St. Francis Results from the Delta River League Meet at Granite Regional Park on 10/5/11

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bianucci, Jessica Jr V 26:32 8:37 3.08 69/71 24/25 24/25 1/1
Bilo, Peyton Fr V 18:59 6:10 3.08 8/71 4/25 4/25 1/5
Boudreaux, Camille Fr V 19:30 6:20 3.08 13/71 7/25 7/25 1/5
Brown, Mika Jr V 22:37 7:21 3.08 41/71 15/25 15/25 1/1
Chehrazi, Sara Sr V 23:14 7:33 3.08 44/71 16/25 16/25 1/1
Diaz, Jessica Sr V 19:36 6:22 3.08 14/71 8/25 8/25 1/5 18:56 18:56 18:56
Dyer, Camille Sr V 18:49 6:07 3.08 5/71 3/25 3/25 1/5 19:25
(0:36,3.1)
19:25
(0:36,3.1)
19:25
(0:36,3.1)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Esparza, Katie Sr V 25:38 8:19 3.08 62/71 21/25 21/25 1/1 25:42
(0:04,0.3)
25:42
(0:04,0.3)
25:42
(0:04,0.3)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Ferguson, Eleanor Jr V 19:09 6:13 3.08 11/71 5/25 5/25 1/5
Frazier, Susan Sr V 20:21 6:36 3.08 27/71 12/25 12/25 1/3 21:04
(0:43,3.4)
21:04
(0:43,3.4)
21:04
(0:43,3.4)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Fricke, Elena So F/S 16:52 7:40 2.2 29/44 5/13 5/13 3/3
Godby, Olivia Sr V 26:27 8:35 3.08 67/71 23/25 23/25 1/1
Henderson, Christie So F/S 18:31 8:25 2.2 40/44 10/13 10/13 2/3
Huggins, Sarah Sr V 25:00 8:07 3.08 56/71 20/25 20/25 1/1 26:50
(1:50,6.8)
26:50
(1:50,6.8)
26:50
(1:50,6.8)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Johnson, Abby Sr V 25:57 8:26 3.08 63/71 22/25 22/25 1/1 25:15 25:15 25:15
Klas, Allison Jr V 20:17 6:35 3.08 25/71 10/25 10/25 1/3 19:52 19:52 19:52
Larocco, Lauren So V 18:27 5:59 3.08 2/71 2/25 2/25 1/6 19:44
(1:17,6.5)
19:44
(1:17,6.5)
19:44
(1:17,6.5)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Medina, Ariel Fr F/S 14:22 6:32 2.2 4/44 1/13 1/13 3/6
Mitsch, Aubrey Fr F/S 15:23 7:00 2.2 13/44 2/13 2/13 3/5
Moreno, Macee So V 19:46 6:25 3.08 19/71 9/25 9/25 1/4
Myers, Miranda Fr V 18:22 5:58 3.08 1/71 1/25 1/25 1/6
Neft, Loralai Jr V 26:38 8:39 3.08 70/71 25/25 25/25 1/1
Noda, Sophie So F/S 19:09 8:42 2.2 42/44 12/13 12/13 2/2
Pierson, Kimberly Jr V 24:06 7:49 3.08 52/71 19/25 19/25 1/1
Provencal, Ridgely Sr V 20:59 6:49 3.08 31/71 13/25 13/25 1/3 22:06
(1:07,5.1)
22:06
(1:07,5.1)
22:06
(1:07,5.1)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Rawson, Madison So V 19:13 6:14 3.08 12/71 6/25 6/25 1/5
Rogers-martel, Melanie Fr F/S 17:32 7:58 2.2 34/44 8/13 8/13 2/3
Rutaganira, Benite Fr F/S 19:35 8:54 2.2 44/44 13/13 13/13 2/2
Semon, Taylor Jr V 23:51 7:45 3.08 50/71 18/25 18/25 1/1
Shingle, Mallory Fr F/S 15:51 7:12 2.2 22/44 4/13 4/13 3/4
Smith, Tatiana Sr V 23:22 7:35 3.08 46/71 17/25 17/25 1/1 25:19
