Crystal Springs Uplands Results from the WBAL League Meet #2 at Baylands Park on 10/21/21

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aidan Mornell Fr JV 19:57.5 6:26 3.1 9/98 6/19 11/24 1/6
Benjamin Bouie Fr V 16:28.5 5:19 3.1 3/45 1/5 1/24 2/8 16:28
Caleb Quartey Jr JV 18:51.3 6:05 3.1 4/98 3/19 8/24 1/8
Dylan Miller Sr JV 20:47 6:42 3.1 19/98 11/19 16/24 1/5 20:52.29
(0:05,0.4)
20:52.29
(0:05,0.4)
20:35 You ROCK! (LR, PR)
Eldrich David So JV 20:01.3 6:28 3.1 10/98 7/19 12/24 1/6
Emanuel Gomez-Lopez So JV 18:42.6 6:02 3.1 2/98 1/19 6/24 2/8 You ROCK! (SBP)
Findlay Tarik Baker Fr V 16:36 5:21 3.1 5/45 2/5 2/24 2/8 17:15
(0:39,3.8)
You ROCK! (DPR)
Furious Clay Jr V 16:45.1 5:24 3.1 6/45 3/5 3/24 1/8 18:11.35
(1:26,7.9)
18:11.35
(1:26,7.9)
16:29 You ROCK! (LR, PR)
Ilya Kipkalov Fr V 17:48.9 5:45 3.1 11/45 4/5 4/24 2/8 18:27
(0:38,3.4)
You ROCK! (SBP, DPR)
Jack Flynn So JV 20:33.9 6:38 3.1 17/98 10/19 15/24 1/6
Jacob Sutherland Fr JV 21:38.8 6:59 3.1 31/98 13/19 18/24 1/4
Joshua Hikida So JV 22:03.7 7:07 3.1 34/98 14/19 19/24 1/4
Lachlan Guo So V 18:39.4 6:01 3.1 29/45 5/5 5/24 4/8 19:18
(0:39,3.4)
You ROCK! (DPR)
Lane Arris Jr JV 22:28.2 7:15 3.1 40/98 15/19 20/24 1/3
Lucas Kang Sr JV 24:25.7 7:53 3.1 70/98 19/19 24/24 1/2 23:44.81 23:24.7 23:25
Mihir Joshi Fr JV 20:21 6:34 3.1 14/98 9/19 14/24 1/6 You ROCK! (SBP)
Morgan Fisher Fr JV 20:13.2 6:31 3.1 11/98 8/19 13/24 1/6
Nicholas Jang Fr JV 23:40.8 7:38 3.1 60/98 17/19 22/24 1/2
Reid Dye Jr JV 19:31.6 6:18 3.1 6/98 4/19 9/24 1/8 21:56.26
(2:25,11.0)
21:56.26
(2:25,11.0)
21:56
(2:25,11.0)
You ROCK! (LR, PR, SBP, DPR)
Sascha Chernesky So JV 21:05.6 6:48 3.1 27/98 12/19 17/24 1/4
Simon Moscovici So JV 23:39.3 7:38 3.1 57/98 16/19 21/24 1/2
Spencer Morse-deBrier Fr JV 24:12.7 7:49 3.1 65/98 18/19 23/24 1/2
Tristyn Kelly Jr JV 19:52.2 6:25 3.1 7/98 5/19 10/24 1/7
Tyler Jang Jr JV 18:45.8 6:03 3.1 3/98 2/19 7/24 1/8
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 2/8 86:18
2:11
3.1 5:34 5:19 6:01 54 5:27 87:57
(1:39,1.9)
85:53 Your Team ROCKS! (LR) Benjamin Bouie (3), Findlay Tarik Baker (5), Furious Clay (6), Ilya Kipkalov (11), Lachlan Guo (29)
JV 1st 5 1/7 95:44
1:10
3.1 6:11 6:02 6:25 22 6:11 96:05
(0:21,0.4)
94:01 Your Team ROCKS! (LR) Emanuel Gomez-Lopez (2), Tyler Jang (3), Caleb Quartey (4), Reid Dye (6), Tristyn Kelly (7)
