Fountain Valley Results from the Fastback Shootout at Mt. Sac on 9/6/14

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
avani salcedo Fr Fr 14:33.69 7:17 2 24/117 2/6 8/18 8/15
Clarissa Corrales Fr Fr 16:29.07 8:15 2 67/117 5/6 15/18 5/10
Elizabeth Diaz Cortez Jr Jr 16:03.69 8:02 2 85/114 5/5 12/18 10/13 #PR! (SBP)
Esmeralda Camberos Fr Fr 16:14.5 8:07 2 63/117 4/6 13/18 8/12
Hayley McClements Sr Sr 16:33.1 8:17 2 71/85 4/4 16/18 9/10
Heather Carr Jr Jr 12:48.24 6:24 2 12/114 1/5 1/18 10/19 13:12
(0:24,3.0)
13:12
(0:24,3.0)
13:12
(0:24,3.0)
#PR! (LR, PR, DPR)
Jasmine Steubing Fr Fr 16:46.96 8:23 2 73/117 6/6 17/18 5/8
Julie Ransom Sr Sr 13:30.5 6:45 2 26/85 1/4 2/18 12/17 13:22 13:22 13:22
Kim Echegoyen So So 17:45.02 8:53 2 111/120 3/3 18/18 15/16
Kristen Prado So So 15:00.51 7:30 2 63/120 2/3 9/18 18/21
Laura Resendez Jr Jr 13:50.86 6:55 2 31/114 2/5 3/18 8/17 #PR! (SBP)
Lynn Vo So So 14:15.47 7:08 2 38/120 1/3 4/18 18/21
Michelle Doan Jr Jr 14:33.65 7:17 2 47/114 3/5 7/18 8/16 13:29 13:29 13:29
Roxanne Watson Sr Sr 14:33 7:17 2 42/85 2/4 6/18 11/14 14:19 14:19 14:19
Savannah Buhman Fr Fr 14:27.38 7:14 2 16/117 1/6 5/18 9/16
Taylor Boardman Jr Jr 15:10.25 7:35 2 59/114 4/5 10/18 8/14 16:30
(1:20,8.1)
16:30
(1:20,8.1)
16:30
(1:20,8.1)
#PR! (LR, PR, SBP, DPR)
Valerie Tran Fr Fr 15:55.44 7:58 2 59/117 3/6 11/18 8/13
Yen-nhi Mai Sr Sr 16:19.2 8:10 2 67/85 3/4 14/18 11/12 14:43 14:43 14:43 #PR! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
Jr 1st 5 8/13 72:27
3:15
2 7:15 6:24 8:02 204 6:23 71:43 71:43 71:43 Heather Carr (10), Laura Resendez (28), Michelle Doan (43), Taylor Boardman (52), Elizabeth Diaz Cortez (71)
Fr 1st 5 8/10 77:40
2:02
2 7:46 7:14 8:15 175 6:57 Savannah Buhman (15), avani salcedo (23), Valerie Tran (44), Esmeralda Camberos (45), Clarissa Corrales (48)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sabrina Herrmann Sr Trabuco Hills 11:32.8 5:46
2 Desirae Jones Sr Simi Valley 11:56.5 5:58
3 Marisa Magsarili Sr West Ranch 12:01.8 6:01
4 Bailee Margolis Sr Trabuco Hills 12:14 6:07
5 Sweena Mangal Sr Trabuco Hills 12:16 6:08
6 Arianna Garcia-swantek Sr Yucaipa 12:20.5 6:10
7 Sydney Vollhardt Sr Yucaipa 12:25.6 6:13
8 Sarah Riggs Sr Simi Valley 12:30.2 6:15
9 Yulissa Mendoza Sr Cajon 12:33.1 6:17
10 Anahi Betart Sr Walnut 12:38.2 6:19
11 Shelby Eberwein Sr Yucaipa 12:39.1 6:20
12 Chandler Kerr Sr Chaparral 12:41.2 6:21
13 Kendai Davis Sr Yucaipa 12:41.4 6:21
14 Justine Jackson Sr Yucaipa 12:43 6:22
15 Catie Rendon Sr Colony 12:44.9 6:22
16 Yasmine Soliman Sr Simi Valley 12:46.3 6:23
17 Kaili Waller Sr Chaparral 12:49.5 6:25
18 Samantha Tetef Sr Simi Valley 12:59.6 6:30
19 Jacqueline Pielli Sr West Ranch 13:06.6 6:33
20 Llerania Chavez Sr Katella 13:08.6 6:34
21 Amber Allen Sr E. Roosevelt 13:13.3 6:37
22 Rylee Bishop Sr West Ranch 13:17.3 6:39
23 Yareny Ramos Sr Katella 13:19.7 6:40
24 Erica Dukleth Sr Chaparral 13:22.1 6:41
25 Baellae Hoops Sr Canyon Springs 13:25.6 6:43
26 Julie Ransom Sr Fountain Valley 13:30.5 6:45 1/4 2/18 12/17 13:22 13:22
27 Sarah Ruiz Sr Simi Valley 13:33.5 6:47
28 Makenna Nelson Sr Santiago (Corona) 13:40.5 6:50
29 Joanna Maestas Sr E. Roosevelt 13:41.5 6:51
30 Jennifer Ehlers Sr Simi Valley 13:45 6:53
31 Nicole Ehlers Sr Simi Valley 13:48.1 6:54
32 Rebecca Haggard Sr Trabuco Hills 13:51.3 6:56
33 Randi Kasperbauer Sr Santiago (Corona) 13:56.1 6:58
34 Emma Reich Sr Trabuco Hills 14:04.1 7:02
35 Vivian Yen Sr Walnut 14:11.3 7:06
36 Allison Kiral Sr Trabuco Hills 14:16.8 7:08
36 Melissa Santana Sr La Sierra 14:16.8 7:08
