Crystal Springs Uplands Results from the WBAL #1 at Crystal Springs on 10/6/21

Boys Results and Stats

Switch to Girls

Boys Individual Results

Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmnts
Aidan Mornell Fr JV 19:48.9 6:43 2.95 15/102 7/20 14/27 1/6
Benjamin Bouie Fr V 15:59.8 5:25 2.95 3/45 1/7 1/27 3/8
Caleb Quartey Jr JV 18:13.4 6:11 2.95 2/102 2/20 9/27 1/8 19:12.31
(0:59,5.1)
19:12.31
(0:59,5.1)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Dean Wu So V 17:37.8 5:59 2.95 19/45 6/7 6/27 1/5
Dylan Miller Sr JV 19:24.7 6:35 2.95 10/102 5/20 12/27 1/7 19:16.6 19:16.6 You ROCK! (SBP)
Eldrich David So JV 20:02.3 6:48 2.95 16/102 8/20 15/27 1/6
Emanuel Gomez-Lopez So JV 18:48.7 6:23 2.95 6/102 3/20 10/27 1/8
Findlay Tarik Baker Fr V 17:01.2 5:46 2.95 8/45 4/7 4/27 1/7
Furious Clay Jr V 16:23.1 5:33 2.95 6/45 3/7 3/27 1/7 16:59.37
(0:36,3.6)
16:36.1
(0:13,1.3)
You ROCK! (LR, PR)
Ilya Kipkalov Fr V 17:52.2 6:03 2.95 21/45 7/7 8/27 1/4
Jack Flynn So JV 20:05.4 6:49 2.95 17/102 9/20 16/27 1/6
Jack Murawczyk Jr JV 20:42 7:01 2.95 26/102 11/20 18/27 1/5 19:22.4 19:22.4 You ROCK! (SBP)
Jacob Sutherland Fr JV 21:51.1 7:24 2.95 40/102 14/20 21/27 1/4
Joshua Hikida So JV 22:14.4 7:32 2.95 47/102 15/20 22/27 1/4
Lane Arris Jr JV 22:33.4 7:39 2.95 52/102 16/20 23/27 1/3
Lucas Kang Sr JV 23:02.1 7:49 2.95 59/102 18/20 25/27 1/2 21:51.8 21:49.28 You ROCK! (SBP)
Matthew Morris So V 17:16.9 5:51 2.95 11/45 5/7 5/27 1/7
Mihir Joshi Fr JV 20:53.5 7:05 2.95 28/102 12/20 19/27 1/4
Morgan Fisher Fr JV 20:20.2 6:54 2.95 20/102 10/20 17/27 1/6
Nicholas Jang Fr JV 23:02.9 7:49 2.95 60/102 19/20 26/27 1/2
Oliver Boesch Fr V 16:18.8 5:32 2.95 5/45 2/7 2/27 2/7
Reid Dye Jr JV 19:26.9 6:36 2.95 11/102 6/20 13/27 1/6 21:17.6
(1:51,8.7)
21:17.6
(1:51,8.7)
You ROCK! (LR, PR)
Sascha Chernesky So JV 21:06.3 7:09 2.95 30/102 13/20 20/27 1/4
Simon Moscovici So JV 23:03 7:49 2.95 61/102 20/20 27/27 1/2
Spencer Morse-deBrier Fr JV 22:50.8 7:45 2.95 54/102 17/20 24/27 1/2
Tristyn Kelly Jr JV 19:04 6:28 2.95 7/102 4/20 11/27 1/7 You ROCK! (SBP)
Tyler Jang Jr JV 17:50.7 6:03 2.95 1/102 1/20 7/27 1/8 18:54.6
(1:04,5.6)
18:54.6
(1:04,5.6)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
Runner Gr Squad Time Pace Dist Place Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Last DPR
(Δ,%)
Imprvmts