JV 2nd 5 1/6 101:07
0:36
3.1 6:31 6:26 6:38 15 6:31 104:11
(3:04,3.0)
99:49 Your Team ROCKS! (LR) Aidan Mornell (1), Eldrich David (2), Morgan Fisher (3), Mihir Joshi (4), Jack Flynn (5)
JV 3rd 5 1/3 108:03
1:41
3.1 6:58 6:42 7:15 15 6:58 113:55
(5:52,5.1)
107:00 Your Team ROCKS! (LR) Dylan Miller (1), Sascha Chernesky (2), Jacob Sutherland (3), Joshua Hikida (4), Lane Arris (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Justin Pretre Jr Menlo 15:54.2 5:08
2 Landon Pretre Fr Menlo 16:05.7 5:12
3 Benjamin Bouie Fr Crystal Springs Uplands 16:28.5 5:19 1/5 1/24 2/8
4 Levente Palvolgyi Woodside Priory 16:31.6 5:20
5 Findlay Tarik Baker Fr Crystal Springs Uplands 16:36 5:21 2/5 2/24 2/8
6 Furious Clay Jr Crystal Springs Uplands 16:45.1 5:24 3/5 3/24 1/8 18:11
(1:26)
18:11
(1:26)
You ROCK! (LR, PR)
7 Nik Khuntia Sr Menlo 17:16.6 5:34
8 Aiden Deffner Jr Menlo 17:27.5 5:38
9 Alex Boesch So Menlo 17:38.2 5:41
10 Evan Strohman Jr Woodside Priory 17:44.5 5:43
11 Ilya Kipkalov Fr Crystal Springs Uplands 17:48.9 5:45 4/5 4/24 2/8 You ROCK! (SBP)
12 Nick Karros So Sacred Heart Prep 17:50.3 5:45
13 Rigo Gonzales Jr Harker 17:54 5:46
14 Veyd Patil So Harker 17:55.8 5:47
15 Aleksei Mawdsley Sr King's Academy 17:59.4 5:48
16 William Hauser Fr Menlo 18:05.8 5:50
17 Kailash Ranganathan Sr Harker 18:08.2 5:51
18 Andrew Smith So Harker 18:10.8 5:52
19 James Heron Jr Woodside Priory 18:13.2 5:53
20 Alexander Liou Sr Harker 18:14.2 5:53
21 Arjun Singh Fr Sacred Heart Prep 18:15.1 5:53
22 Joshua Han So King's Academy 18:15.2 5:53
23 Ian Hanna Sr King's Academy 18:17.7 5:54
24 Micah Mok Sr King's Academy 18:19.5 5:55
25 Silas Taylor Sr King's Academy 18:27 5:57
26 Rupert Chen Jr Harker 18:35.8 6:00
27 Paul Sapilewski Fr Pinewood 18:37.9 6:01
28 John Hurlbut So Woodside Priory 18:38.7 6:01
29 Lachlan Guo So Crystal Springs Uplands 18:39.4 6:01 5/5 5/24 4/8
30 Jp Killmond Jr Sacred Heart Prep 18:42.9 6:02
31 David Martinez Sr Eastside College Prep 18:43.9 6:03
32 Shay Mallempati Fr Pinewood 19:19.1 6:14
33 Nishan Rajavasireddy Sr Menlo 19:25 6:16
34 Anthony Zhao Jr Harker 19:46.6 6:23
35 Matthew Barter So Sacred Heart Prep 19:56.4 6:26
36 Andrew Stamos Fr Sacred Heart Prep 20:03.1 6:28
37 Oscar Barnes Jr Pinewood 20:03.4 6:28
