Bellarmine Results from the WCAL #2 at Baylands Park on 3/24/21

Boys Results and Stats

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Affinito, Matthew Jr JV 18:42.4 6:02 3.1 7/35 7/19 21/68 1/2 18:34.2 18:34.2 18:34
Agustin, Ben Fr F/S 23:54.4 7:43 3.1 54/61 36/39 62/68 1/1 25:04.7
(1:10,4.7)
25:04.7
(1:10,4.7)
25:05
(1:10,4.7)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Amend, Max Jr JV 19:17.2 6:13 3.1 10/35 9/19 27/68 1/1 19:37.9
(0:21,1.8)
19:37.9
(0:21,1.8)
19:38
(0:21,1.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Aquino, Brennan Jr JV 25:51.3 8:20 3.1 30/35 17/19 66/68 1/1 25:30.8 25:30.8 25:31 Go Bells! (SBP)
Beytoughan, Zack Jr JV 20:45.7 6:42 3.1 17/35 12/19 38/68 1/1 19:57.6 19:57.6 19:58
Bhagwat, Dhruva So F/S 20:04.7 6:29 3.1 21/61 14/39 34/68 1/2 20:27.3
(0:23,1.8)
20:27.3
(0:23,1.8)
20:27
(0:23,1.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Bodnar-Cohen, Reed Fr F/S 18:37.3 6:00 3.1 4/61 4/39 20/68 1/3 18:38.6
(0:01,0.1)
18:38.6
(0:01,0.1)
18:39
(0:01,0.1)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Boone, Hayden Fr F/S 20:58 6:46 3.1 25/61 17/39 41/68 1/1 20:24.9 20:24.9 20:25
Broccoli, Evan Jr JV 20:46.3 6:42 3.1 18/35 13/19 39/68 1/1 19:53.6 19:53.6 19:54
Callon, Ben Sr V 17:02.9 5:30 3.1 7/29 6/10 6/68 1/4 16:56.8 16:56.8 16:57 Go Bells! (SBP)
Carrera, Alec So F/S 20:45.5 6:42 3.1 23/61 16/39 37/68 1/2 20:52
(0:07,0.5)
20:52
(0:07,0.5)
20:52
(0:07,0.5)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Chang, Edrick Fr F/S 24:02.9 7:45 3.1 55/61 37/39 63/68 1/1 25:55.4
(1:53,7.2)
25:55.4
(1:53,7.2)
25:55
(1:53,7.2)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Chettiar, Tanish Jr V 17:10.1 5:32 3.1 10/29 8/10 8/68 1/1 16:51.1 16:51.1 16:51
Choi, Matthew Fr F/S 23:53.4 7:42 3.1 53/61 35/39 61/68 1/1 24:55.2
(1:02,4.1)
24:55.2
(1:02,4.1)
24:55
(1:02,4.1)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Choi, Robert So F/S 21:13.3 6:51 3.1 27/61 19/39 44/68 1/1 21:10.6 21:10.6 21:11
Claure, Alex Sr JV 20:46.8 6:42 3.1 19/35 14/19 40/68 1/1 22:08.9
(1:22,6.2)
22:08.9
(1:22,6.2)
22:09
(1:22,6.2)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Craven, Tyler Fr F/S 18:44.9 6:03 3.1 7/61 7/39 25/68 1/2 19:08.7
(0:24,2.1)
19:08.7
(0:24,2.1)
19:09
(0:24,2.1)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Cutaran, Nathan So F/S 24:35.1 7:56 3.1 59/61 39/39 65/68 1/1 22:52.7 22:52.7 22:53 Go Bells! (SBP)
Delgadillo, Andrew So F/S 19:56.7 6:26 3.1 20/61 13/39 33/68 1/2 20:03.3
(0:07,0.5)
20:03.3
(0:07,0.5)
20:03
(0:07,0.5)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Donahue, Matthew So F/S 21:52.8 7:03 3.1 34/61 22/39 47/68 1/1 22:59.4
(1:07,4.8)
22:59.4
(1:07,4.8)
22:59
(1:07,4.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Doppalapudi, Tanay Fr F/S 18:12.3 5:52 3.1 1/61 1/39 15/68 1/3 18:12.2 18:12.2 18:12
Familetti, Ethan Fr F/S 20:13.9 6:32 3.1 22/61 15/39 35/68 1/2 20:10.9 20:10.9 20:11
Frida, Jack So JV 17:27 5:38 3.1 2/35 2/19 12/68 1/4 17:36.7
(0:10,0.9)
17:36.7
(0:10,0.9)
17:37
(0:10,0.9)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Garcia, Jaime Sr JV 19:41.8 6:21 3.1 13/35 10/19 31/68 1/1 19:53
(0:11,0.9)
19:53
(0:11,0.9)
19:53
(0:11,0.9)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Glanville, Jack Jr V 16:56 5:28 3.1 6/29 5/10 5/68 1/4 17:06.6
(0:11,1.0)
17:06.6
(0:11,1.0)
17:07
