St. Francis Results from the Bella Vista Bronco Invite at Willow Hill Reservoir on 10/18/08

Girls Results and Stats

Girls Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Anderson, Kim Sr JV 21:04.9 7:59 2.64 18/86 6/9 6/9 1/6 You ROCK Troubadour! (SBP)
Andrews, Devyn Fr Fr 15:33.3 7:24 2.1 16/74 4/7 5/13 2/9 15:48
(0:15,1.6)
15:48
(0:15,1.6)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Burns, Lauren Jr JV 22:01.1 8:20 2.64 29/86 8/9 8/9 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
Campbell, Leah Fr Fr 14:23.6 6:51 2.1 2/74 1/7 1/13 2/21 15:18
(0:54,5.9)
15:18
(0:54,5.9)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Csicsery, Kristine Sr V 23:17.5 7:40 3.04 63/129 9/9 9/9 1/3 23:40
(0:23,1.6)
23:40
(0:23,1.6)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Diaz, Jessica Fr Fr 16:47.8 8:00 2.1 30/74 6/7 8/13 2/4
Dyer, Camille Fr Fr 14:56 7:07 2.1 6/74 2/7 2/13 2/14 14:58
(0:02,0.2)
14:58
(0:02,0.2)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Esparza, Katie Fr So 19:06.6 9:06 2.1 67/78 6/6 13/13 3/3 20:46
(1:39,8.0)
20:46
(1:39,8.0)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Fernandez, Elicia Sr JV 22:12.7 8:25 2.64 34/86 9/9 9/9 1/1 You ROCK Troubadour! (SBP)
Flores, Lauren So So 16:07 7:40 2.1 24/78 2/6 7/13 7/18 16:28
(0:21,2.1)
15:23 You ROCK Troubadour! (LR)
Frazier, Susan Fr V 21:13.5 6:59 3.04 23/129 4/9 4/9 2/17
Fuhs, Macy Sr V 22:21.5 7:21 3.04 42/129 7/9 7/9 1/7 22:37
(0:16,1.1)
22:37
(0:16,1.1)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Haworth, Moriah Jr V 21:49.5 7:11 3.04 31/129 5/9 5/9 2/12 23:22
(1:33,6.6)
23:22
(1:33,6.6)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Losada, Christina Fr Fr 17:19.2 8:15 2.1 39/74 7/7 10/13 1/3 17:54
(0:35,3.2)
17:54
(0:35,3.2)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Losada, Elena Jr JV 20:55.1 7:55 2.64 15/86 4/9 4/9 1/11 You ROCK Troubadour! (SBP)
Lum, Jennifer Fr Fr 14:59.5 7:08 2.1 7/74 3/7 3/13 2/11 15:06
(0:07,0.7)
15:06
(0:07,0.7)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Matranga, Erin So JV 18:49.6 7:08 2.64 3/86 1/9 1/9 2/20
May, Maureen Jr V 20:29.3 6:44 3.04 15/129 2/9 2/9 3/24 20:46
(0:17,1.3)
20:46
(0:17,1.3)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Mendoza, Nicole Sr V 19:05.6 6:17 3.04 1/129 1/9 1/9 1/31 19:23
(0:17,1.5)
19:23
(0:17,1.5)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Obaldia, Natalie So So 17:09.5 8:10 2.1 41/78 3/6 9/13 7/12 17:25
(0:16,1.5)
17:25
(0:16,1.5)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Openshaw, Jamie Sr V 22:31.9 7:25 3.04 46/129 8/9 8/9 1/4 23:02
(0:30,2.2)
23:02
(0:30,2.2)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Provencal, Ridgely Fr Fr 15:57.8 7:36 2.1 20/74 5/7 6/13 2/6 16:45
(0:47,4.7)
16:45
(0:47,4.7)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Smith, Tatiana Fr So 18:30.2 8:49 2.1 63/78 5/6 12/13 4/7
Styer, Marian Jr JV 20:02.3 7:35 2.64 8/86 2/9 2/9 3/19 You ROCK Troubadour! (SBP)
Tacherra, Victoria Jr JV 21:53.2 8:17 2.64 26/86 7/9 7/9 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
Vargas, Joanna Sr JV 20:29.9 7:46 2.64 11/86 3/9 3/9 1/18 You ROCK Troubadour! (SBP)
Vollmer, Shelby So So 15:20.2 7:18 2.1 16/78 1/6 4/13 10/24 15:21
(0:01,0.1)
15:07 You ROCK Troubadour! (LR)
Walker, Kennedy Fr So 17:29.2 8:20 2.1 47/78 4/6 11/13 5/10 18:00
(0:31,2.9)
18:00
(0:31,2.9)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Willet, April Fr V 20:34.9 6:46 3.04 16/129 3/9 3/9 2/21
Winje, Ana Sr V 22:07.4 7:17 3.04 35/129 6/9 6/9 2/9 22:28
(0:21,1.5)
22:28
(0:21,1.5)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