38 Miles Dobrenski Jr Woodside Priory 20:15 6:32
39 Jack Ryan Sr Woodside Priory 20:27.2 6:36
40 Logan Thompson Jr Pinewood 20:30.9 6:37
41 Sean King Sr Pinewood 21:11.4 6:50
42 Angel Morales Eastside College Prep 22:19.7 7:12
43 Gerardo Santana Eastside College Prep 23:20.5 7:32
44 Corey Walker Eastside College Prep 23:32.5 7:36
45 Angel Fernandez Eastside College Prep 23:43.3 7:39
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Menlo
1-1-1-1-1
Gap: 1:44
84:22
16:52
5:27
27 Justin Pretre
Jr
15:54
5:08
1
Landon Pretre
Fr
16:06
5:12
2
Nik Khuntia
Sr
17:17
5:34
7
Aiden Deffner
Jr
17:28
5:38
8
Alex Boesch
So
17:38
5:41
9
William Hauser
Fr
18:06
5:50
16
Nishan Rajavasireddy
Sr
19:25
6:16
33
2 Crystal Springs Uplands
2-2-2-2-2
Gap: 2:11
86:18
17:16
5:34
54 Benjamin Bouie
Fr
16:29
5:19
3
Findlay Tarik Baker
Fr
16:36
5:21
5
Furious Clay
Jr
16:45
5:24
6
Ilya Kipkalov
Fr
17:49
5:45
11
Lachlan Guo
So
18:39
6:01
29








Your Team ROCKS! (LR)
3 Harker
5-4-4-4-3
Gap: 0:20
90:23
18:05
5:50
82 Rigo Gonzales
Jr
17:54
5:46
13
Veyd Patil
So
17:56
5:47
14
Kailash Ranganathan
Sr
18:08
5:51
17
Andrew Smith
So
18:11
5:52
18
Alexander Liou
Sr
18:14
5:53
20
Rupert Chen
Jr
18:36
6:00
26
Anthony Zhao
Jr
19:47
6:23
34
4 Woodside Priory
3-3-3-3-4
Gap: 3:43
91:23
18:17
5:54
99 Levente Palvolgyi
-
16:32
5:20
4
Evan Strohman
Jr
17:45
5:43
10
James Heron
Jr
18:13
5:53
19
John Hurlbut
So
18:39
6:01
28
Miles Dobrenski
Jr
20:15
6:32
38
Jack Ryan
Sr
20:27
6:36
39




5 King's Academy
6-6-5-5-5
Gap: 0:28
91:19
18:16
5:53
109 Aleksei Mawdsley
Sr
17:59
5:48
15
Joshua Han
So
18:15
5:53
22
Ian Hanna
Sr
18:18
5:54
23
Micah Mok
Sr
18:20
5:55
24
Silas Taylor
Sr
18:27
5:57
25








6 Sacred Heart Prep
4-5-6-6-6
Gap: 2:13
94:48
18:58
6:07
134 Nick Karros
So
17:50
5:45
12
Arjun Singh
Fr
18:15
5:53
21
Jp Killmond
Jr
18:43
6:02
30
Matthew Barter
So
19:56
6:26
35
Andrew Stamos
Fr
20:03
6:28
36








7 Pinewood
7-7-7-7-7
Gap: 2:34
99:43
19:57
6:26
177 Paul Sapilewski
Fr
18:38
6:01
27
Shay Mallempati
Fr
19:19
6:14
32
Oscar Barnes
Jr
20:03
6:28
37
Logan Thompson
Jr
20:31
6:37
40
Sean King
Sr
21:11
6:50
41








8 Eastside College Prep
8-8-8-8-8
Gap: 4:59
111:40
22:20
7:12
205 David Martinez
Sr
18:44
6:03
31
Angel Morales
-
22:20
7:12
42
Gerardo Santana
-
23:21
7:32
43
Corey Walker
-
23:33
7:36
44
Angel Fernandez
-
23:43