38 Julianne Barkovitz Sr Trabuco Hills 14:18.5 7:09
39 Raelyn Dybicz Sr Beaumont 14:20.4 7:10
40 Alyssa Ruiz Sr Canyon Springs 14:29 7:15
41 Heba Mahfouz Sr Yucaipa 14:30.6 7:15
42 Roxanne Watson Sr Fountain Valley 14:33 7:17 2/4 6/18 11/14 14:19 14:19
43 Kamarya Richardson Sr Walnut 14:37.8 7:19
43 Erica Hambly Sr Beaumont 14:37.8 7:19
45 Ariannie Rodriguez Sr E. Roosevelt 14:46.8 7:23
46 Jasmine Han Sr Walnut 14:51.6 7:26
47 Jessy Holen Sr West Ranch 14:53.5 7:27
48 Amber Sucich Sr Simi Valley 14:57.8 7:29
49 Camille Kimble Sr Trabuco Hills 15:01.9 7:31
50 Carol Wong Sr Walnut 15:08.2 7:34
51 Barbara Ashun Sr Upland 15:10.2 7:35
52 Amanda Fierro Sr Katella 15:12 7:36
53 Devan Ponce Sr Upland 15:15.9 7:38
54 Madeline Grubbs Sr Santiago (Corona) 15:16.5 7:38
55 Alejandra Acevedo Sr Katella 15:19.2 7:40
56 Erika Hall Sr West Ranch 15:19.6 7:40
56 Sarah Koberling Sr Simi Valley 15:19.6 7:40
58 Kri Marusic-arismendi Sr Katella 15:22.8 7:41
59 Linda Milla Sr Walnut 15:30.6 7:45
60 Hannah De Leon Sr E. Roosevelt 15:36.3 7:48
61 Angelica Marin Sr West Ranch 15:46.5 7:53
62 Adriana Samaduroff Sr E. Roosevelt 15:46.6 7:53
63 Jalaena Di Pasquale Sr West Ranch 15:49 7:55
64 Natalie Torres Sr La Sierra 15:54.2 7:57
65 Victoria Castillo Sr Katella 16:00 8:00
66 Jackie Quintana Sr Beaumont 16:15.4 8:08
67 Yen-nhi Mai Sr Fountain Valley 16:19.2 8:10 3/4 14/18 11/12 14:43 14:43 #PR! (SBP)
68 Yvette Vega Sr Yucaipa 16:27.9 8:14
69 Samantha Smitley Sr Santiago (Corona) 16:28.5 8:14
70 Diana Herrera Sr Katella 16:29.3 8:15
71 Hayley McClements Sr Fountain Valley 16:33.1 8:17 4/4 16/18 9/10
72 Alondra Ulibarri Sr La Sierra 16:56.1 8:28
73 Esther Morales Sr La Sierra 17:06.3 8:33
74 Valeria Villasenor Sr Walnut 17:16.1 8:38
75 Sanjuana Araujo Sr Trabuco Hills 17:48.7 8:54
76 Samantha Delgado Sr West Ranch 17:49.7 8:55
77 Lizette Lopez Sr La Sierra 17:59.9 9:00
78 Stacie Torres Sr La Sierra 18:02.1 9:01
79 Esmeralda Orozco Sr Santiago (Corona) 18:11 9:06
80 Genesis Avila Sr Katella 18:21.8 9:11
81 Symone Campbell Sr Santiago (Corona) 18:28.3 9:14
82 Julia Sanchez Sr Santiago (Corona) 18:54 9:27
83 Lupe Aviles Sr La Sierra 19:02 9:31
84 Jacqueline Swede So West Ranch 19:30.8 9:45
85 Eva Lopez Sr Western 20:32.1 10:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Mackenna Mason So Yucaipa 11:58.17 5:59
2 Samantha Barajas So Simi Valley 12:07.68 6:04
3 Sarah Winkler So Simi Valley 12:10.59 6:05
4 Alison Soto So Beaumont 12:13.16 6:07
5 Crystal Valiente So E. Roosevelt 12:17.08 6:09
6 Kira Bochard So Burbank 12:22.52 6:11
7 Brittany Marrero So E. Roosevelt 12:58.26 6:29
8 Olivia Nelson So Santiago (Corona) 12:58.33 6:29
9 Makenna Duda So Trabuco Hills 13:00.49 6:30
10 Kara Hunt So Yucaipa 13:01.02 6:31
11 Wendy Leo's So Western 13:03.96 6:32
12 Avery El-farra So West Ranch 13:06.95 6:33
13 Kaitlyn Wood So Simi Valley 13:11.43 6:36
14 Carla Pickford So Chaparral 13:16.26 6:38
15 Gabby Collins So Burbank 13:20.69 6:40
16 Rebecca Villa So Arroyo 13:26.59 6:43
17 Riley Rodriguez So Upland 13:28.31 6:44
18 Raylene Martinez So Arroyo 13:30.93 6:45
19 Evanay Hooley So Chaparral 13:32.42 6:46
20 Montse Celis So Western 13:40.12 6:50
21 Savannah Farrell So Santiago (Corona) 13:41.16 6:51
22 Kristen Van Hise So Great Oak 13:43.73 6:52
23 Sujey Esteva So La Sierra 13:45.1 6:53
24 Catherine Masatani So Simi Valley 13:45.81 6:53
25 Karina Galvan So Walnut 13:46.59 6:53
26 Breanna Almanza So Cajon 13:48.2 6:54
27 Jasmine Flores So Santiago (Corona) 13:49.78 6:55
28 Nesiah Sasser So Beaumont 13:50.48 6:55