Winje, Natalie Jr JV 20:57.2 7:56 2.64 16/86 5/9 5/9 1/7 You ROCK Troubadour! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Girls Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/12 103:13
2:44
3.04 6:47 6:17 7:11 53 6:47 108:16
(5:03,4.7)
102:09 SF Track/XC ROCKS! (LR) Nicole Mendoza (1), Maureen May (9), April Willet (10), Susan Frazier (14), Moriah Haworth (19)
So 1st 5 4/7 84:36
3:10
2.1 8:03 7:18 8:49 104 7:17 Shelby Vollmer (7), Lauren Flores (14), Natalie Obaldia (24), Kennedy Walker (27), Tatiana Smith (32)
JV 1st 5 1/7 101:14
2:08
2.64 7:40 7:08 7:56 35 7:40 96:39 96:39 Erin Matranga (1), Marian Styer (4), Joanna Vargas (7), Elena Losada (11), Natalie Winje (12)
Fr 1st 5 2/6 75:50
1:34
2.1 7:13 6:51 7:36 38 7:01 Leah Campbell (2), Camille Dyer (5), Jennifer Lum (6), Devyn Andrews (12), Ridgely Provencal (13)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Nicole Mendoza Sr St. Francis 19:05.6 6:17 1/9 1/9 1/31 19:23
(0:17)
19:23
(0:17)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
2 Sarah Tusting Sr Benicia 19:15.2 6:20
3 Shayna Powless Fr Roseville 19:52.7 6:32
4 Danzel Bradshaw Sr Fairfield 20:04.9 6:36
5 Sam Diaz Sr Ponderosa 20:05 6:36
6 Demerey Kirsch Jr Reno 20:05.8 6:37
7 Yvonne Hollett Jr Carson 20:06.3 6:37
8 Amanda Gordon So Carson 20:12.7 6:39
9 Jenny Mital Sr Carson 20:19.9 6:41
10 Taylor Spencer Jr Casa Roble 20:20.9 6:42
11 Alison Motor Sr Galt 20:21.3 6:42
12 Ashley Silveira Fr Ponderosa 20:21.6 6:42
13 Holly Rankin Jr Tokay 20:25.4 6:43
14 Caitlyn Devlin So Monterey Trail 20:27.3 6:44
15 Maureen May Jr St. Francis 20:29.3 6:44 2/9 2/9 3/24 20:46
(0:17)
20:46
(0:17)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
16 April Willet Fr St. Francis 20:34.9 6:46 3/9 3/9 2/21
17 Shelby Chen So Mira Loma 20:38.3 6:47
18 Erika Kelsh Jr Rodriguez 20:42.8 6:49
19 Lambert Jenna So Ponderosa 20:44.3 6:49
20 Courtney Anderson Sr Folsom 21:00.7 6:55
21 Breanna Lewis Jr Sheldon 21:04.4 6:56
22 Kristie Mayberry Jr Ponderosa 21:04.6 6:56
23 Susan Frazier Fr St. Francis 21:13.5 6:59 4/9 4/9 2/17
24 Julie Burrall So Elk Grove 21:15.9 7:00
25 Sara Orofino Jr Ponderosa 21:18.4 7:01
26 Hazel Richardson Sr Roseville 21:32.3 7:05
27 Angel Bobo Sr Grace Davis 21:36.3 7:06
28 Morgan Caverhill Sr Reno 21:38.5 7:07
29 Jessica Koehne Sr Fairfield 21:40.9 7:08
30 Becky Preto Sr Ponderosa 21:44.3 7:09
31 Moriah Haworth Jr St. Francis 21:49.5 7:11 5/9 5/9 2/12 23:22
(1:33)
23:22
(1:33)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
32 Hareg Ameda Sr Sheldon 21:55.9 7:13
33 Elizabeth Bokum Fr Vacaville 22:02.2 7:15
34 Alisse Baumgaten Sr Rio Americano 22:05.6 7:16
35 Ana Winje Sr St. Francis 22:07.4 7:17 6/9 6/9 2/9 22:28
(0:21)
22:28
(0:21)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
36 Crystal Soloman Jr Kennedy 22:13.8 7:19
37 Abigail Stover So Reno 22:15.7 7:19
38 Adrie Van Antwerp Sr Reno 22:16.5 7:20
39 Kandy Soto Jr Tokay 22:17 7:20
40 Fiona Nuestro Sr Modesto 22:18.4 7:20
41 Abigail Griswold Jr Reno 22:19.6 7:21
42 Macy Fuhs Sr St. Francis 22:21.5 7:21 7/9 7/9 1/7 22:37
(0:16)
22:37
(0:16)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
43 Amanda Reilly Jr Reno 22:25.9 7:23
44 Lisa Haas So Grace Davis 22:29.6 7:24
45 Haleigh Ward Jr Carson 22:31.7 7:25
46 Jamie Openshaw Sr St. Francis 22:31.9 7:25 8/9 8/9 1/4 23:02
(0:30)
23:02
(0:30)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
47 Nicole Clifton Fr Reno 22:35.2 7:26
48 Marisabe Carrillo Fr Patterson 22:35.8 7:26
49 Brittany Welence Jr Sheldon 22:37.7 7:27
50 S Stavrianoudakis Sr Modesto 22:40.1 7:27
51 Whitney Muller Jr Casa Roble 22:40.4 7:28
52 Alyssia Garrison Sr Fairfield 22:49.3 7:30
53 Meghan Gross Jr Ponderosa 22:50.3 7:31