7:39
45








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Gaurav Upadhye Sr King's Academy 18:26.3 5:57
2 Emanuel Gomez-Lopez So Crystal Springs Uplands 18:42.6 6:02 1/19 6/24 2/8 You ROCK! (SBP)
3 Tyler Jang Jr Crystal Springs Uplands 18:45.8 6:03 2/19 7/24 1/8
4 Caleb Quartey Jr Crystal Springs Uplands 18:51.3 6:05 3/19 8/24 1/8
5 Devan Choksi Jr King's Academy 19:17.8 6:13
6 Reid Dye Jr Crystal Springs Uplands 19:31.6 6:18 4/19 9/24 1/8 21:56
(2:25)
21:56
(2:25)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
7 Tristyn Kelly Jr Crystal Springs Uplands 19:52.2 6:25 5/19 10/24 1/7
8 Aidan Oslob Sr King's Academy 19:54.4 6:25
9 Aidan Mornell Fr Crystal Springs Uplands 19:57.5 6:26 6/19 11/24 1/6
10 Eldrich David So Crystal Springs Uplands 20:01.3 6:28 7/19 12/24 1/6
11 Morgan Fisher Fr Crystal Springs Uplands 20:13.2 6:31 8/19 13/24 1/6
12 Kaleb Goldin Fr Harker 20:14.9 6:32
13 Harriss Miller Fr Harker 20:18.8 6:33
14 Mihir Joshi Fr Crystal Springs Uplands 20:21 6:34 9/19 14/24 1/6 You ROCK! (SBP)
15 Micah Haugen So King's Academy 20:27.7 6:36
16 Aidan Lincke Sr Harker 20:30.2 6:37
17 Jack Flynn So Crystal Springs Uplands 20:33.9 6:38 10/19 15/24 1/6
18 Kayan Sunderam Fr Menlo 20:35.7 6:39
19 Dylan Miller Sr Crystal Springs Uplands 20:47 6:42 11/19 16/24 1/5 20:52
(0:05)
20:52
(0:05)
You ROCK! (LR, PR)
20 Joseph Hirota Fr King's Academy 20:53.8 6:44
21 Joshua Benyo Baker Fr Menlo 20:54.3 6:45
22 Lukas Tien So King's Academy 20:54.7 6:45
23 Eric Zhang Fr Harker 20:59.2 6:46
24 Evan Jung So King's Academy 21:03.1 6:47
25 Adam Sayed So Harker 21:05.1 6:48
26 Ryan Li So Menlo 21:05.5 6:48
27 Sascha Chernesky So Crystal Springs Uplands 21:05.6 6:48 12/19 17/24 1/4
28 Max Talwar So Menlo 21:14.6 6:51
29 Kyler Hanson Sr King's Academy 21:24.8 6:54
30 Terence Zhou Fr King's Academy 21:34 6:57
31 Jacob Sutherland Fr Crystal Springs Uplands 21:38.8 6:59 13/19 18/24 1/4
32 Juan Lozada Fr Menlo 21:54.2 7:04
33 Raul Sandoval Fr Menlo 22:03.6 7:07
34 Joshua Hikida So Crystal Springs Uplands 22:03.7 7:07 14/19 19/24 1/4
35 Gabriel Sandoval Fr Menlo 22:04.1 7:07
36 Clay Griffin Fr Sacred Heart Prep 22:08.9 7:09
37 Colin Ho So Menlo 22:15.5 7:11
38 Jacob Levin Woodside Priory 22:20.9 7:13
39 Eric Feng So Menlo 22:26.1 7:14
40 Lane Arris Jr Crystal Springs Uplands 22:28.2 7:15 15/19 20/24 1/3