(0:11,1.0)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Hammers, Jude Fr F/S 18:25.8 5:57 3.1 3/61 3/39 19/68 1/3 18:10.6 18:10.6 18:11
Hensley, Zane Fr F/S 21:52.3 7:03 3.1 33/61 21/39 46/68 1/1 Go Bells! (SBP)
Iburg, Austin Fr F/S 21:59.1 7:06 3.1 35/61 23/39 48/68 1/1 22:36.8
(0:38,2.8)
22:36.8
(0:38,2.8)
22:37
(0:38,2.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Johnston, Lucas Jr JV 27:05.1 8:44 3.1 32/35 18/19 67/68 1/1 26:35.5 26:35.5 26:36
Kaiser, Anthony So F/S 21:14.6 6:51 3.1 28/61 20/39 45/68 1/1 22:33.7
(1:19,5.8)
22:33.7
(1:19,5.8)
22:34
(1:19,5.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Kerslake, Robby So F/S 23:01 7:25 3.1 44/61 30/39 56/68 1/1 23:37.2
(0:36,2.6)
22:11.6 22:12 Go Bells! (LR, SBP, DSR)
Kihmm, Noah So F/S 23:08.7 7:28 3.1 47/61 32/39 58/68 1/1 23:25.8
(0:17,1.2)
21:17.6 21:18 Go Bells! (LR, DSR)
Knight, Ian So F/S 18:22.2 5:56 3.1 2/61 2/39 18/68 1/3 18:12.1 18:12.1 18:12
Krishnan, Vibhu Jr V 17:19.4 5:35 3.1 12/29 9/10 9/68 1/1 17:21.2
(0:02,0.2)
17:21.2
(0:02,0.2)
17:21
(0:02,0.2)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Kropp, Ryan Jr JV 18:44.2 6:03 3.1 8/35 8/19 23/68 1/1 19:01
(0:17,1.5)
19:01
(0:17,1.5)
19:01
(0:17,1.5)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Leclair, Mateo Fr F/S 18:42.8 6:02 3.1 5/61 5/39 22/68 1/3 18:45.8
(0:03,0.3)
18:45.8
(0:03,0.3)
18:46
(0:03,0.3)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Lowe, Sonny So F/S 19:22.2 6:15 3.1 14/61 10/39 29/68 1/2 19:17.8 19:17.8 19:18
Ludwico, James So F/S 22:25.7 7:14 3.1 36/61 24/39 49/68 1/1 22:39.8
(0:14,1.0)
21:42.2 21:42 Go Bells! (LR, DSR)
Manens, Alex Fr F/S 19:24.8 6:16 3.1 16/61 11/39 30/68 1/2 19:32.7
(0:08,0.7)
19:32.7
(0:08,0.7)
19:33
(0:08,0.7)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Matsumoto, Tyler T Jr JV 20:25.5 6:35 3.1 15/35 11/19 36/68 1/1 20:12.5 20:12.5 20:13
Mckeown, Liam So F/S 18:44.6 6:03 3.1 6/61 6/39 24/68 1/3 18:46.2
(0:02,0.1)
18:46.2
(0:02,0.1)
18:46
(0:02,0.1)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Mcpeek, Donovan Jr JV 22:50.8 7:22 3.1 29/35 16/19 53/68 1/1 23:38.2
(0:47,3.3)
20:55.3 20:55 Go Bells! (LR, SBP, DSR)
Mcsweeney, Jonathan Jr JV 18:18.9 5:54 3.1 6/35 6/19 17/68 1/2 18:18.2 18:18.2 18:18
Meng, Aaron Fr F/S 24:28.3 7:54 3.1 58/61 38/39 64/68 1/1 25:46.7
(1:18,5.1)
25:46.7
(1:18,5.1)
25:47
(1:18,5.1)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Muller, Ian Fr F/S 22:37.1 7:18 3.1 39/61 26/39 51/68 1/1 23:30.8
(0:54,3.8)
23:30.8
(0:54,3.8)
23:31
(0:54,3.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Nanda, Yash Fr F/S 23:30.2 7:35 3.1 49/61 33/39 59/68 1/1 Go Bells! (SBP)
Ng, Anthony Jr JV 21:05.8 6:48 3.1 22/35 15/19 42/68 1/1 20:59 20:44 20:44
Papenfuss, Dylan Sr JV 17:49.3 5:45 3.1 4/35 4/19 14/68 1/4 18:56.5
(1:07,5.9)
17:34.3 17:34 Go Bells! (LR, SBP, DSR)
Pecoraro, Vincent So F/S 18:50.9 6:05 3.1 8/61 8/39 26/68 1/2 19:51.6
(1:01,5.1)
19:51.6
(1:01,5.1)
19:52
(1:01,5.1)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Pham, Khoi Jr JV 28:13.8 9:06 3.1 35/35 19/19 68/68 1/1 26:24.2 26:24.2 26:24 Go Bells! (SBP)
Pinkel, Ben Jr V 17:05.4 5:31 3.1 8/29 7/10 7/68 1/2 17:00.1 17:00.1 17:00
Quattrini, Henri Fr F/S 23:31.5 7:35 3.1 50/61 34/39 60/68 1/1 Go Bells! (SBP)
Raja, Abdulsalam So F/S 19:20.7 6:14 3.1 13/61 9/39 28/68 1/2 19:35.8
(0:15,1.3)
19:35.8
(0:15,1.3)