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago.
  • LR = Beat time from the most recent running of this course.
  • PR = Set a new PR on this course. A "Course PR".
  • PG = Beat personal goal.
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.
  • DPR = A "Distance Personal Record" - the personal best time considering distance only, not unique course characteristics. Applicable for 2, 2.48(4K), 3, and 3.1(5K) mile courses.
  • DSR = A "Distance Season Record" - same as above, but for the current season only.
  • DTW = "Displace to Win". This athlete, as the 6th or 7th runner on his/her squad, displaced scoring runners from a competitor enabling his/her team to finish ahead of that competitor.
  • TB = "Tiebreaker". As the #6 athlete on his/her squad, this athlete was the tiebreaker enabling his/her team to finish ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Boys Team Results

Team Rank of Finish Time
Gap
Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)
V 1st 5 1/7 83:00
1:17
2.95 5:38 5:25 5:51 33 5:38 84:04
(1:04,1.3)
82:27 Your Team ROCKS! (LR) Benjamin Bouie (3), Oliver Boesch (5), Furious Clay (6), Findlay Tarik Baker (8), Matthew Morris (11)
JV 1st 5 1/7 93:22
1:34
2.95 6:20 6:03 6:35 26 6:20 91:53 91:10 Tyler Jang (1), Caleb Quartey (2), Emanuel Gomez-Lopez (6), Tristyn Kelly (7), Dylan Miller (10)
JV 2nd 5 1/6 99:44
0:53
2.95 6:46 6:36 6:54 15 6:46 97:49 95:00 Reid Dye (1), Aidan Mornell (2), Eldrich David (3), Jack Flynn (4), Morgan Fisher (5)
JV 3rd 5 1/4 106:47
1:32
2.95 7:14 7:01 7:32 16 7:14 105:54 102:33 Jack Murawczyk (1), Mihir Joshi (2), Sascha Chernesky (3), Jacob Sutherland (4), Joshua Hikida (6)
JV 4th 5 1/2 114:32
0:30
2.95 7:46 7:39 7:49 15 7:46 110:56 107:58 Lane Arris (1), Spencer Morse-deBrier (2), Lucas Kang (3), Nicholas Jang (4), Simon Moscovici (5)
Team Rank of Finish Time Dist Avg Pace 1st Place Pace 5th Place Pace Points Win Team Pace Last Year Time
(Δ,%)
Last Race Time
(Δ,%)
Last PR
(Δ,%)
Improvements Runners (Points)

