St. Francis Results from the Ram Invitational at Westmoor HS on 9/27/14

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Antoniadis, Dimitris Jr JV 14:38 6:06 2.4 31/207 2/11 13/50 5/21 19:22
(4:44,24.4)
19:22
(4:44,24.4)
You ROCK! (LR, PR)
Apitz, Alexander Sr JV 22:07 9:13 2.4 206/207 11/11 49/50 6/6 20:20 20:20
Arora, Kabir Fr Fr 20:50 8:41 2.4 156/159 22/23 48/50 2/2
Baronian, Shen Fr Fr 19:23 8:05 2.4 147/159 20/23 46/50 2/2
Begur, Abhinav So So 15:08 6:18 2.4 43/143 2/10 19/50 12/19 You ROCK! (SBP)
Biswas, Shopnavo Fr Fr 18:36 7:45 2.4 134/159 17/23 40/50 2/2
Carroll, Thomas So So 17:37 7:20 2.4 115/143 8/10 34/50 4/4 You ROCK! (SBP)
Chaddha, Jasneel Sr JV 17:18 7:13 2.4 153/207 7/11 32/50 10/13 17:01 17:01
Chen, Ryan So So 14:40 6:07 2.4 28/143 1/10 15/50 14/21
Davis, Nicholas Jr JV 17:40 7:22 2.4 162/207 8/11 36/50 7/8
Delong, Michael Jr JV 18:56 7:53 2.4 185/207 9/11 43/50 7/8
Ebrahimi, Arrian Fr Fr 17:38 7:21 2.4 117/159 14/23 35/50 2/2
George, Andrew So V 13:51 5:46 2.4 61/153 3/6 3/50 9/24
Gopakumar, Manu Jr JV 14:25 6:00 2.4 18/207 1/11 11/50 6/27 14:38
(0:13,1.5)
14:38
(0:13,1.5)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Griffin, Daniel So V 13:36 5:40 2.4 48/153 2/6 2/50 13/25 You ROCK! (SBP)
Heintz, David So V 13:59 5:50 2.4 71/153 5/6 6/50 7/21
Holman, Nicholas Jr JV 15:24 6:25 2.4 75/207 5/11 24/50 5/16
Holman, Stephen Jr JV 16:21 6:49 2.4 111/207 6/11 31/50 6/14
Howley, Matthew Fr Fr 20:15 8:26 2.4 151/159 21/23 47/50 2/2
Jackson, Jonathan Fr Fr 14:30 6:03 2.4 11/159 5/23 12/50 1/10 You ROCK! (SBP)
Jog, Arun Fr Fr 15:23 6:25 2.4 38/159 9/23 21/50 1/4
Karur, Naren Fr Fr 14:03 5:51 2.4 5/159 2/23 7/50 2/19
Kumar, Dhruv Sr V 14:15 5:56 2.4 84/153 6/6 9/50 7/19 14:28
(0:13,1.5)
14:28
(0:13,1.5)
You ROCK! (LR, PR)
Kumar, Shyam Fr Fr 14:17 5:57 2.4 8/159 4/23 10/50 1/14
Liu, Brandon Fr Fr 22:14 9:16 2.4 158/159 23/23 50/50 2/2
Macabantad, Antonio Fr Fr 15:00 6:15 2.4 28/159 7/23 18/50 1/7
Maier, Ryan Fr Fr 14:13 5:55 2.4 6/159 3/23 8/50 1/15
Malicse, Angelo Fr Fr 18:04 7:32 2.4 128/159 16/23 38/50 2/2
Mendoza, Pablo Fr Fr 17:48 7:25 2.4 119/159 15/23 37/50 2/2 You ROCK! (SBP)
Park, Jason Fr Fr 15:47 6:35 2.4 53/159 11/23 28/50 1/4 You ROCK! (SBP)
Pesta, Aidan So So 15:34 6:29 2.4 65/143 5/10 25/50 5/13
Pham, Jonathan So So 15:59 6:40 2.4 82/143 7/10 30/50 5/8
Phillips, Sam So So 18:37 7:45 2.4 132/143 10/10 41/50 3/3
Raabe-p, Christopher Fr Fr 18:53 7:52 2.4 138/159 18/23 42/50 2/2 You ROCK! (SBP)
Raman, Narun Jr V 13:26 5:36 2.4 43/153 1/6 1/50 19/26
Rangel, Jesse Fr Fr 17:22 7:14 2.4 103/159 13/23 33/50 2/2
Ritchie, Kyle Jr JV 14:39 6:06 2.4 32/207 3/11 14/50 3/19 You ROCK! (SBP)
Rodriguez, Zachary Sr JV 14:48 6:10 2.4 38/207 4/11 17/50 4/16 14:51
(0:03,0.3)
14:51
(0:03,0.3)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Rowsey, Joshua Fr Fr 14:47 6:10 2.4 19/159 6/23 16/50 1/10
Rowsey, Steven Fr Fr 15:48 6:35 2.4 54/159 12/23 29/50 1/3
Schmidt, Matthew So So 15:23 6:25 2.4 56/143 4/10 22/50 5/15 You ROCK! (SBP)
Sun, Tony So So 15:23 6:25 2.4 55/143 3/10 21/50 12/18
Valencia, Everardo Jr JV 19:09 7:59 2.4 191/207 10/11 45/50 6/7 20:50
(1:41,8.1)
20:50
(1:41,8.1)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Vent, Brevin So So 15:42 6:33 2.4 72/143 6/10 27/50 5/11
Vivaldo, Miguel Fr Fr 13:53 5:47 2.4 4/159 1/23 4/50 3/22
Wang, Tuan Fr Fr 19:07 7:58 2.4 144/159 19/23 44/50 2/2
Ware, Mark Fr Fr 15:34 6:29 2.4 44/159 10/23 25/50 1/4
Xiao, Eric Fr Fr 15:14 6:21 2.4 31/159 8/23 20/50 1/5
Yadegar, Preston Jr V 13:56 5:48 2.4 69/153 4/6 5/50 9/22
Zhang, Thomas So So 18:20 7:38 2.4 129/143 9/10 39/50 4/4
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 10/21 68:48
0:33
2.4 5:44 5:36 5:50 282 5:26 Narun Raman (42), Daniel Griffin (47), Andrew George (59), Preston Yadegar (66), David Heintz (68)
So 1st 5 10/13 76:08
0:54
2.4 6:21 6:07 6:29 212 5:36 77:13
(1:05,1.4)
72:28 Your Team ROCKS! (LR) Ryan Chen (24), Abhinav Begur (38), Tony Sun (47), Matthew Schmidt (48), Aidan Pesta (55)
So 2nd 5 3/3 86:15
2:55
2.4 7:11 6:33 7:45 73 6:25 83:35 81:17 Brevin Vent (6), Jonathan Pham (13), Thomas Carroll (17), Thomas Zhang (18), Sam Phillips (19)
JV 1st 5 4/16 73:54
0:59
2.4 6:09 6:00 6:25 133 5:36 74:00
(0:06,0.1)
74:00
(0:06,0.1%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Manu Gopakumar (16), Dimitris Antoniadis (20), Kyle Ritchie (21), Zachary Rodriguez (27), Nicholas Holman (49)
JV 2nd 5 6/7 89:24
2:48
2.4 7:27 6:49 7:59 171 5:53 82:16 77:48 Stephen Holman (22), Jasneel Chaddha (31), Nicholas Davis (35), Michael Delong (41), Everardo Valencia (42)
Fr 1st 5 1/10 70:56
0:37
2.4 5:55 5:47 6:03 33 5:50 75:05
(4:09,5.5)
75:05
(4:09,5.5%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Miguel Vivaldo (4), Naren Karur (5), Ryan Maier (6), Shyam Kumar (8), Jonathan Jackson (10)
Fr 2nd 5 1/4 75:58
0:47
2.4 6:20 6:10 6:29 23 6:20 85:06
(9:08,10.7)
84:53
(8:55,10.5%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Joshua Rowsey (1), Antonio Macabantad (3), Eric Xiao (4), Arun Jog (6), Mark Ware (9)
Fr 3rd 5 2/2 84:23
2:01
2.4 7:02 6:35 7:25 36 6:39 95:48
(11:25,11.9)
90:00
(5:37,6.2%)
Your Team ROCKS! (LR, PR) Jason Park (1), Steven Rowsey (2), Jesse Rangel (10), Arrian Ebrahimi (11), Pablo Mendoza (12)
Fr 4th 5 2/2 94:03
1:19
2.4 7:50 7:32 8:05 50 6:48 Angelo Malicse (8), Shopnavo Biswas (9), Christopher Raabe-p (10), Tuan Wang (11), Shen Baronian (12)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Carter Mackey Sr CASTRO VALLEY 12:25 5:10
2 Zachary Katzman Jr SKYLINE 12:40 5:17
3 Dalton Douglas-hile Jr EL DORADO 12:41 5:17
4 Darrick Hu Sr PIEDMONT HILLS 12:44 5:18
5 Bret Greene Sr ALAMEDA 12:45 5:19
6 Thomas Doyle Sr BELLARMINE 12:49 5:20
7 Jackson Harris Sr EL DORADO 12:51 5:21
8 Dong Thai Sr ALAMEDA 12:54 5:23
9 Christopher Reed Jr HOMESTEAD 12:55 5:23
10 Matthew Herrera Jr SERRA 12:55 5:23
11 Ryan Cutter So HERCULES 12:56 5:23
12 Jordan Kirby Sr NEWARK MEMORIAL 12:56 5:23
13 Juan Pablo Magana Sr MT. PLEASANT 12:57 5:24
14 Derek Shiu Jr BELLARMINE 12:57 5:24
15 Logan Bertz Jr DEL ORO 12:59 5:25
16 Bryan Chu Jr PIEDMONT HILLS 13:00 5:25
17 Joey Gronovius Sr HOMESTEAD 13:00 5:25
18 Frank Zhou Jr LINCOLN 13:02 5:26
19 Michael Hase Sr BELLARMINE 13:04 5:27
20 Charlie Planondon Jr EL DORADO 13:04 5:27
21 Daniel Gurza Jr BELLARMINE 13:05 5:27
22 Eli Plares Jr MT. PLEASANT 13:08 5:28
23 Daniel Graves Jr HOMESTEAD 13:08 5:28
24 Angel Mejia Sr SANTA CRUZ 13:09 5:29
25 Chris Cervi Sr CASTRO VALLEY 13:09 5:29
26 Jackson Wooliver Sr HALF MOON BAY 13:10 5:29
27 Marvin Luong Jr LOWELL 13:10 5:29
28 Gunnar Gollnick Jr DEL ORO 13:12 5:30
29 Matthew Busse Jr BELLARMINE 13:13 5:30
30 Jonathan Garcia Jr SERRA 13:16 5:32
31 Daniel Dabel Jr HOMESTEAD 13:16 5:32
32 Miles Todzo Jr SERRA 13:17 5:32
33 Jacob Deppmeier Jr BELLARMINE 13:17 5:32