19:36
(0:15,1.3)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Ramirez, Uriel Jr JV 17:24.3 5:37 3.1 1/35 1/19 11/68 1/4 17:32.9
(0:09,0.8)
17:32.9
(0:09,0.8)
17:33
(0:09,0.8)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Robles, Antonio Fr F/S 19:47.7 6:23 3.1 19/61 12/39 32/68 1/2 19:36.1 19:36.1 19:36
Sarmenta, Joseph Sr V 17:19.5 5:35 3.1 13/29 10/10 10/68 1/1 17:26.8
(0:07,0.7)
17:26.8
(0:07,0.7)
17:27
(0:07,0.7)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Silva, Aidan So F/S 22:39.3 7:18 3.1 41/61 27/39 52/68 1/1 22:48.6
(0:09,0.7)
22:48.6
(0:09,0.7)
22:49
(0:09,0.7)
Go Bells! (LR, PR, DPR)
Snycerski, Tommy So F/S 22:52.4 7:23 3.1 42/61 28/39 54/68 1/1 20:44.9 19:48.8 19:49
Stark, Nathan Fr F/S 23:05.3 7:27 3.1 45/61 31/39 57/68 1/1 Go Bells! (SBP)
Topper, Galen Sr V 15:39.7 5:03 3.1 2/29 2/10 2/68 1/4 17:39.1
(1:59,11.3)
17:21
(1:41,9.7)
15:32 Go Bells! (LR, PR, SBP)
Topper, Nolan Sr V 15:20.5 4:57 3.1 1/29 1/10 1/68 1/4 17:34.6
(2:14,12.7)
17:07.2
(1:47,10.4)
15:08 Go Bells! (LR, PR, SBP)
Torres, Alejandro Fr F/S 22:53.1 7:23 3.1 43/61 29/39 55/68 1/1 Go Bells! (SBP)
Trela, Ian Fr F/S 21:13 6:51 3.1 26/61 18/39 43/68 1/1 21:40.3
(0:27,2.1)
21:40.3
(0:27,2.1)
21:40
(0:27,2.1)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Vaca, Daniel Sr V 16:05.2 5:11 3.1 3/29 3/10 3/68 1/4 16:50
(0:45,4.4)
16:50
(0:45,4.4)
16:50
(0:45,4.4)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Vakkalagadda, Rohit Fr F/S 22:32.6 7:16 3.1 37/61 25/39 50/68 1/1 23:45.1
(1:13,5.1)
23:45.1
(1:13,5.1)
23:45
(1:13,5.1)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Vu, Benthan Sr JV 17:30.1 5:39 3.1 3/35 3/19 13/68 1/4 17:41.6
(0:12,1.1)
17:41.6
(0:12,1.1)
17:42
(0:12,1.1)
Go Bells! (LR, PR, SBP, DPR)
Yanashita, Ryunosuke Jr V 16:20.1 5:16 3.1 5/29 4/10 4/68 1/4 16:16.4 16:16.4 16:16 Go Bells! (SBP)
Zamora, Isaiah Sr JV 18:16.8 5:54 3.1 5/35 5/19 16/68 1/3 17:58 17:58 17:58
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/4 80:22
1:36
3.1 5:11 4:57 5:28 17 5:11 84:35
(4:14,5.0)
80:24
(0:02,0.0%)
Go Bells! (LR, PR) Nolan Topper (1), Galen Topper (2), Daniel Vaca (3), Ryunosuke Yanashita (5), Jack Glanville (6)
V 2nd 5 1/1 85:57
0:17
3.1 5:33 5:30 5:35 15 5:33 Ben Callon (1), Ben Pinkel (2), Tanish Chettiar (3), Vibhu Krishnan (4), Joseph Sarmenta (5)
JV 1st 5 1/3 88:28
0:53
3.1 5:42 5:37 5:54 15 5:42 89:34
(1:07,1.2)
83:43 Go Bells! (LR) Uriel Ramirez (1), Jack Frida (2), Benthan Vu (3), Dylan Papenfuss (4), Isaiah Zamora (5)
JV 2nd 5 1/1 94:45
1:23
3.1 6:07 5:54 6:21 15 6:07 98:23
(3:39,3.7)
86:23 Go Bells! (LR) Jonathan Mcsweeney (1), Matthew Affinito (2), Ryan Kropp (3), Max Amend (4), Jaime Garcia (5)
JV 3rd 5 1/1 103:50
0:40
3.1 6:42 6:35 6:48 15 6:42 113:34
(9:44,8.6)
89:30 Go Bells! (LR) Tyler T Matsumoto (1), Zack Beytoughan (2), Evan Broccoli (3), Alex Claure (4), Anthony Ng (5)
F/S 1st 5 1/3 92:20
0:31
3.1 5:57 5:52 6:02 15 5:57 91:59 91:59 Tanay Doppalapudi (1), Ian Knight (2), Jude Hammers (3), Reed Bodnar-Cohen (4), Mateo Leclair (5)
F/S 2nd 5 1/2 95:03
0:38
3.1 6:08 6:03 6:15 15 6:08 96:21
(1:18,1.3)
96:21
(1:18,1.3%)
Go Bells! (LR, PR) Liam Mckeown (1), Tyler Craven (2), Vincent Pecoraro (3), Abdulsalam Raja (4), Sonny Lowe (5)
F/S 3rd 5 1/2 99:28
0:49
3.1 6:25 6:16 6:32 15 6:25 100:07
(0:39,0.6)
100:07
(0:39,0.6%)