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Justin Pretre Jr Menlo School (CC) 15:45.7 5:21
2 Levente Palvolgyi Jr Woodside Priory (CC) 15:49.9 5:22
3 Benjamin Bouie Fr Crystal Springs Uplands 15:59.8 5:25 1/7 1/27 3/8
4 Landon Pretre Fr Menlo School (CC) 16:00.9 5:26
5 Oliver Boesch Fr Crystal Springs Uplands 16:18.8 5:32 2/7 2/27 2/7
6 Furious Clay Jr Crystal Springs Uplands 16:23.1 5:33 3/7 3/27 1/7 16:59
(0:36)
16:36
(0:13)
You ROCK! (LR, PR)
7 Nik Khuntia Sr Menlo School (CC) 16:48.8 5:42
8 Findlay Tarik Baker Fr Crystal Springs Uplands 17:01.2 5:46 4/7 4/27 1/7
9 Alex Boesch So Menlo School (CC) 17:11 5:49
10 Nick Karros So Sacred Heart Prep (CC) 17:16.1 5:51
11 Matthew Morris So Crystal Springs Uplands 17:16.9 5:51 5/7 5/27 1/7
12 Thomas Tasker So The King's Academy 17:24.1 5:54
13 Evan Strohman Jr Woodside Priory (CC) 17:24.8 5:54
14 Silas Taylor Sr The King's Academy 17:33.7 5:57
15 James Heron Jr Woodside Priory (CC) 17:34.3 5:57
16 Rigo Gonzales Jr Harker (CC) 17:35.7 5:58
17 William Hauser Fr Menlo School (CC) 17:36.3 5:58
18 Veyd Patil So Harker (CC) 17:36.4 5:58
19 Dean Wu So Crystal Springs Uplands 17:37.8 5:59 6/7 6/27 1/5
20 Ian Hanna Sr The King's Academy 17:47.9 6:02
21 Ilya Kipkalov Fr Crystal Springs Uplands 17:52.2 6:03 7/7 8/27 1/4
22 Micah Mok So The King's Academy 18:01.8 6:07
23 Aleksei Mawdsley Sr The King's Academy 18:05 6:08
24 Kailash Ranganathan Sr Harker (CC) 18:05.3 6:08
25 John Hurlbut So Woodside Priory (CC) 18:06.7 6:08
26 Jared Saal Fr Menlo School (CC) 18:07.8 6:09
27 John Killmond Jr Sacred Heart Prep (CC) 18:09.4 6:09
28 Arjun Singh Fr Sacred Heart Prep (CC) 18:09.6 6:09
29 Paul Sapilewski Fr Pinewood (CC) 18:20 6:13
30 Joshua Han Jr The King's Academy 18:22.6 6:14
31 Alexander Liou Sr Harker (CC) 18:28.7 6:16
32 David Martinez Sr Eastside College Prep 18:37.4 6:19
33 Gaurav Upadhye Sr The King's Academy 18:51.1 6:23
34 Matthew Barter So Sacred Heart Prep (CC) 19:04 6:28
35 Jack Ryan Sr Woodside Priory (CC) 19:28.1 6:36
36 Nishan Rajavasireddy Sr Menlo School (CC) 19:29.8 6:37
37 Andrew Stamos Fr Sacred Heart Prep (CC) 19:43.8 6:41
38 Anthony Zhao Jr Harker (CC) 20:00.6 6:47
39 Eric Zhang Fr Harker (CC) 20:01.6 6:47
40 Harriss Miller Fr Harker (CC) 20:12.1 6:51
41 Carter Baginskis So Woodside Priory (CC) 21:20.5 7:14
42 Angel Morales So Eastside College Prep 21:50.9 7:24
43 Corey Walker Sr Eastside College Prep 23:06.3 7:50
44 Gerardo Santana Fr Eastside College Prep 23:08.9 7:51
45 Angel Fernandez Fr Eastside College Prep 23:13.4 7:52
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: V 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
3-2-2-2-1
Gap: 1:17
83:00
16:36
5:38
33 Benjamin Bouie
Fr
16:00
5:25
3
Oliver Boesch
Fr
16:19
5:32
5
Furious Clay
Jr
16:23
5:33
6
Findlay Tarik Baker
Fr
17:01
5:46
8
Matthew Morris
So
17:17
5:51
11
Dean Wu
So
17:38
5:59
19
Ilya Kipkalov
Fr
17:52
6:03
21
Your Team ROCKS! (LR)
2 Menlo School (CC)
1-1-1-1-2
Gap: 1:51
83:23
16:41
5:39
38 Justin Pretre
Jr
15:46
5:21
1
Landon Pretre
Fr
16:01
5:26
4
Nik Khuntia
Sr
16:49
5:42
7
Alex Boesch
So
17:11
5:49
9
William Hauser
Fr
17:36
5:58
17
Jared Saal
Fr
18:08
6:09
26
Nishan Rajavasireddy
Sr
19:30
6:37
35
3 Woodside Priory (CC)
2-3-3-3-3
Gap: 3:38
88:24
17:41
6:00
89 Levente Palvolgyi
Jr
15:50
5:22
2
Evan Strohman
Jr
17:25
5:54
13
James Heron
Jr
17:34
5:57
15
John Hurlbut
So
18:07
6:08
25
Jack Ryan
Sr
19:28
6:36
34
Carter Baginskis
So
21:21
7:14
40