41 Nelson Gou Fr Harker 22:28.5 7:15
42 Peter Baszucki Fr Woodside Priory 22:30 7:15
43 Richard Zhang Jr Harker 22:31.5 7:16
44 Sam Engel So Menlo 22:42.4 7:19
45 Ryan Cheng Fr Woodside Priory 22:44.5 7:20
46 Cole Stern So Pinewood 22:45.9 7:21
47 Andrew Yuan Woodside Priory 22:49.9 7:22
48 Vincent Chen Jr Pinewood 22:56 7:24
49 Alakh Kapadia Fr Pinewood 23:11.1 7:29
50 Geoffrey Franc Fr Menlo 23:13.2 7:29
51 Alex Yansouni Sr Sacred Heart Prep 23:18.6 7:31
52 Conrad Brousseau Fr Woodside Priory 23:20.7 7:32
53 Derrick Ho So Menlo 23:22.5 7:32
54 Kyle Li Fr Harker 23:24.6 7:33
55 Andrew Hurlbut Woodside Priory 23:28.7 7:34
56 Jared Bowman Fr Pinewood 23:34.6 7:36
57 Simon Moscovici So Crystal Springs Uplands 23:39.3 7:38 16/19 21/24 1/2
58 Brendon Hayes Fr Harker 23:39.3 7:38
59 Maziar Ziai Fr Harker 23:39.9 7:38
60 Nicholas Jang Fr Crystal Springs Uplands 23:40.8 7:38 17/19 22/24 1/2
61 Weston Battles Jr Woodside Priory 23:44.2 7:39
62 Aleksander Mazin Fr King's Academy 23:45 7:40
63 Clifford Palmer Fr Menlo 23:46.5 7:40
64 Roshan Taneja Fr Sacred Heart Prep 24:02.8 7:45
65 Spencer Morse-deBrier Fr Crystal Springs Uplands 24:12.7 7:49 18/19 23/24 1/2
66 Carlo Espinosa Jr Menlo 24:17.3 7:50
67 Edgar Bustos Fr Eastside College Prep 24:20.2 7:51
68 Kenneth Chan Fr King's Academy 24:21.9 7:52
69 Shaan Kan Sr Pinewood 24:24.4 7:52
70 Lucas Kang Sr Crystal Springs Uplands 24:25.7 7:53 19/19 24/24 1/2 23:44.81 23:24.7
71 Peter Ren Jr Woodside Priory 24:26.6 7:53
72 Nathan Chen So Woodside Priory 24:44.7 7:59
73 Maynor Bac Eastside College Prep 24:52.4 8:01
74 Shailen Parasnis Fr Menlo 25:00.4 8:04
75 Kayden Stern Sr King's Academy 25:16.6 8:09
76 Connor Yagen Fr Menlo 25:17.7 8:10
77 Bill Long Fr Pinewood 25:18.7 8:10
78 Sam Virsik So Menlo 25:29.3 8:13
79 Aiden Gabriel Fr Pinewood 25:39.9 8:17
80 Jesse Fioranelli Sr Pinewood 25:54.7 8:22
81 Giovanny Magana Fr Menlo 26:01.9 8:24
82 Sean Nayebi Fr Woodside Priory 26:05 8:25
83 Stanley Wan Fr Woodside Priory 26:10.2 8:27
84 Lexing Alex Huang Fr Harker 26:12.7 8:27
85 Ethan Liu So Sacred Heart Prep 26:42.1 8:37
86 Omar Bazan So Sacred Heart Prep 26:49.1 8:39
87 Mehar Atwal Sr Pinewood 27:28.7 8:52
88 Sam Ding Woodside Priory 27:32.2 8:53
89 Owen Gould Sr Woodside Priory 27:34.6 8:54
