLARMINE 18:33 6:11
22 Taylor Calderon Jr BELLARMINE 18:35 6:12
23 Alex Williams Jr BELLARMINE 18:43 6:14
24 Dixon Hoffelt Jr Sacred Heart Prep 18:43 6:14
25 Eric Ortiz Sr VALLEY CHRISTIAN 18:44 6:15
26 George Shoemaker Jr St. Francis 18:45 6:15 3/20 10/60 4/8
27 Jose Diaz Sr BELLARMINE 18:46 6:15
28 James Landa Jr BELLARMINE 18:48 6:16
29 Jimmy Consiglio Jr BELLARMINE 18:48 6:16
30 Joel Graycar Sr St. Ignatius 18:49 6:16
31 Eoin Carolan Jr SERRA 18:51 6:17
32 Marco Miranda Jr BELLARMINE 18:51 6:17
33 Karl Meissner Jr BELLARMINE 18:55 6:18
34 Alex Davis Sr St. Francis 18:57 6:19 4/20 14/60 3/8 20:24
(1:27)
20:24
(1:27)
20:24
(1:27)
You ROCK! (LY, LR, PR)
35 Carl Molina Sr BELLARMINE 18:57 6:19
36 John Colford Sr St. Francis 18:58 6:19 5/20 15/60 3/8 19:27
(0:29)
19:27
(0:29)
19:27
(0:29)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
37 Paul Hwang Sr St. Ignatius 19:01 6:20
38 Patrick Hagman Sr SERRA 19:01 6:20
39 Daniel Mansperger Jr BELLARMINE 19:01 6:20
40 Keegan Mcmillan Jr BELLARMINE 19:02 6:21
41 Matthew Chan Sr BELLARMINE 19:03 6:21
42 Kyle Otto Jr BELLARMINE 19:08 6:23
43 Sean O'donnell Sr St. Ignatius 19:09 6:23
44 Ben Weems Sr BELLARMINE 19:12 6:24
45 Nicholas Shea Jr BELLARMINE 19:13 6:24
46 Michael Valdes Jr SERRA 19:14 6:25
47 Christian Carr Sr St. Ignatius 19:17 6:26
48 Kevin Fulgham Sr St. Ignatius 19:17 6:26
49 Dylan Kidd Jr BELLARMINE 19:18 6:26
50 Jacob Nacario Sr St. Ignatius 19:21 6:27
51 Axel Shjeflo Jr SERRA 19:22 6:27
52 Chris Obregon Jr BELLARMINE 19:25 6:28
53 John Bigelow Sr BELLARMINE 19:27 6:29
54 Jack Cannice Sr St. Ignatius 19:27 6:29
55 Corey Bently Jr VALLEY CHRISTIAN 19:28 6:29
56 Joe Singer Sr St. Ignatius 19:29 6:30
57 Kevin Baum Sr BELLARMINE 19:37 6:32
58 Beau Pauken Sr BELLARMINE 19:37 6:32
59 Ian Skelton Jr St. Ignatius 19:43 6:34
60 Michael Allen Sr BELLARMINE 19:48 6:36
61 Stephen Kwok Jr MITTY 19:49 6:36
62 Derek Stephens Sr BELLARMINE 19:55 6:38
63 Sean Hingoranti Jr SERRA 20:00 6:40
64 Evan Loney Jr BELLARMINE 20:01 6:40
65 Jack Viola Jr St. Ignatius 20:03 6:41
66 Brandon Bumbaca Jr St. Ignatius 20:06 6:42
67 Connor Towne Jr BELLARMINE 20:07 6:42
68 Tristan Chu Sr St. Francis 20:08 6:43 6/20 24/60 4/8 22:54
(2:46)
22:54
(2:46)
22:54
(2:46)
You ROCK! (LY, LR, PR)
69 Owen Lin Jr MITTY 20:09 6:43
70 Marco Petrilli Jr St. Ignatius 20:13 6:44
71 Sherman Cheung Sr Sacred Heart Prep 20:14 6:45
72 Andrew Cook Sr BELLARMINE 20:15 6:45
73 Andrew Schilling Sr St. Ignatius 20:15 6:45
74 Reed Hawkins Sr St. Francis 20:15 6:45 7/20 25/60 3/7 23:05
(2:50)
23:05
(2:50)
23:05
(2:50)
You ROCK! (LY, LR, PR)
75 Marcus Holzberg Jr St. Ignatius 20:16 6:45
76 Nate Metzger Jr BELLARMINE 20:17 6:46
77 Josef Judas Jr MITTY 20:20 6:47
78 John Lencioni Jr BELLARMINE 20:20 6:47
79 Kevin Chang Sr MITTY 20:27 6:49