4 The King's Academy
5-4-4-4-4
Gap: 0:41
88:53
17:47
6:02
91 Thomas Tasker
So
17:24
5:54
12
Silas Taylor
Sr
17:34
5:57
14
Ian Hanna
Sr
17:48
6:02
20
Micah Mok
So
18:02
6:07
22
Aleksei Mawdsley
Sr
18:05
6:08
23
Joshua Han
Jr
18:23
6:14
29
Gaurav Upadhye
Sr
18:51
6:23
32
5 Harker (CC)
6-5-5-5-5
Gap: 2:25
91:47
18:21
6:13
125 Rigo Gonzales
Jr
17:36
5:58
16
Veyd Patil
So
17:36
5:58
18
Kailash Ranganathan
Sr
18:05
6:08
24
Alexander Liou
Sr
18:29
6:16
30
Anthony Zhao
Jr
20:01
6:47
37
Eric Zhang
Fr
20:02
6:47
38
Harriss Miller
Fr
20:12
6:51
39
6 Sacred Heart Prep (CC)
4-6-6-6-6
Gap: 2:28
92:23
18:29
6:16
134 Nick Karros
So
17:16
5:51
10
John Killmond
Jr
18:09
6:09
27
Arjun Singh
Fr
18:10
6:09
28
Matthew Barter
So
19:04
6:28
33
Andrew Stamos
Fr
19:44
6:41
36








7 Eastside College Prep
7-7-7-7-7
Gap: 4:36
109:57
21:59
7:27
201 David Martinez
Sr
18:37
6:19
31
Angel Morales
So
21:51
7:24
41
Corey Walker
Sr
23:06
7:50
42
Gerardo Santana
Fr
23:09
7:51
43
Angel Fernandez
Fr
23:13
7:52
44








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Individual Race Results - Boys

Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp
1 Tyler Jang Jr Crystal Springs Uplands 17:50.7 6:03 1/20 7/27 1/8 18:55
(1:04)
18:55
(1:04)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
2 Caleb Quartey Jr Crystal Springs Uplands 18:13.4 6:11 2/20 9/27 1/8 19:12
(0:59)
19:12
(0:59)
You ROCK! (LR, PR, SBP)
3 Andrew Smith So Harker (CC) 18:33.8 6:18
4 Rupert Chen Jr Harker (CC) 18:37.1 6:19
5 Aidan Oslob Sr The King's Academy 18:45.8 6:22
6 Emanuel Gomez-Lopez So Crystal Springs Uplands 18:48.7 6:23 3/20 10/27 1/8
7 Tristyn Kelly Jr Crystal Springs Uplands 19:04 6:28 4/20 11/27 1/7 You ROCK! (SBP)
8 Devan Choksi Jr The King's Academy 19:09.3 6:30
9 Brian Chen Jr Harker (CC) 19:11.8 6:30
10 Dylan Miller Sr Crystal Springs Uplands 19:24.7 6:35 5/20 12/27 1/7 19:16.6 19:16.6 You ROCK! (SBP)
11 Reid Dye Jr Crystal Springs Uplands 19:26.9 6:36 6/20 13/27 1/6 21:18
(1:51)
21:18
(1:51)
You ROCK! (LR, PR)
12 William Floyd Jr Menlo School (CC) 19:30.5 6:37
13 Juan Lozada Fr Menlo School (CC) 19:39.5 6:40
14 Micah Haugen So The King's Academy 19:46.9 6:42
15 Aidan Mornell Fr Crystal Springs Uplands 19:48.9 6:43 7/20 14/27 1/6
16 Eldrich David So Crystal Springs Uplands 20:02.3 6:48 8/20 15/27 1/6
17 Jack Flynn So Crystal Springs Uplands 20:05.4 6:49 9/20 16/27 1/6
18 Gabriel Sandoval Fr Menlo School (CC) 20:09.9 6:50
19 Joseph Hirota Fr The King's Academy 20:10.6 6:50
20 Morgan Fisher Fr Crystal Springs Uplands 20:20.2 6:54 10/20 17/27 1/6
21 Kayan Sunderam Fr Menlo School (CC) 20:21.3 6:54
22 Evan Jung So The King's Academy 20:23.5 6:55
23 Miles Dobrenski Jr Woodside Priory (CC) 20:27.3 6:56
24 Michael Pflaging Jr Harker (CC) 20:31.3 6:57
25 Dawson Chen Sr Harker (CC) 20:41 7:01
26 Jack Murawczyk Jr Crystal Springs Uplands 20:42 7:01 11/20 18/27 1/5 19:22.4 19:22.4 You ROCK! (SBP)
27 Derrick Ho So Menlo School (CC) 20:42.3 7:01
28 Mihir Joshi Fr Crystal Springs Uplands 20:53.5 7:05 12/20 19/27 1/4
29 Adam Sayed So Harker (CC) 21:05.1 7:09
30 Sascha Chernesky So Crystal Springs Uplands 21:06.3 7:09 13/20 20/27 1/4
31 Kaleb Goldin Fr Harker (CC) 21:13.1 7:12
32 Richard Zhang Jr Harker (CC) 21:16.3 7:13
33 Logan Thompson Jr Pinewood (CC) 21:26.3 7:16
34 Shay Mallempati Fr Pinewood (CC) 21:26.4 7:16
35 Ryan Li So Menlo School (CC) 21:26.6 7:16
36 Max Talwar So Menlo School (CC) 21:26.9 7:16
37 Kyler Hanson Sr The King's Academy 21:36.3 7:19
38 Alex Yansouni Sr Sacred Heart Prep (CC) 21:43.6 7:22
39 Colin Ho So Menlo School (CC) 21:46.2 7:23
40 Jacob Sutherland Fr Crystal Springs Uplands 21:51.1 7:24 14/20 21/27 1/4
41 Cooper Han Fr Menlo School (CC) 21:54.2 7:25
42 Terence Zhou Fr The King's Academy 22:00.7 7:28
43 Clay Griffin Fr Sacred Heart Prep (CC) 22:01.3 7:28
44 Andrew Yuan So Woodside Priory (CC) 22:04.3 7:29
45 Sam Engel So Menlo School (CC) 22:06.2 7:30
46 Joshua Benyo Baker Fr Menlo School (CC) 22:06.7 7:30
47 Joshua Hikida So Crystal Springs Uplands 22:14.4 7:32 15/20 22/27 1/4
48 Eric Feng So Menlo School (CC) 22:19.2 7:34
49 Nelson Gou Fr Harker (CC) 22:22.5 7:35