90 Waren Foo Fr King's Academy 28:24 9:10
91 Roy Liu Jr Woodside Priory 28:42.8 9:16
92 Bryan Liu Fr Menlo 28:57.1 9:20
93 Agastya Brahmbhatt Fr Menlo 29:32.9 9:32
94 Jaewoo Park Fr King's Academy 30:14.5 9:45
95 Leo Shang Fr Pinewood 31:13 10:04
96 Keven Florido Eastside College Prep 31:35.2 10:11
97 Ricardo Enriquez Sr Eastside College Prep 34:12.6 11:02
98 Ben Xiong Fr Woodside Priory 36:27.4 11:46
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
2-1-1-1-1
Gap: 1:10
95:44
19:09
6:11
22 Emanuel Gomez-Lopez
So
18:43
6:02
2
Tyler Jang
Jr
18:46
6:03
3
Caleb Quartey
Jr
18:51
6:05
4
Reid Dye
Jr
19:32
6:18
6
Tristyn Kelly
Jr
19:52
6:25
7
Aidan Mornell
Fr
19:58
6:26
9
Eldrich David
So
20:01
6:28
10
Your Team ROCKS! (LR)
2 King's Academy
1-2-2-2-2
Gap: 2:28
99:00
19:48
6:23
43 Gaurav Upadhye
Sr
18:26
5:57
1
Devan Choksi
Jr
19:18
6:13
5
Aidan Oslob
Sr
19:54
6:25
8
Micah Haugen
So
20:28
6:36
13
Joseph Hirota
Fr
20:54
6:44
16
Lukas Tien
So
20:55
6:45
18
Evan Jung
So
21:03
6:47
20
3 Harker
3-3-3-3-3
Gap: 0:50
103:08
20:38
6:39
77 Kaleb Goldin
Fr
20:15
6:32
11
Harriss Miller
Fr
20:19
6:33
12
Aidan Lincke
Sr
20:30
6:37
14
Eric Zhang
Fr
20:59
6:46
19
Adam Sayed
So
21:05
6:48
21
Nelson Gou
Fr
22:29
7:15
29
Richard Zhang
Jr
22:32
7:16
31
4 Menlo
4-4-4-4-4
Gap: 1:19
105:44
21:09
6:49
101 Kayan Sunderam
Fr
20:36
6:39
15
Joshua Benyo Baker
Fr
20:54
6:45
17
Ryan Li
So
21:06
6:48
22
Max Talwar
So
21:15
6:51
23
Juan Lozada
Fr
21:54
7:04
24
Raul Sandoval
Fr
22:04
7:07
25
Gabriel Sandoval
Fr
22:04
7:07
26
5 Woodside Priory
6-5-5-5-5
Gap: 1:00
113:46
22:45
7:20
162 Jacob Levin
-
22:21
7:13
28
Peter Baszucki
Fr
22:30
7:15
30
Ryan Cheng
Fr
22:45
7:20
32
Andrew Yuan
-
22:50
7:22
34
Conrad Brousseau
Fr
23:21
7:32
38
Andrew Hurlbut
-
23:29
7:34
39
Weston Battles
Jr
23:44
7:39
41
6 Pinewood
7-7-6-6-6
Gap: 1:39
116:52
23:22
7:32
187 Cole Stern
So
22:46
7:21
33
Vincent Chen
Jr
22:56
7:24
35
Alakh Kapadia
Fr
23:11
7:29
36
Jared Bowman
Fr
23:35
7:36
40
Shaan Kan
Sr
24:24
7:52
43
Bill Long
Fr
25:19
8:10
44
Aiden Gabriel
Fr
25:40
8:17
45
7 Sacred Heart Prep
5-6-7-7-7
Gap: 4:40
123:02
24:36
7:56
199 Clay Griffin
Fr
22:09
7:09
27
Alex Yansouni
Sr
23:19
7:31
37
Roshan Taneja
Fr
24:03
7:45
42
Ethan Liu
So
26:42
8:37
46
Omar Bazan
So
26:49
8:39
47








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 0:36