29 Marissa Carranza So Cajon 13:51.74 6:56
30 Carolina Samano So Yucaipa 13:57.66 6:59
31 Desirae Essex So Trabuco Hills 13:58.59 6:59
32 Andrea Garcia So Beaumont 13:58.63 6:59
33 Bianca Almanza So Cajon 13:58.78 6:59
34 Amy Marshall So Simi Valley 14:00.16 7:00
35 Alejandra Lais So Colony 14:03.21 7:02
36 Ilyssa Stackhouse So Chaparral 14:04.86 7:02
37 Rachel Holt So Yucaipa 14:11.91 7:06
38 Lynn Vo So Fountain Valley 14:15.47 7:08 1/3 4/18 18/21
39 Zuleyma Trejo So Colony 14:15.67 7:08
40 Delany Ho So Beaumont 14:16.62 7:08
41 Sally Gu So West Ranch 14:16.99 7:08
42 Claire Kane So Trabuco Hills 14:17.01 7:09
43 Jessica Garcia So Katella 14:19.43 7:10
44 Danielle Schleger So Trabuco Hills 14:24.26 7:12
45 Diana Heath So Santiago (Corona) 14:24.81 7:12
46 Cambria Palos So Upland 14:25.05 7:13
47 Luz Ruiz So Fillmore 14:26.11 7:13
48 Adrianna Gonzalez So La Sierra 14:27.09 7:14
49 Emma Gersten So Trabuco Hills 14:27.81 7:14
50 Caitlyn Mabey So Beaumont 14:28.46 7:14
51 Kiani Fernandes So Beaumont 14:29.86 7:15
52 Julissa Meija So Beaumont 14:31.62 7:16
53 Jannine Banuelos So Colony 14:37.24 7:19
54 Taylor Walsh So Simi Valley 14:37.42 7:19
55 Jillyan Brown So Colony 14:42.99 7:21
56 Erika Lopez So Walnut 14:50.72 7:25
57 Jackie Hofmann So West Ranch 14:53.72 7:27
58 Christine Taylor So Santiago (Corona) 14:54.81 7:27
59 Lizbeth Romero So Katella 14:56.76 7:28
60 Alexis Newberry So Walnut 14:57.05 7:29
61 Linnea Bevan So Trabuco Hills 14:57.96 7:29
62 Anusha Sinha So Trabuco Hills 14:58.24 7:29
63 Kristen Prado So Fountain Valley 15:00.51 7:30 2/3 9/18 18/21
64 Brooke Wilder So Chaparral 15:01.22 7:31
65 Alyssa Ramirez So Fillmore 15:08.34 7:34
66 Claire Churchward So Great Oak 15:10.76 7:35
67 Cameron Collier So West Ranch 15:11.07 7:36
68 Rose Harris So West Ranch 15:11.2 7:36
69 Michelle Thong So Arroyo 15:12.55 7:36
70 Raylene Barragan So Western 15:15.69 7:38
71 Chantal Rabay So Santiago (Corona) 15:15.8 7:38
72 Jasyni Hoang So Arroyo 15:20.87 7:40
73 Sophie Pintar So Canyon Springs 15:20.93 7:40
74 Julianna Johnson So Great Oak 15:22.63 7:41
75 Stephanie Dominguez So La Sierra 15:26.03 7:43
76 Kelsey Gonzales So Chaparral 15:29.18 7:45
77 Betsey Maas So Santiago (Corona) 15:37.26 7:49
78 Kaylisa Fernandes So Beaumont 15:43.14 7:52
79 Alysaa Espino So Yucaipa 15:44 7:52
80 Valerie Truong So Walnut 15:47.23 7:54
81 Katie Nhan So Walnut 15:48.74 7:54
82 Sami Watts So Simi Valley 15:48.91 7:54
83 Ariel Ryther So Yucaipa 15:49.14 7:55
84 Joanna Cisneros So Colony 15:51.95 7:56
85 Katerine Perez So Canyon Springs 15:53.73 7:57
86 Savannah Sonia So Chaparral 15:55.37 7:58
87 Melody Hsu So Walnut 16:02.36 8:01
88 Xenia Rodriguez So La Sierra 16:08.11 8:04
89 Nickole Adame So Colony 16:13.78 8:07
90 Nova Dullivan So Arroyo 16:14.76 8:07
91 Claudia Pico So La Sierra 16:14.91 8:07
92 Elizabeth Flores So Colony 16:19.53 8:10
93 Cynthia Garcia So La Sierra 16:19.55 8:10
94 Rochelle Dolores So Colony 16:20.2 8:10
95 Jordyn Sweeney So West Ranch 16:21.24 8:11
96 Azlyn Delgado So Yucaipa 16:27.7 8:14
97 Janet Espinoza So Colony 16:31.33 8:16
98 Brittney White So Trabuco Hills 16:31.74 8:16
99 Kayli Jester So Santiago (Corona) 16:35.78 8:18
100 Nicole Kabat So Simi Valley 17:16.19 8:38
101 Taylor Yamaguchi So Walnut 17:21.27 8:41
102 Dorathy Twitchell So West Ranch 17:28.75 8:44
103 Jessica Marrs So Trabuco Hills 17:33.09 8:47
104 Emelie Cobian So La Sierra 17:33.11 8:47
105 Julia Chu So Trabuco Hills 17:36.88 8:48
106 Jacqueline Lechuga So La Sierra 17:37.95 8:49
107 Sydney Vincent So Santiago (Corona) 17:39.17 8:50