50 Jacob Levin Fr Woodside Priory (CC) 22:24 7:36
51 Maziar Ziai Fr Harker (CC) 22:33.1 7:39
52 Lane Arris Jr Crystal Springs Uplands 22:33.4 7:39 16/20 23/27 1/3
53 Carlo Espinosa Jr Menlo School (CC) 22:50.5 7:45
54 Spencer Morse-deBrier Fr Crystal Springs Uplands 22:50.8 7:45 17/20 24/27 1/2
55 Geoffrey Franc Fr Menlo School (CC) 22:53 7:45
56 Jared Bowman Fr Pinewood (CC) 22:59.3 7:48
57 Alakh Kapadia Fr Pinewood (CC) 23:00.9 7:48
58 Brendon Hayes Fr Harker (CC) 23:01.5 7:48
59 Lucas Kang Sr Crystal Springs Uplands 23:02.1 7:49 18/20 25/27 1/2 21:51.8 21:49.28 You ROCK! (SBP)
60 Nicholas Jang Fr Crystal Springs Uplands 23:02.9 7:49 19/20 26/27 1/2
61 Simon Moscovici So Crystal Springs Uplands 23:03 7:49 20/20 27/27 1/2
62 Kyle Li Fr Harker (CC) 23:03.3 7:49
63 Ryan Cheng Fr Woodside Priory (CC) 23:09 7:51
64 Pranav Mullappalli Jr Harker (CC) 23:11.4 7:52
65 Nathan Chen So Woodside Priory (CC) 23:34.8 8:00
66 Yuta Tokusei So Woodside Priory (CC) 23:51.8 8:05
67 Shaan Kan Sr Pinewood (CC) 23:54.4 8:06
68 Cole Stern So Pinewood (CC) 23:55.3 8:07
69 Roshan Taneja Fr Sacred Heart Prep (CC) 23:56.9 8:07
70 Conrad Brousseau Fr Woodside Priory (CC) 24:00.6 8:08
71 Aleksander Mazin So The King's Academy 24:01.1 8:09
72 Clifford Palmer Fr Menlo School (CC) 24:04.9 8:10
73 Vincent Chen Jr Pinewood (CC) 24:06.8 8:10
74 Kenneth Chan Fr The King's Academy 24:39 8:21
75 Ethan Liu So Harker (CC) 24:54.8 8:27
76 Benjamin Park Fr Menlo School (CC) 25:01.5 8:29
77 Andrew Hurlbut Fr Woodside Priory (CC) 25:11.4 8:32
78 Connor Yagen Fr Menlo School (CC) 25:17.5 8:34
79 Stanley Wan Fr Woodside Priory (CC) 25:31.2 8:39
80 Sam Virsik So Menlo School (CC) 25:32.8 8:40
81 Shailen Parasnis Fr Menlo School (CC) 25:59 8:48
82 Sean Genet So Woodside Priory (CC) 26:00.8 8:49
83 Sean Nayebi Fr Woodside Priory (CC) 26:02.4 8:50
84 Giovanny Magana Fr Menlo School (CC) 26:05 8:51
85 Maynor Bac Jr Eastside College Prep 26:13 8:53
86 Peter Ren Jr Woodside Priory (CC) 26:27.9 8:58
87 Owen Gould Sr Woodside Priory (CC) 26:45.9 9:04
88 Aiden Gabriel Fr Pinewood (CC) 27:03.8 9:10
89 Noah Levine Fr Woodside Priory (CC) 27:08.5 9:12
90 Ethan Liu So Sacred Heart Prep (CC) 27:22.9 9:17
91 Roy Liu Jr Woodside Priory (CC) 27:23.1 9:17
92 Bryan Liu Fr Menlo School (CC) 27:25.2 9:18
93 Bill Long Fr Pinewood (CC) 27:43.6 9:24
94 Jaewoo Park So The King's Academy 28:08.6 9:32
95 Omar Bazan So Sacred Heart Prep (CC) 28:08.6 9:32
96 Lexing (alex) Huang Fr Harker (CC) 28:11 9:33
97 Sam Ding Sr Woodside Priory (CC) 28:30.7 9:40
98 Waren Foo Fr The King's Academy 29:41.7 10:04
99 Agastya Brahmbhatt Fr Menlo School (CC) 29:49.7 10:07
100 Keven Florido Jr Eastside College Prep 30:12.4 10:14
101 Leo Shang Fr Pinewood (CC) 30:35.3 10:22
102 Ricardo Enriquez Sr Eastside College Prep 33:56.9 11:30
Pl Name Gr School Time Pace Rank in Squad Rank in School Rank vs Comp Last Year Time
(Δ)
Last Race Time
(Δ)
Last PR
(Δ)
Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • SBP = Best performance of season based on position of finish relative to the field.

