Clovis North Results from the Clovis North Twilight Inv at Clovis North HS on 10/21/16

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Alex Fusselman Jr V 10:19.8 5:10 2 2/63 1/3 4/27 2/26 10:46
(0:26,4.1)
10:46
(0:26,4.1)
10:46
(0:26,4.1)
10:38
(0:18,2.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP, DPR)
Andrew Le Jr V 10:43.5 5:22 2 10/63 2/3 7/27 2/24 10:30 10:30 10:30 10:24
Andrew Steele Jr JV 11:17.8 5:39 2 9/107 1/7 14/27 4/22 11:21
(0:03,0.4)
11:21
(0:03,0.4)
11:21
(0:03,0.4)
11:21
(0:03,0.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Charlie Swanson So V 10:10.3 5:05 2 19/49 2/2 3/27 7/23 10:35
(0:24,3.8)
10:35
(0:24,3.8)
10:35
(0:24,3.8)
10:20
(0:10,1.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Christian Reta Jr JV 12:10.7 6:05 2 41/107 5/7 20/27 4/10 11:59 11:59 11:59 11:59 You ROCK! (DSR)
Conner Caldwell So F/S 11:13.3 5:37 2 18/126 6/13 13/27 1/9 11:33
(0:20,2.9)
11:33
(0:20,2.9)
11:33
(0:20,2.9)
11:33
(0:20,2.9)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Daniel Llanez Fr F/S 12:25.1 6:13 2 61/126 9/13 22/27 1/6 13:00
(0:35,4.5)
You ROCK! (DPR)
Ethan Doyle So F/S 12:03.7 6:02 2 49/126 8/13 19/27 1/9 You ROCK! (SBP)
Ethan Fusselman So F/S 10:49.7 5:25 2 5/126 3/13 10/27 1/15 12:13
(1:23,11.3)
12:13
(1:23,11.3)
12:13
(1:23,11.3)
11:08
(0:18,2.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Gabriel Logan Sr V 10:02 5:01 2 4/52 1/2 2/27 3/27 10:10
(0:08,1.3)
10:10
(0:08,1.3)
9:49 9:49 You ROCK! (LY, LR, SBP, DSR)
Isaiah Galindo Fr V 9:59.4 5:00 2 11/49 1/2 1/27 8/26 10:29
(0:29,4.7)
You ROCK! (DPR)
Jacob Hopalian Sr JV 12:40.2 6:20 2 57/107 7/7 24/27 2/7 13:17
(0:37,4.6)
13:17
(0:37,4.6)
12:41
(0:01,0.1)
12:41
(0:01,0.1)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Jacob Huebert So F/S 10:52.4 5:26 2 7/126 4/13 11/27 1/14 10:44 10:44 10:44 10:44 You ROCK! (DSR)
Jake Wolf Sr JV 12:13 6:07 2 43/107 6/7 21/27 3/8 12:38
(0:25,3.3)
You ROCK! (DPR)
Jason Moreno Fr F/S 12:45.4 6:23 2 81/126 11/13 25/27 1/2 13:13
(0:27,3.5)
You ROCK! (DPR)
Jeremy Bartolomei So F/S 13:34.4 6:47 2 104/126 12/13 26/27 2/2 15:43
(2:09,13.7)
15:43
(2:09,13.7)
15:43
(2:09,13.7)
13:37
(0:03,0.3)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Joaquin Andrade Jr JV 11:31.6 5:46 2 18/107 4/7 18/27 3/13 11:33
(0:01,0.2)
You ROCK! (DPR)
Jonathan Martin Fr F/S 12:26.4 6:13 2 62/126 10/13 23/27 1/5
Matias Ilic Jr JV 11:23.1 5:42 2 14/107 2/7 15/27 3/19 11:13
Matthew Morillas Jr V 10:46.8 5:23 2 12/63 3/3 9/27 2/13 10:18 10:18 10:18 10:18
Nathan Kennedy So F/S 11:30.7 5:45 2 28/126 7/13 17/27 1/9 11:39
(0:08,1.2)
11:39
(0:08,1.2)
11:39
(0:08,1.2)
11:37
(0:06,0.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Natniel Wagenleitner Jr V 10:36.2 5:18 2 16/52 2/2 5/27 6/25 10:47
(0:11,1.7)
10:47
(0:11,1.7)
10:47
(0:11,1.7)
10:37
(0:01,0.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Nicholas Carter Fr F/S 10:40.4 5:20 2 3/126 1/13 6/27 3/21 10:46
(0:05,0.8)
You ROCK! (DPR)
Reed Lienau So F/S 10:52.5 5:26 2 8/126 5/13 12/27 1/10 13:37
(2:44,20.1)
13:37
(2:44,20.1)
13:37
(2:44,20.1)
11:22
(0:30,4.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Ryan Hickey So F/S 15:02.7 7:31 2 121/126 13/13 27/27 2/2 16:09
(1:06,6.8)
16:09
(1:06,6.8)
16:09
(1:06,6.8)
16:09
(1:06,6.8)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Siddarth Sannapareddy Sr JV 11:26.8 5:43 2 17/107 3/7 16/27 3/17 11:35
(0:09,1.2)
11:35
(0:09,1.2)
11:35
(0:09,1.2)
11:12 You ROCK! (LY, LR, PR)
Thomas Allen Fr F/S 10:43.9 5:22 2 4/126 2/13 8/27 1/20 11:01
(0:17,2.6)
You ROCK! (DPR)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
JV 1st 5 3/10 57:50
0:53
2 5:47 5:39 6:05 97 5:35 57:28 57:28 55:01 Andrew Steele (9), Matias Ilic (14), Siddarth Sannapareddy (17), Joaquin Andrade (18), Christian Reta (39)