(1:57,7.7)
25:19
(1:57,7.7)
25:19
(1:57,7.7)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
Strong, Maddy So F/S 15:31 7:03 2.2 17/44 3/13 3/13 3/5
Tanaka, Macie Fr F/S 18:03 8:12 2.2 38/44 9/13 9/13 2/3
Trostel, Ashley Fr F/S 19:01 8:39 2.2 41/44 11/13 11/13 2/2
Vollmer, Megan So F/S 16:59 7:43 2.2 31/44 6/13 6/13 3/3
Wagstaff, Sarah Sr V 21:08 6:52 3.08 34/71 14/25 14/25 1/2
Woodward, Melissa So F/S 17:00 7:44 2.2 32/44 7/13 7/13 3/3
Young, Ariel So V 20:19 6:36 3.08 26/71 11/25 11/25 1/3
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/5 93:46
0:47
3.08 6:05 5:58 6:13 27 6:05 96:40
(2:54,3.0)
96:40
(2:54,3.0)
96:40
(2:54,3.0%)
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR) Miranda Myers (1), Lauren Larocco (2), Camille Dyer (5), Peyton Bilo (8), Eleanor Ferguson (11)
V 2nd 5 1/3 98:22
1:04
3.08 6:23 6:14 6:35 15 6:23 101:28
(3:06,3.1)
101:28
(3:06,3.1)
101:28
(3:06,3.1%)
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR) Madison Rawson (1), Camille Boudreaux (2), Jessica Diaz (3), Macee Moreno (4), Allison Klas (5)
V 3rd 5 1/1 105:24
2:18
3.08 6:51 6:36 7:21 15 6:51 114:19
(8:55,7.8)
114:19
(8:55,7.8)
114:19
(8:55,7.8%)
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR) Ariel Young (1), Susan Frazier (2), Ridgely Provencal (3), Sarah Wagstaff (4), Mika Brown (5)
V 4th 5 1/1 119:33
1:46
3.08 7:46 7:33 8:07 15 7:46 Sara Chehrazi (1), Tatiana Smith (2), Taylor Semon (3), Kimberly Pierson (4), Sarah Huggins (5)
V 5th 5 1/1 131:12
1:00
3.08 8:31 8:19 8:39 15 8:31 Katie Esparza (1), Abby Johnson (2), Olivia Godby (3), Jessica Bianucci (4), Loralai Neft (5)
F/S 1st 5 3/3 77:59
2:30
2.2 7:05 6:32 7:40 66 6:42 Ariel Medina (4), Aubrey Mitsch (12), Maddy Strong (14), Mallory Shingle (17), Elena Fricke (19)
F/S 2nd 5 3/3 88:05
1:32
2.2 8:00 7:43 8:25 63 7:02 Megan Vollmer (10), Melissa Woodward (11), Melanie Rogers-martel (12), Macie Tanaka (14), Christie Henderson (16)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Miranda Myers Fr St. Francis 18:22 5:58 1/25 1/25 1/6
2 Lauren Larocco So St. Francis 18:27 5:59 2/25 2/25 1/6 19:44
(1:17)
19:44
(1:17)
19:44
(1:17)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
3 Ellie Velez Fr Oak Ridge 18:31 6:01
4 Reaghan Emrick So Oak Ridge 18:40 6:04
5 Camille Dyer Sr St. Francis 18:49 6:07 3/25 3/25 1/5 19:25
(0:36)
19:25
(0:36)
19:25
(0:36)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
6 Jerriann Wells So Pleasant Grove 18:51 6:07
7 Maxine Goyette Sr Oak Ridge 18:56 6:09
8 Peyton Bilo Fr St. Francis 18:59 6:10 4/25 4/25 1/5
9 Christine Redor Jr Ponderosa 19:04 6:11