54 Stephanie Parker Fr Vacaville 22:55.7 7:33
55 Melissa Vega Sr Patterson 23:01.5 7:34
56 Monica Villalobos Jr Grace Davis 23:02.9 7:35
57 Hillary Ainsworth Jr Galt 23:03.7 7:35
58 Maritza Vega Fr Patterson 23:04 7:35
59 Anna Mendoza Sr Roseville 23:04.3 7:35
60 Sarah Parks Sr Elk Grove 23:04.6 7:35
61 Erica Sosa Fr Carson 23:09.8 7:37
62 Kristine Giordano Fr Sheldon 23:12.2 7:38
63 Kristine Csicsery Sr St. Francis 23:17.5 7:40 9/9 9/9 1/3 23:40
(0:23)
23:40
(0:23)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
64 Danna Juarez-Rios Sr Cordova 23:23.2 7:42
65 Maddie Benton Sr Bella Vista 23:25.1 7:42
66 Camille Stover Jr Reno 23:28 7:43
67 Sara Gillogley Jr Kennedy 23:42.5 7:48
68 Serena Mall Sr Tokay 23:45.9 7:49
69 Laken Crowder Jr Reno 23:53.6 7:52
70 Meghan Wraa Fr Patterson 24:04 7:55
71 Mackenzie Lewis Sr Modesto 24:05.1 7:55
72 Kell Vanderheiden Jr Tokay 24:09.9 7:57
73 Danica Carrigg Jr Roseville 24:10.5 7:57
74 Brandi Takeda So Wood Will C. 24:14.4 7:58
75 Allison Taylor Jr Sheldon 24:16.6 7:59
76 Katie Trent Jr Reno 24:23.2 8:01
77 Katie Sculley Sr Wood Will C. 24:25.5 8:02
78 Taylor Marino Jr Lincoln (s) 24:34.5 8:05
79 Amber Lau Jr McClatchy 24:40 8:07
80 Annette Aho Jr Cordova 24:44.8 8:08
81 Ginelle Esperanza Sr Elk Grove 24:45.2 8:09
82 Ashley Bedi Sr Tokay 24:54.9 8:12
83 Melisa Fazlic Sr Sheldon 25:05.5 8:15
84 Judy Kwan Sr Kennedy 25:10.3 8:17
85 Stephanie Shannon Jr Benicia 25:10.7 8:17
86 Megan Stacey Sr Franklin (eg) 25:12.7 8:18
87 Tomara Hall Sr Grace Davis 25:16.4 8:19
88 Haydee Dominguez Jr Sheldon 25:18.5 8:20
89 Lauren Gomez Jr Kennedy 25:27.9 8:23
90 Kate Wilkins Sr Rio Americano 25:30.7 8:24
91 Elise Nelson Sr Vacaville 25:30.9 8:24
92 Candice Golden Jr Franklin (eg) 25:34 8:25
93 Tallin Muskat Sr Vacaville 25:43.7 8:28
94 Jaime Rodriguez Sr Fairfield 25:55.4 8:32
95 Anja Hinds Jr Cordova 26:06.9 8:35
96 Octavia Duncan Sr Chavez 26:09.1 8:36
97 Paige Davison Jr Elk Grove 26:15.2 8:38
98 Rebecca Phan Jr Franklin (eg) 26:17.4 8:39
99 Amanda Blackwood Sr Pleasant Grove 26:18 8:39
100 Monalisa Santos Jr Franklin (eg) 26:19.1 8:39
101 Chloe Chhoup Jr Chavez 26:31.5 8:44
102 Samantha Sharp Jr Kennedy 26:46 8:48
103 Gabrielle George Jr Cordova 26:46.9 8:49
104 Monica Ng Sr Kennedy 26:51.7 8:50
105 Niki Niknia Jr Franklin (eg) 26:55.1 8:51
106 Beatriz Zapien Jr Kennedy 27:13.8 8:57
107 Haley Jaramillo Sr Cordova 27:19.4 8:59
108 Jessica Andres Jr Vacaville 27:21.4 9:00
109 Annie Kan Sr Kennedy 27:31.4 9:03
110 Monica Ferrara Jr Casa Roble 27:35.7 9:05
111 Nicole Grottkau Jr Pleasant Grove 27:37.1 9:05
112 Heather McGovern Sr Pleasant Grove 27:59.3 9:12
113 Laura Thompson Fr Patterson 28:06.4 9:15
114 Amanda Esposo Sr Vacaville 28:17.9 9:19
115 Jontelle Quinones Jr Edison 28:18.2 9:19
116 Audrina Escano Sr Vacaville 28:37.2 9:25
117 Mary Pena Sr Cordova 28:50.4 9:29
118 Emily Sterner So Grace Davis 29:01.3 9:33
119 Sharon Luong Jr Chavez 29:01.8 9:33
120 Aileen Castillo Jr Franklin (eg) 29:19 9:39
121 Samantha Corona Jr Benicia 29:19.8 9:39
122 Stanley Jennifer Fr Monterey Trail 29:34.1 9:44
123 Verene Yee Jr Kennedy 30:21.4 9:59
124 Elena Perez Sr Chavez 30:22.8 10:00
125 Amber McGovern Sr Pleasant Grove 31:59 10:31
126 Alexa Cabral Jr Galt 32:06.1 10:34
127 Ana Bracamontes Sr Patterson 32:48.8 10:48
128 Erica Montes Patterson 33:42.8 11:05
129 Valeria Nunez Sr Patterson 34:40.8 11:24
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Ponderosa
2-1-2-1-1
Gap: 1:13
103:34
20:43
6:49
48 Sam Diaz
Sr
20:05
6:36
2
Ashley Silveira
Fr
20:22
6:42
7
Lambert Jenna
So
20:44
6:49
11
Kristie Mayberry
Jr
21:05
6:56
13
Sara Orofino
Jr
21:18
7:01
15