108 Maria Gracian So La Sierra 17:40.87 8:50
109 Alyssa Hernandez So Colony 17:41.5 8:51
110 Monica Soles So West Ranch 17:44.24 8:52
111 Kim Echegoyen So Fountain Valley 17:45.02 8:53 3/3 18/18 15/16
112 Sarah Frerer So Simi Valley 18:03.02 9:02
113 Samantha Perez So Western 18:08.61 9:04
114 Vanessa Rauda So Upland 18:11.74 9:06
115 Alexis Arias So West Ranch 18:26.75 9:13
116 Alyssa Mincer So Trabuco Hills 18:26.8 9:13
117 Giselle Godinez So La Sierra 18:40.54 9:20
118 Melanie Schneider So Santiago (Corona) 18:52 9:26
119 April Ratley So La Sierra 19:15.36 9:38
120 Tiffany Lim So La Sierra 19:48.09 9:54
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Candela Fernandez Jr Burbank 11:14.86 5:37
2 Kailie Grimes Jr Beaumont 11:20.93 5:40
3 Madison Mcgrann Jr Trabuco Hills 12:07.13 6:04
4 Jessica Gallardo Jr Walnut 12:07.33 6:04
5 Stephanie Vitello Jr Santiago (Corona) 12:09.41 6:05
6 Samantha Poliakon Jr Cajon 12:13.8 6:07
7 Caroline Adams Jr Burbank 12:13.86 6:07
8 Rachel Gee Jr Yucaipa 12:19.63 6:10
9 Taylor Hernandez Jr West Ranch 12:22.63 6:11
10 Alex Garro Jr Trabuco Hills 12:24.61 6:12
11 Molly Mulay Jr Simi Valley 12:34.38 6:17
12 Heather Carr Jr Fountain Valley 12:48.24 6:24 1/5 1/18 10/19 13:12
(0:24)
13:12
(0:24)
#PR! (LR, PR)
13 Caillie Binnie Jr West Ranch 12:49.32 6:25
14 Stephany Estrada Jr West Ranch 12:50.01 6:25
15 Emily Cross Jr Trabuco Hills 12:51.74 6:26
16 Delaney Ellesworth Jr Yucaipa 12:52.35 6:26
17 Jaden Warrick Jr E. Roosevelt 12:52.38 6:26
18 Andrea Kramer Jr Santiago (Corona) 12:57.48 6:29
19 Kendalyn Green Jr Chaparral 13:02.55 6:31
20 Sophia Rathor Jr Trabuco Hills 13:06.48 6:33
21 Katherine Snell Jr Santiago (Corona) 13:07.15 6:34
22 Nicole Corona Jr Arroyo 13:07.67 6:34
23 Alexia Hatun Jr Burbank 13:09.32 6:35
24 Madison Parker Jr Yucaipa 13:13.29 6:37
25 Dezirae Soria Jr Santiago (Corona) 13:23.16 6:42
26 Adrienne Coronel Jr Burbank 13:27.62 6:44
27 Ashley Hernandez Jr Arroyo 13:32.79 6:46
28 Abigail Nichols Jr Beaumont 13:35.44 6:48
29 Megan Simpson Jr Upland 13:43.15 6:52
30 Hannah Erickson Jr Burbank 13:46.31 6:53
31 Laura Resendez Jr Fountain Valley 13:50.86 6:55 2/5 3/18 8/17 #PR! (SBP)
32 Siobhan Rubio Jr West Ranch 13:52.49 6:56
33 Johannah Ragland Jr Beaumont 13:58.66 6:59
34 Araceli Cativo Jr Arroyo 13:58.91 6:59
35 Ally Hernandez Jr Arroyo 14:00.12 7:00
36 Elyssa Dimaano Jr Burbank 14:00.89 7:00
37 Abigail Vara Jr Beaumont 14:01.93 7:01
38 Karina Cuellar Jr La Sierra 14:03.72 7:02
39 Elliot Yuen Jr West Ranch 14:07.7 7:04
40 Justine Lopas Jr Katella 14:10.07 7:05
41 Josefina Perez Jr Yucaipa 14:10.3 7:05
42 Angelica Alvarez Jr Yucaipa 14:12.91 7:06
43 Kate Moncur Jr Trabuco Hills 14:15.2 7:08
44 Kylee Waalk Jr West Ranch 14:21.23 7:11
45 Danae Hall Jr West Ranch 14:21.89 7:11
46 Emily La Jr Chaparral 14:25.55 7:13
47 Michelle Doan Jr Fountain Valley 14:33.65 7:17 3/5 7/18 8/16 13:29 13:29
48 Lajah Medina Jr Canyon Springs 14:35.71 7:18
49 Monica Gaytan Jr Katella 14:50.36 7:25
50 Cheyenne Hannan Jr Beaumont 14:51.67 7:26
51 Krishna Corral Jr Western 14:52.08 7:26
52 Hailey Youngblood Jr Santiago (Corona) 14:56.39 7:28
53 Mckenna Hadley Jr Yucaipa 14:58.43 7:29
54 Ashley Peach Jr Trabuco Hills 14:59.46 7:30
55 Vivian Castro Jr Simi Valley 15:00.1 7:30
56 Kayla Giannatasio Jr Santiago (Corona) 15:02.85 7:31
57 Erin Clements Jr Trabuco Hills 15:04.03 7:32
58 Alisa Sanchez Jr Patriot 15:07.99 7:34
59 Taylor Boardman Jr Fountain Valley 15:10.25 7:35 4/5 10/18 8/14 16:30
(1:20)
16:30
(1:20)
#PR! (LR, PR, SBP)