80 Vincent Grennan Jr MITTY 20:29 6:50
81 Joe Smith Jr BELLARMINE 20:30 6:50
82 Jon Leyva Jr BELLARMINE 20:31 6:50
83 Willem Simpson Jr Sacred Heart Prep 20:31 6:50
84 Matthew Chan Jr St. Ignatius 20:32 6:51
85 Wesley Chan Sr MITTY 20:34 6:51
86 Torin Kingshill Jr SERRA 20:35 6:52
87 Adam Quichocho Jr BELLARMINE 20:36 6:52
88 Jeremy Ho Jr St. Francis 20:36 6:52 8/20 32/60 3/6 20:59
(0:23)
20:59
(0:23)
20:59
(0:23)
You ROCK! (LY, LR, PR)
89 Thomas Steinke Sr St. Francis 20:39 6:53 9/20 33/60 3/6 20:24 20:24 20:24
90 Ian Kruse Jr BELLARMINE 20:40 6:53
91 Ryan Moloney Jr St. Ignatius 20:45 6:55
92 Alvin Leung Sr Sacred Heart Prep 20:48 6:56
93 Nico Perez Jr RIORDAN 20:48 6:56
94 Steven Mike Jr SERRA 20:52 6:57
95 Nick Staub Jr VALLEY CHRISTIAN 20:53 6:58
96 Anthony Ramirez Jr SERRA 20:53 6:58
97 Charles Molina Jr BELLARMINE 20:55 6:58
98 Ethan Limchayseng Jr St. Ignatius 20:59 7:00
99 Justin Deckman Sr St. Ignatius 21:08 7:03
100 Kartik Jhingan Jr St. Francis 21:14 7:05 10/20 34/60 3/4 20:59 20:59 20:59
101 Jontom Trieu-phan Sr VALLEY CHRISTIAN 21:21 7:07
102 Luis Vidalon Jr St. Ignatius 21:22 7:07
103 Samuel Han Fr VALLEY CHRISTIAN 21:28 7:09
104 Adam Granath Sr BELLARMINE 21:33 7:11
105 Randolph Abaya Jr St. Francis 21:36 7:12 11/20 37/60 3/4 21:07 21:07 21:07
106 Shane Fay Jr BELLARMINE 21:37 7:12
107 Jerrold Thorsness Jr St. Francis 21:39 7:13 12/20 38/60 3/4 23:51
(2:12)
23:51
(2:12)
23:51
(2:12)
You ROCK! (LY, LR, PR)
108 Chris Sagnedos Jr RIORDAN 21:39 7:13
109 Daniel Taa Sr BELLARMINE 21:39 7:13
110 Alejandro Serrano Jr BELLARMINE 21:40 7:13
111 Chris Delgado Sr BELLARMINE 21:41 7:14
112 Michael Youngdahl Sr BELLARMINE 21:45 7:15
113 Matt Quesada Jr St. Ignatius 21:58 7:19
114 Derek Seaman Sr VALLEY CHRISTIAN 22:02 7:21
115 Unknown Runner Jr St. Francis 22:03 7:21 13/20 45/60 3/3 21:39 21:39 21:39
116 Paul James Fr VALLEY CHRISTIAN 22:28 7:29
117 Stephen Jordan Jr St. Ignatius 22:34 7:31
118 Elliot Fiske Sr St. Francis 22:35 7:32 14/20 48/60 3/3 24:33
(1:58)
24:33
(1:58)
24:33
(1:58)
You ROCK! (LY, LR, PR)
119 Trevor Woo Jr RIORDAN 22:37 7:32
120 Austin Foley Jr St. Ignatius 22:37 7:32
121 Cory Tran Jr St. Francis 22:39 7:33 15/20 49/60 3/3
122 Robby Leano Fr BELLARMINE 22:43 7:34
123 Michael Williams Jr MITTY 22:48 7:36
124 Kai Xiao Jr BELLARMINE 22:57 7:39
125 Eric Graham Jr St. Francis 22:58 7:39 16/20 51/60 3/3 22:23 22:23 22:23
126 John Libby Jr St. Ignatius 23:03 7:41
127 Ryan Morrison Jr St. Francis 23:06 7:42 17/20 52/60 3/3 24:55
(1:49)
24:55
(1:49)
24:55
(1:49)
You ROCK! (LY, LR, PR)
128 David Eydus Jr BELLARMINE 23:10 7:43
129 Vincent Nguyen Jr BELLARMINE 23:10 7:43
130 Peter Sohn So VALLEY CHRISTIAN 23:18 7:46
131 Alexander Grant Jr St. Francis 23:20 7:47 18/20 53/60 3/3 25:20
(2:00)
25:20
(2:00)
25:20
(2:00)
You ROCK! (LY, LR, PR)