34 Kevin Feng Sr ALAMEDA 13:18 5:33
35 Ara Archbold So SERRA 13:19 5:33
36 Justin Trinh Sr ALAMEDA 13:19 5:33
37 Kyler Ostenberg Jr DEL ORO 13:21 5:34
38 Khalil Droubi Jr HALF MOON BAY 13:23 5:35
39 Prajay Lolabattu Sr BELLARMINE 13:24 5:35
40 Tyler Yep Jr EVERGREEN VAL. 13:25 5:35
41 Kevin Krein Jr WESTMONT 13:25 5:35
42 Corey O'driscoll So HALF MOON BAY 13:25 5:35
43 Narun Raman Jr St. Francis 13:26 5:36 1/6 1/50 19/26
44 Ashish Bhusal Sr HOMESTEAD 13:29 5:37
45 John Ratliff Fr SANTA CRUZ 13:30 5:38
46 Benjie Guy Yoche Sr P & S BURTON 13:31 5:38
47 Daniel Cervantes Sr LINCOLN 13:33 5:39
48 Daniel Griffin So St. Francis 13:36 5:40 2/6 2/50 13/25 You ROCK! (SBP)
49 Brandon Capers Sr HALF MOON BAY 13:36 5:40
50 Adithya Somasundara Jr HOMESTEAD 13:36 5:40
51 Andrew Garcia Jr MT. PLEASANT 13:37 5:40
52 Liam Drennan Jr EL DORADO 13:38 5:41
53 Ben Scales Jr JEFFERSON 13:38 5:41
54 Grant Seely Sr EL DORADO 13:40 5:42
55 Christian Vergara Jr ALAMEDA 13:41 5:42
56 Charlie Utecht Sr SEQUOIA 13:43 5:43
57 Jay Revolinsky Sr EL DORADO 13:43 5:43
58 Andrew Barton Sr SERRA 13:44 5:43
59 Anthony Ramirez Jr MT. PLEASANT 13:45 5:44
60 Garrett Locher Sr EL DORADO 13:50 5:46
61 Andrew George So St. Francis 13:51 5:46 3/6 3/50 9/24
62 Enrique Pena So NEWARK MEMORIAL 13:52 5:47
63 Andrew Walgren Sr SANTA CRUZ 13:52 5:47
64 Patrick Jones Jr HALF MOON BAY 13:52 5:47
65 Marc Blais Jr SERRA 13:53 5:47
66 Abhay Negi Jr LOWELL 13:53 5:47
67 Justice Delos Santo Jr HERCULES 13:54 5:48
68 Marc Arteaga Sr DEL ORO 13:54 5:48
69 Preston Yadegar Jr St. Francis 13:56 5:48 4/6 5/50 9/22
70 Aaron Lloyd Sr WESTMONT 13:56 5:48
71 David Heintz So St. Francis 13:59 5:50 5/6 6/50 7/21
72 Alden Wong Sr P & S BURTON 14:00 5:50
73 Tyler Lu Sr LINCOLN 14:01 5:50
74 Chris Lee Sr P & S BURTON 14:01 5:50
75 Karl Colina Sr DEL ORO 14:04 5:52
76 Natan Cristol-deman Fr HALF MOON BAY 14:04 5:52
77 Andrew Nguyen Jr PIEDMONT HILLS 14:04 5:52
78 Joe Shanahan Sr DEL ORO 14:07 5:53
79 Roy Thompson Sr WESTMONT 14:07 5:53
80 Yaseen Shokry So LINCOLN 14:09 5:54
81 Wyatt Gilman Jr SEQUOIA 14:10 5:54
82 Austin Rubalcava So PIEDMONT HILLS 14:10 5:54
83 Pablo Rivera Sr NEWARK MEMORIAL 14:13 5:55
84 Dhruv Kumar Sr St. Francis 14:15 5:56 6/6 9/50 7/19 14:28
(0:13)
14:28
(0:13)
You ROCK! (LR, PR)
85 Chris Morris Sr WESTMONT 14:15 5:56
86 Noah Nagel Fr SANTA CRUZ 14:16 5:57
87 Drew Gee Jr DEL ORO 14:16 5:57
88 Miquel Menendez-vid Sr WESTMONT 14:17 5:57
89 Donald Wu Sr ALAMEDA 14:17 5:57
90 Luis Ponce Sr LINCOLN 14:18 5:58
91 Peter Normann Jr CASTRO VALLEY 14:19 5:58
92 Riku Miyao Sr HOMESTEAD 14:19 5:58
93 Elijah Williams Sr BERKELEY 14:20 5:58
94 Milo Whitburn-thoma Jr BERKELEY 14:22 5:59
95 Justin Larsen-goula Sr NEWARK MEMORIAL 14:25 6:00
96 Nathaniel Diamant Sr BERKELEY 14:26 6:01
97 Jesse Malteese Jr SANTA CRUZ 14:29 6:02
98 Long Tran So MT. PLEASANT 14:32 6:03
99 Khang Luong Sr ALAMEDA 14:34 6:04
100 Johnny Ho So PIEDMONT HILLS 14:35 6:05
101 John Lin Sr PIEDMONT HILLS 14:36 6:05
102 David Losanes Jr P & S BURTON 14:37 6:05
103 Timothy Nhingsavath Sr P & S BURTON 14:37 6:05
104 Umesh Tanniru Jr EVERGREEN VAL. 14:40 6:07
105 Hugh Shomentowski Fr SANTA CRUZ 14:41 6:07
106 Matt Situ Jr CASTRO VALLEY 14:44 6:08
107 Justin Huey Jr LOWELL 14:47 6:10
108 Manuel Mejia Fr SUMMIT RAINIER 14:48 6:10
109 Kevin Wang So CASTRO VALLEY 14:50 6:11
110 Juan Pablo Palabric Jr HERCULES 14:52 6:12
111 Matthew Acosta Jr EVERGREEN VAL. 14:54 6:13
112 Henry Huang Sr P & S BURTON 14:55 6:13
113 Saul Maciel Jr SKYLINE 14:56 6:13
114 Ethan Mai Jr PIEDMONT HILLS 14:57 6:14
115 Neil Wessling Sr SKYLINE 14:59 6:15
116 Armando Bautista Sr NEWARK MEMORIAL 15:01 6:15
117 Moaen Ahmed Jr P & S BURTON 15:04 6:17
118 Irvin Tang Jr LOWELL 15:05 6:17
119 Rahul Balakrishnan Sr HARKER 15:05 6:17
120 Jack Hinson Sr LOWELL 15:20 6:23
121 Will Reynoso Jr SANTA CRUZ 15:21 6:24
122 Devin Lopez Jr NEWARK MEMORIAL 15:25 6:25
123 Jonathan Chen Sr LOWELL 15:26 6:26
124 Xander Posten Fr SEQUOIA 15:30 6:28
125 Sean Cotaco So JEFFERSON 15:32 6:28
126 Owen Mylod Yee Fr SEQUOIA 15:33 6:29
127 Jared Peterson So SEQUOIA 15:33 6:29
128 Seth Mcnaught Jr BERKELEY 15:33 6:29
129 Logan Wilson Sr SANTA CLARA 15:34 6:29
130 Jose Santana Sr NEWARK MEMORIAL 15:35 6:30
131 Spencer Shaw Jr CASTRO VALLEY 15:46 6:34
132 Romiko Bautista Jr JEFFERSON 15:47 6:35
133 Ian Maloney Sr CASTRO VALLEY 15:47 6:35
134 Irvin Ramos Jr EVERGREEN VAL. 15:50 6:36
135 Clarence Ng So EVERGREEN VAL. 15:52 6:37
136 Edwin Ng Sr LOWELL 15:59 6:40
137 Jacob Pederson So SEQUOIA 16:09 6:44
138 Jacob Hagen Sr LOWELL 16:12 6:45
139 William Hurley Jr BERKELEY 16:20 6:48
140 Andrew Rule So HARKER 16:23 6:50
141 Lencho Arida So LINCOLN 16:23 6:50
142 Marcel Larrartc Sr SERRA 16:24 6:50
143 Samuel Trujillo So SEQUOIA 16:26 6:51
144 Armando Pena Sr SKYLINE 16:31 6:53
145 Connor O'neill Jr HARKER 16:47 7:00
146 Matthew Nguyen Jr JEFFERSON 16:50 7:01
147 Matt Galito Jr EVERGREEN VAL. 16:59 7:05
148 Noel Jameson Sr BERKELEY 17:44 7:23
149 Karamveer Cheema Fr SUMMIT RAINIER 17:57 7:29
150 Salvador Melchor Jr SKYLINE 18:05 7:32
151 Max Manga Jr BERKELEY 18:12 7:35
152 Guan Li Jr SKYLINE 18:13 7:35
153 Delontae Robertson Jr SKYLINE 21:18 8:53
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
6-3-2-1-1
Gap: 0:24
65:08
13:02
5:26
85 Thomas Doyle
Sr
12:49
5:20
6
Derek Shiu
Jr
12:57
5:24
13
Michael Hase
Sr
13:04
5:27
18
Daniel Gurza
Jr
13:05
5:27
20
Matthew Busse
Jr
13:13
5:30
28
Jacob Deppmeie
Jr
13:17
5:32
32
Prajay Lolabatt
Sr
13:24
5:35
38
2 HOMESTEAD
7-5-4-2-2
Gap: 0:34
65:48
13:10
5:29
120 Christop Reed
Jr
12:55
5:23
9
Joey Gronoviu
Sr
13:00
5:25
16
Daniel Graves
Jr
13:08
5:28
22
Daniel Dabel
Jr
13:16
5:32
30
Ashish Bhusal
Sr
13:29
5:37
43
Adithya Somasund
Jr
13:36
5:40
49
Riku Miyao
Sr
14:19
5:58
89
3 EL DORADO
3-1-1-3-3
Gap: 0:59
65:54
13:11
5:30
132 Dalton Douglas-
Jr
12:41
5:17
3
Jackson Harris
Sr
12:51
5:21
7
Charlie Planondo
Jr
13:04
5:27
19
Liam Drennan
Jr
13:38
5:41
51
Grant Seely
Sr
13:40
5:42
52
Jay Revolins
Sr
13:43
5:43
55
Garrett Locher
Sr
13:50
5:46
58
4 ALAMEDA
5-2-3-4-4
Gap: 0:56
65:57
13:11
5:30
134 Bret Greene
Sr
12:45
5:19
5
Dong Thai
Sr
12:54
5:23
8
Kevin Feng
Sr
13:18
5:33
33
Justin Trinh
Sr
13:19
5:33
35
Christia Vergara
Jr
13:41
5:42
53
Donald Wu
Sr
14:17
5:57
86
Khang Luong
Sr
14:34
6:04
96
5 SERRA
8-8-5-5-5
Gap: 0:49
66:31
13:18
5:33
160 Matthew Herrera
Jr
12:55
5:23
10
Jonathan Garcia
Jr
13:16
5:32
29
Miles Todzo
Jr
13:17
5:32
31
Ara Archbold
So
13:19
5:33
34
Andrew Barton
Sr
13:44
5:43
56
Marc Blais
Jr
13:53
5:47
63
Marcel Larrartc
Sr
16:24
6:50
131
6 HALF MOON BAY
14-10-9-8-6
Gap: 0:42
67:26
13:29
5:37
213 Jackson Wooliver
Sr
13:10
5:29
25
Khalil Droubi
Jr
13:23
5:35
37
Corey O'drisco
So
13:25
5:35
41
Brandon Capers
Sr
13:36
5:40
48
Patrick Jones
Jr
13:52
5:47
62
Natan Cristol-
Fr
14:04
5:52
73