60 Kristy Monroy Jr Cajon 15:13.02 7:37
61 Samantha Alvarez Jr Walnut 15:13.68 7:37
62 Karissa Manzanares Jr Beaumont 15:15.66 7:38
63 Caitlyn Perez Jr Chaparral 15:27.6 7:44
64 Kristin Counts Jr La Sierra 15:30.64 7:45
65 Katie Rodriguez Jr La Sierra 15:35.12 7:48
66 Sally Tsai Jr Chaparral 15:37.48 7:49
67 Mattison Beard Jr Yucaipa 15:39.01 7:50
68 Alexis Rodriguez Jr Santiago (Corona) 15:39.38 7:50
69 Perla Colin Jr Arroyo 15:40.25 7:50
70 Janet Garcia Fr Patriot 15:40.26 7:50
71 Diana Hernandez Jr La Sierra 15:40.68 7:50
72 Hannah Chang Jr Simi Valley 15:42.64 7:51
73 Allison Miller Jr West Ranch 15:44.3 7:52
74 Anya Timmermans Jr La Sierra 15:45.44 7:53
75 Nahomy Sanchez Sr Patriot 15:48.16 7:54
76 Amy Trinh Jr Walnut 15:48.96 7:54
77 Jenny Rodriguez Jr La Sierra 15:49.64 7:55
78 Teya Searles Jr Chaparral 15:50.72 7:55
79 Andrea Bendik Jr Simi Valley 15:51.22 7:56
80 Jasmine Kassay Jr Upland 15:52.66 7:56
81 Alejandra Grande So Katella 15:54.07 7:57
82 Emily Truong Jr Arroyo 15:55.62 7:58
83 Celste Cisneros Jr Yucaipa 15:55.8 7:58
84 Yeimi Pimentel Jr Katella 15:59.85 8:00
85 Elizabeth Diaz Cortez Jr Fountain Valley 16:03.69 8:02 5/5 12/18 10/13 #PR! (SBP)
86 Ariana Maxwell Jr Chaparral 16:04.32 8:02
87 Mariana Tzintzun Jr Yucaipa 16:06.4 8:03
88 Summer Lugo Jr Simi Valley 16:12.24 8:06
89 Alysa Beck Jr Yucaipa 16:24.87 8:12
90 Evelyn Cervantes So Beaumont 16:24.97 8:12
91 Emily Kendig Jr E. Roosevelt 16:29.71 8:15
92 Kelsey Mccartney Jr Yucaipa 16:35.51 8:18
93 Clara Fernandez Jr Patriot 16:37.97 8:19
94 Michelle Ortiz Jr Patriot 16:46.14 8:23
95 Joselynn Guzman Jr La Sierra 16:46.63 8:23
96 Claudia Villela Jr La Sierra 16:48.15 8:24
97 Sheila Walsh Jr Trabuco Hills 16:52.54 8:26
98 Karina Juarez Jr La Sierra 17:04.9 8:32
99 Isis Estrada Jr Yucaipa 17:06.29 8:33
100 Hunter Reddington Jr Upland 17:10.72 8:35
101 Johana Chazaro Jr Upland 17:16.37 8:38
102 Ana Garcia Jr Upland 17:22.65 8:41
103 Taylor Rowe Jr E. Roosevelt 17:34.66 8:47
104 Courtney Sanderson Jr West Ranch 17:36.2 8:48
105 Alexys Garcia Jr Patriot 18:05.14 9:03
106 Adele Lara Jr La Sierra 18:05.6 9:03
107 Bisma Khwaja Jr Santiago (Corona) 18:10.9 9:05
108 Christina Beltran Jr Patriot 18:19.58 9:10
109 Alyssa Vega Jr Santiago (Corona) 18:25.15 9:13
110 Kayla Johnson Jr Santiago (Corona) 18:29.59 9:15
111 Liz Hernandez Jr La Sierra 18:37.89 9:19
112 Madison Freeman Jr West Ranch 18:39.2 9:20
113 Andrea Rocha Jr Patriot 18:39.52 9:20
114 Yesenia Davila Jr Santiago (Corona) 19:22.87 9:41
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Jr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Burbank
1-1-2-2-1
Gap: 2:31
63:52
12:46
6:23
76 Candela Fernandez
Jr
11:15
5:37
1
Caroline Adams
Jr
12:14
6:07
5
Alexia Hatun
Jr
13:09
6:35
20
Adrienne Coronel
Jr
13:28
6:44
23
Hannah Erickson
Jr
13:46
6:53
27
Elyssa Dimaano
Jr
14:01
7:00
33




2 Trabuco Hills
3-2-1-1-2
Gap: 2:08
64:45
12:57
6:29
80 Madison Mcgrann
Jr
12:07
6:04
3
Alex Garro
Jr
12:25
6:12
8
Emily Cross
Jr
12:52
6:26
13
Sophia Rathor
Jr
13:06
6:33
17
Kate Moncur
Jr
14:15
7:08
39
Ashley Peach
Jr
14:59
7:30
47
Erin Clements
Jr
15:04
7:32
50
3 West Ranch
6-3-3-3-3
Gap: 1:45
66:02
13:12
6:36
95 Taylor Hernandez
Jr
12:23
6:11
7
Caillie Binnie
Jr
12:49
6:25
11
Stephany Estrada
Jr
12:50
6:25
12
Siobhan Rubio
Jr
13:52
6:56
29
Elliot Yuen
Jr
14:08
7:04
36
Kylee Waalk
Jr
14:21
7:11
40
Danae Hall
Jr
14:22
7:11
41
4 Santiago (Corona)
4-4-4-3-4
Gap: 2:47
66:34
13:19
6:39
104 Stephanie Vitello
Jr
12:09
6:05
4
Andrea Kramer
Jr
12:57
6:29
15
Katherine Snell
Jr
13:07