10 Rachel Peterson So Oak Ridge 19:08 6:13
11 Eleanor Ferguson Jr St. Francis 19:09 6:13 5/25 5/25 1/5
12 Madison Rawson So St. Francis 19:13 6:14 6/25 6/25 1/5
13 Camille Boudreaux Fr St. Francis 19:30 6:20 7/25 7/25 1/5
14 Jessica Diaz Sr St. Francis 19:36 6:22 8/25 8/25 1/5 18:56 18:56 18:56
15 Jacki Mitchell Jr Sheldon 19:41 6:23
16 Brooke Ruppenthal Jr Ponderosa 19:42 6:24
17 Hannah O'donnell Fr Ponderosa 19:43 6:24
18 Holli Arrieta Sr Oak Ridge 19:43 6:24
19 Macee Moreno So St. Francis 19:46 6:25 9/25 9/25 1/4
20 Mikayla Mefford So Oak Ridge 19:54 6:28
21 Vivian Lam Jr Folsom 19:58 6:29
22 Brittany Anselmo So Ponderosa 20:02 6:30
23 Hannah Schmidt Jr Pleasant Grove 20:13 6:34
24 Ashley Silveira Sr Ponderosa 20:15 6:34
25 Allison Klas Jr St. Francis 20:17 6:35 10/25 10/25 1/3 19:52 19:52 19:52
26 Ariel Young So St. Francis 20:19 6:36 11/25 11/25 1/3
27 Susan Frazier Sr St. Francis 20:21 6:36 12/25 12/25 1/3 21:04
(0:43)
21:04
(0:43)
21:04
(0:43)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
28 Alex Balph So Pleasant Grove 20:26 6:38
29 Maddie Dezordo Fr Oak Ridge 20:28 6:39
30 Alondra Cortes Jr Pleasant Grove 20:46 6:45
31 Ridgely Provencal Sr St. Francis 20:59 6:49 13/25 13/25 1/3 22:06
(1:07)
22:06
(1:07)
22:06
(1:07)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
32 Taylor Ashby Jr Oak Ridge 21:04 6:50
33 Yuli Landeros Sr Sheldon 21:06 6:51
34 Sarah Wagstaff Sr St. Francis 21:08 6:52 14/25 14/25 1/2
35 Maria Woodson Jr Pleasant Grove 21:09 6:52
36 Natalie Berania Sr Pleasant Grove 21:44 7:03
37 Diana Torres Sr Sheldon 21:47 7:04
38 Madison Mccall Jr Pleasant Grove 21:52 7:06
39 Heather Yang Jr Sheldon 22:29 7:18
40 Margaret Geppert Jr Pleasant Grove 22:32 7:19
41 Mika Brown Jr St. Francis 22:37 7:21 15/25 15/25 1/1
42 Ashley Gallenstein Sr Pleasant Grove 23:06 7:30
43 Crystal Kline Jr Sheldon 23:09 7:31
44 Sara Chehrazi Sr St. Francis 23:14 7:33 16/25 16/25 1/1
45 Kayla Rush Fr Ponderosa 23:15 7:33
46 Tatiana Smith Sr St. Francis 23:22 7:35 17/25 17/25 1/1 25:19
(1:57)
25:19
(1:57)
25:19
(1:57)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
47 Vian Ghazi Jr Pleasant Grove 23:28 7:37
48 Kristine Giordano Sr Sheldon 23:35 7:39
49 Vika Katiuzhinsky Jr Sheldon 23:39 7:41
50 Taylor Semon Jr St. Francis 23:51 7:45 18/25 18/25 1/1
51 Rebecca Walker Sr Pleasant Grove 23:55 7:46
52 Kimberly Pierson Jr St. Francis 24:06 7:49 19/25 19/25 1/1
53 Courtney Sousa Jr Pleasant Grove 24:16 7:53
54 Doug Anderson1 Sr Sheldon 24:45 8:02
55 Lauren Smith So Ponderosa 24:58 8:06
56 Sarah Huggins Sr St. Francis 25:00 8:07 20/25 20/25 1/1 26:50
(1:50)
26:50
(1:50)
26:50