2 St. Francis
1-3-2-2-2
Gap: 2:44
103:13
20:39
6:47
53 Nicole Mendoza
Sr
19:06
6:17
1
Maureen May
Jr
20:29
6:44
9
April Willet
Fr
20:35
6:46
10
Susan Frazier
Fr
21:14
6:59
14
Moriah Haworth
Jr
21:50
7:11
19








SF Track/XC ROCKS! (LR)
3 Carson
4-1-1-3-3
Gap: 3:04
106:20
21:16
7:00
86 Yvonne Hollett
Jr
20:06
6:37
4
Amanda Gordon
So
20:13
6:39
5
Jenny Mital
Sr
20:20
6:41
6
Haleigh Ward
Jr
22:32
7:25
31
Erica Sosa
Fr
23:10
7:37
40








4 Reno
3-4-4-4-4
Gap: 2:14
108:36
21:43
7:09
96 Demerey Kirsch
Jr
20:06
6:37
3
Morgan Caverhil
Sr
21:39
7:07
17
Abigail Stover
So
22:16
7:19
24
Adrie Van Antwerp
Sr
22:17
7:20
25
Abigail Griswold
Jr
22:20
7:21
27








5 Sheldon
6-5-5-5-5
Gap: 3:12
113:07
22:37
7:27
154 Breanna Lewis
Jr
21:04
6:56
12
Hareg Ameda
Sr
21:56
7:13
20
Brittany Welence
Jr
22:38
7:27
34
Kristine Giordano
Fr
23:12
7:38
41
Allison Taylor
Jr
24:17
7:59
47








6 Tokay
5-6-6-6-6
Gap: 4:30
115:33
23:07
7:36
173 Holly Rankin
Jr
20:25
6:43
8
Kandy Soto
Jr
22:17
7:20
26
Serena Mall
Sr
23:46
7:49
44
Kell Vanderhe
Jr
24:10
7:57
46
Ashley Bedi
Sr
24:55
8:12
49








7 Grace Davis
7-7-7-7-7
Gap: 7:25
121:27
24:17
7:59
210 Angel Bobo
Sr
21:36
7:06
16
Lisa Haas
So
22:30
7:24
30
Monica Villalob
Jr
23:03
7:35
38
Tomara Hall
Sr
25:16
8:19
53
Emily Sterner
So
29:01
9:33
73








8 Patterson
10-10-8-8-8
Gap: 5:31
120:52
24:10
7:57
223 Marisabe Carrillo
Fr
22:36
7:26
33
Melissa Vega
Sr
23:02
7:34
37
Maritza Vega
Fr
23:04
7:35
39
Meghan Wraa
Fr
24:04
7:55
45
Laura Thompson
Fr
28:06
9:15
69








9 Kennedy
9-9-10-10-9
Gap: 4:32
123:21
24:40
8:07
234 Crystal Soloman
Jr
22:14
7:19
23
Sara Gillogle
Jr
23:43
7:48
43
Judy Kwan
Sr
25:10
8:17
51
Lauren Gomez
Jr
25:28
8:23
55
Samantha Sharp
Jr
26:46
8:48
62








10 Vacaville
8-8-9-9-10
Gap: 5:19
123:34
24:43
8:08
239 Elizabet Bokum
Fr
22:02
7:15
21
Stephani Parker
Fr
22:56
7:33
36
Elise Nelson
Sr
25:31
8:24
56
Tallin Muskat
Sr
25:44
8:28
58
Jessica Andres
Jr
27:21
9:00
68








11 Cordova
11-11-11-11-11
Gap: 3:56
128:21
25:40
8:27
279 Danna Juarez-R
Sr
23:23
7:42
42
Annette Aho
Jr
24:45
8:08
48
Anja Hinds
Jr
26:07
8:35
59
Gabriell George
Jr
26:47
8:49
63
Haley Jaramill
Sr
27:19
8:59
67








12 Franklin (eg)
12-12-12-12-12
Gap: 1:42
130:18
26:04
8:34
295 Megan Stacey
Sr
25:13
8:18
52
Candice Golden
Jr
25:34
8:25
57
Rebecca Phan
Jr
26:17
8:39
60
Monalisa Santos
Jr
26:19
8:39
61
Niki Niknia
Jr
26:55
8:51
65