7 DEL ORO
11-9-6-7-7
Gap: 1:05
67:30
13:30
5:38
214 Logan Bertz
Jr
12:59
5:25
14
Gunnar Gollnick
Jr
13:12
5:30
27
Kyler Ostenber
Jr
13:21
5:34
36
Marc Arteaga
Sr
13:54
5:48
65
Karl Colina
Sr
14:04
5:52
72
Joe Shanahan
Sr
14:07
5:53
75
Drew Gee
Jr
14:16
5:57
84
8 MT. PLEASANT
10-7-7-6-8
Gap: 1:35
67:59
13:36
5:40
235 Juan Pablo Magana
Sr
12:57
5:24
12
Eli Plares
Jr
13:08
5:28
21
Andrew Garcia
Jr
13:37
5:40
50
Anthony Ramirez
Jr
13:45
5:44
57
Long Tran
So
14:32
6:03
95








9 PIEDMONT HILLS
4-3-8-9-9
Gap: 1:51
68:33
13:43
5:43
269 Darrick Hu
Sr
12:44
5:18
4
Bryan Chu
Jr
13:00
5:25
15
Andrew Nguyen
Jr
14:04
5:52
74
Austin Rubalcav
So
14:10
5:54
79
Johnny Ho
So
14:35
6:05
97
John Lin
Sr
14:36
6:05
98
Ethan Mai
Jr
14:57
6:14
109
10 St. Francis
18-14-13-12-10
Gap: 0:33
68:48
13:46
5:44
282 Narun Raman
Jr
13:26
5:36
42
Daniel Griffin
So
13:36
5:40
47
Andrew George
So
13:51
5:46
59
Preston Yadegar
Jr
13:56
5:48
66
David Heintz
So
13:59
5:50
68
Dhruv Kumar
Sr
14:15
5:56
81




11 LINCOLN
12-11-12-10-11
Gap: 1:16
69:03
13:49
5:45
297 Frank Zhou
Jr
13:02
5:26
17
Daniel Cervante
Sr
13:33
5:39
46
Tyler Lu
Sr
14:01
5:50
70
Yaseen Shokry
So
14:09
5:54
77
Luis Ponce
Sr
14:18
5:58
87
Lencho Arida
So
16:23
6:50
130




12 SANTA CRUZ
13-12-11-11-12
Gap: 1:20
69:16
13:51
5:46
305 Angel Mejia
Sr
13:09
5:29
23
John Ratliff
Fr
13:30
5:38
44
Andrew Walgren
Sr
13:52
5:47
61
Noah Nagel
Fr
14:16
5:57
83
Jesse Malteese
Jr
14:29
6:02
94
Hugh Shomento
Fr
14:41
6:07
102
Will Reynoso
Jr
15:21
6:24
115
13 CASTRO VALLEY
1-5-10-13-13
Gap: 2:25
69:27
13:53
5:47
321 Carter Mackey
Sr
12:25
5:10
1
Chris Cervi
Sr
13:09
5:29
24
Peter Normann
Jr
14:19
5:58
88
Matt Situ
Jr
14:44
6:08
103
Kevin Wang
So
14:50
6:11
105
Spencer Shaw
Jr
15:46
6:34
123
Ian Maloney
Sr
15:47
6:35
124
14 WESTMONT
17-16-15-15-14
Gap: 0:52
70:00
14:00
5:50
350 Kevin Krein
Jr
13:25
5:35
40
Aaron Lloyd
Sr
13:56
5:48
67
Roy Thompson
Sr
14:07
5:53
76
Chris Morris
Sr
14:15
5:56
82
Miquel Menendez
Sr
14:17
5:57
85








15 NEWARK MEMORIAL
9-13-14-14-15
Gap: 2:05
70:27
14:05
5:52
354 Jordan Kirby
Sr
12:56
5:23
11
Enrique Pena
So
13:52
5:47
60
Pablo Rivera
Sr
14:13
5:55
80
Justin Larsen-g
Sr
14:25
6:00
92
Armando Bautista
Sr
15:01
6:15
111
Devin Lopez
Jr
15:25
6:25
116
Jose Santana
Sr
15:35
6:30
122
16 P & S BURTON
19-18-16-16-16
Gap: 1:06
70:46
14:09
5:54
384 Benjie Guy Yoche
Sr
13:31
5:38
45
Alden Wong
Sr
14:00
5:50
69
Chris Lee
Sr
14:01
5:50
71
David Losanes
Jr
14:37
6:05
99
Timothy Nhingsav
Sr
14:37
6:05
100
Henry Huang
Sr
14:55
6:13
107
Moaen Ahmed
Jr
15:04
6:17
112
17 LOWELL
15-15-17-17-17
Gap: 2:10
72:15
14:27
6:01
421 Marvin Luong
Jr
13:10
5:29
26
Abhay Negi
Jr
13:53
5:47
64
Justin Huey
Jr
14:47
6:10
104
Irvin Tang
Jr
15:05
6:17
113
Jack Hinson
Sr
15:20
6:23
114
Jonathan Chen
Sr
15:26
6:26
117
Edwin Ng
Sr
15:59
6:40
127
18 SKYLINE
2-17-18-18-18
Gap: 5:25
77:11
15:26
6:26
489 Zachary Katzman
Jr
12:40
5:17
2
Saul Maciel
Jr
14:56
6:13
108
Neil Wessling
Sr
14:59
6:15
110
Armando Pena
Sr
16:31
6:53
133
Salvador Melchor
Jr
18:05
7:32
136
Guan Li
Jr
18:13
7:35
138
Delontae Robertso
Jr
21:18
8:53
139
18 SEQUOIA
20-19-20-19-18
Gap: 1:50
74:29
14:54
6:12
489 Charlie Utecht
Sr
13:43
5:43
54
Wyatt Gilman
Jr
14:10
5:54
78
Xander Posten
Fr
15:30
6:28
118
Owen Mylod Yee
Fr
15:33
6:29
119
Jared Peterson
So
15:33
6:29
120
Jacob Pederson
So
16:09
6:44
128
Samuel Trujillo
So
16:26
6:51
132
20 EVERGREEN VAL.
16-20-19-20-20
Gap: 2:27
74:41
14:56
6:13
497 Tyler Yep
Jr
13:25
5:35
39
Umesh Tanniru
Jr
14:40
6:07
101
Matthew Acosta
Jr
14:54
6:13
106
Irvin Ramos
Jr
15:50
6:36
125
Clarence Ng
So
15:52
6:37
126
Matt Galito
Jr
16:59
7:05
134