6:34
18
Dezirae Soria
Jr
13:23
6:42
22
Hailey Youngblood
Jr
14:56
7:28
45
Kayla Giannatasio
Jr
15:03
7:31
49
Alexis Rodriguez
Jr
15:39
7:50
59
5 Yucaipa
5-5-5-5-5
Gap: 1:53
66:48
13:22
6:41
116 Rachel Gee
Jr
12:20
6:10
6
Delaney Ellesworth
Jr
12:52
6:26
14
Madison Parker
Jr
13:13
6:37
21
Josefina Perez
Jr
14:10
7:05
37
Angelica Alvarez
Jr
14:13
7:06
38
Mckenna Hadley
Jr
14:58
7:29
46
Mattison Beard
Jr
15:39
7:50
58
6 Beaumont
2-6-6-6-6
Gap: 3:31
67:49
13:34
6:47
135 Kailie Grimes
Jr
11:21
5:40
2
Abigail Nichols
Jr
13:35
6:48
25
Johannah Ragland
Jr
13:59
6:59
30
Abigail Vara
Jr
14:02
7:01
34
Cheyenne Hannan
Jr
14:52
7:26
44
Karissa Manzanares
Jr
15:16
7:38
53
Evelyn Cervantes
So
16:25
8:12
74
7 Arroyo
10-8-7-7-7
Gap: 2:33
70:20
14:04
7:02
166 Nicole Corona
Jr
13:08
6:34
19
Ashley Hernandez
Jr
13:33
6:46
24
Araceli Cativo
Jr
13:59
6:59
31
Ally Hernandez
Jr
14:00
7:00
32
Perla Colin
Jr
15:40
7:50
60
Emily Truong
Jr
15:56
7:58
70




8 Fountain Valley
8-7-8-8-8
Gap: 3:15
72:27
14:29
7:15
204 Heather Carr
Jr
12:48
6:24
10
Laura Resendez
Jr
13:51
6:55
28
Michelle Doan
Jr
14:34
7:17
43
Taylor Boardman
Jr
15:10
7:35
52
Elizabeth Diaz Cortez
Jr
16:04
8:02
71








9 Chaparral
9-10-9-9-9
Gap: 2:48
74:24
14:53
7:26
236 Kendalyn Green
Jr
13:03
6:31
16
Emily La
Jr
14:26
7:13
42
Caitlyn Perez
Jr
15:28
7:44
54
Sally Tsai
Jr
15:37
7:49
57
Teya Searles
Jr
15:51
7:55
67
Ariana Maxwell
Jr
16:04
8:02
72




10 Simi Valley
7-9-10-10-10
Gap: 3:38
75:21
15:04
7:32
261 Molly Mulay
Jr
12:34
6:17
9
Vivian Castro
Jr
15:00
7:30
48
Hannah Chang
Jr
15:43
7:51
63
Andrea Bendik
Jr
15:51
7:56
68
Summer Lugo
Jr
16:12
8:06
73








11 La Sierra
12-11-11-11-11
Gap: 1:42
76:36
15:19
7:40
272 Karina Cuellar
Jr
14:04
7:02
35
Kristin Counts
Jr
15:31
7:45
55
Katie Rodriguez
Jr
15:35
7:48
56
Diana Hernandez
Jr
15:41
7:50
62
Anya Timmermans
Jr
15:45
7:53
64
Jenny Rodriguez
Jr
15:50
7:55
66
Joselynn Guzman
Jr
16:47
8:23
77
12 Patriot
13-13-13-12-12
Gap: 1:38
80:01
16:00
8:00
328 Alisa Sanchez
Jr
15:08
7:34
51
Janet Garcia
Fr
15:40
7:50
61
Nahomy Sanchez
Sr
15:48
7:54
65
Clara Fernandez
Jr
16:38
8:19
75
Michelle Ortiz
Jr
16:46
8:23
76
Alexys Garcia
Jr
18:05
9:03
81
Christina Beltran
Jr
18:20
9:10
82
13 Upland
11-12-12-12-13
Gap: 3:40
81:26
16:17
8:09
332 Megan Simpson
Jr
13:43
6:52
26
Jasmine Kassay
Jr
15:53
7:56
69
Hunter Reddington
Jr
17:11
8:35
78
Johana Chazaro
Jr
17:16
8:38
79
Ana Garcia
Jr
17:23
8:41
80








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tahlia Adams Fr E. Roosevelt 11:50.24 5:55
2 Sarah Gee Fr Yucaipa 12:51.23 6:26
3 Rylee Kerr Fr Chaparral 12:56 6:28
4 Madison Parr Fr Yucaipa 12:56.49 6:28
5 Paloma Barron Fr E. Roosevelt 12:58.05 6:29
6 Mauri Dobbs Fr West Ranch 13:20.27 6:40
7 Aily Camacho Fr E. Roosevelt 13:20.96 6:40
8 Natalie Regalado Fr Trabuco Hills 13:39.4 6:50
9 Shae Corcoran Fr Santiago (Corona) 13:42.44 6:51
10 Zevida Sasser Fr Beaumont 13:53.38 6:57
11 Sofia Deleon Fr Chaparral 13:59.42 7:00
12 Katelyn Stewart Fr Great Oak 14:14.27 7:07
13 Alexis Park Fr Trabuco Hills 14:15.9 7:08
14 Bailey Donovan Fr Great Oak 14:16.8 7:08
15 Lauryn Crabtree Fr Santiago (Corona) 14:19.41 7:10
16 Savannah Buhman Fr Fountain Valley 14:27.38 7:14 1/6 5/18 9/16
17 Nicole Campbell Fr Yucaipa 14:30.16 7:15
18 Ashley O'toole Fr Simi Valley 14:30.54 7:15
19 Destiny Kilmartin Fr Simi Valley 14:31.06 7:16
20 Bethany Garcia Fr Great Oak 14:31.86 7:16
21 Cayla Porter Fr Trabuco Hills 14:32.23 7:16
22 Madeline Bowen Fr Great Oak 14:32.91 7:16
23 Rachel Bell Fr Great Oak 14:33.68 7:17