132 Ryan Pham Jr BELLARMINE 23:22 7:47
133 Daniel Xiao Sr St. Francis 23:25 7:48 19/20 54/60 3/3 You ROCK! (SBP)
134 Wilson Ye Fr VALLEY CHRISTIAN 23:27 7:49
135 Edwin Chan Jr MITTY 23:30 7:50
136 Josh Profio Sr VALLEY CHRISTIAN 23:36 7:52
137 Inigo Garcia So VALLEY CHRISTIAN 23:37 7:52
138 Henry Co Jr RIORDAN 23:47 7:56
139 Spencer Burns Jr St. Ignatius 23:53 7:58
140 Benjamin Clancy Sr MITTY 24:00 8:00
141 Jeremy Edwards Jr BELLARMINE 24:01 8:00
142 Ethan Penner Sr BELLARMINE 24:20 8:07
143 Jesse Batstone Jr St. Ignatius 24:27 8:09
144 Ruben Aguayo Jr RIORDAN 24:28 8:09
145 Justin Chen Jr St. Francis 27:21 9:07 20/20 59/60 3/3 26:10 26:10 26:10
146 Josh Siu Jr RIORDAN 27:28 9:09
147 Dante Racanelli Jr St. Ignatius 27:47 9:16
148 Fernando Morales Sr BELLARMINE 27:54 9:18
149 Victor Menscuar Jr RIORDAN 29:25 9:48
150 Mario Orlando So VALLEY CHRISTIAN 30:31 10:10
151 Roberto Gutierrez Sr BELLARMINE 30:53 10:18
152 Christopher Maciel Sr BELLARMINE 30:53 10:18
153 Anthony Pallone Jr BELLARMINE 31:04 10:21
154 Vishak Venkataraman Jr BELLARMINE 31:37 10:32
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:17
85:35
17:07
5:42
15 Daniel Toy
Sr
17:00
5:40
1
Marshall Seid
Jr
17:00
5:40
2
Ken Saxton
Jr
17:01
5:40
3
Austin Thornbur
Jr
17:17
5:46
4
Adrian Hinojosa
Sr
17:17
5:46
5
Sean Yamagiwa
Sr
17:22
5:47
6
Benjamin Shea
Jr
17:45
5:55
8
2 St. Ignatius
2-2-2-2-2
Gap: 0:48
89:59
18:00
6:00
62 Louis Alessand
Sr
17:28
5:49
7
Andrew Latham
Jr
17:58
5:59
10
Will Green
Jr
18:06
6:02
12
Matt Caraccio
Sr
18:11
6:04
16
Javier Barajas-
Jr
18:16
6:05
17
Eugene Kwan
Jr
18:26
6:09
18
Joel Graycar
Sr
18:49
6:16
22
3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 1:05
92:39
18:32
6:11
92 Benjamin D'Costa
Sr
17:53
5:58
9
Justin Lazaruk
Sr
18:06
6:02
13
George Shoemake
Jr
18:45
6:15
21
Alex Davis
Sr
18:57
6:19
24
John Colford
Sr
18:58
6:19
25
Tristan Chu
Sr
20:08
6:43
32
Reed Hawkins
Sr
20:15
6:45
35
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
4 Sacred Heart Prep
4-4-4-4-4
Gap: 2:29
95:37
19:07
6:22
117 Frank Xiao
Jr
18:02
6:01
11
Alex Sinclair
Sr
18:07
6:02
14
Dixon Hoffelt
Jr
18:43
6:14
19
Sherman Cheung
Sr
20:14
6:45
34
Willem Simpson
Jr
20:31
6:50
39
Alvin Leung
Sr
20:48
6:56
42




5 SERRA
5-5-5-5-5
Gap: 1:13
94:37
18:55
6:18
119 Alex Gudino
Jr
18:09
6:03
15
Eoin Carolan
Jr
18:51
6:17
23
Patrick Hagman
Sr
19:01
6:20
26
Michael Valdes
Jr
19:14
6:25
27
Axel Shjeflo
Jr
19:22
6:27
28
Sean Hingoran
Jr
20:00
6:40
31
Torin Kingshil
Jr
20:35
6:52
41
6 MITTY
7-7-7-6-6
Gap: 0:40
101:14
20:15
6:45
174 Stephen Kwok
Jr
19:49
6:36
30
Owen Lin
Jr
20:09
6:43
33
Josef Judas
Jr
20:20
6:47
36
Kevin Chang
Sr
20:27
6:49
37
Vincent Grennan
Jr
20:29
6:50
38
Wesley Chan
Sr
20:34
6:51
40
Michael Williams
Jr
22:48
7:36
51
7 VALLEY CHRISTIAN
6-6-6-7-7
Gap: 2:44
101:54