101:07
20:13
6:31
15 Aidan Mornell
Fr
19:58
6:26
1
Eldrich David
So
20:01
6:28
2
Morgan Fisher
Fr
20:13
6:31
3
Mihir Joshi
Fr
20:21
6:34
4
Jack Flynn
So
20:34
6:38
5
Dylan Miller
Sr
20:47
6:42
6
Sascha Chernesky
So
21:06
6:48
9
Your Team ROCKS! (LR)
2 King's Academy
2-2-2-2-2
Gap: 2:50
108:42
21:44
7:01
62 Lukas Tien
So
20:55
6:45
7
Evan Jung
So
21:03
6:47
8
Kyler Hanson
Sr
21:25
6:54
10
Terence Zhou
Fr
21:34
6:57
11
Aleksander Mazin
Fr
23:45
7:40
26
Kenneth Chan
Fr
24:22
7:52
27
Kayden Stern
Sr
25:17
8:09
30
3 Menlo
3-3-3-3-3
Gap: 0:39
111:32
22:18
7:12
72 Raul Sandoval
Fr
22:04
7:07
12
Gabriel Sandoval
Fr
22:04
7:07
13
Colin Ho
So
22:16
7:11
14
Eric Feng
So
22:26
7:14
15
Sam Engel
So
22:42
7:19
18
Geoffrey Franc
Fr
23:13
7:29
19
Derrick Ho
So
23:23
7:32
20
4 Harker
4-4-4-4-4
Gap: 1:11
115:44
23:09
7:28
101 Nelson Gou
Fr
22:29
7:15
16
Richard Zhang
Jr
22:32
7:16
17
Kyle Li
Fr
23:25
7:33
21
Brendon Hayes
Fr
23:39
7:38
23
Maziar Ziai
Fr
23:40
7:38
24
Lexing Alex Huang
Fr
26:13
8:27
36




5 Woodside Priory
5-5-5-5-5
Gap: 2:36
122:29
24:30
7:54
138 Andrew Hurlbut
-
23:29
7:34
22
Weston Battles
Jr
23:44
7:39
25
Peter Ren
Jr
24:27
7:53
28
Nathan Chen
So
24:45
7:59
29
Sean Nayebi
Fr
26:05
8:25
34
Stanley Wan
Fr
26:10
8:27
35
Sam Ding
-
27:32
8:53
38
6 Pinewood
6-6-6-6-6
Gap: 5:54
135:35
27:07
8:45
172 Bill Long
Fr
25:19
8:10
31
Aiden Gabriel
Fr
25:40
8:17
32
Jesse Fioranelli
Sr
25:55
8:22
33
Mehar Atwal
Sr
27:29
8:52
37
Leo Shang
Fr
31:13
10:04
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:41
108:03
21:37
6:58
15 Dylan Miller
Sr
20:47
6:42
1
Sascha Chernesky
So
21:06
6:48
2
Jacob Sutherland
Fr
21:39
6:59
3
Joshua Hikida
So
22:04
7:07
4
Lane Arris
Jr
22:28
7:15
5
Simon Moscovici
So
23:39
7:38
8
Nicholas Jang
Fr
23:41
7:38
9
Your Team ROCKS! (LR)
2 Menlo
2-2-2-2-2
Gap: 1:47
119:40
23:56
7:43
46 Geoffrey Franc
Fr
23:13
7:29
6
Derrick Ho
So
23:23
7:32
7
Clifford Palmer
Fr
23:47
7:40
10
Carlo Espinosa
Jr
24:17
7:50
11
Shailen Parasnis
Fr
25:00
8:04
12
Connor Yagen
Fr
25:18
8:10
13
Sam Virsik
So
25:29
8:13
14
3 Woodside Priory
3-3-3-3-3
Gap: 10:17
146:27
29:17
9:27
85 Stanley Wan
Fr
26:10
8:27
15
Sam Ding
-
27:32
8:53
16
Owen Gould
Sr
27:35
8:54
17
Roy Liu
Jr
28:43
9:16
18
Ben Xiong
Fr
36:27
11:46
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.