St. Francis Results from the Oakmont Invitational at Maidu Regional Park on 8/27/11

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmnts
Bauer, Rebecca Jr JV 19:53 7:57 2.5 14/31 6/14 27/41 1/3 You ROCK Troubadour! (BP)
Bianucci, Jessica Jr JV 22:46 9:06 2.5 31/31 14/14 40/41 1/1
Bilo, Peyton Fr F/S 15:11 6:04 2.5 4/51 3/20 3/41 1/7
Boudreaux, Camille Fr F/S 15:49 6:20 2.5 6/51 4/20 6/41 1/4
Brown, Mika Jr V 18:07 7:15 2.5 27/45 7/7 15/41 1/3
Chehrazi, Sara Sr JV 19:26 7:46 2.5 12/31 5/14 25/41 1/3
Cosca, Jessica So F/S 18:32 7:25 2.5 17/51 9/20 18/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
Diaz, Jessica Sr V 15:20 6:08 2.5 3/45 1/7 4/41 3/9
Dyer, Camille Sr V 15:25 6:10 2.5 4/45 2/7 5/41 1/9
Esparza, Katie Sr JV 21:17 8:31 2.5 27/31 12/14 37/41 1/1
Ferguson, Eleanor Jr V 16:04 6:26 2.5 7/45 5/7 11/41 1/6
Fricke, Elena So F/S 19:25 7:46 2.5 28/51 13/20 24/41 1/1
Godby, Olivia Sr JV 20:06 8:02 2.5 17/31 9/14 30/41 1/1
Henderson, Christie So F/S 21:13 8:29 2.5 40/51 18/20 36/41 1/1
Holley, Julian Sr JV 18:12 7:17 2.5 2/31 2/14 17/41 1/4
Huggins, Sarah Sr JV 21:57 8:47 2.5 29/31 13/14 39/41 1/1
Johnson, Abby Sr JV 20:49 8:20 2.5 25/31 11/14 35/41 1/1
Klas, Allison Jr V 16:02 6:25 2.5 6/45 4/7 10/41 1/6
Lackner, Kim Jr V 15:50 6:20 2.5 5/45 3/7 7/41 1/7
Larocco, Lauren So F/S 14:58 5:59 2.5 3/51 2/20 2/41 1/8
Mitsch, Aubrey Fr F/S 18:37 7:27 2.5 19/51 10/20 19/41 1/1
Moreno, Macee So F/S 15:56 6:22 2.5 8/51 5/20 8/41 1/2
Myers, Miranda Fr F/S 14:53 5:57 2.5 1/51 1/20 1/41 1/11
Neft, Loralai Jr JV 19:59 8:00 2.5 15/31 7/14 28/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
Noda, Sophie So F/S 20:33 8:13 2.5 37/51 16/20 33/41 1/1
Pierson, Kimberly Jr JV 20:09 8:04 2.5 18/31 10/14 32/41 1/1
Provencal, Ridgely Sr V 17:16 6:54 2.5 18/45 6/7 14/41 1/5
Rawson, Madison So F/S 15:56 6:22 2.5 9/51 6/20 9/41 1/2
Rogers-martel, Melanie Fr F/S 21:37 8:39 2.5 43/51 19/20 38/41 1/1
Rollofson, Madelyn Jr JV 20:04 8:02 2.5 16/31 8/14 29/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
Semon, Taylor Jr JV 18:55 7:34 2.5 8/31 4/14 21/41 1/3
Shingle, Mallory Fr F/S 20:43 8:17 2.5 38/51 17/20 34/41 1/1
Smith, Tatiana Sr JV 18:44 7:30 2.5 7/31 3/14 20/41 2/4
Sperbeck, Ally So F/S 17:12 6:53 2.5 12/51 8/20 13/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
Strong, Maddy So F/S 19:10 7:40 2.5 27/51 12/20 23/41 1/1
Tanaka, Macie Fr F/S 19:10 7:40 2.5 26/51 11/20 22/41 1/1
Trostel, Ashley Fr F/S 24:12 9:41 2.5 48/51 20/20 41/41 1/1
Vollmer, Megan So F/S 20:08 8:03 2.5 34/51 15/20 31/41 1/1
Wagstaff, Sarah Sr JV 18:07 7:15 2.5 1/31 1/14 15/41 1/4
Woodward, Melissa So F/S 19:30 7:48 2.5 29/51 14/20 26/41 1/1
Young, Ariel So F/S 16:53 6:45 2.5 11/51 7/20 12/41 1/2
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • BP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/6 78:41
0:44