20:23
6:48
184 Eric Ortiz
Sr
18:44
6:15
20
Corey Bently
Jr
19:28
6:29
29
Nick Staub
Jr
20:53
6:58
44
Jontom Trieu-ph
Sr
21:21
7:07
45
Samuel Han
Fr
21:28
7:09
46
Derek Seaman
Sr
22:02
7:21
48
Paul James
Fr
22:28
7:29
49
8 RIORDAN
8-8-8-8-8
Gap: 3:40
113:19
22:40
7:33
245 Nico Perez
Jr
20:48
6:56
43
Chris Sagnedos
Jr
21:39
7:13
47
Trevor Woo
Jr
22:37
7:32
50
Henry Co
Jr
23:47
7:56
52
Ruben Aguayo
Jr
24:28
8:09
53
Josh Siu
Jr
27:28
9:09
54
Victor Menscuar
Jr
29:25
9:48
55
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 1:11
89:55
17:59
6:00
16 Sean Yamagiwa
Sr
17:22
5:47
1
Benjamin Shea
Jr
17:45
5:55
2
Charles Deanda
Jr
18:07
6:02
3
Anthony Collado
Jr
18:08
6:03
4
Erik Thorne
Sr
18:33
6:11
6
Taylor Calderon
Jr
18:35
6:12
7
Alex Williams
Jr
18:43
6:14
8
2 St. Ignatius
2-2-2-2-2
Gap: 0:51
94:42
18:56
6:19
47 Eugene Kwan
Jr
18:26
6:09
5
Joel Graycar
Sr
18:49
6:16
9
Paul Hwang
Sr
19:01
6:20
10
Sean O'donnel
Sr
19:09
6:23
11
Christia Carr
Sr
19:17
6:26
12
Kevin Fulgham
Sr
19:17
6:26
13
Jacob Nacario
Sr
19:21
6:27
14
3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 1:06
102:52
20:34
6:51
85 Tristan Chu
Sr
20:08
6:43
15
Reed Hawkins
Sr
20:15
6:45
16
Jeremy Ho
Jr
20:36
6:52
17
Thomas Steinke
Sr
20:39
6:53
18
Kartik Jhingan
Jr
21:14
7:05
19
Randolph Abaya
Jr
21:36
7:12
20
Jerrold Thorsnes
Jr
21:39
7:13
21
4 VALLEY CHRISTIAN
4-4-4-4-4
Gap: 1:34
114:51
22:58
7:39
120 Derek Seaman
Sr
22:02
7:21
22
Paul James
Fr
22:28
7:29
23
Peter Sohn
So
23:18
7:46
24
Wilson Ye
Fr
23:27
7:49
25
Josh Profio
Sr
23:36
7:52
26
Inigo Garcia
So
23:37
7:52
27
Mario Orlando
So
30:31
10:10
28
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:13
93:40
18:44
6:15
15 Taylor Calderon
Jr
18:35
6:12
1
Alex Williams
Jr
18:43
6:14
2
Jose Diaz
Sr
18:46
6:15
3
James Landa
Jr
18:48
6:16
4
Jimmy Consigli
Jr
18:48
6:16
5
Marco Miranda
Jr
18:51
6:17
6
Karl Meissner
Jr
18:55
6:18
7
2 St. Ignatius
2-2-2-2-2
Gap: 0:26
97:17
19:27
6:29
50 Kevin Fulgham
Sr
19:17
6:26
8
Jacob Nacario
Sr
19:21
6:27
9
Jack Cannice
Sr
19:27
6:29
10
Joe Singer
Sr
19:29
6:30
11
Ian Skelton
Jr
19:43
6:34
12
Jack Viola
Jr
20:03
6:41
13
Brandon Bumbaca
Jr
20:06
6:42
14
3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 1:03
110:32
22:06
7:22
85 Randolph Abaya
Jr
21:36
7:12
15
Jerrold Thorsnes
Jr
21:39
7:13
16
Unknown Runner
Jr
22:03
7:21
17
Elliot Fiske
Sr
22:35
7:32
18
Cory Tran
Jr
22:39
7:33
19
Eric Graham
Jr
22:58
7:39
20
Ryan Morrison
Jr
23:06
7:42
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:11
94:46
18:57
6:19
15 Marco Miranda
Jr
18:51
6:17
1
Karl Meissner
Jr
18:55
6:18
2
Carl Molina
Sr
18:57
6:19
3
Daniel Mansperg
Jr
19:01
6:20
4
Keegan Mcmillan
Jr
19:02
6:21
5
Matthew Chan
Sr
19:03
6:21
6
Kyle Otto
Jr
19:08
6:23
7
2 St. Ignatius
2-2-2-2-2
Gap: 0:13
100:53
20:11
6:44
50 Jack Viola
Jr
20:03