(1:50)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
57 Jordan Rider Jr Sheldon 25:01 8:07
58 Michelle Jung Jr Pleasant Grove 25:07 8:09
59 Gracie Sanchez Sr Sheldon 25:07 8:09
60 Danylle Kurywchak Sr Ponderosa 25:17 8:13
61 Lisa Hoang Jr Folsom 25:26 8:15
62 Katie Esparza Sr St. Francis 25:38 8:19 21/25 21/25 1/1 25:42
(0:04)
25:42
(0:04)
25:42
(0:04)
You ROCK Troubadour! (LY, LR, PR)
63 Abby Johnson Sr St. Francis 25:57 8:26 22/25 22/25 1/1 25:15 25:15 25:15
64 Michaela Zuber Sr Sheldon 26:20 8:33
65 Anh Nguyen Jr Sheldon 26:22 8:34
66 Ashley Alvarez Jr Sheldon 26:27 8:35
67 Olivia Godby Sr St. Francis 26:27 8:35 23/25 23/25 1/1
68 Samantha Sterne Sr Pleasant Grove 26:29 8:36
69 Jessica Bianucci Jr St. Francis 26:32 8:37 24/25 24/25 1/1
70 Loralai Neft Jr St. Francis 26:38 8:39 25/25 25/25 1/1
71 Maggie Pieplow Jr Ponderosa 27:46 9:01
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 0:47
93:46
18:45
6:05
27 Miranda Myers
Fr
18:22
5:58
1
Lauren Larocco
So
18:27
5:59
2
Camille Dyer
Sr
18:49
6:07
5
Peyton Bilo
Fr
18:59
6:10
8
Eleanor Ferguson
Jr
19:09
6:13
11
Madison Rawson
So
19:13
6:14
12
Camille Boudreau
Fr
19:30
6:20
13
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Oak Ridge
2-2-2-2-2
Gap: 1:12
94:58
19:00
6:10
41 Ellie Velez
Fr
18:31
6:01
3
Reaghan Emrick
So
18:40
6:04
4
Maxine Goyette
Sr
18:56
6:09
7
Rachel Peterson
So
19:08
6:13
10
Holli Arrieta
Sr
19:43
6:24
17
Mikayla Mefford
So
19:54
6:28
18
Maddie Dezordo
Fr
20:28
6:39
23
3 Ponderosa
4-3-3-3-3
Gap: 1:11
98:46
19:45
6:25
80 Christin Redor
Jr
19:04
6:11
9
Brooke Ruppenth
Jr
19:42
6:24
15
Hannah O'donnel
Fr
19:43
6:24
16
Brittany Anselmo
So
20:02
6:30
19
Ashley Silveira
Sr
20:15
6:34
21
Kayla Rush
Fr
23:15
7:33
32
Lauren Smith
So
24:58
8:06
35
4 Pleasant Grove
3-4-4-4-4
Gap: 2:18
101:25
20:17
6:35
98 Jerriann Wells
So
18:51
6:07
6
Hannah Schmidt
Jr
20:13
6:34
20
Alex Balph
So
20:26
6:38
22
Alondra Cortes
Jr
20:46
6:45
24
Maria Woodson
Jr
21:09
6:52
26
Natalie Berania
Sr
21:44
7:03
27
Madison Mccall
Jr
21:52
7:06
29
5 Sheldon
5-5-5-5-5
Gap: 3:28
108:12
21:38
7:02
128 Jacki Mitchell
Jr
19:41
6:23
14
Yuli Landeros
Sr
21:06
6:51
25
Diana Torres
Sr
21:47
7:04
28
Heather Yang
Jr
22:29
7:18
30
Crystal Kline
Jr
23:09
7:31
31
Kristine Giordano
Sr
23:35
7:39
33
Vika Katiuzhi
Jr
23:39
7:41
34
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:04
98:22
19:40
6:23
15 Madison Rawson
So
19:13
6:14
1
Camille Boudreau
Fr
19:30
6:20
2
Jessica Diaz
Sr
19:36
6:22
3
Macee Moreno
So
19:46
6:25
4
Allison Klas
Jr
20:17
6:35
5
Ariel Young
So
20:19
6:36
6
Susan Frazier
Sr
20:21
6:36
7
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR)