Go Bells! (LR, PR) Alex Manens (1), Antonio Robles (2), Andrew Delgadillo (3), Dhruva Bhagwat (4), Ethan Familetti (5)
F/S 4th 5 1/1 105:24
0:29
3.1 6:48 6:42 6:51 15 6:48 106:37
(1:12,1.1)
106:37
(1:12,1.1%)
Go Bells! (LR, PR) Alec Carrera (1), Hayden Boone (2), Ian Trela (3), Robert Choi (4), Anthony Kaiser (5)
F/S 5th 5 1/1 110:43
0:40
3.1 7:09 7:03 7:16 15 7:09 114:13
(3:30,3.1)
114:13
(3:30,3.1%)
Go Bells! (LR, PR) Zane Hensley (1), Matthew Donahue (2), Austin Iburg (3), James Ludwico (4), Rohit Vakkalagadda (5)
F/S 6th 5 1/1 114:03
0:24
3.1 7:21 7:18 7:25 15 7:21 120:53
(6:50,5.7)
120:53
(6:50,5.7%)
Go Bells! (LR, PR) Ian Muller (1), Aidan Silva (2), Tommy Snycerski (3), Alejandro Torres (4), Robby Kerslake (5)
F/S 7th 5 1/1 117:09
0:48
3.1 7:33 7:27 7:42 15 7:33 Nathan Stark (1), Noah Kihmm (2), Yash Nanda (3), Henri Quattrini (4), Matthew Choi (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Nolan Topper Sr Bellarmine 15:20.5 4:57 1/10 1/68 1/4 17:35
(2:14)
17:07
(1:47)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
2 Galen Topper Sr Bellarmine 15:39.7 5:03 2/10 2/68 1/4 17:39
(1:59)
17:21
(1:41)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
3 Daniel Vaca Sr Bellarmine 16:05.2 5:11 3/10 3/68 1/4 16:50
(0:45)
16:50
(0:45)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
4 William Luders Sr Valley Christn 16:05.7 5:12
5 Ryunosuke Yanashita Jr Bellarmine 16:20.1 5:16 4/10 4/68 1/4 16:16.4 16:16.4 Go Bells! (SBP)
6 Jack Glanville Jr Bellarmine 16:56 5:28 5/10 5/68 1/4 17:07
(0:11)
17:07
(0:11)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
7 Ben Callon Sr Bellarmine 17:02.9 5:30 6/10 6/68 1/4 16:56.8 16:56.8 Go Bells! (SBP)
8 Ben Pinkel Jr Bellarmine 17:05.4 5:31 7/10 7/68 1/2 17:00.1 17:00.1
9 Mateo Cauchi Jr Mitty 17:08.1 5:32
10 Tanish Chettiar Jr Bellarmine 17:10.1 5:32 8/10 8/68 1/1 16:51.1 16:51.1
11 Suvan Kumar Sr St Francis 17:15.1 5:34
12 Vibhu Krishnan Jr Bellarmine 17:19.4 5:35 9/10 9/68 1/1 17:21
(0:02)
17:21
(0:02)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
13 Joseph Sarmenta Sr Bellarmine 17:19.5 5:35 10/10 10/68 1/1 17:27
(0:07)
17:27
(0:07)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
14 Nicholas Meeker Sr Mitty 17:26.9 5:38
15 Owen Kato Jr St Francis 17:38.4 5:41
16 Orion Espiritu So St Francis 18:02.6 5:49
17 Liam Saxton Fr Mitty 18:07.7 5:51
18 Connor Chancey Sr Mitty 18:08.6 5:51
19 Noah Shinn Sr Valley Christn 18:14 5:53
20 Colin Pereira Jr St Francis 18:21.9 5:55
21 Nathan Lo Fr St Francis 18:31.9 5:59
22 Alfredo Orozco De Rueda Jr Mitty 18:56.1 6:06
23 Jaime Zepeda Jr St Francis 18:56.3 6:07
24 David Gong Sr Mitty 19:12.6 6:12
25 Nathanial Hobden Jr Valley Christn 19:40.8 6:21
26 Colby Zapp Jr Valley Christn 19:57.5 6:26
27 Matthew Uthayopas Jr Valley Christn 20:30.3 6:37
28 Aden Jo Jr Mitty 20:39.9 6:40
29 Nikolas Adams Jr Valley Christn 21:14.3 6:51
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 1:36
80:22
16:04
5:11
17 Nolan Topper
Sr
15:21
4:57
1
Galen Topper
Sr
15:40
5:03
2
Daniel Vaca
Sr
16:05
5:11
3
Ryunosuke Yanashita
Jr
16:20
5:16
5
Jack Glanville
Jr
16:56
5:28
6
Ben Callon
Sr
17:03
5:30
7
Ben Pinkel
Jr
17:05
5:31
8
Go Bells! (LR, PR)
2 Mitty
3-2-2-2-2
Gap: 1:48
89:47
17:57
5:48
68 Mateo Cauchi
Jr
17:08
5:32
9
Nicholas Meeker
Sr
17:27
5:38
11
Liam Saxton
Fr
18:08
5:51
14
Connor Chancey
Sr
18:09
5:51
15
Alfredo Orozco De Rueda
Jr
18:56
6:06
19