21 BERKELEY
21-21-21-21-21
Gap: 2:00
75:01
15:00
6:15
524 Elijah Williams
Sr
14:20
5:58
90
Milo Whitburn
Jr
14:22
5:59
91
Nathanie Diamant
Sr
14:26
6:01
93
Seth Mcnaught
Jr
15:33
6:29
121
William Hurley
Jr
16:20
6:48
129
Noel Jameson
Sr
17:44
7:23
135
Max Manga
Jr
18:12
7:35
137
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Max Sawyer So HOMESTEAD 12:55 5:23
2 Jake Lange So NUEVA SCHOOL 13:00 5:25
3 Max Howland So SANTA CLARA 13:05 5:27
4 Mikolaj Krajewski So LOWELL 13:08 5:28
5 Chris Sedayao So BELLARMINE 13:22 5:34
6 Sebastian Andersson So BERKELEY 13:26 5:36
7 Sean Hoerger So WESTMONT 13:28 5:37
8 Nicolas Trautman So HOMESTEAD 13:28 5:37
9 Matthew Bennett So HOMESTEAD 13:29 5:37
10 Julian Adam So WESTMONT 13:32 5:38
11 Cj Sloan So HOMESTEAD 13:34 5:39
12 Cameron Yuen So ALAMEDA 13:37 5:40
13 Cameron Mackay Fr HOMESTEAD 13:44 5:43
14 Angel Akawi So EVERGREEN VAL. 13:58 5:49
15 Grayson Egbert Fr EL DORADO 13:59 5:50
16 Cole Parrish So BELLARMINE 14:02 5:51
17 Vincent Li Fr HOMESTEAD 14:07 5:53
18 Max Springer So LOWELL 14:10 5:54
19 Joshua Olszewski So WESTMONT 14:16 5:57
20 Dylan Tian So EVERGREEN VAL. 14:18 5:58
21 John Mulliken So BELLARMINE 14:20 5:58
22 Anders Zhou So ARAGON 14:21 5:59
23 Robert Mcgowan Fr EL DORADO 14:22 5:59
24 Jonathan Granger-jo So SCOTTS VALLEY 14:24 6:00
25 Jake Mann So DEL ORO 14:25 6:00
26 Kasey Woo So ARAGON 14:27 6:01
27 Matthew Mellea So NUEVA SCHOOL 14:38 6:06
28 Ryan Chen So St. Francis 14:40 6:07 1/10 15/50 14/21
29 Alex Carey So DEL ORO 14:43 6:08
30 Baxter Wesson So SCOTTS VALLEY 14:45 6:09
31 Daniel Miller So BELLARMINE 14:47 6:10
32 Varun Tandon Fr HOMESTEAD 14:50 6:11
33 Michael Lapierre So BELLARMINE 14:51 6:11
34 Liam John So ALAMEDA 14:53 6:12
35 Trey Flores So DEL ORO 14:58 6:14
36 Travis Lane So SCOTTS VALLEY 15:01 6:15
37 Steven Ignatowicz So SCOTTS VALLEY 15:02 6:16
38 Tyler Kennedy So ALAMEDA 15:03 6:16
39 Andres Rocha So BELLARMINE 15:05 6:17
40 Alex Wakefield So LELAND 15:05 6:17
41 Siddhartha Krishnan So EVERGREEN VAL. 15:06 6:18
42 Grant Carver So EL DORADO 15:07 6:18
43 Abhinav Begur So St. Francis 15:08 6:18 2/10 19/50 12/19 You ROCK! (SBP)
44 Keahi Puntanilla So EVERGREEN VAL. 15:12 6:20
45 Jason Leung So ARAGON 15:15 6:21
46 Preston Tai So LOWELL 15:15 6:21
47 Lorenzo Sison So BELLARMINE 15:17 6:22
48 Sam Reynolds So HALF MOON BAY 15:18 6:23
49 Ben Suva So BERKELEY 15:20 6:23
50 Gabriel Raulet So BERKELEY 15:20 6:23
51 John Anthony So CASTRO VALLEY 15:20 6:23
52 Danny Mendez So EVERGREEN VAL. 15:21 6:24
53 Justin Nguyen So BELLARMINE 15:22 6:24
54 Ryan Luong So P & S BURTON 15:22 6:24
55 Tony Sun So St. Francis 15:23 6:25 3/10 21/50 12/18
56 Matthew Schmidt So St. Francis 15:23 6:25 4/10 22/50 5/15 You ROCK! (SBP)
57 Jack Crofton So HALF MOON BAY 15:24 6:25
58 Michael Chu So EVERGREEN VAL. 15:25 6:25
59 Harrison Kuuskvere So EL DORADO 15:26 6:26
60 Andrew Cannizzaro So BELLARMINE 15:27 6:26
61 Thomas Buethe So EL DORADO 15:28 6:27
62 Kyle Arteaga So DEL ORO 15:29 6:27
63 Ryan Chan So ARAGON 15:31 6:28
64 Jordan Cook So CASTRO VALLEY 15:32 6:28
65 Aidan Pesta So St. Francis 15:34 6:29 5/10 25/50 5/13
66 Tim Blumenthal Fr EL DORADO 15:34 6:29
67 Connor Vercellino So NUEVA SCHOOL 15:35 6:30
68 Ryan Breeding So BERKELEY 15:36 6:30
69 Cole Weekly-wilson So EL DORADO 15:37 6:30
70 Jack Bogrett So WESTMONT 15:38 6:31
71 August Gebhart So BERKELEY 15:40 6:32
72 Brevin Vent So St. Francis 15:42 6:33 6/10 27/50 5/11
73 Louis Wooliever So HALF MOON BAY 15:42 6:33
74 Michael Nguyen So EVERGREEN VAL. 15:43 6:33
75 Bradley Gustafson So BELLARMINE 15:44 6:33
76 Brian Le So EVERGREEN VAL. 15:45 6:34
77 Bryan Le So EVERGREEN VAL. 15:55 6:38
78 John Bruner So BELLARMINE 15:56 6:38
79 Johannes Hui So BELLARMINE 15:57 6:39
80 Nathan Roura So CASTRO VALLEY 15:59 6:40
81 Jose Guzman So SKYLINE 15:59 6:40
82 Jonathan Pham So St. Francis 15:59 6:40 7/10 30/50 5/8
83 Matt Chinn So ARAGON 16:01 6:40
84 Erik Meike So NUEVA SCHOOL 16:03 6:41
85 Nathan Chan So BELLARMINE 16:04 6:42
86 John Molina So BELLARMINE 16:08 6:43
87 Dean Hannaford So CASTRO VALLEY 16:11 6:45
88 Trevor Ng So LOWELL 16:13 6:45
89 Gordon Kong So LOWELL 16:21 6:49
90 Cole Hammers So BELLARMINE 16:23 6:50
91 Perry Willig So BELLARMINE 16:24 6:50
92 Nathan Cauwet So SEQUOIA 16:25 6:50
93 Jack Jensen So BELLARMINE 16:27 6:51
94 Jeffrey Hooper So BELLARMINE 16:29 6:52
95 Nam Luu Fr EVERGREEN VAL. 16:29 6:52
96 Rhees Kanemoto Fr EVERGREEN VAL. 16:30 6:53
97 Shayan Salsabilian So SCOTTS VALLEY 16:30 6:53
98 Ariel Krysmalski So BERKELEY 16:31 6:53
99 Sean Chen So BELLARMINE 16:32 6:53
100 Justin Light So BERKELEY 16:38 6:56
101 Trent Mortera So BELLARMINE 16:40 6:57
102 Kevin Yip So ALAMEDA 16:44 6:58
103 Andrew Garza So LELAND 16:46 6:59
104 Kabila Hightower So P & S BURTON 16:50 7:01
105 Henry Tsui Fr P & S BURTON 16:54 7:03
106 Owen Evans So BELLARMINE 16:55 7:03
107 Joshua Torres So LELAND 16:56 7:03
108 Nagaganesh Jaladank So EVERGREEN VAL. 16:56 7:03
109 Sebastien Bridonne So BERKELEY 17:04 7:07
110 Larry Goldman So BERKELEY 17:07 7:08
111 Sean Gaffney So CASTRO VALLEY 17:09 7:09
112 Chris Bittel So BELLARMINE 17:09 7:09
113 Chris Conrad So NUEVA SCHOOL 17:12 7:10
114 Tyler Hawkins So BELLARMINE 17:13 7:10
115 Thomas Carroll So St. Francis 17:37 7:20 8/10 34/50 4/4 You ROCK! (SBP)
116 Ryan Ea So EVERGREEN VAL. 17:41 7:22
117 Xavier Cortes So BELLARMINE 17:46 7:24
118 Kian Blewett So BELLARMINE 17:47 7:25
119 Hanjie Huang So SKYLINE 17:48 7:25
120 Mitchell Clark So BELLARMINE 17:49 7:25
121 Scott Rubaszewski So DEL ORO 17:49 7:25
122 Arnav Bhavsar So ARAGON 17:50 7:26
123 Alex Estanilao So S.F. INTERN. 17:51 7:26
124 Alex Toth So BELLARMINE 17:59 7:30
125 Sean Costello So BELLARMINE 18:08 7:33
126 Kevin Do So BELLARMINE 18:10 7:34
127 Ryan Vara So ARAGON 18:15 7:36
128 Zachary Klieman So SEQUOIA 18:18 7:38
129 Thomas Zhang So St. Francis 18:20 7:38 9/10 39/50 4/4
130 Kevin Ly So EVERGREEN VAL. 18:30 7:43
131 Gerrado Pacheco So CASTRO VALLEY 18:30 7:43
132 Sam Phillips So St. Francis 18:37 7:45 10/10 41/50 3/3
133 Jacky Choi So LOWELL 18:44 7:48
134 Paolo Nguyen So BELLARMINE 19:26 8:06
135 Kento Okada So ALAMEDA 19:36 8:10
136 Brian Ly So EVERGREEN VAL. 19:40 8:12
137 Fletcher Seitz So BELLARMINE 19:46 8:14
138 Andrew Goddard So SEQUOIA 19:46 8:14
139 Manuel Sanchez So SCOTTS VALLEY 20:22 8:29
140 Lawrence Chan Sr P & S BURTON 20:37 8:35
141 Arthur Peterson So BELLARMINE 21:22 8:54
142 Gary Young So DEL ORO 21:58 9:09
143 Kollin Tanahashi So DEL ORO 24:18 10:08
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 HOMESTEAD
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
67:10
13:26
5:36
32 Max Sawyer
So
12:55
5:23
1
Nicolas Trautman
So
13:28
5:37
6
Matthew Bennett
So
13:29
5:37
7
Cj Sloan
So
13:34
5:39
8
Cameron Mackay
Fr
13:44
5:43
10
Vincent Li
Fr
14:07
5:53
14
Varun Tandon
Fr
14:50
6:11
28
2 BELLARMINE
4-2-2-2-2
Gap: 1:29
71:22
14:16
5:57
90 Chris Sedayao
So
13:22
5:34
4
Cole Parrish
So
14:02
5:51
13
John Mulliken
So
14:20
5:58
17
Daniel Miller
So
14:47
6:10
27
Michael Lapierre
So
14:51
6:11
29
Andres Rocha
So
15:05
6:17
35
Lorenzo Sison
So
15:17
6:22
42
3 EVERGREEN VAL.
7-5-4-3-3
Gap: 1:23
73:55
14:47
6:10
148 Angel Akawi
So
13:58
5:49
11
Dylan Tian
So
14:18
5:58
16
Siddhart Krishnan
So
15:06
6:18
36
Keahi Puntanil
So
15:12
6:20
39
Danny Mendez
So
15:21
6:24
46
Michael Chu
So
15:25
6:25
49
Michael Nguyen
So
15:43
6:33
62
4 EL DORADO
8-6-5-5-4
Gap: 1:29
74:22
14:52
6:12
169 Grayson Egbert
Fr
13:59
5:50
12
Robert Mcgowan
Fr
14:22
5:59
19
Grant Carver
So
15:07
6:18
37
Harrison Kuuskver
So
15:26
6:26
50
Thomas Buethe
So
15:28
6:27
51
Tim Blumenth
Fr
15:34
6:29
56
Cole Weekly-w
So
15:37
6:30
59
5 SCOTTS VALLEY
10-9-8-4-5
Gap: 2:06
75:42
15:08
6:19
181 Jonathan Granger-
So
14:24
6:00
20
Baxter Wesson
So
14:45
6:09
26
Travis Lane
So
15:01
6:15
32
Steven Ignatowi
So
15:02
6:16
33
Shayan Salsabil
So
16:30
6:53
70
Manuel Sanchez
So
20:22
8:29
82




6 LOWELL
3-3-3-6-6
Gap: 3:13
75:07
15:01
6:16
196 Mikolaj Krajewsk
So
13:08
5:28
3
Max Springer
So
14:10
5:54
15
Preston Tai
So
15:15
6:21
41
Trevor Ng
So
16:13
6:45
68
Gordon Kong
So
16:21
6:49
69
Jacky Choi
So
18:44
7:48
80




7 ARAGON
9-8-9-8-7
Gap: 1:40
75:35
15:07
6:18
198 Anders Zhou
So
14:21
5:59
18
Kasey Woo
So
14:27
6:01
22
Jason Leung
So
15:15
6:21
40
Ryan Chan
So
15:31
6:28
53
Matt Chinn
So
16:01
6:40
65
Arnav Bhavsar
So
17:50
7:26
77
Ryan Vara
So
18:15
7:36
78
8 DEL ORO
11-9-7-7-8
Gap: 3:24
77:24
15:29
6:27
205 Jake Mann
So
14:25
6:00
21
Alex Carey
So
14:43
6:08
25
Trey Flores
So
14:58
6:14
31
Kyle Arteaga
So
15:29
6:27
52
Scott Rubaszew
So
17:49
7:25
76
Gary Young
So
21:58
9:09
83
Kollin Tanahash
So
24:18
10:08
84
9 BERKELEY
5-11-11-11-9
Gap: 2:14
75:22
15:04
6:17
210 Sebastia Andersso
So
13:26
5:36
5
Ben Suva
So
15:20
6:23
43
Gabriel Raulet
So
15:20
6:23
44
Ryan Breeding
So
15:36
6:30
58
August Gebhart
So
15:40
6:32
60
Ariel Krysmals
So
16:31
6:53
71
Justin Light
So
16:38
6:56
72
10 St. Francis
12-12-12-12-10
Gap: 0:54
76:08
15:14
6:21
212 Ryan Chen
So
14:40
6:07
24
Abhinav Begur
So
15:08
6:18
38
Tony Sun
So
15:23
6:25
47
Matthew Schmidt
So
15:23
6:25
48
Aidan Pesta
So
15:34
6:29
55
Brevin Vent
So
15:42
6:33
61
Jonathan Pham
So
15:59
6:40
64
Your Team ROCKS! (LR)
11 NUEVA SCHOOL
2-4-10-10-11
Gap: 4:12
76:28
15:18
6:22
223 Jake Lange
So
13:00
5:25
2
Matthew Mellea
So
14:38
6:06
23
Connor Vercelli
So
15:35
6:30
57
Erik Meike
So
16:03
6:41
66
Chris Conrad
So
17:12
7:10
75








12 ALAMEDA
6-7-6-9-12
Gap: 5:59
79:53
15:59
6:39
227 Cameron Yuen
So
13:37
5:40
9
Liam John
So
14:53
6:12
30
Tyler Kennedy
So
15:03
6:16
34
Kevin Yip
So
16:44
6:58
73
Kento Okada
So
19:36
8:10
81








13 CASTRO VALLEY
13-13-13-13-13
Gap: 1:49
80:11
16:02
6:41
303 John Anthony
So
15:20
6:23
45
Jordan Cook
So
15:32
6:28
54
Nathan Roura
So
15:59
6:40
63
Dean Hannafor
So
16:11
6:45
67
Sean Gaffney
So
17:09
7:09
74
Gerrado Pacheco
So
18:30
7:43
79