2.5 6:18 6:08 6:26 25 6:18 Jessica Diaz (3), Camille Dyer (4), Kim Lackner (5), Allison Klas (6), Eleanor Ferguson (7)
JV 1st 5 1/3 93:24
1:19
2.5 7:28 7:15 7:46 26 7:28 Sarah Wagstaff (1), Julian Holley (2), Tatiana Smith (6), Taylor Semon (7), Sara Chehrazi (10)
JV 2nd 5 1/1 100:11
0:16
2.5 8:01 7:57 8:04 15 8:01 Rebecca Bauer (1), Loralai Neft (2), Madelyn Rollofson (3), Olivia Godby (4), Kimberly Pierson (5)
F/S 1st 5 1/2 76:47
1:03
2.5 6:09 5:57 6:22 15 6:09 Miranda Myers (1), Lauren Larocco (2), Peyton Bilo (3), Camille Boudreaux (4), Macee Moreno (5)
F/S 2nd 5 1/1 87:10
2:41
2.5 6:58 6:22 7:27 15 6:58 Madison Rawson (1), Ariel Young (2), Ally Sperbeck (3), Jessica Cosca (4), Aubrey Mitsch (5)
F/S 3rd 5 1/1 97:23
0:58
2.5 7:47 7:40 8:03 15 7:47 Macie Tanaka (1), Maddy Strong (2), Elena Fricke (3), Melissa Woodward (4), Megan Vollmer (5)
F/S 4th 5 1/1 108:18
3:39
2.5 8:40 8:13 9:41 15 8:40 Sophie Noda (1), Mallory Shingle (2), Christie Henderson (3), Melanie Rogers-martel (4), Ashley Trostel (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Marisa Carino So Oakmont 14:41 5:52
2 Jerriann Wells So Pleasant Grove 14:54 5:58
3 Jessica Diaz Sr St. Francis 15:20 6:08 1/7 4/41 3/9
4 Camille Dyer Sr St. Francis 15:25 6:10 2/7 5/41 1/9
5 Kim Lackner Jr St. Francis 15:50 6:20 3/7 7/41 1/7
6 Allison Klas Jr St. Francis 16:02 6:25 4/7 10/41 1/6
7 Eleanor Ferguson Jr St. Francis 16:04 6:26 5/7 11/41 1/6
8 Dakota Andrews Sr Bear River 16:14 6:30
9 Hannah Schmidt Jr Pleasant Grove 16:23 6:33
10 Lauren Arnett Jr Nevada Union 16:24 6:34
11 Janelle Jensen Sr Bear River 16:26 6:34
12 Grace Cambra Sr Oakmont 16:28 6:35
13 Nyralee Chhotu Sr Oakmont 16:56 6:46
14 Alex Balph So Pleasant Grove 16:58 6:47
15 Maria Woodson Jr Pleasant Grove 17:00 6:48
16 Georgia Cambra Sr Oakmont 17:01 6:48
17 Thandi Cato Sr Center 17:12 6:53
18 Ridgely Provencal Sr St. Francis 17:16 6:54 6/7 14/41 1/5
19 Michelle Read Sr Colfax 17:21 6:56
20 Mika Davidian Jr Oakmont 17:21 6:56
21 Mary Natrass Jr Bear River 17:27 6:59
22 Kimmy Pugel Jr Bear River 17:30 7:00
23 Megan Mccolley Jr Roseville 17:44 7:06
24 Christina Thomas Sr Nevada Union 17:46 7:06
25 Madison Mccall Jr Pleasant Grove 17:52 7:09
26 O'hara Cooper Sr Nevada Union 17:58 7:11
27 Mika Brown Jr St. Francis 18:07 7:15 7/7 15/41 1/3
28 Natalie Berania Sr Pleasant Grove 18:22 7:21
29 Katie Hunsucker Jr Center 18:28 7:23
30 Collette Munk Jr Casa Roble 18:41 7:28
31 Sierra Mitchell So Bear River 18:46 7:30
32 Chelsea Andrews Sr Bear River 18:51 7:32
33 Elizabeth Boyer Sr Bear River 18:57 7:35
34 Vian Ghazi Jr Pleasant Grove 19:10 7:40
35 Jen Mariani Jr Nevada Union 19:19 7:44
36 Kaylee Efstathiiu Jr Roseville 19:27 7:47
37 Alissa Davies Sr Colfax 19:34 7:50
38 Sully Pujol Jr Colfax 19:58 7:59
39 Madeline Richards Sr Colfax 20:12 8:05
40 Corinne Elsbernd Jr Nevada Union 20:36 8:14
41 Ali Rodriguez Jr Nevada Union 21:30 8:36