David Gong
Sr
19:13
6:12
21
Aden Jo
Jr
20:40
6:40
25
3 St Francis
4-4-3-3-3
Gap: 1:17
89:50
17:58
5:48
70 Suvan Kumar
Sr
17:15
5:34
10
Owen Kato
Jr
17:38
5:41
12
Orion Espiritu
So
18:03
5:49
13
Colin Pereira
Jr
18:22
5:55
17
Nathan Lo
Fr
18:32
5:59
18
Jaime Zepeda
Jr
18:56
6:07
20




4 Valley Christn
2-2-4-4-4
Gap: 4:25
94:28
18:54
6:06
89 William Luders
Sr
16:06
5:12
4
Noah Shinn
Sr
18:14
5:53
16
Nathanial Hobden
Jr
19:41
6:21
22
Colby Zapp
Jr
19:58
6:26
23
Matthew Uthayopas
Jr
20:30
6:37
24
Nikolas Adams
Jr
21:14
6:51
26




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: V 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:17
85:57
17:11
5:33
15 Ben Callon
Sr
17:03
5:30
1
Ben Pinkel
Jr
17:05
5:31
2
Tanish Chettiar
Jr
17:10
5:32
3
Vibhu Krishnan
Jr
17:19
5:35
4
Joseph Sarmenta
Sr
17:20
5:35
5








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Uriel Ramirez Jr Bellarmine 17:24.3 5:37 1/19 11/68 1/4 17:33
(0:09)
17:33
(0:09)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
2 Jack Frida So Bellarmine 17:27 5:38 2/19 12/68 1/4 17:37
(0:10)
17:37
(0:10)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
3 Benthan Vu Sr Bellarmine 17:30.1 5:39 3/19 13/68 1/4 17:42
(0:12)
17:42
(0:12)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
4 Dylan Papenfuss Sr Bellarmine 17:49.3 5:45 4/19 14/68 1/4 18:57
(1:07)
17:34.3 Go Bells! (LR, SBP)
5 Isaiah Zamora Sr Bellarmine 18:16.8 5:54 5/19 16/68 1/3 17:58 17:58
6 Jonathan Mcsweeney Jr Bellarmine 18:18.9 5:54 6/19 17/68 1/2 18:18.2 18:18.2
7 Matthew Affinito Jr Bellarmine 18:42.4 6:02 7/19 21/68 1/2 18:34.2 18:34.2
8 Ryan Kropp Jr Bellarmine 18:44.2 6:03 8/19 23/68 1/1 19:01
(0:17)
19:01
(0:17)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
9 Kurt Johnston Sr St Francis 19:13.1 6:12
10 Max Amend Jr Bellarmine 19:17.2 6:13 9/19 27/68 1/1 19:38
(0:21)
19:38
(0:21)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
11 Cheston Opsasnick Jr St Francis 19:27.8 6:17
12 Aaron Dowling Sr St Francis 19:35.4 6:19
13 Jaime Garcia Sr Bellarmine 19:41.8 6:21 10/19 31/68 1/1 19:53
(0:11)
19:53
(0:11)
Go Bells! (LR, PR)
14 Andrew Salisbury Fr Valley Christn 19:54.3 6:25
15 Tyler T Matsumoto Jr Bellarmine 20:25.5 6:35 11/19 36/68 1/1 20:12.5 20:12.5
16 Benjamin Carte Jr St Francis 20:40.2 6:40
17 Zack Beytoughan Jr Bellarmine 20:45.7 6:42 12/19 38/68 1/1 19:57.6 19:57.6
18 Evan Broccoli Jr Bellarmine 20:46.3 6:42 13/19 39/68 1/1 19:53.6 19:53.6
19 Alex Claure Sr Bellarmine 20:46.8 6:42 14/19 40/68 1/1 22:09
(1:22)
22:09
(1:22)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
20 Matthew Giusti Sr St Francis 20:47.7 6:42
21 Alexander Page Fr Valley Christn 20:58.1 6:46
22 Anthony Ng Jr Bellarmine 21:05.8 6:48 15/19 42/68 1/1 20:59 20:44
23 Jack Livingood Sr St Francis 21:15.9 6:52
24 Ryan Agdassi Jr St Francis 21:28.1 6:56
25 Fadi Ballou Sr Mitty 21:42.6 7:00
26 Christopher Lin Jr Mitty 21:42.9 7:00
27 Owen Chun Jr Mitty 21:47.5 7:02
28 Benjamin Mui Jr Mitty 22:24.1 7:14
29 Donovan Mcpeek Jr Bellarmine 22:50.8 7:22 16/19 53/68 1/1 23:38
(0:47)
20:55.3 Go Bells! (LR, SBP)
30 Brennan Aquino Jr Bellarmine 25:51.3 8:20 17/19 66/68 1/1 25:30.8 25:30.8 Go Bells! (SBP)
31 Nathan Tang Fr Valley Christn 26:35.9 8:35
32 Lucas Johnston Jr Bellarmine 27:05.1 8:44 18/19 67/68 1/1 26:35.5 26:35.5
33 Matt Hsieh So Valley Christn 27:13.7 8:47
