Archbishop Mitty Results from the WCAL #1 at GGP WCAL on 10/6/11

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Ajith, Pranav Fr Fr 23:59 8:00 3 115/134 9/10 26/28 4/5
Blanco, Jonathan So So 18:22 6:07 3 17/84 1/2 4/28 3/7 17:47
Chan, Edwin Jr JV 23:30 7:50 3 135/154 8/9 25/28 6/6
Chan, Wesley Sr JV 20:34 6:51 3 85/154 6/9 19/28 5/8 23:05
(2:31,10.9)
23:05
(2:31,10.9)
23:05
(2:31,10.9)
22:14
(1:40,7.5)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Chang, Andrew Fr Fr 19:50 6:37 3 34/134 3/10 12/28 3/7
Chang, Kevin Sr JV 20:27 6:49 3 79/154 4/9 17/28 6/8 21:21
(0:54,4.2)
You ROCK! (DPR)
Chitalia, Mihir Fr Fr 21:35 7:12 3 75/134 5/10 20/28 4/6
Clancy, Benjamin Sr JV 24:00 8:00 3 140/154 9/9 27/28 6/6
Dan, Sumit Sr V 20:26 6:49 3 51/53 7/7 16/28 5/6 20:27
(0:01,0.1)
20:27
(0:01,0.1)
20:27
(0:01,0.1)
18:49 You ROCK! (LY, LR, PR, DSR)
Delgado, Brandon Fr Fr 21:59 7:20 3 89/134 8/10 23/28 4/5
Gangavarapu, Chaitanya Fr Fr 24:11 8:04 3 119/134 10/10 28/28 4/5
Grennan, Vincent Jr JV 20:29 6:50 3 80/154 5/9 18/28 5/8 20:55
(0:26,2.1)
20:55
(0:26,2.1)
20:55
(0:26,2.1)
20:25 You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
Guzikowski, Richard Jr V 18:16 6:05 3 34/53 1/7 2/28 7/8 16:47 16:47 16:47 16:10
He, Eric Fr Fr 21:52 7:17 3 86/134 7/10 22/28 4/5
Hoang, Peter Jr V 18:25 6:08 3 39/53 3/7 5/28 7/8 20:30
(2:05,10.2)
20:30
(2:05,10.2)
20:30
(2:05,10.2)
19:07
(0:42,3.7)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Judas, Josef Jr JV 20:20 6:47 3 77/154 3/9 15/28 6/8 19:41 19:41 19:41 19:10
Kwok, Stephen Jr JV 19:49 6:36 3 61/154 1/9 11/28 7/8 20:28
(0:39,3.2)
20:28
(0:39,3.2)
20:28
(0:39,3.2)
20:28
(0:39,3.2)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Lin, Austin Fr Fr 19:38 6:33 3 29/134 2/10 10/28 4/7
Lin, Owen Jr JV 20:09 6:43 3 69/154 2/9 13/28 7/8
Mccann, Kieran Jr V 19:05 6:22 3 45/53 4/7 6/28 7/8 19:41
(0:36,3.0)
19:41
(0:36,3.0)
19:41
(0:36,3.0)
18:28 You ROCK! (LY, LR, PR)
Nolasco, Raphael Fr Fr 20:16 6:45 3 46/134 4/10 14/28 4/7
Patil, Parth Jr V 19:05 6:22 3 46/53 5/7 7/28 6/8 20:10
(1:05,5.4)
20:10
(1:05,5.4)
20:10
(1:05,5.4)
19:33
(0:28,2.4)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Plata, Kyle Jr V 18:21 6:07 3 37/53 2/7 3/28 7/8 18:19 18:19 18:19 18:06
Remaker, Matthew Fr Fr 18:07 6:02 3 13/134 1/10 1/28 4/7
Saha, Anish Fr Fr 21:50 7:17 3 82/134 6/10 21/28 4/5
Sisley, Tyler So So 19:05 6:22 3 24/84 2/2 6/28 4/7 18:06
Tran, Kevin Jr V 19:28 6:29 3 48/53 6/7 9/28 6/7 21:19
(1:51,8.7)
21:19
(1:51,8.7)
21:19
(1:51,8.7)
19:59
(0:31,2.6)
You ROCK! (LY, LR, PR, DPR)
Williams, Michael Jr JV 22:48 7:36 3 123/154 7/9 24/28 6/7 You ROCK! (SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 3, and 3.1 mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 7/8 93:12
0:49
3 6:13 6:05 6:22 201 5:23 90:04 90:04 90:04 Richard Guzikowski (34), Kyle Plata (37), Peter Hoang (39), Kieran Mccann (45), Parth Patil (46)
JV 1st 5 6/8 101:14
0:40
3 6:45 6:36 6:50 174 5:42 107:08
(5:54,5.5)
107:08
(5:54,5.5)
107:08
(5:54,5.5%)
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR) Stephen Kwok (30), Owen Lin (33), Josef Judas (36), Kevin Chang (37), Vincent Grennan (38)
Fr 1st 5 4/6 99:26
3:28
3 6:38 6:02 7:12 107 5:49 Matthew Remaker (10), Austin Lin (18), Andrew Chang (20), Raphael Nolasco (26), Mihir Chitalia (33)
Fr 2nd 5 4/5 113:51
2:21
3 7:35 7:17 8:04 122 5:56 Anish Saha (21), Eric He (23), Brandon Delgado (25), Pranav Ajith (26), Chaitanya Gangavarapu (27)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Jack Bordoni Sr BELLARMINE 15:55 5:18
2 Esteban Valencia Sr BELLARMINE 16:06 5:22
3 Jose Sandoval Sr BELLARMINE 16:06 5:22
4 Raymond Meijer Jr BELLARMINE 16:09 5:23
5 Colin Mack Sr ST. FRANCIS 16:13 5:24
6 Joey Berriatua Jr SERRA 16:24 5:28
7 Nick Mantovani Sr BELLARMINE 16:34 5:31