F/S 1st 5 1/10 53:59
0:12
2 5:24 5:20 5:26 17 5:24 53:40 53:40 53:38 Nicholas Carter (1), Thomas Allen (2), Ethan Fusselman (3), Jacob Huebert (5), Reed Lienau (6)
F/S 2nd 5 1/5 59:39
1:13
2 5:58 5:37 6:13 17 5:58 58:44 58:44 55:56 Conner Caldwell (1), Nathan Kennedy (2), Ethan Doyle (3), Daniel Llanez (5), Jonathan Martin (6)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Nicholas Hernandez Sr Madera South 9:43.3 4:52
2 Ruben Reyes Sr Reedley 9:44.2 4:52
3 Ivan Ayala Sr Coalinga 9:46.1 4:53
4 Cristian Gomez Jr Reedley 9:47.4 4:54
5 Michael Ochoa Sr Madera South 9:49 4:55
6 Jared Falcone Jr Clovis East 9:52.2 4:56
7 Jose Mosqueda Jr Kerman 9:53.8 4:57
8 Izaiah Flores Sr Clovis 9:55.4 4:58
9 Isaiah Montion Sr Roosevelt 9:56.8 4:58
10 Nathan Nickeson Sr Clovis 9:58.3 4:59
11 Isaiah Galindo Fr Clovis North 9:59.4 5:00 1/2 1/27 8/26
12 Garrett Morgan Sr Nipomo 10:01.6 5:01
13 Roberto Lopez Jr Clovis East 10:04 5:02
14 Martin Garcia Sr Roosevelt 10:06.8 5:03
15 Joe Gocke Jr Nipomo 10:07.2 5:04
16 Ronaldo Delgado Jr Caruthers 10:07.5 5:04
17 Spencer Borbon Jr Moreau Catholic 10:08.5 5:04
18 Dallas Curran Jr Casa Roble 10:10.2 5:05
19 Charlie Swanson So Clovis North 10:10.3 5:05 2/2 3/27 7/23 10:35
(0:24)
10:35
(0:24)
10:35
(0:24)
You ROCK! (LY, LR, PR)
20 Bryan Banuelos So Edison 10:11.3 5:06
21 Brenden Niller So Templeton 10:14.1 5:07
22 Lorenzo Cabellos Sr Sanger 10:15.7 5:08
23 Alejandro Avila Sr Coalinga 10:15.8 5:08
24 Joseph Mikhail So Bakersfield Christian 10:15.9 5:08
25 Alex Covarrubias Sr Bullard 10:19.4 5:10
26 Octavio Campos Sr Dinuba 10:20.2 5:10
27 Rodrigo Padilla Sr Golden Valley (CE) 10:20.8 5:10
28 Anthony Sahakian Jr Bullard 10:21.5 5:11
29 Jesus Robles Jr Kerman 10:22.3 5:11
30 Jaime Cueva Jr Dinuba 10:23.5 5:12
31 Baltasar Garcia Jr Arvin 10:30.5 5:15
32 Jared Orth Sr Clovis West 10:31.3 5:16
33 Nico Melendres Fr Moreau Catholic 10:31.9 5:16
34 Michael Garcia Jr Edison 10:38.7 5:19
35 Charlie Sawyer Jr Clovis West 10:38.9 5:19
36 Josue Estevez Sr McLane 10:40.1 5:20
37 Mohamed Saleh Jr Sanger 10:42.7 5:21
38 Ricardo Polanco Sr Golden Valley (CE) 10:45.4 5:23
39 Vicente Cruz Sr Arvin 10:46.6 5:23
40 Miguel Plantillas Sr Grace Davis 10:47.6 5:24
41 Daniel Torres Sr Grace Davis 10:48 5:24
42 Rafael Crispin Jr Caruthers 10:56.4 5:28
43 David Hernandez So Fresno 10:57.7 5:29
44 Michael Subia Jr McLane 10:59.5 5:30
45 Victor Chavez So West Bakersfield 11:12 5:36
46 Luciano Linares Jr Exeter 11:17 5:39
47 Luc Irey Jr Bakersfield Christian 11:47.3 5:54
48 Javier Iniguez Sr Exeter 11:47.5 5:54
49 Dylan Wehling Jr Casa Roble 11:53.9 5:57
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Seth Garcia Jr Madera South 9:56.5 4:58
2 Alex Fusselman Jr Clovis North 10:19.8 5:10 1/3 4/27 2/26 10:46
(0:26)
10:46
(0:26)
10:46
(0:26)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
3 Jackee Moua Sr Clovis 10:23.3 5:12
4 Oscar Alvarez Fr Kerman 10:28.9 5:14
5 Angel Reyes Jr Madera South 10:37.9 5:19
6 Abraham Cordova So Bullard 10:41.1 5:21
7 Ivan Silva Sr Madera South 10:42.3 5:21
8 Eduardo Robles Jr Sanger 10:42.4 5:21
9 Matthew Jarrett Fr Reedley 10:43.1 5:22
10 Andrew Le Jr Clovis North 10:43.5 5:22 2/3 7/27 2/24 10:30 10:30 10:30
11 Danny Araujo So Dinuba 10:44.9 5:22
12 Matthew Morillas Jr Clovis North 10:46.8 5:23 3/3 9/27 2/13 10:18 10:18 10:18
13 Kevin Garcia Sr Reedley 10:51.7 5:26
14 Santiago Becerra Sr Nipomo 10:56.8 5:28
15 Ahsan Wahab Fr Kerman 10:56.8 5:28
16 Nathan Rocha Sr Edison 11:02.6 5:31
17 Trever Jones Jr Sanger 11:02.8 5:31
18 Julian Picazos Sr Reedley 11:03.3 5:32
19 Andres Martinez Jr Dinuba 11:05.6 5:33
20 Tanner Earl Jr Bullard 11:07.2 5:34
21 Rigo Gamez Jr Clovis East 11:07.4 5:34