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: So 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:39
76:55
15:23
6:25
19 Andres Rocha
So
15:05
6:17
1
Lorenzo Sison
So
15:17
6:22
2
Justin Nguyen
So
15:22
6:24
3
Andrew Cannizza
So
15:27
6:26
5
Bradley Gustafso
So
15:44
6:33
8
John Bruner
So
15:56
6:38
11
Johannes Hui
So
15:57
6:39
12
2 EVERGREEN VAL.
2-2-2-2-2
Gap: 1:04
79:17
15:51
6:36
44 Michael Chu
So
15:25
6:25
4
Michael Nguyen
So
15:43
6:33
7
Brian Le
So
15:45
6:34
9
Bryan Le
So
15:55
6:38
10
Nam Luu
Fr
16:29
6:52
14
Rhees Kanemoto
Fr
16:30
6:53
15
Nagagane Jaladank
So
16:56
7:03
16
3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 2:55
86:15
17:15
7:11
73 Brevin Vent
So
15:42
6:33
6
Jonathan Pham
So
15:59
6:40
13
Thomas Carroll
So
17:37
7:20
17
Thomas Zhang
So
18:20
7:38
18
Sam Phillips
So
18:37
7:45
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Bennet Shaw Sr BELLARMINE 12:53 5:22
2 Bryan Heng Sr BELLARMINE 13:30 5:38
3 Chris Lanoie Sr BELLARMINE 13:31 5:38
4 Michael Martinez Jr BELLARMINE 13:35 5:40
5 Rj Aizawa Sr LINCOLN S.F. 13:36 5:40
6 Joseph Matan Jr BELLARMINE 13:42 5:43
7 Jacob Karson Jr BELLARMINE 13:42 5:43
8 Pranay Lolabattu Sr BELLARMINE 14:05 5:52
9 Conor Crinion Sr BELLARMINE 14:07 5:53
10 Maxwell Keith Jr HOMESTEAD 14:13 5:55
11 Jonas Xie Jr LINCOLN S.F. 14:14 5:56
12 Emilio Valencia Jr BELLARMINE 14:15 5:56
13 Mason Kearns Jr LINCOLN S.F. 14:17 5:57
14 Kai Ow-wing Jr ALAMEDA 14:18 5:58
15 Gabriel Manzo MITTY 14:23 6:00
16 Ricardo Deleon Jr LINCOLN S.F. 14:24 6:00
17 Areg Nersisyan Jr HOMESTEAD 14:24 6:00
18 Manu Gopakumar Jr St. Francis 14:25 6:00 1/11 11/50 6/27 14:38
(0:13)
14:38
(0:13)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
19 Kevin Sedayao Sr BELLARMINE 14:25 6:00
20 Nicholas Deruiter Jr BELLARMINE 14:27 6:01
21 Elias Masri Sr BELLARMINE 14:30 6:03
22 Miles Gong Sr LINCOLN S.F. 14:30 6:03
23 Matthew Clem Sr BELLARMINE 14:31 6:03
24 Tong Wang Jr ARAGON 14:31 6:03
25 Reed Piercey Sr BELLARMINE 14:32 6:03
26 Javier Morales Jr HALF MOON BAY 14:33 6:04
27 Jacob Lazar Jr BELLARMINE 14:34 6:04
28 Steven Landis Jr BELLARMINE 14:36 6:05
29 Kunal Bhatia Sr BELLARMINE 14:38 6:06
30 Elliot Quan Jr ARAGON 14:38 6:06
31 Dimitris Antoniadis Jr St. Francis 14:38 6:06 2/11 13/50 5/21 19:22
(4:44)
19:22
(4:44)
You ROCK! (LR, PR)
32 Kyle Ritchie Jr St. Francis 14:39 6:06 3/11 14/50 3/19 You ROCK! (SBP)
33 Aditya Sampath Jr HOMESTEAD 14:42 6:08
34 Nikola Milinovich Jr LELAND 14:43 6:08
35 William Scott So HOMESTEAD 14:44 6:08
36 Matt Robinson Jr SCOTTS VALLEY 14:46 6:09
37 Zakarie Kohlbrenner Jr LELAND 14:47 6:10
38 Zachary Rodriguez Sr St. Francis 14:48 6:10 4/11 17/50 4/16 14:51
(0:03)
14:51
(0:03)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
39 Hideshi Izu Fr PIEDMONT HILLS 14:48 6:10
40 Adolfo Diaz So LINCOLN S.F. 14:49 6:10
41 Herman Xie Sr P & S BURTON 14:50 6:11
42 Bryce Rausch So HOMESTEAD 14:50 6:11
43 Kyle Lehane-hockin Jr ALAMEDA 14:51 6:11
44 Ian Kairos Sr HALF MOON BAY 14:52 6:12
45 David Pagan Sr BELLARMINE 14:57 6:14
46 Aaron Tisatayane Jr LINCOLN S.F. 14:58 6:14
47 Sean Rogers Jr CASTRO VALLEY 14:58 6:14
48 Andrew Ramirez Sr BELLARMINE 14:58 6:14
49 Tim Bartolomei Jr DEL ORO 15:00 6:15
50 Ben Zawiski Jr ARAGON 15:01 6:15
51 Jorge Gonzalez Sr PIEDMONT HILLS 15:02 6:16
52 Rohit Kumar MITTY 15:05 6:17
53 Johnathon Li Jr LINCOLN S.F. 15:05 6:17
54 Aayush Kothari Jr HOMESTEAD 15:06 6:18
55 William Newcomb Sr BELLARMINE 15:06 6:18
56 Paolo Zialcita Sr BELLARMINE 15:08 6:18
57 James Gipson Jr BELLARMINE 15:10 6:19
58 Anthony Ismal Sr LINCOLN S.F. 15:10 6:19
59 Scott Choiw Jr ARAGON 15:11 6:20
60 Rojelio Lopez Fr MT. PLEASANT 15:12 6:20
61 August Uffelman Sr BELLARMINE 15:12 6:20
62 Martin Bailey Sr BELLARMINE 15:13 6:20
63 Will Hardin Jr DEL ORO 15:13 6:20
64 Angel Palomino So PIEDMONT HILLS 15:15 6:21
65 Adam Raibley Jr DEL ORO 15:17 6:22
66 Gordon Chong Sr P & S BURTON 15:17 6:22
67 Zachary Johnson Jr BELLARMINE 15:18 6:23
68 Cullen Eckert Jr SCOTTS VALLEY 15:20 6:23
69 Shoma Kato Jr LELAND 15:21 6:24
70 Tristan Demarest Sr PIEDMONT HILLS 15:21 6:24
71 Travis Lee Sr PIEDMONT HILLS 15:21 6:24
72 Colin Heath So URBAN OF S.F. 15:22 6:24
73 Connor Klitgaard Sr BELLARMINE 15:23 6:25
74 Chance Hall Jr SANTA CLARA 15:24 6:25
75 Nicholas Holman Jr St. Francis 15:24 6:25 5/11 24/50 5/16
76 Villy Chernioglo Jr DEL ORO 15:25 6:25
77 Zenichi Yaskawa Sr BELLARMINE 15:29 6:27
78 Louie Tran Jr CASTRO VALLEY 15:29 6:27
79 Diego Balderas So MT. PLEASANT 15:29 6:27
80 Franklin Li Sr PIEDMONT HILLS 15:30 6:28
81 Jeremy Lee Fr HOMESTEAD 15:30 6:28
82 Desmond Orr Jr OCEANA 15:31 6:28
83 Christopher Fong Fr HOMESTEAD 15:32 6:28
84 Eric Wei Jr PIEDMONT HILLS 15:32 6:28
85 Justin Wen Jr HOMESTEAD 15:37 6:30
86 Matthew Savage Sr ARAGON 15:38 6:31
87 Daniel Beri Jr LINCOLN S.F. 15:39 6:31
88 Chris Thai Sr HOMESTEAD 15:40 6:32
89 Cameron Meteer Sr DEL ORO 15:40 6:32
90 Harry Bendekgey Sr URBAN OF S.F. 15:41 6:32
91 Charlie Pyle MITTY 15:42 6:33
92 Hector Martinez Sr BELLARMINE 15:42 6:33
93 Alex Pell Sr BELLARMINE 15:48 6:35
94 Will Montes Jr MT. PLEASANT 15:49 6:35
95 Timesh Patel Jr HOMESTEAD 15:50 6:36
96 Nick Sousa Sr BELLARMINE 15:52 6:37
97 Mohammad Jaber Jr OCEANA 16:01 6:40
98 Cecil Laroche Jr DEL ORO 16:02 6:41
99 Robert Zhang So HOMESTEAD 16:02 6:41
100 Angelo Eugenio Jr P & S BURTON 16:02 6:41
101 Charles Tilney-volk Fr MENLO SCHOOL 16:03 6:41
102 Mariq Alejandro Fr LINCOLN S.F. 16:04 6:42
103 Yingjie Zhou Sr ALAMEDA 16:05 6:42
104 Daniel Arghavani Sr SCOTTS VALLEY 16:06 6:43
105 Nathan Wiley Sr BELLARMINE 16:07 6:43
106 Affan Ghazaali MITTY 16:15 6:46
107 Thomas Dines Sr BELLARMINE 16:17 6:47
108 Brett Dvorak Sr BELLARMINE 16:19 6:48
109 Kent Lin Jr P & S BURTON 16:19 6:48
110 Christopher Chow Sr BELLARMINE 16:20 6:48
111 Stephen Holman Jr St. Francis 16:21 6:49 6/11 31/50 6/14
112 Jack Montgomery Jr DEL ORO 16:23 6:50
113 Matthew Milan Sr BELLARMINE 16:24 6:50
114 Will Xu Jr ALAMEDA 16:25 6:50
115 Wiilem Kruse Jr BELLARMINE 16:26 6:51
116 Robert Riemer Jr SCOTTS VALLEY 16:26 6:51
117 John Angkiangco Jr EVERGREEN VAL. 16:28 6:52
118 Jesus Osornio Jr JOHN O'CONNELL 16:29 6:52
119 Kyle Hamasaki Jr DEL ORO 16:30 6:53
120 Aidan Mellon-reyes Jr BELLARMINE 16:31 6:53
121 Quinn Nelson Sr BELLARMINE 16:35 6:55
122 Skyler Colwell So HOMESTEAD 16:36 6:55
123 Depak Singh Sr OCEANA 16:36 6:55
124 Glen Villamor Jr P & S BURTON 16:36 6:55
125 Frederick Tam Sr P & S BURTON 16:38 6:56
126 Jay Lara Jr BELLARMINE 16:39 6:56
127 Tam Nguyen Jr ALAMEDA 16:40 6:57
128 Justin Tat Jr CASTRO VALLEY 16:46 6:59
129 Vincent Xu Sr ALAMEDA 16:49 7:00
130 Tommy Lihe Jr P & S BURTON 16:49 7:00
131 Erik Dabagian Jr PINEWOOD 16:50 7:01
132 Marcus Gray Jr BELLARMINE 16:50 7:01
133 Kwong Yee Lau Sr LINCOLN S.F. 16:50 7:01
134 Ritwik Dixit So HOMESTEAD 16:51 7:01
135 Colin Yeo Jr ALAMEDA 16:53 7:02
136 Aaron Lee So MENLO SCHOOL 16:54 7:03
137 Robby Leano Sr BELLARMINE 16:54 7:03
138 David Diba Sr ARAGON 16:55 7:03
139 William Abbott Fr MENLO SCHOOL 16:55 7:03
140 Cameron Lucero Jr SCOTTS VALLEY 16:56 7:03
141 Michael Moncton Jr HARKER 16:57 7:04
142 Brandon Machado Sr BELLARMINE 16:59 7:05
143 Andrew Jiang Sr LELAND 17:00 7:05
144 Curtis Alexander Sr DEL ORO 17:04 7:07
145 Lance Miranda Sr BELLARMINE 17:04 7:07
146 Christian Carlson Sr ARAGON 17:06 7:08
147 Oscar Reksoatmodjo Sr SCOTTS VALLEY 17:07 7:08
148 Enzo Agnoli So WALDORF 17:09 7:09
149 Nick Clevenger Jr BELLARMINE 17:11 7:10
150 Sandeep Singh Jr OCEANA 17:12 7:10
151 Tony Reksoatmodjo Sr SCOTTS VALLEY 17:16 7:12
152 Marcus Lee MITTY 17:17 7:12
153 Jasneel Chaddha Sr St. Francis 17:18 7:13 7/11 32/50 10/13 17:01 17:01
154 Tyson Van Sr LINCOLN S.F. 17:22 7:14
155 Eric Stoutenburg Jr DEL ORO 17:23 7:15
156 Mathew Masangcay Sr OCEANA 17:24 7:15
157 Alvin Wong So OCEANA 17:25 7:15
158 Michael Szeto Jr LINCOLN S.F. 17:26 7:16
159 Jiarong Li Jr P & S BURTON 17:33 7:19
160 Daniel Jun Jr ARAGON 17:39 7:21
161 Anderson Ye Sr P & S BURTON 17:39 7:21
162 Nicholas Davis Jr St. Francis 17:40 7:22 8/11 36/50 7/8
163 Noah Mott Jr DEL ORO 17:45 7:24
164 Ryan Saengster MITTY 17:45 7:24
165 Nicholas Steele Sr BELLARMINE 17:46 7:24
166 Diego Ttito Jr S.F. INTERN. 17:47 7:25
167 Spencer Day Jr BELLARMINE 17:48 7:25
168 Lucas Landberg Sr DEL ORO 17:49 7:25
169 Brady Larson Jr DEL ORO 17:53 7:27
170 Jack Shea Jr BELLARMINE 17:57 7:29
171 Andy Olson Sr HALF MOON BAY 17:58 7:29
172 David Bui Jr ALAMEDA 18:02 7:31
173 Ryan Mcgannon Jr BELLARMINE 18:06 7:33
174 Vivek Sriram Sr HARKER 18:07 7:33
175 Brandon Lebeck Jr BELLARMINE 18:12 7:35
176 Jose Fernandez Sr P & S BURTON 18:18 7:38
177 Dylan Tieu Jr P & S BURTON 18:22 7:39
178 Tommy Mai Jr EVERGREEN VAL. 18:24 7:40
179 Thomas Brown Fr MENLO SCHOOL 18:24 7:40
180 Ahmet Bolak Sr ARAGON 18:26 7:41
181 Juan Alverez So MT. PLEASANT 18:41 7:47
182 Brian Ngo So LINCOLN S.F. 18:44 7:48
183 Joshua Muncada Jr BELLARMINE 18:48 7:50
184 Francisco Campos Sr SEQUOIA 18:51 7:51
185 Michael Delong Jr St. Francis 18:56 7:53 9/11 43/50 7/8
186 Huy Nguyen Sr LELAND 18:57 7:54
187 Justin Lee Sr LINCOLN S.F. 19:02 7:56
188 Evan Sawyer Sr MENLO SCHOOL 19:03 7:56
189 Oscar Duran Jr MT. PLEASANT 19:04 7:57
190 Nathan Duong Jr BELLARMINE 19:04 7:57
191 Everardo Valencia Jr St. Francis 19:09 7:59 10/11 45/50 6/7 20:50
(1:41)
20:50
(1:41)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
192 Richard Gu Sr HARKER 19:13 8:00
193 Jacob Moura Sr LELAND 19:17 8:02
194 James Luo Jr OCEANA 19:30 8:08
195 Bahromjon Buranov Jr S.F. INTERN. 19:40 8:12
196 Josiah Lee Jr ALAMEDA 19:51 8:16
197 Jiajun Huang Sr LINCOLN S.F. 20:06 8:23
198 Tommy Nguyen Jr ALAMEDA 20:11 8:25
199 Derek Chao Jr SKYLINE 20:26 8:31
200 Andre Nguyen Jr EVERGREEN VAL. 20:27 8:31
201 Leo Tsoi Jr P & S BURTON 20:40 8:37
202 Scott Schwab So MENLO SCHOOL 20:42 8:38
203 Mishu Nitulescu Fr HARKER 21:21 8:54
204 Jeff Frenkel-popell Fr MENLO SCHOOL 21:22 8:54
205 Nikhil Singh Sr HARKER 22:05 9:12
206 Alexander Apitz Sr St. Francis 22:07 9:13 11/11 49/50 6/6 20:20 20:20
207 Elias Abay Jr LELAND 22:11 9:15
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
67:11
13:26
5:36
16 Bennet Shaw
Sr
12:53
5:22
1
Bryan Heng
Sr
13:30
5:38
2
Chris Lanoie
Sr
13:31
5:38
3
Michael Martinez
Jr
13:35
5:40
4
Joseph Matan
Jr
13:42
5:43
6
Jacob Karson
Jr
13:42
5:43
7
Pranay Lolabatt
Sr
14:05
5:52
8
2 LINCOLN S.F.
2-2-2-2-2
Gap: 0:54
71:01
14:12
5:55
57 Rj Aizawa
Sr
13:36
5:40
5
Jonas Xie
Jr
14:14
5:56
10
Mason Kearns
Jr
14:17
5:57
11
Ricardo Deleon
Jr
14:24
6:00
14
Miles Gong
Sr
14:30
6:03
17
Adolfo Diaz
So
14:49
6:10
29
Aaron Tisataya
Jr
14:58
6:14
33
3 HOMESTEAD
3-3-3-3-3
Gap: 0:37
72:53
14:35
6:04
101 Maxwell Keith
Jr
14:13
5:55
9
Areg Nersisya
Jr
14:24
6:00
15
Aditya Sampath
Jr
14:42
6:08
22
William Scott
So
14:44
6:08
24
Bryce Rausch
So
14:50
6:11
31
Aayush Kothari
Jr
15:06
6:18
38
Jeremy Lee
Fr
15:30
6:28
53
4 St. Francis
6-4-4-4-4
Gap: 0:59
73:54
14:47
6:09
133 Manu Gopakuma
Jr
14:25
6:00
16
Dimitris Antoniad
Jr
14:38
6:06
20
Kyle Ritchie
Jr
14:39
6:06
21
Zachary Rodrigue
Sr
14:48
6:10
27
Nicholas Holman
Jr
15:24
6:25
49
Stephen Holman
Jr
16:21
6:49
68
Jasneel Chaddha
Sr
17:18
7:13
90
Your Team ROCKS! (LR, PR)
5 ARAGON
7-5-5-5-5
Gap: 1:07
74:59
15:00
6:15
167 Tong Wang
Jr
14:31
6:03
18
Elliot Quan
Jr
14:38
6:06
19
Ben Zawiski
Jr
15:01
6:15
35
Scott Choiw
Jr
15:11
6:20
39
Matthew Savage
Sr
15:38
6:31
56
David Diba
Sr
16:55
7:03
80
Christia Carlson
Sr
17:06
7:08
85
6 PIEDMONT HILLS
10-9-7-6-6
Gap: 0:33
75:47
15:09
6:19
201 Hideshi Izu
Fr
14:48
6:10
28
Jorge Gonzalez
Sr
15:02
6:16
36
Angel Palomino
So
15:15
6:21
42
Tristan Demarest
Sr
15:21
6:24
47
Travis Lee
Sr
15:21
6:24
48
Franklin Li
Sr
15:30
6:28
52
Eric Wei
Jr
15:32
6:28
55
7 DEL ORO
12-12-10-7-7
Gap: 0:40
76:35
15:19
6:23
225 Tim Bartolom
Jr
15:00
6:15
34
Will Hardin
Jr
15:13
6:20
41
Adam Raibley
Jr
15:17
6:22
43
Villy Cherniog
Jr
15:25
6:25
50
Cameron Meteer
Sr
15:40
6:32
57
Cecil Laroche
Jr
16:02
6:41
61
Jack Montgome
Jr
16:23
6:50
69
8 ALAMEDA
4-6-8-9-8
Gap: 2:22
78:19
15:40
6:32
253 Kai Ow-wing
Jr
14:18
5:58
12
Kyle Lehane-h
Jr
14:51
6:11
32
Yingjie Zhou
Sr
16:05
6:42
64
Will Xu
Jr
16:25
6:50
70
Tam Nguyen
Jr
16:40
6:57
75
Vincent Xu
Sr
16:49
7:00
76
Colin Yeo
Jr
16:53
7:02
78
9 MITTY
5-8-8-8-9
Gap: 2:54
78:42
15:44
6:34
263 Gabriel Manzo
-
14:23
6:00
13
Rohit Kumar
-
15:05
6:17
37
Charlie Pyle
-
15:42
6:33
58
Affan Ghazaali
-
16:15
6:46
66
Marcus Lee
-
17:17
7:12
89
Ryan Saengste
-
17:45
7:24
93