6:41
8
Brandon Bumbaca
Jr
20:06
6:42
9
Marco Petrilli
Jr
20:13
6:44
10
Andrew Schillin
Sr
20:15
6:45
11
Marcus Holzberg
Jr
20:16
6:45
12
Matthew Chan
Jr
20:32
6:51
13
Ryan Moloney
Jr
20:45
6:55
14
3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 4:23
120:10
24:02
8:01
85 Eric Graham
Jr
22:58
7:39
15
Ryan Morrison
Jr
23:06
7:42
16
Alexande Grant
Jr
23:20
7:47
17
Daniel Xiao
Sr
23:25
7:48
18
Justin Chen
Jr
27:21
9:07
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Nico Filip-sanchez Fr BELLARMINE 17:15 5:45
2 Bennett Shaw Fr BELLARMINE 17:24 5:48
3 Lupe Rojas Fr BELLARMINE 17:28 5:49
4 Tanner Sartwell Fr St. Francis 17:31 5:50 1/23 6/60 2/7
5 Alex Sasser Fr BELLARMINE 17:34 5:51
6 Ricardo Avila Fr BELLARMINE 17:37 5:52
7 Ryan Burd Fr BELLARMINE 17:41 5:54
8 Matthew Clem Fr BELLARMINE 17:43 5:54
9 Miles Meijer Fr BELLARMINE 17:46 5:55
10 Ben Osipow Fr St. Ignatius 17:50 5:57
11 Tucker Meijer Fr BELLARMINE 17:50 5:57
12 Michael Hase Fr BELLARMINE 18:05 6:02
13 Matthew Remaker Fr MITTY 18:07 6:02
14 Thomas Doyle Fr BELLARMINE 18:29 6:10
15 Aidan Olander Fr St. Francis 18:50 6:17 2/23 11/60 2/7
16 Jonathan Chan Fr Sacred Heart Prep 18:51 6:17
17 Dhruv Kumar Fr St. Francis 18:58 6:19 3/23 15/60 2/7
18 Kunil Bhatia Fr BELLARMINE 18:58 6:19
19 Milo Knowles Fr BELLARMINE 19:01 6:20
20 Jonah Underwood Fr BELLARMINE 19:01 6:20
21 Andrew Barton Fr SERRA 19:16 6:25
22 Nicholas Arnold Fr St. Ignatius 19:23 6:28
23 Christopher Murphy Fr BELLARMINE 19:27 6:29
24 Joseph Nabor Fr St. Francis 19:28 6:29 4/23 20/60 2/7
25 Connor Crinion Fr BELLARMINE 19:31 6:30
26 Ari Lichy Fr BELLARMINE 19:31 6:30
27 Austin Schwarz Fr St. Francis 19:32 6:31 5/23 21/60 2/6
28 Andrew Owyang Fr RIORDAN 19:32 6:31
29 Austin Lin Fr MITTY 19:38 6:33
30 Thomas Wrappe Fr BELLARMINE 19:41 6:34
31 David Pagan Fr BELLARMINE 19:43 6:34
32 Andrew Descourouez Fr BELLARMINE 19:45 6:35
33 Connor Laughlin Fr RIORDAN 19:49 6:36
34 Andrew Chang Fr MITTY 19:50 6:37
35 Sean Fang Fr SERRA 19:50 6:37
36 Zachary Rodriguez Fr St. Francis 19:51 6:37 6/23 23/60 2/5 You ROCK! (SBP)
37 Pedro Sandoval Fr St. Ignatius 19:56 6:39
38 Bryan Heng Fr BELLARMINE 19:58 6:39
39 Liam Mccarthy Fr BELLARMINE 19:58 6:39
40 Zzentry2 Bcp BELLARMINE 20:01 6:40
41 Maxwell Thorne Fr Sacred Heart Prep 20:02 6:41
42 Bjorn Lustic Fr St. Ignatius 20:03 6:41
43 Nicholas Sousa Fr BELLARMINE 20:04 6:41
44 Kevin Sedayao Fr BELLARMINE 20:07 6:42
45 Colin Moloney Fr St. Ignatius 20:08 6:43
46 Raphael Nolasco Fr MITTY 20:16 6:45
47 Connor Doyle Fr St. Francis 20:17 6:46 7/23 27/60 2/5 You ROCK! (SBP)
48 Christian Porrini Fr St. Francis 20:19 6:46 8/23 28/60 2/5 You ROCK! (SBP)
49 Zenichi Yaskawa Fr BELLARMINE 20:20 6:47
50 Joseph Macdonald Fr BELLARMINE 20:22 6:47
51 Ryan Gottlieb Fr BELLARMINE 20:25 6:48