22 Noah Sanchez Jr Clovis West 11:07.5 5:34
23 Thomas Rodda Fr Templeton 11:07.8 5:34
24 Keenan Wong So Clovis West 11:08 5:34
25 Charlie Raine So Templeton 11:08.6 5:34
26 Michael Vaquilar So Clovis West 11:09.1 5:35
27 Esteban Vazquez Sr McLane 11:09.8 5:35
28 Diego Torres Jr Golden Valley (CE) 11:10.4 5:35
29 Oscar Beltran Jr Roosevelt 11:16.5 5:38
30 Axel Pedroza Sr Golden Valley (CE) 11:21.3 5:41
31 James Barrett So Bullard 11:23.5 5:42
32 Clifford Vuong So Moreau Catholic 11:23.6 5:42
33 Manuel Perez So Arvin 11:25.6 5:43
34 Jesus Hinojosa So Nipomo 11:27.1 5:44
35 Brandon Guerrero Sr Moreau Catholic 11:32.9 5:46
36 Ariel Garci-martinez Jr McLane 11:34.2 5:47
37 Satiya Kem Jr Edison 11:34.3 5:47
38 Jacob Ramirez So Coalinga 11:35.9 5:48
39 Fabian Garcia Sr Fresno 11:39.8 5:50
40 Jesus Duran Sr Coalinga 11:46.9 5:53
41 Jordan Rodriguez So Caruthers 11:49 5:55
42 Robert Uva Fr Grace Davis 11:49.4 5:55
43 Grant Zemella So Templeton 11:50.8 5:55
44 Julian Alvino So Fresno 11:56.3 5:58
45 Alexis Gonzales Sr West Bakersfield 11:56.4 5:58
46 Moises Barboza Jr Coalinga 11:57.7 5:59
47 Luis Capistrano Sr McLane 12:01.9 6:01
48 Ruben Estrada Jr Golden Valley (CE) 12:05.7 6:03
49 Udavir Birdi So Bakersfield Christian 12:07.6 6:04
50 Maurilio Lopez Jr Caruthers 12:13.2 6:07
51 Eli Espinoza Sr Clovis East 12:16.4 6:08
52 Garrett Larson So Bakersfield Christian 12:18.3 6:09
53 Lorin-cody Hiatt Jr Grace Davis 12:21.6 6:11
54 Jeremy Adams So Exeter 12:29.5 6:15
55 Carlos Bonilla Jr Grace Davis 12:31.7 6:16
56 Aaron Ly Fr Moreau Catholic 12:31.9 6:16
57 Adolfo Millan Sr Arvin 12:48.3 6:24
58 Justin Mcafee Sr Casa Roble 13:06.5 6:33
59 Damien Bolden Sr West Bakersfield 13:08.6 6:34
60 Mark Oates So Exeter 13:13.2 6:37
61 Octavio Villa-jime Sr Arvin 13:42.4 6:51
62 James Fulce Jr Bakersfield Christian 13:53.1 6:57
63 Paul Boucher Sr Casa Roble 14:04.9 7:02
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Victor Ochoa So Madera South 9:49 4:55
2 Chris Watkins Jr Clovis 9:51.5 4:56
3 Adrian Alvarez Jr Madera South 10:00.4 5:00
4 Gabriel Logan Sr Clovis North 10:02 5:01 1/2 2/27 3/27 10:10
(0:08)
10:10
(0:08)
9:49 You ROCK! (LY, LR, SBP)
5 Matt Fierro Sr Clovis 10:13.8 5:07
6 Enrique Gutierrez Fr Clovis East 10:15.8 5:08
7 Alex Garcia Jr Reedley 10:16.5 5:08
8 Devin Diaz So Nipomo 10:18.7 5:09
9 Jonathon Padilla So Dinuba 10:20.7 5:10
10 Michael Zungia So Roosevelt 10:22.5 5:11
11 Mauro Sanchez Jr Reedley 10:23 5:12
12 Pedro Rodriguez Jr Dinuba 10:28 5:14
13 Sebestian Medina So Clovis East 10:30.9 5:15
14 Nathan Bracamonte Sr Sanger 10:33 5:17
15 Jasmit Briana Jr Coalinga 10:34.8 5:17
16 Natniel Wagenleitner Jr Clovis North 10:36.2 5:18 2/2 5/27 6/25 10:47
(0:11)
10:47
(0:11)
10:47
(0:11)
You ROCK! (LY, LR, PR)
17 Juan Desantiago Jr Sanger 10:38.4 5:19
18 Benjamin Vargas Sr Kerman 10:39.4 5:20
19 Eliel Payan Jr McLane 10:40.3 5:20
20 Adam Valdez Sr Kerman 10:40.9 5:20
21 Michael Vickers So Moreau Catholic 10:42.7 5:21
22 Sam Hawley So Edison 10:44.4 5:22
23 Sam Savery-orton Sr Templeton 10:47.8 5:24
24 Spence Nelson Jr Bullard 10:48.2 5:24
25 Anthony Valencia So Coalinga 10:53.2 5:27
26 Logan Fraser Sr Buchanan 10:54.6 5:27
27 Matthew Morgan Fr Clovis West 10:55.4 5:28
28 Oscar Cruz Sr Golden Valley (CE) 10:56.3 5:28
29 Alfredo Solis Sr Golden Valley (CE) 10:57.5 5:29
30 Brayden Costales Fr Clovis West 10:59.5 5:30
31 Luis Reyes So Arvin 11:00.3 5:30
32 James Alexander Sr Moreau Catholic 11:02.7 5:31
33 Oscar Herrera Jr Caruthers 11:04.1 5:32
34 Jordan Travis Jr Edison 11:09.8 5:35
35 Octavio Lopez So Roosevelt 11:10.9 5:35
36 Jason Behrens Sr Nipomo 11:11.9 5:36
37 Gabriel Ruiz Jr Bullard 11:15.6 5:38
38 Joseph Dominguez Sr Arvin 11:16 5:38