8 Ciaran Murphy Jr St. Ignatius 16:34 5:31
9 Carsten Stann Sr SERRA 16:40 5:33
10 Bradley Afroilan Sr BELLARMINE 16:40 5:33
11 Akshay Alaghatta Jr BELLARMINE 16:42 5:34
12 Thomas Sayre Jr St. Ignatius 16:44 5:35
13 Gabriel Mclarnan So ST. FRANCIS 16:51 5:37
14 Liam Powers Sr St. Ignatius 16:51 5:37
15 Cameron Fast Jr ST. FRANCIS 16:55 5:38
16 Sean Davis Sr VALLEY CHRISTIAN 16:59 5:40
17 Brendan Foti So Sacred Heart Prep 17:00 5:40
18 Conor Cannon Sr St. Ignatius 17:05 5:42
19 Austin Quach Sr Sacred Heart Prep 17:13 5:44
20 Carlos Flores Jr Sacred Heart Prep 17:13 5:44
21 Ryan Thomas Sr SERRA 17:14 5:45
22 Antonio Flamenco Jr ST. FRANCIS 17:15 5:45
23 Matthew Kozuch Jr Sacred Heart Prep 17:25 5:48
24 Robbie Lacomble So ST. FRANCIS 17:28 5:49
25 Dominic Revilla Sr Sacred Heart Prep 17:28 5:49
26 Rich Bassin Sr St. Ignatius 17:29 5:50
27 Grant Schulte So SERRA 17:31 5:50
28 Ryan Pidgeon Jr St. Ignatius 17:39 5:53
29 Avery Turzanski Sr SERRA 17:42 5:54
30 Nathaniel Whitney Sr Sacred Heart Prep 17:48 5:56
31 Sami Alsamman So SERRA 17:59 6:00
32 Eyobed Mesfun Jr VALLEY CHRISTIAN 18:12 6:04
33 Ryan Ensor Jr VALLEY CHRISTIAN 18:15 6:05
34 Richard Guzikowski Jr Archbishop Mitty 18:16 6:05 1/7 2/28 7/8 16:47 16:47 16:47
35 Robert Manoos Sr Sacred Heart Prep 18:17 6:06
36 Patrick Cook Jr SERRA 18:20 6:07
37 Kyle Plata Jr Archbishop Mitty 18:21 6:07 2/7 3/28 7/8 18:19 18:19 18:19
38 Johnathan On Sr RIORDAN 18:25 6:08
39 Peter Hoang Jr Archbishop Mitty 18:25 6:08 3/7 5/28 7/8 20:30
(2:05)
20:30
(2:05)
20:30
(2:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
40 Maarten Deschaumes Jr RIORDAN 18:47 6:16
41 Ray Digiuseppe Jr ST. FRANCIS 18:50 6:17
42 Tony Aguilar Sr RIORDAN 18:51 6:17
43 Dustin Laucella Sr VALLEY CHRISTIAN 18:58 6:19
44 Keenan Donath Sr ST. FRANCIS 19:00 6:20
45 Kieran Mccann Jr Archbishop Mitty 19:05 6:22 4/7 6/28 7/8 19:41
(0:36)
19:41
(0:36)
19:41
(0:36)
You ROCK! (LY, LR, PR)
46 Parth Patil Jr Archbishop Mitty 19:05 6:22 5/7 7/28 6/8 20:10
(1:05)
20:10
(1:05)
20:10
(1:05)
You ROCK! (LY, LR, PR)
47 Alex Ascencio Jr VALLEY CHRISTIAN 19:23 6:28
48 Kevin Tran Jr Archbishop Mitty 19:28 6:29 6/7 9/28 6/7 21:19
(1:51)
21:19
(1:51)
21:19
(1:51)
You ROCK! (LY, LR, PR)
49 Hector Navarro Jr RIORDAN 19:49 6:36
50 Van Macasact Jr RIORDAN 20:22 6:47
51 Sumit Dan Sr Archbishop Mitty 20:26 6:49 7/7 16/28 5/6 20:27
(0:01)
20:27
(0:01)
20:27
(0:01)
You ROCK! (LY, LR, PR)
52 Trevor Peralta Jr RIORDAN 21:13 7:04
53 Clinton Hill Sr RIORDAN 21:51 7:17
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:39
80:50
16:10
5:23
17 Jack Bordoni
Sr
15:55
5:18
1
Esteban Valencia
Sr
16:06
5:22
2
Jose Sandoval
Sr
16:06
5:22
3
Raymond Meijer
Jr
16:09
5:23
4
Nick Mantovan
Sr
16:34
5:31
7
Bradley Afroilan
Sr
16:40
5:33
10
Akshay Alaghatt
Jr
16:42
5:34
11
2 St. Ignatius
4-4-3-2-2
Gap: 0:55
84:43
16:57
5:39
78 Ciaran Murphy
Jr
16:34
5:31
8
Thomas Sayre
Jr
16:44
5:35
12
Liam Powers
Sr
16:51
5:37
14
Conor Cannon
Sr
17:05
5:42
18
Rich Bassin
Sr
17:29
5:50
26
Ryan Pidgeon
Jr
17:39
5:53
28




3 ST. FRANCIS
2-3-2-3-3
Gap: 1:15
84:42
16:56
5:39
79 Colin Mack
Sr
16:13
5:24
5
Gabriel Mclarnan
So
16:51
5:37
13
Cameron Fast
Jr
16:55
5:38
15
Antonio Flamenco
Jr
17:15
5:45
22
Robbie Lacomble
So
17:28
5:49
24
Ray Digiusep
Jr
18:50
6:17
41
Keenan Donath
Sr
19:00
6:20
44
4 SERRA
3-2-4-4-4
Gap: 1:18
85:31
17:06
5:42
92 Joey Berriatu
Jr
16:24
5:28
6
Carsten Stann
Sr
16:40
5:33
9
Ryan Thomas
Sr
17:14
5:45
21
Grant Schulte
So
17:31
5:50
27
Avery Turzansk
Sr
17:42
5:54
29
Sami Alsamman
So
17:59
6:00
31
Patrick Cook
Jr
18:20
6:07
36
5 Sacred Heart Prep
6-5-5-5-5
Gap: 0:28
86:19
17:16
5:45
104 Brendan Foti
So
17:00
5:40
17
Austin Quach
Sr
17:13
5:44
19
Carlos Flores
Jr
17:13
5:44
20
Matthew Kozuch
Jr
17:25
5:48
23
Dominic Revilla
Sr