2 Pleasant Grove
2-2-2-2-2
Gap: 1:44
112:42
22:32
7:19
50 Natalie Berania
Sr
21:44
7:03
8
Madison Mccall
Jr
21:52
7:06
9
Margaret Geppert
Jr
22:32
7:19
10
Ashley Gallenst
Sr
23:06
7:30
11
Vian Ghazi
Jr
23:28
7:37
12
Rebecca Walker
Sr
23:55
7:46
15
Courtney Sousa
Jr
24:16
7:53
16
3 Sheldon
3-3-3-3-3
Gap: 1:32
122:07
24:25
7:56
81 Kristine Giordano
Sr
23:35
7:39
13
Vika Katiuzhi
Jr
23:39
7:41
14
Doug Anderson
Sr
24:45
8:02
17
Jordan Rider
Jr
25:01
8:07
18
Gracie Sanchez
Sr
25:07
8:09
19
Michaela Zuber
Sr
26:20
8:33
20
Anh Nguyen
Jr
26:22
8:34
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:18
105:24
21:05
6:51
15 Ariel Young
So
20:19
6:36
1
Susan Frazier
Sr
20:21
6:36
2
Ridgely Provenca
Sr
20:59
6:49
3
Sarah Wagstaff
Sr
21:08
6:52
4
Mika Brown
Jr
22:37
7:21
5
Sara Chehrazi
Sr
23:14
7:33
6
Tatiana Smith
Sr
23:22
7:35
7
SF Track/XC ROCKS! (LY, LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:46
119:33
23:55
7:46
15 Sara Chehrazi
Sr
23:14
7:33
1
Tatiana Smith
Sr
23:22
7:35
2
Taylor Semon
Jr
23:51
7:45
3
Kimberly Pierson
Jr
24:06
7:49
4
Sarah Huggins
Sr
25:00
8:07
5
Katie Esparza
Sr
25:38
8:19
6
Abby Johnson
Sr
25:57
8:26
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:00
131:12
26:14
8:31
15 Katie Esparza
Sr
25:38
8:19
1
Abby Johnson
Sr
25:57
8:26
2
Olivia Godby
Sr
26:27
8:35
3
Jessica Bianucci
Jr
26:32
8:37
4
Loralai Neft
Jr
26:38
8:39
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Alondra Vazquez So Sheldon 13:45 6:15
2 Laura Cox So Sheldon 14:06 6:25
3 Mindy Ong So Oak Ridge 14:21 6:31
4 Ariel Medina Fr St. Francis 14:22 6:32 1/13 1/13 3/6
5 Samantha Kilcollins So Oak Ridge 14:55 6:47
6 Katie Bock Fr Folsom 14:56 6:47
7 Whitney Wilhelmy Fr Oak Ridge 14:57 6:48
8 Harjit Singh Fr Sheldon 15:02 6:50
9 Femke Keukenkamp Fr Oak Ridge 15:03 6:50
10 Aishani Kumar Fr Oak Ridge 15:10 6:54
11 Ashley Warren Fr Sheldon 15:14 6:55
12 Kennedi Rasmussen Fr Oak Ridge 15:22 6:59
13 Aubrey Mitsch Fr St. Francis 15:23 7:00 2/13 2/13 3/5
14 Alison Bamford So Oak Ridge 15:23 7:00
15 Marina Titova So Oak Ridge 15:27 7:01
16 Karina Kauffman Fr Oak Ridge 15:29 7:02
17 Maddy Strong So St. Francis 15:31 7:03 3/13 3/13 3/5
18 Sarah Reinhart Fr Oak Ridge 15:39 7:07
19 Erika Contreras So Sheldon 15:39 7:07
20 Muna Alhamad Fr Folsom 15:41 7:08
21 Briana Hendricks So Sheldon 15:41 7:08
22 Mallory Shingle Fr St. Francis 15:51 7:12 4/13 4/13 3/4
23 Emily Hoffman So Ponderosa 15:54 7:14
24 Maile Tostenson Fr Oak Ridge 16:03 7:18
25 Lauren Martinez Fr Oak Ridge 16:15 7:23
26 Jenna Wong So Sheldon 16:19 7:25
27 Lisa Kilgrow So Pleasant Grove 16:22 7:26