52 Nick Pietrow Fr St. Francis 20:26 6:49 9/23 30/60 2/5
53 Lucas Montalvo Fr SERRA 20:26 6:49
54 Calvin Lam Fr RIORDAN 20:28 6:49
55 Ryan Murphy Fr St. Ignatius 20:30 6:50
56 Walter Dutra Fr St. Ignatius 20:31 6:50
57 Connor Barnett Fr St. Ignatius 20:31 6:50
58 Khalil Buckley Fr St. Francis 20:32 6:51 10/23 31/60 2/5
59 David Halsey Fr St. Ignatius 20:32 6:51
60 Elias Masri Fr BELLARMINE 20:38 6:53
61 Will Fraisl Fr BELLARMINE 20:39 6:53
62 Davis Hamilton Fr BELLARMINE 20:40 6:53
63 Justin Ingram Fr BELLARMINE 20:41 6:54
64 Tomas Aragon Fr Sacred Heart Prep 20:44 6:55
65 Christopher Chow Fr BELLARMINE 20:46 6:55
66 Prajay Lolabattu Fr BELLARMINE 20:57 6:59
67 Andrew Ramirez Fr BELLARMINE 20:58 6:59
68 Zzentry6 Bcp BELLARMINE 21:00 7:00
69 Blair Meehan Fr St. Ignatius 21:04 7:01
70 Ryan Menees Fr BELLARMINE 21:10 7:03
71 Michael Archer Fr RIORDAN 21:17 7:06
72 Gavin Leahy Fr BELLARMINE 21:18 7:06
73 Brij Singh Fr BELLARMINE 21:22 7:07
74 Xander Jimenez Fr St. Francis 21:29 7:10 11/23 36/60 2/3
75 Mihir Chitalia Fr MITTY 21:35 7:12
76 Eoin Lyons Fr St. Ignatius 21:40 7:13
77 Ethan Stier Fr Sacred Heart Prep 21:42 7:14
78 Alex Duff Fr St. Francis 21:43 7:14 12/23 40/60 2/3 You ROCK! (SBP)
79 Gabriel Rouhani Fr RIORDAN 21:47 7:16
80 Vineel Pasam Fr St. Francis 21:48 7:16 13/23 41/60 2/3
81 Jeffrey Pham Fr St. Francis 21:49 7:16 14/23 42/60 2/3
82 Anish Saha Fr MITTY 21:50 7:17
83 Justin Borenstein-lawee Fr BELLARMINE 21:50 7:17
84 Matthew Cueto Fr St. Ignatius 21:50 7:17
85 Austin Popa Fr St. Francis 21:51 7:17 15/23 43/60 2/3 You ROCK! (SBP)
86 Eric He Fr MITTY 21:52 7:17
87 Tristan Ross Fr St. Francis 21:53 7:18 16/23 44/60 2/3
88 Trevor Blackwood Fr RIORDAN 21:54 7:18
89 Brandon Delgado Fr MITTY 21:59 7:20
90 August Uffelman Fr BELLARMINE 22:02 7:21
91 Evan Tang Fr St. Francis 22:03 7:21 17/23 45/60 2/3 You ROCK! (SBP)
92 Ian Lipanovich Fr St. Ignatius 22:06 7:22
93 Joseph Kong Fr St. Ignatius 22:10 7:23
94 Lance Miranda Fr BELLARMINE 22:17 7:26
95 Alan Chien Fr St. Francis 22:24 7:28 18/23 47/60 2/3
96 Ben Chew Fr St. Ignatius 22:25 7:28
97 Ben Bakeis Fr BELLARMINE 22:30 7:30
98 Jasneel Chaddha Fr St. Francis 22:39 7:33 19/23 49/60 2/3
99 Jon Chew Fr St. Ignatius 22:41 7:34
100 Nevin Kelly-fair Fr St. Ignatius 22:41 7:34
101 Austin Ross Fr BELLARMINE 22:44 7:35
102 Justin Molano Fr BELLARMINE 22:45 7:35
103 Daniel Caballero Fr BELLARMINE 22:46 7:35
104 Alan Li Fr SERRA 22:48 7:36
105 Patrick Coh Fr Sacred Heart Prep 22:51 7:37
106 Noah Fish Fr BELLARMINE 22:53 7:38
107 Edwin Choi Fr St. Ignatius 22:56 7:39
108 Brandon Machado Fr BELLARMINE 22:57 7:39
109 Owen O'mahony Fr BELLARMINE 23:04 7:41
110 Scott Hamm Fr BELLARMINE 23:05 7:42
111 Nicholas Steele Fr BELLARMINE 23:11 7:44
112 Jeremy Tanlimco Fr BELLARMINE 23:11 7:44
113 Martin Bailey Fr BELLARMINE 23:12 7:44