42 Victoria Engle Jr Casa Roble 22:19 8:56
43 Jessica Kostka Jr Colfax 23:50 9:32
44 Sarah Shade Jr Colfax 25:05 10:02
45 Veronica Lloyd Sr Casa Roble 25:16 10:06
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
3-1-1-1-1
Gap: 0:44
78:41
15:44
6:18
25 Jessica Diaz
Sr
15:20
6:08
3
Camille Dyer
Sr
15:25
6:10
4
Kim Lackner
Jr
15:50
6:20
5
Allison Klas
Jr
16:02
6:25
6
Eleanor Ferguson
Jr
16:04
6:26
7
Ridgely Provenca
Sr
17:16
6:54
17
Mika Brown
Jr
18:07
7:15
25
2 Oakmont
1-3-3-3-2
Gap: 2:40
82:27
16:29
6:36
61 Marisa Carino
So
14:41
5:52
1
Grace Cambra
Sr
16:28
6:35
12
Nyralee Chhotu
Sr
16:56
6:46
13
Georgia Cambra
Sr
17:01
6:48
16
Mika Davidian
Jr
17:21
6:56
19








3 Pleasant Grove
2-2-2-2-3
Gap: 2:58
83:07
16:37
6:39
63 Jerriann Wells
So
14:54
5:58
2
Hannah Schmidt
Jr
16:23
6:33
9
Alex Balph
So
16:58
6:47
14
Maria Woodson
Jr
17:00
6:48
15
Madison Mccall
Jr
17:52
7:09
23
Natalie Berania
Sr
18:22
7:21
26
Vian Ghazi
Jr
19:10
7:40
30
4 Bear River
4-4-4-4-4
Gap: 2:32
86:23
17:17
6:55
87 Dakota Andrews
Sr
16:14
6:30
8
Janelle Jensen
Sr
16:26
6:34
11
Mary Natrass
Jr
17:27
6:59
20
Kimmy Pugel
Jr
17:30
7:00
21
Sierra Mitchell
So
18:46
7:30
27
Chelsea Andrews
Sr
18:51
7:32
28
Elizabet Boyer
Sr
18:57
7:35
29
5 Nevada Union
5-5-5-5-5
Gap: 4:12
92:03
18:25
7:22
122 Lauren Arnett
Jr
16:24
6:34
10
Christin Thomas
Sr
17:46
7:06
22
O'hara Cooper
Sr
17:58
7:11
24
Jen Mariani
Jr
19:19
7:44
31
Corinne Elsbernd
Jr
20:36
8:14
35
Ali Rodrigue
Jr
21:30
8:36
36




6 Colfax
6-6-6-6-6
Gap: 6:29
100:55
20:11
8:04
154 Michelle Read
Sr
17:21
6:56
18
Alissa Davies
Sr
19:34
7:50
32
Sully Pujol
Jr
19:58
7:59
33
Madeline Richards
Sr
20:12
8:05
34
Jessica Kostka
Jr
23:50
9:32
37
Sarah Shade
Jr
25:05
10:02
38




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Sarah Wagstaff Sr St. Francis 18:07 7:15 1/14 15/41 1/4
2 Julian Holley Sr St. Francis 18:12 7:17 2/14 17/41 1/4
3 Cheyenne Amaro Sr Oakmont 18:22 7:21
4 Kendra Sheppard Sr Oakmont 18:34 7:26
5 Lexi Perna Jr Bear River 18:43 7:29
6 Sahara Almquist Jr Oakmont 18:44 7:30
7 Tatiana Smith Sr St. Francis 18:44 7:30 3/14 20/41 2/4
8 Taylor Semon Jr St. Francis 18:55 7:34 4/14 21/41 1/3
9 Sydney Mcfarland Jr Oakmont 18:59 7:36
10 Margaret Geppert Jr Pleasant Grove 19:05 7:38
11 Jayne Livingston Jr Bear River 19:08 7:39
12 Sara Chehrazi Sr St. Francis 19:26 7:46 5/14 25/41 1/3
13 Sydney Simmen Jr Pleasant Grove 19:42 7:53
14 Rebecca Bauer Jr St. Francis 19:53 7:57 6/14 27/41 1/3 You ROCK Troubadour! (BP)
15 Loralai Neft Jr St. Francis 19:59 8:00 7/14 28/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
16 Madelyn Rollofson Jr St. Francis 20:04 8:02 8/14 29/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
17 Olivia Godby Sr St. Francis 20:06 8:02 9/14 30/41 1/1
18 Kimberly Pierson Jr St. Francis 20:09 8:04 10/14 32/41 1/1
19 Erika Bergeron Sr Oakmont 20:12 8:05