17:28
5:49
25
Nathanie Whitney
Sr
17:48
5:56
30
Robert Manoos
Sr
18:17
6:06
35
6 VALLEY CHRISTIAN
5-6-6-6-6
Gap: 2:24
91:47
18:21
6:07
171 Sean Davis
Sr
16:59
5:40
16
Eyobed Mesfun
Jr
18:12
6:04
32
Ryan Ensor
Jr
18:15
6:05
33
Dustin Laucella
Sr
18:58
6:19
43
Alex Ascencio
Jr
19:23
6:28
47








7 Archbishop Mitty
7-7-7-7-7
Gap: 0:49
93:12
18:38
6:13
201 Richard Guzikows
Jr
18:16
6:05
34
Kyle Plata
Jr
18:21
6:07
37
Peter Hoang
Jr
18:25
6:08
39
Kieran Mccann
Jr
19:05
6:22
45
Parth Patil
Jr
19:05
6:22
46
Kevin Tran
Jr
19:28
6:29
48
Sumit Dan
Sr
20:26
6:49
51
8 RIORDAN
8-8-8-8-8
Gap: 1:57
96:14
19:15
6:25
219 Johnatha On
Sr
18:25
6:08
38
Maarten Deschaum
Jr
18:47
6:16
40
Tony Aguilar
Sr
18:51
6:17
42
Hector Navarro
Jr
19:49
6:36
49
Van Macasact
Jr
20:22
6:47
50
Trevor Peralta
Jr
21:13
7:04
52
Clinton Hill
Sr
21:51
7:17
53
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Justin Barry So BELLARMINE 16:47 5:36
2 Matt Seidel So BELLARMINE 16:47 5:36
3 Joshua Pleva So BELLARMINE 17:02 5:41
4 Garrett Jones So BELLARMINE 17:15 5:45
5 Ramon Gomez So BELLARMINE 17:22 5:47
6 Connor Demerritt So BELLARMINE 17:26 5:49
7 Jefferey Hara So BELLARMINE 17:38 5:53
8 David Dalton So BELLARMINE 17:52 5:57
9 Andrew Blankley So BELLARMINE 17:53 5:58
10 Akhil Surapaneni So BELLARMINE 17:56 5:59
11 Finn Pounds So BELLARMINE 18:00 6:00
12 Kevin Leary So BELLARMINE 18:07 6:02
13 Isaac Madrid So BELLARMINE 18:09 6:03
14 Antonio Suarez So Sacred Heart Prep 18:12 6:04
15 Emilio Flamenco So BELLARMINE 18:14 6:05
16 Brandon Toy So BELLARMINE 18:19 6:06
17 Jonathan Blanco So Archbishop Mitty 18:22 6:07 1/2 4/28 3/7
18 Riley Sellars So Sacred Heart Prep 18:30 6:10
19 Skip Breen So SERRA 18:36 6:12
20 Joshua Sambrano So ST. FRANCIS 18:37 6:12
21 David Clark So ST. FRANCIS 18:53 6:18
22 Martin Cazares So Sacred Heart Prep 18:57 6:19
23 Tyler Livy So St. Ignatius 19:01 6:20
24 Tyler Sisley So Archbishop Mitty 19:05 6:22 2/2 6/28 4/7
25 Sarek Sotelo Jimenez So ST. FRANCIS 19:06 6:22
26 Quinn Todzow So SERRA 19:08 6:23
27 Kyle Kelly So BELLARMINE 19:16 6:25
28 Jeffery Garver So ST. FRANCIS 19:22 6:27
29 Joey Koblitz So St. Ignatius 19:25 6:28
30 Jack Alber So Sacred Heart Prep 19:30 6:30
31 Alex Mccarty So BELLARMINE 19:30 6:30
32 Gordon Barrows So SERRA 19:36 6:32
33 Ian Lang So BELLARMINE 19:38 6:33
34 Gaurav Begur So ST. FRANCIS 19:42 6:34
35 Matthew Fernando So SERRA 19:46 6:35
36 Elliot Wilde So BELLARMINE 19:49 6:36
37 Eric Pang So St. Ignatius 19:49 6:36
38 Tyler Lazar So BELLARMINE 19:49 6:36
39 Chris Yancey So SERRA 19:54 6:38
40 Frank Cannizzaro So BELLARMINE 19:57 6:39
41 Colin Whitney So BELLARMINE 20:06 6:42
42 Steven Hu So ST. FRANCIS 20:15 6:45
43 Brandon Yu So BELLARMINE 20:23 6:48
44 Andreas Rubio So ST. FRANCIS 20:25 6:48
45 Doug Bassin So St. Ignatius 20:34 6:51
46 Adam Gamboa So RIORDAN 20:41 6:54
47 Patrick Deshpande So BELLARMINE 20:45 6:55
48 Farshad Hashmatulla So BELLARMINE 20:52 6:57
49 Charles Manchester So BELLARMINE 20:53 6:58
50 Will Antes So BELLARMINE 20:58 6:59
51 Michael Otto So BELLARMINE 20:58 6:59
52 Chris Elliott So St. Ignatius 20:59 7:00
53 Anthony Rodriguez So St. Ignatius 21:02 7:01
54 Bryce Pauken So BELLARMINE 21:12 7:04
55 Kelvin Zhang So Sacred Heart Prep 21:20 7:07
56 Brian Mcfadyen So ST. FRANCIS 21:21 7:07
57 Matt Aredo So SERRA 21:27 7:09
58 Alex Nicholas So St. Ignatius 21:35 7:12
59 Samir Seshadri So BELLARMINE 21:38 7:13
60 Joshua Beasley So ST. FRANCIS 21:41 7:14
61 Dylan Shannon So SERRA 21:47 7:16
62 Dane Archer So SERRA 21:50 7:17
63 Justin Lew So St. Ignatius 21:53 7:18
64 Gabriel Flynn So SERRA 21:54 7:18
65 Zzentry2 Si St. Ignatius 21:59 7:20
66 Anthony Revilla So RIORDAN 21:59 7:20
67 Will Coughlan So SERRA 22:05 7:22
68 Christoph Bruning So St. Ignatius 22:19 7:26