All columns are sortable by clicking on the column heading.

Full Team Race Results - Boys

Group of 5: JV 1st 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:34
93:22
18:40
6:20
26 Tyler Jang
Jr
17:51
6:03
1
Caleb Quartey
Jr
18:13
6:11
2
Emanuel Gomez-Lopez
So
18:49
6:23
6
Tristyn Kelly
Jr
19:04
6:28
7
Dylan Miller
Sr
19:25
6:35
10
Reid Dye
Jr
19:27
6:36
11
Aidan Mornell
Fr
19:49
6:43
15
2 Harker (CC)
2-2-2-2-2
Gap: 2:07
97:35
19:31
6:37
59 Andrew Smith
So
18:34
6:18
3
Rupert Chen
Jr
18:37
6:19
4
Brian Chen
Jr
19:12
6:30
9
Michael Pflaging
Jr
20:31
6:57
21
Dawson Chen
Sr
20:41
7:01
22
Adam Sayed
So
21:05
7:09
24
Kaleb Goldin
Fr
21:13
7:12
25
3 The King's Academy
3-3-3-3-3
Gap: 1:38
98:16
19:39
6:40
63 Aidan Oslob
Sr
18:46
6:22
5
Devan Choksi
Jr
19:09
6:30
8
Micah Haugen
So
19:47
6:42
14
Joseph Hirota
Fr
20:11
6:50
17
Evan Jung
So
20:24
6:55
19
Kyler Hanson
Sr
21:36
7:19
30
Terence Zhou
Fr
22:01
7:28
32
4 Menlo School (CC)
4-4-4-4-4
Gap: 1:12
100:24
20:05
6:48
82 William Floyd
Jr
19:31
6:37
12
Juan Lozada
Fr
19:40
6:40
13
Gabriel Sandoval
Fr
20:10
6:50
16
Kayan Sunderam
Fr
20:21
6:54
18
Derrick Ho
So
20:42
7:01
23
Ryan Li
So
21:27
7:16
28
Max Talwar
So
21:27
7:16
29
5 Woodside Priory (CC)
5-6-5-6-5
Gap: 3:08
111:39
22:20
7:34
166 Miles Dobrenski
Jr
20:27
6:56
20
Andrew Yuan
So
22:04
7:29
34
Jacob Levin
Fr
22:24
7:36
35
Ryan Cheng
Fr
23:09
7:51
38
Nathan Chen
So
23:35
8:00
39
Yuta Tokusei
So
23:52
8:05
40
Conrad Brousseau
Fr
24:01
8:08
44
6 Pinewood (CC)
6-5-5-5-6
Gap: 2:28
112:47
22:33
7:39
167 Logan Thompson
Jr
21:26
7:16
26
Shay Mallempati
Fr
21:26
7:16
27
Jared Bowman
Fr
22:59
7:48
36
Alakh Kapadia
Fr
23:01
7:48
37
Shaan Kan
Sr
23:54
8:06
41
Cole Stern
So
23:55
8:07
42
Vincent Chen
Jr
24:07
8:10
45
7 Sacred Heart Prep (CC)
7-7-7-7-7
Gap: 6:25
123:13
24:39
8:21
200 Alex Yansouni
Sr
21:44
7:22
31
Clay Griffin
Fr
22:01
7:28
33
Roshan Taneja
Fr
23:57
8:07
43
Ethan Liu
So
27:23
9:17
46
Omar Bazan
So
28:09
9:32
47








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 2nd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 0:53
99:44
19:57
6:46
15 Reid Dye
Jr
19:27
6:36
1
Aidan Mornell
Fr
19:49
6:43
2
Eldrich David
So
20:02
6:48
3
Jack Flynn
So
20:05
6:49
4
Morgan Fisher
Fr
20:20
6:54
5
Jack Murawczyk
Jr
20:42
7:01
6
Mihir Joshi
Fr
20:54
7:05
7
2 Harker (CC)
2-2-2-2-2
Gap: 1:28
108:30
21:42
7:21
68 Adam Sayed
So
21:05
7:09
8
Kaleb Goldin
Fr
21:13
7:12
9
Richard Zhang
Jr
21:16
7:13
10
Nelson Gou
Fr
22:23
7:35
20
Maziar Ziai
Fr
22:33
7:39
21
Brendon Hayes
Fr
23:02
7:48
22
Kyle Li
Fr
23:03
7:49
23
3 Menlo School (CC)
3-3-3-3-3
Gap: 0:40
108:40
21:44
7:22
69 Ryan Li
So
21:27
7:16
11
Max Talwar
So
21:27
7:16
12
Colin Ho
So
21:46
7:23
14
Cooper Han
Fr
21:54
7:25
15
Sam Engel
So
22:06
7:30
17
Joshua Benyo Baker
Fr
22:07
7:30
18
Eric Feng
So
22:19
7:34
19
4 The King's Academy
4-4-4-4-4
Gap: 6:32
120:26
24:05
8:10
122 Kyler Hanson
Sr
21:36
7:19
13
Terence Zhou
Fr
22:01
7:28
16
Aleksander Mazin
So
24:01
8:09
27
Kenneth Chan
Fr
24:39
8:21
29
Jaewoo Park
So
28:09
9:32
37
Waren Foo
Fr
29:42
10:04
38