20 Erin Deiotte Jr Oakmont 20:17 8:07
21 Courtney Sousa Jr Pleasant Grove 20:24 8:10
22 Kelsey Mayo Sr Bear River 20:31 8:12
23 Ashley Gallenstein Sr Pleasant Grove 20:42 8:17
24 Rebecca Walker Sr Pleasant Grove 20:48 8:19
25 Abby Johnson Sr St. Francis 20:49 8:20 11/14 35/41 1/1
26 Chelsea Boyd Jr Oakmont 20:58 8:23
27 Katie Esparza Sr St. Francis 21:17 8:31 12/14 37/41 1/1
28 Samantha Sterne Sr Pleasant Grove 21:36 8:38
29 Sarah Huggins Sr St. Francis 21:57 8:47 13/14 39/41 1/1
30 Leah Selby Sr Oakmont 22:14 8:54
31 Jessica Bianucci Jr St. Francis 22:46 9:06 14/14 40/41 1/1
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:19
93:24
18:41
7:28
26 Sarah Wagstaff
Sr
18:07
7:15
1
Julian Holley
Sr
18:12
7:17
2
Tatiana Smith
Sr
18:44
7:30
6
Taylor Semon
Jr
18:55
7:34
7
Sara Chehrazi
Sr
19:26
7:46
10
Rebecca Bauer
Jr
19:53
7:57
12
Loralai Neft
Jr
19:59
8:00
13
2 Oakmont
2-2-2-2-2
Gap: 1:50
94:51
18:58
7:35
34 Cheyenne Amaro
Sr
18:22
7:21
3
Kendra Sheppard
Sr
18:34
7:26
4
Sahara Almquist
Jr
18:44
7:30
5
Sydney Mcfarlan
Jr
18:59
7:36
8
Erika Bergeron
Sr
20:12
8:05
14
Erin Deiotte
Jr
20:17
8:07
15
Chelsea Boyd
Jr
20:58
8:23
19
3 Pleasant Grove
3-3-3-3-3
Gap: 1:43
100:41
20:08
8:03
71 Margaret Geppert
Jr
19:05
7:38
9
Sydney Simmen
Jr
19:42
7:53
11
Courtney Sousa
Jr
20:24
8:10
16
Ashley Gallenst
Sr
20:42
8:17
17
Rebecca Walker
Sr
20:48
8:19
18
Samantha Sterne
Sr
21:36
8:38
20




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 0:16
100:11
20:02
8:01
15 Rebecca Bauer
Jr
19:53
7:57
1
Loralai Neft
Jr
19:59
8:00
2
Madelyn Rollofso
Jr
20:04
8:02
3
Olivia Godby
Sr
20:06
8:02
4
Kimberly Pierson
Jr
20:09
8:04
5
Abby Johnson
Sr
20:49
8:20
6
Katie Esparza
Sr
21:17
8:31
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Miranda Myers Fr St. Francis 14:53 5:57 1/20 1/41 1/11
2 Leanne Jarvis So River Valley 14:54 5:58
3 Lauren Larocco So St. Francis 14:58 5:59 2/20 2/41 1/8
4 Peyton Bilo Fr St. Francis 15:11 6:04 3/20 3/41 1/7
5 Kristina Martinez Fr Nevada Union 15:29 6:12
6 Camille Boudreaux Fr St. Francis 15:49 6:20 4/20 6/41 1/4
7 Karina Martinez Fr Nevada Union 15:52 6:21
8 Macee Moreno So St. Francis 15:56 6:22 5/20 8/41 1/2
9 Madison Rawson So St. Francis 15:56 6:22 6/20 9/41 1/2
10 Kylie Michaels Fr Oakmont 16:09 6:28
11 Ariel Young So St. Francis 16:53 6:45 7/20 12/41 1/2
12 Ally Sperbeck So St. Francis 17:12 6:53 8/20 13/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
13 Mikayla Brant So Oakmont 17:35 7:02
14 Ashley Emitte So Oakmont 17:52 7:09
15 Nichole Williams Fr Center 17:58 7:11
16 Lisa Kilgrow So Pleasant Grove 18:28 7:23
17 Jessica Cosca So St. Francis 18:32 7:25 9/20 18/41 1/2 You ROCK Troubadour! (BP)
18 Darby Bosco So Sacramento Count 18:33 7:25
19 Aubrey Mitsch Fr St. Francis 18:37 7:27 10/20 19/41 1/1
20 Kiana Kraft So Nevada Union 18:52 7:33
21 Jenna Bowles Fr Oakmont 18:54 7:34