69 David Aguilar So BELLARMINE 22:24 7:28
70 Jim Huttlinger So BELLARMINE 22:35 7:32
71 Evan Schultz So BELLARMINE 22:38 7:33
72 Erik Egan So St. Ignatius 22:47 7:36
73 Fred Sun So BELLARMINE 22:48 7:36
74 Tommy Nelson So RIORDAN 22:51 7:37
75 Rudy Aquino So RIORDAN 22:53 7:38
76 Tony Wyerstle So RIORDAN 23:09 7:43
77 Jeremiah Borja So RIORDAN 23:17 7:46
78 Vaibhav Menon So BELLARMINE 23:18 7:46
79 Sohum Patnaik So ST. FRANCIS 23:35 7:52
80 Nick Kleshinski So BELLARMINE 23:43 7:54
81 Brandon Manuel So RIORDAN 23:46 7:55
82 Andrew Sullivan So BELLARMINE 24:47 8:16
83 Antonio Porras So BELLARMINE 24:55 8:18
84 Patrick Deguzman So BELLARMINE 30:10 10:03
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Daniel Toy Sr BELLARMINE 17:00 5:40
2 Marshall Seid Jr BELLARMINE 17:00 5:40
3 Ken Saxton Jr BELLARMINE 17:01 5:40
4 Austin Thornburg Jr BELLARMINE 17:17 5:46
5 Adrian Hinojosa Sr BELLARMINE 17:17 5:46
6 Sean Yamagiwa Sr BELLARMINE 17:22 5:47
7 Louis Alessandria Sr St. Ignatius 17:28 5:49
8 Benjamin Shea Jr BELLARMINE 17:45 5:55
9 Benjamin Dcosta Sr ST. FRANCIS 17:53 5:58
10 Andrew Latham Jr St. Ignatius 17:58 5:59
11 Frank Xiao Jr Sacred Heart Prep 18:02 6:01
12 Will Green Jr St. Ignatius 18:06 6:02
13 Justin Lazaruk Sr ST. FRANCIS 18:06 6:02
14 Alex Sinclair Sr Sacred Heart Prep 18:07 6:02
15 Charles Deanda Jr BELLARMINE 18:07 6:02
16 Anthony Collado Jr BELLARMINE 18:08 6:03
17 Alex Gudino Jr SERRA 18:09 6:03
18 Matt Caracciolo Sr St. Ignatius 18:11 6:04
19 Javier Barajas-duran Jr St. Ignatius 18:16 6:05
20 Eugene Kwan Jr St. Ignatius 18:26 6:09
21 Erik Thorne Sr BELLARMINE 18:33 6:11
22 Taylor Calderon Jr BELLARMINE 18:35 6:12
23 Alex Williams Jr BELLARMINE 18:43 6:14
24 Dixon Hoffelt Jr Sacred Heart Prep 18:43 6:14
25 Eric Ortiz Sr VALLEY CHRISTIAN 18:44 6:15
26 George Shoemaker Jr ST. FRANCIS 18:45 6:15
27 Jose Diaz Sr BELLARMINE 18:46 6:15
28 James Landa Jr BELLARMINE 18:48 6:16
29 Jimmy Consiglio Jr BELLARMINE 18:48 6:16
30 Joel Graycar Sr St. Ignatius 18:49 6:16
31 Eoin Carolan Jr SERRA 18:51 6:17
32 Marco Miranda Jr BELLARMINE 18:51 6:17
33 Karl Meissner Jr BELLARMINE 18:55 6:18
34 Alexander Davis Sr ST. FRANCIS 18:57 6:19
35 Carl Molina Sr BELLARMINE 18:57 6:19
36 John Colford Sr ST. FRANCIS 18:58 6:19
37 Paul Hwang Sr St. Ignatius 19:01 6:20
38 Patrick Hagman Sr SERRA 19:01 6:20
39 Daniel Mansperger Jr BELLARMINE 19:01 6:20
40 Keegan Mcmillan Jr BELLARMINE 19:02 6:21
41 Matthew Chan Sr BELLARMINE 19:03 6:21
42 Kyle Otto Jr BELLARMINE 19:08 6:23
43 Sean O'donnell Sr St. Ignatius 19:09 6:23
44 Ben Weems Sr BELLARMINE 19:12 6:24
45 Nicholas Shea Jr BELLARMINE 19:13 6:24
46 Michael Valdes Jr SERRA 19:14 6:25
47 Christian Carr Sr St. Ignatius 19:17 6:26
48 Kevin Fulgham Sr St. Ignatius 19:17 6:26
49 Dylan Kidd Jr BELLARMINE 19:18 6:26
50 Jacob Nacario Sr St. Ignatius 19:21 6:27
51 Axel Shjeflo Jr SERRA 19:22 6:27
52 Chris Obregon Jr BELLARMINE 19:25 6:28
53 John Bigelow Sr BELLARMINE 19:27 6:29
54 Jack Cannice Sr St. Ignatius 19:27 6:29
55 Corey Bently Jr VALLEY CHRISTIAN 19:28 6:29
56 Joe Singer Sr St. Ignatius 19:29 6:30
57 Kevin Baum Sr BELLARMINE 19:37 6:32
58 Beau Pauken Sr BELLARMINE 19:37 6:32
59 Ian Skelton Jr St. Ignatius 19:43 6:34
60 Michael Allen Sr BELLARMINE 19:48 6:36
61 Stephen Kwok Jr Archbishop Mitty 19:49 6:36 1/9 11/28 7/8 20:28
(0:39)
20:28
(0:39)
20:28
(0:39)
You ROCK! (LY, LR, PR)
62 Derek Stephens Sr BELLARMINE 19:55 6:38
63 Sean Hingoranti Jr SERRA 20:00 6:40
64 Evan Loney Jr BELLARMINE 20:01 6:40
65 Jack Viola Jr St. Ignatius 20:03 6:41
66 Brandon Bumbaca Jr St. Ignatius 20:06 6:42
67 Connor Towne Jr BELLARMINE 20:07 6:42
68 Zzentry1 Sf ST. FRANCIS 20:08 6:43
69 Owen Lin Jr Archbishop Mitty 20:09 6:43 2/9 13/28 7/8
70 Marco Petrilli Jr St. Ignatius 20:13 6:44
71 Sherman Cheung Sr Sacred Heart Prep 20:14 6:45