114 William Newcomb Fr BELLARMINE 23:15 7:45
115 Pranav Ajith Fr MITTY 23:59 8:00
116 Luke Ehrmann Fr St. Ignatius 24:03 8:01
117 Alex Leano Jr BELLARMINE 24:04 8:01
118 Arvan Das Fr St. Francis 24:09 8:03 20/23 56/60 2/3
119 Chaitanya Gangavarapu Fr MITTY 24:11 8:04
120 Pranay Lolabattu Fr BELLARMINE 24:55 8:18
121 Nick Magri Fr BELLARMINE 25:00 8:20
122 Tor Churton Fr St. Ignatius 25:19 8:26
123 Giacinto Jondonovan Fr St. Ignatius 25:35 8:32
124 Alexander Apitz Fr St. Francis 25:40 8:33 21/23 57/60 3/3
125 Rohan Martin Fr BELLARMINE 25:54 8:38
126 Ben Lewis Fr St. Francis 26:14 8:45 22/23 58/60 2/2
127 Connor Klitgaard Fr BELLARMINE 26:43 8:54
128 Brian Britt Fr RIORDAN 27:12 9:04
129 Christopher Sides Fr BELLARMINE 27:16 9:05
130 Joshua Cardinas Fr RIORDAN 27:46 9:15
131 Austin Palaad Fr RIORDAN 28:10 9:23
132 Alexander Alonzo Fr BELLARMINE 28:28 9:29
133 Will Koehler Fr RIORDAN 28:43 9:34
134 Michael Guerrero Fr St. Francis 29:22 9:47 23/23 60/60 2/2
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:22
87:18
17:28
5:49
17 Nico Filip-sa
Fr
17:15
5:45
1
Bennett Shaw
Fr
17:24
5:48
2
Lupe Rojas
Fr
17:28
5:49
3
Alex Sasser
Fr
17:34
5:51
5
Ricardo Avila
Fr
17:37
5:52
6
Ryan Burd
Fr
17:41
5:54
7
Matthew Clem
Fr
17:43
5:54
8
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:01
94:19
18:52
6:17
59 Tanner Sartwell
Fr
17:31
5:50
4
Aidan Olander
Fr
18:50
6:17
11
Dhruv Kumar
Fr
18:58
6:19
13
Joseph Nabor
Fr
19:28
6:29
15
Austin Schwarz
Fr
19:32
6:31
16
Zachary Rodrigue
Fr
19:51
6:37
21
Connor Doyle
Fr
20:17
6:46
27
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 2:18
97:20
19:28
6:29
94 Ben Osipow
Fr
17:50
5:57
9
Nicholas Arnold
Fr
19:23
6:28
14
Pedro Sandoval
Fr
19:56
6:39
22
Bjorn Lustic
Fr
20:03
6:41
24
Colin Moloney
Fr
20:08
6:43
25
Ryan Murphy
Fr
20:30
6:50
29
Walter Dutra
Fr
20:31
6:50
30
4 MITTY
4-4-4-4-4
Gap: 3:28
99:26
19:53
6:38
107 Matthew Remaker
Fr
18:07
6:02
10
Austin Lin
Fr
19:38
6:33
18
Andrew Chang
Fr
19:50
6:37
20
Raphael Nolasco
Fr
20:16
6:45
26
Mihir Chitalia
Fr
21:35
7:12
33
Anish Saha
Fr
21:50
7:17
36
Eric He
Fr
21:52
7:17
37
5 RIORDAN
6-6-5-5-5
Gap: 2:15
102:53
20:35
6:52
131 Andrew Owyang
Fr
19:32
6:31
17
Connor Laughlin
Fr
19:49
6:36
19
Calvin Lam
Fr
20:28
6:49
28
Michael Archer
Fr
21:17
7:06
32
Gabriel Rouhani
Fr
21:47
7:16
35
Trevor Blackwoo
Fr
21:54
7:18
38
Brian Britt
Fr
27:12
9:04
40
6 Sacred Heart Prep
5-5-6-6-6
Gap: 4:00
104:10
20:50
6:57
139 Jonathan Chan
Fr
18:51
6:17
12
Maxwell Thorne
Fr
20:02
6:41
23
Tomas Aragon
Fr
20:44
6:55
31
Ethan Stier
Fr
21:42
7:14
34
Patrick Coh
Fr
22:51
7:37
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
89:05
17:49
5:56
15 Ryan Burd
Fr
17:41
5:54
1
Matthew Clem
Fr
17:43
5:54
2
Miles Meijer
Fr
17:46
5:55
3
Tucker Meijer
Fr
17:50
5:57
4
Michael Hase
Fr
18:05