39 Luis Benitez So Fresno 11:20.9 5:40
40 Brennan Tobin Sr Templeton 11:21.2 5:41
41 Gurparvesh Brar Sr Caruthers 11:21.3 5:41
42 Jose Escoto Sr McLane 11:37.5 5:49
43 Thomas Turner Sr Casa Roble 11:39.8 5:50
44 Isaiah Hessler Fr Bakersfield Christian 11:42.5 5:51
45 Antonio Bravo Sr Grace Davis 11:44.3 5:52
46 Arturo Valencia Sr West Bakersfield 11:46.7 5:53
47 Timothy Trujillo Fr Exeter 11:48.2 5:54
48 Arath Nieto Sr West Bakersfield 11:48.9 5:54
49 Tommy Pham Jr Grace Davis 12:14.1 6:07
50 Marcel Tanus Fr Bakersfield Christian 12:23.3 6:12
51 Dalton Edd Sr Casa Roble 12:50.1 6:25
52 Eddie Maciel Jr Exeter 12:59.8 6:30
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Manuel Aquino Sr Madera South 10:52.6 5:26
2 Marcus Cuiriz Sr Clovis 10:59.7 5:30
3 Christian Shehadey Jr Clovis 11:07.3 5:34
4 Paul Lomas So Madera South 11:07.8 5:34
5 Kurtis Adams So Madera South 11:10.1 5:35
6 Michael Pappace Sr Clovis West 11:13.3 5:37
7 Caleb Gardner Jr Clovis 11:15 5:38
8 Salvador Martinez So Madera South 11:15.7 5:38
9 Andrew Steele Jr Clovis North 11:17.8 5:39 1/7 14/27 4/22 11:21
(0:03)
11:21
(0:03)
11:21
(0:03)
You ROCK! (LY, LR, PR)
10 James Stuart Fr Nipomo 11:19.7 5:40
11 Alejandro Duran So Madera South 11:20.7 5:40
12 Henry Gonzalez Sr Kerman 11:21.7 5:41
13 Ethan Cardenas Jr Moreau Catholic 11:22.7 5:41
14 Matias Ilic Jr Clovis North 11:23.1 5:42 2/7 15/27 3/19
15 Jacob Meyer Sr Clovis 11:23.7 5:42
16 Kyle Tu Jr Moreau Catholic 11:26.5 5:43
17 Siddarth Sannapareddy Sr Clovis North 11:26.8 5:43 3/7 16/27 3/17 11:35
(0:09)
11:35
(0:09)
11:35
(0:09)
You ROCK! (LY, LR, PR)
18 Joaquin Andrade Jr Clovis North 11:31.6 5:46 4/7 18/27 3/13
19 Marcos Cortez Jr Kerman 11:36.6 5:48
20 Diego Ventura Jr Kerman 11:36.9 5:48
21 Ricky Flores Jr Bullard 11:39.7 5:50
22 Arbin Bath Jr Clovis West 11:40.9 5:50
23 John Potosme Jr Moreau Catholic 11:42.8 5:51
24 Jonathan Blanco Sr Kerman 11:43.5 5:52
25 Omar Flores Sr McLane 11:46.3 5:53
26 Carson Murray So Nipomo 11:48 5:54
27 Josiah Majors Jr Clovis 11:49.6 5:55
28 Luis Gutierrez Sr Dinuba 11:51 5:56
29 Alberto Melchor Jr Madera South 11:51.7 5:56
30 Brandon Arellano Sr Kerman 11:54.1 5:57
31 Gilbert Mejia Sr Nipomo 11:54.5 5:57
32 Ryan Lauri Sr Clovis West 12:00.2 6:00
33 Bradley Behrens Sr Nipomo 12:03.4 6:02
34 Edgar Verdin Jr Golden Valley (CE) 12:04.9 6:02
35 Noah Luke Canio Jr Moreau Catholic 12:05.3 6:03
36 Gabriel Ramos Sr Bullard 12:05.6 6:03
37 Isaac Torres Sr Clovis 12:08.8 6:04
38 Gerardo Jarquin Jr Dinuba 12:09 6:05
39 Kane Sawyer Jr Bullard 12:10.1 6:05
40 Jose Espinoza Sr McLane 12:10.2 6:05
41 Christian Reta Jr Clovis North 12:10.7 6:05 5/7 20/27 4/10 11:59 11:59 11:59
42 Christopher Downing Fr Nipomo 12:12.3 6:06
43 Jake Wolf Sr Clovis North 12:13 6:07 6/7 21/27 3/8
44 Josafat Gonzalez So Edison 12:14 6:07
45 Nicholas Altamiran Sr Bullard 12:14.9 6:07
46 Fernando Alvarez So Edison 12:16.5 6:08
47 Brian Arellano Jr Golden Valley (CE) 12:20.3 6:10
48 Sergio Verdugo Jr Exeter 12:21.4 6:11
49 Eduardo Ojeda Jr Madera South 12:22.1 6:11
50 Robby Brandt Sr Immanuel 12:24.2 6:12
51 Arnoldo Valdivieso Jr Moreau Catholic 12:24.6 6:12
52 William Mcbride Jr Clovis West 12:28.3 6:14
53 Ricardo Ortiz Sr Madera South 12:29.7 6:15
54 Artemio Reyes Sr Fresno 12:30.2 6:15
55 Cole Shattuck Jr Minarets 12:31.7 6:16
56 Guillermo Cortez Sr McLane 12:36.2 6:18
57 Jacob Hopalian Sr Clovis North 12:40.2 6:20 7/7 24/27 2/7 13:17
(0:37)
13:17
(0:37)
12:41
(0:01)
You ROCK! (LY, LR, PR)
58 Bernardino Lopez Sr Madera South 12:44.9 6:22
59 Jonathon Stoermer Sr Madera South 12:46 6:23
60 Alex Apodaca Sr Kerman 12:47.4 6:24
61 Cameron Gonzales Jr Bullard 12:48.1 6:24
62 Ivan Trinidad Sr Fresno 12:49.2 6:25
63 Raymond Yan Sr Dinuba 12:50.2 6:25