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Roni Quintero So El Camino 13:37.3 6:29
2 Maren Cosens So Oak Ridge 14:05.8 6:43
3 Lauren Pease So Roseville 14:08.3 6:44
4 Halley Rainer So Davis Sr. 14:20.3 6:50
5 Kaley Silva So Oak Ridge 14:37.2 6:58
6 Olivia Calderon So Bear Creek 14:37.4 6:58
7 Kaileen Palmero So Oak Ridge 14:37.5 6:58
8 Shelby Jones So Lincoln (s) 14:47.5 7:03
9 Angie Martinez So Lincoln (s) 14:49.7 7:04
10 Chris Mellon So Davis Sr. 14:53.5 7:05
11 Sadie Stephenson So Galt 14:59 7:08
12 Valerie Schmidl So Davis Sr. 15:02.6 7:10
13 Kayla Clarin So Bear Creek 15:08.5 7:13
14 Janelle Miller So Cordova 15:09.4 7:13
15 Sierra Morgan So McClatchy 15:19.4 7:18
16 Shelby Vollmer So St. Francis 15:20.2 7:18 1/6 4/13 10/24 15:21
(0:01)
15:07 You ROCK Troubadour! (LR)
17 Diana Torres Fr Sheldon 15:35.3 7:25
18 Jocelyn Labelle So Davis Sr. 15:43.1 7:29
19 Regina Story So Lincoln (s) 15:51.5 7:33
20 Tabitha Daniel Fr Galt 15:55 7:35
21 Gracie Sanchez Fr Sheldon 15:55.1 7:35
22 Brianna Lucas So Manteca 16:01.8 7:38
23 Carolyn Fine So Vacaville 16:05.7 7:40
24 Lauren Flores So St. Francis 16:07 7:40 2/6 7/13 7/18 16:28
(0:21)
15:23 You ROCK Troubadour! (LR)
25 Stacy Miller So Pleasant Grove 16:12.1 7:43
26 Anabel Calvario So Vacaville 16:14.2 7:44
27 Brittany Burrows Fr Ponderosa 16:16.9 7:45
28 Brittany Barbone So Sheldon 16:22.9 7:48
29 Kathy Dooley So Davis Sr. 16:28.7 7:51
30 Stephani Marshall So Vacaville 16:30.8 7:52
31 Shivani Narayanan So Casa Roble 16:34.4 7:54
32 Rebecca Iscoff So Manteca 16:38.2 7:55
33 Mariah Rugg So Casa Roble 16:41.5 7:57
34 Jasmine Dunn So Oak Ridge 16:41.7 7:57
35 Haley Blythe So Lincoln (s) 16:56.6 8:04
36 Jas Strode-Elfant So Davis Sr. 16:56.8 8:04
37 Taylor Boyd So Lincoln (s) 16:59.3 8:05
38 Julia Ainsworth So Davis Sr. 16:59.6 8:06
39 Kayleigh Vasquez So Manteca 17:04.6 8:08
40 Erika Hashimoto So Davis Sr. 17:06.7 8:09
41 Natalie Obaldia So St. Francis 17:09.5 8:10 3/6 9/13 7/12 17:25
(0:16)
17:25
(0:16)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
42 Farah Hamade So Sheldon 17:10 8:10
43 Lorynne Ritchie So Ponderosa 17:15.4 8:13
44 Cindy Ma So Franklin (eg) 17:16.6 8:14
45 Aislynn Penermon So Sheldon 17:25.6 8:18
46 Natalie Rincon So McClatchy 17:27.1 8:19
47 Kennedy Walker Fr St. Francis 17:29.2 8:20 4/6 11/13 5/10 18:00
(0:31)
18:00
(0:31)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
48 Garcia Brooke So Bear Creek 17:30.1 8:20
49 Misty Alcoriza So Galt 17:30.4 8:20
50 Leann Castle So Franklin (eg) 17:34.8 8:22
51 Brown-Pinizzotto So Folsom 17:44.2 8:27
52 Kaylene Burns So Casa Roble 17:49.6 8:29
53 Destany Tange So Sheldon 17:51.4 8:30
54 Daisy Baltazar So Tokay 17:52.5 8:31
55 Christina Diaz So Edison 17:53.2 8:31
56 Cristal Torres So Fairfield 17:55.5 8:32
57 Katie Coyle So Franklin (eg) 17:59.1 8:34
58 Hannah Garrett So Galt 17:59.3 8:34
59 Ebony Stewart So Sacramento 18:09.5 8:39
60 Lauren Taylor So El Camino 18:16.3 8:42
61 Taylor Balonon So Pleasant Grove 18:25.5 8:46
62 Faith Grouchau So Grace Davis 18:28.3 8:48
63 Tatiana Smith Fr St. Francis 18:30.2 8:49 5/6 12/13 4/7
64 Sheralynne Gourly So Galt 18:49.3 8:58
65 Jyssica Falcon So Grace Davis 19:03 9:04
66 Amanda Nestlerode So Fairfield 19:04 9:05
67 Katie Esparza Fr St. Francis 19:06.6 9:06 6/6 13/13 3/3 20:46
(1:39)
20:46
(1:39)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
68 Erin Savoia So Davis Sr. 19:07.5 9:06
69 Kim Lau So Davis Sr. 19:34.7 9:19
70 Karina Chan So Franklin (eg) 19:49.4 9:26
71 Cynthia Montanez Fr Chavez 19:50.2 9:27
72 Julie Aldag So Pleasant Grove 19:53.6 9:28
73 Ashjanee Woods So Sacramento 20:00.1 9:31
74 Shandie Snyder So Pleasant Grove 20:05.3 9:34
75 Cari Carl So Manteca 21:49.7 10:24
76 Taylor Paxin So Pleasant Grove 21:58.1 10:28
77 Star Butler So Bear Creek 22:05.9 10:31
78 Alejandra Allen So Manteca 22:15.3 10:36
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: So 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
1-1-1-1-1
Gap: 2:08
76:28
15:18
7:17
37 Halley Rainer
So
14:20
6:50
1
Chris Mellon
So
14:54
7:05
4
Valerie Schmidl
So
15:03
7:10
6
Jocelyn Labelle
So
15:43
7:29
9
Kathy Dooley
So
16:29
7:51
17








2 Lincoln (s)
2-1-2-2-2
Gap: 2:12
79:25
15:53
7:34
55 Shelby Jones
So
14:48
7:03
2
Angie Martinez
So
14:50
7:04
3
Regina Story
So
15:52
7:33
10
Haley Blythe
So
16:57
8:04
19
Taylor Boyd
So
16:59
8:05
21








3 Sheldon
5-4-3-3-3
Gap: 1:50
82:29
16:30
7:51
87 Diana Torres
Fr
15:35
7:25
8
Gracie Sanchez
Fr
15:55
7:35
12
Brittany Barbone
So
16:23
7:48
16
Farah Hamade
So
17:10
8:10
25
Aislynn Penermon
So
17:26
8:18
26








4 St. Francis
4-5-5-4-4
Gap: 3:10
84:36
16:55
8:03
104 Shelby Vollmer
So
15:20
7:18
7
Lauren Flores
So
16:07
7:40
14
Natalie Obaldia
So
17:10
8:10
24
Kennedy Walker
Fr
17:29
8:20
27
Tatiana Smith
Fr
18:30
8:49
32








5 Galt
3-3-4-5-5
Gap: 3:50
85:13
17:03
8:07
107 Sadie Stephens
So
14:59
7:08
5
Tabitha Daniel
Fr
15:55
7:35
11
Misty Alcoriza
So
17:30
8:20
28
Hannah Garrett
So
17:59
8:34
30
Sheralyn Gourly
So
18:49
8:58
33








6 Manteca
6-6-6-6-6
Gap: 6:14
93:50
18:46
8:56
130 Brianna Lucas
So
16:02
7:38
13
Rebecca Iscoff
So
16:38
7:55
18
Kayleigh Vasquez
So
17:05
8:08
23
Cari Carl
So
21:50
10:24
37
Alejandr Allen
So
22:15
10:36
39








7 Pleasant Grove
7-7-7-7-7
Gap: 5:46
96:35
19:19
9:12
155 Stacy Miller
So
16:12
7:43
15
Taylor Balonon
So
18:26
8:46
31
Julie Aldag
So
19:54
9:28
35
Shandie Snyder
So
20:05
9:34
36
Taylor Paxin
So
21:58
10:28
38