22 Megan Burnes Fr Oakmont 18:59 7:36
23 Amanda Baskerville So Oakmont 19:00 7:36
24 Jady Hong So Pleasant Grove 19:03 7:37
25 Jessica Clark Fr Oakmont 19:05 7:38
26 Macie Tanaka Fr St. Francis 19:10 7:40 11/20 22/41 1/1
27 Maddy Strong So St. Francis 19:10 7:40 12/20 23/41 1/1
28 Elena Fricke So St. Francis 19:25 7:46 13/20 24/41 1/1
29 Melissa Woodward So St. Francis 19:30 7:48 14/20 26/41 1/1
30 Madison O'connor Fr Pleasant Grove 19:33 7:49
31 Micaela Bennett-smith Fr Sacramento Count 19:35 7:50
32 Lydia Lee So Casa Roble 19:46 7:54
33 Sabrina Schott Fr Roseville 19:59 8:00
34 Megan Vollmer So St. Francis 20:08 8:03 15/20 31/41 1/1
35 Aubrei Stahl Fr Roseville 20:12 8:05
36 Thomine Mortensen So Casa Roble 20:23 8:09
37 Sophie Noda So St. Francis 20:33 8:13 16/20 33/41 1/1
38 Mallory Shingle Fr St. Francis 20:43 8:17 17/20 34/41 1/1
39 Claudia Stevens So Casa Roble 20:51 8:20
40 Christie Henderson So St. Francis 21:13 8:29 18/20 36/41 1/1
41 Ryley Acrea So Oakmont 21:25 8:34
42 Makayla Morgan Fr Bear River 21:28 8:35
43 Melanie Rogers-martel Fr St. Francis 21:37 8:39 19/20 38/41 1/1
44 Riley O'keefe Fr Colfax 22:12 8:53
45 Morgan Garcia Fr Colfax 22:12 8:53
46 Megan Blumm So Roseville 22:17 8:55
47 Karena Phan So Oakmont 22:23 8:57
48 Ashley Trostel Fr St. Francis 24:12 9:41 20/20 41/41 1/1
49 Mikayla Davis Fr Roseville 27:01 10:48
50 Danie Whittington Fr Colfax 30:38 12:15
51 Carly Walker So Colfax 30:40 12:16
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 1:03
76:47
15:21
6:09
15 Miranda Myers
Fr
14:53
5:57
1
Lauren Larocco
So
14:58
5:59
2
Peyton Bilo
Fr
15:11
6:04
3
Camille Boudreau
Fr
15:49
6:20
4
Macee Moreno
So
15:56
6:22
5
Madison Rawson
So
15:56
6:22
6
Ariel Young
So
16:53
6:45
8
2 Oakmont
2-2-2-2-2
Gap: 2:50
89:29
17:54
7:10
49 Kylie Michaels
Fr
16:09
6:28
7
Mikayla Brant
So
17:35
7:02
9
Ashley Emitte
So
17:52
7:09
10
Jenna Bowles
Fr
18:54
7:34
11
Megan Burnes
Fr
18:59
7:36
12
Amanda Baskervi
So
19:00
7:36
13
Jessica Clark
Fr
19:05
7:38
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:41
87:10
17:26
6:58
15 Madison Rawson
So
15:56
6:22
1
Ariel Young
So
16:53
6:45
2
Ally Sperbeck
So
17:12
6:53
3
Jessica Cosca
So
18:32
7:25
4
Aubrey Mitsch
Fr
18:37
7:27
5
Macie Tanaka
Fr
19:10
7:40
6
Maddy Strong
So
19:10
7:40
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 0:58
97:23
19:29
7:47
15 Macie Tanaka
Fr
19:10
7:40
1
Maddy Strong
So
19:10
7:40
2
Elena Fricke
So
19:25
7:46
3
Melissa Woodward
So
19:30
7:48
4
Megan Vollmer
So
20:08
8:03
5
Sophie Noda
So
20:33
8:13
6
Mallory Shingle
Fr
20:43
8:17
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 3:39
108:18
21:40
8:40
15 Sophie Noda
So
20:33
8:13
1
Mallory Shingle
Fr
20:43
8:17
2
Christie Henderso
So
21:13
8:29
3
Melanie Rogers-m
Fr
21:37
8:39
4
Ashley Trostel
Fr
24:12
9:41
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.