64 Jesse Ortega Jr Edison 12:51.4 6:26
65 Brandon Guzman Sr Roosevelt 12:54.8 6:27
66 Jason Shotwell Jr McLane 12:55.3 6:28
67 Rex Vang Sr Clovis East 12:57.2 6:29
68 Arjun Rajkumar Jr Moreau Catholic 12:57.3 6:29
69 Oscar Venegas Sr Roosevelt 12:57.5 6:29
70 Rodolfo Tapia Jr Bullard 12:58.6 6:29
71 Kyle Penner Jr Bakersfield Christian 12:59.6 6:30
72 Arturo Ledezma Jr Kerman 13:00.8 6:30
73 Paul Snyder Fr Nipomo 13:01.4 6:31
74 Alvaro Rubio Jr Caruthers 13:02.3 6:31
75 Ricky Quintero Jr Exeter 13:05.6 6:33
76 Xavier Irizarry Jr Bullard 13:07.2 6:34
77 Jt Kraft Sr Clovis West 13:08.4 6:34
78 Tieshaun Scoggins Jr Bullard 13:10.4 6:35
79 Cole Robertson Jr Bullard 13:13.3 6:37
80 Joshua Medeiros Jr Moreau Catholic 13:16.1 6:38
81 Anthony Berrios Jr Grace Davis 13:17.5 6:39
82 Jacob Chavez Jr Edison 13:20.5 6:40
83 Cameron Avila So Nipomo 13:21.7 6:41
84 Alexis Rojas Sr Golden Valley (CE) 13:23.6 6:42
85 Luke Fuller Jr Minarets 13:24 6:42
86 Alejandro Gama Sr Caruthers 13:28.8 6:44
87 Jose Cabral Sr Coalinga 13:35.5 6:48
88 Vince Lam Jr Clovis East 13:42.2 6:51
89 Connor Talley So Bullard 13:42.8 6:51
90 Alexis Herrera Sr Golden Valley (CE) 13:47.8 6:54
91 Eric Velasco Fr Coalinga 13:58.9 6:59
92 Miguel Avila Jr Roosevelt 14:03.3 7:02
93 David Arias Jr Golden Valley (CE) 14:03.8 7:02
94 Angel Pen Sr Roosevelt 14:11.9 7:06
95 Caleb Ramirez So Golden Valley (CE) 14:16.7 7:08
96 Stone Sawyer Jr Exeter 14:21.5 7:11
97 Raul Rios Jr Bullard 14:24.3 7:12
98 Johnny Balderas Sr Golden Valley (CE) 14:26.9 7:13
99 Alexys Ruiz Fr Coalinga 14:35.7 7:18
100 Brayan Bal So Golden Valley (CE) 14:37.9 7:19
101 Josh Mcfarland Fr Nipomo 14:44.6 7:22
102 Juan Robledo Sr McLane 14:53.3 7:27
103 Ignacio Castillo So Golden Valley (CE) 14:56.4 7:28
104 Philip Lujan Jr Fresno 15:02.3 7:31
105 Carlos Garcia Sr Golden Valley (CE) 15:10.8 7:35
106 Octavio Verduzco Jr Fresno 15:57 7:59
107 Isaiah Lopez Jr Caruthers 16:00.8 8:00
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Madera South
1-1-1-1-1
Gap: 0:28
55:47
11:09
5:35
29 Manuel Aquino
Sr
10:53
5:26
1
Paul Lomas
So
11:08
5:34
4
Kurtis Adams
So
11:10
5:35
5
Salvador Martinez
So
11:16
5:38
8
Alejandro Duran
So
11:21
5:40
11
Alberto Melchor
Jr
11:52
5:56
28
Eduardo Ojeda
Jr
12:22
6:11
44
2 Clovis
2-1-2-2-2
Gap: 0:50
56:35
11:19
5:40
54 Marcus Cuiriz
Sr
11:00
5:30
2
Christian Shehadey
Jr
11:07
5:34
3
Caleb Gardner
Jr
11:15
5:38
7
Jacob Meyer
Sr
11:24
5:42
15
Josiah Majors
Jr
11:50
5:55
27
Isaac Torres
Sr
12:09
6:04
36




3 Clovis North
4-3-3-3-3
Gap: 0:53
57:50
11:34
5:47
97 Andrew Steele
Jr
11:18
5:39
9
Matias Ilic
Jr
11:23
5:42
14
Siddarth Sannapareddy
Sr
11:27
5:43
17
Joaquin Andrade
Jr
11:32
5:46
18
Christian Reta
Jr
12:11
6:05
39
Jake Wolf
Sr
12:13
6:07
41
Jacob Hopalian
Sr
12:40
6:20
48
4 Kerman
6-6-4-4-4
Gap: 0:32
58:13
11:39
5:49
104 Henry Gonzalez
Sr
11:22
5:41
12
Marcos Cortez
Jr
11:37
5:48
19
Diego Ventura
Jr
11:37
5:48
20
Jonathan Blanco
Sr
11:44
5:52
24
Brandon Arellano
Sr
11:54
5:57
29
Alex Apodaca
Sr
12:47
6:24
49
Arturo Ledezma
Jr
13:01
6:30
54
5 Moreau Catholic
7-5-5-5-5
Gap: 1:02
59:02
11:48
5:54
131 Ethan Cardenas
Jr
11:23
5:41
13
Kyle Tu
Jr
11:27
5:43
16
John Potosme
Jr
11:43
5:51
23
Noah Luke Canio
Jr
12:05
6:03
34
Arnoldo Valdivieso
Jr
12:25
6:12
45
Arjun Rajkumar
Jr
12:57
6:29
52
Joshua Medeiros
Jr
13:16
6:38
58
6 Nipomo
5-7-7-6-6
Gap: 0:53
59:18
11:52
5:56
138 James Stuart
Fr
11:20
5:40
10
Carson Murray
So
11:48
5:54
26
Gilbert Mejia
Sr
11:55
5:57
30
Bradley Behrens
Sr
12:03
6:02
32
Christopher Downing
Fr
12:12
6:06
40
Paul Snyder
Fr
13:01
6:31
55
Cameron Avila
So
13:22
6:41
59
7 Clovis West
3-4-6-7-7
Gap: 1:55
60:31
12:06
6:03
162 Michael Pappace
Sr
11:13
5:37
6
Arbin Bath
Jr
11:41
5:50
22
Ryan Lauri
Sr
12:00
6:00
31