72 Andrew Cook Sr BELLARMINE 20:15 6:45
73 Andrew Schilling Sr St. Ignatius 20:15 6:45
74 Reed Hawkins Sr ST. FRANCIS 20:15 6:45
75 Marcus Holzberg Jr St. Ignatius 20:16 6:45
76 Nate Metzger Jr BELLARMINE 20:17 6:46
77 Josef Judas Jr Archbishop Mitty 20:20 6:47 3/9 15/28 6/8 19:41 19:41 19:41
78 John Lencioni Jr BELLARMINE 20:20 6:47
79 Kevin Chang Sr Archbishop Mitty 20:27 6:49 4/9 17/28 6/8
80 Vincent Grennan Jr Archbishop Mitty 20:29 6:50 5/9 18/28 5/8 20:55
(0:26)
20:55
(0:26)
20:55
(0:26)
You ROCK! (LY, LR, PR, SBP)
81 Joe Smith Jr BELLARMINE 20:30 6:50
82 Jon Leyva Jr BELLARMINE 20:31 6:50
83 Willem Simpson Jr Sacred Heart Prep 20:31 6:50
84 Matthew Chan Jr St. Ignatius 20:32 6:51
85 Wesley Chan Sr Archbishop Mitty 20:34 6:51 6/9 19/28 5/8 23:05
(2:31)
23:05
(2:31)
23:05
(2:31)
You ROCK! (LY, LR, PR)
86 Torin Kingshill Jr SERRA 20:35 6:52
87 Adam Quichocho Jr BELLARMINE 20:36 6:52
88 Jeremy Ho Jr ST. FRANCIS 20:36 6:52
89 Thomas Steinke Sr ST. FRANCIS 20:39 6:53
90 Ian Kruse Jr BELLARMINE 20:40 6:53
91 Ryan Moloney Jr St. Ignatius 20:45 6:55
92 Alvin Leung Sr Sacred Heart Prep 20:48 6:56
93 Nico Perez Jr RIORDAN 20:48 6:56
94 Steven Mike Jr SERRA 20:52 6:57
95 Nick Staub Jr VALLEY CHRISTIAN 20:53 6:58
96 Anthony Ramirez Jr SERRA 20:53 6:58
97 Charles Molina Jr BELLARMINE 20:55 6:58
98 Ethan Limchayseng Jr St. Ignatius 20:59 7:00
99 Justin Deckman Sr St. Ignatius 21:08 7:03
100 Kartik Jhingan Jr ST. FRANCIS 21:14 7:05
101 Jontom Trieu-phan Sr VALLEY CHRISTIAN 21:21 7:07
102 Luis Vidalon Jr St. Ignatius 21:22 7:07
103 Samuel Han Fr VALLEY CHRISTIAN 21:28 7:09
104 Adam Granath Sr BELLARMINE 21:33 7:11
105 Randolph Abaya Jr ST. FRANCIS 21:36 7:12
106 Shane Fay Jr BELLARMINE 21:37 7:12
107 Jerrold Thorsness Jr ST. FRANCIS 21:39 7:13
108 Chris Sagnedos Jr RIORDAN 21:39 7:13
109 Daniel Taa Sr BELLARMINE 21:39 7:13
110 Alejandro Serrano Jr BELLARMINE 21:40 7:13
111 Chris Delgado Sr BELLARMINE 21:41 7:14
112 Michael Youngdahl Sr BELLARMINE 21:45 7:15
113 Matt Quesada Jr St. Ignatius 21:58 7:19
114 Derek Seaman Sr VALLEY CHRISTIAN 22:02 7:21
115 Aryan Sharifzadeh Jr ST. FRANCIS 22:03 7:21
116 Paul James Fr VALLEY CHRISTIAN 22:28 7:29
117 Stephen Jordan Jr St. Ignatius 22:34 7:31
118 Elliot Fiske Sr ST. FRANCIS 22:35 7:32
119 Trevor Woo Jr RIORDAN 22:37 7:32
120 Austin Foley Jr St. Ignatius 22:37 7:32
121 Cory Tran Jr ST. FRANCIS 22:39 7:33
122 Robby Leano Fr BELLARMINE 22:43 7:34
123 Michael Williams Jr Archbishop Mitty 22:48 7:36 7/9 24/28 6/7 You ROCK! (SBP)
124 Kai Xiao Jr BELLARMINE 22:57 7:39
125 Eric Graham Jr ST. FRANCIS 22:58 7:39
126 John Libby Jr St. Ignatius 23:03 7:41
127 Ryan Morrison Jr ST. FRANCIS 23:06 7:42
128 David Eydus Jr BELLARMINE 23:10 7:43
129 Vincent Nguyen Jr BELLARMINE 23:10 7:43
130 Peter Sohn So VALLEY CHRISTIAN 23:18 7:46
131 Alexander Grant Jr ST. FRANCIS 23:20 7:47
132 Ryan Pham Jr BELLARMINE 23:22 7:47
133 Daniel Xiao Sr ST. FRANCIS 23:25 7:48
134 Wilson Ye Fr VALLEY CHRISTIAN 23:27 7:49
135 Edwin Chan Jr Archbishop Mitty 23:30 7:50 8/9 25/28 6/6
136 Josh Profio Sr VALLEY CHRISTIAN 23:36 7:52
137 Inigo Garcia So VALLEY CHRISTIAN 23:37 7:52
138 Henry Co Jr RIORDAN 23:47 7:56
139 Spencer Burns Jr St. Ignatius 23:53 7:58
140 Benjamin Clancy Sr Archbishop Mitty 24:00 8:00 9/9 27/28 6/6
141 Jeremy Edwards Jr BELLARMINE 24:01 8:00
142 Ethan Penner Sr BELLARMINE 24:20 8:07
143 Jesse Batstone Jr St. Ignatius 24:27 8:09
144 Ruben Aguayo Jr RIORDAN 24:28 8:09
145 Justin Chen Jr ST. FRANCIS 27:21 9:07
146 Josh Siu Jr RIORDAN 27:28 9:09
147 Dante Racanelli Jr St. Ignatius 27:47 9:16
148 Fernando Morales Sr BELLARMINE 27:54 9:18
149 Victor Menscuar Jr RIORDAN 29:25 9:48
150 Mario Orlando So VALLEY CHRISTIAN 30:31 10:10
151 Roberto Gutierrez Sr BELLARMINE 30:53 10:18