10 P & S BURTON
11-11-12-11-10
Gap: 1:46
79:04
15:49
6:35
276 Herman Xie
Sr
14:50
6:11
30
Gordon Chong
Sr
15:17
6:22
44
Angelo Eugenio
Jr
16:02
6:41
62
Kent Lin
Jr
16:19
6:48
67
Glen Villamor
Jr
16:36
6:55
73
Frederic Tam
Sr
16:38
6:56
74
Tommy Lihe
Jr
16:49
7:00
77
10 LELAND
8-7-6-10-10
Gap: 4:14
80:48
16:10
6:44
276 Nikola Milinovi
Jr
14:43
6:08
23
Zakarie Kohlbren
Jr
14:47
6:10
26
Shoma Kato
Jr
15:21
6:24
46
Andrew Jiang
Sr
17:00
7:05
84
Huy Nguyen
Sr
18:57
7:54
97
Jacob Moura
Sr
19:17
8:02
101
Elias Abay
Jr
22:11
9:15
107
12 SCOTTS VALLEY
9-10-11-12-12
Gap: 2:10
79:34
15:55
6:38
288 Matt Robinson
Jr
14:46
6:09
25
Cullen Eckert
Jr
15:20
6:23
45
Daniel Arghavan
Sr
16:06
6:43
65
Robert Riemer
Jr
16:26
6:51
71
Cameron Lucero
Jr
16:56
7:03
82
Oscar Reksoatm
Sr
17:07
7:08
86
Tony Reksoatm
Sr
17:16
7:12
88
13 MT. PLEASANT
13-13-13-13-13
Gap: 3:52
84:15
16:51
7:01
345 Rojelio Lopez
Fr
15:12
6:20
40
Diego Balderas
So
15:29
6:27
51
Will Montes
Jr
15:49
6:35
59
Juan Alverez
So
18:41
7:47
96
Oscar Duran
Jr
19:04
7:57
99








14 OCEANA
14-14-14-14-14
Gap: 1:53
82:44
16:33
6:54
364 Desmond Orr
Jr
15:31
6:28
54
Mohammad Jaber
Jr
16:01
6:40
60
Depak Singh
Sr
16:36
6:55
72
Sandeep Singh
Jr
17:12
7:10
87
Mathew Masangca
Sr
17:24
7:15
91
Alvin Wong
So
17:25
7:15
92
James Luo
Jr
19:30
8:08
102
15 MENLO SCHOOL
15-15-15-15-15
Gap: 3:00
87:19
17:28
7:17
416 Charles Tilney-v
Fr
16:03
6:41
63
Aaron Lee
So
16:54
7:03
79
William Abbott
Fr
16:55
7:03
81
Thomas Brown
Fr
18:24
7:40
95
Evan Sawyer
Sr
19:03
7:56
98
Scott Schwab
So
20:42
8:38
103
Jeff Frenkel-
Fr
21:22
8:54
105
16 HARKER
16-16-16-16-16
Gap: 5:08
97:43
19:33
8:09
487 Michael Moncton
Jr
16:57
7:04
83
Vivek Sriram
Sr
18:07
7:33
94
Richard Gu
Sr
19:13
8:00
100
Mishu Nitulesc
Fr
21:21
8:54
104
Nikhil Singh
Sr
22:05
9:12
106