William Mcbride
Jr
12:28
6:14
46
Jt Kraft
Sr
13:08
6:34
57








8 Bullard
8-8-8-8-8
Gap: 1:08
60:58
12:12
6:06
185 Ricky Flores
Jr
11:40
5:50
21
Gabriel Ramos
Sr
12:06
6:03
35
Kane Sawyer
Jr
12:10
6:05
37
Nicholas Altamiran
Sr
12:15
6:07
42
Cameron Gonzales
Jr
12:48
6:24
50
Rodolfo Tapia
Jr
12:59
6:29
53
Xavier Irizarry
Jr
13:07
6:34
56
9 McLane
9-9-9-9-9
Gap: 3:07
64:21
12:52
6:26
226 Omar Flores
Sr
11:46
5:53
25
Jose Espinoza
Sr
12:10
6:05
38
Guillermo Cortez
Sr
12:36
6:18
47
Jason Shotwell
Jr
12:55
6:28
51
Juan Robledo
Sr
14:53
7:27
65








10 Golden Valley (CE)
10-10-10-10-10
Gap: 1:59
65:40
13:08
6:34
259 Edgar Verdin
Jr
12:05
6:02
33
Brian Arellano
Jr
12:20
6:10
43
Alexis Rojas
Sr
13:24
6:42
60
Alexis Herrera
Sr
13:48
6:54
61
David Arias
Jr
14:04
7:02
62
Caleb Ramirez
So
14:17
7:08
63
Johnny Balderas
Sr
14:27
7:13
64
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Fernando Sandoval Fr Clovis 10:15.9 5:08
2 Juan Zamora Fr Immanuel 10:36.2 5:18
3 Nicholas Carter Fr Clovis North 10:40.4 5:20 1/13 6/27 3/21
4 Thomas Allen Fr Clovis North 10:43.9 5:22 2/13 8/27 1/20
5 Ethan Fusselman So Clovis North 10:49.7 5:25 3/13 10/27 1/15 12:13
(1:23)
12:13
(1:23)
12:13
(1:23)
You ROCK! (LY, LR, PR)
6 Diego Perez Fr Golden Valley (CE) 10:51.3 5:26
7 Jacob Huebert So Clovis North 10:52.4 5:26 4/13 11/27 1/14 10:44 10:44 10:44
8 Reed Lienau So Clovis North 10:52.5 5:26 5/13 12/27 1/10 13:37
(2:44)
13:37
(2:44)
13:37
(2:44)
You ROCK! (LY, LR, PR)
9 Tyler Murphy So Clovis 10:54.7 5:27
10 Jon Allie So Casa Roble 10:58.4 5:29
11 Jordan Marroquin Fr Clovis 11:01.5 5:31
12 Berj Karamanlian So Bullard 11:03.7 5:32
13 Mason Rozumowicz So Casa Roble 11:05.2 5:33
14 Christian Santana So Kerman 11:06.4 5:33
15 Ernesto Palacios Fr Roosevelt 11:09 5:35
16 Jorge Toscano Fr Clovis East 11:12.3 5:36
17 Corbin Farias So Casa Roble 11:13.1 5:37
18 Conner Caldwell So Clovis North 11:13.3 5:37 6/13 13/27 1/9 11:33
(0:20)
11:33
(0:20)
11:33
(0:20)
You ROCK! (LY, LR, PR)
19 Moses Buryakov Fr Casa Roble 11:16.7 5:38
20 Audel Pinto-ramos So Golden Valley (CE) 11:20.7 5:40
21 Zane West So Clovis 11:21.4 5:41
22 Ricardo Duarte So Golden Valley (CE) 11:23.4 5:42
23 Cameron Van Zant Fr Clovis East 11:23.8 5:42
24 Vidal Ramirez So Madera South 11:24 5:42
25 Sergio Velasquez So Kerman 11:24.8 5:42
26 Diego Duarte So Reedley 11:24.9 5:42
27 Jacob Hall So Clovis West 11:29.2 5:45
28 Nathan Kennedy So Clovis North 11:30.7 5:45 7/13 17/27 1/9 11:39
(0:08)
11:39
(0:08)
11:39
(0:08)
You ROCK! (LY, LR, PR)
29 Isaac Fernandez So Madera South 11:30.9 5:45
30 Anthony Zhurko So Casa Roble 11:31.4 5:46
31 David Robles So Reedley 11:32.9 5:46
32 Jose Enriquez Fr Roosevelt 11:33.6 5:47
33 Jorge Renteria So Golden Valley (CE) 11:36.7 5:48
34 Jacob Pace Fr Clovis West 11:37.3 5:49
35 Jake Bringetto Fr Clovis West 11:41.8 5:51
36 Abelardo Pablo-lopez So Madera South 11:42.5 5:51
37 Kevin Mendoza Fr Madera South 11:43.2 5:52
38 Francisco Maciel Fr Madera South 11:43.2 5:52
39 Vincent Carrillo Fr Kerman 11:46.4 5:53
40 Obed Avila So Roosevelt 11:46.7 5:53
41 Ethan Rodriguez So Clovis West 11:48 5:54
42 Adrian Guzman So McLane 11:50.3 5:55
43 Orlando Navarro Fr Kerman 11:51.5 5:56
44 Augustin Vega So Casa Roble 11:51.7 5:56
45 Cesar Murrillo Fr Bullard 11:51.7 5:56
46 Paulo Chacon So Grace Davis 11:57.9 5:59
47 Daniel Choy Fr Moreau Catholic 11:58.6 5:59
48 Santiago Govea Fr Moreau Catholic 12:00.1 6:00
49 Ethan Doyle So Clovis North 12:03.7 6:02 8/13 19/27 1/9 You ROCK! (SBP)
50 Alexis Valadez So Kerman 12:05.2 6:03
51 Cristian Chavez Fr Moreau Catholic 12:08.6 6:04
52 Jose Alvarenga Fr Kerman 12:11.3 6:06
53 Jesse Hernandez Fr Roosevelt 12:12.9 6:06
54 Peirong Ding Fr Moreau Catholic 12:16.2 6:08