34 Ojas Vashishtha Sr Mitty 27:28 8:52
35 Khoi Pham Jr Bellarmine 28:13.8 9:06 19/19 68/68 1/1 26:24.2 26:24.2 Go Bells! (SBP)
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
88:28
17:42
5:42
15 Uriel Ramirez
Jr
17:24
5:37
1
Jack Frida
So
17:27
5:38
2
Benthan Vu
Sr
17:30
5:39
3
Dylan Papenfuss
Sr
17:49
5:45
4
Isaiah Zamora
Sr
18:17
5:54
5
Jonathan Mcsweeney
Jr
18:19
5:54
6
Matthew Affinito
Jr
18:42
6:02
7
Go Bells! (LR)
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:35
99:44
19:57
6:26
50 Kurt Johnston
Sr
19:13
6:12
8
Cheston Opsasnick
Jr
19:28
6:17
9
Aaron Dowling
Sr
19:35
6:19
10
Benjamin Carte
Jr
20:40
6:40
11
Matthew Giusti
Sr
20:48
6:42
12
Jack Livingood
Sr
21:16
6:52
13
Ryan Agdassi
Jr
21:28
6:56
14
3 Mitty
3-3-3-3-3
Gap: 5:45
115:05
23:01
7:25
85 Fadi Ballou
Sr
21:43
7:00
15
Christopher Lin
Jr
21:43
7:00
16
Owen Chun
Jr
21:48
7:02
17
Benjamin Mui
Jr
22:24
7:14
18
Ojas Vashishtha
Sr
27:28
8:52
19








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 1:23
94:45
18:57
6:07
15 Jonathan Mcsweeney
Jr
18:19
5:54
1
Matthew Affinito
Jr
18:42
6:02
2
Ryan Kropp
Jr
18:44
6:03
3
Max Amend
Jr
19:17
6:13
4
Jaime Garcia
Sr
19:42
6:21
5
Tyler T Matsumoto
Jr
20:26
6:35
6
Zack Beytoughan
Jr
20:46
6:42
7
Go Bells! (LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:40
103:50
20:46
6:42
15 Tyler T Matsumoto
Jr
20:26
6:35
1
Zack Beytoughan
Jr
20:46
6:42
2
Evan Broccoli
Jr
20:46
6:42
3
Alex Claure
Sr
20:47
6:42
4
Anthony Ng
Jr
21:06
6:48
5
Donovan Mcpeek
Jr
22:51
7:22
6
Brennan Aquino
Jr
25:51
8:20
7
Go Bells! (LR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tanay Doppalapudi Fr Bellarmine 18:12.3 5:52 1/39 15/68 1/3 18:12.2 18:12.2
2 Ian Knight So Bellarmine 18:22.2 5:56 2/39 18/68 1/3 18:12.1 18:12.1
3 Jude Hammers Fr Bellarmine 18:25.8 5:57 3/39 19/68 1/3 18:10.6 18:10.6
4 Reed Bodnar-Cohen Fr Bellarmine 18:37.3 6:00 4/39 20/68 1/3 18:39
(0:01)
18:39
(0:01)
Go Bells! (LR, PR)
5 Mateo Leclair Fr Bellarmine 18:42.8 6:02 5/39 22/68 1/3 18:46
(0:03)
18:46
(0:03)
Go Bells! (LR, PR)
6 Liam Mckeown So Bellarmine 18:44.6 6:03 6/39 24/68 1/3 18:46
(0:02)
18:46
(0:02)
Go Bells! (LR, PR)
7 Tyler Craven Fr Bellarmine 18:44.9 6:03 7/39 25/68 1/2 19:09
(0:24)
19:09
(0:24)
Go Bells! (LR, PR)
8 Vincent Pecoraro So Bellarmine 18:50.9 6:05 8/39 26/68 1/2 19:52
(1:01)
19:52
(1:01)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
9 Matthew Mullane Fr St Francis 18:56.6 6:07
10 Ethan Kawahara So St Francis 18:58.5 6:07
11 Sammy O'brien So St Francis 19:06.2 6:10
12 Angad Dhami Fr St Francis 19:13.1 6:12
13 Abdulsalam Raja So Bellarmine 19:20.7 6:14 9/39 28/68 1/2 19:36
(0:15)
19:36
(0:15)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
14 Sonny Lowe So Bellarmine 19:22.2 6:15 10/39 29/68 1/2 19:17.8 19:17.8
15 Edward Hua So St Francis 19:23.8 6:15
16 Alex Manens Fr Bellarmine 19:24.8 6:16 11/39 30/68 1/2 19:33
(0:08)
19:33
(0:08)
Go Bells! (LR, PR)
17 Kyan Agdassi So St Francis 19:32.9 6:18
18 Sanjit Borle Fr St Francis 19:35 6:19
19 Antonio Robles Fr Bellarmine 19:47.7 6:23 12/39 32/68 1/2 19:36.1 19:36.1
20 Andrew Delgadillo So Bellarmine 19:56.7 6:26 13/39 33/68 1/2 20:03
(0:07)
20:03
(0:07)
Go Bells! (LR, PR)
21 Dhruva Bhagwat So Bellarmine 20:04.7 6:29 14/39 34/68 1/2 20:27
(0:23)
20:27
(0:23)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