5 Woodside Priory (CC)
5-5-5-5-5
Gap: 2:09
124:36
24:55
8:27
143 Yuta Tokusei
So
23:52
8:05
24
Conrad Brousseau
Fr
24:01
8:08
26
Andrew Hurlbut
Fr
25:11
8:32
30
Stanley Wan
Fr
25:31
8:39
31
Sean Genet
So
26:01
8:49
32
Sean Nayebi
Fr
26:02
8:50
33
Peter Ren
Jr
26:28
8:58
34
6 Pinewood (CC)
6-6-6-6-6
Gap: 6:40
133:25
26:41
9:03
163 Cole Stern
So
23:55
8:07
25
Vincent Chen
Jr
24:07
8:10
28
Aiden Gabriel
Fr
27:04
9:10
35
Bill Long
Fr
27:44
9:24
36
Leo Shang
Fr
30:35
10:22
39








Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 3rd 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 1:32
106:47
21:21
7:14
16 Jack Murawczyk
Jr
20:42
7:01
1
Mihir Joshi
Fr
20:54
7:05
2
Sascha Chernesky
So
21:06
7:09
3
Jacob Sutherland
Fr
21:51
7:24
4
Joshua Hikida
So
22:14
7:32
6
Lane Arris
Jr
22:33
7:39
8
Spencer Morse-deBrier
Fr
22:51
7:45
10
2 Menlo School (CC)
2-2-2-2-2
Gap: 1:58
114:14
22:51
7:45
47 Joshua Benyo Baker
Fr
22:07
7:30
5
Eric Feng
So
22:19
7:34
7
Carlo Espinosa
Jr
22:51
7:45
9
Geoffrey Franc
Fr
22:53
7:45
11
Clifford Palmer
Fr
24:05
8:10
15
Benjamin Park
Fr
25:02
8:29
17
Connor Yagen
Fr
25:18
8:34
18
3 Harker (CC)
3-3-3-3-3
Gap: 5:10
122:22
24:28
8:18
79 Brendon Hayes
Fr
23:02
7:48
12
Kyle Li
Fr
23:03
7:49
13
Pranav Mullappalli
Jr
23:11
7:52
14
Ethan Liu
So
24:55
8:27
16
Lexing (alex) Huang
Fr
28:11
9:33
24








4 Woodside Priory (CC)
4-4-4-4-4
Gap: 1:21
133:48
26:46
9:04
105 Sean Nayebi
Fr
26:02
8:50
19
Peter Ren
Jr
26:28
8:58
20
Owen Gould
Sr
26:46
9:04
21
Noah Levine
Fr
27:09
9:12
22
Roy Liu
Jr
27:23
9:17
23
Sam Ding
Sr
28:31
9:40
25




Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Group of 5: JV 4th 5

Pl School
Total
Time
Pts Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp
1 Crystal Springs Uplands
1-1-1-1-1
Gap: 0:30
114:32
22:54
7:46
15 Lane Arris
Jr
22:33
7:39
1
Spencer Morse-deBrier
Fr
22:51
7:45
2
Lucas Kang
Sr
23:02
7:49
3
Nicholas Jang
Fr
23:03
7:49
4
Simon Moscovici
So
23:03
7:49
5








2 Menlo School (CC)
2-2-2-2-2
Gap: 1:04
127:56
25:35
8:40
40 Benjamin Park
Fr
25:02
8:29
6
Connor Yagen
Fr
25:18
8:34
7
Sam Virsik
So
25:33
8:40
8
Shailen Parasnis
Fr
25:59
8:48
9
Giovanny Magana
Fr
26:05
8:51
10
Bryan Liu
Fr
27:25
9:18
11
Agastya Brahmbhatt
Fr
29:50
10:07
12
Pl School Total
Time
Points Runr 1 Runr 2 Runr 3 Runr 4 Runr 5 Runr 6 Runr 7 Imp

Under Improvement, the abbreviations are:

  • LY = Beat time from the same course a year ago
  • LR = Beat time from the most recent running of the course
  • PR = Set a new PR
  • PG = Beat personal goal
  • If shaded in this color, this athlete broke the tie with a competitor resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.
  • If shaded in this color, this athlete displaced a competitor's scoring runners AND broke a tie resulting in his/her team finishing ahead of that competitor.

All columns are sortable by clicking on the column heading.