55 Juan Lara Fr Edison 12:18.2 6:09
56 Elian Alvarado So Coalinga 12:19.3 6:10
57 Isaiah Lanas Fr Bullard 12:20.4 6:10
58 Daniel Torres Fr Madera South 12:20.7 6:10
59 Samuel Alcaraz So Edison 12:24.3 6:12
60 Brandon Calles Fr Edison 12:25.1 6:13
61 Daniel Llanez Fr Clovis North 12:25.1 6:13 9/13 22/27 1/6
62 Jonathan Martin Fr Clovis North 12:26.4 6:13 10/13 23/27 1/5
63 Dustin Hiatt So Grace Davis 12:26.7 6:13
64 Gurpinder Singh So Moreau Catholic 12:29.1 6:15
65 Sam Royston Fr Casa Roble 12:29.1 6:15
66 Andrew Atkinson So Clovis West 12:29.9 6:15
67 Andrew Parmer Fr Clovis West 12:30.4 6:15
68 Jose Hernandez So Kerman 12:31.1 6:16
69 Alexander Vasquez Fr Golden Valley (CE) 12:32.5 6:16
70 Adam Slivinsky So Moreau Catholic 12:32.6 6:16
71 Osvaldo Quintero So Kerman 12:34.7 6:17
72 David Mendoza So Bullard 12:36.2 6:18
73 Jacob Vega Fr Casa Roble 12:37.3 6:19
74 Andrew Vue Fr Golden Valley (CE) 12:37.5 6:19
75 Allan Magana Fr Kerman 12:39.4 6:20
76 Riley Messer So Templeton 12:39.9 6:20
77 Jose Magana Fr Golden Valley (CE) 12:43.2 6:22
78 Andres Villareal So Roosevelt 12:43.6 6:22
79 Luis Guzman Fr Edison 12:44.2 6:22
80 Evan Kliewer Fr Casa Roble 12:44.2 6:22
81 Jason Moreno Fr Clovis North 12:45.4 6:23 11/13 25/27 1/2
82 Edgardo Gil Fr Coalinga 12:50.6 6:25
83 Declan North Fr Moreau Catholic 12:53.8 6:27
84 Seth Carmody Fr Bakersfield Christian 13:00.2 6:30
85 Jatinder Rai So Clovis West 13:01.8 6:31
86 Louis Wright Fr Bullard 13:05.6 6:33
87 Jacob Shapero Fr Templeton 13:06.3 6:33
88 Victor Cervantes Fr Kerman 13:07.3 6:34
89 Gabriel Martinez So McLane 13:08.8 6:34
90 Andrew Jara So West Bakersfield 13:13.7 6:37
91 Ryan Sathianathen So Moreau Catholic 13:14.8 6:37
92 Jakob Cervantes Fr Clovis West 13:15.7 6:38
93 Raymond Padilla So Bullard 13:17.8 6:39
94 Angel Garcia So Grace Davis 13:18 6:39
95 Jose Sanchez Fr Kerman 13:19.4 6:40
96 Jose Rodarte Fr Moreau Catholic 13:22.2 6:41
97 Miguel Ramirez So Madera South 13:24 6:42
98 Javen Hernandez So Dinuba 13:25.8 6:43
99 Ahmad Joseph Fr Clovis West 13:25.9 6:43
100 Josue Sanchez Fr Kerman 13:28.3 6:44
101 Ruben Sanchez Fr Coalinga 13:28.6 6:44
102 Ryan Friesen Fr Immanuel 13:29.4 6:45
103 David Mercardo So Edison 13:29.8 6:45
104 Jeremy Bartolomei So Clovis North 13:34.4 6:47 12/13 26/27 2/2 15:43
(2:09)
15:43
(2:09)
15:43
(2:09)
You ROCK! (LY, LR, PR)
105 Ezekiel Mendez So Templeton 13:36.3 6:48
106 Fernando Hernandez Fr Madera South 13:36.4 6:48
107 Jesus Rios So Roosevelt 13:38.6 6:49
108 Bryan Gomez Fr Kerman 13:39.6 6:50
109 Daniel Chavez Fr Roosevelt 13:40.7 6:50
110 Domingo Magdaleno Fr Kerman 13:45.4 6:53
111 Juan Constantino Fr West Bakersfield 13:54 6:57
112 Manuel Anguiano Fr Bullard 13:56.1 6:58
113 Patrick Castro So Bullard 13:59.9 7:00
114 Dean Hill Fr Templeton 14:07.5 7:04
115 Krishneel Chand So Grace Davis 14:10.8 7:05
116 Jacob Drabin Fr Moreau Catholic 14:11.4 7:06
117 Chris Salazar Fr Bullard 14:20.2 7:10
118 Diego Ruiz Fr Coalinga 14:24.4 7:12
119 Bryan Briones Fr Kerman 14:36.7 7:18
120 Andres Castaneda So McLane 14:49.5 7:25
121 Ryan Hickey So Clovis North 15:02.7 7:31 13/13 27/27 2/2 16:09
(1:06)
16:09
(1:06)
16:09
(1:06)
You ROCK! (LY, LR, PR)
122 Fernando De La Cruz Fr Golden Valley (CE) 15:06.7 7:33
123 Emanuel Bolanos Fr Roosevelt 15:07.2 7:34
124 Caleb Scott So Bullard 15:13.2 7:37
125 Bryan Jauregui Fr Dinuba 15:13.3 7:37
126 Ian Kong So Clovis West 16:36.7 8:18
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Clovis North
1-1-1-1-1
Gap: 0:12
53:59
10:48
5:24
17 Nicholas Carter
Fr
10:40
5:20
1
Thomas Allen
Fr
10:44
5:22
2
Ethan Fusselman
So
10:50
5:25
3
Jacob Huebert
So
10:52
5:26
5
Reed Lienau
So
10:53
5:26
6
Conner Caldwell
So
11:13
5:37
13
Nathan Kennedy
So
11:31
5:45
20