6:02
5
Thomas Doyle
Fr
18:29
6:10
6
Kunil Bhatia
Fr
18:58
6:19
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:41
101:25
20:17
6:46
53 Zachary Rodrigue
Fr
19:51
6:37
8
Connor Doyle
Fr
20:17
6:46
9
Christia Porrini
Fr
20:19
6:46
10
Nick Pietrow
Fr
20:26
6:49
11
Khalil Buckley
Fr
20:32
6:51
15
Xander Jimenez
Fr
21:29
7:10
18
Alex Duff
Fr
21:43
7:14
20
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 0:34
103:08
20:38
6:53
72 Ryan Murphy
Fr
20:30
6:50
12
Walter Dutra
Fr
20:31
6:50
13
Connor Barnett
Fr
20:31
6:50
14
David Halsey
Fr
20:32
6:51
16
Blair Meehan
Fr
21:04
7:01
17
Eoin Lyons
Fr
21:40
7:13
19
Matthew Cueto
Fr
21:50
7:17
22
4 MITTY
4-4-4-4-4
Gap: 2:21
113:51
22:46
7:35
122 Anish Saha
Fr
21:50
7:17
21
Eric He
Fr
21:52
7:17
23
Brandon Delgado
Fr
21:59
7:20
25
Pranav Ajith
Fr
23:59
8:00
26
Chaitany Gangavar
Fr
24:11
8:04
27








5 RIORDAN
5-5-5-5-5
Gap: 6:49
133:45
26:45
8:55
142 Trevor Blackwoo
Fr
21:54
7:18
24
Brian Britt
Fr
27:12
9:04
28
Joshua Cardinas
Fr
27:46
9:15
29
Austin Palaad
Fr
28:10
9:23
30
Will Koehler
Fr
28:43
9:34
31








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:58
94:56
18:59
6:20
15 Thomas Doyle
Fr
18:29
6:10
1
Kunil Bhatia
Fr
18:58
6:19
2
Milo Knowles
Fr
19:01
6:20
3
Jonah Underwoo
Fr
19:01
6:20
4
Christop Murphy
Fr
19:27
6:29
5
Connor Crinion
Fr
19:31
6:30
6
Ari Lichy
Fr
19:31
6:30
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:22
108:40
21:44
7:15
55 Xander Jimenez
Fr
21:29
7:10
8
Alex Duff
Fr
21:43
7:14
10
Vineel Pasam
Fr
21:48
7:16
11
Jeffrey Pham
Fr
21:49
7:16
12
Austin Popa
Fr
21:51
7:17
14
Tristan Ross
Fr
21:53
7:18
15
Evan Tang
Fr
22:03
7:21
16
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 0:45
110:11
22:02
7:21
76 Eoin Lyons
Fr
21:40
7:13
9
Matthew Cueto
Fr
21:50
7:17
13
Ian Lipanovi
Fr
22:06
7:22
17
Joseph Kong
Fr
22:10
7:23
18
Ben Chew
Fr
22:25
7:28
19
Jon Chew
Fr
22:41
7:34
20
Nevin Kelly-fa
Fr
22:41
7:34
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:14
98:11
19:38
6:33
15 Connor Crinion
Fr
19:31
6:30
1
Ari Lichy
Fr
19:31
6:30
2
Thomas Wrappe
Fr
19:41
6:34
3
David Pagan
Fr
19:43
6:34
4
Andrew Descouro
Fr
19:45
6:35
5
Bryan Heng
Fr
19:58
6:39
6
Liam Mccarthy
Fr
19:58
6:39
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:16
113:08
22:38
7:33
54 Tristan Ross
Fr
21:53
7:18
8
Evan Tang
Fr
22:03
7:21
9
Alan Chien
Fr
22:24
7:28
10
Jasneel Chaddha
Fr
22:39
7:33
11
Arvan Das
Fr
24:09
8:03
16
Alexande Apitz
Fr
25:40
8:33
19
Ben Lewis
Fr
26:14
8:45
20
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 2:38
117:40
23:32
7:51
71 Jon Chew
Fr
22:41
7:34
12
Nevin Kelly-fa
Fr
22:41
7:34
13
Edwin Choi
Fr
22:56
7:39
14
Luke Ehrmann
Fr
24:03
8:01
15
Tor Churton
Fr
25:19
8:26
17
Giacinto Jondonov
Fr
25:35
8:32
18




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.