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Morgan Pugh Jr Folsom 17:25.1 6:36
2 Alyse Kinoshita Jr Folsom 18:31.9 7:01
3 Erin Matranga So St. Francis 18:49.6 7:08 1/9 1/9 2/20
4 Inna Lane Jr Oak Ridge 19:09.8 7:16
5 Nicole Wilson Jr Del Oro 19:21.4 7:20
6 Kelsey Slagle Sr Oak Ridge 19:38.8 7:27
7 Lexie Hall Jr Placer 19:55.1 7:33
8 Marian Styer Jr St. Francis 20:02.3 7:35 2/9 2/9 3/19 You ROCK Troubadour! (SBP)
9 Kara Randall Jr Ponderosa 20:14.5 7:40
10 Ashley Greenwood Jr Del Oro 20:14.8 7:40
11 Joanna Vargas Sr St. Francis 20:29.9 7:46 3/9 3/9 1/18 You ROCK Troubadour! (SBP)
12 Brianne Cook Sr Ponderosa 20:32.2 7:47
13 Josephine Devanbu Jr Davis Sr. 20:49.9 7:53
14 Diamond Duke Jr Sheldon 20:52.6 7:54
15 Elena Losada Jr St. Francis 20:55.1 7:55 4/9 4/9 1/11 You ROCK Troubadour! (SBP)
16 Natalie Winje Jr St. Francis 20:57.2 7:56 5/9 5/9 1/7 You ROCK Troubadour! (SBP)
17 Isobel Cole Sr Colfax 20:57.8 7:56
18 Kim Anderson Sr St. Francis 21:04.9 7:59 6/9 6/9 1/6 You ROCK Troubadour! (SBP)
19 Eva McLaughlin Jr El Dorado 21:13.1 8:02
20 Katie Richarson Jr Placer 21:20.1 8:05
21 Karli Frew So Placer 21:24.9 8:07
22 Ashley Salcedo So Carson 21:26.3 8:07
23 Magali Martinez Fr Madera South 21:28 8:08
24 Megan Reggiardo Jr Ponderosa 21:30.2 8:09
25 Jessica Dudley Jr Del Oro 21:38.9 8:12
26 Victoria Tacherra Jr St. Francis 21:53.2 8:17 7/9 7/9 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
27 Erin Unmbe Sr Placer 21:54.9 8:18
28 Emily Johanson Sr Davis Sr. 21:55.9 8:18
29 Lauren Burns Jr St. Francis 22:01.1 8:20 8/9 8/9 1/2 You ROCK Troubadour! (SBP)
30 Stephanie Falwell Sr Sheldon 22:03.3 8:21
31 Stephanie Ding Sr Davis Sr. 22:03.6 8:21
32 Lieran Palmer Jr Ponderosa 22:11.1 8:24
33 Laura Molnar Jr Placer 22:12.4 8:25
34 Elicia Fernandez Sr St. Francis 22:12.7 8:25 9/9 9/9 1/1 You ROCK Troubadour! (SBP)
35 Amber Postler Jr North Tahoe 22:18.8 8:27
36 Kailie Coburn Jr North Tahoe 22:20.8 8:28
37 Eugenia Tso Jr Oak Ridge 22:32.6 8:32
38 Heidi Schroepfer Jr North Tahoe 22:41.2 8:36
39 Katie Ogburn Fr Carson 22:43.8 8:37
40 Michele Young Jr Tokay 22:56.5 8:41
41 Jessica Bugbee Jr El Dorado 22:56.7 8:41
42 Limairy Castillo Fr Madera South 22:59.6 8:43
43 Haley Toups So Carson 23:03.7 8:44
44 Megan Arnez Jr Sheldon 23:06.8 8:45
45 Katherine Tobin Jr Rosemont 23:22.1 8:51
46 Destinee Hamblin Jr Madera South 23:29.3 8:54
47 Molly Prendergast Sr Davis Sr. 23:34.6 8:56
48 Caitl Bettencourt Jr Del Oro 23:39.5 8:58
49 Rosa Guerrero Jr Rosemont 23:52.7 9:03
50 Noelle Villanueva Jr Sheldon 23:55 9:04
51 Teresa Espinoza So Madera South 23:57.2 9:04
52 Christin Hulsizer Sr Davis Sr. 24:02.8 9:07
53 Marley Martin Jr Pioneer 24:11.4 9:10
54 Cynthia Morales Sr Pioneer 24:11.6 9:10
55 Zaina Naser Jr Folsom 24:12.7 9:10
56 Nicole Golden Jr Franklin (eg) 24:13.7 9:11
57 Anida Haq Sr Franklin (eg) 24:23.2 9:14
58 Kelly Kelcher Sr Colfax 24:24.4 9:15
59 Rose Crebbin Sr Colfax 24:32 9:18
60 Love Grewal So Modesto 24:36.7 9:19
61 Tani Pettit Jr North Tahoe 24:48.2 9:24
62 Laur Devitt-Payne Sr Del Oro 24:56.7 9:27
63 Lauren Dillier Jr Del Oro 24:57.1 9:27
64 Alyssa Snowden Jr Ponderosa 25:20.2 9:36
65 Caroline Manor Fr Modesto 25:22.9 9:37
66 Annelisa Moody Sr Franklin (eg) 25:23.3 9:37
67 Michelle Daikai Jr Sheldon 25:29.5 9:39
68 Mee Yang Jr Modesto 25:30.8 9:40
69 Sarah Edwards Sr Colfax 25:31 9:40
70 Mylinh Phan Sr Sheldon 25:43.8 9:45
71 Lily McDougall Jr El Dorado 25:51.6 9:48
72 Kaiti Kelley Jr El Camino 26:13.2 9:56
73 Serena Perry Jr El Camino 26:13.3 9:56
74 Natalie Collins Jr Placer 26:21.2 9:59
75 Isra Uz-Zaman Jr Sheldon 26:49.9 10:10
76 Asha Sandhu Sr Davis Sr. 27:07 10:16
77 Yarelia Arauza Jr Pioneer 27:16 10:20
78 Rebecca Mojarro Jr Pioneer 27:53.3 10:34
79 Patricia Delara Sr Chavez 28:25.3 10:46
80 Alicia Maharaj Sr Chavez 28:29.2 10:47
81 Jessica Kaur Jr Sheldon 29:53.6 11:19
82 Rosa Martynovich Jr Rosemont 30:01.7 11:22
83 Alexandr Calderon Sr Pioneer 30:44.6 11:39
84 Angela Meuangkoth Sr Chavez 32:07.6 12:10
85 Nathaly Farias Sr Pioneer 33:22 12:38
86 Adriana Rosas Sr Chavez 36:03.1 13:39
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 St. Francis
1-1-1-1-1
Gap: 2:08
101:14
20:15
7:40
35 Erin Matranga
So
18:50
7:08
1
Marian Styer
Jr
20:02
7:35
4
Joanna Vargas
Sr
20:30
7:46
7
Elena Losada
Jr
20:55
7:55
11
Natalie Winje
Jr
20:57
7:56
12