24 avani salcedo Fr Fountain Valley 14:33.69 7:17 2/6 8/18 8/15
25 Sabrina Harrison Fr Great Oak 14:33.8 7:17
26 Jackie Walker Fr Yucaipa 14:33.98 7:17
27 Ilene Mariscal Fr Yucaipa 14:35.79 7:18
28 Mahlia Medina Fr Chaparral 14:38.8 7:19
29 Kellie Chou Fr Trabuco Hills 14:43.84 7:22
30 Juliett Machuca Fr Yucaipa 14:44.8 7:22
31 Nicole Wall Fr Yucaipa 14:44.87 7:22
32 Danielle Espinosa Fr Santiago (Corona) 14:48.81 7:24
33 Adriana Rosales Fr Beaumont 14:49.82 7:25
34 Emily Ward Fr Yucaipa 14:50.65 7:25
35 Haley Mitchell Fr Santiago (Corona) 14:51.12 7:26
36 Megan Ward Fr Yucaipa 14:53.31 7:27
37 Abby Veve Fr Great Oak 14:55.68 7:28
38 Emely Juarez Fr Trabuco Hills 14:57 7:29
39 Kadyn Brosnahan Fr Trabuco Hills 14:59.4 7:30
40 Kayla Bilby Fr Great Oak 15:01.8 7:31
41 Savannah Dinco Fr E. Roosevelt 15:09.49 7:35
42 Cheyenne Espinosa Fr Santiago (Corona) 15:11.5 7:36
43 Jessalyn Gorman Fr Chaparral 15:15.19 7:38
44 Chloe Fredericks Fr Great Oak 15:16.76 7:38
45 Brianna Gutierrez Fr Colony 15:19.46 7:40
46 Mona Khamis Fr Simi Valley 15:21.58 7:41
47 Xochitl Hernandez Fr West Ranch 15:23.38 7:42
48 Brittani Button Fr Yucaipa 15:24.96 7:42
49 Melissa Milla Fr Santiago (Corona) 15:30.68 7:45
50 Jessica Naranjo Fr Yucaipa 15:30.93 7:45
51 Annie Quach Fr Katella 15:32.72 7:46
52 Kaitlin Greenaway Fr Great Oak 15:40.86 7:50
53 Bailey Chiales Fr Santiago (Corona) 15:46.99 7:53
54 Phoebe Grove Fr Santiago (Corona) 15:49.05 7:55
55 Eric Masters Fr Canyon Springs 15:49.29 7:55
56 Neekta Mehrkhodava Fr Simi Valley 15:50.99 7:55
57 Tiffany Ramirez Fr Katella 15:53.44 7:57
58 Ashleigh Hull Fr Yucaipa 15:54.67 7:57
59 Valerie Tran Fr Fountain Valley 15:55.44 7:58 3/6 11/18 8/13
60 Samantha Chavez Fr Colony 16:12.18 8:06
61 Christina Medina Fr Katella 16:12.62 8:06
62 Samantha Antinucci Fr Yucaipa 16:13.91 8:07
63 Esmeralda Camberos Fr Fountain Valley 16:14.5 8:07 4/6 13/18 8/12
64 Lolita Ghadimian Fr Burbank 16:15.56 8:08
65 Marilyn Cox Fr Beaumont 16:16.32 8:08
66 Lizzy Ceja Fr Trabuco Hills 16:18.55 8:09
67 Clarissa Corrales Fr Fountain Valley 16:29.07 8:15 5/6 15/18 5/10
68 Catherine Cardenas Fr Burbank 16:29.15 8:15
69 Karina Rosalez Fr Yucaipa 16:32.86 8:16
70 Shannon Riedley Fr Simi Valley 16:33.05 8:17
71 Angela Nerio Fr Yucaipa 16:34.26 8:17
72 Fatima Garcia Fr La Sierra 16:44.85 8:22
73 Jasmine Steubing Fr Fountain Valley 16:46.96 8:23 6/6 17/18 5/8
74 Caitlyn Sauceda Fr Cajon 16:49.27 8:25
75 Erin Griggs Fr Great Oak 16:53.22 8:27
76 Victoria Mcnabb Fr Trabuco Hills 16:54.27 8:27
77 Anna Marrs Fr Trabuco Hills 16:57.93 8:29
78 Sierra Sadler Fr Great Oak 16:59.06 8:30
79 Paulina Chavez Fr Santiago (Corona) 17:04.02 8:32
80 Emily Beach Fr Simi Valley 17:05.85 8:33
81 Laney Stephens Fr Trabuco Hills 17:09.28 8:35
82 Cindy Tsai Fr Chaparral 17:12.99 8:36
83 Citlaly Gonzalez Fr La Sierra 17:15.59 8:38
84 Hannah Fischer Fr Great Oak 17:16.57 8:38
85 Nohelia Espinoza Fr Beaumont 17:18.13 8:39
86 Emma Carbone Fr Santiago (Corona) 17:28.09 8:44
87 Esmeralda Iribe Fr E. Roosevelt 17:30.27 8:45
88 Haley Zuniga Fr La Sierra 17:30.69 8:45
89 Stormie Davids Fr Cajon 17:34.84 8:47
90 Michelle Cross Fr Trabuco Hills 17:38.54 8:49
91 Tamara Mendoza Fr Burbank 17:40.09 8:50
92 Kaylyn Rogers Fr Trabuco Hills 17:46.46 8:53
93 Priya Patel Fr Santiago (Corona) 17:51.76 8:56
94 Varsha Nair Fr Trabuco Hills 17:55.91 8:58
95 Jessica West Fr Simi Valley 18:03.07 9:02
96 Jazmin Uhler Fr Chaparral 18:10.62 9:05
97 Catherine Durham Fr Trabuco Hills 18:17.59 9:09
98 Presley Moreno Fr La Sierra 18:23.35 9:12
99 Maria Ortiz Fr La Sierra 18:36.21 9:18