28 Jady Hong So Pleasant Grove 16:45 7:37
29 Elena Fricke So St. Francis 16:52 7:40 5/13 5/13 3/3
30 Ashley Anderson So Folsom 16:54 7:41
31 Megan Vollmer So St. Francis 16:59 7:43 6/13 6/13 3/3
32 Melissa Woodward So St. Francis 17:00 7:44 7/13 7/13 3/3
33 Sami Jo Sanfelice Fr Oak Ridge 17:15 7:50
34 Melanie Rogers-martel Fr St. Francis 17:32 7:58 8/13 8/13 2/3
35 Jaclyn Cross Fr Pleasant Grove 17:47 8:05
36 Jennifer Rees So Folsom 17:49 8:06
37 Taylor Wong So Sheldon 17:53 8:08
38 Macie Tanaka Fr St. Francis 18:03 8:12 9/13 9/13 2/3
39 Cassandra Cheek Fr Sheldon 18:06 8:14
40 Christie Henderson So St. Francis 18:31 8:25 10/13 10/13 2/3
41 Ashley Trostel Fr St. Francis 19:01 8:39 11/13 11/13 2/2
42 Sophie Noda So St. Francis 19:09 8:42 12/13 12/13 2/2
43 Lianna Anderson Fr Sheldon 19:15 8:45
44 Benite Rutaganira Fr St. Francis 19:35 8:54 13/13 13/13 2/2
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
2-2-2-2-1
Gap: 0:49
74:26
14:53
6:46
31 Mindy Ong
So
14:21
6:31
3
Samantha Kilcolli
So
14:55
6:47
5
Whitney Wilhelmy
Fr
14:57
6:48
6
Femke Keukenka
Fr
15:03
6:50
8
Aishani Kumar
Fr
15:10
6:54
9
Kennedi Rasmusse
Fr
15:22
6:59
11
Alison Bamford
So
15:23
7:00
13
2 Sheldon
1-1-1-1-2
Gap: 1:54
73:46
14:45
6:42
35 Alondra Vazquez
So
13:45
6:15
1
Laura Cox
So
14:06
6:25
2
Harjit Singh
Fr
15:02
6:50
7
Ashley Warren
Fr
15:14
6:55
10
Erika Contrera
So
15:39
7:07
15
Briana Hendrick
So
15:41
7:08
16
Jenna Wong
So
16:19
7:25
18
3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 2:30
77:59
15:36
7:05
66 Ariel Medina
Fr
14:22
6:32
4
Aubrey Mitsch
Fr
15:23
7:00
12
Maddy Strong
So
15:31
7:03
14
Mallory Shingle
Fr
15:51
7:12
17
Elena Fricke
So
16:52
7:40
19
Megan Vollmer
So
16:59
7:43
20
Melissa Woodward
So
17:00
7:44
21
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Oak Ridge
1-1-1-1-1
Gap: 0:17
77:20
15:28
7:02
15 Kennedi Rasmusse
Fr
15:22
6:59
1
Alison Bamford
So
15:23
7:00
2
Marina Titova
So
15:27
7:01
3
Karina Kauffman
Fr
15:29
7:02
4
Sarah Reinhart
Fr
15:39
7:07
5
Maile Tostenso
Fr
16:03
7:18
7
Lauren Martinez
Fr
16:15
7:23
8
2 Sheldon
2-2-2-2-2
Gap: 3:34
87:14
17:27
7:56
62 Briana Hendrick
So
15:41
7:08
6
Jenna Wong
So
16:19
7:25
9
Taylor Wong
So
17:53
8:08
13
Cassandr Cheek
Fr
18:06
8:14
15
Lianna Anderson
Fr
19:15
8:45
19








3 St. Francis
3-3-3-3-3
Gap: 1:32
88:05
17:37
8:00
63 Megan Vollmer
So
16:59
7:43
10
Melissa Woodward
So
17:00
7:44
11
Melanie Rogers-m
Fr
17:32
7:58
12
Macie Tanaka
Fr
18:03
8:12
14
Christie Henderso
So
18:31
8:25
16
Ashley Trostel
Fr
19:01
8:39
17
Sophie Noda
So
19:09
8:42
18
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.