2 Placer
3-4-4-2-2
Gap: 2:17
106:47
21:21
8:05
75 Lexie Hall
Jr
19:55
7:33
3
Katie Richarso
Jr
21:20
8:05
14
Karli Frew
So
21:25
8:07
15
Erin Unmbe
Sr
21:55
8:18
19
Laura Molnar
Jr
22:12
8:25
24








3 Del Oro
2-2-2-3-3
Gap: 5:35
109:51
21:58
8:19
84 Nicole Wilson
Jr
19:21
7:20
2
Ashley Greenwoo
Jr
20:15
7:40
6
Jessica Dudley
Jr
21:39
8:12
17
Caitl Bettenco
Jr
23:40
8:58
27
Laur Devitt-P
Sr
24:57
9:27
32








4 Ponderosa
4-3-3-3-4
Gap: 5:06
109:48
21:58
8:19
86 Kara Randall
Jr
20:15
7:40
5
Brianne Cook
Sr
20:32
7:47
8
Megan Reggiard
Jr
21:30
8:09
16
Lieran Palmer
Jr
22:11
8:24
23
Alyssa Snowden
Jr
25:20
9:36
34








5 Davis Sr.
5-5-5-5-5
Gap: 3:13
112:27
22:29
8:31
106 Josephin Devanbu
Jr
20:50
7:53
9
Emily Johanson
Sr
21:56
8:18
20
Stephani Ding
Sr
22:04
8:21
22
Molly Prenderg
Sr
23:35
8:56
26
Christin Hulsizer
Sr
24:03
9:07
29








6 Sheldon
6-6-6-6-6
Gap: 4:37
115:27
23:05
8:45
119 Diamond Duke
Jr
20:53
7:54
10
Stephani Falwell
Sr
22:03
8:21
21
Megan Arnez
Jr
23:07
8:45
25
Noelle Villanue
Jr
23:55
9:04
28
Michelle Daikai
Jr
25:30
9:39
35








7 Pioneer
7-7-7-7-7
Gap: 6:33
134:17
26:51
10:10
184 Marley Martin
Jr
24:11
9:10
30
Cynthia Morales
Sr
24:12
9:10
31
Yarelia Arauza
Jr
27:16
10:20
40
Rebecca Mojarro
Jr
27:53
10:34
41
Alexandr Calderon
Sr
30:45
11:39
42