2 Casa Roble
3-2-2-2-2
Gap: 0:33
56:05
11:13
5:36
64 Jon Allie
So
10:58
5:29
7
Mason Rozumowicz
So
11:05
5:33
9
Corbin Farias
So
11:13
5:37
12
Moses Buryakov
Fr
11:17
5:38
14
Anthony Zhurko
So
11:31
5:46
22
Augustin Vega
So
11:52
5:56
34
Sam Royston
Fr
12:29
6:15
49
3 Golden Valley (CE)
2-3-3-3-3
Gap: 1:41
57:45
11:33
5:46
112 Diego Perez
Fr
10:51
5:26
4
Audel Pinto-ramos
So
11:21
5:40
15
Ricardo Duarte
So
11:23
5:42
16
Jorge Renteria
So
11:37
5:48
24
Alexander Vasquez
Fr
12:33
6:16
53
Andrew Vue
Fr
12:38
6:19
56
Jose Magana
Fr
12:43
6:22
57
4 Madera South
7-6-5-5-4
Gap: 0:19
58:04
11:37
5:48
122 Vidal Ramirez
So
11:24
5:42
17
Isaac Fernandez
So
11:31
5:45
21
Abelardo Pablo-lopez
So
11:43
5:51
27
Kevin Mendoza
Fr
11:43
5:52
28
Francisco Maciel
Fr
11:43
5:52
29
Daniel Torres
Fr
12:21
6:10
45
Miguel Ramirez
So
13:24
6:42
64
5 Kerman
5-4-4-4-5
Gap: 0:59
58:14
11:39
5:49
129 Christian Santana
So
11:06
5:33
10
Sergio Velasquez
So
11:25
5:42
18
Vincent Carrillo
Fr
11:46
5:53
30
Orlando Navarro
Fr
11:52
5:56
33
Alexis Valadez
So
12:05
6:03
38
Jose Alvarenga
Fr
12:11
6:06
40
Jose Hernandez
So
12:31
6:16
52
6 Clovis West
8-8-7-6-6
Gap: 1:01
59:06
11:49
5:55
152 Jacob Hall
So
11:29
5:45
19
Jacob Pace
Fr
11:37
5:49
25
Jake Bringetto
Fr
11:42
5:51
26
Ethan Rodriguez
So
11:48
5:54
32
Andrew Atkinson
So
12:30
6:15
50
Andrew Parmer
Fr
12:30
6:15
51
Jatinder Rai
So
13:02
6:31
61
7 Roosevelt
6-5-5-7-7
Gap: 1:35
59:26
11:53
5:57
164 Ernesto Palacios
Fr
11:09
5:35
11
Jose Enriquez
Fr
11:34
5:47
23
Obed Avila
So
11:47
5:53
31
Jesse Hernandez
Fr
12:13
6:06
41
Andres Villareal
So
12:44
6:22
58
Jesus Rios
So
13:39
6:49
66
Daniel Chavez
Fr
13:41
6:50
67
8 Moreau Catholic
9-9-9-9-8
Gap: 0:31
60:53
12:11
6:05
202 Daniel Choy
Fr
11:59
5:59
36
Santiago Govea
Fr
12:00
6:00
37
Cristian Chavez
Fr
12:09
6:04
39
Peirong Ding
Fr
12:16
6:08
42
Gurpinder Singh
So
12:29
6:15
48
Adam Slivinsky
So
12:33
6:16
54
Declan North
Fr
12:54
6:27
60
9 Bullard
4-7-8-8-9
Gap: 2:02
60:58
12:12
6:06
204 Berj Karamanlian
So
11:04
5:32
8
Cesar Murrillo
Fr
11:52
5:56
35
Isaiah Lanas
Fr
12:20
6:10
44
David Mendoza
So
12:36
6:18
55
Louis Wright
Fr
13:06
6:33
62
Raymond Padilla
So
13:18
6:39
63
Manuel Anguiano
Fr
13:56
6:58
68
10 Edison
10-10-10-10-10
Gap: 1:12
63:22
12:40
6:20
260 Juan Lara
Fr
12:18
6:09
43
Samuel Alcaraz
So
12:24
6:12
46
Brandon Calles
Fr
12:25
6:13
47
Luis Guzman
Fr
12:44
6:22
59
David Mercardo
So
13:30
6:45
65








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Clovis North
1-1-1-1-1
Gap: 1:13
59:39
11:56
5:58
17 Conner Caldwell
So
11:13
5:37
1
Nathan Kennedy
So
11:31
5:45
2
Ethan Doyle
So
12:04
6:02
3
Daniel Llanez
Fr
12:25
6:13
5
Jonathan Martin
Fr
12:26
6:13
6
Jason Moreno
Fr
12:45
6:23
12
Jeremy Bartolomei
So
13:34
6:47
23
2 Kerman
2-2-2-2-2
Gap: 0:56
63:04
12:37
6:18
48 Jose Alvarenga
Fr
12:11
6:06
4
Jose Hernandez
So
12:31
6:16
8
Osvaldo Quintero
So
12:35
6:17
10
Allan Magana
Fr
12:39
6:20
11
Victor Cervantes
Fr
13:07
6:34
15
Jose Sanchez
Fr
13:19
6:40
19
Josue Sanchez
Fr
13:28
6:44
22
3 Moreau Catholic
4-4-3-3-3
Gap: 1:39
66:15
13:15
6:37
84 Adam Slivinsky
So
12:33
6:16
9
Declan North
Fr
12:54
6:27
13
Ryan Sathianathen
So
13:15
6:37
16
Jose Rodarte
Fr
13:22
6:41
20
Jacob Drabin
Fr
14:11
7:06
26








4 Clovis West
3-3-3-4-4
Gap: 4:06
68:51
13:46
6:53
88 Andrew Parmer
Fr
12:30
6:15
7
Jatinder Rai
So
13:02
6:31
14
Jakob Cervantes
Fr
13:16
6:38
17
Ahmad Joseph
Fr
13:26
6:43
21
Ian Kong
So
16:37
8:18
29








5 Bullard
5-5-5-5-5
Gap: 1:55
70:47
14:09
7:05
122 Raymond Padilla
So
13:18
6:39
18
Manuel Anguiano
Fr
13:56
6:58
24
Patrick Castro
So
14:00
7:00
25
Chris Salazar
Fr
14:20
7:10
27
Caleb Scott
So
15:13
7:37
28








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.