100 Ashley Montiel Fr La Sierra 18:44.33 9:22
101 Sophia Kimble Fr Trabuco Hills 18:47.04 9:24
102 Britney Phan Fr Trabuco Hills 18:47.17 9:24
103 Ashley Dominguez Fr La Sierra 18:49.22 9:25
104 Nikhole Rojas Fr Trabuco Hills 18:49.59 9:25
105 Angela Acuna Fr Katella 19:04.3 9:32
106 Jada Wyms Fr Beaumont 19:07.47 9:34
107 Nicole Zamora Fr La Sierra 19:15.61 9:38
108 Maya Avendano Fr Trabuco Hills 19:20.35 9:40
109 Sierra Sahagun Fr Trabuco Hills 19:24.92 9:42
110 Joan Lee Fr West Ranch 19:32.14 9:46
111 Joey Hart Fr Santiago (Corona) 19:34.36 9:47
112 Mia Carlisle Fr Trabuco Hills 19:42 9:51
113 Kelly Guevara Fr Trabuco Hills 19:44.75 9:52
114 Giselle Hart Fr Trabuco Hills 19:46.64 9:53
115 Jane Hyun Fr West Ranch 19:52.43 9:56
116 Dayan Hernandez Fr La Sierra 19:54.86 9:57
117 Tara Farhang Fr Trabuco Hills 20:13.94 10:07
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Yucaipa
2-1-2-1-1
Gap: 1:45
69:28
13:54
6:57
73 Sarah Gee
Fr
12:51
6:26
2
Madison Parr
Fr
12:56
6:28
4
Nicole Campbell
Fr
14:30
7:15
16
Jackie Walker
Fr
14:34
7:17
25
Ilene Mariscal
Fr
14:36
7:18
26
Juliett Machuca
Fr
14:45
7:22
29
Nicole Wall
Fr
14:45
7:22
30
2 Great Oak
7-6-5-3-2
Gap: 0:19
72:10
14:26
7:13
86 Katelyn Stewart
Fr
14:14
7:07
11
Bailey Donovan
Fr
14:17
7:08
13
Bethany Garcia
Fr
14:32
7:16
19
Madeline Bowen
Fr
14:33
7:16
21
Rachel Bell
Fr
14:34
7:17
22
Sabrina Harrison
Fr
14:34
7:17
24
Abby Veve
Fr
14:56
7:28
34
3 Trabuco Hills
4-4-3-4-3
Gap: 1:18
72:08
14:26
7:13
102 Natalie Regalado
Fr
13:39
6:50
7
Alexis Park
Fr
14:16
7:08
12
Cayla Porter
Fr
14:32
7:16
20
Kellie Chou
Fr
14:44
7:22
28
Emely Juarez
Fr
14:57
7:29
35
Kadyn Brosnahan
Fr
14:59
7:30
36
Lizzy Ceja
Fr
16:19
8:09
47
4 E. Roosevelt
1-1-1-2-4
Gap: 5:40
70:49
14:10
7:05
105 Tahlia Adams
Fr
11:50
5:55
1
Paloma Barron
Fr
12:58
6:29
5
Aily Camacho
Fr
13:21
6:40
6
Savannah Dinco
Fr
15:09
7:35
37
Esmeralda Iribe
Fr
17:30
8:45
56








5 Santiago (Corona)
5-5-6-6-5
Gap: 1:29
72:53
14:35
7:17
124 Shae Corcoran
Fr
13:42
6:51
8
Lauryn Crabtree
Fr
14:19
7:10
14
Danielle Espinosa
Fr
14:49
7:24
31
Haley Mitchell
Fr
14:51
7:26
33
Cheyenne Espinosa
Fr
15:12
7:36
38
Melissa Milla
Fr
15:31
7:45
41
Bailey Chiales
Fr
15:47
7:53
42
6 Chaparral
3-3-4-5-6
Gap: 4:17
74:02
14:48
7:24
132 Rylee Kerr
Fr
12:56
6:28
3
Sofia Deleon
Fr
13:59
7:00
10
Mahlia Medina
Fr
14:39
7:19
27
Jessalyn Gorman
Fr
15:15
7:38
39
Cindy Tsai
Fr
17:13
8:36
53
Jazmin Uhler
Fr
18:11
9:05
59




7 Simi Valley
9-7-7-7-7
Gap: 2:03
76:47
15:21
7:41
167 Ashley O'toole
Fr
14:31
7:15
17
Destiny Kilmartin
Fr
14:31
7:16
18
Mona Khamis
Fr
15:22
7:41
40
Neekta Mehrkhodava
Fr
15:51
7:55
43
Shannon Riedley
Fr
16:33
8:17
49
Emily Beach
Fr
17:06
8:33
52
Jessica West
Fr
18:03
9:02
58
8 Fountain Valley
8-8-8-8-8
Gap: 2:02
77:40
15:32
7:46
175 Savannah Buhman
Fr
14:27
7:14
15
avani salcedo
Fr
14:34
7:17
23
Valerie Tran
Fr
15:55
7:58
44
Esmeralda Camberos
Fr
16:15
8:07
45
Clarissa Corrales
Fr
16:29
8:15
48
Jasmine Steubing
Fr
16:47
8:23
51




9 Beaumont
6-9-9-9-9
Gap: 5:14
81:25
16:17
8:09
206 Zevida Sasser
Fr
13:53
6:57
9
Adriana Rosales
Fr
14:50
7:25
32
Marilyn Cox
Fr
16:16
8:08
46
Nohelia Espinoza
Fr
17:18
8:39
55
Jada Wyms
Fr
19:07
9:34
64








10 La Sierra
10-10-10-10-10
Gap: 1:51
88:31
17:42
8:51
282 Fatima Garcia
Fr
16:45
8:22
50
Citlaly Gonzalez
Fr
17:16
8:38
54
Haley Zuniga
Fr
17:31
8:45
57
Presley Moreno
Fr
18:23
9:12
60
Maria Ortiz
Fr
18:36
9:18
61
Ashley Montiel
Fr
18:44
9:22
62
Ashley Dominguez
Fr
18:49
9:25
63
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.