22 Ethan Familetti Fr Bellarmine 20:13.9 6:32 15/39 35/68 1/2 20:10.9 20:10.9
23 Alec Carrera So Bellarmine 20:45.5 6:42 16/39 37/68 1/2 20:52
(0:07)
20:52
(0:07)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
24 Rashiq Mazumder Fr Mitty 20:45.9 6:42
25 Hayden Boone Fr Bellarmine 20:58 6:46 17/39 41/68 1/1 20:24.9 20:24.9
26 Ian Trela Fr Bellarmine 21:13 6:51 18/39 43/68 1/1 21:40
(0:27)
21:40
(0:27)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
27 Robert Choi So Bellarmine 21:13.3 6:51 19/39 44/68 1/1 21:10.6 21:10.6
28 Anthony Kaiser So Bellarmine 21:14.6 6:51 20/39 45/68 1/1 22:34
(1:19)
22:34
(1:19)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
29 Riley Quigley So St Francis 21:24.4 6:54
30 Eshaan Murali Fr St Francis 21:29.2 6:56
31 Jayden Visitacion So St Francis 21:41.9 7:00
32 Kyle Lin So Mitty 21:51.6 7:03
33 Zane Hensley Fr Bellarmine 21:52.3 7:03 21/39 46/68 1/1 Go Bells! (SBP)
34 Matthew Donahue So Bellarmine 21:52.8 7:03 22/39 47/68 1/1 22:59
(1:07)
22:59
(1:07)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
35 Austin Iburg Fr Bellarmine 21:59.1 7:06 23/39 48/68 1/1 22:37
(0:38)
22:37
(0:38)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
36 James Ludwico So Bellarmine 22:25.7 7:14 24/39 49/68 1/1 22:40
(0:14)
21:42.2 Go Bells! (LR)
37 Rohit Vakkalagadda Fr Bellarmine 22:32.6 7:16 25/39 50/68 1/1 23:45
(1:13)
23:45
(1:13)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
38 Gavin Nguyen Fr Mitty 22:32.6 7:16
39 Ian Muller Fr Bellarmine 22:37.1 7:18 26/39 51/68 1/1 23:31
(0:54)
23:31
(0:54)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
40 Joshua Reo Fr St Francis 22:38.6 7:18
41 Aidan Silva So Bellarmine 22:39.3 7:18 27/39 52/68 1/1 22:49
(0:09)
22:49
(0:09)
Go Bells! (LR, PR)
42 Tommy Snycerski So Bellarmine 22:52.4 7:23 28/39 54/68 1/1 20:44.9 19:48.8
43 Alejandro Torres Fr Bellarmine 22:53.1 7:23 29/39 55/68 1/1 Go Bells! (SBP)
44 Robby Kerslake So Bellarmine 23:01 7:25 30/39 56/68 1/1 23:37
(0:36)
22:11.6 Go Bells! (LR, SBP)
45 Nathan Stark Fr Bellarmine 23:05.3 7:27 31/39 57/68 1/1 Go Bells! (SBP)
46 William Santillana Fr St Francis 23:06.2 7:27
47 Noah Kihmm So Bellarmine 23:08.7 7:28 32/39 58/68 1/1 23:26
(0:17)
21:17.6 Go Bells! (LR)
48 Nikolas Krause Fr Mitty 23:23.9 7:33
49 Yash Nanda Fr Bellarmine 23:30.2 7:35 33/39 59/68 1/1 Go Bells! (SBP)
50 Henri Quattrini Fr Bellarmine 23:31.5 7:35 34/39 60/68 1/1 Go Bells! (SBP)
51 Anthony Chuang Jr Mitty 23:34.4 7:36
52 Rohan Kosalge Fr St Francis 23:51.6 7:42
53 Matthew Choi Fr Bellarmine 23:53.4 7:42 35/39 61/68 1/1 24:55
(1:02)
24:55
(1:02)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
54 Ben Agustin Fr Bellarmine 23:54.4 7:43 36/39 62/68 1/1 25:05
(1:10)
25:05
(1:10)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
55 Edrick Chang Fr Bellarmine 24:02.9 7:45 37/39 63/68 1/1 25:55
(1:53)
25:55
(1:53)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
56 Carter Adair Fr St Francis 24:17.9 7:50
57 Ryan Chen So St Francis 24:18.8 7:51
58 Aaron Meng Fr Bellarmine 24:28.3 7:54 38/39 64/68 1/1 25:47
(1:18)
25:47
(1:18)
Go Bells! (LR, PR, SBP)
59 Nathan Cutaran So Bellarmine 24:35.1 7:56 39/39 65/68 1/1 22:52.7 22:52.7 Go Bells! (SBP)
60 Yatin Menon Fr St Francis 25:51.7 8:21
61 Garett Ho Fr Mitty 32:17 10:25
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: F/S 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:31