152 Christopher Maciel Sr BELLARMINE 30:53 10:18
153 Anthony Pallone Jr BELLARMINE 31:04 10:21
154 Vishak Venkataraman Jr BELLARMINE 31:37 10:32
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:17
85:35
17:07
5:42
15 Daniel Toy
Sr
17:00
5:40
1
Marshall Seid
Jr
17:00
5:40
2
Ken Saxton
Jr
17:01
5:40
3
Austin Thornbur
Jr
17:17
5:46
4
Adrian Hinojosa
Sr
17:17
5:46
5
Sean Yamagiwa
Sr
17:22
5:47
6
Benjamin Shea
Jr
17:45
5:55
8
2 St. Ignatius
2-2-2-2-2
Gap: 0:48
89:59
18:00
6:00
62 Louis Alessand
Sr
17:28
5:49
7
Andrew Latham
Jr
17:58
5:59
10
Will Green
Jr
18:06
6:02
12
Matt Caraccio
Sr
18:11
6:04
16
Javier Barajas-
Jr
18:16
6:05
17
Eugene Kwan
Jr
18:26
6:09
18
Joel Graycar
Sr
18:49
6:16
22
3 ST. FRANCIS
3-3-3-3-3
Gap: 1:05
92:39
18:32
6:11
92 Benjamin Dcosta
Sr
17:53
5:58
9
Justin Lazaruk
Sr
18:06
6:02
13
George Shoemake
Jr
18:45
6:15
21
Alexande Davis
Sr
18:57
6:19
24
John Colford
Sr
18:58
6:19
25
Zzentry1 Sf
-
20:08
6:43
32
Reed Hawkins
Sr
20:15
6:45
35
4 Sacred Heart Prep
4-4-4-4-4
Gap: 2:29
95:37
19:07
6:22
117 Frank Xiao
Jr
18:02
6:01
11
Alex Sinclair
Sr
18:07
6:02
14
Dixon Hoffelt
Jr
18:43
6:14
19
Sherman Cheung
Sr
20:14
6:45
34
Willem Simpson
Jr
20:31
6:50
39
Alvin Leung
Sr
20:48
6:56
42




5 SERRA
5-5-5-5-5
Gap: 1:13
94:37
18:55
6:18
119 Alex Gudino
Jr
18:09
6:03
15
Eoin Carolan
Jr
18:51
6:17
23
Patrick Hagman
Sr
19:01
6:20
26
Michael Valdes
Jr
19:14
6:25
27
Axel Shjeflo
Jr
19:22
6:27
28
Sean Hingoran
Jr
20:00
6:40
31
Torin Kingshil
Jr
20:35
6:52
41
6 Archbishop Mitty
7-7-7-6-6
Gap: 0:40
101:14
20:15
6:45
174 Stephen Kwok
Jr
19:49
6:36
30
Owen Lin
Jr
20:09
6:43
33
Josef Judas
Jr
20:20
6:47
36
Kevin Chang
Sr
20:27
6:49
37
Vincent Grennan
Jr
20:29
6:50
38
Wesley Chan
Sr
20:34
6:51
40
Michael Williams
Jr
22:48
7:36
51
Your Team ROCKS! (LY, LR, PR)
7 VALLEY CHRISTIAN
6-6-6-7-7
Gap: 2:44
101:54
20:23
6:48
184 Eric Ortiz
Sr
18:44
6:15
20
Corey Bently
Jr
19:28
6:29
29
Nick Staub
Jr
20:53
6:58
44
Jontom Trieu-ph
Sr
21:21
7:07
45
Samuel Han
Fr
21:28
7:09
46
Derek Seaman
Sr
22:02
7:21
48
Paul James
Fr
22:28
7:29
49
8 RIORDAN
8-8-8-8-8
Gap: 3:40
113:19
22:40
7:33
245 Nico Perez
Jr
20:48
6:56
43
Chris Sagnedos
Jr
21:39
7:13
47
Trevor Woo
Jr
22:37
7:32
50
Henry Co
Jr
23:47
7:56
52
Ruben Aguayo
Jr
24:28
8:09
53
Josh Siu
Jr
27:28
9:09
54
Victor Menscuar
Jr
29:25
9:48
55
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Nico Filip-sanchez Fr BELLARMINE 17:15 5:45
2 Bennett Shaw Fr BELLARMINE 17:24 5:48
3 Lupe Rojas Fr BELLARMINE 17:28 5:49
4 Tanner Sartwell Fr ST. FRANCIS 17:31 5:50
5 Alex Sasser Fr BELLARMINE 17:34 5:51
6 Ricardo Avila Fr BELLARMINE 17:37 5:52
7 Ryan Burd Fr BELLARMINE 17:41 5:54
8 Matthew Clem Fr BELLARMINE 17:43 5:54
9 Miles Meijer Fr BELLARMINE 17:46 5:55
10 Ben Osipow Fr St. Ignatius 17:50 5:57
11 Tucker Meijer Fr BELLARMINE 17:50 5:57
12 Michael Hase Fr BELLARMINE 18:05 6:02
13 Matthew Remaker Fr Archbishop Mitty 18:07 6:02 1/10 1/28 4/7
14 Thomas Doyle Fr BELLARMINE 18:29 6:10
15 Aidan Olander Fr ST. FRANCIS 18:50 6:17
16 Jonathan Chan Fr Sacred Heart Prep 18:51 6:17
17 Dhruv Kumar Fr ST. FRANCIS 18:58 6:19
18 Kunil Bhatia Fr BELLARMINE 18:58 6:19
19 Milo Knowles Fr BELLARMINE 19:01 6:20
20 Jonah Underwood Fr BELLARMINE 19:01 6:20
21 Andrew Barton Fr SERRA 19:16 6:25
22 Nicholas Arnold Fr St. Ignatius 19:23 6:28
23 Christopher Murphy Fr BELLARMINE 19:27 6:29
24 Joseph Nabor Fr ST. FRANCIS 19:28 6:29
25 Connor Crinion Fr BELLARMINE 19:31 6:30
26 Ari Lichy Fr BELLARMINE 19:31 6:30
27 Austin Schwarz Fr ST. FRANCIS 19:32 6:31
28 Andrew Owyang Fr RIORDAN 19:32 6:31
29 Austin Lin Fr Archbishop Mitty 19:38 6:33 2/10 10/28 4/7
30 Thomas Wrappe Fr BELLARMINE 19:41 6:34
31 David Pagan Fr BELLARMINE 19:43 6:34
32 Andrew Descourouez Fr BELLARMINE 19:45 6:35
33 Connor Laughlin Fr RIORDAN 19:49 6:36