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:43
70:34
14:07
5:53
15 Jacob Karson
Jr
13:42
5:43
1
Pranay Lolabatt
Sr
14:05
5:52
2
Conor Crinion
Sr
14:07
5:53
3
Emilio Valencia
Jr
14:15
5:56
4
Kevin Sedayao
Sr
14:25
6:00
5
Nicholas Deruiter
Jr
14:27
6:01
6
Elias Masri
Sr
14:30
6:03
7
2 LINCOLN S.F.
2-2-2-2-2
Gap: 0:50
75:41
15:08
6:18
55 Adolfo Diaz
So
14:49
6:10
8
Aaron Tisataya
Jr
14:58
6:14
9
Johnatho Li
Jr
15:05
6:17
10
Anthony Ismal
Sr
15:10
6:19
12
Daniel Beri
Jr
15:39
6:31
16
Mariq Alejandr
Fr
16:04
6:42
21
Kwong Yee Lau
Sr
16:50
7:01
28
3 HOMESTEAD
3-3-3-3-3
Gap: 0:34
77:25
15:29
6:27
70 Aayush Kothari
Jr
15:06
6:18
11
Jeremy Lee
Fr
15:30
6:28
13
Christop Fong
Fr
15:32
6:28
14
Justin Wen
Jr
15:37
6:30
15
Chris Thai
Sr
15:40
6:32
17
Timesh Patel
Jr
15:50
6:36
18
Robert Zhang
So
16:02
6:41
20
4 DEL ORO
4-4-4-4-4
Gap: 1:21
83:22
16:40
6:57
128 Cecil Laroche
Jr
16:02
6:41
19
Jack Montgome
Jr
16:23
6:50
23
Kyle Hamasaki
Jr
16:30
6:53
24
Curtis Alexande
Sr
17:04
7:07
30
Eric Stoutenb
Jr
17:23
7:15
32
Noah Mott
Jr
17:45
7:24
36
Lucas Landberg
Sr
17:49
7:25
37
5 P & S BURTON
6-5-5-5-5
Gap: 1:40
86:57
17:23
7:15
158 Frederic Tam
Sr
16:38
6:56
25
Tommy Lihe
Jr
16:49
7:00
27
Jiarong Li
Jr
17:33
7:19
33
Anderson Ye
Sr
17:39
7:21
34
Jose Fernande
Sr
18:18
7:38
39
Dylan Tieu
Jr
18:22
7:39
40
Leo Tsoi
Jr
20:40
8:37
45
6 St. Francis
5-6-6-6-6
Gap: 2:48
89:24
17:53
7:27
171 Stephen Holman
Jr
16:21
6:49
22
Jasneel Chaddha
Sr
17:18
7:13
31
Nicholas Davis
Jr
17:40
7:22
35
Michael Delong
Jr
18:56
7:53
41
Everardo Valencia
Jr
19:09
7:59
42
Alexande Apitz
Sr
22:07
9:13
46




7 ALAMEDA
7-7-7-7-7
Gap: 3:22
91:46
18:21
7:39
180 Vincent Xu
Sr
16:49
7:00
26
Colin Yeo
Jr
16:53
7:02
29
David Bui
Jr
18:02
7:31
38
Josiah Lee
Jr
19:51
8:16
43
Tommy Nguyen
Jr
20:11
8:25
44








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Meikael Beaudoin-ro Fr BELLARMINE 13:01 5:25
2 Neerav Gade Fr BELLARMINE 13:24 5:35
3 Trenton Macktinger Fr DEL ORO 13:51 5:46
4 Miguel Vivaldo Fr St. Francis 13:53 5:47 1/23 4/50 3/22
5 Naren Karur Fr St. Francis 14:03 5:51 2/23 7/50 2/19
6 Ryan Maier Fr St. Francis 14:13 5:55 3/23 8/50 1/15
7 Daniel Leclair Fr BELLARMINE 14:15 5:56
8 Shyam Kumar Fr St. Francis 14:17 5:57 4/23 10/50 1/14
9 Nathan Kvamme Fr SCOTTS VALLEY 14:23 6:00
10 Michael Acosta Fr EVERGREEN VAL. 14:29 6:02
11 Jonathan Jackson Fr St. Francis 14:30 6:03 5/23 12/50 1/10 You ROCK! (SBP)
12 Matthew Yep Fr ALAMEDA 14:38 6:06
13 Spencer Blatter Fr DEL ORO 14:39 6:06
14 Soren Whiting Fr BERKELEY 14:40 6:07
15 Nathan Ton Fr EVERGREEN VAL. 14:40 6:07
16 Thomas Clark Fr BELLARMINE 14:42 6:08
17 Andrew Romero Fr BELLARMINE 14:42 6:08
18 Leo Tong Fr MITTY 14:46 6:09
19 Joshua Rowsey Fr St. Francis 14:47 6:10 6/23 16/50 1/10
20 Michael Byun Fr NUEVA SCHOOL 14:48 6:10
21 Victor Chan Fr LOWELL 14:48 6:10
22 Daichi Uzawa Fr BERKELEY 14:52 6:12
23 Luigi Zialcita Fr BELLARMINE 14:52 6:12
24 Alexander Parker Fr LOWELL 14:53 6:12
25 William Cui Fr LELAND 14:53 6:12
26 Michael Kulinich Fr LELAND 14:54 6:13
27 Devin Rowe Fr ALAMEDA 14:58 6:14
28 Antonio Macabantad Fr St. Francis 15:00 6:15 7/23 18/50 1/7
29 Daniel Blake Fr WESTMONT 15:01 6:15
30 Justin Macquiddy Fr WESTMONT 15:02 6:16
31 Eric Xiao Fr St. Francis 15:14 6:21 8/23 20/50 1/5
32 Alec Dughi Fr CASTRO VALLEY 15:17 6:22
33 Samuel Leather Fr MITTY 15:20 6:23
34 Macon Jones Fr BELLARMINE 15:21 6:24
35 Joseph Quimson Fr NUEVA SCHOOL 15:21 6:24
36 Ronnie Blancas Fr SANTA CLARA 15:21 6:24
37 Oliver Bourdrel Fr BERKELEY 15:21 6:24
38 Arun Jog Fr St. Francis 15:23 6:25 9/23 21/50 1/4
39 Nicholas Reiner Fr BELLARMINE 15:24 6:25
40 Momin Mirza Fr BERKELEY 15:25 6:25
41 Kyle Donahue Fr BELLARMINE 15:27 6:26
42 Markus Leschly Fr NUEVA SCHOOL 15:34 6:29
43 Tuan Shridhar Fr MITTY 15:34 6:29
44 Mark Ware Fr St. Francis 15:34 6:29 10/23 25/50 1/4
45 Peter Enger Fr NUEVA SCHOOL 15:35 6:30
46 Thomas Sullivan Fr SCOTTS VALLEY 15:36 6:30
47 Sparsh Chauhan Fr HARKER 15:40 6:32
48 Parker Bingham Fr DEL ORO 15:40 6:32
49 Ryan Tom Fr LOWELL 15:41 6:32
50 Max Marvin Fr BELLARMINE 15:42 6:33
51 Liam Klaiman Fr LOWELL 15:42 6:33
52 Kurtis Nguyen Fr EVERGREEN VAL. 15:44 6:33
53 Jason Park Fr St. Francis 15:47 6:35 11/23 28/50 1/4 You ROCK! (SBP)
54 Steven Rowsey Fr St. Francis 15:48 6:35 12/23 29/50 1/3
55 Robert Brock Fr DEL ORO 15:49 6:35
56 Gabe Gonzalez Fr BELLARMINE 15:54 6:38
57 Adrian Shuh-humphri Fr BERKELEY 15:55 6:38
58 Emil Rodriguiez Fr LOWELL 15:56 6:38
59 Jimmy Roe Fr BELLARMINE 15:57 6:39
60 Michael Ernst Fr DEL ORO 15:57 6:39
61 Justin Folan Fr BELLARMINE 15:58 6:39
62 Jack Thomas Fr BELLARMINE 15:58 6:39
63 Otis Scott Fr BERKELEY 15:59 6:40
64 Benjamin An Fr ARAGON 15:59 6:40
65 True Barnes Fr HALF MOON BAY 16:01 6:40
66 Jason Bruni Fr BELLARMINE 16:01 6:40
67 Dustin Fong Fr CASTRO VALLEY 16:04 6:42
68 Stephan Yu Fr ARAGON 16:09 6:44
69 Pablo Siguenza Fr ARAGON 16:09 6:44
70 Charlie Logan Fr BELLARMINE 16:10 6:44
71 Frank Liu Fr ARAGON 16:11 6:45
72 Alex Henderson Fr BELLARMINE 16:12 6:45
73 Scott Andersen Fr BELLARMINE 16:12 6:45
74 Peter Connors Fr HARKER 16:16 6:47
75 London Pham Fr WESTMONT 16:17 6:47
76 Bjorn Johnson Fr WESTMONT 16:20 6:48
77 Eric Schultz Fr WESTMONT 16:20 6:48
78 Benjamin Zee Fr LOWELL 16:21 6:49
79 Ashwin Adulla Fr BELLARMINE 16:29 6:52
80 Donald Liu Fr SKYLINE 16:29 6:52
81 Zac Smith-russack Fr LOWELL 16:30 6:53
82 Ryan Vargas Fr BELLARMINE 16:30 6:53
83 Justin Luc Fr LOWELL 16:31 6:53
84 Jay Billy Fr CASTRO VALLEY 16:39 6:56
85 Robert Schmidt Fr BELLARMINE 16:42 6:58
86 Dario Vacca Fr MITTY 16:45 6:59
87 Christopher Ting Fr ALAMEDA 16:46 6:59
88 Liam Olsen Fr MITTY 16:47 7:00
89 Tyler Ernst Fr WESTMONT 16:47 7:00
90 Jim Falcone Fr MITTY 16:48 7:00
91 Hans Canton Fr ARAGON 16:53 7:02
92 Robert Clarke Fr LOWELL 16:54 7:03
93 Stefan Fiandeiro Fr BELLARMINE 16:55 7:03
94 Dante Carollo Fr BELLARMINE 16:55 7:03
95 Zan Dickens Fr MITTY 16:59 7:05
96 Zoji Bomya Fr SEQUOIA 17:00 7:05
97 Max Luna Fr BELLARMINE 17:04 7:07
98 Prashanth Aritharan Fr BELLARMINE 17:05 7:07
99 Christopher Guillam Fr CASTRO VALLEY 17:09 7:09
100 Connor Hilton Fr SCOTTS VALLEY 17:12 7:10
101 Rahul Kumar Fr MITTY 17:13 7:10
102 Matthew Sutton Fr HARKER 17:22 7:14
103 Jesse Rangel Fr St. Francis 17:22 7:14 13/23 33/50 2/2
104 Ben Finberg Fr ARAGON 17:22 7:14
105 Kevin Tran Fr EVERGREEN VAL. 17:28 7:17
106 Andrew Jarymovycz Fr BELLARMINE 17:29 7:17
107 Marco Milinovich Fr LELAND 17:29 7:17
108 Colin Chan Fr ALAMEDA 17:32 7:18
109 Sohun Patel Fr BELLARMINE 17:32 7:18
110 Tyler Chang Fr LOWELL 17:32 7:18
111 Tyler Smith Fr BELLARMINE 17:34 7:19
112 Coby Jolish Fr URBAN OF S.F. 17:34 7:19
113 Roland Troyan Fr BELLARMINE 17:34 7:19
114 Josh Joseph Fr BELLARMINE 17:35 7:20
115 Calahan Domine Fr BELLARMINE 17:35 7:20
116 Michael Rizzo So BELLARMINE 17:36 7:20
117 Arrian Ebrahimi Fr St. Francis 17:38 7:21 14/23 35/50 2/2
118 Rashi Maheshwari Fr HARKER 17:40 7:22
119 Pablo Mendoza Fr St. Francis 17:48 7:25 15/23 37/50 2/2 You ROCK! (SBP)
120 Ian Bailey Fr BELLARMINE 17:48 7:25
121 Graham Grisedale Fr BELLARMINE 17:48 7:25
122 Lucas Mendoza Fr BELLARMINE 17:50 7:26
123 Jordan Randleman Fr WALDORF 17:51 7:26
124 Brentley Johnson Fr BELLARMINE 17:53 7:27
125 Dominic Cabrera Fr BELLARMINE 18:00 7:30
126 Jack Carter Fr WESTMONT 18:03 7:31
127 Rafael Cooper Fr BELLARMINE 18:04 7:32
128 Angelo Malicse Fr St. Francis 18:04 7:32 16/23 38/50 2/2
129 Roger Vega Fr BERKELEY 18:05 7:32
130 Garrett Lee Fr LOWELL 18:07 7:33
131 Jared Furtado Fr BELLARMINE 18:15 7:36
132 Kristian Hoang Fr MITTY 18:17 7:37
133 Joshua Angkiangco Fr EVERGREEN VAL. 18:19 7:38
134 Shopnavo Biswas Fr St. Francis 18:36 7:45 17/23 40/50 2/2
135 Maceo Anderson Fr URBAN OF S.F. 18:40 7:47
136 Justin Xu Fr NUEVA SCHOOL 18:41 7:47
137 Ritwik Krishnan Fr MITTY 18:49 7:50
138 Christopher Raabe-p Fr St. Francis 18:53 7:52 18/23 42/50 2/2 You ROCK! (SBP)
139 Brandon Milliken Fr MITTY 18:54 7:53
140 Derrick Thai Fr P & S BURTON 18:54 7:53
141 Cristian De Palm Fr SKYLINE 18:55 7:53
142 Patrick Hurlston Fr BELLARMINE 19:02 7:56
143 Leo Rossi Fr NUEVA SCHOOL 19:07 7:58
144 Tuan Wang Fr St. Francis 19:07 7:58 19/23 44/50 2/2
145 David Yanez Fr SCOTTS VALLEY 19:08 7:58
146 Evan Li Fr P & S BURTON 19:09 7:59
147 Shen Baronian Fr St. Francis 19:23 8:05 20/23 46/50 2/2
148 Morgan Pfennig Fr DEL ORO 19:29 8:07
149 Andy Morris Fr WESTMONT 19:31 8:08
150 William Young Fr BELLARMINE 19:57 8:19
151 Matthew Howley Fr St. Francis 20:15 8:26 21/23 47/50 2/2
152 Matthew Rizzo So BELLARMINE 20:23 8:30
153 Anirudh Mani Fr EVERGREEN VAL. 20:23 8:30
154 Jacob Noble Fr BELLARMINE 20:35 8:35
155 Braedan Camarota Fr MITTY 20:44 8:38
156 Kabir Arora Fr St. Francis 20:50 8:41 22/23 48/50 2/2
157 Alex Levy Fr NUEVA SCHOOL 21:43 9:03
158 Brandon Liu Fr St. Francis 22:14 9:16 23/23 50/50 2/2
159 Joseph Digel Fr SEQUOIA 27:50 11:36
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
3-2-2-1-1
Gap: 0:37
70:56
14:11
5:55
33 Miguel Vivaldo
Fr
13:53
5:47
4
Naren Karur
Fr
14:03
5:51
5
Ryan Maier
Fr
14:13
5:55
6
Shyam Kumar
Fr
14:17
5:57
8
Jonathan Jackson
Fr
14:30
6:03
10
Joshua Rowsey
Fr
14:47
6:10
17
Antonio Macabant
Fr
15:00
6:15
23
Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 BELLARMINE
1-1-1-2-2
Gap: 1:41
70:04
14:01
5:50
39 Meikael Beaudoin
Fr
13:01
5:25
1
Neerav Gade
Fr
13:24
5:35
2
Daniel Leclair
Fr
14:15
5:56
7
Thomas Clark
Fr
14:42
6:08
14
Andrew Romero
Fr
14:42
6:08
15
Luigi Zialcita
Fr
14:52
6:12
21
Macon Jones
Fr
15:21
6:24
27
3 DEL ORO
2-3-3-3-3
Gap: 2:06
75:56
15:11
6:20
127 Trenton Mackting
Fr
13:51
5:46
3
Spencer Blatter
Fr
14:39
6:06
11
Parker Bingham
Fr
15:40
6:32
34
Robert Brock
Fr
15:49
6:35
38
Michael Ernst
Fr
15:57
6:39
41
Morgan Pfennig
Fr
19:29
8:07
65