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Girls

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Beverly Nguyen Fr Davis Sr. 14:13.3 6:46
2 Leah Campbell Fr St. Francis 14:23.6 6:51 1/7 1/13 2/21 15:18
(0:54)
15:18
(0:54)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
3 Kate Latsch Fr Davis Sr. 14:28.7 6:54
4 Anna M Gilbertson Fr Davis Sr. 14:40.6 6:59
5 Haley Kroll Fr Tokay 14:53.2 7:05
6 Camille Dyer Fr St. Francis 14:56 7:07 2/7 2/13 2/14 14:58
(0:02)
14:58
(0:02)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
7 Jennifer Lum Fr St. Francis 14:59.5 7:08 3/7 3/13 2/11 15:06
(0:07)
15:06
(0:07)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
8 Yvette Croteau Fr Bella Vista 15:02.8 7:10
9 Lindsay Stebbins Fr Davis Sr. 15:05.9 7:11
10 Brenna Mockler Fr Davis Sr. 15:12.4 7:14
11 Renae Leveille Fr Del Oro 15:15.1 7:16
12 Abbie Lueken Fr Folsom 15:16.7 7:17
13 Buksh Nishalina Fr Bear Creek 15:17.8 7:17
14 Natori Burgess Fr Elk Grove 15:28.3 7:22
15 Kelly Goss Fr Davis Sr. 15:29.7 7:23
16 Devyn Andrews Fr St. Francis 15:33.3 7:24 4/7 5/13 2/9 15:48
(0:15)
15:48
(0:15)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
17 Tricia Kash Fr Vacaville 15:44.9 7:30
18 Mercedes Miller Fr Vacaville 15:50 7:32
19 Jaime Allen Fr Elk Grove 15:54.3 7:34
20 Ridgely Provencal Fr St. Francis 15:57.8 7:36 5/7 6/13 2/6 16:45
(0:47)
16:45
(0:47)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
21 A Paraskevopoulos Fr Del Oro 15:58.7 7:37
22 Rozzlyn Sovereign Fr Kennedy 16:01.1 7:38
23 Becca Walker Fr Pleasant Grove 16:10.7 7:42
24 Nancy Zamora Fr Florin 16:16 7:45
25 Kendall Larson Fr Del Oro 16:25.6 7:49
26 Dale Dong Fr Lincoln (s) 16:27.1 7:50
27 Alex Sharp Fr Benicia 16:36.7 7:55
28 Andrea Atkins Fr Benicia 16:41.6 7:57
29 Jessica Guerra Fr Lincoln (s) 16:44 7:58
30 Jessica Diaz Fr St. Francis 16:47.8 8:00 6/7 8/13 2/4
31 Aria Zapata Fr Lincoln (s) 16:50.6 8:01
32 Sachi Prim Fr Franklin (eg) 16:51.8 8:02
33 Remy Goc Fr Folsom 16:53.4 8:03
34 Jordan Peterson Fr Folsom 17:04.1 8:08
35 Sarah Ringler Fr Folsom 17:07 8:09
36 Vanessa Santos Fr Franklin (eg) 17:11.8 8:11
37 Emily Goode Fr Fairfield 17:12.4 8:12
38 Aubrey Lawrence Fr Ponderosa 17:14.9 8:13
39 Christina Losada Fr St. Francis 17:19.2 8:15 7/7 10/13 1/3 17:54
(0:35)
17:54
(0:35)
You ROCK Troubadour! (LR, PR)
40 Samantha Hazen Fr Del Oro 17:32.9 8:21
41 Sara Matranga Fr McClatchy 17:35.8 8:23
42 Tia Stewart Fr Davis Sr. 17:41.9 8:26
43 Michaela Zuber Fr Sheldon 17:53.6 8:31
44 Kimiko Satow Fr Sheldon 17:57.2 8:33
45 Lucy Rollins Fr Del Oro 17:58.2 8:33
46 Emily Wood Fr Lincoln (s) 18:04.7 8:37
47 Hannah Li Fr Lincoln (s) 18:05.8 8:37
48 Anna Gonzales Fr Lincoln (s) 18:06.5 8:37
49 Katrina Sadang Fr Sheldon 18:12.4 8:40
50 Tina Ortiz Fr Elk Grove 18:14.1 8:41
51 Amanda Hart Fr Davis Sr. 18:18.5 8:43
52 Beatriz Calvario Fr Vacaville 18:27.1 8:47
53 Lin Yang Fr Davis Sr. 18:30.1 8:49
54 Emily Lucca Fr Sheldon 18:33.6 8:50
55 Kate Buccinio Fr Franklin (eg) 18:42.6 8:55
56 Jessica Nichols Fr Lincoln (s) 18:51.7 8:59
57 Taylor King Fr Tokay 18:51.8 8:59
58 Amanda Bishop Fr Lincoln (s) 19:00.5 9:03
59 Candice Punzalan Fr Bear Creek 19:02.1 9:04
60 Sophia Yan Fr Franklin (eg) 19:02.3 9:04
61 Sumita Ghosh Fr Franklin (eg) 19:06.5 9:06
62 Denali Hill Fr Benicia 19:11.9 9:09
63 Jordyn Bradley Fr Fairfield 19:20.5 9:13
64 Califia Quinones Fr Edison 19:32.7 9:18
65 Dylan Yamada Fr Bear Creek 19:34.1 9:19
66 Kaylin Tabbah Fr Lincoln (s) 19:39.8 9:22
67 Morgan Hunziker Fr Rio Americano 19:48.4 9:26
68 Melissa Kanne Fr Benicia 19:57.5 9:30
69 Carmen Sanchez Fr Lincoln (s) 19:57.8 9:30
70 Victor Schlussler Fr Elk Grove 20:11.6 9:37
71 Angela Brouqua Fr Folsom 20:26 9:44
72 Warda Haq Fr Franklin (eg) 20:55 9:58
73 Dominique Terry Fr Bella Vista 21:45.4 10:22
74 Jade White Fr Lincoln (s) 23:38 11:15
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Girls

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Davis Sr.
1-1-1-1-1
Gap: 0:59
73:41
14:44
7:01
23 Beverly Nguyen
Fr
14:13
6:46
1
Kate Latsch
Fr
14:29
6:54
3
Anna M Gilberts
Fr
14:41
6:59
4
Lindsay Stebbins
Fr
15:06
7:11
7
Brenna Mockler
Fr
15:12
7:14
8








2 St. Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:34
75:50
15:10
7:13
38 Leah Campbell
Fr
14:24
6:51
2
Camille Dyer
Fr
14:56
7:07
5
Jennifer Lum
Fr
15:00
7:08
6
Devyn Andrews
Fr
15:33
7:24
12
Ridgely Provenca
Fr
15:58
7:36
13








3 Del Oro
3-3-3-3-3
Gap: 2:43
83:11
16:38
7:55
92 Renae Leveille
Fr
15:15
7:16
9
A Paraskev
Fr
15:59
7:37
14
Kendall Larson
Fr
16:26
7:49
15
Samantha Hazen
Fr
17:33
8:21
26
Lucy Rollins
Fr
17:58
8:33
28








4 Lincoln (s)
5-5-4-5-4
Gap: 1:39
86:12
17:14
8:13
111 Dale Dong
Fr
16:27
7:50
16
Jessica Guerra
Fr
16:44
7:58
17
Aria Zapata
Fr
16:51
8:01
19
Emily Wood
Fr
18:05
8:37
29
Hannah Li
Fr
18:06
8:37
30








5 Folsom
4-4-5-4-5
Gap: 5:09
86:47
17:21
8:16
112 Abbie Lueken
Fr
15:17
7:17
10
Remy Goc
Fr
16:53
8:03
21
Jordan Peterson
Fr
17:04
8:08
22
Sarah Ringler
Fr
17:07
8:09
23
Angela Brouqua
Fr
20:26
9:44
36








6 Franklin (eg)
6-6-6-6-6
Gap: 2:15
90:55
18:11
8:40
145 Sachi Prim
Fr
16:52
8:02
20
Vanessa Santos
Fr
17:12
8:11
24
Kate Buccinio
Fr
18:43
8:55
32
Sophia Yan
Fr
19:02
9:04
34
Sumita Ghosh
Fr
19:07
9:06
35








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.