34 Andrew Chang Fr Archbishop Mitty 19:50 6:37 3/10 12/28 3/7
35 Sean Fang Fr SERRA 19:50 6:37
36 Zachary Rodriguez Fr ST. FRANCIS 19:51 6:37
37 Pedro Sandoval Fr St. Ignatius 19:56 6:39
38 Bryan Heng Fr BELLARMINE 19:58 6:39
39 Liam Mccarthy Fr BELLARMINE 19:58 6:39
40 Zzentry2 Bcp BELLARMINE 20:01 6:40
41 Maxwell Thorne Fr Sacred Heart Prep 20:02 6:41
42 Bjorn Lustic Fr St. Ignatius 20:03 6:41
43 Nicholas Sousa Fr BELLARMINE 20:04 6:41
44 Kevin Sedayao Fr BELLARMINE 20:07 6:42
45 Colin Moloney Fr St. Ignatius 20:08 6:43
46 Raphael Nolasco Fr Archbishop Mitty 20:16 6:45 4/10 14/28 4/7
47 Conner Doyle Fr ST. FRANCIS 20:17 6:46
48 Christian Porrini Fr ST. FRANCIS 20:19 6:46
49 Zenichi Yaskawa Fr BELLARMINE 20:20 6:47
50 Joseph Macdonald Fr BELLARMINE 20:22 6:47
51 Ryan Gottlieb Fr BELLARMINE 20:25 6:48
52 Nick Pietrow Fr ST. FRANCIS 20:26 6:49
53 Lucas Montalvo Fr SERRA 20:26 6:49
54 Calvin Lam Fr RIORDAN 20:28 6:49
55 Ryan Murphy Fr St. Ignatius 20:30 6:50
56 Walter Dutra Fr St. Ignatius 20:31 6:50
57 Connor Barnett Fr St. Ignatius 20:31 6:50
58 Baba Buckley Fr ST. FRANCIS 20:32 6:51
59 David Halsey Fr St. Ignatius 20:32 6:51
60 Elias Masri Fr BELLARMINE 20:38 6:53
61 Will Fraisl Fr BELLARMINE 20:39 6:53
62 Davis Hamilton Fr BELLARMINE 20:40 6:53
63 Justin Ingram Fr BELLARMINE 20:41 6:54
64 Tomas Aragon Fr Sacred Heart Prep 20:44 6:55
65 Christopher Chow Fr BELLARMINE 20:46 6:55
66 Prajay Lolabattu Fr BELLARMINE 20:57 6:59
67 Andrew Ramirez Fr BELLARMINE 20:58 6:59
68 Zzentry6 Bcp BELLARMINE 21:00 7:00
69 Blair Meehan Fr St. Ignatius 21:04 7:01
70 Ryan Menees Fr BELLARMINE 21:10 7:03
71 Michael Archer Fr RIORDAN 21:17 7:06
72 Gavin Leahy Fr BELLARMINE 21:18 7:06
73 Brij Singh Fr BELLARMINE 21:22 7:07
74 Xander Jimenez Fr ST. FRANCIS 21:29 7:10
75 Mihir Chitalia Fr Archbishop Mitty 21:35 7:12 5/10 20/28 4/6
76 Eoin Lyons Fr St. Ignatius 21:40 7:13
77 Ethan Stier Fr Sacred Heart Prep 21:42 7:14
78 Alex Duff Fr ST. FRANCIS 21:43 7:14
79 Gabriel Rouhani Fr RIORDAN 21:47 7:16
80 Vineel Pasam Fr ST. FRANCIS 21:48 7:16
81 Jefferey Pham Fr ST. FRANCIS 21:49 7:16
82 Anish Saha Fr Archbishop Mitty 21:50 7:17 6/10 21/28 4/5
83 Justin Borenstein-lawee Fr BELLARMINE 21:50 7:17
84 Matthew Cueto Fr St. Ignatius 21:50 7:17
85 Austin Popa Fr ST. FRANCIS 21:51 7:17
86 Eric He Fr Archbishop Mitty 21:52 7:17 7/10 22/28 4/5
87 Tristan Ross Fr ST. FRANCIS 21:53 7:18
88 Trevor Blackwood Fr RIORDAN 21:54 7:18
89 Brandon Delgado Fr Archbishop Mitty 21:59 7:20 8/10 23/28 4/5
90 August Uffelman Fr BELLARMINE 22:02 7:21
91 Evan Tang Fr ST. FRANCIS 22:03 7:21
92 Ian Lipanovich Fr St. Ignatius 22:06 7:22
93 Joseph Kong Fr St. Ignatius 22:10 7:23
94 Lance Miranda Fr BELLARMINE 22:17 7:26
95 Alan Chien Fr ST. FRANCIS 22:24 7:28
96 Ben Chew Fr St. Ignatius 22:25 7:28
97 Ben Bakeis Fr BELLARMINE 22:30 7:30
98 Jasneel Chaddha Fr ST. FRANCIS 22:39 7:33
99 Jon Chew Fr St. Ignatius 22:41 7:34
100 Nevin Kelly-fair Fr St. Ignatius 22:41 7:34
101 Austin Ross Fr BELLARMINE 22:44 7:35
102 Justin Molano Fr BELLARMINE 22:45 7:35
103 Daniel Caballero Fr BELLARMINE 22:46 7:35
104 Alan Li Fr SERRA 22:48 7:36
105 Patrick Coh Fr Sacred Heart Prep 22:51 7:37
106 Noah Fish Fr BELLARMINE 22:53 7:38
107 Edwin Choi Fr St. Ignatius 22:56 7:39
108 Brandon Machado Fr BELLARMINE 22:57 7:39
109 Owen O'mahony Fr BELLARMINE 23:04 7:41
110 Scott Hamm Fr BELLARMINE 23:05 7:42
111 Nicholas Steele Fr BELLARMINE 23:11 7:44
112 Jeremy Tanlimco Fr BELLARMINE 23:11 7:44
113 Martin Bailey Fr BELLARMINE 23:12 7:44
114 William Newcomb Fr BELLARMINE 23:15 7:45
115 Pranav Ajith Fr Archbishop Mitty 23:59 8:00 9/10 26/28 4/5
116 Luke Ehrmann Fr St. Ignatius 24:03 8:01
117 Alex Leano Jr BELLARMINE 24:04 8:01
118 Arvan Das Fr ST. FRANCIS 24:09 8:03