4 BERKELEY
5-5-5-4-4
Gap: 1:15
76:13
15:15
6:21
130 Soren Whiting
Fr
14:40
6:07
12
Daichi Uzawa
Fr
14:52
6:12
20
Oliver Bourdrel
Fr
15:21
6:24
29
Momin Mirza
Fr
15:25
6:25
30
Adrian Shuh-hum
Fr
15:55
6:38
39
Otis Scott
Fr
15:59
6:40
42
Roger Vega
Fr
18:05
7:32
61
5 LOWELL
8-6-7-6-5
Gap: 1:08
77:00
15:24
6:25
152 Victor Chan
Fr
14:48
6:10
19
Alexande Parker
Fr
14:53
6:12
22
Ryan Tom
Fr
15:41
6:32
35
Liam Klaiman
Fr
15:42
6:33
36
Emil Rodrigui
Fr
15:56
6:38
40
Benjamin Zee
Fr
16:21
6:49
50
Zac Smith-ru
Fr
16:30
6:53
51
6 NUEVA SCHOOL
7-8-8-5-6
Gap: 3:53
79:59
16:00
6:40
173 Michael Byun
Fr
14:48
6:10
18
Joseph Quimson
Fr
15:21
6:24
28
Markus Leschly
Fr
15:34
6:29
31
Peter Enger
Fr
15:35
6:30
33
Justin Xu
Fr
18:41
7:47
63
Leo Rossi
Fr
19:07
7:58
64
Alex Levy
Fr
21:43
9:03
67
7 MITTY
6-7-6-8-7
Gap: 2:01
79:12
15:50
6:36
179 Leo Tong
Fr
14:46
6:09
16
Samuel Leather
Fr
15:20
6:23
26
Tuan Shridhar
Fr
15:34
6:29
32
Dario Vacca
Fr
16:45
6:59
52
Liam Olsen
Fr
16:47
7:00
53
Jim Falcone
Fr
16:48
7:00
55
Zan Dickens
Fr
16:59
7:05
57
8 EVERGREEN VAL.
4-4-4-7-8
Gap: 3:50
80:40
16:08
6:43
180 Michael Acosta
Fr
14:29
6:02
9
Nathan Ton
Fr
14:40
6:07
13
Kurtis Nguyen
Fr
15:44
6:33
37
Kevin Tran
Fr
17:28
7:17
59
Joshua Angkiang
Fr
18:19
7:38
62
Anirudh Mani
Fr
20:23
8:30
66




9 WESTMONT
9-9-9-9-9
Gap: 1:19
79:00
15:48
6:35
193 Daniel Blake
Fr
15:01
6:15
24
Justin Macquidd
Fr
15:02
6:16
25
London Pham
Fr
16:17
6:47
47
Bjorn Johnson
Fr
16:20
6:48
48
Eric Schultz
Fr
16:20
6:48
49
Tyler Ernst
Fr
16:47
7:00
54
Jack Carter
Fr
18:03
7:31
60
10 ARAGON
10-10-10-10-10
Gap: 0:54
81:21
16:16
6:47
234 Benjamin An
Fr
15:59
6:40
43
Stephan Yu
Fr
16:09
6:44
44
Pablo Siguenza
Fr
16:09
6:44
45
Frank Liu
Fr
16:11
6:45
46
Hans Canton
Fr
16:53
7:02
56
Ben Finberg
Fr
17:22
7:14
58




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 0:47
75:58
15:12
6:20
23 Joshua Rowsey
Fr
14:47
6:10
1
Antonio Macabant
Fr
15:00
6:15
3
Eric Xiao
Fr
15:14
6:21
4
Arun Jog
Fr
15:23
6:25
6
Mark Ware
Fr
15:34
6:29
9
Jason Park
Fr
15:47
6:35
11
Steven Rowsey
Fr
15:48
6:35
12
Your Team ROCKS! (LR, PR)
2 BELLARMINE
2-2-2-2-2
Gap: 0:50
76:46
15:21
6:24
32 Luigi Zialcita
Fr
14:52
6:12
2
Macon Jones
Fr
15:21
6:24
5
Nicholas Reiner
Fr
15:24
6:25
7
Kyle Donahue
Fr
15:27
6:26
8
Max Marvin
Fr
15:42
6:33
10
Gabe Gonzalez
Fr
15:54
6:38
13
Jimmy Roe
Fr
15:57
6:39
14
3 LOWELL
3-3-3-3-3
Gap: 1:11
83:48
16:46
6:59
89 Benjamin Zee
Fr
16:21
6:49
15
Zac Smith-ru
Fr
16:30
6:53
16
Justin Luc
Fr
16:31
6:53
17
Robert Clarke
Fr
16:54
7:03
19
Tyler Chang
Fr
17:32
7:18
22
Garrett Lee
Fr
18:07
7:33
23




4 MITTY
4-4-4-4-4
Gap: 2:01
88:06
17:37
7:21
108 Jim Falcone
Fr
16:48
7:00
18
Zan Dickens
Fr
16:59
7:05
20
Rahul Kumar
Fr
17:13
7:10
21
Kristian Hoang
Fr
18:17
7:37
24
Ritwik Krishnan
Fr
18:49
7:50
25
Brandon Milliken
Fr
18:54
7:53
26
Braedan Camarota
Fr
20:44
8:38
27
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
2-2-1-1-1
Gap: 0:07
79:48
15:58
6:39
25 Gabe Gonzalez
Fr
15:54
6:38
3
Jimmy Roe
Fr
15:57
6:39
4
Justin Folan
Fr
15:58
6:39
5
Jack Thomas
Fr
15:58
6:39
6
Jason Bruni
Fr
16:01
6:40
7
Charlie Logan
Fr
16:10
6:44
8
Alex Henderso
Fr
16:12
6:45
9
2 St. Francis
1-1-2-2-2
Gap: 2:01
84:23
16:53
7:02
36 Jason Park
Fr
15:47
6:35
1
Steven Rowsey
Fr
15:48
6:35
2
Jesse Rangel
Fr
17:22
7:14
10
Arrian Ebrahimi
Fr
17:38
7:21
11
Pablo Mendoza
Fr
17:48
7:25
12
Angelo Malicse
Fr
18:04
7:32
13
Shopnavo Biswas
Fr
18:36
7:45
14
Your Team ROCKS! (LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:20
81:33
16:19
6:48
15 Charlie Logan
Fr
16:10
6:44
1
Alex Henderso
Fr
16:12
6:45
2
Scott Andersen
Fr
16:12
6:45
3
Ashwin Adulla
Fr
16:29
6:52
4
Ryan Vargas
Fr
16:30
6:53
5
Robert Schmidt
Fr
16:42
6:58
6
Stefan Fiandeir
Fr
16:55
7:03
7
2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:19
94:03
18:49
7:50
50 Angelo Malicse
Fr
18:04
7:32
8
Shopnavo Biswas
Fr
18:36
7:45
9
Christop Raabe-p
Fr
18:53
7:52
10
Tuan Wang
Fr
19:07
7:58
11
Shen Baronian
Fr
19:23
8:05
12
Matthew Howley
Fr
20:15
8:26
13
Kabir Arora
Fr
20:50
8:41
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.