92:20
18:28
5:57
15 Tanay Doppalapudi
Fr
18:12
5:52
1
Ian Knight
So
18:22
5:56
2
Jude Hammers
Fr
18:26
5:57
3
Reed Bodnar-Cohen
Fr
18:37
6:00
4
Mateo Leclair
Fr
18:43
6:02
5
Liam Mckeown
So
18:45
6:03
6
Tyler Craven
Fr
18:45
6:03
7
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 0:27
95:38
19:08
6:10
50 Matthew Mullane
Fr
18:57
6:07
8
Ethan Kawahara
So
18:59
6:07
9
Sammy O'brien
So
19:06
6:10
10
Angad Dhami
Fr
19:13
6:12
11
Edward Hua
So
19:24
6:15
12
Kyan Agdassi
So
19:33
6:18
13
Sanjit Borle
Fr
19:35
6:19
14
3 Mitty
3-3-3-3-3
Gap: 2:49
112:08
22:26
7:14
85 Rashiq Mazumder
Fr
20:46
6:42
15
Kyle Lin
So
21:52
7:03
16
Gavin Nguyen
Fr
22:33
7:16
17
Nikolas Krause
Fr
23:24
7:33
18
Anthony Chuang
Jr
23:34
7:36
19
Garett Ho
Fr
32:17
10:25
20




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:38
95:03
19:01
6:08
15 Liam Mckeown
So
18:45
6:03
1
Tyler Craven
Fr
18:45
6:03
2
Vincent Pecoraro
So
18:51
6:05
3
Abdulsalam Raja
So
19:21
6:14
4
Sonny Lowe
So
19:22
6:15
5
Alex Manens
Fr
19:25
6:16
6
Antonio Robles
Fr
19:48
6:23
9
Go Bells! (LR, PR)
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 2:09
103:43
20:45
6:42
48 Kyan Agdassi
So
19:33
6:18
7
Sanjit Borle
Fr
19:35
6:19
8
Riley Quigley
So
21:24
6:54
10
Eshaan Murali
Fr
21:29
6:56
11
Jayden Visitacion
So
21:42
7:00
12
Joshua Reo
Fr
22:39
7:18
13
William Santillana
Fr
23:06
7:27
14
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:49
99:28
19:54
6:25
15 Alex Manens
Fr
19:25
6:16
1
Antonio Robles
Fr
19:48
6:23
2
Andrew Delgadillo
So
19:57
6:26
3
Dhruva Bhagwat
So
20:05
6:29
4
Ethan Familetti
Fr
20:14
6:32
5
Alec Carrera
So
20:46
6:42
6
Hayden Boone
Fr
20:58
6:46
7
Go Bells! (LR, PR)
2 St Francis
2-2-2-2-2
Gap: 1:40
118:13
23:39
7:38
50 Joshua Reo
Fr
22:39
7:18
8
William Santillana
Fr
23:06
7:27
9
Rohan Kosalge
Fr
23:52
7:42
10
Carter Adair
Fr
24:18
7:50
11
Ryan Chen
So
24:19
7:51
12
Yatin Menon
Fr
25:52
8:21
13




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:29
105:24
21:05
6:48
15 Alec Carrera
So
20:46
6:42
1
Hayden Boone
Fr
20:58
6:46
2
Ian Trela
Fr
21:13
6:51
3
Robert Choi
So
21:13
6:51
4
Anthony Kaiser
So
21:15
6:51
5
Zane Hensley
Fr
21:52
7:03
6
Matthew Donahue
So
21:53
7:03
7
Go Bells! (LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 5th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:40
110:43
22:09
7:09
15 Zane Hensley
Fr
21:52
7:03
1
Matthew Donahue
So
21:53
7:03
2
Austin Iburg
Fr
21:59
7:06
3
James Ludwico
So
22:26
7:14
4
Rohit Vakkalagadda
Fr
22:33
7:16
5
Ian Muller
Fr
22:37
7:18
6
Aidan Silva
So
22:39
7:18
7
Go Bells! (LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 6th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:24
114:03
22:49
7:21
15 Ian Muller
Fr
22:37
7:18
1
Aidan Silva
So
22:39
7:18
2
Tommy Snycerski
So
22:52
7:23
3
Alejandro Torres
Fr
22:53
7:23
4
Robby Kerslake
So
23:01
7:25
5
Nathan Stark
Fr
23:05
7:27
6
Noah Kihmm
So
23:09
7:28
7
Go Bells! (LR, PR)
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: F/S 7th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Bellarmine
1-1-1-1-1
Gap: 0:48
117:09
23:26
7:33
15 Nathan Stark
Fr
23:05
7:27
1
Noah Kihmm
So
23:09
7:28
2
Yash Nanda
Fr
23:30
7:35
3
Henri Quattrini
Fr
23:32
7:35
4
Matthew Choi
Fr
23:53
7:42
5
Ben Agustin
Fr
23:54
7:43
6
Edrick Chang
Fr
24:03
7:45
7
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.