119 Chaitanya Gangavarapu Fr Archbishop Mitty 24:11 8:04 10/10 28/28 4/5
120 Pranay Lolabattu Fr BELLARMINE 24:55 8:18
121 Nick Magri Fr BELLARMINE 25:00 8:20
122 Tor Churton Fr St. Ignatius 25:19 8:26
123 Giacinto Jondonovan Fr St. Ignatius 25:35 8:32
124 Alexander Apitz Fr ST. FRANCIS 25:40 8:33
125 Rohan Martin Fr BELLARMINE 25:54 8:38
126 Ben Lewis Fr ST. FRANCIS 26:14 8:45
127 Connor Klitgaard Fr BELLARMINE 26:43 8:54
128 Brian Britt Fr RIORDAN 27:12 9:04
129 Christopher Sides Fr BELLARMINE 27:16 9:05
130 Joshua Cardinas Fr RIORDAN 27:46 9:15
131 Austin Palaad Fr RIORDAN 28:10 9:23
132 Alexander Alonzo Fr BELLARMINE 28:28 9:29
133 Will Koehler Fr RIORDAN 28:43 9:34
134 Michael Guerrero Fr ST. FRANCIS 29:22 9:47
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: Fr 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:22
87:18
17:28
5:49
17 Nico Filip-sa
Fr
17:15
5:45
1
Bennett Shaw
Fr
17:24
5:48
2
Lupe Rojas
Fr
17:28
5:49
3
Alex Sasser
Fr
17:34
5:51
5
Ricardo Avila
Fr
17:37
5:52
6
Ryan Burd
Fr
17:41
5:54
7
Matthew Clem
Fr
17:43
5:54
8
2 ST. FRANCIS
2-2-2-2-2
Gap: 2:01
94:19
18:52
6:17
59 Tanner Sartwell
Fr
17:31
5:50
4
Aidan Olander
Fr
18:50
6:17
11
Dhruv Kumar
Fr
18:58
6:19
13
Joseph Nabor
Fr
19:28
6:29
15
Austin Schwarz
Fr
19:32
6:31
16
Zachary Rodrigue
Fr
19:51
6:37
21
Conner Doyle
Fr
20:17
6:46
27
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 2:18
97:20
19:28
6:29
94 Ben Osipow
Fr
17:50
5:57
9
Nicholas Arnold
Fr
19:23
6:28
14
Pedro Sandoval
Fr
19:56
6:39
22
Bjorn Lustic
Fr
20:03
6:41
24
Colin Moloney
Fr
20:08
6:43
25
Ryan Murphy
Fr
20:30
6:50
29
Walter Dutra
Fr
20:31
6:50
30
4 Archbishop Mitty
4-4-4-4-4
Gap: 3:28
99:26
19:53
6:38
107 Matthew Remaker
Fr
18:07
6:02
10
Austin Lin
Fr
19:38
6:33
18
Andrew Chang
Fr
19:50
6:37
20
Raphael Nolasco
Fr
20:16
6:45
26
Mihir Chitalia
Fr
21:35
7:12
33
Anish Saha
Fr
21:50
7:17
36
Eric He
Fr
21:52
7:17
37
5 RIORDAN
6-6-5-5-5
Gap: 2:15
102:53
20:35
6:52
131 Andrew Owyang
Fr
19:32
6:31
17
Connor Laughlin
Fr
19:49
6:36
19
Calvin Lam
Fr
20:28
6:49
28
Michael Archer
Fr
21:17
7:06
32
Gabriel Rouhani
Fr
21:47
7:16
35
Trevor Blackwoo
Fr
21:54
7:18
38
Brian Britt
Fr
27:12
9:04
40
6 Sacred Heart Prep
5-5-6-6-6
Gap: 4:00
104:10
20:50
6:57
139 Jonathan Chan
Fr
18:51
6:17
12
Maxwell Thorne
Fr
20:02
6:41
23
Tomas Aragon
Fr
20:44
6:55
31
Ethan Stier
Fr
21:42
7:14
34
Patrick Coh
Fr
22:51
7:37
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: Fr 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 BELLARMINE
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
89:05
17:49
5:56
15 Ryan Burd
Fr
17:41
5:54
1
Matthew Clem
Fr
17:43
5:54
2
Miles Meijer
Fr
17:46
5:55
3
Tucker Meijer
Fr
17:50
5:57
4
Michael Hase
Fr
18:05
6:02
5
Thomas Doyle
Fr
18:29
6:10
6
Kunil Bhatia
Fr
18:58
6:19
7
2 ST. FRANCIS
2-2-2-2-2
Gap: 0:41
101:25
20:17
6:46
53 Zachary Rodrigue
Fr
19:51
6:37
8
Conner Doyle
Fr
20:17
6:46
9
Christia Porrini
Fr
20:19
6:46
10
Nick Pietrow
Fr
20:26
6:49
11
Baba Buckley
Fr
20:32
6:51
15
Xander Jimenez
Fr
21:29
7:10
18
Alex Duff
Fr
21:43
7:14
20
3 St. Ignatius
3-3-3-3-3
Gap: 0:34
103:08
20:38
6:53
72 Ryan Murphy
Fr
20:30
6:50
12
Walter Dutra
Fr
20:31
6:50
13
Connor Barnett
Fr
20:31
6:50
14
David Halsey
Fr
20:32
6:51
16
Blair Meehan
Fr
21:04
7:01
17
Eoin Lyons
Fr
21:40
7:13
19
Matthew Cueto
Fr
21:50
7:17
22
4 Archbishop Mitty
4-4-4-4-4
Gap: 2:21
113:51
22:46
7:35
122 Anish Saha
Fr
21:50
7:17
21
Eric He
Fr
21:52
7:17
23
Brandon Delgado
Fr
21:59
7:20
25
Pranav Ajith
Fr
23:59
8:00
26
Chaitany Gangavar
Fr
24:11
8:04
27








5 RIORDAN
5-5-5-5-5
Gap: 6:49
133:45
26:45
8:55
142 Trevor Blackwoo
Fr
21:54
7:18
24
Brian Britt
Fr
27:12
9:04
28
Joshua Cardinas
Fr
27:46
9:15
29
Austin Palaad
Fr
28:10
9:23
30
Will Koehler
Fr
28:43
9:34
31








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.